Załęcze23
maja
Załęcze 23-25 maja III Klubowe Mistrzostwa Polski
Zabrze30
maja
Zabrze 30 maja V Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych
Zabrze31
maja
Zabrze 31- 1 czerwca XIII Mistrzostwa Górnego Śląska i ZagłębiaGrand Prix 2008
Niedaleko pada jabłko od jabłoni...30 maja 2008 — V Mistrzostwa Polski Szkół PonadgimnazjalnychInformacjeRelacjaWynikiRundy
galeria

V Mistrzostwa Polski Szkół PonadgimnazjalnychZabrze, 30 maja 2008
turniej nierankingowy

Konkurs Relacja z turnieju


Niedaleko pada jabłko od jabłoni...Piętnaście drużyn stanęło do boju o miano Mistrzów Polski Szkół Ponadgimnazjalnych. Turniejowi "bukmacherzy" rozdzielali wygraną a to na Legnicę (Kobrem wymiata!), a to na Pałac Młodzieży w Katowicach (gdzie grał Marek Salamon, obrońca tytułu Mistrza Śląska z 2007 r.). Po niezwykle wyrównanym boju w ostatniej rundzie, po mistrzostwo sięgnęły jednakże zawodniczki z północy kraju. Agata Kuć i Justyna Wiśniewska, startujące w  barwach I LO ze Stargardu Szczecińskiego, pokazały, że w turniejach drużynowych gwarantem sukcesu jest równa postawa obojga grających osób. Indywidualne wyczyny Marka Salamona (6 zwycięstw, 448 — średnia zdobytych małych punktów, tytuł najlepszego zawodnika turnieju) dał mu i Kindze Stecule dopiero trzecie miejsce. Wicemistrzami Polski zostali Paweł Ochot i Adrian Fulczyk z X LO z Katowic. Co składa się na wygraną tych właśnie osób? Odpowiedzi może być wiele. Ja jednak zapraszam do poczytania scrabblowych statystyk — wtedy zrozumiemy, że zdecydowana większość spośród zwyciężczyń i zwycięzców ma wśród rodziców doświadczonych graczy turniejowych. Wszyscy opiekunowie i zawodnicy opuścili Zabrze w pamiątkowych koszulkach, z cennymi często nagrodami. Przed wyjazdem spora grupa zapuściła się jeszcze w podziemia skansenu górniczego "Luiza". Kto chciałby przejechać się podziemną kolejką i zobaczyć pracujący kombajn "Alpina" — ma jeszcze okazję zrobić to w niedzielę, 01 czerwca, po XIII Mistrzostwach Górnego Śląska. Zapraszamy.

Wyniki indywidualne
relacja: Maciej Śliwa


Rodzaj turniejuzamknięty (Uczennice i uczniowie (łącznie z maturzyst/k/ami) szkół ponadgimnazjalnych z terenu Polski oraz szkół polskojęzycznych położonych poza granicami kraju.
Sposób rozgrywania- liczba rund: 6
- system: szwajcar (rundy 1-5), duńczyk (runda 6)
Miejsce rozgrywekMiejski Ośrodek Kultury "Guido"
ul. 3 Maja 91a
Zabrze
SędziaMaciej Śliwa
Strona www turniejuhttp://www.sliwa.zabrze.pl/mistrzostwa
Harmonogram30.05.2008 (piątek)
— od 9:00 — rejestracja uczestników
— 10:00 — rozpoczęcie turnieju
— ok. 13:00 do 14:00 przerwa obiadowa
— ok. 17:00 zakończenie turnieju i uroczyste wręczenie nagród
Wpisowe- 20 zł od zgłoszonej przez szkołę drużyny
DojazdDojazd spod dworca PKP w Zabrzu:
Tramwaj nr 3 z Placu Wolności — 5 przystanków w kierunku Makoszów
Z dworca komunikacji autobusowej (obok PKP): autobusy 7, 23, 47, 111, 198, 199 do przystanku Zabrze Skansen Guido
Zmotoryzowani: Zjazd z autostrady A4 na węźle "Wspólna" na Zabrze, droga przechodzi w ul. 3 Maja, przy której znajduje się miejsce rozgrywek
WyżywienieCiepły posiłek dla wszystkich uczestniczek i uczestników oraz osób sprawujących opiekę. Ponadto napoje ciełe i zimne w trakcie turnieju.
Noclegi1. Hotelik Klon, ul. Roosevelta 24, tel. (032) 271 16 45
15 min. piechotą od miejsca rozgrywek, w centrum miasta,
ceny: pok. 2-osobowy od 90 zł, 3-osobowy od 120 zł
2. Zajazd Ślązak, ul. Wolności 63, tel. (032) 276 11 95
dla zmotoryzowanych lub lubiących jazdę tramwajami, dzielnica Maciejów,
ceny: 2-osobowy 82 zł., pok. 3-osobowy 95 zł., 4-osobowy 118 zł.
3. Hotel Diament ***, ul. Cisowa 4, tel. (032) 278 66 80
(5 min. pieszo od miejsca rozgrywek)
ceny: 1-osobowy 179 zł., 2-osobowy 219 zł.

Inne hotele na stronie http://www.um.zabrze.pl/informator
NagrodyPrzewidziano nagrody rzeczowe dla wszystkich zawodniczek i zawodników.
Dodatkowe atrakcjeTurniej towarzyszący dla opiekunów. Możliwość zwiedzenia zabytkowej Kopalni "Guido" lub Skansenu Górniczego "Luiza" — szczegóły u organizatorów.
OrganizatorzyMaciej Śliwa, tel. 601 916 600, (032) 726 17 96, maciej@sliwa.zabrze.pl, gg 4674486
SponsorzyUrząd Miejski w Zabrzu


Wyniki turnieju V Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble 
                                            DP    MP   
---------------------------------------------------------------
  1.I Liceum Oogólnokształcące w Stargardzie Szczecińskim  9.0  4474
    
	Agata Kuć i Justyna Wiśniewska  
  
  2.(1) X Liceum Oogólnokształcące w Katowicach            7.0  4580
  
	Paweł Ochot i Adrian Fulczyk

  3.Pałac Młodzieży w Katowicach                           7.0  4505
  
	Marek Salamon i Kinga Stecuła

  4.Bursa Szkolna Integracyjna w Szczecinie                7.0  4204
  5.(3) Liceum Oogólnokształcące w Warszawie               7.0  4188
  6.(1) IV Liceum Oogólnokształcące w Zabrzu               7.0  3936
  7.III Liceum Oogólnokształcące                           7.0  3871
  8.(2) X Liceum Oogólnokształcące w Katowicach            7.0  3670
  9.I Liceum Oogólnokształcące w Legnicy                   6.0  4448
 10.Publiczne LO nr II w Opolu     Opole                   6.0  4097
 11.(2) XIV Liceum Oogólnokształcące w Warszawie           5.0  3943
 12.(2) IV Liceum Oogólnokształcące  w Zabrzu              5.0  3363
 13.(1) XIV Liceum Oogólnokształcące w Warszawie           4.0  3065
 14.(1) Technikum nr 4 w Żywcu                             3.0  2409
 15.(2) Technikum nr 4 w Żywcu                             3.0  2362
Wyniki rundy 1 turnieju V Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Szczecin: Bursa Szkolna - Katowice: Pałac Młodzie 1.0 1.0
 A.Piotr Wierzchowski      - Kinga Stecuła           382 290
 B.Jakub Kraj              - Marek Salamon           278 404

 2.Stargard Szczeciński: I - Katowice: (1) X LO w Ka 1.0 1.0
 A.Agata Kuć               - Paweł Ochot             390 343
 B.Justyna Wi¶niewska      - Adrian Fulczyk          329 379

 3.Zabrze: (1) IV LO w Zab - Warszawa: (3) XIV LO    1.0 1.0
 A.Karolina Szubska        - Maksymilian Kardas      378 282
 B.Magdalena Taurzeska     - Rafał Marks             352 360

 4.Legnica: I LO w Legnicy - Opole: Publiczne LO nr  1.0 1.0
 A.Michał Patera           - Rafał Wójciak           335 343
 B.Krzysztof Obremski      - Bartosz Bogucki         428 215

 5.Chorzów: III LO im. Ste - Żywiec: (2) Technikum n 2.0 0.0
 A.Mateusz Cygan           - Anna Pietraszko         400 138
 B.Adam Biegas             - Magdalena Krzus         397 151

 6.Zabrze: (2) IV LO w Zab - Katowice: (2) X LO w Ka 1.0 1.0
 A.Andrzej Stolot          - Marcin Jasiński         346 333
 B.Kinga ¦lipek            - Marta Damszel           248 286

 7.Żywiec: (1) Technikum n - Warszawa: (2) XIV LO w  0.0 2.0
 A.Mateusz Bigos           - Krzysztof Domagała      108 320
 B.Katarzyna Pawlus        - Krzysztofa Czub         184 380

 8.Warszawa: (1) XIV LO w  - PAUZA
 A.Edyta Welter            - PAUZA
 B.Paweł Prasolik          - PAUZA


Wyniki rundy 2 turnieju V Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Chorzów: III LO im. Ste - Warszawa: (2) XIV LO w  2.0 0.0
 A.Mateusz Cygan           - Krzysztof Domagała      397 218
 B.Adam Biegas             - Krzysztofa Czub         314 293

 2.Legnica: I LO w Legnicy - Zabrze: (1) IV LO w Zab 1.0 1.0
 A.Michał Patera           - Karolina Szubska        283 291
 B.Krzysztof Obremski      - Magdalena Taurzeska     449 345

 3.Katowice: (1) X LO w Ka - Katowice: Pałac Młodzie 1.0 1.0
 A.Paweł Ochot             - Kinga Stecuła           385 309
 B.Adrian Fulczyk          - Marek Salamon           288 477

 4.Stargard Szczeciński: I - Szczecin: Bursa Szkolna 1.0 1.0
 A.Agata Kuć               - Piotr Wierzchowski      337 356
 B.Justyna Wi¶niewska      - Jakub Kraj              353 324

 5.Warszawa: (3) XIV LO    - Katowice: (2) X LO w Ka 1.0 1.0
 A.Maksymilian Kardas      - Marcin Jasiński         340 399
 B.Rafał Marks             - Marta Damszel           337 238

 6.Warszawa: (1) XIV LO w  - Zabrze: (2) IV LO w Zab 1.0 1.0
 A.Edyta Welter            - Andrzej Stolot          236 328
 B.Paweł Prasolik          - Kinga ¦lipek            255 237

 7.Opole: Publiczne LO nr  - Żywiec: (1) Technikum n 2.0 0.0
 A.Rafał Wójciak           - Mateusz Bigos           560 175
 B.Bartosz Bogucki         - Katarzyna Pawlus        381 164

 8.Żywiec: (2) Technikum n - PAUZA
 A.Anna Pietraszko         - PAUZA
 B.Magdalena Krzus         - PAUZA



Wyniki rundy 3 turnieju V Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Chorzów: III LO im. Ste - Opole: Publiczne LO nr  1.0 1.0
 A.Mateusz Cygan           - Rafał Wójciak           344 354
 B.Adam Biegas             - Bartosz Bogucki         341 261

 2.Legnica: I LO w Legnicy - Katowice: Pałac Młodzie 0.0 2.0
 A.Michał Patera           - Kinga Stecuła           304 376
 B.Krzysztof Obremski      - Marek Salamon           387 410

 3.Stargard Szczeciński: I - Zabrze: (1) IV LO w Zab 2.0 0.0
 A.Agata Kuć               - Karolina Szubska        352 311
 B.Justyna Wi¶niewska      - Magdalena Taurzeska     344 329

 4.Katowice: (1) X LO w Ka - Szczecin: Bursa Szkolna 0.0 2.0
 A.Paweł Ochot             - Piotr Wierzchowski      346 374
 B.Adrian Fulczyk          - Jakub Kraj              367 376

 5.Warszawa: (3) XIV LO    - Warszawa: (2) XIV LO w  2.0 0.0
 A.Maksymilian Kardas      - Krzysztof Domagała      325 253
 B.Rafał Marks             - Krzysztofa Czub         363 313

 6.Katowice: (2) X LO w Ka - Warszawa: (1) XIV LO w  2.0 0.0
 A.Marcin Jasiński         - Edyta Welter            349 215
 B.Marta Damszel           - Paweł Prasolik          349 231

 7.Zabrze: (2) IV LO w Zab - Żywiec: (2) Technikum n 2.0 0.0
 A.Andrzej Stolot          - Anna Pietraszko         358 150
 B.Kinga ¦lipek            - Magdalena Krzus         317 179

 8.Żywiec: (1) Technikum n - PAUZA
 A.Mateusz Bigos           - PAUZA
 B.Katarzyna Pawlus        - PAUZA


Wyniki rundy 4 turnieju V Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Chorzów: III LO im. Ste - Katowice: Pałac Młodzie 1.0 1.0
 A.Mateusz Cygan           - Kinga Stecuła           329 323
 B.Adam Biegas             - Marek Salamon           155 605

 2.Opole: Publiczne LO nr  - Stargard Szczeciński: I 0.0 2.0
 A.Rafał Wójciak           - Agata Kuć               355 394
 B.Bartosz Bogucki         - Justyna Wi¶niewska      257 317

 3.Szczecin: Bursa Szkolna - Warszawa: (3) XIV LO    1.0 1.0
 A.Piotr Wierzchowski      - Maksymilian Kardas      334 370
 B.Jakub Kraj              - Rafał Marks             347 281

 4.Katowice: (2) X LO w Ka - Legnica: I LO w Legnicy 1.0 1.0
 A.Marcin Jasiński         - Michał Patera           358 280
 B.Marta Damszel           - Krzysztof Obremski      225 582

 5.Zabrze: (2) IV LO w Zab - Katowice: (1) X LO w Ka 0.0 2.0
 A.Andrzej Stolot          - Paweł Ochot             219 513
 B.Kinga ¦lipek            - Adrian Fulczyk          205 416

 6.Zabrze: (1) IV LO w Zab - Warszawa: (1) XIV LO w  2.0 0.0
 A.Karolina Szubska        - Edyta Welter            271 250
 B.Magdalena Taurzeska     - Paweł Prasolik          335 179

 7.Żywiec: (1) Technikum n - Żywiec: (2) Technikum n 1.0 1.0
 A.Mateusz Bigos           - Anna Pietraszko         211 165
 B.Katarzyna Pawlus        - Magdalena Krzus         264 268

 8.Warszawa: (2) XIV LO w  - PAUZA
 A.Krzysztof Domagała      - PAUZA
 B.Krzysztofa Czub         - PAUZA



Wyniki rundy 5 turnieju V Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Stargard Szczeciński: I - Chorzów: III LO im. Ste 2.0 0.0
 A.Agata Kuć               - Mateusz Cygan           450 359
 B.Justyna Wi¶niewska      - Adam Biegas             527 190

 2.Katowice: Pałac Młodzie - Warszawa: (3) XIV LO    1.0 1.0
 A.Kinga Stecuła           - Maksymilian Kardas      267 454
 B.Marek Salamon           - Rafał Marks             418 351

 3.Szczecin: Bursa Szkolna - Katowice: (2) X LO w Ka 1.0 1.0
 A.Piotr Wierzchowski      - Marcin Jasiński         380 388
 B.Jakub Kraj              - Marta Damszel           343 285

 4.Katowice: (1) X LO w Ka - Opole: Publiczne LO nr  2.0 0.0
 A.Paweł Ochot             - Rafał Wójciak           453 308
 B.Adrian Fulczyk          - Bartosz Bogucki         414 246

 5.Zabrze: (1) IV LO w Zab - Zabrze: (2) IV LO w Zab 2.0 0.0
 A.Karolina Szubska        - Andrzej Stolot          348 249
 B.Magdalena Taurzeska     - Kinga ¦lipek            336 256

 6.Warszawa: (2) XIV LO w  - Żywiec: (2) Technikum n 2.0 0.0
 A.Krzysztof Domagała      - Anna Pietraszko         421 127
 B.Krzysztofa Czub         - Magdalena Krzus         546 122

 7.Warszawa: (1) XIV LO w  - Żywiec: (1) Technikum n 2.0 0.0
 A.Edyta Welter            - Mateusz Bigos           330 151
 B.Paweł Prasolik          - Katarzyna Pawlus        322 132

 8.Legnica: I LO w Legnicy - PAUZA
 A.Michał Patera           - PAUZA
 B.Krzysztof Obremski      - PAUZA


Wyniki rundy 6 turnieju V Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych w Scrabble

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Stargard Szczeciński: I - Katowice: (1) X LO w Ka 1.0 1.0
 A.Agata Kuć               - Paweł Ochot             319 350
 B.Justyna Wi¶niewska      - Adrian Fulczyk          362 326

 2.Katowice: Pałac Młodzie - Szczecin: Bursa Szkolna 1.0 1.0
 A.Kinga Stecuła           - Piotr Wierzchowski      252 398
 B.Marek Salamon           - Jakub Kraj              374 312

 3.Warszawa: (3) XIV LO    - Zabrze: (1) IV LO w Zab 1.0 1.0
 A.Maksymilian Kardas      - Karolina Szubska        346 354
 B.Rafał Marks             - Magdalena Taurzeska     379 286

 4.Chorzów: III LO im. Ste - Katowice: (2) X LO w Ka 1.0 1.0
 A.Mateusz Cygan           - Marcin Jasiński         290 332
 B.Adam Biegas             - Marta Damszel           355 128

 5.Warszawa: (2) XIV LO w  - Legnica: I LO w Legnicy 0.0 2.0
 A.Krzysztof Domagała      - Michał Patera           279 318
 B.Krzysztofa Czub         - Krzysztof Obremski      320 482

 6.Opole: Publiczne LO nr  - Warszawa: (1) XIV LO w  2.0 0.0
 A.Rafał Wójciak           - Edyta Welter            434 221
 B.Bartosz Bogucki         - Paweł Prasolik          383 226

 7.Żywiec: (1) Technikum n - Żywiec: (2) Technikum n 1.0 1.0
 A.Mateusz Bigos           - Anna Pietraszko         207 256
 B.Katarzyna Pawlus        - Magdalena Krzus         213 206

 8.Zabrze: (2) IV LO w Zab - PAUZA
 A.Andrzej Stolot          - PAUZA
 B.Kinga ¦lipek            - PAUZA




SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie