Sulejów31
maja
Sulejów 31- 3 czerwca XIII Klubowe Mistrzostwa Polski
Piasutno 9
czerwca
Piasutno 9-10 czerwca Szóste scrabble nad jeziorem
Łódź16
czerwca
Łódź 16-17 czerwca IV Nocny Turniej Scrabble "Łódzka Nocka"
Wielkie granie w małej wiosce09 - 10 czerwca 2018 — Szóste scrabble nad jezioremInformacjeRelacjaWynikiHHRundyRankingPrzebieg
galeria

Szóste scrabble nad jezioremPiasutno, 09 - 10 czerwca 2018

Konkurs Relacja z turnieju


Wielkie granie w małej wiosceWiecie, jak rozpoznać prawdziwego skrablistę? Kiedy poprosić go o przeanagramowanie nazwy Piasutno, to najpierw znajdzie słowo „saponitu” a w drugiej kolejności „postaniu”.

Turniej w tej niewielkiej miejscowości miał dopiero sześć odsłon, a już zdążył obrosnąć legendami dotyczącymi zarówno gościnności organizatorów i mieszkańców, jak też niewątpliwych walorów krajobrazowych. To jeden z najpiękniej umiejscowionych konkursów na rozległej geologicznej mapie kraju. Dojedziemy nań krętymi i malowniczymi drogami, mając za drogowskazy tradycyjne świeckie tablice informacyjne bądź liczne figury przydrożnych świątków. Bądź co bądź nazwa gminy Świętajno nie jest przypadkowa.

W samym Piasutnie nie sposób przegapić mały, biały domek, obramowany czerwienią, siedzibę miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej, elegancko prezentujący się nad brzegiem jeziora Piasutno. I tu znowu legenda: podobno zanurzenie się w szaroniebieskich wodach jeziora w sobotnią noc, przed zawodami, ma zapewniać zwycięstwo! Jest jeden warunek –trzeba to zrobić nago! No i nie odnosi się to do miejscowych. Pytałem autochtonów, czy tej nocy nie widzieli pluskających się w Piasutnie przyjezdnych, ale nie otrzymałem jednoznacznych odpowiedzi, a późniejszy tryumfator milczał na ten temat jak ryba. No ale On jest w ogóle mało wylewny.

Z pewnym niepokojem przystępuję do wystawienia laurki zawodom piasutnowskim (a może piasucieńskim? bo to historyczna, poprawna forma, obecna obocznie choćby w przymiotniku od pobliskiego Szczytna), ponieważ obawiam się gwałtownego wzrostu zainteresowania tym turniejem i w przyszłym roku trzeba się będzie zapisywać już kilka miesięcy wcześniej. I przetasuje się skład uczestników. I każdy zapragnie nagle rustykalnych doznań. I jak całe to towarzystwo w sobotnią noc gremialnie wskoczy na golasa do jeziora…

Przepraszam, wracam do zawodów. Wypadałoby coś o nich napisać, bo to przecież konkurs na relację z tychże, a nie z wydarzeń towarzyszących, do których jeszcze wrócę. To turniej z tych najkameralniejszych, przez co arcyciekawy. Jakiś złośliwiec zauważył, że ranking zawodów był równy średniej wieku uczestników, no, ale my się tylko śmiejemy z tego i w kontrze udowadniamy, że nikt się nie potrafi tak fajnie bawić jak zgrana paczka doświadczonych skrablistów. Jest to miejsce, gdzie deklaracja, iż przyjeżdża się tu dla zabawy nie jest hipokryzją i czczą gadaniną!

A zaczęło się od niemałego stresu, bo, podobnie jak w Ostródzie, organizatory musiały w ostatniej chwili szukać sędziego. Padło na Andrzeja Gostomskiego, którego przyjazd nieco się opóźnił z racji złośliwości przedmiotów martwych. Przez moment nawet rozważaliśmy wytypowanie sędziego spośród obecnych graczy (jest podobno taki przepis regulaminowy), ostatecznie nikt jednak nie sprawdził się w nowej roli, a kłopoty Andrzeja z samochodem były jedynymi w ten weekend, ergo – dobrze poprowadził zawody, obwieszczając początek każdej rundy stentorowym głosem. A była propozycja, by używać w tym celu syren strażackich. W końcu byliśmy w remizie. Konkretnie na jej piętrze, gdzie przygotowano dla nas stoły do gry, czystą, drożną do końca toaletę i kuchnię, w której każdy z nas mógł znaleźć coś dla siebie: kawę, herbatę, ciasto czy rewelacyjne czereśnie wielkości małych pomidorków. Z racji niebywałych upałów sporą popularnością cieszyła się woda butelkowana. A zupka jarzynowa na obiad smakowała w plenerze rewelacyjnie

Po przywitaniu nas przez organizatorów, oficjalnego otwarcia zawodów dokonała pani wójt gminy Świętajno dr Alicja Kołakowska. Nie umniejszając nikomu, był to generalnie spektakl aktorów drugiego planu. Faworytami była trójka graczy, plasująca się do ubiegłej soboty w trzeciej dziesiątce rankingu, przy czym zarówno Tomasz jak i Stanisław to najbardziej utytułowani zawodnicy w historii. Z całej stawki smak zwycięstwa w turniejach poznało bodajże raptem sześcioro uczestników. Pozostali mieli olbrzymią szansę, aby wygrać po raz pierwszy. Najbliżej tego był Michał Waszkiewicz z Białegostoku. Objął prowadzenie po czwartej rundzie i utrzymał je do końca dnia.

Dobry wynik sportowy postanowił uczcić razem z pozostałymi graczami, uczestnicząc w prawdziwej biesiadzie, jaką tradycyjnie przygotowali nam gospodarze. Oj, działo się, działo! :) Przy suto zastawionych stołach, przy akompaniamencie gitary Janka i śpiewach skrablowych bardów, tych namaszczonych i tych samozwańczych, upływał wesoło czas. Jednym na śpiewaniu, innym na plotkowaniu, jak to na spotkaniach integracyjnych. Podobała mi się zwłaszcza zabawa w dopasowywanie skrablistów do postaci filmowych i w „zgaduj-zgadula, kto z kim i gdzie hula”. Ci, którzy zapragnęli zmiany repertuaru mogli kilkadziesiąt metrów dalej napawać się koncertami płazich muzyków z jeziora Piasutno. Jeszcze takiego oratorium nie słyszałem! 

W niedzielny poranek stawiliśmy się w komplecie. Lider Michał zaczął od porażki z Tomaszem Zwolińskim ze Skierd, co wykorzystał warszawianin Stanisław Rydzik i on objął prowadzenie. Cała wyżej wymieniona trójka okupowała podium od piątej rundy do jedenastej! Panowie tylko zamieniali się miejscami. Niestety, Michał w przedostatnim pojedynku potknął się o mój stojaczek, a następnie o stojak Grzegorza Kurowskiego z Warszawy i spadł na tak nielubiane czwarte miejsce.

O laur zwycięzcy zagrali Tomek i Stach, dopiero co podając sobie ręce po pojedynku w dziesiątej rundzie, kiedy lepszym okazał się ten drugi. Tomek, myśląc o ostatecznej wygranej, musiał nie tylko zwyciężyć w tej partii, ale ugrać czterdzieści kilka punktów więcej. Doszłoby wtedy do rzadko spotykanej sytuacji, kiedy do wiktorii w turnieju wystarczyłoby dziewięć zwycięstw.

W spotkaniu, którego ozdobą była siódemka „awicenio” (awicenia – drzewo wchodzące w skład lasów mangrowych) znów górą był Rydzik. „Gościu” uniósł ręce w geście tryumfu i skomentował wszystko krótkim „no!”.

Jako pierwszy pogratulowałem obydwu, chociaż Tomek chyba nie bardzo wiedział, czego mu winszuję, bo przekonany był, że przy takim ścisku w czołówce zleciał z podium. Jednak spory urobek małych punktów pozwolił mu zostać na najniższym jego stopniu.

W pierwszej piątce aż czworo graczy zachowało swoją pozycję z rozstawienia. Ja byłem tradycyjnie zawiedziony , ale za to humorem tryskał Paweł Maciejczuk sklasyfikowany oczko niżej, osiągając najwyższą pozycję w dotychczasowych startach. Oprócz tradycyjnych pucharów dla pierwszej trójcy, gospodarze ufundowali kilka drobniejszych w kategoriach częściej lub rzadziej spotykanych. I tak, oprócz nagród dla Pani czy Najmłodszego, było m.in. wyróżnienie dla gracza, który skończył zmagania na najwyższej pozycji względem rozstawienia, bądź zanotował najboleśniejszy spadek. Tu dodam, że w tej ostatniej kategorii „zwyciężył” Kamil Kister rozstawiony z numerem czwartym, zajmując szesnaste miejsce. Szybko znaleźli się tacy, którzy tłumaczyli wpadkę Kamila obowiązkami związanymi z nową rolą — rolą taty. W sobotnie popołudnie mogliśmy powinszować jemu i mamie Ewelinie owocu ich miłości, z dumą obwożonego w wózeczku po Piasutnie. Gratulacje dla obojga! Laureaci otrzymali swoje nagrody, pozostali wzięli drobne upominki, a wszyscy zabrali jak najlepsze wrażenia i przyobiecali wrócić tu za rok, w ślad za licznymi piasutnowskimi bocianami zagrzewającymi nas do walki donośnym klekotem.
relacja: Andrzej Oleksiak
(zdjęcie: GOK Świętajno)
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
Piąte scrabble nad jeziorem
Czwarte scrabble nad jeziorem
Trzecie Scrabble nad jeziorem


Rodzaj turniejuotwarty (limit 50 miejsc)
Sposób rozgrywanialiczba rund: 12
system: połówkowy (rundy 1-11), duńczyk (runda 12)
20 minut dla gracza na partię
Miejsce rozgrywekPiasutno, remiza OSP
Obrońca tytułuJuliusz Czupryniak
SędziaMariusz Sylwestrzuk
HarmonogramSobota, 9 czerwca (7 rund)
11:00 — rozpoczęcie turnieju
14:00-15:00 — przerwa obiadowa
19:00 — zakończenie gier

Niedziela, 10 czerwca (5 rund)
9:30 — rozpoczęcie drugiego dnia rozgrywek
14:30 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju
Wpisowe25 zł za dzień
członkowie PFS z aktualnie opłaconymi składkami — 15 zł za dzień
młodzież szkolna — 10 zł za dzień (do szkoły średniej włącznie)
debiutanci — bez opłat
WyżywienieW sobotę zapewnimy obiad.
Na miejscu na okrągło bufet kawa herbata ciasto.
NoclegiBasista agroturystyka 0896226206
48 504213697
NagrodyPuchary i nagrody pieniężne
Dodatkowe atrakcjeBankiecik pod strzechą
Zgłoszenia uczestnikówpokaż listę uczestników
Lp.Imię i nazwiskoMiastoInne
1 Szymon Dąbrowski  Warszawa
2 Lucyna Śniadach Rumia
3 Irena Sołdan  Warszawa
4 Seweryn Kaczmarczyk Świętajno
5 Michał Waszkiewicz Białystok
6 Paweł Maciejczuk Ignatki Osiedle
7 Bernadeta Kudlińska Bydgoszcz
8 Waldemar Kudliński Bydgoszcz
9 Jerzy Krzyżewski Piasutno
10 Maciej Dąbrowski Warszawa
11 Bartosz Bartczak Poznań
12 Zbigniew Rybak Warszawa
13 Krzysztof Sporczyk Piaseczno
14 Jakub Zaryński Świnoujście
15 Katarzyna Dębska Ostróda
16 Waldemar Dębski Ostróda
17 Sławomir Długosz Ostróda
18 Józef Burzyński Ełk
19 Marek Rogalski Warszawa
20 Dorota Rudzińska Warszawa
21 Katarzyna Polak Warszawa
22 Jan Lisiewski Piasutno
23 Grzegorz Kurowski Warszawa
24 Anna Arana Kołobrzeg
25 Maria Skutela Warszawa
26 Stanisław Rydzik warszawa
27 Krzysztof Jaworski Piasutno
28 Bogdan Kozłowski Białystok
29 Marianna Kozłowska Białystok
30 Andrzej Kwiatkowski Warszawa
31 Kamil Kister Warszawa
32 Joanna Ostrowska Warszawa
33 Marta Bajorek Warszawa
34 Małgorzata Deszczyńska Warszawa
35 Jan Pawłowski Warszawa
36 Lidia Żywna Gdynia
37 Barbara Wiśniewska Gdańsk
OrganizatorzyJerzy Krzyżewski jerzykrzyzewski@wp.pl tel 604121848
Jan Lisiewski jotel@o2.pl tel. 508875358


Wyniki turnieju Szóste Scrabble nad jeziorem

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Stanisław       Rydzik               Warszawa               149.28     10.0     5171     2045      964
  2 Grzegorz        Kurowski             Warszawa               147.87      9.0     5066     1917      344
  3 Tomasz          Zwoliński            Skierdy                147.63      8.0     5102     1801      483
  4 Michał          Waszkiewicz          Białystok              140.32      8.0     4993     1836      525
  5 Andrzej         Oleksiak             Ostróda                145.63      8.0     4749     1736      678
  6 Paweł           Maciejczuk           Białystok              122.28      8.0     4695     1752      376
  7 Szymon          Dąbrowski            Warszawa               130.80      8.0     4571     1802      137
  8 Jakub           Zaryński             Świnoujście            144.46      7.0     5017     1667      613
  9 Marcin          Rogala               Warszawa               130.21      7.0     4768     1636      538
 10 Krzysztof       Sporczyk             Piaseczno              129.75      7.0     4623     1618      257
 11 Andrzej         Kwiatkowski          Warszawa               128.29      7.0     4513     1679       -5
 12 Małgorzata      Deszczyńska          Warszawa               143.27      7.0     4441     1504      237
 13 Bogdan          Kozłowski            Białystok              119.75      7.0     4377     1595      -18
 14 Krzysztof       Jaworski             Warszawa               130.92      7.0     4374     1597      -98
 15 Lidia           Żywna                Gdynia                 100.00      6.5     4336     1425      216
 16 Kamil           Kister               Puławy                 147.51      6.0     4696     1467       74
 17 Marta           Bajorek              Warszawa               124.26      6.0     4676     1388      229
 18 Joanna          Ostrowska            Warszawa               118.34      6.0     4425     1472       -2
 19 Lucyna          Śniadach             Rumia                  119.70      6.0     4277     1436      -51
 20 Maciej          Dąbrowski            Warszawa               115.52      6.0     4262     1371     -212
 21 Maria           Skutela              Warszawa               119.10      6.0     4248     1395     -237
 22 Marianna        Kozłowska            Białystok              112.64      6.0     4223     1455     -250
 23 Sławomir        Długosz              Ostróda                108.69      6.0     4067     1352     -262
 24 Katarzyna       Dębska               Ostróda                102.47      5.0     4356     1218      198
 25 Dorota          Rudzińska            Warszawa               127.10      5.0     4321     1319      -71
 26 Jerzy           Krzyżewski           Piasutno               113.17      5.0     4204     1418     -135
 27 Józef           Burzyński            Ełk                    113.32      5.0     4042     1493     -515
 28 Waldemar        Kudliński            Bydgoszcz              100.00      5.0     3961     1265     -253
 29 Bernadeta       Kudlińska            Bydgoszcz              100.00      5.0     3804     1217     -425
 30 Bartosz         Bartczak             Poznań                 104.69      4.5     4305     1224      -62
 31 Zbigniew        Rybak                Warszawa               119.09      4.0     4113     1252     -508
 32 Anna            Arana                Kołobrzeg              114.06      4.0     3981     1151     -276
 33 Jan             Pawłowski            Warszawa               100.00      3.0     3879     1057     -566
 34 Krzysztof       Zawadzki             Sampława               112.60      3.0     2198      664      167
 35 Barbara         Wiśniewska           Gdańsk                 100.00      2.0     3389      827     -625
 36 Waldemar        Dębski               Ostróda                100.00      2.0     3370      939    -1022
 37 Jan             Lisiewski            Piasutno               100.00      1.0     2248      528     -443
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju Szóste Scrabble nad jeziorem



	Stanisław Rydzik 149.28 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Maria          Skutela               119.10 +  513: 345  169
    2     1 Kamil          Kister                147.51 +  452: 352  198
    3     1 Grzegorz       Kurowski              147.87 -  402: 405   98
    4     3 Andrzej        Oleksiak              145.63 +  380: 287  196
    5     3 Józef          Burzyński             113.32 +  416: 311  163
    6     3 Krzysztof      Sporczyk              129.75 +  400: 326  180
    7     1 Michał         Waszkiewicz           140.32 +  465: 301  190
    8     2 Jakub          Zaryński              144.46 +  423: 337  194
    9     1 Szymon         Dąbrowski             130.80 -  394: 406   81
   10     2 Tomasz         Zwoliński             147.63 +  474: 392  198
   11     1 Marcin         Rogala                130.21 +  414: 340  180
   12     1 Tomasz         Zwoliński             147.63 +  438: 405  198
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2045  / 12 170.42




	Grzegorz Kurowski 147.87 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Zbigniew       Rybak                 119.09 +  388: 387  169
    2     2 Tomasz         Zwoliński             147.63 +  402: 387  198
    3     1 Stanisław      Rydzik                149.28 +  405: 402  199
    4     1 Szymon         Dąbrowski             130.80 -  353: 400   81
    5     4 Jakub          Zaryński              144.46 +  434: 315  194
    6     1 Michał         Waszkiewicz           140.32 -  405: 436   90
    7     5 Andrzej        Kwiatkowski           128.29 +  394: 353  178
    8     3 Andrzej        Oleksiak              145.63 +  420: 391  196
    9     4 Marcin         Rogala                130.21 +  455: 420  180
   10     3 Paweł          Maciejczuk            122.28 -  377: 522   72
   11     4 Bogdan         Kozłowski             119.75 +  505: 334  170
   12     2 Michał         Waszkiewicz           140.32 +  528: 375  190
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1917  / 12 159.75




	Tomasz Zwoliński 147.63 Skierdy         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Joanna         Ostrowska             118.34 +  503: 374  168
    2     2 Grzegorz       Kurowski              147.87 -  387: 402   98
    3     5 Andrzej        Kwiatkowski           128.29 +  428: 328  178
    4     4 Marianna       Kozłowska             112.64 +  494: 338  163
    5     2 Jerzy          Krzyżewski            113.17 +  413: 358  163
    6     2 Szymon         Dąbrowski             130.80 +  408: 362  181
    7     2 Jakub          Zaryński              144.46 -  369: 413   94
    8     1 Michał         Waszkiewicz           140.32 +  430: 369  190
    9     3 Andrzej        Oleksiak              145.63 +  366: 362  196
   10     2 Stanisław      Rydzik                149.28 -  392: 474   99
   11     3 Paweł          Maciejczuk            122.28 +  507: 401  172
   12     1 Stanisław      Rydzik                149.28 -  405: 438   99
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1801  / 12 150.08




	Kamil Kister 147.51 Puławy                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Maciej         Dąbrowski             115.52 +  404: 370  166
    2     1 Stanisław      Rydzik                149.28 -  352: 452   99
    3    11 Sławomir       Długosz               108.69 +  503: 372  159
    4     6 Józef          Burzyński             113.32 -  367: 389   63
    5     6 Marcin         Rogala                130.21 +  403: 381  180
    6     5 Paweł          Maciejczuk            122.28 -  312: 407   72
    7     7 Zbigniew       Rybak                 119.09 +  430: 333  169
    8     5 Bogdan         Kozłowski             119.75 -  365: 407   70
    9     6 Andrzej        Kwiatkowski           128.29 -  451: 465   78
   10    10 Waldemar       Kudliński             100.00 +  376: 294  150
   11     7 Krzysztof      Jaworski              130.92 +  407: 373  181
   12     6 Marcin         Rogala                130.21 -  326: 379   80
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1467  / 12 122.25




	Andrzej Oleksiak 145.63 Ostróda

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Anna           Arana                 114.06 +  438: 376  164
    2     6 Krzysztof      Jaworski              130.92 -  292: 337   81
    3    13 Waldemar       Dębski                100.00 +  446: 253  150
    4     3 Stanisław      Rydzik                149.28 -  287: 380   99
    5    13 Maria          Skutela               119.10 +  437: 347  169
    6     8 Józef          Burzyński             113.32 +  454: 232  163
    7     6 Krzysztof      Sporczyk              129.75 +  382: 326  180
    8     3 Grzegorz       Kurowski              147.87 -  391: 420   98
    9     3 Tomasz         Zwoliński             147.63 -  362: 366   98
   10     7 Jerzy          Krzyżewski            113.17 +  406: 374  163
   11     2 Michał         Waszkiewicz           140.32 +  426: 351  190
   12     3 Szymon         Dąbrowski             130.80 +  428: 309  181
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1736  / 12 144.67




	Jakub Zaryński 144.46 Świnoujście              

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Józef          Burzyński             113.32 -  302: 417   63
    2    11 Anna           Arana                 114.06 +  501: 261  164
    3     8 Małgorzata     Deszczyńska           143.27 +  469: 334  193
    4     5 Andrzej        Kwiatkowski           128.29 +  458: 346  178
    5     4 Grzegorz       Kurowski              147.87 -  315: 434   98
    6     4 Bogdan         Kozłowski             119.75 +  517: 316  170
    7     2 Tomasz         Zwoliński             147.63 +  413: 369  198
    8     2 Stanisław      Rydzik                149.28 -  337: 423   99
    9     2 Michał         Waszkiewicz           140.32 -  335: 420   90
   10     6 Marianna       Kozłowska             112.64 +  570: 334  163
   11     5 Szymon         Dąbrowski             130.80 -  389: 405   81
   12     5 Bogdan         Kozłowski             119.75 +  411: 345  170
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1667  / 12 138.92




	Małgorzata Deszczyńska 143.27 Warszawa          

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Jerzy          Krzyżewski            113.17 +  312: 285  163
    2     9 Szymon         Dąbrowski             130.80 -  370: 428   81
    3     8 Jakub          Zaryński              144.46 -  334: 469   94
    4    11 Paweł          Maciejczuk            122.28 -  364: 396   72
    5    16 Bernadeta      Kudlińska             100.00 +  442: 247  150
    6    11 Jan            Pawłowski             100.00 +  344: 316  150
    7    11 Józef          Burzyński             113.32 -  339: 384   63
    8    13 Bartosz        Bartczak              104.69 +  405: 304  155
    9    12 Waldemar       Kudliński             100.00 +  371: 326  150
   10     8 Krzysztof      Sporczyk              129.75 +  434: 343  180
   11     6 Andrzej        Kwiatkowski           128.29 -  352: 380   78
   12     8 Joanna         Ostrowska             118.34 +  374: 326  168
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1504  / 12 125.33




	Michał Waszkiewicz 140.32 Białystok

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Marianna       Kozłowska             112.64 +  419: 364  163
    2     7 Lucyna         Śniadach              119.70 +  408: 311  170
    3     4 Krzysztof      Jaworski              130.92 +  432: 306  181
    4     2 Krzysztof      Sporczyk              129.75 +  538: 272  180
    5     1 Szymon         Dąbrowski             130.80 +  545: 313  181
    6     1 Grzegorz       Kurowski              147.87 +  436: 405  198
    7     1 Stanisław      Rydzik                149.28 -  301: 465   99
    8     1 Tomasz         Zwoliński             147.63 -  369: 430   98
    9     2 Jakub          Zaryński              144.46 +  420: 335  194
   10     1 Andrzej        Kwiatkowski           128.29 +  399: 313  178
   11     2 Andrzej        Oleksiak              145.63 -  351: 426   96
   12     2 Grzegorz       Kurowski              147.87 -  375: 528   98
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1836  / 12 153.00




	Krzysztof Jaworski 130.92 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Bartosz        Bartczak              104.69 +  371: 327  155
    2     6 Andrzej        Oleksiak              145.63 +  337: 292  196
    3     4 Michał         Waszkiewicz           140.32 -  306: 432   90
    4     9 Joanna         Ostrowska             118.34 -  308: 455   68
    5    12 Andrzej        Kwiatkowski           128.29 -  362: 387   78
    6    13 Lucyna         Śniadach              119.70 +  410: 356  170
    7     9 Katarzyna      Dębska                102.47 +  421: 410  152
    8     6 Marcin         Rogala                130.21 -  260: 473   80
    9    10 Dorota         Rudzińska             127.10 +  382: 335  177
   10     9 Józef          Burzyński             113.32 +  488: 286  163
   11     7 Kamil          Kister                147.51 -  373: 407   98
   12     9 Lucyna         Śniadach              119.70 +  356: 312  170
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1597  / 12 133.08




	Szymon Dąbrowski 130.80 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Katarzyna      Dębska                102.47 +  413: 259  152
    2     9 Małgorzata     Deszczyńska           143.27 +  428: 370  193
    3     3 Dorota         Rudzińska             127.10 +  486: 262  177
    4     1 Grzegorz       Kurowski              147.87 +  400: 353  198
    5     1 Michał         Waszkiewicz           140.32 -  313: 545   90
    6     2 Tomasz         Zwoliński             147.63 -  362: 408   98
    7     4 Paweł          Maciejczuk            122.28 +  375: 371  172
    8     4 Jerzy          Krzyżewski            113.17 +  385: 247  163
    9     1 Stanisław      Rydzik                149.28 +  406: 394  199
   10     4 Bogdan         Kozłowski             119.75 -  289: 408   70
   11     5 Jakub          Zaryński              144.46 +  405: 389  194
   12     3 Andrzej        Oleksiak              145.63 -  309: 428   96
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1802  / 12 150.17




	Marcin Rogala 130.21 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Jan            Pawłowski             100.00 +  459: 291  150
    2     4 Paweł          Maciejczuk            122.28 +  404: 383  172
    3     2 Krzysztof      Sporczyk              129.75 -  353: 372   80
    4     8 Dorota         Rudzińska             127.10 +  366: 313  177
    5     6 Kamil          Kister                147.51 -  381: 403   98
    6     7 Lidia          Żywna                 100.00 +  461: 303  150
    7     3 Jerzy          Krzyżewski            113.17 -  336: 357   63
    8     6 Krzysztof      Jaworski              130.92 +  473: 260  181
    9     4 Grzegorz       Kurowski              147.87 -  420: 455   98
   10     5 Lucyna         Śniadach              119.70 +  396: 353  170
   11     1 Stanisław      Rydzik                149.28 -  340: 414   99
   12     6 Kamil          Kister                147.51 +  379: 326  198
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1636  / 12 136.33




	Krzysztof Sporczyk 129.75 Piaseczno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Sławomir       Długosz               108.69 +  313: 265  159
    2     8 Józef          Burzyński             113.32 +  444: 309  163
    3     2 Marcin         Rogala                130.21 +  372: 353  180
    4     2 Michał         Waszkiewicz           140.32 -  272: 538   90
    5     5 Joanna         Ostrowska             118.34 +  447: 325  168
    6     3 Stanisław      Rydzik                149.28 -  326: 400   99
    7     6 Andrzej        Oleksiak              145.63 -  326: 382   96
    8     7 Paweł          Maciejczuk            122.28 -  372: 385   72
    9     9 Maria          Skutela               119.10 +  513: 348  169
   10     8 Małgorzata     Deszczyńska           143.27 -  343: 434   93
   11    10 Bartosz        Bartczak              104.69 +  415: 299  155
   12     7 Marta          Bajorek               124.26 +  480: 328  174
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1618  / 12 134.83




	Andrzej Kwiatkowski 128.29 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Lidia          Żywna                 100.00 +  384: 188  150
    2     3 Marta          Bajorek               124.26 +  407: 361  174
    3     5 Tomasz         Zwoliński             147.63 -  328: 428   98
    4     5 Jakub          Zaryński              144.46 -  346: 458   94
    5    12 Krzysztof      Jaworski              130.92 +  387: 362  181
    6     6 Joanna         Ostrowska             118.34 +  415: 353  168
    7     5 Grzegorz       Kurowski              147.87 -  353: 394   98
    8     9 Józef          Burzyński             113.32 +  385: 350  163
    9     6 Kamil          Kister                147.51 +  465: 451  198
   10     1 Michał         Waszkiewicz           140.32 -  313: 399   90
   11     6 Małgorzata     Deszczyńska           143.27 +  380: 352  193
   12     4 Paweł          Maciejczuk            122.28 -  350: 422   72
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1679  / 12 139.92




	Dorota Rudzińska 127.10 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Barbara        Wiśniewska            100.00 +  378: 330  150
    2     5 Bogdan         Kozłowski             119.75 +  378: 280  170
    3     3 Szymon         Dąbrowski             130.80 -  262: 486   81
    4     8 Marcin         Rogala                130.21 -  313: 366   80
    5    11 Marianna       Kozłowska             112.64 +  435: 279  163
    6     9 Jerzy          Krzyżewski            113.17 -  384: 392   63
    7    12 Marta          Bajorek               124.26 +  450: 364  174
    8    10 Joanna         Ostrowska             118.34 -  380: 413   68
    9    10 Krzysztof      Jaworski              130.92 -  335: 382   81
   10    15 Lidia          Żywna                 100.00 -  305: 433   50
   11    11 Lucyna         Śniadach              119.70 -  320: 352   70
   12    15 Zbigniew       Rybak                 119.09 +  381: 315  169
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1319  / 12 109.92




	Marta Bajorek 124.26 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Jan            Lisiewski             100.00 +  499: 338  150
    2     3 Andrzej        Kwiatkowski           128.29 -  361: 407   78
    3     6 Józef          Burzyński             113.32 -  320: 349   63
    4    10 Waldemar       Kudliński             100.00 +  363: 344  150
    5     7 Bogdan         Kozłowski             119.75 -  355: 423   70
    6    10 Zbigniew       Rybak                 119.09 -  327: 428   69
    7    12 Dorota         Rudzińska             127.10 -  364: 450   77
    8    15 Maciej         Dąbrowski             115.52 +  502: 286  166
    9    13 Krzysztof      Zawadzki              112.60 +  380: 347  163
   10    11 Sławomir       Długosz               108.69 +  449: 316  159
   11     8 Marianna       Kozłowska             112.64 +  428: 279  163
   12     7 Krzysztof      Sporczyk              129.75 -  328: 480   80
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1388  / 12 115.67




	Paweł Maciejczuk 122.28 Białystok

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Waldemar       Dębski                100.00 +  381: 233  150
    2     4 Marcin         Rogala                130.21 -  383: 404   80
    3    10 Jerzy          Krzyżewski            113.17 -  330: 391   63
    4    11 Małgorzata     Deszczyńska           143.27 +  396: 364  193
    5     9 Lucyna         Śniadach              119.70 +  380: 323  170
    6     5 Kamil          Kister                147.51 +  407: 312  198
    7     4 Szymon         Dąbrowski             130.80 -  371: 375   81
    8     7 Krzysztof      Sporczyk              129.75 +  385: 372  180
    9     5 Marianna       Kozłowska             112.64 +  317: 311  163
   10     3 Grzegorz       Kurowski              147.87 +  522: 377  198
   11     3 Tomasz         Zwoliński             147.63 -  401: 507   98
   12     4 Andrzej        Kwiatkowski           128.29 +  422: 350  178
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1752  / 12 146.00




	Bogdan Kozłowski 119.75 Białystok                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Bernadeta      Kudlińska             100.00 +  449: 266  150
    2     5 Dorota         Rudzińska             127.10 -  280: 378   77
    3    14 Maciej         Dąbrowski             115.52 -  346: 364   66
    4    13 Jan            Pawłowski             100.00 +  385: 380  150
    5     7 Marta          Bajorek               124.26 +  423: 355  174
    6     4 Jakub          Zaryński              144.46 -  316: 517   94
    7    10 Lidia          Żywna                 100.00 +  329: 273  150
    8     5 Kamil          Kister                147.51 +  407: 365  198
    9     7 Jerzy          Krzyżewski            113.17 +  355: 292  163
   10     4 Szymon         Dąbrowski             130.80 +  408: 289  181
   11     4 Grzegorz       Kurowski              147.87 -  334: 505   98
   12     5 Jakub          Zaryński              144.46 -  345: 411   94
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1595  / 12 132.92




	Lucyna Śniadach 119.70 Rumia                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Waldemar       Kudliński             100.00 +  354: 328  150
    2     7 Michał         Waszkiewicz           140.32 -  311: 408   90
    3     9 Zbigniew       Rybak                 119.09 -  414: 453   69
    4    12 Jan            Lisiewski             100.00 +  365: 364  150
    5     9 Paweł          Maciejczuk            122.28 -  323: 380   72
    6    13 Krzysztof      Jaworski              130.92 -  356: 410   81
    7    14 Maciej         Dąbrowski             115.52 +  329: 287  166
    8    11 Katarzyna      Dębska                102.47 +  372: 326  152
    9     8 Joanna         Ostrowska             118.34 +  436: 300  168
   10     5 Marcin         Rogala                130.21 -  353: 396   80
   11    11 Dorota         Rudzińska             127.10 +  352: 320  177
   12     9 Krzysztof      Jaworski              130.92 -  312: 356   81
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1436  / 12 119.67




	Maria Skutela 119.10 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Stanisław      Rydzik                149.28 -  345: 513   99
    2    15 Sławomir       Długosz               108.69 -  323: 397   59
    3    16 Jan            Pawłowski             100.00 -  367: 383   50
    4    17 Anna           Arana                 114.06 +  393: 292  164
    5    13 Andrzej        Oleksiak              145.63 -  347: 437   96
    6    15 Maciej         Dąbrowski             115.52 +  404: 259  166
    7    13 Krzysztof      Zawadzki              112.60 +  437: 319  163
    8    12 Lidia          Żywna                 100.00 +  369: 345  150
    9     9 Krzysztof      Sporczyk              129.75 -  348: 513   80
   10    13 Bartosz        Bartczak              104.69 -  261: 462   55
   11    14 Waldemar       Dębski                100.00 +  311: 282  150
   12    11 Krzysztof      Zawadzki              112.60 +  343: 283  163
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1395  / 12 116.25




	Zbigniew Rybak 119.09 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Grzegorz       Kurowski              147.87 -  387: 388   98
    2    10 Bartosz        Bartczak              104.69 +  387: 349  155
    3     9 Lucyna         Śniadach              119.70 +  453: 414  170
    4     7 Jerzy          Krzyżewski            113.17 -  288: 485   63
    5     8 Sławomir       Długosz               108.69 +  372: 302  159
    6    10 Marta          Bajorek               124.26 +  428: 327  174
    7     7 Kamil          Kister                147.51 -  333: 430   98
    8     8 Marianna       Kozłowska             112.64 -  321: 412   63
    9    11 Józef          Burzyński             113.32 -  318: 387   63
   10    12 Joanna         Ostrowska             118.34 -  265: 380   68
   11    15 Anna           Arana                 114.06 -  246: 366   64
   12    15 Dorota         Rudzińska             127.10 -  315: 381   77
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1252  / 12 104.33




	Joanna Ostrowska 118.34 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Tomasz         Zwoliński             147.63 -  374: 503   98
    2    12 Jan            Pawłowski             100.00 +  444: 308  150
    3     7 Jan            Lisiewski             100.00 +  380: 306  150
    4     9 Krzysztof      Jaworski              130.92 +  455: 308  181
    5     5 Krzysztof      Sporczyk              129.75 -  325: 447   80
    6     6 Andrzej        Kwiatkowski           128.29 -  353: 415   78
    7     8 Marianna       Kozłowska             112.64 -  339: 368   63
    8    10 Dorota         Rudzińska             127.10 +  413: 380  177
    9     8 Lucyna         Śniadach              119.70 -  300: 436   70
   10    12 Zbigniew       Rybak                 119.09 +  380: 265  169
   11     9 Józef          Burzyński             113.32 +  336: 317  163
   12     8 Małgorzata     Deszczyńska           143.27 -  326: 374   93
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1472  / 12 122.67




	Maciej Dąbrowski 115.52 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Kamil          Kister                147.51 -  370: 404   98
    2    13 Jerzy          Krzyżewski            113.17 -  337: 380   63
    3    14 Bogdan         Kozłowski             119.75 +  364: 346  170
    4    14 Bernadeta      Kudlińska             100.00 +  399: 380  150
    5    10 Lidia          Żywna                 100.00 -  250: 445   50
    6    15 Maria          Skutela               119.10 -  259: 404   69
    7    14 Lucyna         Śniadach              119.70 -  287: 329   70
    8    15 Marta          Bajorek               124.26 -  286: 502   74
    9    17 Waldemar       Dębski                100.00 +  427: 268  150
   10    17 Anna           Arana                 114.06 +  399: 369  164
   11    17 Barbara        Wiśniewska            100.00 +  475: 286  150
   12    12 Jerzy          Krzyżewski            113.17 +  409: 361  163
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1371  / 12 114.25




	Anna Arana 114.06 Kołobrzeg

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Andrzej        Oleksiak              145.63 -  376: 438   96
    2    11 Jakub          Zaryński              144.46 -  261: 501   94
    3    18 Bernadeta      Kudlińska             100.00 -  284: 316   50
    4    17 Maria          Skutela               119.10 -  292: 393   69
    5    18 Barbara        Wiśniewska            100.00 +  323: 311  150
    6    16 Bartosz        Bartczak              104.69 -  292: 389   55
    7    18 Jan            Lisiewski             100.00 +  459: 272  150
    8    17 Waldemar       Dębski                100.00 +  355: 279  150
    9    14 Katarzyna      Dębska                102.47 -  333: 350   52
   10    17 Maciej         Dąbrowski             115.52 -  369: 399   66
   11    15 Zbigniew       Rybak                 119.09 +  366: 246  169
   12    16 Waldemar       Kudliński             100.00 -  271: 363   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1151  / 12  95.92




	Józef Burzyński 113.32 Ełk                      

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Jakub          Zaryński              144.46 +  417: 302  194
    2     8 Krzysztof      Sporczyk              129.75 -  309: 444   80
    3     6 Marta          Bajorek               124.26 +  349: 320  174
    4     6 Kamil          Kister                147.51 +  389: 367  198
    5     3 Stanisław      Rydzik                149.28 -  311: 416   99
    6     8 Andrzej        Oleksiak              145.63 -  232: 454   96
    7    11 Małgorzata     Deszczyńska           143.27 +  384: 339  193
    8     9 Andrzej        Kwiatkowski           128.29 -  350: 385   78
    9    11 Zbigniew       Rybak                 119.09 +  387: 318  169
   10     9 Krzysztof      Jaworski              130.92 -  286: 488   81
   11     9 Joanna         Ostrowska             118.34 -  317: 336   68
   12    13 Marianna       Kozłowska             112.64 -  311: 388   63
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1493  / 12 124.42




	Jerzy Krzyżewski 113.17 Piasutno      

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Małgorzata     Deszczyńska           143.27 -  285: 312   93
    2    13 Maciej         Dąbrowski             115.52 +  380: 337  166
    3    10 Paweł          Maciejczuk            122.28 +  391: 330  172
    4     7 Zbigniew       Rybak                 119.09 +  485: 288  169
    5     2 Tomasz         Zwoliński             147.63 -  358: 413   98
    6     9 Dorota         Rudzińska             127.10 +  392: 384  177
    7     3 Marcin         Rogala                130.21 +  357: 336  180
    8     4 Szymon         Dąbrowski             130.80 -  247: 385   81
    9     7 Bogdan         Kozłowski             119.75 -  292: 355   70
   10     7 Andrzej        Oleksiak              145.63 -  374: 406   96
   11    12 Lidia          Żywna                 100.00 -  282: 384   50
   12    12 Maciej         Dąbrowski             115.52 -  361: 409   66
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1418  / 12 118.17




	Marianna Kozłowska 112.64 Białystok                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Michał         Waszkiewicz           140.32 -  364: 419   90
    2    14 Bernadeta      Kudlińska             100.00 +  368: 299  150
    3    12 Lidia          Żywna                 100.00 +  399: 279  150
    4     4 Tomasz         Zwoliński             147.63 -  338: 494   98
    5    11 Dorota         Rudzińska             127.10 -  279: 435   77
    6    14 Waldemar       Dębski                100.00 +  383: 261  150
    7     8 Joanna         Ostrowska             118.34 +  368: 339  168
    8     8 Zbigniew       Rybak                 119.09 +  412: 321  169
    9     5 Paweł          Maciejczuk            122.28 -  311: 317   72
   10     6 Jakub          Zaryński              144.46 -  334: 570   94
   11     8 Marta          Bajorek               124.26 -  279: 428   74
   12    13 Józef          Burzyński             113.32 +  388: 311  163
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1455  / 12 121.25




	Krzysztof Zawadzki 112.60 Sampława                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    7    13 Maria          Skutela               119.10 -  319: 437   69
    8    18 Barbara        Wiśniewska            100.00 +  433: 351  150
    9    13 Marta          Bajorek               124.26 -  347: 380   74
   10    14 Katarzyna      Dębska                102.47 +  339: 269  152
   11    16 Jan            Pawłowski             100.00 +  477: 251  150
   12    11 Maria          Skutela               119.10 -  283: 343   69
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     664  /  6 110.67




	Sławomir Długosz 108.69 Ostróda

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Krzysztof      Sporczyk              129.75 -  265: 313   80
    2    15 Maria          Skutela               119.10 +  397: 323  169
    3    11 Kamil          Kister                147.51 -  372: 503   98
    4    16 Waldemar       Dębski                100.00 +  381: 300  150
    5     8 Zbigniew       Rybak                 119.09 -  302: 372   69
    6    12 Katarzyna      Dębska                102.47 -  237: 431   52
    7    15 Bartosz        Bartczak              104.69 -  349: 448   55
    8    16 Bernadeta      Kudlińska             100.00 +  335: 329  150
    9    16 Jan            Pawłowski             100.00 +  318: 306  150
   10    11 Marta          Bajorek               124.26 -  316: 449   74
   11    18 Waldemar       Kudliński             100.00 +  430: 262  150
   12    14 Bartosz        Bartczak              104.69 +  365: 293  155
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1352  / 12 112.67




	Bartosz Bartczak 104.69 Poznań

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Krzysztof      Jaworski              130.92 -  327: 371   81
    2    10 Zbigniew       Rybak                 119.09 -  349: 387   69
    3    15 Waldemar       Kudliński             100.00 -  338: 430   50
    4    18 Barbara        Wiśniewska            100.00 +  389: 356  150
    5    15 Jan            Pawłowski             100.00 -  327: 356   50
    6    16 Anna           Arana                 114.06 +  389: 292  164
    7    15 Sławomir       Długosz               108.69 +  448: 349  159
    8    13 Małgorzata     Deszczyńska           143.27 -  304: 405   93
    9    15 Lidia          Żywna                 100.00 =  380: 380  100
   10    13 Maria          Skutela               119.10 +  462: 261  169
   11    10 Krzysztof      Sporczyk              129.75 -  299: 415   80
   12    14 Sławomir       Długosz               108.69 -  293: 365   59
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1224  / 12 102.00




	Katarzyna Dębska 102.47 Ostróda                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Szymon         Dąbrowski             130.80 -  259: 413   81
    2    16 Jan            Lisiewski             100.00 -  333: 369   50
    3    17 Barbara        Wiśniewska            100.00 +  468: 233  150
    4    15 Lidia          Żywna                 100.00 -  366: 455   50
    5    14 Waldemar       Kudliński             100.00 +  388: 299  150
    6    12 Sławomir       Długosz               108.69 +  431: 237  159
    7     9 Krzysztof      Jaworski              130.92 -  410: 421   81
    8    11 Lucyna         Śniadach              119.70 -  326: 372   70
    9    14 Anna           Arana                 114.06 +  350: 333  164
   10    14 Krzysztof      Zawadzki              112.60 -  269: 339   63
   11    13 Bernadeta      Kudlińska             100.00 +  435: 249  150
   12    10 Lidia          Żywna                 100.00 -  321: 438   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1218  / 12 101.50




	Waldemar Dębski 100.00 Ostróda

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Paweł          Maciejczuk            122.28 -  233: 381   72
    2    17 Barbara        Wiśniewska            100.00 +  328: 318  150
    3    13 Andrzej        Oleksiak              145.63 -  253: 446   96
    4    16 Sławomir       Długosz               108.69 -  300: 381   59
    5    17 Jan            Lisiewski             100.00 +  319: 308  150
    6    14 Marianna       Kozłowska             112.64 -  261: 383   63
    7    17 Waldemar       Kudliński             100.00 -  340: 348   50
    8    17 Anna           Arana                 114.06 -  279: 355   64
    9    17 Maciej         Dąbrowski             115.52 -  268: 427   66
   10    18 Bernadeta      Kudlińska             100.00 -  257: 396   50
   11    14 Maria          Skutela               119.10 -  282: 311   69
   12    18 Barbara        Wiśniewska            100.00 -  250: 338   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     939  / 12  78.25




	Bernadeta Kudlińska 100.00 Bydgoszcz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Bogdan         Kozłowski             119.75 -  266: 449   70
    2    14 Marianna       Kozłowska             112.64 -  299: 368   63
    3    18 Anna           Arana                 114.06 +  316: 284  164
    4    14 Maciej         Dąbrowski             115.52 -  380: 399   66
    5    16 Małgorzata     Deszczyńska           143.27 -  247: 442   93
    6    17 Jan            Lisiewski             100.00 +  336: 291  150
    7    16 Jan            Pawłowski             100.00 -  287: 387   50
    8    16 Sławomir       Długosz               108.69 -  329: 335   59
    9    18 Barbara        Wiśniewska            100.00 +  357: 281  150
   10    18 Waldemar       Dębski                100.00 +  396: 257  150
   11    13 Katarzyna      Dębska                102.47 -  249: 435   52
   12    17 Jan            Pawłowski             100.00 +  342: 301  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1217  / 12 101.42




	Waldemar Kudliński 100.00 Bydgoszcz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Lucyna         Śniadach              119.70 -  328: 354   70
    2    18 Lidia          Żywna                 100.00 -  274: 413   50
    3    15 Bartosz        Bartczak              104.69 +  430: 338  155
    4    10 Marta          Bajorek               124.26 -  344: 363   74
    5    14 Katarzyna      Dębska                102.47 -  299: 388   52
    6    18 Barbara        Wiśniewska            100.00 +  329: 254  150
    7    17 Waldemar       Dębski                100.00 +  348: 340  150
    8    14 Jan            Pawłowski             100.00 +  364: 316  150
    9    12 Małgorzata     Deszczyńska           143.27 -  326: 371   93
   10    10 Kamil          Kister                147.51 -  294: 376   98
   11    18 Sławomir       Długosz               108.69 -  262: 430   59
   12    16 Anna           Arana                 114.06 +  363: 271  164
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1265  / 12 105.42




	Jan Lisiewski 100.00 Piasutno                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Marta          Bajorek               124.26 -  338: 499   74
    2    16 Katarzyna      Dębska                102.47 +  369: 333  152
    3     7 Joanna         Ostrowska             118.34 -  306: 380   68
    4    12 Lucyna         Śniadach              119.70 -  364: 365   70
    5    17 Waldemar       Dębski                100.00 -  308: 319   50
    6    17 Bernadeta      Kudlińska             100.00 -  291: 336   50
    7    18 Anna           Arana                 114.06 -  272: 459   64
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     528  /  7  75.43




	Jan Pawłowski 100.00 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Marcin         Rogala                130.21 -  291: 459   80
    2    12 Joanna         Ostrowska             118.34 -  308: 444   68
    3    16 Maria          Skutela               119.10 +  383: 367  169
    4    13 Bogdan         Kozłowski             119.75 -  380: 385   70
    5    15 Bartosz        Bartczak              104.69 +  356: 327  155
    6    11 Małgorzata     Deszczyńska           143.27 -  316: 344   93
    7    16 Bernadeta      Kudlińska             100.00 +  387: 287  150
    8    14 Waldemar       Kudliński             100.00 -  316: 364   50
    9    16 Sławomir       Długosz               108.69 -  306: 318   59
   10    16 Barbara        Wiśniewska            100.00 -  284: 331   50
   11    16 Krzysztof      Zawadzki              112.60 -  251: 477   63
   12    17 Bernadeta      Kudlińska             100.00 -  301: 342   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1057  / 12  88.08




	Barbara Wiśniewska 100.00 Gdańsk                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Dorota         Rudzińska             127.10 -  330: 378   77
    2    17 Waldemar       Dębski                100.00 -  318: 328   50
    3    17 Katarzyna      Dębska                102.47 -  233: 468   52
    4    18 Bartosz        Bartczak              104.69 -  356: 389   55
    5    18 Anna           Arana                 114.06 -  311: 323   64
    6    18 Waldemar       Kudliński             100.00 -  254: 329   50
    8    18 Krzysztof      Zawadzki              112.60 -  351: 433   63
    9    18 Bernadeta      Kudlińska             100.00 -  281: 357   50
   10    16 Jan            Pawłowski             100.00 +  331: 284  150
   11    17 Maciej         Dąbrowski             115.52 -  286: 475   66
   12    18 Waldemar       Dębski                100.00 +  338: 250  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     827  / 11  75.18




	Lidia Żywna 100.00 Gdynia

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Andrzej        Kwiatkowski           128.29 -  188: 384   78
    2    18 Waldemar       Kudliński             100.00 +  413: 274  150
    3    12 Marianna       Kozłowska             112.64 -  279: 399   63
    4    15 Katarzyna      Dębska                102.47 +  455: 366  152
    5    10 Maciej         Dąbrowski             115.52 +  445: 250  166
    6     7 Marcin         Rogala                130.21 -  303: 461   80
    7    10 Bogdan         Kozłowski             119.75 -  273: 329   70
    8    12 Maria          Skutela               119.10 -  345: 369   69
    9    15 Bartosz        Bartczak              104.69 =  380: 380  105
   10    15 Dorota         Rudzińska             127.10 +  433: 305  177
   11    12 Jerzy          Krzyżewski            113.17 +  384: 282  163
   12    10 Katarzyna      Dębska                102.47 +  438: 321  152
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1425  / 12 118.75


Wyniki poszczególnych rund turnieju Szóste Scrabble nad jeziorem



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Stanisław      Rydzik               - Maria          Skutela               513: 345
   2 Zbigniew       Rybak                - Grzegorz       Kurowski              387: 388
   3 Tomasz         Zwoliński            - Joanna         Ostrowska             503: 374
   4 Maciej         Dąbrowski            - Kamil          Kister                370: 404
   5 Andrzej        Oleksiak             - Anna           Arana                 438: 376
   6 Józef          Burzyński            - Jakub          Zaryński              417: 302
   7 Małgorzata     Deszczyńska          - Jerzy          Krzyżewski            312: 285
   8 Marianna       Kozłowska            - Michał         Waszkiewicz           364: 419
   9 Krzysztof      Sporczyk             - Sławomir       Długosz               313: 265
  10 Bartosz        Bartczak             - Krzysztof      Jaworski              327: 371
  11 Szymon         Dąbrowski            - Katarzyna      Dębska                413: 259
  12 Jan            Pawłowski            - Marcin         Rogala                291: 459
  13 Andrzej        Kwiatkowski          - Lidia          Żywna                 384: 188
  14 Barbara        Wiśniewska           - Dorota         Rudzińska             330: 378
  15 Marta          Bajorek              - Jan            Lisiewski             499: 338
  16 Waldemar       Dębski               - Paweł          Maciejczuk            233: 381
  17 Bogdan         Kozłowski            - Bernadeta      Kudlińska             449: 266
  18 Waldemar       Kudliński            - Lucyna         Śniadach              328: 354


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kamil          Kister               - Stanisław      Rydzik                352: 452
   2 Grzegorz       Kurowski             - Tomasz         Zwoliński             402: 387
   3 Andrzej        Kwiatkowski          - Marta          Bajorek               407: 361
   4 Marcin         Rogala               - Paweł          Maciejczuk            404: 383
   5 Dorota         Rudzińska            - Bogdan         Kozłowski             378: 280
   6 Krzysztof      Jaworski             - Andrzej        Oleksiak              337: 292
   7 Michał         Waszkiewicz          - Lucyna         Śniadach              408: 311
   8 Józef          Burzyński            - Krzysztof      Sporczyk              309: 444
   9 Szymon         Dąbrowski            - Małgorzata     Deszczyńska           428: 370
  10 Bartosz        Bartczak             - Zbigniew       Rybak                 349: 387
  11 Anna           Arana                - Jakub          Zaryński              261: 501
  12 Joanna         Ostrowska            - Jan            Pawłowski             444: 308
  13 Jerzy          Krzyżewski           - Maciej         Dąbrowski             380: 337
  14 Bernadeta      Kudlińska            - Marianna       Kozłowska             299: 368
  15 Maria          Skutela              - Sławomir       Długosz               323: 397
  16 Jan            Lisiewski            - Katarzyna      Dębska                369: 333
  17 Waldemar       Dębski               - Barbara        Wiśniewska            328: 318
  18 Lidia          Żywna                - Waldemar       Kudliński             413: 274


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Grzegorz       Kurowski             - Stanisław      Rydzik                405: 402
   2 Marcin         Rogala               - Krzysztof      Sporczyk              353: 372
   3 Dorota         Rudzińska            - Szymon         Dąbrowski             262: 486
   4 Michał         Waszkiewicz          - Krzysztof      Jaworski              432: 306
   5 Tomasz         Zwoliński            - Andrzej        Kwiatkowski           428: 328
   6 Marta          Bajorek              - Józef          Burzyński             320: 349
   7 Joanna         Ostrowska            - Jan            Lisiewski             380: 306
   8 Jakub          Zaryński             - Małgorzata     Deszczyńska           469: 334
   9 Lucyna         Śniadach             - Zbigniew       Rybak                 414: 453
  10 Paweł          Maciejczuk           - Jerzy          Krzyżewski            330: 391
  11 Sławomir       Długosz              - Kamil          Kister                372: 503
  12 Marianna       Kozłowska            - Lidia          Żywna                 399: 279
  13 Andrzej        Oleksiak             - Waldemar       Dębski                446: 253
  14 Maciej         Dąbrowski            - Bogdan         Kozłowski             364: 346
  15 Waldemar       Kudliński            - Bartosz        Bartczak              430: 338
  16 Maria          Skutela              - Jan            Pawłowski             367: 383
  17 Katarzyna      Dębska               - Barbara        Wiśniewska            468: 233
  18 Anna           Arana                - Bernadeta      Kudlińska             284: 316


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Szymon         Dąbrowski            - Grzegorz       Kurowski              400: 353
   2 Krzysztof      Sporczyk             - Michał         Waszkiewicz           272: 538
   3 Stanisław      Rydzik               - Andrzej        Oleksiak              380: 287
   4 Marianna       Kozłowska            - Tomasz         Zwoliński             338: 494
   5 Jakub          Zaryński             - Andrzej        Kwiatkowski           458: 346
   6 Kamil          Kister               - Józef          Burzyński             367: 389
   7 Jerzy          Krzyżewski           - Zbigniew       Rybak                 485: 288
   8 Marcin         Rogala               - Dorota         Rudzińska             366: 313
   9 Krzysztof      Jaworski             - Joanna         Ostrowska             308: 455
  10 Marta          Bajorek              - Waldemar       Kudliński             363: 344
  11 Paweł          Maciejczuk           - Małgorzata     Deszczyńska           396: 364
  12 Jan            Lisiewski            - Lucyna         Śniadach              364: 365
  13 Jan            Pawłowski            - Bogdan         Kozłowski             380: 385
  14 Bernadeta      Kudlińska            - Maciej         Dąbrowski             380: 399
  15 Lidia          Żywna                - Katarzyna      Dębska                455: 366
  16 Sławomir       Długosz              - Waldemar       Dębski                381: 300
  17 Maria          Skutela              - Anna           Arana                 393: 292
  18 Barbara        Wiśniewska           - Bartosz        Bartczak              356: 389


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Michał         Waszkiewicz          - Szymon         Dąbrowski             545: 313
   2 Tomasz         Zwoliński            - Jerzy          Krzyżewski            413: 358
   3 Józef          Burzyński            - Stanisław      Rydzik                311: 416
   4 Grzegorz       Kurowski             - Jakub          Zaryński              434: 315
   5 Krzysztof      Sporczyk             - Joanna         Ostrowska             447: 325
   6 Kamil          Kister               - Marcin         Rogala                403: 381
   7 Bogdan         Kozłowski            - Marta          Bajorek               423: 355
   8 Zbigniew       Rybak                - Sławomir       Długosz               372: 302
   9 Lucyna         Śniadach             - Paweł          Maciejczuk            323: 380
  10 Maciej         Dąbrowski            - Lidia          Żywna                 250: 445
  11 Dorota         Rudzińska            - Marianna       Kozłowska             435: 279
  12 Krzysztof      Jaworski             - Andrzej        Kwiatkowski           362: 387
  13 Andrzej        Oleksiak             - Maria          Skutela               437: 347
  14 Katarzyna      Dębska               - Waldemar       Kudliński             388: 299
  15 Jan            Pawłowski            - Bartosz        Bartczak              356: 327
  16 Małgorzata     Deszczyńska          - Bernadeta      Kudlińska             442: 247
  17 Jan            Lisiewski            - Waldemar       Dębski                308: 319
  18 Barbara        Wiśniewska           - Anna           Arana                 311: 323


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Grzegorz       Kurowski             - Michał         Waszkiewicz           405: 436
   2 Szymon         Dąbrowski            - Tomasz         Zwoliński             362: 408
   3 Stanisław      Rydzik               - Krzysztof      Sporczyk              400: 326
   4 Bogdan         Kozłowski            - Jakub          Zaryński              316: 517
   5 Paweł          Maciejczuk           - Kamil          Kister                407: 312
   6 Joanna         Ostrowska            - Andrzej        Kwiatkowski           353: 415
   7 Lidia          Żywna                - Marcin         Rogala                303: 461
   8 Józef          Burzyński            - Andrzej        Oleksiak              232: 454
   9 Jerzy          Krzyżewski           - Dorota         Rudzińska             392: 384
  10 Zbigniew       Rybak                - Marta          Bajorek               428: 327
  11 Małgorzata     Deszczyńska          - Jan            Pawłowski             344: 316
  12 Sławomir       Długosz              - Katarzyna      Dębska                237: 431
  13 Lucyna         Śniadach             - Krzysztof      Jaworski              356: 410
  14 Waldemar       Dębski               - Marianna       Kozłowska             261: 383
  15 Maria          Skutela              - Maciej         Dąbrowski             404: 259
  16 Anna           Arana                - Bartosz        Bartczak              292: 389
  17 Bernadeta      Kudlińska            - Jan            Lisiewski             336: 291
  18 Waldemar       Kudliński            - Barbara        Wiśniewska            329: 254


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Stanisław      Rydzik               - Michał         Waszkiewicz           465: 301
   2 Jakub          Zaryński             - Tomasz         Zwoliński             413: 369
   3 Marcin         Rogala               - Jerzy          Krzyżewski            336: 357
   4 Paweł          Maciejczuk           - Szymon         Dąbrowski             371: 375
   5 Andrzej        Kwiatkowski          - Grzegorz       Kurowski              353: 394
   6 Andrzej        Oleksiak             - Krzysztof      Sporczyk              382: 326
   7 Kamil          Kister               - Zbigniew       Rybak                 430: 333
   8 Joanna         Ostrowska            - Marianna       Kozłowska             339: 368
   9 Katarzyna      Dębska               - Krzysztof      Jaworski              410: 421
  10 Lidia          Żywna                - Bogdan         Kozłowski             273: 329
  11 Małgorzata     Deszczyńska          - Józef          Burzyński             339: 384
  12 Marta          Bajorek              - Dorota         Rudzińska             364: 450
  13 Krzysztof      Zawadzki             - Maria          Skutela               319: 437
  14 Maciej         Dąbrowski            - Lucyna         Śniadach              287: 329
  15 Bartosz        Bartczak             - Sławomir       Długosz               448: 349
  16 Bernadeta      Kudlińska            - Jan            Pawłowski             287: 387
  17 Waldemar       Kudliński            - Waldemar       Dębski                348: 340
  18 Anna           Arana                - Jan            Lisiewski             459: 272


Runda nr  8
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Michał         Waszkiewicz          - Tomasz         Zwoliński             369: 430
   2 Jakub          Zaryński             - Stanisław      Rydzik                337: 423
   3 Grzegorz       Kurowski             - Andrzej        Oleksiak              420: 391
   4 Jerzy          Krzyżewski           - Szymon         Dąbrowski             247: 385
   5 Bogdan         Kozłowski            - Kamil          Kister                407: 365
   6 Krzysztof      Jaworski             - Marcin         Rogala                260: 473
   7 Krzysztof      Sporczyk             - Paweł          Maciejczuk            372: 385
   8 Marianna       Kozłowska            - Zbigniew       Rybak                 412: 321
   9 Andrzej        Kwiatkowski          - Józef          Burzyński             385: 350
  10 Dorota         Rudzińska            - Joanna         Ostrowska             380: 413
  11 Lucyna         Śniadach             - Katarzyna      Dębska                372: 326
  12 Maria          Skutela              - Lidia          Żywna                 369: 345
  13 Bartosz        Bartczak             - Małgorzata     Deszczyńska           304: 405
  14 Jan            Pawłowski            - Waldemar       Kudliński             316: 364
  15 Maciej         Dąbrowski            - Marta          Bajorek               286: 502
  16 Sławomir       Długosz              - Bernadeta      Kudlińska             335: 329
  17 Waldemar       Dębski               - Anna           Arana                 279: 355
  18 Barbara        Wiśniewska           - Krzysztof      Zawadzki              351: 433


Runda nr  9
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Szymon         Dąbrowski            - Stanisław      Rydzik                406: 394
   2 Michał         Waszkiewicz          - Jakub          Zaryński              420: 335
   3 Tomasz         Zwoliński            - Andrzej        Oleksiak              366: 362
   4 Marcin         Rogala               - Grzegorz       Kurowski              420: 455
   5 Paweł          Maciejczuk           - Marianna       Kozłowska             317: 311
   6 Kamil          Kister               - Andrzej        Kwiatkowski           451: 465
   7 Bogdan         Kozłowski            - Jerzy          Krzyżewski            355: 292
   8 Joanna         Ostrowska            - Lucyna         Śniadach              300: 436
   9 Krzysztof      Sporczyk             - Maria          Skutela               513: 348
  10 Krzysztof      Jaworski             - Dorota         Rudzińska             382: 335
  11 Zbigniew       Rybak                - Józef          Burzyński             318: 387
  12 Małgorzata     Deszczyńska          - Waldemar       Kudliński             371: 326
  13 Krzysztof      Zawadzki             - Marta          Bajorek               347: 380
  14 Katarzyna      Dębska               - Anna           Arana                 350: 333
  15 Lidia          Żywna                - Bartosz        Bartczak              380: 380
  16 Jan            Pawłowski            - Sławomir       Długosz               306: 318
  17 Waldemar       Dębski               - Maciej         Dąbrowski             268: 427
  18 Bernadeta      Kudlińska            - Barbara        Wiśniewska            357: 281


Runda nr 10
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Andrzej        Kwiatkowski          - Michał         Waszkiewicz           313: 399
   2 Stanisław      Rydzik               - Tomasz         Zwoliński             474: 392
   3 Grzegorz       Kurowski             - Paweł          Maciejczuk            377: 522
   4 Szymon         Dąbrowski            - Bogdan         Kozłowski             289: 408
   5 Lucyna         Śniadach             - Marcin         Rogala                353: 396
   6 Jakub          Zaryński             - Marianna       Kozłowska             570: 334
   7 Andrzej        Oleksiak             - Jerzy          Krzyżewski            406: 374
   8 Małgorzata     Deszczyńska          - Krzysztof      Sporczyk              434: 343
   9 Józef          Burzyński            - Krzysztof      Jaworski              286: 488
  10 Waldemar       Kudliński            - Kamil          Kister                294: 376
  11 Marta          Bajorek              - Sławomir       Długosz               449: 316
  12 Zbigniew       Rybak                - Joanna         Ostrowska             265: 380
  13 Bartosz        Bartczak             - Maria          Skutela               462: 261
  14 Katarzyna      Dębska               - Krzysztof      Zawadzki              269: 339
  15 Dorota         Rudzińska            - Lidia          Żywna                 305: 433
  16 Barbara        Wiśniewska           - Jan            Pawłowski             331: 284
  17 Anna           Arana                - Maciej         Dąbrowski             369: 399
  18 Bernadeta      Kudlińska            - Waldemar       Dębski                396: 257


Runda nr 11
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Marcin         Rogala               - Stanisław      Rydzik                340: 414
   2 Michał         Waszkiewicz          - Andrzej        Oleksiak              351: 426
   3 Tomasz         Zwoliński            - Paweł          Maciejczuk            507: 401
   4 Bogdan         Kozłowski            - Grzegorz       Kurowski              334: 505
   5 Jakub          Zaryński             - Szymon         Dąbrowski             389: 405
   6 Andrzej        Kwiatkowski          - Małgorzata     Deszczyńska           380: 352
   7 Krzysztof      Jaworski             - Kamil          Kister                373: 407
   8 Marianna       Kozłowska            - Marta          Bajorek               279: 428
   9 Joanna         Ostrowska            - Józef          Burzyński             336: 317
  10 Krzysztof      Sporczyk             - Bartosz        Bartczak              415: 299
  11 Dorota         Rudzińska            - Lucyna         Śniadach              320: 352
  12 Jerzy          Krzyżewski           - Lidia          Żywna                 282: 384
  13 Katarzyna      Dębska               - Bernadeta      Kudlińska             435: 249
  14 Maria          Skutela              - Waldemar       Dębski                311: 282
  15 Anna           Arana                - Zbigniew       Rybak                 366: 246
  16 Krzysztof      Zawadzki             - Jan            Pawłowski             477: 251
  17 Maciej         Dąbrowski            - Barbara        Wiśniewska            475: 286
  18 Sławomir       Długosz              - Waldemar       Kudliński             430: 262


Runda nr 12
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Tomasz         Zwoliński            - Stanisław      Rydzik                405: 438
   2 Grzegorz       Kurowski             - Michał         Waszkiewicz           528: 375
   3 Andrzej        Oleksiak             - Szymon         Dąbrowski             428: 309
   4 Paweł          Maciejczuk           - Andrzej        Kwiatkowski           422: 350
   5 Jakub          Zaryński             - Bogdan         Kozłowski             411: 345
   6 Kamil          Kister               - Marcin         Rogala                326: 379
   7 Marta          Bajorek              - Krzysztof      Sporczyk              328: 480
   8 Małgorzata     Deszczyńska          - Joanna         Ostrowska             374: 326
   9 Lucyna         Śniadach             - Krzysztof      Jaworski              312: 356
  10 Lidia          Żywna                - Katarzyna      Dębska                438: 321
  11 Krzysztof      Zawadzki             - Maria          Skutela               283: 343
  12 Jerzy          Krzyżewski           - Maciej         Dąbrowski             361: 409
  13 Marianna       Kozłowska            - Józef          Burzyński             388: 311
  14 Sławomir       Długosz              - Bartosz        Bartczak              365: 293
  15 Zbigniew       Rybak                - Dorota         Rudzińska             315: 381
  16 Waldemar       Kudliński            - Anna           Arana                 363: 271
  17 Jan            Pawłowski            - Bernadeta      Kudlińska             301: 342
  18 Waldemar       Dębski               - Barbara        Wiśniewska            250: 338
Lista rankingowa na dzień 11-06-2018

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Bartosz Morawski               Wrocław              163.00  31296  192
   2 Michał Alabrudziński           Włocławek            158.75  31432  198
   3 Kazimierz Merklejn             Szczecin             156.16  30920  198
   4 Mariusz Skrobosz               Warszawa             155.69  31138  200
   5 Dominik Urbacki                Pruszków             155.62  30813  198
   6 Dariusz Kosz                   Nysa                 155.29  29815  192
   7 Dawid Pikul                    Poznań               155.09  30863  199
   8 Kacper Zegadło                 Warszawa             153.89  30162  196
   9 Miłosz Wrzałek                 Warszawa             153.67  29812  194
  10 Krzysztof Obremski             Legnica              153.23  29726  194
  11 Paweł Jackowski                Warszawa             153.21  29722  194
  12 Kamil Górka                    Kraków               152.55  28984  190
  13 Jan Mrozowski                  Kraków               152.07  28437  187
  14 Łukasz Bobowski                Suchedniów           151.99  30397  200
  15 Marek Reda                     Dębówka              151.86  12756   84
  16 Krzysztof Mówka                Warszawa             151.83  22015  145
  17 Michał Makowski                Warszawa             151.46   9239   61
  18 Piotr Pietuchowski             Białystok            151.28  24356  161
  19 Mariusz Wrześniewski           Kraków               151.24  28886  191
  20 Stanisław Rydzik               Warszawa             150.82  29260  194
  21 Rafał Lenartowski              Gdynia               150.37   9323   62
  22 Dariusz Ulatowski              Tuchola              150.26  28098  187
  23 Dawid Adamczyk                 Inowrocław           150.18  18773  125
  24 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             149.71  28894  193
  25 Grzegorz Kurowski              Warszawa             149.68  29038  194
  26 Tomasz Zwoliński               Skierdy              148.90  28439  191
  27 Justyna Górka                  Kraków               148.55  28522  192
  28 Grzegorz Łukasik               Konojady             148.40  23595  159
  29 Kamil Kister                   Warszawa             147.51  29355  199
  30 Mirosław Uglik                 Warszawa             146.36  27662  189
  31 Maciej Czupryniak              Milanówek            145.93  19554  134
  32 Tomasz Ciejka                  Kraków               145.68   4953   34
  33 Andrzej Oleksiak               Ostróda              145.54  18484  127
  34 Artur Irzyk                    Strzyżów             145.40  28643  197
  35 Jakub Szymczak                 Łódź                 145.36  27909  192
  36 Tomasz Suchanek                Wrocław              145.32   5522   38
  37 Jakub Błażejewski              Poznań               144.60  20823  144
  38 Rafał Dąbrowski                Ostróda              144.42  17041  118
  39 Patryk Wolniewicz              Szczecin             144.28   5194   36
  40 Dariusz Putoń                  Ruda Śląska          144.26  28853  200
  41 Maciej Grąbczewski             Szczecin             144.12  17727  123
  42 Juliusz Czupryniak             Warszawa             144.11  28534  198
  43 Przemysław Rybicki             Otwock               144.10  12537   87
  44 Maciej Rzychoń                 Katowice             144.09  12680   88
  45 Jakub Zaryński                 Świnoujście          144.03  27509  191
  46 Aleksander Puchalski           Włocławek            143.69  12070   84
  47 Piotr Broda                    Sandomierz           142.83  27852  195
  48 Wojciech Zemło                 Łódź                 141.99  19878  140
  49 Małgorzata Deszczyńska         Warszawa             141.96  27540  194
  50 Michał Waszkiewicz             Białystok            141.63  28043  198
  51 Bogusław Szyszka               Oława                141.50  18395  130
  52 Joanna Juszczak                Warszawa             141.35  27421  194
  53 Szymon Płachta                 Warszawa             141.26  25851  183
  54 Tomasz Lempart                 Wadowice             140.84  26337  187
  55 Radosław Jachna                Łódź                 140.08  24795  177
  56 Małgorzata Sulejewska          Kraków               139.77  25299  181
  57 Leszek Kacprzyk                Katowice             139.38   7805   56
  58 Dariusz Kuć                    Stargard             139.25  21027  151
  59 Paweł Mazurek                  Polanica-Zdrój       139.20  26170  188
  60 Marek Dudkiewicz               Milanówek            138.96  26542  191
  61 Natalia Woźniak                Dziwnówek            138.80  26649  192
  62 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            138.72  27190  196
  63 Rafał Matczak                  Milanówek            138.58  26469  191
  64 Marek Syczuk                   Warszawa             138.32  15492  112
  65 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  138.31  26279  190
  66 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             137.81  26322  191
  67 Barbara Obremska               Wrocław              137.46   7423   54
  68 Janusz Krupiński               Bytom                137.25  26764  195
  69 Wojciech Chodakiewicz          Białystok            137.08   5072   37
  70 Irena Sołdan                   Warszawa             136.79  23802  174
  71 Alicja Grąbczewska             Szczecin             136.57  18027  132
  72 Sławomir Piotrowski            Deszczno             136.40  16368  120
  73 Katarzyna Polak                Warszawa             136.30  27124  199
  74 Michał Rogalewicz              Poznań               136.05  19999  147
  75 Jacek Mańko                    Poznań               135.94  23245  171
  76 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  135.78  13035   96
  77 Jakub Hassa                    Lutol Suchy          135.12  10539   78
  78 Piotr Domański                 Lublin               134.78  14691  109
  79 Bronisław Parada               Polanica-Zdrój       134.78  19812  147
  80 Konrad Sowula                  Kraków               134.57  15341  114
  81 Mikołaj Cieplik                Ostrzeszów           134.31  25653  191
  82 Andrzej Rechowicz              Katowice             134.23  26310  196
  83 Michał Kolaj                   Ostróda              134.10   5364   40
  84 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            134.04  25736  192
  85 Łukasz Sornek                  Mikołów              133.20  25708  193
  86 Robert Kamiński                Warszawa             132.85  25906  195
  87 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       132.49   4902   37
  88 Maciej Kuczyński               Gdynia               132.39  10062   76
  89 Paweł Pogorzelski              Warszawa             132.24  13224  100
  90 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             132.23  24065  182
  91 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  132.10  24306  184
  92 Ewa Radzikowska                Gliwice              132.06   6339   48
  93 Arkadiusz Biegun               Kraków               131.77   6325   48
  94 Rafał Błaszkiewicz             Milanówek            131.73  21472  163
  95 Krzysztof Gibas                Kraków               131.72  17519  133
  96 Andrzej Kroc                   Łódź                 131.69  25152  191
  97 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             131.68  12773   97
  98 Marcin Rogala                  Warszawa             131.52  25252  192
  99 Tomasz Górka                   Kraków               131.46   6310   48
 100 Szymon Dąbrowski               Warszawa             131.30  25340  193
 101 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               131.28   4726   36
 102 Rafał Wesołowski               Warszawa             131.23  24934  190
 103 Krzysztof Kodzis               Bydgoszcz            131.05  12712   97
 104 Dominik Piasecki               Słupsk               130.57   5223   40
 105 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            130.38  25815  198
 106 Agnieszka Walas                Kraków               130.26  17324  133
 107 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  129.30  17585  136
 108 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             129.04  25549  198
 109 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             128.98  24893  193
 110 Jolanta Chłopińska             Wałcz                128.92  24623  191
 111 Weronika Rudnicka              Szczecin             128.51   5783   45
 112 Jacek Baltyn                   Suchedniów           128.48   7195   56
 113 Marek Rogalski                 Warszawa             128.28  25142  196
 114 Adam Grzelec                   Poznań               128.05  24970  195
 115 Bartłomiej Pawlak              Stary Szwarocin      127.74  15712  123
 116 Tomasz Nasiłowski              Siedlce              127.50  13388  105
 117 Andrzej Kraska                 Wrocław              127.32   9294   73
 118 Ryszard Żydaczewski            Lubin                127.19   9539   75
 119 Grzegorz Pukniel               Łódź                 127.17  16659  131
 120 Walenty Siemaszko              Lipiany              127.02  13718  108
 121 Maciej Nawrocki                Babimost             126.96  15362  121
 122 Czesław Grajewski              Białystok            126.88  13830  109
 123 Adrian Ziemniewicz             Białystok            126.85   8626   68
 124 Diana Pietrzykowska            Szczecin             126.82  22955  181
 125 Dorota Kuć                     Stargard             126.77  19143  151
 126 Adam Jurkowski                 Gliwice              126.67  12034   95
 127 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            126.66  14819  117
 128 Daniel Janus                   Wąchock              126.58   7595   60
 129 Grzegorz Papciak               Jodłowa              126.58  23923  189
 130 Monika Siemaszko               Lipiany              126.39  12007   95
 131 Agata Kuć                      Stargard             126.09  21183  168
 132 Andrzej Rakoczy                Kraków               125.87   5916   47
 133 Grażyna Wesołowska             Łódź                 125.83  11325   90
 134 Leszek Stecuła                 Bytom                125.82   9940   79
 135 Jerzy Matyasik                 Kraków               125.59  24867  198
 136 Łucja  Kodzis                  Bydgoszcz            125.47   8532   68
 137 Ewa Madejczyk                  Katowice             125.09  14260  114
 138 Ewelina Kister                 Warszawa             125.01  18752  150
 139 Marta Bajorek                  Warszawa             124.85  24595  197
 140 Zdzisław Szota                 Warszawa             124.75   5489   44
 141 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             124.70  20450  164
 142 Marcin Stachowski              Wydartowo I          124.60  22678  182
 143 Dawid Mierzchała               Ostrów Wielkopolski  124.55   5854   47
 144 Dorota Rudzińska               Warszawa             124.44  14435  116
 145 Marcin Ceglarek                Kraków               124.40  22640  182
 146 Ala Białobrzewska              Gdynia               124.34  13429  108
 147 Rafał Stachowski               Police               124.27  14291  115
 148 Szymon Stępień                 Bytom                124.14  22221  179
 149 Paweł Maciejczuk               Białystok            123.96  21073  170
 150 Jakub Onoszko                  Gdynia               123.91  19825  160
 151 Mariusz Makuch                 Zator                123.69   4453   36
 152 Łukasz Baranowski              Gdynia               123.62  24106  195
 153 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              123.51   6052   49
 154 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         123.26  20955  170
 155 Maciej Kuć                     Stargard             123.21  19344  157
 156 Tomasz Sehnal                  Warszawa             123.13  24011  195
 157 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              123.12  23147  188
 158 Natalia Ogierman               Katowice             122.89  17204  140
 159 Dariusz Sowula                 Kraków               122.77  14732  120
 160 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               121.75  23010  189
 161 Bartosz Aleksandrowicz         Poznań               121.67   5110   42
 162 Stanisław Gasik                Warszawa             121.61   7418   61
 163 Dorota Stachowska              Wydartowo I          121.54  21877  180
 164 Tomasz Siwiński                Zawiercie            121.40   4249   35
 165 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             121.28   4730   39
 166 Agnieszka Dawid                Kraków               121.27   8853   73
 167 Agnieszka Matus                Milanówek            121.07  23004  190
 168 Mariusz Kubicki                Inowrocław           121.00   4356   36
 169 Katarzyna Ślusarska            Milanówek            120.99  24197  200
 170 Jarosław Michalak              Łódź                 120.61   6513   54
 171 Maciej Śliwa                   Zabrze               120.58   4341   36
 172 Samir Chakrar                  Poznań               120.48   7952   66
 173 Łukasz Przyszlak               Świnoujście          120.46  12407  103
 174 Ziemowit Pazda                 Wrocław              120.36  10471   87
 175 Sławomir Wolski                Wrocław              120.33  22141  184
 176 Dominik Ulejczyk               Będzin               120.25  23930  199
 177 Katarzyna Kowalska             Katowice             120.10  18496  154
 178 Jerzy Luter                    Bytom                119.94  23389  195
 179 Bogdan Kozłowski               Białystok            119.69  12927  108
 180 Tomasz A. Praga                Białystok            119.57  11598   97
 181 Teresa Zalewska                Racibórz             119.54  23789  199
 182 Maria Skutela                  Warszawa             119.44  23889  200
 183 Paweł Wdziękoński              Świnoujście          119.44   8600   72
 184 Beata Piotrowska               Łódź                 119.29  14076  118
 185 Lucyna Śniadach                Rumia                119.28  22782  191
 186 Joanna Ostrowska               Warszawa             119.17  22643  190
 187 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            119.14   5242   44
 188 Renata Andracka                Zwola                118.72  22557  190
 189 Adam Janicki                   Wrocław              118.67  17089  144
 190 Zbigniew Rybak                 Warszawa             118.44  22740  192
 191 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         118.28  11473   97
 192 Bożena Guział                  Racibórz             117.92  22877  194
 193 Artur Wawrzynowski             Żukowo               117.76  17782  151
 194 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             117.66   6942   59
 195 Maciej Perzyński               Piła                 117.59   7173   61
 196 Jarosław Olek                  Warszawa             117.53  12223  104
 197 Ireneusz Kurzok                Mikołów              117.52   9519   81
 198 Ryszard Korpalski              Wójtowice            117.51  17627  150
 199 Urszula Solarska               Katowice             117.24  22862  195
 200 Marta Świątkowska              Wrocław              116.73  22295  191
 201 Maria Magdalena Kupczyńska     Szczecin             116.26   4883   42
 202 Robert Wagner                  Wrocław              116.17   6738   58
 203 Karolina Urbańska              Poznań               116.12  19509  168
 204 Anna Demczyszyn                Bystra               115.90   7186   62
 205 Olga Swarcewicz                Warszawa             115.85   8341   72
 206 Marcin Radwański               Nowa Wieś Wrocławska 115.76  18406  159
 207 Beata Kiżewska                 Świnoujście          115.54   9590   83
 208 Maciej Dąbrowski               Warszawa             115.44  23089  200
 209 Waldemar Wypchał               Kraków               115.34  22260  193
 210 Ewa Dunikowska                 Kraków               115.24  13022  113
 211 Anita Bruska                   Gdynia               115.17  14396  125
 212 Dominika Worona                Police               114.64   4127   36
 213 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             114.63   7451   65
 214 Maciej Skrzypczak              Kędzierzyn-Koźle     114.52  22103  193
 215 Paweł Brylski                  Kraków               114.41   6979   61
 216 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     114.37   5261   46
 217 Sławomir Wiśniowski            Jaworzno             114.16  13699  120
 218 Adam Sternik                   Kętrzyn              114.07  10494   92
 219 Dariusz Jarosławski            Ełk                  114.06  13801  121
 220 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś            113.99   7637   67
 221 Sylwia Łada                    Inowrocław           113.96  22222  195
 222 Iwona Wieluńska                Kołobrzeg            113.95  13902  122
 223 Marta Sztajnert                Wisła                113.76  18543  163
 224 Józef Burzyński                Ełk                  113.53  14986  132
 225 Adam Skowroński                Jarocin              113.33   4080   36
 226 Anna Arana                     Kołobrzeg            113.14  21271  188
 227 Joanna Nawrocka                Bydgoszcz            113.12   5430   48
 228 Katarzyna Bogusławska          Piastów              112.75   5412   48
 229 Piotr Potoczek                 Nowy Sącz            112.65  16109  143
 230 Krzysztof Zawadzki             Sampława             112.54  22395  199
 231 Dorota Ostrowska               Białystok            112.50  16763  149
 232 Patrycja Skibska               Warszawa             112.41  10791   96
 233 Andrzej Bednaruk               Gdańsk               112.25  20317  181
 234 Konrad Pajączek                Milanówek            111.98  14557  130
 235 Krystyna Augustyniak           Łódź                 111.97   4031   36
 236 Marcin Kurowski                Racibórz             111.77  22242  199
 237 Joanna Brychcy                 Katowice             111.48  22184  199
 238 Beata Jagielska                Police               110.93   9873   89
 239 Marianna Kozłowska             Białystok            110.88  11864  107
 240 Agnieszka Kozak                Gdynia               110.42   8944   81
 241 Sławomir Zabawa                Wałcz                110.33   5296   48
 242 Maciej Labe                    Poznań               110.29   3860   35
 243 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              110.28   4742   43
 244 Grzegorz Bajer                 Łódź                 109.00   5777   53
 245 Jacek Nowak                    Szczecin             108.92   6426   59
 246 Małgorzata Pochopień           Kraków               108.79   4134   38
 247 Tomasz Lewiński                Wejherowo            108.59   6407   59
 248 Maria Uryga                    Kraków               108.49   3797   35
 249 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            108.48   8136   75
 250 Tomasz Duda                    Tychy                108.42   5204   48
 251 Sławomir Długosz               Ostróda              108.35  20478  189
 252 Zofia Górka                    Łęczna               108.02   5185   48
 253 Grażyna Chłopek                Jaworzno             108.00   4644   43
 254 Agnieszka Antos                Racibórz             107.39   9987   93
 255 Zuzanna Cichoń                 Gdańsk               106.96   5134   48
 256 Jarosław Karp                  Jędrzejów            106.31   3827   36
 257 Wanda Grabiec                  Tarnów               106.11  21222  200
 258 Maciej Pietrasik               Nowogard             106.00   3710   35
 259 Leszek Kilian                  Jaworzno             105.66  20287  192
 260 Bartosz Bartczak               Poznań               105.17  21033  200
 261 Dariusz Socha                  Warszawa             104.97   3569   34
 262 Alicja Bielecka-Żabierek       Poznań               104.69   5130   49
 263 Klara Wigier                   Milanówek            104.58   3765   36
 264 Katarzyna Okoniewska           Poznań               104.35   4800   46
 265 Jadwiga Szczurowska            Świnoujście          104.16   8645   83
 266 Maciej Sylwestrzuk             Warszawa             103.55   6938   67
 267 Grażyna Smereka                Racibórz             103.45   3207   31
 268 Marta Jamrozy                  Dąbrowa Górnicza     103.41   3309   32
 269 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           103.19  20534  199
 270 Karolina Mak                   Wrocław              102.89   9980   97
 271 Lidia Żywna                    Gdynia               102.43   8502   83
 272 Katarzyna Dębska               Ostróda              101.35  19966  197
 273 Grzegorz Kasprowicz            Grabowo              100.88   5145   51
 274 Alicja Tuz                     Kielce               100.59   3420   34
 275 Marta Wawrzyn                  Pruszków             100.24   4611   46
 276 Piotr Kozak                    Racibórz             100.19   7715   77
 277 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski  100.06   7004   70
 278 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno              99.46  17207  173
 279 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz             99.39   6361   64
 280 Marta Majewska                 Wadowice              99.08   9710   98
 281 Zygmunt Skwarek                Katowice              98.40   7085   72
 282 Jan Pawłowski                  Warszawa              97.78  17210  176
 283 Karolina Szubska               Jaworzno              95.88   8821   92
 284 Sylwia Buks                    Warszawa              95.80   3928   41
 285 Krystyna Czajkowska            Kołobrzeg             95.70  12633  132
 286 Agnieszka Wiśniewska           Inowrocław            95.61   8318   87
 287 Michał Głąb                    Zabrze                95.00   5700   60
 288 Teresa Balewska                Reda                  94.80  18866  199
 289 Ryszard Pliszka                Szczecin              94.31   3301   35
 290 Jolanta Olczak                 Kołobrzeg             93.86   8917   95
 291 Bernadeta Kudlińska            Bydgoszcz             93.55   6081   65
 292 Kamil Olejniczak               Kutno                 93.49   4581   49
 293 Barbara Wiśniewska             Gdańsk                92.82   8447   91
 294 Krzysztof Nasiłowski           Siedlce               92.70   2781   30
 295 Katarzyna  Szachowicz          Unieszewo             92.00   3496   38
 296 Sylwia Bagińska-Worwa          Dąbrowa Górnicza      91.84   2847   31
 297 Maria Tomiczek                 Zabrze                89.73   4935   55
 298 Andrzej Klich                  Jaworzno              89.30  17057  191
 299 Przemysław Woiński             Łódź                  89.15   4636   52
 300 Stanisław Świgost              Gdańsk                88.13   4054   46
 301 Zbigniew Siwoń                 Elbląg                88.00   3080   35
 302 Piotr Duda                     Tychy                 87.89   4131   47
 303 Tadeusz Kondej                 Świnoujście           87.59   8058   92
 304 Waldemar Dębski                Ostróda               86.12   4306   50
 305 Ewa Tymińska                   Gdańsk                83.56   2841   34
 306 Patrycja Matulewicz            Kołobrzeg             82.03   2871   35
 307 Dawid Węgrzyński               Zabrze                80.67   4598   57
 308 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   77.14   3394   44
 309 Michał Sztajnert               Wisła                 75.93   4328   57
 310 Marcel Smolarek                Nowa Wieś             75.74   2575   34
 311 Iwona Skubis                   Dąbrowa Górnicza      74.74   3438   46
 312 Wojciech Wojtysiak             Warszawa              74.56   3057   41
 313 Jacek Remizowicz               Gdańsk                74.50   3427   46
 314 Szymon Sztajnert               Wisła                 72.51   3408   47
 315 Jakub Dworczyk                 Będzin                71.23   2778   39
 316 Piotr Ozimek                   Sochaczew             68.82   2340   34
 317 Roman Chomicz                  Kołobrzeg             67.84   3053   45




Poczekalnia na dzień 11-06-2018

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Andrzej Burczyk                Gdynia                94.72   2747   29
   2 Paulina Ostrowska              Białystok             83.66   2426   29
   3 Anna Strugała                  Świnoujście           79.24   2298   29
   4 Krzysztof Tomczak              Kutno                 90.79   2542   28
   5 Monika Szczyrzyca              Jaworzno             107.73   2801   26
   6 Mirosław Dejna                 Sampława              62.81   1633   26
   7 Daniel Mundyk                  Jelenia Góra         149.76   3744   25
   8 Filip Klar                     Mielec               136.20   3405   25
   9 Artur Koszel                   Warszawa             130.76   3269   25
  10 Marek Salamon                  Bytom                130.40   3260   25
  11 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       124.40   3110   25
  12 Marzena Zawierska              Warszawa             112.84   2821   25
  13 Janina Dąbrowska               Rybnik               107.24   2681   25
  14 Michał Gawroński               Katowice             150.46   3611   24
  15 Agnieszka Goniowska            Wrocław              147.46   3539   24
  16 Michał Szymkowski              Wrocław              140.25   3366   24
  17 Andrzej Kowalski               Gdańsk               139.21   3341   24
  18 Jakub Nalepa                   Gliwice              134.88   3237   24
  19 Mariusz Grodek                 Kraków               133.12   3195   24
  20 Marcin Bertrand                Poznań               129.67   3112   24
  21 Krzysztof Jaworski             Warszawa             129.38   3105   24
  22 Grzegorz Kulawiak              Warszawa             129.33   3104   24
  23 Agnieszka Krupka               Krosno               121.50   2916   24
  24 Lidia Szpakowska               Jaworzno             120.04   2881   24
  25 Wojciech Gonet                 Wrocław              118.42   2842   24
  26 Michał Burak                   Wrocław              118.33   2840   24
  27 Alicja Wałaszewska-Kempa       Gdynia               118.08   2834   24
  28 Aleksandra Brzeska             Piastów              117.00   2808   24
  29 Iwona Duźniak                  Dębica               113.17   2716   24
  30 Leszek Dobrowolski             Wrocław              110.04   2641   24
  31 Dawid Podżerek                 Kraków               107.33   2576   24
  32 Justyna Sławińska              Gdańsk               105.58   2534   24
  33 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk               102.50   2460   24
  34 Kinga Bilska                   Ostrów Wielkopolski  101.62   2439   24
  35 Łukasz Pawlak                  Sochaczew            100.04   2401   24
  36 Michał Dreczka                 Poznań                98.04   2353   24
  37 Zofia Knapik                   Chrzanów              95.46   2291   24
  38 Marcin Gauer                   Kołobrzeg             89.75   2154   24
  39 Anna Krynicka                  Warszawa             115.17   2649   23
  40 Krystyna Drynkowska            Świnoujście          101.09   2325   23
  41 Grzegorz Piotrkiewicz          Warszawa              95.65   2200   23
  42 Beata Błaszczyk                Poznań                92.96   2138   23
  43 Liliana Dąbrowska              Warszawa              92.00   2116   23
  44 Krzysztof Murawski             Ciechanowiec          86.70   1994   23
  45 Wiktoria Koler                 Będzin                70.96   1632   23
  46 Anna Stambulska                Kraków               123.27   2712   22
  47 Jarosław Paprocki              Bydgoszcz             93.36   2054   22
  48 Grzegorz Włodarczyk            Pabianice             85.73   1886   22
  49 Adam Motyl                     Jaskółki              84.23   1853   22
  50 Bernadeta Zapała               Jaworzno              84.09   1850   22
  51 Adam Kaczyński                 Świnoujście           83.68   1841   22
  52 Agnieszka Palczewska           Ostrów Wielkopolski   83.32   1833   22
  53 Krystyna Perekitko             Ciechanowiec          80.09   1762   22
  54 Beata Pasternak                Kraków                70.00   1540   22
  55 Joanna Kulawiak                Warszawa              66.00   1452   22
  56 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 147.55   2951   20
  57 Tomasz Łapka                   Opole                126.65   2533   20
  58 Anna Kowalik                   Szczecin             114.30   2286   20
  59 Iza Kraj                       Warszawa             112.45   2249   20
  60 Dawid Rykaczewski              Jaworzno              98.30   1966   20
  61 Mateusz Borsuk                 Reda                 147.11   2795   19
  62 Małgorzata Jóźwiak             Iława                110.11   2092   19
  63 Andrzej Stańczyk               Tarnów               109.74   2085   19
  64 Michał Mikołajczyk             Gdańsk               133.28   2399   18
  65 Laura Pisula                   Wrocław              112.00   2016   18
  66 Maria Kubacka-                 Warszawa              79.78   1436   18
  67 Karol Puto                     Będzin                79.12   1345   17
  68 Adam Wencel                    Bydgoszcz             98.81   1581   16
  69 Patrycja Kuśnierczyk           Jaworzno              88.25   1412   16
  70 Sławomir Kumor                 Tychy                 78.07   1171   15
  71 Jolanta Bednarska              Łódź                  76.53   1148   15
  72 Agnieszka Stefańska            Koźmice Wielkie      100.00   1400   14
  73 Jacek Gasik                    Warszawa             124.08   1613   13
  74 Anna Chybowska                 Sochaczew            119.92   1559   13
  75 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             114.85   1493   13
  76 Wiesław Szczygielski           Racibórz             102.31   1330   13
  77 Danuta Wodecka                 Skrzyszów             89.46   1163   13
  78 Monika Blokesz                 Racibórz              76.54    995   13
  79 Adam Szukalski                 Leicester            153.42   1841   12
  80 Lech Boszko                    Gdańsk               142.42   1709   12
  81 Mariusz Sylwestrzuk            Warszawa             142.25   1707   12
  82 Piotr Rosół                    Warszawa             139.92   1679   12
  83 Wojciech Sołdan                Gdynia               135.17   1622   12
  84 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       131.58   1579   12
  85 Bogusław Puchalski             Włocławek            129.33   1552   12
  86 Bogdan Pokojski                Brwinów              129.00   1548   12
  87 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           128.92   1547   12
  88 Andrzej Gostomski              Starowa Góra         128.83   1546   12
  89 Elżbieta Szuba                 Bytom Odrzański      128.58   1543   12
  90 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    128.42   1541   12
  91 Mateusz Królikowski            Wrocław              125.25   1503   12
  92 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             124.00   1488   12
  93 Paweł Kustroń                  Kraków               122.58   1471   12
  94 Kamil Kister                   Puławy               122.25   1467   12
  95 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  119.25   1431   12
  96 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               119.08   1429   12
  97 Elżbieta Zębek                 Olsztyn              118.58   1423   12
  98 Adam Klimont                   Wałcz                117.83   1414   12
  99 Andrzej Słapiński              Warszawa             116.92   1403   12
 100 Dariusz Zębek                  Olsztyn              116.92   1403   12
 101 Jacek Jerzyński                Toruń                116.42   1397   12
 102 Donata Stuczyńska              Bydgoszcz            116.25   1395   12
 103 Agnieszka Tepli-Skoczylas      Piaseczno            115.75   1389   12
 104 Paweł Morga                    Warszawa             115.67   1388   12
 105 Michał Puchowski               Strzelce Opolskie    115.58   1387   12
 106 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk  115.33   1384   12
 107 Zbigniew Radziszewski          Ciechanowiec         114.17   1370   12
 108 Michał Landowski               Police               113.50   1362   12
 109 Michał Butkiewicz              Poznań               113.42   1361   12
 110 Kayetan Cygański- Bolski       Warszawa             113.33   1360   12
 111 Łukasz Tazbir                  Warszawa             113.00   1356   12
 112 Barbara Turbo                  Szczecin             109.92   1319   12
 113 Aleksandra Makowska            Warszawa             109.33   1312   12
 114 Michał Kulpiński               Grójec               109.17   1310   12
 115 Agnieszka Rachtan              Świnoujście          108.17   1298   12
 116 Karolina Bąkowska              Poznań               108.08   1297   12
 117 Wojciech Łysek                 Warszawa             107.00   1284   12
 118 Patryk Bezkosty                Tarnów               106.42   1277   12
 119 Konrad Łukaszewicz             Wrocław              104.75   1257   12
 120 Dorota Patera                  Legnica              103.92   1247   12
 121 Paweł Zbrowski                 Gdynia               101.33   1216   12
 122 Justyna Mądrzak                Stargard             100.92   1211   12
 123 Wiesław Pastuła                Mielec                99.83   1198   12
 124 Katarzyna Zając                Legnica               99.58   1195   12
 125 Justyna Bryk-Duda              Tychy                 99.42   1193   12
 126 Remigiusz Belesa               Zabrze                98.08   1177   12
 127 Mariusz Michalski              Inowrocław            97.83   1174   12
 128 Tomasz Szymański               Gorzów Wielkopolski   97.83   1174   12
 129 Maria Kistowska                Poznań                97.50   1170   12
 130 Beata Jacyniuk                 Grodzisk Mazowiecki   96.67   1160   12
 131 Mariusz Michalski              Inowrocław            95.75   1149   12
 132 Małgorzata Wesołowska          Kołobrzeg             95.75   1149   12
 133 Amelia Makowska                Sandomierz            95.25   1143   12
 134 Kinga Stecuła                  Bytom                 93.50   1122   12
 135 Małgorzata Sameryt             Warszawa              92.83   1114   12
 136 Miłka Janaszewska              Kołobrzeg             89.08   1069   12
 137 Hanna Dąbrowska                Zgierz                88.42   1061   12
 138 Patrycja Kuszpit               Biała Podlaska        87.58   1051   12
 139 Milena Kuźniewicz              Kołobrzeg             86.50   1038   12
 140 Piotr Zwoliński                Skierdy               86.42   1037   12
 141 Michał Dulat                   Kraków                85.92   1031   12
 142 Maria Zmyj                     Sandomierz            85.58   1027   12
 143 Anna Przymęska                 Poznań                84.50   1014   12
 144 Joanna Śledź                   Świnoujście           81.08    973   12
 145 Jadwiga Marzec                 Nowy Dwór Mazowiecki  77.08    925   12
 146 Łukasz Przymęski               Poznań                74.50    894   12
 147 Teresa Jaśkiewicz              Kołobrzeg             73.75    885   12
 148 Maciej Wala                    Racibórz              68.75    825   12
 149 Robert Siata                   Jaworzno              67.08    805   12
 150 Artur Żarnotal                 Łańcut                66.58    799   12
 151 Alina Kąpa                     Kołobrzeg             61.92    743   12
 152 Łukasz Wojciechowski           Łomża                112.09   1233   11
 153 Wojciech Silnicki              Elbląg               110.45   1215   11
 154 Grażyna Kaczyńska              Łódź                 104.82   1153   11
 155 Franciszek Łysek               Warszawa             103.00   1133   11
 156 Bożena Mileńko                 Warszawa             102.82   1131   11
 157 Tomasz Szczodry                Łomża                102.36   1126   11
 158 Marek Popczyk                  Tychy                 96.18   1058   11
 159 Adam Kanciała                  Police                95.64   1052   11
 160 Jacek Sapała                   Kościan               93.64   1030   11
 161 Katarzyna Rachaus              Łódź                  92.36   1016   11
 162 Anna Lenartowska               Gdynia                90.27    993   11
 163 Krzysztof Jurkowski            Gdynia                88.91    978   11
 164 Andrzej Kozikowski             Łódź                  88.91    978   11
 165 Jakub Czepulonis               Kołobrzeg             88.00    968   11
 166 Michał Dudko                   Tarnogród             85.91    945   11
 167 Marta Zwolińska                Grodzisk Mazowiecki   85.36    939   11
 168 Sławomir Stańczak              Łódź                  84.00    924   11
 169 Barbara Boszko                 Gdańsk                83.55    919   11
 170 Natalia Mówka                  Warszawa              82.27    905   11
 171 Agnieszka Roszczak             Kraków                81.09    892   11
 172 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   80.82    889   11
 173 Izabela Zubiel                 Łódź                  79.09    870   11
 174 Hanna Góźdź                    Ostrów Wielkopolski   78.91    868   11
 175 Joanna Korus                   Kraków                76.82    845   11
 176 Jakub Kalbarczyk               Police                76.09    837   11
 177 Alina Lewandowska              Gdańsk                75.64    832   11
 178 Bożena Chowaniak               Jaworzno              75.36    829   11
 179 Magdalena Maternicka           Gdynia                75.27    828   11
 180 Łukasz Żmijejko                Koszalin              75.00    825   11
 181 Adam Maciągowski               Police                73.00    803   11
 182 Angelika Sztajnke              Warszawa              72.91    802   11
 183 Robert Wojtysiak               Warszawa              72.73    800   11
 184 Michał Tarnogórski             Legnica               70.18    772   11
 185 Zuzanna Rytel- Kuc             Grodzisk Mazowiecki   67.09    738   11
 186 Monika Kowalik                 Kraków                66.82    735   11
 187 Krystian Witański              Tychy                 66.18    728   11
 188 Sławomir Kamecki               Konstancin            63.64    700   11
 189 Włodzimierz Ferdek             Tychy                 59.73    657   11
 190 Bogdan Siwoń                   Elbląg                58.09    639   11
 191 Tomasz Wiśniewski              Inowrocław            56.73    624   11
 192 Krzysztof Michalski            Łódź                  56.45    621   11
 193 Jakub Dołęga                   Police                56.36    620   11
 194 Kevin Gorzelany                Wisła                 51.45    566   11
 195 Mateusz Stańczyk               Tarnów               110.00   1100   10
 196 Piotr Gajewski                 Warszawa              94.40    944   10
 197 Michał Dąbrowski               Warszawa              86.50    865   10
 198 Bernard Swoczyna               Warszawa              80.30    803   10
 199 Adrianna Piskorska             Sandomierz            70.78    637    9
 200 Julia Szyszkowska              Sandomierz            65.44    589    9
 201 Mateusz Erfort                 Karpacz               61.33    552    9
 202 Maciej  Ciuba                  Warszawa              96.50    772    8
 203 Anna Seweryn                   Słupsk                91.88    735    8
 204 Paweł Miczko                   Sandomierz            89.00    712    8
 205 Magda Sarad Pedersen           Świnoujście           87.38    699    8
 206 Agnieszka Madej                Warszawa              84.50    676    8
 207 Aleksandra Ciżyńska            Sandomierz            72.12    577    8
 208 Dorota Zielińska               Piaseczno            140.57    984    7
 209 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      127.43    892    7
 210 Justyna Nieznalska             Jejkowice            116.71    817    7
 211 Hanna Siemionow                Białystok            116.29    814    7
 212 Weronika Szałas                Katowice             112.86    790    7
 213 Piotr Adamczyk                 Tarnów               110.14    771    7
 214 Tomasz M. Lempart              Bytom                109.57    767    7
 215 Grzegorz Sęk                   Wrocław              102.86    720    7
 216 Mateusz Gołębiewski            Łódź                 101.43    710    7
 217 Alina Borowska                 Ruda Śląska           98.29    688    7
 218 Maciej Grzywaczewski           Ustrzyki Dolne        97.29    681    7
 219 Arkadiusz Florczak             Szczecin              89.14    624    7
 220 Arkadiusz Kleniewski           Dzierżążnia           82.57    578    7
 221 Barbara  Sadurska              Warszawa              78.00    546    7
 222 Magdalena Zielińska            Bydgoszcz             77.43    542    7
 223 Wojciech Kuć                   Stargard              76.14    533    7
 224 Jan Lisiewski                  Piasutno              75.43    528    7
 225 Karolina Kocel                 Sosnowiec             70.57    494    7
 226 Małgorzata Wawro               Katowice              69.57    487    7
 227 Anna Mach                      Zabrze                67.29    471    7
 228 Ewelina Sołtysiak              Zabrze                66.43    465    7
 229 Janusz Szewerniak              Tarnobrzeg            64.86    454    7
 230 Szymon Ozimek                  Zabrze                59.14    414    7
 231 Paulina Tomaszycka             Białystok            101.67    610    6
 232 Jerzy Ciesielski               Łódź                 101.00    606    6
 233 Andrzej Choiński               Gródek                84.67    508    6
 234 Magdalena Głowacka             Police                75.00    450    6
 235 Marcin Szczyrzyca              Jaworzno              73.50    441    6
 236 Maria Para                     Elbląg                66.50    399    6
 237 Magdalena Możdżeń              Łódź                  64.67    388    6
 238 Mieczysława Głowacz            Jaworzno              63.00    378    6
 239 Jan Bielaszka                  Nowe Miasto Lubawsk   58.33    350    6
 240 Łukasz Łyskawy                 Ciechanowiec          58.33    350    6
 241 Ryszard Kosmaczewski           Szczecin             128.80    644    5
 242 Kamila Antosz-Lasecka          Warszawa              94.60    473    5
 243 Michał Lasecki                 Warszawa              78.40    392    5
 244 Natalia Lenartowicz            Otwock                69.40    347    5
 245 Piotr Skutela                  Warszawa              67.60    338    5
 246 Julia Sylwestrzuk              Gródek                62.20    311    5
 247 Grzegorz J. Sokołowski         Opole                 62.00    310    5
 248 Małgorzata Pikusa              Tarnów                55.40    277    5
 249 Jerzy Niewiadomski             Wrocław              100.75    403    4
 250 Mateusz Furman                 Racibórz              82.00    328    4
 251 Małgorzata Szczygielska        Racibórz              66.50    266    4
 252 Łukasz Pawlas                  Racibórz              54.50    218    4
 253 Marek Krzysztof Łatkowski      Sandomierz            76.00    228    3
 254 Piotr Smela                    Łódź                  74.00    222    3
 255 Danuta Olszewska               Poznań                68.33    205    3
 256 Agnieszka Jońca                Sandomierz            61.67    185    3
 257 Zuzanna Rutkowska              Choszczno             56.33    169    3
 258 Elżbieta Witkowska             Warszawa             119.00    238    2
 259 Bartosz Ozon                   Choszczno             80.50    161    2
 260 Teresa Swoczyna                Warszawa              78.50    157    2
 261 Wiesława Jasiak                Warszawa              76.50    153    2
 262 Joanna Kolska                  Pruszków              75.50    151    2
 263 Tomasz Chybowski               Kamień Pomorski       73.00    146    2
 264 Marek Cieślik                  Łódź                  71.50    143    2
 265 Anna Szymczyk                  Ząbki                 64.50    129    2
 266 Aleksandra Szałek              Łódź                  63.50    127    2
 267 Marek Zdaniukiewicz            Jaworzno              62.00    124    2
 268 Sylwia Dziewic                 Kraków                57.00    114    2
 269 Julia Chybowska                Kamień Pomorski       83.00     83    1
 270 Seweryn Kaczmarczyk            Świętajno             74.00     74    1
 271 Zbigniew Smereka               Racibórz              50.00     50    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie