Kutno26
maja
Kutno 26 maja XV Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno 2017
Pruszków27
maja
Pruszków 27-28 maja V. Mistrzostwa Pruszkowa
Zabrze 3
czerwca
Zabrze 3- 4 czerwca XXII Mistrzostwa Górnego Śląska i ZagłębiaMistrzostwa Regionów 2017
Tomasz Zwoliński zwycięża w Pruszkowie27 - 28 maja 2017 — V. Mistrzostwa PruszkowaInformacjeWynikiPrzebieg
galeria

V. Mistrzostwa PruszkowaPruszków, 27 - 28 maja 2017

Konkurs Relacja z turnieju


Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
IV Mistrzostwa Pruszkowa
III Mistrzostwa Pruszkowa
II Mistrzostwa Pruszkowa


Rodzaj turniejudywizyjny
Sposób rozgrywaniaTurniej dywizyjny - w założeniu 4 dywizje (przy minimum 48 uczestnikach); liczba graczy w dywizji od 12 do 24 zawodników, w IV. dywizji - bez ograniczeń;

Liczba rund - 11 - do rozstrzygnięcia w każdej dywizji; system rozgrywek w dywizji - w zależności od liczby graczy: "każdy z każdym" przy 12 zawodnikach, połówkowy lub Dubov przy większej liczbie;

Uwaga! wycofanie się z grupy 12-osobowej skutkuje walkowerami w pozostałych partiach (pierwszy rankingowy, pozostałe nierankingowe); do turnieju można się dopisać tylko w ostatniej dywizji.

O tytuł mistrza grają zwycięzcy dywizji pucharowo - półfinał (rozstawienie losowane) i finał; w przypadku remisu - o zwycięstwie decyduje wyższa wartość najlepszego ruchu.

W przypadku mniejszej liczby graczy (36-47 osób) rozgrywki będą toczone w trzech dywizjach, a do półfinału dodatkowo awansuje najlepszy spośród graczy, którzy zajęli drugie miejsca w dywizjach (biorąc pod uwagę kolejno duże i małe punkty). W przypadku, gdy liczba graczy będzie mniejsza niż 36 zostaną utworzone dwie dywizje, zaś do półfinałów awansują osoby, które zajmą w nich pierwsze dwa miejsca.

20 minut dla gracza na partię.
Miejsce rozgrywekLiceum Ogólnokształcące im. T. Zana, ul. Daszyńskiego 1 (róg Kościuszki)
Obrońca tytułuWaldemar Czerwoniec
SędziaSylwia Buks
HarmonogramSobota, 27 maja (7 rund)
10.00 Początek zapisów
10.50 Zakończenie zapisów
11.00 — 19.30 7 rund w dywizjach (przerwa obiadowa ok. 14.30)

Niedziela, 28 maja (6 rund)
9.00 -13.00 4 rundy w dywizjach
13.00 -15.00 półfinał (zwycięzca I. dywizji – zwycięzca 3. dywizji) i finał
Ok. 15.30 Dekoracja zwycięzców i wręczenie nagród
Wpisowe25 zł za dzień
członkowie PFS z aktualnie opłaconymi składkami — 15 zł za dzień
młodzież szkolna — 10 zł za dzień (do szkoły średniej włącznie)
debiutanci — bez opłat
DojazdZ W-wy PKP, SKM; WKD do stacji Pruszków; samochodem — nie polecam dojazdu z W-wy Alejami Jerozolimskimi. Tuż przed Pruszkowem jest remont drogi, może być gigantyczny korek. Lepiej autostradą od strony Żbikowa, zjazd na Pruszków, cały czas prosto do ul. Prusa — w prawo, na drugim skrzyżowaniu ponownie w prawo w ul. Kościuszki. Liceum Zana znajduje się po lewej stronie kilkadziesiąt metrów za parkiem z Pałacykiem, w którym były ostatnie Mistrzostwa Mazowsza i kilkadziesiąt metrów przed stacją PKP. Parkingu można poszukać na chodniku na Kościuszki lub w okolicy stacji PKP.
WyżywienieLiczne lokaliki w okolicy rozgrywek + zamówienia pizzy i innego menu — na telefon
NagrodyPuchary dla zwycięzców lig i trójki medalistów; nagrody książkowe, ewentualnie rzeczowe i pieniężne
Dodatkowe atrakcjeDni Pruszkowa
OrganizatorzyFundacja Umysł im. A. Buttsa, Waldemar Czerwoniec 601-204-177
SponsorzyCentrum Medyczne Eureka, Granna, Świat Książki, Woyda i synowie …


I LIGA:
1. Tomasz Zwoliński
2. Kacper Zegadło
3. Mirosław Uglik

=============================================
II LIGA: 
1. Waldemar Czerwoniec
2. Marek Rogalski
3. Dorota Rudzińska

=============================================

KLASYFIKACJA MISTRZOSTW PRUSZKOWA:
 1. Tomasz Zwoliński
 2. Kacper Zegadło
 3. Marek Rogalski
 4. Waldemar Czerwoniec
 5. Dominik Urbacki
 6. Marek Charytoniuk
 7. Mirosław Uglik
 8. Dorota Rudzińska
 9. Jakub Zaryński
10. Szymon Dąbrowski
11. Michał Makowski
12. Małgorzata Deszczyńska
13. Jarosław Olek
14. Konrad Pajączek
15. Miłosz Wrzałek
16. Robert Kamiński
17. Szymon Płachta
18. Paweł Jackowski
19. Patrycja Skibska
20. Marzena Zawierska
21. Krzysztof Sporczyk
22. Natalia Woźniak
23. Adam Sternik
24. Maciej Dąbrowski
25. Mikołaj Przybyłowicz
26. Anna Arana
27. Maria Skutela
28. Edward Stefaniak
29. Katarzyna Bogusławska
30. Kamil Olejniczak
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie