Mistrzostwa Regionów 2020

Cykl turniejów Mistrzostwa Regionów 2020 stanowi zawody towarzyszące cyklowi Grand Prix 2020

Klasyfikacje

W Mistrzostwach Regionów 2020 prowadzone będą trzy niezależne klasyfikacje – oddzielnie w każdym regionie. Cykl Mistrzostwa Regionów 2020 obejmuje:

  1. Region Północny Wschód
  2. Region Centrum
  3. Region Południe

Turnieje

Cykl Mistrzostwa Regionów 2020 obejmuje 15 turniejów podzielonych na 3 regiony:
Region Północny-Wschód
1.XV Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
2.III Plenerowy Turniej Scrabble o Puchar Dyrektora Parku Kultury w Powsinie
3.IX Otwarte Mistrzostwa Konojad w Scrabble
4.XXIII Mistrzostwa Warmii i Mazur w Scrabble
5.XXVI Mistrzostwa Łodzi
Region Północny-Zachód
1.Walentynki w Gorzowie
2.I Otwarte Mistrzostwa Puszczykowa w Scrabble
3.V Otwarte Mistrzostwa Gdańska
4.VI Mistrzostwa Kołobrzegu
5.VIII Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble
Region Południe
1.III Mistrzostwa Kęt w Scrabble
2.XXV Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia
3.XXIV Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble
4.XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza
5.XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble


Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu zdobywa 20 najlepszych zawodników turnieju
  2. Zawodnik, który zajmie dwudzieste miejsce w turnieju, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny wyżej sklasyfikowany o jeden punkt więcej od poprzedniego.
  3. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Mistrzostwa Regionów 2020 do końcowej klasyfikacji zalicza się cztery najlepsze wyniki z pięciu turniejów w danym regionie.
  4. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Mistrzostwa Regionów 2020 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Mistrzostwa Regionów 2020 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu Mistrzostwa Regionów 2020:

Region Północny-Wschód


Region Północny-Zachód


Region Południe

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny-Wschód

Imię i nazwisko SUMAMilanówekWarszawaKonojadyNowe Miasto LubawskieŁódź

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny-Zachód

Imię i nazwisko SUMAGorzów Wlkp.PuszczykowoGdańskKołobrzegŚwinoujście
1Miłosz Wrzałek362016
2Łukasz Tuszyński341420
3Marek Dudkiewicz321319
4Dariusz Kuć25718
5Grażyna Wesołowska24168
6Dorota Kuć1919
7Grzegorz Kurowski1818
8Patryk Gadus1717
 Andrzej Kowalski1717
10Maciej Czupryniak1515
 Maciej Nawrocki1515
12Marcin Rogala1414
13Adam Grzelec1394
 Małgorzata Szmuksta1313
15Szymon Dąbrowski1212
 Marcin Orzechowski1212
17Paweł Maciejczuk1111
 Iwona Wieluńska1111
19Maciej Grąbczewski1010
 Irena Sołdan1010
21Krzysztof Kodzis99
22Agata Kuć88
23Marcin Stachowski77
24Paweł Pogorzelski66
 Franciszek Łysek66
26Rafał Wesołowski55
 Małgorzata Szczygieł532
 Krzysztof Zawadzki55
29Łukasz Przyszlak44
30Jakub Onoszko33
31Józef Burzyński22
32Arkadiusz Kleniewski11
 Joanna Ostrowska11

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Południe

Imię i nazwisko SUMAKętyZabrzeKrakówRacibórzJaworzno
1Jakub Zaryński2020
2Przemysław Herdzina1919
3Arkadiusz Łydka1818
4Artur Irzyk1717
5Karol Wyrębkiewicz1616
6Paweł Mazurek1515
7Mariusz Wrześniewski1414
8Tomasz Lempart1313
9Irena Sołdan1212
10Rafał Wesołowski1111
11Jan Mrozowski1010
12Janusz Krupiński99
13Agnieszka Walas88
14Justyna Górka77
15Andrzej Rechowicz66
16Sławomir Wolski55
17Dominik Ulejczyk44
18Dariusz Putoń33
19Piotr Potoczek22
20Zdzisław Stańkowski11
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie