Mistrzostwa Regionów 2017
Cykl turniejów Mistrzostwa Regionów 2017 stanowi zawody towarzyszące cyklowi Grand Prix 2017Klasyfikacje
W Mistrzostwach Regionów 2017 prowadzone będą trzy niezależne klasyfikacje – oddzielnie w każdym regionie. Cykl Mistrzostwa Regionów 2017 obejmuje:- Region Północny Wschód
- Region Południe
- Region Północny Zachód
Turnieje
Cykl Mistrzostwa Regionów 2017 obejmuje 15 turniejów podzielonych na 3 regiony:Zasady punktacji
- Punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu zdobywa tylu uczestników, ile wynosi część całkowita liczby obliczonej według wzoru: liczba uczestników, którzy uczestniczyli co najmniej w 5 rundach turnieju, dzielona przez 3.
- Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
- Minimalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 20 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło mniej niż 60 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 20 otrzymuje 1 punkt, za 19–2, itd., a za 4–17, za 3– 18, za 2–19, za 1–20).
- Maksymalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 30 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło więcej niż 90 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 30 otrzymuje 1 punkt, za 29–2, itd., za 4–27, za 3–28, za 2–29 i za 1–30).
- Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Mistrzostwa Regionów 2017 do końcowej klasyfikacji zalicza się cztery najlepsze wyniki z pięciu turniejów w danym regionie.
- Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
- wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Mistrzostwa Regionów 2017 (bez odpisywania),
- wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
- większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Mistrzostwa Regionów 2017 w których zawodnik brał udział
Nagrody
Nagrody w cyklu Mistrzostwa Regionów 2017:Region Północny Wschód
- za pierwsze miejsce – zwolnienie z wpisowego i automatycznie zakwalifikowanie do fazy finałowej Mistrzostw Polski 2017
- za drugie miejsce – zwolnienie z wpisowego do Mistrzostw Polski 2017 oraz do Turnieju Towarzyszącego MP 2017 (jeżeli się odbędzie).
- za trzecie miejsce – zwolnienie z wpisowego do Mistrzostw Polski 2017 oraz do Turnieju Towarzyszącego MP 2017 (jeżeli się odbędzie).
Region Południe
- za pierwsze miejsce – zwolnienie z wpisowego i automatycznie zakwalifikowanie do fazy finałowej Mistrzostw Polski 2017
- za drugie miejsce – zwolnienie z wpisowego do Mistrzostw Polski 2017 oraz do Turnieju Towarzyszącego MP 2017 (jeżeli się odbędzie).
- za trzecie miejsce – zwolnienie z wpisowego do Mistrzostw Polski 2017 oraz do Turnieju Towarzyszącego MP 2017 (jeżeli się odbędzie).
Region Północny Zachód
- za pierwsze miejsce – zwolnienie z wpisowego i automatycznie zakwalifikowanie do fazy finałowej Mistrzostw Polski 2017
- za drugie miejsce – zwolnienie z wpisowego do Mistrzostw Polski 2017 oraz do Turnieju Towarzyszącego MP 2017 (jeżeli się odbędzie).
- za trzecie miejsce – zwolnienie z wpisowego do Mistrzostw Polski 2017 oraz do Turnieju Towarzyszącego MP 2017 (jeżeli się odbędzie).
Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Wschód
Imię i nazwisko | SUMA | Warszawa | Milanówek | Ostróda | Nowe Miasto Lubawskie | Nowy Dwór Mazowiecki | |
1 | Michał Alabrudziński | 83 | 28 | 20 | 19 | 16 | 10 |
2 | Mariusz Skrobosz | 74 | 25 | 16 | 15 | 18 | |
3 | Kazimierz Merklejn | 59 | 24 | 13 | 11 | 11 | |
4 | Tomasz Zwoliński | 57 | 26 | 15 | 12 | 4 | |
5 | Stanisław Rydzik | 47 | 15 | 13 | 19 | ||
6 | Marek Reda | 44 | 6 | 18 | 20 | ||
7 | Michał Waszkiewicz | 43 | 29 | 14 | |||
8 | Dominik Urbacki | 43 | 19 | 12 | 12 | ||
9 | Krzysztof Mówka | 41 | 18 | 14 | 9 | ||
10 | Paweł Jackowski | 39 | 7 | 1 | 18 | 13 | |
11 | Kacper Zegadło | 39 | 16 | 8 | 15 | ||
12 | Rafał Matczak | 35 | 13 | 5 | 17 | ||
13 | Irena Sołdan | 34 | 17 | 17 | |||
14 | Kamil Kister | 31 | 17 | 14 | |||
15 | Piotr Pietuchowski | 30 | 30 | ||||
16 | Kamil Górka | 28 | 21 | 7 | |||
17 | Andrzej Oleksiak | 28 | 9 | 19 | |||
18 | Dariusz Kosz | 27 | 27 | ||||
19 | Łukasz Tuszyński | 25 | 5 | 20 | |||
20 | Rafał Wesołowski | 24 | 10 | 6 | 8 | ||
21 | Paweł Mazurek | 23 | 23 | ||||
22 | Małgorzata Deszczyńska | 23 | 18 | 5 | |||
23 | Szymon Płachta | 23 | 14 | 9 | |||
24 | Jakub Szymczak | 22 | 22 | ||||
25 | Mirosław Uglik | 21 | 2 | 11 | 8 | ||
26 | Miłosz Wrzałek | 20 | 20 | ||||
Krzysztof Obremski | 20 | 20 | |||||
28 | Jakub Zaryński | 19 | 19 | ||||
29 | Przemysław Rybicki | 19 | 15 | 4 | |||
30 | Robert Kamiński | 19 | 7 | 12 | |||
31 | Michał Makowski | 17 | 17 | ||||
32 | Jolanta Chłopińska | 17 | 4 | 13 | |||
33 | Grzegorz Kurowski | 16 | 16 | ||||
34 | Bartosz Morawski | 16 | 16 | ||||
35 | Natalia Woźniak | 16 | 14 | 2 | |||
36 | Mariusz Wrześniewski | 12 | 12 | ||||
37 | Marek Dudkiewicz | 11 | 11 | ||||
38 | Zbigniew Wietecki | 11 | 11 | ||||
39 | Piotr Broda | 11 | 10 | 1 | |||
40 | Szymon Dąbrowski | 11 | 8 | 3 | |||
41 | Zbigniew Rybak | 10 | 10 | ||||
42 | Katarzyna Polak | 10 | 10 | ||||
43 | Katarzyna Ślusarska | 9 | 9 | ||||
44 | Aleksander Puchalski | 9 | 9 | ||||
45 | Marcin Rogala | 9 | 3 | 6 | |||
46 | Grzegorz Łukasik | 9 | 5 | 4 | |||
47 | Edward Stefaniak | 8 | 8 | ||||
48 | Maciej Czupryniak | 8 | 3 | 5 | |||
49 | Maciej Sancewicz | 7 | 7 | ||||
50 | Piotr Domański | 7 | 7 | ||||
51 | Łukasz Baranowski | 6 | 6 | ||||
52 | Dawid Pikul | 6 | 6 | ||||
53 | Joanna Juszczak | 4 | 4 | ||||
54 | Juliusz Czupryniak | 3 | 3 | ||||
55 | Marta Bajorek | 3 | 3 | ||||
56 | Krzysztof Sporczyk | 2 | 2 | ||||
57 | Ewelina Gruda | 2 | 2 | ||||
Daniel Janus | 2 | 2 | |||||
59 | Andrzej Kwiatkowski | 1 | 1 | ||||
60 | Czesław Grajewski | 1 | 1 | ||||
61 | Ala Białobrzewska | 1 | 1 |
Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Południe
Imię i nazwisko | SUMA | Sandomierz | Zabrze | Kraków | Racibórz | Jaworzno | |
1 | Justyna Górka | 73 | 21 | 16 | 17 | 10 | 19 |
2 | Jan Mrozowski | 68 | 19 | 13 | 18 | 18 | |
3 | Kamil Górka | 66 | 22 | 23 | 21 | ||
4 | Mariusz Wrześniewski | 63 | 18 | 14 | 10 | 19 | 12 |
5 | Bartosz Morawski | 59 | 15 | 19 | 3 | 22 | |
6 | Jakub Szymczak | 57 | 20 | 17 | 20 | ||
7 | Dariusz Putoń | 50 | 12 | 1 | 24 | 13 | |
8 | Krzysztof Obremski | 49 | 29 | 20 | |||
9 | Małgorzata Sulejewska | 48 | 2 | 25 | 16 | 5 | |
10 | Dominik Urbacki | 47 | 30 | 17 | |||
11 | Grzegorz Kurowski | 43 | 15 | 28 | |||
12 | Piotr Broda | 36 | 6 | 14 | 16 | ||
13 | Artur Irzyk | 36 | 9 | 12 | 15 | ||
14 | Paweł Mazurek | 34 | 7 | 9 | 12 | 6 | |
15 | Dariusz Kuć | 31 | 20 | 11 | |||
16 | Michał Alabrudziński | 27 | 27 | ||||
17 | Paweł Jackowski | 26 | 26 | ||||
18 | Łukasz Bobowski | 23 | 8 | 15 | |||
19 | Tomasz Ciejka | 22 | 22 | ||||
20 | Arkadiusz Łydka | 21 | 12 | 9 | |||
21 | Andrzej Rechowicz | 21 | 11 | 8 | 2 | ||
22 | Krzysztof Kałuża | 20 | 20 | ||||
23 | Kazimierz Merklejn | 20 | 17 | 3 | |||
24 | Szymon Stępień | 20 | 3 | 7 | 10 | ||
25 | Przemysław Rybicki | 19 | 19 | ||||
26 | Miłosz Wrzałek | 19 | 9 | 10 | |||
27 | Dariusz Kosz | 18 | 18 | ||||
Maciej Sancewicz | 18 | 18 | |||||
29 | Konrad Sowula | 18 | 1 | 17 | |||
30 | Andrzej Kwiatkowski | 18 | 4 | 14 | |||
31 | Łukasz Sornek | 18 | 13 | 2 | 3 | ||
32 | Szymon Płachta | 16 | 16 | ||||
33 | Jakub Zaryński | 16 | 16 | ||||
34 | Wojciech Zemło | 15 | 15 | ||||
35 | Kamil Kister | 14 | 14 | ||||
Radosław Jachna | 14 | 14 | |||||
37 | Irena Sołdan | 13 | 13 | ||||
38 | Mariola Osajda-Matczak | 13 | 13 | ||||
39 | Janusz Krupiński | 12 | 4 | 8 | |||
40 | Urszula Solarska | 11 | 11 | ||||
41 | Dawid Pikul | 11 | 11 | ||||
Grzegorz Grzeszczuk | 11 | 11 | |||||
43 | Krzysztof Gibas | 11 | 1 | 6 | 4 | ||
44 | Tomasz Siwiński | 10 | 10 | ||||
45 | Tomasz Lempart | 10 | 4 | 6 | |||
46 | Agnieszka Walas | 9 | 9 | ||||
47 | Jolanta Chłopińska | 8 | 8 | ||||
Łukasz Tuszyński | 8 | 8 | |||||
49 | Zofia Gajewska | 7 | 7 | ||||
50 | Bogusław Szyszka | 7 | 7 | ||||
Ewa Radzikowska | 7 | 7 | |||||
52 | Sławomir Piotrowski | 6 | 6 | ||||
53 | Jerzy Matyasik | 5 | 5 | ||||
54 | Stanisław Rydzik | 5 | 5 | ||||
55 | Rafał Wesołowski | 5 | 5 | ||||
Sławomir Wolski | 5 | 5 | |||||
57 | Bronisław Parada | 4 | 4 | ||||
58 | Tomasz Zwoliński | 3 | 3 | ||||
59 | Mikołaj Cieplik | 2 | 2 | ||||
60 | Anna Arana | 2 | 2 | ||||
61 | Bożena Guział | 1 | 1 | ||||
62 | Dorota Kuć | 1 | 1 |
Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Zachód
Imię i nazwisko | SUMA | Szczecin | Rumia | Poznań | Kołobrzeg | Świnoujście | |
1 | Kamil Górka | 88 | 20 | 28 | 20 | 20 | |
2 | Miłosz Wrzałek | 65 | 18 | 17 | 8 | 19 | 11 |
3 | Kacper Zegadło | 64 | 13 | 20 | 14 | 17 | |
4 | Alicja Grąbczewska | 58 | 6 | 24 | 14 | 14 | |
5 | Łukasz Tuszyński | 58 | 24 | 10 | 12 | 12 | |
6 | Bartosz Morawski | 55 | 25 | 30 | |||
7 | Maciej Grąbczewski | 52 | 15 | 18 | 19 | ||
8 | Natalia Woźniak | 50 | 12 | 7 | 16 | 15 | |
9 | Robert Duczemiński | 49 | 17 | 15 | 17 | ||
10 | Dariusz Kuć | 39 | 8 | 9 | 6 | 16 | |
11 | Jacek Mańko | 34 | 12 | 9 | 13 | ||
12 | Kazimierz Merklejn | 31 | 10 | 21 | |||
13 | Michał Alabrudziński | 29 | 29 | ||||
14 | Grzegorz Kurowski | 29 | 19 | 10 | |||
15 | Radosław Jachna | 29 | 18 | 4 | 7 | ||
16 | Ireneusz Moralewicz | 28 | 10 | 18 | |||
17 | Dominik Urbacki | 27 | 27 | ||||
18 | Krzysztof Obremski | 26 | 26 | ||||
19 | Jakub Zaryński | 26 | 16 | 10 | |||
20 | Piotr Broda | 25 | 25 | ||||
21 | Grzegorz Łukasik | 23 | 23 | ||||
Dawid Pikul | 23 | 23 | |||||
23 | Patryk Wolniewicz | 22 | 22 | ||||
Dariusz Kosz | 22 | 22 | |||||
25 | Dorota Stachowska | 21 | 21 | ||||
26 | Bronisław Parada | 20 | 20 | ||||
27 | Jolanta Chłopińska | 20 | 9 | 11 | |||
28 | Rafał Wesołowski | 19 | 19 | ||||
29 | Paweł Mazurek | 19 | 19 | ||||
30 | Jakub Błażejewski | 18 | 18 | ||||
31 | Janusz Krupiński | 17 | 17 | ||||
32 | Michał Rogalewicz | 17 | 3 | 14 | |||
33 | Szymon Płachta | 16 | 16 | ||||
Jakub Szymczak | 16 | 16 | |||||
35 | Andrzej Rechowicz | 15 | 15 | ||||
Tomasz Lempart | 15 | 15 | |||||
37 | Zbigniew Wietecki | 14 | 14 | ||||
38 | Agata Kuć | 14 | 9 | 5 | |||
39 | Artur Irzyk | 13 | 13 | ||||
Maria Skutela | 13 | 13 | |||||
Joanna Juszczak | 13 | 13 | |||||
42 | Marek Syczuk | 13 | 1 | 12 | |||
43 | Łukasz Baranowski | 11 | 11 | ||||
44 | Małgorzata Szmuksta | 11 | 11 | ||||
45 | Paweł Jackowski | 11 | 11 | ||||
46 | Stanisław Rydzik | 10 | 4 | 6 | |||
47 | Monika Gawron-Cieślik | 9 | 9 | ||||
48 | Marcin Stachowski | 8 | 8 | ||||
49 | Krzysztof Kodzis | 8 | 8 | ||||
50 | Jakub Onoszko | 8 | 8 | ||||
51 | Maciej Kuć | 8 | 1 | 7 | |||
52 | Maciej Sancewicz | 7 | 7 | ||||
Marcin Rogala | 7 | 7 | |||||
54 | Anna Arana | 7 | 6 | 1 | |||
55 | Sławomir Piotrowski | 7 | 5 | 2 | |||
56 | Maria Krzyżanowska | 6 | 6 | ||||
57 | Łukasz Przyszlak | 5 | 5 | ||||
Artur Wawrzynowski | 5 | 5 | |||||
59 | Dariusz Białobrzewski | 5 | 5 | ||||
60 | Dorota Kuć | 4 | 4 | ||||
61 | Iwona Wieluńska | 4 | 4 | ||||
62 | Agnieszka Matus | 4 | 4 | ||||
63 | Adam Grzelec | 3 | 3 | ||||
64 | Paweł Wdziękoński | 3 | 3 | ||||
Rafał Stachowski | 3 | 3 | |||||
66 | Andrzej Kowalski | 3 | 3 | ||||
67 | Walenty Siemaszko | 2 | 2 | ||||
68 | Szymon Dąbrowski | 2 | 2 | ||||
Katarzyna Polak | 2 | 2 | |||||
Małgorzata Deszczyńska | 2 | 2 | |||||
71 | Krzysztof Sporczyk | 1 | 1 | ||||
72 | Michał Waszkiewicz | 1 | 1 |