Babice Nowe k. Warszawy10
listopada
Babice Nowe k. Warszawy 10-11 listopada XX Mistrzostwa Polski (faza eliminacyjna)
Wałcz17
listopada
Wałcz 17-18 listopada XX Mistrzostwa Polski (faza finałowa)
Wałcz17
listopada
Wałcz 17-18 listopada Towarzysze 2012
Michał Alabrudziński — Mistrz Polski 201217 - 18 listopada 2012 — XX Mistrzostwa Polski (faza finałowa)InformacjeRelacjaWynikiHHRundyRankingPrzebieg
galeria

XX Mistrzostwa Polski (faza finałowa)Wałcz, 17 - 18 listopada 2012

Konkurs Relacja z turnieju


Michał Alabrudziński — Mistrz Polski 2012W tym roku kameralnie (jak na warunki wałeckie), bo tylko 58 osób w listopadowy weekend spotkało się na jubileuszowych finałach XX Mistrzostw Polski i w turnieju towarzyszącym.
W finale gościliśmy 16 najlepszych scrabblistów polskich, wyłonionych w eliminacjach. W tym roku mieli oni zmierzyć się "każdy z każdym" w Wałczu. Gospodarz — Gimnazjum nr 2 w Wałczu na czele z Jolantą Chłopińską — witał z otwartymi ramionami przybywających na zmagania uczestników tego scrabblowego przedstawienia. Tym razem w wyjątkowo odświętnej formie, bo mieliśmy torty, torciki, płonące świeczki, balony... A wszystko za sprawą okrągłej, dwudziestej rocznicy Mistrzostw Polski.

W Wałczu, jak w Wałczu... Tradycyjnie przyjęto nas inscenizacją przygotowaną przez grono pedagogiczne wałeckiego gimnazjum. Tym razem w roli artystek wystąpiły nauczycielki tegoż gimnazjum. Gościnnie też wystąpiła Marilyn Monroe i odśpiewała "Happy Birthday" naszej ulubionej grze.

W sobotę blisko południa ruszyły pierwsze pojedynki. W grupie finalistów nie było zawodników przypadkowych. Cały skład finałowej szesnastki to postaci dobrze znane w środowisku scrabblowym w Polsce. System kolejnych rund finału był dokładnie dobierany tak, aby runda po rundzie rozgrywać pojedynki kumulujące napięcie. Tak, aby do końca walka była o wszystko. Rzeczywiście, dopiero na trzy rundy przed końcem czołówka zaczęła się krystalizować, po to aby w przedostatniej rundzie wykształcić się w formę godną finału. Ostatnia runda to już walka o podział miejsc i nieco desperacki pojedynek o mistrzostwo, gdzie drugiemu w klasyfikacji potrzebne było 200 pkt przewagi w wygranej nad liderem. Michał Alabrudzińskinowy Mistrz Polski — nie pozwolił jednak na taki obrót sytuacji. Pewnie asekurował poczynania na planszy i z delikatną przewagą zakończył ostatni pojedynek na swoją korzyść. W turnieju finałowym wygrał 13 partii z 15 rozegranych i w pełni zasłużenie odebrał tytuł XX MISTRZA POLSKI W SCRABBLE.
Drugie miejsce w tegorocznych mistrzostwach zajął Kazik Merklejn, po przegranym pojedynku z mistrzem Michałem. Na podium wskoczył też, po wygranej ostatniej partii, Miłosz Wrzałek. Wyższa suma małych punktów pozwoliła mu wyprzedzić Mariusza Skrobosza, który zajmował w przedostatniej kolejce miejsce trzecie. Sensacji nie było. Większość osób grających w finale z równym prawdopodobieństwem mogła wygrać ten turniej, dlatego może tak emocjonujące były wszystkie pojedynki.

relacja: Sławomir Zabawa
2 runda fazy finałowej XX Mistrzostw Polski - Dariusz Kosz : Mirosław Uglik
3 runda fazy finałowej XX Mistrzostw Polski - Tomasz Suchanek : Dariusz Kosz
4 runda fazy finałowej XX Mistrzostw Polski - Michał Alabrudziński : Mirosław Uglik
5 runda fazy finałowej XX Mistrzostw Polski - Mariusz Wrześniewski : Kazimierz Merklejn
6 runda fazy finałowej XX Mistrzostw Polski - Stanisław Rydzik : Maciej Czupryniak
7 runda fazy finałowej XX Mistrzostw Polski - Jan Mrozowski : Miłosz Wrzałek
8 runda fazy finałowej XX Mistrzostw Polski - Michał Alabrudziński : Jan Mrozowski
9 runda fazy finałowej XX Mistrzostw Polski - Dariusz Kosz : Mariusz Skrobosz
10 runda fazy finałowej XX Mistrzostw Polski - Kazimierz Merklejn : Tomasz Suchanek
11 runda fazy finałowej XX Mistrzostw Polski - Kazimierz Merklejn : Dariusz Kosz
12 runda fazy finałowej XX Mistrzostw Polski - Tomasz Zwoliński : Michał Alabrudziński
13 runda fazy finałowej XX Mistrzostw Polski - Mariusz Wrześniewski : Mirosław Uglik
14 runda fazy finałowej XX Mistrzostw Polski - Michał Alabrudziński : Mariusz Skrobosz
15 runda fazy finałowej XX Mistrzostw Polski - Kazimierz Merklejn : Michał Alabrudziński
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
XX Mistrzostwa Polski (faza eliminacyjna)
XIX Mistrzostwa Polski (faza finałowa)
XIX Mistrzostwa Polski (faza eliminacyjna)


Rodzaj turniejuOtwarty
Sposób rozgrywaniaSystem „każdy z każdym”

Szczegóły:
Regulamin Mistrzostw Polski 2012
Harmonogram gier w fazie finałowej
Miejsce rozgrywekHala widowiskowo-sportowa Gimnazjum nr 2 w Wałczu, ul. M. Konopnickiej 2
Obrońca tytułuMirosław Uglik
SędziaSławomir Zabawa
HarmonogramSobota, 17 listopada (10 rund)
10:00 — 10:50 — zapisy
11:00 — rozpoczęcie turnieju
15:00-16:00 — przerwa obiadowa
20:00 — zakończenie gier
20:30 — kolacja

Niedziela, 18 listopada (5 rund)
9:00 — rozpoczęcie drugiego dnia rozgrywek
ok. 14:00 – obiad
14:30 – zakończenie turnieju
DojazdHala widowiskowo-sportowa Gimnazjum nr 2 w Wałczu, ul. M. Konopnickiej 2 znajduje się blisko centrum Wałcza.
Dla zainteresowanych pomoc z dojazdem uzyskać można pod nr telefonu 502563852.
WyżywienieNa miejscu — śniadanie, obiad i kolacja (całość za 30 zł)
Napoje i przekąski non — stop podczas turnieju gratis!
Noclegihttp://www.urokipojezierza.pl/cit_baza/
lub
http://www.otouroki.pl
NagrodyI miejsce — 2500 zł
II miejsce — 1000 zł
III miejsce — 500 zł
IV miejsce — 200 zł
V-XVI miejsce — 100 zł
Organizatorzy- Polska Federacja Scrabble
- Gimnazjum nr 2 w Wałczu


Wyniki turnieju  XX Mistrzostwa Polski (faza finałowa)

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Michał          Alabrudziński        Włocławek              154.49     13.0     6208     2710      918
  2 Kazimierz       Merklejn             Szczecin               143.33     11.0     5987     2521       48
  3 Miłosz          Wrzałek              Reda                   145.78     10.0     6129     2418      687
  4 Mariusz         Skrobosz             Warszawa               147.61     10.0     6048     2416      612
  5 Mariusz         Wrześniewski         Kraków                 143.76      9.0     5923     2320      144
  6 Tomasz          Zwoliński            Skierdy                141.64      8.0     5926     2222      338
  7 Stanisław       Rydzik               Warszawa               147.74      7.0     5966     2116      107
  8 Jan             Mrozowski            Kraków                 144.73      7.0     5796     2119     -237
  9 Dariusz         Kosz                 Nysa                   155.67      7.0     5781     2108     -418
 10 Tomasz          Suchanek             Wrocław                134.85      7.0     5666     2129     -128
 11 Mirosław        Uglik                Warszawa               146.95      6.0     5896     2017       41
 12 Maciej          Czupryniak           Milanówek              136.78      6.0     5679     2027      -75
 13 Paweł           Jackowski            Warszawa               144.42      6.0     5634     2020     -535
 14 Marek           Syczuk               Warszawa               135.88      5.0     5800     1928     -661
 15 Dawid           Adamczyk             Wodzisław Śląski       145.95      4.0     5609     1818     -368
 16 Marek           Reda                 Wołomin                142.84      4.0     5571     1821     -473
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju  XX Mistrzostwa Polski (faza finałowa)



	Dariusz Kosz 155.67 Nysa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Paweł          Jackowski             144.42 +  397: 326  194
    2     1 Mirosław       Uglik                 146.95 +  434: 381  197
    3     1 Tomasz         Suchanek              134.85 -  353: 401   85
    4     1 Mariusz        Wrześniewski          143.76 -  388: 392   94
    5     1 Tomasz         Zwoliński             141.64 -  414: 472   92
    6     1 Jan            Mrozowski             144.73 +  425: 357  195
    7     1 Dawid          Adamczyk              145.95 -  396: 499   96
    8     1 Marek          Reda                  142.84 +  423: 393  193
    9     1 Mariusz        Skrobosz              147.61 -  356: 405   98
   10     1 Marek          Syczuk                135.88 +  460: 431  186
   11     1 Kazimierz      Merklejn              143.33 -  306: 423   93
   12     1 Miłosz         Wrzałek               145.78 -  341: 527   96
   13     1 Michał         Alabrudziński         154.49 -  370: 555  104
   14     1 Maciej         Czupryniak            136.78 +  329: 326  187
   15     1 Stanisław      Rydzik                147.74 +  389: 311  198
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2108  / 15 140.53




	Michał Alabrudziński 154.49 Włocławek

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Tomasz         Suchanek              134.85 +  391: 336  185
    2     3 Mariusz        Wrześniewski          143.76 +  445: 401  194
    3     3 Paweł          Jackowski             144.42 +  381: 364  194
    4     3 Mirosław       Uglik                 146.95 +  426: 290  197
    5     3 Miłosz         Wrzałek               145.78 -  302: 335   96
    6     2 Marek          Reda                  142.84 +  512: 310  193
    7     3 Marek          Syczuk                135.88 +  412: 325  186
    8     2 Jan            Mrozowski             144.73 +  445: 396  195
    9     3 Stanisław      Rydzik                147.74 +  477: 367  198
   10     3 Dawid          Adamczyk              145.95 +  356: 334  196
   11     3 Maciej         Czupryniak            136.78 +  415: 370  187
   12     3 Tomasz         Zwoliński             141.64 -  307: 416   92
   13     1 Dariusz        Kosz                  155.67 +  555: 370  206
   14     3 Kazimierz      Merklejn              143.33 +  341: 319  193
   15     3 Mariusz        Skrobosz              147.61 +  443: 357  198
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2710  / 15 180.67




	Stanisław Rydzik 147.74 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Tomasz         Zwoliński             141.64 +  403: 377  192
    2     5 Marek          Syczuk                135.88 +  575: 284  186
    3     5 Miłosz         Wrzałek               145.78 -  336: 494   96
    4     5 Dawid          Adamczyk              145.95 +  416: 339  196
    5     5 Paweł          Jackowski             144.42 -  320: 362   94
    6     3 Maciej         Czupryniak            136.78 -  339: 424   87
    7     5 Mariusz        Wrześniewski          143.76 +  502: 371  194
    8     3 Kazimierz      Merklejn              143.33 -  404: 429   93
    9     3 Michał         Alabrudziński         154.49 -  367: 477  104
   10     5 Mirosław       Uglik                 146.95 +  411: 383  197
   11     4 Marek          Reda                  142.84 +  365: 312  193
   12     5 Tomasz         Suchanek              134.85 +  470: 442  185
   13     3 Mariusz        Skrobosz              147.61 -  371: 372   98
   14     2 Jan            Mrozowski             144.73 -  376: 404   95
   15     1 Dariusz        Kosz                  155.67 -  311: 389  106
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2116  / 15 141.07




	Mariusz Skrobosz 147.61 Warszawa               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Miłosz         Wrzałek               145.78 +  474: 350  196
    2     7 Dawid          Adamczyk              145.95 +  390: 285  196
    3     7 Tomasz         Zwoliński             141.64 -  301: 457   92
    4     7 Marek          Syczuk                135.88 +  474: 326  186
    5     7 Tomasz         Suchanek              134.85 +  377: 347  185
    6     4 Kazimierz      Merklejn              143.33 -  343: 387   93
    7     7 Mirosław       Uglik                 146.95 +  548: 319  197
    8     4 Maciej         Czupryniak            136.78 +  427: 356  187
    9     1 Dariusz        Kosz                  155.67 +  405: 356  206
   10     7 Mariusz        Wrześniewski          143.76 +  466: 259  194
   11     2 Jan            Mrozowski             144.73 +  462: 364  195
   12     7 Paweł          Jackowski             144.42 -  339: 451   94
   13     3 Stanisław      Rydzik                147.74 +  372: 371  198
   14     4 Marek          Reda                  142.84 -  313: 365   93
   15     3 Michał         Alabrudziński         154.49 -  357: 443  104
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2416  / 15 161.07




	Mirosław Uglik 146.95 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Jan            Mrozowski             144.73 -  360: 487   95
    2     1 Dariusz        Kosz                  155.67 -  381: 434  106
    3     4 Marek          Reda                  142.84 +  483: 366  193
    4     3 Michał         Alabrudziński         154.49 -  290: 426  104
    5     6 Maciej         Czupryniak            136.78 -  383: 428   87
    6     8 Paweł          Jackowski             144.42 +  481: 242  194
    7     7 Mariusz        Skrobosz              147.61 -  319: 548   98
    8     8 Tomasz         Suchanek              134.85 +  429: 280  185
    9     5 Dawid          Adamczyk              145.95 +  470: 352  196
   10     5 Stanisław      Rydzik                147.74 -  383: 411   98
   11     6 Miłosz         Wrzałek               145.78 +  392: 368  196
   12     8 Kazimierz      Merklejn              143.33 -  330: 336   93
   13     7 Mariusz        Wrześniewski          143.76 -  380: 398   94
   14     8 Tomasz         Zwoliński             141.64 -  370: 383   92
   15     7 Marek          Syczuk                135.88 +  445: 396  186
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2017  / 15 134.47




	Dawid Adamczyk 145.95 Wodzisław Śląski

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Kazimierz      Merklejn              143.33 -  351: 360   93
    2     7 Mariusz        Skrobosz              147.61 -  285: 390   98
    3     6 Maciej         Czupryniak            136.78 -  334: 496   87
    4     5 Stanisław      Rydzik                147.74 -  339: 416   98
    5     4 Marek          Reda                  142.84 +  415: 366  193
    6     5 Miłosz         Wrzałek               145.78 -  291: 379   96
    7     1 Dariusz        Kosz                  155.67 +  499: 396  206
    8     5 Tomasz         Zwoliński             141.64 -  406: 429   92
    9     5 Mirosław       Uglik                 146.95 -  352: 470   97
   10     3 Michał         Alabrudziński         154.49 -  334: 356  104
   11     5 Paweł          Jackowski             144.42 +  529: 370  194
   12     2 Jan            Mrozowski             144.73 -  355: 363   95
   13     5 Marek          Syczuk                135.88 +  426: 373  186
   14     5 Tomasz         Suchanek              134.85 -  377: 393   85
   15     5 Mariusz        Wrześniewski          143.76 -  316: 420   94
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1818  / 15 121.20




	Miłosz Wrzałek 145.78 Reda                     

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Mariusz        Skrobosz              147.61 -  350: 474   98
    2     8 Kazimierz      Merklejn              143.33 +  446: 328  193
    3     5 Stanisław      Rydzik                147.74 +  494: 336  198
    4     6 Maciej         Czupryniak            136.78 +  444: 308  187
    5     3 Michał         Alabrudziński         154.49 +  335: 302  204
    6     5 Dawid          Adamczyk              145.95 +  379: 291  196
    7     2 Jan            Mrozowski             144.73 -  350: 440   95
    8     6 Marek          Syczuk                135.88 +  500: 458  186
    9     6 Paweł          Jackowski             144.42 +  502: 295  194
   10     4 Marek          Reda                  142.84 -  289: 446   93
   11     6 Mirosław       Uglik                 146.95 -  368: 392   97
   12     1 Dariusz        Kosz                  155.67 +  527: 341  206
   13     6 Tomasz         Zwoliński             141.64 +  368: 341  192
   14     6 Mariusz        Wrześniewski          143.76 +  436: 325  194
   15     6 Tomasz         Suchanek              134.85 -  341: 365   85
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2418  / 15 161.20




	Jan Mrozowski 144.73 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Mirosław       Uglik                 146.95 +  487: 360  197
    2     2 Paweł          Jackowski             144.42 -  324: 424   94
    3     2 Mariusz        Wrześniewski          143.76 -  252: 436   94
    4     2 Tomasz         Suchanek              134.85 +  406: 404  185
    5     2 Marek          Syczuk                135.88 -  415: 423   86
    6     1 Dariusz        Kosz                  155.67 -  357: 425  106
    7     2 Miłosz         Wrzałek               145.78 +  440: 350  196
    8     2 Michał         Alabrudziński         154.49 -  396: 445  104
    9     2 Kazimierz      Merklejn              143.33 -  365: 455   93
   10     2 Tomasz         Zwoliński             141.64 +  445: 383  192
   11     2 Mariusz        Skrobosz              147.61 -  364: 462   98
   12     2 Dawid          Adamczyk              145.95 +  363: 355  196
   13     2 Marek          Reda                  142.84 +  437: 337  193
   14     2 Stanisław      Rydzik                147.74 +  404: 376  198
   15     2 Maciej         Czupryniak            136.78 -  341: 398   87
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2119  / 15 141.27




	Paweł Jackowski 144.42 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Dariusz        Kosz                  155.67 -  326: 397  106
    2     2 Jan            Mrozowski             144.73 +  424: 324  195
    3     3 Michał         Alabrudziński         154.49 -  364: 381  104
    4     4 Marek          Reda                  142.84 +  358: 355  193
    5     5 Stanisław      Rydzik                147.74 +  362: 320  198
    6     8 Mirosław       Uglik                 146.95 -  242: 481   97
    7     8 Kazimierz      Merklejn              143.33 -  406: 506   93
    8     7 Mariusz        Wrześniewski          143.76 -  305: 399   94
    9     6 Miłosz         Wrzałek               145.78 -  295: 502   96
   10     6 Maciej         Czupryniak            136.78 +  469: 383  187
   11     5 Dawid          Adamczyk              145.95 -  370: 529   96
   12     7 Mariusz        Skrobosz              147.61 +  451: 339  198
   13     8 Tomasz         Suchanek              134.85 -  357: 425   85
   14     7 Marek          Syczuk                135.88 -  457: 502   86
   15     8 Tomasz         Zwoliński             141.64 +  448: 326  192
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2020  / 15 134.67




	Mariusz Wrześniewski 143.76 Kraków   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Marek          Reda                  142.84 -  368: 389   93
    2     3 Michał         Alabrudziński         154.49 -  401: 445  104
    3     2 Jan            Mrozowski             144.73 +  436: 252  195
    4     1 Dariusz        Kosz                  155.67 +  392: 388  206
    5     8 Kazimierz      Merklejn              143.33 +  532: 293  193
    6     7 Tomasz         Suchanek              134.85 +  404: 385  185
    7     5 Stanisław      Rydzik                147.74 -  371: 502   98
    8     7 Paweł          Jackowski             144.42 +  399: 305  194
    9     7 Marek          Syczuk                135.88 -  407: 463   86
   10     7 Mariusz        Skrobosz              147.61 -  259: 466   98
   11     8 Tomasz         Zwoliński             141.64 +  380: 364  192
   12     6 Maciej         Czupryniak            136.78 +  431: 395  187
   13     7 Mirosław       Uglik                 146.95 +  398: 380  197
   14     6 Miłosz         Wrzałek               145.78 -  325: 436   96
   15     5 Dawid          Adamczyk              145.95 +  420: 316  196
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2320  / 15 154.67




	Kazimierz Merklejn 143.33 Szczecin

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Dawid          Adamczyk              145.95 +  360: 351  196
    2     8 Miłosz         Wrzałek               145.78 -  328: 446   96
    3     8 Marek          Syczuk                135.88 +  407: 331  186
    4     8 Tomasz         Zwoliński             141.64 +  436: 426  192
    5     8 Mariusz        Wrześniewski          143.76 -  293: 532   94
    6     4 Mariusz        Skrobosz              147.61 +  387: 343  198
    7     8 Paweł          Jackowski             144.42 +  506: 406  194
    8     3 Stanisław      Rydzik                147.74 +  429: 404  198
    9     2 Jan            Mrozowski             144.73 +  455: 365  195
   10     8 Tomasz         Suchanek              134.85 +  504: 456  185
   11     1 Dariusz        Kosz                  155.67 +  423: 306  206
   12     8 Mirosław       Uglik                 146.95 +  336: 330  197
   13     4 Maciej         Czupryniak            136.78 +  446: 424  187
   14     3 Michał         Alabrudziński         154.49 -  319: 341  104
   15     4 Marek          Reda                  142.84 -  358: 478   93
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2521  / 15 168.07




	Marek Reda 142.84 Wołomin                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Mariusz        Wrześniewski          143.76 +  389: 368  194
    2     4 Tomasz         Suchanek              134.85 -  400: 408   85
    3     4 Mirosław       Uglik                 146.95 -  366: 483   97
    4     4 Paweł          Jackowski             144.42 -  355: 358   94
    5     4 Dawid          Adamczyk              145.95 -  366: 415   96
    6     2 Michał         Alabrudziński         154.49 -  310: 512  104
    7     4 Tomasz         Zwoliński             141.64 -  352: 462   92
    8     1 Dariusz        Kosz                  155.67 -  393: 423  106
    9     4 Maciej         Czupryniak            136.78 -  331: 401   87
   10     4 Miłosz         Wrzałek               145.78 +  446: 289  196
   11     4 Stanisław      Rydzik                147.74 -  312: 365   98
   12     4 Marek          Syczuk                135.88 -  371: 452   86
   13     2 Jan            Mrozowski             144.73 -  337: 437   95
   14     4 Mariusz        Skrobosz              147.61 +  365: 313  198
   15     4 Kazimierz      Merklejn              143.33 +  478: 358  193
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1821  / 15 121.40




	Tomasz Zwoliński 141.64 Skierdy         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Stanisław      Rydzik                147.74 -  377: 403   98
    2     6 Maciej         Czupryniak            136.78 +  434: 271  187
    3     7 Mariusz        Skrobosz              147.61 +  457: 301  198
    4     8 Kazimierz      Merklejn              143.33 -  426: 436   93
    5     1 Dariusz        Kosz                  155.67 +  472: 414  206
    6     6 Marek          Syczuk                135.88 -  320: 389   86
    7     4 Marek          Reda                  142.84 +  462: 352  193
    8     5 Dawid          Adamczyk              145.95 +  429: 406  196
    9     8 Tomasz         Suchanek              134.85 +  336: 298  185
   10     2 Jan            Mrozowski             144.73 -  383: 445   95
   11     8 Mariusz        Wrześniewski          143.76 -  364: 380   94
   12     3 Michał         Alabrudziński         154.49 +  416: 307  204
   13     6 Miłosz         Wrzałek               145.78 -  341: 368   96
   14     8 Mirosław       Uglik                 146.95 +  383: 370  197
   15     8 Paweł          Jackowski             144.42 -  326: 448   94
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2222  / 15 148.13




	Maciej Czupryniak 136.78 Milanówek                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Marek          Syczuk                135.88 +  394: 303  186
    2     6 Tomasz         Zwoliński             141.64 -  271: 434   92
    3     6 Dawid          Adamczyk              145.95 +  496: 334  196
    4     6 Miłosz         Wrzałek               145.78 -  308: 444   96
    5     6 Mirosław       Uglik                 146.95 +  428: 383  197
    6     3 Stanisław      Rydzik                147.74 +  424: 339  198
    7     6 Tomasz         Suchanek              134.85 -  305: 328   85
    8     4 Mariusz        Skrobosz              147.61 -  356: 427   98
    9     4 Marek          Reda                  142.84 +  401: 331  193
   10     6 Paweł          Jackowski             144.42 -  383: 469   94
   11     3 Michał         Alabrudziński         154.49 -  370: 415  104
   12     6 Mariusz        Wrześniewski          143.76 -  395: 431   94
   13     4 Kazimierz      Merklejn              143.33 -  424: 446   93
   14     1 Dariusz        Kosz                  155.67 -  326: 329  106
   15     2 Jan            Mrozowski             144.73 +  398: 341  195
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2027  / 15 135.13




	Marek Syczuk 135.88 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Maciej         Czupryniak            136.78 -  303: 394   87
    2     5 Stanisław      Rydzik                147.74 -  284: 575   98
    3     8 Kazimierz      Merklejn              143.33 -  331: 407   93
    4     7 Mariusz        Skrobosz              147.61 -  326: 474   98
    5     2 Jan            Mrozowski             144.73 +  423: 415  195
    6     6 Tomasz         Zwoliński             141.64 +  389: 320  192
    7     3 Michał         Alabrudziński         154.49 -  325: 412  104
    8     6 Miłosz         Wrzałek               145.78 -  458: 500   96
    9     7 Mariusz        Wrześniewski          143.76 +  463: 407  194
   10     1 Dariusz        Kosz                  155.67 -  431: 460  106
   11     7 Tomasz         Suchanek              134.85 -  344: 398   85
   12     4 Marek          Reda                  142.84 +  452: 371  193
   13     5 Dawid          Adamczyk              145.95 -  373: 426   96
   14     7 Paweł          Jackowski             144.42 +  502: 457  194
   15     7 Mirosław       Uglik                 146.95 -  396: 445   97
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1928  / 15 128.53




	Tomasz Suchanek 134.85 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Michał         Alabrudziński         154.49 -  336: 391  104
    2     4 Marek          Reda                  142.84 +  408: 400  193
    3     1 Dariusz        Kosz                  155.67 +  401: 353  206
    4     2 Jan            Mrozowski             144.73 -  404: 406   95
    5     7 Mariusz        Skrobosz              147.61 -  347: 377   98
    6     7 Mariusz        Wrześniewski          143.76 -  385: 404   94
    7     6 Maciej         Czupryniak            136.78 +  328: 305  187
    8     8 Mirosław       Uglik                 146.95 -  280: 429   97
    9     8 Tomasz         Zwoliński             141.64 -  298: 336   92
   10     8 Kazimierz      Merklejn              143.33 -  456: 504   93
   11     7 Marek          Syczuk                135.88 +  398: 344  186
   12     5 Stanisław      Rydzik                147.74 -  442: 470   98
   13     8 Paweł          Jackowski             144.42 +  425: 357  194
   14     5 Dawid          Adamczyk              145.95 +  393: 377  196
   15     6 Miłosz         Wrzałek               145.78 +  365: 341  196
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2129  / 15 141.93


Wyniki poszczególnych rund turnieju  XX Mistrzostwa Polski (faza finałowa)



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Paweł          Jackowski            - Dariusz        Kosz                  326: 397
   2 Jan            Mrozowski            - Mirosław       Uglik                 487: 360
   3 Tomasz         Suchanek             - Michał         Alabrudziński         336: 391
   4 Marek          Reda                 - Mariusz        Wrześniewski          389: 368
   5 Tomasz         Zwoliński            - Stanisław      Rydzik                377: 403
   6 Maciej         Czupryniak           - Marek          Syczuk                394: 303
   7 Miłosz         Wrzałek              - Mariusz        Skrobosz              350: 474
   8 Kazimierz      Merklejn             - Dawid          Adamczyk              360: 351


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Kosz                 - Mirosław       Uglik                 434: 381
   2 Jan            Mrozowski            - Paweł          Jackowski             324: 424
   3 Michał         Alabrudziński        - Mariusz        Wrześniewski          445: 401
   4 Marek          Reda                 - Tomasz         Suchanek              400: 408
   5 Stanisław      Rydzik               - Marek          Syczuk                575: 284
   6 Maciej         Czupryniak           - Tomasz         Zwoliński             271: 434
   7 Mariusz        Skrobosz             - Dawid          Adamczyk              390: 285
   8 Kazimierz      Merklejn             - Miłosz         Wrzałek               328: 446


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Tomasz         Suchanek             - Dariusz        Kosz                  401: 353
   2 Mariusz        Wrześniewski         - Jan            Mrozowski             436: 252
   3 Paweł          Jackowski            - Michał         Alabrudziński         364: 381
   4 Mirosław       Uglik                - Marek          Reda                  483: 366
   5 Miłosz         Wrzałek              - Stanisław      Rydzik                494: 336
   6 Dawid          Adamczyk             - Maciej         Czupryniak            334: 496
   7 Tomasz         Zwoliński            - Mariusz        Skrobosz              457: 301
   8 Marek          Syczuk               - Kazimierz      Merklejn              331: 407


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Kosz                 - Mariusz        Wrześniewski          388: 392
   2 Jan            Mrozowski            - Tomasz         Suchanek              406: 404
   3 Michał         Alabrudziński        - Mirosław       Uglik                 426: 290
   4 Marek          Reda                 - Paweł          Jackowski             355: 358
   5 Stanisław      Rydzik               - Dawid          Adamczyk              416: 339
   6 Maciej         Czupryniak           - Miłosz         Wrzałek               308: 444
   7 Mariusz        Skrobosz             - Marek          Syczuk                474: 326
   8 Kazimierz      Merklejn             - Tomasz         Zwoliński             436: 426


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Tomasz         Zwoliński            - Dariusz        Kosz                  472: 414
   2 Marek          Syczuk               - Jan            Mrozowski             423: 415
   3 Miłosz         Wrzałek              - Michał         Alabrudziński         335: 302
   4 Dawid          Adamczyk             - Marek          Reda                  415: 366
   5 Paweł          Jackowski            - Stanisław      Rydzik                362: 320
   6 Mirosław       Uglik                - Maciej         Czupryniak            383: 428
   7 Tomasz         Suchanek             - Mariusz        Skrobosz              347: 377
   8 Mariusz        Wrześniewski         - Kazimierz      Merklejn              532: 293


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Kosz                 - Jan            Mrozowski             425: 357
   2 Michał         Alabrudziński        - Marek          Reda                  512: 310
   3 Stanisław      Rydzik               - Maciej         Czupryniak            339: 424
   4 Mariusz        Skrobosz             - Kazimierz      Merklejn              343: 387
   5 Dawid          Adamczyk             - Miłosz         Wrzałek               291: 379
   6 Marek          Syczuk               - Tomasz         Zwoliński             389: 320
   7 Mariusz        Wrześniewski         - Tomasz         Suchanek              404: 385
   8 Mirosław       Uglik                - Paweł          Jackowski             481: 242


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Kosz                 - Dawid          Adamczyk              396: 499
   2 Jan            Mrozowski            - Miłosz         Wrzałek               440: 350
   3 Michał         Alabrudziński        - Marek          Syczuk                412: 325
   4 Marek          Reda                 - Tomasz         Zwoliński             352: 462
   5 Stanisław      Rydzik               - Mariusz        Wrześniewski          502: 371
   6 Maciej         Czupryniak           - Tomasz         Suchanek              305: 328
   7 Mariusz        Skrobosz             - Mirosław       Uglik                 548: 319
   8 Kazimierz      Merklejn             - Paweł          Jackowski             506: 406


Runda nr  8
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Marek          Reda                 - Dariusz        Kosz                  393: 423
   2 Michał         Alabrudziński        - Jan            Mrozowski             445: 396
   3 Kazimierz      Merklejn             - Stanisław      Rydzik                429: 404
   4 Mariusz        Skrobosz             - Maciej         Czupryniak            427: 356
   5 Tomasz         Zwoliński            - Dawid          Adamczyk              429: 406
   6 Marek          Syczuk               - Miłosz         Wrzałek               458: 500
   7 Paweł          Jackowski            - Mariusz        Wrześniewski          305: 399
   8 Mirosław       Uglik                - Tomasz         Suchanek              429: 280


Runda nr  9
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Kosz                 - Mariusz        Skrobosz              356: 405
   2 Jan            Mrozowski            - Kazimierz      Merklejn              365: 455
   3 Michał         Alabrudziński        - Stanisław      Rydzik                477: 367
   4 Marek          Reda                 - Maciej         Czupryniak            331: 401
   5 Dawid          Adamczyk             - Mirosław       Uglik                 352: 470
   6 Miłosz         Wrzałek              - Paweł          Jackowski             502: 295
   7 Marek          Syczuk               - Mariusz        Wrześniewski          463: 407
   8 Tomasz         Zwoliński            - Tomasz         Suchanek              336: 298


Runda nr 10
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Kosz                 - Marek          Syczuk                460: 431
   2 Jan            Mrozowski            - Tomasz         Zwoliński             445: 383
   3 Michał         Alabrudziński        - Dawid          Adamczyk              356: 334
   4 Marek          Reda                 - Miłosz         Wrzałek               446: 289
   5 Stanisław      Rydzik               - Mirosław       Uglik                 411: 383
   6 Maciej         Czupryniak           - Paweł          Jackowski             383: 469
   7 Mariusz        Skrobosz             - Mariusz        Wrześniewski          466: 259
   8 Kazimierz      Merklejn             - Tomasz         Suchanek              504: 456


Runda nr 11
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kazimierz      Merklejn             - Dariusz        Kosz                  423: 306
   2 Mariusz        Skrobosz             - Jan            Mrozowski             462: 364
   3 Maciej         Czupryniak           - Michał         Alabrudziński         370: 415
   4 Stanisław      Rydzik               - Marek          Reda                  365: 312
   5 Paweł          Jackowski            - Dawid          Adamczyk              370: 529
   6 Mirosław       Uglik                - Miłosz         Wrzałek               392: 368
   7 Tomasz         Suchanek             - Marek          Syczuk                398: 344
   8 Tomasz         Zwoliński            - Mariusz        Wrześniewski          364: 380


Runda nr 12
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Miłosz         Wrzałek              - Dariusz        Kosz                  527: 341
   2 Dawid          Adamczyk             - Jan            Mrozowski             355: 363
   3 Tomasz         Zwoliński            - Michał         Alabrudziński         416: 307
   4 Marek          Syczuk               - Marek          Reda                  452: 371
   5 Tomasz         Suchanek             - Stanisław      Rydzik                442: 470
   6 Mariusz        Wrześniewski         - Maciej         Czupryniak            431: 395
   7 Paweł          Jackowski            - Mariusz        Skrobosz              451: 339
   8 Mirosław       Uglik                - Kazimierz      Merklejn              330: 336


Runda nr 13
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Kosz                 - Michał         Alabrudziński         370: 555
   2 Jan            Mrozowski            - Marek          Reda                  437: 337
   3 Stanisław      Rydzik               - Mariusz        Skrobosz              371: 372
   4 Maciej         Czupryniak           - Kazimierz      Merklejn              424: 446
   5 Dawid          Adamczyk             - Marek          Syczuk                426: 373
   6 Miłosz         Wrzałek              - Tomasz         Zwoliński             368: 341
   7 Mariusz        Wrześniewski         - Mirosław       Uglik                 398: 380
   8 Tomasz         Suchanek             - Paweł          Jackowski             425: 357


Runda nr 14
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Maciej         Czupryniak           - Dariusz        Kosz                  326: 329
   2 Stanisław      Rydzik               - Jan            Mrozowski             376: 404
   3 Kazimierz      Merklejn             - Michał         Alabrudziński         319: 341
   4 Mariusz        Skrobosz             - Marek          Reda                  313: 365
   5 Tomasz         Suchanek             - Dawid          Adamczyk              393: 377
   6 Mariusz        Wrześniewski         - Miłosz         Wrzałek               325: 436
   7 Paweł          Jackowski            - Marek          Syczuk                457: 502
   8 Mirosław       Uglik                - Tomasz         Zwoliński             370: 383


Runda nr 15
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Kosz                 - Stanisław      Rydzik                389: 311
   2 Jan            Mrozowski            - Maciej         Czupryniak            341: 398
   3 Michał         Alabrudziński        - Mariusz        Skrobosz              443: 357
   4 Marek          Reda                 - Kazimierz      Merklejn              478: 358
   5 Dawid          Adamczyk             - Mariusz        Wrześniewski          316: 420
   6 Miłosz         Wrzałek              - Tomasz         Suchanek              341: 365
   7 Marek          Syczuk               - Mirosław       Uglik                 396: 445
   8 Tomasz         Zwoliński            - Paweł          Jackowski             326: 448
Lista rankingowa na dzień 01-12-2012

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Michał Alabrudziński           Włocławek            156.66  30078  192
   2 Bartosz Morawski               Gliwice              155.00  31000  200
   3 Dariusz Kosz                   Nysa                 154.50  29818  193
   4 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 152.98   7955   52
   5 Dominik Urbacki                Pruszków             151.11  28711  190
   6 Krzysztof Mówka                Warszawa             150.37  18646  124
   7 Mirosław Uglik                 Warszawa             150.05  28660  191
   8 Maciej Czupryniak              Milanówek            148.98   6257   42
   9 Mariusz Skrobosz               Warszawa             148.67  28099  189
  10 Stanisław Rydzik               Warszawa             148.12  29475  199
  11 Miłosz Wrzałek                 Reda                 147.34  29026  197
  12 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             146.52  26666  182
  13 Rafał Lenartowski              Gdynia               146.02  27451  188
  14 Dawid Pikul                    Poznań               145.99  28469  195
  15 Kazimierz Merklejn             Szczecin             145.69  27827  191
  16 Mariusz Wrześniewski           Kraków               144.95  20003  138
  17 Dawid Adamczyk                 Wodzisław Śląski     144.79  28813  199
  18 Paweł Jackowski                Warszawa             144.42  28596  198
  19 Jan Mrozowski                  Kraków               144.38  21079  146
  20 Dariusz Dzierża                Kraków               144.35   4475   31
  21 Piotr Pietuchowski             Białystok            143.99  26927  187
  22 Grzegorz Święcki               Białystok            143.29  10747   75
  23 Marek Reda                     Wołomin              142.12  27144  191
  24 Tomasz Zwoliński               Skierdy              141.97  27116  191
  25 Justyna Górka                  Kraków               141.76  27076  191
  26 Kamil Górka                    Kraków               141.68  26069  184
  27 Kamil Nawrocki                 Bydgoszcz            141.00   8037   57
  28 Przemysław Herdzina            Kraków               140.97   4370   31
  29 Kamil Kister                   Puławy               140.68  28136  200
  30 Adam Szukalski                 Coventry             139.92   6716   48
  31 Grzegorz Kurowski              Warszawa             139.87  26995  193
  32 Krzysztof Obremski             Legnica              139.77  26836  192
  33 Bogusław Szyszka               Oława                139.75  23897  171
  34 Tomasz Ciejka                  Kraków               139.52  13254   95
  35 Mateusz Borsuk                 Reda                 138.67  22465  162
  36 Radosław Jachna                Łódź                 137.61  27110  197
  37 Jakub Zaryński                 Świnoujście          137.47  25706  187
  38 Łukasz Bobowski                Suchedniów           137.42  20063  146
  39 Dariusz Puton                  Ruda Śląska          136.98  27396  200
  40 Marek Syczuk                   Warszawa             136.97  26847  196
  41 Przemysław Rybicki             Otwock               136.85  11632   85
  42 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  136.81  24353  178
  43 Tomasz Suchanek                Wrocław              136.35  26316  193
  44 Dominik Piasecki               Słupsk               136.22   7492   55
  45 Jakub Szymczak                 Łódź                 135.79  11406   84
  46 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              135.71  26600  196
  47 Grzegorz Łukasik               Konojady             135.70  24154  178
  48 Wojciech Sołdan                Gdynia               135.64   4476   33
  49 Karol Waniek                   Wrocław              134.40  14381  107
  50 Szymon Płachta                 Warszawa             134.05  26541  198
  51 Wojciech Zemło                 Łódź                 133.93   8170   61
  52 Michał Musielak                Bydgoszcz            133.79   6422   48
  53 Robert Kamiński                Warszawa             133.13  24363  183
  54 Weronika Rudnicka              Szczecin             133.10  26220  197
  55 Ryszard Dębski                 Biała Podlaska       132.85   5181   39
  56 Michał Ozimiński               Łódź                 132.68   4113   31
  57 Mateusz Królikowski            Wrocław              132.51   8083   61
  58 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  132.31  25139  190
  59 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       132.27  14814  112
  60 Sławomir Piotrowski            Biała Podlaska       132.09  22588  171
  61 Mariusz Grodek                 Kraków               131.86   7516   57
  62 Janusz Krupiński               Bytom                131.74  12911   98
  63 Agnieszka Krupka               Krosno               131.41  11433   87
  64 Irena Sołdan                   Sopot                131.20  25846  197
  65 Małgorzata Deszczyńska         Warszawa             130.91   6022   46
  66 Małgorzata Sulejewska          Kraków               130.79  25505  195
  67 Marek Roszak                   Poznań               130.79   7978   61
  68 Alicja Grąbczewska             Szczecin             130.75  20528  157
  69 Paweł Janaś                    Głogów               130.66  11237   86
  70 Krzysztof Jaworski             Warszawa             130.54  11618   89
  71 Tomasz Łapka                   Opole                130.22   8464   65
  72 Marek Salamon                  Bytom                130.02   5721   44
  73 Patrycja Śliwińska             Szczecin             129.58  14513  112
  74 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  129.39  21996  170
  75 Piotr Jakubiak                 Żyrardów             129.27   4266   33
  76 Maciej Grąbczewski             Piła                 129.23  25716  199
  77 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            129.21   7365   57
  78 Mikołaj Fidziński              Dębica               129.03  12774   99
  79 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             128.95  21922  170
  80 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             128.70  23809  185
  81 Krzysztof Langiewicz           Ostróda              128.61  21863  170
  82 Rafał Wesołowski               Warszawa             128.60  25591  199
  83 Rafał Dąbrowski                Ostróda              128.52  14908  116
  84 Grzegorz Kwiecień              Kraków               128.40  12583   98
  85 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              128.39   8602   67
  86 Marcin Mroziuk                 Warszawa             128.28   8851   69
  87 Michał Trumpus                 Wrocław              127.92   4733   37
  88 Piotr Broda                    Sandomierz           127.90  25196  197
  89 Andrzej Kroc                   Łódź                 127.47  23964  188
  90 Katarzyna Małek                Mielec               127.36  22034  173
  91 Mariusz Sylwestrzuk            Warszawa             127.22  24807  195
  92 Maciej Kuczyński               Gdynia               127.01  12193   96
  93 Aleksander Puchalski           Włocławek            127.00   8636   68
  94 Barbara Łukaszewicz            Wrocław              126.89  21318  168
  95 Wojciech Urbański              Warszawa             126.69   8488   67
  96 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             126.56  24047  190
  97 Tomasz Górka                   Łęczna               126.29   3915   31
  98 Artur Koszel                   Warszawa             126.00   6552   52
  99 Michał Kolaj                   Ostróda              125.80  21009  167
 100 Andrzej Rechowicz              Katowice             125.66  24881  198
 101 Marek Dudkiewicz               Milanówek            125.64  24500  195
 102 Michał Garnowski               Pasłęk               125.64   7664   61
 103 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            125.41  22825  182
 104 Dorota Zielińska               Piaseczno            125.39   4514   36
 105 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            125.20  10141   81
 106 Magdalena Kublik               Warszawa             125.12  24274  194
 107 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  124.99  24248  194
 108 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            124.94  24238  194
 109 Tomasz Siwiński                Zawiercie            124.93   5372   43
 110 Jacek Pietruszka               Kraków               124.91   9618   77
 111 Czesław Grajewski              Choroszcz            124.88  24102  193
 112 Paweł Mazurek                  Polanica-Zdrój       124.80  18345  147
 113 Robert Głowacki                Łódź                 124.79  13852  111
 114 Agnieszka Goniowska            Wrocław              124.58  22175  178
 115 Dorota Stachowska              Wydartowo I          124.39  24131  194
 116 Arkadiusz Biegun               Kraków               124.38  10821   87
 117 Konrad Sowula                  Kraków               124.37   4726   38
 118 Dariusz Kuć                    Stargard Szczecińsk  124.30  23119  186
 119 Rafał Matczak                  Milanówek            124.25  23731  191
 120 Krzysztof Gibas                Kraków               124.14  18249  147
 121 Anita Bruska                   Gdynia               124.06  16376  132
 122 Adam Weremczuk                 Łódź/Londyn          123.93   3718   30
 123 Jolanta Chłopińska             Wałcz                123.88  24157  195
 124 Leszek Kacprzyk                Katowice             123.78  10645   86
 125 Beata Wiączkowska              Wrocław              123.36  24673  200
 126 Natalia Ogierman               Katowice             123.30  18865  153
 127 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             123.09   6524   53
 128 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             122.58  11645   95
 129 Bronisław Parada               Polanica-Zdrój       122.48   9676   79
 130 Leszek Stecuła                 Bytom                122.04   8787   72
 131 Adam Jurkowski                 Gliwice              121.54   6077   50
 132 Łukasz Szałkiewicz             Wrocław              121.46   4980   41
 133 Krzysztof Bukowski             Milanówek            121.44   4736   39
 134 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  121.38  13595  112
 135 Grzegorz Pukniel               Lublin               121.38  24033  198
 136 Dariusz Socha                  Warszawa             121.35   4126   34
 137 Andrzej Tyczyno                Bydgoszcz            121.13   3755   31
 138 Grzegorz Wiączkowski           Wrocław              121.11   9931   82
 139 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             121.05   4479   37
 140 Piotr Adamczyk                 Tarnów               121.03   3752   31
 141 Ireneusz Kurzok                Mikołów              121.02  20089  166
 142 Łukasz Baranowski              Gdynia               120.85  22720  188
 143 Magdalena Kupczyńska           Szczecin             120.77  17632  146
 144 Ryszard Żydaczewski            Lubin                120.77   7246   60
 145 Tomasz Sienkiewicz             Białogard            120.36   6981   58
 146 Marek Rogalski                 Warszawa             120.33   6257   52
 147 Dariusz Maciejuk               Warszawa             119.91   5636   47
 148 Krzysztof Bonda                Białystok            119.91  13190  110
 149 Joanna Ostrowska               Warszawa             119.64  18186  152
 150 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            119.63  19021  159
 151 Paweł Morga                    Warszawa             119.37   8953   75
 152 Dorota Rudzińska               Warszawa             119.31  22072  185
 153 Grażyna Wesołowska             Łódź                 119.10  13577  114
 154 Stanisław Gasik                Warszawa             118.96   9755   82
 155 Mariusz Kubicki                Inowrocław           118.90   5707   48
 156 Lucyna Śniadach                Rumia                118.81   7604   64
 157 Beata Piotrowska               Łódź                 118.74   7837   66
 158 Piotr Mańkowski                Warszawa             118.28   4258   36
 159 Łukasz Sornek                  Mikołów              117.95  22292  189
 160 Anna Biegańska                 Białystok            117.94   9081   77
 161 Paulina Mech                   Kraków               117.89  23579  200
 162 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               117.81   5537   47
 163 Alina Białobrzewska            Gdynia               117.57   8465   72
 164 Rafał Stachowski               Police               117.47   9163   78
 165 Adam Janicki                   Łódź                 117.45  22081  188
 166 Dorota Kuć                     Stargard Szczecińsk  117.44  20905  178
 167 Dorota Maciejuk                Warszawa             117.40   6105   52
 168 Zbigniew Rybak                 Warszawa             117.34  22295  190
 169 Maciej Perzyński               Piła                 117.32  11732  100
 170 Michał Mikołajczyk             Gdańsk               117.25   4221   36
 171 Rafał Polak                    Wałcz                116.98   5030   43
 172 Radosław Więch                 Warszawa             116.79  15650  134
 173 Sławomir Wolski                Wrocław              116.73  22995  197
 174 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             116.72  11439   98
 175 Tomasz Lempart                 Kraków               116.67  11434   98
 176 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         116.58  16554  142
 177 Monika Sadurska                Warszawa             116.46   6289   54
 178 Marta Ćwiek                    Radomsko             116.30  15817  136
 179 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       116.15   4530   39
 180 Bogdan Kozłowski               Białystok            116.15  10105   87
 181 Marta Bajorek                  Warszawa             115.99  22154  191
 182 Dariusz Jarosławski            Ełk                  115.82  20848  180
 183 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             115.73  12499  108
 184 Marta Świątkowska              Wrocław              115.65  13762  119
 185 Przemysław Pawlic              Wrocław              115.60   4971   43
 186 Karol Rembiałkowski            Warszawa             115.41   4270   37
 187 Agata Kuć                      Stargard Szczeciński 114.93   7815   68
 188 Katarzyna Kowalska             Katowice             114.58   9625   84
 189 Walenty Siemaszko              Lipiany              114.56   6988   61
 190 Maciej Bukowski                Szczecin             114.48   5266   46
 191 Monika Dymek                   Ustka                114.47   4121   36
 192 Jarosław Olek                  Warszawa             114.28   7428   65
 193 Jerzy Matyasik                 Kraków               114.17  21921  192
 194 Katarzyna Ślusarska            Milanówek            113.76   7963   70
 195 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    113.70   5685   50
 196 Ewa Szałas                     Katowice             113.63   9772   86
 197 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       113.56   5905   52
 198 Anna Niedzielko                Szczecin             113.53  11126   98
 199 Marianna Kozłowska             Białystok            113.44   9869   87
 200 Maurycy Machnio                Lipiany              113.38   9977   88
 201 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               113.33   4080   36
 202 Mariusz Makuch                 Zator                113.32   3513   31
 203 Ewa Radzikowska                Gliwice              112.97  12653  112
 204 Monika Krzysztofek             Wejherowo            112.85   6771   60
 205 Renata Andracka                Zwola                112.74  21647  192
 206 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             112.68  20959  186
 207 Bogusław Książek               Szczecin             112.55   7316   65
 208 Jarosław Karp                  Jędrzejów            112.54  11029   98
 209 Teresa Zalewska                Racibórz             112.25  13246  118
 210 Ryszard Korpalski              Wójtowice            111.39  21610  194
 211 Maciej Śliwa                   Zabrze               111.06   5442   49
 212 Halina Roszak                  Poznań               110.80   4543   41
 213 Tomasz Lewiński                Wejherowo            110.69   7970   72
 214 Jacek Nocoń                    Jaworzno             110.63   4204   38
 215 Jerzy Luter                    Bytom                110.61  15707  142
 216 Krzysztof Kodzis               Inowrocław           110.58   5308   48
 217 Szymon Dąbrowski               Warszawa             110.58  21894  198
 218 Jacek Nowak                    Szczecin             110.42   5521   50
 219 Jacek Gigoła                   Gorzów Wielkopolski  110.40   3312   30
 220 Marcin Ceglarek                Kraków               109.94   9345   85
 221 Zofia Górka                    Łęczna               109.83   3954   36
 222 Józef Burzyński                Ełk                  109.82   9005   82
 223 Anna Krynicka                  Warszawa             109.79   6697   61
 224 Sławomir Zabawa                Wałcz                109.71  12946  118
 225 Sebastian Orzelski             Bielsk Podlaski      109.69   3839   35
 226 Urszula Solarska               Łódź                 109.67  21495  196
 227 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk               109.66  21383  195
 228 Marcin Radwański               Nowa Wieś Wrocławska 109.64  12609  115
 229 Elżbieta Święcka               Białystok            109.51   6680   61
 230 Marta Sztajnert                Wisła                109.32   5466   50
 231 Jerzy Tatarczuk                Warszawa             109.22   5570   51
 232 Katarzyna Bogusławska          Piastów              108.92  17971  165
 233 Lidia Szpakowska               Jaworzno             108.88   6206   57
 234 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            108.69   5217   48
 235 Małgorzata Jóźwiak             Iława                108.16   6706   62
 236 Paweł Maciejczuk               Białystok            107.86  11325  105
 237 Grażyna Kula                   Sosnowiec            107.74   3340   31
 238 Joanna Suchanek                Wrocław              107.64  17115  159
 239 Andrzej Bednaruk               Gdańsk               107.50  15480  144
 240 Lech Szymczak                  Mniszki              107.50   4515   42
 241 Sławomir Długosz               Ostróda              107.36  21257  198
 242 Danuta Langiewicz              Ostróda              107.17  14361  134
 243 Adriana Gąbka                  Krasowiec            106.95   4064   38
 244 Kamil Piecewicz                Nowe Miasto Lubawsk  106.74   4056   38
 245 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              106.59   8634   81
 246 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               106.31  19561  184
 247 Krzysztof Zawadzki             Sampława             106.27  21042  198
 248 Dorota Ostrowska               Białystok            106.25   8181   77
 249 Łukasz Wojciechowski           Łomża                106.07   6470   61
 250 Agnieszka Biegańska            Białystok            106.00   9540   90
 251 Bożena Guział                  Racibórz             105.73   6661   63
 252 Robert Wagner                  Wrocław              105.70   3911   37
 253 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           105.63  12464  118
 254 Ziemowit Pazda                 Wrocław              105.48   8333   79
 255 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś            105.35   5057   48
 256 Katarzyna Dębska               Ostróda              105.17  20192  192
 257 Mariusz Michalski              Inowrocław           104.75   9323   89
 258 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski  104.14  12497  120
 259 Agnieszka Kozak                Gdynia               104.07  20398  196
 260 Sylwia Łada                    Inowrocław           103.97  18402  177
 261 Jakub Błażejewski              Poznań               103.70   6533   63
 262 Anna Stambulska                Kraków               103.35   5064   49
 263 Łucja  Rosołowska              Biłgoraj             102.39   3686   36
 264 Maria Pokorska                 Warszawa             101.91   4688   46
 265 Julita Dygnas                  Jelenia Góra         101.84  14461  142
 266 Juliusz Czupryniak             Warszawa             101.28   5064   50
 267 Grzegorz Miecugow              Warszawa             101.26   3139   31
 268 Anna Arana                     Warszawa             100.90  13722  136
 269 Lidia Żywna                    Gdynia               100.66  15904  158
 270 Sylwia Kozłowska               Białystok            100.55   6033   60
 271 Maciej Sylwestrzuk             Gródek               100.48  10349  103
 272 Jan Lisiewski                  Piasutno              99.39   3578   36
 273 Marek Szczepanik               Reda                  98.79   6125   62
 274 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz             97.93  11556  118
 275 Maciej Dąbrowski               Warszawa              97.45  19101  196
 276 Aleksandra Brzeska             Piastów               96.87  11237  116
 277 Michał Dąbrowski               Warszawa              96.80  16552  171
 278 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno              95.87   5944   62
 279 Halina Mrozek                  Warszawa              95.71   5647   59
 280 Anna Lenartowska               Gdynia                95.47   7256   76
 281 Leszek Kilian                  Jaworzno              95.17   5710   60
 282 Grzegorz Kasprowicz            Grabowo               94.65   4354   46
 283 Tomasz Szczodry                Łomża                 94.08   3387   36
 284 Sylwia Buks                    Warszawa              93.85  16517  176
 285 Beata Kowaluk-Jagielska        Police                93.08   4747   51
 286 Agata Pastusiak                Sulęcin               92.81   4919   53
 287 Joanna Wilk                    Racibórz              91.56   3113   34
 288 Jolanta Sylwestrzuk            Warszawa              91.33   7489   82
 289 Zuzanna Molak                  Warszawa              90.09   2883   32
 290 Janina Grajewska               Choroszcz             89.85   8626   96
 291 Liliana Dąbrowska              Warszawa              88.57   3277   37
 292 Barbara Wiśniewska             Gdańsk                88.53   7171   81
 293 Andrzej Klich                  Jaworzno              85.19   9967  117
 294 Bernadetta Kudlińska           Bydgoszcz             85.00   9945  117
 295 Paulina Naplocha               Racibórz              84.99  16489  194
 296 Monika Szczyrzyca              Jaworzno              84.86   6025   71
 297 Jarosław Wiśniewski            Gdańsk                84.62   3977   47
 298 Blanka Zwolińska               Skierdy               83.64   4182   50
 299 Artur Kwiatkowski              Radomsko              83.37   3835   46
 300 Paulina Ostrowska              Białystok             83.04   3820   46
 301 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   83.03   2740   33
 302 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   82.69   3721   45
 303 Kamila Zacharuk                Zabrze                82.39   3131   38
 304 Julia Solarska                 Łódź                  80.86   3396   42
 305 Radosław Pastusiak             Sulęcin               80.71   4197   52
 306 Andrzej Serafinowicz           Bydgoszcz             74.76   3364   45
 307 Paweł Jankowski                Nowe Miasto Lubawsk   60.58   1999   33
 308 Mirosław Dejna                 Sampława              60.38  11713  194




Poczekalnia na dzień 01-12-2012

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Artur Irzyk                    Kraków               135.31   3924   29
   2 Filip Sosin                    Warszawa             123.93   3594   29
   3 Agnieszka Antos                Racibórz              97.52   2828   29
   4 Agnieszka Wiśniewska           Inowrocław            81.03   2350   29
   5 Jan Kozłowski                  Kraków               126.25   3535   28
   6 Piotr Kozak                    Racibórz              93.71   2624   28
   7 Andrzej Kraska                 Wrocław              111.04   2998   27
   8 Tomasz Drewnowski              Warszawa             110.63   2987   27
   9 Teresa Pawlik                  Lubin                107.93   2914   27
  10 Dariusz Zając                  Jaworzno              97.41   2630   27
  11 Jarosław Żuliński              Szczecin             122.88   3195   26
  12 Michał Jakubiec                Siemianowice Śląskie 112.35   2921   26
  13 Monika Siemaszko               Lipiany              110.42   2871   26
  14 Waldemar Dębski                Ostróda               84.31   2192   26
  15 Joanna Jewtuch                 Warszawa             133.88   3347   25
  16 Dawid Buzowicz                 Rzeszów              130.80   3270   25
  17 Elżbieta Szuba                 Bytom Odrzański      121.88   3047   25
  18 Patryk Wolniewicz              Szczecin             115.80   2895   25
  19 Marcin Grześkiewicz            Szczecin             105.44   2636   25
  20 Paweł Wdziękoński              Świnoujście          104.20   2605   25
  21 Andrzej Rakoczy                Kraków               138.21   3317   24
  22 Jędrzej Florek                 Bydgoszcz            137.58   3302   24
  23 Marcela Wołowiec               Gdynia               136.67   3280   24
  24 Paweł Kowalski                 Kutno                132.92   3190   24
  25 Zdzisław Figurski              Gryfów Śląski        130.58   3134   24
  26 Piotr Szulc                    Bydgoszcz            127.92   3070   24
  27 Szymon Jachimek                Gdynia               127.38   3057   24
  28 Leszek Dobrowolski             Wrocław              126.00   3024   24
  29 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      125.54   3013   24
  30 Michał Burak                   Wrocław              123.71   2969   24
  31 Elżbieta Zębek                 Olsztyn              121.04   2905   24
  32 Michał, Piotr Waszkiewicz      Białystok            120.21   2885   24
  33 Mateusz Żbikowski              Warszawa             117.83   2828   24
  34 Lidia Nowak                    Sosnowiec            117.62   2823   24
  35 Michał  Borejko                Wrocław              117.04   2809   24
  36 Szymon Figurski                Gryfów Śląski        116.75   2802   24
  37 Janusz Kaczor                  Międzyrzec Podl.     115.25   2766   24
  38 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           114.25   2742   24
  39 Dorota Patera                  Legnica              114.00   2736   24
  40 Grzegorz Krzyżowski            Sopot                112.83   2708   24
  41 Lech Boszko                    Gdańsk               111.17   2668   24
  42 Paweł Subocz                   Szczecin             108.62   2607   24
  43 Jakub Onoszko                  Gdynia               107.08   2570   24
  44 Wiesław Kożyczkowski           Miłobądz             106.54   2557   24
  45 Zuzanna Cichoń                 Korsze               106.33   2552   24
  46 Wojciech Gonet                 Wrocław              106.33   2552   24
  47 Damian Łupiński                Konojady             105.88   2541   24
  48 Paweł Brylski                  Kraków               105.75   2538   24
  49 Michał Puchowski               Strzelce Opolskie    105.33   2528   24
  50 Dariusz Sowula                 Kraków               103.46   2483   24
  51 Agnieszka Lutkiewicz           Gdynia               103.12   2475   24
  52 Dariusz Zębek                  Olsztyn               99.08   2378   24
  53 Danuta Połomska                Ostrów Wlkp.          97.04   2329   24
  54 Teresa Prystupa                Zajączkowo            96.00   2304   24
  55 Stefan Koczarski               Szczecin              95.71   2297   24
  56 Marcin Stachowski              Wydartowo I           94.00   2256   24
  57 Łukasz Przyszlak               Świnoujście           91.92   2206   24
  58 Jędrzej Zawojski               Modzurów              88.08   2114   24
  59 Joanna Kozłowska               Gdańsk                86.17   2068   24
  60 Adam Kędzior                   Lublin                73.50   1764   24
  61 Joanna Szałkiewicz             Wrocław               59.12   1419   24
  62 Piotr Domański                 Ostrołęka            119.57   2750   23
  63 Anna Stefańska                 Łódź                 115.48   2656   23
  64 Zdzisław Parnicki              Słupsk               106.61   2452   23
  65 Grażyna Błaut                  Białystok             99.26   2283   23
  66 Barbara Boszko                 Gdańsk                97.61   2245   23
  67 Krystyna Augustyniak           Łódź                  94.74   2179   23
  68 Julia Lutkiewicz               Gdynia                91.43   2103   23
  69 Albert Połomski                Ostrów Wielkopolski   86.65   1993   23
  70 Anna  Bogucka                  Wrocław               81.39   1872   23
  71 Teresa Gruszczyńska            Gdańsk                78.04   1795   23
  72 Wioletta Kamińska              Gdańsk                77.39   1780   23
  73 Alicja Puchowska               Strzelce Opolskie     76.22   1753   23
  74 Michał Lasecki                 Warszawa              70.65   1625   23
  75 Monika Kowalik                 Kraków                69.26   1593   23
  76 Jadwiga Żelazny                Kraków                65.87   1515   23
  77 Marek Sitkowski                Warszawa             110.68   2435   22
  78 Dorota Modrzyńska              Gdańsk                98.73   2172   22
  79 Grażyna Smereka                Racibórz              88.05   1937   22
  80 Marcin Kołodziejski            Brodnica              79.55   1750   22
  81 Agata Jagodzińska              Warszawa              72.05   1585   22
  82 Kasper Kamiński                Gdańsk                61.59   1355   22
  83 Bartłomiej Pawlak              Sochaczew            117.00   2457   21
  84 Andrzej Słapiński              Warszawa             110.19   2314   21
  85 Mariusz Rostkowski             Sochaczew            106.81   2243   21
  86 Aneta Grodek                   Zawiercie             86.67   1820   21
  87 Bartek Ćmiel                   Wałcz                 63.24   1328   21
  88 Maciej Michalak                Łódź                 136.40   2728   20
  89 Mirosława Rochowicz            Gdańsk                89.75   1795   20
  90 Małgorzata Jankowska           Warszawa              73.25   1465   20
  91 Michał Śliwiński               Szczecin              54.90   1098   20
  92 Dariusz Małysa                 Kraków               118.00   2242   19
  93 Rafał Skibicki                 Lębork               110.21   2094   19
  94 Andrzej Stańczyk               Tarnów               107.58   2044   19
  95 Agata Nawrocka                 Bydgoszcz             96.95   1842   19
  96 Grażyna Kaczyńska              Łódź                  94.42   1794   19
  97 Karol Lenartowski              Gdynia                92.63   1760   19
  98 Małgorzata Karpacz             Białystok             91.21   1733   19
  99 Marek Horyń                    Ełk                   89.21   1695   19
 100 Agnieszka Dawid                Kraków                79.74   1515   19
 101 Marta Dobrzańska               Kraków               118.11   2126   18
 102 Paweł Brzeziński               Warszawa              88.89   1600   18
 103 Katarzyna Poziomka             Inowrocław            87.00   1566   18
 104 Rafał Stachura                 Zator                 70.28   1265   18
 105 Krzysztof Pypno                Gliwice              123.53   2100   17
 106 Marcin Resler                  Września             118.35   2012   17
 107 Anna Swoboda                   Wałbrzych            107.35   1825   17
 108 Kinga Stecuła                  Bytom                104.94   1784   17
 109 Kamila Antosz-Lasecka          Warszawa              66.88   1137   17
 110 Anatol Lyzohub                 Kijów                 66.12   1058   16
 111 Artur Tomczyk                  Piła                 120.73   1811   15
 112 Daniel Tomczyk                 Piła                 115.33   1730   15
 113 Jacek Gasik                    Warszawa             114.47   1717   15
 114 Ewa Kondracka                  Warszawa             106.33   1595   15
 115 Tomasz Kozak                   Poznań               100.86   1412   14
 116 Joanna Zacharewicz             Bydgoszcz             82.86   1160   14
 117 Ewa Stypułkowska               Warszawa              73.50   1029   14
 118 Łukasz Pawlak                  Sochaczew             72.93   1021   14
 119 Piotr Ozimek                   Sochaczew             65.64    919   14
 120 Joanna Biernacka               Wałcz                 56.93    797   14
 121 Adam Klimont                   Wałcz                135.23   1758   13
 122 Marcin Bertrand                Poznań               121.85   1584   13
 123 Wojciech Zieliński             Szczecin             121.23   1576   13
 124 Grzegorz Kulgawczuk            Biała Podlaska       120.00   1560   13
 125 Marcin  Baniewski              Pełczyce             110.46   1436   13
 126 Kamil Lesisz                   Warszawa             107.00   1391   13
 127 Marek Kocikowski               Ostróda              106.92   1390   13
 128 Marek Leda                     Koszalin             105.38   1370   13
 129 Arkadiusz Florczak             Szczecin             103.92   1351   13
 130 Marta Gibałka                  Sosnowiec            102.08   1327   13
 131 Beata Błaszczyk                Łowicz                94.15   1224   13
 132 Wojciech Stawicki              Kutno                 93.46   1215   13
 133 Małgorzata Sameryt             Warszawa              91.62   1191   13
 134 Artur Jakimczyk                Olsztyn               88.15   1146   13
 135 Maciej Pierzchała              Jaworzno              73.77    959   13
 136 Sebastian Małdażys             Jaworzno              72.92    948   13
 137 Paulina  Pływaczewska          Ełk                   71.15    925   13
 138 Zuzanna Drażba                 Ełk                   61.31    797   13
 139 Jakub Ziomek                   Jaworzno              57.00    741   13
 140 Jolanta Kosmowska              Warszawa             142.50   1710   12
 141 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk  136.67   1640   12
 142 Paweł Florek                   Bydgoszcz            136.50   1638   12
 143 Piotr Szałkiewicz              Wrocław              133.83   1606   12
 144 Monika Laskowska               Wrocław              132.67   1592   12
 145 Andrzej Kowalski               Gdańsk               132.50   1590   12
 146 Adam Ziemniewicz               Białystok            131.67   1580   12
 147 Michał Makowski                Warszawa             125.50   1506   12
 148 Jarosław Sobczak               Warszawa             124.58   1495   12
 149 Michał Gawroński               Siemianowice Śląski  124.50   1494   12
 150 Wojciech Chodakiewicz          Białystok            123.92   1487   12
 151 Filip Warzecha                 Gdynia               122.17   1466   12
 152 Krzysztof Wysoczański          Kraków               121.17   1454   12
 153 Ewelina Sadłowska              Bydgoszcz            120.92   1451   12
 154 Agnieszka Nowak-Baran          Kraków               117.33   1408   12
 155 Marek Gajdosz                  Nowy Sącz            116.50   1398   12
 156 Maciej Chmielowski             Kraków               115.33   1384   12
 157 Zbigniew Skrzypczyk            Jawor                114.58   1375   12
 158 Andrzej Burczyk                Gdynia               111.75   1341   12
 159 Bożena Górska                  Białystok            111.25   1335   12
 160 Tomasz Kłosiński               Bydgoszcz            111.25   1335   12
 161 Ewelina Gruda                  Białystok            111.17   1334   12
 162 Maciej Mizgier                 Gdańsk               110.92   1331   12
 163 Mateusz Stańczyk               Tarnów               110.75   1329   12
 164 Łukasz Ciunel                  Gdynia               109.92   1319   12
 165 Marta Kleinrok                 Lublin               109.92   1319   12
 166 Adrian Ziemniewicz             Białystok            109.17   1310   12
 167 Aleksandra Łukaszewicz         Wrocław              108.42   1301   12
 168 Agnieszka Ciwoniuk             Białystok            107.75   1293   12
 169 Wojciech Silnicki              Elbląg               107.67   1292   12
 170 Katarzyna Sołdan-Polak         Rumia                107.58   1291   12
 171 Alicja Tarczewska              Łomża                107.33   1288   12
 172 Krzysztof Borodziuk            Kostrzyn             106.67   1280   12
 173 Alicja Bielecka                Poznań               106.17   1274   12
 174 Jowita Janus                   Kraków               106.08   1273   12
 175 Jarosław Zieliński             Toruń                104.25   1251   12
 176 Paweł Zaręba                   Warszawa             104.17   1250   12
 177 Jerzy Ciesielski               Łódź                 103.92   1247   12
 178 Krzysztof Maleszewski          Białystok            103.75   1245   12
 179 Beata Wisz                     Gdańsk               103.67   1244   12
 180 Tomasz  Niklewicz              Ełk                  103.58   1243   12
 181 Michał Osobliwy                Ustka                103.58   1243   12
 182 Agnieszka Potocka              Warszawa             101.67   1220   12
 183 Dawid Brandys                  Chrzanów             101.42   1217   12
 184 Sławomir Matczak               Łomianki             100.58   1207   12
 185 Michał Garbowski               Kraków               100.00   1200   12
 186 Aleksandra, Róża Rycharska     Białystok            100.00   1200   12
 187 Laura Pisula                   Wrocław               99.67   1196   12
 188 Małgorzata Puternicka          Gdańsk                99.58   1195   12
 189 Daria Pisula                   Wrocław               99.08   1189   12
 190 Łukasz Łysko                   Miastko               98.75   1185   12
 191 Iwona Müller                   Katowice              98.33   1180   12
 192 Zbigniew Donarski              Wejherowo             98.17   1178   12
 193 Adam Drzyzga                   Bytom                 98.17   1178   12
 194 Jan  Olek                      Warszawa              98.08   1177   12
 195 Paweł Halicki                  Białystok             97.92   1175   12
 196 Jacek Barski                   Racibórz              97.33   1168   12
 197 Agata Brzezińska               Świebodzice           96.75   1161   12
 198 Piotr Konopka                  Ostróda               96.42   1157   12
 199 Anna Rymanowska-Osobliwy       Mielec                96.33   1156   12
 200 Maria Kożyczkowska             Miłobądz              95.58   1147   12
 201 Tomasz Klunder                 Chojnice              95.50   1146   12
 202 Henryk Piskorz                 Kraków                94.75   1137   12
 203 Barbara Żydaczewska            Lubin                 94.42   1133   12
 204 Natalia Połomska               Ostrów Wlkp           94.08   1129   12
 205 Bożena Lisiewska               Piasutno              93.75   1125   12
 206 Agata Bojarska                 Gdańsk                93.33   1120   12
 207 Bożena Mileńko                 Świnoujście           93.25   1119   12
 208 Leszek Katyński                Słupsk                93.17   1118   12
 209 Radosław Studniarski           Bydgoszcz             92.83   1114   12
 210 Marek Wydrzyński               Katowice              92.25   1107   12
 211 Anna Gliniecka                 Grabiny - Zameczek    91.67   1100   12
 212 Aleksandra Grzeszczak          Grodzisk Mazowiecki   91.42   1097   12
 213 Urszula Gutowska               Pszczyna              91.00   1092   12
 214 Beata Zalewska                 Gdańsk                90.67   1088   12
 215 Grzegorz Cieplak               Warszawa              89.75   1077   12
 216 Sławomir Koszelew              Ignatki               89.58   1075   12
 217 Katarzyna Grabka               Mysłowice             88.75   1065   12
 218 Teresa Jakimczyk               Ełk                   87.92   1055   12
 219 Michał Wawryn                  Gdańsk                87.08   1045   12
 220 Milena Stoch                   Kraków                86.92   1043   12
 221 Beata Bińkowska                Warszawa              86.75   1041   12
 222 Magdalena Boguszewicz          Kraków                85.25   1023   12
 223 Anna Fertig                    Wrocław               84.33   1012   12
 224 Anna Szkiruć                   Żyrardów              84.25   1011   12
 225 Krystyna Drynkowska            Świnoujście           82.75    993   12
 226 Beata Kiżewska                 Świnoujście           82.25    987   12
 227 Adam Motyl                     Jaskółki              80.75    969   12
 228 Małgorzata Sieradzon           Kutno                 80.33    964   12
 229 Emilia Wylandowska             Gdańsk                80.33    964   12
 230 Piotr Morawski                 Gdańsk                79.50    954   12
 231 Hanna Dobrzycka                Wrocław               78.25    939   12
 232 Wojciech Dębski                Gdańsk                77.58    931   12
 233 Barbara Pęska                  Nowy Dwór Mazowiecki  76.83    922   12
 234 Alicja  Reimus                 Zdrojewo              74.00    888   12
 235 Ewa Bryś                       Szczecin              71.75    861   12
 236 Michał Dobrzycki               Wrocław               70.00    840   12
 237 Patrycja Hanasiuk              Białystok             69.83    838   12
 238 Katarzyna Sawuła               Police                66.50    798   12
 239 Dominika Adeszko               Ełk                   64.92    779   12
 240 Leszek Żywna                   Gdynia                62.42    749   12
 241 Bartłomiej Dalecki             Rumia                121.73   1339   11
 242 Paulina Markowska              Białystok             96.91   1066   11
 243 Tomasz Dąbrowski               Ostróda               94.45   1039   11
 244 Tomasz A. Praga                Białystok             91.18   1003   11
 245 Bartosz Górski                 Białystok             90.55    996   11
 246 Joanna Jędraszczyk-Kalwak      Racibórz              90.27    993   11
 247 Michał Nowak                   Nakło nad Notecią     90.09    991   11
 248 Justyna Rzepakowska            Kozienice             89.55    985   11
 249 Magdalena Sulejewska           Kraków                86.36    950   11
 250 Michał Dulat                   Kraków                84.91    934   11
 251 Ewa Kraśko                     Warszawa              83.09    914   11
 252 Emilia Więsław                 Białystok             82.18    904   11
 253 Piotr Sadzyński                Jaworzno              82.00    902   11
 254 Maria Świstak                  Białystok             81.82    900   11
 255 Hanna Siemionow                Białystok             81.18    893   11
 256 Ewa Skwarek                    Wydminy               79.45    874   11
 257 Mateusz Pawlaczyk              Ostróda               79.00    869   11
 258 Tomasz Okłota                  Białystok             78.82    867   11
 259 Irena Szostak                  Piastów               78.09    859   11
 260 Juliusz Sieradzon              Kutno                 77.55    853   11
 261 Ariel Majcher                  Warszawa              77.00    847   11
 262 Marta Sicińska                 Wrocław               76.91    846   11
 263 Urszula Supłatowicz            Gdynia                74.18    816   11
 264 Urszula Kubicka                Inowrocław            73.73    811   11
 265 August Mrozowicz               Łomża                 73.45    808   11
 266 Zbigniew Kolka                 Rumia                 69.00    759   11
 267 Liliana Sicińska               Wrocław               64.91    714   11
 268 Witold Podwysocki              Zgierz                64.00    704   11
 269 Paulina Koszelew               Białystok             61.55    677   11
 270 Michał Kosmecki                Legnica               60.82    669   11
 271 Marcin Łydka                   Jaworzno              59.00    649   11
 272 Izabela Lawrenz                Władysławowo          57.64    634   11
 273 Julian Łuczyc-Wyhowski         Milanówek             54.73    602   11
 274 Piotr Pawłowski                Łomża                 53.00    583   11
 275 Iwona Skubis-Galus             Dąbrowa Górnicza      50.27    553   11
 276 Marta Skok                     Warszawa              85.10    851   10
 277 Szymon Jankowski               Nowe Miasto Lubawsk   75.50    755   10
 278 Piotr Olejnik                  Białystok             71.50    715   10
 279 Jarosław Michalak              Łódź                 130.67   1176    9
 280 Izabela Korzińska              Warszawa              98.89    890    9
 281 Andrzej Gostomski              Łódź                  93.11    838    9
 282 Katarzyna Kasowska             Racibórz              86.33    777    9
 283 Marek Antosik                  Nowy Dwór Mazowieck  132.12   1057    8
 284 Tadeusz Wiśniewski             Piła                 104.62    837    8
 285 Paweł Szulc                    Szczecin             100.75    806    8
 286 Milena Woźniak                 Wałcz                 96.00    768    8
 287 Barbara Turbo                  Szczecin              94.75    758    8
 288 Aleksandra Zedlewska           Gdańsk                91.75    734    8
 289 Waldemar Stankiewicz           Mieszkowice           90.12    721    8
 290 Mariusz Bogdański              Łomża                 83.00    664    8
 291 Emilia Zamelska                Gdynia                79.12    633    8
 292 Kinga Grabarczyk               Gdańsk                78.62    629    8
 293 Joanna Kacprzewska             Kraków                70.12    561    8
 294 Dagmara Orłowska               Toruń                 69.88    559    8
 295 Paweł Zadlewski                Malbork               68.38    547    8
 296 Kamil Świderski                Ełk                   57.12    457    8
 297 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         113.71    796    7
 298 Karolina Michniewicz           Wrocław              102.71    719    7
 299 Katarzyna Kowalczyk            Zielona Góra          98.29    688    7
 300 Małgorzata Baśko               Andrespol             96.43    675    7
 301 Agnieszka Sorokowska           Wrocław               96.14    673    7
 302 Jarosław Józik                 Brzeszcze             95.86    671    7
 303 Magdalena Majos                Warszawa              94.57    662    7
 304 Adam Obradović                 Czeladź               88.57    620    7
 305 Magdalena Karkoszka            Kraków                85.57    599    7
 306 Jarosław Janczak               Zbiczno               83.71    586    7
 307 Adam Słapiński                 Warszawa              81.86    573    7
 308 Sławomir Leszczyński           Puławy                77.57    543    7
 309 Krystian Józefik               Kraków                76.86    538    7
 310 Paweł Jarosławski              Ełk                   75.43    528    7
 311 Hanna Mazowiecka               Świnoujście           71.43    500    7
 312 Wojciech Kuć                   Stargard Szczecińsk   70.86    496    7
 313 Joanna Rutkowska               Kraków                69.71    488    7
 314 Dominika Stanek                Kraków                59.71    418    7
 315 Anna Dutka                     Kraków                56.29    394    7
 316 Grzegorz Sęk                   Wrocław               98.50    591    6
 317 Stanisław Więckowski           Rybno                 78.83    473    6
 318 Marek Niedzielin               Kraków                76.00    456    6
 319 Stanisław Hajduk               Milanówek             69.67    418    6
 320 Krzysztof Palusiński           Bydgoszcz             57.33    344    6
 321 Marcin Wójcicki                Piastów               57.17    343    6
 322 Karol Kołakowski               Warszawa              56.83    341    6
 323 Jadwiga Dziurdzia              Kraków                55.67    334    6
 324 Michał Czapski                 Warszawa              55.00    330    6
 325 Łukasz Święcki                 Białystok            122.80    614    5
 326 Monika Czekała                 Pietrowice            84.20    421    5
 327 Adriana Dutka                  Ustka                 77.20    386    5
 328 Paweł Węglarz                  Kraków                74.80    374    5
 329 Tomasz Dawidowski              Ełk                   60.80    304    5
 330 Agnieszka Zwolan               Słupsk                56.40    282    5
 331 Zdzisław Szota                 Warszawa             113.00    452    4
 332 Mirosław Norwajszas            Szczecin             105.50    422    4
 333 Kamila Biskupska               Mirosławiec           82.00    328    4
 334 Bogumiła Płocharska            Malbork               80.25    321    4
 335 Justyna Woszczyna              Kraków                78.50    314    4
 336 Zygmunt Skwarek                Katowice              77.75    311    4
 337 Artur Dachowski                Zabrze                65.00    260    4
 338 Katarzyna Magierska-Felusiak   Szczecin              63.25    253    4
 339 Justyna Czerniak               Wałcz                116.67    350    3
 340 Katarzyna Lepianka             Mirosławiec          116.67    350    3
 341 Karol Posielski                Warszawa             108.00    324    3
 342 Magda Janiczko                 Racibórz             104.67    314    3
 343 Magda Komar                    Miroslawiec           83.33    250    3
 344 Magdalena Berlińska            Warszawa              74.67    224    3
 345 Michał  Płocharski             Malbork               58.00    174    3
 346 Ewa Dembek                     Nowe Miasto Lubawsk  124.00    248    2
 347 Michał Smardz                  Wrocław               75.50    151    2
 348 Monika Hajduk                  Milanówek             66.50    133    2
 349 Łukasz Kowalski                Kraków                63.50    127    2
 350 Iwona Rafałowska               Łomża                 52.50    105    2
 351 Adam Ciwoniuk                  Białystok            150.00    150    1
 352 Ewa Jóźwiak                    Iława                150.00    150    1
 353 Dawid Karpacz                  Białystok             81.00     81    1
 354 Marcin Kochanowski             Białystok             78.00     78    1
 355 Ariel Kowalski                 Ostróda               76.00     76    1
 356 Karol Zieliński                Świnoujście           75.00     75    1
 357 Jacek Szczygieł                Piastów               74.00     74    1
 358 Kamila Ziemba                  Warszawa              72.00     72    1
 359 Alina Rybińska                 Ostróda               69.00     69    1
 360 Anna Zając                     Warszawa              69.00     69    1
 361 Marcin Dyszkiewicz             Białystok             66.00     66    1
 362 Adam Samsonowicz               Białystok             63.00     63    1
 363 Piotr Dzierzgowski             Białystok             50.00     50    1
 364 Damian Leśniewski              Białystok             50.00     50    1
 365 Kinga Mocarska                 Białystok             50.00     50    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie