Warszawa 5
grudnia
Warszawa 5 grudnia II Turniej Mikołajkowy
Warszawa 5
grudnia
Warszawa 5- 6 grudnia XVII Mistrzostwa Polski (faza finałowa)
Wójtowice 9
stycznia
Wójtowice 9-10 stycznia VIII Urodziny „Siódemki” — II Mistrzostwa Gór Bystrzyckich
Lider rankingu Mistrzem Polski05 - 06 grudnia 2009 — XVII Mistrzostwa Polski (faza finałowa)InformacjeRelacjaWynikiHHRundyRanking
galeria

XVII Mistrzostwa Polski (faza finałowa)Warszawa, 05 - 06 grudnia 2009

Konkurs Relacja z turnieju


Lider rankingu Mistrzem Polski15-rundowa walka o tytuł mistrzowski rozpoczęła się w sobotę (5 grudnia) w klubie „21” na warszawskim Ursynowie, punktualnie o godzinie 11. Po raz pierwszy w nowej formule, rozgrywanej systemem „każdy z każdym”, rozpoczęli walkę najlepsi z najlepszych.
Faza finałowa XVII Mistrzostw Polski była niezwykle emocjonującym widowiskiem. W sobotnio-niedzielnych bojach walka o końcowy tryumf toczyła się do ostatniej rundy. To właśnie przed jej rozpoczęciem aż czwórka zawodników miała szanse na końcowy sukces: Michał Makowski (wygrana dawała mu pewne mistrzostwo) oraz Kamil Górka, Mateusz ŻbikowskiDariusz Kosz (ta trójka musiała liczyć na potknięcie rywali, przy własnej wygranej). Dodatkowo smaczku rywalizacji dodawał bezpośredni pojedynek Mateusza z Darkiem. Wiadomo było, że ten z nich, który wygra, medal ma pewny. Obaj liczyli oczywiście na ten najcenniejszy. Jednoczesna transmisja na żywo z trzech pojedynków: Żbikowski-Kosz, Górka-Bobowski oraz Makowski-Mroziuk dała obserwującym internautom dawkę nieprawdopodobnych emocji. Jeszcze większe towarzyszyły grającym, którzy starali się wznieść na wyżyny swoich możliwości, aby zakończyć zwycięsko ostatnią rundę. Ruch po ruchu, minuta po minucie, szanse na końcowy sukces tracili kolejno: najpierw Kamil, który przegrał swoją partię z klubowym kolegą Łukaszem Bobowskim, potem Michał, któremu szanse odebrał były mistrz Polski Marcin Mroziuk. Było więc jasne, że kto wygra partię pomiędzy Darkiem a Mateuszem, zostanie mistrzem Polski. Kilka ruchów przed końcem Darek Kosz osiągnął ok. 50 punktów przewagi. Mateusz z kolei posiadając na stojaku blanka liczył na premię, dającą upragnione zwycięstwo. Pechowe losowania pozbawiły go jednak szansy na sukces i tym samym Darek utrzymał przewagę do końca partii, zostając Mistrzem Polski A.D. 2009. Srebrny medal zdobył Michał Makowski, a brązowy — Kamil Górka.
Dariusz Kosz rozpoczął swoje turniejowe boje w 2006 roku turniejem w Krakowie. Już rok później wygrał swój pierwszy turniej. Turnieje w 2008 roku nie przyniosły tryumfów, ale ugruntowały jego miejsce w czołówce. Przyszedł rok 2009 i... prawdziwa dominacja Darka. Z rozegranych w tym roku 8 turniejów wygrał 5! Nie miał z żadnego turnieju rankingu niższego niż 146. Zwyciężył również w cyklu Grand Prix 2009, a dokładając tytuł Mistrza Polski i fotel lidera rankingu, osiągnął w tym roku wielki sukces, mając niespełna 18 lat. Pytanie więc, co będzie dalej? Jego tryumfy to efekt świetnej gry i doskonałego przygotowania. Brawo!

Zobacz przebieg Mistrzostw Polski
Zobacz zapisy partii z Mistrzostw Polski

 

 

relacja: Karol Wyrębkiewicz
1 runda fazy finałowej XVII Mistrzostw Polski - Marcin Mroziuk : Kamil Górka
2 runda fazy finałowej XVII Mistrzostw Polski - Michał Makowski : Kamil Górka
3 runda fazy finałowej XVII Mistrzostw Polski - Rafał Lenartowski : Dariusz Kosz
4 runda fazy finałowej XVII Mistrzostw Polski - Mateusz Żbikowski : Rafał Lenartowski
5 runda fazy finałowej XVII Mistrzostw Polski - Dariusz Puton : Michał Makowski
6 runda fazy finałowej XVII Mistrzostw Polski - Dariusz Kosz : Kamil Górka
7 runda fazy finałowej XVII Mistrzostw Polski - Rafał Lenartowski : Michał Makowski
8 runda fazy finałowej XVII Mistrzostw Polski - Marek Reda : Kamil Górka
9 runda fazy finałowej XVII Mistrzostw Polski - Dariusz Kosz : Bartosz Morawski
10 runda fazy finałowej XVII Mistrzostw Polski - Łukasz Tuszyński : Dariusz Kosz
11 runda fazy finałowej XVII Mistrzostw Polski - Mateusz Żbikowski : Michał Makowski
12 runda fazy finałowej XVII Mistrzostw Polski - Michał Makowski : Dariusz Kosz
13 runda fazy finałowej XVII Mistrzostw Polski - Rafał Lenartowski : Rafał Dąbrowski
14 runda fazy finałowej XVII Mistrzostw Polski - Kamil Górka : Janusz Kaczor
15 runda fazy finałowej XVII Mistrzostw Polski - Michał Makowski : Marcin Mroziuk
15 runda fazy finałowej XVII Mistrzostw Polski - Dariusz Kosz : Mateusz Żbikowski
15 runda fazy finałowej XVII Mistrzostw Polski - Kamil Górka : Łukasz Bobowski
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
XVII Mistrzostwa Polski (faza I)
XVI Mistrzostwa Polski
XV Mistrzostwa Polski


Rodzaj turniejuzamknięty (dla osób, które zajęły miejsca 1-16 w I fazie MP 2009) Regulamin XVII Mistrzostw Polski
Sposób rozgrywania"każdy z każdym" po jednej partii. Zawodnicy zostaną rozstawieni do fazy finałowej według miejsc zajętych w pierwszej fazie. Szczegóły dotyczące rozgrywania partii w fazie finałowej określa harmonogram. Rozpoczynanie partii zgodnie z zapisem w harmonogramie.
Miejsce rozgrywekKlub "21" ul. Roso?a 19, Warszawa - Ursynów
Obrońca tytułuPawe? Jackowski
SędziaKarol Wyr?bkiewicz
HarmonogramFaza fina?owa 5 grudnia �9 rund - 11:00 �rozpocz?cie fazy fina?owej Mistrzostw Polski - ok. 15:00 �16:00 �przerwa obiadowa - ok. 21:00 �zako?czenie gier pierwszego dnia 6 grudnia �6 rund - 10:00 �rozpocz?cie rozgrywek - ok. 16:00 �zako?czenie MP, wr?czenie nagród i medali
Dojazdwej?cie od ulicy Kazimierza Je?ewskiego �do klubu tenisowego przy kortach, od wej?cia na teren kortów w lewo 50 m. Dojazd z Dworca Centralnego: doj?? do stacji Metro Centrum (ok. 7 minut), metrem do stacji metro KABATY (20 minut) �od stacji cofn?? si? ulic? Komisji Edukacji Narodowej do skrzy?owania z ul K. Je?ewskiego (ok. 400 metrów), skr?ci? w prawo i trzymaj?c si? lewej strony ul. Je?ewskiego przej?? ok. 300 metrów do kortów.
NoclegiHotele Atos, Portos, Aramis ul. Mangalia 1, 3a, 3b tel. (22) 841 10 43 (Atos), (22) 842 09 74 (Aramis), (22) 320 20 00 (Portos) pokoje 1,2,3-os. od 130 z?
NagrodyPula nagród wyniesie 5300 z?. Podzia? nagród ustala si? w sposób nast?puj?cy: 1 miejsce �2500 z? i z?oty medal 2 miejsce �1000 z? i srebrny medal 3 miejsce �500 z? i br?zowy medal miejsca 4-16 �100 z? W przypadku wzrostu puli nagród, nagrody wzrosn? proporcjonalnie do powy?szych ustale?.
OrganizatorzyPolska Federacja Scrabble e-mail: pfs@pfs.org.pl


Regulamin Mistrzostw Polski 2009: I. ZA?O?ENIA ORGANIZACYJNE. 1. XVII Mistrzostwach Polski w Scrabble (MP 2009) maj? formu?? otwart?, tzn. w turnieju mo?e wzi?? udzia? ka?dy, kto zg?osi si? w wyznaczonym terminie zapisów do MP 2009. 2. MP 2009 odb?d? si? w terminie 21�2 listopada (I faza) oraz 5-6 grudnia (faza fina?owa) w miejscu wskazanym przez Zarz?d PFS. 3. S?dzi? G?ównym turnieju b?dzie Karol Wyr?bkiewicz. 4. Wpisowe do MP 2009 wynosi: - 25 z? �cz?onkowie Polskiej Federacji Scrabble (z aktualnie op?aconymi sk?adkami) - 25 z? �osoby niepe?noletnie (rocznik 1991 i m?odsze) - 40 z? �pozosta?e osoby II. ZA?O?ENIA SPORTOWE. 1. I faza eliminacji a) Pierwsz? faz? eliminacji stanowi 15-rundowy turniej rozgrywany systemem po?ówkowym (pierwszy dzie? �8 rund, drugi dzie? �7 rund). Je?li nie uda si? rozstawi? rundy systemem po?ówkowym bez powtórze? (maksymalne poszerzenie zasi?gu co 0,5 punktu a? do 2 punktów, niezale?nie od liczby osób), b?dzie obowi?zywa?a nast?puj?ca hierarchia systemów: - po?ówkowy z powtórzeniami z rozszerzeniem zasi?gu grupy na 1,5 punktu - szwajcarski bez powtórze? - du?ski Systemy �po?ówkowy z powtórzeniami z rozszerzeniem zasi?gu grupy na 1,5 punktu oraz szwajcarski bez powtórze? �nie mog? powtórzy? si? w dwóch kolejnych rundach (nale?y stosowa? je na przemian). b) Do fazy fina?owej awansuj? zawodnicy, którzy po 15 rundach zaj?li miejsca od 1. do 16. Je?eli osoba, która awansuje do fazy fina?owej zrezygnuje z dalszego udzia?u w MP 2009 do czwartku 3 grudnia do godziny 20:00, jej miejsce zajmie kolejna osoba wg klasyfikacji z pierwszej fazy (je?eli wyrazi tak? ch??). W przeciwnym razie jej miejsce zajmie nast?pna osoba (pod uwag? brani b?d? tylko ci zawodnicy, którzy uzyskali minimum 9 du?ych punktów w pierwszej fazie). W przypadku, gdy braknie takiej osoby, b?d? osoba, która awansowa?a do fazy fina?owej zg?osi swoj? rezygnacj? po godzinie 20:00 (3 grudnia), nie pó?niej jednak ni? na 30 minut przed rozpocz?ciem gier fazy fina?owej), wówczas w dalszych grach b?dzie uczestniczy?a tylko ta grupa osób, która pozostanie w wyniku tej selekcji. c) O miejscu w pierwszej fazie decyduj? kolejno: - liczba du?ych punktów - ??czna suma ma?ych punktów - wynik bezpo?redniego spotkania - ??czna suma zdobytych skalpów - ??czna ró?nica ma?ych punktów - losowanie. d) Do fazy fina?owej zawodnikom tym przepisuje si? liczb? du?ych punktów podzielon? przez 2 i pomniejszon? o wynik powy?szego dzia?ania dla ostatniej zakwalifikowanej osoby. 2. Faza fina?owa a) 16 zawodników (b?d? mniej) rozegra turniej "ka?dy z ka?dym" po jednej partii. Zawodnicy zostan? rozstawieni do fazy fina?owej wed?ug miejsc zaj?tych w pierwszej fazie. Szczegó?y dotycz?ce rozgrywania partii w fazie fina?owej okre?la harmonogram. Rozpoczynanie partii zgodnie z zapisem w harmonogramie. b) Je?eli zawodnik nie stawi si? osobi?cie o godzinie rozpocz?cia fazy fina?owej, s?dzia uruchomi (o godzinie rozpocz?cia fazy fina?owej) takiej osobie zegar i zostanie on zatrzymany w momencie pojawienia si? spó?nionego gracza. Gracz ten wszystkie swoje partie rozpocznie z takim czasem, jaki pozosta? mu po zatrzymaniu zegara. Je?eli zawodnik nie stawi si? na 1. rund? fazy fina?owej, otrzyma walkowery nierankingowe we wszystkich partiach, które mia?by rozegra? i nie mo?e uczestniczy? w kolejnych rundach, nawet je?li stawi si? na któr?? z nich. c) O miejscu w fazie fina?owej decyduj? kolejno: - liczba du?ych punktów (??cznie z punktami przepisanymi z I fazy) - ??czna suma ma?ych punktów w fazie fina?owej - wynik bezpo?redniego spotkania (w fazie fina?owej) - ??czna ró?nica ma?ych punktów w fazie fina?owej - losowanie. 3. Nagrody. Nagrody za udzia? w fazie fina?owej otrzymaj? zawodnicy, którzy rozegraj? w tej fazie wszystkie partie. III. POSTANOWIENIA KO?COWE 1. W MP 2009 obowi?zuj? wszystkie zasady stosowane na turniejach rankingowych w 2009 roku. 2. Interpretacja niniejszego regulaminu nale?y do S?dziego G?ównego MP 2009. 3. Wszystkie sprawy sporne, wynik?e w trakcie turnieju (równie? nieobj?te niniejszym regulaminem), rozstrzyga S?dzia G?ówny, o ile Regulamin Turniejowy nie stanowi inaczej. 4. Regulamin wchodzi w ?ycie z dniem 20 pa?dziernika 2009.
Wyniki turnieju XVII Mistrzostwa Polski (faza finałowa)

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Dariusz         Kosz                 Nysa                   150.10     11.0     6126     2222      741
  2 Michał          Makowski             Warszawa               145.64     10.2     5999     2076      650
  3 Kamil           Górka                Kraków                 142.29     10.0     6310     2130     1089
  4 Mateusz         Żbikowski            Warszawa               140.59     10.0     6137     2131      867
  5 Rafał           Lenartowski          Gdynia                 136.21     10.0     6056     2136      750
  6 Dariusz         Puton                Ruda Śląska            133.99     10.0     5646     2138      607
  7 Rafał           Dąbrowski            Ostróda                139.82      8.0     5787     1932      105
  8 Marcin          Mroziuk              Warszawa               148.39      7.8     5856     1824      445
  9 Marek           Reda                 Wołomin                135.62      7.5     5872     1836      566
 10 Łukasz          Tuszyński            Chłopowo               141.76      7.5     5622     1780      152
 11 Łukasz          Bobowski             Suchedniów             131.56      7.0     5873     1840      283
 12 Andrzej         Kwiatkowski          Warszawa               125.47      7.0     5701     1847       11
 13 Janusz          Kaczor               Międzyrzec Podl.       123.63      6.0     5581     1748      -67
 14 Paweł           Janaś                Głogów                 130.87      6.0     5536     1741      -23
 15 Bartosz         Morawski             Gliwice                144.59      6.0     5528     1627     -176
 16 Dawid           Pikul                Poznań                 140.53      0.0        0        0    -6000
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju XVII Mistrzostwa Polski (faza finałowa)



	Dariusz Kosz 150.10 Nysa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Dariusz        Puton                 133.99 -  301: 347   84
    2     7 Rafał          Dąbrowski             139.82 +  489: 256  190
    3     7 Rafał          Lenartowski           136.21 -  398: 405   86
    4     7 Andrzej        Kwiatkowski           125.47 +  395: 388  175
    5     7 Łukasz         Bobowski              131.56 +  477: 438  182
    6     7 Kamil          Górka                 142.29 -  313: 471   92
    7     7 Paweł          Janaś                 130.87 +  425: 399  181
    8     7 Janusz         Kaczor                123.63 +  503: 294  174
    9     2 Bartosz        Morawski              144.59 +  386: 382  195
   10     1 Łukasz         Tuszyński             141.76 +  444: 404  192
   11     4 Marcin         Mroziuk               148.39 +  388: 348  198
   12     3 Michał         Makowski              145.64 -  382: 492   96
   13     4 Dawid          Pikul                 140.53 +  400:   0    0
   14     3 Marek          Reda                  135.62 +  431: 413  186
   15     4 Mateusz        Żbikowski             140.59 +  394: 348  191
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2222  / 14 158.71




	Marcin Mroziuk 148.39 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Kamil          Górka                 142.29 -  395: 425   92
    2     4 Łukasz         Bobowski              131.56 +  438: 332  182
    3     4 Janusz         Kaczor                123.63 -  363: 370   74
    4     4 Paweł          Janaś                 130.87 -  350: 381   81
    5     4 Rafał          Dąbrowski             139.82 -  404: 465   90
    6     4 Dariusz        Puton                 133.99 -  359: 393   84
    7     4 Andrzej        Kwiatkowski           125.47 -  347: 453   75
    8     4 Rafał          Lenartowski           136.21 +  474: 327  186
    9     4 Marek          Reda                  135.62 +  420: 353  186
   10     4 Dawid          Pikul                 140.53 +  400:   0    0
   11     4 Dariusz        Kosz                  150.10 -  348: 388  100
   12     4 Mateusz        Żbikowski             140.59 -  334: 403   91
   13     1 Łukasz         Tuszyński             141.76 +  380: 378  192
   14     2 Bartosz        Morawski              144.59 +  457: 382  195
   15     2 Michał         Makowski              145.64 +  387: 361  196
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1824  / 14 130.29




	Michał Makowski 145.64 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Łukasz         Bobowski              131.56 +  407: 350  182
    2     3 Kamil          Górka                 142.29 +  460: 360  192
    3     3 Paweł          Janaś                 130.87 +  388: 351  181
    4     3 Janusz         Kaczor                123.63 +  502: 317  174
    5     3 Dariusz        Puton                 133.99 -  331: 497   84
    6     3 Rafał          Dąbrowski             139.82 +  484: 285  190
    7     3 Rafał          Lenartowski           136.21 -  373: 503   86
    8     3 Andrzej        Kwiatkowski           125.47 +  407: 293  175
    9     3 Dawid          Pikul                 140.53 +  400:   0    0
   10     3 Marek          Reda                  135.62 -  306: 483   86
   11     3 Mateusz        Żbikowski             140.59 -  322: 397   91
   12     3 Dariusz        Kosz                  150.10 +  492: 382  200
   13     2 Bartosz        Morawski              144.59 +  401: 379  195
   14     1 Łukasz         Tuszyński             141.76 =  365: 365  142
   15     2 Marcin         Mroziuk               148.39 -  361: 387   98
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2076  / 14 148.29




	Bartosz Morawski 144.59 Gliwice                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Janusz         Kaczor                123.63 +  375: 273  174
    2     2 Paweł          Janaś                 130.87 -  381: 391   81
    3     2 Kamil          Górka                 142.29 -  332: 551   92
    4     2 Łukasz         Bobowski              131.56 +  401: 396  182
    5     2 Andrzej        Kwiatkowski           125.47 -  334: 442   75
    6     2 Rafał          Lenartowski           136.21 -  259: 486   86
    7     2 Rafał          Dąbrowski             139.82 -  436: 443   90
    8     2 Dariusz        Puton                 133.99 +  433: 293  184
    9     2 Dariusz        Kosz                  150.10 -  382: 386  100
   10     2 Mateusz        Żbikowski             140.59 +  387: 318  191
   11     2 Marek          Reda                  135.62 -  332: 473   86
   12     2 Dawid          Pikul                 140.53 +  400:   0    0
   13     2 Michał         Makowski              145.64 -  379: 401   96
   14     2 Marcin         Mroziuk               148.39 -  382: 457   98
   15     1 Łukasz         Tuszyński             141.76 -  315: 394   92
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1627  / 14 116.21




	Kamil Górka 142.29 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Marcin         Mroziuk               148.39 +  425: 395  198
    2     3 Michał         Makowski              145.64 -  360: 460   96
    3     2 Bartosz        Morawski              144.59 +  551: 332  195
    4     1 Łukasz         Tuszyński             141.76 +  472: 367  192
    5     8 Mateusz        Żbikowski             140.59 +  393: 353  191
    6     7 Dariusz        Kosz                  150.10 +  471: 313  200
    7     6 Dawid          Pikul                 140.53 +  400:   0    0
    8     5 Marek          Reda                  135.62 +  455: 368  186
    9     8 Rafał          Lenartowski           136.21 -  309: 360   86
   10     7 Andrzej        Kwiatkowski           125.47 -  437: 447   75
   11     6 Dariusz        Puton                 133.99 -  326: 355   84
   12     5 Rafał          Dąbrowski             139.82 +  540: 345  190
   13     7 Paweł          Janaś                 130.87 +  389: 354  181
   14     7 Janusz         Kaczor                123.63 +  427: 340  174
   15     7 Łukasz         Bobowski              131.56 -  355: 432   82
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2130  / 14 152.14




	Łukasz Tuszyński 141.76 Chłopowo                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Paweł          Janaś                 130.87 +  400: 325  181
    2     1 Janusz         Kaczor                123.63 -  321: 387   74
    3     1 Łukasz         Bobowski              131.56 -  297: 507   82
    4     1 Kamil          Górka                 142.29 -  367: 472   92
    5     1 Rafał          Lenartowski           136.21 +  466: 385  186
    6     1 Andrzej        Kwiatkowski           125.47 -  348: 357   75
    7     1 Dariusz        Puton                 133.99 -  327: 467   84
    8     1 Rafał          Dąbrowski             139.82 +  403: 369  190
    9     1 Mateusz        Żbikowski             140.59 -  351: 363   91
   10     1 Dariusz        Kosz                  150.10 -  404: 444  100
   11     1 Dawid          Pikul                 140.53 +  400:   0    0
   12     1 Marek          Reda                  135.62 +  401: 334  186
   13     1 Marcin         Mroziuk               148.39 -  378: 380   98
   14     1 Michał         Makowski              145.64 =  365: 365  146
   15     1 Bartosz        Morawski              144.59 +  394: 315  195
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1780  / 14 127.14




	Mateusz Żbikowski 140.59 Warszawa         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Rafał          Dąbrowski             139.82 -  320: 403   90
    2     8 Dariusz        Puton                 133.99 +  357: 356  184
    3     8 Andrzej        Kwiatkowski           125.47 +  460: 312  175
    4     8 Rafał          Lenartowski           136.21 +  447: 442  186
    5     8 Kamil          Górka                 142.29 -  353: 393   92
    6     8 Łukasz         Bobowski              131.56 +  607: 414  182
    7     8 Janusz         Kaczor                123.63 -  441: 442   74
    8     8 Paweł          Janaś                 130.87 +  477: 367  181
    9     1 Łukasz         Tuszyński             141.76 +  363: 351  192
   10     2 Bartosz        Morawski              144.59 -  318: 387   95
   11     3 Michał         Makowski              145.64 +  397: 322  196
   12     4 Marcin         Mroziuk               148.39 +  403: 334  198
   13     3 Marek          Reda                  135.62 +  446: 353  186
   14     4 Dawid          Pikul                 140.53 +  400:   0    0
   15     4 Dariusz        Kosz                  150.10 -  348: 394  100
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2131  / 14 152.21




	Dawid Pikul 140.53 Poznań                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Andrzej        Kwiatkowski           125.47 -    0: 400    0
    2     6 Rafał          Lenartowski           136.21 -    0: 400    0
    3     6 Rafał          Dąbrowski             139.82 -    0: 400    0
    4     6 Dariusz        Puton                 133.99 -    0: 400    0
    5     6 Janusz         Kaczor                123.63 -    0: 400    0
    6     6 Paweł          Janaś                 130.87 -    0: 400    0
    7     6 Kamil          Górka                 142.29 -    0: 400    0
    8     6 Łukasz         Bobowski              131.56 -    0: 400    0
    9     3 Michał         Makowski              145.64 -    0: 400    0
   10     4 Marcin         Mroziuk               148.39 -    0: 400    0
   11     1 Łukasz         Tuszyński             141.76 -    0: 400    0
   12     2 Bartosz        Morawski              144.59 -    0: 400    0
   13     4 Dariusz        Kosz                  150.10 -    0: 400    0
   14     4 Mateusz        Żbikowski             140.59 -    0: 400    0
   15     3 Marek          Reda                  135.62 -    0: 400    0


	Rafał Dąbrowski 139.82 Ostróda                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Mateusz        Żbikowski             140.59 +  403: 320  191
    2     7 Dariusz        Kosz                  150.10 -  256: 489  100
    3     6 Dawid          Pikul                 140.53 +  400:   0    0
    4     5 Marek          Reda                  135.62 -  324: 367   86
    5     4 Marcin         Mroziuk               148.39 +  465: 404  198
    6     3 Michał         Makowski              145.64 -  285: 484   96
    7     2 Bartosz        Morawski              144.59 +  443: 436  195
    8     1 Łukasz         Tuszyński             141.76 -  369: 403   92
    9     5 Paweł          Janaś                 130.87 +  481: 357  181
   10     5 Janusz         Kaczor                123.63 +  412: 340  174
   11     5 Łukasz         Bobowski              131.56 +  485: 269  182
   12     5 Kamil          Górka                 142.29 -  345: 540   92
   13     5 Rafał          Lenartowski           136.21 -  350: 517   86
   14     5 Andrzej        Kwiatkowski           125.47 +  431: 330  175
   15     5 Dariusz        Puton                 133.99 -  338: 426   84
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1932  / 14 138.00




	Rafał Lenartowski 136.21 Gdynia

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Marek          Reda                  135.62 +  389: 350  186
    2     6 Dawid          Pikul                 140.53 +  400:   0    0
    3     7 Dariusz        Kosz                  150.10 +  405: 398  200
    4     8 Mateusz        Żbikowski             140.59 -  442: 447   91
    5     1 Łukasz         Tuszyński             141.76 -  385: 466   92
    6     2 Bartosz        Morawski              144.59 +  486: 259  195
    7     3 Michał         Makowski              145.64 +  503: 373  196
    8     4 Marcin         Mroziuk               148.39 -  327: 474   98
    9     8 Kamil          Górka                 142.29 +  360: 309  192
   10     8 Łukasz         Bobowski              131.56 -  346: 430   82
   11     8 Janusz         Kaczor                123.63 +  352: 349  174
   12     8 Paweł          Janaś                 130.87 +  413: 360  181
   13     5 Rafał          Dąbrowski             139.82 +  517: 350  190
   14     6 Dariusz        Puton                 133.99 -  376: 390   84
   15     6 Andrzej        Kwiatkowski           125.47 +  355: 351  175
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2136  / 14 152.57




	Marek Reda 135.62 Wołomin                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Rafał          Lenartowski           136.21 -  350: 389   86
    2     5 Andrzej        Kwiatkowski           125.47 +  555: 372  175
    3     5 Dariusz        Puton                 133.99 -  323: 360   84
    4     5 Rafał          Dąbrowski             139.82 +  367: 324  190
    5     5 Paweł          Janaś                 130.87 +  384: 291  181
    6     5 Janusz         Kaczor                123.63 +  398: 397  174
    7     5 Łukasz         Bobowski              131.56 -  318: 382   82
    8     5 Kamil          Górka                 142.29 -  368: 455   92
    9     4 Marcin         Mroziuk               148.39 -  353: 420   98
   10     3 Michał         Makowski              145.64 +  483: 306  196
   11     2 Bartosz        Morawski              144.59 +  473: 332  195
   12     1 Łukasz         Tuszyński             141.76 -  334: 401   92
   13     3 Mateusz        Żbikowski             140.59 -  353: 446   91
   14     3 Dariusz        Kosz                  150.10 -  413: 431  100
   15     3 Dawid          Pikul                 140.53 +  400:   0    0
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1836  / 14 131.14




	Dariusz Puton 133.99 Ruda Śląska            

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Dariusz        Kosz                  150.10 +  347: 301  200
    2     8 Mateusz        Żbikowski             140.59 -  356: 357   91
    3     5 Marek          Reda                  135.62 +  360: 323  186
    4     6 Dawid          Pikul                 140.53 +  400:   0    0
    5     3 Michał         Makowski              145.64 +  497: 331  196
    6     4 Marcin         Mroziuk               148.39 +  393: 359  198
    7     1 Łukasz         Tuszyński             141.76 +  467: 327  192
    8     2 Bartosz        Morawski              144.59 -  293: 433   95
    9     6 Janusz         Kaczor                123.63 +  394: 316  174
   10     6 Paweł          Janaś                 130.87 -  320: 362   81
   11     6 Kamil          Górka                 142.29 +  355: 326  192
   12     6 Łukasz         Bobowski              131.56 -  343: 407   82
   13     6 Andrzej        Kwiatkowski           125.47 -  305: 483   75
   14     6 Rafał          Lenartowski           136.21 +  390: 376  186
   15     5 Rafał          Dąbrowski             139.82 +  426: 338  190
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2138  / 14 152.71




	Łukasz Bobowski 131.56 Suchedniów               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Michał         Makowski              145.64 -  350: 407   96
    2     4 Marcin         Mroziuk               148.39 -  332: 438   98
    3     1 Łukasz         Tuszyński             141.76 +  507: 297  192
    4     2 Bartosz        Morawski              144.59 -  396: 401   95
    5     7 Dariusz        Kosz                  150.10 -  438: 477  100
    6     8 Mateusz        Żbikowski             140.59 -  414: 607   91
    7     5 Marek          Reda                  135.62 +  382: 318  186
    8     6 Dawid          Pikul                 140.53 +  400:   0    0
    9     7 Andrzej        Kwiatkowski           125.47 -  345: 415   75
   10     8 Rafał          Lenartowski           136.21 +  430: 346  186
   11     5 Rafał          Dąbrowski             139.82 -  269: 485   90
   12     6 Dariusz        Puton                 133.99 +  407: 343  184
   13     8 Janusz         Kaczor                123.63 -  399: 405   74
   14     8 Paweł          Janaś                 130.87 +  372: 296  181
   15     7 Kamil          Górka                 142.29 +  432: 355  192
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1840  / 14 131.43




	Paweł Janaś 130.87 Głogów

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Łukasz         Tuszyński             141.76 -  325: 400   92
    2     2 Bartosz        Morawski              144.59 +  391: 381  195
    3     3 Michał         Makowski              145.64 -  351: 388   96
    4     4 Marcin         Mroziuk               148.39 +  381: 350  198
    5     5 Marek          Reda                  135.62 -  291: 384   86
    6     6 Dawid          Pikul                 140.53 +  400:   0    0
    7     7 Dariusz        Kosz                  150.10 -  399: 425  100
    8     8 Mateusz        Żbikowski             140.59 -  367: 477   91
    9     5 Rafał          Dąbrowski             139.82 -  357: 481   90
   10     6 Dariusz        Puton                 133.99 +  362: 320  184
   11     7 Andrzej        Kwiatkowski           125.47 +  444: 355  175
   12     8 Rafał          Lenartowski           136.21 -  360: 413   86
   13     7 Kamil          Górka                 142.29 -  354: 389   92
   14     8 Łukasz         Bobowski              131.56 -  296: 372   82
   15     8 Janusz         Kaczor                123.63 +  458: 424  174
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1741  / 14 124.36




	Andrzej Kwiatkowski 125.47 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Dawid          Pikul                 140.53 +  400:   0    0
    2     5 Marek          Reda                  135.62 -  372: 555   86
    3     8 Mateusz        Żbikowski             140.59 -  312: 460   91
    4     7 Dariusz        Kosz                  150.10 -  388: 395  100
    5     2 Bartosz        Morawski              144.59 +  442: 334  195
    6     1 Łukasz         Tuszyński             141.76 +  357: 348  192
    7     4 Marcin         Mroziuk               148.39 +  453: 347  198
    8     3 Michał         Makowski              145.64 -  293: 407   96
    9     7 Łukasz         Bobowski              131.56 +  415: 345  182
   10     7 Kamil          Górka                 142.29 +  447: 437  192
   11     7 Paweł          Janaś                 130.87 -  355: 444   81
   12     7 Janusz         Kaczor                123.63 -  303: 527   74
   13     6 Dariusz        Puton                 133.99 +  483: 305  184
   14     5 Rafał          Dąbrowski             139.82 -  330: 431   90
   15     6 Rafał          Lenartowski           136.21 -  351: 355   86
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1847  / 14 131.93




	Janusz Kaczor 123.63 Międzyrzec Podl.         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Bartosz        Morawski              144.59 -  273: 375   95
    2     1 Łukasz         Tuszyński             141.76 +  387: 321  192
    3     4 Marcin         Mroziuk               148.39 +  370: 363  198
    4     3 Michał         Makowski              145.64 -  317: 502   96
    5     6 Dawid          Pikul                 140.53 +  400:   0    0
    6     5 Marek          Reda                  135.62 -  397: 398   86
    7     8 Mateusz        Żbikowski             140.59 +  442: 441  191
    8     7 Dariusz        Kosz                  150.10 -  294: 503  100
    9     6 Dariusz        Puton                 133.99 -  316: 394   84
   10     5 Rafał          Dąbrowski             139.82 -  340: 412   90
   11     8 Rafał          Lenartowski           136.21 -  349: 352   86
   12     7 Andrzej        Kwiatkowski           125.47 +  527: 303  175
   13     8 Łukasz         Bobowski              131.56 +  405: 399  182
   14     7 Kamil          Górka                 142.29 -  340: 427   92
   15     8 Paweł          Janaś                 130.87 -  424: 458   81
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1748  / 14 124.86


Wyniki poszczególnych rund turnieju XVII Mistrzostwa Polski (faza finałowa)



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Paweł          Janaś                - Łukasz         Tuszyński             325: 400
   2 Bartosz        Morawski             - Janusz         Kaczor                375: 273
   3 Łukasz         Bobowski             - Michał         Makowski              350: 407
   4 Marcin         Mroziuk              - Kamil          Górka                 395: 425
   5 Rafał          Lenartowski          - Marek          Reda                  389: 350
   6 Dawid          Pikul                - Andrzej        Kwiatkowski             0: 400
   7 Dariusz        Puton                - Dariusz        Kosz                  347: 301
   8 Mateusz        Żbikowski            - Rafał          Dąbrowski             320: 403


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Łukasz         Tuszyński            - Janusz         Kaczor                321: 387
   2 Bartosz        Morawski             - Paweł          Janaś                 381: 391
   3 Michał         Makowski             - Kamil          Górka                 460: 360
   4 Marcin         Mroziuk              - Łukasz         Bobowski              438: 332
   5 Marek          Reda                 - Andrzej        Kwiatkowski           555: 372
   6 Dawid          Pikul                - Rafał          Lenartowski             0: 400
   7 Dariusz        Kosz                 - Rafał          Dąbrowski             489: 256
   8 Mateusz        Żbikowski            - Dariusz        Puton                 357: 356


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Łukasz         Bobowski             - Łukasz         Tuszyński             507: 297
   2 Kamil          Górka                - Bartosz        Morawski              551: 332
   3 Paweł          Janaś                - Michał         Makowski              351: 388
   4 Janusz         Kaczor               - Marcin         Mroziuk               370: 363
   5 Dariusz        Puton                - Marek          Reda                  360: 323
   6 Rafał          Dąbrowski            - Dawid          Pikul                 400:   0
   7 Rafał          Lenartowski          - Dariusz        Kosz                  405: 398
   8 Andrzej        Kwiatkowski          - Mateusz        Żbikowski             312: 460


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Łukasz         Tuszyński            - Kamil          Górka                 367: 472
   2 Bartosz        Morawski             - Łukasz         Bobowski              401: 396
   3 Michał         Makowski             - Janusz         Kaczor                502: 317
   4 Marcin         Mroziuk              - Paweł          Janaś                 350: 381
   5 Marek          Reda                 - Rafał          Dąbrowski             367: 324
   6 Dawid          Pikul                - Dariusz        Puton                   0: 400
   7 Dariusz        Kosz                 - Andrzej        Kwiatkowski           395: 388
   8 Mateusz        Żbikowski            - Rafał          Lenartowski           447: 442


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Rafał          Lenartowski          - Łukasz         Tuszyński             385: 466
   2 Andrzej        Kwiatkowski          - Bartosz        Morawski              442: 334
   3 Dariusz        Puton                - Michał         Makowski              497: 331
   4 Rafał          Dąbrowski            - Marcin         Mroziuk               465: 404
   5 Paweł          Janaś                - Marek          Reda                  291: 384
   6 Janusz         Kaczor               - Dawid          Pikul                 400:   0
   7 Łukasz         Bobowski             - Dariusz        Kosz                  438: 477
   8 Kamil          Górka                - Mateusz        Żbikowski             393: 353


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Łukasz         Tuszyński            - Andrzej        Kwiatkowski           348: 357
   2 Bartosz        Morawski             - Rafał          Lenartowski           259: 486
   3 Michał         Makowski             - Rafał          Dąbrowski             484: 285
   4 Marcin         Mroziuk              - Dariusz        Puton                 359: 393
   5 Marek          Reda                 - Janusz         Kaczor                398: 397
   6 Dawid          Pikul                - Paweł          Janaś                   0: 400
   7 Dariusz        Kosz                 - Kamil          Górka                 313: 471
   8 Mateusz        Żbikowski            - Łukasz         Bobowski              607: 414


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Puton                - Łukasz         Tuszyński             467: 327
   2 Rafał          Dąbrowski            - Bartosz        Morawski              443: 436
   3 Rafał          Lenartowski          - Michał         Makowski              503: 373
   4 Andrzej        Kwiatkowski          - Marcin         Mroziuk               453: 347
   5 Łukasz         Bobowski             - Marek          Reda                  382: 318
   6 Kamil          Górka                - Dawid          Pikul                 400:   0
   7 Paweł          Janaś                - Dariusz        Kosz                  399: 425
   8 Janusz         Kaczor               - Mateusz        Żbikowski             442: 441


Runda nr  8
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Łukasz         Tuszyński            - Rafał          Dąbrowski             403: 369
   2 Bartosz        Morawski             - Dariusz        Puton                 433: 293
   3 Michał         Makowski             - Andrzej        Kwiatkowski           407: 293
   4 Marcin         Mroziuk              - Rafał          Lenartowski           474: 327
   5 Marek          Reda                 - Kamil          Górka                 368: 455
   6 Dawid          Pikul                - Łukasz         Bobowski                0: 400
   7 Dariusz        Kosz                 - Janusz         Kaczor                503: 294
   8 Mateusz        Żbikowski            - Paweł          Janaś                 477: 367


Runda nr  9
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Mateusz        Żbikowski            - Łukasz         Tuszyński             363: 351
   2 Dariusz        Kosz                 - Bartosz        Morawski              386: 382
   3 Dawid          Pikul                - Michał         Makowski                0: 400
   4 Marek          Reda                 - Marcin         Mroziuk               353: 420
   5 Paweł          Janaś                - Rafał          Dąbrowski             357: 481
   6 Janusz         Kaczor               - Dariusz        Puton                 316: 394
   7 Łukasz         Bobowski             - Andrzej        Kwiatkowski           345: 415
   8 Kamil          Górka                - Rafał          Lenartowski           309: 360


Runda nr 10
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Łukasz         Tuszyński            - Dariusz        Kosz                  404: 444
   2 Bartosz        Morawski             - Mateusz        Żbikowski             387: 318
   3 Michał         Makowski             - Marek          Reda                  306: 483
   4 Marcin         Mroziuk              - Dawid          Pikul                 400:   0
   5 Rafał          Dąbrowski            - Janusz         Kaczor                412: 340
   6 Dariusz        Puton                - Paweł          Janaś                 320: 362
   7 Andrzej        Kwiatkowski          - Kamil          Górka                 447: 437
   8 Rafał          Lenartowski          - Łukasz         Bobowski              346: 430


Runda nr 11
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dawid          Pikul                - Łukasz         Tuszyński               0: 400
   2 Marek          Reda                 - Bartosz        Morawski              473: 332
   3 Mateusz        Żbikowski            - Michał         Makowski              397: 322
   4 Dariusz        Kosz                 - Marcin         Mroziuk               388: 348
   5 Łukasz         Bobowski             - Rafał          Dąbrowski             269: 485
   6 Kamil          Górka                - Dariusz        Puton                 326: 355
   7 Paweł          Janaś                - Andrzej        Kwiatkowski           444: 355
   8 Janusz         Kaczor               - Rafał          Lenartowski           349: 352


Runda nr 12
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Łukasz         Tuszyński            - Marek          Reda                  401: 334
   2 Bartosz        Morawski             - Dawid          Pikul                 400:   0
   3 Michał         Makowski             - Dariusz        Kosz                  492: 382
   4 Marcin         Mroziuk              - Mateusz        Żbikowski             334: 403
   5 Rafał          Dąbrowski            - Kamil          Górka                 345: 540
   6 Dariusz        Puton                - Łukasz         Bobowski              343: 407
   7 Andrzej        Kwiatkowski          - Janusz         Kaczor                303: 527
   8 Rafał          Lenartowski          - Paweł          Janaś                 413: 360


Runda nr 13
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Marcin         Mroziuk              - Łukasz         Tuszyński             380: 378
   2 Michał         Makowski             - Bartosz        Morawski              401: 379
   3 Mateusz        Żbikowski            - Marek          Reda                  446: 353
   4 Dariusz        Kosz                 - Dawid          Pikul                 400:   0
   5 Rafał          Lenartowski          - Rafał          Dąbrowski             517: 350
   6 Andrzej        Kwiatkowski          - Dariusz        Puton                 483: 305
   7 Paweł          Janaś                - Kamil          Górka                 354: 389
   8 Janusz         Kaczor               - Łukasz         Bobowski              405: 399


Runda nr 14
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Łukasz         Tuszyński            - Michał         Makowski              365: 365
   2 Bartosz        Morawski             - Marcin         Mroziuk               382: 457
   3 Marek          Reda                 - Dariusz        Kosz                  413: 431
   4 Dawid          Pikul                - Mateusz        Żbikowski               0: 400
   5 Rafał          Dąbrowski            - Andrzej        Kwiatkowski           431: 330
   6 Dariusz        Puton                - Rafał          Lenartowski           390: 376
   7 Kamil          Górka                - Janusz         Kaczor                427: 340
   8 Łukasz         Bobowski             - Paweł          Janaś                 372: 296


Runda nr 15
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Łukasz         Tuszyński            - Bartosz        Morawski              394: 315
   2 Michał         Makowski             - Marcin         Mroziuk               361: 387
   3 Marek          Reda                 - Dawid          Pikul                 400:   0
   4 Dariusz        Kosz                 - Mateusz        Żbikowski             394: 348
   5 Rafał          Dąbrowski            - Dariusz        Puton                 338: 426
   6 Andrzej        Kwiatkowski          - Rafał          Lenartowski           351: 355
   7 Kamil          Górka                - Łukasz         Bobowski              355: 432
   8 Janusz         Kaczor               - Paweł          Janaś                 424: 458
Lista rankingowa na dzień 09-01-2010

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Dariusz Kosz                   Nysa                 150.70  30140  200
   2 Krzysztof Obremski             Legnica              147.73  28069  190
   3 Mariusz Skrobosz               Warszawa             146.20  28509  195
   4 Michał Makowski                Warszawa             145.93  18533  127
   5 Marcin Mroziuk                 Warszawa             145.41  12360   85
   6 Kazimierz.Jr Merklejn          Szczecin             144.82  28530  197
   7 Miłosz Wrzałek                 Reda                 144.13  28682  199
   8 Kamil Górka                    Kraków               143.38  27959  195
   9 Jakub Zaryński                 Świnoujście          142.69  26113  183
  10 Bartosz Morawski               Gliwice              142.49  26930  189
  11 Krzysztof Mówka                Warszawa             142.28  27176  191
  12 Mateusz Żbikowski              Warszawa             142.12  28140  198
  13 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 141.60  26762  189
  14 Rafał Dąbrowski                Ostróda              141.07  26945  191
  15 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             140.69  27293  194
  16 Dawid Pikul                    Poznań               140.53  27122  193
  17 Mariusz Wrześniewski           Kraków               138.30  11341   82
  18 Stanisław Rydzik               Warszawa             138.25  27097  196
  19 Tomasz Zwoliński               Skierdy              138.05  27195  197
  20 Michał Alabrudziński           Włocławek            137.87  25093  182
  21 Filip Warzecha                 Gdynia               137.45   8247   60
  22 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       137.19  23048  168
  23 Rafał Lenartowski              Gdynia               136.80  26402  193
  24 Andrzej Oleksiak               Ostróda              136.72  16270  119
  25 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  136.72  27207  199
  26 Jan Kozłowski                  Kraków               136.10  12113   89
  27 Szymon Fidziński               Kobyłka              136.00   5304   39
  28 Piotr Pietuchowski             Białystok            135.70  25647  189
  29 Paweł Jackowski                Warszawa             135.68  24693  182
  30 Wojciech Zemło                 Łódź                 135.67  26185  193
  31 Mariusz Margalski              Pieczyska            135.51  13009   96
  32 Tomasz Ciejka                  Kraków               135.46  26551  196
  33 Dariusz Puton                  Ruda Śląska          135.37  25855  191
  34 Marek Reda                     Wołomin              135.15  25813  191
  35 Dariusz Dzierża                Kraków               135.12   7026   52
  36 Dawid Adamczyk                 Wodzisław Śląski     134.79  17253  128
  37 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      134.41  11022   82
  38 Adam Szukalski                 Coventry [W. Bryt.]  134.38  15722  117
  39 Radosław Jachna                Łódź                 133.94  22903  171
  40 Andrzej Rakoczy                Kraków               133.87  11379   85
  41 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             133.81  11106   83
  42 Justyna Górka                  Kraków               133.76  25816  193
  43 Przemysław Herdzina            Kraków               133.64  25525  191
  44 Sławomir Kucia                 Krosno               133.31  12531   94
  45 Grzegorz Kurowski              Warszawa             133.27  25988  195
  46 Kamil Nawrocki                 Bydgoszcz            132.92  25787  194
  47 Łukasz Bobowski                Suchedniów           132.78  25095  189
  48 Grzegorz Święcki               Białystok            132.00   4884   37
  49 Jakub Szymczak                 Łódź                 131.89  25587  194
  50 Maciej Michalak                Łódź                 131.83  17402  132
  51 Irena Sołdan                   Rumia                131.27  26255  200
  52 Wojciech Sołdan                Rumia                131.14  23605  180
  53 Patryk Gadus                   Pszczew              131.10  15601  119
  54 Tomasz Suchanek                Wrocław              131.09  26218  200
  55 Paweł Janaś                    Głogów               130.67  20515  157
  56 Marek Salamon                  Bytom                130.59   5354   41
  57 Aleksander Puchalski           Włocławek            130.44  16174  124
  58 Bogusław Szyszka               Oława                130.34  19290  148
  59 Mirosław Uglik                 Warszawa             130.28  25926  199
  60 Karol Waniek                   Wrocław              129.82  13891  107
  61 Katarzyna Sołdan               Rumia                129.58   8293   64
  62 Artur Irzyk                    Kraków               129.52  10232   79
  63 Filip Sosin                    Warszawa             129.28   5042   39
  64 Marcin Figiel                  Kraków               129.18   8397   65
  65 Marek Roszak                   Poznań               129.18  16406  127
  66 Andrzej Kowalski               Gdańsk               128.65  11707   91
  67 Maciej Perzyński               Piła                 128.56  16070  125
  68 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       128.32  10137   79
  69 Mateusz Borsuk                 Reda                 128.21  11026   86
  70 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  128.19  24356  190
  71 Dariusz Kuć                    Stargard Szczecińsk  127.97  24315  190
  72 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             127.80   3834   30
  73 Anita Bruska                   Gdynia               127.75  14563  114
  74 Krzysztof Langiewicz           Ostróda              127.67  24257  190
  75 Małgorzata Sulejewska          Kraków               127.59  22584  177
  76 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             127.54  15688  123
  77 Michał Gawroński               Siemianowice Śląski  127.47   5991   47
  78 Dariusz Maciejuk               Warszawa             127.33  15152  119
  79 Kuba Koisar                    Warszawa             127.20  19589  154
  80 Tomasz Sienkiewicz             Białogard            127.06  18932  149
  81 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  126.81  18388  145
  82 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               126.72  13813  109
  83 Ryszard Dębski                 Biała Podlaska       126.44   9989   79
  84 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             126.41  25282  200
  85 Arkadiusz Biegun               Kraków               126.17  12995  103
  86 Piotr Jakubiak                 Żyrardów             126.13   8703   69
  87 Marta Dobrzańska               Kraków               126.07   8825   70
  88 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              125.92  23925  190
  89 Leszek Stecuła                 Bytom                125.78   8427   67
  90 Marek Dudkiewicz               Milanówek            125.48  23966  191
  91 Michał Musielak                Bydgoszcz            125.26   8267   66
  92 Sergiusz Puchalski             Włocławek            124.89   5745   46
  93 Agnieszka Krupka               Krosno               124.78  21836  175
  94 Joanna Jewtuch                 Warszawa             124.68  17829  143
  95 Jolanta Chłopińska             Wałcz                124.62  24300  195
  96 Robert Kamiński                Warszawa             124.57  15696  126
  97 Przemysław Rybicki             Otwock               124.51  23533  189
  98 Paweł Kowalski                 Kutno                124.41  12814  103
  99 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         124.37  20646  166
 100 Jacek Karwowski                Płock                124.24   5218   42
 101 Weronika Rudnicka              Ustka                124.22  23851  192
 102 Bartosz Orłowski               Bytom                123.95   4586   37
 103 Janusz Kaczor                  Międzyrzec Podl.     123.86   9413   76
 104 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             123.75  14355  116
 105 Adam Klimont                   Wałcz                123.57  24590  199
 106 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            123.19  23037  187
 107 Bogusław Puchalski             Włocławek            123.12   7387   60
 108 Mariusz Sylwestrzuk            Warszawa             123.09  24003  195
 109 Michał Ozimiński               Łódź                 123.01  23986  195
 110 Marta Szeliga-Frynia           Warszawa             122.81   3807   31
 111 Andrzej Rechowicz              Katowice             122.59  23906  195
 112 Walenty Siemaszko              Lipiany              122.58   7600   62
 113 Robert Głowacki                Łódź                 122.23  24201  198
 114 Szymon Płachta                 Warszawa             121.95  11951   98
 115 Maciej Rzychoń                 Katowice             121.84   8163   67
 116 Piotr Szałkiewicz              Wrocław              121.82   9746   80
 117 Grzegorz Kwiecień              Kraków               121.64  16665  137
 118 Beata Wiączkowska              Wrocław              121.57  23099  190
 119 Ewa Ciszewska                  Katowice             121.52  11301   93
 120 Grzegorz Wilk                  Kraków               121.50   4860   40
 121 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             121.49  23569  194
 122 Jakub Nalepa                   Gliwice              121.37   6918   57
 123 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             121.36   8738   72
 124 Michał Trumpus                 Wrocław              121.34   3883   32
 125 Rafał Wesołowski               Warszawa             121.33  23174  191
 126 Dominik Piasecki               Słupsk               121.28   9702   80
 127 Rafał Matczak                  Milanówek            121.17   9088   75
 128 Łukasz Szałkiewicz             Wrocław              121.00   4719   39
 129 Jarosław Sobczak               Warszawa             120.90  19585  162
 130 Marcin Kozyra                  Warszawa             120.89   4473   37
 131 Sławomir Piotrowski            Biała Podlaska       120.74  23666  196
 132 Tomasz Górka                   Łęczna               120.71   5794   48
 133 Piotr Adamczyk                 Tarnów               120.70   9897   82
 134 Adam Weremczuk                 Łódź                 120.33   4332   36
 135 Joanna Ostrowska               Warszawa             119.97  23515  196
 136 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              119.61   9449   79
 137 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             119.56  14347  120
 138 Krzysztof Jaworski             Warszawa             119.52   6454   54
 139 Grzegorz Pukniel               Lublin               119.39  23043  193
 140 Dorota Zielińska               Piaseczno            119.35  10503   88
 141 Czesław Grajewski              Choroszcz            119.13  18823  158
 142 Agnieszka Goniowska            Wrocław              119.12  15486  130
 143 Krzysztof Kodzis               Inowrocław           118.67  11274   95
 144 Dorota Maciejuk                Warszawa             118.66  14595  123
 145 Tadeusz Wiśniewski             Piła                 118.54   4149   35
 146 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            117.97  22886  194
 147 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           117.94  10615   90
 148 Ewa Żbikowska                  Warszawa             117.94   4246   36
 149 Grzegorz Wiączkowski           Wrocław              117.94  22998  195
 150 Michał Kolaj                   Ostróda              117.80  23443  199
 151 Kamil Kister                   Puławy               117.73  23076  196
 152 Daniel Janus                   Wąchock              117.58  15050  128
 153 Zdzisław Szota                 Warszawa             117.39   7865   67
 154 Barbara Łukaszewicz            Wrocław              117.28  21345  182
 155 Magdalena Kupczyńska           Szczecin             117.23   7620   65
 156 Grażyna Wesołowska             Łódź                 117.18  14296  122
 157 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  116.91  11574   99
 158 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  116.90  13444  115
 159 Jarosław Puchalski             Łódź                 116.87  10518   90
 160 Mikołaj Fidziński              Dębica               116.86   5025   43
 161 Lucyna Śniadach                Rumia                116.86  15893  136
 162 Jacek Pietruszka               Kraków               116.82  14486  124
 163 Stanisław Gasik                Warszawa             116.78  13547  116
 164 Janusz Krupiński               Bytom                116.74   9573   82
 165 Ireneusz Kurzok                Mikołów              116.66   9216   79
 166 Michał  Borejko                Wrocław              116.58   5596   48
 167 Tomasz Łapka                   Opole                116.51  22603  194
 168 Jarosław Michalak              Łódź                 116.37   6982   60
 169 Jarosław Żuliński              Szczecin             116.33   5584   48
 170 Jerzy Matyasik                 Kraków               116.07  22169  191
 171 Krzysztof Bukowski             Milanówek            115.95   4638   40
 172 Alina Białobrzewska            Gdynia               115.48  17207  149
 173 Krzysztof Leśniak              Kraków               115.46   9121   79
 174 Bogdan Kozłowski               Białystok            115.41  10502   91
 175 Andrzej Tyczyno                Bydgoszcz            115.32  13608  118
 176 Elżbieta Szuba                 Bytom Odrzański      115.25   5532   48
 177 Ryszard Żydaczewski            Lubin                115.22   4148   36
 178 Patrycja Śliwińska             Szczecin             115.18  21653  188
 179 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            115.00  23001  200
 180 Teresa Pawlik                  Lubin                114.85   4479   39
 181 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       114.81   7692   67
 182 Marek Rogalski                 Warszawa             114.77   7575   66
 183 Bogusław Książek               Szczecin             114.77  15609  136
 184 Anna Stefańska                 Łódź                 114.40  18075  158
 185 Grzegorz Kulgawczuk            Biała Podlaska       114.22  12564  110
 186 Andrzej Kroc                   Łódź                 114.19  22381  196
 187 Joanna Brychcy                 Katowice             114.08  17796  156
 188 Alicja Kosińska                Szczecin             113.98   5357   47
 189 Łukasz Baranowski              Reda                 113.84  22084  194
 190 Łukasz Mycio                   Górowo Iławeckie     113.59   8065   71
 191 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             113.51  17934  158
 192 Magdalena Kublik               Warszawa             113.38  22222  196
 193 Tomasz Ruta                    Warszawa             112.98   9377   83
 194 Beata Piotrowska               Łódź                 112.76  21198  188
 195 Małgorzata Supińska            Warszawa             112.71   3945   35
 196 Piotr Wierzchowski             Widuchowa            112.68   9916   88
 197 Monika Laskowska               Wrocław              112.46   6298   56
 198 Roman Figiel                   Zawichost            112.18   5048   45
 199 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            112.09  21858  195
 200 Maciej Michalski               Łódź                 111.97   3695   33
 201 Halina Roszak                  Poznań               111.92  10073   90
 202 Michał Puchowski               Izbicko              111.84   3579   32
 203 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             111.76  18664  167
 204 Rafał Skibicki                 Lębork               111.76  12405  111
 205 Jarosław Olek                  Warszawa             111.67   4020   36
 206 Joanna Żłobicka                Wrocław              111.66   8933   80
 207 Renata Andracka                Poznań               111.47  21179  190
 208 Tomasz Siwiński                Zawiercie            111.29  22259  200
 209 Aleksander Puzyna              Warszawa             111.20   8451   76
 210 Małgorzata Puternicka          Gdańsk               111.09   6110   55
 211 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              111.07   9330   84
 212 Monika Dymek                   Ustka                111.03   6773   61
 213 Adam Janicki                   Łódź                 110.97  19752  178
 214 Piotr Broda                    Sandomierz           110.94  17861  161
 215 Małgorzata Jóźwiak             Iława                110.85  21616  195
 216 Maciej Grąbczewski             Piła                 110.81  14184  128
 217 Jerzy Luter                    Bytom                110.62  15819  143
 218 Jarosław Karp                  Jędrzejów            110.24   4520   41
 219 Agata Kuć                      Stargard Szczeciński 110.18  17959  163
 220 Anna Niedzielko                Szczecin             110.12   8810   80
 221 Monika Sadurska                Warszawa             110.05  18048  164
 222 Kazimierz Merklejn             Szczecin             109.95  10225   93
 223 Teresa Zalewska                Racibórz             109.92  12641  115
 224 Mariusz Makuch                 Zator                109.89   3956   36
 225 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    109.88   8900   81
 226 Remigiusz Skwarek              Bydgoszcz            109.82   4173   38
 227 Sławomir Zabawa                Wałcz                109.65   9320   85
 228 Mateusz Królikowski            Wrocław              109.58   6575   60
 229 Łukasz Sornek                  Mikołów              109.50  20257  185
 230 Dorota Kuć                     Stargard Szczecińsk  109.42  21555  197
 231 Lucyna Korga                   Zabrze               109.06   3926   36
 232 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     108.98  10026   92
 233 Katarzyna Żuławska             Katowice             108.84  10666   98
 234 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         108.74  21747  200
 235 Piotr Madej                    Wrocław              108.56  12701  117
 236 Rafał Stachowski               Police               108.51  14757  136
 237 Danuta Langiewicz              Ostróda              108.01  18362  170
 238 Michał Kołodziejczyk           Warszawa             107.95   6477   60
 239 Anna Dłużniewska               Warszawa             107.89   3884   36
 240 Ryszard Korpalski              Wójtowice            107.76  16919  157
 241 Mariusz Kubicki                Inowrocław           107.49   7739   72
 242 Leszek Kacprzyk                Katowice             107.31   3863   36
 243 Małgorzata Sameryt             Warszawa             107.14   8893   83
 244 Elżbieta Zębek                 Olsztyn              106.94   3850   36
 245 Marta Sztajnert                Wisła                106.47   3194   30
 246 Danuta Połomska                Ostrów Wlkp.         106.43   6386   60
 247 Bartosz Muszyński              Ustka                106.36   4999   47
 248 Krystyna Augustyniak           Łódź                 106.07   6258   59
 249 Jacek Nowak                    Szczecin             106.00   5618   53
 250 Przemysław Pawlic              Wrocław              105.68  14584  138
 251 Jerzy Ciesielski               Łódź                 105.04   5252   50
 252 Grzegorz Bajer                 Łódź                 104.93   4617   44
 253 Urszula Solarska               Łódź                 104.76  20743  198
 254 Anna Arana                     Warszawa             104.70  20102  192
 255 Anna Swoboda                   Wałbrzych            104.54   5018   48
 256 Zbigniew Rybak                 Warszawa             104.42  18692  179
 257 Aleksandra Łukaszewicz         Wrocław              104.13   4686   45
 258 Paweł Michalski                Ksawerów             103.96   4990   48
 259 Małgorzata Sikora              Kraków               103.92   5508   53
 260 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski  103.92   9145   88
 261 Daniel Tomczyk                 Piła                 103.71   8089   78
 262 Karol Posielski                Warszawa             103.22   3716   36
 263 Marcin Ceglarek                Kraków               103.08   3814   37
 264 Dorota Rudzińska               Warszawa             102.89   8437   82
 265 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               102.81   3701   36
 266 Hanna Gawłowska                Piła                 102.79   6887   67
 267 Ziemowit Pazda                 Wrocław              102.69   4313   42
 268 Henryk Piotrowski              Lidzbark Warmiński   102.64   8006   78
 269 Iza Kraj                       Warszawa             102.63   5337   52
 270 Ewa Fiszer-Włodarczyk          Wrocław              102.52   4511   44
 271 Bartosz Pięta                  Swarzędz             102.41   6247   61
 272 Dorota Stachowska              Wydartowo I          102.40  14643  143
 273 Jan  Olek                      Warszawa             102.31   6241   61
 274 Maciej Kuczyński               Gdynia               102.25   8282   81
 275 Karol Rembiałkowski            Warszawa             101.90   3057   30
 276 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               101.71   3153   31
 277 Leszek Kilian                  Jaworzno             101.57   3047   30
 278 Ireneusz Kaczmarczyk           Gdańsk               101.13  10619  105
 279 Sławomir Długosz               Ostróda              100.97  14439  143
 280 Rafał Świątek                  Wrocław              100.97   9491   94
 281 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           100.93  19378  192
 282 Natalia Kosiba                 Katowice             100.82   3428   34
 283 Marcin Resler                  Września             100.53   3016   30
 284 Marianna Kozłowska             Białystok            100.17   7713   77
 285 Izabela  Potęga                Łódź                 100.14   5007   50
 286 Jacek Dec                      Pszczew              100.06   6304   63
 287 Tomasz Lewiński                Wejherowo            100.03   3501   35
 288 Grażyna Kula                   Sosnowiec             99.89   3496   35
 289 Sławomir Rattay                Zgorzelec             99.32   3675   37
 290 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk                99.27  11217  113
 291 Agnieszka Kozak                Gdynia                99.18  19042  192
 292 Anna  Bogucka                  Wrocław               98.71   4146   42
 293 Grażyna Kaczyńska              Łódź                  98.66   7005   71
 294 Joanna Pawlińska               Bielany Wrocławskie   98.56   8378   85
 295 Mariusz Michalski              Inowrocław            97.38   6914   71
 296 Radosław Więch                 Warszawa              97.27   5058   52
 297 Robert Wagner                  Wrocław               96.97   5721   59
 298 Tomasz Silny                   Gdynia                96.88   5716   59
 299 Bożena Guział                  Racibórz              96.81   3485   36
 300 Julita Dygnas                  Jelenia Góra          96.80   3388   35
 301 Jakub Kraj                     Szczecin              96.55   5986   62
 302 Danuta Wodecka                 Skrzyszów             96.21   6927   72
 303 Magdalena Ambroszczyk          Łódź                  96.12   3268   34
 304 Katarzyna Dębska               Ostróda               95.78  10153  106
 305 Bartłomiej Dalecki             Rumia                 95.28   4764   50
 306 Katarzyna Bogusławska          Piastów               95.11  11223  118
 307 Jacek Cichecki                 Józefów               95.00   3230   34
 308 Janina Grajewska               Choroszcz             93.81   6567   70
 309 Michał Wodecki                 Skrzyszów             93.55   4397   47
 310 Anna Lenartowska               Gdynia                93.47   5421   58
 311 Marcin Radwański               Wrocław               93.43   9343  100
 312 Andrzej Ciołek                 Bielsk Podlaski       92.95   4090   44
 313 Radosław Pastusiak             Sulęcin               92.60   5278   57
 314 Krzysztof Zawadzki             Sampława              92.49  18313  198
 315 Agata Nawrocka                 Bydgoszcz             92.25   4059   44
 316 Zygmunt Skwarek                Katowice              92.09   3960   43
 317 Sławomir Wolski                Wrocław               91.56   3296   36
 318 Paweł Golubiński               Gdynia                91.39   2833   31
 319 Mateusz Gołębiewski            Łódź                  90.99   7552   83
 320 Dariusz Zębek                  Olsztyn               90.22   2887   32
 321 Sylwia Buks                    Warszawa              90.18  14789  164
 322 Justyna Szymendera             Ostrów Wlkp           89.58   3225   36
 323 Agata Pastusiak                Sulęcin               89.27   4999   56
 324 Grzegorz Cieplak               Warszawa              89.06   3028   34
 325 Maciej Kuć                     Stargard Szczeciński  88.83   5863   66
 326 Wojciech Obremski              Legnica               88.80   3641   41
 327 Dorota Patera                  Legnica               87.74   3071   35
 328 Jan Pawłowski                  Warszawa              84.80   2544   30
 329 Joanna Zacharewicz             Bydgoszcz             84.64   4655   55
 330 Beata Sekuła                   Szczecin              84.57   3721   44
 331 Paulina Naplocha               Racibórz              84.25   8846  105
 332 Natalia Połomska               Ostrów Wlkp           82.83   4804   58
 333 Leszek Katyński                Słupsk                82.63   4710   57
 334 Adam Kędzior                   Lublin                82.44   2638   32
 335 Blanka Zwolińska               Skierdy               81.44   7248   89
 336 Alicja Bielecka                Poznań                81.07   3324   41
 337 Marta Łęgowska                 Inowrocław            80.55   4511   56
 338 Małgorzata Baśko               Andrespol             77.68   2641   34
 339 Magdalena Sulejewska           Kraków                76.65   3756   49
 340 Izabela Długosz                Ostróda               74.33   3791   51
 341 Małgorzata Nowakowska          Pruszcz Gdański       73.22   2929   40
 342 Karolina Długosz               Ostróda               71.38   2855   40
 343 Jolanta Bednarska              Łódź                  67.75   2168   32
 344 Paweł Jankowski                Nowe Miasto Lubawsk   67.71   3724   55
 345 Mirosław Dejna                 Sampława              57.46  11089  193




Poczekalnia na dzień 09-01-2010

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Michał Szymkowski              Wrocław              124.45   3609   29
   2 Piotr Domański                 Ostrołęka            111.57   3124   28
   3 Jacek Gigoła                   Gorzów Wielkopolski  106.29   2976   28
   4 Anna Chybowska                 Sochaczew            103.23   2684   26
   5 Anna Szyperska                 Poznań                93.96   2443   26
   6 Marek Syczuk                   Warszawa             136.96   3424   25
   7 Barbara Turbo                  Szczecin             111.24   2781   25
   8 Jerzy Tatarczuk                Warszawa             109.48   2737   25
   9 Łukasz Wojciechowski           Łomża                105.88   2647   25
  10 Dominika Brzezińska            Piła                  89.56   2239   25
  11 Ewa Kondracka                  Warszawa             134.25   3222   24
  12 Marcin Skowron                 Zabrze               128.83   3092   24
  13 Mariusz Grodek                 Olsztyn              122.75   2946   24
  14 Paweł Jędryka                  Tarnów               121.08   2906   24
  15 Tomasz Lempart                 Kraków               119.92   2878   24
  16 Maciej Chmielowski             Kraków               119.25   2862   24
  17 Marek Róziecki                 Rybnik               117.79   2827   24
  18 Andrzej Stańczyk               Kraków               115.17   2764   24
  19 Ryszard Niżewski               Warszawa             114.96   2759   24
  20 Beata Marynowicz               Racibórz             113.83   2732   24
  21 Andrzej Grabiński              Suchedniów           113.67   2728   24
  22 Marcin Żuchowski               Bydgoszcz            109.21   2621   24
  23 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            109.12   2619   24
  24 Karolina Rubaszewska           Wrocław              107.83   2588   24
  25 Elżbieta Święcka               Białystok            107.25   2574   24
  26 Andrzej Zając                  Jaworzno             103.96   2495   24
  27 Michał Garnowski               Pasłęk               102.83   2468   24
  28 Piotr Szutenberg               Ustka                101.88   2445   24
  29 Janusz Sojka                   Łódź                 100.33   2408   24
  30 Joanna Regdos                  Kraków               100.25   2406   24
  31 Lidia Szpakowska               Jaworzno              98.71   2369   24
  32 Zdzisław Parnicki              Słupsk                98.25   2358   24
  33 Krzysztof Sojka                Łódź                  97.58   2342   24
  34 Jędrzej Krasnoborski           Węgorzewo             96.75   2322   24
  35 Justyna Wiśniewska             Stargard Szczeciński  96.46   2315   24
  36 Dominik Małocha                Demblin               95.75   2298   24
  37 Wacław Sarek                   Jaworzno              94.83   2276   24
  38 Krzysztof Borodziuk            Kostrzyn              94.58   2270   24
  39 Jan Lisiewski                  Piasutno              93.08   2234   24
  40 Mateusz Stańczyk               Tarnów                90.21   2165   24
  41 Michał Dulat                   Kraków                89.67   2152   24
  42 Zbigniew Skrzypczyk            Jawor                 85.21   2045   24
  43 Marta Bożemska                 Ustka                 84.21   2021   24
  44 Edward Smołka                  Zabrze                83.46   2003   24
  45 Marek Swoboda                  Wałbrzych            106.61   2452   23
  46 Kamil Piecewicz                Nowe Miasto Lubawsk  104.39   2401   23
  47 Grażyna Cieślikowska           Racibórz             103.39   2378   23
  48 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   90.30   2077   23
  49 Norbert Skrzyński              Warszawa              89.87   2067   23
  50 Monika Szczyrzyca              Jaworzno              77.13   1774   23
  51 Piotr Sadzyński                Jaworzno              70.83   1629   23
  52 Artur Tomczyk                  Piła                 108.41   2385   22
  53 Błażej Fidziński               Dębica                86.95   1913   22
  54 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   85.91   1890   22
  55 Małgorzata Armknecht           Bydgoszcz             82.50   1815   22
  56 Maciej Śliwa                   Zabrze               124.62   2617   21
  57 Krzysztof Usakiewicz           Warszawa             122.76   2578   21
  58 Grzegorz Miecugow              Warszawa             108.75   2175   20
  59 Bartosz Boniecki               Elbląg               107.90   2158   20
  60 Andrzej Czesław Kowalski       Wałbrzych            107.15   2143   20
  61 Beata Błaszczyk                Łowicz                95.60   1912   20
  62 Julia Solarska                 Łódź                  69.35   1387   20
  63 Radosław Konca                 Warszawa             137.68   2616   19
  64 Jarosław Kamienik              Słupsk               103.32   1963   19
  65 Grzegorz Sęk                   Wrocław               96.84   1840   19
  66 Anna Kurpiel                   Warszawa              67.56   1216   18
  67 Filip Dalecki                  Rumia                102.35   1740   17
  68 Marcin Łydka                   Jaworzno              57.76    982   17
  69 Andrzej Słapiński              Warszawa             107.38   1718   16
  70 Barbara Krawczyk               Warszawa              70.44   1127   16
  71 Andrzej Przybyłowicz           Warszawa             138.60   2079   15
  72 Radosław Sowiński              Warszawa             112.27   1684   15
  73 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             111.13   1667   15
  74 Piotr Chabowski                Piła                 107.33   1610   15
  75 Wiesław Olewiński              Warszawa             106.33   1595   15
  76 Jacek Gasik                    Warszawa             102.47   1537   15
  77 Władysław Zieliński            Białogard             93.53   1403   15
  78 Marta Bołbot                   Bielsk Podlaski       84.47   1267   15
  79 Kinga Niżewska                 Warszawa              83.07   1246   15
  80 Agnieszka Kotlarz              Gdynia                69.00   1035   15
  81 Andrzej Puchalski              Łódź                 108.71   1522   14
  82 Marek Antosik                  Nowy Dwór Mazowieck  105.57   1478   14
  83 Agnieszka Jaśkiewicz           Czechowice-Dziedzice  96.21   1347   14
  84 Maria Pokorska                 Warszawa              96.21   1347   14
  85 Sandra Sekuła                  Szczecin              90.86   1272   14
  86 Tomasz Drewnowski              Warszawa              87.64   1227   14
  87 Elżbieta Hardej                Piaseczno             56.93    797   14
  88 Paweł Łęcki                    Gorzów Wielkopolski  127.15   1653   13
  89 Wojciech Zieliński             Szczecin             123.69   1608   13
  90 Łukasz Święcki                 Białystok            114.08   1483   13
  91 Maciej Bukowski                Szczecin             110.38   1435   13
  92 Krzysztof Chełstowski          Łomża                110.15   1432   13
  93 Alicja Tarczewska              Łomża                106.31   1382   13
  94 Marcin  Baniewski              Pełczyce             101.92   1325   13
  95 Mirosław Norwajszas            Szczecin             101.92   1325   13
  96 Anna Biegańska                 Białystok             97.08   1262   13
  97 Przemysław Kaliszuk            Szczecin              95.23   1238   13
  98 Maurycy Machnio                Lipiany               90.46   1176   13
  99 Waldemar Stankiewicz           Mieszkowice           89.31   1161   13
 100 Dorota Franków                 Gorzów Wielkopolski   88.54   1151   13
 101 Czesław Konopko                Szczecin              84.31   1096   13
 102 Arkadiusz Kaliszuk             Szczecin              78.31   1018   13
 103 Krystyna Puchalska             Łódź                  73.38    954   13
 104 Mirosław Dymkowski             Czechowice-Dziedzice  71.54    930   13
 105 Jędrzej Florek                 Bydgoszcz            145.42   1745   12
 106 Robert Zabłocki                Łódź                 137.08   1645   12
 107 Bartłomiej Bęben               Jarosław             128.75   1545   12
 108 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk  128.25   1539   12
 109 Maciej Czupryniak              Milanówek            126.25   1515   12
 110 Sławomir Buk                   Gliwice              125.83   1510   12
 111 Leszek Dobrowolski             Wrocław              125.75   1509   12
 112 Marek Gajdosz                  Nowy Sącz            124.92   1499   12
 113 Paweł Szulc                    Szczecin             124.67   1496   12
 114 Adam Jurkowski                 Knurów               122.67   1472   12
 115 Andrzej Szmidtke               Bolszewo             121.00   1452   12
 116 Kinga Pruszak                  Bydgoszcz            119.33   1432   12
 117 Monika Lewandowska             Warszawa             118.08   1417   12
 118 Jarosław Krzemiński            Tuchów               114.25   1371   12
 119 Maciej Stolarczyk              Zator                114.08   1369   12
 120 Ewa Marek-Domagała             Jelenia Góra         109.67   1316   12
 121 Paweł Miczko                   Sandomierz           108.58   1303   12
 122 Przemysław Pok                 Szczecin             108.00   1296   12
 123 Rafał  Wagnerowski             Tarnów               107.92   1295   12
 124 Paulina Mech                   Kraków               107.83   1294   12
 125 Iwona Rutkowska                Warszawa             107.00   1284   12
 126 Agnieszka Biegańska            Białystok            106.83   1282   12
 127 Tomasz Figiel                  Zawichost            106.67   1280   12
 128 Maria Grzegorzewska            Nowe Miasto Lubawsk  105.58   1267   12
 129 Tomasz Smulewicz               Łódź                 104.17   1250   12
 130 Marcin Bertrand                Poznań               103.75   1245   12
 131 Karolina Drabik                Skarżysko            103.33   1240   12
 132 Konrad Sowula                  Kraków               103.25   1239   12
 133 Paweł Frynia                   Konstantynów Łódzki  103.08   1237   12
 134 Bartek Kaczanowski             Szczecin             102.75   1233   12
 135 Anna Gorszka-Bilska            Przecław             102.42   1229   12
 136 Iwona Kucia                    Krosno               102.25   1227   12
 137 Jan Ziółkowski                 Rumia                102.25   1227   12
 138 Andrzej Gostomski              Łódź                 101.92   1223   12
 139 Agata Brzezińska               Świebodzice          101.50   1218   12
 140 Lucyna Sapis                   Słupsk               101.00   1212   12
 141 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz            100.75   1209   12
 142 Artur Tanistra                 Glinka                99.42   1193   12
 143 Andrzej Gronkiewicz            Gdańsk                99.33   1192   12
 144 Marta Świątkowska              Wrocław               98.75   1185   12
 145 Mateusz Cygan                  Chorzów               98.50   1182   12
 146 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec             97.33   1168   12
 147 Piotr Morawski                 Gdańsk                96.92   1163   12
 148 Dorota Ziembowicz              Gliwice               96.17   1154   12
 149 Anna Szutenberg                Ustka                 95.50   1146   12
 150 Tomasz Szczodry                Łomża                 95.33   1144   12
 151 Krystyna Borecka               Wałcz                 94.75   1137   12
 152 Marcela Wołowiec               Gdynia                94.67   1136   12
 153 Czesława Pawłowska             Wrocław               94.42   1133   12
 154 Kamila Zacharuk                Zabrze                93.92   1127   12
 155 Katarzyna Pawluch              Zabrze                93.83   1126   12
 156 Łukasz Sobierajski             Ostróda               93.08   1117   12
 157 Sławomir Szymański             Szczecin              92.83   1114   12
 158 Sandra Rykaczewska             Jaworzno              92.67   1112   12
 159 Mariusz Niemczyk               Kraków                91.58   1099   12
 160 Anna Gabriela Kortońska        Kraków                91.50   1098   12
 161 Mariusz Bogdański              Łomża                 91.42   1097   12
 162 Maciej Zięba                   Wrocław               91.17   1094   12
 163 Piotr Ziętal                   Legnica               91.08   1093   12
 164 Szymon Stolarczyk              Zator                 90.92   1091   12
 165 Robert Kurdziel                Katowice              90.83   1090   12
 166 Kuba Wróblewski                Ustka                 90.83   1090   12
 167 Krzysztof Wychudzki            Ostróda               90.33   1084   12
 168 Barbara Belof                  Falkenberg (Szwecja   90.08   1081   12
 169 Jolanta Szabla                 Wrocław               90.08   1081   12
 170 Dariusz Szulc                  Legnica               89.83   1078   12
 171 Maciej Polak                   Warszawa              89.50   1074   12
 172 Maciej Stańczyk                Kraków                89.00   1068   12
 173 Dawid Rykaczewski              Jaworzno              87.42   1049   12
 174 Maria Jarosz                   Lublin                86.42   1037   12
 175 Daniel Such                    Legnica               85.75   1029   12
 176 Kamil Tylmanowski              Brodnica              85.08   1021   12
 177 Maciej Sylwestrzuk             Gródek                84.67   1016   12
 178 Piotr Narewski                 Gdańsk                83.92   1007   12
 179 Sylwia Kozłowska               Białystok             83.33   1000   12
 180 Andrzej Stolot                 Zabrze                83.25    999   12
 181 Artur Jakimczyk                Olsztyn               82.75    993   12
 182 Paweł Łyszczarz                Gorzów Wielkopolski   82.08    985   12
 183 Anna Żyła                      Wrocław               82.08    985   12
 184 Danuta Zając                   Jaworzno              81.33    976   12
 185 Piotr Matyasik                 Kraków                79.42    953   12
 186 Ewa Bożemska                   Ustka                 79.25    951   12
 187 Szymon Jankowski               Nowe Miasto Lubawsk   78.17    938   12
 188 Grzegorz Kokot                 Ustka                 76.83    922   12
 189 Waldemar  Różanowski           Police                73.83    886   12
 190 Ewa Kujawska                   Poznań                71.58    859   12
 191 Paweł Skowron                  Legnica               70.92    851   12
 192 Daria Ząbik                    Legnica               61.08    733   12
 193 Zdzisław Stańkowski            Ostrzeszów           102.36   1126   11
 194 Piotr Sobociński               Inowrocław            95.91   1055   11
 195 Pawel Kulka                    Brodnica              92.73   1020   11
 196 Paweł Morga                    Warszawa              91.64   1008   11
 197 Ryszard Schwartz               Kąpino                89.00    979   11
 198 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno              88.27    971   11
 199 Klaudyna Hubeny                Łódź                  86.09    947   11
 200 Magdalena Jacak                Kraków                86.00    946   11
 201 Sławomir Grudziński            Ostróda               84.91    934   11
 202 Anna Straburzyńska             Bydgoszcz             84.91    934   11
 203 Jolanta Skrobisz               Warszawa              83.55    919   11
 204 Barbara Rapacz                 Złotniki Kujawskie    83.09    914   11
 205 Kuba Żuliński                  Przecław              83.00    913   11
 206 Kamil Kajfasz                  Spytkowice            81.73    899   11
 207 Barbara Żydaczewska            Lubin                 81.55    897   11
 208 Wojciech Kuć                   Stargard Szczecińsk   79.91    879   11
 209 Dariusz Zając                  Jaworzno              79.18    871   11
 210 Sylwia Łada                    Inowrocław            77.64    854   11
 211 Mateusz  Chojnacki             Bydgoszcz             76.36    840   11
 212 Rafał Stachura                 Zator                 75.09    826   11
 213 Agnieszka Niwelińska           Kraków                74.36    818   11
 214 Marta Armknecht                Bydgoszcz             73.82    812   11
 215 Sonia Cieślikowska             Racibórz              72.73    800   11
 216 Bogumił Włodek                 Łódź                  72.36    796   11
 217 Paweł Jakubiak                 Ostróda               71.64    788   11
 218 Maria Jankowska                Gdynia                71.45    786   11
 219 Piotr Jankowski                Nowe Miasto Lubawsk   71.45    786   11
 220 Marcin Kołodziejski            Brodnica              71.36    785   11
 221 Martyna  Zaforemska            Jaworzno              71.18    783   11
 222 Mateusz Wasylko                Szczecin              70.09    771   11
 223 Piotr Kalus                    Chorzów               68.91    758   11
 224 Lidia Beling                   Łódź                  66.18    728   11
 225 Przemysław Mamoń               Spytkowice            65.18    717   11
 226 Mateusz Zawadzki               Sampław               65.18    717   11
 227 Michał Mamoń                   Zator                 64.91    714   11
 228 Anna Skudlarska                Wrocław               63.00    693   11
 229 Wiktoria Kliber                Ostrów Wielkopolski   62.45    687   11
 230 Klaudia Zaforemska             Jaworzno              52.09    573   11
 231 Damian Motycki                 Łomża                 51.73    569   11
 232 Artur Koszel                   Warszawa             124.00   1240   10
 233 Joanna Zadrożna                Szczecin             121.80   1218   10
 234 Tomasz Żbikowski               Warszawa              88.20    882   10
 235 Wojciech Kwaśniak              Częstochowa           87.40    874   10
 236 Marian Wiatr                   Warszawa              78.30    783   10
 237 Kinga Kunert                   Zelistrzewo           76.40    764   10
 238 Paweł Bratuń                   Dąbrowa Górnicza     109.33    984    9
 239 Stanisław Książek              Skawina              105.56    950    9
 240 Andrzej Klich                  Jaworzno             102.67    924    9
 241 Paweł Brylski                  Kraków                66.11    595    9
 242 Waldemar Dębski                Ostróda               64.78    583    9
 243 Filip Klar                     Mielec               123.00    984    8
 244 Joanna Julian                  Wrocław              106.12    849    8
 245 Marek Starostka                Olkusz               102.75    822    8
 246 Karolina Alferowicz            Wrocław              100.38    803    8
 247 Maciej Pilc                    Poznań                97.50    780    8
 248 Michał Gorlicki                Łódź                  90.00    720    8
 249 Romuald Owczarek               Wałbrzych             86.00    688    8
 250 Leszek Kowalik                 Bydgoszcz             82.75    662    8
 251 Natalia Tokajuk                Bielsk Podlaski       78.38    627    8
 252 Adrian Fulczyk                 Mysłowice             73.00    584    8
 253 Marzena Mazur                  Warszawa             143.86   1007    7
 254 Zdzisław Figurski              Gryfów Śląski        121.86    853    7
 255 Bogdan Pokojski                Brwinów              105.86    741    7
 256 Michał Waszkiewicz             Warszawa             104.29    730    7
 257 Małgorzata Szablowska          Wrocław               98.29    688    7
 258 Krzysztof Wysoczański          Kraków                98.14    687    7
 259 Justyna Woszczyna              Kraków                87.00    609    7
 260 Remigiusz Rydz                 Kochlice              86.29    604    7
 261 Wojciech Urbański              Warszawa              85.14    596    7
 262 Mateusz Lipczyński             Sopot                 82.57    578    7
 263 Rafał Daniluk                  Bielsk Podlaski       82.43    577    7
 264 Natalia Lis zz                 Trzebnica             81.86    573    7
 265 Kamil Puton                    Ruda Śląska           78.71    551    7
 266 Jacek Czubak                   Legnica               69.71    488    7
 267 Mirosław Przepiórkowski        Inowrocław            69.57    487    7
 268 Barbara Pęska                  Nowy Dwór Mazowiecki  69.14    484    7
 269 Magda Dąbrowska                Bielsk Podlaski       68.86    482    7
 270 Przemysław Szczepaniak         Szczecin              55.29    387    7
 271 Cezary Bureta                  Wrocław               54.14    379    7
 272 Michał Patera                  Legnica               53.00    371    7
 273 Piotr Rosół                    Warszawa             108.00    648    6
 274 Izabela Wyłoga                 Lublin                99.33    596    6
 275 Jolanta Kosmowska              Warszawa              98.17    589    6
 276 Barbara Sajna                  Nowy Dwór Mazowiecki  96.50    579    6
 277 Sylwia Pliszka                 Szczecin              95.83    575    6
 278 Iwona  Szymańska               Września              94.83    569    6
 279 Zygmunt Sołtysiak              Piastów               93.00    558    6
 280 Marcin Ochal                   Dęblin                81.50    489    6
 281 Aldona Głośnicka               Ostróda               77.50    465    6
 282 Paweł Szczekutek               Warszawa              75.00    450    6
 283 Robert Oleszczuk               Rowy                  74.50    447    6
 284 Mieczysław Karwowski           Nowy Dwór Mazowiecki  73.50    441    6
 285 Tomasz Litman                  Szczecin              72.00    432    6
 286 Paweł Mroczkowski              Nowy Dwór Mazowiecki  64.00    384    6
 287 Karol Nitkowski                Szczytno              62.83    377    6
 288 Dawid Hudzik                   Zabrze                62.17    373    6
 289 Filip Pieczyński               Piastów               58.33    350    6
 290 Ewa Bator                      Bydgoszcz             58.17    349    6
 291 Maciej Gołaszewski             Wrocław               54.67    328    6
 292 Krzysztof Pypno                Gliwice              117.40    587    5
 293 Marek Gutjar                   Starogard Gdański    105.60    528    5
 294 Monika Kowalik                 Kraków                90.00    450    5
 295 Marcin Kukuła                  Jelenia Góra          79.00    395    5
 296 Andrzej Matyasik               Kraków                72.40    362    5
 297 Zuzanna Molak                  Warszawa              71.80    359    5
 298 Agnieszka Wydra                Gorzów Wielkopolski   57.20    286    5
 299 Adam Sacharczuk                Łomża                 55.20    276    5
 300 Zenon Cichy                    Gorzów Wielkopolski   50.00    250    5
 301 Sebastian Orzelski             Bielsk Podlaski      134.00    536    4
 302 Kinga Stecuła                  Bytom                125.00    500    4
 303 Paweł Stefaniak                Biała Podlaska       111.50    446    4
 304 Anna Czarnecka                 Zgierz               106.75    427    4
 305 Małgorzata Deszczyńska         Milanówek            100.75    403    4
 306 Michał Cichy                   Katowice              87.25    349    4
 307 Stanisław Stolarczyk           Zator                 78.50    314    4
 308 Paweł Kasprzak                 Warszawa              73.25    293    4
 309 Joanna Żądło                   Wrocław               68.25    273    4
 310 Izabela Borkiewicz             Kraków                57.25    229    4
 311 Patrycjusz Śliwiński           Wrocław               53.50    214    4
 312 Witold Berus                   Zabrze                51.50    206    4
 313 Maria Gaca                     Bydgoszcz             50.00    200    4
 314 Maria Krawczuk                 Wrocław              118.67    356    3
 315 Ewa Stypułkowska               Warszawa              90.00    270    3
 316 Agnieszka Pellowska            Słupsk                77.33    232    3
 317 Michał Jaworek                 Zabrze                74.00    222    3
 318 Joanna Zając                   Warszawa              71.00    213    3
 319 Grzegorz Głowacki              Piastów               62.67    188    3
 320 Joanna Duda                    Zabrze                62.33    187    3
 321 Anna Sroka                     Wrocław               57.67    173    3
 322 Elżbieta Nadolna               Ustka                 57.33    172    3
 323 Barbara Spodniewska            Tychy                 57.00    171    3
 324 Jerzy Stępniewski              Wrocław               57.00    171    3
 325 Dorota Kupiec                  Dęblin                56.33    169    3
 326 Sylwia Chrobok                 Warszawa              82.00    164    2
 327 Edward Kupiec                  Dęblin                65.50    131    2
 328 Maria Kosińska                 Piła                  64.00    128    2
 329 Jan Staniewicz                 Lublin                62.50    125    2
 330 Tadeusz Bach                   Wejherowo             62.00    124    2
 331 Michał Dzierżak                Wrocław               60.00    120    2
 332 Katarzyna Dziwnik              Bydgoszcz             50.00    100    2
 333 Walerian Pawlicki              Wrocław               75.00     75    1
 334 Tomasz  Jedynak                Majków                74.00     74    1
 335 Patrycja Chodyna               Grudziądz             73.00     73    1
 336 Tomasz Maciąg                  Wrocław               73.00     73    1
 337 Łukasz Musiał                  Wrocław               71.00     71    1
 338 Radosław Wodecki               Wrocław               67.00     67    1
 339 Marta Tralińska                Wrocław               62.00     62    1
 340 Bernadeta Zapała               Jaworzno              50.00     50    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie