Trzebinia19
listopada
Trzebinia 19 listopada XI Scrabble in English
Stare Babice23
listopada
Stare Babice 23-24 listopada XXI Mistrzostwa Polski (faza finałowa)
Stare Babice23
listopada
Stare Babice 23-24 listopada Turniej dla Ambitnych — Oczko
Mistrz Polski 2013 — Dominik Urbacki23 - 24 listopada 2013 — XXI Mistrzostwa Polski (faza finałowa) InformacjeRelacjaWynikiHHRundyRankingPrzebieg
galeria

XXI Mistrzostwa Polski (faza finałowa) Stare Babice, 23 - 24 listopada 2013

Konkurs Relacja z turnieju


Mistrz Polski 2013 — Dominik UrbackiFinałowa faza XXI Mistrzostw Polski była teatrem jednego aktora. Dominik Urbacki, bo o nim mowa, objął prowadzenie już po pierwszej rundzie. Po drugiej był jednak „dopiero” szósty. A potem… Od trzeciej zagościł na stałe na medalowym podium, a od ósmej nieprzerwanie już dzierżył koszulkę lidera – tak „w skrócie” zapewnił sobie tytuł Mistrza Polski 2013.

Jeszcze dwie rundy przed końcem finałów szanse na złoto mieli również Kazimierz MerklejnTomasz Zwoliński. Żaden z nich nie wygrał jednak obydwu swoich pojedynków. Kazik przegrał z Bartoszem Morawskim, a Tomek z Krzysztofem Mówką, ugrywając tylko 244 małe punkty i w konsekwencji tracąc nawet miejsce na podium. Potknięcie Tomka wykorzystali: Bartosz Morawski, który został brązowym medalistą mistrzostw i Kazik, który przesunął się z trzeciej – brązowej, na drugą – srebrną pozycję.

Warto wspomnieć, że Dominik zwycięski marsz rozpoczął już wcześniej. Dwa tygodnie temu, gdy po ośmiu rundach eliminacji zajmował 47(!) miejsce z wynikiem 4-4 mało kto upatrywał w nim tegorocznego championa. A jednak, wygrał 6 z pozostałych 7 rund eliminacji, a w ten weekend dorzucił jeszcze 11 zwycięstw (z 15 gier) w fazie finałowej. Gratulacje dla nowego mistrza! Zupełnie inne odczucia mają z pewnością Pawłowie: Zaręba oraz Jackowski (odpowiednio 2 i 3 miejsce w fazie eliminacyjnej), którzy zakończyli rundę finałową na miejscach 16 i 13. Jak widać dwa tygodnie przerwy nie przysłużyły się ich formie i szczęściu. Ubiegłoroczny mistrz Polski, Michał Alabrudziński, zajął tym razem piąte miejsce. Podium było jednak bardzo bardzo blisko… zabrakło jednego zwycięstwa.

Przede wszystkim wielkie i serdeczne podziękowania dla firmy LOTTO – partnera Mistrzostw Polski — za wsparcie finansowe. Dziękujemy również gospodarzowi – Restauracji Hedera – za świetne warunki do gry i przepyszne obiady, a za spięcie wszystkiego w idealnie uporządkowaną całość – Zarządowi Polskiej Federacji Scrabble.

Wśród kibiców oglądających transmisję Mistrzostw „na żywo” zorganizowaliśmy konkurs na typowanie wyników fazy finałowej – najlepiej koleje losu przewidział Marcin Stachowski – gratulujemy. Nagroda zostanie przekazana na najbliższym turnieju, a wyniki typowań poniżej:

Wyniki typowań wyników rundy finałowej
relacja: Karol Wyrębkiewicz
1 runda fazy finałowej XXI Mistrzostw Polski - Michał Alabrudziński : Marcin Mroziuk
2 runda fazy finałowej XXI Mistrzostw Polski - Mariusz Wrześniewski : Szymon Płachta
3 runda fazy finałowej XXI Mistrzostw Polski - Dominik Urbacki : Krzysztof Mówka
4 runda fazy finałowej XXI Mistrzostw Polski - Bartosz Morawski : Tomasz Zwoliński
5 runda fazy finałowej XXI Mistrzostw Polski - Rafał Lenartowski : Kazimierz Merklejn
6 runda fazy finałowej XXI Mistrzostw Polski - Michał Alabrudziński : Kazimierz Merklejn
7 runda fazy finałowej XXI Mistrzostw Polski - Kamil Górka : Marcin Mroziuk
8 runda fazy finałowej XXI Mistrzostw Polski - Tomasz Zwoliński : Mirosław Uglik
9 runda fazy finałowej XXI Mistrzostw Polski - Mariusz Wrześniewski : Bartosz Morawski
10 runda fazy finałowej XXI Mistrzostw Polski - Dominik Urbacki : Mirosław Uglik
10 runda fazy finałowej XXI Mistrzostw Polski - Bartosz Morawski : Michał Alabrudziński
11 runda fazy finałowej XXI Mistrzostw Polski - Kazimierz Merklejn : Krzysztof Mówka
11 runda fazy finałowej XXI Mistrzostw Polski - Dominik Urbacki : Tomasz Zwoliński
12 runda fazy finałowej XXI Mistrzostw Polski - Dominik Urbacki : Bartosz Morawski
12 runda fazy finałowej XXI Mistrzostw Polski - Szymon Płachta : Krzysztof Mówka
13 runda fazy finałowej XXI Mistrzostw Polski - Marcin Mroziuk : Dominik Urbacki
13 runda fazy finałowej XXI Mistrzostw Polski - Bartosz Morawski : Kazimierz Merklejn
14 runda fazy finałowej XXI Mistrzostw Polski - Paweł Zaręba : Kazimierz Merklejn
14 runda fazy finałowej XXI Mistrzostw Polski - Szymon Płachta : Dominik Urbacki
15 runda fazy finałowej XXI Mistrzostw Polski - Kazimierz Merklejn : Dominik Urbacki
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
XXI Mistrzostwa Polski (faza eliminacyjna)
XX Mistrzostwa Polski (faza finałowa)
XX Mistrzostwa Polski (faza eliminacyjna)




Partner Turnieju

Rodzaj turniejuZamknięty, dla najlepszej 16 wyłonionej w eliminacjach
Sposób rozgrywaniaSystem „każdy z każdym”

Szczegóły:
Harmonogram fazy finałowej
Regulamin XXI Mistrzostw Polski
Miejsce rozgrywekRestauracja HEDERA, Stare Babice, ul. Warszawska 344
Obrońca tytułuMichał Alabrudziński
SędziaKarol Wyrębkiewicz
HarmonogramSobota, 23 listopada (9 rund)
11:00 — rozpoczęcie turnieju
15:00-16:00 — przerwa obiadowa
21:00 — zakończenie gier

Niedziela, 24 listopada (6 rund)
9:00 — rozpoczęcie drugiego dnia rozgrywek
15:00 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju
Wyżywienie1. ZUPY (koszt 5 PLN):
a. ROSÓŁ Z MAKARONEM
b. ŻUREK
2. DANIA OBIADOWE:
koszt dania 15 PLN:
a. KOTLET DE VOLAILLE Z SEREM, ziemniaki opiekane, bukiet surówek
b. BITKI WIEPRZOWE, kopytka lub kasza gryczana, buraczki zasmażane
koszt dania 13 PLN:
c. NALEŚNIKI Z PIECZARKAMI I JAJKIEM – wersja dla wegetarian i innych smakoszy naleśników
NoclegiNoclegi na miejscu, cena pokoi:
pokój dwuosobowy 130,00 zł LUB 150,00 zł w zależności od standardu
pokój trzyosobowy 200,00 zł

Prosimy o rezerwację pokoi z min. dwudniowym wyprzedzeniem!
tel. 694-702-186 lub 606-332-989
NagrodyI miejsce — 2500 zł
II miejsce — 1000 zł
III miejsce — 500 zł
IV miejsce — 200 zł
V-XVI miejsce — 100 zł

Wysokość nagród może ulec zwiększeniu
OrganizatorzyPolska Federacja Scrabble


Wyniki turnieju XXI Mistrzostwa Polski (faza finałowa)

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Dominik         Urbacki              Pruszków               146.64     11.0     6485     2550      832
  2 Kazimierz       Merklejn             Szczecin               149.32     10.0     6097     2448      316
  3 Bartosz         Morawski             Gliwice                152.50     10.0     6007     2444      342
  4 Tomasz          Zwoliński            Skierdy                148.03     10.0     5924     2449      120
  5 Michał          Alabrudziński        Włocławek              154.83      9.0     6331     2342      521
  6 Krzysztof       Mówka                Warszawa               151.39      8.0     6034     2246      430
  7 Jan             Mrozowski            Kraków                 141.89      8.0     5953     2255       -8
  8 Szymon          Płachta              Warszawa               134.97      8.0     5794     2262      184
  9 Rafał           Lenartowski          Gdynia                 145.68      7.0     5530     2151     -215
 10 Maciej          Czupryniak           Milanówek              140.20      6.5     5920     2107     -293
 11 Kamil           Górka                Kraków                 153.32      6.0     5896     2044     -244
 12 Mariusz         Wrześniewski         Kraków                 145.71      6.0     5600     2051     -508
 13 Paweł           Jackowski            Warszawa               149.69      6.0     5500     2047     -327
 14 Marcin          Mroziuk              Warszawa               134.54      5.0     5605     1962     -409
 15 Mirosław        Uglik                Warszawa               145.41      5.0     5570     1952     -374
 16 Paweł           Zaręba               Warszawa               151.59      4.5     5526     1895     -367
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju XXI Mistrzostwa Polski (faza finałowa)



	Michał Alabrudziński 154.83 Włocławek

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Marcin         Mroziuk               134.54 -  378: 414   85
    2     4 Dominik        Urbacki               146.64 +  384: 347  197
    3     4 Rafał          Lenartowski           145.68 -  410: 437   96
    4     4 Jan            Mrozowski             141.89 -  355: 485   92
    5     4 Tomasz         Zwoliński             148.03 -  414: 459   98
   10     4 Kazimierz      Merklejn              149.32 +  407: 319  199
    6     4 Szymon         Płachta               134.97 +  450: 323  185
   14     2 Paweł          Zaręba                151.59 +  487: 286  202
   13     1 Krzysztof      Mówka                 151.39 -  359: 494  101
    9     4 Bartosz        Morawski              152.50 +  466: 349  203
   11     4 Kamil          Górka                 153.32 +  538: 342  203
    7     4 Mirosław       Uglik                 145.41 -  375: 461   95
   15     2 Paweł          Jackowski             149.69 +  391: 371  200
   12     4 Mariusz        Wrześniewski          145.71 +  523: 335  196
    8     4 Maciej         Czupryniak            140.20 +  394: 388  190
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2342  / 15 156.13




	Kamil Górka 153.32 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Szymon         Płachta               134.97 -  385: 434   85
    2     7 Tomasz         Zwoliński             148.03 -  353: 376   98
    3     7 Maciej         Czupryniak            140.20 +  397: 384  190
    4     7 Mirosław       Uglik                 145.41 -  428: 462   95
    5     7 Dominik        Urbacki               146.64 +  447: 368  197
   10     1 Krzysztof      Mówka                 151.39 +  406: 378  201
    6     7 Marcin         Mroziuk               134.54 -  371: 402   85
   14     3 Bartosz        Morawski              152.50 -  314: 327  103
   13     4 Kazimierz      Merklejn              149.32 -  318: 467   99
    9     2 Paweł          Zaręba                151.59 +  539: 365  202
   11     4 Michał         Alabrudziński         154.83 -  342: 538  105
    7     7 Jan            Mrozowski             141.89 -  373: 449   92
   15     4 Mariusz        Wrześniewski          145.71 +  412: 393  196
   12     3 Paweł          Jackowski             149.69 -  426: 460  100
    8     7 Rafał          Lenartowski           145.68 +  385: 337  196
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2044  / 15 136.27




	Bartosz Morawski 152.50 Gliwice                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Maciej         Czupryniak            140.20 -  388: 393   90
    2     5 Mirosław       Uglik                 145.41 +  475: 300  195
    3     5 Szymon         Płachta               134.97 +  344: 322  185
    4     5 Tomasz         Zwoliński             148.03 -  384: 443   98
    5     5 Jan            Mrozowski             141.89 +  454: 352  192
   10     3 Paweł          Jackowski             149.69 +  458: 383  200
    6     5 Rafał          Lenartowski           145.68 +  419: 389  196
   14     3 Kamil          Górka                 153.32 +  327: 314  203
   13     3 Mariusz        Wrześniewski          145.71 -  384: 391   96
    9     4 Michał         Alabrudziński         154.83 -  349: 466  105
   11     2 Paweł          Zaręba                151.59 +  399: 342  202
    7     5 Dominik        Urbacki               146.64 -  351: 503   97
   15     3 Kazimierz      Merklejn              149.32 +  419: 303  199
   12     1 Krzysztof      Mówka                 151.39 +  446: 364  201
    8     5 Marcin         Mroziuk               134.54 +  410: 400  185
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2444  / 15 162.93




	Paweł Zaręba 151.59 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Rafał          Lenartowski           145.68 -  313: 343   96
    2     2 Jan            Mrozowski             141.89 +  421: 344  192
    3     2 Marcin         Mroziuk               134.54 -  417: 448   85
    4     2 Dominik        Urbacki               146.64 -  350: 425   97
    5     2 Mirosław       Uglik                 145.41 -  355: 421   95
   10     2 Mariusz        Wrześniewski          145.71 +  460: 327  196
    6     2 Maciej         Czupryniak            140.20 =  359: 359  140
   14     2 Michał         Alabrudziński         154.83 -  286: 487  105
   13     2 Paweł          Jackowski             149.69 -  302: 383  100
    9     2 Kamil          Górka                 153.32 -  365: 539  103
   11     2 Bartosz        Morawski              152.50 -  342: 399  103
    7     2 Tomasz         Zwoliński             148.03 -  354: 423   98
   15     1 Krzysztof      Mówka                 151.39 -  314: 322  101
   12     2 Kazimierz      Merklejn              149.32 +  448: 358  199
    8     2 Szymon         Płachta               134.97 +  440: 315  185
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1895  / 15 126.33




	Krzysztof Mówka 151.39 Warszawa        

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Jan            Mrozowski             141.89 -  329: 374   92
    2     1 Rafał          Lenartowski           145.68 +  479: 327  196
    3     1 Dominik        Urbacki               146.64 -  376: 564   97
    4     1 Marcin         Mroziuk               134.54 +  441: 424  185
    5     1 Maciej         Czupryniak            140.20 +  507: 410  190
   10     1 Kamil          Górka                 153.32 -  378: 406  103
    6     1 Mirosław       Uglik                 145.41 +  485: 346  195
   14     1 Paweł          Jackowski             149.69 -  316: 329  100
   13     1 Michał         Alabrudziński         154.83 +  494: 359  205
    9     1 Mariusz        Wrześniewski          145.71 -  343: 355   96
   11     1 Kazimierz      Merklejn              149.32 -  349: 358   99
    7     1 Szymon         Płachta               134.97 +  471: 348  185
   15     1 Paweł          Zaręba                151.59 +  322: 314  202
   12     1 Bartosz        Morawski              152.50 -  364: 446  103
    8     1 Tomasz         Zwoliński             148.03 +  380: 244  198
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2246  / 15 149.73




	Paweł Jackowski 149.69 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Dominik        Urbacki               146.64 -  301: 494   97
    2     3 Marcin         Mroziuk               134.54 -  342: 348   85
    3     3 Jan            Mrozowski             141.89 -  319: 454   92
    4     3 Rafał          Lenartowski           145.68 +  378: 287  196
    5     3 Szymon         Płachta               134.97 -  284: 483   85
   10     3 Bartosz        Morawski              152.50 -  383: 458  103
    6     3 Tomasz         Zwoliński             148.03 -  355: 380   98
   14     1 Krzysztof      Mówka                 151.39 +  329: 316  201
   13     2 Paweł          Zaręba                151.59 +  383: 302  202
    9     3 Kazimierz      Merklejn              149.32 -  409: 416   99
   11     3 Mariusz        Wrześniewski          145.71 +  394: 324  196
    7     3 Maciej         Czupryniak            140.20 -  366: 373   90
   15     2 Michał         Alabrudziński         154.83 -  371: 391  105
   12     3 Kamil          Górka                 153.32 +  460: 426  203
    8     3 Mirosław       Uglik                 145.41 +  426: 375  195
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2047  / 15 136.47




	Kazimierz Merklejn 149.32 Szczecin

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Mirosław       Uglik                 145.41 +  398: 314  195
    2     6 Maciej         Czupryniak            140.20 +  512: 496  190
    3     6 Tomasz         Zwoliński             148.03 -  364: 456   98
    4     6 Szymon         Płachta               134.97 +  381: 345  185
    5     6 Rafał          Lenartowski           145.68 +  457: 402  196
   10     4 Michał         Alabrudziński         154.83 -  319: 407  105
    6     6 Jan            Mrozowski             141.89 +  443: 278  192
   14     4 Mariusz        Wrześniewski          145.71 -  393: 430   96
   13     4 Kamil          Górka                 153.32 +  467: 318  203
    9     3 Paweł          Jackowski             149.69 +  416: 409  200
   11     1 Krzysztof      Mówka                 151.39 +  358: 349  201
    7     6 Marcin         Mroziuk               134.54 +  476: 374  185
   15     3 Bartosz        Morawski              152.50 -  303: 419  103
   12     2 Paweł          Zaręba                151.59 -  358: 448  102
    8     6 Dominik        Urbacki               146.64 +  452: 336  197
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2448  / 15 163.20




	Tomasz Zwoliński 148.03 Skierdy         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Mariusz        Wrześniewski          145.71 -  390: 408   96
    2     7 Kamil          Górka                 153.32 +  376: 353  203
    3     6 Kazimierz      Merklejn              149.32 +  456: 364  199
    4     5 Bartosz        Morawski              152.50 +  443: 384  203
    5     4 Michał         Alabrudziński         154.83 +  459: 414  205
   10     5 Rafał          Lenartowski           145.68 +  392: 324  196
    6     3 Paweł          Jackowski             149.69 +  380: 355  200
   14     5 Mirosław       Uglik                 145.41 -  354: 423   95
   13     5 Maciej         Czupryniak            140.20 -  366: 444   90
    9     5 Jan            Mrozowski             141.89 -  334: 508   92
   11     5 Dominik        Urbacki               146.64 +  469: 296  197
    7     2 Paweł          Zaręba                151.59 +  423: 354  202
   15     5 Szymon         Płachta               134.97 +  422: 393  185
   12     5 Marcin         Mroziuk               134.54 +  416: 404  185
    8     1 Krzysztof      Mówka                 151.39 -  244: 380  101
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2449  / 15 163.27




	Dominik Urbacki 146.64 Pruszków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Paweł          Jackowski             149.69 +  494: 301  200
    2     4 Michał         Alabrudziński         154.83 -  347: 384  105
    3     1 Krzysztof      Mówka                 151.39 +  564: 376  201
    4     2 Paweł          Zaręba                151.59 +  425: 350  202
    5     7 Kamil          Górka                 153.32 -  368: 447  103
   10     8 Maciej         Czupryniak            140.20 +  432: 422  190
    6     8 Mariusz        Wrześniewski          145.71 +  470: 354  196
   14     8 Jan            Mrozowski             141.89 +  515: 374  192
   13     8 Rafał          Lenartowski           145.68 +  407: 311  196
    9     7 Mirosław       Uglik                 145.41 +  389: 371  195
   11     5 Tomasz         Zwoliński             148.03 -  296: 469   98
    7     5 Bartosz        Morawski              152.50 +  503: 351  203
   15     7 Marcin         Mroziuk               134.54 +  517: 343  185
   12     6 Szymon         Płachta               134.97 +  422: 348  185
    8     6 Kazimierz      Merklejn              149.32 -  336: 452   99
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2550  / 15 170.00




	Mariusz Wrześniewski 145.71 Kraków   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Tomasz         Zwoliński             148.03 +  408: 390  198
    2     8 Szymon         Płachta               134.97 -  360: 390   85
    3     8 Mirosław       Uglik                 145.41 +  339: 293  195
    4     8 Maciej         Czupryniak            140.20 -  366: 481   90
    5     8 Marcin         Mroziuk               134.54 +  406: 322  185
   10     2 Paweł          Zaręba                151.59 -  327: 460  102
    6     8 Dominik        Urbacki               146.64 -  354: 470   97
   14     4 Kazimierz      Merklejn              149.32 +  430: 393  199
   13     3 Bartosz        Morawski              152.50 +  391: 384  203
    9     1 Krzysztof      Mówka                 151.39 +  355: 343  201
   11     3 Paweł          Jackowski             149.69 -  324: 394  100
    7     8 Rafał          Lenartowski           145.68 -  363: 403   96
   15     4 Kamil          Górka                 153.32 -  393: 412  103
   12     4 Michał         Alabrudziński         154.83 -  335: 523  105
    8     8 Jan            Mrozowski             141.89 -  449: 450   92
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2051  / 15 136.73




	Rafał Lenartowski 145.68 Gdynia

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Paweł          Zaręba                151.59 +  343: 313  202
    2     1 Krzysztof      Mówka                 151.39 -  327: 479  101
    3     4 Michał         Alabrudziński         154.83 +  437: 410  205
    4     3 Paweł          Jackowski             149.69 -  287: 378  100
    5     6 Kazimierz      Merklejn              149.32 -  402: 457   99
   10     5 Tomasz         Zwoliński             148.03 -  324: 392   98
    6     5 Bartosz        Morawski              152.50 -  389: 419  103
   14     7 Marcin         Mroziuk               134.54 +  406: 303  185
   13     8 Dominik        Urbacki               146.64 -  311: 407   97
    9     6 Szymon         Płachta               134.97 -  302: 383   85
   11     8 Maciej         Czupryniak            140.20 +  469: 330  190
    7     8 Mariusz        Wrześniewski          145.71 +  403: 363  196
   15     8 Jan            Mrozowski             141.89 +  405: 397  192
   12     7 Mirosław       Uglik                 145.41 +  388: 329  195
    8     7 Kamil          Górka                 153.32 -  337: 385  103
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2151  / 15 143.40




	Mirosław Uglik 145.41 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Kazimierz      Merklejn              149.32 -  314: 398   99
    2     5 Bartosz        Morawski              152.50 -  300: 475  103
    3     8 Mariusz        Wrześniewski          145.71 -  293: 339   96
    4     7 Kamil          Górka                 153.32 +  462: 428  203
    5     2 Paweł          Zaręba                151.59 +  421: 355  202
   10     7 Marcin         Mroziuk               134.54 +  384: 319  185
    6     1 Krzysztof      Mówka                 151.39 -  346: 485  101
   14     5 Tomasz         Zwoliński             148.03 +  423: 354  198
   13     6 Szymon         Płachta               134.97 -  324: 402   85
    9     7 Dominik        Urbacki               146.64 -  371: 389   97
   11     7 Jan            Mrozowski             141.89 -  417: 419   92
    7     4 Michał         Alabrudziński         154.83 +  461: 375  205
   15     6 Maciej         Czupryniak            140.20 -  350: 392   90
   12     7 Rafał          Lenartowski           145.68 -  329: 388   96
    8     3 Paweł          Jackowski             149.69 -  375: 426  100
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1952  / 15 130.13




	Jan Mrozowski 141.89 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Krzysztof      Mówka                 151.39 +  374: 329  201
    2     2 Paweł          Zaręba                151.59 -  344: 421  102
    3     3 Paweł          Jackowski             149.69 +  454: 319  200
    4     4 Michał         Alabrudziński         154.83 +  485: 355  205
    5     5 Bartosz        Morawski              152.50 -  352: 454  103
   10     6 Szymon         Płachta               134.97 -  344: 407   85
    6     6 Kazimierz      Merklejn              149.32 -  278: 443   99
   14     8 Dominik        Urbacki               146.64 -  374: 515   97
   13     7 Marcin         Mroziuk               134.54 -  295: 417   85
    9     5 Tomasz         Zwoliński             148.03 +  508: 334  198
   11     7 Mirosław       Uglik                 145.41 +  419: 417  195
    7     7 Kamil          Górka                 153.32 +  449: 373  203
   15     8 Rafał          Lenartowski           145.68 -  397: 405   96
   12     8 Maciej         Czupryniak            140.20 +  430: 323  190
    8     8 Mariusz        Wrześniewski          145.71 +  450: 449  196
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2255  / 15 150.33




	Maciej Czupryniak 140.20 Milanówek                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Bartosz        Morawski              152.50 +  393: 388  203
    2     6 Kazimierz      Merklejn              149.32 -  496: 512   99
    3     7 Kamil          Górka                 153.32 -  384: 397  103
    4     8 Mariusz        Wrześniewski          145.71 +  481: 366  196
    5     1 Krzysztof      Mówka                 151.39 -  410: 507  101
   10     8 Dominik        Urbacki               146.64 -  422: 432   97
    6     2 Paweł          Zaręba                151.59 =  359: 359  152
   14     6 Szymon         Płachta               134.97 -  353: 518   85
   13     5 Tomasz         Zwoliński             148.03 +  444: 366  198
    9     8 Marcin         Mroziuk               134.54 +  372: 359  185
   11     8 Rafał          Lenartowski           145.68 -  330: 469   96
    7     3 Paweł          Jackowski             149.69 +  373: 366  200
   15     6 Mirosław       Uglik                 145.41 +  392: 350  195
   12     8 Jan            Mrozowski             141.89 -  323: 430   92
    8     4 Michał         Alabrudziński         154.83 -  388: 394  105
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2107  / 15 140.47




	Szymon Płachta 134.97 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Kamil          Górka                 153.32 +  434: 385  203
    2     8 Mariusz        Wrześniewski          145.71 +  390: 360  196
    3     5 Bartosz        Morawski              152.50 -  322: 344  103
    4     6 Kazimierz      Merklejn              149.32 -  345: 381   99
    5     3 Paweł          Jackowski             149.69 +  483: 284  200
   10     6 Jan            Mrozowski             141.89 +  407: 344  192
    6     4 Michał         Alabrudziński         154.83 -  323: 450  105
   14     6 Maciej         Czupryniak            140.20 +  518: 353  190
   13     6 Mirosław       Uglik                 145.41 +  402: 324  195
    9     6 Rafał          Lenartowski           145.68 +  383: 302  196
   11     6 Marcin         Mroziuk               134.54 +  383: 328  185
    7     1 Krzysztof      Mówka                 151.39 -  348: 471  101
   15     5 Tomasz         Zwoliński             148.03 -  393: 422   98
   12     6 Dominik        Urbacki               146.64 -  348: 422   97
    8     2 Paweł          Zaręba                151.59 -  315: 440  102
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2262  / 15 150.80




	Marcin Mroziuk 134.54 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Michał         Alabrudziński         154.83 +  414: 378  205
    2     3 Paweł          Jackowski             149.69 +  348: 342  200
    3     2 Paweł          Zaręba                151.59 +  448: 417  202
    4     1 Krzysztof      Mówka                 151.39 -  424: 441  101
    5     8 Mariusz        Wrześniewski          145.71 -  322: 406   96
   10     7 Mirosław       Uglik                 145.41 -  319: 384   95
    6     7 Kamil          Górka                 153.32 +  402: 371  203
   14     7 Rafał          Lenartowski           145.68 -  303: 406   96
   13     7 Jan            Mrozowski             141.89 +  417: 295  192
    9     8 Maciej         Czupryniak            140.20 -  359: 372   90
   11     6 Szymon         Płachta               134.97 -  328: 383   85
    7     6 Kazimierz      Merklejn              149.32 -  374: 476   99
   15     7 Dominik        Urbacki               146.64 -  343: 517   97
   12     5 Tomasz         Zwoliński             148.03 -  404: 416   98
    8     5 Bartosz        Morawski              152.50 -  400: 410  103
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1962  / 15 130.80


Wyniki poszczególnych rund turnieju XXI Mistrzostwa Polski (faza finałowa)



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Mówka                - Jan            Mrozowski             329: 374
   2 Paweł          Zaręba               - Rafał          Lenartowski           313: 343
   3 Dominik        Urbacki              - Paweł          Jackowski             494: 301
   4 Michał         Alabrudziński        - Marcin         Mroziuk               378: 414
   5 Maciej         Czupryniak           - Bartosz        Morawski              393: 388
   6 Kazimierz      Merklejn             - Mirosław       Uglik                 398: 314
   7 Szymon         Płachta              - Kamil          Górka                 434: 385
   8 Mariusz        Wrześniewski         - Tomasz         Zwoliński             408: 390


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Mówka                - Rafał          Lenartowski           479: 327
   2 Paweł          Zaręba               - Jan            Mrozowski             421: 344
   3 Paweł          Jackowski            - Marcin         Mroziuk               342: 348
   4 Michał         Alabrudziński        - Dominik        Urbacki               384: 347
   5 Bartosz        Morawski             - Mirosław       Uglik                 475: 300
   6 Kazimierz      Merklejn             - Maciej         Czupryniak            512: 496
   7 Kamil          Górka                - Tomasz         Zwoliński             353: 376
   8 Mariusz        Wrześniewski         - Szymon         Płachta               360: 390


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dominik        Urbacki              - Krzysztof      Mówka                 564: 376
   2 Marcin         Mroziuk              - Paweł          Zaręba                448: 417
   3 Jan            Mrozowski            - Paweł          Jackowski             454: 319
   4 Rafał          Lenartowski          - Michał         Alabrudziński         437: 410
   5 Szymon         Płachta              - Bartosz        Morawski              322: 344
   6 Tomasz         Zwoliński            - Kazimierz      Merklejn              456: 364
   7 Maciej         Czupryniak           - Kamil          Górka                 384: 397
   8 Mirosław       Uglik                - Mariusz        Wrześniewski          293: 339


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Mówka                - Marcin         Mroziuk               441: 424
   2 Paweł          Zaręba               - Dominik        Urbacki               350: 425
   3 Paweł          Jackowski            - Rafał          Lenartowski           378: 287
   4 Michał         Alabrudziński        - Jan            Mrozowski             355: 485
   5 Bartosz        Morawski             - Tomasz         Zwoliński             384: 443
   6 Kazimierz      Merklejn             - Szymon         Płachta               381: 345
   7 Kamil          Górka                - Mirosław       Uglik                 428: 462
   8 Mariusz        Wrześniewski         - Maciej         Czupryniak            366: 481


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Maciej         Czupryniak           - Krzysztof      Mówka                 410: 507
   2 Mirosław       Uglik                - Paweł          Zaręba                421: 355
   3 Szymon         Płachta              - Paweł          Jackowski             483: 284
   4 Tomasz         Zwoliński            - Michał         Alabrudziński         459: 414
   5 Jan            Mrozowski            - Bartosz        Morawski              352: 454
   6 Rafał          Lenartowski          - Kazimierz      Merklejn              402: 457
   7 Dominik        Urbacki              - Kamil          Górka                 368: 447
   8 Marcin         Mroziuk              - Mariusz        Wrześniewski          322: 406


Runda nr 10
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kamil          Górka                - Krzysztof      Mówka                 406: 378
   2 Paweł          Zaręba               - Mariusz        Wrześniewski          460: 327
   3 Paweł          Jackowski            - Bartosz        Morawski              383: 458
   4 Michał         Alabrudziński        - Kazimierz      Merklejn              407: 319
   5 Tomasz         Zwoliński            - Rafał          Lenartowski           392: 324
   6 Szymon         Płachta              - Jan            Mrozowski             407: 344
   7 Mirosław       Uglik                - Marcin         Mroziuk               384: 319
   8 Maciej         Czupryniak           - Dominik        Urbacki               422: 432


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Mówka                - Mirosław       Uglik                 485: 346
   2 Paweł          Zaręba               - Maciej         Czupryniak            359: 359
   3 Paweł          Jackowski            - Tomasz         Zwoliński             355: 380
   4 Michał         Alabrudziński        - Szymon         Płachta               450: 323
   5 Bartosz        Morawski             - Rafał          Lenartowski           419: 389
   6 Kazimierz      Merklejn             - Jan            Mrozowski             443: 278
   7 Kamil          Górka                - Marcin         Mroziuk               371: 402
   8 Mariusz        Wrześniewski         - Dominik        Urbacki               354: 470


Runda nr 14
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Mówka                - Paweł          Jackowski             316: 329
   2 Paweł          Zaręba               - Michał         Alabrudziński         286: 487
   3 Bartosz        Morawski             - Kamil          Górka                 327: 314
   4 Kazimierz      Merklejn             - Mariusz        Wrześniewski          393: 430
   5 Tomasz         Zwoliński            - Mirosław       Uglik                 354: 423
   6 Szymon         Płachta              - Maciej         Czupryniak            518: 353
   7 Marcin         Mroziuk              - Rafał          Lenartowski           303: 406
   8 Dominik        Urbacki              - Jan            Mrozowski             515: 374


Runda nr 13
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Michał         Alabrudziński        - Krzysztof      Mówka                 359: 494
   2 Paweł          Jackowski            - Paweł          Zaręba                383: 302
   3 Mariusz        Wrześniewski         - Bartosz        Morawski              391: 384
   4 Kamil          Górka                - Kazimierz      Merklejn              318: 467
   5 Maciej         Czupryniak           - Tomasz         Zwoliński             444: 366
   6 Mirosław       Uglik                - Szymon         Płachta               324: 402
   7 Jan            Mrozowski            - Marcin         Mroziuk               295: 417
   8 Rafał          Lenartowski          - Dominik        Urbacki               311: 407


Runda nr  9
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Mariusz        Wrześniewski         - Krzysztof      Mówka                 355: 343
   2 Kamil          Górka                - Paweł          Zaręba                539: 365
   3 Kazimierz      Merklejn             - Paweł          Jackowski             416: 409
   4 Bartosz        Morawski             - Michał         Alabrudziński         349: 466
   5 Jan            Mrozowski            - Tomasz         Zwoliński             508: 334
   6 Rafał          Lenartowski          - Szymon         Płachta               302: 383
   7 Dominik        Urbacki              - Mirosław       Uglik                 389: 371
   8 Marcin         Mroziuk              - Maciej         Czupryniak            359: 372


Runda nr 11
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kazimierz      Merklejn             - Krzysztof      Mówka                 358: 349
   2 Bartosz        Morawski             - Paweł          Zaręba                399: 342
   3 Mariusz        Wrześniewski         - Paweł          Jackowski             324: 394
   4 Kamil          Górka                - Michał         Alabrudziński         342: 538
   5 Dominik        Urbacki              - Tomasz         Zwoliński             296: 469
   6 Marcin         Mroziuk              - Szymon         Płachta               328: 383
   7 Jan            Mrozowski            - Mirosław       Uglik                 419: 417
   8 Rafał          Lenartowski          - Maciej         Czupryniak            469: 330


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Szymon         Płachta              - Krzysztof      Mówka                 348: 471
   2 Tomasz         Zwoliński            - Paweł          Zaręba                423: 354
   3 Maciej         Czupryniak           - Paweł          Jackowski             373: 366
   4 Mirosław       Uglik                - Michał         Alabrudziński         461: 375
   5 Dominik        Urbacki              - Bartosz        Morawski              503: 351
   6 Marcin         Mroziuk              - Kazimierz      Merklejn              374: 476
   7 Jan            Mrozowski            - Kamil          Górka                 449: 373
   8 Rafał          Lenartowski          - Mariusz        Wrześniewski          403: 363


Runda nr 15
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Mówka                - Paweł          Zaręba                322: 314
   2 Paweł          Jackowski            - Michał         Alabrudziński         371: 391
   3 Bartosz        Morawski             - Kazimierz      Merklejn              419: 303
   4 Kamil          Górka                - Mariusz        Wrześniewski          412: 393
   5 Tomasz         Zwoliński            - Szymon         Płachta               422: 393
   6 Mirosław       Uglik                - Maciej         Czupryniak            350: 392
   7 Marcin         Mroziuk              - Dominik        Urbacki               343: 517
   8 Jan            Mrozowski            - Rafał          Lenartowski           397: 405


Runda nr 12
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Mówka                - Bartosz        Morawski              364: 446
   2 Paweł          Zaręba               - Kazimierz      Merklejn              448: 358
   3 Paweł          Jackowski            - Kamil          Górka                 460: 426
   4 Michał         Alabrudziński        - Mariusz        Wrześniewski          523: 335
   5 Tomasz         Zwoliński            - Marcin         Mroziuk               416: 404
   6 Szymon         Płachta              - Dominik        Urbacki               348: 422
   7 Mirosław       Uglik                - Rafał          Lenartowski           329: 388
   8 Maciej         Czupryniak           - Jan            Mrozowski             323: 430


Runda nr  8
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Mówka                - Tomasz         Zwoliński             380: 244
   2 Paweł          Zaręba               - Szymon         Płachta               440: 315
   3 Paweł          Jackowski            - Mirosław       Uglik                 426: 375
   4 Michał         Alabrudziński        - Maciej         Czupryniak            394: 388
   5 Bartosz        Morawski             - Marcin         Mroziuk               410: 400
   6 Kazimierz      Merklejn             - Dominik        Urbacki               452: 336
   7 Rafał          Lenartowski          - Kamil          Górka                 337: 385
   8 Mariusz        Wrześniewski         - Jan            Mrozowski             449: 450
Lista rankingowa na dzień 25-11-2013

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Michał Alabrudziński           Włocławek            153.51  29014  189
   2 Bartosz Morawski               Gliwice              153.20  29262  191
   3 Kamil Górka                    Kraków               152.66  29310  192
   4 Krzysztof Mówka                Warszawa             152.05  20375  134
   5 Dariusz Kosz                   Nysa                 151.87  29159  192
   6 Mariusz Skrobosz               Warszawa             151.44  28774  190
   7 Dawid Pikul                    Poznań               150.89  27160  180
   8 Kazimierz Merklejn             Szczecin             150.44  27981  186
   9 Paweł Jackowski                Warszawa             149.84  27870  186
  10 Dominik Urbacki                Pruszków             149.37  29425  197
  11 Tomasz Zwoliński               Skierdy              149.22  28650  192
  12 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             147.84  26316  178
  13 Paweł Zaręba                   Warszawa             147.43  13416   91
  14 Przemysław Herdzina            Kraków               146.39   4538   31
  15 Łukasz Bobowski                Suchedniów           145.36  21804  150
  16 Rafał Lenartowski              Gdynia               144.88  28686  198
  17 Mariusz Wrześniewski           Kraków               144.83  22304  154
  18 Jakub Szymczak                 Łódź                 144.61  18510  128
  19 Miłosz Wrzałek                 Reda                 144.55  28621  198
  20 Mirosław Uglik                 Warszawa             143.97  27210  189
  21 Aleksander Puchalski           Włocławek            143.25   6876   48
  22 Justyna Górka                  Kraków               143.17  28491  199
  23 Marek Reda                     Piaseczno            142.97  27021  189
  24 Jan Mrozowski                  Kraków               142.76  20985  147
  25 Kamil Kister                   Puławy               142.57  27373  192
  26 Dawid Adamczyk                 Wodzisław Śląski     142.32  20921  147
  27 Krzysztof Obremski             Legnica              141.73  27354  193
  28 Grzegorz Łukasik               Konojady             141.15  27947  198
  29 Grzegorz Kurowski              Warszawa             141.04  26656  189
  30 Piotr Pietuchowski             Białystok            140.44  27667  197
  31 Maciej Czupryniak              Milanówek            140.23  16968  121
  32 Jakub Zaryński                 Świnoujście          139.72  17046  122
  33 Przemysław Rybicki             Otwock               139.39  13939  100
  34 Weronika Rudnicka              Szczecin             139.22  11834   85
  35 Andrzej Rakoczy                Kraków               139.16   6123   44
  36 Maciej Rzychoń                 Katowice             139.00   5421   39
  37 Wojciech Zemło                 Łódź                 138.97  17510  126
  38 Mateusz Borsuk                 Reda                 138.76  26087  188
  39 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 138.45   8861   64
  40 Paweł Janaś                    Głogów               138.19  12575   91
  41 Tomasz Ciejka                  Kraków               138.10  24719  179
  42 Irena Sołdan                   Sopot                137.85  26191  190
  43 Stanisław Rydzik               Warszawa             137.68  27122  197
  44 Artur Irzyk                    Kraków               137.42   6871   50
  45 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       137.06  13432   98
  46 Marek Syczuk                   Warszawa             136.97  26847  196
  47 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  136.92  17936  131
  48 Dariusz Puton                  Ruda Śląska          136.43  17872  131
  49 Karol Waniek                   Wrocław              135.93  14001  103
  50 Maciej Kuczyński               Gdynia               135.79   9641   71
  51 Grzegorz Koczkodon             Wałcz                135.75  26607  196
  52 Grzegorz Święcki               Białystok            135.71   6921   51
  53 Robert Kamiński                Warszawa             135.19  23658  175
  54 Tomasz Suchanek                Wrocław              134.93  25231  187
  55 Małgorzata Deszczyńska         Warszawa             134.86  14565  108
  56 Daniel Mundyk                  Jelenia Góra         134.86   4855   36
  57 Szymon Płachta                 Warszawa             134.69  26130  194
  58 Dawid Buzowicz                 Rzeszów              134.41   8602   64
  59 Bogusław Szyszka               Oława                134.16  24685  184
  60 Leszek Kacprzyk                Katowice             134.12  16765  125
  61 Maciej Grąbczewski             Szczecin             133.76  16185  121
  62 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             133.75  14178  106
  63 Marcin Mroziuk                 Warszawa             133.72   9227   69
  64 Alicja Grąbczewska             Szczecin             133.69  10829   81
  65 Marek Salamon                  Bytom                133.54  10550   79
  66 Adam Klimont                   Wałcz                133.49   5740   43
  67 Rafał Wesołowski               Warszawa             133.46  25358  190
  68 Piotr Domański                 Lublin               133.45   7340   55
  69 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            133.45   5071   38
  70 Kacper Zegadło                 Warszawa             133.32  25465  191
  71 Radosław Jachna                Łódź                 133.28  22524  169
  72 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             133.10  25289  190
  73 Piotr Broda                    Sandomierz           133.10  26353  198
  74 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  133.09   9849   74
  75 Mateusz Królikowski            Wrocław              132.80   9163   69
  76 Sławomir Piotrowski            Deszczno             132.62  12334   93
  77 Małgorzata Sulejewska          Kraków               132.26  26451  200
  78 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  131.94  24937  189
  79 Dariusz Kuć                    Stargard Szczecińsk  131.57  18025  137
  80 Joanna Jewtuch                 Warszawa             131.35  15499  118
  81 Mikołaj Fidziński              Dębica               131.32   5384   41
  82 Dariusz Maciejuk               Warszawa             131.11   9440   72
  83 Grzegorz Kwiecień              Kraków               131.07   9699   74
  84 Paweł Mazurek                  Polanica Zdrój       130.95  18595  142
  85 Ryszard Dębski                 Biała Podlaska       130.89   8377   64
  86 Adam Jurkowski                 Gliwice              130.76   8761   67
  87 Krzysztof Jaworski             Warszawa             130.67  12806   98
  88 Andrzej Przybyłowicz           Warszawa             130.56   4700   36
  89 Michał, Piotr Waszkiewicz      Białystok            130.46   9263   71
  90 Dominik Piasecki               Słupsk               130.43   5739   44
  91 Agnieszka Krupka               Krosno               130.37  18903  145
  92 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      130.26   4950   38
  93 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              129.72   8691   67
  94 Marek Dudkiewicz               Milanówek            129.60  25919  200
  95 Dorota Maciejuk                Warszawa             129.57   7515   58
  96 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             129.42  25625  198
  97 Piotr Jakubiak                 Żyrardów             129.27   4266   33
  98 Janusz Krupiński               Bytom                129.19  20153  156
  99 Rafał Dąbrowski                Ostróda              128.86  11984   93
 100 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             128.72  18793  146
 101 Mariusz Sylwestrzuk            Warszawa             128.57  18900  147
 102 Arkadiusz Biegun               Kraków               128.40   3852   30
 103 Michał Rogalewicz              Poznań               127.87   3836   30
 104 Natalia Woźniak                Dziwnówek            127.79  11373   89
 105 Krzysztof Gibas                Kraków               127.78  22617  177
 106 Patrycja Kuszpit               Biała Podlaska       127.44  12362   97
 107 Tomasz Łapka                   Opole                127.27   6491   51
 108 Jolanta Chłopińska             Wałcz                127.19  24294  191
 109 Wojciech Chodakiewicz          Białystok            127.19   9285   73
 110 Beata Wiączkowska              Wrocław              127.13   7882   62
 111 Natalia Ogierman               Katowice             126.43  18332  145
 112 Barbara Obremska               Wrocław              126.36  14405  114
 113 Krzysztof Langiewicz           Ostróda              126.17   5299   42
 114 Artur Koszel                   Warszawa             126.04  18654  148
 115 Jacek Pietruszka               Kraków               125.96  12344   98
 116 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       125.81   7800   62
 117 Rafał Matczak                  Milanówek            125.67  18851  150
 118 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             125.63   4774   38
 119 Łukasz Baranowski              Gdynia               125.44  24210  193
 120 Patryk Wolniewicz              Szczecin             125.27   4635   37
 121 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            124.97  23619  189
 122 Andrzej Rechowicz              Katowice             124.82  24840  199
 123 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             124.70  11971   96
 124 Bronisław Parada               Polanica Zdrój       124.65  15207  122
 125 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  124.41  23886  192
 126 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            123.96   5950   48
 127 Tomasz Górka                   Kraków               123.92   6568   53
 128 Marek Rogalski                 Warszawa             123.81  14238  115
 129 Agnieszka Goniowska            Wrocław              123.54   8895   72
 130 Bogdan Kozłowski               Białystok            123.33  15169  123
 131 Leszek Stecuła                 Bytom                122.79  11297   92
 132 Jerzy Matyasik                 Kraków               122.77  23817  194
 133 Jakub Błażejewski              Poznań               122.71   6749   55
 134 Jacek Gasik                    Warszawa             122.53   3676   30
 135 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            122.45  23756  194
 136 Grzegorz Pukniel               Łódź                 122.24  23471  192
 137 Magdalena Kublik               Warszawa             122.20  21385  175
 138 Ireneusz Kurzok                Mikołów              122.19  13319  109
 139 Robert Głowacki                Łódź                 122.09   4029   33
 140 Tomasz Lempart                 Kraków               121.96  13538  111
 141 Michał Ozimiński               Łódź                 121.90   3779   31
 142 Dorota Rudzińska               Warszawa             121.89  24134  198
 143 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            121.84  22174  182
 144 Dorota Stachowska              Wydartowo I          121.35  22936  189
 145 Michał Szymkowski              Wrocław              121.25   6184   51
 146 Andrzej Kroc                   Łódź                 121.09  22643  187
 147 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       121.02   6172   51
 148 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  120.97  13186  109
 149 Krzysztof Bonda                Białystok            120.95  10160   84
 150 Czesław Grajewski              Białystok            120.81  24042  199
 151 Juliusz Czupryniak             Warszawa             120.78  19928  165
 152 Maciej Perzyński               Piła                 120.63  11822   98
 153 Marta Ćwiek                    Radomsko             120.55  16515  137
 154 Ewa Szałas                     Katowice             120.45   8070   67
 155 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    120.35   5897   49
 156 Agata Kuć                      Stargard Szczeciński 120.27   8058   67
 157 Anita Bruska                   Gdynia               120.10  17294  144
 158 Marta Bajorek                  Warszawa             119.86  23613  197
 159 Beata Piotrowska               Łódź                 119.85   3955   33
 160 Łukasz Szałkiewicz             Wrocław              119.84   5153   43
 161 Łukasz Sornek                  Mikołów              119.83  22768  190
 162 Marta Sztajnert                Wisła                119.44   4300   36
 163 Szymon Dąbrowski               Warszawa             119.43  21976  184
 164 Konrad Sowula                  Kraków               119.38   5014   42
 165 Stanisław Gasik                Warszawa             119.37  10385   87
 166 Dariusz Socha                  Warszawa             119.33   6921   58
 167 Katarzyna Kowalska             Katowice             119.33   6563   55
 168 Krzysztof Bukowski             Milanówek            119.24   5366   45
 169 Zdzisław Figurski              Gryfów Śląski        119.17   4290   36
 170 Maurycy Machnio                Lipiany              119.15  14060  118
 171 Michał Garnowski               Pasłęk               119.06   5715   48
 172 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               119.04   5595   47
 173 Grażyna Wesołowska             Łódź                 119.03  15712  132
 174 Alina Białobrzewska            Gdynia               118.89   8560   72
 175 Mariusz Grodek                 Kraków               118.86   4279   36
 176 Bogusław Książek               Szczecin             118.86   5824   49
 177 Michał Kolaj                   Ostróda              118.61  14233  120
 178 Jarosław Olek                  Warszawa             118.57   6047   51
 179 Marcin Ceglarek                Kraków               118.53   9364   79
 180 Michał Mikołajczyk             Gdańsk               118.28   7097   60
 181 Rafał Stachowski               Police               118.19  13710  116
 182 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             118.17   8863   75
 183 Marta Świątkowska              Wrocław              118.17  22807  193
 184 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               118.08   5668   48
 185 Tomasz Sienkiewicz             Białogard            118.07   3542   30
 186 Teresa Zalewska                Racibórz             117.78  14133  120
 187 Jerzy Luter                    Bytom                117.71  17774  151
 188 Katarzyna Ślusarska            Milanówek            117.69  12475  106
 189 Dorota Kuć                     Stargard Szczecińsk  117.52  15278  130
 190 Radosław Więch                 Warszawa             117.40  13971  119
 191 Ryszard Żydaczewski            Lubin                117.38   7043   60
 192 Michał Puchowski               Strzelce Opolskie    117.35   4342   37
 193 Adam Janicki                   Łódź                 116.67  22984  197
 194 Szymon Figurski                Gryfów Śląski        116.53   4195   36
 195 Ewa Radzikowska                Gliwice              116.36  20596  177
 196 Zbigniew Rybak                 Warszawa             116.21  21847  188
 197 Paweł Morga                    Warszawa             116.09  13931  120
 198 Tomasz Lewiński                Wejherowo            115.90   6954   60
 199 Dawid Brandys                  Chrzanów             115.61   4162   36
 200 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         115.52  15018  130
 201 Jacek Nowak                    Szczecin             115.36   7037   61
 202 Sławomir Wolski                Wrocław              115.34  22375  194
 203 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             115.08  22325  194
 204 Lucyna Śniadach                Rumia                114.94  13448  117
 205 Teresa Pawlik                  Lubin                114.53   3436   30
 206 Renata Andracka                Zwola                114.43  22658  198
 207 Bożena Guział                  Racibórz             114.33   6860   60
 208 Walenty Siemaszko              Lipiany              114.21   8908   78
 209 Joanna Ostrowska               Warszawa             114.15  17123  150
 210 Ziemowit Pazda                 Wrocław              113.92  16063  141
 211 Bartłomiej Pawlak              Sochaczew            113.87   4441   39
 212 Magdalena Kupczyńska           Szczecin             113.49   5788   51
 213 Przemysław Pawlic              Wrocław              113.45   6580   58
 214 Anna Biegańska                 Białystok            113.40   9299   82
 215 Maciej Bukowski                Szczecin             113.40   5103   45
 216 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk               113.30  18581  164
 217 Agnieszka Biegańska            Białystok            113.20  10754   95
 218 Dariusz Jarosławski            Ełk                  113.14  18781  166
 219 Anna Krynicka                  Warszawa             113.01   9154   81
 220 Ryszard Korpalski              Wójtowice            112.89  21110  187
 221 Maciej Śliwa                   Zabrze               112.62   8221   73
 222 Marianna Kozłowska             Białystok            112.46  13720  122
 223 Paweł Maciejczuk               Białystok            112.35  12358  110
 224 Urszula Solarska               Łódź                 111.94  22164  198
 225 Michał Jakubiec                Siemianowice Śląskie 111.94   5261   47
 226 Joanna Suchanek                Wrocław              111.82   9505   85
 227 Monika Siemaszko               Lipiany              111.72   4804   43
 228 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             111.41   6016   54
 229 Jerzy Tatarczuk                Warszawa             111.28   5119   46
 230 Elżbieta Święcka               Białystok            111.03   3997   36
 231 Jarosław Karp                  Jędrzejów            111.01   9325   84
 232 Andrzej Bednaruk               Gdańsk               110.90  17300  156
 233 Danuta Langiewicz              Ostróda              110.61   7300   66
 234 Anna Niedzielko                Szczecin             110.57   8956   81
 235 Iza Kraj                       Warszawa             110.54   6522   59
 236 Monika Krzysztofek             Wejherowo            110.52   6631   60
 237 Zofia Górka                    Łęczna               110.43   5853   53
 238 Dorota Ostrowska               Białystok            110.20  13114  119
 239 Zdzisław Szota                 Warszawa             109.96   5718   52
 240 Dariusz Sowula                 Kraków               109.76   6366   58
 241 Agnieszka Matus                Milanówek            109.74   6365   58
 242 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            109.33   5248   48
 243 Damian Łupiński                Konojady             109.27   5245   48
 244 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś            109.25   5244   48
 245 Sylwia Łada                    Inowrocław           109.13  21389  196
 246 Artur Wawrzynowski             Żukowo               108.53   3907   36
 247 Marek Szczepanik               Reda                 108.40   5095   47
 248 Sławomir Zabawa                Wałcz                108.20  10712   99
 249 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               108.14  21088  195
 250 Lidia Szpakowska               Jaworzno             108.12   4649   43
 251 Marcin Radwański               Nowa Wieś Wrocławska 108.08  17293  160
 252 Jakub Onoszko                  Gdynia               107.91  11762  109
 253 Wiesław Kożyczkowski           Miłobądz             107.58   3873   36
 254 Sławomir Długosz               Ostróda              107.40  20729  193
 255 Agnieszka Kozak                Gdynia               107.22  20265  189
 256 Krzysztof Zawadzki             Sampława             107.15  21215  198
 257 Robert Wagner                  Wrocław              106.84   9081   85
 258 Krzysztof Borodziuk            Kostrzyn             106.39   5213   49
 259 Maciej Sylwestrzuk             Ciechanowiec         106.12   4457   42
 260 Aleksandra Brzeska             Piastów              106.02  11768  111
 261 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           105.81  13755  130
 262 Maria Pokorska                 Warszawa             105.76   7932   75
 263 Łukasz Przyszlak               Świnoujście          105.66   7502   71
 264 Paweł Wdziękoński              Świnoujście          105.60   8237   78
 265 Katarzyna Bogusławska          Piastów              105.58  17527  166
 266 Mariusz Michalski              Inowrocław           105.38   8114   77
 267 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              105.19   3261   31
 268 Józef Burzyński                Ełk                  104.96  12070  115
 269 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski  104.86  12059  115
 270 Katarzyna  Szachowicz          Uniszewo             104.79   5030   48
 271 Katarzyna Dębska               Ostróda              104.58  17046  163
 272 Laura Pisula                   Wrocław              104.22   7712   74
 273 Maciej Dąbrowski               Warszawa             104.07  20397  196
 274 Łukasz Wojciechowski           Łomża                104.04   5722   55
 275 Natalia Połomska               Ostrów Wlkp          103.53   3727   36
 276 Jadwiga Jakubiec               Siemianowice Śląskie 103.36   3721   36
 277 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno             102.72   6163   60
 278 Julita Dygnas                  Jelenia Góra         102.70   7805   76
 279 Dominika Worona                Police               102.30   7775   76
 280 Agnieszka Antos                Racibórz             102.17   4189   41
 281 Paweł Brylski                  Kraków               102.08   4900   48
 282 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz            102.00  16014  157
 283 Anna Arana                     Warszawa             101.71   8137   80
 284 Danuta Połomska                Ostrów Wlkp.         101.68   4779   47
 285 Maciej Pietrasik               Nowogard             101.02  14042  139
 286 Lidia Żywna                    Gdynia               100.69  11882  118
 287 Leszek Kilian                  Jaworzno             100.46   3516   35
 288 Marcin Stachowski              Wydartowo I          100.30  15847  158
 289 Tomasz A. Praga                Białystok            100.17   5810   58
 290 Halina Mrozek                  Warszawa             100.04  11805  118
 291 Grzegorz Kasprowicz            Grabowo               98.40   3444   35
 292 Joanna Wilk                    Racibórz              98.03   3921   40
 293 Piotr Kozak                    Racibórz              97.63   3417   35
 294 Sylwia Kozłowska               Białystok             97.60  12591  129
 295 Krystyna Drynkowska            Świnoujście           97.02   4657   48
 296 Kinga Stecuła                  Bytom                 96.14   4903   51
 297 Marek Horyń                    Ełk                   95.71   4020   42
 298 Anna Lenartowska               Gdynia                95.65   6887   72
 299 Sylwia Buks                    Warszawa              95.64  15494  162
 300 Michał Landowski               Police                95.63   9850  103
 301 Michał Dąbrowski               Warszawa              95.28   7813   82
 302 Tomasz Szczodry                Łomża                 94.88   4554   48
 303 Teresa Prystupa                Zajączkowo            94.11   3388   36
 304 Dawid Rykaczewski              Jaworzno              93.23   3263   35
 305 Monika Szczyrzyca              Jaworzno              92.59   5370   58
 306 Zygmunt Skwarek                Katowice              92.22   4519   49
 307 Janina Grajewska               Choroszcz             91.46   3201   35
 308 Agnieszka Dawid                Kraków                91.39   4935   54
 309 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   89.73   3679   41
 310 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   89.54   4119   46
 311 Liliana Dąbrowska              Warszawa              89.53   2686   30
 312 Paulina Naplocha               Racibórz              89.45  11897  133
 313 Andrzej Klich                  Jaworzno              89.10  10157  114
 314 Barbara Wiśniewska             Gdańsk                88.86  10219  115
 315 Bernadeta Kudlińska            Bydgoszcz             88.67  13832  156
 316 Joanna Kozłowska               Gdańsk                87.64   3155   36
 317 Adam Kędzior                   Lublin                82.32   3046   37
 318 Artur Kwiatkowski              Radomsko              82.20   8631  105
 319 Paulina Ostrowska              Białystok             82.15   2793   34
 320 Albert Połomski                Ostrów Wielkopolski   82.00   4674   57
 321 Beata Kiżewska                 Świnoujście           81.38   3825   47
 322 Julia Solarska                 Łódź                  80.86   3396   42
 323 Agnieszka Wiśniewska           Inowrocław            80.62   3628   45
 324 Radosław Słowicki              Warszawa              78.95   2921   37
 325 Alicja Puchowska               Strzelce Opolskie     77.92   2805   36
 326 Kamila Zacharuk                Zabrze                76.21   2591   34
 327 Paweł Jankowski                Nowe Miasto Lubawsk   70.26   4005   57
 328 Mirosław Dejna                 Sampława              59.69  11579  194




Poczekalnia na dzień 25-11-2013

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Dorota Zielińska               Piaseczno            125.72   3646   29
   2 Krzysztof Usakiewicz           Warszawa             152.04   4105   27
   3 Andrzej Kraska                 Wrocław              111.04   2998   27
   4 Mariusz Rostkowski             Sochaczew            110.85   2993   27
   5 Ewelina Gruda                  Białystok            108.26   2923   27
   6 Justyna Czupryńska             Świnoujście           75.85   2048   27
   7 Marcin Kurowski                Racibórz              59.30   1601   27
   8 Kamil Nawrocki                 Bydgoszcz            133.12   3461   26
   9 Rafał Polak                    Wałcz                123.96   3223   26
  10 Łukasz Pawlak                  Sochaczew             71.04   1847   26
  11 Piotr Ozimek                   Sochaczew             61.58   1601   26
  12 Marcin  Baniewski              Pełczyce             130.48   3262   25
  13 Jarosław Żuliński              Szczecin             126.00   3150   25
  14 Grzegorz Wiączkowski           Wrocław              122.36   3059   25
  15 Jarosław Paprocki              Bydgoszcz            105.84   2646   25
  16 Radosław Studniarski           Bydgoszcz             96.44   2411   25
  17 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             131.83   3164   24
  18 Michał Burak                   Wrocław              131.50   3156   24
  19 Szymon Jachimek                Gdynia               127.38   3057   24
  20 Michał Makowski                Warszawa             127.25   3054   24
  21 Leszek Dobrowolski             Wrocław              124.12   2979   24
  22 Wojciech Gonet                 Wrocław              119.46   2867   24
  23 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             117.88   2829   24
  24 Lidia Nowak                    Sosnowiec            117.62   2823   24
  25 Piotr Mańkowski                Warszawa             117.17   2812   24
  26 Krystyna Augustyniak           Łódź                 116.25   2790   24
  27 Dariusz Zębek                  Olsztyn              114.79   2755   24
  28 Grzegorz Krzyżowski            Sopot                112.83   2708   24
  29 Mariusz Makuch                 Zator                112.21   2693   24
  30 Mariusz Kubicki                Inowrocław           112.12   2691   24
  31 Zbigniew Skrzypczyk            Jawor                111.62   2679   24
  32 Lech Boszko                    Gdańsk               111.17   2668   24
  33 Elżbieta Zębek                 Olsztyn              110.83   2660   24
  34 Jan Lisiewski                  Piasutno             108.67   2608   24
  35 Dariusz Ulatowski              Tuchola              108.58   2606   24
  36 Zuzanna Cichoń                 Korsze               106.33   2552   24
  37 Alicja Tarczewska              Łomża                103.42   2482   24
  38 Marcin Grześkiewicz            Szczecin             102.79   2467   24
  39 Jan Pawłowski                  Warszawa              99.00   2376   24
  40 Bożena Mileńko                 Świnoujście           97.88   2349   24
  41 Maria Kożyczkowska             Miłobądz              94.62   2271   24
  42 Jacek Barski                   Racibórz              93.38   2241   24
  43 Beata Kowaluk-Jagielska        Police                92.46   2219   24
  44 Waldemar Dębski                Ostróda               87.62   2103   24
  45 Jarosław Wiśniewski            Gdańsk                86.12   2067   24
  46 Paweł Zbrowski                 Gdynia               122.39   2815   23
  47 Bartłomiej Dalecki             Rumia                115.83   2664   23
  48 Bogusław Puchalski             Włocławek            114.87   2642   23
  49 Paulina Mech                   Kraków               110.96   2552   23
  50 Joanna Zacharewicz             Bydgoszcz            103.78   2387   23
  51 Barbara Boszko                 Gdańsk                97.61   2245   23
  52 Łukasz Łysko                   Miastko               95.04   2186   23
  53 Grażyna Smereka                Racibórz              92.70   2132   23
  54 Jadwiga Szczurowska            Świnoujście           91.52   2105   23
  55 Joanna Jędraszczyk-Kałwak      Racibórz              89.35   2055   23
  56 Jędrzej Zawojski               Modzurów              89.26   2053   23
  57 Michał Nowak                   Nakło nad Notecią     87.43   2011   23
  58 Hanna Siemionow                Białystok             82.43   1896   23
  59 Konrad Łukaszewicz             Wrocław               81.43   1873   23
  60 Teresa Gruszczyńska            Gdańsk                78.04   1795   23
  61 Michał Śliwiński               Szczecin              74.61   1716   23
  62 Barbara Pęska                  Nowy Dwór Mazowiecki  73.65   1694   23
  63 Jadwiga Żelazny                Kraków                66.96   1540   23
  64 Monika Kowalik                 Kraków                66.91   1539   23
  65 Katarzyna Małek                Mielec               129.00   2838   22
  66 Marek Sitkowski                Warszawa             110.68   2435   22
  67 Dorota Modrzyńska              Gdańsk                98.73   2172   22
  68 Zdzisław Parnicki              Słupsk                98.68   2171   22
  69 Michał Lasecki                 Warszawa              83.59   1839   22
  70 Szymon Jankowski               Nowe Miasto Lubawsk   81.09   1784   22
  71 Maciej Rosiński                Ostrów Wielkopolski   80.77   1777   22
  72 Kamila Antosz-Lasecka          Warszawa              73.82   1624   22
  73 Agata Jagodzińska              Warszawa              72.05   1585   22
  74 Wojciech Sołdan                Gdynia               141.57   2973   21
  75 Jarosław Michalak              Łódź                 125.29   2631   21
  76 Monika Sadurska                Warszawa             112.24   2357   21
  77 Mirosława Rochowicz            Gdańsk                89.75   1795   20
  78 Paulina Brzuchalska            Bydgoszcz            112.89   2145   19
  79 Grażyna Kula                   Gdańsk               111.68   2122   19
  80 Maciej Mizgier                 Gdańsk               107.63   2045   19
  81 Karol Lenartowski              Gdynia                92.63   1760   19
  82 Grażyna Kaczyńska              Łódź                  90.79   1725   19
  83 Jolanta Sylwestrzuk            Warszawa              88.68   1685   19
  84 Agnieszka Pachała              Poznań                95.82   1629   17
  85 Maciej Kuć                     Stargard Szczeciński  81.00   1377   17
  86 Dorota Buśko                   Naterki               80.65   1371   17
  87 Monika Czekała                 Racibórz              80.59   1370   17
  88 Joanna Szałkiewicz             Wrocław               62.88   1069   17
  89 Wiktoria Browarska             Wałcz                 57.71    981   17
  90 Sebastian Orzelski             Bielsk Podlaski      118.06   1889   16
  91 Marek Roszak                   Poznań               119.00   1785   15
  92 Ewa Kondracka                  Warszawa             106.33   1595   15
  93 Halina Roszak                  Poznań               105.20   1578   15
  94 Jerzy Ciesielski               Łódź                  99.27   1489   15
  95 Andrzej Słapiński              Warszawa             105.50   1477   14
  96 Katarzyna Kasowska             Racibórz             101.93   1427   14
  97 Jarosław Józik                 Brzeszcze             92.50   1295   14
  98 Ryszard Pliszka                Szczecin              84.36   1181   14
  99 Ewa Stypułkowska               Warszawa              73.50   1029   14
 100 Marcin Bertrand                Poznań               121.85   1584   13
 101 Jacek Gigoła                   Gorzów Wielkopolski  120.46   1566   13
 102 Maciej Kutera                  Warszawa             119.46   1553   13
 103 Marek Kocikowski               Ostróda              106.92   1390   13
 104 Piotr Adamczyk                 Tarnów               104.08   1353   13
 105 Beata Błaszczyk                Łowicz                94.15   1224   13
 106 Dariusz Dzierża                Kraków               151.08   1813   12
 107 Marzena Zawierska              Warszawa             148.25   1779   12
 108 Adam Szukalski                 Coventry             141.58   1699   12
 109 Krzysztof Pypno                Gliwice              137.17   1646   12
 110 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk  136.67   1640   12
 111 Piotr Szulc                    Bydgoszcz            135.42   1625   12
 112 Sławomir Nosek                 Mielec               132.83   1594   12
 113 Jędrzej Florek                 Bydgoszcz            131.67   1580   12
 114 Łucja  Kodzis                  Bydgoszcz            130.67   1568   12
 115 Tomasz Siwiński                Zawiercie            128.33   1540   12
 116 Jarosław Sobczak               Warszawa             124.58   1495   12
 117 Grzegorz Kulgawczuk            Biała Podlaska       122.42   1469   12
 118 Filip Warzecha                 Gdynia               122.17   1466   12
 119 Michał  Borejko                Wrocław              121.92   1463   12
 120 Krzysztof Wysoczański          Kraków               121.17   1454   12
 121 Ewelina Sadłowska              Bydgoszcz            120.92   1451   12
 122 Mikołaj Cieplik                Ostrzeszów           120.75   1449   12
 123 Beata Marynowicz               Racibórz             120.25   1443   12
 124 Michał Musielak                Bydgoszcz            119.67   1436   12
 125 Wojciech Morawski              Gliwice              119.42   1433   12
 126 Zbigniew Lewandowski           Słupsk               118.08   1417   12
 127 Jacek Jerzyński                Toruń                117.42   1409   12
 128 Agnieszka Nowak-Baran          Kraków               117.33   1408   12
 129 Kamil Lesisz                   Warszawa             117.25   1407   12
 130 Adam Weremczuk                 Łódź/Londyn          117.00   1404   12
 131 Sławomir Radzymiński           Kraków               114.92   1379   12
 132 Grzegorz Miecugow              Warszawa             114.75   1377   12
 133 Kamil Piecewicz                Nowe Miasto Lubawsk  114.75   1377   12
 134 Agnieszka Koralewska           Ostrów Wielkopolski  114.25   1371   12
 135 Elżbieta Szuba                 Bytom Odrzański      114.25   1371   12
 136 Marcela Wołowiec               Gdynia               113.75   1365   12
 137 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     113.33   1360   12
 138 Dorota Patera                  Legnica              112.75   1353   12
 139 Jolanta Kosmowska              Warszawa             112.67   1352   12
 140 Andrzej Burczyk                Gdynia               111.75   1341   12
 141 Małgorzata Jóźwiak             Iława                111.75   1341   12
 142 Tomasz Kłosiński               Bydgoszcz            111.25   1335   12
 143 Mateusz Stańczyk               Tarnów               110.75   1329   12
 144 Łukasz Ciunel                  Gdynia               109.92   1319   12
 145 Andrzej Stańczyk               Tarnów               108.92   1307   12
 146 Krzysztof Kodzis               Bydgoszcz            108.42   1301   12
 147 Joanna Regdos                  Kraków               108.42   1301   12
 148 Aleksandra Łukaszewicz         Wrocław              108.42   1301   12
 149 Mateusz Machowski              Rzeszów              107.92   1295   12
 150 Wojciech Silnicki              Elbląg               107.67   1292   12
 151 Katarzyna Sołdan-Polak         Rumia                107.58   1291   12
 152 Jowita Janus                   Kraków               106.08   1273   12
 153 Adrianna Marynowicz            Racibórz             105.67   1268   12
 154 Czesława Pawłowska             Wrocław              105.50   1266   12
 155 Mariola Andrusikiewicz         Zator                104.67   1256   12
 156 Dawid Mierzchała               Ostrów Wielkopolski  104.50   1254   12
 157 Jarosław Zieliński             Toruń                104.25   1251   12
 158 Tomasz  Niklewicz              Ełk                  103.58   1243   12
 159 Jacek Nocoń                    Jaworzno             102.00   1224   12
 160 Agata Nawrocka                 Bydgoszcz            101.92   1223   12
 161 Rafał Świątek                  Wrocław              101.00   1212   12
 162 Sławomir Matczak               Łomianki             100.58   1207   12
 163 Michał Garbowski               Kraków               100.00   1200   12
 164 Aleksandra, Róża Rycharska     Białystok            100.00   1200   12
 165 Bożena Lisiewska               Piasutno              99.17   1190   12
 166 Daria Pisula                   Wrocław               99.08   1189   12
 167 Monika Dymek                   Ustka                 98.50   1182   12
 168 Joanna Pawlińska               Bielany Wrocławskie   97.67   1172   12
 169 Honorata Rutkowska             Świętajno             97.67   1172   12
 170 Stefan Kurszel                 Białystok             97.33   1168   12
 171 Justyna  Molik                 Lublin                96.67   1160   12
 172 Zuzanna Kulesza                Ostrów Wielkopolski   96.17   1154   12
 173 Tomasz Klunder                 Chojnice              95.50   1146   12
 174 Henryk Piskorz                 Kraków                94.75   1137   12
 175 Stefan Koczarski               Szczecin              94.08   1129   12
 176 Agata Bojarska                 Gdańsk                93.33   1120   12
 177 Jolanta Raszewska-Marczak      Żagań                 93.25   1119   12
 178 Kinga Bilska                   Ostrów Wielkopolski   91.92   1103   12
 179 Anna Gliniecka                 Grabiny - Zameczek    91.67   1100   12
 180 Urszula Gutowska               Pszczyna              91.00   1092   12
 181 Joanna Brychcy                 Katowice              90.92   1091   12
 182 Beata Zalewska                 Gdańsk                90.67   1088   12
 183 Michał Majszyk                 Warszawa              90.58   1087   12
 184 Przemysław Anielski            Świętajno             90.50   1086   12
 185 Katarzyna Matuszek             Bielsko-Biała         90.08   1081   12
 186 Tomasz Mandes                  Warszawa              89.83   1078   12
 187 Tomasz Banasiak                Ostrów Wielkopolski   89.75   1077   12
 188 Paula Szałata                  Ostrów Wielkopolski   89.50   1074   12
 189 Jerzy Augustyniak              Łódź                  89.17   1070   12
 190 Katarzyna Grabka               Mysłowice             88.75   1065   12
 191 Michał Toporek                 Jaworzno              88.50   1062   12
 192 Tomasz Majewski                Ząbki                 87.33   1048   12
 193 Michał Wawryn                  Gdańsk                87.08   1045   12
 194 Milena Stoch                   Kraków                86.92   1043   12
 195 Brygida Pindelska              Świnoujście           86.67   1040   12
 196 Magdalena Boguszewicz          Kraków                85.25   1023   12
 197 Adam Motyl                     Jaskółki              80.75    969   12
 198 Emilia Wylandowska             Gdańsk                80.33    964   12
 199 Łukasz Rotowski                Szczęsne              79.58    955   12
 200 Hanna Dobrzycka                Wrocław               78.25    939   12
 201 Wojciech Dębski                Gdańsk                77.58    931   12
 202 Magdalena Mitrofaniuk          Warszawa              74.83    898   12
 203 Magdalena Sulejewska           Kraków                72.33    868   12
 204 Ewa Bryś                       Szczecin              71.75    861   12
 205 Halina Kowalska                Kurzętnik             70.92    851   12
 206 Maksymilian Piątek             Warszawa              70.42    845   12
 207 Michał Dobrzycki               Wrocław               70.00    840   12
 208 Magdalena Pokorska             Warszawa              64.50    774   12
 209 Jadwiga Kapłan-Majtka          Kłodzko               60.17    722   12
 210 Agata Stachowska               Wydartowo I           98.64   1085   11
 211 Adriana Gąbka                  Deszczno              97.27   1070   11
 212 Tomasz Dąbrowski               Ostróda               94.45   1039   11
 213 Grażyna Błaut                  Białystok             94.27   1037   11
 214 Małgorzata Lipiec              Świnoujście           91.36   1005   11
 215 Katarzyna Pawłowska            Płoty                 90.91   1000   11
 216 Joanna Zborowska               Wrocław               90.82    999   11
 217 Leszek Katyński                Słupsk                87.09    958   11
 218 Katarzyna Rachaus              Łódź                  86.91    956   11
 219 Hanna Góźdź                    Ostrów Wielkopolski   85.27    938   11
 220 Tadeusz Kondej                 Świnoujście           85.00    935   11
 221 Konrad Pajączek                Milanówek             83.91    923   11
 222 Michał Dulat                   Kraków                82.91    912   11
 223 Karolina Kurkowska             Opole                 82.55    908   11
 224 Zuzanna Dąbrowska              Świętajno             79.91    879   11
 225 Kinga Szydłowska               Świętajno             79.91    879   11
 226 Ewa Skwarek                    Wydminy               79.45    874   11
 227 Monika Rogowska                Oława                 79.18    871   11
 228 Rafał Stachura                 Zator                 78.09    859   11
 229 Zofia  Michałowska             Ełk                   77.27    850   11
 230 Marta Sicińska                 Wrocław               76.91    846   11
 231 Zuzanna Molak                  Warszawa              76.73    844   11
 232 Jadwiga Dziurdzia              Kraków                74.27    817   11
 233 Urszula Supłatowicz            Gdynia                74.18    816   11
 234 Marcin Kołodziejski            Brodnica              73.82    812   11
 235 Krystyna Michałowska           Odolanów              73.55    809   11
 236 Tomasz Kniaziuk                Kraków                73.45    808   11
 237 August Mrozowicz               Łomża                 73.45    808   11
 238 Andrzej Serafinowicz           Bydgoszcz             72.91    802   11
 239 Justyna Drop                   Koszalin              72.18    794   11
 240 Zuzanna Rokicka                Świętajno             70.36    774   11
 241 Wioletta Kamińska              Gdańsk                70.27    773   11
 242 Zbigniew Kolka                 Rumia                 69.00    759   11
 243 Lech Lenckowski                Dębień                65.00    715   11
 244 Liliana Sicińska               Wrocław               64.91    714   11
 245 Iwona Mackiewicz               Kodeń                 64.45    709   11
 246 Witold Podwysocki              Zgierz                64.00    704   11
 247 Radosław Smolik                Jaworzno              63.18    695   11
 248 Miłosz Śliwiński               Szczecin              62.27    685   11
 249 Emilia Spanialska              Świętajno             61.36    675   11
 250 Kasper Kamiński                Gdańsk                61.18    673   11
 251 Michał Kosmecki                Legnica               60.82    669   11
 252 Marek Wilczek                  Świnoujście           60.64    667   11
 253 Izabela Lawrenz                Władysławowo          57.64    634   11
 254 Julia Kujawa                   Ostrów Wielkopolski   54.18    596   11
 255 Piotr Pawłowski                Łomża                 53.00    583   11
 256 Jan Sawoniuk                   Wrocław               52.36    576   11
 257 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           139.90   1399   10
 258 Teresa Kulesza                 Ełk                   56.70    567   10
 259 Izabela Korzińska              Warszawa              98.89    890    9
 260 Maciej Michalak                Łódź                 127.62   1021    8
 261 Michał Wykrętowicz             Warszawa             114.12    913    8
 262 Tadeusz Wiśniewski             Piła                 104.62    837    8
 263 Paweł Szulc                    Szczecin             100.75    806    8
 264 Piotr Kabot                    Katowice              98.62    789    8
 265 Barbara Turbo                  Szczecin              94.75    758    8
 266 Aleksandra Zedlewska           Gdańsk                91.75    734    8
 267 Mariusz Bogdański              Łomża                 83.00    664    8
 268 Marzena Psik                   Murowana Goślina      80.12    641    8
 269 Arkadiusz Florczak             Szczecin              79.50    636    8
 270 Emilia Zamelska                Gdynia                79.12    633    8
 271 Kinga Grabarczyk               Gdańsk                78.62    629    8
 272 Dagmara Orłowska               Toruń                 69.88    559    8
 273 Paweł Zadlewski                Malbork               68.38    547    8
 274 Dariusz Niedzielski            Warszawa              66.12    529    8
 275 Kamil Świderski                Ełk                   57.12    457    8
 276 Anna Stefańska                 Łódź                 117.29    821    7
 277 Magdalena Podlaska             Warszawa             116.43    815    7
 278 Michał Trumpus                 Wrocław              115.43    808    7
 279 Adam Paszek                    Tarnowskie Góry      107.14    750    7
 280 Jan Kozłowski                  Kraków               104.29    730    7
 281 Kamil Jagliński                Ostrowiec Świętokrz  100.43    703    7
 282 Adam Słapiński                 Warszawa              98.71    691    7
 283 Katarzyna Kowalczyk            Zielona Góra          98.29    688    7
 284 Małgorzata Baśko               Andrespol             96.43    675    7
 285 Katarzyna Poziomka             Inowrocław            93.86    657    7
 286 Paweł Brzeziński               Warszawa              93.71    656    7
 287 Piotr Kasprów                  Jelenia Góra          92.86    650    7
 288 Katarzyna Odrzywołek           Kraków                92.86    650    7
 289 Adam Obradović                 Czeladź               88.57    620    7
 290 Małgorzata Stefańczyk          Świnoujście           86.71    607    7
 291 Małgorzata Karpacz             Białystok             86.14    603    7
 292 Magdalena Karkoszka            Kraków                85.57    599    7
 293 Mateusz Zawada                 Kraków                83.86    587    7
 294 Jarosław Janczak               Zbiczno               83.71    586    7
 295 Danuta Jasiorkowska            Jasienna              78.00    546    7
 296 Paweł Jarosławski              Ełk                   75.43    528    7
 297 Kacper Szuba                   Duszniki Zdrój        74.00    518    7
 298 Anna Kiżewska                  Świnoujście           72.86    510    7
 299 Chrystian Janik                Wrocław               72.43    507    7
 300 Hanna Mazowiecka               Świnoujście           71.43    500    7
 301 Wojciech Kuć                   Stargard Szczecińsk   70.86    496    7
 302 Joanna Rutkowska               Kraków                69.71    488    7
 303 Izabela Zawada                 Kraków                63.71    446    7
 304 Dominika Stanek                Kraków                59.71    418    7
 305 Anna Dutka                     Kraków                56.29    394    7
 306 Marek Białasik                 Międzychód            50.00    350    7
 307 Grzegorz Sęk                   Wrocław               98.50    591    6
 308 Agnieszka Trumpus              Wrocław               75.67    454    6
 309 Stanisław Hajduk               Milanówek             69.67    418    6
 310 Wojciech Bartkowski            Łódź                  64.33    386    6
 311 Weronika Wasiak                Kraków                54.17    325    6
 312 Martyna Pawlak                 Ostrów Wielkopolski   53.67    322    6
 313 Przemysław Malinka             Ostrożnica           133.20    666    5
 314 Marek Antosik                  Nowy Dwór Mazowieck  120.80    604    5
 315 Bartłomiej Sylwestrzuk         Warszawa             113.00    565    5
 316 Bogna Berestecka               Szczecin              97.40    487    5
 317 Barbara Pawelczyk              Szczecin              73.20    366    5
 318 Magdalena Nocoń                Katowice              55.20    276    5
 319 Bogumiła Płocharska            Malbork               80.25    321    4
 320 Artur Dachowski                Zabrze                65.00    260    4
 321 Iwona Burzyńska                Warszawa              62.00    248    4
 322 Adam Starachowski              Międzyzdroje          55.75    223    4
 323 Edyta Smolik                   Jaworzno              51.25    205    4
 324 Łukasz Majksner                Żyrardów              74.33    223    3
 325 Michał  Płocharski             Malbork               58.00    174    3
 326 Ewa Dembek                     Nowe Miasto Lubawsk  124.00    248    2
 327 Michał Smardz                  Wrocław               75.50    151    2
 328 Monika Hajduk                  Milanówek             66.50    133    2
 329 Mirosław Sójka                 Ełk                   64.00    128    2
 330 Łukasz Kowalski                Kraków                63.50    127    2
 331 Marek Kujawa                   Ostrów Wielkopolski   63.00    126    2
 332 Łukasz Pawlas                  Racibórz              61.50    123    2
 333 Iwona Rafałowska               Łomża                 52.50    105    2
 334 Ariel Kowalski                 Ostróda               76.00     76    1
 335 Karol Zieliński                Świnoujście           75.00     75    1
 336 Kamila Ziemba                  Warszawa              72.00     72    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie