Sulęcin26
maja
Sulęcin 26-27 maja I Turniej o Puchar Burmistrza Sulęcina
Zabrze 2
czerwca
Zabrze 2- 3 czerwca XII Mistrzostwa Górnego Śląska i ZagłębiaGrand Prix 2007
Wałcz 8
czerwca
Wałcz 8-10 czerwca II Klubowe Mistrzostwa Polski
Chapeau bas panowie, ależ to jest wejście w rankingów świat!02 - 03 czerwca 2007 — XII Mistrzostwa Górnego Śląska i ZagłębiaInformacjeRelacjaWynikiHHRundyRanking
galeria

XII Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia Zabrze, 02 - 03 czerwca 2007
Grand Prix 2007

Konkurs Relacja z turnieju


Chapeau bas panowie, ależ to jest wejście w rankingów świat!Gdyby scrabble zagościły w bukmacherskich notowaniach, to osoba, która postawiłaby na zabrzańskiego zwycięzcę, zgarnęłaby prawdopodobnie niezłą fortunkę. Półtora miesiąca wstecz Marek Salamon debiutował w Katowicach, teraz, ponownie na Śląsku, w drugim swym rankingowym występie, rozbił bank. Wygrał 10 partii i jako jedyny przekroczył pulę pięciu tysięcy małych punktów (dokładnie zdobył ich 5118). Dla sfrustrowanych "wyjadaczy" służę jednak informacją, że Marek osiągał pierwsze scrabblowe sukcesy już na Mistrzostwach Polski Szkół w 2002 roku, gdzie jako reprezentant podstawówki z Bytomia indywidualnie zajął trzecie miejsce. W bardzo spłaszczonej czołówce ostatecznie wicemistrzem Śląska i Zagłębia został Kamil Górka, zaś po raz pierwszy na podium, na razie na najniższym miejscu, zagościł Janek Kozłowski. Sześć zwycięstw dało tytuł najlepszej debiutantki Annie BargielRudy Śląskiej. Ponadto w Zabrzu padało, kelnerzy w pobliskiej knajpie zmienili się w ślimaki, OSPS nie chciał pracować z Vistą, a internet pierwszego dnia zwariował. Ale pomimo najazdu scrabblowych chochlików mamy nadzieję, że 55 graczek i graczy spędziło mile w Zabrzu czas. Teraz czekamy na październik i liczymy, że czytający tę relację uczniowie szkół ponadgimnazjalnych odwiedzą nas na Mistrzostwach Polski organizowanych dla tych właśnie placówek.
relacja: Maciej Śliwa
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
XI Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia
X Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia
IX Mistrzostwa Górnego Śląska




Wyniki turnieju XII Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Marek           Salamon              Bytom                  100.00     10.0     5118     1943     1151
  2 Kamil           Górka                Kraków                 141.25      9.0     4922     1780      435
  3 Jan             Kozłowski            Kraków                 115.57      9.0     4830     1824      356
  4 Waldemar        Czerwoniec           Warszawa               131.83      9.0     4708     1771      497
  5 Mariusz         Skrobosz             Warszawa               145.06      8.0     5000     1653      583
  6 Mateusz         Żbikowski            Warszawa               146.26      8.0     4982     1669      783
  7 Bartosz         Morawski             Gliwice                131.23      8.0     4940     1694      590
  8 Dawid           Pikul                Poznań                 139.22      8.0     4834     1677      448
  9 Justyna         Fugiel               Kraków                 140.38      8.0     4775     1665      674
 10 Tomasz          Zwoliński            Skierdy                133.97      8.0     4572     1746       56
 11 Janusz          Krupiński            Sosnowiec              115.05      7.0     4843     1568      378
 12 Krzysztof       Obremski             Legnica                123.24      7.0     4799     1552      172
 13 Marek           Roszak               Poznań                 127.31      7.0     4785     1635      184
 14 Stanisław       Rydzik               Warszawa               137.51      7.0     4757     1607      -18
 15 Kazimierz.J     Merklejn             Szczecin               145.63      7.0     4671     1515      103
 16 Przemysław      Herdzina             Kraków                 128.44      7.0     4573     1453      618
 17 Marta           Szeliga-Frynia       Warszawa               113.84      7.0     4563     1579      200
 18 Anna            Kowalska-Demczyszyn  Bielsko Biała          120.87      7.0     4495     1416      368
 19 Karol           Wyrębkiewicz         Łódź                   135.56      7.0     4486     1605      -80
 20 Katarzyna       Klimała              Kraków                 107.17      7.0     4480     1546      264
 21 Iwona           Kucia                Kraków                 121.61      7.0     4158     1484     -169
 22 Lucyna          Korga                Zabrze                 129.72      6.5     4316     1508     -161
 23 Jakub           Nalepa               Gliwice                118.55      6.0     4631     1514      264
 24 Anna            Bargiel              Ruda Śląska            100.00      6.0     4511     1335      330
 25 Katarzyna       Żuławska             Katowice               110.69      6.0     4467     1388      221
 26 Andrzej         Rechowicz            Katowice               121.67      6.0     4430     1482        9
 27 Jerzy           Matyasik             Kraków                 111.60      6.0     4362     1380      207
 28 Leokadia        Litwinowicz          Gliwice                109.06      6.0     4337     1447      -95
 29 Małgorzata      Szczygieł            Radwanice              106.82      6.0     4329     1444      135
 30 Krzysztof       Sporczyk             Piaseczno              123.39      6.0     4317     1448      -50
 31 Agnieszka       Krupka               Krosno                 115.85      6.0     4297     1434       22
 32 Tomasz          Siwiński             Zawiercie              102.58      6.0     4262     1342      141
 33 Halina          Roszak               Poznań                 114.73      5.5     4593     1303      254
 34 Ewa             Ciszewska            Katowice               121.67      5.0     4733     1329       60
 35 Grzegorz        Wilk                 Kraków                 122.12      5.0     4463     1276     -309
 36 Jerzy           Luter                Bytom                  112.68      5.0     4454     1224      208
 37 Dariusz         Puton                Ruda Śląska            134.86      5.0     4292     1392     -181
 38 Michał          Jaworek              Zabrze                 105.60      5.0     4285     1288     -107
 39 Joanna          Ostrowska            Warszawa               114.53      5.0     4264     1351     -149
 40 Joanna          Brychcy              Katowice               100.00      5.0     4259     1290     -318
 41 Bartosz         Orłowski             Bytom                  119.34      5.0     4159     1266     -367
 42 Grzegorz        Kwiecień             Kraków                 106.63      5.0     4158     1306      -61
 43 Urszula         Solarska             Łódź                   100.00      5.0     4003     1259     -773
 44 Jarosław        Karp                 Jędrzejów              100.00      5.0     3954     1173     -585
 45 Renata          Kowalska             Bielsko Biała          119.43      4.0     4369     1168       50
 46 Rafał           Wesołowski           Warszawa               120.16      4.0     4269     1262     -112
 47 Joanna          Duda                 Zabrze                 111.71      4.0     4225     1142     -410
 48 Edward          Smołka               Zabrze                 100.00      4.0     3759     1199     -829
 49 Kamil           Puton                Ruda Śląska            100.00      3.0     3987     1040     -412
 50 Zygmunt         Skwarek              Katowice               101.59      2.0     2034      681     -674
 51 Leszek          Stecuła              Bytom                  129.00      2.0     1178      382      130
 52 Andrzej         Stolot               Zabrze                 100.00      1.5     3187      707    -1060
 53 Andrzej         Wilk                 Zabrze                 100.00      1.0     2155      493     -527
 54 Damian          Ziętal               Ruda Śląska            100.00      0.5     1697      365     -859
 55 Elvis           Ziętal               Ruda Śląska            100.00      0.5     1695      397     -685
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju XII Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia



	Mateusz Żbikowski 146.26 Warszawa         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Agnieszka      Krupka                115.85 +  467: 353  166
    2     5 Jakub          Nalepa                118.55 -  304: 430   69
    3    19 Zygmunt        Skwarek               101.59 +  402: 288  152
    4     5 Mariusz        Skrobosz              145.06 +  417: 332  195
    5     4 Marek          Salamon               100.00 -  311: 483   50
    6    14 Kazimierz.J    Merklejn              145.63 +  535: 301  196
    7     6 Leokadia       Litwinowicz           109.06 +  439: 314  159
    8     6 Stanisław      Rydzik                137.51 -  370: 415   88
    9     6 Marta          Szeliga-Frynia        113.84 -  322: 380   64
   10    10 Rafał          Wesołowski            120.16 +  520: 327  170
   11     6 Andrzej        Rechowicz             121.67 +  472: 274  172
   12     4 Stanisław      Rydzik                137.51 +  423: 302  188
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1669  / 12 139.08




	Kazimierz.J Merklejn 145.63 Szczecin               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Jan            Kozłowski             115.57 -  430: 457   66
    2    15 Joanna         Ostrowska             114.53 +  449: 281  165
    3     8 Marta          Szeliga-Frynia        113.84 -  289: 464   64
    4    15 Dariusz        Puton                 134.86 -  426: 447   85
    5    20 Grzegorz       Kwiecień              106.63 +  428: 335  157
    6    14 Mateusz        Żbikowski             146.26 -  301: 535   96
    7    20 Edward         Smołka                100.00 +  402: 266  150
    8    15 Agnieszka      Krupka                115.85 +  448: 352  166
    9    11 Urszula        Solarska              100.00 +  452: 344  150
   10     9 Renata         Kowalska              119.43 +  387: 333  169
   11     7 Katarzyna      Klimała               107.17 +  382: 340  157
   12     6 Justyna        Fugiel                140.38 -  277: 414   90
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1515  / 12 126.25




	Mariusz Skrobosz 145.06 Warszawa               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Janusz         Krupiński             115.05 +  460: 410  165
    2     6 Stanisław      Rydzik                137.51 +  489: 374  188
    3     2 Tomasz         Zwoliński             133.97 -  334: 390   84
    4     5 Mateusz        Żbikowski             146.26 -  332: 417   96
    5    11 Kamil          Puton                 100.00 +  454: 288  150
    6     7 Leokadia       Litwinowicz           109.06 -  393: 415   59
    7    10 Justyna        Fugiel                140.38 -  363: 395   90
    8    14 Rafał          Wesołowski            120.16 +  337: 327  170
    9    12 Grzegorz       Kwiecień              106.63 +  386: 358  157
   10    11 Tomasz         Siwiński              102.58 +  407: 284  153
   11     8 Marta          Szeliga-Frynia        113.84 +  464: 384  164
   12     5 Marek          Roszak                127.31 +  581: 375  177
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1653  / 12 137.75




	Kamil Górka 141.25 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Halina         Roszak                114.73 +  424: 406  165
    2    12 Bartosz        Orłowski              119.34 +  414: 259  169
    3     7 Dawid          Pikul                 139.22 +  444: 361  189
    4     4 Ewa            Ciszewska             121.67 +  444: 344  172
    5     1 Jakub          Nalepa                118.55 +  497: 329  169
    6     1 Karol          Wyrębkiewicz          135.56 +  404: 356  186
    7     1 Tomasz         Zwoliński             133.97 -  380: 493   84
    8     1 Marek          Roszak                127.31 +  371: 369  177
    9     1 Stanisław      Rydzik                137.51 +  534: 387  188
   10     1 Bartosz        Morawski              131.23 +  380: 372  181
   11     1 Marek          Salamon               100.00 -  328: 389   50
   12     1 Marek          Salamon               100.00 -  302: 422   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1780  / 12 148.33




	Justyna Fugiel 140.38 Kraków  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Joanna         Ostrowska             114.53 +  414: 322  165
    2    14 Elvis          Ziętal                100.00 +  507: 205  150
    3     3 Andrzej        Rechowicz             121.67 -  346: 496   72
    4     7 Rafał          Wesołowski            120.16 +  365: 337  170
    5     7 Leokadia       Litwinowicz           109.06 +  405: 300  159
    6     5 Tomasz         Zwoliński             133.97 -  323: 361   84
    7    10 Mariusz        Skrobosz              145.06 +  395: 363  195
    8     4 Marek          Salamon               100.00 -  386: 422   50
    9     9 Małgorzata     Szczygieł             106.82 +  423: 318  157
   10     7 Karol          Wyrębkiewicz          135.56 +  438: 302  186
   11     2 Bartosz        Morawski              131.23 -  359: 398   81
   12     6 Kazimierz.J    Merklejn              145.63 +  414: 277  196
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1665  / 12 138.75




	Dawid Pikul 139.22 Poznań                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Marta          Szeliga-Frynia        113.84 +  326: 315  164
    2    13 Lucyna         Korga                 129.72 +  439: 358  180
    3     7 Kamil          Górka                 141.25 -  361: 444   91
    4    10 Katarzyna      Klimała               107.17 -  348: 373   57
    5    10 Ewa            Ciszewska             121.67 +  463: 298  172
    6    12 Krzysztof      Sporczyk              123.39 +  466: 339  173
    7     7 Dariusz        Puton                 134.86 +  407: 374  185
    8     3 Janusz         Krupiński             115.05 +  366: 357  165
    9     3 Bartosz        Morawski              131.23 -  365: 399   81
   10     4 Jan            Kozłowski             115.57 -  372: 498   66
   11    10 Iwona          Kucia                 121.61 +  373: 360  172
   12     7 Anna           Kowalska-Demczyszyn   120.87 +  548: 271  171
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1677  / 12 139.75




	Stanisław Rydzik 137.51 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Jerzy          Luter                 112.68 +  401: 287  163
    2     6 Mariusz        Skrobosz              145.06 -  374: 489   95
    3    17 Edward         Smołka                100.00 +  421: 278  150
    4    13 Joanna         Brychcy               100.00 +  443: 419  150
    5     5 Jan            Kozłowski             115.57 +  432: 371  166
    6     3 Waldemar       Czerwoniec            131.83 -  323: 488   82
    7     8 Małgorzata     Szczygieł             106.82 +  429: 407  157
    8     6 Mateusz        Żbikowski             146.26 +  415: 370  196
    9     1 Kamil          Górka                 141.25 -  387: 534   91
   10     3 Marek          Roszak                127.31 +  475: 353  177
   11     4 Tomasz         Zwoliński             133.97 -  355: 356   84
   12     4 Mateusz        Żbikowski             146.26 -  302: 423   96
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1607  / 12 133.92




	Karol Wyrębkiewicz 135.56 Łódź              

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Joanna         Duda                  111.71 +  429: 354  162
    2    10 Dariusz        Puton                 134.86 +  352: 338  185
    3     4 Jan            Kozłowski             115.57 +  409: 380  166
    4     2 Andrzej        Rechowicz             121.67 +  358: 343  172
    5     2 Bartosz        Morawski              131.23 +  438: 323  181
    6     1 Kamil          Górka                 141.25 -  356: 404   91
    7     2 Waldemar       Czerwoniec            131.83 +  449: 263  182
    8     2 Tomasz         Zwoliński             133.97 -  397: 463   84
    9     4 Marek          Salamon               100.00 -  251: 524   50
   10     7 Justyna        Fugiel                140.38 -  302: 438   90
   11     9 Jakub          Nalepa                118.55 +  379: 360  169
   12     8 Krzysztof      Obremski              123.24 -  366: 376   73
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1605  / 12 133.75




	Dariusz Puton 134.86 Ruda Śląska            

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Jerzy          Matyasik              111.60 +  366: 350  162
    2    10 Karol          Wyrębkiewicz          135.56 -  338: 352   86
    3    12 Marek          Roszak                127.31 -  282: 411   77
    4    15 Kazimierz.J    Merklejn              145.63 +  447: 426  196
    5    12 Krzysztof      Obremski              123.24 +  393: 376  173
    6     9 Jan            Kozłowski             115.57 +  383: 355  166
    7     7 Dawid          Pikul                 139.22 -  374: 407   89
    8     9 Jakub          Nalepa                118.55 -  335: 351   69
    9    19 Michał         Jaworek               105.60 +  444: 288  156
   10    15 Lucyna         Korga                 129.72 -  280: 393   80
   11    11 Janusz         Krupiński             115.05 -  280: 386   65
   12    16 Krzysztof      Sporczyk              123.39 -  370: 378   73
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1392  / 12 116.00




	Tomasz Zwoliński 133.97 Skierdy         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Katarzyna      Żuławska              110.69 +  410: 332  161
    2     3 Krzysztof      Obremski              123.24 +  401: 338  173
    3     2 Mariusz        Skrobosz              145.06 +  390: 334  195
    4     1 Bartosz        Morawski              131.23 -  367: 386   81
    5     6 Andrzej        Rechowicz             121.67 +  386: 377  172
    6     5 Justyna        Fugiel                140.38 +  361: 323  190
    7     1 Kamil          Górka                 141.25 +  493: 380  191
    8     2 Karol          Wyrębkiewicz          135.56 +  463: 397  186
    9     2 Marek          Roszak                127.31 -  315: 444   77
   10     2 Marek          Salamon               100.00 -  251: 439   50
   11     4 Stanisław      Rydzik                137.51 +  356: 355  188
   12     3 Waldemar       Czerwoniec            131.83 -  379: 411   82
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1746  / 12 145.50




	Waldemar Czerwoniec 131.83 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Leokadia       Litwinowicz           109.06 +  405: 385  159
    2     4 Bartosz        Morawski              131.23 -  361: 387   81
    3    20 Elvis          Ziętal                100.00 +  397: 222  150
    4     6 Krzysztof      Obremski              123.24 +  441: 321  173
    5     8 Krzysztof      Sporczyk              123.39 +  397: 315  173
    6     3 Stanisław      Rydzik                137.51 +  488: 323  188
    7     2 Karol          Wyrębkiewicz          135.56 -  263: 449   86
    8     7 Jan            Kozłowski             115.57 -  370: 384   66
    9     5 Janusz         Krupiński             115.05 +  389: 369  165
   10     5 Jakub          Nalepa                118.55 +  431: 337  169
   11     5 Marek          Roszak                127.31 +  355: 340  177
   12     3 Tomasz         Zwoliński             133.97 +  411: 379  184
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1771  / 12 147.58




	Bartosz Morawski 131.23 Gliwice                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Katarzyna      Klimała               107.17 +  469: 360  157
    2     4 Waldemar       Czerwoniec            131.83 +  387: 361  182
    3     5 Joanna         Brychcy               100.00 +  449: 295  150
    4     1 Tomasz         Zwoliński             133.97 +  386: 367  184
    5     2 Karol          Wyrębkiewicz          135.56 -  323: 438   86
    6     2 Marek          Salamon               100.00 +  465: 265  150
    7     3 Marek          Roszak                127.31 -  436: 461   77
    8     5 Andrzej        Rechowicz             121.67 +  512: 340  172
    9     3 Dawid          Pikul                 139.22 +  399: 365  189
   10     1 Kamil          Górka                 141.25 -  372: 380   91
   11     2 Justyna        Fugiel                140.38 +  398: 359  190
   12     2 Jan            Kozłowski             115.57 -  344: 359   66
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1694  / 12 141.17




	Lucyna Korga 129.72 Zabrze                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Małgorzata     Szczygieł             106.82 +  420: 304  157
    2    13 Dawid          Pikul                 139.22 -  358: 439   89
    3    15 Katarzyna      Żuławska              110.69 +  335: 327  161
    4    11 Marek          Roszak                127.31 -  310: 491   77
    5    13 Marta          Szeliga-Frynia        113.84 -  303: 405   64
    6    18 Przemysław     Herdzina              128.44 -  256: 410   78
    7    19 Krzysztof      Obremski              123.24 +  441: 301  173
    8    17 Grzegorz       Wilk                  122.12 +  424: 332  172
    9    22 Joanna         Ostrowska             114.53 -  314: 427   65
   10    15 Dariusz        Puton                 134.86 +  393: 280  185
   11    17 Halina         Roszak                114.73 =  344: 344  115
   12    14 Ewa            Ciszewska             121.67 +  418: 417  172
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1508  / 12 125.67




	Leszek Stecuła 129.00 Bytom                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Grzegorz       Kwiecień              106.63 +  413: 269  157
    2     1 Ewa            Ciszewska             121.67 -  366: 434   72
    3    14 Tomasz         Siwiński              102.58 +  399: 345  153
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     382  /  3 127.33




	Przemysław Herdzina 128.44 Kraków                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Michał         Jaworek               105.60 -  300: 381   56
    2    18 Grzegorz       Wilk                  122.12 -  350: 437   72
    3    25 Iwona          Kucia                 121.61 -  344: 366   72
    4    25 Anna           Bargiel               100.00 +  422: 402  150
    5    23 Andrzej        Stolot                100.00 +  463: 275  150
    6    18 Lucyna         Korga                 129.72 +  410: 256  180
    7    14 Joanna         Ostrowska             114.53 +  403: 257  165
    8    11 Małgorzata     Szczygieł             106.82 -  296: 373   57
    9    16 Joanna         Duda                  111.71 +  474: 245  162
   10    14 Jerzy          Matyasik              111.60 -  364: 413   62
   11    15 Agnieszka      Krupka                115.85 +  326: 295  166
   12    10 Katarzyna      Żuławska              110.69 +  421: 255  161
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1453  / 12 121.08




	Marek Roszak 127.31 Poznań                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Tomasz         Siwiński              102.58 +  446: 326  153
    2     8 Rafał          Wesołowski            120.16 -  367: 470   70
    3    12 Dariusz        Puton                 134.86 +  411: 282  185
    4    11 Lucyna         Korga                 129.72 +  491: 310  180
    5     3 Katarzyna      Klimała               107.17 +  336: 317  157
    6     4 Jakub          Nalepa                118.55 +  392: 363  169
    7     3 Bartosz        Morawski              131.23 +  461: 436  181
    8     1 Kamil          Górka                 141.25 -  369: 371   91
    9     2 Tomasz         Zwoliński             133.97 +  444: 315  184
   10     3 Stanisław      Rydzik                137.51 -  353: 475   88
   11     5 Waldemar       Czerwoniec            131.83 -  340: 355   82
   12     5 Mariusz        Skrobosz              145.06 -  375: 581   95
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1635  / 12 136.25




	Krzysztof Sporczyk 123.39 Piaseczno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Zygmunt        Skwarek               101.59 +  412: 259  152
    2     2 Renata         Kowalska              119.43 +  358: 319  169
    3     6 Rafał          Wesołowski            120.16 +  310: 307  170
    4     3 Jakub          Nalepa                118.55 -  346: 372   69
    5     8 Waldemar       Czerwoniec            131.83 -  315: 397   82
    6    12 Dawid          Pikul                 139.22 -  339: 466   89
    7    18 Jerzy          Matyasik              111.60 +  391: 329  162
    8    12 Katarzyna      Klimała               107.17 -  326: 397   57
    9    23 Bartosz        Orłowski              119.34 -  389: 393   69
   10    13 Andrzej        Rechowicz             121.67 -  303: 398   72
   11    18 Grzegorz       Wilk                  122.12 +  450: 360  172
   12    16 Dariusz        Puton                 134.86 +  378: 370  185
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1448  / 12 120.67




	Krzysztof Obremski 123.24 Legnica                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Anna           Bargiel               100.00 +  498: 285  150
    2     3 Tomasz         Zwoliński             133.97 -  338: 401   84
    3     9 Agnieszka      Krupka                115.85 +  442: 323  166
    4     6 Waldemar       Czerwoniec            131.83 -  321: 441   82
    5    12 Dariusz        Puton                 134.86 -  376: 393   85
    6    15 Anna           Kowalska-Demczyszyn   120.87 -  393: 523   71
    7    19 Lucyna         Korga                 129.72 -  301: 441   80
    8    22 Kamil          Puton                 100.00 +  438: 359  150
    9    13 Ewa            Ciszewska             121.67 +  427: 415  172
   10    20 Bartosz        Orłowski              119.34 +  481: 370  169
   11    12 Małgorzata     Szczygieł             106.82 +  408: 310  157
   12     8 Karol          Wyrębkiewicz          135.56 +  376: 366  186
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1552  / 12 129.33




	Grzegorz Wilk 122.12 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    19 Joanna         Brychcy               100.00 -  388: 431   50
    2    18 Przemysław     Herdzina              128.44 +  437: 350  178
    3    10 Małgorzata     Szczygieł             106.82 +  310: 293  157
    4     9 Marek          Salamon               100.00 -  341: 461   50
    5     9 Janusz         Krupiński             115.05 -  367: 463   65
    6    20 Edward         Smołka                100.00 +  498: 285  150
    7    11 Rafał          Wesołowski            120.16 -  292: 425   70
    8    17 Lucyna         Korga                 129.72 -  332: 424   80
    9    17 Renata         Kowalska              119.43 +  380: 340  169
   10    22 Halina         Roszak                114.73 -  348: 469   65
   11    18 Krzysztof      Sporczyk              123.39 -  360: 450   73
   12    21 Renata         Kowalska              119.43 +  410: 381  169
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1276  / 12 106.33




	Ewa Ciszewska 121.67 Katowice                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    20 Jarosław       Karp                  100.00 +  546: 286  150
    2     1 Leszek         Stecuła               129.00 +  434: 366  179
    3     1 Jakub          Nalepa                118.55 -  330: 451   69
    4     4 Kamil          Górka                 141.25 -  344: 444   91
    5    10 Dawid          Pikul                 139.22 -  298: 463   89
    6    16 Agnieszka      Krupka                115.85 +  386: 255  166
    7    12 Katarzyna      Klimała               107.17 -  363: 432   57
    8    16 Michał         Jaworek               105.60 +  424: 385  156
    9    13 Krzysztof      Obremski              123.24 -  415: 427   73
   10    19 Grzegorz       Kwiecień              106.63 +  417: 341  157
   11    13 Jerzy          Matyasik              111.60 -  359: 405   62
   12    14 Lucyna         Korga                 129.72 -  417: 418   80
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1329  / 12 110.75




	Andrzej Rechowicz 121.67 Katowice               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    21 Kamil          Puton                 100.00 +  429: 278  150
    2    11 Edward         Smołka                100.00 +  368: 288  150
    3     3 Justyna        Fugiel                140.38 +  496: 346  190
    4     2 Karol          Wyrębkiewicz          135.56 -  343: 358   86
    5     6 Tomasz         Zwoliński             133.97 -  377: 386   84
    6     8 Rafał          Wesołowski            120.16 +  367: 361  170
    7     9 Iwona          Kucia                 121.61 +  360: 301  172
    8     5 Bartosz        Morawski              131.23 -  340: 512   81
    9     7 Jan            Kozłowski             115.57 -  383: 385   66
   10    13 Krzysztof      Sporczyk              123.39 +  398: 303  173
   11     6 Mateusz        Żbikowski             146.26 -  274: 472   96
   12    11 Marta          Szeliga-Frynia        113.84 -  295: 431   64
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1482  / 12 123.50




	Iwona Kucia 121.61 Kraków                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    22 Marek          Salamon               100.00 -  281: 391   50
    2    22 Agnieszka      Krupka                115.85 -  303: 382   66
    3    25 Przemysław     Herdzina              128.44 +  366: 344  178
    4    16 Halina         Roszak                114.73 +  362: 333  165
    5    18 Joanna         Brychcy               100.00 +  355: 322  150
    6    13 Katarzyna      Klimała               107.17 +  354: 298  157
    7     9 Andrzej        Rechowicz             121.67 -  301: 360   72
    8    13 Katarzyna      Żuławska              110.69 +  421: 348  161
    9    10 Jakub          Nalepa                118.55 -  252: 469   69
   10    18 Joanna         Ostrowska             114.53 +  398: 328  165
   11    10 Dawid          Pikul                 139.22 -  360: 373   89
   12    13 Jerzy          Matyasik              111.60 +  405: 379  162
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1484  / 12 123.67




	Anna Kowalska-Demczyszyn 120.87 Bielsko Biała            

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    23 Edward         Smołka                100.00 -  338: 347   50
    2    25 Zygmunt        Skwarek               101.59 -  319: 323   52
    3    24 Anna           Bargiel               100.00 +  388: 314  150
    4    18 Urszula        Solarska              100.00 -  340: 365   50
    5    25 Damian         Ziętal                100.00 +  381: 285  150
    6    15 Krzysztof      Obremski              123.24 +  523: 393  173
    7    15 Michał         Jaworek               105.60 +  494: 331  156
    8     8 Leokadia       Litwinowicz           109.06 +  416: 289  159
    9     8 Katarzyna      Klimała               107.17 +  374: 293  157
   10     6 Marta          Szeliga-Frynia        113.84 +  388: 283  164
   11     3 Jan            Kozłowski             115.57 -  263: 356   66
   12     7 Dawid          Pikul                 139.22 -  271: 548   89
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1416  / 12 118.00




	Rafał Wesołowski 120.16 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    24 Urszula        Solarska              100.00 +  381: 348  150
    2     8 Marek          Roszak                127.31 +  470: 367  177
    3     6 Krzysztof      Sporczyk              123.39 -  307: 310   73
    4     7 Justyna        Fugiel                140.38 -  337: 365   90
    5    17 Edward         Smołka                100.00 +  366: 345  150
    6     8 Andrzej        Rechowicz             121.67 -  361: 367   72
    7    11 Grzegorz       Wilk                  122.12 +  425: 292  172
    8    14 Mariusz        Skrobosz              145.06 -  327: 337   95
    9    18 Jerzy          Matyasik              111.60 -  271: 332   62
   10    10 Mateusz        Żbikowski             146.26 -  327: 520   96
   11    20 Bartosz        Orłowski              119.34 -  369: 401   69
   12    22 Michał         Jaworek               105.60 -  328: 397   56
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1262  / 12 105.17




	Renata Kowalska 119.43 Bielsko Biała          

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    25 Andrzej        Stolot                100.00 +  504: 200  150
    2     2 Krzysztof      Sporczyk              123.39 -  319: 358   73
    3    11 Joanna         Duda                  111.71 +  369: 318  162
    4    14 Janusz         Krupiński             115.05 -  346: 421   65
    5    14 Michał         Jaworek               105.60 -  365: 366   56
    6    17 Kamil          Puton                 100.00 +  336: 335  150
    7    16 Joanna         Brychcy               100.00 -  342: 408   50
    8    18 Joanna         Ostrowska             114.53 +  406: 347  165
    9    17 Grzegorz       Wilk                  122.12 -  340: 380   72
   10     9 Kazimierz.J    Merklejn              145.63 -  333: 387   96
   11    19 Grzegorz       Kwiecień              106.63 -  328: 389   57
   12    21 Grzegorz       Wilk                  122.12 -  381: 410   72
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1168  / 12  97.33




	Bartosz Orłowski 119.34 Bytom

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    26 Andrzej        Wilk                  100.00 +  328: 245  150
    2    12 Kamil          Górka                 141.25 -  259: 414   91
    3    18 Leokadia       Litwinowicz           109.06 -  261: 335   59
    4    21 Michał         Jaworek               105.60 -  317: 396   56
    5    21 Tomasz         Siwiński              102.58 +  358: 327  153
    6    21 Joanna         Duda                  111.71 -  349: 374   62
    7    23 Kamil          Puton                 100.00 +  422: 281  150
    8    19 Jerzy          Luter                 112.68 -  418: 490   63
    9    23 Krzysztof      Sporczyk              123.39 +  393: 389  173
   10    20 Krzysztof      Obremski              123.24 -  370: 481   73
   11    20 Rafał          Wesołowski            120.16 +  401: 369  170
   12    18 Agnieszka      Krupka                115.85 -  283: 425   66
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1266  / 12 105.50




	Jakub Nalepa 118.55 Gliwice                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    27 Damian         Ziętal                100.00 +  403: 194  150
    2     5 Mateusz        Żbikowski             146.26 +  430: 304  196
    3     1 Ewa            Ciszewska             121.67 +  451: 330  172
    4     3 Krzysztof      Sporczyk              123.39 +  372: 346  173
    5     1 Kamil          Górka                 141.25 -  329: 497   91
    6     4 Marek          Roszak                127.31 -  363: 392   77
    7     4 Janusz         Krupiński             115.05 -  428: 470   65
    8     9 Dariusz        Puton                 134.86 +  351: 335  185
    9    10 Iwona          Kucia                 121.61 +  469: 252  172
   10     5 Waldemar       Czerwoniec            131.83 -  337: 431   82
   11     9 Karol          Wyrębkiewicz          135.56 -  360: 379   86
   12     9 Janusz         Krupiński             115.05 -  338: 437   65
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1514  / 12 126.17




	Agnieszka Krupka 115.85 Krosno                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Mateusz        Żbikowski             146.26 -  353: 467   96
    2    22 Iwona          Kucia                 121.61 +  382: 303  172
    3     9 Krzysztof      Obremski              123.24 -  323: 442   73
    4    17 Joanna         Ostrowska             114.53 -  305: 422   65
    5    26 Anna           Bargiel               100.00 +  437: 315  150
    6    16 Ewa            Ciszewska             121.67 -  255: 386   72
    7    24 Zygmunt        Skwarek               101.59 +  407: 286  152
    8    15 Kazimierz.J    Merklejn              145.63 -  352: 448   96
    9    20 Joanna         Brychcy               100.00 +  380: 258  150
   10    12 Katarzyna      Żuławska              110.69 +  383: 339  161
   11    15 Przemysław     Herdzina              128.44 -  295: 326   78
   12    18 Bartosz        Orłowski              119.34 +  425: 283  169
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1434  / 12 119.50




	Jan Kozłowski 115.57 Kraków                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Kazimierz.J    Merklejn              145.63 +  457: 430  196
    2     7 Marek          Salamon               100.00 +  413: 385  150
    3     4 Karol          Wyrębkiewicz          135.56 -  380: 409   86
    4     8 Jerzy          Matyasik              111.60 +  353: 344  162
    5     5 Stanisław      Rydzik                137.51 -  371: 432   88
    6     9 Dariusz        Puton                 134.86 -  355: 383   85
    7    13 Joanna         Duda                  111.71 +  519: 359  162
    8     7 Waldemar       Czerwoniec            131.83 +  384: 370  182
    9     7 Andrzej        Rechowicz             121.67 +  385: 383  172
   10     4 Dawid          Pikul                 139.22 +  498: 372  189
   11     3 Anna           Kowalska-Demczyszyn   120.87 +  356: 263  171
   12     2 Bartosz        Morawski              131.23 +  359: 344  181
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1824  / 12 152.00




	Janusz Krupiński 115.05 Sosnowiec               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Mariusz        Skrobosz              145.06 -  410: 460   95
    2    16 Marta          Szeliga-Frynia        113.84 -  341: 422   64
    3    22 Jarosław       Karp                  100.00 +  494: 319  150
    4    14 Renata         Kowalska              119.43 +  421: 346  169
    5     9 Grzegorz       Wilk                  122.12 +  463: 367  172
    6     6 Katarzyna      Żuławska              110.69 +  404: 334  161
    7     4 Jakub          Nalepa                118.55 +  470: 428  169
    8     3 Dawid          Pikul                 139.22 -  357: 366   89
    9     5 Waldemar       Czerwoniec            131.83 -  369: 389   82
   10     8 Jerzy          Luter                 112.68 -  291: 416   63
   11    11 Dariusz        Puton                 134.86 +  386: 280  185
   12     9 Jakub          Nalepa                118.55 +  437: 338  169
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1568  / 12 130.67




	Halina Roszak 114.73 Poznań                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Kamil          Górka                 141.25 -  406: 424   91
    2    17 Małgorzata     Szczygieł             106.82 -  345: 411   57
    3    23 Jerzy          Luter                 112.68 +  322: 314  163
    4    16 Iwona          Kucia                 121.61 -  333: 362   72
    5    24 Elvis          Ziętal                100.00 +  418: 282  150
    6    22 Urszula        Solarska              100.00 -  418: 420   50
    7    21 Grzegorz       Kwiecień              106.63 -  338: 372   57
    8    23 Edward         Smołka                100.00 +  429: 282  150
    9    15 Katarzyna      Żuławska              110.69 -  361: 475   61
   10    22 Grzegorz       Wilk                  122.12 +  469: 348  172
   11    17 Lucyna         Korga                 129.72 =  344: 344  130
   12    20 Urszula        Solarska              100.00 +  410: 305  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1303  / 12 108.58




	Joanna Ostrowska 114.53 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Justyna        Fugiel                140.38 -  322: 414   90
    2    15 Kazimierz.J    Merklejn              145.63 -  281: 449   96
    3    27 Grzegorz       Kwiecień              106.63 +  345: 317  157
    4    17 Agnieszka      Krupka                115.85 +  422: 305  166
    5    16 Katarzyna      Żuławska              110.69 -  327: 380   61
    6    19 Jerzy          Luter                 112.68 +  413: 319  163
    7    14 Przemysław     Herdzina              128.44 -  257: 403   78
    8    18 Renata         Kowalska              119.43 -  347: 406   69
    9    22 Lucyna         Korga                 129.72 +  427: 314  180
   10    18 Iwona          Kucia                 121.61 -  328: 398   72
   11    21 Joanna         Duda                  111.71 +  448: 285  162
   12    17 Małgorzata     Szczygieł             106.82 -  347: 423   57
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1351  / 12 112.58




	Marta Szeliga-Frynia 113.84 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Dawid          Pikul                 139.22 -  315: 326   89
    2    16 Janusz         Krupiński             115.05 +  422: 341  165
    3     8 Kazimierz.J    Merklejn              145.63 +  464: 289  196
    4    12 Leokadia       Litwinowicz           109.06 -  360: 457   59
    5    13 Lucyna         Korga                 129.72 +  405: 303  180
    6    10 Michał         Jaworek               105.60 +  341: 327  156
    7     5 Marek          Salamon               100.00 -  387: 466   50
    8    10 Joanna         Brychcy               100.00 +  391: 385  150
    9     6 Mateusz        Żbikowski             146.26 +  380: 322  196
   10     6 Anna           Kowalska-Demczyszyn   120.87 -  283: 388   71
   11     8 Mariusz        Skrobosz              145.06 -  384: 464   95
   12    11 Andrzej        Rechowicz             121.67 +  431: 295  172
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1579  / 12 131.58




	Jerzy Luter 112.68 Bytom                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Stanisław      Rydzik                137.51 -  287: 401   88
    2    19 Leokadia       Litwinowicz           109.06 -  310: 388   59
    3    23 Halina         Roszak                114.73 -  314: 322   65
    4    27 Andrzej        Wilk                  100.00 +  524: 292  150
    5    22 Zygmunt        Skwarek               101.59 +  419: 248  152
    6    19 Joanna         Ostrowska             114.53 -  319: 413   65
    7    22 Jarosław       Karp                  100.00 +  399: 292  150
    8    19 Bartosz        Orłowski              119.34 +  490: 418  169
    9    14 Anna           Bargiel               100.00 -  282: 409   50
   10     8 Janusz         Krupiński             115.05 +  416: 291  165
   11    16 Katarzyna      Żuławska              110.69 -  350: 400   61
   12    15 Anna           Bargiel               100.00 -  344: 372   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1224  / 12 102.00




	Joanna Duda 111.71 Zabrze                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Karol          Wyrębkiewicz          135.56 -  354: 429   86
    2    21 Anna           Bargiel               100.00 +  354: 303  150
    3    11 Renata         Kowalska              119.43 -  318: 369   69
    4    20 Zygmunt        Skwarek               101.59 +  499: 272  152
    5    15 Małgorzata     Szczygieł             106.82 -  301: 368   57
    6    21 Bartosz        Orłowski              119.34 +  374: 349  169
    7    13 Jan            Kozłowski             115.57 -  359: 519   66
    8    20 Urszula        Solarska              100.00 -  285: 431   50
    9    16 Przemysław     Herdzina              128.44 -  245: 474   78
   10    24 Edward         Smołka                100.00 +  453: 247  150
   11    21 Joanna         Ostrowska             114.53 -  285: 448   65
   12    23 Joanna         Brychcy               100.00 -  398: 426   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1142  / 12  95.17




	Jerzy Matyasik 111.60 Kraków                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Dariusz        Puton                 134.86 -  350: 366   85
    2    23 Kamil          Puton                 100.00 +  391: 330  150
    3    21 Damian         Ziętal                100.00 +  404: 253  150
    4     8 Jan            Kozłowski             115.57 -  344: 353   66
    5    19 Urszula        Solarska              100.00 +  472: 216  150
    6    11 Małgorzata     Szczygieł             106.82 -  268: 360   57
    7    18 Krzysztof      Sporczyk              123.39 -  329: 391   73
    8    21 Grzegorz       Kwiecień              106.63 -  275: 487   57
    9    18 Rafał          Wesołowski            120.16 +  332: 271  170
   10    14 Przemysław     Herdzina              128.44 +  413: 364  178
   11    13 Ewa            Ciszewska             121.67 +  405: 359  172
   12    13 Iwona          Kucia                 121.61 -  379: 405   72
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1380  / 12 115.00




	Katarzyna Żuławska 110.69 Katowice                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Tomasz         Zwoliński             133.97 -  332: 410   84
    2    26 Andrzej        Wilk                  100.00 +  352: 327  150
    3    15 Lucyna         Korga                 129.72 -  327: 335   80
    4    23 Damian         Ziętal                100.00 +  509: 192  150
    5    16 Joanna         Ostrowska             114.53 +  380: 327  165
    6     6 Janusz         Krupiński             115.05 -  334: 404   65
    7    17 Urszula        Solarska              100.00 +  416: 315  150
    8    13 Iwona          Kucia                 121.61 -  348: 421   72
    9    15 Halina         Roszak                114.73 +  475: 361  165
   10    12 Agnieszka      Krupka                115.85 -  339: 383   66
   11    16 Jerzy          Luter                 112.68 +  400: 350  163
   12    10 Przemysław     Herdzina              128.44 -  255: 421   78
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1388  / 12 115.67




	Leokadia Litwinowicz 109.06 Gliwice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Waldemar       Czerwoniec            131.83 -  385: 405   82
    2    19 Jerzy          Luter                 112.68 +  388: 310  163
    3    18 Bartosz        Orłowski              119.34 +  335: 261  169
    4    12 Marta          Szeliga-Frynia        113.84 +  457: 360  164
    5     7 Justyna        Fugiel                140.38 -  300: 405   90
    6     7 Mariusz        Skrobosz              145.06 +  415: 393  195
    7     6 Mateusz        Żbikowski             146.26 -  314: 439   96
    8     8 Anna           Kowalska-Demczyszyn   120.87 -  289: 416   71
    9    21 Tomasz         Siwiński              102.58 -  264: 388   53
   10    17 Małgorzata     Szczygieł             106.82 +  421: 395  157
   11    14 Anna           Bargiel               100.00 +  442: 290  150
   12    12 Katarzyna      Klimała               107.17 -  327: 370   57
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1447  / 12 120.58




	Katarzyna Klimała 107.17 Kraków                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Bartosz        Morawski              131.23 -  360: 469   81
    2    20 Jarosław       Karp                  100.00 +  446: 317  150
    3    13 Michał         Jaworek               105.60 +  425: 327  156
    4    10 Dawid          Pikul                 139.22 +  373: 348  189
    5     3 Marek          Roszak                127.31 -  317: 336   77
    6    13 Iwona          Kucia                 121.61 -  298: 354   72
    7    12 Ewa            Ciszewska             121.67 +  432: 363  172
    8    12 Krzysztof      Sporczyk              123.39 +  397: 326  173
    9     8 Anna           Kowalska-Demczyszyn   120.87 -  293: 374   71
   10    16 Joanna         Brychcy               100.00 +  429: 293  150
   11     7 Kazimierz.J    Merklejn              145.63 -  340: 382   96
   12    12 Leokadia       Litwinowicz           109.06 +  370: 327  159
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1546  / 12 128.83




	Małgorzata Szczygieł 106.82 Radwanice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Lucyna         Korga                 129.72 -  304: 420   80
    2    17 Halina         Roszak                114.73 +  411: 345  165
    3    10 Grzegorz       Wilk                  122.12 -  293: 310   72
    4    24 Elvis          Ziętal                100.00 +  367: 226  150
    5    15 Joanna         Duda                  111.71 +  368: 301  162
    6    11 Jerzy          Matyasik              111.60 +  360: 268  162
    7     8 Stanisław      Rydzik                137.51 -  407: 429   88
    8    11 Przemysław     Herdzina              128.44 +  373: 296  178
    9     9 Justyna        Fugiel                140.38 -  318: 423   90
   10    17 Leokadia       Litwinowicz           109.06 -  395: 421   59
   11    12 Krzysztof      Obremski              123.24 -  310: 408   73
   12    17 Joanna         Ostrowska             114.53 +  423: 347  165
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1444  / 12 120.33




	Grzegorz Kwiecień 106.63 Kraków                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Leszek         Stecuła               129.00 -  269: 413   79
    2    24 Urszula        Solarska              100.00 -  288: 329   50
    3    27 Joanna         Ostrowska             114.53 -  317: 345   65
    4    26 Jarosław       Karp                  100.00 +  388: 281  150
    5    20 Kazimierz.J    Merklejn              145.63 -  335: 428   96
    6    24 Andrzej        Stolot                100.00 +  323: 265  150
    7    21 Halina         Roszak                114.73 +  372: 338  165
    8    21 Jerzy          Matyasik              111.60 +  487: 275  162
    9    12 Mariusz        Skrobosz              145.06 -  358: 386   95
   10    19 Ewa            Ciszewska             121.67 -  341: 417   72
   11    19 Renata         Kowalska              119.43 +  389: 328  169
   12    19 Tomasz         Siwiński              102.58 -  291: 414   53
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1306  / 12 108.83




	Michał Jaworek 105.60 Zabrze                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Przemysław     Herdzina              128.44 +  381: 300  178
    2     9 Joanna         Brychcy               100.00 -  317: 345   50
    3    13 Katarzyna      Klimała               107.17 -  327: 425   57
    4    21 Bartosz        Orłowski              119.34 +  396: 317  169
    5    14 Renata         Kowalska              119.43 +  366: 365  169
    6    10 Marta          Szeliga-Frynia        113.84 -  327: 341   64
    7    15 Anna           Kowalska-Demczyszyn   120.87 -  331: 494   71
    8    16 Ewa            Ciszewska             121.67 -  385: 424   72
    9    19 Dariusz        Puton                 134.86 -  288: 444   85
   10    23 Jarosław       Karp                  100.00 +  416: 252  150
   11    22 Tomasz         Siwiński              102.58 -  354: 357   53
   12    22 Rafał          Wesołowski            120.16 +  397: 328  170
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1288  / 12 107.33




	Tomasz Siwiński 102.58 Zawiercie                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Marek          Roszak                127.31 -  326: 446   77
    2    27 Andrzej        Stolot                100.00 +  365: 294  150
    3    14 Leszek         Stecuła               129.00 -  345: 399   79
    4    19 Edward         Smołka                100.00 -  400: 432   50
    5    21 Bartosz        Orłowski              119.34 -  327: 358   69
    6    23 Joanna         Brychcy               100.00 -  293: 296   50
    7    26 Elvis          Ziętal                100.00 +  363: 247  150
    8    25 Jarosław       Karp                  100.00 +  400: 333  150
    9    21 Leokadia       Litwinowicz           109.06 +  388: 264  159
   10    11 Mariusz        Skrobosz              145.06 -  284: 407   95
   11    22 Michał         Jaworek               105.60 +  357: 354  156
   12    19 Grzegorz       Kwiecień              106.63 +  414: 291  157
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1342  / 12 111.83




	Zygmunt Skwarek 101.59 Katowice                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Krzysztof      Sporczyk              123.39 -  259: 412   73
    2    25 Anna           Kowalska-Demczyszyn   120.87 +  323: 319  171
    3    19 Mateusz        Żbikowski             146.26 -  288: 402   96
    4    20 Joanna         Duda                  111.71 -  272: 499   62
    5    22 Jerzy          Luter                 112.68 -  248: 419   63
    6    26 Damian         Ziętal                100.00 +  358: 250  150
    7    24 Agnieszka      Krupka                115.85 -  286: 407   66
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     681  /  7  97.29




	Anna Bargiel 100.00 Ruda Śląska

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Krzysztof      Obremski              123.24 -  285: 498   73
    2    21 Joanna         Duda                  111.71 -  303: 354   62
    3    24 Anna           Kowalska-Demczyszyn   120.87 -  314: 388   71
    4    25 Przemysław     Herdzina              128.44 -  402: 422   78
    5    26 Agnieszka      Krupka                115.85 -  315: 437   66
    6    27 Andrzej        Wilk                  100.00 +  442: 262  150
    7    25 Damian         Ziętal                100.00 +  501: 223  150
    8    24 Andrzej        Stolot                100.00 +  416: 242  150
    9    14 Jerzy          Luter                 112.68 +  409: 282  163
   10    21 Urszula        Solarska              100.00 +  462: 287  150
   11    14 Leokadia       Litwinowicz           109.06 -  290: 442   59
   12    15 Jerzy          Luter                 112.68 +  372: 344  163
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1335  / 12 111.25




	Joanna Brychcy 100.00 Katowice                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    19 Grzegorz       Wilk                  122.12 +  431: 388  172
    2     9 Michał         Jaworek               105.60 +  345: 317  156
    3     5 Bartosz        Morawski              131.23 -  295: 449   81
    4    13 Stanisław      Rydzik                137.51 -  419: 443   88
    5    18 Iwona          Kucia                 121.61 -  322: 355   72
    6    23 Tomasz         Siwiński              102.58 +  296: 293  153
    7    16 Renata         Kowalska              119.43 +  408: 342  169
    8    10 Marta          Szeliga-Frynia        113.84 -  385: 391   64
    9    20 Agnieszka      Krupka                115.85 -  258: 380   66
   10    16 Katarzyna      Klimała               107.17 -  293: 429   57
   11    23 Urszula        Solarska              100.00 -  381: 392   50
   12    23 Joanna         Duda                  111.71 +  426: 398  162
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1290  / 12 107.50




	Jarosław Karp 100.00 Jędrzejów                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    20 Ewa            Ciszewska             121.67 -  286: 546   72
    2    20 Katarzyna      Klimała               107.17 -  317: 446   57
    3    22 Janusz         Krupiński             115.05 -  319: 494   65
    4    26 Grzegorz       Kwiecień              106.63 -  281: 388   57
    5    27 Andrzej        Wilk                  100.00 +  385: 347  150
    6    25 Elvis          Ziętal                100.00 +  328: 213  150
    7    22 Jerzy          Luter                 112.68 -  292: 399   63
    8    25 Tomasz         Siwiński              102.58 -  333: 400   53
    9    25 Andrzej        Stolot                100.00 +  395: 268  150
   10    23 Michał         Jaworek               105.60 -  252: 416   56
   11    24 Kamil          Puton                 100.00 +  399: 357  150
   12    24 Kamil          Puton                 100.00 +  367: 265  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1173  / 12  97.75




	Kamil Puton 100.00 Ruda Śląska

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    21 Andrzej        Rechowicz             121.67 -  278: 429   72
    2    23 Jerzy          Matyasik              111.60 -  330: 391   62
    3    26 Andrzej        Wilk                  100.00 +  413: 267  150
    4    22 Andrzej        Stolot                100.00 +  447: 222  150
    5    11 Mariusz        Skrobosz              145.06 -  288: 454   95
    6    17 Renata         Kowalska              119.43 -  335: 336   69
    7    23 Bartosz        Orłowski              119.34 -  281: 422   69
    8    22 Krzysztof      Obremski              123.24 -  359: 438   73
    9    24 Edward         Smołka                100.00 -  316: 388   50
   10    25 Andrzej        Stolot                100.00 +  318: 286  150
   11    24 Jarosław       Karp                  100.00 -  357: 399   50
   12    24 Jarosław       Karp                  100.00 -  265: 367   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1040  / 12  86.67




	Marek Salamon 100.00 Bytom                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    22 Iwona          Kucia                 121.61 +  391: 281  172
    2     7 Jan            Kozłowski             115.57 -  385: 413   66
    3    16 Urszula        Solarska              100.00 +  471: 251  150
    4     9 Grzegorz       Wilk                  122.12 +  461: 341  172
    5     4 Mateusz        Żbikowski             146.26 +  483: 311  196
    6     2 Bartosz        Morawski              131.23 -  265: 465   81
    7     5 Marta          Szeliga-Frynia        113.84 +  466: 387  164
    8     4 Justyna        Fugiel                140.38 +  422: 386  190
    9     4 Karol          Wyrębkiewicz          135.56 +  524: 251  186
   10     2 Tomasz         Zwoliński             133.97 +  439: 251  184
   11     1 Kamil          Górka                 141.25 +  389: 328  191
   12     1 Kamil          Górka                 141.25 +  422: 302  191
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1943  / 12 161.92




	Edward Smołka 100.00 Zabrze                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    23 Anna           Kowalska-Demczyszyn   120.87 +  347: 338  171
    2    11 Andrzej        Rechowicz             121.67 -  288: 368   72
    3    17 Stanisław      Rydzik                137.51 -  278: 421   88
    4    19 Tomasz         Siwiński              102.58 +  432: 400  153
    5    17 Rafał          Wesołowski            120.16 -  345: 366   70
    6    20 Grzegorz       Wilk                  122.12 -  285: 498   72
    7    20 Kazimierz.J    Merklejn              145.63 -  266: 402   96
    8    23 Halina         Roszak                114.73 -  282: 429   65
    9    24 Kamil          Puton                 100.00 +  388: 316  150
   10    24 Joanna         Duda                  111.71 -  247: 453   62
   11    25 Andrzej        Stolot                100.00 -  252: 341   50
   12    25 Andrzej        Stolot                100.00 +  349: 256  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1199  / 12  99.92




	Urszula Solarska 100.00 Łódź                     

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    24 Rafał          Wesołowski            120.16 -  348: 381   70
    2    24 Grzegorz       Kwiecień              106.63 +  329: 288  157
    3    16 Marek          Salamon               100.00 -  251: 471   50
    4    18 Anna           Kowalska-Demczyszyn   120.87 +  365: 340  171
    5    19 Jerzy          Matyasik              111.60 -  216: 472   62
    6    22 Halina         Roszak                114.73 +  420: 418  165
    7    17 Katarzyna      Żuławska              110.69 -  315: 416   61
    8    20 Joanna         Duda                  111.71 +  431: 285  162
    9    11 Kazimierz.J    Merklejn              145.63 -  344: 452   96
   10    21 Anna           Bargiel               100.00 -  287: 462   50
   11    23 Joanna         Brychcy               100.00 +  392: 381  150
   12    20 Halina         Roszak                114.73 -  305: 410   65
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1259  / 12 104.92




	Andrzej Stolot 100.00 Zabrze

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    25 Renata         Kowalska              119.43 -  200: 504   69
    2    27 Tomasz         Siwiński              102.58 -  294: 365   53
    3    28 PAUZA
    4    22 Kamil          Puton                 100.00 -  222: 447   50
    5    23 Przemysław     Herdzina              128.44 -  275: 463   78
    6    24 Grzegorz       Kwiecień              106.63 -  265: 323   57
    7    27 Andrzej        Wilk                  100.00 -  238: 415   50
    8    24 Anna           Bargiel               100.00 -  242: 416   50
    9    25 Jarosław       Karp                  100.00 -  268: 395   50
   10    25 Kamil          Puton                 100.00 -  286: 318   50
   11    25 Edward         Smołka                100.00 +  341: 252  150
   12    25 Edward         Smołka                100.00 -  256: 349   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     707  / 11  64.27




	Andrzej Wilk 100.00 Zabrze                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    26 Bartosz        Orłowski              119.34 -  245: 328   69
    2    26 Katarzyna      Żuławska              110.69 -  327: 352   61
    3    26 Kamil          Puton                 100.00 -  267: 413   50
    4    27 Jerzy          Luter                 112.68 -  292: 524   63
    5    27 Jarosław       Karp                  100.00 -  347: 385   50
    6    27 Anna           Bargiel               100.00 -  262: 442   50
    7    27 Andrzej        Stolot                100.00 +  415: 238  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     493  /  7  70.43




	Damian Ziętal 100.00 Ruda Śląska

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    27 Jakub          Nalepa                118.55 -  194: 403   69
    2    28 PAUZA
    3    21 Jerzy          Matyasik              111.60 -  253: 404   62
    4    23 Katarzyna      Żuławska              110.69 -  192: 509   61
    5    25 Anna           Kowalska-Demczyszyn   120.87 -  285: 381   71
    6    26 Zygmunt        Skwarek               101.59 -  250: 358   52
    7    25 Anna           Bargiel               100.00 -  223: 501   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     365  /  6  60.83




	Elvis Ziętal 100.00 Ruda Śląska

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    28 PAUZA
    2    14 Justyna        Fugiel                140.38 -  205: 507   90
    3    20 Waldemar       Czerwoniec            131.83 -  222: 397   82
    4    24 Małgorzata     Szczygieł             106.82 -  226: 367   57
    5    24 Halina         Roszak                114.73 -  282: 418   65
    6    25 Jarosław       Karp                  100.00 -  213: 328   50
    7    26 Tomasz         Siwiński              102.58 -  247: 363   53
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     397  /  6  66.17


Wyniki poszczególnych rund turnieju XII Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Mateusz        Żbikowski            - Agnieszka      Krupka                467: 353
   2 Jan            Kozłowski            - Kazimierz.J    Merklejn              457: 430
   3 Mariusz        Skrobosz             - Janusz         Krupiński             460: 410
   4 Halina         Roszak               - Kamil          Górka                 406: 424
   5 Justyna        Fugiel               - Joanna         Ostrowska             414: 322
   6 Marta          Szeliga-Frynia       - Dawid          Pikul                 315: 326
   7 Stanisław      Rydzik               - Jerzy          Luter                 401: 287
   8 Joanna         Duda                 - Karol          Wyrębkiewicz          354: 429
   9 Dariusz        Puton                - Jerzy          Matyasik              366: 350
  10 Katarzyna      Żuławska             - Tomasz         Zwoliński             332: 410
  11 Waldemar       Czerwoniec           - Leokadia       Litwinowicz           405: 385
  12 Katarzyna      Klimała              - Bartosz        Morawski              360: 469
  13 Lucyna         Korga                - Małgorzata     Szczygieł             420: 304
  14 Grzegorz       Kwiecień             - Leszek         Stecuła               269: 413
  15 Przemysław     Herdzina             - Michał         Jaworek               300: 381
  16 Tomasz         Siwiński             - Marek          Roszak                326: 446
  17 Krzysztof      Sporczyk             - Zygmunt        Skwarek               412: 259
  18 Anna           Bargiel              - Krzysztof      Obremski              285: 498
  19 Grzegorz       Wilk                 - Joanna         Brychcy               388: 431
  20 Jarosław       Karp                 - Ewa            Ciszewska             286: 546
  21 Andrzej        Rechowicz            - Kamil          Puton                 429: 278
  22 Marek          Salamon              - Iwona          Kucia                 391: 281
  23 Anna           Kowalska-Demczyszyn  - Edward         Smołka                338: 347
  24 Urszula        Solarska             - Rafał          Wesołowski            348: 381
  25 Renata         Kowalska             - Andrzej        Stolot                504: 200
  26 Andrzej        Wilk                 - Bartosz        Orłowski              245: 328
  27 Jakub          Nalepa               - Damian         Ziętal                403: 194
  28 Elvis          Ziętal               - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Leszek         Stecuła              - Ewa            Ciszewska             366: 434
   2 Krzysztof      Sporczyk             - Renata         Kowalska              358: 319
   3 Krzysztof      Obremski             - Tomasz         Zwoliński             338: 401
   4 Bartosz        Morawski             - Waldemar       Czerwoniec            387: 361
   5 Jakub          Nalepa               - Mateusz        Żbikowski             430: 304
   6 Mariusz        Skrobosz             - Stanisław      Rydzik                489: 374
   7 Jan            Kozłowski            - Marek          Salamon               413: 385
   8 Rafał          Wesołowski           - Marek          Roszak                470: 367
   9 Michał         Jaworek              - Joanna         Brychcy               317: 345
  10 Karol          Wyrębkiewicz         - Dariusz        Puton                 352: 338
  11 Edward         Smołka               - Andrzej        Rechowicz             288: 368
  12 Bartosz        Orłowski             - Kamil          Górka                 259: 414
  13 Dawid          Pikul                - Lucyna         Korga                 439: 358
  14 Elvis          Ziętal               - Justyna        Fugiel                205: 507
  15 Kazimierz.J    Merklejn             - Joanna         Ostrowska             449: 281
  16 Janusz         Krupiński            - Marta          Szeliga-Frynia        341: 422
  17 Małgorzata     Szczygieł            - Halina         Roszak                411: 345
  18 Grzegorz       Wilk                 - Przemysław     Herdzina              437: 350
  19 Leokadia       Litwinowicz          - Jerzy          Luter                 388: 310
  20 Katarzyna      Klimała              - Jarosław       Karp                  446: 317
  21 Anna           Bargiel              - Joanna         Duda                  303: 354
  22 Iwona          Kucia                - Agnieszka      Krupka                303: 382
  23 Jerzy          Matyasik             - Kamil          Puton                 391: 330
  24 Grzegorz       Kwiecień             - Urszula        Solarska              288: 329
  25 Zygmunt        Skwarek              - Anna           Kowalska-Demczyszyn   323: 319
  26 Katarzyna      Żuławska             - Andrzej        Wilk                  352: 327
  27 Andrzej        Stolot               - Tomasz         Siwiński              294: 365
  28 Damian         Ziętal               - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Ewa            Ciszewska            - Jakub          Nalepa                330: 451
   2 Tomasz         Zwoliński            - Mariusz        Skrobosz              390: 334
   3 Justyna        Fugiel               - Andrzej        Rechowicz             346: 496
   4 Karol          Wyrębkiewicz         - Jan            Kozłowski             409: 380
   5 Joanna         Brychcy              - Bartosz        Morawski              295: 449
   6 Rafał          Wesołowski           - Krzysztof      Sporczyk              307: 310
   7 Kamil          Górka                - Dawid          Pikul                 444: 361
   8 Kazimierz.J    Merklejn             - Marta          Szeliga-Frynia        289: 464
   9 Agnieszka      Krupka               - Krzysztof      Obremski              323: 442
  10 Małgorzata     Szczygieł            - Grzegorz       Wilk                  293: 310
  11 Renata         Kowalska             - Joanna         Duda                  369: 318
  12 Marek          Roszak               - Dariusz        Puton                 411: 282
  13 Michał         Jaworek              - Katarzyna      Klimała               327: 425
  14 Leszek         Stecuła              - Tomasz         Siwiński              399: 345
  15 Lucyna         Korga                - Katarzyna      Żuławska              335: 327
  16 Marek          Salamon              - Urszula        Solarska              471: 251
  17 Stanisław      Rydzik               - Edward         Smołka                421: 278
  18 Leokadia       Litwinowicz          - Bartosz        Orłowski              335: 261
  19 Zygmunt        Skwarek              - Mateusz        Żbikowski             288: 402
  20 Waldemar       Czerwoniec           - Elvis          Ziętal                397: 222
  21 Jerzy          Matyasik             - Damian         Ziętal                404: 253
  22 Janusz         Krupiński            - Jarosław       Karp                  494: 319
  23 Jerzy          Luter                - Halina         Roszak                314: 322
  24 Anna           Kowalska-Demczyszyn  - Anna           Bargiel               388: 314
  25 Iwona          Kucia                - Przemysław     Herdzina              366: 344
  26 Kamil          Puton                - Andrzej        Wilk                  413: 267
  27 Joanna         Ostrowska            - Grzegorz       Kwiecień              345: 317
  28 Andrzej        Stolot               - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bartosz        Morawski             - Tomasz         Zwoliński             386: 367
   2 Andrzej        Rechowicz            - Karol          Wyrębkiewicz          343: 358
   3 Krzysztof      Sporczyk             - Jakub          Nalepa                346: 372
   4 Kamil          Górka                - Ewa            Ciszewska             444: 344
   5 Mateusz        Żbikowski            - Mariusz        Skrobosz              417: 332
   6 Krzysztof      Obremski             - Waldemar       Czerwoniec            321: 441
   7 Justyna        Fugiel               - Rafał          Wesołowski            365: 337
   8 Jan            Kozłowski            - Jerzy          Matyasik              353: 344
   9 Grzegorz       Wilk                 - Marek          Salamon               341: 461
  10 Dawid          Pikul                - Katarzyna      Klimała               348: 373
  11 Marek          Roszak               - Lucyna         Korga                 491: 310
  12 Marta          Szeliga-Frynia       - Leokadia       Litwinowicz           360: 457
  13 Joanna         Brychcy              - Stanisław      Rydzik                419: 443
  14 Renata         Kowalska             - Janusz         Krupiński             346: 421
  15 Dariusz        Puton                - Kazimierz.J    Merklejn              447: 426
  16 Halina         Roszak               - Iwona          Kucia                 333: 362
  17 Joanna         Ostrowska            - Agnieszka      Krupka                422: 305
  18 Urszula        Solarska             - Anna           Kowalska-Demczyszyn   365: 340
  19 Edward         Smołka               - Tomasz         Siwiński              432: 400
  20 Joanna         Duda                 - Zygmunt        Skwarek               499: 272
  21 Bartosz        Orłowski             - Michał         Jaworek               317: 396
  22 Kamil          Puton                - Andrzej        Stolot                447: 222
  23 Damian         Ziętal               - Katarzyna      Żuławska              192: 509
  24 Elvis          Ziętal               - Małgorzata     Szczygieł             226: 367
  25 Przemysław     Herdzina             - Anna           Bargiel               422: 402
  26 Jarosław       Karp                 - Grzegorz       Kwiecień              281: 388
  27 Andrzej        Wilk                 - Jerzy          Luter                 292: 524


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kamil          Górka                - Jakub          Nalepa                497: 329
   2 Karol          Wyrębkiewicz         - Bartosz        Morawski              438: 323
   3 Katarzyna      Klimała              - Marek          Roszak                317: 336
   4 Marek          Salamon              - Mateusz        Żbikowski             483: 311
   5 Stanisław      Rydzik               - Jan            Kozłowski             432: 371
   6 Tomasz         Zwoliński            - Andrzej        Rechowicz             386: 377
   7 Leokadia       Litwinowicz          - Justyna        Fugiel                300: 405
   8 Waldemar       Czerwoniec           - Krzysztof      Sporczyk              397: 315
   9 Janusz         Krupiński            - Grzegorz       Wilk                  463: 367
  10 Ewa            Ciszewska            - Dawid          Pikul                 298: 463
  11 Mariusz        Skrobosz             - Kamil          Puton                 454: 288
  12 Dariusz        Puton                - Krzysztof      Obremski              393: 376
  13 Marta          Szeliga-Frynia       - Lucyna         Korga                 405: 303
  14 Michał         Jaworek              - Renata         Kowalska              366: 365
  15 Małgorzata     Szczygieł            - Joanna         Duda                  368: 301
  16 Joanna         Ostrowska            - Katarzyna      Żuławska              327: 380
  17 Rafał          Wesołowski           - Edward         Smołka                366: 345
  18 Joanna         Brychcy              - Iwona          Kucia                 322: 355
  19 Jerzy          Matyasik             - Urszula        Solarska              472: 216
  20 Kazimierz.J    Merklejn             - Grzegorz       Kwiecień              428: 335
  21 Tomasz         Siwiński             - Bartosz        Orłowski              327: 358
  22 Jerzy          Luter                - Zygmunt        Skwarek               419: 248
  23 Andrzej        Stolot               - Przemysław     Herdzina              275: 463
  24 Halina         Roszak               - Elvis          Ziętal                418: 282
  25 Damian         Ziętal               - Anna           Kowalska-Demczyszyn   285: 381
  26 Agnieszka      Krupka               - Anna           Bargiel               437: 315
  27 Andrzej        Wilk                 - Jarosław       Karp                  347: 385


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Karol          Wyrębkiewicz         - Kamil          Górka                 356: 404
   2 Bartosz        Morawski             - Marek          Salamon               465: 265
   3 Waldemar       Czerwoniec           - Stanisław      Rydzik                488: 323
   4 Jakub          Nalepa               - Marek          Roszak                363: 392
   5 Tomasz         Zwoliński            - Justyna        Fugiel                361: 323
   6 Katarzyna      Żuławska             - Janusz         Krupiński             334: 404
   7 Leokadia       Litwinowicz          - Mariusz        Skrobosz              415: 393
   8 Andrzej        Rechowicz            - Rafał          Wesołowski            367: 361
   9 Jan            Kozłowski            - Dariusz        Puton                 355: 383
  10 Marta          Szeliga-Frynia       - Michał         Jaworek               341: 327
  11 Jerzy          Matyasik             - Małgorzata     Szczygieł             268: 360
  12 Dawid          Pikul                - Krzysztof      Sporczyk              466: 339
  13 Iwona          Kucia                - Katarzyna      Klimała               354: 298
  14 Mateusz        Żbikowski            - Kazimierz.J    Merklejn              535: 301
  15 Anna           Kowalska-Demczyszyn  - Krzysztof      Obremski              523: 393
  16 Ewa            Ciszewska            - Agnieszka      Krupka                386: 255
  17 Kamil          Puton                - Renata         Kowalska              335: 336
  18 Lucyna         Korga                - Przemysław     Herdzina              256: 410
  19 Jerzy          Luter                - Joanna         Ostrowska             319: 413
  20 Edward         Smołka               - Grzegorz       Wilk                  285: 498
  21 Bartosz        Orłowski             - Joanna         Duda                  349: 374
  22 Urszula        Solarska             - Halina         Roszak                420: 418
  23 Tomasz         Siwiński             - Joanna         Brychcy               293: 296
  24 Grzegorz       Kwiecień             - Andrzej        Stolot                323: 265
  25 Jarosław       Karp                 - Elvis          Ziętal                328: 213
  26 Zygmunt        Skwarek              - Damian         Ziętal                358: 250
  27 Anna           Bargiel              - Andrzej        Wilk                  442: 262


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kamil          Górka                - Tomasz         Zwoliński             380: 493
   2 Karol          Wyrębkiewicz         - Waldemar       Czerwoniec            449: 263
   3 Marek          Roszak               - Bartosz        Morawski              461: 436
   4 Janusz         Krupiński            - Jakub          Nalepa                470: 428
   5 Marek          Salamon              - Marta          Szeliga-Frynia        466: 387
   6 Mateusz        Żbikowski            - Leokadia       Litwinowicz           439: 314
   7 Dawid          Pikul                - Dariusz        Puton                 407: 374
   8 Małgorzata     Szczygieł            - Stanisław      Rydzik                407: 429
   9 Andrzej        Rechowicz            - Iwona          Kucia                 360: 301
  10 Justyna        Fugiel               - Mariusz        Skrobosz              395: 363
  11 Rafał          Wesołowski           - Grzegorz       Wilk                  425: 292
  12 Ewa            Ciszewska            - Katarzyna      Klimała               363: 432
  13 Joanna         Duda                 - Jan            Kozłowski             359: 519
  14 Przemysław     Herdzina             - Joanna         Ostrowska             403: 257
  15 Anna           Kowalska-Demczyszyn  - Michał         Jaworek               494: 331
  16 Renata         Kowalska             - Joanna         Brychcy               342: 408
  17 Katarzyna      Żuławska             - Urszula        Solarska              416: 315
  18 Krzysztof      Sporczyk             - Jerzy          Matyasik              391: 329
  19 Krzysztof      Obremski             - Lucyna         Korga                 301: 441
  20 Edward         Smołka               - Kazimierz.J    Merklejn              266: 402
  21 Halina         Roszak               - Grzegorz       Kwiecień              338: 372
  22 Jarosław       Karp                 - Jerzy          Luter                 292: 399
  23 Bartosz        Orłowski             - Kamil          Puton                 422: 281
  24 Agnieszka      Krupka               - Zygmunt        Skwarek               407: 286
  25 Anna           Bargiel              - Damian         Ziętal                501: 223
  26 Tomasz         Siwiński             - Elvis          Ziętal                363: 247
  27 Andrzej        Stolot               - Andrzej        Wilk                  238: 415


Runda nr  8
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Marek          Roszak               - Kamil          Górka                 369: 371
   2 Tomasz         Zwoliński            - Karol          Wyrębkiewicz          463: 397
   3 Janusz         Krupiński            - Dawid          Pikul                 357: 366
   4 Justyna        Fugiel               - Marek          Salamon               386: 422
   5 Bartosz        Morawski             - Andrzej        Rechowicz             512: 340
   6 Stanisław      Rydzik               - Mateusz        Żbikowski             415: 370
   7 Waldemar       Czerwoniec           - Jan            Kozłowski             370: 384
   8 Leokadia       Litwinowicz          - Anna           Kowalska-Demczyszyn   289: 416
   9 Jakub          Nalepa               - Dariusz        Puton                 351: 335
  10 Joanna         Brychcy              - Marta          Szeliga-Frynia        385: 391
  11 Przemysław     Herdzina             - Małgorzata     Szczygieł             296: 373
  12 Katarzyna      Klimała              - Krzysztof      Sporczyk              397: 326
  13 Iwona          Kucia                - Katarzyna      Żuławska              421: 348
  14 Mariusz        Skrobosz             - Rafał          Wesołowski            337: 327
  15 Kazimierz.J    Merklejn             - Agnieszka      Krupka                448: 352
  16 Michał         Jaworek              - Ewa            Ciszewska             385: 424
  17 Lucyna         Korga                - Grzegorz       Wilk                  424: 332
  18 Joanna         Ostrowska            - Renata         Kowalska              347: 406
  19 Jerzy          Luter                - Bartosz        Orłowski              490: 418
  20 Joanna         Duda                 - Urszula        Solarska              285: 431
  21 Grzegorz       Kwiecień             - Jerzy          Matyasik              487: 275
  22 Krzysztof      Obremski             - Kamil          Puton                 438: 359
  23 Edward         Smołka               - Halina         Roszak                282: 429
  24 Andrzej        Stolot               - Anna           Bargiel               242: 416
  25 Jarosław       Karp                 - Tomasz         Siwiński              333: 400


Runda nr  9
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Stanisław      Rydzik               - Kamil          Górka                 387: 534
   2 Marek          Roszak               - Tomasz         Zwoliński             444: 315
   3 Dawid          Pikul                - Bartosz        Morawski              365: 399
   4 Marek          Salamon              - Karol          Wyrębkiewicz          524: 251
   5 Janusz         Krupiński            - Waldemar       Czerwoniec            369: 389
   6 Marta          Szeliga-Frynia       - Mateusz        Żbikowski             380: 322
   7 Andrzej        Rechowicz            - Jan            Kozłowski             383: 385
   8 Anna           Kowalska-Demczyszyn  - Katarzyna      Klimała               374: 293
   9 Małgorzata     Szczygieł            - Justyna        Fugiel                318: 423
  10 Jakub          Nalepa               - Iwona          Kucia                 469: 252
  11 Urszula        Solarska             - Kazimierz.J    Merklejn              344: 452
  12 Grzegorz       Kwiecień             - Mariusz        Skrobosz              358: 386
  13 Krzysztof      Obremski             - Ewa            Ciszewska             427: 415
  14 Anna           Bargiel              - Jerzy          Luter                 409: 282
  15 Katarzyna      Żuławska             - Halina         Roszak                475: 361
  16 Joanna         Duda                 - Przemysław     Herdzina              245: 474
  17 Grzegorz       Wilk                 - Renata         Kowalska              380: 340
  18 Jerzy          Matyasik             - Rafał          Wesołowski            332: 271
  19 Dariusz        Puton                - Michał         Jaworek               444: 288
  20 Agnieszka      Krupka               - Joanna         Brychcy               380: 258
  21 Tomasz         Siwiński             - Leokadia       Litwinowicz           388: 264
  22 Joanna         Ostrowska            - Lucyna         Korga                 427: 314
  23 Bartosz        Orłowski             - Krzysztof      Sporczyk              393: 389
  24 Kamil          Puton                - Edward         Smołka                316: 388
  25 Andrzej        Stolot               - Jarosław       Karp                  268: 395


Runda nr 10
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kamil          Górka                - Bartosz        Morawski              380: 372
   2 Tomasz         Zwoliński            - Marek          Salamon               251: 439
   3 Marek          Roszak               - Stanisław      Rydzik                353: 475
   4 Jan            Kozłowski            - Dawid          Pikul                 498: 372
   5 Jakub          Nalepa               - Waldemar       Czerwoniec            337: 431
   6 Anna           Kowalska-Demczyszyn  - Marta          Szeliga-Frynia        388: 283
   7 Justyna        Fugiel               - Karol          Wyrębkiewicz          438: 302
   8 Jerzy          Luter                - Janusz         Krupiński             416: 291
   9 Kazimierz.J    Merklejn             - Renata         Kowalska              387: 333
  10 Mateusz        Żbikowski            - Rafał          Wesołowski            520: 327
  11 Mariusz        Skrobosz             - Tomasz         Siwiński              407: 284
  12 Agnieszka      Krupka               - Katarzyna      Żuławska              383: 339
  13 Krzysztof      Sporczyk             - Andrzej        Rechowicz             303: 398
  14 Przemysław     Herdzina             - Jerzy          Matyasik              364: 413
  15 Lucyna         Korga                - Dariusz        Puton                 393: 280
  16 Katarzyna      Klimała              - Joanna         Brychcy               429: 293
  17 Małgorzata     Szczygieł            - Leokadia       Litwinowicz           395: 421
  18 Iwona          Kucia                - Joanna         Ostrowska             398: 328
  19 Ewa            Ciszewska            - Grzegorz       Kwiecień              417: 341
  20 Bartosz        Orłowski             - Krzysztof      Obremski              370: 481
  21 Urszula        Solarska             - Anna           Bargiel               287: 462
  22 Grzegorz       Wilk                 - Halina         Roszak                348: 469
  23 Michał         Jaworek              - Jarosław       Karp                  416: 252
  24 Edward         Smołka               - Joanna         Duda                  247: 453
  25 Kamil          Puton                - Andrzej        Stolot                318: 286


Runda nr 11
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kamil          Górka                - Marek          Salamon               328: 389
   2 Bartosz        Morawski             - Justyna        Fugiel                398: 359
   3 Jan            Kozłowski            - Anna           Kowalska-Demczyszyn   356: 263
   4 Stanisław      Rydzik               - Tomasz         Zwoliński             355: 356
   5 Waldemar       Czerwoniec           - Marek          Roszak                355: 340
   6 Mateusz        Żbikowski            - Andrzej        Rechowicz             472: 274
   7 Katarzyna      Klimała              - Kazimierz.J    Merklejn              340: 382
   8 Mariusz        Skrobosz             - Marta          Szeliga-Frynia        464: 384
   9 Karol          Wyrębkiewicz         - Jakub          Nalepa                379: 360
  10 Iwona          Kucia                - Dawid          Pikul                 360: 373
  11 Dariusz        Puton                - Janusz         Krupiński             280: 386
  12 Krzysztof      Obremski             - Małgorzata     Szczygieł             408: 310
  13 Jerzy          Matyasik             - Ewa            Ciszewska             405: 359
  14 Leokadia       Litwinowicz          - Anna           Bargiel               442: 290
  15 Agnieszka      Krupka               - Przemysław     Herdzina              295: 326
  16 Katarzyna      Żuławska             - Jerzy          Luter                 400: 350
  17 Halina         Roszak               - Lucyna         Korga                 344: 344
  18 Krzysztof      Sporczyk             - Grzegorz       Wilk                  450: 360
  19 Renata         Kowalska             - Grzegorz       Kwiecień              328: 389
  20 Rafał          Wesołowski           - Bartosz        Orłowski              369: 401
  21 Joanna         Ostrowska            - Joanna         Duda                  448: 285
  22 Michał         Jaworek              - Tomasz         Siwiński              354: 357
  23 Joanna         Brychcy              - Urszula        Solarska              381: 392
  24 Kamil          Puton                - Jarosław       Karp                  357: 399
  25 Andrzej        Stolot               - Edward         Smołka                341: 252


Runda nr 12
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Marek          Salamon              - Kamil          Górka                 422: 302
   2 Bartosz        Morawski             - Jan            Kozłowski             344: 359
   3 Tomasz         Zwoliński            - Waldemar       Czerwoniec            379: 411
   4 Mateusz        Żbikowski            - Stanisław      Rydzik                423: 302
   5 Marek          Roszak               - Mariusz        Skrobosz              375: 581
   6 Kazimierz.J    Merklejn             - Justyna        Fugiel                277: 414
   7 Dawid          Pikul                - Anna           Kowalska-Demczyszyn   548: 271
   8 Krzysztof      Obremski             - Karol          Wyrębkiewicz          376: 366
   9 Janusz         Krupiński            - Jakub          Nalepa                437: 338
  10 Przemysław     Herdzina             - Katarzyna      Żuławska              421: 255
  11 Andrzej        Rechowicz            - Marta          Szeliga-Frynia        295: 431
  12 Katarzyna      Klimała              - Leokadia       Litwinowicz           370: 327
  13 Jerzy          Matyasik             - Iwona          Kucia                 379: 405
  14 Ewa            Ciszewska            - Lucyna         Korga                 417: 418
  15 Jerzy          Luter                - Anna           Bargiel               344: 372
  16 Dariusz        Puton                - Krzysztof      Sporczyk              370: 378
  17 Małgorzata     Szczygieł            - Joanna         Ostrowska             423: 347
  18 Agnieszka      Krupka               - Bartosz        Orłowski              425: 283
  19 Tomasz         Siwiński             - Grzegorz       Kwiecień              414: 291
  20 Halina         Roszak               - Urszula        Solarska              410: 305
  21 Renata         Kowalska             - Grzegorz       Wilk                  381: 410
  22 Rafał          Wesołowski           - Michał         Jaworek               328: 397
  23 Joanna         Brychcy              - Joanna         Duda                  426: 398
  24 Jarosław       Karp                 - Kamil          Puton                 367: 265
  25 Edward         Smołka               - Andrzej        Stolot                349: 256
Lista rankingowa na dzień 08-06-2007

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Mateusz Żbikowski              Warszawa             146.10  29221  200
   2 Mariusz Skrobosz               Warszawa             145.66  28113  193
   3 Kazimierz.J Merklejn           Szczecin             144.33  28433  197
   4 Krzysztof Mówka                Warszawa             143.84  28049  195
   5 Marcin Mroziuk                 Warszawa             143.23  12461   87
   6 Kamil Górka                    Kraków               142.43  28344  199
   7 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  141.28  16530  117
   8 Marek Syczuk                   Warszawa             140.86  26764  190
   9 Andrzej Oleksiak               Ostróda              140.86  27890  198
  10 Justyna Fugiel                 Kraków               140.55  27970  199
  11 Dariusz Banaszek               Warszawa             140.49   6884   49
  12 Wojciech Zemło                 Łódź                 139.52  22603  162
  13 Paweł Jackowski                Warszawa             139.23  26453  190
  14 Mariusz Wrześniewski           Kraków               139.09  27817  200
  15 Radosław Konca                 Warszawa             138.90  15974  115
  16 Sławomir Kucia                 Kraków               138.82   9162   66
  17 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 138.60  24255  175
  18 Dawid Pikul                    Poznań               138.53  26736  193
  19 Andrzej Kowalski               Gdańsk               137.18  26887  196
  20 Sławomir Kordjalik             Warszawa             136.89  19849  145
  21 Stanisław Rydzik               Warszawa             136.89  26693  195
  22 Krzysztof Usakiewicz           Warszawa             136.82   5199   38
  23 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      136.75   8752   64
  24 Miłosz Wrzałek                 Reda                 136.33  26857  197
  25 Szymon Fidziński               Warszawa             136.14  11436   84
  26 Michał Trumpus                 Wrocław              136.10  27220  200
  27 Piotr Pietuchowski             Białystok            134.90  25900  192
  28 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             134.83   7820   58
  29 Tomasz Zwoliński               Skierdy              134.05  25737  192
  30 Grzegorz Święcki               Białystok            133.81   8430   63
  31 Filip Sosin                    Warszawa             133.62  26591  199
  32 Dariusz Puton                  Ruda Śląska          133.52  22565  169
  33 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             133.41  16009  120
  34 Maciej Czupryniak              Milanówek            132.70   8360   63
  35 Dariusz Kosz                   Nysa                 132.17  12160   92
  36 Andrzej Szepczyński            Kraków               132.00   4620   35
  37 Bartosz Morawski               Gliwice              131.58  17237  131
  38 Aleksander Puchalski           Włocławek            131.57  19473  148
  39 Robert Kamiński                Warszawa             131.57  22236  169
  40 Filip Warzecha                 Gdynia               131.21  25192  192
  41 Michał Makowski                Warszawa             131.16   9050   69
  42 Dariusz Dzierża                Kraków               130.95   7202   55
  43 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             130.39  24643  189
  44 Piotr Szałkiewicz              Wrocław              129.57   6867   53
  45 Kuba Koisar                    Warszawa             129.43  24850  192
  46 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              129.39  24454  189
  47 Mariusz Margalski              Pieczyska            129.16  17049  132
  48 Łukasz Bryła                   Mielec               128.87  23197  180
  49 Michał Waszkiewicz             Warszawa             128.51  19276  150
  50 Janusz Kaczor                  Międzyrzec Podl.     128.00   9856   77
  51 Przemysław Herdzina            Kraków               127.98  24573  192
  52 Maciej Rzychoń                 Katowice             127.94   9979   78
  53 Lucyna Korga                   Zabrze               127.67   4596   36
  54 Artur Irzyk                    Strzyżów             127.64  25527  200
  55 Leszek Stecuła                 Bytom                127.57   6889   54
  56 Kamil Nawrocki                 Bydgoszcz            127.52  21041  165
  57 Marek Roszak                   Poznań               127.47  24092  189
  58 Wojciech Sołdan                Rumia                127.39  25223  198
  59 Joanna Juszczak                Warszawa             127.34  12734  100
  60 Aleksandra Merklejn-Kaczanowska Szczecin             127.02  24260  191
  61 Artur Koszel                   Warszawa             126.91  24366  192
  62 Piotr Rosół                    Warszawa             126.84  22578  178
  63 Marcin Kozyra                  Warszawa             126.66  10513   83
  64 Maciej Michalak                Łódź                 126.57  20504  162
  65 Małgorzata Deszczyńska         Milanówek            126.37   4423   35
  66 Irena Sołdan                   Rumia                126.04  24956  198
  67 Ryszard Dębski                 Biała Podlaska       126.00  13356  106
  68 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       125.85  18877  150
  69 Maciej Perzyński               Piła                 125.59  15448  123
  70 Arkadiusz Biegun               Kraków               125.34  12534  100
  71 Łukasz Kozub                   Brzesko              125.33   8397   67
  72 Jarosław Puchalski             Łódź                 125.21  25042  200
  73 Jarosław Michalak              Łódź                 125.19  13145  105
  74 Mateusz Zalega                 Łódź                 124.61   4486   36
  75 Mariusz Sylwestrzuk            Warszawa             124.52  23534  189
  76 Jakub Zaryński                 Świnoujście          124.25  20502  165
  77 Rafał Lenartowski              Gdynia               124.22  19005  153
  78 Łukasz Bobowski                Suchedniów           124.12  15018  121
  79 Paweł Janaś                    Głogów               124.09  23081  186
  80 Katarzyna Sołdan               Rumia                124.00  24676  199
  81 Krzysztof Obremski             Legnica              123.99  23559  190
  82 Rafał Matczak                  Milanówek            123.84  17090  138
  83 Joanna Zadrożna                Szczecin             123.83   9535   77
  84 Marek Róziecki                 Rybnik               123.73   6929   56
  85 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk  123.56   4448   36
  86 Kamil Klinkosz                 Rumia                123.32   9989   81
  87 Łukasz Miłosz                  Warszawa             123.10   5047   41
  88 Radosław Sowiński              Warszawa             123.08  15508  126
  89 Rafał Dąbrowski                Ostróda              122.91  15487  126
  90 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            122.79  24189  197
  91 Jakub Nalepa                   Gliwice              122.66  16682  136
  92 Filip Klar                     Mielec               122.66   5397   44
  93 Andrzej Grabiński              Suchedniów           122.36  12481  102
  94 Michał Musielak                Bydgoszcz            122.26   5624   46
  95 Walenty Siemaszko              Lipiany              122.22  11733   96
  96 Marek Reda                     Wołomin              122.12  23936  196
  97 Tomasz Suchanek                Wrocław              122.07  18555  152
  98 Paweł Frynia                   Konstantynów Łódzki  122.06  15990  131
  99 Jakub Szymczak                 Łódź                 122.03  14888  122
 100 Iwona Kucia                    Kraków               121.98   8051   66
 101 Ewa Ciszewska                  Katowice             121.94  21950  180
 102 Andrzej Rechowicz              Katowice             121.87  23887  196
 103 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  121.74  23374  192
 104 Joanna Stępień                 Katowice             121.47   7288   60
 105 Tomasz Ruta                    Warszawa             121.44  19674  162
 106 Anna Kowalska-Demczyszyn       Bielsko Biała        121.28  23770  196
 107 Bogusław Szyszka               Oława                121.18   4726   39
 108 Tomasz Ciejka                  Kraków               121.09  15499  128
 109 Ewa Strzelczyk                 Warszawa             120.96  10040   83
 110 Damian Krężel                  Mielec               120.90   5803   48
 111 Piotr Adamczyk                 Tarnów               120.66  21599  179
 112 Łukasz Szałkiewicz             Wrocław              120.38  14446  120
 113 Wojciech Morawski              Gliwice              120.17  10575   88
 114 Mariusz Skrzypczyński          Reda                 120.17   3605   30
 115 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  120.06   4322   36
 116 Tomasz Lempart                 Kraków               119.97   4319   36
 117 Andrzej Gostomski              Łódź                 119.84   6591   55
 118 Grzegorz Pukniel               Lublin               119.76  23712  198
 119 Adam Szukalski                 Coventry [W. Bryt.]  119.53   3825   32
 120 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             119.36  23871  200
 121 Janusz Krupiński               Sosnowiec            119.21  10014   84
 122 Małgorzata Sulejewska          Kraków               119.01  12615  106
 123 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            118.93  23549  198
 124 Marta Dobrzańska               Kraków               118.68   8782   74
 125 Grzegorz Wilk                  Kraków               118.61   6405   54
 126 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  118.59   9606   81
 127 Zdzisław Szota                 Warszawa             118.30  21531  182
 128 Teresa Fortuna                 Lubin                118.29   6033   51
 129 Michał Szymkowski              Wrocław              118.27   6623   56
 130 Mariusz Grodek                 Olsztyn              118.19   6382   54
 131 Krzysztof Langiewicz           Ostróda              118.17  22806  193
 132 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             118.10  23266  197
 133 Piotr Jakubiak                 Żyrardów             118.10   5905   50
 134 Anna Niedzielko                Szczecin             118.08  17003  144
 135 Rafał Wesołowski               Warszawa             118.07  23378  198
 136 Bartosz Orłowski               Bytom                118.02  14871  126
 137 Jan Kozłowski                  Kraków               117.82  22857  194
 138 Mariusz Kubicki                Inowrocław           117.78  15547  132
 139 Michał Szorc                   Białystok            117.77   5182   44
 140 Dariusz Kuć                    Stargard Szczecińsk  117.72  18836  160
 141 Andrzej Rakoczy                Kraków               117.68   9885   84
 142 Renata Kowalska                Bielsko Biała        117.64  23411  199
 143 Andrzej Tyczyno                Bydgoszcz            117.41  16437  140
 144 Małgorzata Jóźwiak             Iława                117.25  20754  177
 145 Daniel Janus                   Wąchock              117.24  16883  144
 146 Marek Dudkiewicz               Milanówek            117.22  22155  189
 147 Artur Tomczyk                  Piła                 117.17   5624   48
 148 Krzysztof Bukowski             Milanówek            117.14   6911   59
 149 Remigiusz Skwarek              Bydgoszcz            117.04   5267   45
 150 Marcin Skowron                 Zabrze               116.93  16020  137
 151 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       116.73  16693  143
 152 Dominik Piasecki               Słupsk               116.68   7001   60
 153 Stanisław Gasik                Warszawa             116.52  11769  101
 154 Mariusz Makuch                 Zator                116.49   7921   68
 155 Krystyna Augustyniak           Łódź                 116.30  14188  122
 156 Jacek Pietruszka               Kraków               116.20   8715   75
 157 Marta Szeliga-Frynia           Warszawa             116.13  10800   93
 158 Jolanta Kosmowska              Warszawa             116.08  19385  167
 159 Agnieszka Krupka               Krosno               116.08  22519  194
 160 Krzysztof Jaworski             Warszawa             115.98   5799   50
 161 Jarosław Sobczak               Warszawa             115.84  22125  191
 162 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  115.82   8339   72
 163 Michał Sosin                   Warszawa             115.69   4859   42
 164 Bogusław Puchalski             Włocławek            115.65  22436  194
 165 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             115.62  22778  197
 166 Andrzej Bryła                  Mielec               115.58   3583   31
 167 Marek Rogalski                 Warszawa             115.55  22763  197
 168 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         115.53  19640  170
 169 Joanna Ostrowska               Warszawa             115.44  22165  192
 170 Kazimierz Merklejn             Szczecin             115.41   7271   63
 171 Katarzyna Kowalewska           Poznań               115.39   4154   36
 172 Beata Piotrowska               Łódź                 115.25  22358  194
 173 Robert Zabłocki                Łódź                 115.19   8524   74
 174 Magdalena Kublik               Warszawa             114.92  19076  166
 175 Paweł Jędryka                  Tarnów               114.82   6889   60
 176 Dariusz Maciejuk               Warszawa             114.67  16168  141
 177 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           114.49  21983  192
 178 Piotr Szutenberg               Ustka                114.37   7777   68
 179 Łukasz Święcki                 Białystok            113.98  10258   90
 180 Adam Klimont                   Wałcz                113.77  16042  141
 181 Robert Soszka                  Warszawa             113.56  12719  112
 182 Paweł Opyc                     Warszawa             113.55   9652   85
 183 Halina Roszak                  Poznań               113.28  22429  198
 184 Bogdan Kozłowski               Białystok            113.04   8365   74
 185 Andrzej Kroc                   Łódź                 112.48   5399   48
 186 Marcela Wołowiec               Gdynia               112.46   6073   54
 187 Bogusław Książek               Szczecin             112.37  15732  140
 188 Maciej Śliwa                   Zabrze               112.37   5506   49
 189 Grzegorz Kulgawczuk            Biała Podlaska       112.27   5389   48
 190 Michał Lipka                   Mielec               112.11   8408   75
 191 Jerzy Luter                    Bytom                112.10  22195  198
 192 Jolanta Chłopińska             Wałcz                111.80  18224  163
 193 Sławomir Buk                   Gliwice              111.72   6703   60
 194 Jerzy Matyasik                 Kraków               111.58  21312  191
 195 Katarzyna Żuławska             Katowice             111.47  14491  130
 196 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             111.33  14696  132
 197 Dorota Maciejuk                Warszawa             111.20  10675   96
 198 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             111.17  16009  144
 199 Sylwester Gryz                 Zabrze               111.07  12884  116
 200 Lucyna Śniadach                Rumia                110.83  15627  141
 201 Radosław Jachna                Łódź                 110.74   5980   54
 202 Anita Bruska                   Gdynia               110.70   7306   66
 203 Magdalena Merklejn             Szczecin             110.63   8629   78
 204 Wiesław Olewiński              Warszawa             110.34   9931   90
 205 Andrzej Przybyłowicz           Warszawa             110.12  19822  180
 206 Krzysztof Leśniak              Kraków               110.08   6605   60
 207 Daniel Czernatowicz            Kraków               110.02   5831   53
 208 Leszek Jóźwik                  Szczecin             109.95   4618   42
 209 Maciej Mizgier                 Gdańsk               109.91   5166   47
 210 Michał Ozimiński               Łódź                 109.82  21305  194
 211 Magdalena.Maja Rusak           Poznań               109.69   9872   90
 212 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       109.68  10968  100
 213 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            109.55  21582  197
 214 Robert Głowacki                Łódź                 109.40   6564   60
 215 Jarosław Żuliński              Szczecin             109.37   4703   43
 216 Teresa Zalewska                Racibórz             109.17  15284  140
 217 Katarzyna Klimała              Kraków               109.12  17677  162
 218 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              109.04  15265  140
 219 Dorota Zielińska               Piaseczno            108.89   7187   66
 220 Bartosz Pięta                  Swarzędz             108.83   5224   48
 221 Czesława Pawłowska             Wrocław              108.82   4788   44
 222 Alina Białobrzewska            Gdynia               108.61  14554  134
 223 Janina Jabłczyńska-Zając       Gdynia               108.37  10729   99
 224 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            108.31  11806  109
 225 Małgorzata Sameryt             Warszawa             108.31  18629  172
 226 Łukasz Mycio                   Górowo Iławeckie     108.26   3356   31
 227 Joanna Duda                    Zabrze               108.18   4868   45
 228 Małgorzata Puternicka          Gdańsk               107.94  11442  106
 229 Agnieszka Grzelak              Łódź                 107.90   4532   42
 230 Agnieszka Jaśkiewicz           Góra                 107.80  12613  117
 231 Maciej Stolarczyk              Zator                107.78   5281   49
 232 Rafał Skibicki                 Lębork               107.67  21533  200
 233 Piotr Mańkowski                Warszawa             107.63   4090   38
 234 Jan Lisiewski                  Piasutno             107.32   6976   65
 235 Jerzy Tatarczuk                Warszawa             107.02  13698  128
 236 Grzegorz Kwiecień              Kraków               106.89  10903  102
 237 Alicja Kosińska                Szczecin             106.89   3741   35
 238 Anna Stefańska                 Łódź                 106.72  20918  196
 239 Iza Kraj                       Warszawa             106.61   8529   80
 240 Iwona Rutkowska                Warszawa             106.56   3836   36
 241 Tomasz Górka                   Łęczna               106.55   3303   31
 242 Marianna Kozłowska             Białystok            106.53   7031   66
 243 Aleksandra Krencjasz           Łódź                 106.52   5113   48
 244 Dorota Kuć                     Stargard Szczecińsk  106.44  17031  160
 245 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               106.37  14254  134
 246 Sławomir Zabawa                Jasło                106.36   7020   66
 247 Przemysław Rybicki             Otwock               106.21   4036   38
 248 Roman Figiel                   Zawichost            106.19   3398   32
 249 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             106.18   7645   72
 250 Michał Jaworek                 Zabrze               106.04   5090   48
 251 Rafał  Wagnerowski             Tarnów               105.87   6564   62
 252 Monika Laskowska               Wrocław              105.43   4639   44
 253 Henryk Ryś                     Warszawa             105.41   4849   46
 254 Tomasz Żbikowski               Warszawa             104.88   8495   81
 255 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             104.86  20657  197
 256 Piotr Łasowski                 Gdańsk               104.64   7743   74
 257 Marek Kocikowski               Ostróda              104.10   6246   60
 258 Lech Szymczak                  Gorzów Wielkopolski  103.88  12362  119
 259 Paweł Morga                    Warszawa             103.85   5608   54
 260 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           103.66  20317  196
 261 Jan Ziółkowski                 Rumia                103.61   5595   54
 262 Michał Kolaj                   Ostróda              103.61  14505  140
 263 Weronika Rudnicka              Ustka                103.45  18104  175
 264 Anna Arana                     Warszawa             103.34  16017  155
 265 Patrycja Śliwińska             Szczecin             103.28  19520  189
 266 Tomasz Siwiński                Zawiercie            103.20  18576  180
 267 Tomasz Sienkiewicz             Białogard            103.12   7012   68
 268 Angelika Zmitrowicz            Szczecin             103.02   4327   42
 269 Grażyna Wesołowska             Łódź                 102.99  17818  173
 270 Marta Kleinrok                 Lublin               102.86   4320   42
 271 Jacek Karwowski                Płock                102.74   4315   42
 272 Danuta Langiewicz              Ostróda              102.70  19718  192
 273 Maciej Pilc                    Poznań               102.40   4096   40
 274 Sylwester Wójcik               Lublin               102.13  15728  154
 275 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              102.05   6123   60
 276 Magdalena Ochot                Katowice             102.02   4285   42
 277 Grzegorz Bajer                 Łódź                 101.71   9561   94
 278 Anna Dłużniewska               Warszawa             101.47  11770  116
 279 Anna Gorszka-Bilska            Przecław             101.12   6067   60
 280 Andrzej Bociąga                Chorzów              100.50   3216   32
 281 Jacek Nowak                    Szczecin             100.38   4517   45
 282 Jacek Gasik                    Warszawa             100.06   3302   33
 283 Paweł Michalski                Ksawerów              99.99   8399   84
 284 Maurycy Machnio                Lipiany               99.98   4799   48
 285 Mariusz Michalski              Inowrocław            99.94   6996   70
 286 Maciej Kuczyński               Gdynia                99.60   5279   53
 287 Ziemowit Pazda                 Wrocław               99.40   9741   98
 288 Maria Krzyżanowska             Władysławowo          99.31   4767   48
 289 Barbara Łukaszewicz            Wrocław               99.25   3176   32
 290 Mariusz Łasiewicki             Choszczno             99.21   4167   42
 291 Adam Janicki                   Łódź                  99.20  18948  191
 292 Andrzej Puchalski              Łódź                  99.14   4957   50
 293 Paweł Jachowicz                Żyrardów              99.12   4262   43
 294 Aleksandra Łukaszewicz         Wrocław               98.88   3164   32
 295 Sławomir Długosz               Ostróda               98.43   7776   79
 296 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski      98.41   4330   44
 297 Jarosław Karp                  Jędrzejów             98.34   9244   94
 298 Wojciech Wróbel                Zator                 98.26   7075   72
 299 Tomasz  Jedynak                Majków                98.19   5793   59
 300 Piotr Domański                 Łódź                  97.89   4503   46
 301 Joanna Brychcy                 Katowice              97.68  19439  199
 302 Przemysław Pawlic              Wrocław               97.64  15427  158
 303 Anna Lisiewska                 Piasutno              97.64   3515   36
 304 Dorota  Kwaśny                 Szczecin              97.36  10125  104
 305 Katarzyna Majewska             Lublin                97.20  12441  128
 306 Marek Sitkowski                Warszawa              97.18   4373   45
 307 Maciej Kutera                  Warszawa              97.13   3691   38
 308 Mariusz Katzig                 Gdańsk                96.72   7834   81
 309 Elżbieta Święcka               Białystok             96.64   3769   39
 310 Urszula Solarska               Łódź                  96.61  18936  196
 311 Waldemar Kaniewski             Sochaczew             96.53   3475   36
 312 Monika Rubinstein              Warszawa              96.51   8879   92
 313 Sławomir Rosochacz             Lublin                96.33   2890   30
 314 Rafał Stachowski               Police                96.29   4333   45
 315 Grażyna Kaczyńska              Łódź                  96.04   9028   94
 316 Tadeusz Wiśniewski             Piła                  95.66   3061   32
 317 Krzysztof Sojka                Łódź                  95.22   5713   60
 318 Katarzyna Dębska               Ostróda               95.05  15113  159
 319 Szymon Stolarczyk              Zator                 95.04   6653   70
 320 Agata Kuć                      Stargard Szczeciński  94.99  12728  134
 321 Agnieszka Goniowska            Wrocław               94.98   4179   44
 322 Mikołaj Fidziński              Dębica                94.86   3415   36
 323 Zbigniew Stettner              Bielsko Biała         94.83   4457   47
 324 Anna  Bogucka                  Wrocław               94.75   3032   32
 325 Bartłomiej Dalecki             Rumia                 94.58   4729   50
 326 Krzysztof Kokot                Nowy Targ             94.36   6888   73
 327 Jolanta Sylwestrzuk            Warszawa              94.32   7168   76
 328 Kacper Jachowicz               Żyrardów              93.98   4323   46
 329 Anna Chybowska                 Sochaczew             93.83   5536   59
 330 Małgorzata Sikora              Kraków                93.22   4568   49
 331 Urszula Behnke                 Iława                 92.93   4275   46
 332 Jacek Cichecki                 Józefów               92.89   4923   53
 333 Renata Ziółkowska              Gdynia                92.19   3319   36
 334 Paweł Szczekutek               Warszawa              92.18   5254   57
 335 Bartłomiej Sylwestrzuk         Warszawa              91.83   7163   78
 336 Anna Pawłowska                 Opacz Kol.            91.38   4295   47
 337 Danuta Połomska                Ostrów Wlkp.          91.37   4934   54
 338 Krzysztof Borodziuk            Kostrzyn              91.37   2741   30
 339 Wojciech Obremski              Legnica               90.87   9632  106
 340 Dorota Kaniewska               Sochaczew             90.69   3265   36
 341 Natalia Połomska               Ostrów Wlkp           90.51   4797   53
 342 Radosław Pastusiak             Sulęcin               90.46  10765  119
 343 Anna Czarnecka                 Zgierz                90.35   4427   49
 344 Bożena Guział                  Racibórz              89.37   3128   35
 345 Piotr Dudczyk                  Przeciszów            88.98   4182   47
 346 Radosław Więch                 Warszawa              88.26   4766   54
 347 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   87.85   4041   46
 348 Błażej Fidziński               Dębica                87.83   4128   47
 349 Błażej Fuczek                  Przeciszów            87.15   4096   47
 350 Krystyna Puchalska             Łódź                  86.89   4084   47
 351 Krzysztof Kruk                 Łódź                  86.44   6742   78
 352 Agata Nawrocka                 Bydgoszcz             86.01   5849   68
 353 Sylwia Pliszka                 Szczecin              85.77   6004   70
 354 Jerzy Ciesielski               Łódź                  85.71   2657   31
 355 Alicja Bielecka                Poznań                85.70   4799   56
 356 Adrian Szczepanik              Zator                 85.56   2738   32
 357 Adam Kędzior                   Lublin                84.70   2795   33
 358 Justyna Szymendera             Ostrów Wlkp           83.90   2517   30
 359 Sandra Sekuła                  Szczecin              83.28   3914   47
 360 Aldona Głośnicka               Ostróda               82.17   2876   35
 361 Filip Dalecki                  Rumia                 81.62   4326   53
 362 Paweł Golubiński               Gdynia                81.09   5514   68
 363 Monika Ścisłowska              Chrzanów              80.92   2913   36
 364 Jan Pawłowski                  Warszawa              79.85   3673   46
 365 Halina Łubniewicz              Łódź                  79.80   3591   45
 366 Maciej Kuć                     Stargard Szczeciński  79.07  11386  144
 367 Monika Wrzałek                 Rumia                 77.76   3188   41
 368 Anna Lenartowska               Gdynia                77.04   3467   45
 369 Agata Pastusiak                Sulęcin               76.51   5891   77
 370 Rafał Horoszko                 Przeciszów            75.80   3487   46
 371 Magdalena Łasiewicka           Warszawa              75.59   2948   39
 372 Monika Pieczora                Łódź                  74.80   3366   45
 373 Ewa Jóźwiak                    Iława                 73.88   9013  122
 374 Paulina Naplocha               Racibórz              70.53   7406  105
 375 Jacek Jabłonowski              Iława                 69.22   3530   51




Poczekalnia na dzień 08-06-2007

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Katarzyna Kochańska            Piastów               77.28   2241   29
   2 Andrzej Stańczyk               Kraków               104.71   2932   28
   3 Magdalena Mroziuk              Warszawa              97.07   2718   28
   4 Mateusz Stańczyk               Tarnów                86.18   2413   28
   5 Marcin Bożek                   Będzin               138.63   3743   27
   6 Daniel Tomczyk                 Piła                 105.44   2847   27
   7 Dominik Wester                 Warszawa             104.00   2808   27
   8 Renata Rosół                   Warszawa              98.26   2653   27
   9 Patrycja Kraus                 Wałcz                 81.15   2110   26
  10 Beata Sekuła                   Szczecin              79.62   2070   26
  11 Grzegorz Gardynik              Warszawa             126.32   3158   25
  12 Beata Lerska                   Warszawa              94.16   2354   25
  13 Marek Salamon                  Bytom                149.96   3599   24
  14 Jarosław Kamienik              Słupsk               132.17   3172   24
  15 Katarzyna Małek                Mielec               123.46   2963   24
  16 Jarosław Krzemiński            Tuchów               122.83   2948   24
  17 Tomasz Wiśniewski              Chełmża              121.83   2924   24
  18 Arkadiusz Ziemba               Szczecin             121.71   2921   24
  19 Michał Wolański                Białystok            117.88   2829   24
  20 Przemysław Pok                 Szczecin             117.33   2816   24
  21 Ewa Majewska                   Nowa Sól             114.04   2737   24
  22 Oskar Lelek                    Barlinek             113.21   2717   24
  23 Paweł Florek                   Bydgoszcz            112.25   2694   24
  24 Maria Jarosz                   Lublin               107.79   2587   24
  25 Sławomir Szymański             Szczecin             106.79   2563   24
  26 Czesław Grajewski              Choroszcz            105.71   2537   24
  27 Anna Andrzejczuk               Milanówek            104.33   2504   24
  28 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            102.33   2456   24
  29 Karol Sikora                   Trzyniec(Czechy)      98.96   2375   24
  30 Bartosz Kujawiński             Pleszew               98.71   2369   24
  31 Zdzisław Parnicki              Słupsk                97.50   2340   24
  32 Monika Jackowska-Żuchowska     Iława                 96.17   2308   24
  33 Grzegorz Lempkowski            Bielsko Biała         95.79   2299   24
  34 Martina Stefankowa             Hawierzów(Czechy)     95.46   2291   24
  35 Kamil Piecewicz                Nowe Miasto Lubawsk   95.17   2284   24
  36 Łukasz Moskal                  Kurzętnik             94.46   2267   24
  37 Beata Kościańska               Lublin                93.62   2247   24
  38 Tomasz Lewiński                Wejherowo             92.71   2225   24
  39 Janusz Sojka                   Łódź                  91.83   2204   24
  40 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski   91.00   2184   24
  41 Dorota Patera                  Legnica               89.83   2156   24
  42 Agnieszka Kozak                Gdynia                85.83   2060   24
  43 Marzena Kasner                 Janikowo             116.70   2684   23
  44 Marcin Kamiński                Warszawa              94.74   2179   23
  45 Damian Chabrowski              Lublin                94.30   2169   23
  46 Mirosław Norwajszas            Szczecin              93.91   2160   23
  47 Agnieszka Kozub                Brzesko               91.00   2093   23
  48 Bartosz Milczarek              Łódź                  90.00   2070   23
  49 Joanna Żłobicka                Wrocław               88.26   2030   23
  50 Michał Sikora                  Trzyniec(Czechy)      86.09   1980   23
  51 Agnieszka Szczekutek           Warszawa              85.35   1963   23
  52 Waldemar Bulkowski             Chojnów               83.83   1928   23
  53 Michał Kowalski                Świętajno             83.57   1922   23
  54 Paulina Płatkiewicz            Zielona Góra          82.26   1892   23
  55 Piotr Ziółkowski               Piaseczno             81.96   1885   23
  56 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   77.96   1793   23
  57 Jakub Drzewoszewski            Iława                 67.96   1563   23
  58 Andrzej Słapiński              Warszawa             125.73   2766   22
  59 Sławomir Grudziński            Ostróda               87.32   1921   22
  60 Piotr Marusa                   Szczytno              82.36   1812   22
  61 Barbara Bujacz                 Szczecin              70.95   1561   22
  62 Dawid Adamczyk                 Wodzisław Śląski     107.48   2257   21
  63 Michał Puchowski               Izbicko              112.55   2251   20
  64 Mirosław Sztukiert             Gdańsk                95.15   1903   20
  65 Magdalena Szymala              Lublin                89.35   1787   20
  66 Mateusz Pawlaczyk              Ostróda               83.00   1660   20
  67 Paweł Czubla                   Kock                 131.05   2490   19
  68 Sebastian Orzelski             Bielsk Podlaski      113.21   2151   19
  69 Michał Alabrudziński           Włocławek            104.53   1986   19
  70 Władysław Zieliński            Lębork                99.84   1897   19
  71 Joanna Regdos                  Kraków                99.68   1894   19
  72 Edward Smołka                  Zabrze                91.00   1729   19
  73 Krzysztof Zawadzki             Sampława              73.95   1405   19
  74 Tomasz Łapka                   Warszawa             113.33   2040   18
  75 Maksymilian Kardas             Warszawa             106.17   1911   18
  76 Monika Lewandowska             Warszawa              96.78   1742   18
  77 Aleksandra Chadryś             Wieluń                84.28   1517   18
  78 Marta Juszczyk                 Ścinawa               78.44   1412   18
  79 Przemysław Wójcik              Przeciszów            74.50   1341   18
  80 Mirosław Dejna                 Sampława              52.44    944   18
  81 Anna Biegańska                 Białystok            102.47   1742   17
  82 Ryszard Korpalski              Wrocław               97.56   1561   16
  83 Renata Polończyk               Bielsko Biała         97.44   1559   16
  84 Stanisława Gawęda              Zator                 55.56    889   16
  85 Paweł Stefaniak                Biała Podlaska       132.27   1984   15
  86 Jacek Baltyn                   Suchedniów           117.87   1768   15
  87 Marcin Wiśniewski              Wolsztyn             115.13   1727   15
  88 Anna Jagielska                 Wejherowo             70.67   1060   15
  89 Zygmunt Skwarek                Katowice              97.64   1367   14
  90 Jerzy Siadak                   Szczecin              59.86    838   14
  91 Jakub Mioduszewski             Żyrardów             137.46   1787   13
  92 Bogdan Pokojski                Brwinów              130.38   1695   13
  93 Jędrzej Florek                 Bydgoszcz            118.85   1545   13
  94 Andrzej Szymański              Łódź                  67.23    874   13
  95 Patryk Gadus                   Pszczew              126.58   1519   12
  96 Michał Jaszczak                Gliwice              125.08   1501   12
  97 Mirosław Konsik                Gdańsk               121.50   1458   12
  98 Paweł Kowalski                 Kutno                120.83   1450   12
  99 Marcin Figiel                  Zawichost            120.33   1444   12
 100 Mariusz Mastalerek             Piła                 119.25   1431   12
 101 Ryszard Żydaczewski            Lubin                117.92   1415   12
 102 Sławomir Nosek                 Mielec               116.92   1403   12
 103 Kamil Jagliński                Ostrowiec Świętokrz  116.67   1400   12
 104 Tomasz Olędzki                 Warszawa             114.50   1374   12
 105 Wojciech Zieliński             Szczecin             113.75   1365   12
 106 Tomasz Szymański               Gorzów Wielkopolski  113.67   1364   12
 107 Michał Garnowski               Pasłęk               112.83   1354   12
 108 Jacek Petrus                   Wrocław              112.58   1351   12
 109 Edyta Arent-Irzyk              Kraków               112.08   1345   12
 110 Piotr Chabowski                Piła                 111.67   1340   12
 111 Anna Bargiel                   Ruda Śląska          111.25   1335   12
 112 Monika Siemaszko               Lipiany              111.00   1332   12
 113 Tomasz Wenda                   Warszawa             109.00   1308   12
 114 Robert Drózd                   Wesoła               108.25   1299   12
 115 Henryk Piotrowski              Lidzbark Warmiński   108.08   1297   12
 116 Zbyszek Donarski               Wejherowo            107.42   1289   12
 117 Beata Wolf                     Gdańsk               107.17   1286   12
 118 Grażyna Furman                 Sosnowiec            106.92   1283   12
 119 Dominik Zyskowski              Poznań               106.75   1281   12
 120 Jacek Jerzyński                Toruń                106.58   1279   12
 121 Magdalena Preidl               Katowice             106.08   1273   12
 122 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             105.58   1267   12
 123 Paweł Łęcki                    Gorzów Wielkopolski  105.58   1267   12
 124 Janusz Domagała                Poznań               105.42   1265   12
 125 Dorota Ziembowicz              Gliwice              105.42   1265   12
 126 Maria Grzegorzewska            Nowe Miasto Lubawsk  105.25   1263   12
 127 Leszek Kacprzyk                Katowice             105.08   1261   12
 128 Michał  Borejko                Wrocław              105.00   1260   12
 129 Krzysztof Lichota              Piła                 105.00   1260   12
 130 Kamila Krzykawska              Gorzów Wielkopolski  104.58   1255   12
 131 Marek Kluczyński               Piła                 103.58   1243   12
 132 Jarosław Olek                  Warszawa             103.00   1236   12
 133 Łukasz Baranowski              Reda                 102.83   1234   12
 134 Roman Błoszyński               Niewodnica           102.17   1226   12
 135 Damian Kaczmarczyk             Ruda Śląska          102.08   1225   12
 136 Andrzej Wróbel                 Zator                101.17   1214   12
 137 Piotr Mossakowski              Chorzów              100.50   1206   12
 138 Ewa Langiewicz-Ostojska        Zielona Góra         100.42   1205   12
 139 Jarosław Baranowski            Lublin                99.92   1199   12
 140 Krzysztof Żurawski             Nowe Miasto Lubawsk   99.75   1197   12
 141 Jerzy Misiak                   Gdańsk                99.25   1191   12
 142 Kazimierz Dziadkowiec          Kraków                99.00   1188   12
 143 Janusz Łabędzki                Wrocław               98.67   1184   12
 144 Marcin Resler                  Września              98.58   1183   12
 145 Mateusz Lipczyński             Sopot                 98.42   1181   12
 146 Paweł Szulc                    Szczecin              98.42   1181   12
 147 Michał Mamoń                   Zator                 98.17   1178   12
 148 Marek Gutjar                   Starogard Gdański     98.00   1176   12
 149 Maciej Lelowicz                Kraków                98.00   1176   12
 150 Szymon Jachimek                Gdynia                97.75   1173   12
 151 Leszek Kilian                  Jaworzno              97.75   1173   12
 152 Łukasz Marks                   Warszawa              97.75   1173   12
 153 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś             96.92   1163   12
 154 Izabela Kargol                 Warszawa              96.33   1156   12
 155 Renata Andracka                Poznań                96.08   1153   12
 156 Jagoda Żbikowska               Warszawa              95.75   1149   12
 157 Adam Kaczmarczyk               Wrocław               95.50   1146   12
 158 Leszek Dobrowolski             Wrocław               95.00   1140   12
 159 Dorota Franków                 Witnica               94.50   1134   12
 160 Jacek Dec                      Pszczew               94.42   1133   12
 161 Zbigniew Skrzypczyk            Jawor                 93.67   1124   12
 162 Małgorzata Żmuda               Wrocław               93.25   1119   12
 163 Tomasz Cieśla                  Katowice              93.08   1117   12
 164 Wojciech  Pietrzak             Warszawa              92.92   1115   12
 165 Maciej Zięba                   Wrocław               92.83   1114   12
 166 Artur Tamioła                  Katowice              91.92   1103   12
 167 Arkadiusz Tomczak              Strykowo              91.50   1098   12
 168 Katarzyna Waliczek             Bielsko Biała         91.42   1097   12
 169 Arkadiusz Miedziński           Gdynia                91.33   1096   12
 170 Marian Dudycz                  Łódź                  90.25   1083   12
 171 Grzegorz Borowski              Piliki                90.17   1082   12
 172 Krzysztof Szeruga              Wrocław               88.67   1064   12
 173 Wojciech Silnicki              Elbląg                88.58   1063   12
 174 Tomasz Żukowski                Olsztyn               87.75   1053   12
 175 Dorota Rogalska                Chełm                 87.67   1052   12
 176 Mieczysław Pastuszak           Gdynia                87.33   1048   12
 177 Michał Pryzowicz               Bielsk Podlaski       87.00   1044   12
 178 Krzysztof Ufir                 Nowy Targ             86.83   1042   12
 179 Kamil Puton                    Ruda Śląska           86.67   1040   12
 180 Rafał Świątek                  Wrocław               86.67   1040   12
 181 Robert Jóźwik                  Szczecin              85.17   1022   12
 182 Karol Marchewka                Wrocław               83.75   1005   12
 183 Mirosław Ring                  Mysłowice             82.83    994   12
 184 Janina Grajewska               Choroszcz             82.25    987   12
 185 Grzegorz Wołowiec              Gdynia                81.25    975   12
 186 Michał Korzeniowski            Kraków                80.08    961   12
 187 Przemysław Langiewicz          Ostróda               79.08    949   12
 188 Jolanta Skrobisz               Warszawa              79.00    948   12
 189 Małgorzata Stęplowska          Kielce                78.42    941   12
 190 Dorota Ryś                     Warszawa              78.33    940   12
 191 Mateusz Cygan                  Chorzów               78.25    939   12
 192 Katarzyna Żurawska             Nowe Miasto Lubawsk   78.00    936   12
 193 Grażyna Cieślikowska           Racibórz              77.50    930   12
 194 Bartosz Krzywda                Chojnów               77.08    925   12
 195 Sylwia Buks                    Warszawa              77.00    924   12
 196 Patryk Lewandowski             Iława                 76.83    922   12
 197 Joanna Julian                  Wrocław               76.75    921   12
 198 Czesław Konopko                Szczecin              76.25    915   12
 199 Marcin Wróblewski              Bielsk Podlaski       76.25    915   12
 200 Wojciech Szkutnik              Kraków                70.50    846   12
 201 Marzena Żukowska               Olsztyn               70.17    842   12
 202 Kamil Stokłosa                 Skawina               69.25    831   12
 203 Danuta Głowacka                Nowa Sól              68.42    821   12
 204 Simona Pietrzak                Chojnów               67.83    814   12
 205 Zofia Czycza                   Wrocław               62.08    745   12
 206 Aldona Saniewska               Warszawa              52.42    629   12
 207 Marcin Kasprzyk                Chojnów               50.00    600   12
 208 Jacek Szewczyk                 Lublin               120.36   1324   11
 209 Justyna Szymendera             Ostrów Wielkopolski  103.64   1140   11
 210 Dominika Gałdyńska             Poznań                96.55   1062   11
 211 Krzysztof Matuszewski          Lublin                94.55   1040   11
 212 Lucyna Sapis                   Słupsk                93.09   1024   11
 213 Tomasz Wieszczyk               Łódź                  90.91   1000   11
 214 Izabela  Potęga                Łódź                  89.18    981   11
 215 Katarzyna Niedźwiedź           Lublin                88.64    975   11
 216 Michał Popiel                  Głogoczów             87.09    958   11
 217 Żaneta Malińska                Ostrzeszów            85.55    941   11
 218 Krzysztof Ratajczyk            Poznań                83.55    919   11
 219 Justyna Palimąka               Piła                  82.27    905   11
 220 Grzegorz Kokot                 Ustka                 82.00    902   11
 221 Robert Golonka                 Bielsko-Biała         81.64    898   11
 222 Dawid Jabłuszewski             Bielsk Podlaski       81.45    896   11
 223 Robert Lekston                 Mikołów               81.27    894   11
 224 Sylwia Kozłowska               Białystok             80.91    890   11
 225 Barbara Szymańska              Gdańsk                80.91    890   11
 226 Barbara Pastuszek              Lublin                80.55    886   11
 227 Hortensja Hola                 Bielsko Biała         79.82    878   11
 228 Jolanta Kruk                   Łódź                  79.73    877   11
 229 Małgorzata Kasprzyk            Kraków                79.36    873   11
 230 Kuba Żuliński                  Przecław              79.27    872   11
 231 Gniewomir Białek               Dębica                78.45    863   11
 232 Anna Czech                     Jaworzno              76.18    838   11
 233 Piotr Haraf                    Jaworzno              74.73    822   11
 234 Katarzyna Borowska             Piliki                72.91    802   11
 235 Jolanta Bednarska              Łódź                  72.73    800   11
 236 Dominika Awieruszko            Racibórz              72.09    793   11
 237 Sławomira Zawistowska          Rumia                 71.91    791   11
 238 Maciej Sylwestrzuk             Gródek                70.64    777   11
 239 Szymon Skwarczyński            Spytkowice            70.45    775   11
 240 Józef Łoziński                 Oleśnica              70.36    774   11
 241 Małgorzata Pawłowska           Opacz Kol.            65.73    723   11
 242 Andrzej Stolot                 Zabrze                64.27    707   11
 243 Anna Ciesielska                Gdynia                64.09    705   11
 244 Patrycja Kraus                 Wałcz                 63.36    697   11
 245 Maciej Donarski                Wejherowo             62.73    690   11
 246 Wacław Sarek                   Jaworzno              62.64    689   11
 247 Piotr Syta                     Lublin                61.45    676   11
 248 Filip Kowalczuk                Gdynia                61.18    673   11
 249 Sergiusz Kaźmierski            Rojewo                57.18    629   11
 250 Michał Klimont                 Wałcz                 57.00    627   11
 251 Agnieszka Pellowska            Słupsk                55.36    609   11
 252 Katarzyna Chomik               Bielsko-Biała         54.09    595   11
 253 Przemysław Mamoń               Spytkowice            51.64    568   11
 254 Krzysztof Marszałek            Kraków                51.36    565   11
 255 Barbara Belof                  Szwecja              108.30   1083   10
 256 Wojciech Popiel                Głogoczów             92.90    929   10
 257 Ewa Jaworska                   Iława                 80.00    800   10
 258 Witold Berus                   Zabrze                58.20    582   10
 259 Adam Słapiński                 Warszawa             129.22   1163    9
 260 Marek Antosik                  Nowy Dwór Mazowieck  121.44   1093    9
 261 Jerzy Augustyniak              Łódź                  78.00    702    9
 262 Andrzej Wilk                   Zabrze                77.00    693    9
 263 Paweł Subocz                   Szczecin             130.50   1044    8
 264 Łukasz Homa                    Wrocław              109.75    878    8
 265 Joanna Wons                    Jelenia Góra         104.00    832    8
 266 Paweł Bratuń                   Dąbrowa Górnicza      97.75    782    8
 267 Ewa Fiszer-Włodarczyk          Wrocław               95.38    763    8
 268 Justyna Przeniczna             Łamki                 95.12    761    8
 269 Jagoda Smektała                Łamki                 93.50    748    8
 270 Kinga Ibron                    Łąkociny              91.25    730    8
 271 Marta Piętak                   Łamki                 90.00    720    8
 272 Patrycja Jankowska             Daniszyn              81.88    655    8
 273 Marzena Berlik                 Łamki                 80.00    640    8
 274 Mateusz Sałata                 Łamki                 80.00    640    8
 275 Aneta Malińska                 Łąkociny              78.38    627    8
 276 Katarzyna Zemska               Daniszyn              77.88    623    8
 277 Anna Grabowska                 Gdynia                77.25    618    8
 278 Katarzyna Wojciechowska        Daniszyn              76.62    613    8
 279 Aleksandra Szypowska           Gliwice               66.75    534    8
 280 Marta Sobczak                  Łamki                 65.00    520    8
 281 Marta Biel                     Chruszczyny           55.38    443    8
 282 Mirosław Przepiórkowski        Inowrocław            54.88    439    8
 283 Olaf Czubla                    Łódź                 115.86    811    7
 284 Bożena Dragun                  Lublin               108.29    758    7
 285 Michał Gawroński               Częstochowa          107.43    752    7
 286 Robert Kaciński                Kazimierza Wielka    106.43    745    7
 287 Michał Czyż                    Łódź                 105.29    737    7
 288 Magdalena Nyklewicz            Poznań                99.14    694    7
 289 Marcin Matujewicz              Warszawa              97.86    685    7
 290 Piotr Ziętal                   Legnica               94.57    662    7
 291 Zbigniew Lewandowski           Słupsk                85.86    601    7
 292 Wojciech Wiszniewski           Piła                  83.71    586    7
 293 Paweł Dąbrowski                Ostróda               83.29    583    7
 294 Ewa Jaworska                   Ostróda               82.86    580    7
 295 Jarosław Józik                 Brzeszcze             81.71    572    7
 296 Bartosz Białecki               Solec Kujawski        71.86    503    7
 297 Jakub Daroń                    Tychy                 58.14    407    7
 298 Nikodem Łągiewski              Żyrardów              57.57    403    7
 299 Wioletta Gadomska              Ostróda               53.29    373    7
 300 Grzegorz Wiączkowski           Wrocław              132.17    793    6
 301 Rafał Marks                    Warszawa             123.17    739    6
 302 Beata Wiączkowska              Wrocław              120.33    722    6
 303 Wojciech Kruczyński            Piastów              105.17    631    6
 304 Andrzej Lożyński               Piastów              102.17    613    6
 305 Maciej Wałachowski             Milanówek             98.67    592    6
 306 Magdalena Podlaska             Warszawa              97.83    587    6
 307 Małgorzata Czart               Olsztyn               94.50    567    6
 308 Zygmunt Sołtysiak              Piastów               93.50    561    6
 309 Piotr Madej                    Wrocław               91.67    550    6
 310 Krystyna Borecka               Wałcz                 90.33    542    6
 311 Jacek Wszyndybył               Chojnów               87.50    525    6
 312 Joanna Kubińska                Warszawa              79.33    476    6
 313 Marcin Białkowski              Piła                  75.83    455    6
 314 Barbara Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk   73.83    443    6
 315 Ewa Bargłowska                 Szczecin              69.17    415    6
 316 Justyna Jaszke                 Kraków                68.17    409    6
 317 Elvis Ziętal                   Ruda Śląska           66.17    397    6
 318 Damian Ziętal                  Ruda Śląska           60.83    365    6
 319 Michał Pleban                  Piastów               60.33    362    6
 320 Emilia Oliwkowska              Inowrocław            58.67    352    6
 321 Krystyna Stolarczyk            Zator                 58.50    351    6
 322 Wojciech Pinczewski            Poznań                57.17    343    6
 323 Wojciech Rudnicki              Ustka                 55.50    333    6
 324 Maciej Olejnik                 Warszawa              54.83    329    6
 325 Agnieszka Wilk                 Wrocław               53.50    321    6
 326 Michał Patera                  Legnica              150.00    750    5
 327 Przemysław Drochomirecki       Kraków               137.80    689    5
 328 Adam Rogoń                     Warszawa             103.40    517    5
 329 Zbigniew Jabłoński             Warszawa              78.80    394    5
 330 Paweł Puchalski                Piastów               77.20    386    5
 331 Anna Świerczek                 Nowy Targ             76.80    384    5
 332 Marcin Karpienia               Gorzów Wielkopolski   76.00    380    5
 333 Tomasz Maniecki                Gorzów Wielkopolski   75.20    376    5
 334 Anna Żyła                      Wrocław               74.80    374    5
 335 Agnieszka Biegańska            Białystok             74.00    370    5
 336 Justyna Dulat                  Kraków                54.20    271    5
 337 Michał Dulat                   Kraków                53.00    265    5
 338 Piotr Konopka                  Ostróda              108.50    434    4
 339 Krzysztof Witta                Iława                 87.00    348    4
 340 Barbara Żydaczewska            Lubin                 76.75    307    4
 341 Jarosław Kordalski             Lublin                76.00    304    4
 342 Dariusz Strawa                 Łódź                  65.75    263    4
 343 Radosław Zalewski              Milanówek             61.25    245    4
 344 Zbysław Witta                  Iława                 57.00    228    4
 345 Karolina Pawełek               Szczecin              55.00    220    4
 346 Grzegorz Mlak                  Kraków                53.75    215    4
 347 Maciej Chmielowski             Szczecin              53.00    212    4
 348 Piotr Witkowski                Graboszyce            50.00    200    4
 349 Grzegorz Wróblewski            Bielsk Podlaski       50.00    200    4
 350 Aleksander Kusiak              Myślenice             96.00    288    3
 351 Ryszard Kosmaczewski           Szczecin              95.67    287    3
 352 Szymon Lichawski               Tychy                 89.67    269    3
 353 Elżbieta Ostrowska             Nowy Dwór Mazowieck   89.67    269    3
 354 Karol Koronkiewicz             Piastów               68.67    206    3
 355 Edward Ostrowski               Nowy Dwór Mazowieck   66.33    199    3
 356 Wojciech Dzierżek              Ostróda               64.67    194    3
 357 Balbina Piotrowska             Szczecin              62.00    186    3
 358 Radosław Wodecki               Wrocław               62.00    186    3
 359 Małgorzata Marks               Warszawa              59.33    178    3
 360 Michał Pilc                    Poznań                58.33    175    3
 361 Katarzyna Karpińska            Piastów               57.67    173    3
 362 Katarzyna Tomasiak             Szczecin              55.67    167    3
 363 Edmund Dłuszczakowski          Iława                 55.00    165    3
 364 Patryk Godlewski               Milanówek             54.00    162    3
 365 Lidia Godlewska                Modlin Twierdza       51.67    155    3
 366 Łukasz Walijewski              Ostróda              117.50    235    2
 367 Adam Plebanik                  Częstochowa          106.50    213    2
 368 Elżbieta Bargłowska            Szczecin             100.00    200    2
 369 Alicja Wójcik                  Elbląg                71.50    143    2
 370 Łukasz Ordon                   Tarnowskie Góry       66.00    132    2
 371 Marcin Olender                 Tarnowskie Góry       64.00    128    2
 372 Gracjan Jackowski              Iława                 62.00    124    2
 373 Mateusz Milewski               Tarnowskie Góry       61.00    122    2
 374 Teresa Lachowicz               Kraków                59.50    119    2
 375 Bożena Opalińska               Kraków                59.50    119    2
 376 Stanisław Nowak                Pszczyna              57.00    114    2
 377 Zofia Żemła                    Pszczyna              57.00    114    2
 378 Adam Weremczuk                 Łódź                 189.00    189    1
 379 Iwona Soszka                   Warszawa             150.00    150    1
 380 Elżbieta Wodzińska             Warszawa              71.00     71    1
 381 Adrian Wołoszyn                Lubsko                62.00     62    1
 382 Kamil Tessmer                  Nowe Miasto Lubawsk   50.00     50    1
 383 Łukasz Wełnicki                Olsztyn               50.00     50    1
 384 Mateusz Zgliński               Nowe Miasto Lubawsk   50.00     50    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie