Władysławowo13
września
Władysławowo 13-14 września V Mistrzostwa Bałtyku
Gorzów Wielkopolski20
września
Gorzów Wielkopolski 20-21 września VI Mistrzostwa Ziemi Gorzowskiej „Szczęśliwa 13”
Nowe Miasto Lubawskie 4
października
Nowe Miasto Lubawskie 4- 5 października XI Mistrzostwa Warmii i Mazur
Tym razem Kazik, nie Radek20 - 21 września 2008 — VI Mistrzostwa Ziemi Gorzowskiej „Szczęśliwa 13”InformacjeRelacjaWynikiHHRundyRanking
galeria

VI Mistrzostwa Ziemi Gorzowskiej „Szczęśliwa 13”Gorzów Wielkopolski, 20 - 21 września 2008

Konkurs Relacja z turnieju


Tym razem Kazik, nie RadekJak co roku, w Grodzkim Domu Kultury, a dokładniej w gościnnych progach Willi Pauckscha (do poczytania: Willa Pauckscha, Hermann Paucksch) odbyły się Mistrzostwa Ziemi Gorzowskiej. Gorzów gościł czołówkę graczy już po raz 6. W kameralnej atmosferze temperaturę podgrzewały emocje, a nie aura, która wręcz zmroziła świat. Pierwszy dzień zakończył się prowadzeniem Dawida Pikula oraz Kazika Merklejna, którzy zanotowali po jednej porażce. Za nimi o punkt mniej mieli kolejno, potrójny obrońca tytułu Radosław Konca (wygrywał tu ostatnie 3 zawody w latach 2004, 2005 i 2007!), gospodarz Robert DuczemińskiTomasz Zwoliński. Pierwsze pojedynki drugiego dnia pokazały, że czołówka jest wyrównana, która grając ze sobą traciła kolejne punkty. Przed dwunastą rundą status quo było zachowane! Na 4 pierwszych miejscach byli ci sami gracze co po pierwszym dniu — z tą różnicą, że każdy z nich miał jedną porażkę więcej. Radosławowi nie udało się wyrównać rekordu Tomasza Zwolińskiego, który do tej pory jako jedyny czterokrotnie z rzędu zdobywał tytuł najlepszego w tym samym mieście (był Mistrzem Warszawy w latach 1998-2001). Zwycięzcą został aktualny lider rankingu Kazimierz Merklejn junior, który w decydującej partii pokonał Roberta Duczemińskiego, jak się później okazało drugiego wicemistrza. Drugie miejsca zajął Dawid Pikul. Organizatorom dziekuję za gościnę, turniej i dobry nastrój panujący tu cały czas.
relacja: Grzegorz Wiączkowski
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
V Mistrzostwa Ziemi Gorzowskiej
IV Mistrzostwa Ziemi Gorzowskiej
III Mistrzostwa Ziemi Gorzowskiej


Rodzaj turniejuotwarty (Uwaga! Ograniczenie liczby miejsc do 50)
Sposób rozgrywania- liczba rund: 13
- system: połówkowy (rundy 1-12), duńczyk (runda 13)
Miejsce rozgrywekGrodzki Dom Kultury
ul. Wał Okrężny 36/37
(w pobliżu Mostu Lubuskiego)
Obrońca tytułuRadosław Konca
SędziaGrzegorz Wiączkowski
Strona www turniejuhttp://www.scrabble.k-m-s.pl
Harmonogram20.09.08 (sobota — 8 rund)
— 11:00 — rozpoczęcie turnieju (Ważne: Potwierdzenie udziału u sędziego najpóźniej do 10:45)
— ok. 15:00 do 16:00 — przerwa obiadowa
— ok. 20:00 — zakończenie rozgrywek 1 dnia
21.09.08 (niedziela — 5 rund)
— 9:30 — rozpoczęcie gier 2 dnia
— ok. 14:30 — zakończenie turnieju i wręczenie nagród
Wpisowe - 13 zł (12 zł + 1 zł na cele statutowe PFS) za dzień
— członkowie PFS z aktualnie opłaconymi składkami — 8 zł za dzień
— młodzież szkolna — 4 zł za dzień (do liceum włącznie)
— debiutanci — bez opłat
Wpisowe- 13 zł (12 zł + 1 zł na cele statutowe PFS) za dzień
— członkowie PFS z aktualnie opłaconymi składkami — 8 zł za dzień
— młodzież szkolna — 4 zł za dzień (do liceum włącznie)
— debiutanci — bez opłat
DojazdOd strony Szczecina i Trójmiasta:
Przejechać przez Most Lubuski na rz. Warcie, zjechać w kierunku dzielnicy Zamoście, ul. Grobla do stacji BP i ul. Wał Okrężny (w skrócie za mostem trzy zakręty w prawo i jesteście na miesjcu,

Od strony Poznania i Zielonej Góry:
Kierować się na Centrum, przejechać przez stary most na kanale Ulgi, ul. Grobla do stacji BP i ul. Wał Okrężny (tylko jeden zakręt w prawo za stacją BP)

Od dworców PKP i PKS:
Tramwajem lini nr 1 w kirunku Silwana, wysiąść na trzecim przystanku, przy rondzie, przejść przez Most Lubuski do pałacyku GDK (tuż przy rzece)
WyżywienieKawa, herbata gratis. Obiad dwudaniowy w cenie 12 zł na miejscu rozgrywek, płatne razem z wpisowym u organizatorów.
Noclegiezerwacja noclegów we własnym zakresie.
Informacja o bazie hotelowej na stronie: http://www.gorzow.pl/podstrony/228_4
NagrodyPierwsze trzy miejsca nagrody finansowe plus puchary.
Nagrody rzeczowe.
OrganizatorzyGKS "Same Premie"
Grodzki Dom Kultury tel. 0-95 722 44 27
Sergiusz Sokołow tel. 0-600 413 628


Wyniki turnieju VI Mistrzostwa Ziemi Gorzowskiej

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Kazimierz.J     Merklejn             Szczecin               146.58     11.0     5234     2161      763
  2 Dawid           Pikul                Poznań                 140.49     10.0     5350     2007      544
  3 Robert          Duczemiński          Gorzów Wielkopolski    136.34      9.0     5364     1911      356
  4 Radosław        Konca                Warszawa               131.71      9.0     5363     1985      781
  5 Dariusz         Kuć                  Stargard Szczeciński   119.61      9.0     5005     1892      564
  6 Marek           Herzig               Gorzów Wielkopolski    121.14      8.0     5220     1749      384
  7 Marek           Roszak               Poznań                 127.34      8.0     5115     1713      399
  8 Tomasz          Zwoliński            Skierdy                140.28      8.0     5082     1722      273
  9 Paweł           Łęcki                Gorzów Wielkopolski    100.00      8.0     4979     1653      451
 10 Łukasz          Tuszyński            Chłopowo               133.94      7.0     5192     1591      290
 11 Jakub           Zaryński             Świnoujście            134.79      7.0     5163     1687      418
 12 Mariusz         Skrobosz             Warszawa               143.71      7.0     5141     1661      346
 13 Ireneusz        Moralewicz           Goleniów               113.00      7.0     4936     1619      -10
 14 Jolanta         Chłopińska           Wałcz                  118.55      7.0     4924     1556      299
 15 Patrycja        Śliwińska            Szczecin               110.78      7.0     4880     1636      161
 16 Monika          Gawron-Cieślik       Szczecin               111.07      7.0     4725     1606       92
 17 Małgorzata      Szczygieł            Radwanice              116.86      7.0     4682     1627     -107
 18 Rafał           Świątek              Wrocław                100.00      7.0     4628     1532      -54
 19 Sławomir        Piotrowski           Biała Podlaska         122.04      7.0     4521     1564     -116
 20 Stanisław       Rydzik               Warszawa               144.81      6.0     5160     1671       -3
 21 Beata           Wiączkowska          Wrocław                120.28      6.0     4838     1471      -93
 22 Adam            Klimont              Wałcz                  123.92      6.0     4777     1437      -33
 23 Bogusław        Książek              Szczecin               110.18      6.0     4760     1435      -54
 24 Agata           Kuć                  Stargard Szczeciński   103.45      6.0     4711     1430       50
 25 Piotr           Madej                Wrocław                118.71      6.0     4474     1355     -183
 26 Weronika        Rudnicka             Ustka                  116.75      5.0     4832     1294      173
 27 Dorota          Kuć                  Stargard Szczeciński   114.96      5.0     4650     1398      -75
 28 Sławomir        Zabawa               Wałcz                  109.26      5.0     4602     1384     -442
 29 Rafał           Stachowski           Police                 108.96      5.0     4515     1272     -352
 30 Józef           Wietecki             Gorzów Wielkopolski    100.00      5.0     4500     1246     -329
 31 Agata           Pastusiak            Sulęcin                100.00      5.0     4349     1395     -425
 32 Zbigniew        Wietecki             Gorzów Wielkopolski    121.38      5.0     2810     1003     -153
 33 Radosław        Pastusiak            Sulęcin                100.00      4.5     4117     1055      -28
 34 Dorota          Franków              Gorzów Wielkopolski    100.00      4.0     4251     1151     -235
 35 Maciej          Kuć                  Stargard Szczeciński   100.00      4.0     4245     1178     -586
 36 Paweł           Łyszczarz            Gorzów Wielkopolski    100.00      3.5     3899      985     -672
 37 Bartosz         Pięta                Swarzędz               106.78      2.0     2661      699     -365
 38 Krzysztof       Borodziuk            Kostrzyn               101.89      2.0     1908      575     -406
 39 Zenon           Cichy                Gorzów Wielkopolski    100.00      0.0      949      250    -1023
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju VI Mistrzostwa Ziemi Gorzowskiej



	Kazimierz.J Merklejn 146.58 Szczecin               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Weronika       Rudnicka              116.75 +  432: 305  167
    2     8 Rafał          Świątek               100.00 +  384: 247  150
    3     2 Jakub          Zaryński              134.79 +  389: 337  185
    4     1 Stanisław      Rydzik                144.81 +  400: 368  195
    5     1 Radosław       Konca                 131.71 +  385: 334  182
    6     1 Dariusz        Kuć                   119.61 +  390: 299  170
    7     1 Dawid          Pikul                 140.49 -  360: 479   90
    8     2 Mariusz        Skrobosz              143.71 +  455: 300  194
    9     2 Robert         Duczemiński           136.34 -  304: 392   86
   10     4 Tomasz         Zwoliński             140.28 +  480: 387  190
   11     3 Stanisław      Rydzik                144.81 +  459: 302  195
   12     2 Marek          Herzig                121.14 +  409: 392  171
   13     1 Robert         Duczemiński           136.34 +  387: 329  186
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2161  / 13 166.23




	Stanisław Rydzik 144.81 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Dorota         Kuć                   114.96 +  374: 331  165
    2     6 Robert         Duczemiński           136.34 +  472: 417  186
    3     4 Sławomir       Piotrowski            122.04 +  444: 327  172
    4     1 Kazimierz.J    Merklejn              146.58 -  368: 400   97
    5     3 Marek          Herzig                121.14 +  446: 421  171
    6     4 Jakub          Zaryński              134.79 +  385: 338  185
    7     2 Radosław       Konca                 131.71 -  363: 471   82
    8     3 Robert         Duczemiński           136.34 -  381: 405   86
    9     1 Dawid          Pikul                 140.49 +  467: 322  190
   10     5 Mariusz        Skrobosz              143.71 -  408: 454   94
   11     3 Kazimierz.J    Merklejn              146.58 -  302: 459   97
   12     6 Marek          Roszak                127.34 -  365: 405   77
   13     8 Jolanta        Chłopińska            118.55 -  385: 413   69
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1671  / 13 128.54




	Mariusz Skrobosz 143.71 Warszawa               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Ireneusz       Moralewicz            113.00 -  362: 441   63
    2    11 Paweł          Łyszczarz             100.00 +  502: 243  150
    3     8 Tomasz         Zwoliński             140.28 +  386: 381  190
    4     5 Marek          Roszak                127.34 +  393: 370  177
    5     4 Agata          Pastusiak             100.00 +  532: 187  150
    6     2 Radosław       Konca                 131.71 -  352: 448   82
    7     3 Patrycja       Śliwińska             110.78 +  400: 305  161
    8     2 Kazimierz.J    Merklejn              146.58 -  300: 455   97
    9     4 Sławomir       Zabawa                109.26 +  364: 312  159
   10     5 Stanisław      Rydzik                144.81 +  454: 408  195
   11     2 Dawid          Pikul                 140.49 -  430: 469   90
   12     4 Dariusz        Kuć                   119.61 -  310: 411   70
   13     5 Marek          Roszak                127.34 -  356: 365   77
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1661  / 13 127.77




	Dawid Pikul 140.49 Poznań                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Monika         Gawron-Cieślik        111.07 +  517: 299  161
    2     2 Agata          Pastusiak             100.00 +  443: 325  150
    3     1 Radosław       Konca                 131.71 -  323: 393   82
    4     4 Beata          Wiączkowska           120.28 +  448: 284  170
    5     2 Dariusz        Kuć                   119.61 +  407: 401  170
    6     3 Małgorzata     Szczygieł             116.86 +  400: 321  167
    7     1 Kazimierz.J    Merklejn              146.58 +  479: 360  197
    8     1 Radosław       Konca                 131.71 +  419: 401  182
    9     1 Stanisław      Rydzik                144.81 -  322: 467   95
   10     1 Marek          Herzig                121.14 +  368: 327  171
   11     2 Mariusz        Skrobosz              143.71 +  469: 430  194
   12     1 Robert         Duczemiński           136.34 -  407: 455   86
   13     2 Radosław       Konca                 131.71 +  348: 343  182
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2007  / 13 154.38




	Tomasz Zwoliński 140.28 Skierdy         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Patrycja       Śliwińska             110.78 +  372: 306  161
    2     7 Ireneusz       Moralewicz            113.00 -  336: 396   63
    3     8 Mariusz        Skrobosz              143.71 -  381: 386   94
    4    12 Agata          Kuć                   103.45 +  422: 347  153
    5    12 Monika         Gawron-Cieślik        111.07 +  387: 375  161
    6    10 Agata          Pastusiak             100.00 +  452: 287  150
    7     7 Beata          Wiączkowska           120.28 +  400: 389  170
    8     4 Dariusz        Kuć                   119.61 +  425: 330  170
    9     3 Radosław       Konca                 131.71 -  342: 384   82
   10     4 Kazimierz.J    Merklejn              146.58 -  387: 480   97
   11     6 Małgorzata     Szczygieł             116.86 +  397: 387  167
   12     5 Łukasz         Tuszyński             133.94 +  413: 356  184
   13     3 Dariusz        Kuć                   119.61 -  368: 386   70
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1722  / 13 132.46




	Robert Duczemiński 136.34 Gorzów Wielkopolski          

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Bogusław       Książek               110.18 +  448: 311  160
    2     6 Stanisław      Rydzik                144.81 -  417: 472   95
    3     7 Marek          Herzig                121.14 -  368: 438   71
    4     9 Paweł          Łęcki                 100.00 +  410: 374  150
    5     6 Ireneusz       Moralewicz            113.00 +  369: 355  163
    6     6 Patrycja       Śliwińska             110.78 +  440: 399  161
    7     4 Dorota         Kuć                   114.96 +  400: 326  165
    8     3 Stanisław      Rydzik                144.81 +  405: 381  195
    9     2 Kazimierz.J    Merklejn              146.58 +  392: 304  197
   10     3 Jakub          Zaryński              134.79 -  419: 425   85
   11     1 Radosław       Konca                 131.71 +  512: 429  182
   12     1 Dawid          Pikul                 140.49 +  455: 407  190
   13     1 Kazimierz.J    Merklejn              146.58 -  329: 387   97
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1911  / 13 147.00




	Jakub Zaryński 134.79 Świnoujście              

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Sławomir       Zabawa                109.26 +  451: 349  159
    2     5 Zbigniew       Wietecki              121.38 +  450: 316  171
    3     2 Kazimierz.J    Merklejn              146.58 -  337: 389   97
    4     6 Patrycja       Śliwińska             110.78 -  361: 427   61
    5     8 Sławomir       Piotrowski            122.04 +  451: 250  172
    6     4 Stanisław      Rydzik                144.81 -  338: 385   95
    7    13 Łukasz         Tuszyński             133.94 -  337: 415   84
    8    11 Dorota         Kuć                   114.96 +  450: 263  165
    9     7 Adam           Klimont               123.92 +  420: 290  174
   10     3 Robert         Duczemiński           136.34 +  425: 419  186
   11     4 Beata          Wiączkowska           120.28 +  480: 428  170
   12     3 Radosław       Konca                 131.71 -  324: 416   82
   13     4 Marek          Herzig                121.14 -  339: 398   71
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1687  / 13 129.77




	Łukasz Tuszyński 133.94 Chłopowo                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Rafał          Stachowski            108.96 +  417: 364  159
    2    10 Małgorzata     Szczygieł             116.86 -  325: 341   67
    3    12 Monika         Gawron-Cieślik        111.07 +  479: 303  161
    4     8 Agata          Pastusiak             100.00 -  391: 400   50
    5     7 Bogusław       Książek               110.18 -  357: 374   60
    6     9 Marek          Herzig                121.14 -  389: 420   71
    7    13 Jakub          Zaryński              134.79 +  415: 337  185
    8    10 Małgorzata     Szczygieł             116.86 -  413: 478   67
    9     8 Marek          Roszak                127.34 +  435: 404  177
   10     8 Ireneusz       Moralewicz            113.00 +  425: 332  163
   11     8 Piotr          Madej                 118.71 +  420: 400  169
   12     5 Tomasz         Zwoliński             140.28 -  356: 413   90
   13     7 Sławomir       Piotrowski            122.04 +  370: 336  172
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1591  / 13 122.38




	Radosław Konca 131.71 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Bartosz        Pięta                 106.78 +  417: 335  157
    2     1 Adam           Klimont               123.92 +  408: 264  174
    3     1 Dawid          Pikul                 140.49 +  393: 323  190
    4     3 Małgorzata     Szczygieł             116.86 +  425: 340  167
    5     1 Kazimierz.J    Merklejn              146.58 -  334: 385   97
    6     2 Mariusz        Skrobosz              143.71 +  448: 352  194
    7     2 Stanisław      Rydzik                144.81 +  471: 363  195
    8     1 Dawid          Pikul                 140.49 -  401: 419   90
    9     3 Tomasz         Zwoliński             140.28 +  384: 342  190
   10     2 Dariusz        Kuć                   119.61 +  494: 275  170
   11     1 Robert         Duczemiński           136.34 -  429: 512   86
   12     3 Jakub          Zaryński              134.79 +  416: 324  185
   13     2 Dawid          Pikul                 140.49 -  343: 348   90
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1985  / 13 152.69




	Marek Roszak 127.34 Poznań                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Agata          Kuć                   103.45 +  397: 354  153
    2     4 Jolanta        Chłopińska            118.55 +  416: 414  169
    3     3 Dariusz        Kuć                   119.61 -  321: 364   70
    4     5 Mariusz        Skrobosz              143.71 -  370: 393   94
    5    13 Dorota         Franków               100.00 +  480: 257  150
    6     8 Ireneusz       Moralewicz            113.00 -  414: 420   63
    7    12 Agata          Pastusiak             100.00 +  390: 276  150
    8     5 Marek          Herzig                121.14 -  370: 446   71
    9     8 Łukasz         Tuszyński             133.94 -  404: 435   84
   10     9 Sławomir       Zabawa                109.26 +  387: 267  159
   11     9 Monika         Gawron-Cieślik        111.07 +  396: 369  161
   12     6 Stanisław      Rydzik                144.81 +  405: 365  195
   13     5 Mariusz        Skrobosz              143.71 +  365: 356  194
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1713  / 13 131.77




	Adam Klimont 123.92 Wałcz                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Krzysztof      Borodziuk             101.89 +  584: 313  152
    2     1 Radosław       Konca                 131.71 -  264: 408   82
    3     9 Weronika       Rudnicka              116.75 +  448: 378  167
    4     2 Dariusz        Kuć                   119.61 -  303: 395   70
    5     9 Zbigniew       Wietecki              121.38 +  435: 239  171
    6     5 Paweł          Łęcki                 100.00 +  367: 361  150
    7     5 Jolanta        Chłopińska            118.55 -  324: 349   69
    8     6 Paweł          Łęcki                 100.00 +  404: 327  150
    9     7 Jakub          Zaryński              134.79 -  290: 420   85
   10     7 Rafał          Świątek               100.00 -  342: 481   50
   11    11 Dorota         Kuć                   114.96 -  354: 399   65
   12    10 Patrycja       Śliwińska             110.78 -  279: 438   61
   13    13 Dorota         Kuć                   114.96 +  383: 302  165
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1437  / 13 110.54




	Sławomir Piotrowski 122.04 Biała Podlaska

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Dorota         Franków               100.00 +  411: 315  150
    2     3 Beata          Wiączkowska           120.28 +  351: 289  170
    3     4 Stanisław      Rydzik                144.81 -  327: 444   95
    4    10 Marek          Herzig                121.14 -  346: 358   71
    5     8 Jakub          Zaryński              134.79 -  250: 451   85
    6    11 Dorota         Kuć                   114.96 -  309: 455   65
    7    17 Bartosz        Pięta                 106.78 +  360: 237  157
    8    14 Maciej         Kuć                   100.00 +  348: 320  150
    9    15 Agata          Pastusiak             100.00 +  393: 304  150
   10     6 Paweł          Łęcki                 100.00 +  412: 395  150
   11     7 Dariusz        Kuć                   119.61 -  310: 335   70
   12     9 Małgorzata     Szczygieł             116.86 +  368: 364  167
   13     7 Łukasz         Tuszyński             133.94 -  336: 370   84
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1564  / 13 120.31




	Zbigniew Wietecki 121.38 Gorzów Wielkopolski          

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Maciej         Kuć                   100.00 +  377: 310  150
    2     5 Jakub          Zaryński              134.79 -  316: 450   85
    3    10 Beata          Wiączkowska           120.28 -  365: 375   70
    4    15 Rafał          Świątek               100.00 +  380: 365  150
    5     9 Adam           Klimont               123.92 -  239: 435   74
    6    15 Monika         Gawron-Cieślik        111.07 +  359: 325  161
    7    10 Bogusław       Książek               110.18 +  425: 395  160
    8     9 Agata          Kuć                   103.45 +  349: 308  153
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1003  /  8 125.38




	Marek Herzig 121.14 Gorzów Wielkopolski

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Agata          Pastusiak             100.00 -  346: 416   50
    2    15 Maciej         Kuć                   100.00 +  368: 367  150
    3     7 Robert         Duczemiński           136.34 +  438: 368  186
    4    10 Sławomir       Piotrowski            122.04 +  358: 346  172
    5     3 Stanisław      Rydzik                144.81 -  421: 446   95
    6     9 Łukasz         Tuszyński             133.94 +  420: 389  184
    7     6 Paweł          Łęcki                 100.00 -  382: 402   50
    8     5 Marek          Roszak                127.34 +  446: 370  177
    9     5 Ireneusz       Moralewicz            113.00 +  486: 286  163
   10     1 Dawid          Pikul                 140.49 -  327: 368   90
   11     5 Rafał          Świątek               100.00 +  438: 330  150
   12     2 Kazimierz.J    Merklejn              146.58 -  392: 409   97
   13     4 Jakub          Zaryński              134.79 +  398: 339  185
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1749  / 13 134.54




	Beata Wiączkowska 120.28 Wrocław         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Radosław       Pastusiak             100.00 +  473: 355  150
    2     3 Sławomir       Piotrowski            122.04 -  289: 351   72
    3    10 Zbigniew       Wietecki              121.38 +  375: 365  171
    4     4 Dawid          Pikul                 140.49 -  284: 448   90
    5    10 Jolanta        Chłopińska            118.55 -  315: 407   69
    6    14 Krzysztof      Borodziuk             101.89 +  483: 265  152
    7     7 Tomasz         Zwoliński             140.28 -  389: 400   90
    8    12 Patrycja       Śliwińska             110.78 +  404: 372  161
    9     9 Weronika       Rudnicka              116.75 +  312: 308  167
   10    10 Agata          Kuć                   103.45 +  397: 371  153
   11     4 Jakub          Zaryński              134.79 -  428: 480   85
   12     7 Paweł          Łęcki                 100.00 -  360: 377   50
   13     9 Patrycja       Śliwińska             110.78 -  329: 432   61
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1471  / 13 113.15




	Dariusz Kuć 119.61 Stargard Szczeciński     

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Józef          Wietecki              100.00 +  423: 319  150
    2     9 Rafał          Stachowski            108.96 +  444: 303  159
    3     3 Marek          Roszak                127.34 +  364: 321  177
    4     2 Adam           Klimont               123.92 +  395: 303  174
    5     2 Dawid          Pikul                 140.49 -  401: 407   90
    6     1 Kazimierz.J    Merklejn              146.58 -  299: 390   97
    7     8 Maciej         Kuć                   100.00 +  478: 225  150
    8     4 Tomasz         Zwoliński             140.28 -  330: 425   90
    9     6 Małgorzata     Szczygieł             116.86 +  464: 266  167
   10     2 Radosław       Konca                 131.71 -  275: 494   82
   11     7 Sławomir       Piotrowski            122.04 +  335: 310  172
   12     4 Mariusz        Skrobosz              143.71 +  411: 310  194
   13     3 Tomasz         Zwoliński             140.28 +  386: 368  190
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1892  / 13 145.54




	Piotr Madej 118.71 Wrocław  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Rafał          Świątek               100.00 -  326: 329   50
    2    18 Monika         Gawron-Cieślik        111.07 -  291: 362   61
    3    16 Sławomir       Zabawa                109.26 -  325: 348   59
    4    19 Bartosz        Pięta                 106.78 +  373: 349  157
    5    15 Maciej         Kuć                   100.00 -  325: 338   50
    6    17 Radosław       Pastusiak             100.00 +  379: 326  150
    7    16 Józef          Wietecki              100.00 +  436: 422  150
    8    13 Monika         Gawron-Cieślik        111.07 -  284: 344   61
    9    13 Agata          Kuć                   103.45 +  334: 325  153
   10    11 Bogusław       Książek               110.18 +  404: 304  160
   11     8 Łukasz         Tuszyński             133.94 -  400: 420   84
   12    14 Rafał          Stachowski            108.96 +  370: 349  159
   13    11 Monika         Gawron-Cieślik        111.07 -  227: 441   61
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1355  / 13 104.23




	Jolanta Chłopińska 118.55 Wałcz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Paweł          Łyszczarz             100.00 +  467: 318  150
    2     4 Marek          Roszak                127.34 -  414: 416   77
    3     6 Krzysztof      Borodziuk             101.89 +  356: 321  152
    4     7 Ireneusz       Moralewicz            113.00 -  357: 410   63
    5    10 Beata          Wiączkowska           120.28 +  407: 315  170
    6     7 Bogusław       Książek               110.18 -  268: 330   60
    7     5 Adam           Klimont               123.92 +  349: 324  174
    8     7 Ireneusz       Moralewicz            113.00 -  348: 407   63
    9    11 Patrycja       Śliwińska             110.78 -  293: 341   61
   10    12 Małgorzata     Szczygieł             116.86 -  290: 384   67
   11    15 Sławomir       Zabawa                109.26 +  524: 304  159
   12    11 Dorota         Kuć                   114.96 +  438: 370  165
   13     8 Stanisław      Rydzik                144.81 +  413: 385  195
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1556  / 13 119.69




	Małgorzata Szczygieł 116.86 Radwanice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    19 Paweł          Łęcki                 100.00 +  313: 296  150
    2    10 Łukasz         Tuszyński             133.94 +  341: 325  184
    3     5 Ireneusz       Moralewicz            113.00 +  398: 266  163
    4     3 Radosław       Konca                 131.71 -  340: 425   82
    5     5 Patrycja       Śliwińska             110.78 +  374: 329  161
    6     3 Dawid          Pikul                 140.49 -  321: 400   90
    7    11 Sławomir       Zabawa                109.26 -  347: 457   59
    8    10 Łukasz         Tuszyński             133.94 +  478: 413  184
    9     6 Dariusz        Kuć                   119.61 -  266: 464   70
   10    12 Jolanta        Chłopińska            118.55 +  384: 290  169
   11     6 Tomasz         Zwoliński             140.28 -  387: 397   90
   12     9 Sławomir       Piotrowski            122.04 -  364: 368   72
   13    10 Agata          Kuć                   103.45 +  369: 359  153
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1627  / 13 125.15




	Weronika Rudnicka 116.75 Ustka                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Kazimierz.J    Merklejn              146.58 -  305: 432   97
    2    17 Dorota         Kuć                   114.96 +  391: 348  165
    3     9 Adam           Klimont               123.92 -  378: 448   74
    4    13 Monika         Gawron-Cieślik        111.07 -  273: 389   61
    5    17 Rafał          Świątek               100.00 -  362: 386   50
    6    16 Sławomir       Zabawa                109.26 -  389: 396   59
    7    14 Rafał          Stachowski            108.96 +  516: 354  159
    8    16 Rafał          Stachowski            108.96 +  445: 280  159
    9     9 Beata          Wiączkowska           120.28 -  308: 312   70
   10    14 Agata          Pastusiak             100.00 +  364: 342  150
   11    10 Paweł          Łęcki                 100.00 -  315: 336   50
   12    15 Dorota         Franków               100.00 +  431: 250  150
   13    12 Rafał          Świątek               100.00 -  355: 386   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1294  / 13  99.54




	Dorota Kuć 114.96 Stargard Szczeciński     

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Stanisław      Rydzik                144.81 -  331: 374   95
    2    17 Weronika       Rudnicka              116.75 -  348: 391   67
    3    15 Bartosz        Pięta                 106.78 +  437: 269  157
    4    11 Sławomir       Zabawa                109.26 -  342: 380   59
    5    14 Józef          Wietecki              100.00 +  373: 281  150
    6    11 Sławomir       Piotrowski            122.04 +  455: 309  172
    7     4 Robert         Duczemiński           136.34 -  326: 400   86
    8    11 Jakub          Zaryński              134.79 -  263: 450   85
    9    12 Bogusław       Książek               110.18 -  338: 383   60
   10    15 Dorota         Franków               100.00 +  366: 313  150
   11    11 Adam           Klimont               123.92 +  399: 354  174
   12    11 Jolanta        Chłopińska            118.55 -  370: 438   69
   13    13 Adam           Klimont               123.92 -  302: 383   74
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1398  / 13 107.54




	Ireneusz Moralewicz 113.00 Goleniów

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Mariusz        Skrobosz              143.71 +  441: 362  194
    2     7 Tomasz         Zwoliński             140.28 +  396: 336  190
    3     5 Małgorzata     Szczygieł             116.86 -  266: 398   67
    4     7 Jolanta        Chłopińska            118.55 +  410: 357  169
    5     6 Robert         Duczemiński           136.34 -  355: 369   86
    6     8 Marek          Roszak                127.34 +  420: 414  177
    7     9 Agata          Kuć                   103.45 -  360: 392   53
    8     7 Jolanta        Chłopińska            118.55 +  407: 348  169
    9     5 Marek          Herzig                121.14 -  286: 486   71
   10     8 Łukasz         Tuszyński             133.94 -  332: 425   84
   11    13 Rafał          Stachowski            108.96 +  387: 344  159
   12     8 Rafał          Świątek               100.00 +  449: 287  150
   13     6 Paweł          Łęcki                 100.00 -  427: 428   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1619  / 13 124.54




	Monika Gawron-Cieślik 111.07 Szczecin                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Dawid          Pikul                 140.49 -  299: 517   90
    2    18 Piotr          Madej                 118.71 +  362: 291  169
    3    12 Łukasz         Tuszyński             133.94 -  303: 479   84
    4    13 Weronika       Rudnicka              116.75 +  389: 273  167
    5    12 Tomasz         Zwoliński             140.28 -  375: 387   90
    6    15 Zbigniew       Wietecki              121.38 -  325: 359   71
    7    15 Dorota         Franków               100.00 +  372: 346  150
    8    13 Piotr          Madej                 118.71 +  344: 284  169
    9    14 Maciej         Kuć                   100.00 +  392: 319  150
   10    13 Patrycja       Śliwińska             110.78 -  367: 429   61
   11     9 Marek          Roszak                127.34 -  369: 396   77
   12    13 Sławomir       Zabawa                109.26 +  387: 326  159
   13    11 Piotr          Madej                 118.71 +  441: 227  169
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1606  / 13 123.54




	Patrycja Śliwińska 110.78 Szczecin                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Tomasz         Zwoliński             140.28 -  306: 372   90
    2    16 Bartosz        Pięta                 106.78 +  442: 293  157
    3    11 Bogusław       Książek               110.18 +  386: 373  160
    4     6 Jakub          Zaryński              134.79 +  427: 361  185
    5     5 Małgorzata     Szczygieł             116.86 -  329: 374   67
    6     6 Robert         Duczemiński           136.34 -  399: 440   86
    7     3 Mariusz        Skrobosz              143.71 -  305: 400   94
    8    12 Beata          Wiączkowska           120.28 -  372: 404   70
    9    11 Jolanta        Chłopińska            118.55 +  341: 293  169
   10    13 Monika         Gawron-Cieślik        111.07 +  429: 367  161
   11    12 Agata          Kuć                   103.45 -  274: 434   53
   12    10 Adam           Klimont               123.92 +  438: 279  174
   13     9 Beata          Wiączkowska           120.28 +  432: 329  170
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1636  / 13 125.85




	Bogusław Książek 110.18 Szczecin                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Robert         Duczemiński           136.34 -  311: 448   86
    2    14 Sławomir       Zabawa                109.26 +  382: 329  159
    3    11 Patrycja       Śliwińska             110.78 -  373: 386   61
    4    14 Paweł          Łyszczarz             100.00 +  403: 283  150
    5     7 Łukasz         Tuszyński             133.94 +  374: 357  184
    6     7 Jolanta        Chłopińska            118.55 +  330: 268  169
    7    10 Zbigniew       Wietecki              121.38 -  395: 425   71
    8     8 Sławomir       Zabawa                109.26 -  373: 472   59
    9    12 Dorota         Kuć                   114.96 +  383: 338  165
   10    11 Piotr          Madej                 118.71 -  304: 404   69
   11    14 Józef          Wietecki              100.00 -  334: 353   50
   12    12 Agata          Kuć                   103.45 -  367: 386   53
   13    14 Sławomir       Zabawa                109.26 +  431: 365  159
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1435  / 13 110.38




	Sławomir Zabawa 109.26 Wałcz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Jakub          Zaryński              134.79 -  349: 451   85
    2    14 Bogusław       Książek               110.18 -  329: 382   60
    3    16 Piotr          Madej                 118.71 +  348: 325  169
    4    11 Dorota         Kuć                   114.96 +  380: 342  165
    5    11 Paweł          Łęcki                 100.00 -  297: 342   50
    6    16 Weronika       Rudnicka              116.75 +  396: 389  167
    7    11 Małgorzata     Szczygieł             116.86 +  457: 347  167
    8     8 Bogusław       Książek               110.18 +  472: 373  160
    9     4 Mariusz        Skrobosz              143.71 -  312: 364   94
   10     9 Marek          Roszak                127.34 -  267: 387   77
   11    15 Jolanta        Chłopińska            118.55 -  304: 524   69
   12    13 Monika         Gawron-Cieślik        111.07 -  326: 387   61
   13    14 Bogusław       Książek               110.18 -  365: 431   60
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1384  / 13 106.46




	Rafał Stachowski 108.96 Police

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Łukasz         Tuszyński             133.94 -  364: 417   84
    2     9 Dariusz        Kuć                   119.61 -  303: 444   70
    3    18 Józef          Wietecki              100.00 +  390: 316  150
    4    16 Dorota         Franków               100.00 -  302: 378   50
    5    16 Krzysztof      Borodziuk             101.89 -  271: 334   52
    6    18 Paweł          Łyszczarz             100.00 +  441: 356  150
    7    14 Weronika       Rudnicka              116.75 -  354: 516   67
    8    16 Weronika       Rudnicka              116.75 -  280: 445   67
    9    17 Radosław       Pastusiak             100.00 +  342: 266  150
   10    17 Maciej         Kuć                   100.00 +  391: 285  150
   11    13 Ireneusz       Moralewicz            113.00 -  344: 387   63
   12    14 Piotr          Madej                 118.71 -  349: 370   69
   13    15 Józef          Wietecki              100.00 +  384: 353  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1272  / 13  97.85




	Bartosz Pięta 106.78 Swarzędz                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Radosław       Konca                 131.71 -  335: 417   82
    2    16 Patrycja       Śliwińska             110.78 -  293: 442   61
    3    15 Dorota         Kuć                   114.96 -  269: 437   65
    4    19 Piotr          Madej                 118.71 -  349: 373   69
    5    19 Radosław       Pastusiak             100.00 -  344: 374   50
    6    19 Józef          Wietecki              100.00 +  452: 388  150
    7    17 Sławomir       Piotrowski            122.04 -  237: 360   72
    8    18 Józef          Wietecki              100.00 +  382: 235  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     699  /  8  87.38




	Agata Kuć 103.45 Stargard Szczeciński

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Marek          Roszak                127.34 -  354: 397   77
    2    13 Krzysztof      Borodziuk             101.89 -  263: 402   52
    3    17 Maciej         Kuć                   100.00 +  381: 380  150
    4    12 Tomasz         Zwoliński             140.28 -  347: 422   90
    5    18 Paweł          Łyszczarz             100.00 +  423: 308  150
    6    12 Rafał          Świątek               100.00 +  368: 302  150
    7     9 Ireneusz       Moralewicz            113.00 +  392: 360  163
    8     9 Zbigniew       Wietecki              121.38 -  308: 349   71
    9    13 Piotr          Madej                 118.71 -  325: 334   69
   10    10 Beata          Wiączkowska           120.28 -  371: 397   70
   11    12 Patrycja       Śliwińska             110.78 +  434: 274  161
   12    12 Bogusław       Książek               110.18 +  386: 367  160
   13    10 Małgorzata     Szczygieł             116.86 -  359: 369   67
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1430  / 13 110.00




	Krzysztof Borodziuk 101.89 Kostrzyn                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Adam           Klimont               123.92 -  313: 584   74
    2    13 Agata          Kuć                   103.45 +  402: 263  153
    3     6 Jolanta        Chłopińska            118.55 -  321: 356   69
    4    17 Maciej         Kuć                   100.00 -  273: 357   50
    5    16 Rafał          Stachowski            108.96 +  334: 271  159
    6    14 Beata          Wiączkowska           120.28 -  265: 483   70
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     575  /  6  95.83




	Zenon Cichy 100.00 Gorzów Wielkopolski

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    9    10 Paweł          Łęcki                 100.00 -  202: 461   50
   10    16 Radosław       Pastusiak             100.00 -  170: 345   50
   11    16 Dorota         Franków               100.00 -  177: 406   50
   12    18 Paweł          Łyszczarz             100.00 -  200: 349   50
   13    18 Dorota         Franków               100.00 -  200: 411   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     250  /  5  50.00




	Dorota Franków 100.00 Gorzów Wielkopolski

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Sławomir       Piotrowski            122.04 -  315: 411   72
    2    12 Radosław       Pastusiak             100.00 +  315: 288  150
    3    13 Agata          Pastusiak             100.00 -  290: 355   50
    4    16 Rafał          Stachowski            108.96 +  378: 302  159
    5    13 Marek          Roszak                127.34 -  257: 480   77
    6    13 Maciej         Kuć                   100.00 -  349: 417   50
    7    15 Monika         Gawron-Cieślik        111.07 -  346: 372   61
    8    17 Paweł          Łyszczarz             100.00 -  297: 330   50
    9    18 Józef          Wietecki              100.00 -  324: 357   50
   10    15 Dorota         Kuć                   114.96 -  313: 366   65
   11    16 Zenon          Cichy                 100.00 +  406: 177  150
   12    15 Weronika       Rudnicka              116.75 -  250: 431   67
   13    18 Zenon          Cichy                 100.00 +  411: 200  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1151  / 13  88.54




	Maciej Kuć 100.00 Stargard Szczeciński

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Zbigniew       Wietecki              121.38 -  310: 377   71
    2    15 Marek          Herzig                121.14 -  367: 368   71
    3    17 Agata          Kuć                   103.45 -  380: 381   53
    4    17 Krzysztof      Borodziuk             101.89 +  357: 273  152
    5    15 Piotr          Madej                 118.71 +  338: 325  169
    6    13 Dorota         Franków               100.00 +  417: 349  150
    7     8 Dariusz        Kuć                   119.61 -  225: 478   70
    8    14 Sławomir       Piotrowski            122.04 -  320: 348   72
    9    14 Monika         Gawron-Cieślik        111.07 -  319: 392   61
   10    17 Rafał          Stachowski            108.96 -  285: 391   59
   11    17 Radosław       Pastusiak             100.00 +  368: 323  150
   12    16 Józef          Wietecki              100.00 -  311: 378   50
   13    16 Agata          Pastusiak             100.00 -  248: 448   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1178  / 13  90.62




	Agata Pastusiak 100.00 Sulęcin                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Marek          Herzig                121.14 +  416: 346  171
    2     2 Dawid          Pikul                 140.49 -  325: 443   90
    3    13 Dorota         Franków               100.00 +  355: 290  150
    4     8 Łukasz         Tuszyński             133.94 +  400: 391  184
    5     4 Mariusz        Skrobosz              143.71 -  187: 532   94
    6    10 Tomasz         Zwoliński             140.28 -  287: 452   90
    7    12 Marek          Roszak                127.34 -  276: 390   77
    8    15 Rafał          Świątek               100.00 -  323: 344   50
    9    15 Sławomir       Piotrowski            122.04 -  304: 393   72
   10    14 Weronika       Rudnicka              116.75 -  342: 364   67
   11    18 Paweł          Łyszczarz             100.00 +  344: 227  150
   12    17 Radosław       Pastusiak             100.00 -  342: 354   50
   13    16 Maciej         Kuć                   100.00 +  448: 248  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1395  / 13 107.31




	Radosław Pastusiak 100.00 Sulęcin

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Beata          Wiączkowska           120.28 -  355: 473   70
    2    12 Dorota         Franków               100.00 -  288: 315   50
    3    19 Paweł          Łyszczarz             100.00 -  303: 375   50
    4    18 Józef          Wietecki              100.00 -  291: 421   50
    5    19 Bartosz        Pięta                 106.78 +  374: 344  157
    6    17 Piotr          Madej                 118.71 -  326: 379   69
    7    18 Rafał          Świątek               100.00 -  262: 348   50
    8    19 PAUZA
    9    17 Rafał          Stachowski            108.96 -  266: 342   59
   10    16 Zenon          Cichy                 100.00 +  345: 170  150
   11    17 Maciej         Kuć                   100.00 -  323: 368   50
   12    17 Agata          Pastusiak             100.00 +  354: 342  150
   13    17 Paweł          Łyszczarz             100.00 +  330: 268  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1055  / 12  87.92




	Józef Wietecki 100.00 Gorzów Wielkopolski

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Dariusz        Kuć                   119.61 -  319: 423   70
    2    19 Paweł          Łęcki                 100.00 -  281: 431   50
    3    18 Rafał          Stachowski            108.96 -  316: 390   59
    4    18 Radosław       Pastusiak             100.00 +  421: 291  150
    5    14 Dorota         Kuć                   114.96 -  281: 373   65
    6    19 Bartosz        Pięta                 106.78 -  388: 452   57
    7    16 Piotr          Madej                 118.71 -  422: 436   69
    8    18 Bartosz        Pięta                 106.78 -  235: 382   57
    9    18 Dorota         Franków               100.00 +  357: 324  150
   10    18 Paweł          Łyszczarz             100.00 +  396: 298  150
   11    14 Bogusław       Książek               110.18 +  353: 334  160
   12    16 Maciej         Kuć                   100.00 +  378: 311  150
   13    15 Rafał          Stachowski            108.96 -  353: 384   59
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1246  / 13  95.85




	Rafał Świątek 100.00 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Piotr          Madej                 118.71 +  329: 326  169
    2     8 Kazimierz.J    Merklejn              146.58 -  247: 384   97
    3    14 Paweł          Łęcki                 100.00 -  358: 449   50
    4    15 Zbigniew       Wietecki              121.38 -  365: 380   71
    5    17 Weronika       Rudnicka              116.75 +  386: 362  167
    6    12 Agata          Kuć                   103.45 -  302: 368   53
    7    18 Radosław       Pastusiak             100.00 +  348: 262  150
    8    15 Agata          Pastusiak             100.00 +  344: 323  150
    9    16 Paweł          Łyszczarz             100.00 +  465: 244  150
   10     7 Adam           Klimont               123.92 +  481: 342  174
   11     5 Marek          Herzig                121.14 -  330: 438   71
   12     8 Ireneusz       Moralewicz            113.00 -  287: 449   63
   13    12 Weronika       Rudnicka              116.75 +  386: 355  167
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1532  / 13 117.85




	Paweł Łyszczarz 100.00 Gorzów Wielkopolski

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Jolanta        Chłopińska            118.55 -  318: 467   69
    2    11 Mariusz        Skrobosz              143.71 -  243: 502   94
    3    19 Radosław       Pastusiak             100.00 +  375: 303  150
    4    14 Bogusław       Książek               110.18 -  283: 403   60
    5    18 Agata          Kuć                   103.45 -  308: 423   53
    6    18 Rafał          Stachowski            108.96 -  356: 441   59
    7    19 PAUZA
    8    17 Dorota         Franków               100.00 +  330: 297  150
    9    16 Rafał          Świątek               100.00 -  244: 465   50
   10    18 Józef          Wietecki              100.00 -  298: 396   50
   11    18 Agata          Pastusiak             100.00 -  227: 344   50
   12    18 Zenon          Cichy                 100.00 +  349: 200  150
   13    17 Radosław       Pastusiak             100.00 -  268: 330   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     985  / 12  82.08




	Paweł Łęcki 100.00 Gorzów Wielkopolski           

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    19 Małgorzata     Szczygieł             116.86 -  296: 313   67
    2    19 Józef          Wietecki              100.00 +  431: 281  150
    3    14 Rafał          Świątek               100.00 +  449: 358  150
    4     9 Robert         Duczemiński           136.34 -  374: 410   86
    5    11 Sławomir       Zabawa                109.26 +  342: 297  159
    6     5 Adam           Klimont               123.92 -  361: 367   74
    7     6 Marek          Herzig                121.14 +  402: 382  171
    8     6 Adam           Klimont               123.92 -  327: 404   74
    9    10 Zenon          Cichy                 100.00 +  461: 202  150
   10     6 Sławomir       Piotrowski            122.04 -  395: 412   72
   11    10 Weronika       Rudnicka              116.75 +  336: 315  167
   12     7 Beata          Wiączkowska           120.28 +  377: 360  170
   13     6 Ireneusz       Moralewicz            113.00 +  428: 427  163
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1653  / 13 127.15


Wyniki poszczególnych rund turnieju VI Mistrzostwa Ziemi Gorzowskiej



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kazimierz.J    Merklejn             - Weronika       Rudnicka              432: 305
   2 Dorota         Kuć                  - Stanisław      Rydzik                331: 374
   3 Mariusz        Skrobosz             - Ireneusz       Moralewicz            362: 441
   4 Monika         Gawron-Cieślik       - Dawid          Pikul                 299: 517
   5 Tomasz         Zwoliński            - Patrycja       Śliwińska             372: 306
   6 Bogusław       Książek              - Robert         Duczemiński           311: 448
   7 Jakub          Zaryński             - Sławomir       Zabawa                451: 349
   8 Rafał          Stachowski           - Łukasz         Tuszyński             364: 417
   9 Radosław       Konca                - Bartosz        Pięta                 417: 335
  10 Agata          Kuć                  - Marek          Roszak                354: 397
  11 Adam           Klimont              - Krzysztof      Borodziuk             584: 313
  12 Dorota         Franków              - Sławomir       Piotrowski            315: 411
  13 Zbigniew       Wietecki             - Maciej         Kuć                   377: 310
  14 Agata          Pastusiak            - Marek          Herzig                416: 346
  15 Beata          Wiączkowska          - Radosław       Pastusiak             473: 355
  16 Józef          Wietecki             - Dariusz        Kuć                   319: 423
  17 Piotr          Madej                - Rafał          Świątek               326: 329
  18 Paweł          Łyszczarz            - Jolanta        Chłopińska            318: 467
  19 Małgorzata     Szczygieł            - Paweł          Łęcki                 313: 296


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Radosław       Konca                - Adam           Klimont               408: 264
   2 Dawid          Pikul                - Agata          Pastusiak             443: 325
   3 Sławomir       Piotrowski           - Beata          Wiączkowska           351: 289
   4 Jolanta        Chłopińska           - Marek          Roszak                414: 416
   5 Zbigniew       Wietecki             - Jakub          Zaryński              316: 450
   6 Stanisław      Rydzik               - Robert         Duczemiński           472: 417
   7 Ireneusz       Moralewicz           - Tomasz         Zwoliński             396: 336
   8 Rafał          Świątek              - Kazimierz.J    Merklejn              247: 384
   9 Dariusz        Kuć                  - Rafał          Stachowski            444: 303
  10 Łukasz         Tuszyński            - Małgorzata     Szczygieł             325: 341
  11 Paweł          Łyszczarz            - Mariusz        Skrobosz              243: 502
  12 Radosław       Pastusiak            - Dorota         Franków               288: 315
  13 Krzysztof      Borodziuk            - Agata          Kuć                   402: 263
  14 Sławomir       Zabawa               - Bogusław       Książek               329: 382
  15 Maciej         Kuć                  - Marek          Herzig                367: 368
  16 Bartosz        Pięta                - Patrycja       Śliwińska             293: 442
  17 Weronika       Rudnicka             - Dorota         Kuć                   391: 348
  18 Monika         Gawron-Cieślik       - Piotr          Madej                 362: 291
  19 Paweł          Łęcki                - Józef          Wietecki              431: 281


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dawid          Pikul                - Radosław       Konca                 323: 393
   2 Kazimierz.J    Merklejn             - Jakub          Zaryński              389: 337
   3 Marek          Roszak               - Dariusz        Kuć                   321: 364
   4 Sławomir       Piotrowski           - Stanisław      Rydzik                327: 444
   5 Ireneusz       Moralewicz           - Małgorzata     Szczygieł             266: 398
   6 Jolanta        Chłopińska           - Krzysztof      Borodziuk             356: 321
   7 Robert         Duczemiński          - Marek          Herzig                368: 438
   8 Tomasz         Zwoliński            - Mariusz        Skrobosz              381: 386
   9 Adam           Klimont              - Weronika       Rudnicka              448: 378
  10 Beata          Wiączkowska          - Zbigniew       Wietecki              375: 365
  11 Patrycja       Śliwińska            - Bogusław       Książek               386: 373
  12 Łukasz         Tuszyński            - Monika         Gawron-Cieślik        479: 303
  13 Agata          Pastusiak            - Dorota         Franków               355: 290
  14 Rafał          Świątek              - Paweł          Łęcki                 358: 449
  15 Bartosz        Pięta                - Dorota         Kuć                   269: 437
  16 Sławomir       Zabawa               - Piotr          Madej                 348: 325
  17 Agata          Kuć                  - Maciej         Kuć                   381: 380
  18 Rafał          Stachowski           - Józef          Wietecki              390: 316
  19 Radosław       Pastusiak            - Paweł          Łyszczarz             303: 375


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Stanisław      Rydzik               - Kazimierz.J    Merklejn              368: 400
   2 Dariusz        Kuć                  - Adam           Klimont               395: 303
   3 Małgorzata     Szczygieł            - Radosław       Konca                 340: 425
   4 Dawid          Pikul                - Beata          Wiączkowska           448: 284
   5 Marek          Roszak               - Mariusz        Skrobosz              370: 393
   6 Patrycja       Śliwińska            - Jakub          Zaryński              427: 361
   7 Ireneusz       Moralewicz           - Jolanta        Chłopińska            410: 357
   8 Agata          Pastusiak            - Łukasz         Tuszyński             400: 391
   9 Paweł          Łęcki                - Robert         Duczemiński           374: 410
  10 Marek          Herzig               - Sławomir       Piotrowski            358: 346
  11 Dorota         Kuć                  - Sławomir       Zabawa                342: 380
  12 Tomasz         Zwoliński            - Agata          Kuć                   422: 347
  13 Weronika       Rudnicka             - Monika         Gawron-Cieślik        273: 389
  14 Bogusław       Książek              - Paweł          Łyszczarz             403: 283
  15 Zbigniew       Wietecki             - Rafał          Świątek               380: 365
  16 Dorota         Franków              - Rafał          Stachowski            378: 302
  17 Krzysztof      Borodziuk            - Maciej         Kuć                   273: 357
  18 Józef          Wietecki             - Radosław       Pastusiak             421: 291
  19 Piotr          Madej                - Bartosz        Pięta                 373: 349


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kazimierz.J    Merklejn             - Radosław       Konca                 385: 334
   2 Dariusz        Kuć                  - Dawid          Pikul                 401: 407
   3 Marek          Herzig               - Stanisław      Rydzik                421: 446
   4 Mariusz        Skrobosz             - Agata          Pastusiak             532: 187
   5 Patrycja       Śliwińska            - Małgorzata     Szczygieł             329: 374
   6 Robert         Duczemiński          - Ireneusz       Moralewicz            369: 355
   7 Łukasz         Tuszyński            - Bogusław       Książek               357: 374
   8 Jakub          Zaryński             - Sławomir       Piotrowski            451: 250
   9 Adam           Klimont              - Zbigniew       Wietecki              435: 239
  10 Jolanta        Chłopińska           - Beata          Wiączkowska           407: 315
  11 Paweł          Łęcki                - Sławomir       Zabawa                342: 297
  12 Monika         Gawron-Cieślik       - Tomasz         Zwoliński             375: 387
  13 Dorota         Franków              - Marek          Roszak                257: 480
  14 Dorota         Kuć                  - Józef          Wietecki              373: 281
  15 Maciej         Kuć                  - Piotr          Madej                 338: 325
  16 Rafał          Stachowski           - Krzysztof      Borodziuk             271: 334
  17 Weronika       Rudnicka             - Rafał          Świątek               362: 386
  18 Paweł          Łyszczarz            - Agata          Kuć                   308: 423
  19 Radosław       Pastusiak            - Bartosz        Pięta                 374: 344


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kazimierz.J    Merklejn             - Dariusz        Kuć                   390: 299
   2 Mariusz        Skrobosz             - Radosław       Konca                 352: 448
   3 Małgorzata     Szczygieł            - Dawid          Pikul                 321: 400
   4 Stanisław      Rydzik               - Jakub          Zaryński              385: 338
   5 Paweł          Łęcki                - Adam           Klimont               361: 367
   6 Robert         Duczemiński          - Patrycja       Śliwińska             440: 399
   7 Bogusław       Książek              - Jolanta        Chłopińska            330: 268
   8 Marek          Roszak               - Ireneusz       Moralewicz            414: 420
   9 Marek          Herzig               - Łukasz         Tuszyński             420: 389
  10 Agata          Pastusiak            - Tomasz         Zwoliński             287: 452
  11 Sławomir       Piotrowski           - Dorota         Kuć                   309: 455
  12 Rafał          Świątek              - Agata          Kuć                   302: 368
  13 Maciej         Kuć                  - Dorota         Franków               417: 349
  14 Beata          Wiączkowska          - Krzysztof      Borodziuk             483: 265
  15 Monika         Gawron-Cieślik       - Zbigniew       Wietecki              325: 359
  16 Sławomir       Zabawa               - Weronika       Rudnicka              396: 389
  17 Piotr          Madej                - Radosław       Pastusiak             379: 326
  18 Paweł          Łyszczarz            - Rafał          Stachowski            356: 441
  19 Bartosz        Pięta                - Józef          Wietecki              452: 388


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dawid          Pikul                - Kazimierz.J    Merklejn              479: 360
   2 Radosław       Konca                - Stanisław      Rydzik                471: 363
   3 Patrycja       Śliwińska            - Mariusz        Skrobosz              305: 400
   4 Robert         Duczemiński          - Dorota         Kuć                   400: 326
   5 Adam           Klimont              - Jolanta        Chłopińska            324: 349
   6 Marek          Herzig               - Paweł          Łęcki                 382: 402
   7 Tomasz         Zwoliński            - Beata          Wiączkowska           400: 389
   8 Dariusz        Kuć                  - Maciej         Kuć                   478: 225
   9 Agata          Kuć                  - Ireneusz       Moralewicz            392: 360
  10 Zbigniew       Wietecki             - Bogusław       Książek               425: 395
  11 Małgorzata     Szczygieł            - Sławomir       Zabawa                347: 457
  12 Marek          Roszak               - Agata          Pastusiak             390: 276
  13 Jakub          Zaryński             - Łukasz         Tuszyński             337: 415
  14 Rafał          Stachowski           - Weronika       Rudnicka              354: 516
  15 Dorota         Franków              - Monika         Gawron-Cieślik        346: 372
  16 Józef          Wietecki             - Piotr          Madej                 422: 436
  17 Sławomir       Piotrowski           - Bartosz        Pięta                 360: 237
  18 Radosław       Pastusiak            - Rafał          Świątek               262: 348
  19 Paweł          Łyszczarz            - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  8
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Radosław       Konca                - Dawid          Pikul                 401: 419
   2 Mariusz        Skrobosz             - Kazimierz.J    Merklejn              300: 455
   3 Stanisław      Rydzik               - Robert         Duczemiński           381: 405
   4 Tomasz         Zwoliński            - Dariusz        Kuć                   425: 330
   5 Marek          Roszak               - Marek          Herzig                370: 446
   6 Adam           Klimont              - Paweł          Łęcki                 404: 327
   7 Ireneusz       Moralewicz           - Jolanta        Chłopińska            407: 348
   8 Bogusław       Książek              - Sławomir       Zabawa                373: 472
   9 Agata          Kuć                  - Zbigniew       Wietecki              308: 349
  10 Łukasz         Tuszyński            - Małgorzata     Szczygieł             413: 478
  11 Dorota         Kuć                  - Jakub          Zaryński              263: 450
  12 Beata          Wiączkowska          - Patrycja       Śliwińska             404: 372
  13 Piotr          Madej                - Monika         Gawron-Cieślik        284: 344
  14 Maciej         Kuć                  - Sławomir       Piotrowski            320: 348
  15 Rafał          Świątek              - Agata          Pastusiak             344: 323
  16 Weronika       Rudnicka             - Rafał          Stachowski            445: 280
  17 Dorota         Franków              - Paweł          Łyszczarz             297: 330
  18 Józef          Wietecki             - Bartosz        Pięta                 235: 382
  19 Radosław       Pastusiak            - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  9
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Stanisław      Rydzik               - Dawid          Pikul                 467: 322
   2 Robert         Duczemiński          - Kazimierz.J    Merklejn              392: 304
   3 Radosław       Konca                - Tomasz         Zwoliński             384: 342
   4 Sławomir       Zabawa               - Mariusz        Skrobosz              312: 364
   5 Marek          Herzig               - Ireneusz       Moralewicz            486: 286
   6 Dariusz        Kuć                  - Małgorzata     Szczygieł             464: 266
   7 Jakub          Zaryński             - Adam           Klimont               420: 290
   8 Łukasz         Tuszyński            - Marek          Roszak                435: 404
   9 Beata          Wiączkowska          - Weronika       Rudnicka              312: 308
  10 Zenon          Cichy                - Paweł          Łęcki                 202: 461
  11 Jolanta        Chłopińska           - Patrycja       Śliwińska             293: 341
  12 Dorota         Kuć                  - Bogusław       Książek               338: 383
  13 Piotr          Madej                - Agata          Kuć                   334: 325
  14 Maciej         Kuć                  - Monika         Gawron-Cieślik        319: 392
  15 Sławomir       Piotrowski           - Agata          Pastusiak             393: 304
  16 Rafał          Świątek              - Paweł          Łyszczarz             465: 244
  17 Rafał          Stachowski           - Radosław       Pastusiak             342: 266
  18 Józef          Wietecki             - Dorota         Franków               357: 324


Runda nr 10
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dawid          Pikul                - Marek          Herzig                368: 327
   2 Dariusz        Kuć                  - Radosław       Konca                 275: 494
   3 Jakub          Zaryński             - Robert         Duczemiński           425: 419
   4 Kazimierz.J    Merklejn             - Tomasz         Zwoliński             480: 387
   5 Mariusz        Skrobosz             - Stanisław      Rydzik                454: 408
   6 Paweł          Łęcki                - Sławomir       Piotrowski            395: 412
   7 Rafał          Świątek              - Adam           Klimont               481: 342
   8 Ireneusz       Moralewicz           - Łukasz         Tuszyński             332: 425
   9 Sławomir       Zabawa               - Marek          Roszak                267: 387
  10 Agata          Kuć                  - Beata          Wiączkowska           371: 397
  11 Bogusław       Książek              - Piotr          Madej                 304: 404
  12 Jolanta        Chłopińska           - Małgorzata     Szczygieł             290: 384
  13 Monika         Gawron-Cieślik       - Patrycja       Śliwińska             367: 429
  14 Weronika       Rudnicka             - Agata          Pastusiak             364: 342
  15 Dorota         Franków              - Dorota         Kuć                   313: 366
  16 Zenon          Cichy                - Radosław       Pastusiak             170: 345
  17 Rafał          Stachowski           - Maciej         Kuć                   391: 285
  18 Józef          Wietecki             - Paweł          Łyszczarz             396: 298


Runda nr 11
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Radosław       Konca                - Robert         Duczemiński           429: 512
   2 Dawid          Pikul                - Mariusz        Skrobosz              469: 430
   3 Kazimierz.J    Merklejn             - Stanisław      Rydzik                459: 302
   4 Jakub          Zaryński             - Beata          Wiączkowska           480: 428
   5 Marek          Herzig               - Rafał          Świątek               438: 330
   6 Małgorzata     Szczygieł            - Tomasz         Zwoliński             387: 397
   7 Sławomir       Piotrowski           - Dariusz        Kuć                   310: 335
   8 Łukasz         Tuszyński            - Piotr          Madej                 420: 400
   9 Marek          Roszak               - Monika         Gawron-Cieślik        396: 369
  10 Paweł          Łęcki                - Weronika       Rudnicka              336: 315
  11 Adam           Klimont              - Dorota         Kuć                   354: 399
  12 Patrycja       Śliwińska            - Agata          Kuć                   274: 434
  13 Ireneusz       Moralewicz           - Rafał          Stachowski            387: 344
  14 Bogusław       Książek              - Józef          Wietecki              334: 353
  15 Jolanta        Chłopińska           - Sławomir       Zabawa                524: 304
  16 Zenon          Cichy                - Dorota         Franków               177: 406
  17 Maciej         Kuć                  - Radosław       Pastusiak             368: 323
  18 Agata          Pastusiak            - Paweł          Łyszczarz             344: 227


Runda nr 12
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Robert         Duczemiński          - Dawid          Pikul                 455: 407
   2 Marek          Herzig               - Kazimierz.J    Merklejn              392: 409
   3 Jakub          Zaryński             - Radosław       Konca                 324: 416
   4 Mariusz        Skrobosz             - Dariusz        Kuć                   310: 411
   5 Tomasz         Zwoliński            - Łukasz         Tuszyński             413: 356
   6 Stanisław      Rydzik               - Marek          Roszak                365: 405
   7 Beata          Wiączkowska          - Paweł          Łęcki                 360: 377
   8 Ireneusz       Moralewicz           - Rafał          Świątek               449: 287
   9 Małgorzata     Szczygieł            - Sławomir       Piotrowski            364: 368
  10 Patrycja       Śliwińska            - Adam           Klimont               438: 279
  11 Dorota         Kuć                  - Jolanta        Chłopińska            370: 438
  12 Agata          Kuć                  - Bogusław       Książek               386: 367
  13 Sławomir       Zabawa               - Monika         Gawron-Cieślik        326: 387
  14 Piotr          Madej                - Rafał          Stachowski            370: 349
  15 Weronika       Rudnicka             - Dorota         Franków               431: 250
  16 Józef          Wietecki             - Maciej         Kuć                   378: 311
  17 Agata          Pastusiak            - Radosław       Pastusiak             342: 354
  18 Zenon          Cichy                - Paweł          Łyszczarz             200: 349


Runda nr 13
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Robert         Duczemiński          - Kazimierz.J    Merklejn              329: 387
   2 Dawid          Pikul                - Radosław       Konca                 348: 343
   3 Dariusz        Kuć                  - Tomasz         Zwoliński             386: 368
   4 Marek          Herzig               - Jakub          Zaryński              398: 339
   5 Marek          Roszak               - Mariusz        Skrobosz              365: 356
   6 Paweł          Łęcki                - Ireneusz       Moralewicz            428: 427
   7 Łukasz         Tuszyński            - Sławomir       Piotrowski            370: 336
   8 Jolanta        Chłopińska           - Stanisław      Rydzik                413: 385
   9 Beata          Wiączkowska          - Patrycja       Śliwińska             329: 432
  10 Agata          Kuć                  - Małgorzata     Szczygieł             359: 369
  11 Monika         Gawron-Cieślik       - Piotr          Madej                 441: 227
  12 Rafał          Świątek              - Weronika       Rudnicka              386: 355
  13 Dorota         Kuć                  - Adam           Klimont               302: 383
  14 Bogusław       Książek              - Sławomir       Zabawa                431: 365
  15 Rafał          Stachowski           - Józef          Wietecki              384: 353
  16 Agata          Pastusiak            - Maciej         Kuć                   448: 248
  17 Paweł          Łyszczarz            - Radosław       Pastusiak             268: 330
  18 Zenon          Cichy                - Dorota         Franków               200: 411
Lista rankingowa na dzień 04-10-2008

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Kazimierz.J Merklejn           Szczecin             147.38  28149  191
   2 Mariusz Wrześniewski           Kraków               147.04  21762  148
   3 Stanisław Rydzik               Warszawa             143.49  28411  198
   4 Dariusz Kosz                   Nysa                 143.30  25507  178
   5 Kamil Górka                    Kraków               142.79  28558  200
   6 Michał Makowski                Warszawa             142.70   8705   61
   7 Mariusz Skrobosz               Warszawa             142.59  28375  199
   8 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 141.05  26940  191
   9 Sławomir Kucia                 Krosno               140.98  14662  104
  10 Dawid Pikul                    Poznań               140.88  24936  177
  11 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      140.63   6047   43
  12 Marek Syczuk                   Warszawa             140.36  13194   94
  13 Szymon Fidziński               Warszawa             140.17  10092   72
  14 Mateusz Żbikowski              Warszawa             140.05  26469  189
  15 Krzysztof Obremski             Legnica              139.51  26646  191
  16 Tomasz Zwoliński               Skierdy              139.25  27572  198
  17 Justyna Górka                  Kraków               138.95  27651  199
  18 Marcin Mroziuk                 Warszawa             138.93  11809   85
  19 Miłosz Wrzałek                 Reda                 138.58  24529  177
  20 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       138.23  25158  182
  21 Filip Sosin                    Warszawa             138.14   7045   51
  22 Piotr Pietuchowski             Białystok            137.95  25659  186
  23 Krzysztof Mówka                Warszawa             137.18  26338  192
  24 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  137.10  24816  181
  25 Michał Trumpus                 Wrocław              136.98  14109  103
  26 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             136.58  13112   96
  27 Andrzej Oleksiak               Ostróda              136.31  26580  195
  28 Joanna Juszczak                Warszawa             135.36  12995   96
  29 Tomasz Ciejka                  Kraków               134.95  17004  126
  30 Rafał Lenartowski              Gdynia               134.91  26038  193
  31 Radosław Konca                 Warszawa             134.70  12258   91
  32 Jakub Zaryński                 Świnoujście          134.29  17323  129
  33 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             134.20  26705  199
  34 Aleksander Puchalski           Włocławek            134.17  16637  124
  35 Patryk Gadus                   Pszczew              134.08  11665   87
  36 Przemysław Herdzina            Kraków               133.88  25438  190
  37 Michał Alabrudziński           Włocławek            133.77  26755  200
  38 Dariusz Banaszek               Warszawa             133.66   5079   38
  39 Grzegorz Święcki               Białystok            133.21   9058   68
  40 Wojciech Zemło                 Łódź                 133.18  25304  190
  41 Paweł Jackowski                Warszawa             133.05  26610  200
  42 Marek Reda                     Wołomin              133.02  25008  188
  43 Maciej Czupryniak              Milanówek            133.00  12502   94
  44 Andrzej Kowalski               Gdańsk               131.92  26121  198
  45 Kamil Nawrocki                 Bydgoszcz            131.81  24122  183
  46 Mariusz Margalski              Pieczyska            131.69  23836  181
  47 Filip Warzecha                 Gdynia               131.11  17175  131
  48 Marcin Figiel                  Kraków               131.09   6030   46
  49 Bartosz Morawski               Gliwice              131.03  11531   88
  50 Irena Sołdan                   Rumia                130.88  25391  194
  51 Rafał Dąbrowski                Ostróda              130.85  23553  180
  52 Wojciech Sołdan                Rumia                130.09  23546  181
  53 Paweł Janaś                    Głogów               129.92  24684  190
  54 Dariusz Puton                  Ruda Śląska          129.85  24931  192
  55 Marek Salamon                  Bytom                129.83  18825  145
  56 Robert Kamiński                Warszawa             129.36  20827  161
  57 Jacek Gasik                    Warszawa             129.33   3880   30
  58 Andrzej Rakoczy                Kraków               128.85   6185   48
  59 Artur Irzyk                    Kraków               128.31  19503  152
  60 Łukasz Bobowski                Suchedniów           128.28  21808  170
  61 Marek Roszak                   Poznań               128.07  24846  194
  62 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             128.01  15489  121
  63 Małgorzata Sulejewska          Kraków               127.88  25321  198
  64 Marta Szeliga-Frynia           Warszawa             127.87   8567   67
  65 Katarzyna Małek                Mielec               127.86   4603   36
  66 Przemysław Rybicki             Otwock               127.77  19038  149
  67 Jakub Nalepa                   Gliwice              127.70  16984  133
  68 Michał Lipka                   Mielec               127.53   5484   43
  69 Andrzej Rechowicz              Katowice             127.06  24396  192
  70 Sergiusz Puchalski             Włocławek            127.03   3938   31
  71 Krzysztof Langiewicz           Ostróda              126.93  25133  198
  72 Piotr Szałkiewicz              Wrocław              126.80  15343  121
  73 Maciej Michalak                Łódź                 126.46  17705  140
  74 Andrzej Słapiński              Warszawa             126.43   5057   40
  75 Ewa Ciszewska                  Katowice             126.32  23875  189
  76 Jan Kozłowski                  Kraków               126.32  14653  116
  77 Łukasz Bryła                   Mielec               126.16  13373  106
  78 Dawid Adamczyk                 Wodzisław Śląski     125.88  10196   81
  79 Artur Koszel                   Warszawa             125.78  24024  191
  80 Robert Głowacki                Łódź                 125.76  22008  175
  81 Jarosław Puchalski             Łódź                 125.65  12816  102
  82 Ryszard Dębski                 Biała Podlaska       125.60  11178   89
  83 Jakub Szymczak                 Łódź                 125.56  15067  120
  84 Tomasz Suchanek                Wrocław              125.46  23838  190
  85 Kuba Koisar                    Warszawa             125.29  24683  197
  86 Piotr Rosół                    Warszawa             124.75  14596  117
  87 Dariusz Maciejuk               Warszawa             124.54  15443  124
  88 Ewa Żbikowska                  Warszawa             124.23   5963   48
  89 Leszek Stecuła                 Bytom                124.16   4718   38
  90 Andrzej Gostomski              Łódź                 124.08   4467   36
  91 Mariusz Grodek                 Olsztyn              123.97   8926   72
  92 Marek Róziecki                 Rybnik               123.78   6313   51
  93 Rafał Wesołowski               Warszawa             123.68  23128  187
  94 Katarzyna Sołdan               Rumia                123.64  23615  191
  95 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              123.56  23847  193
  96 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             123.55  24463  198
  97 Aleksandra Merklejn-Kaczanowska Szczecin             123.34  12457  101
  98 Bogusław Szyszka               Oława                123.29   9740   79
  99 Mirosław Uglik                 Warszawa             122.98  15864  129
 100 Dariusz Kuć                    Stargard Szczecińsk  122.96  23977  195
 101 Adam Klimont                   Wałcz                122.95  22008  179
 102 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            122.85  24569  200
 103 Dorota Zielińska               Piaseczno            122.84  10810   88
 104 Sławomir Piotrowski            Biała Podlaska       122.64  24529  200
 105 Marek Dudkiewicz               Milanówek            122.62  23543  192
 106 Agnieszka Krupka               Krosno               122.38  14808  121
 107 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  122.37  17376  142
 108 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             122.36   8932   73
 109 Łukasz Szałkiewicz             Wrocław              122.25  15892  130
 110 Grzegorz Wiączkowski           Wrocław              121.95  12683  104
 111 Sławomir Buk                   Gliwice              121.83   5848   48
 112 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  121.54  23943  197
 113 Małgorzata Deszczyńska         Milanówek            121.40   5220   43
 114 Grzegorz Kurowski              Warszawa             120.78  21136  175
 115 Arkadiusz Biegun               Kraków               120.77  10386   86
 116 Tomasz Ruta                    Warszawa             120.62  12062  100
 117 Maciej Perzyński               Piła                 120.62   9408   78
 118 Adam Szukalski                 Coventry [W. Bryt.]  120.43   9514   79
 119 Anita Bruska                   Gdynia               120.39   8066   67
 120 Mariusz Sylwestrzuk            Warszawa             120.31  22980  191
 121 Daniel Janus                   Wąchock              120.21  21518  179
 122 Grzegorz Pukniel               Lublin               120.10  20897  174
 123 Janusz Kaczor                  Międzyrzec Podl.     120.10   5044   42
 124 Karol Waniek                   Wrocław              119.96   8157   68
 125 Rafał Matczak                  Milanówek            119.94  11514   96
 126 Michał Ozimiński               Łódź                 119.93  22666  189
 127 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              119.81   6470   54
 128 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       119.76  15210  127
 129 Beata Wiączkowska              Wrocław              119.72  19634  164
 130 Paweł Kowalski                 Kutno                119.50  16132  135
 131 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           119.34  20049  168
 132 Jolanta Chłopińska             Wałcz                119.17  23595  198
 133 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         119.12  22632  190
 134 Grzegorz Wilk                  Kraków               119.07   6430   54
 135 Artur Tomczyk                  Piła                 118.51   4622   39
 136 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               118.43  10303   87
 137 Andrzej Tyczyno                Bydgoszcz            118.24  16081  136
 138 Beata Piotrowska               Łódź                 118.03  21364  181
 139 Mikołaj Fidziński              Dębica               118.02   7317   62
 140 Bogusław Puchalski             Włocławek            118.00  11682   99
 141 Maciej Rzychoń                 Katowice             118.00  12154  103
 142 Walenty Siemaszko              Lipiany              117.87  10019   85
 143 Magdalena.Maja Rusak           Poznań               117.78   4240   36
 144 Jerzy Matyasik                 Kraków               117.74  22842  194
 145 Lucyna Śniadach                Rumia                117.73  12244  104
 146 Jarosław Kamienik              Słupsk               117.65   4000   34
 147 Bartosz Orłowski               Bytom                117.47  22672  193
 148 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            117.41  22778  194
 149 Janusz Krupiński               Bytom                117.40  12444  106
 150 Jarosław Michalak              Łódź                 117.27  11141   95
 151 Anna Kowalska-Demczyszyn       Bielsko Biała        116.74   9456   81
 152 Lucyna Korga                   Zabrze               116.69   4201   36
 153 Teresa Zalewska                Racibórz             116.49   9785   84
 154 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            116.47  21780  187
 155 Dorota Maciejuk                Warszawa             116.15  13706  118
 156 Halina Roszak                  Poznań               116.14  18466  159
 157 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       116.08   6965   60
 158 Tomasz Sienkiewicz             Białogard            115.97  17048  147
 159 Aleksander Puzyna              Warszawa             115.80   5674   49
 160 Jarosław Żuliński              Szczecin             115.77   3589   31
 161 Stanisław Gasik                Warszawa             115.66  14342  124
 162 Andrzej Przybyłowicz           Warszawa             115.61   5665   49
 163 Weronika Rudnicka              Ustka                115.61  22660  196
 164 Piotr Jakubiak                 Żyrardów             115.55   7395   64
 165 Jarosław Sobczak               Warszawa             115.45  20666  179
 166 Mariusz Kubicki                Inowrocław           115.23  11062   96
 167 Tomasz Górka                   Łęczna               114.99  11384   99
 168 Marcin Skowron                 Zabrze               114.99   9659   84
 169 Grzegorz Kulgawczuk            Biała Podlaska       114.94  12758  111
 170 Jacek Pietruszka               Kraków               114.86  11831  103
 171 Michał Szymkowski              Wrocław              114.54   4238   37
 172 Joanna Brychcy                 Katowice             114.52  22674  198
 173 Anna Stefańska                 Łódź                 114.50  22556  197
 174 Dorota Kuć                     Stargard Szczecińsk  114.44  21171  185
 175 Piotr Madej                    Wrocław              114.43   5035   44
 176 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  114.41  10411   91
 177 Mirosław Konsik                Gdańsk               114.41   3661   32
 178 Marta Dobrzańska               Kraków               114.40  13042  114
 179 Katarzyna Rosiek               Kraków               114.39   9952   87
 180 Maciej Stolarczyk              Zator                114.23   3541   31
 181 Przemysław Pok                 Szczecin             114.22   4112   36
 182 Tomasz Łapka                   Opole                114.11  20084  176
 183 Łukasz Mycio                   Górowo Iławeckie     114.00  10716   94
 184 Piotr Adamczyk                 Tarnów               113.67  18529  163
 185 Krzysztof Leśniak              Kraków               113.65  10456   92
 186 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             113.53  21570  190
 187 Marek Rogalski                 Warszawa             113.48  16000  141
 188 Anna Niedzielko                Szczecin             113.46   9531   84
 189 Piotr Domański                 Łódź                 113.43   3403   30
 190 Ryszard Żydaczewski            Lubin                113.06   4070   36
 191 Magdalena Kupczyńska           Szczecin             112.85  12075  107
 192 Grzegorz Kwiecień              Kraków               112.78  18157  161
 193 Renata Kowalska                Bielsko Biała        112.74   8794   78
 194 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             112.62  18808  167
 195 Zdzisław Szota                 Warszawa             112.56  11819  105
 196 Andrzej Grabiński              Suchedniów           112.48   7424   66
 197 Jarosław Olek                  Warszawa             112.48   4949   44
 198 Magdalena Kublik               Warszawa             112.47  22382  199
 199 Monika Sadurska                Warszawa             112.46   9559   85
 200 Rafał Skibicki                 Lębork               112.19  21428  191
 201 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              112.08   5380   48
 202 Alina Białobrzewska            Gdynia               112.02  11090   99
 203 Bogdan Kozłowski               Białystok            112.01   8737   78
 204 Sylwester Wójcik               Lublin               111.71   3463   31
 205 Agnieszka Goniowska            Wrocław              111.65  19427  174
 206 Andrzej Kroc                   Łódź                 111.39  14481  130
 207 Patrycja Śliwińska             Szczecin             111.37  21495  193
 208 Alicja Kosińska                Szczecin             111.21  10454   94
 209 Dominik Piasecki               Słupsk               111.02  10547   95
 210 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             110.93  21188  191
 211 Agnieszka Jaśkiewicz           Czechowice-Dziedzice 110.84   7648   69
 212 Michał Kolaj                   Ostróda              110.65  16376  148
 213 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            110.62  20133  182
 214 Anna Dłużniewska               Warszawa             110.50  13149  119
 215 Joanna Ostrowska               Warszawa             110.46  21098  191
 216 Robert Soszka                  Warszawa             110.43   5632   51
 217 Radosław Sowiński              Warszawa             110.39   7286   66
 218 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             110.33   9709   88
 219 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  110.29   8272   75
 220 Małgorzata Jóźwiak             Iława                110.24  20174  183
 221 Bogusław Książek               Szczecin             110.20  20056  182
 222 Tadeusz Wiśniewski             Piła                 110.18   3746   34
 223 Paweł Jędryka                  Tarnów               110.03   3961   36
 224 Maciej Kuczyński               Gdynia               109.84  12082  110
 225 Katarzyna Żuławska             Katowice             109.35  17934  164
 226 Daniel Tomczyk                 Piła                 109.16   4148   38
 227 Sławomir Zabawa                Wałcz                108.87  10343   95
 228 Urszula Solarska               Łódź                 108.68  21084  194
 229 Piotr Wierzchowski             Widuchowa            108.14   5515   51
 230 Jolanta Kosmowska              Warszawa             108.08   7025   65
 231 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    108.00   4752   44
 232 Jerzy Luter                    Bytom                107.88  20713  192
 233 Karolina Drabik                Skarżysko            107.86   7550   70
 234 Rafał Stachowski               Police               107.67  12059  112
 235 Łukasz Święcki                 Białystok            107.54   4194   39
 236 Tomasz Siwiński                Zawiercie            107.40  21157  197
 237 Krystyna Augustyniak           Łódź                 107.32   7727   72
 238 Piotr Szutenberg               Ustka                107.11   9319   87
 239 Wiesław Olewiński              Warszawa             107.04   8242   77
 240 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         106.80  19971  187
 241 Małgorzata Sameryt             Warszawa             106.77  10357   97
 242 Grażyna Wesołowska             Łódź                 106.75  19002  178
 243 Barbara Łukaszewicz            Wrocław              106.50  13099  123
 244 Małgorzata Puternicka          Gdańsk               106.45  12881  121
 245 Tomasz Smulewicz               Łódź                 106.34   3722   35
 246 Michał Puchowski               Izbicko              106.30   4252   40
 247 Anna Swoboda                   Wałbrzych            105.96   4980   47
 248 Danuta Langiewicz              Ostróda              105.37  20441  194
 249 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             105.33   7584   72
 250 Henryk Ryś                     Warszawa             105.29   3580   34
 251 Łukasz Baranowski              Reda                 105.24  14102  134
 252 Przemysław Pawlic              Wrocław              105.19  20092  191
 253 Grzegorz Bajer                 Łódź                 105.14  17873  170
 254 Czesław Grajewski              Choroszcz            104.67   8792   84
 255 Monika Lewandowska             Warszawa             104.61   7218   69
 256 Marianna Kozłowska             Białystok            104.60   8159   78
 257 Elżbieta Szuba                 Bytom Odrzański      104.19   3751   36
 258 Bartosz Pięta                  Swarzędz             104.15   6145   59
 259 Anna Andrzejczuk               Milanówek            104.02   4889   47
 260 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     104.01   9569   92
 261 Tomasz Żbikowski               Warszawa             104.00   5408   52
 262 Agata Kuć                      Stargard Szczeciński 103.95  17879  172
 263 Michał Garnowski               Pasłęk               103.94   3742   36
 264 Maria Grzegorzewska            Nowe Miasto Lubawsk  103.86   3739   36
 265 Iza Kraj                       Warszawa             103.76   9753   94
 266 Jarosław Karp                  Jędrzejów            103.58   6733   65
 267 Mariusz Makuch                 Zator                103.51   4451   43
 268 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            103.22   3716   36
 269 Monika Laskowska               Wrocław              103.03   7727   75
 270 Łukasz Sornek                  Mikołów              102.88   4938   48
 271 Maurycy Machnio                Lipiany              102.86   3703   36
 272 Jacek Nowak                    Szczecin             102.69   5237   51
 273 Joanna Żłobicka                Wrocław              102.34  11974  117
 274 Krzysztof Kodzis               Inowrocław           102.33   3684   36
 275 Ryszard Korpalski              Wrocław              102.27  10022   98
 276 Adam Janicki                   Łódź                 101.89  20379  200
 277 Henryk Piotrowski              Lidzbark Warmiński   101.62  11280  111
 278 Rafał  Wagnerowski             Tarnów               101.50   3857   38
 279 Krzysztof Sojka                Łódź                 101.31   8510   84
 280 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           101.17  19425  192
 281 Sławomir Długosz               Ostróda              101.16  16793  166
 282 Elżbieta Święcka               Białystok            101.13   3944   39
 283 Jerzy Tatarczuk                Warszawa             101.11   3640   36
 284 Joanna Kubińska                Warszawa             101.05  10610  105
 285 Anna Arana                     Warszawa             100.93  19883  197
 286 Ziemowit Pazda                 Wrocław              100.82  10889  108
 287 Paweł Michalski                Ksawerów             100.70   6042   60
 288 Kazimierz Merklejn             Szczecin             100.63   7547   75
 289 Małgorzata Sikora              Kraków                99.94   3598   36
 290 Maciej Pilc                    Poznań                99.93   2998   30
 291 Anna Gorszka-Bilska            Przecław              99.72   3590   36
 292 Jacek Dec                      Pszczew               99.71   7478   75
 293 Mariusz Michalski              Inowrocław            99.57   6970   70
 294 Rafał Świątek                  Wrocław               99.12   7137   72
 295 Ireneusz Kaczmarczyk           Gdańsk                99.07  12086  122
 296 Aleksandra Łukaszewicz         Wrocław               98.81   6324   64
 297 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk                98.54   9361   95
 298 Marek Kocikowski               Ostróda               98.36   3541   36
 299 Damian Chabrowski              Lublin                98.30   4620   47
 300 Sławomir Szymański             Szczecin              98.05   3628   37
 301 Paweł Frynia                   Konstantynów Łódzki   97.53   3511   36
 302 Katarzyna Dębska               Ostróda               97.40  14025  144
 303 Natalia Kosiba                 Warszawa              96.15   3269   34
 304 Błażej Fidziński               Dębica                95.63   3347   35
 305 Bartłomiej Dalecki             Rumia                 95.29   4002   42
 306 Szymon Stolarczyk              Zator                 94.97   2849   30
 307 Grażyna Kaczyńska              Łódź                  94.92   7214   76
 308 Danuta Połomska                Ostrów Wlkp.          94.62   8516   90
 309 Jacek Cichecki                 Józefów               94.52  10586  112
 310 Jerzy Ciesielski               Łódź                  94.42   3588   38
 311 Tomasz Silny                   Gdynia                94.21   9892  105
 312 Marcin Radwański               Wrocław               93.00   2976   32
 313 Anna  Bogucka                  Wrocław               92.97   3440   37
 314 Tomasz Lewiński                Wejherowo             92.76   4267   46
 315 Krzysztof Kokot                Nowy Targ             91.87   2756   30
 316 Agnieszka Kozak                Gdynia                91.31  12144  133
 317 Justyna Szymendera             Ostrów Wlkp           91.01   7736   85
 318 Bożena Guział                  Racibórz              90.67   3264   36
 319 Zygmunt Skwarek                Katowice              90.65   4623   51
 320 Mateusz Gołębiewski            Łódź                  90.60   9604  106
 321 Sandra Sekuła                  Szczecin              90.53   5341   59
 322 Wojciech Obremski              Legnica               90.31   6141   68
 323 Grażyna Cieślikowska           Racibórz              90.06   3242   36
 324 Agata Pastusiak                Sulęcin               89.96   8186   91
 325 Paweł Golubiński               Gdynia                89.34   6343   71
 326 Agata Nawrocka                 Bydgoszcz             88.30   7594   86
 327 Natalia Połomska               Ostrów Wlkp           87.85   7819   89
 328 Radosław Pastusiak             Sulęcin               87.52   8052   92
 329 Sylwia Buks                    Warszawa              87.51   3063   35
 330 Radosław Więch                 Warszawa              87.43   6557   75
 331 Piotr Szewczyk                 Skarżysko-Kamienna    87.23   3053   35
 332 Dorota Patera                  Legnica               86.70   2601   30
 333 Katarzyna Bogusławska          Piastów               86.68   3207   37
 334 Kamil Puton                    Ruda Śląska           84.42   2786   33
 335 Joanna Zacharewicz             Bydgoszcz             84.10   4037   48
 336 Krzysztof Zawadzki             Sampława              84.02   4537   54
 337 Maciej Kuć                     Stargard Szczeciński  83.61  11288  135
 338 Beata Sekuła                   Szczecin              82.98   5062   61
 339 Jan Pawłowski                  Warszawa              81.72   3841   47
 340 Ewa Jóźwiak                    Iława                 79.93   3597   45
 341 Anna Lenartowska               Gdynia                78.89   6232   79
 342 Julia Solarska                 Łódź                  75.72   3483   46
 343 Mirosław Dymkowski             Czechowice-Dziedzice  74.94   2698   36
 344 Alicja Bielecka                Poznań                74.76   2542   34
 345 Paulina Naplocha               Racibórz              74.67   5824   78
 346 Blanka Zwolińska               Skierdy               72.85   4808   66
 347 Paweł Jankowski                Nowe Miasto Lubawsk   61.94   2044   33
 348 Mirosław Dejna                 Sampława              59.24   3021   51




Poczekalnia na dzień 04-10-2008

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Jarosław Krzemiński            Tuchów               117.17   3398   29
   2 Iwona Kucia                    Krosno               115.52   3350   29
   3 Roman Figiel                   Zawichost            110.52   3205   29
   4 Krzysztof Bukowski             Milanówek            104.45   3029   29
   5 Anna Czarnecka                 Zgierz                98.31   2851   29
   6 Zbigniew Rybak                 Warszawa              92.45   2681   29
   7 Paweł Szczekutek               Warszawa              89.03   2582   29
   8 Filip Klar                     Mielec               119.14   3336   28
   9 Ewa Fiszer-Włodarczyk          Wrocław               94.54   2647   28
  10 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   80.21   2246   28
  11 Małgorzata Nowakowska          Pruszcz Gdański       69.29   1940   28
  12 Michał Waszkiewicz             Warszawa             125.07   3377   27
  13 Remigiusz Skwarek              Bydgoszcz            117.19   3164   27
  14 Maciej Śliwa                   Zabrze               116.85   3155   27
  15 Jacek Gigoła                   Gorzów Wielkopolski  109.70   2962   27
  16 Michał Musielak                Bydgoszcz            106.67   2880   27
  17 Piotr Chabowski                Piła                 105.70   2854   27
  18 Maciej Grąbczewski             Piła                  95.22   2571   27
  19 Hanna Gawłowska                Piła                  88.74   2396   27
  20 Anna Szyperska                 Poznań                91.50   2379   26
  21 Jakub Kraj                     Szczecin              91.35   2375   26
  22 Izabela Długosz                Ostróda               68.00   1768   26
  23 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski   96.20   2405   25
  24 Maksymilian Kardas             Warszawa              91.24   2281   25
  25 Jędrzej Florek                 Bydgoszcz            134.25   3222   24
  26 Jan Ziółkowski                 Rumia                125.88   3021   24
  27 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk  124.00   2976   24
  28 Mariusz Skrzypczyński          Reda                 122.96   2951   24
  29 Joanna Stępień                 Katowice             122.29   2935   24
  30 Maciej Mizgier                 Gdańsk               118.08   2834   24
  31 Andrzej Stańczyk               Kraków               115.92   2782   24
  32 Damian Krężel                  Mielec               114.50   2748   24
  33 Wojciech Morawski              Gliwice              113.96   2735   24
  34 Jacek Petrus                   Wrocław              109.29   2623   24
  35 Leszek Kacprzyk                Katowice             106.50   2556   24
  36 Leszek Dobrowolski             Wrocław              104.08   2498   24
  37 Aleksandra Krencjasz           Łódź                 103.50   2484   24
  38 Tomasz Wiśniewski              Chełmża              100.92   2422   24
  39 Mariusz Niemczyk               Kraków               100.17   2404   24
  40 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            100.12   2403   24
  41 Katarzyna Majewska             Lublin                98.75   2370   24
  42 Iwona Rutkowska                Warszawa              98.46   2363   24
  43 Maria Jarosz                   Lublin                97.79   2347   24
  44 Magdalena Szymala              Lublin                94.88   2277   24
  45 Tomasz  Jedynak                Majków                93.29   2239   24
  46 Krzysztof Kruk                 Łódź                  93.25   2238   24
  47 Edward Smołka                  Zabrze                92.08   2210   24
  48 Krzysztof Wychudzki            Ostróda               85.00   2040   24
  49 Bartosz Klimczak               Mysiadło              81.08   1946   24
  50 Beata Kozłowska                Białystok             74.33   1784   24
  51 Mateusz Pawlaczyk              Ostróda               73.88   1773   24
  52 Krzysztof Żurawski             Nowe Miasto Lubawsk  110.39   2539   23
  53 Marek Swoboda                  Wałbrzych            106.61   2452   23
  54 Paweł Opyc                     Warszawa             105.74   2432   23
  55 Sławomir Rosochacz             Lublin                95.39   2194   23
  56 Adam Kędzior                   Lublin                94.83   2181   23
  57 Grażyna Kula                   Sosnowiec             94.04   2163   23
  58 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   90.87   2090   23
  59 Zdzisław Parnicki              Słupsk                88.04   2025   23
  60 Mateusz Stańczyk               Tarnów                86.70   1994   23
  61 Agnieszka Szczekutek           Warszawa              85.35   1963   23
  62 Michał Mamoń                   Zator                 82.26   1892   23
  63 Piotr Ziółkowski               Piaseczno             81.96   1885   23
  64 Anna Żyła                      Wrocław               79.09   1819   23
  65 Michał Dulat                   Kraków                78.61   1808   23
  66 Jolanta Bednarska              Łódź                  67.87   1561   23
  67 Ryszard Schwartz               Kąpino                84.18   1852   22
  68 Jacek Jabłonowski              Iława                 80.73   1776   22
  69 Teresa Fortuna                 Lubin                122.80   2456   20
  70 Radosław Jachna                Łódź                 109.95   2199   20
  71 Joanna Julian                  Wrocław               88.50   1770   20
  72 Dariusz Dzierża                Kraków               153.16   2910   19
  73 Robert Zabłocki                Łódź                 126.21   2398   19
  74 Andrzej Bryła                  Mielec               118.37   2249   19
  75 Joanna Regdos                  Kraków                98.74   1876   19
  76 Marek Gutjar                   Starogard Gdański     93.74   1781   19
  77 Krzysztof Usakiewicz           Warszawa             128.44   2312   18
  78 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             121.61   2189   18
  79 Anna Chybowska                 Sochaczew            102.56   1846   18
  80 Wojciech Wróbel                Zator                 98.78   1778   18
  81 Błażej Fuczek                  Przeciszów            91.33   1644   18
  82 Piotr Dudczyk                  Przeciszów            84.33   1518   18
  83 Rafał Horoszko                 Przeciszów            82.72   1489   18
  84 Aldona Głośnicka               Ostróda               73.39   1321   18
  85 Joanna Zadrożna                Szczecin             114.47   1946   17
  86 Paweł Bratuń                   Dąbrowa Górnicza     103.88   1766   17
  87 Sylwia Pliszka                 Szczecin              94.41   1605   17
  88 Leszek Kilian                  Jaworzno              87.29   1484   17
  89 Filip Dalecki                  Rumia                 65.94   1121   17
  90 Marcin Łydka                   Jaworzno              60.18   1023   17
  91 Łukasz Miłosz                  Warszawa              97.19   1555   16
  92 Barbara Żydaczewska            Lubin                 84.75   1356   16
  93 Czesława Pawłowska             Wrocław              120.20   1803   15
  94 Michał Jaworek                 Zabrze               100.67   1510   15
  95 Jacek Góźdź                    Radom                 99.20   1488   15
  96 Joanna Pawlińska               Bielany Wrocławskie   98.87   1483   15
  97 Maciej Kutera                  Warszawa              95.20   1428   15
  98 Władysław Zieliński            Białogard             93.53   1403   15
  99 Joanna Duda                    Zabrze                88.60   1329   15
 100 Magdalena Sulejewska           Kraków                73.00   1095   15
 101 Karolina Długosz               Ostróda               66.53    998   15
 102 Bogdan Pokojski                Brwinów              132.57   1856   14
 103 Marcin Białkowski              Piła                  97.29   1362   14
 104 Adrian Szczepanik              Zator                 91.64   1283   14
 105 Paweł Łęcki                    Gorzów Wielkopolski  127.15   1653   13
 106 Tomasz Szymański               Gorzów Wielkopolski  112.85   1467   13
 107 Kacper Jachowicz               Żyrardów             109.23   1420   13
 108 Paweł Jachowicz                Żyrardów             107.62   1399   13
 109 Dorota Franków                 Gorzów Wielkopolski   88.54   1151   13
 110 Bartłomiej Bęben               Jarosław             128.75   1545   12
 111 Mateusz Borsuk                 Reda                 125.92   1511   12
 112 Paweł Szulc                    Szczecin             124.67   1496   12
 113 Anna Stambulska                Kraków               123.33   1480   12
 114 Andrzej Szmidtke               Bolszewo             121.00   1452   12
 115 Ewa Majewska                   Nowa Sól             119.67   1436   12
 116 Kinga Pruszak                  Bydgoszcz            119.33   1432   12
 117 Monika Dymek                   Ustka                118.92   1427   12
 118 Arkadiusz Ziemba               Szczecin             116.42   1397   12
 119 Leszek Jóźwik                  Szczecin             115.17   1382   12
 120 Paweł Morga                    Warszawa             114.75   1377   12
 121 Tomasz Olędzki                 Warszawa             114.50   1374   12
 122 Barbara Turbo                  Szczecin             113.42   1361   12
 123 Jan Lisiewski                  Piasutno             112.17   1346   12
 124 Agnieszka Grzelak              Łódź                 112.08   1345   12
 125 Anna Bargiel                   Ruda Śląska          111.25   1335   12
 126 Marcin Żuchowski               Bydgoszcz            111.25   1335   12
 127 Maciej Chmielowski             Kraków               110.75   1329   12
 128 Andrzej Puchalski              Łódź                 108.67   1304   12
 129 Janusz Sojka                   Łódź                 108.08   1297   12
 130 Małgorzata Skubel              Nowa Sól             107.83   1294   12
 131 Elżbieta Zębek                 Olsztyn              107.00   1284   12
 132 Tomasz Figiel                  Zawichost            106.67   1280   12
 133 Michał  Borejko                Wrocław              105.00   1260   12
 134 Angelika Zmitrowicz            Szczecin             105.00   1260   12
 135 Kamil Klinkosz                 Rumia                103.58   1243   12
 136 Ewa Czerwoniec                 Warszawa             103.17   1238   12
 137 Bartek Kaczanowski             Szczecin             102.75   1233   12
 138 Monika Rubinstein              Warszawa             102.17   1226   12
 139 Anna Lisiewska                 Piasutno             101.33   1216   12
 140 Monika Jackowska-Żuchowska     Iława                101.00   1212   12
 141 Lucyna Sapis                   Słupsk               101.00   1212   12
 142 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz            100.75   1209   12
 143 Tomasz Wieszczyk               Łódź                 100.17   1202   12
 144 Dorota Stachowska              Wydartowo I           99.92   1199   12
 145 Artur Tanistra                 Glinka                99.42   1193   12
 146 Szymon Jankowski               Nowe Miasto Lubawsk   99.25   1191   12
 147 Janusz Łabędzki                Wrocław               98.67   1184   12
 148 Mariusz Katzig                 Gdańsk                98.58   1183   12
 149 Anna Biegańska                 Białystok             98.25   1179   12
 150 Urszula Behnke                 Iława                 97.75   1173   12
 151 Mirosław Sztukiert             Gdańsk                97.25   1167   12
 152 Waldemar Kaniewski             Sochaczew             96.58   1159   12
 153 Tomasz Dąbrowski               Ostróda               96.25   1155   12
 154 Sławomir Grudziński            Ostróda               96.25   1155   12
 155 Renata Andracka                Poznań                96.17   1154   12
 156 Krzysztof Jaworski             Warszawa              94.25   1131   12
 157 Monika Jędryka                 Chrzanów              93.83   1126   12
 158 Katarzyna Pawluch              Zabrze                93.83   1126   12
 159 Jolanta Sylwestrzuk            Warszawa              93.83   1126   12
 160 Małgorzata Żmuda               Wrocław               93.25   1119   12
 161 Tomasz Cieśla                  Katowice              93.08   1117   12
 162 Łukasz Sobierajski             Ostróda               93.08   1117   12
 163 Maciej Zięba                   Wrocław               92.83   1114   12
 164 Justyna Wiśniewska             Stargard Szczeciński  92.58   1111   12
 165 Zbyszek Donarski               Wejherowo             92.00   1104   12
 166 Artur Tamioła                  Katowice              91.92   1103   12
 167 Arkadiusz Tomczak              Strykowo              91.50   1098   12
 168 Arkadiusz Miedziński           Gdynia                91.33   1096   12
 169 Waldemar Stankiewicz           Mieszkowice           90.75   1089   12
 170 Bartłomiej Sylwestrzuk         Warszawa              90.58   1087   12
 171 Kamil Piecewicz                Nowe Miasto Lubawsk   90.50   1086   12
 172 Andrzej Ciołek                 Bielsk Podlaski       89.92   1079   12
 173 Danuta Głowacka                Nowa Sól              89.92   1079   12
 174 Dominik Małocha                Demblin               89.83   1078   12
 175 Dorota Kaniewska               Sochaczew             89.50   1074   12
 176 Jędrzej Krasnoborski           Warszawa              88.92   1067   12
 177 Dariusz Zębek                  Olsztyn               88.75   1065   12
 178 Krzysztof Szeruga              Wrocław               88.67   1064   12
 179 Michał Kowalski                Świętajno             87.17   1046   12
 180 Piotr Narewski                 Gdańsk                83.92   1007   12
 181 Janina Grajewska               Choroszcz             82.67    992   12
 182 Paweł Łyszczarz                Gorzów Wielkopolski   82.08    985   12
 183 Miłosz Cieszyński              Brodnica              81.42    977   12
 184 Katarzyna Żurawska             Nowe Miasto Lubawsk   78.00    936   12
 185 Ewa Kujawska                   Poznań                71.58    859   12
 186 Małgorzata Baśko               Andrespol             67.75    813   12
 187 Zofia Czycza                   Wrocław               62.08    745   12
 188 Michał Gawroński               Siemianowice Śląski  117.45   1292   11
 189 Marzena Kasner                 Janikowo              96.82   1065   11
 190 Magda Klimek                   Brodnica              93.64   1030   11
 191 Michał Popiel                  Głogoczów             92.27   1015   11
 192 Mirosław Norwajszas            Szczecin              90.91   1000   11
 193 Filip Kopiczyński              Nowe Miasto Lubawsk   89.18    981   11
 194 Izabela  Potęga                Łódź                  89.18    981   11
 195 Krzysztof Borodziuk            Kostrzyn              89.00    979   11
 196 Magdalena Ambroszczyk          Łódź                  88.55    974   11
 197 Robert Golonka                 Bielsko-Biała         86.45    951   11
 198 Klaudyna Hubeny                Łódź                  86.09    947   11
 199 Magdalena Jacak                Kraków                86.00    946   11
 200 Anna Straburzyńska             Bydgoszcz             84.91    934   11
 201 Ewa Szewczyk                   Skarżysko-Kamienna    84.64    931   11
 202 Małgorzata Armknecht           Bydgoszcz             83.64    920   11
 203 Jolanta Skrobisz               Warszawa              83.55    919   11
 204 Ewelina Tokarczyk              Bielsko-Biała         83.45    918   11
 205 Kuba Żuliński                  Przecław              83.00    913   11
 206 Barbara Belof                  Szwecja               82.55    908   11
 207 Aleksandra Sakuta              Wrocław               81.27    894   11
 208 Marta Łęgowska                 Inowrocław            80.36    884   11
 209 Gniewomir Białek               Dębica                80.27    883   11
 210 Wojciech Kuć                   Stargard Szczecińsk   79.91    879   11
 211 Jolanta Kruk                   Łódź                  79.73    877   11
 212 Krystyna Puchalska             Łódź                  76.73    844   11
 213 Mateusz  Chojnacki             Bydgoszcz             76.36    840   11
 214 Anna Czech                     Jaworzno              76.18    838   11
 215 Anna Kurpiel                   Warszawa              75.55    831   11
 216 Rafał Stachura                 Zator                 75.09    826   11
 217 Piotr Haraf                    Jaworzno              74.73    822   11
 218 Aneta Bugaj                    Zawiercie             74.45    819   11
 219 Marta Armknecht                Bydgoszcz             73.82    812   11
 220 Bogumił Włodek                 Łódź                  72.36    796   11
 221 Dominika Awieruszko            Racibórz              72.09    793   11
 222 Sławomira Zawistowska          Rumia                 71.91    791   11
 223 Wojciech Popiel                Głogoczów             71.82    790   11
 224 Szymon Skwarczyński            Spytkowice            70.45    775   11
 225 Józef Łoziński                 Oleśnica              70.36    774   11
 226 Mateusz Wasylko                Szczecin              70.09    771   11
 227 Piotr Kalus                    Chorzów               68.91    758   11
 228 Lidia Beling                   Łódź                  66.18    728   11
 229 Mateusz Zawadzki               Sampław               65.18    717   11
 230 Andrzej Stolot                 Zabrze                64.27    707   11
 231 Anna Ciesielska                Gdynia                64.09    705   11
 232 Żaneta Cieślikowska            Racibórz              62.82    691   11
 233 Waldemar Dębski                Ostróda               62.18    684   11
 234 Sergiusz Kaźmierski            Rojewo                57.18    629   11
 235 Anna Kwiatkowska               Łódź                  54.00    594   11
 236 Przemysław Mamoń               Spytkowice            51.64    568   11
 237 Szymon Płachta                 Warszawa             122.40   1224   10
 238 Ewa Jaworska                   Iława                 80.00    800   10
 239 Stanisław Książek              Skawina              105.56    950    9
 240 Paweł Brylski                  Kraków                66.11    595    9
 241 Marlena Drgas                  Wrocław               64.78    583    9
 242 Łukasz Homa                    Wrocław              109.75    878    8
 243 Joanna Wons                    Jelenia Góra         104.00    832    8
 244 Marek Starostka                Olkusz               102.75    822    8
 245 Andrzej Czesław Kowalski       Wałbrzych             98.38    787    8
 246 Justyna Przeniczna             Łamki                 95.12    761    8
 247 Jan  Olek                      Warszawa              94.88    759    8
 248 Jagoda Smektała                Łamki                 93.50    748    8
 249 Kinga Ibron                    Łąkociny              91.25    730    8
 250 Michał Gorlicki                Łódź                  90.00    720    8
 251 Marta Piętak                   Łamki                 90.00    720    8
 252 Romuald Owczarek               Wałbrzych             86.00    688    8
 253 Marta Juszczyk                 Ścinawa               82.75    662    8
 254 Leszek Kowalik                 Bydgoszcz             82.75    662    8
 255 Patrycja Jankowska             Daniszyn              81.88    655    8
 256 Marzena Berlik                 Łamki                 80.00    640    8
 257 Mateusz Sałata                 Łamki                 80.00    640    8
 258 Aneta Malińska                 Łąkociny              78.38    627    8
 259 Beata Błaszczyk                Łowicz                77.88    623    8
 260 Katarzyna Zemska               Daniszyn              77.88    623    8
 261 Katarzyna Wojciechowska        Daniszyn              76.62    613    8
 262 Anna Chruścicka                Łódź                  75.50    604    8
 263 Adrian Fulczyk                 Mysłowice             73.00    584    8
 264 Aleksandra Szypowska           Gliwice               66.75    534    8
 265 Marta Sobczak                  Łamki                 65.00    520    8
 266 Marta Biel                     Chruszczyny           55.38    443    8
 267 Jakub Mioduszewski             Żyrardów             149.14   1044    7
 268 Sebastian Orzelski             Bielsk Podlaski      119.14    834    7
 269 Marzena Mazur                  Warszawa             105.71    740    7
 270 Michał Czyż                    Łódź                 105.29    737    7
 271 Łukasz Kozub                   Brzesko              100.29    702    7
 272 Anna Pawłowska                 Opacz Kol.            98.14    687    7
 273 Kamil Tylmanowski              Brodnica              97.00    679    7
 274 Justyna Woszczyna              Kraków                87.00    609    7
 275 Aleksandra Chadryś             Wieluń                86.14    603    7
 276 Piotr Broda                    Sandomierz            85.86    601    7
 277 Mateusz Lipczyński             Sopot                 82.57    578    7
 278 Jarosław Józik                 Brzeszcze             81.71    572    7
 279 Krzysztof Piotrowski           Modlin Twierdza       72.86    510    7
 280 Andrzej Wilk                   Zabrze                70.43    493    7
 281 Karol Koc                      Modlin Twierdza       70.29    492    7
 282 Mirosław Przepiórkowski        Inowrocław            69.57    487    7
 283 Kamila Górecka                 Łódź                  59.14    414    7
 284 Nikodem Łągiewski              Żyrardów              57.57    403    7
 285 Przemysław Szczepaniak         Szczecin              55.29    387    7
 286 Jerzy Siadak                   Szczecin              53.43    374    7
 287 Michał Patera                  Legnica               53.00    371    7
 288 Marta Sztajnert                Wisła                136.67    820    6
 289 Paweł Subocz                   Szczecin             123.33    740    6
 290 Grzegorz Lempkowski            Bielsko Biała        101.67    610    6
 291 Zygmunt Sołtysiak              Piastów               93.00    558    6
 292 Tomasz Litman                  Szczecin              72.00    432    6
 293 Elvis Ziętal                   Ruda Śląska           66.17    397    6
 294 Damian Ziętal                  Ruda Śląska           60.83    365    6
 295 Marianna Rogala                Jaworzno              60.50    363    6
 296 Krystyna Stolarczyk            Zator                 58.50    351    6
 297 Filip Pieczyński               Piastów               58.33    350    6
 298 Ewa Bator                      Bydgoszcz             58.17    349    6
 299 Maciej Olejnik                 Warszawa              54.83    329    6
 300 Marek Sitkowski                Warszawa              79.80    399    5
 301 Paweł Puchalski                Piastów               77.20    386    5
 302 Zuzanna Molak                  Warszawa              71.80    359    5
 303 Piotr Marusa                   Szczytno              53.60    268    5
 304 Monika Wrzałek                 Rumia                 51.00    255    5
 305 Zenon Cichy                    Gorzów Wielkopolski   50.00    250    5
 306 Paweł Stefaniak                Biała Podlaska       111.50    446    4
 307 Michał Cichy                   Katowice              87.25    349    4
 308 Stanisław Stolarczyk           Zator                 78.50    314    4
 309 Leszek Milewski                Nowe Miasto Lubawsk   75.00    300    4
 310 Paweł Kasprzak                 Warszawa              73.25    293    4
 311 Radosław Wodecki               Wrocław               63.25    253    4
 312 Agnieszka Kotlarz              Gdynia                54.25    217    4
 313 Witold Berus                   Zabrze                51.50    206    4
 314 Grzegorz Gardynik              Warszawa             136.00    408    3
 315 Marek Antosik                  Nowy Dwór Mazowieck  130.00    390    3
 316 Ryszard Kosmaczewski           Szczecin              95.67    287    3
 317 Ewa Stypułkowska               Warszawa              90.00    270    3
 318 Agnieszka Pellowska            Słupsk                77.33    232    3
 319 Katarzyna Karpińska            Piastów               57.67    173    3
 320 Elżbieta Hardej                Piaseczno             57.33    172    3
 321 Barbara Spodniewska            Tychy                 57.00    171    3
 322 Katarzyna Tomasiak             Szczecin              55.67    167    3
 323 Katarzyna Dziwnik              Bydgoszcz             50.00    100    2
 324 Walerian Pawlicki              Wrocław               75.00     75    1
 325 Tomasz Maciąg                  Wrocław               73.00     73    1
 326 Krzysztof Wysoczański          Kraków                68.00     68    1
 327 Mateusz Zgliński               Nowe Miasto Lubawsk   64.00     64    1
 328 Jan Staniewicz                 Lublin                61.00     61    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie