Łódź11
października
Łódź 11-12 października XIV Mistrzostwa Łodzi — Wielka Łódka 2008 — Jesień „10 Lat Minęło”
Nowy Dwór Mazowiecki19
października
Nowy Dwór Mazowiecki 19 października XI Otwarty Turniej Nowego Dworu Mazowieckiego w Scrabble
Milanówek25
października
Milanówek 25-26 października III Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
Ostra walka19 października 2008 — XI Otwarty Turniej Nowego Dworu Mazowieckiego w ScrabbleInformacjeRelacjaWynikiHHRundyRanking
galeria

XI Otwarty Turniej Nowego Dworu Mazowieckiego w ScrabbleNowy Dwór Mazowiecki, 19 października 2008

Konkurs Relacja z turnieju


Ostra walkaTo była naprawdę ostra walka o zwycięstwo. Utytułowane tuzy scrabblowe zostały w tyle, a na pierwszych stołach grali zawodnicy spoza pierwszej dziesiątki rankingu. Po 5 rundach na czele był Krzysztof Langiewicz "skromniś " z Ostródy z przewagą jednego punktu nad pozostałymi pretendentami do zwycięstwa. Jednak w szóstej rundzie Langiewicz zremisował z Miłoszem Wrzałkiem i znowu wszystko stało się możliwe. Ostatnia runda to przegrana Krzysztofa z Michałem Ozimińskim z klubu łódzkiego, zwycięzcą całego turnieju. Nowy mistrz Nowego Dworu pnie się w górę w rankingu i z turnieju na turniej gra coraz lepiej. Ostatecznie Langiewicz zajął trzecie miejsce, bo wyprzedził go jeszcze Michał Makowski z Warszawy. Główną nagrodą poza pucharem był markowy zegarek szwajcarski. W turnieju wzięło udział 41 osób, w tym aż 5 debiutantów. Przygotowanie i organizacja turnieju były jak zwykle sprawne i bardzo sympatyczne.
relacja: Andrzej Lożyński
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
X Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego
IX Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego
VIII Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego


Rodzaj turniejuotwarty
Sposób rozgrywania- liczba rund: 7
- system: połówkowy (rundy 1-6), duńczyk (runda 7)
Miejsce rozgrywekNowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowym Dworze Mazowieckim
(niebieska hala sportowa przy Dworcu PKP po stronie peronu dla przyjeżdżających z Warszawy)
ul.Sportowa 66, kawiarnia "Olimp"
Obrońca tytułuRobert Kamiński
SędziaAndrzej Lożyński
Harmonogram19.10.2008 (niedziela — 7 rund)
11:00 — rozpoczęcie gry
14:00-15:00 — przerwa
19:00 — zakończenie
Wpisowe- 13 zł (12 zł + 1 zł na cele statutowe PFS) za dzień
— członkowie PFS z aktualnie opłaconymi składkami — 8 zł za dzień
— młodzież szkolna — 4 zł za dzień (do liceum włącznie)
— debiutanci — bez opłat
DojazdPKP Warszawa Gdańska — Nowy Dwór Maz.
Autobusy firmy Translud przystanki domy towarowe Centrum, Plac Bankowy
Autobusy firmy PPKS Nowy Dwór Maz. Dworzec Centralny (ul.Jana Pawła i Plac Bankowy)
WyżywienieNa miejscu w kawiarni jest barek w którym będzie można nabyć posiłki i napoje.
NagrodyPuchary i nagrody rzeczowe.
OrganizatorzyNowodworski ośrodek kultury w Nowym Dworze Mazowieckim
Urząd Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim
SponsorzyZakład Energetyki Cieplnej w Nowym Dworze Mazowieckim
Drogeria Alicja i Tadeusz Sempławscy w NDM
Sklep z Upominkami "Remi" Barbara Torzewska w NDM


Wyniki turnieju XI Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Michał          Ozimiński            Łódź                   120.32      6.0     3069     1103      681
  2 Michał          Makowski             Warszawa               142.70      6.0     2887     1133      523
  3 Krzysztof       Langiewicz           Ostróda                127.01      5.5     2640     1072       83
  4 Przemysław      Rybicki              Otwock                 128.60      5.0     2990     1029      533
  5 Grzegorz        Kurowski             Warszawa               121.01      5.0     2905      998      466
  6 Jakub           Szymczak             Łódź                   127.91      5.0     2874     1033      540
  7 Stanisław       Rydzik               Warszawa               143.69      5.0     2854     1020      348
  8 Stanisław       Gasik                Warszawa               115.66      5.0     2658      973      364
  9 Miłosz          Wrzałek              Reda                   138.42      4.5     2823      990      114
 10 Mariusz         Skrobosz             Warszawa               141.54      4.0     2943      882      564
 11 Grzegorz        Koczkodon            Ostróda                125.05      4.0     2829      886      378
 12 Paweł           Jackowski            Warszawa               131.98      4.0     2798      842      482
 13 Aleksander      Puzyna               Warszawa               113.32      4.0     2739      901      188
 14 Marek           Reda                 Wołomin                133.75      4.0     2701      944       44
 15 Andrzej         Rechowicz            Katowice               126.17      4.0     2674      908      103
 16 Andrzej         Kwiatkowski          Warszawa               123.27      4.0     2637      902      220
 17 Andrzej         Kroc                 Łódź                   111.61      4.0     2601      910       43
 18 Tomasz          Ruta                 Warszawa               120.91      4.0     2594      898      254
 19 Krzysztof       Sporczyk             Piaseczno              115.93      4.0     2547      868      412
 20 Rafał           Dąbrowski            Ostróda                132.54      4.0     2527      959     -144
 21 Piotr           Pietuchowski         Białystok              137.95      4.0     2284      850      -86
 22 Tomasz          Zwoliński            Skierdy                138.15      3.0     2932      750      366
 23 Andrzej         Słapiński            Warszawa               123.58      3.0     2691      720      466
 24 Michał          Kolaj                Ostróda                112.82      3.0     2655      787      281
 25 Anna            Arana                Warszawa               100.93      3.0     2593      705      362
 26 Daniel          Janus                Wąchock                119.36      3.0     2529      760      -43
 27 Tomasz          Łapka                Opole                  116.42      3.0     2477      822     -108
 28 Sławomir        Długosz              Ostróda                101.74      3.0     2464      709      235
 29 Magdalena       Kublik               Warszawa               113.93      3.0     2395      759     -242
 30 Jerzy           Krzyżewski           Piasutno               109.50      3.0     2360      768     -128
 31 Kamil           Kister               Puławy                 100.00      3.0     2313      797     -294
 32 Dorota          Rudzińska            Warszawa               100.00      3.0     2277      737      -85
 33 Urszula         Solarska             Łódź                   108.47      2.5     2223      568      182
 34 Barbara         Sajna                Nowy Dwór Mazowiecki   100.00      2.5     1479      579    -1046
 35 Robert          Głowacki             Łódź                   125.76      2.0     2512      679     -258
 36 Anna            Chybowska            Sochaczew              100.00      2.0     2425      660      -27
 37 Marek           Antosik              Nowy Dwór Mazowiecki   109.52      2.0     2396      728     -115
 38 Blanka          Zwolińska            Skierdy                100.00      1.5     1995      495     -307
 39 Mieczysław      Karwowski            Nowy Dwór Mazowiecki   100.00      1.5     1305      441    -1240
 40 Julia           Solarska             Łódź                   100.00      0.5     1375      339    -1190
 41 Paweł           Mroczkowski          Nowy Dwór Mazowiecki   100.00      0.5     1363      384    -1119
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju XI Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu



	Stanisław Rydzik 143.69 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Tomasz         Łapka                 116.42 -  369: 377   66
    2    12 Krzysztof      Sporczyk              115.93 +  377: 299  166
    3    11 Tomasz         Zwoliński             138.15 +  498: 399  188
    4     7 Andrzej        Kroc                  111.61 +  374: 366  162
    5     3 Przemysław     Rybicki               128.60 -  385: 427   79
    6     6 Tomasz         Ruta                  120.91 +  455: 289  171
    7     3 Miłosz         Wrzałek               138.42 +  396: 349  188
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1020  /  7 145.71




	Michał Makowski 142.70 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Krzysztof      Sporczyk              115.93 +  380: 320  166
    2     5 Michał         Ozimiński             120.32 +  423: 340  170
    3     2 Przemysław     Rybicki               128.60 +  455: 322  179
    4     1 Jakub          Szymczak              127.91 +  392: 311  178
    5     2 Krzysztof      Langiewicz            127.01 -  346: 374   77
    6     4 Marek          Reda                  133.75 +  422: 327  184
    7     2 Przemysław     Rybicki               128.60 +  469: 370  179
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1133  /  7 161.86




	Mariusz Skrobosz 141.54 Warszawa               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Stanisław      Gasik                 115.66 +  421: 326  166
    2    10 Grzegorz       Kurowski              121.01 -  384: 443   71
    3    12 Rafał          Dąbrowski             132.54 -  390: 395   83
    4    13 Daniel         Janus                 119.36 -  373: 411   69
    5    17 Barbara        Sajna                 100.00 +  680: 174  150
    6    11 Marek          Antosik               109.52 +  337: 303  160
    7     8 Rafał          Dąbrowski             132.54 +  358: 327  183
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     882  /  7 126.00




	Miłosz Wrzałek 138.42 Reda                     

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Magdalena      Kublik                113.93 +  441: 357  164
    2     8 Andrzej        Rechowicz             126.17 -  334: 473   76
    3     8 Grzegorz       Koczkodon             125.05 +  427: 385  175
    4    11 Tomasz         Łapka                 116.42 +  374: 346  166
    5     4 Piotr          Pietuchowski          137.95 +  522: 376  188
    6     1 Krzysztof      Langiewicz            127.01 =  376: 376  127
    7     3 Stanisław      Rydzik                143.69 -  349: 396   94
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     990  /  7 141.43




	Tomasz Zwoliński 138.15 Skierdy         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Aleksander     Puzyna                113.32 -  351: 378   63
    2    16 Urszula        Solarska              108.47 +  461: 303  158
    3    11 Stanisław      Rydzik                143.69 -  399: 498   94
    4    12 Marek          Antosik               109.52 -  371: 381   60
    5    16 Blanka         Zwolińska             100.00 +  555: 213  150
    6    12 Anna           Chybowska             100.00 +  409: 386  150
    7     9 Grzegorz       Koczkodon             125.05 -  386: 407   75
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     750  /  7 107.14




	Piotr Pietuchowski 137.95 Białystok                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    2     6 Aleksander     Puzyna                113.32 +  443: 413  163
    3     3 Grzegorz       Kurowski              121.01 +  447: 403  171
    4     2 Krzysztof      Langiewicz            127.01 -  321: 387   77
    5     4 Miłosz         Wrzałek               138.42 -  376: 522   88
    6     5 Jakub          Szymczak              127.91 +  368: 335  178
    7     6 Andrzej        Kwiatkowski           123.27 +  329: 310  173
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     850  /  6 141.67




	Marek Reda 133.75 Wołomin                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Michał         Kolaj                 112.82 +  382: 322  163
    2     4 Jakub          Szymczak              127.91 -  384: 422   78
    3    10 Andrzej        Słapiński             123.58 +  439: 360  174
    4    10 Grzegorz       Koczkodon             125.05 +  437: 380  175
    5     6 Rafał          Dąbrowski             132.54 +  472: 311  183
    6     4 Michał         Makowski              142.70 -  327: 422   93
    7     4 Jakub          Szymczak              127.91 -  260: 440   78
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     944  /  7 134.86




	Rafał Dąbrowski 132.54 Ostróda                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Andrzej        Kroc                  111.61 +  392: 386  162
    2     3 Tomasz         Ruta                  120.91 -  346: 368   71
    3    12 Mariusz        Skrobosz              141.54 +  395: 390  192
    4     8 Paweł          Jackowski             131.98 +  333: 331  182
    5     6 Marek          Reda                  133.75 -  311: 472   84
    6    10 Andrzej        Rechowicz             126.17 +  423: 366  176
    7     8 Mariusz        Skrobosz              141.54 -  327: 358   92
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     959  /  7 137.00




	Paweł Jackowski 131.98 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Marek          Antosik               109.52 -  289: 425   60
    2    15 Magdalena      Kublik                113.93 +  502: 276  164
    3    15 Dorota         Rudzińska             100.00 +  436: 322  150
    4     8 Rafał          Dąbrowski             132.54 -  331: 333   83
    5    10 Jerzy          Krzyżewski            109.50 +  399: 313  160
    6     7 Andrzej        Kroc                  111.61 -  369: 370   62
    7    10 Michał         Kolaj                 112.82 +  472: 277  163
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     842  /  7 120.29




	Przemysław Rybicki 128.60 Otwock                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Jerzy          Krzyżewski            109.50 +  450: 305  160
    2     7 Tomasz         Łapka                 116.42 +  449: 303  166
    3     2 Michał         Makowski              142.70 -  322: 455   93
    4     9 Kamil          Kister                100.00 +  471: 231  150
    5     3 Stanisław      Rydzik                143.69 +  427: 385  194
    6     3 Andrzej        Kwiatkowski           123.27 +  501: 309  173
    7     2 Michał         Makowski              142.70 -  370: 469   93
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1029  /  7 147.00




	Jakub Szymczak 127.91 Łódź                     

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Urszula        Solarska              108.47 +  465: 273  158
    2     4 Marek          Reda                  133.75 +  422: 384  184
    3     4 Kamil          Kister                100.00 +  457: 286  150
    4     1 Michał         Makowski              142.70 -  311: 392   93
    5     5 Andrzej        Rechowicz             126.17 +  444: 371  176
    6     5 Piotr          Pietuchowski          137.95 -  335: 368   88
    7     4 Marek          Reda                  133.75 +  440: 260  184
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1033  /  7 147.57




	Krzysztof Langiewicz 127.01 Ostróda                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Sławomir       Długosz               101.74 +  366: 346  152
    2     9 Marek          Antosik               109.52 +  395: 370  160
    3     5 Tomasz         Ruta                  120.91 +  364: 354  171
    4     2 Piotr          Pietuchowski          137.95 +  387: 321  188
    5     2 Michał         Makowski              142.70 +  374: 346  193
    6     1 Miłosz         Wrzałek               138.42 =  376: 376  138
    7     1 Michał         Ozimiński             120.32 -  378: 444   70
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1072  /  7 153.14




	Andrzej Rechowicz 126.17 Katowice               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Anna           Arana                 100.93 +  371: 364  151
    2     8 Miłosz         Wrzałek               138.42 +  473: 334  188
    3     1 Andrzej        Kwiatkowski           123.27 -  329: 372   73
    4     6 Stanisław      Gasik                 115.66 +  353: 314  166
    5     5 Jakub          Szymczak              127.91 -  371: 444   78
    6    10 Rafał          Dąbrowski             132.54 -  366: 423   83
    7    11 Daniel         Janus                 119.36 +  411: 320  169
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     908  /  7 129.71




	Robert Głowacki 125.76 Łódź                     

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Anna           Chybowska             100.00 +  396: 326  150
    2     2 Andrzej        Kwiatkowski           123.27 -  316: 396   73
    3    13 Michał         Ozimiński             120.32 -  311: 507   70
    4    14 Andrzej        Słapiński             123.58 +  398: 381  174
    5    12 Grzegorz       Kurowski              121.01 -  344: 387   71
    6    14 Grzegorz       Koczkodon             125.05 -  376: 394   75
    7    16 Tomasz         Łapka                 116.42 -  371: 379   66
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     679  /  7  97.00




	Grzegorz Koczkodon 125.05 Ostróda                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Mieczysław     Karwowski             100.00 +  521: 144  150
    2     1 Kamil          Kister                100.00 -  375: 382   50
    3     8 Miłosz         Wrzałek               138.42 -  385: 427   88
    4    10 Marek          Reda                  133.75 -  380: 437   84
    5    15 Anna           Chybowska             100.00 +  367: 299  150
    6    14 Robert         Głowacki              125.76 +  394: 376  176
    7     9 Tomasz         Zwoliński             138.15 +  407: 386  188
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     886  /  7 126.57




	Andrzej Słapiński 123.58 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Kamil          Kister                100.00 -  364: 401   50
    2    13 Blanka         Zwolińska             100.00 +  449: 165  150
    3    10 Marek          Reda                  133.75 -  360: 439   84
    4    14 Robert         Głowacki              125.76 -  381: 398   76
    5    18 Paweł          Mroczkowski           100.00 +  479: 163  150
    6    13 Jerzy          Krzyżewski            109.50 -  340: 370   60
    7    14 Kamil          Kister                100.00 +  318: 289  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     720  /  7 102.86




	Andrzej Kwiatkowski 123.27 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Paweł          Mroczkowski           100.00 +  515: 132  150
    2     2 Robert         Głowacki              125.76 +  396: 316  176
    3     1 Andrzej        Rechowicz             126.17 +  372: 329  176
    4     3 Michał         Kolaj                 112.82 +  379: 333  163
    5     1 Michał         Ozimiński             120.32 -  356: 477   70
    6     3 Przemysław     Rybicki               128.60 -  309: 501   79
    7     6 Piotr          Pietuchowski          137.95 -  310: 329   88
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     902  /  7 128.86




	Grzegorz Kurowski 121.01 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Dorota         Rudzińska             100.00 +  344: 269  150
    2    10 Mariusz        Skrobosz              141.54 +  443: 384  192
    3     3 Piotr          Pietuchowski          137.95 -  403: 447   88
    4     5 Aleksander     Puzyna                113.32 -  322: 336   63
    5    12 Robert         Głowacki              125.76 +  387: 344  176
    6     9 Krzysztof      Sporczyk              115.93 +  521: 327  166
    7     5 Aleksander     Puzyna                113.32 +  485: 332  163
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     998  /  7 142.57




	Tomasz Ruta 120.91 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Barbara        Sajna                 100.00 +  480: 163  150
    2     3 Rafał          Dąbrowski             132.54 +  368: 346  183
    3     5 Krzysztof      Langiewicz            127.01 -  354: 364   77
    4     4 Michał         Ozimiński             120.32 -  332: 423   70
    5    11 Marek          Antosik               109.52 +  355: 347  160
    6     6 Stanisław      Rydzik                143.69 -  289: 455   94
    7    12 Magdalena      Kublik                113.93 +  416: 242  164
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     898  /  7 128.29




	Michał Ozimiński 120.32 Łódź                     

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    19 Julia          Solarska              100.00 +  455: 218  150
    2     5 Michał         Makowski              142.70 -  340: 423   93
    3    13 Robert         Głowacki              125.76 +  507: 311  176
    4     4 Tomasz         Ruta                  120.91 +  423: 332  171
    5     1 Andrzej        Kwiatkowski           123.27 +  477: 356  173
    6     2 Aleksander     Puzyna                113.32 +  423: 370  163
    7     1 Krzysztof      Langiewicz            127.01 +  444: 378  177
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1103  /  7 157.57




	Daniel Janus 119.36 Wąchock                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    20 Blanka         Zwolińska             100.00 +  404: 310  150
    2    11 Andrzej        Kroc                  111.61 -  372: 388   62
    3     7 Michał         Kolaj                 112.82 -  260: 426   63
    4    13 Mariusz        Skrobosz              141.54 +  411: 373  192
    5     9 Anna           Arana                 100.93 +  417: 318  151
    6     8 Stanisław      Gasik                 115.66 -  345: 346   66
    7    11 Andrzej        Rechowicz             126.17 -  320: 411   76
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     760  /  7 108.57




	Tomasz Łapka 116.42 Opole

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Stanisław      Rydzik                143.69 +  377: 369  194
    2     7 Przemysław     Rybicki               128.60 -  303: 449   79
    3    14 Marek          Antosik               109.52 +  350: 262  160
    4    11 Miłosz         Wrzałek               138.42 -  346: 374   88
    5    13 Andrzej        Kroc                  111.61 -  366: 385   62
    6    15 Michał         Kolaj                 112.82 -  356: 375   63
    7    16 Robert         Głowacki              125.76 +  379: 371  176
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     822  /  7 117.43




	Krzysztof Sporczyk 115.93 Piaseczno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Michał         Makowski              142.70 -  320: 380   93
    2    12 Stanisław      Rydzik                143.69 -  299: 377   94
    3    19 Barbara        Sajna                 100.00 +  493: 109  150
    4    17 Paweł          Mroczkowski           100.00 +  372: 167  150
    5    14 Kamil          Kister                100.00 +  339: 337  150
    6     9 Grzegorz       Kurowski              121.01 -  327: 521   71
    7    13 Jerzy          Krzyżewski            109.50 +  397: 244  160
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     868  /  7 124.00




	Stanisław Gasik 115.66 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Mariusz        Skrobosz              141.54 -  326: 421   92
    2    18 Julia          Solarska              100.00 +  574: 130  150
    3     6 Jerzy          Krzyżewski            109.50 +  381: 353  160
    4     6 Andrzej        Rechowicz             126.17 -  314: 353   76
    5     8 Magdalena      Kublik                113.93 +  357: 356  164
    6     8 Daniel         Janus                 119.36 +  346: 345  169
    7     7 Andrzej        Kroc                  111.61 +  360: 336  162
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     973  /  7 139.00




	Magdalena Kublik 113.93 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Miłosz         Wrzałek               138.42 -  357: 441   88
    2    15 Paweł          Jackowski             131.98 -  276: 502   82
    3    18 Blanka         Zwolińska             100.00 +  437: 226  150
    4    19 Sławomir       Długosz               101.74 +  378: 368  152
    5     8 Stanisław      Gasik                 115.66 -  356: 357   66
    6    17 Dorota         Rudzińska             100.00 +  349: 327  150
    7    12 Tomasz         Ruta                  120.91 -  242: 416   71
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     759  /  7 108.43




	Aleksander Puzyna 113.32 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Tomasz         Zwoliński             138.15 +  378: 351  188
    2     6 Piotr          Pietuchowski          137.95 -  413: 443   88
    3    16 Paweł          Mroczkowski           100.00 +  509: 183  150
    4     5 Grzegorz       Kurowski              121.01 +  336: 322  171
    5     7 Michał         Kolaj                 112.82 +  401: 344  163
    6     2 Michał         Ozimiński             120.32 -  370: 423   70
    7     5 Grzegorz       Kurowski              121.01 -  332: 485   71
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     901  /  7 128.71




	Michał Kolaj 112.82 Ostróda                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Marek          Reda                  133.75 -  322: 382   84
    2    20 Mieczysław     Karwowski             100.00 +  578: 124  150
    3     7 Daniel         Janus                 119.36 +  426: 260  169
    4     3 Andrzej        Kwiatkowski           123.27 -  333: 379   73
    5     7 Aleksander     Puzyna                113.32 -  344: 401   63
    6    15 Tomasz         Łapka                 116.42 +  375: 356  166
    7    10 Paweł          Jackowski             131.98 -  277: 472   82
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     787  /  7 112.43




	Andrzej Kroc 111.61 Łódź                     

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Rafał          Dąbrowski             132.54 -  386: 392   83
    2    11 Daniel         Janus                 119.36 +  388: 372  169
    3     9 Anna           Chybowska             100.00 +  370: 325  150
    4     7 Stanisław      Rydzik                143.69 -  366: 374   94
    5    13 Tomasz         Łapka                 116.42 +  385: 366  166
    6     7 Paweł          Jackowski             131.98 +  370: 369  182
    7     7 Stanisław      Gasik                 115.66 -  336: 360   66
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     910  /  7 130.00




	Marek Antosik 109.52 Nowy Dwór Mazowiecki          

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Paweł          Jackowski             131.98 +  425: 289  182
    2     9 Krzysztof      Langiewicz            127.01 -  370: 395   77
    3    14 Tomasz         Łapka                 116.42 -  262: 350   66
    4    12 Tomasz         Zwoliński             138.15 +  381: 371  188
    5    11 Tomasz         Ruta                  120.91 -  347: 355   71
    6    11 Mariusz        Skrobosz              141.54 -  303: 337   92
    7    17 Sławomir       Długosz               101.74 -  308: 414   52
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     728  /  7 104.00




	Jerzy Krzyżewski 109.50 Piasutno      

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Przemysław     Rybicki               128.60 -  305: 450   79
    2    14 Anna           Arana                 100.93 +  473: 244  151
    3     6 Stanisław      Gasik                 115.66 -  353: 381   66
    4    16 Dorota         Rudzińska             100.00 +  302: 277  150
    5    10 Paweł          Jackowski             131.98 -  313: 399   82
    6    13 Andrzej        Słapiński             123.58 +  370: 340  174
    7    13 Krzysztof      Sporczyk              115.93 -  244: 397   66
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     768  /  7 109.71




	Urszula Solarska 108.47 Łódź                     

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Jakub          Szymczak              127.91 -  273: 465   78
    2    16 Tomasz         Zwoliński             138.15 -  303: 461   88
    3    17 Sławomir       Długosz               101.74 +  408: 229  152
    4    15 Anna           Chybowska             100.00 -  274: 329   50
    5    19 Dorota         Rudzińska             100.00 -  308: 375   50
    6    19 Paweł          Mroczkowski           100.00 +  357: 182  150
    7    21 PAUZA
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     568  /  6  94.67




	Sławomir Długosz 101.74 Ostróda

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Krzysztof      Langiewicz            127.01 -  346: 366   77
    2    17 Dorota         Rudzińska             100.00 -  308: 362   50
    3    17 Urszula        Solarska              108.47 -  229: 408   58
    4    19 Magdalena      Kublik                113.93 -  368: 378   64
    5    20 Mieczysław     Karwowski             100.00 +  467: 192  150
    6    18 Julia          Solarska              100.00 +  332: 215  150
    7    17 Marek          Antosik               109.52 +  414: 308  160
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     709  /  7 101.29




	Anna Arana 100.93 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Andrzej        Rechowicz             126.17 -  364: 371   76
    2    14 Jerzy          Krzyżewski            109.50 -  244: 473   60
    3    20 Julia          Solarska              100.00 +  488: 191  150
    4    18 Mieczysław     Karwowski             100.00 +  473: 130  150
    5     9 Daniel         Janus                 119.36 -  318: 417   69
    6    16 Kamil          Kister                100.00 -  283: 387   50
    7    15 Anna           Chybowska             100.00 +  423: 262  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     705  /  7 100.71




	Anna Chybowska 100.00 Sochaczew

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Robert         Głowacki              125.76 -  326: 396   76
    2    19 Barbara        Sajna                 100.00 +  498: 213  150
    3     9 Andrzej        Kroc                  111.61 -  325: 370   62
    4    15 Urszula        Solarska              108.47 +  329: 274  158
    5    15 Grzegorz       Koczkodon             125.05 -  299: 367   75
    6    12 Tomasz         Zwoliński             138.15 -  386: 409   88
    7    15 Anna           Arana                 100.93 -  262: 423   51
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     660  /  7  94.29




	Mieczysław Karwowski 100.00 Nowy Dwór Mazowiecki

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Grzegorz       Koczkodon             125.05 -  144: 521   75
    2    20 Michał         Kolaj                 112.82 -  124: 578   63
    3    21 PAUZA
    4    18 Anna           Arana                 100.93 -  130: 473   51
    5    20 Sławomir       Długosz               101.74 -  192: 467   52
    6    20 Barbara        Sajna                 100.00 -  165: 270   50
    7    20 Paweł          Mroczkowski           100.00 +  250: 236  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     441  /  6  73.50




	Kamil Kister 100.00 Puławy

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Andrzej        Słapiński             123.58 +  401: 364  174
    2     1 Grzegorz       Koczkodon             125.05 +  382: 375  175
    3     4 Jakub          Szymczak              127.91 -  286: 457   78
    4     9 Przemysław     Rybicki               128.60 -  231: 471   79
    5    14 Krzysztof      Sporczyk              115.93 -  337: 339   66
    6    16 Anna           Arana                 100.93 +  387: 283  151
    7    14 Andrzej        Słapiński             123.58 -  289: 318   74
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     797  /  7 113.86




	Paweł Mroczkowski 100.00 Nowy Dwór Mazowiecki

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Andrzej        Kwiatkowski           123.27 -  132: 515   73
    2    21 PAUZA
    3    16 Aleksander     Puzyna                113.32 -  183: 509   63
    4    17 Krzysztof      Sporczyk              115.93 -  167: 372   66
    5    18 Andrzej        Słapiński             123.58 -  163: 479   74
    6    19 Urszula        Solarska              108.47 -  182: 357   58
    7    20 Mieczysław     Karwowski             100.00 -  236: 250   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     384  /  6  64.00




	Dorota Rudzińska 100.00 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Grzegorz       Kurowski              121.01 -  269: 344   71
    2    17 Sławomir       Długosz               101.74 +  362: 308  152
    3    15 Paweł          Jackowski             131.98 -  322: 436   82
    4    16 Jerzy          Krzyżewski            109.50 -  277: 302   60
    5    19 Urszula        Solarska              108.47 +  375: 308  158
    6    17 Magdalena      Kublik                113.93 -  327: 349   64
    7    18 Blanka         Zwolińska             100.00 +  345: 315  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     737  /  7 105.29




	Barbara Sajna 100.00 Nowy Dwór Mazowiecki

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Tomasz         Ruta                  120.91 -  163: 480   71
    2    19 Anna           Chybowska             100.00 -  213: 498   50
    3    19 Krzysztof      Sporczyk              115.93 -  109: 493   66
    4    21 PAUZA
    5    17 Mariusz        Skrobosz              141.54 -  174: 680   92
    6    20 Mieczysław     Karwowski             100.00 +  270: 165  150
    7    19 Julia          Solarska              100.00 +  250: 209  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     579  /  6  96.50




	Julia Solarska 100.00 Łódź

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    19 Michał         Ozimiński             120.32 -  218: 455   70
    2    18 Stanisław      Gasik                 115.66 -  130: 574   66
    3    20 Anna           Arana                 100.93 -  191: 488   51
    4    20 Blanka         Zwolińska             100.00 -  112: 466   50
    5    21 PAUZA
    6    18 Sławomir       Długosz               101.74 -  215: 332   52
    7    19 Barbara        Sajna                 100.00 -  209: 250   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     339  /  6  56.50




	Blanka Zwolińska 100.00 Skierdy

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    20 Daniel         Janus                 119.36 -  310: 404   69
    2    13 Andrzej        Słapiński             123.58 -  165: 449   74
    3    18 Magdalena      Kublik                113.93 -  226: 437   64
    4    20 Julia          Solarska              100.00 +  466: 112  150
    5    16 Tomasz         Zwoliński             138.15 -  213: 555   88
    6    21 PAUZA
    7    18 Dorota         Rudzińska             100.00 -  315: 345   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     495  /  6  82.50


Wyniki poszczególnych rund turnieju XI Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Stanisław      Rydzik               - Tomasz         Łapka                 369: 377
   2 Krzysztof      Sporczyk             - Michał         Makowski              320: 380
   3 Mariusz        Skrobosz             - Stanisław      Gasik                 421: 326
   4 Magdalena      Kublik               - Miłosz         Wrzałek               357: 441
   5 Tomasz         Zwoliński            - Aleksander     Puzyna                351: 378
   6 Michał         Kolaj                - Marek          Reda                  322: 382
   7 Rafał          Dąbrowski            - Andrzej        Kroc                  392: 386
   8 Marek          Antosik              - Paweł          Jackowski             425: 289
   9 Przemysław     Rybicki              - Jerzy          Krzyżewski            450: 305
  10 Urszula        Solarska             - Jakub          Szymczak              273: 465
  11 Krzysztof      Langiewicz           - Sławomir       Długosz               366: 346
  12 Anna           Arana                - Andrzej        Rechowicz             364: 371
  13 Robert         Głowacki             - Anna           Chybowska             396: 326
  14 Mieczysław     Karwowski            - Grzegorz       Koczkodon             144: 521
  15 Andrzej        Słapiński            - Kamil          Kister                364: 401
  16 Paweł          Mroczkowski          - Andrzej        Kwiatkowski           132: 515
  17 Grzegorz       Kurowski             - Dorota         Rudzińska             344: 269
  18 Barbara        Sajna                - Tomasz         Ruta                  163: 480
  19 Michał         Ozimiński            - Julia          Solarska              455: 218
  20 Blanka         Zwolińska            - Daniel         Janus                 310: 404


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kamil          Kister               - Grzegorz       Koczkodon             382: 375
   2 Andrzej        Kwiatkowski          - Robert         Głowacki              396: 316
   3 Tomasz         Ruta                 - Rafał          Dąbrowski             368: 346
   4 Marek          Reda                 - Jakub          Szymczak              384: 422
   5 Michał         Makowski             - Michał         Ozimiński             423: 340
   6 Piotr          Pietuchowski         - Aleksander     Puzyna                443: 413
   7 Tomasz         Łapka                - Przemysław     Rybicki               303: 449
   8 Andrzej        Rechowicz            - Miłosz         Wrzałek               473: 334
   9 Krzysztof      Langiewicz           - Marek          Antosik               395: 370
  10 Mariusz        Skrobosz             - Grzegorz       Kurowski              384: 443
  11 Daniel         Janus                - Andrzej        Kroc                  372: 388
  12 Krzysztof      Sporczyk             - Stanisław      Rydzik                299: 377
  13 Blanka         Zwolińska            - Andrzej        Słapiński             165: 449
  14 Jerzy          Krzyżewski           - Anna           Arana                 473: 244
  15 Paweł          Jackowski            - Magdalena      Kublik                502: 276
  16 Urszula        Solarska             - Tomasz         Zwoliński             303: 461
  17 Sławomir       Długosz              - Dorota         Rudzińska             308: 362
  18 Julia          Solarska             - Stanisław      Gasik                 130: 574
  19 Anna           Chybowska            - Barbara        Sajna                 498: 213
  20 Mieczysław     Karwowski            - Michał         Kolaj                 124: 578
  21 Paweł          Mroczkowski          - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Andrzej        Rechowicz            - Andrzej        Kwiatkowski           329: 372
   2 Michał         Makowski             - Przemysław     Rybicki               455: 322
   3 Grzegorz       Kurowski             - Piotr          Pietuchowski          403: 447
   4 Jakub          Szymczak             - Kamil          Kister                457: 286
   5 Tomasz         Ruta                 - Krzysztof      Langiewicz            354: 364
   6 Stanisław      Gasik                - Jerzy          Krzyżewski            381: 353
   7 Michał         Kolaj                - Daniel         Janus                 426: 260
   8 Grzegorz       Koczkodon            - Miłosz         Wrzałek               385: 427
   9 Andrzej        Kroc                 - Anna           Chybowska             370: 325
  10 Marek          Reda                 - Andrzej        Słapiński             439: 360
  11 Tomasz         Zwoliński            - Stanisław      Rydzik                399: 498
  12 Rafał          Dąbrowski            - Mariusz        Skrobosz              395: 390
  13 Robert         Głowacki             - Michał         Ozimiński             311: 507
  14 Tomasz         Łapka                - Marek          Antosik               350: 262
  15 Dorota         Rudzińska            - Paweł          Jackowski             322: 436
  16 Aleksander     Puzyna               - Paweł          Mroczkowski           509: 183
  17 Sławomir       Długosz              - Urszula        Solarska              229: 408
  18 Magdalena      Kublik               - Blanka         Zwolińska             437: 226
  19 Barbara        Sajna                - Krzysztof      Sporczyk              109: 493
  20 Julia          Solarska             - Anna           Arana                 191: 488
  21 Mieczysław     Karwowski            - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Jakub          Szymczak             - Michał         Makowski              311: 392
   2 Piotr          Pietuchowski         - Krzysztof      Langiewicz            321: 387
   3 Andrzej        Kwiatkowski          - Michał         Kolaj                 379: 333
   4 Michał         Ozimiński            - Tomasz         Ruta                  423: 332
   5 Aleksander     Puzyna               - Grzegorz       Kurowski              336: 322
   6 Stanisław      Gasik                - Andrzej        Rechowicz             314: 353
   7 Andrzej        Kroc                 - Stanisław      Rydzik                366: 374
   8 Paweł          Jackowski            - Rafał          Dąbrowski             331: 333
   9 Przemysław     Rybicki              - Kamil          Kister                471: 231
  10 Grzegorz       Koczkodon            - Marek          Reda                  380: 437
  11 Miłosz         Wrzałek              - Tomasz         Łapka                 374: 346
  12 Marek          Antosik              - Tomasz         Zwoliński             381: 371
  13 Daniel         Janus                - Mariusz        Skrobosz              411: 373
  14 Andrzej        Słapiński            - Robert         Głowacki              381: 398
  15 Anna           Chybowska            - Urszula        Solarska              329: 274
  16 Dorota         Rudzińska            - Jerzy          Krzyżewski            277: 302
  17 Paweł          Mroczkowski          - Krzysztof      Sporczyk              167: 372
  18 Anna           Arana                - Mieczysław     Karwowski             473: 130
  19 Sławomir       Długosz              - Magdalena      Kublik                368: 378
  20 Blanka         Zwolińska            - Julia          Solarska              466: 112
  21 Barbara        Sajna                - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Andrzej        Kwiatkowski          - Michał         Ozimiński             356: 477
   2 Michał         Makowski             - Krzysztof      Langiewicz            346: 374
   3 Stanisław      Rydzik               - Przemysław     Rybicki               385: 427
   4 Miłosz         Wrzałek              - Piotr          Pietuchowski          522: 376
   5 Andrzej        Rechowicz            - Jakub          Szymczak              371: 444
   6 Marek          Reda                 - Rafał          Dąbrowski             472: 311
   7 Aleksander     Puzyna               - Michał         Kolaj                 401: 344
   8 Magdalena      Kublik               - Stanisław      Gasik                 356: 357
   9 Daniel         Janus                - Anna           Arana                 417: 318
  10 Jerzy          Krzyżewski           - Paweł          Jackowski             313: 399
  11 Tomasz         Ruta                 - Marek          Antosik               355: 347
  12 Robert         Głowacki             - Grzegorz       Kurowski              344: 387
  13 Andrzej        Kroc                 - Tomasz         Łapka                 385: 366
  14 Kamil          Kister               - Krzysztof      Sporczyk              337: 339
  15 Anna           Chybowska            - Grzegorz       Koczkodon             299: 367
  16 Tomasz         Zwoliński            - Blanka         Zwolińska             555: 213
  17 Mariusz        Skrobosz             - Barbara        Sajna                 680: 174
  18 Andrzej        Słapiński            - Paweł          Mroczkowski           479: 163
  19 Dorota         Rudzińska            - Urszula        Solarska              375: 308
  20 Sławomir       Długosz              - Mieczysław     Karwowski             467: 192
  21 Julia          Solarska             - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Miłosz         Wrzałek              - Krzysztof      Langiewicz            376: 376
   2 Michał         Ozimiński            - Aleksander     Puzyna                423: 370
   3 Przemysław     Rybicki              - Andrzej        Kwiatkowski           501: 309
   4 Michał         Makowski             - Marek          Reda                  422: 327
   5 Jakub          Szymczak             - Piotr          Pietuchowski          335: 368
   6 Stanisław      Rydzik               - Tomasz         Ruta                  455: 289
   7 Paweł          Jackowski            - Andrzej        Kroc                  369: 370
   8 Stanisław      Gasik                - Daniel         Janus                 346: 345
   9 Grzegorz       Kurowski             - Krzysztof      Sporczyk              521: 327
  10 Rafał          Dąbrowski            - Andrzej        Rechowicz             423: 366
  11 Marek          Antosik              - Mariusz        Skrobosz              303: 337
  12 Tomasz         Zwoliński            - Anna           Chybowska             409: 386
  13 Jerzy          Krzyżewski           - Andrzej        Słapiński             370: 340
  14 Grzegorz       Koczkodon            - Robert         Głowacki              394: 376
  15 Michał         Kolaj                - Tomasz         Łapka                 375: 356
  16 Kamil          Kister               - Anna           Arana                 387: 283
  17 Dorota         Rudzińska            - Magdalena      Kublik                327: 349
  18 Julia          Solarska             - Sławomir       Długosz               215: 332
  19 Urszula        Solarska             - Paweł          Mroczkowski           357: 182
  20 Barbara        Sajna                - Mieczysław     Karwowski             270: 165
  21 Blanka         Zwolińska            - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Langiewicz           - Michał         Ozimiński             378: 444
   2 Przemysław     Rybicki              - Michał         Makowski              370: 469
   3 Stanisław      Rydzik               - Miłosz         Wrzałek               396: 349
   4 Marek          Reda                 - Jakub          Szymczak              260: 440
   5 Grzegorz       Kurowski             - Aleksander     Puzyna                485: 332
   6 Piotr          Pietuchowski         - Andrzej        Kwiatkowski           329: 310
   7 Stanisław      Gasik                - Andrzej        Kroc                  360: 336
   8 Rafał          Dąbrowski            - Mariusz        Skrobosz              327: 358
   9 Grzegorz       Koczkodon            - Tomasz         Zwoliński             407: 386
  10 Michał         Kolaj                - Paweł          Jackowski             277: 472
  11 Andrzej        Rechowicz            - Daniel         Janus                 411: 320
  12 Tomasz         Ruta                 - Magdalena      Kublik                416: 242
  13 Krzysztof      Sporczyk             - Jerzy          Krzyżewski            397: 244
  14 Kamil          Kister               - Andrzej        Słapiński             289: 318
  15 Anna           Arana                - Anna           Chybowska             423: 262
  16 Tomasz         Łapka                - Robert         Głowacki              379: 371
  17 Marek          Antosik              - Sławomir       Długosz               308: 414
  18 Blanka         Zwolińska            - Dorota         Rudzińska             315: 345
  19 Barbara        Sajna                - Julia          Solarska              250: 209
  20 Paweł          Mroczkowski          - Mieczysław     Karwowski             236: 250
  21 Urszula        Solarska             - BYE            BYE                   300:   0
Lista rankingowa na dzień 25-10-2008

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Kazimierz.J Merklejn           Szczecin             147.25  26357  179
   2 Mariusz Wrześniewski           Kraków               147.04  21762  148
   3 Michał Makowski                Warszawa             144.68   9838   68
   4 Stanisław Rydzik               Warszawa             144.60  27907  193
   5 Dariusz Kosz                   Nysa                 143.30  25507  178
   6 Kamil Górka                    Kraków               142.79  28558  200
   7 Sławomir Kucia                 Krosno               140.98  14662  104
   8 Mariusz Skrobosz               Warszawa             140.97  27067  192
   9 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      140.63   6047   43
  10 Dawid Pikul                    Poznań               140.46  26546  189
  11 Szymon Fidziński               Warszawa             140.17  10092   72
  12 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 140.15  26768  191
  13 Mateusz Żbikowski              Warszawa             140.05  26469  189
  14 Marek Syczuk                   Warszawa             139.72  10479   75
  15 Krzysztof Obremski             Legnica              139.51  26646  191
  16 Krzysztof Mówka                Warszawa             139.41  26767  192
  17 Justyna Górka                  Kraków               138.95  27651  199
  18 Marcin Mroziuk                 Warszawa             138.93  11809   85
  19 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       138.81  24292  175
  20 Miłosz Wrzałek                 Reda                 138.53  27152  196
  21 Filip Sosin                    Warszawa             138.14   7045   51
  22 Piotr Pietuchowski             Białystok            138.07  26509  192
  23 Michał Trumpus                 Wrocław              137.44  12507   91
  24 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  137.10  24816  181
  25 Michał Alabrudziński           Włocławek            136.94  26429  193
  26 Tomasz Zwoliński               Skierdy              136.83  26408  193
  27 Jakub Zaryński                 Świnoujście          136.62  15984  117
  28 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             136.58  13112   96
  29 Andrzej Oleksiak               Ostróda              136.11  25724  189
  30 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             136.07  27077  199
  31 Rafał Lenartowski              Gdynia               135.31  26114  193
  32 Radosław Konca                 Warszawa             135.23  10683   79
  33 Tomasz Ciejka                  Kraków               134.91  18618  138
  34 Joanna Juszczak                Warszawa             134.69  14547  108
  35 Aleksander Puchalski           Włocławek            134.17  16637  124
  36 Patryk Gadus                   Pszczew              134.08  11665   87
  37 Przemysław Herdzina            Kraków               133.88  25438  190
  38 Marek Reda                     Wołomin              133.79  25152  188
  39 Dariusz Banaszek               Warszawa             133.66   5079   38
  40 Grzegorz Święcki               Białystok            133.21   9058   68
  41 Maciej Czupryniak              Milanówek            133.00  12502   94
  42 Wojciech Zemło                 Łódź                 132.84  26436  199
  43 Rafał Dąbrowski                Ostróda              132.71  24817  187
  44 Mariusz Margalski              Pieczyska            132.35  25544  193
  45 Paweł Jackowski                Warszawa             132.34  26468  200
  46 Andrzej Kowalski               Gdańsk               131.92  26121  198
  47 Kamil Nawrocki                 Bydgoszcz            131.81  24122  183
  48 Filip Warzecha                 Gdynia               131.68  15670  119
  49 Marcin Figiel                  Kraków               131.09   6030   46
  50 Bartosz Morawski               Gliwice              131.03  11531   88
  51 Irena Sołdan                   Rumia                131.03  25420  194
  52 Wojciech Sołdan                Rumia                130.23  25135  193
  53 Paweł Janaś                    Głogów               129.92  24684  190
  54 Dariusz Puton                  Ruda Śląska          129.85  24931  192
  55 Marek Salamon                  Bytom                129.83  18825  145
  56 Artur Irzyk                    Kraków               129.77  18168  140
  57 Jacek Gasik                    Warszawa             129.33   3880   30
  58 Przemysław Rybicki             Otwock               129.32  23277  180
  59 Andrzej Rakoczy                Kraków               128.85   6185   48
  60 Robert Kamiński                Warszawa             128.62  19808  154
  61 Łukasz Bobowski                Suchedniów           128.28  21808  170
  62 Marek Roszak                   Poznań               128.07  24846  194
  63 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             128.01  15489  121
  64 Jakub Szymczak                 Łódź                 127.93  16247  127
  65 Maciej Michalak                Łódź                 127.90  17906  140
  66 Małgorzata Sulejewska          Kraków               127.88  25321  198
  67 Marta Szeliga-Frynia           Warszawa             127.87   8567   67
  68 Katarzyna Małek                Mielec               127.86   4603   36
  69 Jakub Nalepa                   Gliwice              127.86  15471  121
  70 Ryszard Dębski                 Biała Podlaska       127.70  10471   82
  71 Michał Lipka                   Mielec               127.53   5484   43
  72 Krzysztof Langiewicz           Ostróda              127.29  23803  187
  73 Sergiusz Puchalski             Włocławek            127.03   3938   31
  74 Anita Bruska                   Gdynia               126.68  10008   79
  75 Radosław Jachna                Łódź                 126.62   4052   32
  76 Ewa Ciszewska                  Katowice             126.32  23875  189
  77 Andrzej Rechowicz              Katowice             126.30  24754  196
  78 Piotr Szałkiewicz              Wrocław              125.93  13726  109
  79 Dawid Adamczyk                 Wodzisław Śląski     125.88  10196   81
  80 Bogusław Szyszka               Oława                125.51   8409   67
  81 Tomasz Suchanek                Wrocław              125.46  23838  190
  82 Łukasz Bryła                   Mielec               125.34  11782   94
  83 Kuba Koisar                    Warszawa             125.29  24683  197
  84 Jan Kozłowski                  Kraków               125.20  14523  116
  85 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              125.11  25021  200
  86 Artur Koszel                   Warszawa             125.01  21502  172
  87 Jarosław Puchalski             Łódź                 124.91  14240  114
  88 Piotr Rosół                    Warszawa             124.75  14596  117
  89 Robert Głowacki                Łódź                 124.65  22687  182
  90 Agnieszka Krupka               Krosno               124.27  15037  121
  91 Ewa Żbikowska                  Warszawa             124.23   5963   48
  92 Leszek Stecuła                 Bytom                124.16   4718   38
  93 Andrzej Gostomski              Łódź                 124.08   4467   36
  94 Mariusz Grodek                 Olsztyn              123.97   8926   72
  95 Mirosław Uglik                 Warszawa             123.86  17464  141
  96 Marek Róziecki                 Rybnik               123.78   6313   51
  97 Adam Klimont                   Wałcz                123.71  20660  167
  98 Katarzyna Sołdan               Rumia                123.64  23615  191
  99 Rafał Wesołowski               Warszawa             123.53  24582  199
 100 Dariusz Maciejuk               Warszawa             123.38  14436  117
 101 Aleksandra Merklejn-Kaczanowska Szczecin             123.34  12457  101
 102 Sławomir Piotrowski            Biała Podlaska       123.07  23753  193
 103 Dariusz Kuć                    Stargard Szczecińsk  122.96  23977  195
 104 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             122.92  23723  193
 105 Dorota Zielińska               Piaseczno            122.84  10810   88
 106 Marek Dudkiewicz               Milanówek            122.80  24192  197
 107 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  122.37  17376  142
 108 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             121.89   8045   66
 109 Łukasz Szałkiewicz             Wrocław              121.88  14382  118
 110 Sławomir Buk                   Gliwice              121.83   5848   48
 111 Grzegorz Kurowski              Warszawa             121.79  23627  194
 112 Michał Ozimiński               Łódź                 121.65  23843  196
 113 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  121.64  23355  192
 114 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            121.62  24324  200
 115 Tomasz Ruta                    Warszawa             121.43  12143  100
 116 Małgorzata Deszczyńska         Milanówek            121.40   5220   43
 117 Beata Wiączkowska              Wrocław              121.16  21324  176
 118 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       120.98  14518  120
 119 Arkadiusz Biegun               Kraków               120.77  10386   86
 120 Maciej Perzyński               Piła                 120.62   9408   78
 121 Mariusz Sylwestrzuk            Warszawa             120.31  22980  191
 122 Maciej Rzychoń                 Katowice             120.30  10947   91
 123 Janusz Kaczor                  Międzyrzec Podl.     120.10   5044   42
 124 Rafał Matczak                  Milanówek            120.04  10684   89
 125 Grzegorz Wiączkowski           Wrocław              120.00  13920  116
 126 Karol Waniek                   Wrocław              119.96   8157   68
 127 Andrzej Słapiński              Warszawa             119.95   4798   40
 128 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         119.83  21330  178
 129 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              119.81   6470   54
 130 Grzegorz Pukniel               Lublin               119.56  22239  186
 131 Paweł Kowalski                 Kutno                119.50  16132  135
 132 Jolanta Chłopińska             Wałcz                119.17  23595  198
 133 Adam Szukalski                 Coventry [W. Bryt.]  119.10   7980   67
 134 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           119.10  18579  156
 135 Daniel Janus                   Wąchock              119.08  20125  169
 136 Grzegorz Wilk                  Kraków               119.07   6430   54
 137 Piotr Jakubiak                 Żyrardów             119.00   6783   57
 138 Beata Piotrowska               Łódź                 118.98  22131  186
 139 Artur Tomczyk                  Piła                 118.51   4622   39
 140 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               118.43  10303   87
 141 Andrzej Tyczyno                Bydgoszcz            118.24  16081  136
 142 Mikołaj Fidziński              Dębica               118.02   7317   62
 143 Bogusław Puchalski             Włocławek            118.00  11682   99
 144 Walenty Siemaszko              Lipiany              117.87  10019   85
 145 Magdalena.Maja Rusak           Poznań               117.78   4240   36
 146 Jerzy Matyasik                 Kraków               117.74  22842  194
 147 Lucyna Śniadach                Rumia                117.73  12244  104
 148 Jarosław Kamienik              Słupsk               117.65   4000   34
 149 Bartosz Orłowski               Bytom                117.47  22672  193
 150 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            117.41  22778  194
 151 Janusz Krupiński               Bytom                117.40  12444  106
 152 Jarosław Michalak              Łódź                 117.27  11141   95
 153 Halina Roszak                  Poznań               117.03  17671  151
 154 Weronika Rudnicka              Ustka                117.03  22235  190
 155 Stanisław Gasik                Warszawa             116.91  15315  131
 156 Anna Kowalska-Demczyszyn       Bielsko Biała        116.74   9456   81
 157 Lucyna Korga                   Zabrze               116.69   4201   36
 158 Andrzej Przybyłowicz           Warszawa             116.57   4896   42
 159 Tomasz Łapka                   Opole                116.46  22709  195
 160 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            116.22  22431  193
 161 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       116.08   6965   60
 162 Tomasz Sienkiewicz             Białogard            115.97  17048  147
 163 Anna Niedzielko                Szczecin             115.65   8327   72
 164 Dorota Maciejuk                Warszawa             115.42  12812  111
 165 Jarosław Sobczak               Warszawa             115.07  19217  167
 166 Łukasz Mycio                   Górowo Iławeckie     115.06  12196  106
 167 Tomasz Górka                   Łęczna               114.99  11384   99
 168 Marcin Skowron                 Zabrze               114.99   9659   84
 169 Grzegorz Kulgawczuk            Biała Podlaska       114.94  12758  111
 170 Aleksander Puzyna              Warszawa             114.93   7700   67
 171 Jacek Pietruszka               Kraków               114.86  11831  103
 172 Dorota Kuć                     Stargard Szczecińsk  114.68  19839  173
 173 Michał Szymkowski              Wrocław              114.54   4238   37
 174 Joanna Brychcy                 Katowice             114.52  22674  198
 175 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  114.41  10411   91
 176 Mirosław Konsik                Gdańsk               114.41   3661   32
 177 Marta Dobrzańska               Kraków               114.40  13042  114
 178 Katarzyna Rosiek               Kraków               114.39   9952   87
 179 Anna Stefańska                 Łódź                 114.31  22519  197
 180 Teresa Zalewska                Racibórz             114.24   8225   72
 181 Maciej Stolarczyk              Zator                114.23   3541   31
 182 Przemysław Pok                 Szczecin             114.22   4112   36
 183 Mariusz Kubicki                Inowrocław           114.11   9585   84
 184 Magdalena Kublik               Warszawa             113.83  22083  194
 185 Grzegorz Kwiecień              Kraków               113.73  16946  149
 186 Piotr Adamczyk                 Tarnów               113.64  17160  151
 187 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             113.53  21570  190
 188 Marek Rogalski                 Warszawa             113.48  16000  141
 189 Piotr Domański                 Łódź                 113.43   3403   30
 190 Piotr Madej                    Wrocław              113.41   6351   56
 191 Krzysztof Leśniak              Kraków               113.31  11784  104
 192 Zdzisław Szota                 Warszawa             113.28  11101   98
 193 Magdalena Kupczyńska           Szczecin             112.85  12075  107
 194 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              112.81   5415   48
 195 Michał Kolaj                   Ostróda              112.81  17485  155
 196 Renata Kowalska                Bielsko Biała        112.74   8794   78
 197 Agnieszka Goniowska            Wrocław              112.65  18249  162
 198 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             112.62  18808  167
 199 Agnieszka Jaśkiewicz           Czechowice-Dziedzice 112.56   6416   57
 200 Jarosław Olek                  Warszawa             112.48   4949   44
 201 Andrzej Kroc                   Łódź                 112.48  16759  149
 202 Rafał Skibicki                 Lębork               112.19  21428  191
 203 Alina Białobrzewska            Gdynia               112.02  11090   99
 204 Bogdan Kozłowski               Białystok            112.01   8737   78
 205 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  112.00   8400   75
 206 Anna Dłużniewska               Warszawa             111.75  11957  107
 207 Patrycja Śliwińska             Szczecin             111.37  21495  193
 208 Alicja Kosińska                Szczecin             111.21  10454   94
 209 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             110.93  21188  191
 210 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            110.62  20133  182
 211 Joanna Ostrowska               Warszawa             110.46  21098  191
 212 Robert Soszka                  Warszawa             110.43   5632   51
 213 Radosław Sowiński              Warszawa             110.39   7286   66
 214 Monika Sadurska                Warszawa             110.29  10588   96
 215 Małgorzata Jóźwiak             Iława                110.24  20174  183
 216 Bogusław Książek               Szczecin             110.20  20056  182
 217 Tadeusz Wiśniewski             Piła                 110.18   3746   34
 218 Andrzej Grabiński              Suchedniów           110.07   5944   54
 219 Paweł Jędryka                  Tarnów               110.03   3961   36
 220 Krystyna Augustyniak           Łódź                 109.87   9229   84
 221 Maciej Kuczyński               Gdynia               109.84  12082  110
 222 Katarzyna Żuławska             Katowice             109.59  16657  152
 223 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             109.51  11718  107
 224 Daniel Tomczyk                 Piła                 109.16   4148   38
 225 Dominik Piasecki               Słupsk               109.16   9060   83
 226 Sławomir Zabawa                Wałcz                108.87  10343   95
 227 Barbara Łukaszewicz            Wrocław              108.62  12057  111
 228 Piotr Wierzchowski             Widuchowa            108.14   5515   51
 229 Jolanta Kosmowska              Warszawa             108.10   6270   58
 230 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             108.08   6485   60
 231 Urszula Solarska               Łódź                 108.06  21612  200
 232 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    108.00   4752   44
 233 Karolina Drabik                Skarżysko            107.86   7550   70
 234 Rafał Stachowski               Police               107.67  12059  112
 235 Łukasz Święcki                 Białystok            107.54   4194   39
 236 Tomasz Siwiński                Zawiercie            107.40  21157  197
 237 Wiesław Olewiński              Warszawa             107.04   8242   77
 238 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         106.80  19971  187
 239 Małgorzata Sameryt             Warszawa             106.77  10357   97
 240 Grażyna Wesołowska             Łódź                 106.75  19002  178
 241 Jerzy Luter                    Bytom                106.74  20494  192
 242 Małgorzata Puternicka          Gdańsk               106.45  12881  121
 243 Tomasz Smulewicz               Łódź                 106.34   3722   35
 244 Anna Swoboda                   Wałbrzych            105.96   4980   47
 245 Danuta Langiewicz              Ostróda              105.32  20117  191
 246 Przemysław Pawlic              Wrocław              105.19  20092  191
 247 Joanna Żłobicka                Wrocław              104.75  11104  106
 248 Czesław Grajewski              Choroszcz            104.67   8792   84
 249 Monika Lewandowska             Warszawa             104.61   7218   69
 250 Marianna Kozłowska             Białystok            104.60   8159   78
 251 Łukasz Baranowski              Reda                 104.54  15263  146
 252 Grzegorz Bajer                 Łódź                 104.53  17770  170
 253 Maria Grzegorzewska            Nowe Miasto Lubawsk  104.29   5006   48
 254 Henryk Piotrowski              Lidzbark Warmiński   104.25  12823  123
 255 Elżbieta Szuba                 Bytom Odrzański      104.19   3751   36
 256 Bartosz Pięta                  Swarzędz             104.15   6145   59
 257 Ryszard Korpalski              Wrocław              104.06   9365   90
 258 Anna Andrzejczuk               Milanówek            104.02   4889   47
 259 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     104.01   9569   92
 260 Tomasz Żbikowski               Warszawa             104.00   5408   52
 261 Agata Kuć                      Stargard Szczeciński 103.95  17879  172
 262 Michał Garnowski               Pasłęk               103.94   3742   36
 263 Iza Kraj                       Warszawa             103.76   9753   94
 264 Jarosław Karp                  Jędrzejów            103.58   6733   65
 265 Piotr Szutenberg               Ustka                103.55   7766   75
 266 Mariusz Makuch                 Zator                103.51   4451   43
 267 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            103.22   3716   36
 268 Łukasz Sornek                  Mikołów              102.88   4938   48
 269 Maurycy Machnio                Lipiany              102.86   3703   36
 270 Jacek Nowak                    Szczecin             102.69   5237   51
 271 Monika Laskowska               Wrocław              102.56   6461   63
 272 Adam Janicki                   Łódź                 102.36  20472  200
 273 Krzysztof Kodzis               Inowrocław           102.33   3684   36
 274 Anna Arana                     Warszawa             102.31  19438  190
 275 Ziemowit Pazda                 Wrocław              102.24   9815   96
 276 Sławomir Długosz               Ostróda              101.72  18106  178
 277 Rafał Świątek                  Wrocław              101.62   6097   60
 278 Rafał  Wagnerowski             Tarnów               101.50   3857   38
 279 Krzysztof Sojka                Łódź                 101.31   8510   84
 280 Elżbieta Święcka               Białystok            101.13   3944   39
 281 Jerzy Tatarczuk                Warszawa             101.11   3640   36
 282 Joanna Kubińska                Warszawa             101.05  10610  105
 283 Paweł Michalski                Ksawerów             100.70   6042   60
 284 Kazimierz Merklejn             Szczecin             100.63   7547   75
 285 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           100.50  19397  193
 286 Małgorzata Sikora              Kraków                99.94   3598   36
 287 Anna Gorszka-Bilska            Przecław              99.72   3590   36
 288 Jacek Dec                      Pszczew               99.71   7478   75
 289 Ireneusz Kaczmarczyk           Gdańsk                99.07  12086  122
 290 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk                98.54   9361   95
 291 Marek Kocikowski               Ostróda               98.36   3541   36
 292 Damian Chabrowski              Lublin                98.30   4620   47
 293 Sławomir Szymański             Szczecin              98.05   3628   37
 294 Aleksandra Łukaszewicz         Wrocław               97.88   5090   52
 295 Paweł Frynia                   Konstantynów Łódzki   97.53   3511   36
 296 Katarzyna Dębska               Ostróda               96.30  12712  132
 297 Natalia Kosiba                 Warszawa              96.15   3269   34
 298 Grażyna Kaczyńska              Łódź                  95.78   8333   87
 299 Błażej Fidziński               Dębica                95.63   3347   35
 300 Bartłomiej Dalecki             Rumia                 95.29   4002   42
 301 Szymon Stolarczyk              Zator                 94.97   2849   30
 302 Danuta Połomska                Ostrów Wlkp.          94.62   8516   90
 303 Jacek Cichecki                 Józefów               94.52  10586  112
 304 Jerzy Ciesielski               Łódź                  94.42   3588   38
 305 Tomasz Silny                   Gdynia                94.21   9892  105
 306 Mariusz Michalski              Inowrocław            94.17   5462   58
 307 Marcin Radwański               Wrocław               93.00   2976   32
 308 Tomasz Lewiński                Wejherowo             92.76   4267   46
 309 Agnieszka Kozak                Gdynia                92.26  13378  145
 310 Krzysztof Kokot                Nowy Targ             91.87   2756   30
 311 Agata Pastusiak                Sulęcin               91.28   7211   79
 312 Justyna Szymendera             Ostrów Wlkp           91.01   7736   85
 313 Zygmunt Skwarek                Katowice              90.65   4623   51
 314 Mateusz Gołębiewski            Łódź                  90.60   9604  106
 315 Sandra Sekuła                  Szczecin              90.53   5341   59
 316 Wojciech Obremski              Legnica               89.89   5124   57
 317 Sylwia Buks                    Warszawa              89.09   5167   58
 318 Agata Nawrocka                 Bydgoszcz             88.30   7594   86
 319 Natalia Połomska               Ostrów Wlkp           87.85   7819   89
 320 Paweł Golubiński               Gdynia                87.78   5179   59
 321 Krzysztof Zawadzki             Sampława              87.36   5067   58
 322 Piotr Szewczyk                 Skarżysko-Kamienna    87.23   3053   35
 323 Radosław Pastusiak             Sulęcin               87.18   6974   80
 324 Katarzyna Bogusławska          Piastów               86.68   3207   37
 325 Radosław Więch                 Warszawa              84.85   5770   68
 326 Kamil Puton                    Ruda Śląska           84.42   2786   33
 327 Maciej Kuć                     Stargard Szczeciński  84.29  10368  123
 328 Joanna Zacharewicz             Bydgoszcz             84.10   4037   48
 329 Beata Sekuła                   Szczecin              82.98   5062   61
 330 Jan Pawłowski                  Warszawa              81.72   3841   47
 331 Ewa Jóźwiak                    Iława                 77.91   2571   33
 332 Anna Lenartowska               Gdynia                77.60   5199   67
 333 Izabela Długosz                Ostróda               76.47   2906   38
 334 Mirosław Dymkowski             Czechowice-Dziedzice  74.94   2698   36
 335 Alicja Bielecka                Poznań                74.76   2542   34
 336 Paulina Naplocha               Racibórz              74.67   5824   78
 337 Blanka Zwolińska               Skierdy               73.65   5303   72
 338 Julia Solarska                 Łódź                  73.50   3822   52
 339 Paweł Jankowski                Nowe Miasto Lubawsk   66.34   2919   44
 340 Mirosław Dejna                 Sampława              59.11   3251   55




Poczekalnia na dzień 25-10-2008

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Jarosław Krzemiński            Tuchów               117.17   3398   29
   2 Iwona Kucia                    Krosno               115.52   3350   29
   3 Roman Figiel                   Zawichost            110.52   3205   29
   4 Krzysztof Bukowski             Milanówek            104.45   3029   29
   5 Anna Czarnecka                 Zgierz                98.31   2851   29
   6 Zbigniew Rybak                 Warszawa              92.45   2681   29
   7 Paweł Szczekutek               Warszawa              89.03   2582   29
   8 Michał Puchowski               Izbicko              102.32   2865   28
   9 Ewa Fiszer-Włodarczyk          Wrocław               94.54   2647   28
  10 Małgorzata Nowakowska          Pruszcz Gdański       69.29   1940   28
  11 Michał Waszkiewicz             Warszawa             125.07   3377   27
  12 Remigiusz Skwarek              Bydgoszcz            117.19   3164   27
  13 Maciej Śliwa                   Zabrze               116.85   3155   27
  14 Jacek Gigoła                   Gorzów Wielkopolski  109.70   2962   27
  15 Michał Musielak                Bydgoszcz            106.67   2880   27
  16 Piotr Chabowski                Piła                 105.70   2854   27
  17 Maciej Grąbczewski             Piła                  95.22   2571   27
  18 Hanna Gawłowska                Piła                  88.74   2396   27
  19 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   85.74   2315   27
  20 Karolina Długosz               Ostróda               71.96   1943   27
  21 Anna Szyperska                 Poznań                91.50   2379   26
  22 Jakub Kraj                     Szczecin              91.35   2375   26
  23 Anna Chybowska                 Sochaczew            100.24   2506   25
  24 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski   96.20   2405   25
  25 Maksymilian Kardas             Warszawa              91.24   2281   25
  26 Anna  Bogucka                  Wrocław               88.72   2218   25
  27 Jędrzej Florek                 Bydgoszcz            134.25   3222   24
  28 Jan Ziółkowski                 Rumia                125.88   3021   24
  29 Mariusz Skrzypczyński          Reda                 122.96   2951   24
  30 Maciej Mizgier                 Gdańsk               118.08   2834   24
  31 Andrzej Stańczyk               Kraków               115.92   2782   24
  32 Damian Krężel                  Mielec               114.50   2748   24
  33 Wojciech Morawski              Gliwice              113.96   2735   24
  34 Sylwester Wójcik               Lublin               112.46   2699   24
  35 Ryszard Żydaczewski            Lubin                110.62   2655   24
  36 Elżbieta Zębek                 Olsztyn              108.79   2611   24
  37 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            107.58   2582   24
  38 Renata Andracka                Poznań               106.50   2556   24
  39 Leszek Kacprzyk                Katowice             106.50   2556   24
  40 Aleksandra Krencjasz           Łódź                 103.50   2484   24
  41 Tomasz Wiśniewski              Chełmża              100.92   2422   24
  42 Janusz Sojka                   Łódź                 100.33   2408   24
  43 Mariusz Niemczyk               Kraków               100.17   2404   24
  44 Iwona Rutkowska                Warszawa              98.46   2363   24
  45 Dorota Stachowska              Wydartowo I           97.83   2348   24
  46 Maria Jarosz                   Lublin                97.79   2347   24
  47 Bożena Guział                  Racibórz              96.79   2323   24
  48 Grażyna Cieślikowska           Racibórz              96.33   2312   24
  49 Marek Gutjar                   Starogard Gdański     96.21   2309   24
  50 Magdalena Szymala              Lublin                94.88   2277   24
  51 Krzysztof Kruk                 Łódź                  93.25   2238   24
  52 Edward Smołka                  Zabrze                92.08   2210   24
  53 Szymon Jankowski               Nowe Miasto Lubawsk   88.71   2129   24
  54 Krzysztof Wychudzki            Ostróda               85.00   2040   24
  55 Bartosz Klimczak               Mysiadło              81.08   1946   24
  56 Beata Kozłowska                Białystok             74.33   1784   24
  57 Marek Swoboda                  Wałbrzych            106.61   2452   23
  58 Paweł Opyc                     Warszawa             105.74   2432   23
  59 Sławomir Rosochacz             Lublin                95.39   2194   23
  60 Adam Kędzior                   Lublin                94.83   2181   23
  61 Grażyna Kula                   Sosnowiec             94.04   2163   23
  62 Zdzisław Parnicki              Słupsk                88.04   2025   23
  63 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   87.74   2018   23
  64 Mateusz Stańczyk               Tarnów                86.70   1994   23
  65 Agnieszka Szczekutek           Warszawa              85.35   1963   23
  66 Michał Mamoń                   Zator                 82.26   1892   23
  67 Piotr Ziółkowski               Piaseczno             81.96   1885   23
  68 Michał Dulat                   Kraków                78.61   1808   23
  69 Jolanta Bednarska              Łódź                  67.87   1561   23
  70 Ryszard Schwartz               Kąpino                84.18   1852   22
  71 Dariusz Zębek                  Olsztyn               82.60   1652   20
  72 Dariusz Dzierża                Kraków               153.16   2910   19
  73 Robert Zabłocki                Łódź                 126.21   2398   19
  74 Jarosław Żuliński              Szczecin             121.16   2302   19
  75 Andrzej Bryła                  Mielec               118.37   2249   19
  76 Joanna Regdos                  Kraków                98.74   1876   19
  77 Kamil Tylmanowski              Brodnica              89.47   1700   19
  78 Krzysztof Usakiewicz           Warszawa             128.44   2312   18
  79 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             121.61   2189   18
  80 Andrzej Puchalski              Łódź                 112.06   2017   18
  81 Maciej Pilc                    Poznań                99.83   1797   18
  82 Wojciech Wróbel                Zator                 98.78   1778   18
  83 Izabela  Potęga                Łódź                  98.28   1769   18
  84 Błażej Fuczek                  Przeciszów            91.33   1644   18
  85 Piotr Dudczyk                  Przeciszów            84.33   1518   18
  86 Rafał Horoszko                 Przeciszów            82.72   1489   18
  87 Dorota Patera                  Legnica               81.39   1465   18
  88 Anna Żyła                      Wrocław               80.28   1445   18
  89 Aldona Głośnicka               Ostróda               73.39   1321   18
  90 Paweł Bratuń                   Dąbrowa Górnicza     103.88   1766   17
  91 Sylwia Pliszka                 Szczecin              94.41   1605   17
  92 Katarzyna Majewska             Lublin                87.47   1487   17
  93 Leszek Kilian                  Jaworzno              87.29   1484   17
  94 Krystyna Puchalska             Łódź                  75.76   1288   17
  95 Filip Dalecki                  Rumia                 65.94   1121   17
  96 Marcin Łydka                   Jaworzno              60.18   1023   17
  97 Filip Klar                     Mielec               117.69   1883   16
  98 Łukasz Miłosz                  Warszawa              97.19   1555   16
  99 Czesława Pawłowska             Wrocław              120.20   1803   15
 100 Henryk Ryś                     Warszawa             107.53   1613   15
 101 Michał Jaworek                 Zabrze               100.67   1510   15
 102 Jacek Góźdź                    Radom                 99.20   1488   15
 103 Joanna Pawlińska               Bielany Wrocławskie   98.87   1483   15
 104 Maciej Kutera                  Warszawa              95.20   1428   15
 105 Władysław Zieliński            Białogard             93.53   1403   15
 106 Joanna Duda                    Zabrze                88.60   1329   15
 107 Magdalena Sulejewska           Kraków                73.00   1095   15
 108 Bogdan Pokojski                Brwinów              132.57   1856   14
 109 Marcin Białkowski              Piła                  97.29   1362   14
 110 Adrian Szczepanik              Zator                 91.64   1283   14
 111 Paweł Łęcki                    Gorzów Wielkopolski  127.15   1653   13
 112 Tomasz Szymański               Gorzów Wielkopolski  112.85   1467   13
 113 Dorota Franków                 Gorzów Wielkopolski   88.54   1151   13
 114 Bartłomiej Bęben               Jarosław             128.75   1545   12
 115 Mateusz Borsuk                 Reda                 125.92   1511   12
 116 Paweł Szulc                    Szczecin             124.67   1496   12
 117 Anna Stambulska                Kraków               123.33   1480   12
 118 Andrzej Szmidtke               Bolszewo             121.00   1452   12
 119 Kinga Pruszak                  Bydgoszcz            119.33   1432   12
 120 Monika Dymek                   Ustka                118.92   1427   12
 121 Joanna Stępień                 Katowice             116.83   1402   12
 122 Arkadiusz Ziemba               Szczecin             116.42   1397   12
 123 Leszek Jóźwik                  Szczecin             115.17   1382   12
 124 Paweł Morga                    Warszawa             114.75   1377   12
 125 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk  114.67   1376   12
 126 Tomasz Olędzki                 Warszawa             114.50   1374   12
 127 Barbara Turbo                  Szczecin             113.42   1361   12
 128 Leszek Dobrowolski             Wrocław              113.17   1358   12
 129 Agnieszka Grzelak              Łódź                 112.08   1345   12
 130 Anna Bargiel                   Ruda Śląska          111.25   1335   12
 131 Marcin Żuchowski               Bydgoszcz            111.25   1335   12
 132 Maciej Chmielowski             Kraków               110.75   1329   12
 133 Kamil Piecewicz                Nowe Miasto Lubawsk  108.83   1306   12
 134 Małgorzata Skubel              Nowa Sól             107.83   1294   12
 135 Tomasz Figiel                  Zawichost            106.67   1280   12
 136 Jacek Petrus                   Wrocław              106.00   1272   12
 137 Angelika Zmitrowicz            Szczecin             105.00   1260   12
 138 Jan Lisiewski                  Piasutno             104.92   1259   12
 139 Kamil Klinkosz                 Rumia                103.58   1243   12
 140 Ewa Czerwoniec                 Warszawa             103.17   1238   12
 141 Bartek Kaczanowski             Szczecin             102.75   1233   12
 142 Monika Jackowska-Żuchowska     Iława                101.00   1212   12
 143 Lucyna Sapis                   Słupsk               101.00   1212   12
 144 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz            100.75   1209   12
 145 Tomasz Wieszczyk               Łódź                 100.17   1202   12
 146 Artur Tanistra                 Glinka                99.42   1193   12
 147 Anna Biegańska                 Białystok             98.25   1179   12
 148 Urszula Behnke                 Iława                 97.75   1173   12
 149 Mirosław Sztukiert             Gdańsk                97.25   1167   12
 150 Waldemar Kaniewski             Sochaczew             96.58   1159   12
 151 Tomasz Dąbrowski               Ostróda               96.25   1155   12
 152 Krzysztof Jaworski             Warszawa              94.25   1131   12
 153 Monika Jędryka                 Chrzanów              93.83   1126   12
 154 Katarzyna Pawluch              Zabrze                93.83   1126   12
 155 Tomasz Cieśla                  Katowice              93.08   1117   12
 156 Łukasz Sobierajski             Ostróda               93.08   1117   12
 157 Justyna Wiśniewska             Stargard Szczeciński  92.58   1111   12
 158 Zbyszek Donarski               Wejherowo             92.00   1104   12
 159 Artur Tamioła                  Katowice              91.92   1103   12
 160 Arkadiusz Miedziński           Gdynia                91.33   1096   12
 161 Waldemar Stankiewicz           Mieszkowice           90.75   1089   12
 162 Andrzej Ciołek                 Bielsk Podlaski       89.92   1079   12
 163 Danuta Głowacka                Nowa Sól              89.92   1079   12
 164 Dominik Małocha                Demblin               89.83   1078   12
 165 Dorota Kaniewska               Sochaczew             89.50   1074   12
 166 Tomasz  Jedynak                Majków                89.33   1072   12
 167 Jędrzej Krasnoborski           Warszawa              88.92   1067   12
 168 Barbara Żydaczewska            Lubin                 87.42   1049   12
 169 Piotr Narewski                 Gdańsk                83.92   1007   12
 170 Janina Grajewska               Choroszcz             82.67    992   12
 171 Paweł Łyszczarz                Gorzów Wielkopolski   82.08    985   12
 172 Miłosz Cieszyński              Brodnica              81.42    977   12
 173 Ewa Kujawska                   Poznań                71.58    859   12
 174 Małgorzata Baśko               Andrespol             67.75    813   12
 175 Mateusz Pawlaczyk              Ostróda               60.33    724   12
 176 Krzysztof Żurawski             Nowe Miasto Lubawsk  122.00   1342   11
 177 Michał Gawroński               Siemianowice Śląski  117.45   1292   11
 178 Zdzisław Stańkowski            Ostrzeszów           102.36   1126   11
 179 Marzena Kasner                 Janikowo              96.82   1065   11
 180 Michał Kołodziejczyk           Warszawa              93.91   1033   11
 181 Magda Klimek                   Brodnica              93.64   1030   11
 182 Pawel Kulka                    Brodnica              92.73   1020   11
 183 Michał Popiel                  Głogoczów             92.27   1015   11
 184 Mirosław Norwajszas            Szczecin              90.91   1000   11
 185 Filip Kopiczyński              Nowe Miasto Lubawsk   89.18    981   11
 186 Krzysztof Borodziuk            Kostrzyn              89.00    979   11
 187 Magdalena Ambroszczyk          Łódź                  88.55    974   11
 188 Robert Golonka                 Bielsko-Biała         86.45    951   11
 189 Klaudyna Hubeny                Łódź                  86.09    947   11
 190 Magdalena Jacak                Kraków                86.00    946   11
 191 Anna Straburzyńska             Bydgoszcz             84.91    934   11
 192 Ewa Szewczyk                   Skarżysko-Kamienna    84.64    931   11
 193 Małgorzata Armknecht           Bydgoszcz             83.64    920   11
 194 Jolanta Skrobisz               Warszawa              83.55    919   11
 195 Ewelina Tokarczyk              Bielsko-Biała         83.45    918   11
 196 Kuba Żuliński                  Przecław              83.00    913   11
 197 Barbara Belof                  Szwecja               82.55    908   11
 198 Aleksandra Sakuta              Wrocław               81.27    894   11
 199 Marta Łęgowska                 Inowrocław            80.36    884   11
 200 Gniewomir Białek               Dębica                80.27    883   11
 201 Wojciech Kuć                   Stargard Szczecińsk   79.91    879   11
 202 Jolanta Kruk                   Łódź                  79.73    877   11
 203 Mateusz  Chojnacki             Bydgoszcz             76.36    840   11
 204 Anna Czech                     Jaworzno              76.18    838   11
 205 Anna Kurpiel                   Warszawa              75.55    831   11
 206 Rafał Stachura                 Zator                 75.09    826   11
 207 Piotr Haraf                    Jaworzno              74.73    822   11
 208 Aneta Bugaj                    Zawiercie             74.45    819   11
 209 Jacek Jabłonowski              Iława                 74.00    814   11
 210 Marta Armknecht                Bydgoszcz             73.82    812   11
 211 Bogumił Włodek                 Łódź                  72.36    796   11
 212 Dominika Awieruszko            Racibórz              72.09    793   11
 213 Sławomira Zawistowska          Rumia                 71.91    791   11
 214 Wojciech Popiel                Głogoczów             71.82    790   11
 215 Piotr Jankowski                Nowe Miasto Lubawsk   71.45    786   11
 216 Szymon Skwarczyński            Spytkowice            70.45    775   11
 217 Mateusz Wasylko                Szczecin              70.09    771   11
 218 Piotr Kalus                    Chorzów               68.91    758   11
 219 Lidia Beling                   Łódź                  66.18    728   11
 220 Mateusz Zawadzki               Sampław               65.18    717   11
 221 Andrzej Stolot                 Zabrze                64.27    707   11
 222 Anna Ciesielska                Gdynia                64.09    705   11
 223 Żaneta Cieślikowska            Racibórz              62.82    691   11
 224 Waldemar Dębski                Ostróda               62.18    684   11
 225 Sergiusz Kaźmierski            Rojewo                57.18    629   11
 226 Barbara Krawczyk               Warszawa              57.09    628   11
 227 Anna Kwiatkowska               Łódź                  54.00    594   11
 228 Przemysław Mamoń               Spytkowice            51.64    568   11
 229 Szymon Płachta                 Warszawa             122.40   1224   10
 230 Stanisław Książek              Skawina              105.56    950    9
 231 Paweł Brylski                  Kraków                66.11    595    9
 232 Marlena Drgas                  Wrocław               64.78    583    9
 233 Łukasz Homa                    Wrocław              109.75    878    8
 234 Teresa Fortuna                 Lubin                108.38    867    8
 235 Joanna Julian                  Wrocław              106.12    849    8
 236 Joanna Wons                    Jelenia Góra         104.00    832    8
 237 Marek Starostka                Olkusz               102.75    822    8
 238 Andrzej Czesław Kowalski       Wałbrzych             98.38    787    8
 239 Justyna Przeniczna             Łamki                 95.12    761    8
 240 Jan  Olek                      Warszawa              94.88    759    8
 241 Jagoda Smektała                Łamki                 93.50    748    8
 242 Kinga Ibron                    Łąkociny              91.25    730    8
 243 Michał Gorlicki                Łódź                  90.00    720    8
 244 Marta Piętak                   Łamki                 90.00    720    8
 245 Romuald Owczarek               Wałbrzych             86.00    688    8
 246 Marta Juszczyk                 Ścinawa               82.75    662    8
 247 Leszek Kowalik                 Bydgoszcz             82.75    662    8
 248 Patrycja Jankowska             Daniszyn              81.88    655    8
 249 Marzena Berlik                 Łamki                 80.00    640    8
 250 Mateusz Sałata                 Łamki                 80.00    640    8
 251 Aneta Malińska                 Łąkociny              78.38    627    8
 252 Beata Błaszczyk                Łowicz                77.88    623    8
 253 Katarzyna Zemska               Daniszyn              77.88    623    8
 254 Katarzyna Wojciechowska        Daniszyn              76.62    613    8
 255 Anna Chruścicka                Łódź                  75.50    604    8
 256 Adrian Fulczyk                 Mysłowice             73.00    584    8
 257 Aleksandra Szypowska           Gliwice               66.75    534    8
 258 Marta Sobczak                  Łamki                 65.00    520    8
 259 Marta Biel                     Chruszczyny           55.38    443    8
 260 Sebastian Orzelski             Bielsk Podlaski      119.14    834    7
 261 Kamil Kister                   Puławy               113.86    797    7
 262 Marzena Mazur                  Warszawa             105.71    740    7
 263 Michał Czyż                    Łódź                 105.29    737    7
 264 Dorota Rudzińska               Warszawa             105.29    737    7
 265 Marek Antosik                  Nowy Dwór Mazowieck  104.00    728    7
 266 Łukasz Kozub                   Brzesko              100.29    702    7
 267 Justyna Woszczyna              Kraków                87.00    609    7
 268 Piotr Broda                    Sandomierz            85.86    601    7
 269 Mateusz Lipczyński             Sopot                 82.57    578    7
 270 Jarosław Józik                 Brzeszcze             81.71    572    7
 271 Krzysztof Piotrowski           Modlin Twierdza       72.86    510    7
 272 Andrzej Wilk                   Zabrze                70.43    493    7
 273 Karol Koc                      Modlin Twierdza       70.29    492    7
 274 Mirosław Przepiórkowski        Inowrocław            69.57    487    7
 275 Kamila Górecka                 Łódź                  59.14    414    7
 276 Przemysław Szczepaniak         Szczecin              55.29    387    7
 277 Jerzy Siadak                   Szczecin              53.43    374    7
 278 Michał Patera                  Legnica               53.00    371    7
 279 Kacper Jachowicz               Żyrardów             139.33    836    6
 280 Marta Sztajnert                Wisła                136.67    820    6
 281 Paweł Subocz                   Szczecin             123.33    740    6
 282 Paweł Jachowicz                Żyrardów             110.83    665    6
 283 Grzegorz Lempkowski            Bielsko Biała        101.67    610    6
 284 Barbara Sajna                  Nowy Dwór Mazowiecki  96.50    579    6
 285 Zygmunt Sołtysiak              Piastów               93.00    558    6
 286 Mieczysław Karwowski           Nowy Dwór Mazowiecki  73.50    441    6
 287 Tomasz Litman                  Szczecin              72.00    432    6
 288 Elvis Ziętal                   Ruda Śląska           66.17    397    6
 289 Paweł Mroczkowski              Nowy Dwór Mazowiecki  64.00    384    6
 290 Damian Ziętal                  Ruda Śląska           60.83    365    6
 291 Marianna Rogala                Jaworzno              60.50    363    6
 292 Krystyna Stolarczyk            Zator                 58.50    351    6
 293 Filip Pieczyński               Piastów               58.33    350    6
 294 Ewa Bator                      Bydgoszcz             58.17    349    6
 295 Maciej Olejnik                 Warszawa              54.83    329    6
 296 Joanna Zadrożna                Szczecin             134.00    670    5
 297 Paweł Puchalski                Piastów               77.20    386    5
 298 Zuzanna Molak                  Warszawa              71.80    359    5
 299 Piotr Marusa                   Szczytno              53.60    268    5
 300 Monika Wrzałek                 Rumia                 51.00    255    5
 301 Zenon Cichy                    Gorzów Wielkopolski   50.00    250    5
 302 Paweł Stefaniak                Biała Podlaska       111.50    446    4
 303 Michał Cichy                   Katowice              87.25    349    4
 304 Stanisław Stolarczyk           Zator                 78.50    314    4
 305 Leszek Milewski                Nowe Miasto Lubawsk   75.00    300    4
 306 Paweł Kasprzak                 Warszawa              73.25    293    4
 307 Agnieszka Kotlarz              Gdynia                54.25    217    4
 308 Witold Berus                   Zabrze                51.50    206    4
 309 Grzegorz Gardynik              Warszawa             136.00    408    3
 310 Ryszard Kosmaczewski           Szczecin              95.67    287    3
 311 Ewa Stypułkowska               Warszawa              90.00    270    3
 312 Agnieszka Pellowska            Słupsk                77.33    232    3
 313 Katarzyna Karpińska            Piastów               57.67    173    3
 314 Elżbieta Hardej                Piaseczno             57.33    172    3
 315 Barbara Spodniewska            Tychy                 57.00    171    3
 316 Katarzyna Tomasiak             Szczecin              55.67    167    3
 317 Katarzyna Dziwnik              Bydgoszcz             50.00    100    2
 318 Walerian Pawlicki              Wrocław               75.00     75    1
 319 Tomasz Maciąg                  Wrocław               73.00     73    1
 320 Krzysztof Wysoczański          Kraków                68.00     68    1
 321 Radosław Wodecki               Wrocław               67.00     67    1
 322 Mateusz Zgliński               Nowe Miasto Lubawsk   64.00     64    1
 323 Jan Staniewicz                 Lublin                61.00     61    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie