Kraków 7
listopada
Kraków 7- 8 listopada XXIII Mistrzostwa Polski (faza eliminacyjna)
Kraków14
listopada
Kraków 14-15 listopada XXIII Mistrzostwa Polski (faza finałowa)
Przystajń14
listopada
Przystajń 14 listopada Pojedynek Scrabblowy w Przystajni (Bitwa na scrabble przy haftowanej replice obrazu Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”)
Kamil Górka mistrzem Polski!14 - 15 listopada 2015 — XXIII Mistrzostwa Polski (faza finałowa)InformacjeRelacjaWynikiHHRundyRankingPrzebieg
galeria

XXIII Mistrzostwa Polski (faza finałowa)Kraków, 14 - 15 listopada 2015

Konkurs Relacja z turnieju


Kamil Górka mistrzem Polski!Już faza eliminacyjna pokazała, iż walka o tytuł mistrza Polski w tym roku będzie stała na bardzo wysokim poziomie, a nawet drobne błędy mogą spowodować utratę szans na medale. Jeśli dodamy do tego możliwość słabszej dyspozycji w finałach, szanse na triumf spadają praktycznie do zera. I wówczas nawet udane losowania liter, które są warunkiem koniecznym końcowej wiktorii, nie pomogą w odniesieniu zwycięstwa, zwłaszcza gdy średni ranking uczestników turnieju wynosi 149,71!

Czy tegoroczny mistrz Polski doświadczył podobnych problemów? Jeśli tak, to zapewne musiał i tak zagrać na minimum 99% swoich możliwości. Każdy procent w dół powodował bowiem bezwzględność przeciwników w bezpośrednich partiach, a w konsekwencji porażki. A te, aby zostać mistrzem należało ograniczyć do minimum. Ale po kolei…

Pierwsze pięć rund bezbłędnie przebrnęła dwójka graczy – tegoroczny mistrz Polski Kamil Górka oraz wicemistrz – Michał Alabrudziński. Z tą małą poprawką, że na tym etapie kolejność była odwrotna. Trzeci w tym momencie był Jakub Szymczak z jedną porażką. Kuba pozytywnie zaskoczył wszystkich obserwujących mistrzostwa.

Kolejne rundy nie przynosiły większych zmian w prowadzącej trójce. Owszem, dość często zamieniali się oni miejscami w klasyfikacji, ale były to jedynie permutacje tych samych nazwisk.
Tuż za nimi klasyfikacja zmieniała się bardziej dynamicznie, ale tutaj najczęściej przewijały się nazwiska Mirosława UglikaRafała Lenartowskiego.

Ostatnie pięć rund, najbardziej emocjonujących, ale i zarazem najtrudniejszych dla prowadzącej trójki przyniosło ostatecznie zmiany na pozycjach medalowych. Michał Alabrudziński rozpoczynający ten etap rozgrywek z 9 zwycięstwami na koncie zwyciężył w zaledwie jednej z ostatnich pięciu partii. Jakub Szymczak w dwóch, a Kamil Górka w trzech. I to właśnie to jedno zwycięstwo więcej dało Kamilowi ostateczny triumf i tytuł Mistrza Polski AD 2015. Kamil odniósł 11 zwycięstw w 15 pojedynkach. Tym samym obecnie ma już w swoim dorobku dwa tytuły Mistrza Polski, dwa zdobywcy Pucharu Polski, czterokrotnie zwyciężał w morderczej walce turnieju Le Mans i raz w cyklu Grand Prix! Brawo!

Michał Alabrudziński, pomimo wspomnianych porażek w końcowej fazie, wywalczył ostatecznie srebrny medal – po części dzięki wypracowanej przewadze w pierwszej części finałów, po części dzięki… siódemce HIPOGEA w przedostatnim ruchu ostatniej partii mistrzostw z Kubą Szymczakiem. To właśnie ta siódemka pozbawiła Kubę szans na medal, choć jeszcze kilka chwil wcześniej był przez moment wirtualnie mistrzem Polski (prowadził w partii z Michałem, a Mirek w grze z Kamilem). Tak czy inaczej był to świetny występ Kuby w tegorocznych zmaganiach.
Bezpośrednie boje czołowej trójki wykorzystał Rafał Lenartowski, który zwyciężając w pięciu z ostatnich 6 partii, rzutem na taśmę zdobył brązowy medal.

Wielkie gratulacje dla Kamila Górki za zdobycie złotego medalu, a także Michała Alabrudzińskiego za srebro i Rafała Lenartowskiego za brąz.

Aby przeżyć jeszcze raz emocje tegorocznych pojedynków, zapraszam do prześledzenia przebiegu zawodów, a także zapisów wielu partii, które potwierdzają wysoki poziom mistrzowskich zmagań.

Wielkie podziękowania dla Zuzanny Szawuły, Barbary Obremskiej, Mariusza Wrześniewskiego, Pawła Mazurka i Miłosza Wrzałka za pomoc w przeprowadzeniu bezpośredniej transmisji z mistrzostw.
relacja: Karol Wyrębkiewicz
1 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Krzysztof Obremski : Rafał Lenartowski
2 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Stanisław Rydzik : Jakub Szymczak
2 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Krzysztof Mówka : Mirosław Uglik
3 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Łukasz Bobowski : Dariusz Kosz
3 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Irena Sołdan : Kazimierz Merklejn
4 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Kamil Górka : Jan Mrozowski
4 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Stanisław Rydzik : Bartosz Morawski
5 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Łukasz Tuszyński : Dariusz Kosz
5 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Rafał Lenartowski : Mariusz Skrobosz
6 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Kazimierz Merklejn : Kamil Górka
6 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Dariusz Kosz : Stanisław Rydzik
6 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Michał Alabrudziński : Krzysztof Obremski
7 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Jakub Szymczak : Łukasz Bobowski
7 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Kazimierz Merklejn : Michał Alabrudziński
7 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Kamil Górka : Krzysztof Obremski
8 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Krzysztof Mówka : Irena Sołdan
8 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Mariusz Skrobosz : Łukasz Tuszyński
9 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Rafał Lenartowski : Bartosz Morawski
9 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Mariusz Skrobosz : Michał Alabrudziński
9 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Jan Mrozowski : Jakub Szymczak
10 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Mirosław Uglik : Jan Mrozowski
10 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Michał Alabrudziński : Dariusz Kosz
10 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Jakub Szymczak : Irena Sołdan
11 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Kamil Górka : Krzysztof Mówka
11 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Mirosław Uglik : Rafał Lenartowski
11 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Jakub Szymczak : Łukasz Tuszyński
12 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Krzysztof Mówka : Michał Alabrudziński
12 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Rafał Lenartowski : Jakub Szymczak
12 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Łukasz Tuszyński : Mirosław Uglik
12 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Stanisław Rydzik : Kamil Górka
13 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Krzysztof Mówka : Łukasz Tuszyński
13 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Stanisław Rydzik : Rafał Lenartowski
13 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Michał Alabrudziński : Mirosław Uglik
13 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Kamil Górka : Jakub Szymczak
14 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Łukasz Tuszyński : Rafał Lenartowski
14 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Kamil Górka : Michał Alabrudziński
14 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Krzysztof Obremski : Kazimierz Merklejn
14 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Mirosław Uglik : Jakub Szymczak
15 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Rafał Lenartowski : Krzysztof Mówka
15 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Mirosław Uglik : Kamil Górka
15 runda fazy finałowej XXIII Mistrzostw Polski - Jakub Szymczak : Michał Alabrudziński
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
XXIII Mistrzostwa Polski (faza eliminacyjna)
XXII Mistrzostwa Polski
XXI Mistrzostwa Polski (faza finałowa)


Regulamin XXIII Mistrzostw Polski
Rodzaj turniejuzamknięty, dla czołowej 16 z fazy eliminacyjnej
Sposób rozgrywaniasystem: każdy z każdym

Rozstawienie rund fazy finałowej
Miejsce rozgrywekHotel GALAXY

ul. Gęsia 22A
31-535 Kraków
Obrońca tytułuDariusz Kosz
SędziaKarol Wyrębkiewicz
HarmonogramSobota, 14 listopada (9 rund)
12:00 — rozpoczęcie turnieju
ok. 14:30-15:30 — przerwa obiadowa
21:00 — zakończenie gier

Niedziela, 15 listopada (6 rund)
9:30 — rozpoczęcie drugiego dnia rozgrywek
15:00 — zakończenie MP i wręczenie nagród
DojazdZ Dworca PKP/PKS Kraków Główny:

- pieszo ok. 30 minut,
- tramwaj 14 lub 20 --> z przystanku: Dworzec Główny do przystanku: Rondo Grzegórzeckie (3 przystanki, ok. 7 minut) i dalej 600 metrów pieszo
WyżywienieW okolicy galeria handlowa z punktem gastronomicznym.
NoclegiNa miejscu gry:
Hotel Galaxy****
ul. Gęsia 22A

W spacerowej odległości od miejsca gry, na krakowskim Kazimierzu:
  • Moon Hostel (850 metrów od miejsca gry)
  • Hostel 70s (1,5 km od miejsca gry)
  • Good Bye Lenin (1,2 km od miejsca gry)
  • Barka Basia (1 km od miejsca gry)
  • Hotel Secesja*** (1,7 km od miejsca gry)
  • Schronisko Młodzieżowe Sokolska (1,6 km od miejsca gry)

    Inne noclegi w Krakowie:
  • Apartamenty w Krakowie
  • e-Turysta
  • nocowanie.pl
  • NagrodyI miejsce — 2200 zł
    II miejsce — 1000 zł
    III miejsce — 650 zł
    IV miejsce — 500 zł
    V miejsce — 400 zł
    VI miejsce — 300 zł
    VII miejsce — 250 zł
    VIII miejsce — 200 zł
    OrganizatorzyPolska Federacja Scrabble

    Kontakt:
    Justyna Górka, tel. 606 288 378, e-mail j.gorka@pfs.org.pl
    Karol Wyrębkiewicz, tel. 691 664 325, e-mail k.wyrebkiewicz@pfs.org.pl
    SponsorzyTEEKANNE Polska


    Wyniki turnieju XXIII Mistrzostwa Polski (faza finałowa)
    
    Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
    --- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
      1 Kamil           Górka                Kraków                 148.75     11.0     5949     2596      506
      2 Michał          Alabrudziński        Włocławek              158.62     10.0     6207     2486      499
      3 Rafał           Lenartowski          Gdynia                 152.12     10.0     6156     2493       98
      4 Jakub           Szymczak             Łódź                   144.30     10.0     5772     2501      -25
      5 Mirosław        Uglik                Warszawa               146.31      9.0     6299     2399      670
      6 Bartosz         Morawski             Gliwice                151.57      9.0     6248     2393      295
      7 Stanisław       Rydzik               Warszawa               143.83      9.0     5822     2401       68
      8 Łukasz          Tuszyński            Chłopowo               149.67      8.0     5817     2295      -10
      9 Krzysztof       Mówka                Warszawa               151.92      7.0     6190     2193     -165
     10 Mariusz         Skrobosz             Warszawa               156.38      7.0     6128     2189      132
     11 Dariusz         Kosz                 Nysa                   158.64      7.0     6088     2186      220
     12 Irena           Sołdan               Sopot                  137.14      6.0     5887     2108        9
     13 Jan             Mrozowski            Kraków                 143.40      6.0     5410     2102     -257
     14 Krzysztof       Obremski             Legnica                151.07      4.0     5623     1894     -695
     15 Kazimierz       Merklejn             Szczecin               152.30      4.0     5443     1893     -888
     16 Łukasz          Bobowski             Suchedniów             149.30      3.0     5518     1796     -457
    
    Wyniki poszczególnych graczy w turnieju XXIII Mistrzostwa Polski (faza finałowa)
    
    
    
    	Dariusz Kosz 158.64 Nysa
    
    Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
    ----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
        1     1 Mirosław       Uglik                 146.31 -  385: 466   96
        2     1 Bartosz        Morawski              151.57 -  386: 487  102
        3     1 Łukasz         Bobowski              149.30 +  344: 308  199
        4     1 Jakub          Szymczak              144.30 -  367: 390   94
        5     1 Łukasz         Tuszyński             149.67 -  378: 404  100
        6     1 Stanisław      Rydzik                143.83 +  475: 349  194
        7     1 Krzysztof      Mówka                 151.92 +  532: 409  202
        8     1 Rafał          Lenartowski           152.12 +  417: 315  202
        9     1 Kamil          Górka                 148.75 +  442: 368  199
       10     1 Michał         Alabrudziński         158.62 -  330: 497  109
       11     1 Krzysztof      Obremski              151.07 +  482: 259  201
       12     1 Kazimierz      Merklejn              152.30 -  348: 365  102
       13     1 Jan            Mrozowski             143.40 -  417: 428   93
       14     1 Mariusz        Skrobosz              156.38 -  379: 470  106
       15     1 Irena          Sołdan                137.14 +  406: 353  187
                                                              --------------- ---- ------
                                                                        2186  / 15 145.73
    
    
    
    
    	Michał Alabrudziński 158.62 Włocławek
    
    Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
    ----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
        1     6 Jan            Mrozowski             143.40 +  431: 267  193
        2     6 Łukasz         Tuszyński             149.67 +  455: 345  200
        3     6 Rafał          Lenartowski           152.12 +  519: 383  202
        4     6 Irena          Sołdan                137.14 +  446: 335  187
        5     6 Bartosz        Morawski              151.57 +  417: 372  202
        6     4 Krzysztof      Obremski              151.07 -  334: 381  101
        7     3 Kazimierz      Merklejn              152.30 +  403: 320  202
        8     6 Łukasz         Bobowski              149.30 +  476: 402  199
        9     4 Mariusz        Skrobosz              156.38 +  400: 348  206
       10     1 Dariusz        Kosz                  158.64 +  497: 330  209
       11     3 Stanisław      Rydzik                143.83 -  307: 465   94
       12     2 Krzysztof      Mówka                 151.92 -  356: 445  102
       13     6 Mirosław       Uglik                 146.31 -  329: 535   96
       14     4 Kamil          Górka                 148.75 -  439: 442   99
       15     6 Jakub          Szymczak              144.30 +  398: 338  194
                                                              --------------- ---- ------
                                                                        2486  / 15 165.73
    
    
    
    
    	Mariusz Skrobosz 156.38 Warszawa               
    
    Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
    ----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
        1     4 Jakub          Szymczak              144.30 -  344: 388   94
        2     4 Łukasz         Bobowski              149.30 +  449: 409  199
        3     4 Bartosz        Morawski              151.57 -  418: 423  102
        4     4 Mirosław       Uglik                 146.31 +  437: 419  196
        5     4 Rafał          Lenartowski           152.12 -  399: 454  102
        6     2 Krzysztof      Mówka                 151.92 -  430: 436  102
        7     2 Stanisław      Rydzik                143.83 +  455: 349  194
        8     4 Łukasz         Tuszyński             149.67 -  314: 381  100
        9     4 Michał         Alabrudziński         158.62 -  348: 400  109
       10     4 Kamil          Górka                 148.75 -  354: 488   99
       11     4 Kazimierz      Merklejn              152.30 +  444: 288  202
       12     4 Krzysztof      Obremski              151.07 +  522: 386  201
       13     4 Irena          Sołdan                137.14 +  424: 352  187
       14     1 Dariusz        Kosz                  158.64 +  470: 379  209
       15     4 Jan            Mrozowski             143.40 -  320: 444   93
                                                              --------------- ---- ------
                                                                        2189  / 15 145.93
    
    
    
    
    	Kazimierz Merklejn 152.30 Szczecin
    
    Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
    ----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
        1     5 Łukasz         Tuszyński             149.67 +  427: 414  200
        2     5 Jan            Mrozowski             143.40 -  303: 319   93
        3     5 Irena          Sołdan                137.14 -  416: 541   87
        4     5 Rafał          Lenartowski           152.12 -  379: 436  102
        5     5 Mirosław       Uglik                 146.31 -  364: 456   96
        6     3 Kamil          Górka                 148.75 -  338: 423   99
        7     3 Michał         Alabrudziński         158.62 -  320: 403  109
        8     5 Jakub          Szymczak              144.30 -  387: 450   94
        9     3 Stanisław      Rydzik                143.83 -  345: 416   94
       10     2 Krzysztof      Mówka                 151.92 +  420: 318  202
       11     4 Mariusz        Skrobosz              156.38 -  288: 444  106
       12     1 Dariusz        Kosz                  158.64 +  365: 348  209
       13     5 Bartosz        Morawski              151.57 -  404: 491  102
       14     3 Krzysztof      Obremski              151.07 -  314: 510  101
       15     5 Łukasz         Bobowski              149.30 +  373: 362  199
                                                              --------------- ---- ------
                                                                        1893  / 15 126.20
    
    
    
    
    	Rafał Lenartowski 152.12 Gdynia
    
    Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
    ----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
        1     8 Krzysztof      Obremski              151.07 +  386: 317  201
        2     7 Kamil          Górka                 148.75 -  390: 446   99
        3     6 Michał         Alabrudziński         158.62 -  383: 519  109
        4     5 Kazimierz      Merklejn              152.30 +  436: 379  202
        5     4 Mariusz        Skrobosz              156.38 +  454: 399  206
        6     5 Jan            Mrozowski             143.40 +  415: 402  193
        7     5 Irena          Sołdan                137.14 +  436: 372  187
        8     1 Dariusz        Kosz                  158.64 -  315: 417  109
        9     5 Bartosz        Morawski              151.57 -  357: 465  102
       10     5 Łukasz         Bobowski              149.30 +  424: 380  199
       11     5 Mirosław       Uglik                 146.31 +  425: 409  196
       12     5 Jakub          Szymczak              144.30 +  411: 347  194
       13     3 Stanisław      Rydzik                143.83 -  383: 452   94
       14     5 Łukasz         Tuszyński             149.67 +  416: 343  200
       15     2 Krzysztof      Mówka                 151.92 +  525: 411  202
                                                              --------------- ---- ------
                                                                        2493  / 15 166.20
    
    
    
    
    	Krzysztof Mówka 151.92 Warszawa        
    
    Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
    ----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
        1     2 Bartosz        Morawski              151.57 +  558: 331  202
        2     2 Mirosław       Uglik                 146.31 +  373: 348  196
        3     2 Jakub          Szymczak              144.30 -  477: 610   94
        4     2 Łukasz         Bobowski              149.30 -  405: 418   99
        5     2 Jan            Mrozowski             143.40 +  346: 330  193
        6     2 Mariusz        Skrobosz              156.38 +  436: 430  206
        7     1 Dariusz        Kosz                  158.64 -  409: 532  109
        8     2 Irena          Sołdan                137.14 -  289: 451   87
        9     2 Krzysztof      Obremski              151.07 +  540: 421  201
       10     2 Kazimierz      Merklejn              152.30 -  318: 420  102
       11     2 Kamil          Górka                 148.75 -  377: 380   99
       12     2 Michał         Alabrudziński         158.62 +  445: 356  209
       13     2 Łukasz         Tuszyński             149.67 +  422: 375  200
       14     2 Stanisław      Rydzik                143.83 -  384: 428   94
       15     2 Rafał          Lenartowski           152.12 -  411: 525  102
                                                              --------------- ---- ------
                                                                        2193  / 15 146.20
    
    
    
    
    	Bartosz Morawski 151.57 Gliwice                  
    
    Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
    ----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
        1     2 Krzysztof      Mówka                 151.92 -  331: 558  102
        2     1 Dariusz        Kosz                  158.64 +  487: 386  209
        3     4 Mariusz        Skrobosz              156.38 +  423: 418  206
        4     3 Stanisław      Rydzik                143.83 -  410: 493   94
        5     6 Michał         Alabrudziński         158.62 -  372: 417  109
        6     7 Jakub          Szymczak              144.30 -  421: 435   94
        7     8 Mirosław       Uglik                 146.31 +  432: 370  196
        8     7 Kamil          Górka                 148.75 +  413: 280  199
        9     5 Rafał          Lenartowski           152.12 +  465: 357  202
       10     8 Łukasz         Tuszyński             149.67 -  372: 445  100
       11     6 Irena          Sołdan                137.14 +  417: 309  187
       12     7 Jan            Mrozowski             143.40 -  360: 394   93
       13     5 Kazimierz      Merklejn              152.30 +  491: 404  202
       14     8 Łukasz         Bobowski              149.30 +  393: 302  199
       15     8 Krzysztof      Obremski              151.07 +  461: 385  201
                                                              --------------- ---- ------
                                                                        2393  / 15 159.53
    
    
    
    
    	Krzysztof Obremski 151.07 Legnica                  
    
    Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
    ----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
        1     8 Rafał          Lenartowski           152.12 -  317: 386  102
        2     8 Irena          Sołdan                137.14 -  437: 462   87
        3     8 Jan            Mrozowski             143.40 -  350: 454   93
        4     8 Łukasz         Tuszyński             149.67 -  367: 468  100
        5     8 Jakub          Szymczak              144.30 -  393: 404   94
        6     4 Michał         Alabrudziński         158.62 +  381: 334  209
        7     4 Kamil          Górka                 148.75 -  291: 434   99
        8     8 Mirosław       Uglik                 146.31 -  340: 368   96
        9     2 Krzysztof      Mówka                 151.92 -  421: 540  102
       10     3 Stanisław      Rydzik                143.83 +  425: 334  194
       11     1 Dariusz        Kosz                  158.64 -  259: 482  109
       12     4 Mariusz        Skrobosz              156.38 -  386: 522  106
       13     8 Łukasz         Bobowski              149.30 +  361: 355  199
       14     3 Kazimierz      Merklejn              152.30 +  510: 314  202
       15     8 Bartosz        Morawski              151.57 -  385: 461  102
                                                              --------------- ---- ------
                                                                        1894  / 15 126.27
    
    
    
    
    	Łukasz Tuszyński 149.67 Chłopowo                 
    
    Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
    ----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
        1     5 Kazimierz      Merklejn              152.30 -  414: 427  102
        2     6 Michał         Alabrudziński         158.62 -  345: 455  109
        3     7 Kamil          Górka                 148.75 -  308: 415   99
        4     8 Krzysztof      Obremski              151.07 +  468: 367  201
        5     1 Dariusz        Kosz                  158.64 +  404: 378  209
        6     6 Irena          Sołdan                137.14 +  401: 388  187
        7     6 Jan            Mrozowski             143.40 +  406: 316  193
        8     4 Mariusz        Skrobosz              156.38 +  381: 314  206
        9     8 Łukasz         Bobowski              149.30 -  338: 510   99
       10     8 Bartosz        Morawski              151.57 +  445: 372  202
       11     8 Jakub          Szymczak              144.30 -  378: 386   94
       12     8 Mirosław       Uglik                 146.31 +  469: 333  196
       13     2 Krzysztof      Mówka                 151.92 -  375: 422  102
       14     5 Rafał          Lenartowski           152.12 -  343: 416  102
       15     3 Stanisław      Rydzik                143.83 +  342: 328  194
                                                              --------------- ---- ------
                                                                        2295  / 15 153.00
    
    
    
    
    	Łukasz Bobowski 149.30 Suchedniów               
    
    Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
    ----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
        1     3 Stanisław      Rydzik                143.83 -  323: 365   94
        2     4 Mariusz        Skrobosz              156.38 -  409: 449  106
        3     1 Dariusz        Kosz                  158.64 -  308: 344  109
        4     2 Krzysztof      Mówka                 151.92 +  418: 405  202
        5     7 Kamil          Górka                 148.75 -  349: 415   99
        6     8 Mirosław       Uglik                 146.31 -  326: 373   96
        7     7 Jakub          Szymczak              144.30 +  414: 338  194
        8     6 Michał         Alabrudziński         158.62 -  402: 476  109
        9     8 Łukasz         Tuszyński             149.67 +  510: 338  200
       10     5 Rafał          Lenartowski           152.12 -  380: 424  102
       11     7 Jan            Mrozowski             143.40 -  355: 424   93
       12     6 Irena          Sołdan                137.14 -  305: 497   87
       13     8 Krzysztof      Obremski              151.07 -  355: 361  101
       14     8 Bartosz        Morawski              151.57 -  302: 393  102
       15     5 Kazimierz      Merklejn              152.30 -  362: 373  102
                                                              --------------- ---- ------
                                                                        1796  / 15 119.73
    
    
    
    
    	Kamil Górka 148.75 Kraków
    
    Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
    ----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
        1     7 Irena          Sołdan                137.14 +  417: 318  187
        2     7 Rafał          Lenartowski           152.12 +  446: 390  202
        3     7 Łukasz         Tuszyński             149.67 +  415: 308  200
        4     7 Jan            Mrozowski             143.40 +  444: 341  193
        5     7 Łukasz         Bobowski              149.30 +  415: 349  199
        6     3 Kazimierz      Merklejn              152.30 +  423: 338  202
        7     4 Krzysztof      Obremski              151.07 +  434: 291  201
        8     7 Bartosz        Morawski              151.57 -  280: 413  102
        9     1 Dariusz        Kosz                  158.64 -  368: 442  109
       10     4 Mariusz        Skrobosz              156.38 +  488: 354  206
       11     2 Krzysztof      Mówka                 151.92 +  380: 377  202
       12     3 Stanisław      Rydzik                143.83 -  309: 372   94
       13     7 Jakub          Szymczak              144.30 -  320: 360   94
       14     4 Michał         Alabrudziński         158.62 +  442: 439  209
       15     7 Mirosław       Uglik                 146.31 +  368: 351  196
                                                              --------------- ---- ------
                                                                        2596  / 15 173.07
    
    
    
    
    	Mirosław Uglik 146.31 Warszawa
    
    Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
    ----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
        1     1 Dariusz        Kosz                  158.64 +  466: 385  209
        2     2 Krzysztof      Mówka                 151.92 -  348: 373  102
        3     3 Stanisław      Rydzik                143.83 +  526: 377  194
        4     4 Mariusz        Skrobosz              156.38 -  419: 437  106
        5     5 Kazimierz      Merklejn              152.30 +  456: 364  202
        6     8 Łukasz         Bobowski              149.30 +  373: 326  199
        7     8 Bartosz        Morawski              151.57 -  370: 432  102
        8     8 Krzysztof      Obremski              151.07 +  368: 340  201
        9     6 Irena          Sołdan                137.14 +  512: 409  187
       10     7 Jan            Mrozowski             143.40 +  412: 340  193
       11     5 Rafał          Lenartowski           152.12 -  409: 425  102
       12     8 Łukasz         Tuszyński             149.67 -  333: 469  100
       13     6 Michał         Alabrudziński         158.62 +  535: 329  209
       14     7 Jakub          Szymczak              144.30 +  421: 255  194
       15     7 Kamil          Górka                 148.75 -  351: 368   99
                                                              --------------- ---- ------
                                                                        2399  / 15 159.93
    
    
    
    
    	Jakub Szymczak 144.30 Łódź                     
    
    Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
    ----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
        1     4 Mariusz        Skrobosz              156.38 +  388: 344  206
        2     3 Stanisław      Rydzik                143.83 -  372: 393   94
        3     2 Krzysztof      Mówka                 151.92 +  610: 477  202
        4     1 Dariusz        Kosz                  158.64 +  390: 367  209
        5     8 Krzysztof      Obremski              151.07 +  404: 393  201
        6     7 Bartosz        Morawski              151.57 +  435: 421  202
        7     7 Łukasz         Bobowski              149.30 -  338: 414   99
        8     5 Kazimierz      Merklejn              152.30 +  450: 387  202
        9     7 Jan            Mrozowski             143.40 +  352: 332  193
       10     6 Irena          Sołdan                137.14 +  347: 341  187
       11     8 Łukasz         Tuszyński             149.67 +  386: 378  200
       12     5 Rafał          Lenartowski           152.12 -  347: 411  102
       13     7 Kamil          Górka                 148.75 +  360: 320  199
       14     7 Mirosław       Uglik                 146.31 -  255: 421   96
       15     6 Michał         Alabrudziński         158.62 -  338: 398  109
                                                              --------------- ---- ------
                                                                        2501  / 15 166.73
    
    
    
    
    	Stanisław Rydzik 143.83 Warszawa                 
    
    Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
    ----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
        1     3 Łukasz         Bobowski              149.30 +  365: 323  199
        2     3 Jakub          Szymczak              144.30 +  393: 372  194
        3     3 Mirosław       Uglik                 146.31 -  377: 526   96
        4     3 Bartosz        Morawski              151.57 +  493: 410  202
        5     3 Irena          Sołdan                137.14 -  332: 372   87
        6     1 Dariusz        Kosz                  158.64 -  349: 475  109
        7     2 Mariusz        Skrobosz              156.38 -  349: 455  106
        8     3 Jan            Mrozowski             143.40 +  369: 326  193
        9     3 Kazimierz      Merklejn              152.30 +  416: 345  202
       10     3 Krzysztof      Obremski              151.07 -  334: 425  101
       11     3 Michał         Alabrudziński         158.62 +  465: 307  209
       12     3 Kamil          Górka                 148.75 +  372: 309  199
       13     3 Rafał          Lenartowski           152.12 +  452: 383  202
       14     2 Krzysztof      Mówka                 151.92 +  428: 384  202
       15     3 Łukasz         Tuszyński             149.67 -  328: 342  100
                                                              --------------- ---- ------
                                                                        2401  / 15 160.07
    
    
    
    
    	Jan Mrozowski 143.40 Kraków
    
    Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
    ----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
        1     6 Michał         Alabrudziński         158.62 -  267: 431  109
        2     5 Kazimierz      Merklejn              152.30 +  319: 303  202
        3     8 Krzysztof      Obremski              151.07 +  454: 350  201
        4     7 Kamil          Górka                 148.75 -  341: 444   99
        5     2 Krzysztof      Mówka                 151.92 -  330: 346  102
        6     5 Rafał          Lenartowski           152.12 -  402: 415  102
        7     6 Łukasz         Tuszyński             149.67 -  316: 406  100
        8     3 Stanisław      Rydzik                143.83 -  326: 369   94
        9     7 Jakub          Szymczak              144.30 -  332: 352   94
       10     7 Mirosław       Uglik                 146.31 -  340: 412   96
       11     7 Łukasz         Bobowski              149.30 +  424: 355  199
       12     7 Bartosz        Morawski              151.57 +  394: 360  202
       13     1 Dariusz        Kosz                  158.64 +  428: 417  209
       14     6 Irena          Sołdan                137.14 -  293: 387   87
       15     4 Mariusz        Skrobosz              156.38 +  444: 320  206
                                                              --------------- ---- ------
                                                                        2102  / 15 140.13
    
    
    
    
    	Irena Sołdan 137.14 Sopot                    
    
    Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
    ----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
        1     7 Kamil          Górka                 148.75 -  318: 417   99
        2     8 Krzysztof      Obremski              151.07 +  462: 437  201
        3     5 Kazimierz      Merklejn              152.30 +  541: 416  202
        4     6 Michał         Alabrudziński         158.62 -  335: 446  109
        5     3 Stanisław      Rydzik                143.83 +  372: 332  194
        6     6 Łukasz         Tuszyński             149.67 -  388: 401  100
        7     5 Rafał          Lenartowski           152.12 -  372: 436  102
        8     2 Krzysztof      Mówka                 151.92 +  451: 289  202
        9     6 Mirosław       Uglik                 146.31 -  409: 512   96
       10     6 Jakub          Szymczak              144.30 -  341: 347   94
       11     6 Bartosz        Morawski              151.57 -  309: 417  102
       12     6 Łukasz         Bobowski              149.30 +  497: 305  199
       13     4 Mariusz        Skrobosz              156.38 -  352: 424  106
       14     6 Jan            Mrozowski             143.40 +  387: 293  193
       15     1 Dariusz        Kosz                  158.64 -  353: 406  109
                                                              --------------- ---- ------
                                                                        2108  / 15 140.53
    
    
    
    Wyniki poszczególnych rund turnieju XXIII Mistrzostwa Polski (faza finałowa)
    
    
    
    Runda nr  1
    -----------
    Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
    ---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
       1 Mirosław       Uglik                - Dariusz        Kosz                  466: 385
       2 Krzysztof      Mówka                - Bartosz        Morawski              558: 331
       3 Łukasz         Bobowski             - Stanisław      Rydzik                323: 365
       4 Mariusz        Skrobosz             - Jakub          Szymczak              344: 388
       5 Łukasz         Tuszyński            - Kazimierz      Merklejn              414: 427
       6 Michał         Alabrudziński        - Jan            Mrozowski             431: 267
       7 Irena          Sołdan               - Kamil          Górka                 318: 417
       8 Krzysztof      Obremski             - Rafał          Lenartowski           317: 386
    
    
    Runda nr  2
    -----------
    Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
    ---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
       1 Dariusz        Kosz                 - Bartosz        Morawski              386: 487
       2 Krzysztof      Mówka                - Mirosław       Uglik                 373: 348
       3 Stanisław      Rydzik               - Jakub          Szymczak              393: 372
       4 Mariusz        Skrobosz             - Łukasz         Bobowski              449: 409
       5 Kazimierz      Merklejn             - Jan            Mrozowski             303: 319
       6 Michał         Alabrudziński        - Łukasz         Tuszyński             455: 345
       7 Kamil          Górka                - Rafał          Lenartowski           446: 390
       8 Krzysztof      Obremski             - Irena          Sołdan                437: 462
    
    
    Runda nr  3
    -----------
    Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
    ---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
       1 Łukasz         Bobowski             - Dariusz        Kosz                  308: 344
       2 Jakub          Szymczak             - Krzysztof      Mówka                 610: 477
       3 Mirosław       Uglik                - Stanisław      Rydzik                526: 377
       4 Bartosz        Morawski             - Mariusz        Skrobosz              423: 418
       5 Irena          Sołdan               - Kazimierz      Merklejn              541: 416
       6 Rafał          Lenartowski          - Michał         Alabrudziński         383: 519
       7 Łukasz         Tuszyński            - Kamil          Górka                 308: 415
       8 Jan            Mrozowski            - Krzysztof      Obremski              454: 350
    
    
    Runda nr  4
    -----------
    Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
    ---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
       1 Dariusz        Kosz                 - Jakub          Szymczak              367: 390
       2 Krzysztof      Mówka                - Łukasz         Bobowski              405: 418
       3 Stanisław      Rydzik               - Bartosz        Morawski              493: 410
       4 Mariusz        Skrobosz             - Mirosław       Uglik                 437: 419
       5 Kazimierz      Merklejn             - Rafał          Lenartowski           379: 436
       6 Michał         Alabrudziński        - Irena          Sołdan                446: 335
       7 Kamil          Górka                - Jan            Mrozowski             444: 341
       8 Krzysztof      Obremski             - Łukasz         Tuszyński             367: 468
    
    
    Runda nr  5
    -----------
    Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
    ---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
       1 Łukasz         Tuszyński            - Dariusz        Kosz                  404: 378
       2 Jan            Mrozowski            - Krzysztof      Mówka                 330: 346
       3 Irena          Sołdan               - Stanisław      Rydzik                372: 332
       4 Rafał          Lenartowski          - Mariusz        Skrobosz              454: 399
       5 Mirosław       Uglik                - Kazimierz      Merklejn              456: 364
       6 Bartosz        Morawski             - Michał         Alabrudziński         372: 417
       7 Łukasz         Bobowski             - Kamil          Górka                 349: 415
       8 Jakub          Szymczak             - Krzysztof      Obremski              404: 393
    
    
    Runda nr  6
    -----------
    Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
    ---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
       1 Dariusz        Kosz                 - Stanisław      Rydzik                475: 349
       2 Krzysztof      Mówka                - Mariusz        Skrobosz              436: 430
       3 Kazimierz      Merklejn             - Kamil          Górka                 338: 423
       4 Michał         Alabrudziński        - Krzysztof      Obremski              334: 381
       5 Rafał          Lenartowski          - Jan            Mrozowski             415: 402
       6 Irena          Sołdan               - Łukasz         Tuszyński             388: 401
       7 Jakub          Szymczak             - Bartosz        Morawski              435: 421
       8 Łukasz         Bobowski             - Mirosław       Uglik                 326: 373
    
    
    Runda nr  7
    -----------
    Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
    ---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
       1 Dariusz        Kosz                 - Krzysztof      Mówka                 532: 409
       2 Stanisław      Rydzik               - Mariusz        Skrobosz              349: 455
       3 Kazimierz      Merklejn             - Michał         Alabrudziński         320: 403
       4 Kamil          Górka                - Krzysztof      Obremski              434: 291
       5 Rafał          Lenartowski          - Irena          Sołdan                436: 372
       6 Jan            Mrozowski            - Łukasz         Tuszyński             316: 406
       7 Jakub          Szymczak             - Łukasz         Bobowski              338: 414
       8 Bartosz        Morawski             - Mirosław       Uglik                 432: 370
    
    
    Runda nr  8
    -----------
    Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
    ---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
       1 Dariusz        Kosz                 - Rafał          Lenartowski           417: 315
       2 Krzysztof      Mówka                - Irena          Sołdan                289: 451
       3 Stanisław      Rydzik               - Jan            Mrozowski             369: 326
       4 Mariusz        Skrobosz             - Łukasz         Tuszyński             314: 381
       5 Kazimierz      Merklejn             - Jakub          Szymczak              387: 450
       6 Michał         Alabrudziński        - Łukasz         Bobowski              476: 402
       7 Kamil          Górka                - Bartosz        Morawski              280: 413
       8 Krzysztof      Obremski             - Mirosław       Uglik                 340: 368
    
    
    Runda nr  9
    -----------
    Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
    ---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
       1 Dariusz        Kosz                 - Kamil          Górka                 442: 368
       2 Krzysztof      Mówka                - Krzysztof      Obremski              540: 421
       3 Stanisław      Rydzik               - Kazimierz      Merklejn              416: 345
       4 Mariusz        Skrobosz             - Michał         Alabrudziński         348: 400
       5 Rafał          Lenartowski          - Bartosz        Morawski              357: 465
       6 Irena          Sołdan               - Mirosław       Uglik                 409: 512
       7 Jan            Mrozowski            - Jakub          Szymczak              332: 352
       8 Łukasz         Tuszyński            - Łukasz         Bobowski              338: 510
    
    
    Runda nr 10
    -----------
    Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
    ---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
       1 Michał         Alabrudziński        - Dariusz        Kosz                  497: 330
       2 Kazimierz      Merklejn             - Krzysztof      Mówka                 420: 318
       3 Krzysztof      Obremski             - Stanisław      Rydzik                425: 334
       4 Kamil          Górka                - Mariusz        Skrobosz              488: 354
       5 Łukasz         Bobowski             - Rafał          Lenartowski           380: 424
       6 Jakub          Szymczak             - Irena          Sołdan                347: 341
       7 Mirosław       Uglik                - Jan            Mrozowski             412: 340
       8 Bartosz        Morawski             - Łukasz         Tuszyński             372: 445
    
    
    Runda nr 11
    -----------
    Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
    ---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
       1 Krzysztof      Obremski             - Dariusz        Kosz                  259: 482
       2 Kamil          Górka                - Krzysztof      Mówka                 380: 377
       3 Michał         Alabrudziński        - Stanisław      Rydzik                307: 465
       4 Kazimierz      Merklejn             - Mariusz        Skrobosz              288: 444
       5 Mirosław       Uglik                - Rafał          Lenartowski           409: 425
       6 Bartosz        Morawski             - Irena          Sołdan                417: 309
       7 Łukasz         Bobowski             - Jan            Mrozowski             355: 424
       8 Jakub          Szymczak             - Łukasz         Tuszyński             386: 378
    
    
    Runda nr 12
    -----------
    Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
    ---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
       1 Dariusz        Kosz                 - Kazimierz      Merklejn              348: 365
       2 Krzysztof      Mówka                - Michał         Alabrudziński         445: 356
       3 Stanisław      Rydzik               - Kamil          Górka                 372: 309
       4 Mariusz        Skrobosz             - Krzysztof      Obremski              522: 386
       5 Rafał          Lenartowski          - Jakub          Szymczak              411: 347
       6 Irena          Sołdan               - Łukasz         Bobowski              497: 305
       7 Jan            Mrozowski            - Bartosz        Morawski              394: 360
       8 Łukasz         Tuszyński            - Mirosław       Uglik                 469: 333
    
    
    Runda nr 13
    -----------
    Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
    ---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
       1 Dariusz        Kosz                 - Jan            Mrozowski             417: 428
       2 Krzysztof      Mówka                - Łukasz         Tuszyński             422: 375
       3 Stanisław      Rydzik               - Rafał          Lenartowski           452: 383
       4 Mariusz        Skrobosz             - Irena          Sołdan                424: 352
       5 Kazimierz      Merklejn             - Bartosz        Morawski              404: 491
       6 Michał         Alabrudziński        - Mirosław       Uglik                 329: 535
       7 Kamil          Górka                - Jakub          Szymczak              320: 360
       8 Krzysztof      Obremski             - Łukasz         Bobowski              361: 355
    
    
    Runda nr 14
    -----------
    Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
    ---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
       1 Mariusz        Skrobosz             - Dariusz        Kosz                  470: 379
       2 Stanisław      Rydzik               - Krzysztof      Mówka                 428: 384
       3 Krzysztof      Obremski             - Kazimierz      Merklejn              510: 314
       4 Kamil          Górka                - Michał         Alabrudziński         442: 439
       5 Łukasz         Tuszyński            - Rafał          Lenartowski           343: 416
       6 Jan            Mrozowski            - Irena          Sołdan                293: 387
       7 Mirosław       Uglik                - Jakub          Szymczak              421: 255
       8 Bartosz        Morawski             - Łukasz         Bobowski              393: 302
    
    
    Runda nr 15
    -----------
    Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
    ---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
       1 Irena          Sołdan               - Dariusz        Kosz                  353: 406
       2 Rafał          Lenartowski          - Krzysztof      Mówka                 525: 411
       3 Łukasz         Tuszyński            - Stanisław      Rydzik                342: 328
       4 Jan            Mrozowski            - Mariusz        Skrobosz              444: 320
       5 Łukasz         Bobowski             - Kazimierz      Merklejn              362: 373
       6 Jakub          Szymczak             - Michał         Alabrudziński         338: 398
       7 Mirosław       Uglik                - Kamil          Górka                 351: 368
       8 Bartosz        Morawski             - Krzysztof      Obremski              461: 385
    
    
    
    Lista rankingowa na dzień 16-11-2015
    
    Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
    ---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
       1 Dawid Adamczyk                 Wodzisław Śląski     160.13  18255  114
       2 Michał Alabrudziński           Włocławek            159.24  31212  196
       3 Dariusz Kosz                   Nysa                 157.23  30345  193
       4 Mariusz Skrobosz               Warszawa             156.22  24370  156
       5 Jakub Zaryński                 Świnoujście          153.91   8465   55
       6 Rafał Lenartowski              Gdynia               153.08  29085  190
       7 Bartosz Morawski               Gliwice              152.19  29524  194
       8 Mateusz Borsuk                 Reda                 151.44  27713  183
       9 Kamil Górka                    Kraków               150.75  30150  200
      10 Dominik Urbacki                Pruszków             150.74  29092  193
      11 Krzysztof Obremski             Legnica              150.31  29160  194
      12 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             150.28  29155  194
      13 Kazimierz Merklejn             Szczecin             150.26  28850  192
      14 Krzysztof Mówka                Warszawa             150.11  28972  193
      15 Przemysław Herdzina            Kraków               150.06   5402   36
      16 Dariusz Putoń                  Ruda Śląska          148.57  28674  193
      17 Mirosław Uglik                 Warszawa             147.55  28477  193
      18 Łukasz Bobowski                Suchedniów           146.99  28222  192
      19 Jakub Szymczak                 Łódź                 146.90  24386  166
      20 Marek Reda                     Dębówka              146.82  29071  198
      21 Stanisław Rydzik               Warszawa             145.68  28844  198
      22 Miłosz Wrzałek                 Warszawa             145.61  28539  196
      23 Andrzej Oleksiak               Ostróda              145.05  12184   84
      24 Maciej Czupryniak              Milanówek            144.94  20437  141
      25 Mariusz Wrześniewski           Kraków               144.66  28208  195
      26 Justyna Górka                  Kraków               144.14  27099  188
      27 Maciej Grąbczewski             Szczecin             144.02  21459  149
      28 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  143.48  15209  106
      29 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 143.22  23917  167
      30 Jan Mrozowski                  Kraków               143.13  26623  186
      31 Wojciech Zemło                 Łódź                 142.93  23011  161
      32 Kamil Kister                   Puławy               142.84  27854  195
      33 Dawid Pikul                    Poznań               142.60  25382  178
      34 Tomasz Zwoliński               Skierdy              142.42  26917  189
      35 Sławomir Piotrowski            Deszczno             142.04  13352   94
      36 Paweł Zaręba                   Warszawa             141.70  12470   88
      37 Robert Kamiński                Warszawa             141.40  15413  109
      38 Tomasz Ciejka                  Kraków               141.15   9316   66
      39 Karol Waniek                   Wrocław              140.64   7876   56
      40 Bogusław Szyszka               Oława                139.59  26103  187
      41 Paweł Jackowski                Warszawa             139.58  27776  199
      42 Dariusz Kuć                    Stargard Szczecińsk  139.56  21213  152
      43 Aleksander Puchalski           Włocławek            139.17   6680   48
      44 Irena Sołdan                   Sopot                139.08  26425  190
      45 Piotr Pietuchowski             Białystok            138.87  26801  193
      46 Mikołaj Cieplik                Ostrzeszów           138.69  13453   97
      47 Grzegorz Łukasik               Konojady             138.58  27439  198
      48 Marek Salamon                  Bytom                138.45   6507   47
      49 Radosław Jachna                Łódź                 137.98  17523  127
      50 Kacper Zegadło                 Warszawa             137.87  26058  189
      51 Paweł Janaś                    Wałcz                137.87   4274   31
      52 Rafał Matczak                  Milanówek            137.35  16894  123
      53 Marcin Rogala                  Warszawa             137.23   8234   60
      54 Andrzej Grabiński              Suchedniów           137.22   6861   50
      55 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            137.20   6723   49
      56 Joanna Juszczak                Warszawa             136.97  26983  197
      57 Janusz Krupiński               Bytom                136.76  21061  154
      58 Artur Irzyk                    Kraków               136.71  19139  140
      59 Marek Dudkiewicz               Milanówek            136.62  26777  196
      60 Małgorzata Sulejewska          Kraków               136.58  26769  196
      61 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              136.53  26896  197
      62 Artur Koszel                   Warszawa             136.09  13609  100
      63 Leszek Stecuła                 Bytom                135.91   4621   34
      64 Juliusz Czupryniak             Warszawa             135.64  25500  188
      65 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       135.09  13239   98
      66 Michał Szymkowski              Wrocław              135.00   5805   43
      67 Małgorzata Deszczyńska         Warszawa             134.64  26121  194
      68 Dominik Piasecki               Słupsk               134.62   9827   73
      69 Grzegorz Kurowski              Warszawa             133.92   8839   66
      70 Krzysztof Usakiewicz           Warszawa             133.29   6531   49
      71 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            133.25  24652  185
      72 Jakub Błażejewski              Poznań               133.20  24109  181
      73 Paweł Mazurek                  Polanica-Zdrój       133.09  17834  134
      74 Rafał Wesołowski               Warszawa             132.98  25266  190
      75 Zdzisław Szota                 Warszawa             132.87  11294   85
      76 Michał Rogalewicz              Poznań               132.34  22498  170
      77 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  132.06  25091  190
      78 Szymon Płachta                 Warszawa             131.92  25725  195
      79 Krzysztof Nowak                Lublin               131.92   4749   36
      80 Barbara Obremska               Wrocław              131.74  25295  192
      81 Alicja Grąbczewska             Szczecin             130.98  22004  168
      82 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             130.88  25915  198
      83 Piotr Broda                    Sandomierz           130.65  24823  190
      84 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  130.60  19198  147
      85 Michał Makowski                Marki                130.59   4832   37
      86 Jolanta Chłopińska             Wałcz                130.51  25450  195
      87 Dariusz Maciejuk               Warszawa             130.46  10176   78
      88 Wojciech Chodakiewicz          Białystok            130.40   6259   48
      89 Mariusz Sylwestrzuk            Warszawa             130.35  24637  189
      90 Mateusz Królikowski            Wrocław              130.28   8338   64
      91 Andrzej Rechowicz              Katowice             130.24  24615  189
      92 Natalia Woźniak                Dziwnówek            130.10  25109  193
      93 Adam Jurkowski                 Gliwice              130.03   8192   63
      94 Agnieszka Krupka               Krosno               129.96   7018   54
      95 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               129.94   9356   72
      96 Maciej Perzyński               Piła                 129.83  25058  193
      97 Tomasz Suchanek                Wrocław              129.29  14222  110
      98 Krzysztof Jaworski             Warszawa             129.29  10731   83
      99 Leszek Kacprzyk                Katowice             128.95  21664  168
     100 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             128.93  15472  120
     101 Grzegorz Święcki               Białystok            128.92   4770   37
     102 Szymon Dąbrowski               Warszawa             128.91  25653  199
     103 Krzysztof Gibas                Kraków               128.85  24868  193
     104 Michał Kolaj                   Ostróda              128.82   7214   56
     105 Ewa Szałas                     Katowice             128.67   9650   75
     106 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            128.52  12466   97
     107 Jarosław Olek                  Warszawa             128.22  10001   78
     108 Maciej Kuczyński               Gdynia               128.19  10640   83
     109 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            128.03  24197  189
     110 Marcin Ceglarek                Kraków               127.91  23407  183
     111 Łucja  Kodzis                  Bydgoszcz            127.88  15346  120
     112 Czesław Grajewski              Białystok            127.86  20202  158
     113 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             127.86  24549  192
     114 Walenty Siemaszko              Lipiany              127.84   8949   70
     115 Anita Bruska                   Gdynia               127.74  18267  143
     116 Bronisław Parada               Polanica-Zdrój       127.69  17621  138
     117 Krzysztof Bukowski             Milanówek            127.50   7650   60
     118 Michał, Piotr Waszkiewicz      Białystok            127.49  13896  109
     119 Łukasz Sornek                  Mikołów              127.25  18451  145
     120 Jerzy Matyasik                 Kraków               127.17  24162  190
     121 Bartłomiej Pawlak              Stary Szwarocin      127.15   9536   75
     122 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               127.12   6102   48
     123 Ewa Radzikowska                Gliwice              127.12  11949   94
     124 Grzegorz Pukniel               Łódź                 127.11  25295  199
     125 Przemysław Rybicki             Otwock               127.05   4828   38
     126 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             127.01  20703  163
     127 Tomasz Lempart                 Kraków               126.85  20676  163
     128 Agata Kuć                      Stargard Szczeciński 126.71  24836  196
     129 Łukasz Baranowski              Gdynia               126.57  25187  199
     130 Konrad Sowula                  Kraków               126.28  16038  127
     131 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             126.13  18920  150
     132 Grzegorz Kwiecień              Kraków               125.95   4912   39
     133 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             125.89   7176   57
     134 Andrzej Kroc                   Łódź                 125.84  24917  198
     135 Dariusz Ulatowski              Tuchola              125.36  24069  192
     136 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             125.25  18787  150
     137 Natalia Ogierman               Katowice             125.23  19160  153
     138 Paweł Maciejczuk               Białystok            125.10  13386  107
     139 Arkadiusz Biegun               Kraków               124.89  11240   90
     140 Michał Szorc                   Białystok            124.85  10487   84
     141 Michał Mikołajczyk             Gdańsk               124.73   5987   48
     142 Agnieszka Goniowska            Wrocław              124.63  11840   95
     143 Ryszard Dębski                 Biała Podlaska       124.62   8973   72
     144 Weronika Rudnicka              Szczecin             124.57   4360   35
     145 Magdalena Kupczyńska           Szczecin             124.47  14190  114
     146 Marek Rogalski                 Warszawa             124.20  20120  162
     147 Krzysztof Bonda                Białystok            124.10   5957   48
     148 Tomasz Górka                   Kraków               124.09  10672   86
     149 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         124.07   7568   61
     150 Bogusław Puchalski             Włocławek            123.96   5950   48
     151 Mariusz Grodek                 Kraków               123.89   4460   36
     152 Marta Bajorek                  Warszawa             123.42  24561  199
     153 Ryszard Kaczmarek              Leszno               123.39   4442   36
     154 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  123.14  19333  157
     155 Dorota Zielińska               Piaseczno            122.99   8978   73
     156 Michał Puchowski               Strzelce Opolskie    122.70   9080   74
     157 Krzysztof Kodzis               Bydgoszcz            122.65  13492  110
     158 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             122.64  20848  170
     159 Dorota Rudzińska               Warszawa             122.16  23821  195
     160 Beata Piotrowska               Łódź                 122.09  12942  106
     161 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         121.95  15975  131
     162 Adam Janicki                   Wrocław              121.76  15463  127
     163 Bogdan Kozłowski               Białystok            121.68  10343   85
     164 Andrzej Słapiński              Warszawa             121.52   7413   61
     165 Dariusz Jarosławski            Ełk                  121.36  15898  131
     166 Zbigniew Rybak                 Warszawa             121.19  23754  196
     167 Katarzyna Ślusarska            Milanówek            120.61  14956  124
     168 Paweł Zbrowski                 Gdynia               120.49   4217   35
     169 Joanna Brychcy                 Katowice             120.44  12285  102
     170 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       120.34   8544   71
     171 Agnieszka Biegańska            Białystok            120.28   8179   68
     172 Maciej Bukowski                Szczecin             120.26   5532   46
     173 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    120.15   7209   60
     174 Paweł Wdziękoński              Świnoujście          120.05   7203   60
     175 Anna Krynicka                  Warszawa             119.94  17031  142
     176 Ewelina Gruda                  Białystok            119.45   7167   60
     177 Dominika Worona                Police               119.22   6438   54
     178 Bożena Guział                  Racibórz             119.19  17997  151
     179 Ryszard Żydaczewski            Lubin                119.11   9410   79
     180 Joanna Ostrowska               Warszawa             119.05  22858  192
     181 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       119.05   9881   83
     182 Rafał Błaszkiewicz             Milanówek            118.92   8443   71
     183 Agnieszka Matus                Milanówek            118.82  23169  195
     184 Ala Białobrzewska              Gdynia               118.79  15205  128
     185 Dorota Kuć                     Stargard Szczecińsk  118.71  19231  162
     186 Dorota Stachowska              Wydartowo I          118.66  23021  194
     187 Agnieszka Walas                Kraków               118.55  14700  124
     188 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              118.22   6502   55
     189 Patryk Gadus                   Pszczew              118.06   4014   34
     190 Ryszard Korpalski              Wójtowice            117.85  21685  184
     191 Teresa Zalewska                Racibórz             117.74  22017  187
     192 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            117.62   7057   60
     193 Małgorzata Jóźwiak             Iława                117.44   5637   48
     194 Damian Łupiński                Konojady             117.32   3989   34
     195 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             117.17  15584  133
     196 Marcin Stachowski              Wydartowo I          117.16  22846  195
     197 Jakub Onoszko                  Gdynia               117.06  23060  197
     198 Anna Biegańska                 Białystok            116.84   7828   67
     199 Monika Lewandowska             Warszawa             116.77   4087   35
     200 Leszek Dobrowolski             Wrocław              116.72   3735   32
     201 Artur Wawrzynowski             Żukowo               116.47  13744  118
     202 Lucyna Śniadach                Rumia                116.44  22123  190
     203 Daniel Tomczyk                 Piła                 116.42   3609   31
     204 Krzysztof Zawadzki             Sampława             116.31  23029  198
     205 Grażyna Wesołowska             Łódź                 116.21  12086  104
     206 Monika Siemaszko               Lipiany              115.70  22678  196
     207 Jerzy Luter                    Bytom                115.54  22300  193
     208 Zofia Górka                    Łęczna               115.48  11548  100
     209 Marta Świątkowska              Wrocław              115.45  21935  190
     210 Patrycja Kuszpit               Biała Podlaska       115.18  10942   95
     211 Renata Andracka                Zwola                115.13  22911  199
     212 Jacek Pietruszka               Kraków               115.13   3569   31
     213 Sławomir Długosz               Ostróda              115.08  13810  120
     214 Rafał Stachowski               Police               115.00  15410  134
     215 Dariusz Sowula                 Kraków               114.99  11729  102
     216 Maria Pokorska                 Warszawa             114.41  22539  197
     217 Sławomir Wolski                Wrocław              114.39  21963  192
     218 Marianna Kozłowska             Białystok            114.29  12458  109
     219 Katarzyna Kowalska             Katowice             114.17  13130  115
     220 Tomasz A. Praga                Białystok            114.14   7305   64
     221 Sylwia Łada                    Inowrocław           114.07  21901  192
     222 Łukasz Przyszlak               Świnoujście          113.92  13443  118
     223 Jarosław Karp                  Jędrzejów            113.85   9563   84
     224 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk               113.75  15242  134
     225 Urszula Solarska               Łódź                 113.58  22261  196
     226 Elżbieta Zębek                 Olsztyn              113.24   8040   71
     227 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               113.11  21717  192
     228 Ziemowit Pazda                 Wrocław              112.58  10020   89
     229 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             112.52   4951   44
     230 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              112.10   5605   50
     231 Andrzej Bednaruk               Gdańsk               112.06  22076  197
     232 Dorota Ostrowska               Białystok            111.62  16073  144
     233 Robert Wagner                  Wrocław              111.50  13491  121
     234 Piotr Adamczyk                 Tarnów               111.49   5909   53
     235 Czesława Pawłowska             Wrocław              111.28   6454   58
     236 Mariusz Kubicki                Inowrocław           111.07   6664   60
     237 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski  110.73  12291  111
     238 Diana Pietrzykowska            Szczecin             110.60  11281  102
     239 Marcin Radwański               Nowa Wieś Wrocławska 110.52  22104  200
     240 Jacek Nowak                    Szczecin             110.42   7177   65
     241 Donata Stuczyńska              Bydgoszcz            110.22   3968   36
     242 Marta Ćwiek                    Radomsko             110.03   3301   30
     243 Dariusz Socha                  Warszawa             110.01   7371   67
     244 Michał Landowski               Police               109.98  10118   92
     245 Miłosz Meller                  Poznań               109.94   5827   53
     246 Jan Lisiewski                  Piasutno             109.89   5165   47
     247 Tomasz Siwiński                Zawiercie            109.89   5934   54
     248 Laura Pisula                   Wrocław              109.63   6249   57
     249 Paweł Brylski                  Kraków               109.61   5590   51
     250 Piotr Potoczek                 Nowy Sącz            109.59  20164  184
     251 Anna Niedzielko                Szczecin             109.53  12705  116
     252 Maciej Pietrasik               Nowogard             109.50   7446   68
     253 Józef Burzyński                Ełk                  109.45  18059  165
     254 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           109.23  20426  187
     255 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś            109.03   3816   35
     256 Maciej Dąbrowski               Warszawa             108.94  21025  193
     257 Beata Kiżewska                 Świnoujście          108.81   7834   72
     258 Mateusz Gołębiewski            Łódź                 108.76   3589   33
     259 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            108.63   3802   35
     260 Bartłomiej Dalecki             Rumia                108.10   6486   60
     261 Marta Sztajnert                Wisła                108.09  10485   97
     262 Agnieszka Kozak                Gdynia               108.00  20412  189
     263 Monika Szczyrzyca              Jaworzno             107.94   5829   54
     264 Zbigniew Kniotek               Bytom                107.84   9490   88
     265 Anna Arana                     Kołobrzeg            107.82  15202  141
     266 Iwona Duźniak                  Dębica               107.72   5386   50
     267 Sławomir Zabawa                Wałcz                107.68   7753   72
     268 Katarzyna Dębska               Ostróda              107.23  17800  166
     269 Magda Sarad Pedersen           Świnoujście          106.64   3839   36
     270 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz            106.55  15769  148
     271 Lidia Żywna                    Gdynia               106.43  13623  128
     272 Grzegorz Kulawiak              Warszawa             106.06   3818   36
     273 Waldemar Wypchał               Kraków               105.85   5716   54
     274 Krzysztof Borodziuk            Kostrzyn             105.81   3280   31
     275 Monika Krzysztofek             Wejherowo            105.74   4970   47
     276 Konrad Pajączek                Milanówek            105.47   6117   58
     277 Maciej Sylwestrzuk             Ciechanowiec         104.98  11548  110
     278 Joanna Nawrocka                Bydgoszcz            104.61   4812   46
     279 Tomasz Lewiński                Wejherowo            104.60   6276   60
     280 Beata Marynowicz               Racibórz             104.58   3765   36
     281 Dariusz Zębek                  Olsztyn              104.36   6053   58
     282 Agnieszka Dawid                Kraków               104.04   9676   93
     283 Katarzyna Bogusławska          Piastów              103.93   7483   72
     284 Krystyna Augustyniak           Łódź                 103.75   3735   36
     285 Sylwia Buks                    Warszawa             103.62   6321   61
     286 Dawid Rykaczewski              Jaworzno             103.43   7757   75
     287 Andrzej Burczyk                Gdynia               103.06   3710   36
     288 Piotr Latoszek                 Warszawa             103.02   5975   58
     289 Maria Uryga                    Kraków               102.83   4833   47
     290 Janina Dąbrowska               Rybnik               102.36   4811   47
     291 Leszek Kilian                  Jaworzno             102.31  15347  150
     292 Katarzyna  Szachowicz          Uniszewo             101.78   8448   83
     293 Michał Dreczka                 Poznań               101.68   7219   71
     294 Janusz Pawłowski               Wrocław              101.55   3351   33
     295 Elżbieta Święcka               Białystok            101.03   3132   31
     296 Olga Swarcewicz                Warszawa             100.46   4621   46
     297 Ryszard Pliszka                Szczecin             100.27   4813   48
     298 Iwona Wieluńska                Kołobrzeg             99.66   9767   98
     299 Agnieszka Wiśniewska           Inowrocław            99.42  19586  197
     300 Marcin Kurowski                Racibórz              99.41  14713  148
     301 Agnieszka Antos                Racibórz              99.38   8845   89
     302 Zygmunt Skwarek                Katowice              99.21   9028   91
     303 Barbara Wiśniewska             Gdańsk                98.67   9078   92
     304 Gabriela Jurgaś                Jaworzno              97.81   4695   48
     305 Karolina Urbańska              Poznań                97.73   9480   97
     306 Mariusz Michalski              Inowrocław            97.55   4585   47
     307 Grzegorz Kasprowicz            Grabowo               96.91   3198   33
     308 Hanna Mazowiecka               Świnoujście           96.47   3473   36
     309 Dominik Ulejczyk               Będzin                96.29   6355   66
     310 Konrad Łukaszewicz             Wrocław               96.24   3272   34
     311 Anna Lenartowska               Gdynia                95.99   8831   92
     312 Jan Pawłowski                  Warszawa              95.15  10086  106
     313 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   95.09   3233   34
     314 Krystyna Czajkowska            Kołobrzeg             94.67   9278   98
     315 Jadwiga Szczurowska            Świnoujście           94.64   4448   47
     316 Waldemar Dębski                Ostróda               94.34   6415   68
     317 Bernadeta Kudlińska            Bydgoszcz             94.14  14027  149
     318 Jędrzej Zawojski               Modzurów              93.77   3282   35
     319 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno              93.30   8957   96
     320 Michał Dąbrowski               Warszawa              92.65   7319   79
     321 Karolina Mak                   Żerniki Wrocławskie   91.72   6145   67
     322 Radosław Słowicki              Warszawa              90.39   3254   36
     323 Liliana Dąbrowska              Warszawa              90.23   7038   78
     324 Adam Kędzior                   Lublin                90.23   3158   35
     325 Aleksandra Perzyna             Biała Podlaska        90.06   2972   33
     326 Artur Kwiatkowski              Radomsko              89.22   6067   68
     327 Andrzej Klich                  Jaworzno              88.15  13840  157
     328 Agnieszka Stefańska            Koźmice Wielkie       87.10   3484   40
     329 Katarzyna Rachaus              Łódź                  85.93   6359   74
     330 Teresa Balewska                Reda                  84.13  12451  148
     331 Iwona Skubis-Galus             Dąbrowa Górnicza      83.73   5191   62
     332 Magdalena Pokorska             Warszawa              83.51   3591   43
     333 Jacek Dec                      Pszczew               83.06   2741   33
     334 Krzysztof Murawski             Ciechanowiec          82.82   2816   34
     335 Anna Strugała                  Świnoujście           81.97   2869   35
     336 Marek Horyń                    Ełk                   81.51   2853   35
     337 Patrycja Matulewicz            Kołobrzeg             81.36   4312   53
     338 Aleksandra Celuch              Będzin                81.09   2676   33
     339 Milena Kuźniewicz              Kołobrzeg             80.88   2669   33
     340 Tadeusz Kondej                 Świnoujście           78.91   3630   46
     341 Alicja Puchowska               Strzelce Opolskie     78.62   4953   63
     342 Teresa Jaśkiewicz              Kołobrzeg             75.65   3253   43
     343 Dawid Węgrzyński               Zabrze                72.80   2985   41
     344 Joanna Kulawiak                Warszawa              70.29   2390   34
     345 Piotr Ozimek                   Sochaczew             67.30   2221   33
     346 Jacek Łukaszuk                 Biała Podlaska        66.88   2207   33
     347 Mirosław Dejna                 Sampława              65.89  12980  197
     348 Elżbieta Fitał                 Kołobrzeg             64.61   2132   33
     349 Oliwier Antos                  Racibórz              59.62   2325   39
    
    
    
    
    Poczekalnia na dzień 16-11-2015
    
    Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
    ---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
       1 Aleksandra Brzeska             Piastów               98.38   2853   29
       2 Marcin Mroziuk                 Warszawa             128.68   3603   28
       3 Aleksandra Maliszewska         Będzin                67.86   1900   28
       4 Andrzej Rakoczy                Kraków               134.56   3633   27
       5 Adrian Ziemniewicz             Białystok            120.11   3243   27
       6 Szymon Stępień                 Bytom                 97.96   2645   27
       7 Maciej Rzychoń                 Katowice             139.85   3636   26
       8 Paweł Morga                    Warszawa             112.88   2935   26
       9 Alicja Wałaszewska-Kempa       Gdynia               112.15   2916   26
      10 Kinga Stecuła                  Bytom                 97.65   2539   26
      11 Małgorzata Pochopień           Kraków                83.77   2178   26
      12 Piotr Domański                 Lublin               139.92   3498   25
      13 Piotr Rosół                    Warszawa             126.44   3161   25
      14 Dorota Maciejuk                Warszawa             117.68   2942   25
      15 Katarzyna Polak                Warszawa             112.88   2822   25
      16 Mariusz Rostkowski             Sochaczew            111.80   2795   25
      17 Witold Wojnowski               Warszawa             110.00   2750   25
      18 Łukasz Sobierajski             Warszawa             106.96   2674   25
      19 Tomasz Sehnal                  Warszawa             105.60   2640   25
      20 Sylwia Kozłowska               Białystok            104.80   2620   25
      21 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             144.62   3471   24
      22 Kuba Koisar                    Warszawa             135.12   3243   24
      23 Radosław Więch                 Warszawa             134.00   3216   24
      24 Filip Warzecha                 Gdynia               133.79   3211   24
      25 Robert Głowacki                Łódź                 130.96   3143   24
      26 Tomasz Sienkiewicz             Białogard            130.17   3124   24
      27 Karol Rembiałkowski            Warszawa             127.17   3052   24
      28 Stanisław Gasik                Warszawa             126.67   3040   24
      29 Maciej Nawrocki                Babimost             125.50   3012   24
      30 Dawid Mierzchała               Ostrów Wielkopolski  125.00   3000   24
      31 Michał Ozimiński               Łódź                 124.58   2990   24
      32 Dawid Buzowicz                 Rzeszów              122.54   2941   24
      33 Elżbieta Szuba                 Bytom Odrzański      122.29   2935   24
      34 Marcela Wołowiec               Gdynia               119.25   2862   24
      35 Beata Wiączkowska              Wrocław              119.21   2861   24
      36 Lidia Szpakowska               Jaworzno             118.92   2854   24
      37 Aleksandra Łukaszewicz         Wrocław              117.08   2810   24
      38 Andrzej Kraska                 Wrocław              114.96   2759   24
      39 Dawid Podżerek                 Kraków               114.54   2749   24
      40 Maciej Labe                    Poznań               113.42   2722   24
      41 Mariusz Makuch                 Zator                111.67   2680   24
      42 Wojciech Gonet                 Wrocław              111.54   2677   24
      43 Izabela Wyłoga                 Elbląg               111.08   2666   24
      44 Justyna Nieznalska             Jejkowice            107.00   2568   24
      45 Halina Mrozek                  Warszawa             104.21   2501   24
      46 Adam Sternik                   Elbląg               100.62   2415   24
      47 Kinga Bilska                   Ostrów Wielkopolski  100.29   2407   24
      48 Emilia Spanialska              Świętajno             89.50   2148   24
      49 Zuzanna Rokicka                Świętajno             71.67   1720   24
      50 Dominik Peter                  Nowe Miasto Lubawsk   62.46   1499   24
      51 Michał Gawroński               Siemianowice Śląski  116.87   2688   23
      52 Hanna Siemionow                Białystok            109.65   2522   23
      53 Janina Grajewska               Choroszcz            104.83   2411   23
      54 Dorota Patera                  Legnica               97.87   2251   23
      55 Jarosław Paprocki              Bydgoszcz             96.17   2212   23
      56 Bożena Mileńko                 Świnoujście           94.57   2175   23
      57 Michał Dulat                   Kraków                91.83   2112   23
      58 Karol Lenartowski              Gdynia                90.39   2079   23
      59 Adam Motyl                     Jaskółki              89.43   2057   23
      60 Paulina Ostrowska              Białystok             89.00   2047   23
      61 Bożena Lisiewska               Piasutno              87.65   2016   23
      62 Małgorzata Studniarska         Bydgoszcz             84.00   1932   23
      63 Maksymilian Piątek             Warszawa              70.91   1631   23
      64 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   88.18   1940   22
      65 Miłosz Śliwiński               Szczecin              82.91   1824   22
      66 Michał Śliwiński               Szczecin              77.41   1703   22
      67 Magdalena Maternicka           Gdynia                76.82   1690   22
      68 Aneta Maternicka               Gdynia                68.32   1503   22
      69 Tomasz Kłosiński               Bydgoszcz            118.29   2484   21
      70 Sebastian Orzelski             Bielsk Podlaski      116.81   2453   21
      71 Julia Solarska                 Łódź                  76.48   1606   21
      72 Paweł Jankowski                Nowe Miasto Lubawsk   71.00   1491   21
      73 Tomasz Polański                Ciechanów            110.55   2211   20
      74 Jolanta Sylwestrzuk            Warszawa              97.95   1959   20
      75 Grażyna Smereka                Racibórz              96.50   1930   20
      76 Krystyna Drynkowska            Świnoujście           93.90   1878   20
      77 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      150.53   2860   19
      78 Zdzisław Figurski              Gryfów Śląski        114.53   2176   19
      79 Andrzej Ciołek                 Bielsk Podlaski      107.68   2046   19
      80 Grażyna Kula                   Gdańsk                95.89   1822   19
      81 Michał Głąb                    Zabrze                87.74   1667   19
      82 Marcin Szczyrzyca              Jaworzno              83.63   1589   19
      83 Adam Wencel                    Bydgoszcz             83.05   1578   19
      84 Wojciech Kwaśniak              Częstochowa          100.44   1808   18
      85 Maria Tomiczek                 Zabrze                83.94   1511   18
      86 Daniel Janus                   Wąchock              117.00   1872   16
      87 Bogusław Książek               Szczecin             102.25   1636   16
      88 Jan Kozłowski                  Kraków               129.00   1935   15
      89 Grzegorz Papciak               Jodłowa              102.93   1544   15
      90 Adam Klimont                   Wałcz                142.00   1988   14
      91 Andrzej Tyczyno                Bydgoszcz            114.36   1601   14
      92 Iza Kraj                       Warszawa             111.79   1565   14
      93 Dominik Małocha                Demblin               91.93   1287   14
      94 Ewa Czerwoniec                 Warszawa             138.08   1795   13
      95 Jakub Nalepa                   Gliwice              128.00   1664   13
      96 Jolanta Hoffmann-Derlacka      Warszawa             121.46   1579   13
      97 Adam Słapiński                 Warszawa             120.85   1571   13
      98 Maciej Kutera                  Warszawa             119.46   1553   13
      99 Marek Antosik                  Nowy Dwór Mazowieck  112.54   1463   13
     100 Piotr Kozak                    Racibórz             110.46   1436   13
     101 Przemysław Malinka             Ostrożnica           106.77   1388   13
     102 Dariusz Buławko                Warszawa             104.31   1356   13
     103 Michał Derlacki                Warszawa             101.08   1314   13
     104 Jędrzej Florek                 Bydgoszcz            160.92   1931   12
     105 Adam Szukalski                 Leicester            149.50   1794   12
     106 Rafał Dąbrowski                Ostróda              146.42   1757   12
     107 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  145.08   1741   12
     108 Adam Weremczuk                 Łódź/Londyn          142.75   1713   12
     109 Jacek Jerzyński                Toruń                138.67   1664   12
     110 Marcin  Baniewski              Pełczyce             132.33   1588   12
     111 Maciej Michalski               Łódź                 130.67   1568   12
     112 Jacek Baltyn                   Suchedniów           128.58   1543   12
     113 Patryk Wolniewicz              Szczecin             125.67   1508   12
     114 Jerzy Tatarczuk                Warszawa             122.92   1475   12
     115 Sławomir Kucia                 Krosno               119.92   1439   12
     116 Andrzej Przybyłowicz           Warszawa             117.17   1406   12
     117 Łukasz Wojciechowski           Łomża                115.92   1391   12
     118 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk  115.33   1384   12
     119 Michał Burak                   Wrocław              113.50   1362   12
     120 Michał Musielak                Bydgoszcz            112.83   1354   12
     121 Wojciech Silnicki              Elbląg               112.42   1349   12
     122 Michał Garnowski               Pasłęk               112.25   1347   12
     123 Rafał Świątek                  Wrocław              112.25   1347   12
     124 Anna Lisiewska                 Dublin               111.92   1343   12
     125 Szymon Figurski                Gryfów Śląski        111.75   1341   12
     126 Waldemar Denarczyk             Kielce               110.67   1328   12
     127 Wiesław Kożyczkowski           Miłobądz             108.42   1301   12
     128 Janusz Kaczor                  Międzyrzec Podl.     108.33   1300   12
     129 Beata Kowaluk-Jagielska        Police               107.33   1288   12
     130 Dariusz Małysa                 Kraków               106.83   1282   12
     131 Tomasz  Niklewicz              Ełk                  106.33   1276   12
     132 Andrzej Buczkowski             Bydgoszcz            106.00   1272   12
     133 Sławomir Nosek                 Mielec               105.92   1271   12
     134 Tadeusz Olewicz                Strzelce Opolskie    105.42   1265   12
     135 Michał Grzymała                Łomża                104.83   1258   12
     136 Krystyna Perekitko             Ciechanowiec         104.25   1251   12
     137 Bartłomiej Najman              Białystok            104.00   1248   12
     138 Agata Pastusiak                Gorzów Wielkopolski  103.58   1243   12
     139 Michał Gigoń                   Kraków               103.25   1239   12
     140 Paulina Brzuchalska            Bydgoszcz            102.42   1229   12
     141 Alicja Bielecka                Poznań               100.58   1207   12
     142 Justyna Przystawska            Jaworzno              99.83   1198   12
     143 Tadeusz Sokólski               Białystok             99.08   1189   12
     144 Daniel Brzozowski              Trzebiatów            99.00   1188   12
     145 Monika Krzyżewska              Piasutno              98.00   1176   12
     146 Sebastian Imielski             Szczytno              96.83   1162   12
     147 Paulina Siedlarz               Nowy Sącz             96.83   1162   12
     148 Grzegorz Bajer                 Łódź                  95.17   1142   12
     149 Waldemar Stankiewicz           Łomża                 94.83   1138   12
     150 Agnieszka Rachtan              Świnoujście           94.25   1131   12
     151 Teresa Pietracha               Wejherowo             92.25   1107   12
     152 Radosław Pastusiak             Gorzów Wielkopolski   90.58   1087   12
     153 Michał Furman                  Kraków                89.83   1078   12
     154 Aleksandra Kurcman             Kołobrzeg             89.83   1078   12
     155 Zuzanna Dąbrowska              Świętajno             89.67   1076   12
     156 Katarzyna Turbiarz             Rybnik                89.33   1072   12
     157 Teresa Prystupa                Zajączkowo            89.08   1069   12
     158 Jakub Dworczyk                 Będzin                88.67   1064   12
     159 Marcin Obuszyński              Warszawa              87.50   1050   12
     160 Agnieszka Lisiak- Świetlikowska Białystok             86.83   1042   12
     161 Michał Sztajnert               Wisła                 82.25    987   12
     162 Anna Niewiadomska              Kołobrzeg             80.83    970   12
     163 Sandra Malinowska              Kuźnia Raciborska     79.92    959   12
     164 Lubomir Kuchta                 Jaworzno              77.25    927   12
     165 Hanna Góźdź                    Ostrów Wielkopolski   71.17    854   12
     166 Kamila Hoffmann-Derlacka       Warszawa              68.92    827   12
     167 Justyna Szymonik-Polak         Powałczyn             62.42    749   12
     168 Monika Blokesz                 Racibórz              62.17    746   12
     169 Paweł Żak                      Polanica-Zdrój        60.83    730   12
     170 Seweryn Kaczmarczyk            Świętajno             56.00    672   12
     171 Przemysław Pawlic              Wrocław              120.00   1320   11
     172 Julita Dygnas                  Jelenia Góra         111.82   1230   11
     173 Lech Szymczak                  Mniszki              104.36   1148   11
     174 Natalia Sowała                 Łowicz               104.18   1146   11
     175 Zygmunt Sołtysiak              Piastów              103.27   1136   11
     176 Joanna Wilk                    Racibórz              99.27   1092   11
     177 Maurycy Machnio                Lipiany               98.73   1086   11
     178 Michał Duraj                   Warszawa              98.36   1082   11
     179 Artur Sikorski                 Gdańsk                95.09   1046   11
     180 Łukasz Pawlak                  Sochaczew             94.18   1036   11
     181 Renata Wyłoga                  Elbląg                93.82   1032   11
     182 Małgorzata Nowicka             Biała Podlaska        92.36   1016   11
     183 Jan Jasiorkowski               Jasienna              91.36   1005   11
     184 Hanna Dąbrowska                Zgierz                90.73    998   11
     185 Zdzisław Parnicki              Słupsk                89.64    986   11
     186 Agnieszka Forysiak             Stargard Szczeciński  89.36    983   11
     187 Agnieszka Palczewska           Ostrów Wlkp.          87.64    964   11
     188 Bożena Ciborowska-Lipko        Stargard Szczeciński  87.45    962   11
     189 Marek Szczepanik               Reda                  87.00    957   11
     190 Paulina Naplocha               Racibórz              86.64    953   11
     191 Marzena Czemplik               Wrocław               86.27    949   11
     192 Martyna Szymańska              Ustka                 86.00    946   11
     193 Renata Figurska                Gryfów Śląski         84.18    926   11
     194 Roksana Statkiewicz            Jaworzno              84.18    926   11
     195 Andrzej Pikul                  Poznań                83.73    921   11
     196 Piotr Sołowianiuk              Białystok             83.45    918   11
     197 Mateusz Zębek                  Olsztyn               83.27    916   11
     198 Danuta Jasiorkowska            Jasienna              80.82    889   11
     199 Monika Wrzałek                 Rumia                 79.55    875   11
     200 Anna Gucz                      Bydgoszcz             78.82    867   11
     201 Kasper Kamiński                Gdańsk                78.18    860   11
     202 Maurycy Grzech                 Stargard Szczeciński  76.45    841   11
     203 Szymon Jankowski               Nowe Miasto Lubawsk   76.27    839   11
     204 Monika Kowalik                 Kraków                75.00    825   11
     205 Paweł Dzierżyński              Milanówek             73.82    812   11
     206 Michał Kurdelski               Bydgoszcz             73.45    808   11
     207 Radosław Smolik                Jaworzno              72.73    800   11
     208 Tomasz Łukaszuk                Biała Podlaska        72.45    797   11
     209 Kinga Buczkowska               Gdynia                71.27    784   11
     210 Dawid Gackowski                Rumia                 71.00    781   11
     211 Przemysław Wądołowski          Białystok             70.82    779   11
     212 Barbara Pęska                  Nowy Dwór Mazowiecki  70.64    777   11
     213 Ireneusz Jagiełło              Okuniew               70.18    772   11
     214 Dariusz Dackiewicz             Białowieża            66.82    735   11
     215 Tymoteusz Świerkowski          Będzin                66.00    726   11
     216 Justyna Kurowska               Inowrocław            65.91    725   11
     217 Marek Popczyk                  Tychy                 65.91    725   11
     218 Beata Kurowska                 Inowrocław            65.73    723   11
     219 Monika Wojtanek                Wadowice              65.55    721   11
     220 Wiktoria Koler                 Będzin                64.55    710   11
     221 Dariusz Bzdyra                 Polanica-Zdrój        64.36    708   11
     222 Teresa Dziemiańczuk            Białystok             63.55    699   11
     223 Anna  Jankowska                Bydgoszcz             63.27    696   11
     224 Jolanta Bednarska              Łódź                  61.91    681   11
     225 Grzegorz Lipko                 Stargard Szczeciński  58.55    644   11
     226 Patrycja Rutowska              Ełk                   56.00    616   11
     227 Kosma Woźniarski               Łódź                  55.27    608   11
     228 Andrzej Choiński               Gródek                54.82    603   11
     229 Szymon Malec                   Stargard Szczeciński  53.45    588   11
     230 Marta Wawrzyn                  Pruszków              83.40    834   10
     231 Krystyna Kurowska              Inowrocław            77.00    770   10
     232 Tamara Szczepańska             Świnoujście           77.00    770   10
     233 Anna Demczyszyn                Bielsko Biała        115.89   1043    9
     234 Tomasz M. Lempart              Bytom                 58.89    530    9
     235 Seweryn Lipski                 Ciechanowiec          55.56    500    9
     236 Jarosław Michalak              Łódź                 124.62    997    8
     237 Kinga Pruszak                  Bydgoszcz            120.00    960    8
     238 Leszek Kowalik                 Bydgoszcz             93.00    744    8
     239 Zbigniew Radziszewski          Ciechanowiec          91.88    735    8
     240 Łukasz Pudło                   Łuków                 87.00    696    8
     241 Klaudia Budzyn                 Brzesko               84.12    673    8
     242 Adam Pietryga                  Racibórz              79.50    636    8
     243 Artur Pydych                   Gdańsk                78.88    631    8
     244 Wiktor Zduńczyk                Warszawa              75.62    605    8
     245 Cezary Pawlonka                Wrocław               58.62    469    8
     246 Jędrzej Kuźniewicz             Kołobrzeg             52.75    422    8
     247 Michał Trumpus                 Wrocław              152.00   1064    7
     248 Maciej Śliwa                   Zabrze               132.00    924    7
     249 Anna Stambulska                Kraków               112.14    785    7
     250 Andrzej Stańczyk               Tarnów               110.29    772    7
     251 Sylwester Gryz                 Zabrze               107.86    755    7
     252 Olga Posmyk                    Stargard Szczeciński  99.14    694    7
     253 Mirosława Jursza               Rybnik                97.29    681    7
     254 Mateusz Stańczyk               Tarnów                94.86    664    7
     255 Marcin Białecki                Białystok             91.14    638    7
     256 Leszek Sosnowski               Lublin                79.29    555    7
     257 Grzegorz Sylwestrzuk           Gródek                70.00    490    7
     258 Dariusz Rokicki                Świętajno             66.86    468    7
     259 Zuzanna Wołowiec               Gdynia                66.00    462    7
     260 Bartek Chełstowski             Nowy Dwór Mazowiecki  64.00    448    7
     261 Zuzanna Basista                Świętajno             53.00    371    7
     262 Grażyna Kaczyńska              Łódź                 117.17    703    6
     263 Kamil Jagliński                Ostrowiec Świętokrz  113.83    683    6
     264 Bartłomiej Sylwestrzuk         Warszawa             113.33    680    6
     265 Bogdan Zawadzki                Białystok            108.83    653    6
     266 Krystyna Zabawa                Dąbrowa              100.83    605    6
     267 Michał Lasecki                 Warszawa              91.67    550    6
     268 Jarosław Błażków               Wrocław               80.67    484    6
     269 Wiesław Nieroda                Lublin                77.83    467    6
     270 Małgorzata Świętosławska       Jaworzno              77.50    465    6
     271 Karol Puto                     Będzin                73.33    440    6
     272 Agata Hozakowska               Warszawa              68.00    408    6
     273 Urszula Borowska               Kraków                66.83    401    6
     274 Marta Bołbot                   Bielsk Podlaski       59.17    355    6
     275 Maciej Krzeptowski             Zakopane              56.33    338    6
     276 Piotr Szulc                    Bydgoszcz            135.60    678    5
     277 Anna Stefańska                 Łódź                 109.00    545    5
     278 Danuta Langiewicz              Ostróda              108.00    540    5
     279 Maciej Michalak                Łódź                 105.20    526    5
     280 Szymon Madej                   Kraków               103.40    517    5
     281 Małgorzata Całka               Świnoujście           86.20    431    5
     282 Dorota Kudlińska               Bydgoszcz             84.40    422    5
     283 Jakub Madej                    Kraków                80.80    404    5
     284 Szymon Sztajnert               Wisła                 53.60    268    5
     285 Tomasz Kaczmarczyk             Warszawa             108.50    434    4
     286 Leszek Katyński                Słupsk               103.25    413    4
     287 Agnieszka Jarek                Gowarczów             59.75    239    4
     288 Jerzy Ciesielski               Łódź                 104.33    313    3
     289 Łukasz Pawlas                  Racibórz              86.00    258    3
     290 Elżbieta Zyra                  Szczytno              84.33    253    3
     291 Kacper Rzepecki                Wrocław               75.67    227    3
     292 Laura Rekowska                 Stargard Szczeciński  72.00    216    3
     293 Arkadiusz Wąsiel               Wrocław               70.33    211    3
     294 Filip Nguyen Viet              Wrocław               67.33    202    3
     295 Anna Fatyga                    Szepietowo-Wawrzyńce  62.67    188    3
     296 Łukasz Kowalczyk               Stargard Szczeciński  61.67    185    3
     297 Małgorzata Kosakowska          Szczytno              50.00    150    3
     298 Paweł Jędryka                  Chełmek              108.50    217    2
     299 Michał Czyż                    Łódź                  73.50    147    2
     300 Krzysztof Lelonek              Zabrze                72.50    145    2
     301 Joanna Czarkowska              Szepietowo-Wawrzyńce  70.50    141    2
     302 Joanna Strączek                Legnica               57.50    115    2
     303 Marta Popławska                Warszawa              79.00     79    1
     304 Jacek Jabłoński                Katowice              78.00     78    1
     305 Monika Gorczyca                Kraków                72.00     72    1
    
    SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie