Warszawa 8
czerwca
Warszawa 8- 9 czerwca VIII Puchar Polski
Szarlota23
czerwca
Szarlota 23 czerwca III Turniej o Puchar Wójta Kościerzyny
Katowice15
sierpnia
Katowice 15-18 sierpnia II Maraton Scrabble
III Turniej o Puchar Wójta Kościerzyny23 czerwca 2002 — III Turniej o Puchar Wójta KościerzynyInformacjeRelacjaWynikiHHRanking
galeria

III Turniej o Puchar Wójta KościerzynySzarlota, 23 czerwca 2002

Konkurs Relacja z turnieju


 1. Paweł Stanosz (Warszawa) 7,0 2842
 2. Mariusz Wrześniewski (Warszawa) 6,0 2897
 3. Zdzisław Szota (Warszawa) 5,0 2770
 4. Tomasz Zwoliński (Warszawa) 5,0 2742
 5. Marek Roszak (Poznań) 5,0 2692
 6. Karol Wyrębkiewicz (Łódź) 5,0 2662
 7. Andrzej Rechowicz (Katowice) 5,0 2640
 8. Lucyna Korga (Zabrze) 5,0 2628
 9. Krzysztof Usakiewicz (Warszawa) 4,0 2759
 10. Wojciech Zemło (Łódź) 4,0 2717

 40 uczestników, 7 rund 
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
V Mistrzostwa Ziemi Kaszubskiej
Turniej O Puchar Wójta Kościerzyny
I Turniej o Puchar Wójta Kościerzyny




sędzia: Andrzej Lożyński                                                               

o puchar Wójta

                                                            VP
MIEJSCE                                      p-ty    +/-  RAZEM
----------------------------------------------------------------
  1 Paweł Stanosz           139 Warszawa     2942           7.0
  2 Mariusz Wrześniewski    128 Warszawa     2897           6.0
  3 Zdzisław Szota          121 Warszawa     2770           5.0
  4 Tomasz Zwoliński        142 Warszawa     2742           5.0
  5 Marek Roszak            119 Poznań       2692           5.0
  6 Karol Wyrębkiewicz      133 Łódź         2662           5.0
  7 Andrzej Rechowicz       124 Katowice     2640           5.0
  8 Lucyna Korga            109 Zabrze       2628           5.0
  9 Krzysztof Usakiewicz    120 Warszawa     2759           4.0
 10 Wojciech Zemło          130 Łódź         2717           4.0
 11 Mateusz Żbikowski       135 Warszawa     2671           4.0
 12 Filip Warzecha          110 Rumia        2635           4.0
 13 Katarzyna Żuławska      108 Katowice     2623           4.0
 14 Dariusz Banaszek        141 Warszawa     2610           4.0
 15 Leszek Nowak            141 Myślibórz    2570           4.0
 16 Marcin Mroziuk          138 Warszawa     2570           4.0
 17 Mariola Osajda-Matczak  119 Pruszków     2542           4.0
 18 Stanisław Ochot         117 Katowice     2469           4.0
 19 Jan Ziółkowski          104 Rumia        2400           4.0
 20 Kazio Merklejn          130 Szczecin     2739           3.0
 21 Stanisław Rydzik        128 Warszawa     2644           3.0
 22 Marek Syczuk            102 Warszawa     2609           3.0
 23 Andrzej Kwiatkowski     118 Warszawa     2607           3.0
 24 Andrzej Gostomski       100 Łódź         2505           3.0
 25 Roman Sulima            129 Warszawa     2498           3.0
 26 Aleksandra Merklejn     121 Szczecin     2468           3.0
 27 Magdalena Merklejn      120 Szczecin     2428           3.0
 28 Jerzy Luter             112 Bytom        2384           3.0
 29 Lucyna Śniadach         112 Rumia        2334           3.0
 30 Paweł Ochot             100 Katowice     2134           3.0
 31 Andrzej Słapiński       123 Warszawa     2561           2.0
 32 Adam Kotwica            100 Gdańsk       2428           2.0
 33 Leszek Stecuła          115 Bytom        2372           2.0
 34 Halina Roszak           113 Poznań       2294           2.0
 35 Magdalena Kortz         100 Szczecin     2102           2.0
 36 Miłosz Wrzałek          100 Reda         2035           2.0
 37 Ewa Strzelczyk          100 Warszawa     1034           2.0
 38 Joanna Brychcy          100 Katowice     1885           1.0
 39 Andrzej Lożyński        100 Piastów      1022           1.0
 40 Sylwia Buks             100 Warszawa     1829           0.0

sędzia: Andrzej Lożyński                                                                                
Niedziela 23 sierpnia 2002

   1  Tomasz Zwoliński        142 Warszawa  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1    1   20  Mariola Osajda-Matczak  119   +  381:320   169
   2    7    5  Marcin Mroziuk          138   -  389:395    88
   3    7   14  Andrzej Słapiński       123   +  394:367   173
   4    6   12  Stanisław Rydzik        128   +  369:357   178
   5    4    2  Dariusz Banaszek        141   +  384:309   191
   6    2   11  Mariusz Wrześniewski    128   -  374:400    78
   7    4    6  Mateusz Żbikowski       135   +  451:339   185
                                                 --------------
                                                  SUMA =  1062 /  7 partii


   2  Dariusz Banaszek        141 Warszawa  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1    2   21  Andrzej Kwiatkowski     118   +  456:342   168
   2    1    3  Leszek Nowak            141   +  398:387   191
   3    1   19  Marek Roszak            119   +  362:341   169
   4    2   27  Filip Warzecha          110   -  298:373    60
   5    4    1  Tomasz Zwoliński        142   -  309:384    92
   6    8   29  Katarzyna Żuławska      108   -  332:418    58
   7   11   18  Magdalena Merklejn      120   +  455:326   170
                                                 --------------
                                                  SUMA =   908 /  7 partii


   3  Leszek Nowak            141 Myślibórz 

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1    3   22  Stanisław Ochot         117   +  463:310   167
   2    1    2  Dariusz Banaszek        141   -  387:398    91
   3    6   17  Krzysztof Usakiewicz    120   +  361:358   170
   4    4   19  Marek Roszak            119   -  289:385    69
   5    8    5  Marcin Mroziuk          138   +  384:335   188
   6    6    7  Karol Wyrębkiewicz      133   -  314:371    83
   7    9   15  Aleksandra Merklejn     121   +  372:297   171
                                                 --------------
                                                  SUMA =   939 /  7 partii


   4  Paweł Stanosz           139 Warszawa  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1    4   23  Leszek Stecuła          115   +  428:310   165
   2    3   14  Andrzej Słapiński       123   +  377:321   173
   3    3    5  Marcin Mroziuk          138   +  445:440   188
   4    1   11  Mariusz Wrześniewski    128   +  430:364   178
   5    1   27  Filip Warzecha          110   +  413:334   160
   6    1   19  Marek Roszak            119   +  380:364   169
   7    1   16  Zdzisław Szota          121   +  473:386   171
                                                 --------------
                                                  SUMA =  1204 /  7 partii


   5  Marcin Mroziuk          138 Warszawa  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1    5   24  Halina Roszak           113   +  379:378   163
   2    7    1  Tomasz Zwoliński        142   +  395:389   192
   3    3    4  Paweł Stanosz           139   -  440:445    89
   4    3   28  Lucyna Korga            109   -  290:330    59
   5    8    3  Leszek Nowak            141   -  335:384    91
   6   11   14  Andrzej Słapiński       123   +  352:303   173
   7   10   10  Roman Sulima            129   +  379:336   179
                                                 --------------
                                                  SUMA =   946 /  7 partii


   6  Mateusz Żbikowski       135 Warszawa  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1    6   25  Lucyna Śniadach         112   +  414:327   162
   2    4   16  Zdzisław Szota          121   -  335:399    71
   3    8   31  Marek Syczuk            102   +  446:305   152
   4    5    9  Wojciech Zemło          130   +  363:312   180
   5    3   19  Marek Roszak            119   -  347:387    69
   6    5   12  Stanisław Rydzik        128   +  427:338   178
   7    4    1  Tomasz Zwoliński        142   -  339:451    92
                                                 --------------
                                                  SUMA =   904 /  7 partii


   7  Karol Wyrębkiewicz      133 Łódź      

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1    7   26  Jerzy Luter             112   +  345:271   162
   2    9   13  Andrzej Rechowicz       124   +  340:290   174
   3    5   27  Filip Warzecha          110   -  351:448    60
   4    9   30  Jan Ziółkowski          104   +  454:357   154
   5    5   16  Zdzisław Szota          121   -  400:456    71
   6    6    3  Leszek Nowak            141   +  371:314   191
   7    5   29  Katarzyna Żuławska      108   +  401:375   158
                                                 --------------
                                                  SUMA =   970 /  7 partii


   8  Kazio Merklejn          130 Szczecin  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1    8   27  Filip Warzecha          110   -  289:338    60
   2   17   29  Katarzyna Żuławska      108   -  329:404    58
   3   17   22  Stanisław Ochot         117   +  571:272   167
   4   11   14  Andrzej Słapiński       123   +  359:303   173
   5    7   12  Stanisław Rydzik        128   -  360:475    78
   6   10   34  Paweł Ochot             100   +  480:149   150
   7    7   28  Lucyna Korga            109   -  351:428    59
                                                 --------------
                                                  SUMA =   745 /  7 partii


   9  Wojciech Zemło          130 Łódź      

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1    9   28  Lucyna Korga            109   -  354:382    59
   2   11   36  Magdalena Kortz         100   +  361:271   150
   3    9   15  Aleksandra Merklejn     121   +  459:297   171
   4    5    6  Mateusz Żbikowski       135   -  312:363    85
   5    9   21  Andrzej Kwiatkowski     118   +  369:335   168
   6    7   13  Andrzej Rechowicz       124   -  378:379    74
   7    8   12  Stanisław Rydzik        128   +  484:315   178
                                                 --------------
                                                  SUMA =   885 /  7 partii


  10  Roman Sulima            129 Warszawa  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1   10   29  Katarzyna Żuławska      108   +  350:273   158
   2    8   12  Stanisław Rydzik        128   +  392:308   178
   3    4   28  Lucyna Korga            109   -  320:382    59
   4    8   32  Andrzej Gostomski       100   +  390:350   150
   5    6   17  Krzysztof Usakiewicz    120   -  343:408    70
   6    9   20  Mariola Osajda-Matczak  119   -  367:436    69
   7   10    5  Marcin Mroziuk          138   -  336:379    88
                                                 --------------
                                                  SUMA =   772 /  7 partii


  11  Mariusz Wrześniewski    128 Warszawa  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1   11   30  Jan Ziółkowski          104   +  409:312   154
   2    5   18  Magdalena Merklejn      120   +  428:314   170
   3    2   16  Zdzisław Szota          121   +  433:307   171
   4    1    4  Paweł Stanosz           139   -  364:430    89
   5    2   28  Lucyna Korga            109   +  376:335   159
   6    2    1  Tomasz Zwoliński        142   +  400:374   192
   7    2   17  Krzysztof Usakiewicz    120   +  487:292   170
                                                 --------------
                                                  SUMA =  1105 /  7 partii


  12  Stanisław Rydzik        128 Warszawa  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1   12   31  Marek Syczuk            102   +  369:305   152
   2    8   10  Roman Sulima            129   -  308:392    79
   3   12   29  Katarzyna Żuławska      108   +  482:279   158
   4    6    1  Tomasz Zwoliński        142   -  357:369    92
   5    7    8  Kazio Merklejn          130   +  475:360   180
   6    5    6  Mateusz Żbikowski       135   -  338:427    85
   7    8    9  Wojciech Zemło          130   -  315:484    80
                                                 --------------
                                                  SUMA =   826 /  7 partii


  13  Andrzej Rechowicz       124 Katowice  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1   13   32  Andrzej Gostomski       100   +  350:298   150
   2    9    7  Karol Wyrębkiewicz      133   -  290:340    83
   3   13   30  Jan Ziółkowski          104   -  387:393    54
   4   13   33  Adam Kotwica            100   +  405:360   150
   5   12   18  Magdalena Merklejn      120   +  450:363   170
   6    7    9  Wojciech Zemło          130   +  379:378   180
   7    6   20  Mariola Osajda-Matczak  119   +  379:318   169
                                                 --------------
                                                  SUMA =   956 /  7 partii


  14  Andrzej Słapiński       123 Warszawa  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1   14   33  Adam Kotwica            100   +  435:304   150
   2    3    4  Paweł Stanosz           139   -  321:377    89
   3    7    1  Tomasz Zwoliński        142   -  367:394    92
   4   11    8  Kazio Merklejn          130   -  303:359    80
   5   14   40  Andrzej Lożyński        115   +  429:345   165
   6   11    5  Marcin Mroziuk          138   -  303:352    88
   7   15   21  Andrzej Kwiatkowski     118   -  403:420    68
                                                 --------------
                                                  SUMA =   732 /  7 partii


  15  Aleksandra Merklejn     121 Szczecin  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1   15   34  Paweł Ochot             100   +  387:265   150
   2    6   28  Lucyna Korga            109   -  341:384    59
   3    9    9  Wojciech Zemło          130   -  297:459    80
   4   14   18  Magdalena Merklejn      120   -  352:362    70
   5   15   33  Adam Kotwica            100   +  457:346   150
   6   12   32  Andrzej Gostomski       100   +  337:293   150
   7    9    3  Leszek Nowak            141   -  297:372    91
                                                 --------------
                                                  SUMA =   750 /  7 partii


  16  Zdzisław Szota          121 Warszawa  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1   16   35  Miłosz Wrzałek          100   +  427:332   150
   2    4    6  Mateusz Żbikowski       135   +  399:335   185
   3    2   11  Mariusz Wrześniewski    128   -  307:433    78
   4    7   20  Mariola Osajda-Matczak  119   +  341:319   169
   5    5    7  Karol Wyrębkiewicz      133   +  456:400   183
   6    3   27  Filip Warzecha          110   +  454:396   160
   7    1    4  Paweł Stanosz           139   -  386:473    89
                                                 --------------
                                                  SUMA =  1014 /  7 partii


  17  Krzysztof Usakiewicz    120 Warszawa  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1   17   36  Magdalena Kortz         100   +  436:348   150
   2    2   19  Marek Roszak            119   -  414:416    69
   3    6    3  Leszek Nowak            141   -  358:361    91
   4   10   34  Paweł Ochot             100   +  446:317   150
   5    6   10  Roman Sulima            129   +  408:343   179
   6    4   28  Lucyna Korga            109   +  405:387   159
   7    2   11  Mariusz Wrześniewski    128   -  292:487    78
                                                 --------------
                                                  SUMA =   876 /  7 partii


  18  Magdalena Merklejn      120 Szczecin  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1   18   37  Joanna Brychcy          100   +  392:207   150
   2    5   11  Mariusz Wrześniewski    128   -  314:428    78
   3   10   32  Andrzej Gostomski       100   -  313:383    50
   4   14   15  Aleksandra Merklejn     121   +  362:352   171
   5   12   13  Andrzej Rechowicz       124   -  363:450    74
   6   13   21  Andrzej Kwiatkowski     118   +  358:357   168
   7   11    2  Dariusz Banaszek        141   -  326:455    91
                                                 --------------
                                                  SUMA =   782 /  7 partii


  19  Marek Roszak            119 Poznań    

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1   19   38  Sylwia Buks             100   +  440:250   150
   2    2   17  Krzysztof Usakiewicz    120   +  416:414   170
   3    1    2  Dariusz Banaszek        141   -  341:362    91
   4    4    3  Leszek Nowak            141   +  385:289   191
   5    3    6  Mateusz Żbikowski       135   +  387:347   185
   6    1    4  Paweł Stanosz           139   -  364:380    89
   7    3   27  Filip Warzecha          110   +  359:342   160
                                                 --------------
                                                  SUMA =  1036 /  7 partii


  20  Mariola Osajda-Matczak  119 Pruszków  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1    1    1  Tomasz Zwoliński        142   -  320:381    92
   2   13   25  Lucyna Śniadach         112   +  380:265   162
   3   11   21  Andrzej Kwiatkowski     118   +  442:322   168
   4    7   16  Zdzisław Szota          121   -  319:341    71
   5   10   24  Halina Roszak           113   +  327:271   163
   6    9   10  Roman Sulima            129   +  436:367   179
   7    6   13  Andrzej Rechowicz       124   -  318:379    74
                                                 --------------
                                                  SUMA =   909 /  7 partii


  21  Andrzej Kwiatkowski     118 Warszawa  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1    2    2  Dariusz Banaszek        141   -  342:456    91
   2   12   35  Miłosz Wrzałek          100   +  352:293   150
   3   11   20  Mariola Osajda-Matczak  119   -  322:442    69
   4   15   25  Lucyna Śniadach         112   +  479:284   162
   5    9    9  Wojciech Zemło          130   -  335:369    80
   6   13   18  Magdalena Merklejn      120   -  357:358    70
   7   15   14  Andrzej Słapiński       123   +  420:403   173
                                                 --------------
                                                  SUMA =   795 /  7 partii


  22  Stanisław Ochot         117 Katowice  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1    3    3  Leszek Nowak            141   -  310:463    91
   2   14   30  Jan Ziółkowski          104   -  304:345    54
   3   17    8  Kazio Merklejn          130   -  272:571    80
   4   18   23  Leszek Stecuła          115   +  369:333   165
   5   17   36  Magdalena Kortz         100   +  431:194   150
   6   15   26  Jerzy Luter             112   +  404:351   162
   7   12   25  Lucyna Śniadach         112   +  379:368   162
                                                 --------------
                                                  SUMA =   864 /  7 partii


  23  Leszek Stecuła          115 Bytom     

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1    4    4  Paweł Stanosz           139   -  310:428    89
   2   15   31  Marek Syczuk            102   -  339:446    52
   3   15   24  Halina Roszak           113   -  234:453    63
   4   18   22  Stanisław Ochot         117   -  333:369    67
   5   20   38  Sylwia Buks             100   +  366:308   150
   6   18   36  Magdalena Kortz         100   -  365:367    50
   7   20   37  Joanna Brychcy          100   +  425:269   150
                                                 --------------
                                                  SUMA =   621 /  7 partii


  24  Halina Roszak           113 Poznań    

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1    5    5  Marcin Mroziuk          138   -  378:379    88
   2   10   27  Filip Warzecha          110   -  289:404    60
   3   15   23  Leszek Stecuła          115   +  453:234   165
   4   12   31  Marek Syczuk            102   +  349:321   152
   5   10   20  Mariola Osajda-Matczak  119   -  271:327    69
   6   14   30  Jan Ziółkowski          104   -  276:355    54
   7   16   32  Andrzej Gostomski       100   -  278:379    50
                                                 --------------
                                                  SUMA =   638 /  7 partii


  25  Lucyna Śniadach         112 Rumia     

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1    6    6  Mateusz Żbikowski       135   -  327:414    85
   2   13   20  Mariola Osajda-Matczak  119   -  265:380    69
   3   18   26  Jerzy Luter             112   +  387:333   162
   4   15   21  Andrzej Kwiatkowski     118   -  284:479    68
   5   16   31  Marek Syczuk            102   +  382:364   152
   6   16   39  Ewa Strzelczyk          100   +  321:317   150
   7   12   22  Stanisław Ochot         117   -  368:379    67
                                                 --------------
                                                  SUMA =   753 /  7 partii


  26  Jerzy Luter             112 Bytom     

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1    7    7  Karol Wyrębkiewicz      133   -  271:345    83
   2   18   34  Paweł Ochot             100   -  318:369    50
   3   18   25  Lucyna Śniadach         112   -  333:387    62
   4   17   37  Joanna Brychcy          100   +  328:288   150
   5   18   35  Miłosz Wrzałek          100   +  413:219   150
   6   15   22  Stanisław Ochot         117   -  351:404    67
   7   17   36  Magdalena Kortz         100   +  370:288   150
                                                 --------------
                                                  SUMA =   712 /  7 partii


  27  Filip Warzecha          110 Rumia     

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1    8    8  Kazio Merklejn          130   +  338:289   180
   2   10   24  Halina Roszak           113   +  404:289   163
   3    5    7  Karol Wyrębkiewicz      133   +  448:351   183
   4    2    2  Dariusz Banaszek        141   +  373:298   191
   5    1    4  Paweł Stanosz           139   -  334:413    89
   6    3   16  Zdzisław Szota          121   -  396:454    71
   7    3   19  Marek Roszak            119   -  342:359    69
                                                 --------------
                                                  SUMA =   946 /  7 partii


  28  Lucyna Korga            109 Zabrze    

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1    9    9  Wojciech Zemło          130   +  382:354   180
   2    6   15  Aleksandra Merklejn     121   +  384:341   171
   3    4   10  Roman Sulima            129   +  382:320   179
   4    3    5  Marcin Mroziuk          138   +  330:290   188
   5    2   11  Mariusz Wrześniewski    128   -  335:376    78
   6    4   17  Krzysztof Usakiewicz    120   -  387:405    70
   7    7    8  Kazio Merklejn          130   +  428:351   180
                                                 --------------
                                                  SUMA =  1046 /  7 partii


  29  Katarzyna Żuławska      108 Katowice  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1   10   10  Roman Sulima            129   -  273:350    79
   2   17    8  Kazio Merklejn          130   +  404:329   180
   3   12   12  Stanisław Rydzik        128   -  279:482    78
   4   16   35  Miłosz Wrzałek          100   +  462:208   150
   5   11   32  Andrzej Gostomski       100   +  412:396   150
   6    8    2  Dariusz Banaszek        141   +  418:332   191
   7    5    7  Karol Wyrębkiewicz      133   -  375:401    83
                                                 --------------
                                                  SUMA =   911 /  7 partii


  30  Jan Ziółkowski          104 Rumia     

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1   11   11  Mariusz Wrześniewski    128   -  312:409    78
   2   14   22  Stanisław Ochot         117   +  345:304   167
   3   13   13  Andrzej Rechowicz       124   +  393:387   174
   4    9    7  Karol Wyrębkiewicz      133   -  357:454    83
   5   13   34  Paweł Ochot             100   -  288:365    50
   6   14   24  Halina Roszak           113   +  355:276   163
   7   13   40  Andrzej Lożyński        115   +  350:345   165
                                                 --------------
                                                  SUMA =   880 /  7 partii


  31  Marek Syczuk            102 Warszawa  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1   12   12  Stanisław Rydzik        128   -  305:369    78
   2   15   23  Leszek Stecuła          115   +  446:339   165
   3    8    6  Mateusz Żbikowski       135   -  305:446    85
   4   12   24  Halina Roszak           113   -  321:349    63
   5   16   25  Lucyna Śniadach         112   -  364:382    62
   6   17   33  Adam Kotwica            100   +  489:301   150
   7   14   34  Paweł Ochot             100   +  379:369   150
                                                 --------------
                                                  SUMA =   753 /  7 partii


  32  Andrzej Gostomski       100 Łódź      

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1   13   13  Andrzej Rechowicz       124   -  298:350    74
   2   16   33  Adam Kotwica            100   +  406:247   150
   3   10   18  Magdalena Merklejn      120   +  383:313   170
   4    8   10  Roman Sulima            129   -  350:390    79
   5   11   29  Katarzyna Żuławska      108   -  396:412    58
   6   12   15  Aleksandra Merklejn     121   -  293:337    71
   7   16   24  Halina Roszak           113   +  379:278   163
                                                 --------------
                                                  SUMA =   765 /  7 partii


  33  Adam Kotwica            100 Gdańsk    

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1   14   14  Andrzej Słapiński       123   -  304:435    73
   2   16   32  Andrzej Gostomski       100   -  247:406    50
   3   19   38  Sylwia Buks             100   +  486:275   150
   4   13   13  Andrzej Rechowicz       124   -  360:405    74
   5   15   15  Aleksandra Merklejn     121   -  346:457    71
   6   17   31  Marek Syczuk            102   -  301:489    52
   7   18   35  Miłosz Wrzałek          100   +  384:342   150
                                                 --------------
                                                  SUMA =   620 /  7 partii


  34  Paweł Ochot             100 Katowice  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1   15   15  Aleksandra Merklejn     121   -  265:387    71
   2   18   26  Jerzy Luter             112   +  369:318   162
   3   14   37  Joanna Brychcy          100   +  300:287   150
   4   10   17  Krzysztof Usakiewicz    120   -  317:446    70
   5   13   30  Jan Ziółkowski          104   +  365:288   154
   6   10    8  Kazio Merklejn          130   -  149:480    80
   7   14   31  Marek Syczuk            102   -  369:379    52
                                                 --------------
                                                  SUMA =   739 /  7 partii


  35  Miłosz Wrzałek          100 Reda      

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1   16   16  Zdzisław Szota          121   -  332:427    71
   2   12   21  Andrzej Kwiatkowski     118   -  293:352    68
   3   16   36  Magdalena Kortz         100   +  346:254   150
   4   16   29  Katarzyna Żuławska      108   -  208:462    58
   5   18   26  Jerzy Luter             112   -  219:413    62
   6   19   37  Joanna Brychcy          100   +  295:265   150
   7   18   33  Adam Kotwica            100   -  342:384    50
                                                 --------------
                                                  SUMA =   609 /  7 partii


  36  Magdalena Kortz         100 Szczecin  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1   17   17  Krzysztof Usakiewicz    120   -  348:436    70
   2   11    9  Wojciech Zemło          130   -  271:361    80
   3   16   35  Miłosz Wrzałek          100   -  254:346    50
   4   19   38  Sylwia Buks             100   +  380:269   150
   5   17   22  Stanisław Ochot         117   -  194:431    67
   6   18   23  Leszek Stecuła          115   +  367:365   165
   7   17   26  Jerzy Luter             112   -  288:370    62
                                                 --------------
                                                  SUMA =   644 /  7 partii


  37  Joanna Brychcy          100 Katowice  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1   18   18  Magdalena Merklejn      120   -  207:392    70
   2   19   38  Sylwia Buks             100   +  335:225   150
   3   14   34  Paweł Ochot             100   -  287:300    50
   4   17   26  Jerzy Luter             112   -  288:328    62
   5   19   39  Ewa Strzelczyk          100   -  234:388    50
   6   19   35  Miłosz Wrzałek          100   -  265:295    50
   7   20   23  Leszek Stecuła          115   -  269:425    65
                                                 --------------
                                                  SUMA =   497 /  7 partii


  38  Sylwia Buks             100 Warszawa  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1   19   19  Marek Roszak            119   -  250:440    69
   2   19   37  Joanna Brychcy          100   -  225:335    50
   3   19   33  Adam Kotwica            100   -  275:486    50
   4   19   36  Magdalena Kortz         100   -  269:380    50
   5   20   23  Leszek Stecuła          115   -  308:366    65
   6   20   40  Andrzej Lożyński        115   -  296:332    65
   7   19   39  Ewa Strzelczyk          100   -  206:329    50
                                                 --------------
                                                  SUMA =   399 /  7 partii


  39  Ewa Strzelczyk          100 Warszawa  

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1            PAUZA
   2            PAUZA
   3            PAUZA
   4            PAUZA
   5   19   37  Joanna Brychcy          100   +  388:234   150
   6   16   25  Lucyna Śniadach         112   -  317:321    62
   7   19   38  Sylwia Buks             100   +  329:206   150
                                                 --------------
                                                  SUMA =   362 /  3 partie


  40  Andrzej Lożyński        115 Piastów   

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK              RNK       WYNIK   SKALP
---------------------------------------------------------------
   1            PAUZA
   2            PAUZA
   3            PAUZA
   4            PAUZA
   5   14   14  Andrzej Słapiński       123   -  345:429    73
   6   20   38  Sylwia Buks             100   +  332:296   150
   7   13   30  Jan Ziółkowski          104   -  345:350    54
                                                 --------------
                                                  SUMA =   277 /  3 partie


sędzia: Andrzej Lożyński                                                                               Czw, 15 Sie 2002

RANKING Z DNIA 2002/08/15

MIEJSCE                                           RANKING     SKALPY / GRY
--------------------------------------------------------------------------
  1  Paweł Stanosz            Warszawa           145 (144.59)   8386 / 58
  2  Tomasz Zwoliński         Warszawa           142 (142.49)  27215 / 191
  3  Dariusz Banaszek         Warszawa           141 (140.52)  27964 / 199
  4  Paweł Dawidson           Częstochowa        140 (140.38)  27936 / 199
  5  Leszek Nowak             Myślibórz          140 (140.07)  10505 / 75
  6  Mariusz Skrobosz         Warszawa           138 (137.61)  26696 / 194
  7  Marcin Mroziuk           Warszawa           137 (137.41)  27207 / 198
  8  Mateusz Żbikowski        Warszawa           135 (135.25)  27049 / 200
  9  Maciej Czupryniak        Milanówek          135 (135.03)  26871 / 199
 10  Wojciech Usakiewicz      Warszawa           134 (133.98)  26663 / 199
 11  Mariusz Orzeł            Nowe Miasto Lub.   133 (133.44)  13077 / 98
 12  Szymon Fidziński         Warszawa           133 (133.35)  25204 / 189
 13  Szymon Zaleski           Poznań             133 (133.10)  10515 / 79
 14  Karol Wyrębkiewicz       Łódź               133 (132.84)  26435 / 199
 15  Dariusz Puton            Ruda Śląska        131 (131.34)  13397 / 102
 16  Małgorzata Kania         Milanówek          131 (131.16)  23608 / 180
 17  Wojciech Zemło           Łódź               130 (129.95)  25600 / 197
 18  Kazio Merklejn           Szczecin           130 (129.68)  25806 / 199
 19  Mariusz Wrześniewski     Warszawa           129 (129.17)  25446 / 197
     Jacek Pietruszka         Kraków             129 (129.17)  12400 / 96
 21  Marcin Bożek             Będzin             129 (128.77)   3863 / 30
 22  Waldemar Czerwoniec      Warszawa           129 (128.50)  17604 / 137
 23  Radosław Konca           Warszawa           128 (128.24)  24879 / 194
 24  Stanisław Rydzik         Warszawa           128 (127.73)  25036 / 196
 25  Sławomir Nosek           Mielec             128 (127.55)   9439 / 74
 26  Grzegorz Święcki         Białystok          127 (127.12)   7373 / 58
 27  Robert Duczemiński       Gorzów Wielkop.    127 (127.10)  11566 / 91
 28  Roman Sulima             Warszawa           126 (126.13)   5045 / 40
 29  Andrzej Rechowicz        Katowice           126 (125.63)  24246 / 193
 30  Kamil Górka              Łęczna             125 (125.12)  15140 / 121
 31  Jarosław Borowski        Bielsk Podlaski    125 (124.83)   8239 / 66
 32  Wiktor Stępień           Katowice           123 (122.99)  20294 / 165
 33  Krzysztof Bukowski       Warszawa           123 (122.80)  18297 / 149
 34  Katarzyna Stępień        Katowice           122 (122.37)  11258 / 92
 35  Andrzej Lożyński         Piastów            122 (122.34)   5750 / 47
 36  Paweł Stefaniak          Biała Podlaska     122 (122.28)   5747 / 47
 37  Mariusz Kubicki          Inowrocław         122 (121.99)  22813 / 187
 38  Stanisław Gasik          Warszawa           122 (121.91)  19627 / 161
 39  Maciej Grabowski         Warszawa           122 (121.63)  24083 / 198
 40  Joanna Stępień           Katowice           122 (121.57)  22977 / 189
     Andrzej Słapiński        Warszawa           122 (121.57)  13981 / 115
 42  Marcin Kozyra            Warszawa           122 (121.51)   5711 / 47
 43  Aleksandra Merklejn      Szczecin           121 (121.31)  24020 / 198
 44  Krzysztof Usakiewicz     Warszawa           121 (120.99)  24198 / 200
 45  Maciej Gałecki           Łódź               121 (120.73)  20283 / 168
 46  Krzysztof Mówka          Toruń              121 (120.62)   6996 / 58
 47  Zbigniew Wietecki        Gorzów Wielkop.    120 (120.29)  24058 / 200
 48  Marek Roszak             Poznań             120 (120.27)  20446 / 170
 49  Magdalena Merklejn       Szczecin           120 (120.14)  23428 / 195
 50  Ryszard Dębski           Biała Podlaska     120 (119.92)  14031 / 117
 51  Zdzisław Szota           Warszawa           120 (119.86)  20377 / 170
 52  Mariola Osajda-Matczak   Pruszków           120 (119.75)  11137 / 93
 53  Stanisław Ochot          Katowice           120 (119.60)   9329 / 78
 54  Anna Kowalska            Bielsko Biała      119 (119.37)  15160 / 127
 55  Andrzej Tyczyno          Bydgoszcz          119 (118.98)   5830 / 49
 56  Marek Antosik            Nowy Dwór Maz.     118 (118.40)  10538 / 89
 57  Rafał Matczak            Pruszków           118 (118.28)  11828 / 100
 58  Sławomir Kordjalik       Warszawa           118 (118.17)  16071 / 136
 59  Andrzej Oleksiak         Ostróda            118 (118.05)  15937 / 135
 60  Sergiusz Puchalski       Włocławek          118 (117.83)   9780 / 83
 61  Andrzej Kwiatkowski      Warszawa           118 (117.66)  23180 / 197
 62  Jarosław Michalak        Łódź               117 (117.49)   9282 / 79
 63  Edward Stefaniak         Biała Podlaska     117 (117.19)   6914 / 59
 64  Justyna Fugiel           Sandomierz         117 (117.10)   9017 / 77
 65  Krzysztof Pypno          Gliwice            117 (116.96)  10877 / 93
 66  Jerzy Matyasik           Kraków             117 (116.71)  18323 / 157
 67  Andrzej Szepczyński      Kraków             117 (116.62)   7114 / 61
 68  Jakub Kozłowski          Warszawa           116 (116.09)   9171 / 79
 69  Maciej Michalak          Łódź               116 (116.04)   9747 / 84
 70  Andrzej Szmidtke         Bolszewo           115 (115.23)   8642 / 75
 71  Beata Madej              Lublin             115 (115.01)  22656 / 197
 72  Renata Kowalska          Bielsko Biała      115 (114.93)  13906 / 121
 73  Adam Weremczuk           Łódź               115 (114.83)   7579 / 66
 74  Leszek Stecuła           Bytom              115 (114.63)   8139 / 71
 75  Aleksander Puchalski     Włocławek          114 (114.08)   9583 / 84
 76  Halina Roszak            Poznań             114 (113.95)  17548 / 154
 77  Marek Charytoniuk        Biała Podlaska     114 (113.86)  14233 / 125
 78  Wojciech Próchniewicz    Warszawa           113 (113.28)  18918 / 167
 79  Jerzy Luter              Bytom              113 (113.23)  19588 / 173
 80  Robert Kamiński          Wysokie Maz.       113 (113.21)   5321 / 47
 81  Ryszard Niżewski         Warszawa           113 (113.02)  13902 / 123
 82  Filip Warzecha           Gdynia             113 (112.82)  12297 / 109
 83  Kamil Klinkosz           Rumia              113 (112.77)  16352 / 145
 84  Piotr Jachimowicz        Warszawa           113 (112.60)   7882 / 70
 85  Paweł Majewski           Warszawa           112 (112.37)   3933 / 35
 86  Walenty Siemaszko        Lipiany            112 (111.69)  10834 / 97
 87  Piotr Rosół              Warszawa           112 (111.57)  19078 / 171
 88  Lucyna Śniadach          Rumia              111 (111.06)  15992 / 144
 89  Kazimierz Faron          Warszawa           111 (110.63)   5310 / 48
     Jarosław Sobczak         Warszawa           111 (110.63)   4425 / 40
 91  Lucyna Korga             Zabrze             110 (110.26)  18082 / 164
 92  Andrzej Chmielewski      Warszawa           110 (110.03)   3301 / 30
 93  Grzegorz Matysiak        Kraków             110 (109.91)  13849 / 126
 94  Kazimierz Merklejn       Szczecin           110 (109.89)  13407 / 122
 95  Filip Klar               Mielec             109 (108.97)  11769 / 108
 96  Katarzyna Żuławska       Katowice           109 (108.93)  20806 / 191
 97  Robert Kaciński          Kazimierza Wielka  109 (108.52)   3364 / 31
 98  Paweł Florek             Nowa Wieś Wielka   109 (108.51)   3798 / 35
 99  Jarosław Puchalski       Łódź               108 (108.40)  10406 / 96
100  Roman Figiel             Zawichost          108 (108.38)  11813 / 109
101  Jerzy Paszek             Tarnowskie Góry    108 (108.24)   4546 / 42
102  Dawid Dawidson           Częstochowa        108 (108.11)   5081 / 47
103  Marek Dudkiewicz         Milanówek          108 (107.59)  21303 / 198
104  Radosław Sowiński        Warszawa           107 (106.99)  10806 / 101
105  Marcin Figiel            Zawichost          107 (106.83)   8333 / 78
106  Wiesław Olewiński        Warszawa           107 (106.64)  14076 / 132
107  Bogusław Puchalski       Włocławek          106 (106.49)   8839 / 83
108  Bogusław Koszarski       Lądek Zdrój        106 (106.39)   8405 / 79
109  Jan Ziółkowski           Rumia              106 (105.89)   6989 / 66
110  Jarosław Żuliński        Szczecin           106 (105.87)  10693 / 101
111  Stanisław Harat          Kęty               106 (105.72)   5709 / 54
112  Beata Piotrowska         Łódź               106 (105.69)  14162 / 134
113  Janusz Kaczor            Międzyrzec Podl.   106 (105.61)   5703 / 54
114  Stefan Dawidson          Częstochowa        105 (105.29)  20953 / 199
115  Maciej Zięba             Wrocław            105 (105.18)  10097 / 96
116  Elżbieta Jankowska       Wrocław            105 (104.96)   5038 / 48
117  Eugeniusz Wróblewski     Inowrocław         105 (104.85)  18454 / 176
118  Bogdan Kozłowski         Białystok          105 (104.62)   5545 / 53
119  Adam Jurkowski           Knurów             104 (104.49)   6792 / 65
120  Tomasz Żbikowski         Warszawa           104 (104.16)  19165 / 184
121  Mariusz Michalski        Inowrocław         104 (104.11)   3748 / 36
122  Maurycy Machnio          Lipiany            104 (103.84)   9969 / 96
123  Bożena Matysiak          Kraków             104 (103.75)  10582 / 102
124  Adam Słapiński           Warszawa           104 (103.73)   6431 / 62
125  Krzysztof Szkudlarek     Pabianice          104 (103.62)   8808 / 85
126  Krystyna Augustyniak     Łódź               104 (103.56)   8078 / 78
127  Grzegorz Koczkodon       Ostróda            103 (102.74)   6986 / 68
128  Marek Syczuk             Warszawa           102 (102.47)   7378 / 72
129  Maciej Kutera            Warszawa           102 (102.38)   6655 / 65
130  Joanna Juszczak          Warszawa           101 (101.15)  13554 / 134
131  Grażyna Furman           Sosnowiec          101 (101.13)  10315 / 102
132  Marianna Kozłowska       Białystok          101 (100.70)   4431 / 44
     Andrzej Gostomski        Łódź               101 (100.70)  19536 / 194
134  Dawid Pikul              Poznań             100 ( 99.70)   5384 / 54
135  Eligiusz Jankowski       Wrocław            100 ( 99.58)   3585 / 36
136  Bartłomiej Boczek        Toruń               99 ( 99.44)   5469 / 55
137  Adelina Śniadach         Rumia               99 ( 99.15)   5255 / 53
138  Grzegorz Pukniel         Lublin              99 ( 99.12)  10408 / 105
139  Małgorzata Sulejewska    Kraków              99 ( 99.03)   3565 / 36
140  Paweł Opyc               Warszawa            99 ( 98.69)  12830 / 130
141  Małgorzata Niciporuk     Rumia               99 ( 98.53)   7193 / 73
142  Ania Pendowska           Rumia               98 ( 98.26)   7075 / 72
143  Iwona Rutkowska          Warszawa            98 ( 98.19)   8150 / 83
144  Jacek Nowak              Szczecin            98 ( 98.01)   9605 / 98
145  Dorota Ziembowicz        Gliwice             98 ( 97.57)   8098 / 83
146  Andrzej Rakoczy          Kraków              98 ( 97.53)   3316 / 34
147  Wojciech Gołęcki         Inowrocław          97 ( 97.30)  18681 / 192
148  Kinga Niżewska           Warszawa            97 ( 96.87)   6490 / 67
149  Adam Kotwica             Gdańsk              97 ( 96.80)   6195 / 64
150  Renata Andracka          Poznań              96 ( 95.89)   3452 / 36
151  Paulina Hennig           Gniezno             96 ( 95.70)   4211 / 44
152  Irena Ficak              Mielec              95 ( 95.44)  10594 / 111
153  Paweł Ochot              Katowice            95 ( 95.42)   4962 / 52
154  Piotr Wojciekiewicz      Katowice            95 ( 95.33)   6578 / 69
155  Dorota Zielińska         Ustanów             94 ( 94.00)   4324 / 46
156  Monika Siemaszko         Lipiany             93 ( 93.13)   6519 / 70
157  Józef Wietecki           Gorzów Wlkp.        93 ( 92.84)   2878 / 31
158  Kamila Tarnacka          Rumia               92 ( 92.40)   2772 / 30
159  Adam Legięć              Warszawa            92 ( 92.24)   3136 / 34
160  Maria Jarosz             Lublin              92 ( 92.08)   5709 / 62
161  Piotr Ingling            Warszawa            92 ( 91.55)   9521 / 104
162  Teresa Ząbek             Warszawa            91 ( 90.68)   6257 / 69
163  Norbert Skrzyński        Warszawa            91 ( 90.61)  15222 / 168
164  Jerzy Augustyniak        Łódź                90 ( 90.13)   5768 / 64
165  Ewa Ciszewska            Katowice            90 ( 90.10)   4685 / 52
166  Jolanta Kosmowska        Warszawa            90 ( 89.67)   6725 / 75
167  Michał Mionskowski       Szczecin            89 ( 89.27)   2678 / 30
168  Renata Rosół             Warszawa            88 ( 87.88)  13710 / 156
169  Katarzyna Grodzicka      Warszawa            88 ( 87.65)   4733 / 54
170  Michał Szkudlarek        Pabianice           87 ( 87.47)   3149 / 36
171  Krzysztof Kokot          Nowy Targ           87 ( 86.76)  10325 / 119
172  Piotr Madej              Lublin              84 ( 84.49)   6590 / 78
173  Dominika Śniadach        Rumia               84 ( 84.02)   3865 / 46
174  Robert Drózd             Wesoła              77 ( 77.22)   2857 / 37
175  Witold Jankowski         Warszawa            77 ( 76.96)   4233 / 55
176  Małgorzata Plata         Rumia               77 ( 76.50)   2295 / 30
177  Monika Rubinstein        Warszawa            65 ( 64.85)   2140 / 33


RANKING Z DNIA 2002/08/15  -  POCZEKALNIA

                                                  RANKING     SKALPY / GRY
--------------------------------------------------------------------------
  1  Arkadiusz Jaworski       Tychy              108 (107.72)   3124 / 29
  2  Grażyna Puton            Ruda Śląska        113 (113.18)   3169 / 28
  3  Paweł Tomaszewski        Pruszków            67 ( 67.14)   1880 / 28
  4  Ziemowit Pazda           Wrocław             95 ( 95.15)   2569 / 27
  5  Magdalena Ochot          Katowice           102 (101.96)   2549 / 25
  6  Bogdan Pokojski          Piastów             99 ( 99.04)   2476 / 25
  7  Ireneusz Kurzok          Mikołów            114 (113.54)   2725 / 24
  8  Sławomir Kucia           Kraków             109 (108.71)   2609 / 24
  9  Paweł Subocz             Szczecin           108 (107.71)   2585 / 24
 10  Zygmunt Skwarek          Katowice           107 (107.13)   2571 / 24
 11  Jędrzej Florek           Nowa Wieś Wielka    96 ( 96.25)   2310 / 24
 12  Agnieszka Nieścierowicz  Szczecin            94 ( 94.08)   2258 / 24
 13  Jerzy Tatarczuk          Warszawa            93 ( 92.71)   2225 / 24
 14  Marcin Kamiński          Warszawa           114 (114.43)   2632 / 23
 15  Piotr Krzemiński         Warszawa           113 (113.22)   2604 / 23
 16  Paweł Szulc              Szczecin            98 ( 98.26)   2260 / 23
 17  Paweł Kapela             Kraków              95 ( 94.96)   2184 / 23
 18  Anna Mikuć               Wrocław             83 ( 83.43)   1919 / 23
 19  Iwona Baran              Kraków              81 ( 81.43)   1873 / 23
 20  Adam Machnio             Lipiany             69 ( 69.48)   1598 / 23
 21  Mirosław Norwajszas      Szczecin            87 ( 86.55)   1904 / 22
 22  Jacek Gigoła             Gorzów Wielkop.    121 (121.38)   2549 / 21
 23  Piotr Pietuchowski       Białystok           92 ( 92.48)   1942 / 21
 24  Mirosław Przepiórkowski  Inowrocław          78 ( 77.90)   1636 / 21
 25  Paweł Jachowicz          Żyrardów           110 (110.05)   2201 / 20
 26  Grzegorz Wiączkowski     Kielce             109 (109.00)   2180 / 20
 27  Jarosław Wypart          Częstochowa         96 ( 96.10)   1922 / 20
 28  Waldemar Bulkowski       Chojnów             83 ( 83.20)   1664 / 20
 29  Miłosz Wrzałek           Reda                94 ( 93.84)   1783 / 19
 30  Stanisław Stanek         Olkusz              93 ( 92.58)   1759 / 19
 31  Magdalena Kortz          Szczecin            83 ( 82.53)   1568 / 19
 32  Marcin Rogowski          Nowe Miasto Lub.    70 ( 69.58)   1322 / 19
 33  Mariusz Makuch           Zator              101 (100.94)   1817 / 18
 34  Janusz Grodzki           Łódź               100 ( 99.89)   1798 / 18
 35  Joanna Kubik             Częstochowa         94 ( 94.39)   1699 / 18
 36  Dawid Boczoń             Zakopane            93 ( 93.22)   1678 / 18
 37  Jan Pawłowski            Warszawa            81 ( 80.94)   1457 / 18
 38  Patryk Pajdzik           Lipiany             53 ( 52.61)    947 / 18
 39  Elżbieta Święcka         Białystok          107 (107.06)   1820 / 17
 40  Ewa Lewandowska          Warszawa            93 ( 93.06)   1582 / 17
 41  Zygmunt Sołtysiak        Piastów             84 ( 83.71)   1423 / 17
 42  Sylwia Bil               Dąbrowa Górn.       71 ( 71.06)   1208 / 17
 43  Tomasz Sulejewski        Kraków              69 ( 68.76)   1169 / 17
 44  Maciej Hebda             Tarnów             105 (105.00)   1680 / 16
 45  Grażyna Chmielewska      Mrągowo            104 (103.63)   1658 / 16
 46  Ewa Zając                Mrągowo            103 (102.63)   1642 / 16
 47  Przemysław Pawlic        Wrocław             93 ( 93.38)   1494 / 16
 48  Edmund Łagutko           Ośno Lubuskie       84 ( 84.38)   1350 / 16
 49  Piotr Chmielewski        Mrągowo             95 ( 95.33)   1430 / 15
 50  Jolanta Bednarska        Łódź                85 ( 85.33)   1280 / 15
 51  Barbara Orzeł            Nowe Miasto Lub.   107 (106.93)   1497 / 14
 52  Piotr Mossakowski        Chorzów            103 (102.79)   1439 / 14
 53  Tatiana Drzycimska       Wrocław            103 (102.85)   1337 / 13
 54  Andrzej Pikul            Poznań              85 ( 85.23)   1108 / 13
 55  Piotr Mańkowski          Warszawa            80 ( 80.00)   1040 / 13
 56  Sylwia Wilczek           Warszawa            68 ( 67.62)    879 / 13
 57  Tomasz Szymański         Gorzów Wlkp        134 (134.25)   1611 / 12
 58  Bogusław Kuma            Słupsk             123 (122.83)   1474 / 12
 59  Maciej Perzyński         Piła               115 (115.33)   1384 / 12
 60  Krzysztof Nowak          Lublin             113 (113.33)   1360 / 12
 61  Tomasz Figiel            Zawichost          113 (113.17)   1358 / 12
 62  Robert Głowacki          Łódź               108 (108.33)   1300 / 12
 63  Adam Strzelczyk          Częstochowa        106 (105.67)   1268 / 12
 64  Jacek Petrus             Wrocław            105 (105.17)   1262 / 12
 65  Paweł Gajda              Ostrów Wlkp        104 (104.33)   1252 / 12
 66  Marek Sitkowski          Warszawa           103 (102.75)   1233 / 12
 67  Leszek Owsianko          Warszawa           102 (102.33)   1228 / 12
 68  Zbigniew Lewandowski     Słupsk             101 (101.00)   1212 / 12
 69  Sebastian Markiewicz     Warszawa           100 (100.08)   1201 / 12
 70  Paweł Graczykowski       Łódź                99 ( 99.00)   1188 / 12
 71  Michał Szymkowski        Wrocław             99 ( 98.83)   1186 / 12
 72  Tomasz Rubaj             Lublin              98 ( 97.50)   1170 / 12
 73  Dariusz Bojarski         Szczecin            97 ( 97.17)   1166 / 12
 74  Bartłomiej Bednarski     Łódź                97 ( 96.92)   1163 / 12
 75  Marta Gostomska          Warszawa            96 ( 96.42)   1157 / 12
 76  Ewelina Zięba            Wrocław             96 ( 96.08)   1153 / 12
 77  Radosław Majkut          Szczecin            96 ( 95.75)   1149 / 12
 78  Maria Grzegorzewska      Nowe Miasto Lub.    95 ( 95.25)   1143 / 12
 79  Rafał Mirowski           Częstochowa         95 ( 94.92)   1139 / 12
 80  Zbigniew Szepczyński     Kraków              94 ( 94.42)   1133 / 12
     Jarosław Kamienik        Słupsk              94 ( 94.42)   1133 / 12
 82  Jakub Zaryński           Świnoujście         94 ( 94.33)   1132 / 12
     Radosław Wróblewski      Mielec              94 ( 94.33)   1132 / 12
 84  Ewa Fiszer               Wrocław             94 ( 93.67)   1124 / 12
     Józef Burzyński          Ełk                 94 ( 93.67)   1124 / 12
 86  Krystian Wandzlewicz     Nowe Miasto Lub.    93 ( 92.83)   1114 / 12
 87  Władysław Zieliński      Lębork              93 ( 92.75)   1113 / 12
 88  Leszek Dys               Olsztyn             92 ( 91.67)   1100 / 12
 89  Bartłomiej Kosman        Bielsko Biała       89 ( 89.42)   1073 / 12
 90  Jan Bielaszka            Nowe Miasto Lub.    89 ( 89.08)   1069 / 12
 91  Dorota Niedbała          Warszawa            88 ( 87.67)   1052 / 12
 92  Jacek Rzepa              Tychy               87 ( 87.25)   1047 / 12
 93  Adam Cieśla              Częstochowa         87 ( 86.67)   1040 / 12
     Mirosław Grafiński       Brodnica            87 ( 86.67)   1040 / 12
 95  Krzysztof Zakrocki       Szczecin            86 ( 86.25)   1035 / 12
 96  Katarzyna Niedźwiedź     Lublin              86 ( 85.50)   1026 / 12
 97  Marek Urbańczyk          Bielsko Biała       85 ( 84.67)   1016 / 12
 98  Paweł Kokoszka           Kłomnice            84 ( 84.42)   1013 / 12
 99  Adam Grzona              Toruń               84 ( 84.08)   1009 / 12
     Robert Włodarczyk        Wrocław             84 ( 84.08)   1009 / 12
101  Gosia Kołodziejczyk      Ostróda             81 ( 80.75)    969 / 12
102  Andrzej Nagwizda         Kraków              80 ( 79.58)    955 / 12
103  Karolina Matysiak        Kraków              79 ( 78.58)    943 / 12
104  Tomasz Szepczyński       Kraków              78 ( 78.17)    938 / 12
105  Marek Kocikowski         Ostróda             77 ( 77.08)    925 / 12
106  Krzysztof Kruk           Łódź                76 ( 75.75)    909 / 12
107  Jolanta Kruk             Łódź                76 ( 75.58)    907 / 12
108  Jacek Cichecki           Józefów             72 ( 72.33)    868 / 12
109  Jadwiga Szkudlarek       Pabianice           65 ( 65.08)    781 / 12
110  Karol Jankowski          Warszawa            62 ( 61.75)    741 / 12
111  Artur Gawroński          Halinów            112 (112.00)   1232 / 11
112  Tomasz Łagutko           Ośno                99 ( 98.73)   1086 / 11
113  Joanna Musiał            Słupsk              90 ( 90.45)    995 / 11
114  Michał Kołodziejczyk     Ostróda             88 ( 88.09)    969 / 11
115  Beata Próchniak          Bielsko Biała       84 ( 84.09)    925 / 11
116  Wieńczysław Syguda       Częstochowa         81 ( 81.00)    891 / 11
117  Szymon Pobudkiewicz      Warszawa            81 ( 80.91)    890 / 11
118  Mariusz Rogalski         Iława               78 ( 78.27)    861 / 11
119  Bartłomiej Kozłowski     Radom               72 ( 72.27)    795 / 11
120  Małgorzata Czart         Olsztyn             70 ( 70.18)    772 / 11
     Grzegorz Roszak          Poznań              70 ( 70.18)    772 / 11
122  Andrzej Bobik            Chojnów             69 ( 68.82)    757 / 11
123  Slawomir Zieliński       Lębork              68 ( 68.45)    753 / 11
124  Tadeusz Szemryk          Słupsk              60 ( 59.64)    656 / 11
125  Anna Peschak             Kraków              54 ( 53.55)    589 / 11
126  Katarzyna Steglińska     Częstochowa         53 ( 53.00)    583 / 11
127  Sylwia Hardej            Szczecin            92 ( 91.80)    918 / 10
128  Ewa Strzelczyk           Warszawa            83 ( 82.50)    825 / 10
129  Magdalena Skowrońska     Szczecin            81 ( 81.10)    811 / 10
130  Zbigniew Kosewski        Szczecin            63 ( 63.10)    631 / 10
131  Małgorzata Kołodziejczyk Ostróda             62 ( 62.10)    621 / 10
132  Jacek Panek              Warszawa            97 ( 97.22)    875 / 9
133  Magdalena Podlaska       Warszawa            90 ( 90.44)    814 / 9
134  Michał Czyż              Łódź                64 ( 64.33)    579 / 9
135  Paula Nowak              Szczecin            63 ( 63.00)    567 / 9
136  Jacek Gasik              Warszawa           119 (118.75)    950 / 8
137  Lucjan Boroś             Gdańsk             100 ( 99.63)    797 / 8
138  Jacek Baltyn             Suchedniów          91 ( 90.88)    727 / 8
139  Jacek Taczalski          Szczecin            90 ( 90.38)    723 / 8
140  Jacek Wszyndybył         Chojnów             63 ( 62.50)    500 / 8
141  Małgorzata Pluszyńska    Jasienica           59 ( 59.00)    472 / 8
142  Damian Korsak            Gorzów Wlkp.       123 (122.71)    859 / 7
143  Janusz Kasza             Kraków             101 (100.86)    706 / 7
144  Małgorzata Koprowska     Pabianice           98 ( 98.43)    689 / 7
145  Andrzej Stańczyk         Kraków              98 ( 98.29)    688 / 7
146  Wojciech Zieliński       Szczecin            96 ( 96.43)    675 / 7
147  Czesław Kozak            Częstochowa         93 ( 93.43)    654 / 7
148  Jarosław Soborak         Warszawa            92 ( 91.71)    642 / 7
149  Zdzisław Parnicki        Słupsk              84 ( 84.29)    590 / 7
150  Jerzy Siadak             Szczecin            83 ( 83.43)    584 / 7
151  Joanna Brychcy           Katowice            71 ( 71.00)    497 / 7
152  Adam Sulejewski          Kraków              69 ( 68.86)    482 / 7
153  Kamil Kozłowski          Częstochowa         66 ( 65.57)    459 / 7
154  Sylwia Buks              Warszawa            57 ( 57.00)    399 / 7
155  Bartosz Skórniewski      Warszawa           119 (118.67)    712 / 6
156  Ewa Czerwoniec           Warszawa           110 (109.67)    658 / 6
157  Michał Krzemień          Kraków             109 (108.67)    652 / 6
158  Grzegorz Kulawiak        Warszawa           107 (107.00)    642 / 6
159  Mikołaj Bednarek         Warszawa           104 (104.17)    625 / 6
160  Krzysztof Duda           Pszczyna           103 (102.50)    615 / 6
161  Jagoda Żbikowska         Warszawa            94 ( 94.33)    566 / 6
162  Wojciech Jacyno          Warszawa            88 ( 88.17)    529 / 6
163  Karol Tokarczyk          Warszawa            86 ( 86.17)    517 / 6
164  Robert Nowak             Gorzów Wlkp         73 ( 73.00)    438 / 6
165  Kacper Jachowicz         Żyrardów            69 ( 69.00)    414 / 6
166  Robert Buciak            Szczecin            68 ( 67.83)    407 / 6
167  Mariusz Sobania          Ośno Lub.           53 ( 53.17)    319 / 6
168  Arek Sółkowski           Ostróda             53 ( 53.00)    318 / 6
169  Krzysztof Dalka          Bytów               52 ( 52.00)    312 / 6
170  Paweł Gudaczewski        Ostróda             50 ( 50.33)    302 / 6
171  Przemysław Szczepaniak   Szczecin            50 ( 50.00)    300 / 6
172  Grzegorz Marek           Warszawa           124 (124.40)    622 / 5
173  Marzena Szulc            Szczecin           110 (110.00)    550 / 5
174  Agnieszka Stefaniuk      Warszawa            90 ( 90.00)    450 / 5
     Piotr Jakubiak           Żyrardów            90 ( 90.00)    450 / 5
176  Krzysztof Waberski       Łódź                78 ( 77.80)    389 / 5
177  Piotr Tymoszuk           Warszawa            76 ( 75.60)    378 / 5
178  Joanna Kula              Częstochowa         75 ( 74.80)    374 / 5
179  Danuta Zyśko             Warszawa            74 ( 74.40)    372 / 5
180  Justyna Syrek            Częstochowa         72 ( 71.60)    358 / 5
181  Marzena Poklikajew       Pruszków            64 ( 64.40)    322 / 5
182  Elżbieta Paszkowska      Warszawa            56 ( 56.40)    282 / 5
183  Edyta Gomułka            Częstochowa         51 ( 50.80)    254 / 5
184  Michał Elmerych          Szczecin           105 (105.00)    420 / 4
185  Krzysztof Białecki       Warszawa            79 ( 79.00)    316 / 4
186  Piotr Michałek           Warszawa            76 ( 76.00)    304 / 4
187  Dorota Kucharska         Warszawa            72 ( 71.50)    286 / 4
188  Ireneusz Sołoniewicz     Pułtusk             71 ( 71.00)    284 / 4
189  Stanisław Gajos          Strzelno            54 ( 53.50)    214 / 4
190  Wojciech Łysak           Sosnowiec           50 ( 50.25)    201 / 4
191  Artur Tyl                Częstochowa         50 ( 50.00)    200 / 4
192  Paweł Wąsowicz           Szczecin           117 (116.67)    350 / 3
     Lech Rawski              Kraków             117 (116.67)    350 / 3
194  Edward Salamon           Bytom               95 ( 94.67)    284 / 3
195  Jarosław Kordalski       Lublin              93 ( 93.33)    280 / 3
196  Joanna Krzeszewska       Łódź                92 ( 92.00)    276 / 3
197  Sławomir Budek           Warszawa            87 ( 87.00)    261 / 3
198  Elżbieta Kukla           Częstochowa         85 ( 85.33)    256 / 3
199  Michał Maciątek          Warszawa            57 ( 57.33)    172 / 3
200  Miłosz Borowski          Bielsko Biała       55 ( 55.33)    166 / 3
201  Iwo Sobczyk              Bielsko Biała       55 ( 54.67)    164 / 3
     Eryk Białecki            Warszawa            55 ( 54.67)    164 / 3
203  Marek Penszko            Warszawa            54 ( 54.00)    162 / 3
204  Marek Wojtczak           Piastów             51 ( 51.00)    153 / 3
205  Adam Winiczenko          Warszawa            50 ( 50.33)    151 / 3
206  Joanna Słapińska         Olsztyn             50 ( 50.00)    150 / 3
207  Bartek Kaczanowski       Szczecin           150 (150.00)    300 / 2
208  Irena Rokosz             Bielsko Biała      118 (117.50)    235 / 2
209  Mirosław Rokosz          Bielsko Biała      100 (100.00)    200 / 2
210  Izabela Kraj             Warszawa            61 ( 61.00)    122 / 2
211  Tina Policińska          Częstochowa         58 ( 58.00)    116 / 2
212  Izabela Dudek            Częstochowa         55 ( 54.50)    109 / 2
213  Piotr Śmietanka          Warszawa            52 ( 52.00)    104 / 2
     Marcin Pomorski          Warszawa            52 ( 52.00)    104 / 2
     Damian Więciorkowski     Częstochowa         52 ( 52.00)    104 / 2
216  Witold Gwóźdź            Warszawa            51 ( 51.00)    102 / 2
217  Grzegorz Orzeł           Nowe Miasto Lub.    51 ( 50.50)    101 / 2
218  Sylwia Skokowska         Chojnów             50 ( 50.00)    100 / 2
     Agnieszka Zuziak         Kraków              50 ( 50.00)    100 / 2
     Ewa Gajkowska            Warszawa            50 ( 50.00)    100 / 2
221  Anna Szczotka            Bielsko Biała      150 (150.00)    150 / 1
     Izabela Estko            Częstochowa        150 (150.00)    150 / 1
     Marzena Wasiluk          Szczecin           150 (150.00)    150 / 1
     Magdalena Majos          Warszawa           150 (150.00)    150 / 1
     Jerzy Giersz             Szczecin           150 (150.00)    150 / 1
     Maria Majos              Warszawa           150 (150.00)    150 / 1
227  Jolanta Hoffmann         Kraków              69 ( 69.00)     69 / 1
     Magdalena Wanot          Warszawa            69 ( 69.00)     69 / 1
229  Edward Puchałka          Bielsko Biała       68 ( 68.00)     68 / 1
230  Krzysztof Sobolewski     Piastów             67 ( 67.00)     67 / 1
231  Andrzej Szkocki          Szczecin            66 ( 66.00)     66 / 1
232  Jarosław Puchałka        Bielsko Biała       65 ( 65.00)     65 / 1
233  Małgorzata Koczorowska   Gorzów Wlkp.        63 ( 63.00)     63 / 1
234  Małgorzata Rawska        Kraków              57 ( 57.00)     57 / 1
235  Joanna Ćwiertka          Kraków              50 ( 50.00)     50 / 1
     Barbara Graczykowska     Łódź                50 ( 50.00)     50 / 1
     Rafał Tyc                Bielsko Biała       50 ( 50.00)     50 / 1
     Dorota Szmidt            Łódź                50 ( 50.00)     50 / 1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie