Warszawa 9
listopada
Warszawa 9 listopada Warsaw Open 2008
Warszawa15
listopada
Warszawa 15-23 listopada XVI Mistrzostwa Polski
Warszawa 6
grudnia
Warszawa 6 grudnia I Turniej Mikołajkowy
Paweł „Pavvka” Jackowski Mistrzem Polski 200815 - 23 listopada 2008 — XVI Mistrzostwa PolskiInformacjeRelacjaWynikiHHRundyRanking
galeria

XVI Mistrzostwa PolskiWarszawa, 15 - 23 listopada 2008

Konkurs Relacja z turnieju


Paweł „Pavvka” Jackowski Mistrzem Polski 2008Mistrzostwa Polski A.D. 2008 dobiegły końca. W wyłonionej szesnastce zawodników w pierwszej fazie MP było kilka niespodzianek, niespodzianką była także dwójka graczy w wielkim finale. W fazie grupowej zwyciężyli: Paweł Jackowski z Warszawy i Dariusz Dzierża z Londynu. Darek, niezależnie od zaliczki (0,75 pkt), nie miał problemu ze zwycięstwem w swojej grupie. Więcej musiał napracować się Paweł, który miał za zadanie wyprzedzić Marcina Mroziuka z Warszawy. Różnica między nimi na starcie wynosiła 1 pkt. W ostatniej rundzie fazy grupowej Marcin z Pawłem grali więc o wszystko. Zwycięzca wchodził do finału, a przegrany miał tylko teoretyczną szansę na mały finał. Karol Wyrębkiewicz z Łodzi rozwiał nadzieje Marcina na walkę o trzecie miejsce w MP. Dość ciekawa sytuacja przed ostatnią rundą była w grupie „B”. Zwycięstwo zapewnił sobie Dariusz Dzierża, a szansę na drugie miejsce miały cztery osoby. Tomasz Zwoliński ze Skierdów, Krzysztof Mówka z Warszawy, Dariusz Puton z Rudy Śląskiej i Miłosz Wrzałek z Redy. Tomek grał z Krzyśkiem, Dariusz Dzierża z Miłoszem, a Dariusz Puton z Andrzejem Rakoczym. Scenariuszy było kilka. Przy wygranej Andrzeja Rakoczego i Dariusza Dzierży o trzecie miejsce walczyłby Tomek Zwoliński albo Krzysztof Mówka (zwycięzca tego pojedynku). Przy wygranej Miłosza i przegranej Darka Putona drugie miejsce zająłby Miłosz. Sprawdził się ostatni scenariusz, gdzie wygrał swoją partię Dariusz Puton i to on walczył o trzecie miejsce z Karolem Wyrębkiewiczem. W małym finale Karol wygrał z Darkiem 2:0 (397-386, 450-361). W wielkim finale Paweł ostro rozpoczął walkę już od pierwszej partii — na początek cztery siódemki na otwarciu. Mimo takiego rozwoju sytuacji Darek nie złożył broni i walczył do jej końca. Ostatecznie w pierwszej partii zwyciężył Paweł 454-430. W drugiej partii gra była wyrównana do 10 ruchu. W tym momencie Paweł położył siódemkę TERAŁOBY za 95 pkt i przy kiepskich literkach Darka wygrał swoją drugą grę 405-336. W trzeciej partii lepsze losowania liter miał Darek, co było bardzo widoczne przy końcowym wyniku — 458-281 dla Dzierży. Sprawa tytułu Mistrza Polski nadal była otwarta. Zawodnicy walczyli w 4 partii „łeb w łeb”. W ósmej kolejce obaj położyli scrabble, a walka była zacięta już do ostatniego ruchu. Paweł miał droższe końcowe losowanie (27 pkt na stojaku przy 10 Darka) i dzięki dobrej sytuacji na planszy końcówka należała do niego. Zwycięstwem 373-348 Paweł Jackowski przypieczętował zdobycie tytułu Mistrza Polski 2008. Ostatnia partia, mimo że nie miała już znaczenia, również dostarczyła emocji. Darek zrewanżował się Pawłowi za pierwszą partię i po trzech kiepskich ruchach (17 pkt), w kolejnych dziewięciu ostro punktował. Zakończył tym samym partię, wygrywając 517-362. Finał zakończył się zwycięstwem Pawła Jackowskiego 3:2.

Na placu boju pozostała szesnastka...

I mamy już za sobą 1 fazę XVI Mistrzostw Polski. Na placu boju stanęło do walki 107 uczestników, ale szczęśliwe zakończenie spotkało tylko 16 z nich. Ta właśnie szesnastka stanie do walki o Mistrzostwo Polski już za tydzień. Do sporych niespodzianek można zaliczyć odpadnięcie takich zawodników jak Stanisław Rydzik — obrońca tytułu, Mariusz Skrobosz, Kamil Górka czy Mateusz Żbikowski. W odwrotnej sytuacji znaleźli się z kolei: Michał Ozimiński, Andrzej Rakoczy czy Bogusław Szyszka, których awans do fazy finałowej można uznać za niespodziankę. Należy jednak pamiętać, że każdy z nich legitymuje się rankingiem ponad 120, zatem przy tak wyrównanej stawce ciężko mówić o przypadku. Zobaczymy już w przyszły weekend czy wówczas news ostateczny będzie mógł zostać okrzyknięty mianem sensacji. A póki co poniżej szczęśliwa szesnastka wraz z podziałem na grupy i przepisanymi punktami z pierwszej fazy.

Grupa AGrupa B
1. Marcin Mroziuk
2. Paweł Jackowski
3. Kazimierz.J Merklejn
4. Marek Roszak
5. Michał Ozimiński
6. Michał Makowski
7. Karol Wyrębkiewicz
8. Jakub Zaryński
6,5
5,5
5,5
5
5
5
5
5
1. Dariusz Dzierża
2. Miłosz Wrzałek
3. Krzysztof Mówka
4. Tomasz Zwoliński
5. Andrzej Rakoczy
6. Dariusz Puton
7. Bogusław Szyszka
8. Robert Kuszpit
5,75
5,75
5,5
5,5
5
5
5
5
relacja: Andrzej Gostomski
1 partia meczu o 3 miejsce XVI Mistrzostw Polski - Karol Wyrębkiewicz : Dariusz Puton
2 partia meczu o 3 miejsce XVI Mistrzostw Polski - Dariusz Puton : Karol Wyrębkiewicz
1 partia finałowa XVI Mistrzostw Polski - Dariusz Dzierża : Paweł Jackowski
2 partia finałowa XVI Mistrzostw Polski - Paweł Jackowski : Dariusz Dzierża
3 partia finałowa XVI Mistrzostw Polski - Dariusz Dzierża : Paweł Jackowski
4 partia finałowa XVI Mistrzostw Polski - Paweł Jackowski : Dariusz Dzierża
5 partia finałowa XVI Mistrzostw Polski - Dariusz Dzierża : Paweł Jackowski
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
XV Mistrzostwa Polski
XIV Mistrzostwa Polski
XIII Mistrzostwa Polski


Rodzaj turniejuZamknięty
Prawo udziału w XVI Mistrzostwach Polski w Scrabble (MP 2008) mają wszyscy członkowie PFS oraz gracze niebędący członkami PFS, którzy według aktualnego na dzień MP rankingu (bez poczekalni) mają ranking wyższy niż 100,00.
Sposób rozgrywaniaI faza eliminacji to 15-rundowy turniej rozgrywany systemem połówkowym (pierwszy dzień - 8 rund, drugi dzień - 7 rund). Do drugiej fazy awansują zawodnicy, którzy po 15 rundach zajmą miejsca od 1 do 16.
II faza to rozgrywki w dwóch 8-osobowych (bądź mniejszych) grupach według schematu. 16 pierwszych zawodników z I fazy zostanie przydzielonych do grup w następujący sposób:

- grupa A: zawodnicy, którzy w I fazie zajęli miejsca 1, 4, 5, 8, 9, 12, 13, 16;
- grupa B: zawodnicy, którzy w I fazie zajęli miejsca 2, 3, 6, 7, 10, 11, 14, 15.

Do drugiej fazy eliminacji zawodnikom tym przepisuje się liczbę zwycięstw (dużych punktów) z I fazy podzieloną przez 2.

Zwycięzcy obu grup awansują do 5-rundowego finału. Zawodnicy, którzy zajęli drugie miejsca w grupach rozegrają mecz o 3 miejsce.
Miejsce rozgrywekCentrum Konferencyjno Apartamentowe "Mrówka"
ul. Przekorna 33
Warszawa
Obrońca tytułuStanisław Rydzik
SędziaAndrzej Gostomski
HarmonogramI faza

15 listopada — 8 rund
- zapisy — na miejscu do 10:30 lub poprzez formularz online
- 11:00 — otwarcie XVI Mistrzostw Polski
- ok. 15:00 — 16:00 — przerwa obiadowa
- ok. 20:00 — zakończenie gier pierwszego dnia

16 listopada — 7 rund - 9:00 — rozpoczęcie rozgrywek
- ok. 13:00 — 14:00 — przerwa obiadowa
- ok. 17:00 — zakończenie I fazy MP

I faza

22 listopada — rozgrywki grupowe
- 11:00 — rozpoczęcie rozgrywek
- ok. 14:00 — 15:00 — przerwa obiadowa
- ok. 19:00 — zakończenie gier

23 listopada — finał (5 partii) i mecz o 3. miejsce (3 partie) - 11:00 — początek finału
- 11:30 — początek partii o 3. miejsce
- ok. 16:00 — dekoracja medalistów, szampan i poczęstunek
Wpisowe- członkowie PFS (z aktualnie opłaconymi składkami) — 25 zł
- osoby niepełnoletnie (rocznik 1989 i młodsze) — 25 zł
- pozostali gracze — 35 zł
DojazdCKA Mrówka znajduje się w Powsinie, przy ul. Ł.Drewny (przedłużenie ul. Powsińskiej i Przyczółkowej) — droga krajowa 724 w kierunku Góry Kalwarii.
Na miejscu gry darmowy parking.

Autobusy:
130, 139, 519, 724, 725

Z Dworca Centralnego:
130 — z przystanku "Dworzec Centralny 05 " (Chałubińskiego — pod biurowcem Plus-a) do przystanku "Andrutowa" (NA ŻĄDANIE). Kursuje co 20 minut, czas przejazdu — ok. 40 minut.

519 — z przystanku "Emilii Plater 09" do przystanku "Andrutowa" (NA ŻĄDANIE). Kursuje co 20 minut, czas przejazdu — ok. 40 minut.

Ze stacji Metra Wilanowska:
139, 724, 725 — do przystanku "Przekorna" — 20 minut
Wyżywienie
  1. Restauracja Hotelu Mrówka (na miejscu gry — zamówienie obiadu poprzez formularz online)
    Zestaw obiadowy na miejscu w cenie 35 zł:
    • Rosół z makaronem domowym
    • Schab w sosie myśliwskim, opiekane ziemniaki, warzywa
    • Woda mineralna
  2. Restauracje przy Pałacu w Wilanowie: Kuźnia Królewska, Pałacowa, Wilanowska, Wilanów, Japońska, Bar Bistro
  3. Telepizza, ul. Nugat 4 — 22 644 75 25, 22 644 75 73
  4. Presto Pizza, ul. Dembego 10/u1 — 22 436 56 03
  5. Sushi Bar Kobe, ul. Kabacki Dukt 11 — 22 321 64 72
  6. Pizzeria Da Grasso — 22 842 44 89
NoclegiNa miejscu (prosimy o wcześniejszą rezerwację!):

Hotel Mrówka
pokój 1-os. ze śniadaniem — 130 zł
pokój 2-os. ze śniadaniem — 150 zł (promocja weekendowa)

W pobliżu (do 20 minut jazdy autobusem):

Hotele Atos, Portos, Aramis (20 minut autobusem od CKA Mrówka)
ul. Mangalia 1, 3a, 3b
tel. (22) 841 10 43 (Atos), (22) 842 09 74 (Aramis), (22) 320 20 00 (Portos)
pokoje 1,2,3-os. od 130 zł

Hotel Dipservice (10 minut autobusem od CKA Mrówka)
ul. Kubickiego 3
Tel. (0-22) 550-61-00, (0-22) 550-62-00
Fax: (0-22) 642-23-89
hotel@dipservice.com.pl
Ceny weekendowe (ze śniadaniem):
pokój 1-os.  — 170 zł
pokoje 2-os.  — 200 zł

Wilanowskie Pokoje Gościnne
ul. Rumiana 87
tel./fax. (22) 642-90-68
pokój 1 osobowy bez łazienki 70 zł
pokój 1 osobowy z łazienką 90 zł
pokój 2 osobowy z łazienką 100 zł
pokój 3 osobowy z łazienką 120 zł.
Jest możliwość zamówienia posiłku (śniadanie lub kolacja) za dodatkową opłatą 10zł.
NagrodyPula nagród w XVI MP wynosi 6500 zł.
Finaliści będą mieli do podziału 4500 zł w następujący sposób:
— stała kwota gwarantowana niezależnie od wyniku finału — 1000 zł
— 500 zł (1/5 pozostałej kwoty) za każdą wygraną partię.
Zdobywca 3 miejsca otrzyma 500 zł.
Zdobywca 4 miejsca — 300 zł.
Gracze, którzy wezmą udział w II fazie i zajmą miejsca 5-16 otrzymają po 100 zł.


Regulamin Mistrzostw Polski 2008:

I. ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE.
1. Prawo udziału w XV Mistrzostwach Polski w Scrabble (MP 2008) mają członkowie Polskiej Federacji Scrabble oraz gracze niebędący członkami PFS, którzy według aktualnego na dzień MP rankingu (bez poczekalni) mają ranking wyższy niż 100,00.
2. MP 2008 odbędą się w terminie 15-16 listopada (I faza) oraz 22-23 listopada (II faza i finały) w Warszawie.
3. Zarząd PFS wyznacza osobę pełniącą obowiązki Sędziego Głównego.
4. Wpisowe do MP 2008 wynosi:
- 25 zł — członkowie Polskiej Federacji Scrabble (z aktualnie opłaconymi składkami)
- 25 zł — osoby niepełnoletnie (rocznik 1990 i młodsze)
- 35 zł — pozostałe osoby

II. ZAŁOŻENIA SPORTOWE.
1. I faza eliminacji
a) Pierwszą fazę eliminacji stanowi 15-rundowy turniej rozgrywany systemem połówkowym (pierwszy dzień — 8 rund, drugi dzień — 7 rund). Jeśli nie uda się rozstawić rundy systemem połówkowym bez powtórzeń (maksymalne poszerzenie zasięgu co 0,5 punktu aż do 2 punktów, niezależnie od liczby osób), będzie obowiązywała następująca hierarchia systemów:
- połówkowy z powtórzeniami z rozszerzeniem zasięgu grupy na 1,5 punktu
- szwajcarski bez powtórzeń
- duński
Systemy — połówkowy z powtórzeniami z rozszerzeniem zasięgu grupy na 1,5 punktu oraz szwajcarski bez powtórzeń — nie mogą powtórzyć się w dwóch kolejnych rundach (należy stosować je na przemian).
b) Do drugiej fazy eliminacji awansują zawodnicy, którzy po 15 rundach zajęli miejsca od 1. do 16.
Jeżeli osoba, która awansuje do drugiej fazy zrezygnuje z dalszego udziału w MP 2008 do czwartku 20 listopada do godziny 20:00, jej miejsca zajmie kolejna osoba wg klasyfikacji z fazy eliminacyjnej (jeżeli wyrazi taką chęć). W przeciwnym razie jej miejsce zajmie następna osoba (pod uwagę brani będą tylko ci zawodnicy, którzy uzyskali minimum 9 dużych punktów w fazie eliminacyjnej). W przypadku, gdy braknie takiej osoby, bądź osoba, która awansowała do II fazy zgłosi swoją rezygnację po godzinie 20:00 (20 listopada), nie później jednak niż na 30 minut przed rozpoczęciem gier II fazy), wówczas w dalszych grach będzie uczestniczyła tylko ta grupa osób, która pozostanie w wyniku tej selekcji.
c) O miejscu w I fazie eliminacji decydują kolejno:
- liczba dużych punktów
- łączna suma małych punktów
- wynik bezpośredniego spotkania
- łączna suma zdobytych skalpów
- losowanie.
d) Do drugiej fazy eliminacji zawodnikom tym przepisuje się liczbę dużych punktów podzieloną przez 2 i pomniejszoną o wynik powyższego działania dla ostatniej zakwalifikowanej osoby.

2. II faza eliminacji
a) 16 zawodników (bądź mniej) zostanie podzielonych na 2 grupy (A i B) w następujący sposób:
- grupa A: zawodnicy, którzy w I fazie zajęli miejsca 1, 4, 5, 8, 9, 12, 13, 16;
- grupa B: zawodnicy, którzy w I fazie zajęli miejsca 2, 3, 6, 7, 10, 11, 14, 15.
Jeżeli którakolwiek z osób zrezygnuje w przewidzianym w podpunkcie II.1.b terminie z udziału w II fazie, w powyższej kolejności następuje stosowne przesunięcie.
b) Jeżeli zawodnik nie stawi się osobiście o godzinie rozpoczęcia drugiej fazy eliminacji, sędzia uruchomi (o godzinie rozpoczęcia II fazy) takiej osobie zegar i zostanie on zatrzymany w momencie pojawienia się spóźnionego gracza. Gracz ten wszystkie swoje partie rozpocznie z takim czasem, jaki pozostał mu po zatrzymaniu zegara. Jeżeli zawodnik nie stawi się na 1. rundę drugiej fazy, otrzyma walkowery nierankingowe we wszystkich partiach, które miałby rozegrać i nie może uczestniczyć w kolejnych rundach, nawet jeśli stawi się na którąś z nich.
c) Każdy zawodnik rozgrywa w swojej grupie ilość partii określoną wg załącznika (w zależności od liczby graczy w grupach).
d) Zwycięzcy grup A i B awansują do finału. Zawodnicy, którzy zajęli drugie miejsca w grupach A i B rozgrywają mecz o 3 miejsce.
e) O miejscu w II fazie eliminacji decydują kolejno:
- liczba dużych punktów (łącznie z punktami przepisanymi z I fazy eliminacji)
- łączna suma małych punktów
- wynik bezpośredniego spotkania (w II fazie eliminacji)
- losowanie.

3. Finał
Finał składa się z 5 partii.
O zdobyciu tytułu Indywidualnego Mistrza Polski w Scrabble w 2008 r. decydują w kolejności:
- liczba zwycięstw w finale
- suma małych punktów w finale
- wyższy wynik uzyskany w jednej partii finałowej (w przypadku identycznego wyniku — w kolejnych)
- losowanie.

4. Mecz o 3 miejsce
Mecz o trzecie miejsce składa się z 3 partii, przy czym rozgrywka toczy się nie dłużej, niż do uzyskania dwóch zwycięstw przez jednego z zawodników. W przypadku remisu 1,5:1,5 bierze się pod uwagę sumę małych punktów, a jeżeli to kryterium również nie będzie rozstrzygające, następuje losowanie.

III. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. W MP 2008 obowiązują wszystkie zasady stosowane na turniejach rankingowych w 2008 roku.
2. Interpretacja niniejszego regulaminu należy do Sędziego Głównego MP 2008.
3. Wszystkie sprawy sporne, wynikłe w trakcie turnieju (również nieobjęte niniejszym regulaminem), rozstrzyga Sędzia Główny, o ile Regulamin Turniejowy nie stanowi inaczej.
4. Regulamin wchodzi w życie z dniem 13 października 2008.


Wyniki sondy przed I fazą (205 głosów)
  1. Kazimierz Merklejn jr — 16%
  2. Dariusz Kosz — 14%
  3. Stanisław Rydzik — 9%
  4. Kamil Górka — 9%
  5. Karol Wyrębkiewicz — 8%
  6. Krzysztof Mówka — 3%
  7. Tomasz Zwoliński — 3%
  8. Michał Makowski — 3%
  9. Mateusz Żbikowski — 3%
  10. Mariusz Skrobosz — 2%
  11. Marcin Mroziuk — 2%
  12. Mariusz Wrześniewski — 1%
  13. Sławomir Kucia — 1%
  14. Jarosław Borowski — 1%
  15. Dawid Pikul — 1%
  16. ktoś inny — 22%
Wyniki turnieju Finał Mistrzostw Polski w Scrabble 2008

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Paweł           Jackowski            Warszawa               133.87      3.0     1875      795     -214
  2 Dariusz         Dzierża              Londyn                 148.79      2.0     2089      620      214

Wyniki turnieju Mały finał Mistrzostw Polski w Scrabble

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Karol           Wyrębkiewicz         Łódź                   143.99      2.0      847      362      100
  2 Dariusz         Puton                Ruda Śląska            130.94      0.0      747      188     -100

Wyniki turnieju Mistrzostwa Polski 2008 grupa "A"

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Paweł           Jackowski            Warszawa               132.73      5.5     2876     1128      332
  2 Karol           Wyrębkiewicz         Łódź                   143.45      5.0     2971     1118      572
  3 Michał          Makowski             Warszawa               147.91      5.0     2765     1113      264
  4 Marcin          Mroziuk              Warszawa               144.56      4.5     2403      916     -471
  5 Kazimierz.J     Merklejn             Szczecin               148.40      3.5     2770      913      157
  6 Jakub           Zaryński             Świnoujście            137.88      3.0     2595      923      -86
  7 Marek           Roszak               Poznań                 130.71      2.0     2507      830     -232
  8 Michał          Ozimiński            Łódź                   124.76      2.0     2427      836     -536

Wyniki turnieju Mistrzostwa Polski 2008 grupa " B"

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Dariusz         Dzierża              Londyn                 145.39      6.8     2675     1198      352
  2 Dariusz         Puton                Ruda Śląska            130.86      5.0     2655     1112      341
  3 Tomasz          Zwoliński            Skierdy                137.37      4.5     2558     1006     -262
  4 Robert          Kuszpit              Biała Podlaska         139.21      4.0     2613     1004       14
  5 Miłosz          Wrzałek              Reda                   138.45      3.8     2643      905      -71
  6 Krzysztof       Mówka                Warszawa               142.20      3.0     2800      851      155
  7 Bogusław        Szyszka              Oława                  128.24      2.0     2578      815     -132
  8 Andrzej         Rakoczy              Kraków                 133.40      1.5     2313      760     -397
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju Finał Mistrzostw Polski w Scrabble 2008



	Dariusz Dzierża 148.79 Londyn

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Paweł          Jackowski             133.87 -  430: 454   84
    2     1 Paweł          Jackowski             133.87 -  336: 405   84
    3     1 Paweł          Jackowski             133.87 +  458: 281  184
    4     1 Paweł          Jackowski             133.87 -  348: 373   84
    5     1 Paweł          Jackowski             133.87 +  517: 362  184
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     620  /  5 124.00




	Paweł Jackowski 133.87 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Dariusz        Dzierża               148.79 +  454: 430  199
    2     1 Dariusz        Dzierża               148.79 +  405: 336  199
    3     1 Dariusz        Dzierża               148.79 -  281: 458   99
    4     1 Dariusz        Dzierża               148.79 +  373: 348  199
    5     1 Dariusz        Dzierża               148.79 -  362: 517   99
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     795  /  5 159.00


Wyniki poszczególnych graczy w turnieju Mały finał Mistrzostw Polski w Scrabble



	Karol Wyrębkiewicz 143.99 Łódź              

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Dariusz        Puton                 130.94 +  397: 386  181
    2     1 Dariusz        Puton                 130.94 +  450: 361  181
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     362  /  2 181.00




	Dariusz Puton 130.94 Ruda Śląska            

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Karol          Wyrębkiewicz          143.99 -  386: 397   94
    2     1 Karol          Wyrębkiewicz          143.99 -  361: 450   94
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     188  /  2  94.00


Wyniki poszczególnych graczy w turnieju Mistrzostwa Polski 2008 grupa "A"



	Kazimierz.J Merklejn 148.40 Szczecin               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Michał         Makowski              147.91 -  361: 429   98
    2     3 Michał         Ozimiński             124.76 -  391: 399   75
    3     3 Jakub          Zaryński              137.88 +  371: 362  188
    4     3 Karol          Wyrębkiewicz          143.45 -  320: 455   93
    5     2 Paweł          Jackowski             132.73 -  341: 350   83
    6     1 Marcin         Mroziuk               144.56 +  488: 354  195
    7     2 Marek          Roszak                130.71 +  498: 264  181
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     913  /  7 130.43




	Michał Makowski 147.91 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Kazimierz.J    Merklejn              148.40 +  429: 361  198
    2     4 Marek          Roszak                130.71 +  337: 278  181
    3     1 Marcin         Mroziuk               144.56 -  368: 394   95
    4     2 Paweł          Jackowski             132.73 +  426: 362  183
    5     4 Karol          Wyrębkiewicz          143.45 -  288: 411   93
    6     4 Jakub          Zaryński              137.88 +  397: 310  188
    7     3 Michał         Ozimiński             124.76 +  520: 385  175
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1113  /  7 159.00




	Marcin Mroziuk 144.56 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Jakub          Zaryński              137.88 -  330: 332   88
    2     1 Karol          Wyrębkiewicz          143.45 -  272: 449   93
    3     1 Michał         Makowski              147.91 +  394: 368  198
    4     1 Michał         Ozimiński             124.76 +  391: 347  175
    5     1 Marek          Roszak                130.71 +  402: 381  181
    6     1 Kazimierz.J    Merklejn              148.40 -  354: 488   98
    7     1 Paweł          Jackowski             132.73 -  260: 509   83
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     916  /  7 130.86




	Karol Wyrębkiewicz 143.45 Łódź              

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Paweł          Jackowski             132.73 -  387: 464   83
    2     1 Marcin         Mroziuk               144.56 +  449: 272  195
    3     4 Marek          Roszak                130.71 -  315: 416   81
    4     3 Kazimierz.J    Merklejn              148.40 +  455: 320  198
    5     4 Michał         Makowski              147.91 +  411: 288  198
    6     3 Michał         Ozimiński             124.76 +  454: 260  175
    7     4 Jakub          Zaryński              137.88 +  500: 379  188
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1118  /  7 159.71




	Jakub Zaryński 137.88 Świnoujście              

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Marcin         Mroziuk               144.56 +  332: 330  195
    2     2 Paweł          Jackowski             132.73 +  436: 349  183
    3     3 Kazimierz.J    Merklejn              148.40 -  362: 371   98
    4     4 Marek          Roszak                130.71 -  364: 431   81
    5     3 Michał         Ozimiński             124.76 +  412: 303  175
    6     4 Michał         Makowski              147.91 -  310: 397   98
    7     4 Karol          Wyrębkiewicz          143.45 -  379: 500   93
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     923  /  7 131.86




	Paweł Jackowski 132.73 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Karol          Wyrębkiewicz          143.45 +  464: 387  193
    2     2 Jakub          Zaryński              137.88 -  349: 436   88
    3     2 Michał         Ozimiński             124.76 +  433: 319  175
    4     2 Michał         Makowski              147.91 -  362: 426   98
    5     2 Kazimierz.J    Merklejn              148.40 +  350: 341  198
    6     2 Marek          Roszak                130.71 +  409: 375  181
    7     1 Marcin         Mroziuk               144.56 +  509: 260  195
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1128  /  7 161.14




	Marek Roszak 130.71 Poznań                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Michał         Ozimiński             124.76 -  362: 414   75
    2     4 Michał         Makowski              147.91 -  278: 337   98
    3     4 Karol          Wyrębkiewicz          143.45 +  416: 315  193
    4     4 Jakub          Zaryński              137.88 +  431: 364  188
    5     1 Marcin         Mroziuk               144.56 -  381: 402   95
    6     2 Paweł          Jackowski             132.73 -  375: 409   83
    7     2 Kazimierz.J    Merklejn              148.40 -  264: 498   98
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     830  /  7 118.57




	Michał Ozimiński 124.76 Łódź                     

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Marek          Roszak                130.71 +  414: 362  181
    2     3 Kazimierz.J    Merklejn              148.40 +  399: 391  198
    3     2 Paweł          Jackowski             132.73 -  319: 433   83
    4     1 Marcin         Mroziuk               144.56 -  347: 391   95
    5     3 Jakub          Zaryński              137.88 -  303: 412   88
    6     3 Karol          Wyrębkiewicz          143.45 -  260: 454   93
    7     3 Michał         Makowski              147.91 -  385: 520   98
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     836  /  7 119.43


Wyniki poszczególnych graczy w turnieju Mistrzostwa Polski 2008 grupa " B"



	Dariusz Dzierża 145.39 Londyn

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Robert         Kuszpit               139.21 +  336: 287  189
    2     1 Bogusław       Szyszka               128.24 -  283: 417   78
    3     1 Dariusz        Puton                 130.86 +  339: 326  181
    4     1 Andrzej        Rakoczy               133.40 +  375: 350  183
    5     1 Tomasz         Zwoliński             137.37 +  550: 215  187
    6     1 Krzysztof      Mówka                 142.20 +  395: 393  192
    7     1 Miłosz         Wrzałek               138.45 +  397: 335  188
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1198  /  7 171.14




	Krzysztof Mówka 142.20 Warszawa        

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Dariusz        Puton                 130.86 +  447: 321  181
    2     3 Andrzej        Rakoczy               133.40 =  328: 328  133
    3     3 Robert         Kuszpit               139.21 +  508: 337  189
    4     3 Bogusław       Szyszka               128.24 -  372: 406   78
    5     2 Miłosz         Wrzałek               138.45 -  371: 459   88
    6     1 Dariusz        Dzierża               145.39 -  393: 395   95
    7     2 Tomasz         Zwoliński             137.37 -  381: 399   87
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     851  /  7 121.57




	Robert Kuszpit 139.21 Biała Podlaska           

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Dariusz        Dzierża               145.39 -  287: 336   95
    2     2 Miłosz         Wrzałek               138.45 +  447: 348  188
    3     3 Krzysztof      Mówka                 142.20 -  337: 508   92
    4     4 Tomasz         Zwoliński             137.37 +  438: 353  187
    5     3 Andrzej        Rakoczy               133.40 +  378: 361  183
    6     4 Dariusz        Puton                 130.86 -  372: 377   81
    7     4 Bogusław       Szyszka               128.24 +  354: 316  178
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1004  /  7 143.43




	Miłosz Wrzałek 138.45 Reda                     

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Bogusław       Szyszka               128.24 +  445: 390  178
    2     2 Robert         Kuszpit               139.21 -  348: 447   89
    3     2 Andrzej        Rakoczy               133.40 +  407: 331  183
    4     2 Dariusz        Puton                 130.86 -  325: 429   81
    5     2 Krzysztof      Mówka                 142.20 +  459: 371  192
    6     2 Tomasz         Zwoliński             137.37 -  324: 349   87
    7     1 Dariusz        Dzierża               145.39 -  335: 397   95
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     905  /  7 129.29




	Tomasz Zwoliński 137.37 Skierdy         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Andrzej        Rakoczy               133.40 +  459: 306  183
    2     4 Dariusz        Puton                 130.86 -  299: 397   81
    3     4 Bogusław       Szyszka               128.24 +  484: 424  178
    4     4 Robert         Kuszpit               139.21 -  353: 438   89
    5     1 Dariusz        Dzierża               145.39 -  215: 550   95
    6     2 Miłosz         Wrzałek               138.45 +  349: 324  188
    7     2 Krzysztof      Mówka                 142.20 +  399: 381  192
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1006  /  7 143.71




	Andrzej Rakoczy 133.40 Kraków                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Tomasz         Zwoliński             137.37 -  306: 459   87
    2     3 Krzysztof      Mówka                 142.20 =  328: 328  142
    3     2 Miłosz         Wrzałek               138.45 -  331: 407   88
    4     1 Dariusz        Dzierża               145.39 -  350: 375   95
    5     3 Robert         Kuszpit               139.21 -  361: 378   89
    6     3 Bogusław       Szyszka               128.24 +  382: 348  178
    7     3 Dariusz        Puton                 130.86 -  255: 415   81
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     760  /  7 108.57




	Dariusz Puton 130.86 Ruda Śląska            

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Krzysztof      Mówka                 142.20 -  321: 447   92
    2     4 Tomasz         Zwoliński             137.37 +  397: 299  187
    3     1 Dariusz        Dzierża               145.39 -  326: 339   95
    4     2 Miłosz         Wrzałek               138.45 +  429: 325  188
    5     4 Bogusław       Szyszka               128.24 +  390: 277  178
    6     4 Robert         Kuszpit               139.21 +  377: 372  189
    7     3 Andrzej        Rakoczy               133.40 +  415: 255  183
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1112  /  7 158.86




	Bogusław Szyszka 128.24 Oława                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Miłosz         Wrzałek               138.45 -  390: 445   88
    2     1 Dariusz        Dzierża               145.39 +  417: 283  195
    3     4 Tomasz         Zwoliński             137.37 -  424: 484   87
    4     3 Krzysztof      Mówka                 142.20 +  406: 372  192
    5     4 Dariusz        Puton                 130.86 -  277: 390   81
    6     3 Andrzej        Rakoczy               133.40 -  348: 382   83
    7     4 Robert         Kuszpit               139.21 -  316: 354   89
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     815  /  7 116.43








Wyniki poszczególnych rund turnieju Finał Mistrzostw Polski w Scrabble 2008

Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Go¶ć                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Dzierża              - Paweł          Jackowski             430: 454


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Go¶ć                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Paweł          Jackowski            - Dariusz        Dzierża               405: 336


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Go¶ć                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Dzierża              - Paweł          Jackowski             458: 281


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Go¶ć                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Paweł          Jackowski            - Dariusz        Dzierża               373: 348


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Go¶ć                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Dzierża              - Paweł          Jackowski             517: 362


Wyniki poszczególnych rund turnieju Mały finał Mistrzostw Polski w Scrabble


Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Go¶ć                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Karol          Wyrębkiewicz         - Dariusz        Puton                 397: 386


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Go¶ć                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Puton                - Karol          Wyrębkiewicz          361: 450


Wyniki poszczególnych rund turnieju Mistrzostwa Polski 2008 grupa "A"

Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Go¶ć                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Marcin         Mroziuk              - Jakub          Zaryński              330: 332
   2 Paweł          Jackowski            - Karol          Wyrębkiewicz          464: 387
   3 Kazimierz.J    Merklejn             - Michał         Makowski              361: 429
   4 Marek          Roszak               - Michał         Ozimiński             362: 414


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Go¶ć                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Karol          Wyrębkiewicz         - Marcin         Mroziuk               449: 272
   2 Jakub          Zaryński             - Paweł          Jackowski             436: 349
   3 Michał         Ozimiński            - Kazimierz.J    Merklejn              399: 391
   4 Michał         Makowski             - Marek          Roszak                337: 278


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Go¶ć                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Marcin         Mroziuk              - Michał         Makowski              394: 368
   2 Paweł          Jackowski            - Michał         Ozimiński             433: 319
   3 Kazimierz.J    Merklejn             - Jakub          Zaryński              371: 362
   4 Marek          Roszak               - Karol          Wyrębkiewicz          416: 315


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Go¶ć                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Michał         Ozimiński            - Marcin         Mroziuk               347: 391
   2 Michał         Makowski             - Paweł          Jackowski             426: 362
   3 Kazimierz.J    Merklejn             - Karol          Wyrębkiewicz          320: 455
   4 Marek          Roszak               - Jakub          Zaryński              431: 364


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Go¶ć                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Marcin         Mroziuk              - Marek          Roszak                402: 381
   2 Paweł          Jackowski            - Kazimierz.J    Merklejn              350: 341
   3 Jakub          Zaryński             - Michał         Ozimiński             412: 303
   4 Karol          Wyrębkiewicz         - Michał         Makowski              411: 288


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Go¶ć                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kazimierz.J    Merklejn             - Marcin         Mroziuk               488: 354
   2 Paweł          Jackowski            - Marek          Roszak                409: 375
   3 Michał         Ozimiński            - Karol          Wyrębkiewicz          260: 454
   4 Jakub          Zaryński             - Michał         Makowski              310: 397


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Go¶ć                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Marcin         Mroziuk              - Paweł          Jackowski             260: 509
   2 Marek          Roszak               - Kazimierz.J    Merklejn              264: 498
   3 Michał         Makowski             - Michał         Ozimiński             520: 385
   4 Karol          Wyrębkiewicz         - Jakub          Zaryński              500: 379


Wyniki poszczególnych rund turnieju Mistrzostwa Polski 2008 grupa " B"

Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Go¶ć                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Dzierża              - Robert         Kuszpit               336: 287
   2 Miłosz         Wrzałek              - Bogusław       Szyszka               445: 390
   3 Krzysztof      Mówka                - Dariusz        Puton                 447: 321
   4 Tomasz         Zwoliński            - Andrzej        Rakoczy               459: 306


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Go¶ć                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bogusław       Szyszka              - Dariusz        Dzierża               417: 283
   2 Robert         Kuszpit              - Miłosz         Wrzałek               447: 348
   3 Andrzej        Rakoczy              - Krzysztof      Mówka                 328: 328
   4 Dariusz        Puton                - Tomasz         Zwoliński             397: 299


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Go¶ć                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Dzierża              - Dariusz        Puton                 339: 326
   2 Miłosz         Wrzałek              - Andrzej        Rakoczy               407: 331
   3 Krzysztof      Mówka                - Robert         Kuszpit               508: 337
   4 Tomasz         Zwoliński            - Bogusław       Szyszka               484: 424


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Go¶ć                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Andrzej        Rakoczy              - Dariusz        Dzierża               350: 375
   2 Dariusz        Puton                - Miłosz         Wrzałek               429: 325
   3 Krzysztof      Mówka                - Bogusław       Szyszka               372: 406
   4 Tomasz         Zwoliński            - Robert         Kuszpit               353: 438


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Go¶ć                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Dzierża              - Tomasz         Zwoliński             550: 215
   2 Miłosz         Wrzałek              - Krzysztof      Mówka                 459: 371
   3 Robert         Kuszpit              - Andrzej        Rakoczy               378: 361
   4 Bogusław       Szyszka              - Dariusz        Puton                 277: 390


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Go¶ć                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Mówka                - Dariusz        Dzierża               393: 395
   2 Miłosz         Wrzałek              - Tomasz         Zwoliński             324: 349
   3 Andrzej        Rakoczy              - Bogusław       Szyszka               382: 348
   4 Robert         Kuszpit              - Dariusz        Puton                 372: 377


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Go¶ć                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Dzierża              - Miłosz         Wrzałek               397: 335
   2 Tomasz         Zwoliński            - Krzysztof      Mówka                 399: 381
   3 Dariusz        Puton                - Andrzej        Rakoczy               415: 255
   4 Bogusław       Szyszka              - Robert         Kuszpit               316: 354


Lista rankingowa na dzień 13-12-2008

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Mariusz Wrześniewski           Kraków               149.04  16991  114
   2 Michał Makowski                Warszawa             148.95  11171   75
   3 Kazimierz.J Merklejn           Szczecin             148.78  28864  194
   4 Dariusz Dzierża                Londyn               146.66   8506   58
   5 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 144.37  28152  195
   6 Marcin Mroziuk                 Warszawa             143.64  12209   85
   7 Stanisław Rydzik               Warszawa             142.66  25964  182
   8 Dariusz Kosz                   Nysa                 142.43  28058  197
   9 Krzysztof Mówka                Warszawa             141.79  27650  195
  10 Kamil Górka                    Kraków               141.64  27336  193
  11 Piotr Pietuchowski             Białystok            141.23  26410  187
  12 Marek Syczuk                   Warszawa             140.83   7464   53
  13 Mateusz Żbikowski              Warszawa             140.03  26606  190
  14 Dawid Pikul                    Poznań               139.31  27862  200
  15 Mariusz Skrobosz               Warszawa             139.00  27105  195
  16 Krzysztof Obremski             Legnica              138.93  26952  194
  17 Szymon Fidziński               Warszawa             138.21   9951   72
  18 Miłosz Wrzałek                 Reda                 138.13  27349  198
  19 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       137.99  22492  163
  20 Sławomir Kucia                 Krosno               137.94  16139  117
  21 Tomasz Zwoliński               Skierdy              137.87  27023  196
  22 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             137.68  27261  198
  23 Jakub Zaryński                 Świnoujście          137.60  20777  151
  24 Michał Alabrudziński           Włocławek            137.54  26957  196
  25 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             137.49  13199   96
  26 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  136.73  26799  196
  27 Bartosz Morawski               Gliwice              136.29  11585   85
  28 Andrzej Oleksiak               Ostróda              136.11  25724  189
  29 Radosław Konca                 Warszawa             135.81   8692   64
  30 Justyna Górka                  Kraków               135.42  25730  190
  31 Maciej Czupryniak              Milanówek            134.78   7817   58
  32 Przemysław Herdzina            Kraków               134.77  26010  193
  33 Paweł Jackowski                Warszawa             134.64  24369  181
  34 Rafał Lenartowski              Gdynia               134.60  25709  191
  35 Aleksander Puchalski           Włocławek            134.60  13460  100
  36 Patryk Gadus                   Pszczew              134.08  11665   87
  37 Tomasz Ciejka                  Kraków               133.91  22497  168
  38 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      133.33   4400   33
  39 Mariusz Margalski              Pieczyska            133.12  23695  178
  40 Wojciech Zemło                 Łódź                 132.84  26436  199
  41 Dawid Adamczyk                 Wodzisław Śląski     132.83   9564   72
  42 Rafał Dąbrowski                Ostróda              132.71  24817  187
  43 Filip Warzecha                 Gdynia               132.57   9015   68
  44 Wojciech Sołdan                Rumia                131.92  25857  196
  45 Michał Trumpus                 Wrocław              131.67   6847   52
  46 Sergiusz Puchalski             Włocławek            131.65   6056   46
  47 Marek Reda                     Wołomin              131.53  25123  191
  48 Joanna Juszczak                Warszawa             131.40  13271  101
  49 Kamil Nawrocki                 Bydgoszcz            131.35  25613  195
  50 Marcin Figiel                  Kraków               131.09   6030   46
  51 Andrzej Rakoczy                Kraków               130.91   9164   70
  52 Przemysław Rybicki             Otwock               130.77  25238  193
  53 Dariusz Puton                  Ruda Śląska          130.56  25590  196
  54 Filip Sosin                    Warszawa             130.51   6656   51
  55 Irena Sołdan                   Rumia                130.29  25667  197
  56 Marek Roszak                   Poznań               130.27  25011  192
  57 Grzegorz Święcki               Białystok            129.87   5974   46
  58 Marek Salamon                  Bytom                129.83  18825  145
  59 Ryszard Dębski                 Biała Podlaska       129.77  12198   94
  60 Maciej Michalak                Łódź                 129.73  16605  128
  61 Paweł Janaś                    Głogów               129.39  24972  193
  62 Małgorzata Sulejewska          Kraków               129.11  24402  189
  63 Andrzej Kowalski               Gdańsk               129.02  21159  164
  64 Artur Irzyk                    Kraków               128.61  14018  109
  65 Jakub Szymczak                 Łódź                 128.47  15159  118
  66 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             127.94  13946  109
  67 Marta Szeliga-Frynia           Warszawa             127.87   8567   67
  68 Katarzyna Małek                Mielec               127.86   4603   36
  69 Jakub Nalepa                   Gliwice              127.86  15471  121
  70 Michał Lipka                   Mielec               127.53   5484   43
  71 Bogusław Szyszka               Oława                127.31  11331   89
  72 Łukasz Bobowski                Suchedniów           127.11  20084  158
  73 Anita Bruska                   Gdynia               126.68  10008   79
  74 Radosław Jachna                Łódź                 126.62   4052   32
  75 Robert Kamiński                Warszawa             126.60  15445  122
  76 Ewa Ciszewska                  Katowice             126.32  23875  189
  77 Robert Głowacki                Łódź                 126.11  23330  185
  78 Andrzej Rechowicz              Katowice             125.92  25183  200
  79 Tomasz Suchanek                Wrocław              125.71  25017  199
  80 Krzysztof Langiewicz           Ostróda              125.56  23856  190
  81 Aleksandra Merklejn-Kaczanowska Szczecin             125.52  14184  113
  82 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              125.43  23580  188
  83 Jarosław Puchalski             Łódź                 125.22  12397   99
  84 Jan Kozłowski                  Kraków               125.20  14523  116
  85 Kuba Koisar                    Warszawa             124.99  24123  193
  86 Piotr Szałkiewicz              Wrocław              124.98  10998   88
  87 Agnieszka Krupka               Krosno               124.78  16970  136
  88 Michał Ozimiński               Łódź                 124.57  24789  199
  89 Grzegorz Kurowski              Warszawa             124.54  23662  190
  90 Mirosław Uglik                 Warszawa             124.33  20888  168
  91 Ewa Żbikowska                  Warszawa             124.23   5963   48
  92 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  124.21  22358  180
  93 Mariusz Grodek                 Olsztyn              124.21   5962   48
  94 Leszek Stecuła                 Bytom                124.16   4718   38
  95 Andrzej Gostomski              Łódź                 124.08   4467   36
  96 Jacek Gasik                    Warszawa             123.93   3718   30
  97 Marek Róziecki                 Rybnik               123.78   6313   51
  98 Łukasz Bryła                   Mielec               123.69   6803   55
  99 Beata Wiączkowska              Wrocław              123.51  23220  188
 100 Sławomir Piotrowski            Biała Podlaska       123.50  24700  200
 101 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             123.47  24201  196
 102 Dariusz Maciejuk               Warszawa             123.38  14436  117
 103 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       123.36  13323  108
 104 Artur Koszel                   Warszawa             123.12  14898  121
 105 Adam Klimont                   Wałcz                123.07  23876  194
 106 Katarzyna Sołdan               Rumia                123.03  23867  194
 107 Dariusz Kuć                    Stargard Szczecińsk  122.96  23977  195
 108 Marek Dudkiewicz               Milanówek            122.92  24216  197
 109 Dorota Zielińska               Piaseczno            122.84  10810   88
 110 Piotr Rosół                    Warszawa             122.67   9568   78
 111 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  122.37  17376  142
 112 Łukasz Szałkiewicz             Wrocław              122.29  11618   95
 113 Rafał Wesołowski               Warszawa             121.73  23129  190
 114 Maciej Perzyński               Piła                 121.62   7662   63
 115 Daniel Janus                   Wąchock              121.61  17634  145
 116 Karol Waniek                   Wrocław              121.32   9706   80
 117 Weronika Rudnicka              Ustka                121.26  24130  199
 118 Bogusław Puchalski             Włocławek            121.13   7268   60
 119 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               120.90   8705   72
 120 Jolanta Chłopińska             Wałcz                120.79  23917  198
 121 Arkadiusz Biegun               Kraków               120.77  10386   86
 122 Maciej Rzychoń                 Katowice             120.30  10947   91
 123 Beata Piotrowska               Łódź                 120.12  22222  185
 124 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         120.11  22821  190
 125 Mariusz Sylwestrzuk            Warszawa             120.10  23300  194
 126 Grzegorz Wiączkowski           Wrocław              120.00  13920  116
 127 Andrzej Słapiński              Warszawa             119.95   4798   40
 128 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              119.81   6470   54
 129 Szymon Płachta                 Warszawa             119.64   4307   36
 130 Walenty Siemaszko              Lipiany              119.59   7295   61
 131 Paweł Kowalski                 Kutno                119.50  16132  135
 132 Halina Roszak                  Poznań               119.35  15396  129
 133 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            119.31  22669  190
 134 Adam Szukalski                 Coventry [W. Bryt.]  119.10   7980   67
 135 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           119.10  18579  156
 136 Katarzyna Rosiek               Kraków               119.08   8574   72
 137 Grzegorz Wilk                  Kraków               119.07   6430   54
 138 Michał Szymkowski              Wrocław              118.93   3568   30
 139 Jerzy Matyasik                 Kraków               118.58  22412  189
 140 Artur Tomczyk                  Piła                 118.51   4622   39
 141 Jarosław Michalak              Łódź                 118.39  10300   87
 142 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            118.20  23404  198
 143 Michał Musielak                Bydgoszcz            118.08   4605   39
 144 Mikołaj Fidziński              Dębica               118.02   7317   62
 145 Grzegorz Pukniel               Lublin               117.97  21824  185
 146 Andrzej Tyczyno                Bydgoszcz            117.95  13210  112
 147 Lucyna Śniadach                Rumia                117.73  12244  104
 148 Jarosław Kamienik              Słupsk               117.65   4000   34
 149 Janusz Krupiński               Bytom                117.40  12444  106
 150 Tomasz Ruta                    Warszawa             117.09   8196   70
 151 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       116.93   8419   72
 152 Dorota Maciejuk                Warszawa             116.91  10171   87
 153 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            116.78  22888  196
 154 Lucyna Korga                   Zabrze               116.69   4201   36
 155 Ryszard Żydaczewski            Lubin                116.69   4201   36
 156 Bartosz Orłowski               Bytom                116.56  19698  169
 157 Krzysztof Leśniak              Kraków               116.55  12471  107
 158 Grzegorz Kulgawczuk            Biała Podlaska       116.20  10109   87
 159 Rafał Matczak                  Milanówek            116.04   8587   74
 160 Tomasz Sienkiewicz             Białogard            115.97  17048  147
 161 Tomasz Łapka                   Opole                115.75  23149  200
 162 Zdzisław Szota                 Warszawa             115.67  12261  106
 163 Anna Niedzielko                Szczecin             115.65   8327   72
 164 Bogdan Kozłowski               Białystok            115.18   8984   78
 165 Łukasz Mycio                   Górowo Iławeckie     115.06  12196  106
 166 Tomasz Górka                   Łęczna               114.99  11384   99
 167 Marcin Skowron                 Zabrze               114.99   9659   84
 168 Stanisław Gasik                Warszawa             114.98  15867  138
 169 Alina Białobrzewska            Gdynia               114.98   9658   84
 170 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  114.93  11953  104
 171 Jarosław Sobczak               Warszawa             114.88  20909  182
 172 Marek Rogalski                 Warszawa             114.77  16183  141
 173 Renata Andracka                Poznań               114.71   4015   35
 174 Dorota Kuć                     Stargard Szczecińsk  114.68  19839  173
 175 Marta Dobrzańska               Kraków               114.57  12717  111
 176 Grzegorz Kwiecień              Kraków               114.49  18777  164
 177 Anna Dłużniewska               Warszawa             114.46   9500   83
 178 Mirosław Konsik                Gdańsk               114.41   3661   32
 179 Janusz Kaczor                  Międzyrzec Podl.     114.37   6176   54
 180 Anna Stefańska                 Łódź                 114.31  22519  197
 181 Maciej Stolarczyk              Zator                114.23   3541   31
 182 Przemysław Pok                 Szczecin             114.22   4112   36
 183 Mariusz Kubicki                Inowrocław           114.11   9585   84
 184 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             113.77   3413   30
 185 Patrycja Śliwińska             Szczecin             113.60  22379  197
 186 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             113.57  22032  194
 187 Piotr Madej                    Wrocław              113.41   6351   56
 188 Anna Kowalska-Demczyszyn       Bielsko Biała        113.11   7465   66
 189 Agnieszka Jaśkiewicz           Czechowice-Dziedzice 113.02   5990   53
 190 Joanna Brychcy                 Katowice             112.99  21355  189
 191 Magdalena Kupczyńska           Szczecin             112.85  12075  107
 192 Joanna Ostrowska               Warszawa             112.82  21887  194
 193 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              112.81   5415   48
 194 Piotr Adamczyk                 Tarnów               112.57  12608  112
 195 Piotr Wierzchowski             Widuchowa            112.52   7089   63
 196 Jarosław Olek                  Warszawa             112.48   4949   44
 197 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             112.24  16051  143
 198 Jacek Pietruszka               Kraków               112.07  10535   94
 199 Michał Kolaj                   Ostróda              112.01  18930  169
 200 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  112.00   8400   75
 201 Teresa Zalewska                Racibórz             111.80   9391   84
 202 Bogusław Książek               Szczecin             111.76  20340  182
 203 Magdalena Kublik               Warszawa             111.72  22121  198
 204 Renata Kowalska                Bielsko Biała        111.43   7020   63
 205 Krystyna Augustyniak           Łódź                 111.33   8016   72
 206 Agnieszka Goniowska            Wrocław              111.32  19369  174
 207 Alicja Kosińska                Szczecin             111.21  10454   94
 208 Aleksander Puzyna              Warszawa             111.20   8451   76
 209 Katarzyna Żuławska             Katowice             110.96  18198  164
 210 Małgorzata Jóźwiak             Iława                110.89  21624  195
 211 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            110.77  21490  194
 212 Rafał Skibicki                 Lębork               110.72  21479  194
 213 Andrzej Kroc                   Łódź                 110.70  18155  164
 214 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             110.65  21023  190
 215 Piotr Jakubiak                 Żyrardów             110.36   4635   42
 216 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             110.29   7941   72
 217 Tadeusz Wiśniewski             Piła                 110.18   3746   34
 218 Paweł Jędryka                  Tarnów               110.03   3961   36
 219 Łukasz Sornek                  Mikołów              109.92   6595   60
 220 Maciej Kuczyński               Gdynia               109.84  12082  110
 221 Jolanta Kosmowska              Warszawa             109.78   5599   51
 222 Grażyna Wesołowska             Łódź                 109.62  16662  152
 223 Radosław Sowiński              Warszawa             109.52   7228   66
 224 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             109.51  11718  107
 225 Daniel Tomczyk                 Piła                 109.16   4148   38
 226 Monika Sadurska                Warszawa             108.96  11986  110
 227 Sławomir Zabawa                Wałcz                108.87  10343   95
 228 Elżbieta Szuba                 Bytom Odrzański      108.44   5205   48
 229 Barbara Łukaszewicz            Wrocław              107.93  13275  123
 230 Małgorzata Sameryt             Warszawa             107.87   7659   71
 231 Karolina Drabik                Skarżysko            107.86   7550   70
 232 Rafał Stachowski               Police               107.79  13366  124
 233 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    107.64   6028   56
 234 Tomasz Siwiński                Zawiercie            107.40  21157  197
 235 Przemysław Pawlic              Wrocław              107.20  20583  192
 236 Andrzej Grabiński              Suchedniów           107.13   4178   39
 237 Urszula Solarska               Łódź                 107.03  20656  193
 238 Jerzy Luter                    Bytom                106.78  20395  191
 239 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         106.51  21196  199
 240 Małgorzata Puternicka          Gdańsk               106.45  12881  121
 241 Dominik Piasecki               Słupsk               106.39   7554   71
 242 Tomasz Smulewicz               Łódź                 106.34   3722   35
 243 Danuta Langiewicz              Ostróda              106.30  20622  194
 244 Anna Swoboda                   Wałbrzych            105.96   4980   47
 245 Grzegorz Bajer                 Łódź                 105.70  16700  158
 246 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     105.69   8878   84
 247 Joanna Żłobicka                Wrocław              105.34  12430  118
 248 Agata Kuć                      Stargard Szczeciński 104.85  19293  184
 249 Michał Puchowski               Izbicko              104.78   4191   40
 250 Czesław Grajewski              Choroszcz            104.67   8792   84
 251 Monika Lewandowska             Warszawa             104.61   7218   69
 252 Łukasz Baranowski              Reda                 104.54  15263  146
 253 Maria Grzegorzewska            Nowe Miasto Lubawsk  104.29   5006   48
 254 Henryk Piotrowski              Lidzbark Warmiński   104.25  12823  123
 255 Michał Kołodziejczyk           Warszawa             104.16   3854   37
 256 Bartosz Pięta                  Swarzędz             104.15   6145   59
 257 Marianna Kozłowska             Białystok            104.00   8008   77
 258 Michał Garnowski               Pasłęk               103.94   3742   36
 259 Jarosław Karp                  Jędrzejów            103.58   6733   65
 260 Piotr Szutenberg               Ustka                103.55   7766   75
 261 Mariusz Makuch                 Zator                103.51   4451   43
 262 Paweł Michalski                Ksawerów             103.46   4966   48
 263 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            103.22   3716   36
 264 Dorota Stachowska              Wydartowo I          103.19   3715   36
 265 Anna Arana                     Warszawa             103.09  20102  195
 266 Ryszard Korpalski              Wrocław              103.05  10511  102
 267 Kazimierz Merklejn             Szczecin             103.02   9272   90
 268 Monika Laskowska               Wrocław              102.81   7711   75
 269 Jacek Nowak                    Szczecin             102.69   5237   51
 270 Ziemowit Pazda                 Wrocław              102.58   8617   84
 271 Adam Janicki                   Łódź                 102.36  20472  200
 272 Krzysztof Kodzis               Inowrocław           102.33   3684   36
 273 Wiesław Olewiński              Warszawa             101.81   5396   53
 274 Sławomir Długosz               Ostróda              101.72  18106  178
 275 Joanna Kubińska                Warszawa             101.05  10610  105
 276 Iza Kraj                       Warszawa             100.78   5543   55
 277 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           100.50  19397  193
 278 Małgorzata Sikora              Kraków                99.94   3598   36
 279 Anna Gorszka-Bilska            Przecław              99.72   3590   36
 280 Jacek Dec                      Pszczew               99.71   7478   75
 281 Krzysztof Sojka                Łódź                  99.17   7140   72
 282 Rafał Świątek                  Wrocław               99.16   6346   64
 283 Ireneusz Kaczmarczyk           Gdańsk                99.07  12086  122
 284 Tomasz Żbikowski               Warszawa              98.93   2968   30
 285 Ewa Fiszer-Włodarczyk          Wrocław               98.88   3263   33
 286 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk                98.54   9361   95
 287 Marek Kocikowski               Ostróda               98.36   3541   36
 288 Sławomir Szymański             Szczecin              98.05   3628   37
 289 Aleksandra Łukaszewicz         Wrocław               97.88   5090   52
 290 Bożena Guział                  Racibórz              97.86   3523   36
 291 Paweł Frynia                   Konstantynów Łódzki   97.53   3511   36
 292 Grażyna Kaczyńska              Łódź                  96.82   7358   76
 293 Danuta Połomska                Ostrów Wlkp.          96.53   9846  102
 294 Natalia Kosiba                 Warszawa              96.15   3269   34
 295 Katarzyna Dębska               Ostróda               95.80  13508  141
 296 Błażej Fidziński               Dębica                95.63   3347   35
 297 Bartłomiej Dalecki             Rumia                 95.29   4002   42
 298 Szymon Stolarczyk              Zator                 94.97   2849   30
 299 Marcin Radwański               Wrocław               94.55   4160   44
 300 Jerzy Ciesielski               Łódź                  94.42   3588   38
 301 Tomasz Silny                   Gdynia                94.21   9892  105
 302 Mariusz Michalski              Inowrocław            94.17   5462   58
 303 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski   93.65   3465   37
 304 Sandra Sekuła                  Szczecin              93.04   4187   45
 305 Tomasz Lewiński                Wejherowo             92.76   4267   46
 306 Sylwia Buks                    Warszawa              92.31   6462   70
 307 Agnieszka Kozak                Gdynia                92.26  13378  145
 308 Jacek Cichecki                 Józefów               92.23   8116   88
 309 Krzysztof Kokot                Nowy Targ             91.87   2756   30
 310 Anna  Bogucka                  Wrocław               91.62   3390   37
 311 Agata Pastusiak                Sulęcin               91.28   7211   79
 312 Justyna Szymendera             Ostrów Wlkp           91.01   7736   85
 313 Zygmunt Skwarek                Katowice              90.65   4623   51
 314 Mateusz Gołębiewski            Łódź                  90.60   9604  106
 315 Wojciech Obremski              Legnica               90.46   6151   68
 316 Jakub Kraj                     Szczecin              90.22   3338   37
 317 Radosław Więch                 Warszawa              88.83   4797   54
 318 Agata Nawrocka                 Bydgoszcz             88.30   7594   86
 319 Natalia Połomska               Ostrów Wlkp           88.28   8916  101
 320 Paweł Golubiński               Gdynia                87.78   5179   59
 321 Krzysztof Zawadzki             Sampława              87.36   5067   58
 322 Piotr Szewczyk                 Skarżysko-Kamienna    87.23   3053   35
 323 Radosław Pastusiak             Sulęcin               87.18   6974   80
 324 Katarzyna Bogusławska          Piastów               86.68   3207   37
 325 Kamil Puton                    Ruda Śląska           84.42   2786   33
 326 Maciej Kuć                     Stargard Szczeciński  84.29  10368  123
 327 Joanna Zacharewicz             Bydgoszcz             84.10   4037   48
 328 Beata Sekuła                   Szczecin              82.98   5062   61
 329 Anna Lenartowska               Gdynia                80.57   4512   56
 330 Izabela Długosz                Ostróda               76.47   2906   38
 331 Paulina Naplocha               Racibórz              76.46   6881   90
 332 Blanka Zwolińska               Skierdy               75.63   6277   83
 333 Mirosław Dymkowski             Czechowice-Dziedzice  74.94   2698   36
 334 Alicja Bielecka                Poznań                74.76   2542   34
 335 Julia Solarska                 Łódź                  73.50   3822   52
 336 Paweł Jankowski                Nowe Miasto Lubawsk   66.34   2919   44
 337 Mirosław Dejna                 Sampława              59.11   3251   55




Poczekalnia na dzień 13-12-2008

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Jarosław Krzemiński            Tuchów               117.17   3398   29
   2 Iwona Kucia                    Krosno               115.52   3350   29
   3 Roman Figiel                   Zawichost            110.52   3205   29
   4 Leszek Kilian                  Jaworzno              96.03   2785   29
   5 Zbigniew Rybak                 Warszawa              92.45   2681   29
   6 Małgorzata Deszczyńska         Milanówek            114.75   3213   28
   7 Małgorzata Nowakowska          Pruszcz Gdański       69.29   1940   28
   8 Marcin Łydka                   Jaworzno              60.25   1687   28
   9 Andrzej Przybyłowicz           Warszawa             121.48   3280   27
  10 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             121.00   3267   27
  11 Remigiusz Skwarek              Bydgoszcz            117.19   3164   27
  12 Maciej Śliwa                   Zabrze               116.85   3155   27
  13 Krzysztof Jaworski             Warszawa             110.70   2989   27
  14 Jacek Gigoła                   Gorzów Wielkopolski  109.70   2962   27
  15 Czesława Pawłowska             Wrocław              108.74   2936   27
  16 Piotr Chabowski                Piła                 105.70   2854   27
  17 Maciej Grąbczewski             Piła                  95.22   2571   27
  18 Hanna Gawłowska                Piła                  88.74   2396   27
  19 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   85.74   2315   27
  20 Karolina Długosz               Ostróda               71.96   1943   27
  21 Anna Szyperska                 Poznań                91.50   2379   26
  22 Jerzy Tatarczuk                Warszawa             103.04   2576   25
  23 Anna Chybowska                 Sochaczew            100.24   2506   25
  24 Maksymilian Kardas             Warszawa              91.24   2281   25
  25 Jędrzej Florek                 Bydgoszcz            134.25   3222   24
  26 Sławomir Buk                   Gliwice              130.33   3128   24
  27 Jan Ziółkowski                 Rumia                125.88   3021   24
  28 Andrzej Stańczyk               Kraków               115.92   2782   24
  29 Marcin Żuchowski               Bydgoszcz            109.21   2621   24
  30 Elżbieta Zębek                 Olsztyn              108.79   2611   24
  31 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            107.58   2582   24
  32 Elżbieta Święcka               Białystok            106.71   2561   24
  33 Leszek Kacprzyk                Katowice             106.50   2556   24
  34 Anna Andrzejczuk               Milanówek            105.96   2543   24
  35 Rafał  Wagnerowski             Tarnów               104.25   2502   24
  36 Magdalena.Maja Rusak           Poznań               102.75   2466   24
  37 Damian Chabrowski              Lublin               102.12   2451   24
  38 Tomasz Wiśniewski              Chełmża              100.92   2422   24
  39 Janusz Sojka                   Łódź                 100.33   2408   24
  40 Mariusz Niemczyk               Kraków               100.17   2404   24
  41 Iwona Rutkowska                Warszawa              98.46   2363   24
  42 Maria Jarosz                   Lublin                97.79   2347   24
  43 Grażyna Cieślikowska           Racibórz              96.33   2312   24
  44 Marek Gutjar                   Starogard Gdański     96.21   2309   24
  45 Magdalena Szymala              Lublin                94.88   2277   24
  46 Krzysztof Kruk                 Łódź                  93.25   2238   24
  47 Edward Smołka                  Zabrze                92.08   2210   24
  48 Szymon Jankowski               Nowe Miasto Lubawsk   88.71   2129   24
  49 Krzysztof Wychudzki            Ostróda               85.00   2040   24
  50 Bartosz Klimczak               Mysiadło              81.08   1946   24
  51 Jan Pawłowski                  Warszawa              80.54   1933   24
  52 Beata Kozłowska                Białystok             74.33   1784   24
  53 Dariusz Banaszek               Warszawa             132.74   3053   23
  54 Marek Swoboda                  Wałbrzych            106.61   2452   23
  55 Anna Czarnecka                 Zgierz                99.17   2281   23
  56 Adam Kędzior                   Lublin                94.83   2181   23
  57 Grażyna Kula                   Sosnowiec             94.04   2163   23
  58 Zdzisław Parnicki              Słupsk                88.04   2025   23
  59 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   87.74   2018   23
  60 Mateusz Stańczyk               Tarnów                86.70   1994   23
  61 Barbara Żydaczewska            Lubin                 84.61   1946   23
  62 Michał Mamoń                   Zator                 82.26   1892   23
  63 Michał Dulat                   Kraków                78.61   1808   23
  64 Jolanta Bednarska              Łódź                  67.87   1561   23
  65 Joanna Pawlińska               Bielany Wrocławskie   99.45   2188   22
  66 Ryszard Schwartz               Kąpino                84.18   1852   22
  67 Ewa Jóźwiak                    Iława                 79.64   1752   22
  68 Teresa Fortuna                 Lubin                116.70   2334   20
  69 Dariusz Zębek                  Olsztyn               82.60   1652   20
  70 Waldemar Dębski                Ostróda               63.35   1267   20
  71 Jarosław Żuliński              Szczecin             121.16   2302   19
  72 Andrzej Bryła                  Mielec               118.37   2249   19
  73 Kamil Kister                   Puławy               100.79   1915   19
  74 Joanna Regdos                  Kraków                98.74   1876   19
  75 Kamil Tylmanowski              Brodnica              89.47   1700   19
  76 Krzysztof Usakiewicz           Warszawa             128.44   2312   18
  77 Piotr Domański                 Łódź                 117.39   2113   18
  78 Krzysztof Bukowski             Milanówek            113.78   2048   18
  79 Andrzej Puchalski              Łódź                 112.06   2017   18
  80 Maciej Pilc                    Poznań                99.83   1797   18
  81 Wojciech Wróbel                Zator                 98.78   1778   18
  82 Błażej Fuczek                  Przeciszów            91.33   1644   18
  83 Piotr Dudczyk                  Przeciszów            84.33   1518   18
  84 Rafał Horoszko                 Przeciszów            82.72   1489   18
  85 Dorota Patera                  Legnica               81.39   1465   18
  86 Anna Żyła                      Wrocław               80.28   1445   18
  87 Aldona Głośnicka               Ostróda               73.39   1321   18
  88 Paweł Bratuń                   Dąbrowa Górnicza     103.88   1766   17
  89 Sylwia Pliszka                 Szczecin              94.41   1605   17
  90 Krystyna Puchalska             Łódź                  75.76   1288   17
  91 Filip Dalecki                  Rumia                 65.94   1121   17
  92 Filip Klar                     Mielec               117.69   1883   16
  93 Łukasz Miłosz                  Warszawa              97.19   1555   16
  94 Barbara Krawczyk               Warszawa              70.44   1127   16
  95 Łukasz Święcki                 Białystok            115.00   1725   15
  96 Michał Jaworek                 Zabrze               100.67   1510   15
  97 Jacek Góźdź                    Radom                 99.20   1488   15
  98 Władysław Zieliński            Białogard             93.53   1403   15
  99 Joanna Duda                    Zabrze                88.60   1329   15
 100 Magdalena Sulejewska           Kraków                73.00   1095   15
 101 Bogdan Pokojski                Brwinów              132.57   1856   14
 102 Marcin Białkowski              Piła                  97.29   1362   14
 103 Adrian Szczepanik              Zator                 91.64   1283   14
 104 Elżbieta Hardej                Piaseczno             56.93    797   14
 105 Paweł Łęcki                    Gorzów Wielkopolski  127.15   1653   13
 106 Tomasz Szymański               Gorzów Wielkopolski  112.85   1467   13
 107 Dorota Franków                 Gorzów Wielkopolski   88.54   1151   13
 108 Michał Waszkiewicz             Warszawa             137.25   1647   12
 109 Robert Zabłocki                Łódź                 137.08   1645   12
 110 Bartłomiej Bęben               Jarosław             128.75   1545   12
 111 Mateusz Borsuk                 Reda                 125.92   1511   12
 112 Paweł Szulc                    Szczecin             124.67   1496   12
 113 Anna Stambulska                Kraków               123.33   1480   12
 114 Michał  Borejko                Wrocław              121.58   1459   12
 115 Andrzej Szmidtke               Bolszewo             121.00   1452   12
 116 Kinga Pruszak                  Bydgoszcz            119.33   1432   12
 117 Monika Dymek                   Ustka                118.92   1427   12
 118 Joanna Stępień                 Katowice             116.83   1402   12
 119 Arkadiusz Ziemba               Szczecin             116.42   1397   12
 120 Beata Marynowicz               Racibórz             115.83   1390   12
 121 Leszek Jóźwik                  Szczecin             115.17   1382   12
 122 Paweł Morga                    Warszawa             114.75   1377   12
 123 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk  114.67   1376   12
 124 Tomasz Olędzki                 Warszawa             114.50   1374   12
 125 Barbara Turbo                  Szczecin             113.42   1361   12
 126 Leszek Dobrowolski             Wrocław              113.17   1358   12
 127 Karolina Rubaszewska           Wrocław              112.92   1355   12
 128 Anna Bargiel                   Ruda Śląska          111.25   1335   12
 129 Maciej Chmielowski             Kraków               110.75   1329   12
 130 Robert Soszka                  Warszawa             110.33   1324   12
 131 Ewa Marek-Domagała             Jelenia Góra         109.67   1316   12
 132 Kamil Piecewicz                Nowe Miasto Lubawsk  108.83   1306   12
 133 Małgorzata Skubel              Nowa Sól             107.83   1294   12
 134 Tomasz Figiel                  Zawichost            106.67   1280   12
 135 Jacek Petrus                   Wrocław              106.00   1272   12
 136 Angelika Zmitrowicz            Szczecin             105.00   1260   12
 137 Jan Lisiewski                  Piasutno             104.92   1259   12
 138 Danuta Wodecka                 Skrzyszów            104.67   1256   12
 139 Kamil Klinkosz                 Rumia                103.58   1243   12
 140 Ewa Czerwoniec                 Warszawa             103.17   1238   12
 141 Bartek Kaczanowski             Szczecin             102.75   1233   12
 142 Aleksandra Krencjasz           Łódź                 101.83   1222   12
 143 Monika Jackowska-Żuchowska     Iława                101.00   1212   12
 144 Lucyna Sapis                   Słupsk               101.00   1212   12
 145 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz            100.75   1209   12
 146 Maurycy Machnio                Lipiany              100.58   1207   12
 147 Tomasz Wieszczyk               Łódź                 100.17   1202   12
 148 Mariusz Skrzypczyński          Reda                 100.00   1200   12
 149 Artur Tanistra                 Glinka                99.42   1193   12
 150 Marta Świątkowska              Wrocław               98.75   1185   12
 151 Anna Biegańska                 Białystok             98.25   1179   12
 152 Urszula Behnke                 Iława                 97.75   1173   12
 153 Mirosław Sztukiert             Gdańsk                97.25   1167   12
 154 Andrzej Zając                  Jaworzno              96.83   1162   12
 155 Waldemar Kaniewski             Sochaczew             96.58   1159   12
 156 Tomasz Dąbrowski               Ostróda               96.25   1155   12
 157 Michał Wodecki                 Skrzyszów             94.92   1139   12
 158 Monika Jędryka                 Chrzanów              93.83   1126   12
 159 Katarzyna Pawluch              Zabrze                93.83   1126   12
 160 Tomasz Cieśla                  Katowice              93.08   1117   12
 161 Łukasz Sobierajski             Ostróda               93.08   1117   12
 162 Sylwester Wójcik               Lublin                92.75   1113   12
 163 Justyna Wiśniewska             Stargard Szczeciński  92.58   1111   12
 164 Zbyszek Donarski               Wejherowo             92.00   1104   12
 165 Artur Tamioła                  Katowice              91.92   1103   12
 166 Arkadiusz Miedziński           Gdynia                91.33   1096   12
 167 Maciej Zięba                   Wrocław               91.17   1094   12
 168 Waldemar Stankiewicz           Mieszkowice           90.75   1089   12
 169 Jolanta Szabla                 Wrocław               90.08   1081   12
 170 Andrzej Ciołek                 Bielsk Podlaski       89.92   1079   12
 171 Danuta Głowacka                Nowa Sól              89.92   1079   12
 172 Dominik Małocha                Demblin               89.83   1078   12
 173 Dorota Kaniewska               Sochaczew             89.50   1074   12
 174 Tomasz  Jedynak                Majków                89.33   1072   12
 175 Jędrzej Krasnoborski           Warszawa              88.92   1067   12
 176 Wacław Sarek                   Jaworzno              88.25   1059   12
 177 Piotr Narewski                 Gdańsk                83.92   1007   12
 178 Janina Grajewska               Choroszcz             82.67    992   12
 179 Paweł Łyszczarz                Gorzów Wielkopolski   82.08    985   12
 180 Miłosz Cieszyński              Brodnica              81.42    977   12
 181 Zbigniew Skrzypczyk            Jawor                 75.33    904   12
 182 Ewa Kujawska                   Poznań                71.58    859   12
 183 Małgorzata Baśko               Andrespol             67.75    813   12
 184 Mateusz Pawlaczyk              Ostróda               60.33    724   12
 185 Krzysztof Żurawski             Nowe Miasto Lubawsk  122.00   1342   11
 186 Michał Gawroński               Siemianowice Śląski  117.45   1292   11
 187 Zdzisław Stańkowski            Ostrzeszów           102.36   1126   11
 188 Marzena Kasner                 Janikowo              96.82   1065   11
 189 Magda Klimek                   Brodnica              93.64   1030   11
 190 Pawel Kulka                    Brodnica              92.73   1020   11
 191 Michał Popiel                  Głogoczów             92.27   1015   11
 192 Mirosław Norwajszas            Szczecin              90.91   1000   11
 193 Filip Kopiczyński              Nowe Miasto Lubawsk   89.18    981   11
 194 Krzysztof Borodziuk            Kostrzyn              89.00    979   11
 195 Magdalena Ambroszczyk          Łódź                  88.55    974   11
 196 Robert Golonka                 Bielsko-Biała         86.45    951   11
 197 Klaudyna Hubeny                Łódź                  86.09    947   11
 198 Magdalena Jacak                Kraków                86.00    946   11
 199 Anna Straburzyńska             Bydgoszcz             84.91    934   11
 200 Ewa Szewczyk                   Skarżysko-Kamienna    84.64    931   11
 201 Małgorzata Armknecht           Bydgoszcz             83.64    920   11
 202 Jolanta Skrobisz               Warszawa              83.55    919   11
 203 Ewelina Tokarczyk              Bielsko-Biała         83.45    918   11
 204 Kuba Żuliński                  Przecław              83.00    913   11
 205 Barbara Belof                  Szwecja               82.55    908   11
 206 Aleksandra Sakuta              Wrocław               81.27    894   11
 207 Marta Łęgowska                 Inowrocław            80.36    884   11
 208 Gniewomir Białek               Dębica                80.27    883   11
 209 Wojciech Kuć                   Stargard Szczecińsk   79.91    879   11
 210 Jolanta Kruk                   Łódź                  79.73    877   11
 211 Dariusz Zając                  Jaworzno              79.18    871   11
 212 Mateusz  Chojnacki             Bydgoszcz             76.36    840   11
 213 Anna Czech                     Jaworzno              76.18    838   11
 214 Anna Kurpiel                   Warszawa              75.55    831   11
 215 Rafał Stachura                 Zator                 75.09    826   11
 216 Piotr Haraf                    Jaworzno              74.73    822   11
 217 Aneta Bugaj                    Zawiercie             74.45    819   11
 218 Jacek Jabłonowski              Iława                 74.00    814   11
 219 Marta Armknecht                Bydgoszcz             73.82    812   11
 220 Bogumił Włodek                 Łódź                  72.36    796   11
 221 Dominika Awieruszko            Racibórz              72.09    793   11
 222 Sławomira Zawistowska          Rumia                 71.91    791   11
 223 Wojciech Popiel                Głogoczów             71.82    790   11
 224 Piotr Jankowski                Nowe Miasto Lubawsk   71.45    786   11
 225 Szymon Skwarczyński            Spytkowice            70.45    775   11
 226 Mateusz Wasylko                Szczecin              70.09    771   11
 227 Piotr Kalus                    Chorzów               68.91    758   11
 228 Lidia Beling                   Łódź                  66.18    728   11
 229 Mateusz Zawadzki               Sampław               65.18    717   11
 230 Andrzej Stolot                 Zabrze                64.27    707   11
 231 Anna Ciesielska                Gdynia                64.09    705   11
 232 Żaneta Cieślikowska            Racibórz              62.82    691   11
 233 Wiktoria Kliber                Ostrów Wielkopolski   62.45    687   11
 234 Sergiusz Kaźmierski            Rojewo                57.18    629   11
 235 Anna Kwiatkowska               Łódź                  54.00    594   11
 236 Przemysław Mamoń               Spytkowice            51.64    568   11
 237 Stanisław Książek              Skawina              105.56    950    9
 238 Paweł Brylski                  Kraków                66.11    595    9
 239 Marlena Drgas                  Wrocław               64.78    583    9
 240 Łukasz Homa                    Wrocław              109.75    878    8
 241 Joanna Julian                  Wrocław              106.12    849    8
 242 Joanna Wons                    Jelenia Góra         104.00    832    8
 243 Marek Starostka                Olkusz               102.75    822    8
 244 Andrzej Czesław Kowalski       Wałbrzych             98.38    787    8
 245 Paweł Opyc                     Warszawa              95.25    762    8
 246 Justyna Przeniczna             Łamki                 95.12    761    8
 247 Jan  Olek                      Warszawa              94.88    759    8
 248 Jagoda Smektała                Łamki                 93.50    748    8
 249 Kinga Ibron                    Łąkociny              91.25    730    8
 250 Michał Gorlicki                Łódź                  90.00    720    8
 251 Marta Piętak                   Łamki                 90.00    720    8
 252 Romuald Owczarek               Wałbrzych             86.00    688    8
 253 Marta Juszczyk                 Ścinawa               82.75    662    8
 254 Leszek Kowalik                 Bydgoszcz             82.75    662    8
 255 Patrycja Jankowska             Daniszyn              81.88    655    8
 256 Marzena Berlik                 Łamki                 80.00    640    8
 257 Mateusz Sałata                 Łamki                 80.00    640    8
 258 Aneta Malińska                 Łąkociny              78.38    627    8
 259 Beata Błaszczyk                Łowicz                77.88    623    8
 260 Katarzyna Zemska               Daniszyn              77.88    623    8
 261 Katarzyna Wojciechowska        Daniszyn              76.62    613    8
 262 Anna Chruścicka                Łódź                  75.50    604    8
 263 Adrian Fulczyk                 Mysłowice             73.00    584    8
 264 Aleksandra Szypowska           Gliwice               66.75    534    8
 265 Marta Sobczak                  Łamki                 65.00    520    8
 266 Marta Biel                     Chruszczyny           55.38    443    8
 267 Sebastian Orzelski             Bielsk Podlaski      119.14    834    7
 268 Izabela  Potęga                Łódź                 112.57    788    7
 269 Marzena Mazur                  Warszawa             105.71    740    7
 270 Dorota Rudzińska               Warszawa             105.29    737    7
 271 Marek Antosik                  Nowy Dwór Mazowieck  104.00    728    7
 272 Łukasz Kozub                   Brzesko              100.29    702    7
 273 Małgorzata Szablowska          Wrocław               98.29    688    7
 274 Justyna Woszczyna              Kraków                87.00    609    7
 275 Piotr Broda                    Sandomierz            85.86    601    7
 276 Mateusz Lipczyński             Sopot                 82.57    578    7
 277 Natalia Lis zz                 Trzebnica             81.86    573    7
 278 Jarosław Józik                 Brzeszcze             81.71    572    7
 279 Krzysztof Piotrowski           Modlin Twierdza       72.86    510    7
 280 Andrzej Wilk                   Zabrze                70.43    493    7
 281 Karol Koc                      Modlin Twierdza       70.29    492    7
 282 Mirosław Przepiórkowski        Inowrocław            69.57    487    7
 283 Kamila Górecka                 Łódź                  59.14    414    7
 284 Przemysław Szczepaniak         Szczecin              55.29    387    7
 285 Jerzy Siadak                   Szczecin              53.43    374    7
 286 Michał Patera                  Legnica               53.00    371    7
 287 Kacper Jachowicz               Żyrardów             139.33    836    6
 288 Marta Sztajnert                Wisła                136.67    820    6
 289 Paweł Subocz                   Szczecin             123.33    740    6
 290 Paweł Jachowicz                Żyrardów             110.83    665    6
 291 Grzegorz Lempkowski            Bielsko Biała        101.67    610    6
 292 Barbara Sajna                  Nowy Dwór Mazowiecki  96.50    579    6
 293 Zygmunt Sołtysiak              Piastów               93.00    558    6
 294 Paweł Szczekutek               Warszawa              75.00    450    6
 295 Mieczysław Karwowski           Nowy Dwór Mazowiecki  73.50    441    6
 296 Tomasz Litman                  Szczecin              72.00    432    6
 297 Elvis Ziętal                   Ruda Śląska           66.17    397    6
 298 Paweł Mroczkowski              Nowy Dwór Mazowiecki  64.00    384    6
 299 Damian Ziętal                  Ruda Śląska           60.83    365    6
 300 Marianna Rogala                Jaworzno              60.50    363    6
 301 Krystyna Stolarczyk            Zator                 58.50    351    6
 302 Filip Pieczyński               Piastów               58.33    350    6
 303 Ewa Bator                      Bydgoszcz             58.17    349    6
 304 Maciej Olejnik                 Warszawa              54.83    329    6
 305 Joanna Zadrożna                Szczecin             134.00    670    5
 306 Marcin Kukuła                  Jelenia Góra          79.00    395    5
 307 Paweł Puchalski                Piastów               77.20    386    5
 308 Zuzanna Molak                  Warszawa              71.80    359    5
 309 Katarzyna Majewska             Lublin                59.80    299    5
 310 Piotr Marusa                   Szczytno              53.60    268    5
 311 Monika Wrzałek                 Rumia                 51.00    255    5
 312 Zenon Cichy                    Gorzów Wielkopolski   50.00    250    5
 313 Paweł Stefaniak                Biała Podlaska       111.50    446    4
 314 Michał Cichy                   Katowice              87.25    349    4
 315 Stanisław Stolarczyk           Zator                 78.50    314    4
 316 Leszek Milewski                Nowe Miasto Lubawsk   75.00    300    4
 317 Paweł Kasprzak                 Warszawa              73.25    293    4
 318 Agnieszka Kotlarz              Gdynia                54.25    217    4
 319 Patrycjusz Śliwiński           Wrocław               53.50    214    4
 320 Witold Berus                   Zabrze                51.50    206    4
 321 Maria Gaca                     Bydgoszcz             50.00    200    4
 322 Grzegorz Gardynik              Warszawa             136.00    408    3
 323 Ryszard Kosmaczewski           Szczecin              95.67    287    3
 324 Ewa Stypułkowska               Warszawa              90.00    270    3
 325 Agnieszka Pellowska            Słupsk                77.33    232    3
 326 Katarzyna Karpińska            Piastów               57.67    173    3
 327 Anna Sroka                     Wrocław               57.67    173    3
 328 Barbara Spodniewska            Tychy                 57.00    171    3
 329 Jerzy Stępniewski              Wrocław               57.00    171    3
 330 Katarzyna Tomasiak             Szczecin              55.67    167    3
 331 Katarzyna Dziwnik              Bydgoszcz             50.00    100    2
 332 Walerian Pawlicki              Wrocław               75.00     75    1
 333 Tomasz Maciąg                  Wrocław               73.00     73    1
 334 Łukasz Musiał                  Wrocław               71.00     71    1
 335 Krzysztof Wysoczański          Kraków                68.00     68    1
 336 Radosław Wodecki               Wrocław               67.00     67    1
 337 Mateusz Zgliński               Nowe Miasto Lubawsk   64.00     64    1
 338 Marta Tralińska                Wrocław               62.00     62    1
 339 Jan Staniewicz                 Lublin                61.00     61    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie