Mistrzostwa Regionów 2017

Cykl turniejów Mistrzostwa Regionów 2017 stanowi zawody towarzyszące cyklowi Grand Prix 2017

Klasyfikacje

W Mistrzostwach Regionów 2017 prowadzone będą trzy niezależne klasyfikacje – oddzielnie w każdym regionie. Cykl Mistrzostwa Regionów 2017 obejmuje:

  1. Region Północny Wschód
  2. Region Południe
  3. Region Północny Zachód

Turnieje

Cykl Mistrzostwa Regionów 2017 obejmuje 15 turniejów podzielonych na 3 regiony:
Region Północny Wschód
1.XVII Mistrzostwa Warszawy
2.XII Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
3.XVII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”
4.XX Mistrzostwa Warmii i Mazur
5.XX Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Scrabble
Region Południe
1.I Mistrzostwa Sandomierza o Puchar Burmistrza
2.XXII Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia
3.XXI Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble
4.VIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble
5.XII Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble
Region Północny Zachód
1.XVI Mistrzostwa Szczecina „Zanim zakwitną magnolie”
2.XVI Mistrzostwa Wybrzeża
3.VI Mistrzostwa Poznania
4.III Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu
5.V Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble


Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu zdobywa tylu uczestników, ile wynosi część całkowita liczby obliczonej według wzoru: liczba uczestników, którzy uczestniczyli co najmniej w 5 rundach turnieju, dzielona przez 3.
  2. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  3. Minimalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 20 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło mniej niż 60 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 20 otrzymuje 1 punkt, za 19–2, itd., a za 4–17, za 3– 18, za 2–19, za 1–20).
  4. Maksymalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 30 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło więcej niż 90 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 30 otrzymuje 1 punkt, za 29–2, itd., za 4–27, za 3–28, za 2–29 i za 1–30).
  5. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Mistrzostwa Regionów 2017 do końcowej klasyfikacji zalicza się cztery najlepsze wyniki z pięciu turniejów w danym regionie.
  6. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Mistrzostwa Regionów 2017 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Mistrzostwa Regionów 2017 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu Mistrzostwa Regionów 2017:

Region Północny Wschód


Region Południe


Region Północny Zachód

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Wschód

Imię i nazwisko SUMAWarszawaMilanówekOstródaNowe Miasto LubawskieNowy Dwór Mazowiecki
1Michał Alabrudziński6728201900
2Kazimierz Merklejn4824131100
3Dominik Urbacki4319121200
4Tomasz Zwoliński412601500
 Mariusz Skrobosz412516000
6Krzysztof Mówka321814000
7Piotr Pietuchowski30300000
8Michał Waszkiewicz29290000
9Kamil Górka28210700
 Stanisław Rydzik280151300
11Dariusz Kosz27270000
12Łukasz Tuszyński25502000
13Marek Reda24618000
 Kacper Zegadło24160800
15Paweł Mazurek23230000
16Jakub Szymczak22220000
17Krzysztof Obremski20200000
18Przemysław Rybicki19154000
 Jakub Zaryński19019000
20Małgorzata Deszczyńska18001800
21Michał Makowski17170000
 Kamil Kister17017000
 Irena Sołdan17001700
24Rafał Wesołowski16100600
 Natalia Woźniak16140200
 Bartosz Morawski16001600
27Szymon Płachta14001400
28Rafał Matczak13130000
 Mirosław Uglik13211000
30Mariusz Wrześniewski12120000
31Marek Dudkiewicz11110000
 Piotr Broda11010100
33Zbigniew Rybak10001000
34Aleksander Puchalski990000
 Andrzej Oleksiak900900
 Katarzyna Ślusarska909000
37Edward Stefaniak880000
 Paweł Jackowski871000
 Maciej Czupryniak835000
 Szymon Dąbrowski808000
41Piotr Domański707000
42Dawid Pikul606000
43Grzegorz Łukasik500500
44Joanna Juszczak400400
 Jolanta Chłopińska440000
46Szymon Dąbrowski300300
 Marcin Rogala303000
48Krzysztof Sporczyk202000
49Andrzej Kwiatkowski110000

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Południe

Imię i nazwisko SUMASandomierzZabrzeKrakówRacibórzJaworzno
1Justyna Górka732116171019
2Jan Mrozowski68019131818
3Kamil Górka6622023021
4Mariusz Wrześniewski631814101912
5Bartosz Morawski5901519322
6Jakub Szymczak5720172000
7Dariusz Putoń5012124013
8Krzysztof Obremski490029020
9Małgorzata Sulejewska482025165
10Dominik Urbacki470030017
11Grzegorz Kurowski431502800
12Piotr Broda360601416
13Artur Irzyk360091215
14Paweł Mazurek34791206
15Dariusz Kuć310002011
16Michał Alabrudziński27002700
17Paweł Jackowski26002600
18Łukasz Bobowski23080150
19Tomasz Ciejka22002200
20Arkadiusz Łydka21012009
21Andrzej Rechowicz21011082
22Krzysztof Kałuża20020000
23Kazimierz Merklejn20170300
24Szymon Stępień20030710
25Przemysław Rybicki19190000
26Miłosz Wrzałek19910000
27Dariusz Kosz18018000
 Maciej Sancewicz18001800
29Konrad Sowula18001170
30Andrzej Kwiatkowski18400014
31Łukasz Sornek18013203
32Szymon Płachta16160000
33Jakub Zaryński16001600
34Wojciech Zemło15001500
35Radosław Jachna14001400
 Kamil Kister14140000
37Irena Sołdan13000130
38Mariola Osajda-Matczak13130000
39Janusz Krupiński1200048
40Urszula Solarska11110000
41Dawid Pikul11001100
 Grzegorz Grzeszczuk11000110
43Krzysztof Gibas1110064
44Tomasz Siwiński10100000
45Tomasz Lempart1004600
46Agnieszka Walas900090
47Łukasz Tuszyński800800
 Jolanta Chłopińska880000
49Zofia Gajewska707000
50Bogusław Szyszka700700
 Ewa Radzikowska700007
52Sławomir Piotrowski660000
53Jerzy Matyasik505000
54Stanisław Rydzik500500
55Rafał Wesołowski550000
 Sławomir Wolski500050
57Bronisław Parada400400
58Tomasz Zwoliński330000
59Mikołaj Cieplik200020
60Anna Arana202000
61Bożena Guział100001
62Dorota Kuć100010

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Zachód

Imię i nazwisko SUMASzczecinRumiaPoznańKołobrzegŚwinoujście
1Bartosz Morawski552503000
2Kamil Górka482002800
3Kacper Zegadło4713201400
4Łukasz Tuszyński4624101200
5Miłosz Wrzałek431817800
6Kazimierz Merklejn311002100
7Alicja Grąbczewska30602400
8Michał Alabrudziński29002900
 Grzegorz Kurowski291901000
10Dominik Urbacki27002700
11Krzysztof Obremski26002600
12Piotr Broda25002500
13Grzegorz Łukasik23230000
 Dawid Pikul23002300
15Radosław Jachna22018400
 Patryk Wolniewicz22220000
 Dariusz Kosz22002200
18Dorota Stachowska21210000
19Bronisław Parada20002000
20Paweł Mazurek19001900
 Rafał Wesołowski19019000
 Natalia Woźniak19012700
23Jakub Błażejewski18001800
24Janusz Krupiński17001700
 Dariusz Kuć1780900
 Robert Duczemiński17170000
 Michał Rogalewicz17314000
28Jakub Zaryński16001600
 Szymon Płachta16016000
 Jakub Szymczak16160000
31Andrzej Rechowicz15001500
 Maciej Grąbczewski15150000
 Tomasz Lempart15015000
34Agata Kuć1490500
 Zbigniew Wietecki14140000
36Joanna Juszczak13013000
 Artur Irzyk13001300
38Jacek Mańko12120000
39Łukasz Baranowski11011000
 Małgorzata Szmuksta11110000
 Paweł Jackowski11001100
42Stanisław Rydzik1040600
43Jolanta Chłopińska909000
44Krzysztof Kodzis808000
45Maciej Sancewicz770000
 Marcin Rogala707000
47Anna Arana606000
48Artur Wawrzynowski505000
 Sławomir Piotrowski550000
50Agnieszka Matus404000
51Adam Grzelec303000
 Rafał Stachowski300300
53Walenty Siemaszko220000
 Małgorzata Deszczyńska202000
 Katarzyna Polak200200
56Krzysztof Sporczyk110000
 Michał Waszkiewicz101000
 Maciej Kuć100100
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie