Burzenin 4
czerwca
Burzenin 4- 6 czerwca V Klubowe Mistrzostwa Polski
Zabrze11
czerwca
Zabrze 11 czerwca VII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble
Zabrze12
czerwca
Zabrze 12-13 czerwca XV Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia w ScrabbleGrand Prix 2010
VII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble11 czerwca 2010 — VII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w ScrabbleInformacjeRelacjaWynikiRundy
galeria

VII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w ScrabbleZabrze, 11 czerwca 2010
turniej nierankingowy

Konkurs Relacja z turnieju


VII Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w ScrabbleCo tak dudni, co tak grzmi,
niebo huczy, ziemia drży.
Czy wichura groźna dmie?
Czy to burza idzie? Nie!.....
To idzie młodość, młodość, młodość ….


Najpierw organizatorzy drżeli: czy w ogóle będą zgłoszenia? Wiele zespołów grających w przeszłości sygnalizowało kłopoty: a to brak opiekuna, a to mundial, a to partner już nie może… Niemniej zebrało się w Zabrzu 13 drużyn, które przemogły problemy i zdecydowały się na udział w zawodach. Już przed startem szacunek wzbudziły drużyny z IV LO z Białegostoku, dla których udział w zawodach oznaczał ponad 1000 kilometrów podróży. W piątkowy ranek stawiły się i stawili się jednak gracze z Podlasia tak żądni sukcesów, że po dwu rundach liderowali rozgrywkom. Tutaj jednak włączyły się wiedza i umiejętności scrabblowe oraz moce psychiczne graczy z dwu innych placówek oświatowych: Pałacu Młodzieży w Katowicach oraz XXXIII LO z Warszawy. Te dwie drużyny zaczęły stopniowo tylko ze sobą toczyć pojedynek o tytuł mistrzowski. W ostatniej rundzie doszło do rozstrzygającego boju: przewaga 1 dużego punktu oraz zapas małych stawiał w korzystniejszym położeniu gości ze stolicy. Remis w dwumeczu, nie mówiąc o wygranej Grzegorza Cieplaka oraz Janka Olka (reprezentantów XXXIII LO), dawał im pełny triumf w zawodach. Ostatnia partia to jednakże może ciut większa odporność psychiczna Marka Salamona i Kingi Stecuły, może troszkę lepsze użycie swych scrabblowych umiejętności, a może większa doza szczęścia (tak, tak, przecież wiecie, że to niesprawiedliwa gra…). Koniec końców to ta para zapewniła Pałacowi Młodzieży w Katowicach tytuł Mistrza Polski Szkół Ponadgimnazjalnych. A heroicznie podróżujący przez Polskę Białystok? Dominika Krysiewicz i Paula Wołosik zdobyły ostatecznie trzecie miejsce, zaś ich koledzy z drugiej drużyny reprezentującej IV LO uplasowali się zaraz za podium.
Na koniec dodam garść podziękowań: dla sponsorów (pozdrawiam KZK GOP i Ars Cameralis Silesiae Superioris oraz najcieplej władze samorządowe miasta Zabrza) i dla opiekunów, którzy przygotowali drużyny i opiekowali się uczennicami i uczniami.

I jeszcze jedna prośba do czytelniczek i czytelników tego wpisu: zapiszcie sobie w kalendarzu na 2011 zadanie: znaleźć i namówić do przyjazdu do Zabrza co najmniej 1 drużynę z mojego miasta. To wtedy pieśń o kroczącej młodości rzeczywiście nabierze mocy.
relacja: Maciek Śliwa
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
VI Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble
V Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych


Rodzaj turniejuzamknięty
(Udział biorą dwuosobowe zespoły reprezentujące szkoły lub zespoły szkół ponadgimnazjalnych (także tegoroczni maturzyści i maturzystki)
Szczegółowy regulamin na stronie turnieju.
Sposób rozgrywania- liczba rund: 6
- system: połówkowy (rundy 1-5), duńczyk (runda 6)
Miejsce rozgrywekMiejski Ośrodek Kultury GUIDO
ul. 3 Maja 91a
41-800 Zabrze
Obrońca tytułuI Liceum Ogólnokształcącego z Ostródy
Rafał Dąbrowski i Michał Kolaj
SędziaMaciej Śliwa
Strona www turniejuhttp://www.sliwa.zabrze.pl/mistrzostwa
HarmonogramPiątek, 11 czerwca 2010 r. (6 rund)
od 9.00 — rejestracja
10.30 — rozpoczęcie turnieju
13.30-14.15 — przerwa obiadowa
17.15 — zakończenie turnieju i uroczyste wręczenie nagród
Wpisoweudział w turnieju jest nieodpłatny
DojazdDojazd z dworca autobusowego przy ul. Goethego liniami nr: 7, 23, 47, 111, 198 (wysiadamy na przystanku Zabrze-Guido) lub tramwajem nr 3 z przystanku przy pl. Wolności.
WyżywienieW przerwie obiadowej uczestnicy i opiekunowie otrzymają ciepły posiłek. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie informacji o wegetarianach/wegetariankach. Przez cały czas dostępne będą napoje ciepłe i zimne.
Noclegi
  1. Hotelik Klon, ul. Roosevelta 24, tel. (32) 271-16-45
    (20 min. pieszego spaceru od miejsca rozgrywek, ceny od ok. 40 zł/os)
  2. Zajazd Eurotramp, ul. Buchenwaldczyków 9, tel (32) 376-99-90,
    (20 min. pieszego spaceru od miejsca rozgrywek, ceny od ok. 50 zł/os)
  3. Willa Ambasador, ul. 3 Maja 78, tel. (32) 271-50-44
    (5 min. pieszego spaceru od miejsca rozgrywek, noclegi od 47 zł)
  4. Ośrodek konferencyjno-szkoleniowy Innowacja (przy Politechnice Śląskiej), ul. Jagiellońska 38 A, tel. (32) 278-75-55
    (40 min. od miejsca rozgrywek, bardzo łatwy dojazd tramwajem).
  5. Hotel „Ślązak”, ul Wolności 63, tel. (32) 276 11 95
    nocleg od 32 zł (pok. 4-osobowy)

Inne noclegi na stronach portalu miasta Zabrza.
NagrodyZdobywcy 3 pierwszych miejsc otrzymają puchary dla szkoły oraz indywidualne nagrody rzeczowe.
Nagrody rzeczowe przewidziane są ponadto dla wszystkich osób startujących w turnieju.

Ponadto dla wszystkich osób uczestniczących i opiekujących się zespołami przygotowujemy pamiątkowe koszulki.
Dodatkowe atrakcjeIstnieje możliwość zwiedzenia po zawodach, ok. godz. 18.00 zabytkowego skansenu górniczego "Królowa Luiza". Czas zwiedzania — ok. 2 godziny, chętni proszeni są o osobny kontakt z organizatorami.
OrganizatorzyUczniowski Klub Sportowy "Anagram", ul. gen. Wł. Andersa 64, 41-808 Zabrze
tel./fax: (32) 272 22 22

Maciej Śliwa
tel. służb. (32) 272 22 22
tel. kom. 601 916 600 — godziny popołudniowo-nocne
maciej@sliwa.zabrze.pl
gg: 4674486
SponsorzyUrząd Miejski w Zabrzu
Polska Federacja Scrabble


Wyniki turnieju naprawa Mistrzostwa polski szkół zabrze po rundzie 6

MIEJSCE                                             DP    MP   
---------------------------------------------------------------
  1.Pałac Młodzieży Katowice       Katowice       10.0  4337
  2.XXXIII L0 Warszawa             Warszawa        9.0  4392
  3.(2) IV LO Białystok            Białystok       8.0  3771
  4.(1) IV LO Białystok            Białystok       8.0  3441
  5.IV LO Zabrze                   Zabrze          6.0  3488
  6.(1) X L0 Katowice              Katowice        6.0  3260
  7.(2) ZST Ostrów Wielkopolski    Ostrów Wielkop  6.0  2658
  8.(1) ZST Ostrów Wielkopolski    Ostrów Wielkop  5.0  3108
  9.(2) X LO Katowice              Katowice        5.0  2961
 10.XV LO Katowice                 Katowice        4.5  2809
 11.(1) ZS nr 4 Katowice           Katowice        4.5  2667
 12.GCE Gliwice                    Gliwice         3.0  2509
 13.(2) ZS nr 4 Katowice           Katowice        3.0  2272
Wyniki rundy 1 turnieju Mistrzostwa polski szkół zabrze

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Ostrów Wielkopolski: (1 - Katowice: (2) ZS nr 4 K 2.0 0.0
 A.Marta Korpys            - Adam Soluch             319 194
 B.Patryk Zieleziński      - Jakub Janiszek          337  98

 2.Warszawa: XXXIII L0 War - Zabrze: IV LO Zabrze    2.0 0.0
 A.Jan Olek                - Julia Fuchs             341 221
 B.Grzegorz Cieplak        - Aleksandra Fuchs        368 265

 3.Katowice: Pałac Młodzie - Katowice: XV LO Katowic 2.0 0.0
 A.Marek Salamon           - Dominik Wiecheć         531 130
 B.Kinga Stecuła           - Mateusz Warzecha        318 206

 4.Gliwice: GCE Gliwice    - Białystok: (1) IV LO Bi 0.0 2.0
 A.Łukasz Gierak           - Piotr Godlewski         199 321
 B.Elżbieta Kowalczyk      - Paweł Halicki           142 361

 5.Katowice: (1) X L0 Kato - Białystok: (2) IV LO Bi 0.0 2.0
 A.Marek Żydek             - Dominika Krysiewicz     277 330
 B.Katarzyna Chmioła       - Paula Wołosik           238 322

 6.Katowice: (1) ZS nr 4 K - Ostrów Wielkopolski: (2 1.0 1.0
 A.Adam Lewandowski        - Wojciech Juszczak       180 287
 B.Arkadiusz Dudzik        - Wojciech Maciejewski    164 117

 7.Katowice: (2) X LO Kato - PAUZA
 A.Bartłomiej Dmitruk      - PAUZA
 B.Barbara Knura           - PAUZA




Wyniki rundy 2 turnieju Mistrzostwa polski szkół zabrze

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Katowice: Pałac Młodzie - Warszawa: XXXIII L0 War 1.0 1.0
 A.Marek Salamon           - Jan Olek                365 418
 B.Kinga Stecuła           - Grzegorz Cieplak        307 298

 2.Białystok: (1) IV LO Bi - Ostrów Wielkopolski: (1 1.0 1.0
 A.Piotr Godlewski         - Marta Korpys            213 264
 B.Paweł Halicki           - Patryk Zieleziński      320 219

 3.Białystok: (2) IV LO Bi - Katowice: (2) X LO Kato 2.0 0.0
 A.Dominika Krysiewicz     - Bartłomiej Dmitruk      315 198
 B.Paula Wołosik           - Barbara Knura           373 171

 4.Ostrów Wielkopolski: (2 - Katowice: (1) X L0 Kato 1.0 1.0
 A.Wojciech Juszczak       - Marek Żydek             273 217
 B.Wojciech Maciejewski    - Katarzyna Chmioła       154 364

 5.Katowice: (1) ZS nr 4 K - Zabrze: IV LO Zabrze    0.0 2.0
 A.Adam Lewandowski        - Julia Fuchs             198 312
 B.Arkadiusz Dudzik        - Aleksandra Fuchs        190 247

 6.Gliwice: GCE Gliwice    - Katowice: XV LO Katowic 1.0 1.0
 A.Łukasz Gierak           - Dominik Wiecheć         266 208
 B.Elżbieta Kowalczyk      - Mateusz Warzecha        170 332

 7.Katowice: (2) ZS nr 4 K - PAUZA
 A.Adam Soluch             - PAUZA
 B.Jakub Janiszek          - PAUZA




Wyniki rundy 3 turnieju Mistrzostwa polski szkół zabrze

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Białystok: (2) IV LO Bi - Katowice: Pałac Młodzie 0.0 2.0
 A.Dominika Krysiewicz     - Marek Salamon           309 329
 B.Paula Wołosik           - Kinga Stecuła           313 360

 2.Warszawa: XXXIII L0 War - Białystok: (1) IV LO Bi 2.0 0.0
 A.Jan Olek                - Piotr Godlewski         387 195
 B.Grzegorz Cieplak        - Paweł Halicki           349 221

 3.Ostrów Wielkopolski: (1 - Zabrze: IV LO Zabrze    0.0 2.0
 A.Marta Korpys            - Julia Fuchs             338 343
 B.Patryk Zieleziński      - Aleksandra Fuchs        180 252

 4.Ostrów Wielkopolski: (2 - Katowice: (2) X LO Kato 1.0 1.0
 A.Wojciech Juszczak       - Bartłomiej Dmitruk      275 173
 B.Wojciech Maciejewski    - Barbara Knura           219 292

 5.Katowice: (1) X L0 Kato - Katowice: XV LO Katowic 1.0 1.0
 A.Marek Żydek             - Dominik Wiecheć         328 139
 B.Katarzyna Chmioła       - Mateusz Warzecha        237 262

 6.Katowice: (2) ZS nr 4 K - Gliwice: GCE Gliwice    2.0 0.0
 A.Adam Soluch             - Łukasz Gierak           272 208
 B.Jakub Janiszek          - Elżbieta Kowalczyk      194 165

 7.Katowice: (1) ZS nr 4 K - PAUZA
 A.Adam Lewandowski        - PAUZA
 B.Arkadiusz Dudzik        - PAUZA




Wyniki rundy 4 turnieju Mistrzostwa polski szkół zabrze

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Katowice: Pałac Młodzie - Zabrze: IV LO Zabrze    2.0 0.0
 A.Marek Salamon           - Julia Fuchs             326 298
 B.Kinga Stecuła           - Aleksandra Fuchs        291 239

 2.Warszawa: XXXIII L0 War - Białystok: (2) IV LO Bi 2.0 0.0
 A.Jan Olek                - Dominika Krysiewicz     495 265
 B.Grzegorz Cieplak        - Paula Wołosik           355 328

 3.Ostrów Wielkopolski: (1 - Ostrów Wielkopolski: (2 2.0 0.0
 A.Marta Korpys            - Wojciech Juszczak       326 163
 B.Patryk Zieleziński      - Wojciech Maciejewski    252 195

 4.Białystok: (1) IV LO Bi - Katowice: (2) ZS nr 4 K 2.0 0.0
 A.Piotr Godlewski         - Adam Soluch             291 179
 B.Paweł Halicki           - Jakub Janiszek          348 147

 5.Katowice: (1) X L0 Kato - Katowice: (2) X LO Kato 2.0 0.0
 A.Marek Żydek             - Bartłomiej Dmitruk      249 170
 B.Katarzyna Chmioła       - Barbara Knura           286 226

 6.Katowice: (1) ZS nr 4 K - Katowice: XV LO Katowic 0.5 1.5
 A.Adam Lewandowski        - Dominik Wiecheć         245 271
 B.Arkadiusz Dudzik        - Mateusz Warzecha        227 227

 7.Gliwice: GCE Gliwice    - PAUZA
 A.Łukasz Gierak           - PAUZA
 B.Elżbieta Kowalczyk      - PAUZA



Wyniki rundy 5 turnieju Mistrzostwa polski szkół zabrze

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Warszawa: XXXIII L0 War - Ostrów Wielkopolski: (1 2.0 0.0
 A.Jan Olek                - Marta Korpys            376 246
 B.Grzegorz Cieplak        - Patryk Zieleziński      413 108

 2.Katowice: Pałac Młodzie - Białystok: (1) IV LO Bi 1.0 1.0
 A.Marek Salamon           - Piotr Godlewski         487 214
 B.Kinga Stecuła           - Paweł Halicki           269 290

 3.Białystok: (2) IV LO Bi - Zabrze: IV LO Zabrze    2.0 0.0
 A.Dominika Krysiewicz     - Julia Fuchs             290 281
 B.Paula Wołosik           - Aleksandra Fuchs        289 287

 4.Katowice: (1) X L0 Kato - Katowice: (2) ZS nr 4 K 2.0 0.0
 A.Marek Żydek             - Adam Soluch             324 182
 B.Katarzyna Chmioła       - Jakub Janiszek          308 179

 5.Katowice: XV LO Katowic - Katowice: (2) X LO Kato 0.0 2.0
 A.Dominik Wiecheć         - Bartłomiej Dmitruk      204 273
 B.Mateusz Warzecha        - Barbara Knura           230 300

 6.Katowice: (1) ZS nr 4 K - Gliwice: GCE Gliwice    2.0 0.0
 A.Adam Lewandowski        - Łukasz Gierak           242 204
 B.Arkadiusz Dudzik        - Elżbieta Kowalczyk      220 137

 7.Ostrów Wielkopolski: (2 - PAUZA
 A.Wojciech Juszczak       - PAUZA
 B.Wojciech Maciejewski    - PAUZA




Wyniki rundy 6 turnieju Mistrzostwa polski szkół zabrze

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Warszawa: XXXIII L0 War - Katowice: Pałac Młodzie 0.0 2.0
 A.Jan Olek                - Marek Salamon           343 394
 B.Grzegorz Cieplak        - Kinga Stecuła           249 360

 2.Białystok: (2) IV LO Bi - Katowice: (1) X L0 Kato 2.0 0.0
 A.Dominika Krysiewicz     - Marek Żydek             342 207
 B.Paula Wołosik           - Katarzyna Chmioła       295 225

 3.Białystok: (1) IV LO Bi - Ostrów Wielkopolski: (1 2.0 0.0
 A.Piotr Godlewski         - Marta Korpys            323 311
 B.Paweł Halicki           - Patryk Zieleziński      344 208

 4.Katowice: (1) ZS nr 4 K - Zabrze: IV LO Zabrze    0.0 2.0
 A.Adam Lewandowski        - Julia Fuchs             179 404
 B.Arkadiusz Dudzik        - Aleksandra Fuchs        184 339

 5.Katowice: (2) ZS nr 4 K - Ostrów Wielkopolski: (2 0.0 2.0
 A.Adam Soluch             - Wojciech Juszczak       142 185
 B.Jakub Janiszek          - Wojciech Maciejewski     85 190

 6.Gliwice: GCE Gliwice    - Katowice: (2) X LO Kato 1.0 1.0
 A.Łukasz Gierak           - Bartłomiej Dmitruk      282 231
 B.Elżbieta Kowalczyk      - Barbara Knura           136 327

 7.Katowice: XV LO Katowic - PAUZA
 A.Dominik Wiecheć         - PAUZA
 B.Mateusz Warzecha        - PAUZA

SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie