Rumia14
maja
Rumia 14-15 maja X Mistrzostwa Wybrzeża
Szczecin27
maja
Szczecin 27 maja VIII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble
Wałcz28
maja
Wałcz 28 maja I Mistrzostwa Polski Radców Prawnych
Korona szkolnych Mistrzostw Polski zdobyta!27 maja 2011 — VIII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w ScrabbleInformacjeRelacjaWynikiRundy
galeria

VIII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w ScrabbleSzczecin, 27 maja 2011
turniej nierankingowy

Konkurs Relacja z turnieju


Korona szkolnych Mistrzostw Polski zdobyta!W gościnnych progach Bursy Szkolnej Integracyjnej w Szczecinie, po wielomiesięcznych przygotowaniach, którymi skutecznie zawiadywał główny organizator Rafał Stachowski, rozpoczęły się VIII Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble. Na starcie zawodów stawiły się szkoły i ośrodki z bliska (sam Szczecin, Police), trochę dalsza (Ostrów Wielkopolski, Łódź, Rybno) oraz tacy, co przejechali zaiste himalaje przestrzeni (Białystok, Kłodzko czy Zabrze). 15 drużyn rozegrało sześciorundowy turniej, w którym po dwie osoby z danej szkoły rywalizowały indywidualnie z zawodniczkami i zawodnikami z innych placówek.

Pierwszy stół w zasadzie cały czas okupywały ostrowianki, doskonale znane bywalcom mistrzostw gimnazjów w ostatnich latach, Natalia Połomska i Paula Szałata. Dziewczyny skutecznie odpierały ataki Bartłomieja Pawlaka i Stanisława Więckowskiego z Rybna oraz Pauli Wołosik i Dominiki Krysiewicz z pierwszego zespołu z Białegostoku. Gra jednakże do końca toczyła się zacięta i dopiero ostatnia runda wyłoniła Mistrzynie Polski: Natalię oraz Paulę (I LO Ostrów Wlkp.). Na drugim miejscu finiszowały Dominika i Paula (IV LO Białystok) zaś chłopcy z Zespołu Szkół w Rybnie obsadzili najniższy stopień podium.

Bartkowi przypadł natomiast zasłużenie nieoficjalny, acz cenny, tytuł najlepszego (i jedynego niepokonanego) gracza w turnieju. Przy okazji Natalia zdobyła taką jakby koronę turniejów szkolnych. Jest ona mianowicie Mistrzynią Polski: szkół podstawowych ( Zabrze 2006), gimnazjów (Kutno 2010), a teraz szkół ponadgimnazjalnych (Szczecin 2011). Następny szczebel to chyba mistrzostwa akademickie?

Obdarowani przez sponsorów kompletami scrabble (ukłony dla Mattela) lub książkami (uśmiechy dla Księgarni Uczniowskiej ABK-Merklejn oraz szczecińskiego Kuratora Oświaty), nasyceni słodyczami i nakarmieni (pozdrowienia dla wszystkich pozostałych sponsorów) dziękujemy jeszcze raz wszystkim osobom, które przygotowały i wsparły tegoroczne zawody.


Wyniki indywidualne
relacja: Maciej Śliwa
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
VII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble
VI Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble
V Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych


Rodzaj turniejuzamknięty
(dwuosobowe drużyny reprezentujące szkoły pondgimnazjane i placówki pracujące z młodzieżą uczącą się w szkołach ponadgimnazjalnych)
Sposób rozgrywanialiczba rund: 6
system: szwajcarski (rundy 1-5), duńczyk (runda 6)
Miejsce rozgrywekBursa Szkolna Integracyjna w Szczecinie
ul. Zygmunta Starego 1
mapa
Obrońca tytułuPałac Młodzieży Katowice
Strona www turniejuwww.scrabble.szczecin.pl
HarmonogramPiątek, 27 maja (6 rund)
9:00 — rejestracja uczestników
10:00 — rozpoczęcie turnieju
13:00 — przerwa obiadowa
17:00 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju
Wpisowe20 zł od szkoły/placówki
wpłata przy rejestracji drużyny w dniu turnieju
Wyżywieniedla uczestników nieodpłatnie obiad, kawa, herbata
Noclegidla uczestników nieodpłatnie na miejscu (warunki internackie)
Inne noclegi w Szczecinie
Nagrody- tytuł Mistrza Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble
- puchary dla trzech najlepszych drużyn
- nagrody rzeczowe dla zawodników trzech najlepszych drużyn
- dyplomy uczestnictwa
- nagroda indywidualna dla zawodnika z największą liczbą małych punktów
OrganizatorzyBursa Szkolna Integracyjna
Rafał Stachowski — 781 800 414 — rstachowski@gmail.com


Wyniki końcowe turnieju VIII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble

MIEJSCE                                             DP    MP   
---------------------------------------------------------------
  1.I LO Ostrów Wielkopolski       Ostrów Wlkp.    9.0  4173
  2.(1) IV LO w Białymstoku "Genti Białystok       8.0  3896
  3.ZS w Rybnie                    Rybno           8.0  3845
  4.(2) IV LO Zabrze               Zabrze          8.0  3385
  5.ZSA w Kłodzku                  Kłodzko         6.5  3667
  6.(2) IV LO w Białymstoku "Genti Białystok       6.5  3641
  7.(1) IV LO Zabrze               Zabrze          6.0  3600
  8.(3) IV LO w Białymstoku "Genti Białystok       6.0  3214
  9.(2) ZST w Ostrowie Wielkopolsk Ostrów Wlkp.    5.0  3705
 10.(3) ZST w Ostrowie Wielkopolsk Ostrów Wlkp.    5.0  3114
 11.(1) ZST w Ostrowie Wielkopolsk Ostrów Wlkp.    5.0  3090
 12.SOSW 1 DNR w Policach          Police          5.0  2882
 13.XIII LO w Łodzi                Łódź            5.0  2845
 14.Bursa Szkolna Integracyjna w S Szczecin        4.0  3595
 15.IV LO w Szczecinie             Szczecin        3.0  2987
Wyniki rundy 1 turnieju VIII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Łódź: XIII LO w Łodzi   - Ostrów Wlkp.: I LO Ostr 0.0 2.0
 A.Justyna Milka           - Paula Szałata           213 357
 B.Aneta Kominiak          - Natalia Połomska        131 367

 2.Szczecin: Bursa Szkolna - Rybno: ZS w Rybnie      1.0 1.0
 A.Filip Borny             - Bartłomiej Pawlak       282 409
 B.Maciej Pietrasik        - Stanisław Więckowski    291 259

 3.Ostrów Wlkp.: (1) ZST w - Szczecin: IV LO w Szcze 2.0 0.0
 A.Adam Motyl              - Maria Czajkowska        315 255
 B.Hubert Końca            - Kamil Antończak         241 230

 4.Ostrów Wlkp.: (2) ZST w - Białystok: (1) IV LO w  0.0 2.0
 A.Marta Korpys            - Paula Wołosik           293 302
 B.Dawid Mierzchała        - Dominika Krysiewicz     248 348

 5.Ostrów Wlkp.: (3) ZST w - Białystok: (2) IV LO w  0.0 2.0
 A.Wojciech Juszczak       - Agnieszka Ciwoniuk      211 354
 B.Wojciech Maciejewski    - Patrycja Hanasiuk       228 309

 6.Zabrze: (1) IV LO Zabrz - Białystok: (3) IV LO w  0.0 2.0
 A.Arkadiusz Janota        - Emilia Więsław          264 281
 B.Nikodem Zając           - Paulina Ostrowska       246 251

 7.Zabrze: (2) IV LO Zabrz - Kłodzko: ZSA w Kłodzku  1.0 1.0
 A.Aleksandra Fuchs        - Tomasz Zagórski         260 235
 B.Anna Fuchs              - Paweł Mazurek           244 462

 8.Police: SOSW 1 DNR w Po - PAUZA
 A.Axel Lewanowicz         - PAUZA
 B.Katarzyna Sawuła        - PAUZA


Wyniki rundy 2 turnieju VIII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Ostrów Wlkp.: I LO Ostr - Białystok: (2) IV LO w  2.0 0.0
 A.Paula Szałata           - Agnieszka Ciwoniuk      348 268
 B.Natalia Połomska        - Patrycja Hanasiuk       372 249

 2.Białystok: (1) IV LO w  - Ostrów Wlkp.: (1) ZST w 1.0 1.0
 A.Paula Wołosik           - Adam Motyl              297 309
 B.Dominika Krysiewicz     - Hubert Końca            326 189

 3.Białystok: (3) IV LO w  - Kłodzko: ZSA w Kłodzku  0.0 2.0
 A.Emilia Więsław          - Tomasz Zagórski         253 263
 B.Paulina Ostrowska       - Paweł Mazurek           228 416

 4.Rybno: ZS w Rybnie      - Police: SOSW 1 DNR w Po 1.0 1.0
 A.Bartłomiej Pawlak       - Axel Lewanowicz         359 222
 B.Stanisław Więckowski    - Katarzyna Sawuła        272 280

 5.Szczecin: Bursa Szkolna - Zabrze: (2) IV LO Zabrz 0.0 2.0
 A.Filip Borny             - Aleksandra Fuchs        286 298
 B.Maciej Pietrasik        - Anna Fuchs              230 281

 6.Ostrów Wlkp.: (2) ZST w - Zabrze: (1) IV LO Zabrz 1.0 1.0
 A.Marta Korpys            - Arkadiusz Janota        263 386
 B.Dawid Mierzchała        - Nikodem Zając           308 275

 7.Szczecin: IV LO w Szcze - Ostrów Wlkp.: (3) ZST w 0.0 2.0
 A.Maria Czajkowska        - Wojciech Juszczak       168 270
 B.Kamil Antończak         - Wojciech Maciejewski    153 239

 8.Łódź: XIII LO w Łodzi   - PAUZA
 A.Justyna Milka           - PAUZA
 B.Aneta Kominiak          - PAUZA


Wyniki rundy 3 turnieju VIII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Ostrów Wlkp.: I LO Ostr - Kłodzko: ZSA w Kłodzku  1.0 1.0
 A.Paula Szałata           - Tomasz Zagórski         406 196
 B.Natalia Połomska        - Paweł Mazurek           300 441

 2.Białystok: (1) IV LO w  - Zabrze: (2) IV LO Zabrz 1.0 1.0
 A.Paula Wołosik           - Aleksandra Fuchs        279 272
 B.Dominika Krysiewicz     - Anna Fuchs              266 286

 3.Ostrów Wlkp.: (1) ZST w - Rybno: ZS w Rybnie      0.0 2.0
 A.Adam Motyl              - Bartłomiej Pawlak       255 359
 B.Hubert Końca            - Stanisław Więckowski    260 288

 4.Białystok: (2) IV LO w  - Police: SOSW 1 DNR w Po 1.0 1.0
 A.Agnieszka Ciwoniuk      - Axel Lewanowicz         338 146
 B.Patrycja Hanasiuk       - Katarzyna Sawuła        265 298

 5.Białystok: (3) IV LO w  - Ostrów Wlkp.: (3) ZST w 2.0 0.0
 A.Emilia Więsław          - Wojciech Juszczak       258 256
 B.Paulina Ostrowska       - Wojciech Maciejewski    302 143

 6.Zabrze: (1) IV LO Zabrz - Szczecin: Bursa Szkolna 2.0 0.0
 A.Arkadiusz Janota        - Filip Borny             313 300
 B.Nikodem Zając           - Maciej Pietrasik        309 263

 7.Ostrów Wlkp.: (2) ZST w - Łódź: XIII LO w Łodzi   1.0 1.0
 A.Marta Korpys            - Justyna Milka           248 262
 B.Dawid Mierzchała        - Aneta Kominiak          419 145

 8.Szczecin: IV LO w Szcze - PAUZA
 A.Maria Czajkowska        - PAUZA
 B.Kamil Antończak         - PAUZA


Wyniki rundy 4 turnieju VIII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Ostrów Wlkp.: I LO Ostr - Rybno: ZS w Rybnie      1.0 1.0
 A.Paula Szałata           - Bartłomiej Pawlak       314 366
 B.Natalia Połomska        - Stanisław Więckowski    382 217

 2.Kłodzko: ZSA w Kłodzku  - Białystok: (1) IV LO w  0.0 2.0
 A.Tomasz Zagórski         - Paula Wołosik           272 342
 B.Paweł Mazurek           - Dominika Krysiewicz     275 380

 3.Zabrze: (2) IV LO Zabrz - Białystok: (3) IV LO w  2.0 0.0
 A.Aleksandra Fuchs        - Emilia Więsław          315 237
 B.Anna Fuchs              - Paulina Ostrowska       304 290

 4.Zabrze: (1) IV LO Zabrz - Białystok: (2) IV LO w  0.0 2.0
 A.Arkadiusz Janota        - Agnieszka Ciwoniuk      247 322
 B.Nikodem Zając           - Patrycja Hanasiuk       229 304

 5.Ostrów Wlkp.: (1) ZST w - Police: SOSW 1 DNR w Po 1.0 1.0
 A.Adam Motyl              - Axel Lewanowicz         348 200
 B.Hubert Końca            - Katarzyna Sawuła        142 325

 6.Ostrów Wlkp.: (2) ZST w - Ostrów Wlkp.: (3) ZST w 1.0 1.0
 A.Marta Korpys            - Wojciech Juszczak       270 342
 B.Dawid Mierzchała        - Wojciech Maciejewski    434 248

 7.Łódź: XIII LO w Łodzi   - Szczecin: IV LO w Szcze 0.0 2.0
 A.Justyna Milka           - Maria Czajkowska        283 368
 B.Aneta Kominiak          - Kamil Antończak         174 300

 8.Szczecin: Bursa Szkolna - PAUZA
 A.Filip Borny             - PAUZA
 B.Maciej Pietrasik        - PAUZA


Wyniki rundy 5 turnieju VIII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Ostrów Wlkp.: I LO Ostr - Białystok: (1) IV LO w  2.0 0.0
 A.Paula Szałata           - Paula Wołosik           365 335
 B.Natalia Połomska        - Dominika Krysiewicz     329 293

 2.Zabrze: (2) IV LO Zabrz - Rybno: ZS w Rybnie      0.0 2.0
 A.Aleksandra Fuchs        - Bartłomiej Pawlak       247 362
 B.Anna Fuchs              - Stanisław Więckowski    261 263

 3.Białystok: (2) IV LO w  - Kłodzko: ZSA w Kłodzku  1.5 0.5
 A.Agnieszka Ciwoniuk      - Tomasz Zagórski         380 156
 B.Patrycja Hanasiuk       - Paweł Mazurek           285 285

 4.Białystok: (3) IV LO w  - Police: SOSW 1 DNR w Po 1.0 1.0
 A.Emilia Więsław          - Axel Lewanowicz         324 112
 B.Paulina Ostrowska       - Katarzyna Sawuła        248 272

 5.Ostrów Wlkp.: (1) ZST w - Ostrów Wlkp.: (2) ZST w 0.0 2.0
 A.Adam Motyl              - Marta Korpys            208 358
 B.Hubert Końca            - Dawid Mierzchała        223 286

 6.Zabrze: (1) IV LO Zabrz - Szczecin: IV LO w Szcze 2.0 0.0
 A.Arkadiusz Janota        - Maria Czajkowska        390 228
 B.Nikodem Zając           - Kamil Antończak         332 242

 7.Szczecin: Bursa Szkolna - Łódź: XIII LO w Łodzi   1.0 1.0
 A.Filip Borny             - Justyna Milka           342 352
 B.Maciej Pietrasik        - Aneta Kominiak          359 159

 8.Ostrów Wlkp.: (3) ZST w - PAUZA
 A.Wojciech Juszczak       - PAUZA
 B.Wojciech Maciejewski    - PAUZA




Wyniki rundy 6 turnieju VIII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Ostrów Wlkp.: I LO Ostr - Rybno: ZS w Rybnie      1.0 1.0
 A.Paula Szałata           - Bartłomiej Pawlak       284 426
 B.Natalia Połomska        - Stanisław Więckowski    349 265

 2.Białystok: (2) IV LO w  - Białystok: (1) IV LO w  0.0 2.0
 A.Agnieszka Ciwoniuk      - Paula Wołosik           272 412
 B.Patrycja Hanasiuk       - Dominika Krysiewicz     295 316

 3.Zabrze: (2) IV LO Zabrz - Ostrów Wlkp.: (2) ZST w 2.0 0.0
 A.Aleksandra Fuchs        - Marta Korpys            307 286
 B.Anna Fuchs              - Dawid Mierzchała        310 292

 4.Zabrze: (1) IV LO Zabrz - Białystok: (3) IV LO w  1.0 1.0
 A.Arkadiusz Janota        - Emilia Więsław          365 216
 B.Nikodem Zając           - Paulina Ostrowska       244 326

 5.Police: SOSW 1 DNR w Po - Kłodzko: ZSA w Kłodzku  0.0 2.0
 A.Axel Lewanowicz         - Tomasz Zagórski         199 276
 B.Katarzyna Sawuła        - Paweł Mazurek           228 390

 6.Ostrów Wlkp.: (3) ZST w - Szczecin: Bursa Szkolna 1.0 1.0
 A.Wojciech Juszczak       - Filip Borny             360 320
 B.Wojciech Maciejewski    - Maciej Pietrasik        217 322

 7.Szczecin: IV LO w Szcze - Łódź: XIII LO w Łodzi   0.0 2.0
 A.Maria Czajkowska        - Justyna Milka           248 301
 B.Kamil Antończak         - Aneta Kominiak          195 225

 8.Ostrów Wlkp.: (1) ZST w - PAUZA
 A.Adam Motyl              - PAUZA
 B.Hubert Końca            - PAUZA

SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie