Konojady 8
czerwca
Konojady 8- 9 czerwca VIII Otwarte Mistrzostwa Konojad w ScrabbleMistrzostwa Regionów 2019
Piasutno15
czerwca
Piasutno 15-16 czerwca Siódme scrabble nad jeziorem
Gorzewo20
czerwca
Gorzewo 20-23 czerwca XIV Klubowe Mistrzostwa Polski
Udany atak z drugiej linii15 - 16 czerwca 2019 — Siódme scrabble nad jezioremInformacjeRelacjaWynikiHHRundyRankingPrzebieg
galeria

Siódme scrabble nad jezioremPiasutno, 15 - 16 czerwca 2019

Konkurs Relacja z turnieju


Udany atak z drugiej linii15–16 czerwca trzydziestu sześciu śmiałków stawiło się w Piasutnie, aby stoczyć walkę o zwycięstwo w turnieju „Siódme scrabble nad jeziorem”. Zjawił się nawet były 4-krotny Mistrz Polski Tomasz Zwoliński, który ostatni turniej rozegrał niemal pół roku temu (I Mistrzostwa Dąbka), ale jak sam powiedział po przyjeździe – tego turnieju nie mógł sobie odpuścić.

Przez cały turniej pogoda dopisywała, momentami aż za bardzo, a po skończonych partiach zawodnicy mogli odetchnąć nad brzegiem jeziora lub posilić się pysznymi domowymi ciastami przygotowanymi przez gospodarzy. Pierwszego dnia rozgrywek najwyższe stoły okupowali Krzysztof Sporczyk (lider po  1. dniu), Irena Sołdan, Andrzej Kwiatkowski, wspomniany wyżej Tomasz Zwoliński, Franek Łysek i  Sławomir Długosz. Uczestnik z najwyższym rankingiem na turnieju, czyli Maciej Czupryniak, po  dobrym starcie zanotował serię trzech porażek i zakończył dzień dopiero na 10. miejscu. Przed nim plasowała się Małgorzata Deszczyńska, a 11. miejsce należało do Grzegorza Koczkodona. Jak się później okaże, to właśnie ta trójka i w dokładnie takiej kolejności po niedzielnym szturmie zajmie w  końcowej klasyfikacji miejsca na podium.

Sobotni wieczór, jak zwykle w Piasutnie, to grill, wspólne śpiewy przy akompaniamencie gitary Janka Lisiewskiego i zabawa do późnych godzin.

Jako się rzekło, w niedzielę klasyfikacja wywróciła się niemal do góry nogami i przed ostatnią rundą w  najlepszej sytuacji była Gosia, jedyna z 9 zwycięstwami, której do końcowego triumfu wystarczał remis w ostatniej partii z Maćkiem. Maciek z kolei musiał wygrać finałową partię, ale o score nie musiał się martwić, gdyż miał tu sporą przewagę nad przeciwniczką i zajmującym 3. miejsce Tomkiem. Tomek z  kolei mógł liczyć na niewysokie zwycięstwo Maćka i „megażarcie” z Grzegorzem Koczkodonem. Cudów jednak nie było – Gosia ograła wyraźnie Maćka (459:343) i w ten sposób pierwsza kobieta, która wygrała otwarty turniej scrabble po 21 latach (zwycięstwo w Krakowie w marcu 1998, kiedy jeszcze autora tej relacji nie było na świecie) znów stanęła na najwyższym stopniu podium. Maćkowi na osłodę pozostał tytuł wicemistrza, gdyż na drugim stole to Grzegorz nie wypuścił szansy z rąk i po zwycięstwie nad Tomkiem po ośmiu latach znów wskoczył na podium.

Chciałbym też uwagę zwrócić na gracza, który zainkasował dwie nagrody: dla najmłodszego zawodnika i za skok tygrysa. Mowa oczywiście o Franku Łysku, który robi błyskawiczne postępy, zajmuje coraz wyższe miejsca i nie bez kozery mówi się o Nim jako przyszłości polskich Scrabbli. Podczas uroczystości zakończenia turnieju, nagrody w różnych konkursach dostali inni zawodnicy:
- „Pyszne słowo”, czyli wyraz związany z jedzeniem, smakołykami – Zbigniew Rybak za słowo KREMOWA;
- Najwyższa przegrana – Grzegorz Koczkodon, który przegrał ułożywszy 418 punktów;
- Najniższa wygrana, Waldemar Dębski za zwycięstwo z Kasią Dębską, gdzie ułożył 291 punktów.

Na koniec chciałbym serdecznie podziękować wszystkim sponsorom oraz organizatorom, bez których turniej by się nie odbył. Jerzy Krzyżewski oraz Jan Lisiewski oraz miejscowe władze i prywatni sponsorzy dołożyli wszelkich starań, aby zawodnikom niczego nie zabrakło podczas turnieju oraz miło go wspominali. Już dziś zapraszam na kolejną edycję „Scrabbli nad jeziorem”, bo naprawdę warto.
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
Szóste scrabble nad jeziorem
Piąte scrabble nad jeziorem
Czwarte scrabble nad jeziorem


Rodzaj turniejuOtwarty (liczba miejsc ograniczona do 50)
Sposób rozgrywanialiczba rund: 12
system: połówkowy (rundy 1-11), duńczyk (runda 12)
20 minut dla gracza na partię
Miejsce rozgrywekPiasutno, remiza OSP
Obrońca tytułuStanisław Rydzik
SędziaJuliusz Czupryniak
HarmonogramSobota, 15 czerwca (7 rund)
11:00 — rozpoczęcie turnieju
14:00-15:00 — przerwa obiadowa
19:00 — zakończenie gier

Niedziela, 16 czerwca (5 rund)
9:30 — rozpoczęcie drugiego dnia rozgrywek
14:30 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju
Wpisowe25 zł za dzień
członkowie PFS z aktualnie opłaconymi składkami — 15 zł za dzień
młodzież szkolna — 10 zł za dzień (do szkoły średniej włącznie)
debiutanci — bez opłat
Dojazdsamochodem
Wyżywieniew sobotę zapewnimy obiad.
na miejscu na okrągło bufet: kawa, herbata, ciasto
NoclegiBasista agroturystyka — 89 622 62 06
Na pięterku — 504 213 697
NagrodyPuchary i nagrody rzeczowe
Dodatkowe atrakcjebankiecik
Zgłoszenia uczestnikówpokaż listę uczestników
Lp.Imię i nazwiskoMiastoStatus uczestnikaData zgłoszenia
1 Franek Łysek Warszawa Młodzież2019-05-26 11:13:14
2 Szymon Dąbrowski  Warszawa Członek PFS2019-05-26 11:26:27
3 Krzysztof Sporczyk Piaseczno Członek PFS2019-05-26 12:31:00
4 Józef Burzyński Ełk Zwykły uczestnik2019-05-26 13:15:32
5 Maciej Dąbrowski Warszawa Członek PFS2019-05-26 14:08:28
6 Katarzyna Dębska Ostróda Członek PFS2019-05-26 15:47:27
7 Waldemar Dębski Ostróda Zwykły uczestnik2019-05-26 15:48:04
8 Jan Pawłowski Warszawa Członek PFS2019-05-27 01:51:17
9 Jerzy Krzyżewski Świętajno Członek PFS2019-05-27 16:52:14
10 Adam Sternik Ketrzyn Zwykły uczestnik2019-05-27 17:38:51
11 Wojciech Łysek Warszawa Zwykły uczestnik2019-05-28 23:52:17
12 Marta Bajorek Warszawa Członek PFS2019-05-29 11:08:13
13 Dorota Rudzińska Warszawa Zwykły uczestnik2019-05-29 11:43:45
14 Bernadeta Kudlińska Bydgoszcz Członek PFS2019-05-29 14:13:27
15 Waldemar Kudliński Bydgoszcz Członek PFS2019-05-29 14:14:38
16 Rafał Wesołowski Warszawa Członek PFS2019-05-30 11:13:21
17 Andrzej Kwiatkowski Warszawa Członek PFS2019-05-30 23:23:44
18 Sławomir Długosz Ostróda Zwykły uczestnik2019-05-31 20:37:42
19 Grzegorz Koczkodon Ostróda Członek PFS2019-06-01 09:34:11
20 Krzysztof Zawadzki Sampława Zwykły uczestnik2019-06-01 23:15:57
21 Zbigniew Rybak w-wa Członek PFS2019-06-02 22:24:34
22 Joanna Ostrowska Warszawa Członek PFS2019-06-03 13:15:51
23 Zuzanna Cichoń Gdańsk Członek PFS2019-06-03 14:15:49
24 Magdalena Cichoń Korsze Debiutant2019-06-03 14:17:14
25 Renata Andracka Zwola Członek PFS2019-06-04 18:13:14
26 Krzysztof Jaworski Marki Zwykły uczestnik2019-06-05 20:57:04
27 Maria Skutela Warszawa Zwykły uczestnik2019-06-08 11:56:33
28 Teresa Balewska Reda Członek PFS2019-06-11 12:05:58
29 Stanisław Olsztyn Olsztyn Zwykły uczestnik2019-06-12 23:43:50
30 Marek Rogalski Warszawa Członek PFS2019-06-13 10:05:28
31 Ala Białobrzewska GDYNIA Członek PFS2019-06-14 08:42:36
32 Małgorzata Deszczyńska Warszawa Członek PFS2019-06-14 19:49:27
33 Irena Sołdan Warszawa Członek PFS2019-06-14 22:23:43
34 Stanisław Gasik Warszawa Zwykły uczestnik2019-06-15 08:29:32
OrganizatorzyJerzy Krzyżewski — jerzykrzyzewski@wp.pl — 604 121 848
Jan Lisiewski — jotel@o2.pl — 508 875 358


Wyniki turnieju Siódme scrabble nad jeziorem

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Małgorzata      Deszczyńska          Warszawa               135.77     10.0     4502     1887      587
  2 Maciej          Czupryniak           Milanówek              150.23      8.0     5082     1717      687
  3 Grzegorz        Koczkodon            Ostróda                125.10      8.0     4992     1664      751
  4 Andrzej         Kwiatkowski          Warszawa               132.72      8.0     4942     1740      660
  5 Tomasz          Zwoliński            Skierdy                147.16      8.0     4805     1688      634
  6 Franciszek      Łysek                Warszawa               111.82      8.0     4552     1684      437
  7 Krzysztof       Sporczyk             Piaseczno              132.27      8.0     4318     1721      125
  8 Marek           Rogalski             Warszawa               128.67      7.0     4730     1482      595
  9 Rafał           Wesołowski           Warszawa               131.48      7.0     4715     1554      366
 10 Marta           Bajorek              Warszawa               136.81      7.0     4614     1540      104
 11 Sławomir        Długosz              Ostróda                110.31      7.0     4561     1626      344
 12 Adam            Sternik              Kętrzyn                116.28      7.0     4533     1669       46
 13 Waldemar        Kudliński            Bydgoszcz              112.20      7.0     4185     1479      124
 14 Zbigniew        Rybak                Warszawa               119.14      7.0     4154     1614     -182
 15 Irena           Sołdan               Warszawa               136.86      6.5     4811     1617      245
 16 Stanisław       Gasik                Warszawa               122.49      6.5     4203     1493     -221
 17 Dorota          Rudzińska            Warszawa               125.18      6.0     4630     1460      259
 18 Joanna          Ostrowska            Warszawa               128.32      6.0     4494     1462      102
 19 Ala             Białobrzewska        Gdynia                 125.16      6.0     4478     1385      123
 20 Maria           Skutela              Warszawa               119.58      6.0     4457     1442      135
 21 Szymon          Dąbrowski            Warszawa               137.23      6.0     4334     1400      -48
 22 Krzysztof       Jaworski             Warszawa               129.78      6.0     3912     1383       22
 23 Maciej          Dąbrowski            Warszawa               117.05      5.0     4464     1334     -138
 24 Józef           Burzyński            Ełk                    112.71      5.0     4266     1289     -474
 25 Liliana         Dąbrowska            Warszawa               100.00      5.0     4252     1302        7
 26 Jan             Pawłowski            Warszawa               100.00      5.0     4161     1263      191
 27 Stanisław       Olsztyn              Olsztyn                114.39      5.0     4098     1390     -381
 28 Jerzy           Krzyżewski           Piasutno               115.10      5.0     4060     1284     -220
 29 Teresa          Balewska             Reda                   100.00      5.0     3988     1233     -616
 30 Wojciech        Łysek                Warszawa               100.00      5.0     3943     1189     -268
 31 Krzysztof       Zawadzki             Sampława               110.97      4.0     4146     1199     -271
 32 Jan             Lisiewski            Piasutno               100.00      4.0     3972     1166     -345
 33 Waldemar        Dębski               Ostróda                100.00      3.5     3538      985     -569
 34 Bernadeta       Kudlińska            Bydgoszcz              102.72      3.0     3994     1032     -578
 35 Katarzyna       Dębska               Ostróda                105.98      3.0     3774     1026     -617
 36 Bożena          Lisiewska            Piasutno               100.00      2.0     3356      875    -1316
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju Siódme scrabble nad jeziorem



	Maciej Czupryniak 150.23 Milanówek                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Maciej         Dąbrowski             117.05 +  400: 359  167
    2     3 Grzegorz       Koczkodon             125.10 +  469: 418  175
    3     4 Stanisław      Gasik                 122.49 +  430: 352  172
    4     2 Irena          Sołdan                136.86 -  409: 411   87
    5     2 Sławomir       Długosz               110.31 -  399: 407   60
    6     3 Franciszek     Łysek                 111.82 -  364: 367   62
    7     7 Krzysztof      Jaworski              129.78 +  547: 268  180
    8     4 Tomasz         Zwoliński             147.16 +  400: 365  197
    9     1 Krzysztof      Sporczyk              132.27 +  423: 283  182
   10     3 Andrzej        Kwiatkowski           132.72 +  438: 353  183
   11     2 Adam           Sternik               116.28 +  460: 353  166
   12     1 Małgorzata     Deszczyńska           135.77 -  343: 459   86
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1717  / 12 143.08




	Tomasz Zwoliński 147.16 Skierdy         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Adam           Sternik               116.28 +  518: 271  166
    2     2 Krzysztof      Zawadzki              110.97 +  403: 335  161
    3     1 Andrzej        Kwiatkowski           132.72 +  434: 333  183
    4     1 Zbigniew       Rybak                 119.14 -  352: 399   69
    5     3 Krzysztof      Sporczyk              132.27 -  347: 349   82
    6     5 Liliana        Dąbrowska             100.00 +  459: 291  150
    7     2 Franciszek     Łysek                 111.82 +  382: 334  162
    8     4 Maciej         Czupryniak            150.23 -  365: 400  100
    9     5 Joanna         Ostrowska             128.32 +  376: 307  178
   10     4 Irena          Sołdan                136.86 +  432: 393  187
   11     3 Grzegorz       Koczkodon             125.10 +  357: 338  175
   12     2 Grzegorz       Koczkodon             125.10 -  380: 421   75
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1688  / 12 140.67




	Szymon Dąbrowski 137.23 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Jerzy          Krzyżewski            115.10 -  329: 346   65
    2    15 Adam           Sternik               116.28 -  348: 394   66
    3    14 Liliana        Dąbrowska             100.00 +  448: 304  150
    4    11 Krzysztof      Zawadzki              110.97 +  428: 289  161
    5    10 Stanisław      Olsztyn               114.39 +  361: 198  164
    6     8 Maria          Skutela               119.58 -    1: 400   70
    7    11 Marta          Bajorek               136.81 -  398: 444   87
    8    11 Rafał          Wesołowski            131.48 -  341: 410   81
    9    18 Waldemar       Dębski                100.00 +  369: 335  150
   10    12 Maciej         Dąbrowski             117.05 +  509: 410  167
   11     9 Dorota         Rudzińska             125.18 -  381: 444   75
   12    13 Stanisław      Olsztyn               114.39 +  421: 408  164
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1400  / 12 116.67




	Irena Sołdan 136.86 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Stanisław      Olsztyn               114.39 +  362: 307  164
    2     7 Stanisław      Gasik                 122.49 =  388: 388  122
    3     5 Krzysztof      Jaworski              129.78 +  463: 377  180
    4     2 Maciej         Czupryniak            150.23 +  411: 409  200
    5     1 Zbigniew       Rybak                 119.14 +  431: 251  169
    6     1 Krzysztof      Sporczyk              132.27 -  401: 414   82
    7     1 Andrzej        Kwiatkowski           132.72 +  456: 354  183
    8     2 Adam           Sternik               116.28 -  374: 381   66
    9     3 Małgorzata     Deszczyńska           135.77 -  310: 457   86
   10     4 Tomasz         Zwoliński             147.16 -  393: 432   97
   11     6 Marta          Bajorek               136.81 +  454: 381  187
   12     6 Rafał          Wesołowski            131.48 -  368: 415   81
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1617  / 12 134.75




	Marta Bajorek 136.81 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Józef          Burzyński             112.71 +  530: 300  163
    2     1 Sławomir       Długosz               110.31 -  316: 468   60
    3     8 Jerzy          Krzyżewski            115.10 +  409: 278  165
    4     5 Maria          Skutela               119.58 -  371: 386   70
    5     8 Adam           Sternik               116.28 -  285: 467   66
    6    14 Waldemar       Kudliński             112.20 +  374: 329  162
    7    11 Szymon         Dąbrowski             137.23 +  444: 398  187
    8     8 Stanisław      Gasik                 122.49 +  373: 282  172
    9     6 Zbigniew       Rybak                 119.14 -  324: 386   69
   10     8 Stanisław      Olsztyn               114.39 +  400: 393  164
   11     6 Irena          Sołdan                136.86 -  381: 454   87
   12     7 Dorota         Rudzińska             125.18 +  407: 369  175
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1540  / 12 128.33




	Małgorzata Deszczyńska 135.77 Warszawa          

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Waldemar       Kudliński             112.20 +  311: 283  162
    2     9 Andrzej        Kwiatkowski           132.72 -  309: 419   83
    3    13 Krzysztof      Zawadzki              110.97 +  436: 262  161
    4     8 Dorota         Rudzińska             125.18 +  340: 331  175
    5     5 Krzysztof      Jaworski              129.78 +  324: 295  180
    6     4 Sławomir       Długosz               110.31 +  389: 323  160
    7     3 Krzysztof      Sporczyk              132.27 -  278: 379   82
    8     5 Franciszek     Łysek                 111.82 +  360: 313  162
    9     3 Irena          Sołdan                136.86 +  457: 310  187
   10     1 Adam           Sternik               116.28 +  385: 382  166
   11     1 Zbigniew       Rybak                 119.14 +  454: 275  169
   12     1 Maciej         Czupryniak            150.23 +  459: 343  200
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1887  / 12 157.25




	Andrzej Kwiatkowski 132.72 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Franciszek     Łysek                 111.82 +  426: 357  162
    2     9 Małgorzata     Deszczyńska           135.77 +  419: 309  186
    3     1 Tomasz         Zwoliński             147.16 -  333: 434   97
    4     7 Stanisław      Olsztyn               114.39 +  417: 281  164
    5     6 Maria          Skutela               119.58 +  550: 308  170
    6     2 Zbigniew       Rybak                 119.14 +  469: 319  169
    7     1 Irena          Sołdan                136.86 -  354: 456   87
    8     3 Joanna         Ostrowska             128.32 +  368: 331  178
    9     2 Adam           Sternik               116.28 -  401: 413   66
   10     3 Maciej         Czupryniak            150.23 -  353: 438  100
   11     4 Krzysztof      Sporczyk              132.27 +  463: 321  182
   12     3 Marek          Rogalski              128.67 +  389: 315  179
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1740  / 12 145.00




	Krzysztof Sporczyk 132.27 Piaseczno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Krzysztof      Zawadzki              110.97 -  334: 405   61
    2    14 Jan            Lisiewski             100.00 +  422: 316  150
    3    11 Rafał          Wesołowski            131.48 +  411: 352  181
    4     9 Stanisław      Gasik                 122.49 +  406: 229  172
    5     3 Tomasz         Zwoliński             147.16 +  349: 347  197
    6     1 Irena          Sołdan                136.86 +  414: 401  187
    7     3 Małgorzata     Deszczyńska           135.77 +  379: 278  186
    8     1 Sławomir       Długosz               110.31 +  334: 319  160
    9     1 Maciej         Czupryniak            150.23 -  283: 423  100
   10     2 Grzegorz       Koczkodon             125.10 -  294: 387   75
   11     4 Andrzej        Kwiatkowski           132.72 -  321: 463   83
   12     5 Zbigniew       Rybak                 119.14 +  371: 273  169
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1721  / 12 143.42




	Rafał Wesołowski 131.48 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Sławomir       Długosz               110.31 -  280: 406   60
    2    13 Marek          Rogalski              128.67 +  351: 330  179
    3    11 Krzysztof      Sporczyk              132.27 -  352: 411   82
    4    12 Maciej         Dąbrowski             117.05 -  350: 389   67
    5    16 Katarzyna      Dębska                105.98 +  591: 345  156
    6    12 Jan            Pawłowski             100.00 -  303: 426   50
    7    13 Krzysztof      Zawadzki              110.97 +  385: 340  161
    8    11 Szymon         Dąbrowski             137.23 +  410: 341  187
    9    11 Ala            Białobrzewska         125.16 -  340: 344   75
   10     9 Maria          Skutela               119.58 +  487: 304  170
   11     8 Krzysztof      Jaworski              129.78 +  451: 345  180
   12     6 Irena          Sołdan                136.86 +  415: 368  187
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1554  / 12 129.50




	Krzysztof Jaworski 129.78 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Katarzyna      Dębska                105.98 +  389: 250  156
    2     6 Bernadeta      Kudlińska             102.72 +  457: 275  153
    3     5 Irena          Sołdan                136.86 -  377: 463   87
    4     6 Adam           Sternik               116.28 +  372: 296  166
    5     5 Małgorzata     Deszczyńska           135.77 -  295: 324   86
    6     6 Dorota         Rudzińska             125.18 +  401: 293  175
    7     7 Maciej         Czupryniak            150.23 -  268: 547  100
    9    10 Stanisław      Olsztyn               114.39 -  273: 326   64
   10    11 Jerzy          Krzyżewski            115.10 +  365: 361  165
   11     8 Rafał          Wesołowski            131.48 -  345: 451   81
   12    12 Liliana        Dąbrowska             100.00 +  370: 304  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1383  / 11 125.73




	Marek Rogalski 128.67 Warszawa                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Bernadeta      Kudlińska             102.72 -  346: 438   53
    2    13 Rafał          Wesołowski            131.48 -  330: 351   81
    3    15 Waldemar       Dębski                100.00 +  424: 235  150
    4    13 Jerzy          Krzyżewski            115.10 +  471: 280  165
    5     9 Józef          Burzyński             112.71 -  340: 400   63
    6    13 Stanisław      Olsztyn               114.39 +  435: 341  164
    7     9 Liliana        Dąbrowska             100.00 +  395: 334  150
    8     7 Maria          Skutela               119.58 -  355: 359   70
    9     9 Teresa         Balewska              100.00 +  505: 275  150
   10     6 Ala            Białobrzewska         125.16 +  391: 381  175
   11     5 Joanna         Ostrowska             128.32 +  423: 352  178
   12     3 Andrzej        Kwiatkowski           132.72 -  315: 389   83
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1482  / 12 123.50




	Joanna Ostrowska 128.32 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Teresa         Balewska              100.00 +  437: 281  150
    2     8 Jerzy          Krzyżewski            115.10 +  387: 354  165
    3     2 Zbigniew       Rybak                 119.14 -  342: 382   69
    4     4 Grzegorz       Koczkodon             125.10 +  395: 359  175
    5     4 Franciszek     Łysek                 111.82 -  327: 448   62
    6     7 Ala            Białobrzewska         125.16 +  410: 361  175
    7     6 Stanisław      Gasik                 122.49 +  388: 285  172
    8     3 Andrzej        Kwiatkowski           132.72 -  331: 368   83
    9     5 Tomasz         Zwoliński             147.16 -  307: 376   97
   10     7 Dorota         Rudzińska             125.18 +  416: 341  175
   11     5 Marek          Rogalski              128.67 -  352: 423   79
   12     8 Sławomir       Długosz               110.31 -  402: 414   60
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1462  / 12 121.83




	Dorota Rudzińska 125.18 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Liliana        Dąbrowska             100.00 +  400: 362  150
    2     4 Zbigniew       Rybak                 119.14 -  345: 396   69
    3    12 Katarzyna      Dębska                105.98 +  423: 313  156
    4     8 Małgorzata     Deszczyńska           135.77 -  331: 340   86
    5    12 Waldemar       Kudliński             112.20 +  473: 366  162
    6     6 Krzysztof      Jaworski              129.78 -  293: 401   80
    7     8 Grzegorz       Koczkodon             125.10 -  372: 377   75
    8    10 Józef          Burzyński             112.71 +  476: 287  163
    9     8 Maciej         Dąbrowski             117.05 +  363: 325  167
   10     7 Joanna         Ostrowska             128.32 -  341: 416   78
   11     9 Szymon         Dąbrowski             137.23 +  444: 381  187
   12     7 Marta          Bajorek               136.81 -  369: 407   87
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1460  / 12 121.67




	Ala Białobrzewska 125.16 Gdynia                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Waldemar       Dębski                100.00 +  483: 287  150
    2     5 Maria          Skutela               119.58 -  348: 381   70
    3     9 Stanisław      Olsztyn               114.39 -  345: 416   64
    4    10 Jan            Pawłowski             100.00 +  333: 318  150
    5    11 Jan            Lisiewski             100.00 +  406: 315  150
    6     7 Joanna         Ostrowska             128.32 -  361: 410   78
    7    12 Józef          Burzyński             112.71 +  407: 384  163
    8     6 Grzegorz       Koczkodon             125.10 -  326: 570   75
    9    11 Rafał          Wesołowski            131.48 +  344: 340  181
   10     6 Marek          Rogalski              128.67 -  381: 391   79
   11    10 Waldemar       Kudliński             112.20 -  291: 342   62
   12    11 Józef          Burzyński             112.71 +  453: 201  163
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1385  / 12 115.42




	Grzegorz Koczkodon 125.10 Ostróda

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Bożena         Lisiewska             100.00 +  501: 264  150
    2     3 Maciej         Czupryniak            150.23 -  418: 469  100
    3     6 Jan            Pawłowski             100.00 +  352: 315  150
    4     4 Joanna         Ostrowska             128.32 -  359: 395   78
    5     7 Liliana        Dąbrowska             100.00 -  326: 442   50
    6    11 Jan            Lisiewski             100.00 +  477: 320  150
    7     8 Dorota         Rudzińska             125.18 +  377: 372  175
    8     6 Ala            Białobrzewska         125.16 +  570: 326  175
    9     4 Sławomir       Długosz               110.31 +  466: 307  160
   10     2 Krzysztof      Sporczyk              132.27 +  387: 294  182
   11     3 Tomasz         Zwoliński             147.16 -  338: 357   97
   12     2 Tomasz         Zwoliński             147.16 +  421: 380  197
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1664  / 12 138.67




	Stanisław Gasik 122.49 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Jan            Lisiewski             100.00 +  437: 279  150
    2     7 Irena          Sołdan                136.86 =  388: 388  137
    3     4 Maciej         Czupryniak            150.23 -  352: 430  100
    4     9 Krzysztof      Sporczyk              132.27 -  229: 406   82
    5    13 Maciej         Dąbrowski             117.05 +  408: 402  167
    6    10 Bernadeta      Kudlińska             102.72 +  429: 357  153
    7     6 Joanna         Ostrowska             128.32 -  285: 388   78
    8     8 Marta          Bajorek               136.81 -  282: 373   87
    9    12 Jan            Pawłowski             100.00 +  311: 302  150
   10    10 Sławomir       Długosz               110.31 +  349: 331  160
   11     7 Franciszek     Łysek                 111.82 -  359: 421   62
   12    10 Maciej         Dąbrowski             117.05 +  374: 347  167
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1493  / 12 124.42




	Maria Skutela 119.58 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Jan            Pawłowski             100.00 +  394: 323  150
    2     5 Ala            Białobrzewska         125.16 +  381: 348  175
    3     3 Sławomir       Długosz               110.31 -  382: 397   60
    4     5 Marta          Bajorek               136.81 +  386: 371  187
    5     6 Andrzej        Kwiatkowski           132.72 -  308: 550   83
    6     8 Szymon         Dąbrowski             137.23 +  400:   1  187
    7     4 Adam           Sternik               116.28 -  362: 396   66
    8     7 Marek          Rogalski              128.67 +  359: 355  179
    9     7 Franciszek     Łysek                 111.82 -  388: 393   62
   10     9 Rafał          Wesołowski            131.48 -  304: 487   81
   11    12 Teresa         Balewska              100.00 +  408: 310  150
   12     9 Waldemar       Kudliński             112.20 -  385: 391   62
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1442  / 12 120.17




	Zbigniew Rybak 119.14 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Wojciech       Łysek                 100.00 +  492: 260  150
    2     4 Dorota         Rudzińska             125.18 +  396: 345  175
    3     2 Joanna         Ostrowska             128.32 +  382: 342  178
    4     1 Tomasz         Zwoliński             147.16 +  399: 352  197
    5     1 Irena          Sołdan                136.86 -  251: 431   87
    6     2 Andrzej        Kwiatkowski           132.72 -  319: 469   83
    7     5 Sławomir       Długosz               110.31 -  271: 422   60
    8     9 Maciej         Dąbrowski             117.05 +  365: 258  167
    9     6 Marta          Bajorek               136.81 +  386: 324  187
   10     5 Franciszek     Łysek                 111.82 +  345: 308  162
   11     1 Małgorzata     Deszczyńska           135.77 -  275: 454   86
   12     5 Krzysztof      Sporczyk              132.27 -  273: 371   82
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1614  / 12 134.50




	Maciej Dąbrowski 117.05 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Maciej         Czupryniak            150.23 -  359: 400  100
    2    11 Waldemar       Kudliński             112.20 +  414: 285  162
    3    10 Adam           Sternik               116.28 -  335: 486   66
    4    12 Rafał          Wesołowski            131.48 +  389: 350  181
    5    13 Stanisław      Gasik                 122.49 -  402: 408   72
    6    15 Teresa         Balewska              100.00 +  405: 371  150
    7    10 Jan            Pawłowski             100.00 +  386: 350  150
    8     9 Zbigniew       Rybak                 119.14 -  258: 365   69
    9     8 Dorota         Rudzińska             125.18 -  325: 363   75
   10    12 Szymon         Dąbrowski             137.23 -  410: 509   87
   11    13 Wojciech       Łysek                 100.00 +  434: 341  150
   12    10 Stanisław      Gasik                 122.49 -  347: 374   72
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1334  / 12 111.17




	Adam Sternik 116.28 Kętrzyn

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Tomasz         Zwoliński             147.16 -  271: 518   97
    2    15 Szymon         Dąbrowski             137.23 +  394: 348  187
    3    10 Maciej         Dąbrowski             117.05 +  486: 335  167
    4     6 Krzysztof      Jaworski              129.78 -  296: 372   80
    5     8 Marta          Bajorek               136.81 +  467: 285  187
    6     9 Józef          Burzyński             112.71 +  400: 316  163
    7     4 Maria          Skutela               119.58 +  396: 362  170
    8     2 Irena          Sołdan                136.86 +  381: 374  187
    9     2 Andrzej        Kwiatkowski           132.72 +  413: 401  183
   10     1 Małgorzata     Deszczyńska           135.77 -  382: 385   86
   11     2 Maciej         Czupryniak            150.23 -  353: 460  100
   12     4 Franciszek     Łysek                 111.82 -  294: 331   62
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1669  / 12 139.08




	Jerzy Krzyżewski 115.10 Piasutno      

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Szymon         Dąbrowski             137.23 +  346: 329  187
    2     8 Joanna         Ostrowska             128.32 -  354: 387   78
    3     8 Marta          Bajorek               136.81 -  278: 409   87
    4    13 Marek          Rogalski              128.67 -  280: 471   79
    5    14 Bernadeta      Kudlińska             102.72 -  291: 382   53
    6    17 Bożena         Lisiewska             100.00 +  438: 251  150
    7    15 Stanisław      Olsztyn               114.39 -  364: 396   64
    8    16 Jan            Lisiewski             100.00 +  392: 321  150
    9    17 Katarzyna      Dębska                105.98 +  334: 286  156
   10    11 Krzysztof      Jaworski              129.78 -  361: 365   80
   11    16 Waldemar       Dębski                100.00 -  300: 374   50
   12    15 Jan            Lisiewski             100.00 +  322: 309  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1284  / 12 107.00




	Stanisław Olsztyn 114.39 Olsztyn                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Irena          Sołdan                136.86 -  307: 362   87
    2    17 Wojciech       Łysek                 100.00 +  371: 346  150
    3     9 Ala            Białobrzewska         125.16 +  416: 345  175
    4     7 Andrzej        Kwiatkowski           132.72 -  281: 417   83
    5    10 Szymon         Dąbrowski             137.23 -  198: 361   87
    6    13 Marek          Rogalski              128.67 -  341: 435   79
    7    15 Jerzy          Krzyżewski            115.10 +  396: 364  165
    8    12 Jan            Pawłowski             100.00 +  344: 299  150
    9    10 Krzysztof      Jaworski              129.78 +  326: 273  180
   10     8 Marta          Bajorek               136.81 -  393: 400   87
   11    11 Sławomir       Długosz               110.31 -  317: 456   60
   12    13 Szymon         Dąbrowski             137.23 -  408: 421   87
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1390  / 12 115.83




	Józef Burzyński 112.71 Ełk                      

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Marta          Bajorek               136.81 -  300: 530   87
    2    18 Katarzyna      Dębska                105.98 -  316: 378   56
    3    16 Waldemar       Kudliński             112.20 +  427: 365  162
    4    16 Wojciech       Łysek                 100.00 +  352: 322  150
    5     9 Marek          Rogalski              128.67 +  400: 340  179
    6     9 Adam           Sternik               116.28 -  316: 400   66
    7    12 Ala            Białobrzewska         125.16 -  384: 407   75
    8    10 Dorota         Rudzińska             125.18 -  287: 476   75
    9    14 Bernadeta      Kudlińska             102.72 +  392: 348  153
   10    13 Teresa         Balewska              100.00 -  381: 411   50
   11    14 Krzysztof      Zawadzki              110.97 +  510: 310  161
   12    11 Ala            Białobrzewska         125.16 -  201: 453   75
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1289  / 12 107.42




	Waldemar Kudliński 112.20 Bydgoszcz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Małgorzata     Deszczyńska           135.77 -  283: 311   86
    2    11 Maciej         Dąbrowski             117.05 -  285: 414   67
    3    16 Józef          Burzyński             112.71 -  365: 427   63
    4    17 Waldemar       Dębski                100.00 +  446: 233  150
    5    12 Dorota         Rudzińska             125.18 -  366: 473   75
    6    14 Marta          Bajorek               136.81 -  329: 374   87
    7    16 Jan            Lisiewski             100.00 +  324: 294  150
    8    15 Katarzyna      Dębska                105.98 +  380: 331  156
    9    15 Bożena         Lisiewska             100.00 +  357: 263  150
   10    14 Wojciech       Łysek                 100.00 +  317: 265  150
   11    10 Ala            Białobrzewska         125.16 +  342: 291  175
   12     9 Maria          Skutela               119.58 +  391: 385  170
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1479  / 12 123.25




	Franciszek Łysek 111.82 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Andrzej        Kwiatkowski           132.72 -  357: 426   83
    2    12 Teresa         Balewska              100.00 +  535: 227  150
    3     7 Bernadeta      Kudlińska             102.72 +  433: 332  153
    4     3 Sławomir       Długosz               110.31 +  312: 311  160
    5     4 Joanna         Ostrowska             128.32 +  448: 327  178
    6     3 Maciej         Czupryniak            150.23 +  367: 364  200
    7     2 Tomasz         Zwoliński             147.16 -  334: 382   97
    8     5 Małgorzata     Deszczyńska           135.77 -  313: 360   86
    9     7 Maria          Skutela               119.58 +  393: 388  170
   10     5 Zbigniew       Rybak                 119.14 -  308: 345   69
   11     7 Stanisław      Gasik                 122.49 +  421: 359  172
   12     4 Adam           Sternik               116.28 +  331: 294  166
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1684  / 12 140.33




	Krzysztof Zawadzki 110.97 Sampława                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Krzysztof      Sporczyk              132.27 +  405: 334  182
    2     2 Tomasz         Zwoliński             147.16 -  335: 403   97
    3    13 Małgorzata     Deszczyńska           135.77 -  262: 436   86
    4    11 Szymon         Dąbrowski             137.23 -  289: 428   87
    5    17 Teresa         Balewska              100.00 -  287: 364   50
    6    16 Wojciech       Łysek                 100.00 +  374: 294  150
    7    13 Rafał          Wesołowski            131.48 -  340: 385   81
    8    17 Bożena         Lisiewska             100.00 +  476: 209  150
    9    16 Jan            Lisiewski             100.00 -  309: 368   50
   10    17 Waldemar       Dębski                100.00 -  341: 367   50
   11    14 Józef          Burzyński             112.71 -  310: 510   63
   12    17 Bernadeta      Kudlińska             102.72 +  418: 319  153
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1199  / 12  99.92




	Sławomir Długosz 110.31 Ostróda

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Rafał          Wesołowski            131.48 +  406: 280  181
    2     1 Marta          Bajorek               136.81 +  468: 316  187
    3     3 Maria          Skutela               119.58 +  397: 382  170
    4     3 Franciszek     Łysek                 111.82 -  311: 312   62
    5     2 Maciej         Czupryniak            150.23 +  407: 399  200
    6     4 Małgorzata     Deszczyńska           135.77 -  323: 389   86
    7     5 Zbigniew       Rybak                 119.14 +  422: 271  169
    8     1 Krzysztof      Sporczyk              132.27 -  319: 334   82
    9     4 Grzegorz       Koczkodon             125.10 -  307: 466   75
   10    10 Stanisław      Gasik                 122.49 -  331: 349   72
   11    11 Stanisław      Olsztyn               114.39 +  456: 317  164
   12     8 Joanna         Ostrowska             128.32 +  414: 402  178
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1626  / 12 135.50




	Katarzyna Dębska 105.98 Ostróda                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Krzysztof      Jaworski              129.78 -  250: 389   80
    2    18 Józef          Burzyński             112.71 +  378: 316  163
    3    12 Dorota         Rudzińska             125.18 -  313: 423   75
    4    15 Liliana        Dąbrowska             100.00 -  263: 416   50
    5    16 Rafał          Wesołowski            131.48 -  345: 591   81
    6    18 Waldemar       Dębski                100.00 -  290: 291   50
    7    17 Bożena         Lisiewska             100.00 +  329: 271  150
    8    15 Waldemar       Kudliński             112.20 -  331: 380   62
    9    17 Jerzy          Krzyżewski            115.10 -  286: 334   65
   10    16 Jan            Pawłowski             100.00 -  300: 303   50
   11    18 Jan            Lisiewski             100.00 +  340: 314  150
   12    18 Bożena         Lisiewska             100.00 -  349: 363   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1026  / 12  85.50




	Bernadeta Kudlińska 102.72 Bydgoszcz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Marek          Rogalski              128.67 +  438: 346  179
    2     6 Krzysztof      Jaworski              129.78 -  275: 457   80
    3     7 Franciszek     Łysek                 111.82 -  332: 433   62
    4    14 Jan            Lisiewski             100.00 -  329: 372   50
    5    14 Jerzy          Krzyżewski            115.10 +  382: 291  165
    6    10 Stanisław      Gasik                 122.49 -  357: 429   72
    7    14 Teresa         Balewska              100.00 -  287: 376   50
    8    14 Wojciech       Łysek                 100.00 -  339: 386   50
    9    14 Józef          Burzyński             112.71 -  348: 392   63
   10    15 Liliana        Dąbrowska             100.00 -  260: 353   50
   11    17 Jan            Pawłowski             100.00 +  328: 319  150
   12    17 Krzysztof      Zawadzki              110.97 -  319: 418   61
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1032  / 12  86.00




	Teresa Balewska 100.00 Reda

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Joanna         Ostrowska             128.32 -  281: 437   78
    2    12 Franciszek     Łysek                 111.82 -  227: 535   62
    3    18 Jan            Lisiewski             100.00 -  297: 359   50
    4    18 Bożena         Lisiewska             100.00 +  380: 290  150
    5    17 Krzysztof      Zawadzki              110.97 +  364: 287  161
    6    15 Maciej         Dąbrowski             117.05 -  371: 405   67
    7    14 Bernadeta      Kudlińska             102.72 +  376: 287  153
    8    13 Liliana        Dąbrowska             100.00 +  356: 300  150
    9     9 Marek          Rogalski              128.67 -  275: 505   79
   10    13 Józef          Burzyński             112.71 +  411: 381  163
   11    12 Maria          Skutela               119.58 -  310: 408   70
   12    14 Jan            Pawłowski             100.00 -  340: 410   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1233  / 12 102.75




	Liliana Dąbrowska 100.00 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Dorota         Rudzińska             125.18 -  362: 400   75
    2    10 Waldemar       Dębski                100.00 +  377: 282  150
    3    14 Szymon         Dąbrowski             137.23 -  304: 448   87
    4    15 Katarzyna      Dębska                105.98 +  416: 263  156
    5     7 Grzegorz       Koczkodon             125.10 +  442: 326  175
    6     5 Tomasz         Zwoliński             147.16 -  291: 459   97
    7     9 Marek          Rogalski              128.67 -  334: 395   79
    8    13 Teresa         Balewska              100.00 -  300: 356   50
    9    13 Wojciech       Łysek                 100.00 -  313: 370   50
   10    15 Bernadeta      Kudlińska             102.72 +  353: 260  153
   11    15 Bożena         Lisiewska             100.00 +  456: 316  150
   12    12 Krzysztof      Jaworski              129.78 -  304: 370   80
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1302  / 12 108.50




	Waldemar Dębski 100.00 Ostróda

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Ala            Białobrzewska         125.16 -  287: 483   75
    2    10 Liliana        Dąbrowska             100.00 -  282: 377   50
    3    15 Marek          Rogalski              128.67 -  235: 424   79
    4    17 Waldemar       Kudliński             112.20 -  233: 446   62
    5    18 Bożena         Lisiewska             100.00 -  288: 328   50
    6    18 Katarzyna      Dębska                105.98 +  291: 290  156
    7    18 Wojciech       Łysek                 100.00 -  239: 343   50
    8    18 PAUZA
    9    18 Szymon         Dąbrowski             137.23 -  335: 369   87
   10    17 Krzysztof      Zawadzki              110.97 +  367: 341  161
   11    16 Jerzy          Krzyżewski            115.10 +  374: 300  165
   12    16 Wojciech       Łysek                 100.00 -  307: 406   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     985  / 11  89.55




	Bożena Lisiewska 100.00 Piasutno                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Grzegorz       Koczkodon             125.10 -  264: 501   75
    2    16 Jan            Pawłowski             100.00 -  265: 397   50
    3    17 Wojciech       Łysek                 100.00 -  274: 296   50
    4    18 Teresa         Balewska              100.00 -  290: 380   50
    5    18 Waldemar       Dębski                100.00 +  328: 288  150
    6    17 Jerzy          Krzyżewski            115.10 -  251: 438   65
    7    17 Katarzyna      Dębska                105.98 -  271: 329   56
    8    17 Krzysztof      Zawadzki              110.97 -  209: 476   61
    9    15 Waldemar       Kudliński             112.20 -  263: 357   62
   10    18 Jan            Lisiewski             100.00 -  262: 405   50
   11    15 Liliana        Dąbrowska             100.00 -  316: 456   50
   12    18 Katarzyna      Dębska                105.98 +  363: 349  156
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     875  / 12  72.92




	Jan Lisiewski 100.00 Piasutno                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Stanisław      Gasik                 122.49 -  279: 437   72
    2    14 Krzysztof      Sporczyk              132.27 -  316: 422   82
    3    18 Teresa         Balewska              100.00 +  359: 297  150
    4    14 Bernadeta      Kudlińska             102.72 +  372: 329  153
    5    11 Ala            Białobrzewska         125.16 -  315: 406   75
    6    11 Grzegorz       Koczkodon             125.10 -  320: 477   75
    7    16 Waldemar       Kudliński             112.20 -  294: 324   62
    8    16 Jerzy          Krzyżewski            115.10 -  321: 392   65
    9    16 Krzysztof      Zawadzki              110.97 +  368: 309  161
   10    18 Bożena         Lisiewska             100.00 +  405: 262  150
   11    18 Katarzyna      Dębska                105.98 -  314: 340   56
   12    15 Jerzy          Krzyżewski            115.10 -  309: 322   65
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1166  / 12  97.17




	Jan Pawłowski 100.00 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Maria          Skutela               119.58 -  323: 394   70
    2    16 Bożena         Lisiewska             100.00 +  397: 265  150
    3     6 Grzegorz       Koczkodon             125.10 -  315: 352   75
    4    10 Ala            Białobrzewska         125.16 -  318: 333   75
    5    15 Wojciech       Łysek                 100.00 +  399: 314  150
    6    12 Rafał          Wesołowski            131.48 +  426: 303  181
    7    10 Maciej         Dąbrowski             117.05 -  350: 386   67
    8    12 Stanisław      Olsztyn               114.39 -  299: 344   64
    9    12 Stanisław      Gasik                 122.49 -  302: 311   72
   10    16 Katarzyna      Dębska                105.98 +  303: 300  156
   11    17 Bernadeta      Kudlińska             102.72 -  319: 328   53
   12    14 Teresa         Balewska              100.00 +  410: 340  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1263  / 12 105.25




	Wojciech Łysek 100.00 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Zbigniew       Rybak                 119.14 -  260: 492   69
    2    17 Stanisław      Olsztyn               114.39 -  346: 371   64
    3    17 Bożena         Lisiewska             100.00 +  296: 274  150
    4    16 Józef          Burzyński             112.71 -  322: 352   63
    5    15 Jan            Pawłowski             100.00 -  314: 399   50
    6    16 Krzysztof      Zawadzki              110.97 -  294: 374   61
    7    18 Waldemar       Dębski                100.00 +  343: 239  150
    8    14 Bernadeta      Kudlińska             102.72 +  386: 339  153
    9    13 Liliana        Dąbrowska             100.00 +  370: 313  150
   10    14 Waldemar       Kudliński             112.20 -  265: 317   62
   11    13 Maciej         Dąbrowski             117.05 -  341: 434   67
   12    16 Waldemar       Dębski                100.00 +  406: 307  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1189  / 12  99.08


Wyniki poszczególnych rund turnieju Siódme scrabble nad jeziorem



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Maciej         Czupryniak           - Maciej         Dąbrowski             400: 359
   2 Adam           Sternik              - Tomasz         Zwoliński             271: 518
   3 Szymon         Dąbrowski            - Jerzy          Krzyżewski            329: 346
   4 Stanisław      Olsztyn              - Irena          Sołdan                307: 362
   5 Marta          Bajorek              - Józef          Burzyński             530: 300
   6 Waldemar       Kudliński            - Małgorzata     Deszczyńska           283: 311
   7 Andrzej        Kwiatkowski          - Franciszek     Łysek                 426: 357
   8 Krzysztof      Zawadzki             - Krzysztof      Sporczyk              405: 334
   9 Rafał          Wesołowski           - Sławomir       Długosz               280: 406
  10 Katarzyna      Dębska               - Krzysztof      Jaworski              250: 389
  11 Marek          Rogalski             - Bernadeta      Kudlińska             346: 438
  12 Teresa         Balewska             - Joanna         Ostrowska             281: 437
  13 Dorota         Rudzińska            - Liliana        Dąbrowska             400: 362
  14 Waldemar       Dębski               - Ala            Białobrzewska         287: 483
  15 Grzegorz       Koczkodon            - Bożena         Lisiewska             501: 264
  16 Jan            Lisiewski            - Stanisław      Gasik                 279: 437
  17 Maria          Skutela              - Jan            Pawłowski             394: 323
  18 Wojciech       Łysek                - Zbigniew       Rybak                 260: 492


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Sławomir       Długosz              - Marta          Bajorek               468: 316
   2 Tomasz         Zwoliński            - Krzysztof      Zawadzki              403: 335
   3 Grzegorz       Koczkodon            - Maciej         Czupryniak            418: 469
   4 Zbigniew       Rybak                - Dorota         Rudzińska             396: 345
   5 Ala            Białobrzewska        - Maria          Skutela               348: 381
   6 Krzysztof      Jaworski             - Bernadeta      Kudlińska             457: 275
   7 Irena          Sołdan               - Stanisław      Gasik                 388: 388
   8 Jerzy          Krzyżewski           - Joanna         Ostrowska             354: 387
   9 Małgorzata     Deszczyńska          - Andrzej        Kwiatkowski           309: 419
  10 Liliana        Dąbrowska            - Waldemar       Dębski                377: 282
  11 Maciej         Dąbrowski            - Waldemar       Kudliński             414: 285
  12 Franciszek     Łysek                - Teresa         Balewska              535: 227
  13 Marek          Rogalski             - Rafał          Wesołowski            330: 351
  14 Krzysztof      Sporczyk             - Jan            Lisiewski             422: 316
  15 Adam           Sternik              - Szymon         Dąbrowski             394: 348
  16 Bożena         Lisiewska            - Jan            Pawłowski             265: 397
  17 Stanisław      Olsztyn              - Wojciech       Łysek                 371: 346
  18 Józef          Burzyński            - Katarzyna      Dębska                316: 378


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Tomasz         Zwoliński            - Andrzej        Kwiatkowski           434: 333
   2 Joanna         Ostrowska            - Zbigniew       Rybak                 342: 382
   3 Maria          Skutela              - Sławomir       Długosz               382: 397
   4 Stanisław      Gasik                - Maciej         Czupryniak            352: 430
   5 Irena          Sołdan               - Krzysztof      Jaworski              463: 377
   6 Jan            Pawłowski            - Grzegorz       Koczkodon             315: 352
   7 Bernadeta      Kudlińska            - Franciszek     Łysek                 332: 433
   8 Jerzy          Krzyżewski           - Marta          Bajorek               278: 409
   9 Ala            Białobrzewska        - Stanisław      Olsztyn               345: 416
  10 Maciej         Dąbrowski            - Adam           Sternik               335: 486
  11 Krzysztof      Sporczyk             - Rafał          Wesołowski            411: 352
  12 Katarzyna      Dębska               - Dorota         Rudzińska             313: 423
  13 Małgorzata     Deszczyńska          - Krzysztof      Zawadzki              436: 262
  14 Szymon         Dąbrowski            - Liliana        Dąbrowska             448: 304
  15 Waldemar       Dębski               - Marek          Rogalski              235: 424
  16 Waldemar       Kudliński            - Józef          Burzyński             365: 427
  17 Bożena         Lisiewska            - Wojciech       Łysek                 274: 296
  18 Jan            Lisiewski            - Teresa         Balewska              359: 297


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Zbigniew       Rybak                - Tomasz         Zwoliński             399: 352
   2 Maciej         Czupryniak           - Irena          Sołdan                409: 411
   3 Sławomir       Długosz              - Franciszek     Łysek                 311: 312
   4 Joanna         Ostrowska            - Grzegorz       Koczkodon             395: 359
   5 Marta          Bajorek              - Maria          Skutela               371: 386
   6 Krzysztof      Jaworski             - Adam           Sternik               372: 296
   7 Andrzej        Kwiatkowski          - Stanisław      Olsztyn               417: 281
   8 Dorota         Rudzińska            - Małgorzata     Deszczyńska           331: 340
   9 Stanisław      Gasik                - Krzysztof      Sporczyk              229: 406
  10 Jan            Pawłowski            - Ala            Białobrzewska         318: 333
  11 Krzysztof      Zawadzki             - Szymon         Dąbrowski             289: 428
  12 Rafał          Wesołowski           - Maciej         Dąbrowski             350: 389
  13 Jerzy          Krzyżewski           - Marek          Rogalski              280: 471
  14 Bernadeta      Kudlińska            - Jan            Lisiewski             329: 372
  15 Liliana        Dąbrowska            - Katarzyna      Dębska                416: 263
  16 Józef          Burzyński            - Wojciech       Łysek                 352: 322
  17 Waldemar       Dębski               - Waldemar       Kudliński             233: 446
  18 Teresa         Balewska             - Bożena         Lisiewska             380: 290


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Irena          Sołdan               - Zbigniew       Rybak                 431: 251
   2 Sławomir       Długosz              - Maciej         Czupryniak            407: 399
   3 Krzysztof      Sporczyk             - Tomasz         Zwoliński             349: 347
   4 Franciszek     Łysek                - Joanna         Ostrowska             448: 327
   5 Krzysztof      Jaworski             - Małgorzata     Deszczyńska           295: 324
   6 Maria          Skutela              - Andrzej        Kwiatkowski           308: 550
   7 Liliana        Dąbrowska            - Grzegorz       Koczkodon             442: 326
   8 Adam           Sternik              - Marta          Bajorek               467: 285
   9 Marek          Rogalski             - Józef          Burzyński             340: 400
  10 Szymon         Dąbrowski            - Stanisław      Olsztyn               361: 198
  11 Ala            Białobrzewska        - Jan            Lisiewski             406: 315
  12 Waldemar       Kudliński            - Dorota         Rudzińska             366: 473
  13 Maciej         Dąbrowski            - Stanisław      Gasik                 402: 408
  14 Bernadeta      Kudlińska            - Jerzy          Krzyżewski            382: 291
  15 Wojciech       Łysek                - Jan            Pawłowski             314: 399
  16 Rafał          Wesołowski           - Katarzyna      Dębska                591: 345
  17 Teresa         Balewska             - Krzysztof      Zawadzki              364: 287
  18 Bożena         Lisiewska            - Waldemar       Dębski                328: 288


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Sporczyk             - Irena          Sołdan                414: 401
   2 Andrzej        Kwiatkowski          - Zbigniew       Rybak                 469: 319
   3 Maciej         Czupryniak           - Franciszek     Łysek                 364: 367
   4 Małgorzata     Deszczyńska          - Sławomir       Długosz               389: 323
   5 Tomasz         Zwoliński            - Liliana        Dąbrowska             459: 291
   6 Dorota         Rudzińska            - Krzysztof      Jaworski              293: 401
   7 Joanna         Ostrowska            - Ala            Białobrzewska         410: 361
   8 Szymon         Dąbrowski            - Maria          Skutela                 1: 400
   9 Józef          Burzyński            - Adam           Sternik               316: 400
  10 Stanisław      Gasik                - Bernadeta      Kudlińska             429: 357
  11 Grzegorz       Koczkodon            - Jan            Lisiewski             477: 320
  12 Jan            Pawłowski            - Rafał          Wesołowski            426: 303
  13 Stanisław      Olsztyn              - Marek          Rogalski              341: 435
  14 Marta          Bajorek              - Waldemar       Kudliński             374: 329
  15 Teresa         Balewska             - Maciej         Dąbrowski             371: 405
  16 Wojciech       Łysek                - Krzysztof      Zawadzki              294: 374
  17 Bożena         Lisiewska            - Jerzy          Krzyżewski            251: 438
  18 Katarzyna      Dębska               - Waldemar       Dębski                290: 291


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Irena          Sołdan               - Andrzej        Kwiatkowski           456: 354
   2 Franciszek     Łysek                - Tomasz         Zwoliński             334: 382
   3 Małgorzata     Deszczyńska          - Krzysztof      Sporczyk              278: 379
   4 Adam           Sternik              - Maria          Skutela               396: 362
   5 Zbigniew       Rybak                - Sławomir       Długosz               271: 422
   6 Joanna         Ostrowska            - Stanisław      Gasik                 388: 285
   7 Krzysztof      Jaworski             - Maciej         Czupryniak            268: 547
   8 Grzegorz       Koczkodon            - Dorota         Rudzińska             377: 372
   9 Liliana        Dąbrowska            - Marek          Rogalski              334: 395
  10 Jan            Pawłowski            - Maciej         Dąbrowski             350: 386
  11 Marta          Bajorek              - Szymon         Dąbrowski             444: 398
  12 Ala            Białobrzewska        - Józef          Burzyński             407: 384
  13 Krzysztof      Zawadzki             - Rafał          Wesołowski            340: 385
  14 Bernadeta      Kudlińska            - Teresa         Balewska              287: 376
  15 Stanisław      Olsztyn              - Jerzy          Krzyżewski            396: 364
  16 Jan            Lisiewski            - Waldemar       Kudliński             294: 324
  17 Katarzyna      Dębska               - Bożena         Lisiewska             329: 271
  18 Wojciech       Łysek                - Waldemar       Dębski                343: 239


Runda nr  8
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Sławomir       Długosz              - Krzysztof      Sporczyk              319: 334
   2 Irena          Sołdan               - Adam           Sternik               374: 381
   3 Andrzej        Kwiatkowski          - Joanna         Ostrowska             368: 331
   4 Maciej         Czupryniak           - Tomasz         Zwoliński             400: 365
   5 Franciszek     Łysek                - Małgorzata     Deszczyńska           313: 360
   6 Ala            Białobrzewska        - Grzegorz       Koczkodon             326: 570
   7 Marek          Rogalski             - Maria          Skutela               355: 359
   8 Stanisław      Gasik                - Marta          Bajorek               282: 373
   9 Maciej         Dąbrowski            - Zbigniew       Rybak                 258: 365
  10 Józef          Burzyński            - Dorota         Rudzińska             287: 476
  11 Rafał          Wesołowski           - Szymon         Dąbrowski             410: 341
  12 Jan            Pawłowski            - Stanisław      Olsztyn               299: 344
  13 Teresa         Balewska             - Liliana        Dąbrowska             356: 300
  14 Bernadeta      Kudlińska            - Wojciech       Łysek                 339: 386
  15 Waldemar       Kudliński            - Katarzyna      Dębska                380: 331
  16 Jerzy          Krzyżewski           - Jan            Lisiewski             392: 321
  17 Krzysztof      Zawadzki             - Bożena         Lisiewska             476: 209
  18 Waldemar       Dębski               - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  9
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Sporczyk             - Maciej         Czupryniak            283: 423
   2 Adam           Sternik              - Andrzej        Kwiatkowski           413: 401
   3 Małgorzata     Deszczyńska          - Irena          Sołdan                457: 310
   4 Grzegorz       Koczkodon            - Sławomir       Długosz               466: 307
   5 Tomasz         Zwoliński            - Joanna         Ostrowska             376: 307
   6 Zbigniew       Rybak                - Marta          Bajorek               386: 324
   7 Maria          Skutela              - Franciszek     Łysek                 388: 393
   8 Dorota         Rudzińska            - Maciej         Dąbrowski             363: 325
   9 Marek          Rogalski             - Teresa         Balewska              505: 275
  10 Stanisław      Olsztyn              - Krzysztof      Jaworski              326: 273
  11 Rafał          Wesołowski           - Ala            Białobrzewska         340: 344
  12 Stanisław      Gasik                - Jan            Pawłowski             311: 302
  13 Liliana        Dąbrowska            - Wojciech       Łysek                 313: 370
  14 Józef          Burzyński            - Bernadeta      Kudlińska             392: 348
  15 Bożena         Lisiewska            - Waldemar       Kudliński             263: 357
  16 Jan            Lisiewski            - Krzysztof      Zawadzki              368: 309
  17 Katarzyna      Dębska               - Jerzy          Krzyżewski            286: 334
  18 Waldemar       Dębski               - Szymon         Dąbrowski             335: 369


Runda nr 10
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Adam           Sternik              - Małgorzata     Deszczyńska           382: 385
   2 Grzegorz       Koczkodon            - Krzysztof      Sporczyk              387: 294
   3 Maciej         Czupryniak           - Andrzej        Kwiatkowski           438: 353
   4 Tomasz         Zwoliński            - Irena          Sołdan                432: 393
   5 Franciszek     Łysek                - Zbigniew       Rybak                 308: 345
   6 Ala            Białobrzewska        - Marek          Rogalski              381: 391
   7 Joanna         Ostrowska            - Dorota         Rudzińska             416: 341
   8 Marta          Bajorek              - Stanisław      Olsztyn               400: 393
   9 Maria          Skutela              - Rafał          Wesołowski            304: 487
  10 Sławomir       Długosz              - Stanisław      Gasik                 331: 349
  11 Jerzy          Krzyżewski           - Krzysztof      Jaworski              361: 365
  12 Szymon         Dąbrowski            - Maciej         Dąbrowski             509: 410
  13 Teresa         Balewska             - Józef          Burzyński             411: 381
  14 Wojciech       Łysek                - Waldemar       Kudliński             265: 317
  15 Bernadeta      Kudlińska            - Liliana        Dąbrowska             260: 353
  16 Jan            Pawłowski            - Katarzyna      Dębska                303: 300
  17 Krzysztof      Zawadzki             - Waldemar       Dębski                341: 367
  18 Jan            Lisiewski            - Bożena         Lisiewska             405: 262


Runda nr 11
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Zbigniew       Rybak                - Małgorzata     Deszczyńska           275: 454
   2 Maciej         Czupryniak           - Adam           Sternik               460: 353
   3 Tomasz         Zwoliński            - Grzegorz       Koczkodon             357: 338
   4 Andrzej        Kwiatkowski          - Krzysztof      Sporczyk              463: 321
   5 Marek          Rogalski             - Joanna         Ostrowska             423: 352
   6 Irena          Sołdan               - Marta          Bajorek               454: 381
   7 Stanisław      Gasik                - Franciszek     Łysek                 359: 421
   8 Krzysztof      Jaworski             - Rafał          Wesołowski            345: 451
   9 Dorota         Rudzińska            - Szymon         Dąbrowski             444: 381
  10 Waldemar       Kudliński            - Ala            Białobrzewska         342: 291
  11 Stanisław      Olsztyn              - Sławomir       Długosz               317: 456
  12 Maria          Skutela              - Teresa         Balewska              408: 310
  13 Maciej         Dąbrowski            - Wojciech       Łysek                 434: 341
  14 Józef          Burzyński            - Krzysztof      Zawadzki              510: 310
  15 Liliana        Dąbrowska            - Bożena         Lisiewska             456: 316
  16 Waldemar       Dębski               - Jerzy          Krzyżewski            374: 300
  17 Bernadeta      Kudlińska            - Jan            Pawłowski             328: 319
  18 Katarzyna      Dębska               - Jan            Lisiewski             340: 314


Runda nr 12
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Małgorzata     Deszczyńska          - Maciej         Czupryniak            459: 343
   2 Grzegorz       Koczkodon            - Tomasz         Zwoliński             421: 380
   3 Andrzej        Kwiatkowski          - Marek          Rogalski              389: 315
   4 Franciszek     Łysek                - Adam           Sternik               331: 294
   5 Krzysztof      Sporczyk             - Zbigniew       Rybak                 371: 273
   6 Rafał          Wesołowski           - Irena          Sołdan                415: 368
   7 Marta          Bajorek              - Dorota         Rudzińska             407: 369
   8 Joanna         Ostrowska            - Sławomir       Długosz               402: 414
   9 Waldemar       Kudliński            - Maria          Skutela               391: 385
  10 Maciej         Dąbrowski            - Stanisław      Gasik                 347: 374
  11 Ala            Białobrzewska        - Józef          Burzyński             453: 201
  12 Krzysztof      Jaworski             - Liliana        Dąbrowska             370: 304
  13 Szymon         Dąbrowski            - Stanisław      Olsztyn               421: 408
  14 Teresa         Balewska             - Jan            Pawłowski             340: 410
  15 Jerzy          Krzyżewski           - Jan            Lisiewski             322: 309
  16 Wojciech       Łysek                - Waldemar       Dębski                406: 307
  17 Krzysztof      Zawadzki             - Bernadeta      Kudlińska             418: 319
  18 Bożena         Lisiewska            - Katarzyna      Dębska                363: 349
Lista rankingowa na dzień 2019-06-17

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Marek Reda                     Dębówka              163.45  10951   67
   2 Bartosz Morawski               Wrocław              162.18  32437  200
   3 Michał Alabrudziński           Włocławek            160.70  31979  199
   4 Dominik Urbacki                Pruszków             157.53  23472  149
   5 Dawid Pikul                    Poznań               156.81  30265  193
   6 Dawid Adamczyk                 Inowrocław           156.68  12691   81
   7 Dariusz Kosz                   Nysa                 156.31  31106  199
   8 Krzysztof Obremski             Legnica              155.48  30630  197
   9 Piotr Pietuchowski             Białystok            154.55  18237  118
  10 Mariusz Skrobosz               Warszawa             153.08  30003  196
  11 Kazimierz Merklejn             Warszawa             152.80  30561  200
  12 Dariusz Ulatowski              Tuchola              152.43  27589  181
  13 Aleksander Puchalski           Włocławek            152.33   7312   48
  14 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             152.26  28778  189
  15 Jan Mrozowski                  Kraków               152.26  19337  127
  16 Grzegorz Kurowski              Warszawa             151.53  30154  199
  17 Krzysztof Mówka                Warszawa             151.33  28299  187
  18 Kacper Zegadło                 Warszawa             151.32  28600  189
  19 Kamil Górka                    Kraków               151.14  28868  191
  20 Bogusław Szyszka               Oława                150.78   7690   51
  21 Andrzej Oleksiak               Ostróda              150.24  11719   78
  22 Patryk Wolniewicz              Szczecin             150.08   7204   48
  23 Mirosław Uglik                 Warszawa             149.58  29916  200
  24 Paweł Jackowski                Warszawa             149.24  27161  182
  25 Jakub Zaryński                 Świnoujście          149.07  29217  196
  26 Maciej Czupryniak              Milanówek            149.04  29212  196
  27 Rafał Dąbrowski                Ostróda              148.96  10278   69
  28 Paweł Mazurek                  Polanica-Zdrój       147.73  21125  143
  29 Paweł Pogorzelski              Olsztyn              147.66  28941  196
  30 Tomasz Zwoliński               Skierdy              147.41  24323  165
  31 Justyna Górka                  Kraków               147.32  26517  180
  32 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 147.09   4854   33
  33 Stanisław Rydzik               Warszawa             147.04  29261  199
  34 Mariusz Wrześniewski           Kraków               146.73  29345  200
  35 Mikołaj Cieplik                Ostrzeszów           145.96  28608  196
  36 Dariusz Putoń                  Ruda Śląska          145.78  28718  197
  37 Miłosz Wrzałek                 Warszawa             145.58  28389  195
  38 Łukasz Bobowski                Suchedniów           145.51  28229  194
  39 Jakub Szymczak                 Łódź                 145.35  23546  162
  40 Maciej Rzychoń                 Katowice             145.34   9302   64
  41 Kamil Kister                   Warszawa             145.04  22771  157
  42 Artur Irzyk                    Strzyżów             145.01  28421  196
  43 Maciej Grąbczewski             Szczecin             144.99  26968  186
  44 Wojciech Zemło                 Łódź                 144.97  23485  162
  45 Karol Waniek                   Wrocław              144.13   4468   31
  46 Janusz Krupiński               Bytom                143.93  27634  192
  47 Michał Waszkiewicz             Białystok            143.63  27289  190
  48 Michał Makowski                Warszawa             143.39   5449   38
  49 Grzegorz Łukasik               Konojady             143.04  19739  138
  50 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  142.68  17550  123
  51 Przemysław Rybicki             Otwock               142.57  11833   83
  52 Szymon Płachta                 Warszawa             142.06  27702  195
  53 Krzysztof Gibas                Kraków               142.02   6959   49
  54 Joanna Juszczak                Warszawa             141.91  27247  192
  55 Andrzej Rakoczy                Kraków               141.25   8899   63
  56 Robert Kamiński                Warszawa             140.51  27400  195
  57 Radosław Jachna                Łódź                 140.10  26479  189
  58 Tomasz Suchanek                Wrocław              140.02   7281   52
  59 Andrzej Kowalski               Gdańsk               140.01  10361   74
  60 Natalia Woźniak                Dziwnówek            139.88  26577  190
  61 Jakub Błażejewski              Poznań               139.80  27400  196
  62 Dariusz Kuć                    Stargard             139.75  23058  165
  63 Marcin Rogala                  Warszawa             139.73  27248  195
  64 Małgorzata Sulejewska          Kraków               139.72  26408  189
  65 Marek Dudkiewicz               Milanówek            139.58  26799  192
  66 Juliusz Czupryniak             Warszawa             139.27  15598  112
  67 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  139.10  18779  135
  68 Przemysław Herdzina            Kraków               138.75   4995   36
  69 Marek Syczuk                   Warszawa             138.23  13823  100
  70 Rafał Matczak                  Milanówek            137.89  26613  193
  71 Tomasz Górka                   Kraków               137.59   7017   51
  72 Marta Bajorek                  Warszawa             137.57  27377  199
  73 Tomasz Nasiłowski              Siedlce              137.21  19347  141
  74 Tomasz Lempart                 Wadowice             137.17  19341  141
  75 Małgorzata Deszczyńska         Warszawa             136.57  26632  195
  76 Piotr Domański                 Lublin               136.48  16377  120
  77 Irena Sołdan                   Warszawa             136.23  26701  196
  78 Sławomir Piotrowski            Deszczno             135.97  17948  132
  79 Bronisław Parada               Polanica-Zdrój       135.95  14954  110
  80 Krzysztof Kodzis               Bydgoszcz            135.68   9769   72
  81 Konrad Sowula                  Kraków               135.64  18040  133
  82 Szymon Dąbrowski               Warszawa             135.57  26436  195
  83 Michał Rogalewicz              Poznań               135.49  12736   94
  84 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             135.32  23816  176
  85 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            135.18  22035  163
  86 Grzegorz Pukniel               Łódź                 135.12   8107   60
  87 Jacek Mańko                    Poznań               134.85  26431  196
  88 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             134.74  26814  199
  89 Adrian Ziemniewicz             Białystok            134.64  25717  191
  90 Andrzej Kroc                   Łódź                 134.09  25343  189
  91 Alicja Grąbczewska             Szczecin             134.06  26142  195
  92 Arkadiusz Biegun               Kraków               133.58   4809   36
  93 Piotr Broda                    Sandomierz           133.52  26570  199
  94 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            133.36  25339  190
  95 Maciej Nawrocki                Babimost             132.79  24699  186
  96 Weronika Rudnicka              Szczecin             132.75   4779   36
  97 Jakub Hassa                    Lutol Suchy          132.60  20288  153
  98 Katarzyna Polak                Warszawa             132.59  25060  189
  99 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               132.45   7947   60
 100 Leszek Stecuła                 Bytom                132.38   8075   61
 101 Mariusz Makuch                 Zator                132.37   5692   43
 102 Wojciech Sołdan                Gdynia               131.95   7257   55
 103 Rafał Wesołowski               Warszawa             131.89  25323  192
 104 Maciej Kuczyński               Gdynia               131.35   6699   51
 105 Tomasz Łapka                   Opole                131.33   5122   39
 106 Bartłomiej Pawlak              Stary Szwarocin      131.29  16017  122
 107 Marta Ćwiek                    Krzyków              130.98   5632   43
 108 Ewa Radzikowska                Gliwice              130.93   7463   57
 109 Marcin Stachowski              Wydartowo I          130.91  26052  199
 110 Andrzej Rechowicz              Katowice             130.91  25658  196
 111 Agnieszka Walas                Kraków               130.79   8894   68
 112 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            130.70  24310  186
 113 Dominik Piasecki               Słupsk               130.57   5223   40
 114 Diana Pietrzykowska            Szczecin             130.57  15668  120
 115 Maciej Skrzypczak              Kędzierzyn-Koźle     130.34  25807  198
 116 Maciej Perzyński               Piła                 130.22   6641   51
 117 Dariusz Sowula                 Kraków               130.19  17315  133
 118 Andrzej Grabiński              Suchedniów           130.03   4421   34
 119 Rafał Błaszkiewicz             Milanówek            129.61  25793  199
 120 Daniel Janus                   Wąchock              129.53   7124   55
 121 Maciej Kuć                     Stargard             129.15  21955  170
 122 Adam Grzelec                   Poznań               129.08  25686  199
 123 Łukasz Sornek                  Mikołów              128.70  24710  192
 124 Dominika Worona                Police               128.65   9263   72
 125 Jolanta Chłopińska             Wałcz                128.41  22985  179
 126 Michał Mikołajczyk             Gdańsk               128.39   4622   36
 127 Paweł Maciejczuk               Białystok            128.23  25390  198
 128 Jacek Baltyn                   Suchedniów           128.00   8192   64
 129 Marek Rogalski                 Warszawa             127.88  25575  200
 130 Joanna Ostrowska               Warszawa             127.70  24263  190
 131 Szymon Stępień                 Bytom                127.44  23704  186
 132 Katarzyna Ślusarska            Milanówek            127.23  25446  200
 133 Jakub Nalepa                   Gliwice              127.00   3937   31
 134 Agata Kuć                      Stargard             126.91  23225  183
 135 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             126.78  21172  167
 136 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            126.72  21289  168
 137 Walenty Siemaszko              Lipiany              126.63  14942  118
 138 Tomasz Sehnal                  Warszawa             126.23  24994  198
 139 Łukasz Baranowski              Gdynia               126.04  14117  112
 140 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             125.99  24694  196
 141 Ewa Madejczyk                  Katowice             125.97   8692   69
 142 Dorota Kuć                     Stargard             125.90  22410  178
 143 Grzegorz Papciak               Jodłowa              125.86  14726  117
 144 Monika Siemaszko               Lipiany              125.75  15216  121
 145 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              125.70  21495  171
 146 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  125.67  18851  150
 147 Rafał Stachowski               Police               125.37  16800  134
 148 Jakub Onoszko                  Gdynia               125.17  18775  150
 149 Ewelina Kister                 Warszawa             124.93  15491  124
 150 Jerzy Matyasik                 Kraków               124.70  23443  188
 151 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  124.66  23187  186
 152 Dorota Rudzińska               Warszawa             124.60   8971   72
 153 Bartosz Aleksandrowicz         Poznań               124.52  11331   91
 154 Maciej Śliwa                   Zabrze               124.39   6966   56
 155 Zdzisław Szota                 Warszawa             124.15   7325   59
 156 Jerzy Luter                    Bytom                124.14  24332  196
 157 Ala Białobrzewska              Gdynia               124.11  13776  111
 158 Czesław Grajewski              Białystok            123.98  24548  198
 159 Natalia Ogierman               Katowice             123.72  16826  136
 160 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             123.62  23117  187
 161 Ireneusz Kurzok                Mikołów              123.55  16309  132
 162 Sławomir Rosochacz             Lublin               122.77   5402   44
 163 Stanisław Gasik                Warszawa             122.71  13130  107
 164 Sławomir Wolski                Wrocław              122.56  24021  196
 165 Konrad Mikusek                 Milanówek            122.43  14447  118
 166 Ryszard Żydaczewski            Lubin                122.39   7466   61
 167 Renata Andracka                Zwola                122.36  23003  188
 168 Dominik Ulejczyk               Będzin               122.30  24093  197
 169 Marcin Ceglarek                Kraków               122.25  16748  137
 170 Adam Jurkowski                 Gliwice              122.15   5619   46
 171 Tomasz A. Praga                Białystok            121.96  13416  110
 172 Ryszard Korpalski              Wójtowice            121.60  18605  153
 173 Ziemowit Pazda                 Wrocław              121.57  13373  110
 174 Zbigniew Rybak                 Warszawa             121.56  23217  191
 175 Paweł Wdziękoński              Świnoujście          121.51  10450   86
 176 Agnieszka Matus                Milanówek            121.51  23816  196
 177 Grażyna Wesołowska             Łódź                 121.38  11288   93
 178 Michał Puchowski               Strzelce Opolskie    121.36   4369   36
 179 Artur Wawrzynowski             Żukowo               121.23  17821  147
 180 Alicja Wałaszewska-Kempa       Gdynia               121.14   4361   36
 181 Dorota Stachowska              Wydartowo I          120.84  23926  198
 182 Sylwia Łada                    Inowrocław           120.78  22344  185
 183 Adam Sternik                   Kętrzyn              120.69   7483   62
 184 Łukasz Przyszlak               Świnoujście          120.52  15547  129
 185 Olga Swarcewicz                Warszawa             120.45  10359   86
 186 Agnieszka Dawid                Kraków               120.32  10227   85
 187 Adam Janicki                   Wrocław              120.30  14797  123
 188 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         120.17  18627  155
 189 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              120.11   5285   44
 190 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               119.56  23911  200
 191 Lucyna Śniadach                Rumia                119.34  23748  199
 192 Marta Sztajnert                Wisła                119.32  16944  142
 193 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         119.32   7398   62
 194 Jarosław Michalak              Łódź                 119.08   8812   74
 195 Katarzyna Kowalska             Katowice             119.07  17622  148
 196 Anita Bruska                   Gdynia               119.06  16311  137
 197 Teresa Zalewska                Racibórz             119.04  22856  192
 198 Urszula Rechowicz              Katowice             118.94  22360  188
 199 Bogdan Kozłowski               Białystok            118.85  13073  110
 200 Maria Skutela                  Warszawa             118.71  22792  192
 201 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś            118.51   8770   74
 202 Justyna Nieznalska             Jejkowice            118.41   4026   34
 203 Sławomir Wiśniowski            Jaworzno             118.32  16801  142
 204 Marta Świątkowska              Wrocław              117.91  22756  193
 205 Bożena Guział                  Racibórz             117.86  20861  177
 206 Andrzej Bednaruk               Gdańsk               117.42  20784  177
 207 Iwona Wieluńska                Kołobrzeg            117.40  21484  183
 208 Karolina Urbańska              Poznań               117.17  22262  190
 209 Robert Wagner                  Wrocław              117.17   4218   36
 210 Beata Piotrowska               Łódź                 117.13   6442   55
 211 Paweł Brylski                  Kraków               116.74   7121   61
 212 Jarosław Olek                  Warszawa             116.72   9221   79
 213 Maciej Dąbrowski               Warszawa             116.68  22520  193
 214 Tomasz Siwiński                Zawiercie            116.56   5595   48
 215 Małgorzata Jóźwiak             Iława                116.26   5813   50
 216 Ewa Dunikowska                 Kraków               116.01  19953  172
 217 Waldemar Wypchał               Kraków               115.88  18425  159
 218 Samir Chakrar                  Poznań               115.86   4055   35
 219 Bartosz Bartczak               Poznań               115.55  22648  196
 220 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             115.40   4039   35
 221 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              114.78   5165   45
 222 Maciej Sylwestrzuk             Białystok            114.72  13537  118
 223 Mateusz Stańczyk               Tarnów               114.71   3556   31
 224 Anna Arana                     Kołobrzeg            114.68  22247  194
 225 Dawid Mierzchała               Ostrów Wielkopolski  114.60   4813   42
 226 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            114.53   3665   32
 227 Jerzy Kędra                    Warszawa             114.37   3431   30
 228 Mateusz Gołębiewski            Łódź                 114.31   4115   36
 229 Marianna Kozłowska             Białystok            114.26  13940  122
 230 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     114.22   9480   83
 231 Marcin Kurowski                Racibórz             114.03  22691  199
 232 Marcin Radwański               Nowa Wieś Wrocławska 113.90   5923   52
 233 Dorota Ostrowska               Białystok            113.84  13888  122
 234 Piotr Potoczek                 Nowy Sącz            113.76   7167   63
 235 Franciszek Łysek               Warszawa             113.67  21029  185
 236 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             113.63   7045   62
 237 Krystyna Augustyniak           Łódź                 113.42   4083   36
 238 Beata Kiżewska                 Świnoujście          113.29  16541  146
 239 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz            113.13  16177  143
 240 Joanna Nawrocka                Bydgoszcz            112.72   4058   36
 241 Joanna Brychcy                 Katowice             112.71  21641  192
 242 Józef Burzyński                Ełk                  112.11  11996  107
 243 Dariusz Jarosławski            Ełk                  112.10   6726   60
 244 Sławomir Długosz               Ostróda              111.88  21592  193
 245 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             111.60   4464   40
 246 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            110.87   6874   62
 247 Leszek Kilian                  Jaworzno             110.51  20997  190
 248 Krzysztof Zawadzki             Sampława             110.40  21307  193
 249 Halina Cecot                   Kołobrzeg            110.00   6820   62
 250 Zuzanna Cichoń                 Gdańsk               109.95  14733  134
 251 Michał Dąbrowski               Warszawa             109.80   4941   45
 252 Beata Jagielska                Police               109.00   7630   70
 253 Patrycja Skibska               Warszawa             108.83  11318  104
 254 Katarzyna Okoniewska           Poznań               108.56   6405   59
 255 Agnieszka Antos                Racibórz             108.14   8651   80
 256 Jacek Nowak                    Szczecin             108.13   6596   61
 257 Wanda Grabiec                  Tarnów               108.03  12531  116
 258 Arkadiusz Kleniewski           Dzierzążnia          107.89   9171   85
 259 Klara Wigier                   Milanówek            107.70   3985   37
 260 Tomasz Duda                    Tychy                107.55   4517   42
 261 Grażyna Smereka                Racibórz             107.32   3649   34
 262 Tomasz Lewiński                Wejherowo            106.77   5018   47
 263 Anna Demczyszyn                Bystra               106.64   3519   33
 264 Justyna Sławińska              Gdańsk               106.51   7669   72
 265 Małgorzata Pochopień           Kraków               105.82   5185   49
 266 Mariusz Rostkowski             Sochaczew            105.60   4752   45
 267 Katarzyna  Szachowicz          Unieszewo            105.16   6415   61
 268 Marta Majewska                 Wadowice             104.97  13121  125
 269 Jadwiga Szczurowska            Świnoujście          104.92  14059  134
 270 Katarzyna Dębska               Ostróda              104.66  19572  187
 271 Zofia Górka                    Łęczna               104.56   9097   87
 272 Lidia Żywna                    Gdynia               103.48  14798  143
 273 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno             103.43  18203  176
 274 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           103.18  20223  196
 275 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski  102.92   8748   85
 276 Marta Jamrozy                  Dąbrowa Górnicza     102.70   4519   44
 277 Beata Jacyniuk                 Grodzisk Mazowiecki  102.61   3181   31
 278 Marcin Gauer                   Kołobrzeg            102.29  12479  122
 279 Piotr Kozak                    Racibórz             102.02   6733   66
 280 Natalia Mówka                  Warszawa             101.71   6306   62
 281 Grażyna Chłopek                Jaworzno             101.56  10969  108
 282 Sylwia Bagińska-Worwa          Dąbrowa Górnicza     101.49   4364   43
 283 Małgorzata Wesołowska          Kołobrzeg            101.43   3753   37
 284 Bernadeta Kudlińska            Bydgoszcz            101.31  14488  143
 285 Karolina Szubska               Jaworzno             100.98  12522  124
 286 Alicja Tuz                     Kielce                99.60   6474   65
 287 Maciej Pietrasik               Nowogard              99.21   3373   34
 288 Teresa Balewska                Reda                  98.27  18573  189
 289 Zygmunt Skwarek                Katowice              98.01   8037   82
 290 Barbara Wiśniewska             Gdańsk                97.83  15750  161
 291 Jan Pawłowski                  Warszawa              97.42  18900  194
 292 Jolanta Olczak                 Kołobrzeg             96.78  11710  121
 293 Krystyna Czajkowska            Kołobrzeg             96.09  18449  192
 294 Jarosław Wypart                Częstochowa           93.93   4227   45
 295 Andrzej Klich                  Jaworzno              92.65  17975  194
 296 Krzysztof Nasiłowski           Siedlce               92.55   7589   82
 297 Przemysław Woiński             Łódź                  92.41   6099   66
 298 Wojciech Łysek                 Warszawa              92.33  14403  156
 299 Piotr Duda                     Tychy                 90.73   3992   44
 300 Patrycja Kuśnierczyk           Jaworzno              89.69   3498   39
 301 Bernadeta Zapała               Jaworzno              88.94   7382   83
 302 Wojciech Wojtysiak             Warszawa              88.93  11917  134
 303 Stanisław Świgost              Gdańsk                88.81   4174   47
 304 Adam Kaczyński                 Świnoujście           88.12   2996   34
 305 Ewa Tymińska                   Gdańsk                87.82   6938   79
 306 Ryszard Pliszka                Szczecin              87.61   4030   46
 307 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   86.62   2945   34
 308 Marcin Szczyrzyca              Jaworzno              84.35   2615   31
 309 Tadeusz Kondej                 Świnoujście           83.26  11657  140
 310 Roman Chomicz                  Kołobrzeg             81.89   3767   46
 311 Patrycja Matulewicz            Kołobrzeg             81.77   4661   57
 312 Waldemar Dębski                Ostróda               81.08   4054   50
 313 Maria Wieczorek                Kołobrzeg             78.48   3610   46
 314 Dawid Węgrzyński               Zabrze                77.27   3477   45
 315 Marcel Smolarek                Nowa Wieś             77.11   3470   45
 316 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   75.55   3324   44
 317 Michał Sztajnert               Wisła                 74.80   3441   46
 318 Elżbieta Fitał                 Kołobrzeg             73.64   4271   58
 319 Szymon Sztajnert               Wisła                 73.23   2563   35
 320 Beata Pasternak                Kraków                66.03   2179   33




Poczekalnia na dzień 2019-06-17

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Michał Sak                     Lublin               123.68   3463   28
   2 Agnieszka Wiśniewska           Inowrocław            88.32   2473   28
   3 Łucja  Kodzis                  Bydgoszcz            124.56   3363   27
   4 Jolanta Zięba                  Zabrze               110.30   2978   27
   5 Magdalena Maternicka           Gdynia                84.78   2289   27
   6 Jakub Dworczyk                 Będzin                67.07   1811   27
   7 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             120.08   3122   26
   8 Marzena  Skrzypczak            Kędzierzyn-Koźle     100.85   2622   26
   9 Filip Klar                     Mielec               136.20   3405   25
  10 Sylwia Buks                    Warszawa             101.16   2529   25
  11 Michał Garnowski               Pasłęk               133.96   3215   24
  12 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       129.25   3102   24
  13 Lech Boszko                    Gdańsk               129.12   3099   24
  14 Marcin Bertrand                Poznań               126.71   3041   24
  15 Zdzisław Figurski              Gryfów Śląski        126.17   3028   24
  16 Wojciech Gonet                 Wrocław              120.46   2891   24
  17 Mariusz Kubicki                Inowrocław           118.92   2854   24
  18 Zbigniew Skrzypczyk            Kłonice              117.21   2813   24
  19 Aleksandra Brzeska             Piastów              117.00   2808   24
  20 Jarosław Karp                  Jędrzejów            114.67   2752   24
  21 Leszek Dobrowolski             Wrocław              114.62   2751   24
  22 Iwona Duźniak                  Dębica               113.17   2716   24
  23 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               112.79   2707   24
  24 Katarzyna Bogusławska          Piastów              111.83   2684   24
  25 Lidia Szpakowska               Jaworzno             107.83   2588   24
  26 Jacek Gasik                    Warszawa             106.96   2567   24
  27 Przemysław Pawlic              Wrocław              103.67   2488   24
  28 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk               102.50   2460   24
  29 Alicja Bielecka-Żabierek       Poznań               102.25   2454   24
  30 Kinga Bilska                   Ostrów Wielkopolski  101.92   2446   24
  31 Sławomir Zabawa                Wałcz                100.79   2419   24
  32 Krzysztof Murawski             Ciechanowiec          99.79   2395   24
  33 Grzegorz Bajer                 Łódź                  99.00   2376   24
  34 Remigiusz Belesa               Zabrze                97.29   2335   24
  35 Marta Popławska                Warszawa              93.92   2254   24
  36 Michał Głąb                    Zabrze                92.17   2212   24
  37 Bartosz Knapik                 Szczecin              89.67   2152   24
  38 Alina Kąpa                     Kołobrzeg             72.04   1729   24
  39 Krzysztof Jaworski             Warszawa             129.57   2980   23
  40 Bogdan Pokojski                Brwinów              112.61   2590   23
  41 Maciej Labe                    Poznań               110.26   2536   23
  42 Paweł Kustroń                  Kraków               109.78   2525   23
  43 Beata Błaszczyk                Poznań               104.65   2407   23
  44 Maria Uryga                    Kraków               102.52   2358   23
  45 Krystyna Drynkowska            Świnoujście           98.17   2258   23
  46 Marek Wodnicki                 Łódź                  97.04   2232   23
  47 Agnieszka Palczewska           Ostrów Wielkopolski   88.65   2039   23
  48 Barbara Boszko                 Gdańsk                87.91   2022   23
  49 Miłka Janaszewska              Kołobrzeg             86.17   1982   23
  50 Paulina Ostrowska              Białystok             83.74   1926   23
  51 Jacek Remizowicz               Gdańsk                69.22   1592   23
  52 Teresa Jaśkiewicz              Kołobrzeg             63.30   1456   23
  53 Marek Popczyk                  Tychy                 93.41   2055   22
  54 Krystyna Perekitko             Ciechanowiec          89.59   1971   22
  55 Anna Strugała                  Świnoujście           79.18   1742   22
  56 Grzegorz Piotrkiewicz          Warszawa             102.19   2146   21
  57 Elżbieta Salamon               Wrocław               74.76   1570   21
  58 Andrzej Stańczyk               Tarnów               127.11   2415   19
  59 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             125.26   2380   19
  60 Izabela Chmielewska            Zabrze                97.00   1843   19
  61 Jan Lisiewski                  Piasutno              89.16   1694   19
  62 Iwona Skubis                   Dąbrowa Górnicza      67.32   1279   19
  63 Laura Pisula                   Wrocław              112.00   2016   18
  64 Bożena Mileńko                 Warszawa              98.06   1765   18
  65 Jakub Kowalski                 Piaseczno             96.17   1731   18
  66 Maria Tomiczek                 Zabrze                91.67   1650   18
  67 Wojciech Wąs                   Warszawa              81.06   1459   18
  68 Anna Prażuch                   Warszawa              72.39   1303   18
  69 Sławomir Kamecki               Konstancin            67.72   1219   18
  70 Monika Szczyrzyca              Jaworzno             112.35   1910   17
  71 Grażyna Kaczyńska              Łódź                 101.76   1730   17
  72 Grzegorz Włodarczyk            Pabianice             84.41   1435   17
  73 Jędrzej Pogorzelski            Słupsk                76.06   1293   17
  74 Tomasz Pogorzelski             Słupsk                56.41    959   17
  75 Łukasz Łyskawy                 Ciechanowiec          71.50   1144   16
  76 Julia Sylwestrzuk              Gródek                60.94    975   16
  77 Karolina Mak                   Wrocław              108.53   1628   15
  78 Patryk Gadus                   Pszczew              136.43   1910   14
  79 Anna Kowalik                   Szczecin             116.43   1630   14
  80 Hanna Siemionow                Białystok            116.43   1630   14
  81 Maria Magdalena Kupczyńska     Szczecin             116.36   1629   14
  82 Andrzej Słapiński              Warszawa             115.50   1617   14
  83 Agnieszka Kozak                Gdynia               103.50   1449   14
  84 Piotr Majak                    Chynów               102.86   1440   14
  85 Radosław Pastusiak             Gorzów Wielkopolski   99.07   1387   14
  86 Barbara  Sadurska              Warszawa              89.71   1256   14
  87 Eliza Tyszka                   Warszawa              72.57   1016   14
  88 Adam Klimont                   Wałcz                132.46   1722   13
  89 Anna Chybowska                 Sochaczew            119.92   1559   13
  90 Celina Korniej                 Poznań               110.23   1433   13
  91 Wiesław Szczygielski           Racibórz             102.31   1330   13
  92 Joanna Śledź                   Świnoujście           91.15   1185   13
  93 Magdalena Ziółko               Legionowo             80.23   1043   13
  94 Adam Szukalski                 Leicester            153.42   1841   12
  95 Tomasz Ciejka                  Kraków               148.25   1779   12
  96 Zdzisław Stańkowski            Rząska               140.25   1683   12
  97 Jarosław Puchalski             Chrzanów Mały        135.75   1629   12
  98 Andrzej Kraska                 Wrocław              134.08   1609   12
  99 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             132.00   1584   12
 100 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           128.92   1547   12
 101 Agnieszka Krupka               Krosno               122.50   1470   12
 102 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    122.42   1469   12
 103 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  119.25   1431   12
 104 Adam Skowroński                Jarocin              118.50   1422   12
 105 Paweł Morga                    Warszawa             115.67   1388   12
 106 Lidia Gałek                    Wałbrzych            115.50   1386   12
 107 Zbigniew Radziszewski          Ciechanowiec         114.17   1370   12
 108 Michał Burak                   Wrocław              113.67   1364   12
 109 Michał Butkiewicz              Poznań               113.42   1361   12
 110 Kayetan Cygański- Bolski       Warszawa             113.33   1360   12
 111 Marzena Zawierska              Warszawa             112.25   1347   12
 112 Piotr Jura                     Brzezinka            109.50   1314   12
 113 Michał Kulpiński               Grójec               109.17   1310   12
 114 Liliana Dąbrowska              Warszawa             108.50   1302   12
 115 Patryk Bezkosty                Tarnów               106.42   1277   12
 116 Agnieszka Dymkowska            Bielsko-Biała        104.17   1250   12
 117 Joanna Regdos                  Kraków               101.67   1220   12
 118 Paweł Zbrowski                 Gdynia               101.33   1216   12
 119 Justyna Mądrzak                Stargard             100.92   1211   12
 120 Paweł Kamiński                 Gdańsk               100.58   1207   12
 121 Artur Sikorski                 Gdańsk                98.33   1180   12
 122 Jan M. Kowalik                 Zabrze                98.08   1177   12
 123 Barbara Kurkowska              Gdańsk                97.58   1171   12
 124 Mariusz Michalski              Inowrocław            97.33   1168   12
 125 Marek Cecot                    Kołobrzeg             97.17   1166   12
 126 Błażej Ochocki                 Przeźmierowo          96.75   1161   12
 127 Zofia Knapik                   Chrzanów              95.75   1149   12
 128 Mariusz Michalski              Inowrocław            95.75   1149   12
 129 Amelia Makowska                Sandomierz            95.25   1143   12
 130 Kinga Stecuła                  Bytom                 93.50   1122   12
 131 Małgorzata Sameryt             Warszawa              92.83   1114   12
 132 Piotr Haraf                    Jaworzno              91.33   1096   12
 133 Michał Nowak                   Nakło nad Notecią     88.75   1065   12
 134 Kamil Kaczmarek                Zabrze                87.42   1049   12
 135 Milena Kuźniewicz              Kołobrzeg             86.50   1038   12
 136 Piotr Zwoliński                Skierdy               86.42   1037   12
 137 Dorota Citkowska               Józefów               84.25   1011   12
 138 Jolanta Bednarska              Łódź                  79.17    950   12
 139 Barbara Spodniewska            Tychy                 78.75    945   12
 140 Grażyna Wleklińska             Gdańsk                78.00    936   12
 141 Jadwiga Marzec                 Nowy Dwór Mazowiecki  77.08    925   12
 142 Bożena Lisiewska               Piasutno              72.92    875   12
 143 Robert Siata                   Jaworzno              67.08    805   12
 144 Artur Żarnotal                 Łańcut                66.58    799   12
 145 Zbigniew Wiśniewski            Sokołów Małopolski   121.73   1339   11
 146 Wojciech Silnicki              Elbląg               110.45   1215   11
 147 Wiesław Pastuła                Mielec               106.09   1167   11
 148 Adam Wencel                    Bydgoszcz            105.91   1165   11
 149 Tomasz Szczodry                Łomża                102.36   1126   11
 150 Anna Piasek                    Radom                 97.73   1075   11
 151 Anna Niewiadomska              Kołobrzeg             97.64   1074   11
 152 Agata Rosińska                 Warszawa              97.09   1068   11
 153 Jacek Sapała                   Kościan               93.64   1030   11
 154 Anna Seemann                   Świnna                90.82    999   11
 155 Hanna Góźdź                    Ostrów Wielkopolski   89.09    980   11
 156 Krzysztof Jurkowski            Gdynia                88.91    978   11
 157 Andrzej Kozikowski             Łódź                  88.91    978   11
 158 Maciej  Ciuba                  Warszawa              88.00    968   11
 159 Jakub Czepulonis               Kołobrzeg             88.00    968   11
 160 Marek Minor                    Wałbrzych             87.55    963   11
 161 Krystian Matykiewicz           Zabrze                87.27    960   11
 162 Marta Zwolińska                Grodzisk Mazowiecki   85.36    939   11
 163 Jan Salamon                    Wrocław               84.18    926   11
 164 Aleksandra Zontek              Kęty                  82.82    911   11
 165 Adam Motyl                     Jaskółki              81.73    899   11
 166 Rafał Maciejewski              Łódź                  81.45    896   11
 167 Agnieszka Roszczak             Kraków                81.09    892   11
 168 Maria Kistowska                Poznań                79.64    876   11
 169 Adrianna Gałka                 Wrocław               79.09    870   11
 170 Izabela Zubiel                 Łódź                  79.09    870   11
 171 Monika Mocarska                Warszawa              78.91    868   11
 172 Patryk Świech                  Czarnocin Piotrk.     77.18    849   11
 173 Alina Lewandowska              Gdańsk                75.64    832   11
 174 Łukasz Żmijejko                Koszalin              75.00    825   11
 175 Tomasz Rekus                   Gliwice               74.00    814   11
 176 Angelika Sztajnke              Warszawa              72.91    802   11
 177 Igor Kociełkiewicz             Łódź                  70.27    773   11
 178 Kewin Szyller                  Ciechanowiec          67.91    747   11
 179 Zuzanna Rytel- Kuc             Grodzisk Mazowiecki   67.09    738   11
 180 Maciej Kurcewicz               Białystok             66.73    734   11
 181 Adam Fałek                     Mikołów               64.64    711   11
 182 Konrad Sigda                   Grodzisko Nowe        64.27    707   11
 183 Stanisław  Bolewski            Warszawa              63.82    702   11
 184 Kamil Omidi                    Zbrosławice           63.64    700   11
 185 Eugeniusz Badowski             Kęty                  60.45    665   11
 186 Agnieszka Mocarska             Warszawa              59.36    653   11
 187 Helena Pyrcik                  Bieruń                57.27    630   11
 188 Tomasz Wiśniewski              Inowrocław            56.73    624   11
 189 Kacper Wieczorek               Wrocław               55.36    609   11
 190 Bernard Swoczyna               Warszawa              80.30    803   10
 191 Piotr Sławiński                Wrocław              109.89    989    9
 192 Rafał Świątek                  Wrocław               93.56    842    9
 193 Adrianna Piskorska             Sandomierz            70.78    637    9
 194 Mateusz Erfort                 Karpacz               61.33    552    9
 195 Iza Kraj                       Warszawa             128.75   1030    8
 196 Michał Kolaj                   Ostróda              113.38    907    8
 197 Marta Wawrzyn                  Pruszków              94.12    753    8
 198 Anna Seweryn                   Słupsk                91.88    735    8
 199 Magda Sarad Pedersen           Świnoujście           87.38    699    8
 200 Agnieszka Madej                Warszawa              84.50    676    8
 201 Marcin Mikołajczyk             Września              70.50    564    8
 202 Barbara Obremska               Wrocław              161.14   1128    7
 203 Dariusz Buławko                Warszawa             142.71    999    7
 204 Dorota Zielińska               Piaseczno            140.57    984    7
 205 Marzena Mazur                  Warszawa             138.14    967    7
 206 Marcin Mroziuk                 Warszawa             134.43    941    7
 207 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      127.43    892    7
 208 Mariusz Sylwestrzuk            Kobyłka              125.86    881    7
 209 Magdalena Podlaska             Warszawa             116.86    818    7
 210 Katarzyna Kruś-Kubaszewska     Piastów              115.86    811    7
 211 Weronika Szałas                Katowice             112.86    790    7
 212 Marian Wiatr                   Warszawa             112.29    786    7
 213 Michał  Kubaszewski            Piastów              111.14    778    7
 214 Andrzej Ciołek                 Bielsk Podlaski      110.43    773    7
 215 Jolanta Kosmowska              Warszawa             108.86    762    7
 216 Agnieszka Stefańska            Koźmice Wielkie      107.00    749    7
 217 Kamil Olejniczak               Kutno                106.57    746    7
 218 Anna  Kwiatkowska              Warszawa             105.57    739    7
 219 Grzegorz Kasprowicz            Grabowo              103.14    722    7
 220 Grzegorz Sęk                   Wrocław              102.86    720    7
 221 Elżbieta Kołomyjska            Warszawa             102.29    716    7
 222 Magdalena Mazuchowska-Żak      Łask                 101.29    709    7
 223 Robert  Młynarski              Siedlce               99.57    697    7
 224 Michał Lasecki                 Warszawa              99.00    693    7
 225 Ewa  Walczak                   Płochocin             99.00    693    7
 226 Alina Borowska                 Ruda Śląska           98.29    688    7
 227 Marianna Żyznowska             Konstancin            94.43    661    7
 228 Arkadiusz Florczak             Szczecin              89.14    624    7
 229 Stanisław Uliński              Warszawa              87.29    611    7
 230 Paweł Golubiński               Gdynia                85.57    599    7
 231 Sławomir Nowak                 Jaworzno              85.14    596    7
 232 Dawid Adamczyk                 Warszawa              83.86    587    7
 233 Agnieszka Kłosowska            Warszawa              83.57    585    7
 234 Małgorzata Grąziewicz          Warszawa              82.86    580    7
 235 Bartosz Polańczyk              Łódź                  81.43    570    7
 236 Michał Tarnogórski             Legnica               80.00    560    7
 237 Joanna Haśnik                  Katowice              71.71    502    7
 238 Jan Jawornik                   Kielce                71.43    500    7
 239 Andrzej Czabański              Kołobrzeg             69.86    489    7
 240 Małgorzata Wawro               Katowice              69.57    487    7
 241 Piotr Ozimek                   Sochaczew             68.00    476    7
 242 Anna Mach                      Zabrze                67.29    471    7
 243 Ewelina Sołtysiak              Zabrze                66.43    465    7
 244 Małgorzata Sieradzon           Kutno                 63.71    446    7
 245 Michał Kosmecki                Legnica               62.14    435    7
 246 Wojciech Mijas                 Legnicka              61.86    433    7
 247 Monika Kamińska                Konstancin            61.57    431    7
 248 Stanisław Rosochacki           Warszawa              54.71    383    7
 249 Fabian Feldfeber               Poznań               108.00    648    6
 250 Radosław Dziurawiec            Grodzisk Mazowiecki  100.33    602    6
 251 Krzysztof Tomczak              Kutno                 93.00    558    6
 252 Andrzej Choiński               Gródek                84.67    508    6
 253 Rozalia Chajutin               Wrocław               81.83    491    6
 254 Maria Para                     Elbląg                66.50    399    6
 255 Małgorzata Bogacz              Kęty                  65.67    394    6
 256 Katarzyna Buda                 Warszawa              64.50    387    6
 257 Jan Bielaszka                  Nowe Miasto Lubawsk   58.33    350    6
 258 Olga Jamrozik                  Jaworzno              53.33    320    6
 259 Ryszard Kosmaczewski           Szczecin             128.80    644    5
 260 Natalia Lenartowicz            Otwock                69.40    347    5
 261 Piotr Skutela                  Warszawa              67.60    338    5
 262 Julita Dawidczyk               Warszawa              66.80    334    5
 263 Grzegorz J. Sokołowski         Opole                 62.00    310    5
 264 Małgorzata Pikusa              Tarnów                55.40    277    5
 265 Mateusz Furman                 Racibórz              82.00    328    4
 266 Sebastian Richter              Zabrze                74.75    299    4
 267 Małgorzata Szczygielska        Racibórz              66.50    266    4
 268 Sławomir Kumor                 Tychy                 58.25    233    4
 269 Michał Dudko                   Tarnogród            104.67    314    3
 270 Jerzy Ciesielski               Łódź                  77.33    232    3
 271 Anna Ćwikła                    Wrocław               75.33    226    3
 272 Piotr Smela                    Łódź                  74.00    222    3
 273 Danuta Olszewska               Poznań                68.33    205    3
 274 Julia Szyszkowska              Sandomierz            65.67    197    3
 275 Zofia Komorowska               Warszawa              62.33    187    3
 276 Agnieszka Jońca                Sandomierz            61.67    185    3
 277 Elżbieta Witkowska             Warszawa             119.00    238    2
 278 Andrzej Burczyk                Gdynia               110.50    221    2
 279 Teresa Swoczyna                Warszawa              78.50    157    2
 280 Aleksandra Ciżyńska            Sandomierz            77.50    155    2
 281 Sebastian Orzelski             Bielsk Podlaski       77.50    155    2
 282 Tomasz Chybowski               Kamień Pomorski       73.00    146    2
 283 Elżbieta Jacheć                Wrocław               71.00    142    2
 284 Anna Szymczyk                  Ząbki                 64.50    129    2
 285 Monika Wrzałek                 Rumia                 64.50    129    2
 286 Julia Ławniczak                Warszawa              64.50    129    2
 287 Violeta Kurkowska              Gdańsk                61.50    123    2
 288 Sylwia Dziewic                 Kraków                57.00    114    2
 289 Zdzisław Czypionka             Wrocław               86.00     86    1
 290 Julia Chybowska                Kamień Pomorski       83.00     83    1
 291 Hanna Dąbrowska                Zgierz                82.00     82    1
 292 Marzena Rogowska               Gliwice               50.00     50    1
 293 Zbigniew Smereka               Racibórz              50.00     50    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie