Wałcz11
listopada
Wałcz 11-12 listopada XVIII Mistrzostwa Polski (faza eliminacyjna)
Wałcz13
listopada
Wałcz 13-14 listopada XVIII Mistrzostwa Polski (faza finałowa)
Wałcz13
listopada
Wałcz 13-14 listopada Towarzysze 2010 (turniej towarzyszący XVIII MP)
Mistrzostwa Polski Scrabble po wałecku13 - 14 listopada 2010 — XVIII Mistrzostwa Polski (faza finałowa)InformacjeRelacjaWynikiHHRundyRankingPrzebieg
galeria

XVIII Mistrzostwa Polski (faza finałowa)Wałcz, 13 - 14 listopada 2010

Konkurs Relacja z turnieju


Mistrzostwa Polski Scrabble po wałeckuPoziom trudności dania: bardzo trudne
Czas przygotowania: 3 miesiące
Czas wykonania: 4 dni
Kaloryczność: bardzo wysoka

Składniki:
- około 125 osób z bakcylem scrabblowym;
- kilkadziesiąt zegarów i zestawów scrabblowych;
- długopisy i notesy scrabblowe;
- komputery ze słownikiem OSPS;
- pokaźnych rozmiarów sala;
- 15 rund morderczych eliminacji;
- 1 sędzia i 2 pomocników;
- pokaźna lista sponsorów i nagród;
- niecodzienna dekoracja;
- wyśmienite zaplecze kulinarno — logistyczne;
- serce i zapał organizatora.

Wykonanie:
Zebrać w jednym miejscu (najlepiej pokaźnych rozmiarów sala) około 125 osób. Rozstawić ich w parach i obserwować. Aby zapewnić im zajęcie użyć około 70 zestawów scrabblowych, wyposażyć też w zegary. Mieszając, co godzinę dokarmiać drobnymi poczęstunkami. Po kilku godzinach dobrze nakarmić i napoić. Czynność powtarzać przez dwa dni. Na koniec drugiego dnia doprowadzić do wrzenia. Oddzielić wierzchnią warstwę i odstawić na bok. Trzeciego dnia wydestylowaną 12-stkę odseparować i zamieszać ponownie. Po około 9 godzinach pozwolić odpocząć i kolejnego dnia podgrzewać ciągle mieszając jeszcze przez 2 godziny. Kiedy z 12-tki wyłoni się czwórka podzielić na dwie części i podgrzać aż do wrzenia. Po około 5 godzinach uzyskamy gotową postać Mistrza Polski Scrabble po wałecku.

SAM-cznego :)

Relacja

Scrabble w Wałczu to nie nowość. Nowością jednak były Mistrzostwa Polski Scrabble w Wałczu. Jak powszechnie wiadomo lokalizacja nie była przypadkowa. Bowiem Wałcz znany już jest z organizacji najliczniejszych turniejów scrabblowych. Wspaniałe warunki do gry i kunszt organizacyjny Gimnazjum nr 2 w Wałczu z Jolantą Chłopińską na czele gwarantował właściwie w 100% powodzenie tej imprezy. Wszystko dopięte na ostatni guzik.

Po uroczystym otwarciu, przedstawieniu patronów (poseł na Sejm Paweł Suski, burmistrz Wałcza Zdzisław Tuderek, oraz inni zaproszeni goście) i sponsorów (Burmistrz Miasta Wałcza, Poseł na Sejm RP Paweł Suski, Andrzej Wiśniewski przewodniczący Rady Miasta, Jolanta Chłopińska, Gastro Centrum Piła, Victoria Cymes Wałcz, „Grafin” Sławomir Zabawa, SANTOS (www.santos.pl) — producent luksusowych wyrobów czekoladowych. Wałeccy kupcy i przedsiębiorcy: — Marcin Dalecki — Halina i Antoni Rodakowie — Halina i Bogdan Czabanowie — Anna Winiarska — państwo Kuchalscy — Teresa Kunda — Izabela Wypych — Krystyna i Marian Kubiakowie — Anna Krupierko — Jakub Cyrklewicz Pomoc: WCK, MOSiR, Zespół Szkół nr 3, Państwo Marszewscy) rozpoczęła się mordercza faza eliminacyjna złożona z 15 rund. Po dwudniowych zmaganiach wyłoniono 12 zawodników do fazy finałowej. W tejże grupie znaleźli się: Grzegorz Kurowski (z oszałamiającym wynikiem 15:0), Kamil Górka, Rafał Lenartowski, Łukasz Tuszyński, Krzysztof Mówka, Dariusz Puton, Bartosz Morawski, Mariusz Skrobosz, Stanisław Rydzik, Kazimierz.Jr Merklejn, Dariusz Kosz i Robert Głowacki.

W trzecim i czwartym dniu zawodów, z dwunastu finalistów, w pojedynkach „każdy z każdym” wyłoniono ścisłą grupę do rozegrania małego i dużego finału.

Przez proces pojedynków najlepiej przeszli Bartek MorawskiKazimierz Merklejn. Oni też spotkali się w pojedynku o tytuł Mistrza Polski Scrabble. W boju o trzecie miejsce mogliśmy podziwiać Mistrza Polski — Dariusza KoszaStanisława Rydzika. W dwóch kolejnych partiach szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylił Stanisław Rydzik.

O tytuł Mistrza Polski toczył się zacięty bój. Pojedynek trwał pełne regulaminowe 5 rund. I dopiero w ostatniej z nich wyłoniono Mistrza. Ten zaszczytny tytuł wywalczył Bartosz Morawski z Gliwic.

W czasie mistrzostw można było powalczyć jeszcze w kilku odrębnych klasyfikacjach. Wyłoniono najlepszego „wałeckiego debiutanta” — Waldemara Czerwońca z Warszawy, najlepszego debiutanta – Rafała Polaka z Wałcza. Było też kilka innych klasyfikacji i konkursów uzupełniających, w których zapisali się na stałe: Justyna Górka z Krakowa (najdroższy ruch/słowo związany z Wałczem), Rafał Polak z Wałcza (za najdrożej położoną „jolkę”), Stanisław Rydzik (najlepiej rozpracował „krzyżówkę dla mistrzów”), Tomasz Suchanek (za opowiadanie „Z pamiętnika scrabblisty”).

Serdecznie gratuluję!

Oprawę medialną imprezie zapewniał portal www.urokipojezierza.pl (już wkrótce będzie można zapoznać się z pełnym materiałem fotograficznym z imprezy).
Przebieg całej imprezy dzięki jednemu ze sponsorów został też uwieczniony na filmie wideo opracowanym przez Studio www.video-color.pl (zaraz po montażu pojawią się w sieci wybrane fragmenty, a w późniejszym terminie cała płyta DVD z mistrzostw).

Podczas mistrzostw zaprezentowano również profesjonalne stoły scrabble firmy Biasov. Być może już niedługo na takich właśnie stołach będziemy mogli grać we własnych domach i klubach. Jeżeli mieliście okazję oglądać je, grać na nich napiszcie swoją opinię, uwagi, życzenia na adres sam@list.pl. Zebranie tych informacji pomoże stworzyć idealny stół scrabblowy.

Bardzo dobra frekwencja i doskonała organizacja. Gimnazjum nr 2 w Wałczu pokazało po raz kolejny, że do Wałcza warto wracać! Wielkie brawa dla zwycięzców i organizatorów. Gorące podziękowania sponsorom. Oby jak najwięcej takich imprez w Polsce.
relacja: Sławomir Zabawa
1 partia finałowa XVIII Mistrzostw Polski - Bartosz Morawski : Kazimierz Merklejn
2 partia finałowa XVIII Mistrzostw Polski - Kazimierz Merklejn : Bartosz Morawski
3 partia finałowa XVIII Mistrzostw Polski - Bartosz Morawski : Kazimierz Merklejn
4 partia finałowa XVIII Mistrzostw Polski - Kazimierz Merklejn : Bartosz Morawski
5 partia finałowa XVIII Mistrzostw Polski - Bartosz Morawski : Kazimierz Merklejn
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
XVIII Mistrzostwa Polski (faza eliminacyjna)
XVII Mistrzostwa Polski (faza finałowa)
XVII Mistrzostwa Polski (faza I)


Rodzaj turniejuzamknięty (dla osób, które zajęły miejsca 1-12 w fazie eliminacyjnej MP 2010)
Sposób rozgrywaniaFaza finałowa:
- liczba rund: 11
- system: każdy z każdym

Finały XVIII Mistrzostw Polski:
Pojedynek o tytuł MP
- Zawodnicy, którzy w fazie finałowej zajęli pierwsze i drugie miejsce rozgrywają pojedynek w systemie "lepszy z pięciu partii"

Pojedynek o III miejsce
- Zawodnicy, którzy w fazie finałowej zajęli trzecie i czwarte miejsce rozgrywają pojedynek w systemie "lepszy z trzech partii"

Szczegóły systemu rozgrywek w Regulaminie XVIII Mistrzostw Polski
Obrońca tytułuDariusz Kosz
SędziaSławomir Zabawa
HarmonogramSobota, 13 listopada (9 rund)
9:00 — rozpoczęcie turnieju
14:00-15:00 — przerwa obiadowa
19:00 — zakończenie gier i kolacja

Niedziela, 14 listopada (2 rundy + finały MP)
9:00 — rozpoczęcie rozgrywek
11:00 — rozpoczęcie pojedynków finałowych MP
ok. 15:00 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju
DojazdHala widowiskowo — sportowa Gimnazjum nr 2 w Wałczu, ul. M.Konopnickiej 2 (blisko centrum Wałcza)
mapa

Dla zainteresowanych pomoc z dojazdem uzyskać można pod nr telefonu 502 563 852
Wyżywieniena miejscu — śniadanie, obiad i kolacja (śniadanie i kolacja po 7 zł, obiad 14 zł)
napoje i przekąski non stop podczas turnieju gratis!
NoclegiNoclegi w Wałczu
NagrodyI miejsce: złoty medal, puchar, tytuł Mistrza Polski 2010, 2 500 zł
II miejsce: srebrny medal, puchar, tytuł I Wicemistrza Polski 2010, 1 000 zł
III miejsce: brązowy medal, puchar, tytuł II Wicemistrza Polski 2010, 500 zł
IV miejsce: puchar, tytuł III wicemistrza Polski 2010, 100 zł
V-XII miejsce: po 100 zł

Uwaga! Organizator może zmienić wysokość nagród na korzyść uczestników.
OrganizatorzyPolska Federacja Scrabble
Gimnazjum nr 2 w Wałczu
Urząd Miasta w Wałczu
Sponsorzyliczne grono


Wyniki turnieju XVIII Mistrzostwa Polski - faza finałowa

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Bartosz         Morawski             Gliwice                144.15     11.0     6358     2617      361
  2 Kazimierz.Jr    Merklejn             Szczecin               147.76      9.5     6630     2443      254
  3 Stanisław       Rydzik               Warszawa               149.61      8.0     5373     2031      207
  4 Dariusz         Kosz                 Nysa                   155.29      6.0     5489     1816      187
  5 Łukasz          Tuszyński            Chłopowo               143.63      6.0     4477     1627      -36
  6 Mariusz         Skrobosz             Warszawa               144.26      5.5     4014     1577      -19
  7 Krzysztof       Mówka                Warszawa               144.39      5.0     4377     1527       57
  8 Grzegorz        Kurowski             Warszawa               141.91      5.0     4349     1529       40
  9 Robert          Głowacki             ŁódźŸ                   122.49      5.0     4191     1549     -224
 10 Kamil           Górka                Kraków                 145.90      5.0     4129     1525     -213
 11 Dariusz         Puton                Ruda ŒŚląska            140.45      4.0     3881     1431     -471
 12 Rafał           Lenartowski          Gdynia                 141.79      3.0     4280     1329     -143
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju XVIII Mistrzostwa Polski - faza finałowa



	Dariusz Kosz 155.29 Nysa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Rafał          Lenartowski           141.79 +  405: 399  192
    2     1 Grzegorz       Kurowski              141.91 +  444: 415  192
    3     5 Krzysztof      Mówka                 144.39 -  325: 550   94
    4     4 Łukasz         Tuszyński             143.63 -  381: 438   94
    5     6 Bartosz        Morawski              144.15 -  434: 447   94
    6     5 Dariusz        Puton                 140.45 +  488: 385  190
    7     6 Stanisław      Rydzik                149.61 +  490: 331  200
    8     5 Mariusz        Skrobosz              144.26 -  363: 408   94
    9     2 Kamil          Górka                 145.90 +  529: 224  196
   10     6 Kazimierz.Jr   Merklejn              147.76 -  441: 488   98
   11     6 Robert         Głowacki              122.49 +  480: 396  172
   12     2 Stanisław      Rydzik                149.61 -  327: 412  100
   13     2 Stanisław      Rydzik                149.61 -  382: 409  100
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1816  / 13 139.69




	Stanisław Rydzik 149.61 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Krzysztof      Mówka                 144.39 +  512: 431  194
    2     3 Rafał          Lenartowski           141.79 +  479: 301  192
    3     6 Bartosz        Morawski              144.15 +  419: 407  194
    4     1 Grzegorz       Kurowski              141.91 -  264: 490   92
    5     2 Kamil          Górka                 145.90 -  254: 536   96
    6     4 Łukasz         Tuszyński             143.63 -  415: 418   94
    7     6 Dariusz        Kosz                  155.29 -  331: 490  105
    8     4 Dariusz        Puton                 140.45 +  478: 318  190
    9     6 Robert         Głowacki              122.49 -  390: 417   72
   10     5 Mariusz        Skrobosz              144.26 +  443: 317  194
   11     5 Kazimierz.Jr   Merklejn              147.76 +  567: 332  198
   12     2 Dariusz        Kosz                  155.29 +  412: 327  205
   13     2 Dariusz        Kosz                  155.29 +  409: 382  205
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2031  / 13 156.23




	Kazimierz.Jr Merklejn 147.76 Szczecin               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Łukasz         Tuszyński             143.63 -  382: 444   94
    2     6 Dariusz        Puton                 140.45 -  344: 383   90
    3     1 Grzegorz       Kurowski              141.91 +  419: 345  192
    4     6 Mariusz        Skrobosz              144.26 =  363: 363  144
    5     3 Rafał          Lenartowski           141.79 +  422: 415  192
    6     2 Kamil          Górka                 145.90 +  464: 374  196
    7     4 Krzysztof      Mówka                 144.39 +  462: 332  194
    8     6 Robert         Głowacki              122.49 +  464: 314  172
    9     5 Bartosz        Morawski              144.15 +  478: 264  194
   10     6 Dariusz        Kosz                  155.29 +  488: 441  205
   11     5 Stanisław      Rydzik                149.61 -  332: 567  100
   12     1 Bartosz        Morawski              144.15 -  343: 395   94
   13     1 Bartosz        Morawski              144.15 +  461: 373  194
   14     1 Bartosz        Morawski              144.15 -  300: 554   94
   15     1 Bartosz        Morawski              144.15 +  540: 410  194
   16     1 Bartosz        Morawski              144.15 -  368: 402   94
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2443  / 16 152.69




	Kamil Górka 145.90 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Bartosz        Morawski              144.15 -  286: 473   94
    2     2 Mariusz        Skrobosz              144.26 -  337: 360   94
    3     2 Dariusz        Puton                 140.45 +  425: 349  190
    4     2 Krzysztof      Mówka                 144.39 -  353: 393   94
    5     2 Stanisław      Rydzik                149.61 +  536: 254  200
    6     2 Kazimierz.Jr   Merklejn              147.76 -  374: 464   98
    7     2 Łukasz         Tuszyński             143.63 -  323: 467   94
    8     2 Rafał          Lenartowski           141.79 +  446: 346  192
    9     2 Dariusz        Kosz                  155.29 -  224: 529  105
   10     2 Robert         Głowacki              122.49 +  408: 334  172
   11     1 Grzegorz       Kurowski              141.91 +  417: 373  192
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1525  / 11 138.64




	Krzysztof Mówka 144.39 Warszawa        

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Stanisław      Rydzik                149.61 -  431: 512  100
    2     5 Bartosz        Morawski              144.15 -  387: 399   94
    3     5 Dariusz        Kosz                  155.29 +  550: 325  205
    4     2 Kamil          Górka                 145.90 +  393: 353  196
    5     5 Robert         Głowacki              122.49 -  373: 402   72
    6     3 Rafał          Lenartowski           141.79 +  404: 320  192
    7     4 Kazimierz.Jr   Merklejn              147.76 -  332: 462   98
    8     1 Grzegorz       Kurowski              141.91 -  384: 400   92
    9     4 Mariusz        Skrobosz              144.26 -  306: 408   94
   10     3 Łukasz         Tuszyński             143.63 +  421: 407  194
   11     3 Dariusz        Puton                 140.45 +  396: 332  190
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1527  / 11 138.82




	Mariusz Skrobosz 144.26 Warszawa               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Dariusz        Puton                 140.45 -  310: 335   90
    2     2 Kamil          Górka                 145.90 +  360: 337  196
    3     4 Łukasz         Tuszyński             143.63 -  374: 377   94
    4     6 Kazimierz.Jr   Merklejn              147.76 =  363: 363  148
    5     1 Grzegorz       Kurowski              141.91 +  423: 364  192
    6     6 Robert         Głowacki              122.49 -  329: 451   72
    7     3 Rafał          Lenartowski           141.79 +  401: 363  192
    8     5 Dariusz        Kosz                  155.29 +  408: 363  205
    9     4 Krzysztof      Mówka                 144.39 +  408: 306  194
   10     5 Stanisław      Rydzik                149.61 -  317: 443  100
   11     4 Bartosz        Morawski              144.15 -  321: 331   94
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1577  / 11 143.36




	Bartosz Morawski 144.15 Gliwice                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Kamil          Górka                 145.90 +  473: 286  196
    2     5 Krzysztof      Mówka                 144.39 +  399: 387  194
    3     6 Stanisław      Rydzik                149.61 -  407: 419  100
    4     3 Rafał          Lenartowski           141.79 +  434: 346  192
    5     6 Dariusz        Kosz                  155.29 +  447: 434  205
    6     1 Grzegorz       Kurowski              141.91 +  366: 286  192
    7     5 Robert         Głowacki              122.49 -  315: 341   72
    8     3 Łukasz         Tuszyński             143.63 +  403: 359  194
    9     5 Kazimierz.Jr   Merklejn              147.76 -  264: 478   98
   10     4 Dariusz        Puton                 140.45 +  385: 328  190
   11     4 Mariusz        Skrobosz              144.26 +  331: 321  194
   12     1 Kazimierz.Jr   Merklejn              147.76 +  395: 343  198
   13     1 Kazimierz.Jr   Merklejn              147.76 -  373: 461   98
   14     1 Kazimierz.Jr   Merklejn              147.76 +  554: 300  198
   15     1 Kazimierz.Jr   Merklejn              147.76 -  410: 540   98
   16     1 Kazimierz.Jr   Merklejn              147.76 +  402: 368  198
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2617  / 16 163.56




	Łukasz Tuszyński 143.63 Chłopowo                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Kazimierz.Jr   Merklejn              147.76 +  444: 382  198
    2     4 Robert         Głowacki              122.49 +  461: 352  172
    3     4 Mariusz        Skrobosz              144.26 +  377: 374  194
    4     4 Dariusz        Kosz                  155.29 +  438: 381  205
    5     4 Dariusz        Puton                 140.45 -  373: 452   90
    6     4 Stanisław      Rydzik                149.61 +  418: 415  200
    7     2 Kamil          Górka                 145.90 +  467: 323  196
    8     3 Bartosz        Morawski              144.15 -  359: 403   94
    9     1 Grzegorz       Kurowski              141.91 -  362: 490   92
   10     3 Krzysztof      Mówka                 144.39 -  407: 421   94
   11     2 Rafał          Lenartowski           141.79 -  371: 520   92
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1627  / 11 147.91




	Grzegorz Kurowski 141.91 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Robert         Głowacki              122.49 +  428: 394  172
    2     1 Dariusz        Kosz                  155.29 -  415: 444  105
    3     1 Kazimierz.Jr   Merklejn              147.76 -  345: 419   98
    4     1 Stanisław      Rydzik                149.61 +  490: 264  200
    5     1 Mariusz        Skrobosz              144.26 -  364: 423   94
    6     1 Bartosz        Morawski              144.15 -  286: 366   94
    7     1 Dariusz        Puton                 140.45 -  291: 432   90
    8     1 Krzysztof      Mówka                 144.39 +  400: 384  194
    9     1 Łukasz         Tuszyński             143.63 +  490: 362  194
   10     1 Rafał          Lenartowski           141.79 +  467: 404  192
   11     1 Kamil          Górka                 145.90 -  373: 417   96
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1529  / 11 139.00




	Rafał Lenartowski 141.79 Gdynia

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Dariusz        Kosz                  155.29 -  399: 405  105
    2     3 Stanisław      Rydzik                149.61 -  301: 479  100
    3     3 Robert         Głowacki              122.49 +  443: 351  172
    4     3 Bartosz        Morawski              144.15 -  346: 434   94
    5     3 Kazimierz.Jr   Merklejn              147.76 -  415: 422   98
    6     3 Krzysztof      Mówka                 144.39 -  320: 404   94
    7     3 Mariusz        Skrobosz              144.26 -  363: 401   94
    8     2 Kamil          Górka                 145.90 -  346: 446   96
    9     3 Dariusz        Puton                 140.45 +  423: 243  190
   10     1 Grzegorz       Kurowski              141.91 -  404: 467   92
   11     2 Łukasz         Tuszyński             143.63 +  520: 371  194
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1329  / 11 120.82




	Dariusz Puton 140.45 Ruda Śląska            

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Mariusz        Skrobosz              144.26 +  335: 310  194
    2     6 Kazimierz.Jr   Merklejn              147.76 +  383: 344  198
    3     2 Kamil          Górka                 145.90 -  349: 425   96
    4     5 Robert         Głowacki              122.49 -  324: 439   72
    5     4 Łukasz         Tuszyński             143.63 +  452: 373  194
    6     5 Dariusz        Kosz                  155.29 -  385: 488  105
    7     1 Grzegorz       Kurowski              141.91 +  432: 291  192
    8     4 Stanisław      Rydzik                149.61 -  318: 478  100
    9     3 Rafał          Lenartowski           141.79 -  243: 423   92
   10     4 Bartosz        Morawski              144.15 -  328: 385   94
   11     3 Krzysztof      Mówka                 144.39 -  332: 396   94
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1431  / 11 130.09




	Robert Głowacki 122.49 Łódź                     

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Grzegorz       Kurowski              141.91 -  394: 428   92
    2     4 Łukasz         Tuszyński             143.63 -  352: 461   94
    3     3 Rafał          Lenartowski           141.79 -  351: 443   92
    4     5 Dariusz        Puton                 140.45 +  439: 324  190
    5     5 Krzysztof      Mówka                 144.39 +  402: 373  194
    6     6 Mariusz        Skrobosz              144.26 +  451: 329  194
    7     5 Bartosz        Morawski              144.15 +  341: 315  194
    8     6 Kazimierz.Jr   Merklejn              147.76 -  314: 464   98
    9     6 Stanisław      Rydzik                149.61 +  417: 390  200
   10     2 Kamil          Górka                 145.90 -  334: 408   96
   11     6 Dariusz        Kosz                  155.29 -  396: 480  105
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1549  / 11 140.82


Wyniki poszczególnych rund turnieju XVIII Mistrzostwa Polski - faza finałowa



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kamil          Górka                - Bartosz        Morawski              286: 473
   2 Mariusz        Skrobosz             - Dariusz        Puton                 310: 335
   3 Stanisław      Rydzik               - Krzysztof      Mówka                 512: 431
   4 Kazimierz.Jr   Merklejn             - Łukasz         Tuszyński             382: 444
   5 Dariusz        Kosz                 - Rafał          Lenartowski           405: 399
   6 Robert         Głowacki             - Grzegorz       Kurowski              394: 428


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Grzegorz       Kurowski             - Dariusz        Kosz                  415: 444
   2 Mariusz        Skrobosz             - Kamil          Górka                 360: 337
   3 Rafał          Lenartowski          - Stanisław      Rydzik                301: 479
   4 Łukasz         Tuszyński            - Robert         Głowacki              461: 352
   5 Krzysztof      Mówka                - Bartosz        Morawski              387: 399
   6 Dariusz        Puton                - Kazimierz.Jr   Merklejn              383: 344


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Grzegorz       Kurowski             - Kazimierz.Jr   Merklejn              345: 419
   2 Dariusz        Puton                - Kamil          Górka                 349: 425
   3 Rafał          Lenartowski          - Robert         Głowacki              443: 351
   4 Łukasz         Tuszyński            - Mariusz        Skrobosz              377: 374
   5 Krzysztof      Mówka                - Dariusz        Kosz                  550: 325
   6 Bartosz        Morawski             - Stanisław      Rydzik                407: 419


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Stanisław      Rydzik               - Grzegorz       Kurowski              264: 490
   2 Kamil          Górka                - Krzysztof      Mówka                 353: 393
   3 Bartosz        Morawski             - Rafał          Lenartowski           434: 346
   4 Dariusz        Kosz                 - Łukasz         Tuszyński             381: 438
   5 Robert         Głowacki             - Dariusz        Puton                 439: 324
   6 Kazimierz.Jr   Merklejn             - Mariusz        Skrobosz              363: 363


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Mariusz        Skrobosz             - Grzegorz       Kurowski              423: 364
   2 Kamil          Górka                - Stanisław      Rydzik                536: 254
   3 Kazimierz.Jr   Merklejn             - Rafał          Lenartowski           422: 415
   4 Dariusz        Puton                - Łukasz         Tuszyński             452: 373
   5 Robert         Głowacki             - Krzysztof      Mówka                 402: 373
   6 Dariusz        Kosz                 - Bartosz        Morawski              434: 447


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Grzegorz       Kurowski             - Bartosz        Morawski              286: 366
   2 Kazimierz.Jr   Merklejn             - Kamil          Górka                 464: 374
   3 Rafał          Lenartowski          - Krzysztof      Mówka                 320: 404
   4 Łukasz         Tuszyński            - Stanisław      Rydzik                418: 415
   5 Dariusz        Puton                - Dariusz        Kosz                  385: 488
   6 Mariusz        Skrobosz             - Robert         Głowacki              329: 451


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Grzegorz       Kurowski             - Dariusz        Puton                 291: 432
   2 Łukasz         Tuszyński            - Kamil          Górka                 467: 323
   3 Rafał          Lenartowski          - Mariusz        Skrobosz              363: 401
   4 Krzysztof      Mówka                - Kazimierz.Jr   Merklejn              332: 462
   5 Bartosz        Morawski             - Robert         Głowacki              315: 341
   6 Stanisław      Rydzik               - Dariusz        Kosz                  331: 490


Runda nr  8
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Mówka                - Grzegorz       Kurowski              384: 400
   2 Kamil          Górka                - Rafał          Lenartowski           446: 346
   3 Bartosz        Morawski             - Łukasz         Tuszyński             403: 359
   4 Stanisław      Rydzik               - Dariusz        Puton                 478: 318
   5 Dariusz        Kosz                 - Mariusz        Skrobosz              363: 408
   6 Robert         Głowacki             - Kazimierz.Jr   Merklejn              314: 464


Runda nr  9
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Łukasz         Tuszyński            - Grzegorz       Kurowski              362: 490
   2 Kamil          Górka                - Dariusz        Kosz                  224: 529
   3 Dariusz        Puton                - Rafał          Lenartowski           243: 423
   4 Mariusz        Skrobosz             - Krzysztof      Mówka                 408: 306
   5 Kazimierz.Jr   Merklejn             - Bartosz        Morawski              478: 264
   6 Robert         Głowacki             - Stanisław      Rydzik                417: 390


Runda nr 10
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Grzegorz       Kurowski             - Rafał          Lenartowski           467: 404
   2 Robert         Głowacki             - Kamil          Górka                 334: 408
   3 Łukasz         Tuszyński            - Krzysztof      Mówka                 407: 421
   4 Dariusz        Puton                - Bartosz        Morawski              328: 385
   5 Mariusz        Skrobosz             - Stanisław      Rydzik                317: 443
   6 Kazimierz.Jr   Merklejn             - Dariusz        Kosz                  488: 441


Runda nr 11
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Grzegorz       Kurowski             - Kamil          Górka                 373: 417
   2 Rafał          Lenartowski          - Łukasz         Tuszyński             520: 371
   3 Krzysztof      Mówka                - Dariusz        Puton                 396: 332
   4 Bartosz        Morawski             - Mariusz        Skrobosz              331: 321
   5 Stanisław      Rydzik               - Kazimierz.Jr   Merklejn              567: 332
   6 Dariusz        Kosz                 - Robert         Głowacki              480: 396


Runda nr 12
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bartosz        Morawski             - Kazimierz.Jr   Merklejn              395: 343
   2 Dariusz        Kosz                 - Stanisław      Rydzik                327: 412


Runda nr 13
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kazimierz.Jr   Merklejn             - Bartosz        Morawski              461: 373
   2 Stanisław      Rydzik               - Dariusz        Kosz                  409: 382


Runda nr 14
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bartosz        Morawski             - Kazimierz.Jr   Merklejn              554: 300


Runda nr 15
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kazimierz.Jr   Merklejn             - Bartosz        Morawski              540: 410


Runda nr 16
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bartosz        Morawski             - Kazimierz.Jr   Merklejn              402: 368
Lista rankingowa na dzień 16-11-2010

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Dariusz Kosz                   Nysa                 153.59  29029  189
   2 Stanisław Rydzik               Warszawa             151.07  28704  190
   3 Kamil Górka                    Kraków               148.10  25770  174
   4 Kazimierz.Jr Merklejn          Szczecin             147.97  28114  190
   5 Bartosz Morawski               Gliwice              145.61  28102  193
   6 Tomasz Zwoliński               Skierdy              144.73  27498  190
   7 Mariusz Skrobosz               Warszawa             144.37  28586  198
   8 Mirosław Uglik                 Warszawa             143.97  27210  189
   9 Dawid Pikul                    Poznań               143.63  28151  196
  10 Michał Makowski                Warszawa             143.52  23251  162
  11 Mariusz Wrześniewski           Kraków               143.45  18792  131
  12 Michał Alabrudziński           Włocławek            143.44  27684  193
  13 Krzysztof Mówka                Warszawa             143.32  27088  189
  14 Marcin Mroziuk                 Warszawa             142.92  14721  103
  15 Jan Kozłowski                  Kraków               142.86   8143   57
  16 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             142.51  27504  193
  17 Mateusz Żbikowski              Warszawa             142.45  21937  154
  18 Wojciech Zemło                 Łódź                 142.29  23763  167
  19 Rafał Dąbrowski                Ostróda              142.03  22725  160
  20 Grzegorz Kurowski              Warszawa             141.86  28372  200
  21 Dawid Adamczyk                 Wodzisław Śląski     141.65  21531  152
  22 Justyna Górka                  Kraków               141.44  27863  197
  23 Rafał Lenartowski              Gdynia               141.10  27938  198
  24 Miłosz Wrzałek                 Reda                 139.76  27113  194
  25 Tomasz Ciejka                  Kraków               139.56  27493  197
  26 Dariusz Puton                  Ruda Śląska          139.29  25072  180
  27 Paweł Jackowski                Warszawa             139.15  27274  196
  28 Filip Sosin                    Warszawa             138.94   6808   49
  29 Krzysztof Obremski             Legnica              138.72  25940  187
  30 Marek Syczuk                   Warszawa             138.68  27735  200
  31 Michał Musielak                Bydgoszcz            137.89  15168  110
  32 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 137.82  23568  171
  33 Łukasz Bobowski                Suchedniów           136.91  26834  196
  34 Kamil Nawrocki                 Bydgoszcz            136.45  20740  152
  35 Przemysław Herdzina            Kraków               136.45  26880  197
  36 Adam Szukalski                 Coventry             136.14  21782  160
  37 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             135.94   4894   36
  38 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  135.83  25808  190
  39 Jakub Zaryński                 Świnoujście          135.54  25617  189
  40 Filip Warzecha                 Gdynia               135.39   4874   36
  41 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  135.08  18776  139
  42 Karol Waniek                   Wrocław              134.92  19968  148
  43 Paweł Janaś                    Głogów               134.85  24004  178
  44 Rafał Matczak                  Milanówek            134.47  12909   96
  45 Jakub Szymczak                 Łódź                 134.41  25942  193
  46 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      134.16  10062   75
  47 Marek Reda                     Wołomin              133.99  25994  194
  48 Wojciech Sołdan                Gdynia               133.40  18543  139
  49 Artur Irzyk                    Kraków               132.82  10360   78
  50 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              132.24  25257  191
  51 Bogusław Szyszka               Oława                132.20  26175  198
  52 Maciej Perzyński               Piła                 132.09  13209  100
  53 Dariusz Maciejuk               Warszawa             132.01  18350  139
  54 Dominik Piasecki               Słupsk               131.80   7908   60
  55 Janusz Kaczor                  Międzyrzec Podl.     131.79  10280   78
  56 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       131.74  23714  180
  57 Andrzej Kowalski               Gdańsk               131.52   4077   31
  58 Piotr Pietuchowski             Białystok            131.51  24987  190
  59 Irena Sołdan                   Rumia                131.42  25233  192
  60 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             131.36  18916  144
  61 Robert Kamiński                Warszawa             131.07  25821  197
  62 Aleksander Puchalski           Włocławek            130.76  17260  132
  63 Marek Dudkiewicz               Milanówek            130.66  25217  193
  64 Michał Gawroński               Siemianowice Śląski  130.53   4699   36
  65 Przemysław Rybicki             Otwock               130.44  24654  189
  66 Grzegorz Święcki               Białystok            130.14   4815   37
  67 Katarzyna Sołdan               Rumia                129.92   4937   38
  68 Piotr Jakubiak                 Żyrardów             129.73  12195   94
  69 Ryszard Dębski                 Biała Podlaska       129.61   9202   71
  70 Radosław Jachna                Łódź                 129.39  23419  181
  71 Beata Wiączkowska              Wrocław              129.23  25070  194
  72 Maciej Michalak                Łódź                 128.79  14425  112
  73 Szymon Płachta                 Warszawa             128.65  23929  186
  74 Andrzej Rakoczy                Kraków               128.15  16659  130
  75 Rafał Wesołowski               Warszawa             128.04  23816  186
  76 Mateusz Borsuk                 Reda                 127.60  13526  106
  77 Łukasz Szałkiewicz             Wrocław              127.45   5608   44
  78 Tomasz Suchanek                Wrocław              127.24  25320  199
  79 Marek Roszak                   Poznań               127.02  16005  126
  80 Dariusz Kuć                    Stargard Szczecińsk  126.95  24756  195
  81 Agnieszka Goniowska            Wrocław              126.94  19930  157
  82 Jędrzej Florek                 Bydgoszcz            126.69   6461   51
  83 Weronika Rudnicka              Ustka                126.68  24449  193
  84 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             126.59  24811  196
  85 Kamil Kister                   Puławy               126.43  24907  197
  86 Janusz Krupiński               Bytom                126.42  10872   86
  87 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            126.38  24517  194
  88 Piotr Domański                 Ostrołęka            126.33   6569   52
  89 Mariusz Sylwestrzuk            Warszawa             126.32  23874  189
  90 Ewa Ciszewska                  Katowice             125.83   4404   35
  91 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            125.59  24867  198
  92 Krzysztof Langiewicz           Ostróda              125.42  20193  161
  93 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               125.39  16175  129
  94 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  125.28   9020   72
  95 Marek Gajdosz                  Nowy Sącz            125.22   8014   64
  96 Andrzej Rechowicz              Katowice             125.15  25031  200
  97 Katarzyna Małek                Mielec               125.08   9006   72
  98 Krzysztof Kodzis               Inowrocław           124.93  14492  116
  99 Jarosław Sobczak               Warszawa             124.93  12368   99
 100 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             124.74  24824  199
 101 Tomasz Sienkiewicz             Białogard            124.63  13585  109
 102 Łukasz Baranowski              Reda                 124.63  24427  196
 103 Kuba Koisar                    Warszawa             124.62   4237   34
 104 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  124.59  24295  195
 105 Jacek Karwowski                Płock                124.53   8219   66
 106 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         124.37  15670  126
 107 Adam Klimont                   Wałcz                124.33  24493  197
 108 Magdalena Kupczyńska           Szczecin             124.28  11061   89
 109 Bogusław Książek               Szczecin             124.26  15160  122
 110 Arkadiusz Biegun               Kraków               124.19  15400  124
 111 Sławomir Piotrowski            Biała Podlaska       124.13  24082  194
 112 Dorota Maciejuk                Warszawa             124.04  22451  181
 113 Małgorzata Sulejewska          Kraków               123.95  24666  199
 114 Marcin Figiel                  Kraków               123.47   4692   38
 115 Piotr Szałkiewicz              Wrocław              123.35   5921   48
 116 Maciej Śliwa                   Zabrze               123.30   5302   43
 117 Jan Mrozowski                  Kraków               123.24   4560   37
 118 Marta Dobrzańska               Kraków               123.16  10222   83
 119 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  123.07  21168  172
 120 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       123.01  12178   99
 121 Patryk Gadus                   Pszczew              123.00   3936   32
 122 Michał Kolaj                   Ostróda              122.92  24339  198
 123 Agnieszka Krupka               Krosno               122.82  20019  163
 124 Leszek Stecuła                 Bytom                122.09  12697  104
 125 Barbara Łukaszewicz            Wrocław              122.03  24406  200
 126 Walenty Siemaszko              Lipiany              121.72  12537  103
 127 Michał Ozimiński               Łódź                 121.65  17882  147
 128 Jolanta Chłopińska             Wałcz                121.63  23232  191
 129 Tomasz Łapka                   Opole                121.58  22736  187
 130 Piotr Adamczyk                 Tarnów               121.43   8500   70
 131 Maciej Grąbczewski             Piła                 121.27  21707  179
 132 Robert Głowacki                Łódź                 121.20  23028  190
 133 Stanisław Gasik                Warszawa             121.15   8723   72
 134 Adam Jurkowski                 Knurów               121.01   8713   72
 135 Ryszard Żydaczewski            Lubin                120.94   4354   36
 136 Marcin Kozyra                  Warszawa             120.89   4473   37
 137 Jerzy Matyasik                 Kraków               120.71  21728  180
 138 Tomasz Górka                   Łęczna               120.70   7725   64
 139 Jarosław Puchalski             Łódź                 120.62  15680  130
 140 Adam Weremczuk                 Łódź                 120.33   4332   36
 141 Joanna Jewtuch                 Warszawa             120.32   8182   68
 142 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            120.32  23582  196
 143 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             120.25   9259   77
 144 Magdalena Kublik               Warszawa             119.82  23604  197
 145 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             119.52  11474   96
 146 Krzysztof Pypno                Gliwice              119.34   4893   41
 147 Paweł Kowalski                 Kutno                119.28   9304   78
 148 Grzegorz Kwiecień              Kraków               119.11  18105  152
 149 Jarosław Michalak              Łódź                 119.08   6073   51
 150 Zdzisław Szota                 Warszawa             119.08   9169   77
 151 Krzysztof Jaworski             Warszawa             118.57  10316   87
 152 Artur Tomczyk                  Piła                 118.55   3912   33
 153 Patrycja Śliwińska             Szczecin             118.43  22857  193
 154 Krzysztof Bukowski             Milanówek            118.42   4263   36
 155 Katarzyna Kowalska             Katowice             118.40  10064   85
 156 Bogusław Puchalski             Włocławek            118.29   8517   72
 157 Paweł Jędryka                  Chrzanów             118.25   4257   36
 158 Czesław Grajewski              Choroszcz            117.98  23479  199
 159 Leszek Kacprzyk                Katowice             117.70  14124  120
 160 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       117.50   5405   46
 161 Daniel Janus                   Wąchock              117.45  11393   97
 162 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             117.11  17332  148
 163 Michał  Borejko                Wrocław              117.10   5621   48
 164 Mateusz Królikowski            Wrocław              116.84  15657  134
 165 Jarosław Olek                  Warszawa             116.71   8520   73
 166 Grzegorz Pukniel               Lublin               116.64  23327  200
 167 Ireneusz Kurzok                Mikołów              116.58  23199  199
 168 Andrzej Tyczyno                Bydgoszcz            116.45  13159  113
 169 Agata Kuć                      Stargard Szczeciński 116.36  14196  122
 170 Elżbieta Szuba                 Bytom Odrzański      116.33   4188   36
 171 Joanna Żłobicka                Wrocław              116.30  14886  128
 172 Alina Białobrzewska            Gdynia               116.11  21944  189
 173 Jacek Pietruszka               Kraków               115.92  13447  116
 174 Sławomir Zabawa                Wałcz                115.92   4289   37
 175 Jarosław Karp                  Jędrzejów            115.69   5553   48
 176 Anita Bruska                   Gdynia               115.63  15494  134
 177 Grażyna Wesołowska             Łódź                 115.52  12245  106
 178 Tomasz Lempart                 Kraków               115.33   3460   30
 179 Łukasz Sornek                  Mikołów              115.29  21329  185
 180 Mariusz Makuch                 Zator                115.22   4263   37
 181 Monika Laskowska               Wrocław              115.00   4140   36
 182 Grzegorz Wiączkowski           Wrocław              114.87  21251  185
 183 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           114.86   6777   59
 184 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              114.84  12403  108
 185 Piotr Broda                    Sandomierz           114.84  22394  195
 186 Lucyna Śniadach                Rumia                114.62   9284   81
 187 Andrzej Kroc                   Łódź                 114.49  21754  190
 188 Joanna Ostrowska               Warszawa             113.89  22778  200
 189 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     113.70   9096   80
 190 Marek Rogalski                 Warszawa             113.69   7390   65
 191 Jerzy Tatarczuk                Warszawa             113.66   3978   35
 192 Tomasz Ruta                    Warszawa             113.58   6247   55
 193 Małgorzata Jóźwiak             Iława                113.42  18033  159
 194 Joanna Brychcy                 Katowice             113.36   9862   87
 195 Jerzy Luter                    Bytom                113.28  19937  176
 196 Bogdan Kozłowski               Białystok            113.20   9962   88
 197 Wojciech Urbański              Warszawa             113.20   4981   44
 198 Beata Piotrowska               Łódź                 113.03  21588  191
 199 Jarosław Żuliński              Szczecin             113.02   5425   48
 200 Mikołaj Fidziński              Dębica               112.94  10616   94
 201 Piotr Wierzchowski             Widuchowa            112.78   4173   37
 202 Dorota Zielińska               Piaseczno            112.65   9463   84
 203 Zbigniew Rybak                 Warszawa             112.55  21272  189
 204 Monika Dymek                   Ustka                112.54   6865   61
 205 Anna Stefańska                 Łódź                 112.46  17094  152
 206 Grzegorz Kulgawczuk            Biała Podlaska       112.38  10676   95
 207 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             112.32  21677  193
 208 Dorota Rudzińska               Warszawa             112.21  21207  189
 209 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            112.20  18738  167
 210 Maciej Michalski               Łódź                 112.20   5161   46
 211 Dorota Kuć                     Stargard Szczecińsk  112.08  21743  194
 212 Ryszard Korpalski              Wójtowice            112.00  22064  197
 213 Adam Janicki                   Łódź                 111.84  22144  198
 214 Danuta Langiewicz              Ostróda              111.64  21659  194
 215 Maciej Bukowski                Szczecin             111.58  12609  113
 216 Monika Sadurska                Warszawa             111.13   8668   78
 217 Halina Roszak                  Poznań               110.86   8536   77
 218 Natalia Ogierman               Katowice             110.80  10637   96
 219 Marcin Ceglarek                Kraków               110.55  17798  161
 220 Mariusz Kubicki                Inowrocław           110.46   6186   56
 221 Kazimierz Merklejn             Szczecin             110.14  10463   95
 222 Teresa Zalewska                Racibórz             110.10  17946  163
 223 Tomasz Siwiński                Zawiercie            110.09  21137  192
 224 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    110.00  13420  122
 225 Dariusz  Jarosławski           Ełk                  109.96  13415  122
 226 Rafał Skibicki                 Lębork               109.84   9117   83
 227 Maciej Kuczyński               Gdynia               109.73   9437   86
 228 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             109.65  17763  162
 229 Dorota Stachowska              Wydartowo I          109.42  21556  197
 230 Adriana Gąbka                  Krasowiec            109.32   4373   40
 231 Roman Figiel                   Zawichost            109.02   6541   60
 232 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              109.02  13300  122
 233 Ireneusz Kaczmarczyk           Gdańsk               108.97   3269   30
 234 Krzysztof Gibas                Kraków               108.83   3918   36
 235 Dariusz Zębek                  Olsztyn              108.69   3913   36
 236 Marcin Resler                  Września             108.65   5976   55
 237 Sławomir Długosz               Ostróda              108.64  20424  188
 238 Anna Arana                     Warszawa             108.35  20261  187
 239 Małgorzata Supińska            Warszawa             108.30   5090   47
 240 Anna Niedzielko                Szczecin             108.21   8765   81
 241 Anna Biegańska                 Białystok            108.14   4001   37
 242 Magdalena Ambroszczyk          Łódź                 107.89   3884   36
 243 Bartosz Pięta                  Swarzędz             107.82   3666   34
 244 Renata Andracka                Zwola                107.46  20202  188
 245 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         107.29  17059  159
 246 Beata Marynowicz               Racibórz             107.23   5147   48
 247 Małgorzata Sikora              Kraków               106.94   3315   31
 248 Hanna Gawłowska                Piła                 106.42   5534   52
 249 Bartosz Muszyński              Ustka                106.36   4999   47
 250 Jerzy Ciesielski               Łódź                 106.29   3720   35
 251 Jacek Nowak                    Szczecin             106.08   5410   51
 252 Małgorzata Sameryt             Warszawa             105.88   5082   48
 253 Grzegorz Miecugow              Warszawa             105.41   3373   32
 254 Grażyna Kaczyńska              Łódź                 105.02   5671   54
 255 Urszula Solarska               Łódź                 104.70  20207  193
 256 Rafał Stachowski               Police               104.54   8886   85
 257 Zofia Górka                    Łęczna               104.51   3658   35
 258 Piotr Madej                    Wrocław              104.10   6350   61
 259 Maurycy Machnio                Lipiany              103.76   5603   54
 260 Iza Kraj                       Warszawa             103.71   4356   42
 261 Marta Sztajnert                Wisła                103.64   8602   83
 262 Aleksandra Łukaszewicz         Wrocław              103.59   5801   56
 263 Marta Ćwiek                    Radomsko             103.50  11075  107
 264 Danuta Połomska                Ostrów Wlkp.         103.39   3722   36
 265 Karol Posielski                Warszawa             103.22   3716   36
 266 Elżbieta Zębek                 Olsztyn              103.06   3710   36
 267 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            103.00   3708   36
 268 Sławomir Wolski                Wrocław              102.96  11120  108
 269 Radosław Więch                 Warszawa             102.71  12017  117
 270 Kamil Piecewicz                Nowe Miasto Lubawsk  102.62   6260   61
 271 Bożena Guział                  Racibórz             102.46   4918   48
 272 Maria Pokorska                 Warszawa             102.34   6345   62
 273 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski  102.34  15453  151
 274 Jan  Olek                      Warszawa             102.31   6241   61
 275 Rafał Świątek                  Wrocław              102.30   5524   54
 276 Mariusz Michalski              Inowrocław           101.99  10403  102
 277 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           101.97  18762  184
 278 Karol Rembiałkowski            Warszawa             101.90   3057   30
 279 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               101.71   3153   31
 280 Agnieszka Kozak                Gdynia               101.61  19407  191
 281 Daniel Tomczyk                 Piła                 101.32   8916   88
 282 Anna Swoboda                   Wałbrzych            101.24   3847   38
 283 Łukasz Wojciechowski           Łomża                101.02   4243   42
 284 Marianna Kozłowska             Białystok            100.96   7572   75
 285 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk               100.76   4131   41
 286 Paweł Mazurek                  Polanica-Zdrój       100.35   3111   31
 287 Lidia Szpakowska               Jaworzno             100.29   4112   41
 288 Przemysław Pawlic              Wrocław              100.27  12333  123
 289 Krystyna Augustyniak           Łódź                 100.14   3505   35
 290 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               100.01   7101   71
 291 Julita Dygnas                  Jelenia Góra          99.89  12286  123
 292 Katarzyna Bogusławska          Piastów               99.87  19674  197
 293 Andrzej Ciołek                 Bielsk Podlaski       99.73   4388   44
 294 Jan Lisiewski                  Piasutno              99.54   5674   57
 295 Joanna Pawlińska               Bielany Wrocławskie   99.51  11444  115
 296 Józef Burzyński                Ełk                   99.43   3679   37
 297 Katarzyna Dębska               Ostróda               99.07  10105  102
 298 Tomasz Lewiński                Wejherowo             98.63   3452   35
 299 Ewa Fiszer-Włodarczyk          Wrocław               98.49   4235   43
 300 Robert Wagner                  Wrocław               98.31  10519  107
 301 Danuta Wodecka                 Skrzyszów             98.14  10501  107
 302 Izabela  Potęga                Łódź                  98.12   4219   43
 303 Marcin Radwański               Wrocław               97.08   9028   93
 304 Krzysztof Zawadzki             Sampława              96.63  18457  191
 305 Radosław Pastusiak             Sulęcin               94.92   5885   62
 306 Jacek Cichecki                 Józefów               94.78   3886   41
 307 Janina Grajewska               Choroszcz             94.76  11371  120
 308 Szymon Dąbrowski               Warszawa              94.63   5678   60
 309 Błażej Fidziński               Dębica                94.50   5670   60
 310 Sylwia Buks                    Warszawa              94.31  18673  198
 311 Krzysztof Borodziuk            Kostrzyn              94.19   4427   47
 312 Dorota Patera                  Legnica               93.97   3759   40
 313 Anna Lenartowska               Gdynia                93.36   6722   72
 314 Sławomir Rattay                Zgorzelec             93.35   5601   60
 315 Michał Wodecki                 Skrzyszów             93.17   4286   46
 316 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz             93.10   2886   31
 317 Natalia Połomska               Ostrów Wlkp           92.97   3254   35
 318 Ziemowit Pazda                 Wrocław               92.49   6474   70
 319 Mateusz Gołębiewski            Łódź                  91.94   3310   36
 320 Kamila Zacharuk                Zabrze                90.78   3268   36
 321 Piotr Morawski                 Gdańsk                90.48   2805   31
 322 Sylwia Łada                    Inowrocław            89.29   4911   55
 323 Grzegorz Cieplak               Warszawa              89.06   3028   34
 324 Liliana Dąbrowska              Warszawa              88.08   3435   39
 325 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   87.29   2968   34
 326 Marta Łęgowska                 Inowrocław            86.52   8652  100
 327 Paulina Naplocha               Racibórz              86.30  13117  152
 328 Andrzej Klich                  Jaworzno              86.21   2845   33
 329 Agata Pastusiak                Sulęcin               85.87   5152   60
 330 Leszek Katyński                Słupsk                85.09   8679  102
 331 Jan Pawłowski                  Warszawa              84.80   2544   30
 332 Blanka Zwolińska               Skierdy               83.64   8197   98
 333 Krzysztof Lelonek              Zabrze                83.60   2926   35
 334 Maciej Sylwestrzuk             Gródek                82.44   4452   54
 335 Adam Kędzior                   Lublin                80.57   3545   44
 336 Andrzej Stolot                 Zabrze                80.03   2721   34
 337 Monika Szczyrzyca              Jaworzno              79.55   3182   40
 338 Piotr Sadzyński                Jaworzno              77.39   3560   46
 339 Magdalena Sulejewska           Kraków                76.28   6179   81
 340 Michał Dąbrowski               Warszawa              71.08   2559   36
 341 Paweł Jankowski                Nowe Miasto Lubawsk   65.34   2875   44
 342 Bernadetta Kudlińska           Bydgoszcz             61.45   1905   31
 343 Mirosław Dejna                 Sampława              58.28  11598  199




Poczekalnia na dzień 16-11-2010

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Małgorzata Baśko               Andrespol             86.10   2497   29
   2 Rafał Polak                    Wałcz                106.11   2971   28
   3 Agnieszka Biegańska            Białystok            103.61   2901   28
   4 Bartłomiej Dalecki             Rumia                 96.32   2697   28
   5 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno              96.63   2609   27
   6 Tomasz Drewnowski              Warszawa              92.19   2489   27
   7 Monika Siemaszko               Lipiany               90.78   2451   27
   8 Maciej Kuć                     Stargard Szczeciński  89.00   2314   26
   9 Dominika Brzezińska            Piła                  88.92   2312   26
  10 Sławomir Kucia                 Krosno               131.48   3287   25
  11 Dariusz Dzierża                Kraków               129.92   3248   25
  12 Paweł Zaręba                   Warszawa             128.72   3218   25
  13 Wojciech Zieliński             Szczecin             128.28   3207   25
  14 Jakub Kraj                     Szczecin             105.92   2648   25
  15 Anna Stambulska                Kraków               102.72   2568   25
  16 Barbara Turbo                  Szczecin             102.56   2564   25
  17 Ewa Kondracka                  Warszawa             134.25   3222   24
  18 Michał Trumpus                 Wrocław              126.62   3039   24
  19 Artur Chrzczonowicz            Człuchów             124.71   2993   24
  20 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             124.71   2993   24
  21 Sergiusz Puchalski             Włocławek            119.92   2878   24
  22 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            118.96   2855   24
  23 Ryszard Niżewski               Warszawa             114.96   2759   24
  24 Maciej Chmielowski             Kraków               114.58   2750   24
  25 Michał Garnowski               Pasłęk               114.46   2747   24
  26 Mariusz Grodek                 Olsztyn              113.88   2733   24
  27 Joanna Regdos                  Kraków               113.42   2722   24
  28 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk  111.67   2680   24
  29 Andrzej Stańczyk               Tarnów               110.42   2650   24
  30 Marcela Wołowiec               Gdynia               106.50   2556   24
  31 Elżbieta Święcka               Białystok            105.58   2534   24
  32 Zbigniew Skrzypczyk            Jawor                104.88   2517   24
  33 Konrad Sowula                  Kraków               102.12   2451   24
  34 Anna Chybowska                 Sochaczew             99.25   2382   24
  35 Jędrzej Krasnoborski           Węgorzewo             97.54   2341   24
  36 Michał Dulat                   Kraków                96.08   2306   24
  37 Anna  Bogucka                  Wrocław               95.00   2280   24
  38 Leszek Kilian                  Jaworzno              94.96   2279   24
  39 Mateusz Stańczyk               Tarnów                86.96   2087   24
  40 Piotr Ziętal                   Legnica               85.83   2060   24
  41 Marta Bożemska                 Ustka                 84.21   2021   24
  42 Krzysztof Leśniak              Kraków               124.17   2856   23
  43 Grzegorz Łukasik               Konojady             117.13   2694   23
  44 Michał Szymkowski              Wrocław              115.26   2651   23
  45 Agnieszka Dymkowska            Bielsko-Biała        114.83   2641   23
  46 Michał Kołodziejczyk           Warszawa             114.04   2623   23
  47 Anna Mech                      Lututów              101.70   2339   23
  48 Zdzisław Parnicki              Słupsk                99.70   2293   23
  49 Mateusz Cygan                  Chorzów               96.22   2213   23
  50 Sławomir Grudziński            Ostróda               90.74   2087   23
  51 Norbert Skrzyński              Warszawa              89.87   2067   23
  52 Tomasz Szczodry                Łomża                 85.57   1968   23
  53 Grzegorz Wilk                  Kraków               133.14   2929   22
  54 Michał Puchowski               Izbicko              123.18   2710   22
  55 Zuzanna Molak                  Warszawa              84.82   1866   22
  56 Artur Jakimczyk                Olsztyn               84.64   1862   22
  57 Marcin Kołodziejski            Brodnica              80.73   1776   22
  58 Patryk Statkiewicz             Jaworzno              63.91   1406   22
  59 Robert Kurdziel                Katowice              92.14   1935   21
  60 Martyna  Zaforemska            Jaworzno              65.19   1369   21
  61 Maciej Rzychoń                 Katowice             138.60   2772   20
  62 Michał Waszkiewicz             Warszawa             127.05   2541   20
  63 Bartosz Boniecki               Elbląg               107.90   2158   20
  64 Mirosław Dymkowski             Bielsko-Biała        100.25   2005   20
  65 Marek Salamon                  Bytom                150.58   2861   19
  66 Leszek Dobrowolski             Wrocław              120.89   2297   19
  67 Teresa Pawlik                  Lubin                112.89   2145   19
  68 Grażyna Kula                   Sosnowiec            110.11   2092   19
  69 Krzysztof Bonda                Białystok            109.58   2082   19
  70 Piotr Sobociński               Inowrocław           108.74   2066   19
  71 Andrzej Gostomski              Łódź                 103.63   1969   19
  72 Grzegorz Sęk                   Wrocław               96.84   1840   19
  73 Wojciech Obremski              Legnica               87.05   1654   19
  74 Danuta Zając                   Jaworzno              84.05   1597   19
  75 Andrzej Bednaruk               Gdańsk                70.89   1276   18
  76 Jan Ziółkowski                 Rumia                104.76   1781   17
  77 Filip Dalecki                  Rumia                102.35   1740   17
  78 Wojciech Kwaśniak              Częstochowa           94.65   1609   17
  79 Monika Kowalik                 Kraków                81.47   1385   17
  80 Jacek Starzonek                Szczecin              72.69   1163   16
  81 Klaudia Zaforemska             Jaworzno              56.50    904   16
  82 Krzysztof Usakiewicz           Warszawa             117.87   1768   15
  83 Henryk Piotrowski              Lidzbark Warmiński    91.47   1372   15
  84 Marta Bołbot                   Bielsk Podlaski       84.47   1267   15
  85 Kinga Niżewska                 Warszawa              83.07   1246   15
  86 Joanna Schutz                  Wrocław               81.00   1215   15
  87 Andrzej Słapiński              Warszawa             111.86   1566   14
  88 Marek Antosik                  Nowy Dwór Mazowieck  108.86   1524   14
  89 Joanna Zacharewicz             Bydgoszcz             90.36   1265   14
  90 Łukasz Mycio                   Górowo Iławeckie     128.00   1664   13
  91 Radosław Sowiński              Warszawa             123.77   1609   13
  92 Łukasz Święcki                 Białystok            114.08   1483   13
  93 Bartłomiej Sylwestrzuk         Warszawa             113.08   1470   13
  94 Tadeusz Wiśniewski             Piła                 111.31   1447   13
  95 Tomasz Kozak                   Poznań               110.54   1437   13
  96 Krzysztof Chełstowski          Łomża                110.15   1432   13
  97 Grzegorz Bajer                 Łódź                 106.77   1388   13
  98 Alicja Tarczewska              Łomża                106.31   1382   13
  99 Anna Kuc                       Warszawa             106.15   1380   13
 100 Michał Rogalewicz              Poznań               105.92   1377   13
 101 Zygmunt Skwarek                Katowice             102.00   1326   13
 102 Marcin  Baniewski              Pełczyce             101.92   1325   13
 103 Mirosław Norwajszas            Szczecin             101.92   1325   13
 104 Przemysław Kaliszuk            Szczecin              95.23   1238   13
 105 Jacek Gigoła                   Gorzów Wielkopolski   93.69   1218   13
 106 Alicja Bielecka                Poznań                88.15   1146   13
 107 Czesław Konopko                Szczecin              84.31   1096   13
 108 Waldemar Stankiewicz           Mieszkowice           84.23   1095   13
 109 Piotr Gruchacz                 Warszawa              81.46   1059   13
 110 Arkadiusz Kaliszuk             Szczecin              78.31   1018   13
 111 Arletta Reksulak               Łódź                  76.46    994   13
 112 Karolina Długosz               Ostróda               70.15    912   13
 113 Izabela Długosz                Ostróda               68.08    885   13
 114 Barbara Pęska                  Nowy Dwór Mazowiecki  66.08    859   13
 115 Szymon Fidziński               Kobyłka              143.92   1727   12
 116 Mariusz Margalski              Pieczyska            143.83   1726   12
 117 Bronisław Parada               Polanica-Zdrój       142.00   1704   12
 118 Ewa Szałas                     Katowice             127.75   1533   12
 119 Andrzej Grabiński              Suchedniów           123.42   1481   12
 120 Anna Krynicka                  Warszawa             121.25   1455   12
 121 Wojciech Gonet                 Wrocław              120.50   1446   12
 122 Marek Róziecki                 Rybnik               118.92   1427   12
 123 Kamil Wereszczyński            Jastrzębie           115.50   1386   12
 124 Andrzej Czesław Kowalski       Wałbrzych            113.00   1356   12
 125 Paweł Subocz                   Szczecin             112.75   1353   12
 126 Anna Bilska                    Przecław             111.67   1340   12
 127 Jakub Nalepa                   Gliwice              111.08   1333   12
 128 Andrzej Zając                  Jaworzno             111.08   1333   12
 129 Piotr Syta                     Puławy               110.00   1320   12
 130 Małgorzata Puternicka          Gdańsk               108.83   1306   12
 131 Paweł Miczko                   Sandomierz           108.58   1303   12
 132 Monika Lewandowska             Warszawa             108.42   1301   12
 133 Paulina Mech                   Kraków               107.83   1294   12
 134 Beata Błaszczyk                Łowicz               107.42   1289   12
 135 Marcin Bertrand                Poznań               103.75   1245   12
 136 Dariusz Małysa                 Kraków               103.75   1245   12
 137 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś            103.58   1243   12
 138 Monika Krzysztofek             Wejherowo            103.25   1239   12
 139 Lucyna Korga                   Zabrze               102.75   1233   12
 140 Karolina Rubaszewska           Wrocław              102.75   1233   12
 141 Paweł Michalski                Ksawerów             101.92   1223   12
 142 Lidia Żywna                    Gdynia               101.92   1223   12
 143 Piotr Szutenberg               Ustka                101.83   1222   12
 144 Dominik Małocha                Demblin              101.67   1220   12
 145 Agata Brzezińska               Świebodzice          101.50   1218   12
 146 Wacław Sarek                   Jaworzno             101.42   1217   12
 147 Grzegorz Dudziński             Gdańsk               100.92   1211   12
 148 Mateusz Lipczyński             Sopot                100.42   1205   12
 149 Justyna Wiśniewska             Stargard Szczeciński 100.33   1204   12
 150 Adam Drzyzga                   Bytom                100.00   1200   12
 151 Karolina Szubska               Bytom                 99.83   1198   12
 152 Andrzej Gronkiewicz            Gdańsk                99.33   1192   12
 153 Anna Haraf                     Jaworzno              98.67   1184   12
 154 Magdalena Kitel-Frydel         Pszczyna              98.33   1180   12
 155 Urszula Gutowska               Pszczyna              97.42   1169   12
 156 Joanna Wilk                    Racibórz              97.25   1167   12
 157 Dorota Ziembowicz              Gliwice               96.17   1154   12
 158 Anna Szutenberg                Ustka                 95.50   1146   12
 159 Michał Nowak                   Nakło nad Notecią     95.17   1142   12
 160 Krystyna Borecka               Wałcz                 94.75   1137   12
 161 Agnieszka Lutkiewicz           Gdynia                93.50   1122   12
 162 Sandra Rykaczewska             Jaworzno              92.67   1112   12
 163 Jacek Jerzyński                Toruń                 92.50   1110   12
 164 Anna Gabriela Kortońska        Kraków                91.50   1098   12
 165 Bartłomiej Pawlak              Sochaczew             91.50   1098   12
 166 Konrad Łukaszewicz             Wrocław               91.50   1098   12
 167 Mariusz Bogdański              Łomża                 91.42   1097   12
 168 Kuba Wróblewski                Ustka                 90.83   1090   12
 169 Barbara Żydaczewska            Lubin                 90.75   1089   12
 170 Barbara Belof                  Falkenberg (Szwecja   90.08   1081   12
 171 Marek Swoboda                  Wałbrzych             89.83   1078   12
 172 Dariusz Szulc                  Legnica               89.83   1078   12
 173 Arkadiusz Janota               Zabrze                89.75   1077   12
 174 Stanisław Kapuśniak            Racibórz              89.75   1077   12
 175 Jacek Nocoń                    Jaworzno              89.58   1075   12
 176 Maciej Polak                   Warszawa              89.50   1074   12
 177 Maciej Stańczyk                Kraków                89.00   1068   12
 178 Łukasz Bereżnicki              Oława                 88.50   1062   12
 179 Katarzyna Kumorek              Kraków                88.33   1060   12
 180 Dawid Rykaczewski              Jaworzno              87.42   1049   12
 181 Paulina Patalon                Nowe Miasto Lubawsk   86.17   1034   12
 182 Daniel Such                    Legnica               85.75   1029   12
 183 Magdalena Matyasik             Kraków                83.50   1002   12
 184 Sylwia Kozłowska               Białystok             83.33   1000   12
 185 Edward Smołka                  Zabrze                82.67    992   12
 186 Małgorzata Nowakowska          Pruszcz Gdański       82.42    989   12
 187 Piotr Matyasik                 Kraków                79.42    953   12
 188 Ewa Bożemska                   Ustka                 79.25    951   12
 189 Grzegorz Kokot                 Ustka                 76.83    922   12
 190 Waldemar  Różanowski           Police                73.83    886   12
 191 Paweł Skowron                  Legnica               70.92    851   12
 192 Dawid Hudzik                   Zabrze                67.00    804   12
 193 Daria Ząbik                    Legnica               61.08    733   12
 194 Roksana Statkiewicz            Jaworzno              54.58    655   12
 195 Mariusz  Chmiel                Puławy               100.91   1110   11
 196 Grażyna Cieślikowska           Racibórz             100.73   1108   11
 197 Mariusz Buras                  Prudnik               99.36   1093   11
 198 Waldemar Kaniewski             Sochaczew             97.18   1069   11
 199 Paweł Maciejczuk               Białystok             94.55   1040   11
 200 Grzegorz Mazur                 Gorzów                93.91   1033   11
 201 Monika Czekała                 Pietrowice            92.64   1019   11
 202 Remigiusz Skwarek              Bydgoszcz             91.73   1009   11
 203 Paweł Morga                    Warszawa              91.64   1008   11
 204 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   91.55   1007   11
 205 Arkadiusz Florczak             Szczecin              87.64    964   11
 206 Julia Lutkiewicz               Gdynia                87.36    961   11
 207 Hubert Wichrowski              Bytów                 87.36    961   11
 208 Agata Szczygieł                Wrocław               86.18    948   11
 209 Alina Rybińska                 Ostróda               83.64    920   11
 210 Barbara Rapacz                 Złotniki Kujawskie    83.09    914   11
 211 Anna Szyperska                 Poznań                81.91    901   11
 212 Kamil Kajfasz                  Spytkowice            81.73    899   11
 213 Małgorzata Armknecht           Bydgoszcz             81.36    895   11
 214 Marta Musiał                   Zabrze                81.00    891   11
 215 Jędrzej Zawojski               Modzurów              80.27    883   11
 216 Magda Janiczko                 Racibórz              79.55    875   11
 217 Grażyna Smereka                Racibórz              79.55    875   11
 218 Katarzyna Sawuła               Police                75.91    835   11
 219 Janusz Kozieł                  Lublin                75.64    832   11
 220 Marta Kruk                     Olsztyn               75.27    828   11
 221 Magda Wierzchowska             Widuchowa             74.45    819   11
 222 Agnieszka Kotlarz              Gdynia                74.36    818   11
 223 Agnieszka Niwelińska           Kraków                74.36    818   11
 224 Rafał Stachura                 Zator                 74.27    817   11
 225 Sonia Cieślikowska             Racibórz              72.73    800   11
 226 Ewelina Modzelewska            Łomża                 72.45    797   11
 227 Paweł Jakubiak                 Ostróda               71.64    788   11
 228 Maria Jankowska                Gdynia                71.45    786   11
 229 Daniel Stasik                  Gdynia                66.00    726   11
 230 Marta Strzelczak               Nowe Miasto Lubawsk   65.64    722   11
 231 Kamil Barczyński               Pszczyna              65.45    720   11
 232 Adrian Świerczyński            Wrocław               65.45    720   11
 233 Marcela Hryniak                Wrocław               65.27    718   11
 234 Przemysław Mamoń               Spytkowice            65.18    717   11
 235 Anna Skudlarska                Wrocław               63.00    693   11
 236 Jakub Osadkowski               Legnica               62.55    688   11
 237 Kasper Kamiński                Gdańsk                58.73    646   11
 238 Włodzimierz Wapniarz           Milanówek             57.27    630   11
 239 Agnieszka Antos                Racibórz              53.00    583   11
 240 Damian Motycki                 Łomża                 51.73    569   11
 241 Joanna Zadrożna                Szczecin             121.80   1218   10
 242 Krystian Bekała                Legnica               78.50    785   10
 243 Marian Wiatr                   Warszawa              78.30    783   10
 244 Kinga Kunert                   Zelistrzewo           76.40    764   10
 245 Sebastian Orzelski             Bielsk Podlaski      116.78   1051    9
 246 Tomasz Drąszkowski             Pszczyna             107.44    967    9
 247 Jolanta Bednarska              Łódź                  67.44    607    9
 248 Julia Solarska                 Łódź                  64.22    578    9
 249 Marta Abramczyk                Wyszków              114.50    916    8
 250 Kinga Stecuła                  Bytom                105.25    842    8
 251 Paweł Golubiński               Gdynia               102.75    822    8
 252 Piotr Jasiński                 Szpetal Górny        101.38    811    8
 253 Andrzej Puchalski              Łódź                 101.12    809    8
 254 Karolina Alferowicz            Wrocław              100.38    803    8
 255 Grzegorz Mroczek               Puławy                98.88    791    8
 256 Maciej Pilc                    Poznań                97.50    780    8
 257 Andrzej Serafinowicz           Bydgoszcz             96.12    769    8
 258 Marzena Kasner                 Janikowo              94.62    757    8
 259 Magdalena Parnicka             Słupsk                85.25    682    8
 260 Agnieszka Pachała              Poznań                84.62    677    8
 261 Natalia Tokajuk                Bielsk Podlaski       78.38    627    8
 262 Artur Rutkowski                Włocławek             69.50    556    8
 263 Oskar Glegoła                  Warszawa              50.00    400    8
 264 Marzena Mazur                  Warszawa             143.86   1007    7
 265 Leszek Nowak                   Myślibórz            128.86    902    7
 266 Bogdan Pokojski                Brwinów              128.29    898    7
 267 Andrzej Szmidtke               Bolszewo             125.71    880    7
 268 Zdzisław Figurski              Gryfów Śląski        121.86    853    7
 269 Jarosław Kamienik              Słupsk               114.29    800    7
 270 Edward Salamon                 Bytom                107.00    749    7
 271 Marta Szeliga-Frynia           Warszawa             102.57    718    7
 272 Adam Słapiński                 Warszawa             100.43    703    7
 273 Jarosław Baranowski            Lublin                98.43    689    7
 274 Krzysztof Wysoczański          Kraków                98.14    687    7
 275 Bartosz Orłowski               Bytom                 95.14    666    7
 276 Aleksandra Orczyk              Kraków                90.43    633    7
 277 Beata Sekuła                   Szczecin              89.71    628    7
 278 Remigiusz Rydz                 Kochlice              86.29    604    7
 279 Grzegorz  Sarnacki             Piastów               85.86    601    7
 280 Robert Kaciński                Kraków                84.86    594    7
 281 Grzegorz Jagiełka              Studzienice           84.57    592    7
 282 Rafał Daniluk                  Bielsk Podlaski       82.43    577    7
 283 Jakub Błażejewski              Poznań                78.71    551    7
 284 Andrzej Ciesiński              Wałcz                 75.57    529    7
 285 Krystyna Puchalska             Łódź                  72.86    510    7
 286 Łukasz Pałka                   Puławy                71.86    503    7
 287 Aleksandra Brzeska             Warszawa              70.71    495    7
 288 Weronika Ciesińska             Wałcz                 70.71    495    7
 289 Jacek Czubak                   Legnica               69.71    488    7
 290 Magda Dąbrowska                Bielsk Podlaski       68.86    482    7
 291 Mateusz Nagły                  Wałcz                 62.43    437    7
 292 Marcin Wójcicki                Piastów               59.29    415    7
 293 Wiktoria Ciesińska             Wałcz                 57.71    404    7
 294 Anna Kurpiel                   Warszawa              55.00    385    7
 295 Cezary Bureta                  Wrocław               54.14    379    7
 296 Anna Soroczyńska               Marcinkowice          54.14    379    7
 297 Marek Starostka                Olkusz               100.33    602    6
 298 Izabela Wyłoga                 Lublin                99.33    596    6
 299 Iwona  Szymańska               Września              94.83    569    6
 300 Anna Czarnecka                 Zgierz                83.33    500    6
 301 Marcin Ochal                   Dęblin                81.50    489    6
 302 Maciej Dąbrowski               Warszawa              80.33    482    6
 303 Anna Kwaśniak                  Częstochowa           77.50    465    6
 304 Dorota Pastuszak               Lublin                77.33    464    6
 305 Barbara Mrowiec                Wadowice              75.83    455    6
 306 Robert Oleszczuk               Rowy                  74.50    447    6
 307 Karol Nitkowski                Szczytno              62.83    377    6
 308 Otylia Bernat                  Nowy Dwór Mazowiecki  57.83    347    6
 309 Zuzanna Drażba                 Ełk                   56.00    336    6
 310 Kamil Derkacz                  Racibórz              55.83    335    6
 311 Kinga Drażba                   Ełk                   55.50    333    6
 312 Andrzej Gałuszka               Wadowice              55.50    333    6
 313 Maciej Gołaszewski             Wrocław               54.67    328    6
 314 Szymon Jachimek                Gdynia               136.00    680    5
 315 Piotr Konopka                  Ostróda              112.80    564    5
 316 Przemysław Malinka             Ostrożnica           102.80    514    5
 317 Katarzyna  Konopka             Ostróda              101.00    505    5
 318 Agata Nawrocka                 Bydgoszcz             94.60    473    5
 319 Anna Żyła                      Wrocław               84.20    421    5
 320 Krzysztof Duda                 Pszczyna              75.60    378    5
 321 Andrzej Matyasik               Kraków                72.40    362    5
 322 Agnieszka Wydra                Gorzów Wielkopolski   57.20    286    5
 323 Adam Sacharczuk                Łomża                 55.20    276    5
 324 Kamil Reclik                   Pszczyna              50.80    254    5
 325 Iwona Bujak                    Tarnów                97.00    388    4
 326 Jarosław Wiśniewski            Gdańsk                81.75    327    4
 327 Joanna Żądło                   Wrocław               68.25    273    4
 328 Miłosz Borowski                Bielsko Biała         61.00    244    4
 329 Izabela Borkiewicz             Kraków                57.25    229    4
 330 Chrystian Schutz               Wrocław               51.00    204    4
 331 Maria Krawczuk                 Wrocław              118.67    356    3
 332 Alicja Kosińska                Szczecin             111.67    335    3
 333 Małgorzata Deszczyńska         Milanówek            109.67    329    3
 334 Artur Koszel                   Warszawa              93.00    279    3
 335 Joanna Zając                   Warszawa              71.00    213    3
 336 Tadeusz Bach                   Wejherowo             65.67    197    3
 337 Cecylia Gruca-Woch             Kraków                63.67    191    3
 338 Grzegorz Głowacki              Piastów               62.67    188    3
 339 Władysław Zieliński            Białogard             62.33    187    3
 340 Elżbieta Nadolna               Ustka                 57.33    172    3
 341 Dorota Kupiec                  Dęblin                56.33    169    3
 342 Olga Grabowska                 Łomża                 53.00    159    3
 343 Wojciech Wróbel                Zator                113.50    227    2
 344 Sylwia Chrobok                 Warszawa              82.00    164    2
 345 Filip Bielawski                Ełk                   80.50    161    2
 346 Małgorzata Krakowiak           Bielsko-Biała         76.00    152    2
 347 Małgorzata Michaluk            Łomża                 73.50    147    2
 348 Edward Kupiec                  Dęblin                65.50    131    2
 349 Barbara Diakow                 Zabrze                64.00    128    2
 350 Grzegorz Groszewski            Zławieś Mała          64.00    128    2
 351 Maria Kosińska                 Piła                  64.00    128    2
 352 Michał Dzierżak                Wrocław               60.00    120    2
 353 Tomasz Szuchta                 Wrocław               60.00    120    2
 354 Anna Krawiec                   Zabrze                51.50    103    2
 355 Paweł Florczak                 Szczecin              92.00     92    1
 356 Patrycja Chodyna               Grudziądz             73.00     73    1
 357 Krzysztof Kuźma                Osiek                 73.00     73    1
 358 Justyna Kuźma                  Osiek                 73.00     73    1
 359 Lech Szymczak                  Gorzów Wielkopolski   73.00     73    1
 360 Patrycja Luranc                Osiek                 71.00     71    1
 361 Jakub Michalski                Piastów               71.00     71    1
 362 Marcin Nowak                   Kraków                71.00     71    1
 363 Paweł Pierzchała               Kraków                70.00     70    1
 364 Jakub Tlałka                   Osiek                 69.00     69    1
 365 Jan Staniewicz                 Lublin                64.00     64    1
 366 Bernadeta Zapała               Jaworzno              50.00     50    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie