Piastów18
maja
Piastów 18 maja XII Otwarte Mistrzostwa Piastowa
Załęcze23
maja
Załęcze 23-25 maja III Klubowe Mistrzostwa Polski
Zabrze30
maja
Zabrze 30 maja V Mistrzostwa Polski Szkół Ponadgimnazjalnych
„Macaki” Warszawa ponownie Mistrzem Polski23 - 25 maja 2008 — III Klubowe Mistrzostwa PolskiInformacjeRelacjaWynikiHHRundyRanking
galeria

III Klubowe Mistrzostwa PolskiZałęcze, 23 - 25 maja 2008

Konkurs Relacja z turnieju


„Macaki” Warszawa ponownie Mistrzem PolskiW III Klubowych Mistrzostwach Polski, które tym razem odbyły się w Załęczu, uczestniczyło osiem klubów. Emocje w walce o złoto towarzyszyły nam tym razem aż do ostatniego pojedynku, choć dwie rundy przed końcem wydawało się, że złoto ma już niemal pewne krakowski Ghost. Okazało się jednak, że krakowska ekipa nie utrzymała pomyślnej passy i przegrała dwie ostatnie rundy, w tym ostatnią, kluczową, z Macakami z Warszawy, 4:8. Warto wspomnieć, że po zakończeniu 3 z 4 gier ostatniej rundy, toczył się ostatni pojedynek pomiędzy Pawłem JackowskimŁukaszem Bobowskim — i wynik tego pojedynku decydował o końcowym zwycięstwie. Partia była wyrównana, jednak rzut na taśmę Pawła przypieczętował tryumf Warszawy. Jedna wygrana więcej dałaby Ghostowi złoto, a tak, pomimo równej ilości zwycięstw i punktów — złoto przypadło Macakom, a zadecydowały małe punkty, których w 84 grach o 503 więcej zdobyli właśnie warszawiacy. Macaki (S.Rydzik, P.Jackowski, K.Koisar, M.Margalski, M.Reda) obroniły tym samym tytuł sprzed roku, a krakowskiemu Ghostowi (K.Górka, J.Górka, M.Sulejewska, S.Kucia, Ł.Bobowski) pozostał niedosyt, ale przede wszystkim również cenne srebro. Brąz wywalczył Górnośląski Klub Scrabble (L.Stecuła, D.Puton, M.Rzychoń, M.Salamon, J.Nalepa). Oprócz codziennych zmagań scrabblowych odbyło się wspólne ognisko, rozgrywki sportowe (głównie piłkarskie — mecz Północ-Południe — fragmenty w galerii zdjęć). Drugiego dnia odbyła się również belgijka, którą wygrał Paweł Jackowski. Warto tu nadmienić, że w przypadku pierwszej części belgijki pojawiały się składy, których nie chciałby otrzymać żaden scrabblista i w pewnym momencie nie było możliwości ruchu.
Wszyscy uczestnicy spędzili więc długi majowy weekend w miłej atmosferze w urokliwym leśnym ośrodku nad Wartą. Zapraszamy już teraz wszystkie kluby do walki o tytuł w przyszłorocznych mistrzostwach.
relacja: Karol Wyrębkiewicz
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
II Klubowe Mistrzostwa Polski
Klubowe Mistrzostwa Polski


Rodzaj turniejuzamknięty (turniej dla drużyn reprezentujących działające i zarejestrowane w PFS kluby scrabble -
Sposób rozgrywania7 rund - "każdy z każdym" - w każdej rundzie 3 serie spotkań
Opis systemu rozgrywek
Miejsce rozgrywekOśrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy ZHP
"Nadwarciański Gród"
Załęcze Wielkie 89
tel./fax +48 43 841 20 81 wew 1
tel. +48 43 841 28 25
Obrońca tytułu"Macaki" Warszawa
SędziaKarol Wyrębkiewicz
HarmonogramPełen harmonogram zostanie podany po zamknięciu zgłoszeń i ustaleniu systemu rozgrywek
22.05.08 (piątek) godz. 11:00
— rozgrywki I dnia
23.05.08 (sobota) godz. 9:00
- rozgrywki II dnia
24.05.08 (niedziela) godz. 9:00
- rozgrywki III dnia
Wpisowe- członkowie PFS z aktualnie opłaconymi składkami — 30 zł
— pozostałe osoby — 45 zł
DojazdMapka i opisy dojazdu (PKP, PKS, własne auto)
WyżywienieNa miejscu
NoclegiNa miejscu. Pełne wyżywienie i nocleg — ok. 50 zł za dzień
NagrodyMedale i nagrody pieniężne
Dodatkowe atrakcjeRóżne:)
Organizatorzylska Federacja Scrabble  pfs@pfs.org.pl
SponsorzyPolska Federacja Scrabble


Ostateczna lista zgłoszonych klubów:
1. OSPS Anagram Ostróda
2. Łódzki Klub Miłośników Scrabble
3. WKS "Siódemka" Wrocław
4. Macaki Warszawa
5. Górnośląski Klub Scrabble
6. Ghost Kraków
7. "Blank" Szczecin
8. "Same Premie" Gorzów Wlkp.
Wyniki turnieju III Klubowe Mistrzostwa Polski (drużynowo)

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP 3 kryterium
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- -------- ------------
  1 Klub            Macaki               Warszawa               540.07      5.0       48     3682       12   32465
  2 Klub            Ghost                Kraków                 544.88      5.0       48     3690       12   31962
  3 Klub            Górnoślaski Klub Scrabble Katowice          514.63      4.5     44,5     3648        5
  4 Klub            BLANK                Szczecin               491.90      4.0       42     3618        0
  5 Klub            WKS Siódemka         Wrocław                493.05      3.5     47,5     3568       11
  6 Klub            Łódzki Klub Miłośników Scrabble Łódź        504.94      2.5       37     3458      -10
  7 Klub            OSPS Anagram         Ostróda                480.64      2.0       34     3409      -16
  8 Klub            Same Premie          Gorzów Wielkopolski    491.50      1.5       35     3368      -14
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju III Klubowe Mistrzostwa Polski (drużynowo)



	Klub Ghost 544.88 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Klub           OSPS Anagram          480.64 +   8:   4  531
    2     1 Klub           Same Premie           491.50 +   8:   4  542
    3     1 Klub           BLANK                 491.90 +   7:  5  542
    4     1 Klub           WKS Siódemka          493.05 +   7:  5  543
    5     1 Klub           Łódzki Klub Miłośników Scrabble  504.94 +   9:   3  555
    6     1 Klub           Górnoślaski Klub Scrabble  514.63 -   5:  7  465
    7     1 Klub           Macaki                540.07 -    4:  8  490
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    3668  /  7 524.00




	Klub Macaki 540.07 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Klub           Same Premie           491.50 +   8:   4  542
    2     2 Klub           OSPS Anagram          480.64 +   8:   4  531
    3     2 Klub           WKS Siódemka          493.05 +   7:  5  543
    4     2 Klub           BLANK                 491.90 -   5:  7  442
    5     2 Klub           Górnoślaski Klub Scrabble  514.63 -   5:  7  465
    6     2 Klub           Łódzki Klub Miłośników Scrabble  504.94 +   7:  5  555
    7     1 Klub           Ghost                 544.88 +   8:   4  595
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    3673  /  7 524.71




	Klub Górnoślaski Klub Scrabble 514.63 Katowice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Klub           BLANK                 491.90 -   5:  7  442
    2     3 Klub           WKS Siódemka          493.05 +  7,5:   4,5  543
    3     3 Klub           OSPS Anagram          480.64 =   6:  6  481
    4     3 Klub           Same Premie           491.50 -   5:  7  442
    5     2 Klub           Macaki                540.07 +   7:  5  590
    6     1 Klub           Ghost                 544.88 +   7:  5  595
    7     2 Klub           Łódzki Klub Miłośników Scrabble  504.94 +   7:  5  555
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    3648  /  7 521.14




	Klub Łódzki Klub Miłośników Scrabble 504.94 Łódź

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Klub           WKS Siódemka          493.05 -    3:  9  443
    2     4 Klub           BLANK                 491.90 +   8:   4  542
    3     4 Klub           Same Premie           491.50 +   7:  5  542
    4     4 Klub           OSPS Anagram          480.64 =   6:  6  481
    5     1 Klub           Ghost                 544.88 -    3:  9  495
    6     2 Klub           Macaki                540.07 -   5:  7  490
    7     2 Klub           Górnoślaski Klub Scrabble  514.63 -   5:  7  465
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    3458  /  7 494.00




	Klub WKS Siódemka 493.05 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Klub           Łódzki Klub Miłośników Scrabble  504.94 +   9:   3  555
    2     3 Klub           Górnoślaski Klub Scrabble  514.63 -  4,5:  7,5  465
    3     2 Klub           Macaki                540.07 -   5:  7  490
    4     1 Klub           Ghost                 544.88 -   5:  7  495
    5     3 Klub           OSPS Anagram          480.64 +   11:   1  531
    6     3 Klub           Same Premie           491.50 +   7:  5  542
    7     3 Klub           BLANK                 491.90 =   6:  6  492
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    3570  /  7 510.00




	Klub BLANK 491.90 Szczecin

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Klub           Górnoślaski Klub Scrabble  514.63 +   7:  5  565
    2     4 Klub           Łódzki Klub Miłośników Scrabble  504.94 -    4:  8  455
    3     1 Klub           Ghost                 544.88 -   5:  7  495
    4     2 Klub           Macaki                540.07 +   7:  5  590
    5     4 Klub           Same Premie           491.50 =   6:  6  492
    6     4 Klub           OSPS Anagram          480.64 +   7:  5  531
    7     3 Klub           WKS Siódemka          493.05 =   6:  6  493
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    3621  /  7 517.29




	Klub Same Premie 491.50 Gorzów Wielkopolski      

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Klub           Macaki                540.07 -    4:  8  490
    2     1 Klub           Ghost                 544.88 -    4:  8  495
    3     4 Klub           Łódzki Klub Miłośników Scrabble  504.94 -   5:  7  455
    4     3 Klub           Górnoślaski Klub Scrabble  514.63 +   7:  5  565
    5     4 Klub           BLANK                 491.90 =   6:  6  492
    6     3 Klub           WKS Siódemka          493.05 -   5:  7  443
    7     4 Klub           OSPS Anagram          480.64 -    4:  8  431
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    3371  /  7 481.57




	Klub OSPS Anagram 480.64 Ostróda

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Klub           Ghost                 544.88 -    4:  8  495
    2     2 Klub           Macaki                540.07 -    4:  8  490
    3     3 Klub           Górnoślaski Klub Scrabble  514.63 =   6:  6  515
    4     4 Klub           Łódzki Klub Miłośników Scrabble  504.94 =   6:  6  505
    5     3 Klub           WKS Siódemka          493.05 -    1:  11  443
    6     4 Klub           BLANK                 491.90 -   5:  7  442
    7     4 Klub           Same Premie           491.50 +   8:   4  542
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    3432  /  7 490.29


Wyniki poszczególnych rund turnieju III Klubowe Mistrzostwa Polski (drużynowo)


Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Klub           Ghost                - Klub           OSPS Anagram           8:   4
   2 Klub           Macaki               - Klub           Same Premie            8:   4
   3 Klub           Górnoślaski Klub Scrabble - Klub           BLANK                  5:  7
   4 Klub           Łódzki Klub Miłośników Scrabble - Klub           WKS Siódemka            3:  9


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Klub           Ghost                - Klub           Same Premie            8:   4
   2 Klub           Macaki               - Klub           OSPS Anagram           8:   4
   3 Klub           Górnoślaski Klub Scrabble - Klub           WKS Siódemka           7,5:   4,5
   4 Klub           Łódzki Klub Miłośników Scrabble - Klub           BLANK                  8:   4


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Klub           Ghost                - Klub           BLANK                  7:  5
   2 Klub           Macaki               - Klub           WKS Siódemka           7:  5
   3 Klub           Górnoślaski Klub Scrabble - Klub           OSPS Anagram           6:  6
   4 Klub           Łódzki Klub Miłośników Scrabble - Klub           Same Premie            7:  5


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Klub           Ghost                - Klub           WKS Siódemka           7:  5
   2 Klub           Macaki               - Klub           BLANK                  5:  7
   3 Klub           Górnoślaski Klub Scrabble - Klub           Same Premie            5:  7
   4 Klub           Łódzki Klub Miłośników Scrabble - Klub           OSPS Anagram           6:  6


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Klub           Ghost                - Klub           Łódzki Klub Miłośników Scrabble   9:   3
   2 Klub           Macaki               - Klub           Górnoślaski Klub Scrabble   5:  7
   3 Klub           WKS Siódemka         - Klub           OSPS Anagram           11:   1
   4 Klub           BLANK                - Klub           Same Premie            6:  6


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Klub           Ghost                - Klub           Górnoślaski Klub Scrabble   5:  7
   2 Klub           Macaki               - Klub           Łódzki Klub Miłośników Scrabble   7:  5
   3 Klub           WKS Siódemka         - Klub           Same Premie            7:  5
   4 Klub           BLANK                - Klub           OSPS Anagram           7:  5


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Klub           Ghost                - Klub           Macaki                  4:  8
   2 Klub           Górnoślaski Klub Scrabble - Klub           Łódzki Klub Miłośników Scrabble   7:  5
   3 Klub           WKS Siódemka         - Klub           BLANK                  6:  6
   4 Klub           Same Premie          - Klub           OSPS Anagram            4:  8
Lista rankingowa na dzień 31-05-2008

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Kazimierz.J Merklejn           Szczecin             146.60  28881  197
   2 Mariusz Skrobosz               Warszawa             145.30  28915  199
   3 Mariusz Wrześniewski           Kraków               144.94  24785  171
   4 Tomasz Zwoliński               Skierdy              144.40  27291  189
   5 Stanisław Rydzik               Warszawa             144.07  28093  195
   6 Marcin Mroziuk                 Warszawa             143.71  14515  101
   7 Dawid Pikul                    Poznań               140.91  27054  192
   8 Sławomir Kucia                 Kraków               140.79  10841   77
   9 Marek Syczuk                   Warszawa             140.65  23630  168
  10 Michał Makowski                Warszawa             140.33   6876   49
  11 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             139.88  13289   95
  12 Dariusz Kosz                   Nysa                 139.50  27760  199
  13 Szymon Fidziński               Warszawa             139.21  13503   97
  14 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 138.73  27746  200
  15 Mateusz Żbikowski              Warszawa             138.53  27152  196
  16 Justyna Górka                  Kraków               138.50  26453  191
  17 Krzysztof Obremski             Legnica              138.45  27552  199
  18 Piotr Pietuchowski             Białystok            138.39  27678  200
  19 Grzegorz Święcki               Białystok            137.88   9376   68
  20 Jędrzej Florek                 Bydgoszcz            137.87   4136   30
  21 Krzysztof Mówka                Warszawa             137.14  24686  180
  22 Filip Sosin                    Warszawa             137.01  12468   91
  23 Andrzej Oleksiak               Ostróda              136.91  26012  190
  24 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      136.37   5864   43
  25 Kamil Górka                    Kraków               135.84  26761  197
  26 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       135.50  26964  199
  27 Joanna Juszczak                Warszawa             135.46  11379   84
  28 Andrzej Kowalski               Gdańsk               135.26  26105  193
  29 Dariusz Dzierża                Kraków               135.02   5806   43
  30 Miłosz Wrzałek                 Reda                 134.97  26049  193
  31 Michał Trumpus                 Wrocław              134.82  15370  114
  32 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  134.82  23459  174
  33 Aleksander Puchalski           Włocławek            134.18  15968  119
  34 Radosław Konca                 Warszawa             134.08  12067   90
  35 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             134.01  26803  200
  36 Paweł Jackowski                Warszawa             133.97  24918  186
  37 Wojciech Zemło                 Łódź                 133.75  25412  190
  38 Maciej Czupryniak              Milanówek            133.15  14247  107
  39 Wojciech Sołdan                Rumia                132.91  26582  200
  40 Dariusz Puton                  Ruda Śląska          132.69  25875  195
  41 Michał Alabrudziński           Włocławek            132.36  20383  154
  42 Robert Kamiński                Warszawa             132.29  25136  190
  43 Marek Salamon                  Bytom                132.21  15997  121
  44 Mariusz Margalski              Pieczyska            132.01  24950  189
  45 Tomasz Ciejka                  Kraków               131.94  16229  123
  46 Przemysław Herdzina            Kraków               131.77  25432  193
  47 Dariusz Banaszek               Warszawa             131.62   5133   39
  48 Irena Sołdan                   Rumia                131.20  24797  189
  49 Bartosz Morawski               Gliwice              131.18  10101   77
  50 Rafał Lenartowski              Gdynia               130.93  25925  198
  51 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             130.75  14906  114
  52 Marek Reda                     Wołomin              130.57  25723  197
  53 Jarosław Kamienik              Słupsk               130.24   4428   34
  54 Rafał Dąbrowski                Ostróda              130.13  23424  180
  55 Filip Warzecha                 Gdynia               130.00  22880  176
  56 Jacek Gasik                    Warszawa             129.33   3880   30
  57 Łukasz Bobowski                Suchedniów           129.33  18882  146
  58 Jakub Zaryński                 Świnoujście          129.26  16158  125
  59 Paweł Janaś                    Głogów               128.98  23604  183
  60 Ewa Ciszewska                  Katowice             128.86  25127  195
  61 Kamil Nawrocki                 Bydgoszcz            128.73  24716  192
  62 Przemysław Rybicki             Otwock               128.65  16339  127
  63 Andrzej Rechowicz              Katowice             128.16  24350  190
  64 Piotr Szałkiewicz              Wrocław              127.89  13940  109
  65 Andrzej Słapiński              Warszawa             127.37   5477   43
  66 Marek Roszak                   Poznań               127.17  24543  193
  67 Dawid Adamczyk                 Wodzisław Śląski     127.05   7242   57
  68 Sergiusz Puchalski             Włocławek            127.03   3938   31
  69 Łukasz Bryła                   Mielec               126.94  18025  142
  70 Jarosław Puchalski             Łódź                 126.76  21549  170
  71 Maciej Michalak                Łódź                 126.73  21925  173
  72 Łukasz Kozub                   Brzesko              126.71   3928   31
  73 Piotr Rosół                    Warszawa             126.67  20394  161
  74 Jakub Szymczak                 Łódź                 126.59  13672  108
  75 Kuba Koisar                    Warszawa             126.54  25308  200
  76 Artur Irzyk                    Kraków               126.28  24499  194
  77 Małgorzata Sulejewska          Kraków               126.02  23692  188
  78 Jakub Nalepa                   Gliwice              126.01  21295  169
  79 Andrzej Rakoczy                Kraków               126.00   7560   60
  80 Marek Róziecki                 Rybnik               125.97   4913   39
  81 Mariusz Sylwestrzuk            Warszawa             125.93  24431  194
  82 Ryszard Dębski                 Biała Podlaska       125.75  14713  117
  83 Tomasz Suchanek                Wrocław              125.57  24989  199
  84 Michał Waszkiewicz             Warszawa             125.17   7886   63
  85 Jan Kozłowski                  Kraków               125.02  16002  128
  86 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             124.82  24339  195
  87 Katarzyna Małek                Mielec               124.67   5984   48
  88 Marta Szeliga-Frynia           Warszawa             124.61  10218   82
  89 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              124.43  24140  194
  90 Artur Koszel                   Warszawa             124.31  24364  196
  91 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            123.93  24415  197
  92 Janusz Kaczor                  Międzyrzec Podl.     123.58   8774   71
  93 Sławomir Buk                   Gliwice              123.47   7408   60
  94 Krzysztof Langiewicz           Ostróda              123.45  24072  195
  95 Maciej Perzyński               Piła                 123.39  11845   96
  96 Bogusław Szyszka               Oława                123.29   9740   79
  97 Maciej Rzychoń                 Katowice             123.19  16384  133
  98 Rafał Wesołowski               Warszawa             122.86  24573  200
  99 Małgorzata Deszczyńska         Milanówek            122.52   5146   42
 100 Katarzyna Sołdan               Rumia                122.39  23377  191
 101 Robert Głowacki                Łódź                 122.35  18108  148
 102 Łukasz Szałkiewicz             Wrocław              122.25  15892  130
 103 Aleksandra Merklejn-Kaczanowska Szczecin             122.19  14907  122
 104 Jarosław Michalak              Łódź                 122.13  13556  111
 105 Mirosław Uglik                 Warszawa             121.87  11578   95
 106 Rafał Matczak                  Milanówek            121.85  15353  126
 107 Tomasz Ruta                    Warszawa             121.83  13158  108
 108 Dariusz Maciejuk               Warszawa             121.64  13867  114
 109 Arkadiusz Biegun               Kraków               120.84  10392   86
 110 Leszek Stecuła                 Bytom                120.79   4590   38
 111 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  120.78  17755  147
 112 Adam Szukalski                 Coventry [W. Bryt.]  120.58   6632   55
 113 Michał Ozimiński               Łódź                 120.49  22411  186
 114 Adam Klimont                   Wałcz                120.35  22145  184
 115 Dariusz Kuć                    Stargard Szczecińsk  120.24  24048  200
 116 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             120.13  14055  117
 117 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       120.09  18734  156
 118 Karol Waniek                   Wrocław              119.96   8157   68
 119 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            119.85  22771  190
 120 Mariusz Grodek                 Olsztyn              119.67   8616   72
 121 Daniel Janus                   Wąchock              119.56  21760  182
 122 Agnieszka Krupka               Krosno               119.24  15859  133
 123 Andrzej Gostomski              Łódź                 119.17   5720   48
 124 Grzegorz Pukniel               Lublin               119.14  21683  182
 125 Michał Lipka                   Mielec               119.10  10362   87
 126 Walenty Siemaszko              Lipiany              119.09  11552   97
 127 Beata Wiączkowska              Wrocław              119.09  11909  100
 128 Grzegorz Wilk                  Kraków               119.05   5000   42
 129 Ewa Żbikowska                  Warszawa             118.68   4866   41
 130 Janusz Krupiński               Bytom                118.49  12797  108
 131 Jerzy Matyasik                 Kraków               118.46  22982  194
 132 Grzegorz Kurowski              Warszawa             118.31  16682  141
 133 Marek Dudkiewicz               Milanówek            118.15  22330  189
 134 Dorota Zielińska               Piaseczno            117.92   5660   48
 135 Artur Tomczyk                  Piła                 117.89   7781   66
 136 Piotr Jakubiak                 Żyrardów             117.63   7999   68
 137 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         117.60  17287  147
 138 Paweł Kowalski                 Kutno                117.42  13034  111
 139 Michał Szymkowski              Wrocław              117.39   4813   41
 140 Mariusz Kubicki                Inowrocław           117.38  14086  120
 141 Łukasz Mycio                   Górowo Iławeckie     117.33   7861   67
 142 Piotr Adamczyk                 Tarnów               117.24  19697  168
 143 Anna Kowalska-Demczyszyn       Bielsko Biała        117.22  19107  163
 144 Bartosz Orłowski               Bytom                116.95  22571  193
 145 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           116.79  22423  192
 146 Zdzisław Szota                 Warszawa             116.68  19136  164
 147 Łukasz Święcki                 Białystok            116.51   5942   51
 148 Andrzej Tyczyno                Bydgoszcz            116.45  14905  128
 149 Anna Niedzielko                Szczecin             116.39   8380   72
 150 Jolanta Chłopińska             Wałcz                116.29  22212  191
 151 Sławomir Piotrowski            Biała Podlaska       116.26  22322  192
 152 Bogusław Puchalski             Włocławek            116.20  14293  123
 153 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             116.17  22654  195
 154 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       116.07  10330   89
 155 Stanisław Gasik                Warszawa             116.06  12302  106
 156 Renata Kowalska                Bielsko Biała        116.05  17176  148
 157 Magdalena.Maja Rusak           Poznań               115.96   6262   54
 158 Wojciech Morawski              Gliwice              115.80   4053   35
 159 Jarosław Żuliński              Szczecin             115.77   3589   31
 160 Beata Piotrowska               Łódź                 115.72  21987  190
 161 Jacek Pietruszka               Kraków               115.65  13300  115
 162 Teresa Fortuna                 Lubin                115.54   4044   35
 163 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  115.53   4159   36
 164 Krzysztof Leśniak              Kraków               115.45  11430   99
 165 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  115.44  22627  196
 166 Anita Bruska                   Gdynia               115.30   8417   73
 167 Marcin Skowron                 Zabrze               115.30   9685   84
 168 Tomasz Łapka                   Opole                115.12  14965  130
 169 Małgorzata Jóźwiak             Iława                115.02  22084  192
 170 Jarosław Sobczak               Warszawa             114.98  22307  194
 171 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              114.90   6894   60
 172 Anna Stefańska                 Łódź                 114.86  22628  197
 173 Dorota Maciejuk                Warszawa             114.82  12401  108
 174 Jan Ziółkowski                 Rumia                114.53   4123   36
 175 Remigiusz Skwarek              Bydgoszcz            114.52   3779   33
 176 Krzysztof Bukowski             Milanówek            114.43   6065   53
 177 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  114.41  10411   91
 178 Mirosław Konsik                Gdańsk               114.41   3661   32
 179 Marta Dobrzańska               Kraków               114.39  15672  137
 180 Przemysław Pok                 Szczecin             114.22   4112   36
 181 Marek Rogalski                 Warszawa             114.16  17580  154
 182 Bogdan Kozłowski               Białystok            114.08  10267   90
 183 Grzegorz Wiączkowski           Wrocław              114.03   6842   60
 184 Halina Roszak                  Poznań               113.93  19482  171
 185 Dorota Kuć                     Stargard Szczecińsk  113.80  18890  166
 186 Jolanta Kosmowska              Warszawa             113.73  11487  101
 187 Andrzej Grabiński              Suchedniów           113.65   8865   78
 188 Tomasz Górka                   Łęczna               113.61   9884   87
 189 Joanna Stępień                 Katowice             113.46   5446   48
 190 Paweł Frynia                   Konstantynów Łódzki  113.45   6353   56
 191 Piotr Domański                 Łódź                 113.43   3403   30
 192 Dominik Piasecki               Słupsk               113.42  10775   95
 193 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            113.07  21709  192
 194 Ryszard Żydaczewski            Lubin                113.06   4070   36
 195 Sylwester Gryz                 Zabrze               112.50   4725   42
 196 Jarosław Olek                  Warszawa             112.48   4949   44
 197 Grzegorz Kulgawczuk            Biała Podlaska       112.35   9437   84
 198 Magdalena Kupczyńska           Szczecin             112.15  12337  110
 199 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    112.09   3587   32
 200 Rafał Skibicki                 Lębork               112.06  21068  188
 201 Krystyna Augustyniak           Łódź                 112.05   9412   84
 202 Agnieszka Jaśkiewicz           Czechowice-Dziedzice 111.84   8500   76
 203 Magdalena Kublik               Warszawa             111.50  21073  189
 204 Grzegorz Kwiecień              Kraków               111.24  17798  160
 205 Bogusław Książek               Szczecin             111.21  20129  181
 206 Sylwester Wójcik               Lublin               111.15   6780   61
 207 Daniel Tomczyk                 Piła                 111.05   4220   38
 208 Jan Lisiewski                  Piasutno             110.97   3995   36
 209 Tomasz Wiśniewski              Chełmża              110.94   3994   36
 210 Katarzyna Rosiek               Kraków               110.94  13646  123
 211 Piotr Łasowski                 Gdańsk               110.94   5658   51
 212 Joanna Ostrowska               Warszawa             110.90  21181  191
 213 Teresa Zalewska                Racibórz             110.70  12288  111
 214 Alina Białobrzewska            Gdynia               110.45  14469  131
 215 Robert Soszka                  Warszawa             110.43   5632   51
 216 Tomasz Sienkiewicz             Białogard            110.43  15460  140
 217 Radosław Sowiński              Warszawa             110.39   7286   66
 218 Lucyna Śniadach                Rumia                110.34  10813   98
 219 Patrycja Śliwińska             Szczecin             110.33  22066  200
 220 Andrzej Kroc                   Łódź                 110.30  10368   94
 221 Mikołaj Fidziński              Dębica               110.27   6837   62
 222 Paweł Jędryka                  Tarnów               110.03   3961   36
 223 Weronika Rudnicka              Ustka                109.85  16148  147
 224 Andrzej Przybyłowicz           Warszawa             109.82  10213   93
 225 Joanna Brychcy                 Katowice             109.74  18326  167
 226 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            109.71  21943  200
 227 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             109.71  13056  119
 228 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             109.71  20187  184
 229 Maciej Stolarczyk              Zator                109.65   4715   43
 230 Michał Musielak                Bydgoszcz            109.42   3392   31
 231 Katarzyna Żuławska             Katowice             109.31  14319  131
 232 Sławomir Zabawa                Wałcz                109.08   7090   65
 233 Karolina Drabik                Skarżysko            108.79   6310   58
 234 Jerzy Luter                    Bytom                108.68  21519  198
 235 Piotr Szutenberg               Ustka                108.44  14206  131
 236 Anna Dłużniewska               Warszawa             108.08  13726  127
 237 Alicja Kosińska                Szczecin             107.92   8526   79
 238 Agnieszka Goniowska            Wrocław              107.71  14541  135
 239 Jerzy Tatarczuk                Warszawa             107.70   7647   71
 240 Leszek Jóźwik                  Szczecin             107.50   4515   42
 241 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             107.45  19770  184
 242 Bartosz Pięta                  Swarzędz             107.26   5041   47
 243 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               107.24  12761  119
 244 Małgorzata Puternicka          Gdańsk               107.20  18117  169
 245 Barbara Łukaszewicz            Wrocław              107.05  10170   95
 246 Wiesław Olewiński              Warszawa             107.04   8242   77
 247 Roman Figiel                   Zawichost            107.03   3960   37
 248 Małgorzata Sameryt             Warszawa             106.69  14083  132
 249 Maciej Kuczyński               Gdynia               106.54  12145  114
 250 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            106.52   5113   48
 251 Łukasz Baranowski              Reda                 106.52  10119   95
 252 Mariusz Makuch                 Zator                106.47   4578   43
 253 Tomasz Smulewicz               Łódź                 106.34   3722   35
 254 Michał Puchowski               Izbicko              106.30   4252   40
 255 Marianna Kozłowska             Białystok            105.93   8686   82
 256 Angelika Zmitrowicz            Szczecin             105.52   4432   42
 257 Grażyna Wesołowska             Łódź                 105.51  20996  199
 258 Henryk Ryś                     Warszawa             105.29   3580   34
 259 Anna Andrzejczuk               Milanówek            105.15   5047   48
 260 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             105.02   8822   84
 261 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         104.96  17108  163
 262 Monika Lewandowska             Warszawa             104.61   7218   69
 263 Michał Kolaj                   Ostróda              104.60  17887  171
 264 Grzegorz Bajer                 Łódź                 104.52  17768  170
 265 Paweł Morga                    Warszawa             104.36   3444   33
 266 Anna Swoboda                   Wałbrzych            104.34   3339   32
 267 Michał Garnowski               Pasłęk               103.94   3742   36
 268 Maria Grzegorzewska            Nowe Miasto Lubawsk  103.86   3739   36
 269 Tomasz Siwiński                Zawiercie            103.57  20092  194
 270 Iza Kraj                       Warszawa             103.43   9205   89
 271 Adam Janicki                   Łódź                 103.31  20352  197
 272 Danuta Langiewicz              Ostróda              103.27  20551  199
 273 Przemysław Pawlic              Wrocław              103.03  20400  198
 274 Monika Laskowska               Wrocław              103.03   7727   75
 275 Tomasz Żbikowski               Warszawa             103.00   6592   64
 276 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     102.97   8238   80
 277 Jacek Nowak                    Szczecin             102.93   5867   57
 278 Maurycy Machnio                Lipiany              102.86   3703   36
 279 Czesław Grajewski              Choroszcz            102.79   7401   72
 280 Urszula Solarska               Łódź                 102.63  19500  190
 281 Agata Kuć                      Stargard Szczeciński 102.59  15696  153
 282 Jarosław Karp                  Jędrzejów            102.51   9841   96
 283 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              102.17   3678   36
 284 Anna Gorszka-Bilska            Przecław             101.85   6111   60
 285 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           101.78  19339  190
 286 Krzysztof Sojka                Łódź                 101.54   7311   72
 287 Kazimierz Merklejn             Szczecin             101.52   8832   87
 288 Jacek Dec                      Pszczew              101.33   3648   36
 289 Ziemowit Pazda                 Wrocław              101.32  10943  108
 290 Marek Kocikowski               Ostróda              101.31   4863   48
 291 Rafał Stachowski               Police               101.10   8189   81
 292 Joanna Kubińska                Warszawa             101.05  10610  105
 293 Sławomir Długosz               Ostróda              100.68  15203  151
 294 Joanna Żłobicka                Wrocław              100.56  10257  102
 295 Ireneusz Kaczmarczyk           Gdańsk               100.43   8336   83
 296 Henryk Piotrowski              Lidzbark Warmiński   100.24   7217   72
 297 Ryszard Korpalski              Wrocław              100.17   7112   71
 298 Monika Rubinstein              Warszawa             100.17   3005   30
 299 Anna Arana                     Warszawa             100.03  19405  194
 300 Maciej Pilc                    Poznań                99.93   2998   30
 301 Bartłomiej Dalecki             Rumia                 99.25   5459   55
 302 Rafał  Wagnerowski             Tarnów                99.24   3771   38
 303 Elżbieta Święcka               Białystok             99.15   3867   39
 304 Aleksandra Łukaszewicz         Wrocław               98.81   6324   64
 305 Mariusz Michalski              Inowrocław            98.64   5721   58
 306 Damian Chabrowski              Lublin                98.30   4620   47
 307 Sławomir Szymański             Szczecin              98.05   3628   37
 308 Katarzyna Dębska               Ostróda               97.60  13761  141
 309 Danuta Połomska                Ostrów Wlkp.          97.17   8745   90
 310 Paweł Michalski                Ksawerów              96.63   5798   60
 311 Katarzyna Majewska             Lublin                96.60   5120   53
 312 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk                96.40   4627   48
 313 Mariusz Katzig                 Gdańsk                96.38   6650   69
 314 Jerzy Ciesielski               Łódź                  95.76   3256   34
 315 Wojciech Wróbel                Zator                 95.00   2850   30
 316 Jacek Cichecki                 Józefów               94.52  10586  112
 317 Tomasz Silny                   Gdynia                93.99   7707   82
 318 Krzysztof Kokot                Nowy Targ             93.90   3944   42
 319 Grażyna Kaczyńska              Łódź                  93.77   8158   87
 320 Andrzej Puchalski              Łódź                  93.26   3171   34
 321 Tomasz Lewiński                Wejherowo             93.09   4375   47
 322 Błażej Fidziński               Dębica                92.82   3156   34
 323 Maksymilian Kardas             Warszawa              92.58   2870   31
 324 Magdalena Szymala              Lublin                92.36   4064   44
 325 Zbigniew Stettner              Bielsko Biała         92.31   3231   35
 326 Rafał Świątek                  Wrocław               92.28   2953   32
 327 Krzysztof Kruk                 Łódź                  92.03   6074   66
 328 Szymon Stolarczyk              Zator                 91.85   3674   40
 329 Adam Kędzior                   Lublin                91.44   3109   34
 330 Justyna Szymendera             Ostrów Wlkp           91.15   4831   53
 331 Anna Pawłowska                 Opacz Kol.            91.06   3278   36
 332 Wojciech Obremski              Legnica               90.61   7521   83
 333 Anna Czarnecka                 Zgierz                90.09   3964   44
 334 Mateusz Gołębiewski            Łódź                  89.89   7461   83
 335 Natalia Połomska               Ostrów Wlkp           89.75   7988   89
 336 Bożena Guział                  Racibórz              89.37   3128   35
 337 Anna  Bogucka                  Wrocław               88.58   2746   31
 338 Radosław Więch                 Warszawa              88.55   9563  108
 339 Agnieszka Kozak                Gdynia                88.35   9453  107
 340 Radosław Pastusiak             Sulęcin               87.75   9126  104
 341 Piotr Szewczyk                 Skarżysko-Kamienna    87.23   3053   35
 342 Sandra Sekuła                  Szczecin              86.86   5733   66
 343 Dorota Patera                  Legnica               86.70   2601   30
 344 Agata Nawrocka                 Bydgoszcz             84.82   6786   80
 345 Agata Pastusiak                Sulęcin               84.50   8619  102
 346 Kamil Puton                    Ruda Śląska           84.42   2786   33
 347 Paweł Golubiński               Gdynia                84.33   8264   98
 348 Maciej Kuć                     Stargard Szczeciński  82.71  11580  140
 349 Jan Pawłowski                  Warszawa              81.72   3841   47
 350 Krystyna Puchalska             Łódź                  80.48   2656   33
 351 Krzysztof Zawadzki             Sampława              80.45   2494   31
 352 Alicja Bielecka                Poznań                79.71   2710   34
 353 Beata Sekuła                   Szczecin              79.67   3904   49
 354 Anna Lenartowska               Gdynia                78.89   6232   79
 355 Filip Dalecki                  Rumia                 78.73   3228   41
 356 Julia Solarska                 Łódź                  75.72   3483   46
 357 Jacek Jabłonowski              Iława                 74.52   2459   33
 358 Mateusz Pawlaczyk              Ostróda               74.50   2384   32
 359 Ewa Jóźwiak                    Iława                 73.95   6434   87
 360 Katarzyna Kochańska            Piastów               73.79   2509   34
 361 Paulina Naplocha               Racibórz              72.53   6745   93
 362 Blanka Zwolińska               Skierdy               66.36   2986   45




Poczekalnia na dzień 31-05-2008

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Jarosław Krzemiński            Tuchów               124.38   3607   29
   2 Iwona Kucia                    Kraków               122.41   3550   29
   3 Joanna Zadrożna                Szczecin             120.03   3481   29
   4 Błażej Fuczek                  Przeciszów            87.45   2536   29
   5 Piotr Dudczyk                  Przeciszów            86.69   2514   29
   6 Rafał Horoszko                 Przeciszów            78.55   2278   29
   7 Mirosław Dejna                 Sampława              59.45   1724   29
   8 Filip Klar                     Mielec               119.14   3336   28
   9 Ewa Fiszer-Włodarczyk          Wrocław               94.54   2647   28
  10 Zygmunt Skwarek                Katowice              90.36   2530   28
  11 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   80.21   2246   28
  12 Marcin Figiel                  Zawichost            127.33   3438   27
  13 Paweł Opyc                     Warszawa             104.37   2818   27
  14 Patryk Gadus                   Pszczew              139.25   3342   24
  15 Lucyna Korga                   Zabrze               125.71   3017   24
  16 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk  124.00   2976   24
  17 Mariusz Skrzypczyński          Reda                 122.96   2951   24
  18 Kamil Klinkosz                 Rumia                119.67   2872   24
  19 Maciej Mizgier                 Gdańsk               118.08   2834   24
  20 Tomasz Lempart                 Kraków               117.75   2826   24
  21 Damian Krężel                  Mielec               114.50   2748   24
  22 Marcela Wołowiec               Gdynia               111.88   2685   24
  23 Jacek Petrus                   Wrocław              109.29   2623   24
  24 Monika Sadurska                Warszawa             107.38   2577   24
  25 Leszek Kacprzyk                Katowice             106.50   2556   24
  26 Elżbieta Szuba                 Bytom Odrzański      105.25   2526   24
  27 Krzysztof Jaworski             Warszawa             104.96   2519   24
  28 Aleksander Puzyna              Warszawa             104.50   2508   24
  29 Krzysztof Kodzis               Inowrocław           104.12   2499   24
  30 Leszek Dobrowolski             Wrocław              104.08   2498   24
  31 Aleksandra Krencjasz           Łódź                 103.50   2484   24
  32 Magdalena Ochot                Katowice             100.38   2409   24
  33 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            100.12   2403   24
  34 Zbyszek Donarski               Wejherowo             99.71   2393   24
  35 Anna Lisiewska                 Piasutno              99.21   2381   24
  36 Jolanta Sylwestrzuk            Warszawa              99.17   2380   24
  37 Karol Sikora                   Trzyniec(Czechy)      98.96   2375   24
  38 Iwona Rutkowska                Warszawa              98.46   2363   24
  39 Waldemar Kaniewski             Sochaczew             98.17   2356   24
  40 Maria Jarosz                   Lublin                97.79   2347   24
  41 Martina Stefankowa             Hawierzów(Czechy)     95.46   2291   24
  42 Natalia Kosiba                 Warszawa              94.83   2276   24
  43 Małgorzata Sikora              Kraków                94.71   2273   24
  44 Anna Chybowska                 Sochaczew             93.79   2251   24
  45 Tomasz  Jedynak                Majków                93.29   2239   24
  46 Bartłomiej Sylwestrzuk         Warszawa              90.29   2167   24
  47 Dorota Kaniewska               Sochaczew             89.17   2140   24
  48 Janina Grajewska               Choroszcz             82.46   1979   24
  49 Grażyna Cieślikowska           Racibórz              82.17   1972   24
  50 Bartosz Klimczak               Mysiadło              81.08   1946   24
  51 Aldona Głośnicka               Ostróda               74.92   1798   24
  52 Beata Kozłowska                Białystok             74.33   1784   24
  53 Krzysztof Żurawski             Nowe Miasto Lubawsk  110.39   2539   23
  54 Agnieszka Grzelak              Łódź                 108.74   2501   23
  55 Magdalena Mroziuk              Warszawa              99.22   2282   23
  56 Urszula Behnke                 Iława                 95.39   2194   23
  57 Sławomir Rosochacz             Lublin                95.39   2194   23
  58 Grażyna Kula                   Sosnowiec             94.04   2163   23
  59 Paweł Szczekutek               Warszawa              92.70   2132   23
  60 Zdzisław Parnicki              Słupsk                91.96   2115   23
  61 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   90.87   2090   23
  62 Michał Sikora                  Trzyniec(Czechy)      86.09   1980   23
  63 Agnieszka Szczekutek           Warszawa              85.35   1963   23
  64 Michał Kowalski                Świętajno             83.57   1922   23
  65 Michał Mamoń                   Zator                 82.26   1892   23
  66 Piotr Ziółkowski               Piaseczno             81.96   1885   23
  67 Anna Żyła                      Wrocław               79.09   1819   23
  68 Mirosław Dymkowski             Czechowice-Dziedzice  76.87   1768   23
  69 Jolanta Bednarska              Łódź                  67.87   1561   23
  70 Marek Sitkowski                Warszawa             100.59   2213   22
  71 Paweł Jachowicz                Żyrardów             100.50   2211   22
  72 Kacper Jachowicz               Żyrardów              98.27   2162   22
  73 Michał Popiel                  Głogoczów             89.68   1973   22
  74 Sławomir Grudziński            Ostróda               87.32   1921   22
  75 Robert Golonka                 Bielsko-Biała         84.05   1849   22
  76 Gniewomir Białek               Dębica                79.36   1746   22
  77 Czesława Pawłowska             Wrocław              116.86   2454   21
  78 Łukasz Miłosz                  Warszawa             102.86   2160   21
  79 Wojciech Popiel                Głogoczów             81.86   1719   21
  80 Radosław Jachna                Łódź                 109.95   2199   20
  81 Andrzej Stańczyk               Kraków               103.90   2078   20
  82 Mirosław Sztukiert             Gdańsk                95.15   1903   20
  83 Marcin Radwański               Wrocław               94.65   1893   20
  84 Marcin Białkowski              Piła                  90.85   1817   20
  85 Tadeusz Wiśniewski             Piła                  88.95   1779   20
  86 Joanna Julian                  Wrocław               88.50   1770   20
  87 Andrzej Bryła                  Mielec               118.37   2249   19
  88 Sebastian Orzelski             Bielsk Podlaski      113.21   2151   19
  89 Joanna Regdos                  Kraków                99.68   1894   19
  90 Marek Gutjar                   Starogard Gdański     93.74   1781   19
  91 Mateusz Stańczyk               Tarnów                81.47   1548   19
  92 Grzegorz Lempkowski            Bielsko Biała        103.83   1869   18
  93 Marta Juszczyk                 Ścinawa               78.44   1412   18
  94 Sławomir Kordjalik             Warszawa             147.47   2507   17
  95 Paweł Bratuń                   Dąbrowa Górnicza     103.88   1766   17
  96 Anna Biegańska                 Białystok            102.47   1742   17
  97 Sylwia Pliszka                 Szczecin              94.41   1605   17
  98 Joanna Zacharewicz             Bydgoszcz             81.18   1380   17
  99 Monika Wrzałek                 Rumia                 77.18   1312   17
 100 Piotr Marusa                   Szczytno              76.76   1305   17
 101 Grzegorz Gardynik              Warszawa             127.94   2047   16
 102 Barbara Żydaczewska            Lubin                 84.75   1356   16
 103 Michał Dulat                   Kraków                67.81   1085   16
 104 Jacek Góźdź                    Radom                 99.20   1488   15
 105 Maciej Kutera                  Warszawa              95.20   1428   15
 106 Patrycja Kraus                 Wałcz                 84.07   1261   15
 107 Anna Jagielska                 Wejherowo             70.67   1060   15
 108 Bogdan Pokojski                Brwinów              132.57   1856   14
 109 Krzysztof Usakiewicz           Warszawa             126.07   1765   14
 110 Piotr Mańkowski                Warszawa             100.57   1408   14
 111 Adrian Szczepanik              Zator                 91.64   1283   14
 112 Agnieszka Pellowska            Słupsk                60.07    841   14
 113 Tomasz Szymański               Gorzów Wielkopolski  112.85   1467   13
 114 Barbara Bujacz                 Szczecin              68.77    894   13
 115 Paweł Szulc                    Szczecin             124.67   1496   12
 116 Anna Stambulska                Kraków               123.33   1480   12
 117 Andrzej Szmidtke               Bolszewo             121.00   1452   12
 118 Ewa Majewska                   Nowa Sól             119.67   1436   12
 119 Michał Wolański                Białystok            119.00   1428   12
 120 Paweł Florek                   Bydgoszcz            118.67   1424   12
 121 Arkadiusz Ziemba               Szczecin             116.42   1397   12
 122 Tomasz Olędzki                 Warszawa             114.50   1374   12
 123 Barbara Turbo                  Szczecin             113.42   1361   12
 124 Anna Bargiel                   Ruda Śląska          111.25   1335   12
 125 Mariusz Niemczyk               Kraków               108.75   1305   12
 126 Robert Drózd                   Wesoła               108.25   1299   12
 127 Małgorzata Skubel              Nowa Sól             107.83   1294   12
 128 Michał Jaworek                 Zabrze               107.33   1288   12
 129 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             107.33   1288   12
 130 Tomasz Figiel                  Zawichost            106.67   1280   12
 131 Jacek Jerzyński                Toruń                106.58   1279   12
 132 Michał  Borejko                Wrocław              105.00   1260   12
 133 Piotr Chabowski                Piła                 103.67   1244   12
 134 Ewa Czerwoniec                 Warszawa             103.17   1238   12
 135 Bartek Kaczanowski             Szczecin             102.75   1233   12
 136 Roman Błoszyński               Niewodnica           102.17   1226   12
 137 Monika Jackowska-Żuchowska     Iława                101.00   1212   12
 138 Renata Ziółkowska              Gdynia               100.58   1207   12
 139 Jacek Gigoła                   Gorzów Wielkopolski  100.33   1204   12
 140 Tomasz Wieszczyk               Łódź                 100.17   1202   12
 141 Edward Smołka                  Zabrze                99.92   1199   12
 142 Szymon Jankowski               Nowe Miasto Lubawsk   99.25   1191   12
 143 Jerzy Misiak                   Gdańsk                99.25   1191   12
 144 Maciej Śliwa                   Zabrze                98.83   1186   12
 145 Janusz Łabędzki                Wrocław               98.67   1184   12
 146 Mateusz Lipczyński             Sopot                 98.42   1181   12
 147 Szymon Jachimek                Gdynia                97.75   1173   12
 148 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś             96.92   1163   12
 149 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski   96.58   1159   12
 150 Tomasz Dąbrowski               Ostróda               96.25   1155   12
 151 Joanna Duda                    Zabrze                95.17   1142   12
 152 Monika Jędryka                 Chrzanów              93.83   1126   12
 153 Łukasz Sornek                  Mikołów               93.83   1126   12
 154 Małgorzata Żmuda               Wrocław               93.25   1119   12
 155 Tomasz Cieśla                  Katowice              93.08   1117   12
 156 Maciej Zięba                   Wrocław               92.83   1114   12
 157 Artur Tamioła                  Katowice              91.92   1103   12
 158 Arkadiusz Tomczak              Strykowo              91.50   1098   12
 159 Arkadiusz Miedziński           Gdynia                91.33   1096   12
 160 Waldemar Stankiewicz           Mieszkowice           90.75   1089   12
 161 Kamil Piecewicz                Nowe Miasto Lubawsk   90.50   1086   12
 162 Grzegorz Borowski              Piliki                90.17   1082   12
 163 Danuta Głowacka                Nowa Sól              89.92   1079   12
 164 Agnieszka Kozub                Brzesko               89.58   1075   12
 165 Jędrzej Krasnoborski           Warszawa              88.92   1067   12
 166 Krzysztof Szeruga              Wrocław               88.67   1064   12
 167 Wojciech Silnicki              Elbląg                88.58   1063   12
 168 Mieczysław Pastuszak           Gdynia                87.33   1048   12
 169 Michał Pryzowicz               Bielsk Podlaski       87.00   1044   12
 170 Hanna Gawłowska                Piła                  86.92   1043   12
 171 Piotr Wierzchowski             Widuchowa             84.92   1019   12
 172 Piotr Narewski                 Gdańsk                83.92   1007   12
 173 Miłosz Cieszyński              Brodnica              81.42    977   12
 174 Krzysztof Wychudzki            Ostróda               79.67    956   12
 175 Przemysław Langiewicz          Ostróda               79.08    949   12
 176 Katarzyna Żurawska             Nowe Miasto Lubawsk   78.00    936   12
 177 Marcin Wróblewski              Bielsk Podlaski       76.25    915   12
 178 Ewa Kujawska                   Poznań                71.58    859   12
 179 Zofia Czycza                   Wrocław               62.08    745   12
 180 Michał Gawroński               Siemianowice Śląski  117.45   1292   11
 181 Renata Rosół                   Warszawa             102.82   1131   11
 182 Marzena Kasner                 Janikowo              96.82   1065   11
 183 Magda Klimek                   Brodnica              93.64   1030   11
 184 Lucyna Sapis                   Słupsk                93.09   1024   11
 185 Mirosław Norwajszas            Szczecin              90.91   1000   11
 186 Filip Kopiczyński              Nowe Miasto Lubawsk   89.18    981   11
 187 Izabela  Potęga                Łódź                  89.18    981   11
 188 Magdalena Ambroszczyk          Łódź                  88.55    974   11
 189 Klaudyna Hubeny                Łódź                  86.09    947   11
 190 Ewa Szewczyk                   Skarżysko-Kamienna    84.64    931   11
 191 Leszek Kilian                  Jaworzno              84.09    925   11
 192 Jolanta Skrobisz               Warszawa              83.55    919   11
 193 Ewelina Tokarczyk              Bielsko-Biała         83.45    918   11
 194 Lech Szymczak                  Gorzów Wielkopolski   83.00    913   11
 195 Kuba Żuliński                  Przecław              83.00    913   11
 196 Barbara Belof                  Szwecja               82.55    908   11
 197 Grzegorz Kokot                 Ustka                 82.00    902   11
 198 Monika Pieczora                Łódź                  81.82    900   11
 199 Dawid Jabłuszewski             Bielsk Podlaski       81.45    896   11
 200 Aleksandra Sakuta              Wrocław               81.27    894   11
 201 Sylwia Kozłowska               Białystok             80.91    890   11
 202 Marta Łęgowska                 Inowrocław            80.36    884   11
 203 Jolanta Kruk                   Łódź                  79.73    877   11
 204 Małgorzata Kasprzyk            Kraków                79.36    873   11
 205 Ryszard Schwartz               Kąpino                79.36    873   11
 206 Anna Czech                     Jaworzno              76.18    838   11
 207 Anna Szyperska                 Poznań                76.09    837   11
 208 Rafał Stachura                 Zator                 75.09    826   11
 209 Piotr Haraf                    Jaworzno              74.73    822   11
 210 Aneta Bugaj                    Zawiercie             74.45    819   11
 211 Katarzyna Borowska             Piliki                72.91    802   11
 212 Bogumił Włodek                 Łódź                  72.36    796   11
 213 Dominika Awieruszko            Racibórz              72.09    793   11
 214 Sławomira Zawistowska          Rumia                 71.91    791   11
 215 Jakub Drzewoszewski            Iława                 70.73    778   11
 216 Maciej Sylwestrzuk             Gródek                70.64    777   11
 217 Szymon Skwarczyński            Spytkowice            70.45    775   11
 218 Józef Łoziński                 Oleśnica              70.36    774   11
 219 Mateusz Wasylko                Szczecin              70.09    771   11
 220 Piotr Kalus                    Chorzów               68.91    758   11
 221 Małgorzata Pawłowska           Opacz Kol.            65.73    723   11
 222 Paweł Jankowski                Nowe Miasto Lubawsk   64.27    707   11
 223 Andrzej Stolot                 Zabrze                64.27    707   11
 224 Anna Ciesielska                Gdynia                64.09    705   11
 225 Marcin Łydka                   Jaworzno              64.09    705   11
 226 Żaneta Cieślikowska            Racibórz              62.82    691   11
 227 Maciej Donarski                Wejherowo             62.73    690   11
 228 Waldemar Dębski                Ostróda               62.18    684   11
 229 Filip Kowalczuk                Gdynia                61.18    673   11
 230 Sergiusz Kaźmierski            Rojewo                57.18    629   11
 231 Małgorzata Nowakowska          Pruszcz Gdański       55.09    606   11
 232 Katarzyna Chomik               Bielsko-Biała         54.09    595   11
 233 Anna Kwiatkowska               Łódź                  54.00    594   11
 234 Przemysław Mamoń               Spytkowice            51.64    568   11
 235 Krzysztof Marszałek            Kraków                51.36    565   11
 236 Ewa Jaworska                   Iława                 80.00    800   10
 237 Marlena Drgas                  Wrocław               64.78    583    9
 238 Marek Swoboda                  Wałbrzych            118.00    944    8
 239 Łukasz Homa                    Wrocław              109.75    878    8
 240 Joanna Wons                    Jelenia Góra         104.00    832    8
 241 Andrzej Czesław Kowalski       Wałbrzych             98.38    787    8
 242 Justyna Przeniczna             Łamki                 95.12    761    8
 243 Jan  Olek                      Warszawa              94.88    759    8
 244 Jagoda Smektała                Łamki                 93.50    748    8
 245 Kinga Ibron                    Łąkociny              91.25    730    8
 246 Michał Gorlicki                Łódź                  90.00    720    8
 247 Marta Piętak                   Łamki                 90.00    720    8
 248 Romuald Owczarek               Wałbrzych             86.00    688    8
 249 Patrycja Jankowska             Daniszyn              81.88    655    8
 250 Marzena Berlik                 Łamki                 80.00    640    8
 251 Mateusz Sałata                 Łamki                 80.00    640    8
 252 Aneta Malińska                 Łąkociny              78.38    627    8
 253 Beata Błaszczyk                Łowicz                77.88    623    8
 254 Katarzyna Zemska               Daniszyn              77.88    623    8
 255 Katarzyna Wojciechowska        Daniszyn              76.62    613    8
 256 Anna Chruścicka                Łódź                  75.50    604    8
 257 Adrian Fulczyk                 Mysłowice             73.00    584    8
 258 Aleksandra Szypowska           Gliwice               66.75    534    8
 259 Marta Sobczak                  Łamki                 65.00    520    8
 260 Marta Biel                     Chruszczyny           55.38    443    8
 261 Jakub Mioduszewski             Żyrardów             149.14   1044    7
 262 Piotr Madej                    Wrocław              119.14    834    7
 263 Robert Zabłocki                Łódź                 107.57    753    7
 264 Robert Kaciński                Kazimierza Wielka    106.43    745    7
 265 Marzena Mazur                  Warszawa             105.71    740    7
 266 Michał Czyż                    Łódź                 105.29    737    7
 267 Marcin Matujewicz              Warszawa              97.86    685    7
 268 Kamil Tylmanowski              Brodnica              97.00    679    7
 269 Zbigniew Rybak                 Warszawa              93.43    654    7
 270 Justyna Szymendera             Ostrów Wlkp.          92.00    644    7
 271 Aleksandra Chadryś             Wieluń                86.14    603    7
 272 Piotr Broda                    Sandomierz            85.86    601    7
 273 Zbigniew Lewandowski           Słupsk                85.86    601    7
 274 Ewa Jaworska                   Ostróda               82.86    580    7
 275 Jarosław Józik                 Brzeszcze             81.71    572    7
 276 Krzysztof Piotrowski           Modlin Twierdza       72.86    510    7
 277 Bartosz Białecki               Solec Kujawski        71.86    503    7
 278 Andrzej Wilk                   Zabrze                70.43    493    7
 279 Karol Koc                      Modlin Twierdza       70.29    492    7
 280 Mirosław Przepiórkowski        Inowrocław            69.57    487    7
 281 Kamila Górecka                 Łódź                  59.14    414    7
 282 Nikodem Łągiewski              Żyrardów              57.57    403    7
 283 Przemysław Szczepaniak         Szczecin              55.29    387    7
 284 Jerzy Siadak                   Szczecin              53.43    374    7
 285 Wioletta Gadomska              Ostróda               53.29    373    7
 286 Michał Patera                  Legnica               53.00    371    7
 287 Paweł Subocz                   Szczecin             123.33    740    6
 288 Maciej Wałachowski             Milanówek             98.67    592    6
 289 Zygmunt Sołtysiak              Piastów               93.00    558    6
 290 Krystyna Borecka               Wałcz                 90.33    542    6
 291 Tomasz Litman                  Szczecin              72.00    432    6
 292 Justyna Jaszke                 Kraków                68.17    409    6
 293 Elvis Ziętal                   Ruda Śląska           66.17    397    6
 294 Damian Ziętal                  Ruda Śląska           60.83    365    6
 295 Marianna Rogala                Jaworzno              60.50    363    6
 296 Krystyna Stolarczyk            Zator                 58.50    351    6
 297 Filip Pieczyński               Piastów               58.33    350    6
 298 Ewa Bator                      Bydgoszcz             58.17    349    6
 299 Wojciech Rudnicki              Ustka                 55.50    333    6
 300 Maciej Olejnik                 Warszawa              54.83    329    6
 301 Marcin Kozyra                  Warszawa             140.40    702    5
 302 Adam Słapiński                 Warszawa             129.80    649    5
 303 Krzysztof Borodziuk            Kostrzyn              80.80    404    5
 304 Paweł Puchalski                Piastów               77.20    386    5
 305 Agnieszka Biegańska            Białystok             74.00    370    5
 306 Justyna Dulat                  Kraków                54.20    271    5
 307 Piotr Konopka                  Ostróda              108.50    434    4
 308 Michał Cichy                   Katowice              87.25    349    4
 309 Stanisław Stolarczyk           Zator                 78.50    314    4
 310 Leszek Milewski                Nowe Miasto Lubawsk   75.00    300    4
 311 Paweł Kasprzak                 Warszawa              73.25    293    4
 312 Radosław Wodecki               Wrocław               63.25    253    4
 313 Radosław Zalewski              Milanówek             61.25    245    4
 314 Grzegorz Mlak                  Kraków                53.75    215    4
 315 Grzegorz Wróblewski            Bielsk Podlaski       50.00    200    4
 316 Paweł Stefaniak                Biała Podlaska       137.33    412    3
 317 Marek Antosik                  Nowy Dwór Mazowieck  130.00    390    3
 318 Aleksander Kusiak              Myślenice             96.00    288    3
 319 Ryszard Kosmaczewski           Szczecin              95.67    287    3
 320 Szymon Lichawski               Tychy                 89.67    269    3
 321 Wojciech Dzierżek              Ostróda               64.67    194    3
 322 Katarzyna Karpińska            Piastów               57.67    173    3
 323 Barbara Spodniewska            Tychy                 57.00    171    3
 324 Katarzyna Tomasiak             Szczecin              55.67    167    3
 325 Patryk Godlewski               Milanówek             54.00    162    3
 326 Łukasz Walijewski              Ostróda              117.50    235    2
 327 Walerian Pawlicki              Wrocław               75.00     75    1
 328 Tomasz Maciąg                  Wrocław               73.00     73    1
 329 Krzysztof Wysoczański          Kraków                68.00     68    1
 330 Mateusz Zgliński               Nowe Miasto Lubawsk   64.00     64    1
 331 Jan Staniewicz                 Lublin                61.00     61    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie