Warszawa16
grudnia
Warszawa 16-17 grudnia I Mistrzostwa Ursynowa w Scrabble — XX-lecie PFS
Ostróda17
lutego
Ostróda 17-18 lutego XVIII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”Grand Prix 2018
Kęty 3
marca
Kęty 3- 4 marca I Mistrzostwa Kęt w ScrabbleMistrzostwa Regionów 2018
Lipiec w lutym czyli mrożone blanki17 - 18 lutego 2018 — XVIII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”InformacjeRelacjaWynikiHHRundyRankingPrzebieg
galeria

XVIII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki” Ostróda, 17 - 18 lutego 2018
Grand Prix 2018
Mistrzostwa Regionów 2018

Konkurs Relacja z turnieju


Lipiec w lutym czyli mrożone blankiNo i ruszyła turniejowa karuzela 2018! Do jej nakręcenia tym razem, niespodzianie przystąpili członkowie Ostródzkiego Stowarzyszenia Przyjaciół Scrabble „Anagram”, przesuwając termin jednego z najbardziej zasłużonych turniejów z lipca na luty. Mówi się, że nowy termin ustalono po to, aby niżej podpisany mógł wykorzystać nagrodę w konkursie „Relacja z turnieju”. Okazało się, że Ostróda przyciąga o każdej porze roku i atmosfera była gorąca jak zwykle.

Świętować osiemnastkę BwS przybyło 60 gości z całej Unii Europejskiej. I jest to najwyższa frekwencja w tym roku. Występu coraz lepiej spisującego się Marka Dudkiewicza byliśmy pewni, ale rzadko się zdarza, żeby na turnieju zameldowała się niemal cała pierwsza piątka rankingu PFS (wg jego ostatniego wydania to dokładnie pierwsza piątka). Mocarze postanowili od samego początku powalczyć o punkty do cyklu Grand Prix i Mistrzostw Regionów oraz puchary ufundowane przez Ostródzkiego Starostę.

Chwilę grozy przeżyli organizatorzy w wigilię zawodów, kiedy z przyczyn niezależnych swój przyjazd musiał odwołać sędzia. Szczęśliwie udało się nawiązać kontakt z Sylwią Buks, którą ściągnęliśmy do Ostródy w trybie nagłym. Sylwia wzorowo wywiązała się ze swoich obowiązków, zasługując na duże brawa. Mimo braku Sławka za stołem sędziowskim, hasło „Jest Ostróda, jest zabawa!” jest zawsze aktualne.

Chociaż tryumfator pierwszych w tym roku zawodów, od trzeciej rundy tylko w dziesiątej na chwilę ustąpił pierwszeństwa, to trzeba zaznaczyć, że rywalizacja była bardzo zacięta. I cieszy, że ton jej nadawały panie. Kiedy po 2 rundzie, jak przystało na wspaniałomyślnego gospodarza, oddałem pałeczkę lidera Darkowi Koszowi z Nysy, ten postanowił jej już nie przekazywać i dzielnie odpierał do końca tego dnia ataki m.in. Kasi PolakJoanny Juszczak z Warszawy. Niczym cień podążał za Darkiem Michał Alabrudziński, ale nie wytrzymał tempa lidera i w 9 rundzie zaprzepaścił praktycznie szansę na zwycięstwo, kiedy zrobiły się dwa punkty różnicy. Ta runda feralna była również dla Łukasza Tuszyńskiego, laureata poprzedniej edycji BwS. Po minimalnej przegranej z Juszczak miał już tylko iluzoryczne szanse na ostateczny triumf.
Asia i Darek brylowali w sobotę nie tylko przy stołach ale i na scenie! Oto bodajże pierwszy raz w historii organizatorzy zafundowali uczestnikom zmagań występ profesjonalnego izunjo…, inzuljo… trudne słowo, posłużę się łatwiejszym – prestidigitatora! Pan Adam Duryło z Ostródy zabrał nas w półgodziną podróż do krainy magii i uśmiechu, angażując do swoich numerów chętnych skrablistów. Jego występ organizatorzy zadedykowali obecnym i nieobecnym wirtuozom skrabla, anagramowym czarodziejom, którzy przez te ćwierć wieku przewinęli się przez turniejowe sale.
Tego dnia gospodarze przygotowali jeszcze jedną niespodziankę dużego kalibru. Wszyscy gracze otrzymali gratis złoty medal olimpijski Kamila Stocha! Zmagania w Pjongczangu mogliśmy oglądać w bezpośrednim przekazie, z projektora. I tak my obserwowaliśmy zmagania skoczków, a oni mieli szansę śledzić na żywo nasze wyniki. Wszystko ustawiliśmy i zgraliśmy tak, żeby dostarczyć Wam niezapomnianych emocji. A takie tylko w Ostródzie!
Niedzielna rywalizacja nabrała rumieńców, kiedy do walki włączyła się Małgorzata Deszczyńska z Warszawy. A już bardzo ciekawie zrobiło się po 10 rundzie, kiedy zydelek lidera objęła Joanna Juszczak. Zapachniało niespodzianką, bo to byłby pierwszy u nas laureat płci przeciwnej. Joanna miała wtedy cały punkt przewagi nad peletonem. Pechowo, już w następnej kolejce, potknęła się o stojaczek Darka Ulatowskiego i swojej szansy mogła upatrywać tylko w remisie przy pierwszym stole, przy jednoczesnym zwycięstwie z Kazikiem. Nie został jednak spełniony żaden z tych warunków. Za to Deszczyńskiej wystarczyło „tylko” wygrać. Niestety, na randce z fortuną dostała Kosza. Wyjątkowo ciężko jej się grało, choć pojedynek był wyrównany. W końcówce bardziej utytułowany Darek wyłożył „aśramo”, odskoczył w punktacji i mógł wznieść ręce w geście tryumfu. Była to pierwsza wygrana turniejowa nysanina bądź nysianina (zależy w jakim humorze jest Darek, gdyż obie formy są poprawne) od czasu zwycięstwa w Stargardzie, w marcu 2016 r. Jego radość była zrozumiała. Jednym z pierwszych, którzy podążyli z gratulacjami był dumny tato, śląc mu sms : „Darek, gratki, jesteś wielki jak Kamil Stoch!”. Gośka Deszczyńska, mimo porażki, obroniła miejsce na podium. Dla niej, z kolei, to drugi z rzędu brąz na naszej imprezie i mam dziwne przeczucie, że zobaczymy ją u nas za rok. Na drugie miejsce wspiął się schodek po schodku Kazimierz Merklejn ze Szczecina.

Niespodzianek w ten weekend nie było: ciężko było graczom z niższymi rankingami przebić się do pierwszej piętnastki i ostatecznie zabrakło ich tam. Mimo to słowa uznania należą się Maciejowi Kuciowi ze Stargardu za to, że popisał się najsilniejszym „odbiciem z progu” i wylądował na 19 miejscu.

Najlepszym ostródzianinem po zaciętej rywalizacji został, sklasyfikowany na 7 miejscu, Andrzej Oleksiak, który po sobotnim tąpnięciu wykaraskał się z biedy i wygrał wszystkie niedzielne pojedynki, czego dokonali jeszcze tylko Kazik i Radek Jachna. Dla Andrzeja, autora konkursowych rysunków satyrycznych, był to jubileuszowy setny występ turniejowy pod egidą PFS!

A jako ciekawostkę przytoczę zdarzenie z 11 rundy, kiedy na otwarcie położyłem siódemkę z blankiem zdefiniowanym jako „E”. Żeby wyraźnie to zaznaczyć podałem słowo na literę E. Zazwyczaj definiując blanka sięgacie po imiona, w tym przypadku najczęściej pewnie E jak Ewa, Ewelina, Edyta, czy jak Edward, jeśli ktoś darzy sentymentem lata 70. Ja, chcąc być oryginalnym, po półtorej sekundy namysłu rzekłem: „E jak Edyp”. I w nagrodę, w następnym losowaniu, wyciągnąłem zestaw do siódemki „EDYPOWEJ”, którą to natychmiast wyłożyłem. Cóż za zrządzenie losu!

Na plakacie zapowiadaliśmy m.in. rozgrywki na najwyższym poziomie. I takie właśnie były. Zawodnicy ułożyli w sumie 1037 skrabli o łącznej wartości 80886 punktów, w tym 17 słów, które znalazły się na planszy po raz pierwszy w historii, w takiej a nie innej odmianie. Wyłożono tylko 118 wyrazów, które nie figurują w OSPS-ie, a znalazły się na planszy przez gapiostwo bądź lenistwo przeciwnika i tylko 4 na pięciu pierwszych stołach. Ja sam przyznaję się do dwóch „baboli” w niedzielne przedpołudnie, kiedy czujność graczy bywa jeszcze niedobudzona. Skrabliści pokonali łącznie 3957 metrów w drodze od swoich stołów do komputera ze słownikiem, z czego jedna z zawodniczek 358 metrów (34 razy przy kompie).

Jeszcze o bardzo ciekawych konkursach. W pierwszym, wzmiankowanym już, zawodnicy mieli za zadanie podpisać jak najzabawniej przygotowane przez nas rysunki satyryczne. Do wyboru był jeden z trzech. Po naradzie, której towarzyszyły salwy śmiechu, jury, głosami 4 do 2, postanowiło uhonorować główną nagrodą Krzysztofa Sporczyka z Piaseczna. Okazało się tylko, że nasza interpretacja nieco różni się od tej autora, ale podpis jest „w punkt”. Postaramy się, żeby tę, jak i kilka innych prac można było obejrzeć na profilu FB naszego stowarzyszenia. Być może poprosimy Was o kolejne propozycje. W drugiej zabawie „Ruchome premie” chodziło o zebranie jak największej liczby punktów za płytki ułożone w wyznaczonych przez gospodarzy polach na planszy. Tutaj bezkonkurencyjna okazała się Małgosia Deszczyńska, która uciułała 32 punkty. Nie zabrakło emocji, śmiechu i poczęstunku. Bardzo dziękuję wszystkim razem i każdemu z osobna za to, że nas odwiedziliście. Mam nadzieję, że daliśmy Wam sporą dawkę dobrej zabawy w ten weekend i że możemy na Was liczyć w przyszłym roku, a być może już niebawem na późnowiosennych Mistrzostwach Klubowych, o ile zostaną nam przyznane.
relacja: Andrzej Oleksiak
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
XVII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”
XVI Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”
XV Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej "Blanki w Szranki"




Rodzaj turniejuotwarty
Sposób rozgrywanialiczba rund: 12
system: połówkowy (rundy 1-11), duńczyk (runda 12)
20 minut dla gracza na partię
Miejsce rozgrywekCentrum Użyteczności Publicznej Ostróda ul. Jana III Sobieskiego 9
Obrońca tytułuŁukasz Tuszyński
SędziaSławomir Zabawa
HarmonogramSobota, 17 lutego (7 rund)
12:00 — rozpoczęcie turnieju
14:00-15:00 — przerwa obiadowa
20:00 — zakończenie gier

Niedziela, 18 lutego (5 rund)
9:00 — rozpoczęcie drugiego dnia rozgrywek
14:00 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju
Wpisowe25 zł za dzień
członkowie PFS z aktualnie opłaconymi składkami — 15 zł za dzień
młodzież szkolna — 10 zł za dzień (do szkoły średniej włącznie)
debiutanci — bez opłat
WyżywienieObiady z Baru Maciek na miejscu w cenie 15 zł (ilość do 50 szt. – zapisy przez formularz zgłoszeniowy)
NagrodyPuchary I-III, I — 500 zł, II — 300 zł i III — 200 zł, nagrody rzeczowe, konkursy scrabblowe
Zgłoszenia uczestnikówpokaż listę uczestników
Lp.Imię i nazwiskoMiastoUwagiInne
1 Andrzej Bednaruk Gdańsk zwykły uczestnik,
obiad sobota
2 Grzegorz Łukasik   Konojady PFS
3 Łukasz Tuszyński  Chłopowo PFS,
obiad sobota,
obiad niedziela
4 Joanna Juszczak Warszawa PFS,
obiad sobota
5 Marek Dudkiewicz Milanówek zwykły uczestnik,
obiad sobota,
obiad niedziela
6 Anita Bruska Gdynia PFS,
obiad sobota,
obiad niedziela
7 Grzegorz Koczkodon Ostróda PFS,
obiad sobota,
obiad niedziela
8 Kasia Polak Warszawa PFS,
obiad sobota,
obiad niedziela
9 Bartosz Bartczak Poznań Być może do turnieju przystąpię już jako członek PFS :) zwykły uczestnik
10 Joanna Ostrowska Warszawa PFS,
obiad sobota
11 Irena Sołdan Sopot PFS,
obiad sobota,
obiad niedziela
12 Joanna Nawrocka Bydgoszcz zwykły uczestnik,
obiad sobota
13 Dariusz Nawrocki Bydgoszcz zwykły uczestnik
14 Zuzanna Cichoń Gdańsk zwykły uczestnik,
obiad sobota
15 Miłosz Wrzałek Warszawa PFS,
obiad sobota
16 Bartosz Morawski Wrocław PFS
17 Mariusz Skrobosz  Warszawa PFS,
obiad sobota
18 Agnieszka Matus Milanówek zwykły uczestnik,
obiad sobota,
obiad niedziela
19 Michał Waszkiewicz Białystok PFS,
obiad sobota,
obiad niedziela
20 Sylwia Łada Inowrocław PFS,
obiad sobota
21 Kamil Górka Kraków PFS,
obiad sobota
22 Teresa Balewska Reda PFS
23 Mieczysław Pastuszak Gdynia PFS,
obiad sobota,
obiad niedziela
24 Natalia Woźniak Dziwnówek PFS,
obiad sobota,
obiad niedziela
25 Michał Kolaj Ostróda zwykły uczestnik
26 Tomasz Sehnal Warszawa zwykły uczestnik
27 Lucyna Śniadach Rumia PFS,
obiad sobota
28 Paweł Maciejczuk Ignatki Osiedle zwykły uczestnik,
obiad sobota,
obiad niedziela
29 Mariusz Orzeł Nowe Miasto Lubawskie PFS,
obiad sobota
30 Zbigniew Rybak WARSZAWA PFS,
obiad sobota
31 Dariusz Ulatowski Tuchola zwykły uczestnik
32 Radosław Jachna Gdańsk PFS,
obiad sobota
33 Waldemar Czerwoniec Pruszków PFS,
obiad sobota,
obiad niedziela
34 Marek Syczuk Warszawa wnerwia mnie ten \"uzdrawiany\" OSPS ;) PFS,
obiad sobota,
obiad niedziela
35 Jakub Onoszko Gdynia zwykły uczestnik,
obiad sobota
36 Andrzej Kwiatkowski Warszawa zwykły uczestnik
37 Ewa Tymińska Gdańsk zwykły uczestnik
38 Justyna Sławińska Kolnik zwykły uczestnik,
obiad sobota,
obiad niedziela
39 Wojciech Sołdan Gdynia chciałbym zamówić też obiad dla osoby towarzyszącej. zwykły uczestnik,
obiad sobota
40 Rafał Dąbrowski Ostróda zwykły uczestnik
41 Andrzej Oleksiak Ostróda No i musieliśmy zorganizować turniej, żebym zdążył wykorzystać nagrodę w konkursie \"Relacja z turnieju\". I dygresja: ja również nadmiarowi potocyzmów i \"widzimisiów\" rodem ze słownika gimbusa mówię stanowcze raczej nie! zwykły uczestnik
42 Agnieszka Wiśniewska Inowrocław PFS,
obiad sobota
43 Grzegorz Kurowski Warszawa PFS,
obiad sobota
44 Maciej Kuć Stargard PFS,
obiad sobota
45 Michał Alabrudziński  Włocławek PFS,
obiad sobota
46 Maciej Dąbrowski Warszawa PFS,
obiad sobota,
obiad niedziela
47 Szymon Dąbrowski Warszawa PFS,
obiad sobota,
obiad niedziela
48 Barbara Wiśniewska Gdańsk Obiad w sobotę i w niedzielę - jeśli będzie bez mięsa i nabiału zwykły uczestnik
49 Józef Burzyński Ełk zwykły uczestnik,
obiad sobota
50 Marcin Radwański Nowa Wieś Wrocławska debiut,
obiad sobota
51 Katarzyna Dębska Ostróda PFS,
obiad sobota
52 Maciej Kuczyński Gdynia zwykły uczestnik,
obiad sobota
53 Małgorzata Deszczyńska Warszawa PFS,
obiad sobota
54 Kacper Zegadło Warszawa PFS,
obiad sobota
55 wojciech gołęcki inowrocław PFS,
obiad sobota
56 Anna Arana Kołobrzeg z Qlką :) PFS
57 Sławomir Długosz Ostróda zwykły uczestnik
58 Jolanta Chłopińska Wałcz PFS,
obiad sobota,
obiad niedziela
59 Krzysztof Sporczyk Piaseczno PFS,
obiad sobota
60 Jerzy Krzyżewski Piasutno PFS
61 Dorota Rudzińska Warszwawa zwykły uczestnik
62 Stanisław Rydzik warszawa PFS,
obiad sobota
63 Kazimierz Merklejn Warszawa PFS,
obiad sobota
OrganizatorzyOSPS ANAGRAM Ostróda
Grzegorz Koczkodon tel. 502581516, mejl: gkoczkodon@gmail.com


Wyniki turnieju XVIII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Dariusz         Kosz                 Nysa                   154.67     10.0     5252     2119      860
  2 Kazimierz       Merklejn             Szczecin               152.24     10.0     4939     2075      507
  3 Małgorzata      Deszczyńska          Warszawa               137.42      9.0     4962     2029      643
  4 Dariusz         Ulatowski            Tuchola                144.14      9.0     4921     1925      535
  5 Joanna          Juszczak             Warszawa               136.33      9.0     4717     2023      338
  6 Michał          Alabrudziński        Włocławek              161.69      8.0     5111     1913      523
  7 Andrzej         Oleksiak             Ostróda                145.93      8.0     4974     1717      924
  8 Kamil           Górka                Kraków                 155.97      8.0     4884     1886      497
  9 Kacper          Zegadło              Warszawa               148.63      8.0     4809     1829      441
 10 Bartosz         Morawski             Wrocław                161.89      8.0     4807     1867      495
 11 Marek           Dudkiewicz           Milanówek              140.34      7.5     4822     1865      324
 12 Mariusz         Skrobosz             Warszawa               157.11      7.0     5042     1769      334
 13 Miłosz          Wrzałek              Warszawa               149.57      7.0     4969     1784      276
 14 Katarzyna       Polak                Warszawa               135.52      7.0     4900     1816      291
 15 Stanisław       Rydzik               Warszawa               146.60      7.0     4826     1781      363
 16 Marek           Syczuk               Warszawa               137.39      7.0     4772     1709      374
 17 Paweł           Maciejczuk           Białystok              125.77      7.0     4763     1724      256
 18 Rafał           Dąbrowski            Ostróda                144.69      7.0     4738     1694      259
 19 Maciej          Kuć                  Stargard               122.68      7.0     4714     1591      201
 20 Krzysztof       Sporczyk             Piaseczno              131.01      7.0     4701     1636      325
 21 Wojciech        Sołdan               Gdynia                 135.64      7.0     4689     1622       -7
 22 Michał          Waszkiewicz          Białystok              141.83      7.0     4606     1558      262
 23 Radosław        Jachna               Łódź                   140.58      7.0     4596     1617      131
 24 Łukasz          Tuszyński            Chłopowo               152.23      6.0     4985     1589      469
 25 Grzegorz        Kurowski             Warszawa               149.13      6.0     4815     1558      119
 26 Grzegorz        Łukasik              Konojady               146.49      6.0     4754     1675     -107
 27 Andrzej         Kwiatkowski          Warszawa               132.19      6.0     4728     1512      256
 28 Mariusz         Orzeł                Nowe Miasto Lubaw.     125.87      6.0     4689     1506      354
 29 Natalia         Woźniak              Dziwnówek              134.62      6.0     4613     1555      -47
 30 Marcin          Rogala               Warszawa               128.46      6.0     4574     1556       68
 31 Maciej          Kuczyński            Gdynia                 135.05      6.0     4539     1412      336
 32 Waldemar        Czerwoniec           Warszawa               136.68      6.0     4528     1429      167
 33 Joanna          Ostrowska            Warszawa               120.09      6.0     4499     1519      -52
 34 Tomasz          Sehnal               Warszawa               119.72      6.0     4302     1597      -54
 35 Sylwia          Łada                 Inowrocław             116.05      6.0     4176     1573     -252
 36 Lucyna          Śniadach             Rumia                  119.08      6.0     4129     1476     -154
 37 Agnieszka       Matus                Milanówek              122.23      5.5     4612     1462      194
 38 Jerzy           Krzyżewski           Piasutno               115.95      5.5     3957     1235     -141
 39 Jakub           Onoszko              Gdynia                 125.67      5.0     4592     1381      -41
 40 Zbigniew        Rybak                Warszawa               120.52      5.0     4490     1400       25
 41 Grzegorz        Koczkodon            Ostróda                123.32      5.0     4440     1460     -137
 42 Szymon          Dąbrowski            Warszawa               134.41      5.0     4295     1472     -526
 43 Justyna         Sławińska            Gdańsk                 100.00      5.0     4236     1436      158
 44 Mieczysław      Pastuszak            Gdynia                 117.12      5.0     4220     1377     -477
 45 Joanna          Nawrocka             Bydgoszcz              110.07      5.0     4113     1357     -471
 46 Maciej          Dąbrowski            Warszawa               116.36      5.0     3985     1486     -635
 47 Sławomir        Długosz              Ostróda                110.43      5.0     3950     1252      131
 48 Andrzej         Bednaruk             Gdańsk                 113.89      4.5     4226     1465     -611
 49 Bartosz         Bartczak             Poznań                 100.00      4.5     3943     1279     -213
 50 Teresa          Balewska             Reda                   100.00      4.5     3876     1227     -393
 51 Katarzyna       Dębska               Ostróda                103.03      4.0     4377     1192     -168
 52 Dorota          Rudzińska            Warszawa               127.98      4.0     4252     1317     -355
 53 Anita           Bruska               Gdynia                 119.64      4.0     4213     1146        5
 54 Józef           Burzyński            Ełk                    113.15      4.0     4062     1370     -716
 55 Anna            Arana                Kołobrzeg              114.45      4.0     3995     1209     -399
 56 Dariusz         Nawrocki             Bydgoszcz              121.50      4.0     3965     1313     -481
 57 Wojciech        Gołęcki              Inowrocław             102.72      3.5     3675     1046     -330
 58 Krzysztof       Zawadzki             Sampława               114.55      3.0     4146     1198     -859
 59 Michał          Kolaj                Ostróda                139.28      3.0     2632      907     -478
 60 Agnieszka       Wiśniewska           Inowrocław             101.25      2.5     3965      958     -389
 61 Ewa             Tymińska             Gdańsk                 100.00      1.5     3508      847     -848
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju XVIII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”



	Bartosz Morawski 161.89 Wrocław                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Marcin         Rogala                128.46 +  501: 328  178
    2     2 Kazimierz      Merklejn              152.24 +  366: 296  202
    3     7 Andrzej        Bednaruk              113.89 +  382: 364  164
    4     2 Michał         Alabrudziński         161.69 -  281: 455  112
    5     7 Natalia        Woźniak               134.62 +  475: 340  185
    6     4 Miłosz         Wrzałek               149.57 -  440: 455  100
    7     5 Małgorzata     Deszczyńska           137.42 -  319: 370   87
    8    11 Szymon         Dąbrowski             134.41 +  330: 289  184
    9     7 Mariusz        Skrobosz              157.11 +  403: 369  207
   10     6 Dariusz        Ulatowski             144.14 -  399: 414   94
   11     9 Maciej         Kuć                   122.68 +  450: 315  173
   12     8 Krzysztof      Sporczyk              131.01 +  461: 317  181
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1867  / 12 155.58




	Michał Alabrudziński 161.69 Włocławek

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Dorota         Rudzińska             127.98 +  479: 311  178
    2     7 Grzegorz       Łukasik               146.49 +  416: 391  196
    3     3 Bartosz        Bartczak              100.00 +  464: 405  150
    4     2 Bartosz        Morawski              161.89 +  455: 281  212
    5     2 Kamil          Górka                 155.97 +  523: 326  206
    6     1 Dariusz        Kosz                  154.67 -  327: 407  105
    7     2 Marek          Dudkiewicz            140.34 +  507: 350  190
    8     2 Joanna         Juszczak              136.33 -  362: 440   86
    9     3 Małgorzata     Deszczyńska           137.42 -  326: 413   87
   10     4 Andrzej        Kwiatkowski           132.19 +  450: 366  182
   11     4 Kazimierz      Merklejn              152.24 -  382: 515  102
   12     4 Mariusz        Skrobosz              157.11 +  420: 383  207
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1901  / 12 158.42




	Mariusz Skrobosz 157.11 Warszawa               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Mariusz        Orzeł                 125.87 +  380: 344  176
    2     6 Miłosz         Wrzałek               149.57 -  341: 409  100
    3    14 Mieczysław     Pastuszak             117.12 +  443: 342  167
    4     7 Andrzej        Oleksiak              145.93 +  435: 371  196
    5     5 Katarzyna      Polak                 135.52 -  415: 467   86
    6    13 Józef          Burzyński             113.15 +  518: 359  163
    7     7 Wojciech       Sołdan                135.64 +  413: 411  186
    8     8 Marek          Dudkiewicz            140.34 -  374: 451   90
    9     7 Bartosz        Morawski              161.89 -  369: 403  112
   10    10 Szymon         Dąbrowski             134.41 +  474: 311  184
   11     5 Stanisław      Rydzik                146.60 +  497: 420  197
   12     4 Michał         Alabrudziński         161.69 -  383: 420  112
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1769  / 12 147.42




	Kamil Górka 155.97 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Paweł          Maciejczuk            125.77 +  431: 341  176
    2    12 Natalia        Woźniak               134.62 +  453: 347  185
    3     6 Maciej         Dąbrowski             116.36 +  365: 306  166
    4     3 Joanna         Juszczak              136.33 +  367: 317  186
    5     2 Michał         Alabrudziński         161.69 -  326: 523  112
    6     5 Wojciech       Sołdan                135.64 +  441: 310  186
    7     4 Stanisław      Rydzik                146.60 -  386: 439   97
    8     6 Dariusz        Ulatowski             144.14 -  353: 367   94
    9     6 Katarzyna      Polak                 135.52 +  466: 356  186
   10     5 Grzegorz       Łukasik               146.49 +  564: 256  196
   11     2 Dariusz        Kosz                  154.67 -  348: 508  105
   12     6 Stanisław      Rydzik                146.60 +  384: 317  197
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1886  / 12 157.17




	Dariusz Kosz 154.67 Nysa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Jakub          Onoszko               125.67 +  428: 362  176
    2    13 Szymon         Dąbrowski             134.41 +  522: 374  184
    3     2 Małgorzata     Deszczyńska           137.42 +  524: 361  187
    4     1 Katarzyna      Polak                 135.52 +  513: 420  186
    5     1 Miłosz         Wrzałek               149.57 +  449: 415  200
    6     1 Michał         Alabrudziński         161.69 +  407: 327  212
    7     1 Joanna         Juszczak              136.33 -  347: 384   86
    8     1 Stanisław      Rydzik                146.60 +  359: 354  197
    9     1 Grzegorz       Łukasik               146.49 +  494: 324  196
   10     1 Kazimierz      Merklejn              152.24 -  353: 409  102
   11     2 Kamil          Górka                 155.97 +  508: 348  206
   12     1 Małgorzata     Deszczyńska           137.42 +  348: 314  187
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2119  / 12 176.58




	Kazimierz Merklejn 152.24 Szczecin

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Grzegorz       Koczkodon             123.32 +  403: 330  173
    2     2 Bartosz        Morawski              161.89 -  296: 366  112
    3    17 Michał         Kolaj                 139.28 +  464: 428  189
    4     8 Grzegorz       Kurowski              149.13 -  457: 504   99
    5    15 Krzysztof      Zawadzki              114.55 +  432: 410  165
    6    10 Paweł          Maciejczuk            125.77 +  400: 306  176
    7    11 Andrzej        Bednaruk              113.89 +  400: 330  164
    8     4 Miłosz         Wrzałek               149.57 +  409: 295  200
    9     4 Dariusz        Ulatowski             144.14 +  369: 363  194
   10     1 Dariusz        Kosz                  154.67 +  409: 353  205
   11     4 Michał         Alabrudziński         161.69 +  515: 382  212
   12     2 Joanna         Juszczak              136.33 +  385: 365  186
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2075  / 12 172.92




	Łukasz Tuszyński 152.23 Chłopowo                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Maciej         Kuć                   122.68 +  469: 311  173
    2     9 Maciej         Dąbrowski             116.36 -  358: 370   66
    3    13 Stanisław      Rydzik                146.60 -  357: 506   97
    4    17 Anna           Arana                 114.45 +  477: 292  164
    5    12 Grzegorz       Koczkodon             123.32 +  458: 246  173
    6     8 Krzysztof      Sporczyk              131.01 +  516: 270  181
    7     3 Miłosz         Wrzałek               149.57 +  459: 412  200
    8     3 Katarzyna      Polak                 135.52 +  414: 396  186
    9     2 Joanna         Juszczak              136.33 -  393: 396   86
   10     3 Małgorzata     Deszczyńska           137.42 -  407: 425   87
   11     6 Marek          Dudkiewicz            140.34 -  337: 412   90
   12     9 Katarzyna      Polak                 135.52 -  340: 480   86
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1589  / 12 132.42




	Miłosz Wrzałek 149.57 Warszawa                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Agnieszka      Matus                 122.23 +  479: 301  172
    2     6 Mariusz        Skrobosz              157.11 +  409: 341  207
    3     5 Radosław       Jachna                140.58 +  433: 422  191
    4     4 Marek          Syczuk                137.39 +  383: 371  187
    5     1 Dariusz        Kosz                  154.67 -  415: 449  105
    6     4 Bartosz        Morawski              161.89 +  455: 440  212
    7     3 Łukasz         Tuszyński             152.23 -  412: 459  102
    8     4 Kazimierz      Merklejn              152.24 -  295: 409  102
    9     8 Marcin         Rogala                128.46 -  384: 398   78
   10    11 Justyna        Sławińska             100.00 +  411: 300  150
   11     7 Andrzej        Kwiatkowski           132.19 +  536: 346  182
   12     5 Andrzej        Oleksiak              145.93 -  357: 457   96
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1784  / 12 148.67




	Grzegorz Kurowski 149.13 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Dariusz        Nawrocki              121.50 -  364: 379   72
    2    19 Anita          Bruska                119.64 +  483: 312  170
    3    10 Jakub          Onoszko               125.67 +  411: 382  176
    4     8 Kazimierz      Merklejn              152.24 +  504: 457  202
    5     3 Wojciech       Sołdan                135.64 -  433: 447   86
    6     7 Joanna         Ostrowska             120.09 -  393: 421   70
    7    10 Grzegorz       Łukasik               146.49 -  440: 464   96
    8    16 Krzysztof      Sporczyk              131.01 -  376: 462   81
    9    19 Waldemar       Czerwoniec            136.68 +  401: 368  187
   10    16 Michał         Waszkiewicz           141.83 -  322: 385   92
   11    20 Sławomir       Długosz               110.43 +  332: 300  160
   12    16 Sylwia         Łada                  116.05 +  356: 319  166
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1558  / 12 129.83




	Kacper Zegadło 148.63 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Zbigniew       Rybak                 120.52 +  396: 370  171
    2     3 Joanna         Juszczak              136.33 -  367: 402   86
    3     9 Marek          Dudkiewicz            140.34 -  272: 442   90
    4    18 Andrzej        Kwiatkowski           132.19 +  392: 278  182
    5    18 Radosław       Jachna                140.58 +  441: 355  191
    6    12 Natalia        Woźniak               134.62 +  470: 354  185
    7     9 Marek          Syczuk                137.39 +  476: 304  187
    8     5 Grzegorz       Łukasik               146.49 -  341: 410   96
    9    11 Andrzej        Bednaruk              113.89 +  468: 315  164
   10     7 Rafał          Dąbrowski             144.69 +  475: 397  195
   11     3 Małgorzata     Deszczyńska           137.42 -  346: 429   87
   12     7 Rafał          Dąbrowski             144.69 +  365: 312  195
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1829  / 12 152.42




	Stanisław Rydzik 146.60 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Joanna         Ostrowska             120.09 +  415: 272  170
    2    14 Marek          Syczuk                137.39 -  318: 416   87
    3    13 Łukasz         Tuszyński             152.23 +  506: 357  202
    4     9 Tomasz         Sehnal                119.72 +  438: 331  170
    5     8 Maciej         Dąbrowski             116.36 +  390: 337  166
    6     2 Katarzyna      Polak                 135.52 +  467: 374  186
    7     4 Kamil          Górka                 155.97 +  439: 386  206
    8     1 Dariusz        Kosz                  154.67 -  354: 359  105
    9     5 Marek          Dudkiewicz            140.34 +  464: 411  190
   10     2 Joanna         Juszczak              136.33 -  298: 339   86
   11     5 Mariusz        Skrobosz              157.11 -  420: 497  107
   12     6 Kamil          Górka                 155.97 -  317: 384  106
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1781  / 12 148.42




	Grzegorz Łukasik 146.49 Konojady

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Tomasz         Sehnal                119.72 +  379: 356  170
    2     7 Michał         Alabrudziński         161.69 -  391: 416  112
    3    20 Joanna         Nawrocka              110.07 +  408: 339  160
    4    16 Michał         Kolaj                 139.28 +  517: 322  189
    5     6 Krzysztof      Sporczyk              131.01 +  434: 366  181
    6     3 Joanna         Juszczak              136.33 -  382: 417   86
    7    10 Grzegorz       Kurowski              149.13 +  464: 440  199
    8     5 Kacper         Zegadło               148.63 +  410: 341  199
    9     1 Dariusz        Kosz                  154.67 -  324: 494  105
   10     5 Kamil          Górka                 155.97 -  256: 564  106
   11    11 Rafał          Dąbrowski             144.69 -  421: 432   95
   12    10 Maciej         Kuć                   122.68 -  368: 374   73
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1675  / 12 139.58




	Andrzej Oleksiak 145.93 Ostróda

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Anita          Bruska                119.64 +  490: 321  170
    2     4 Agnieszka      Wiśniewska            101.25 +  463: 264  151
    3     1 Katarzyna      Polak                 135.52 -  345: 436   86
    4     7 Mariusz        Skrobosz              157.11 -  371: 435  107
    5    11 Józef          Burzyński             113.15 -  297: 334   63
    6    17 Tomasz         Sehnal                119.72 -  305: 407   70
    7    21 Paweł          Maciejczuk            125.77 +  405: 327  176
    8    20 Dariusz        Nawrocki              121.50 +  437: 224  172
    9    14 Dorota         Rudzińska             127.98 +  457: 328  178
   10    12 Sylwia         Łada                  116.05 +  451: 291  166
   11    10 Marcin         Rogala                128.46 +  496: 326  178
   12     5 Miłosz         Wrzałek               149.57 +  457: 357  200
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1717  / 12 143.08




	Rafał Dąbrowski 144.69 Ostróda                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Lucyna         Śniadach              119.08 +  478: 290  169
    2     8 Dariusz        Nawrocki              121.50 +  389: 384  172
    3     8 Marek          Syczuk                137.39 -  340: 476   87
    4    12 Paweł          Maciejczuk            125.77 +  459: 399  176
    5    10 Andrzej        Bednaruk              113.89 +  427: 305  164
    6     6 Marek          Dudkiewicz            140.34 -  333: 425   90
    7     6 Katarzyna      Polak                 135.52 -  285: 401   86
    8     9 Wojciech       Sołdan                135.64 +  544: 236  186
    9     9 Tomasz         Sehnal                119.72 +  342: 302  170
   10     7 Kacper         Zegadło               148.63 -  397: 475   99
   11    11 Grzegorz       Łukasik               146.49 +  432: 421  196
   12     7 Kacper         Zegadło               148.63 -  312: 365   99
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1694  / 12 141.17




	Dariusz Ulatowski 144.14 Tuchola

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Mieczysław     Pastuszak             117.12 +  436: 384  167
    2    11 Radosław       Jachna                140.58 -  400: 402   91
    3    11 Michał         Waszkiewicz           141.83 +  467: 352  192
    4     6 Małgorzata     Deszczyńska           137.42 -  318: 554   87
    5    14 Bartosz        Bartczak              100.00 +  419: 289  150
    6    11 Dariusz        Nawrocki              121.50 +  478: 293  172
    7     8 Joanna         Ostrowska             120.09 +  451: 324  170
    8     6 Kamil          Górka                 155.97 +  367: 353  206
    9     4 Kazimierz      Merklejn              152.24 -  363: 369  102
   10     6 Bartosz        Morawski              161.89 +  414: 399  212
   11     1 Joanna         Juszczak              136.33 +  389: 359  186
   12     3 Marek          Dudkiewicz            140.34 +  419: 308  190
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1925  / 12 160.42




	Michał Waszkiewicz 141.83 Białystok

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Maciej         Dąbrowski             116.36 -  340: 377   66
    2    25 Agnieszka      Matus                 122.23 +  411: 405  172
    3    11 Dariusz        Ulatowski             144.14 -  352: 467   94
    4    24 Lucyna         Śniadach              119.08 -  290: 413   69
    5    23 Michał         Kolaj                 139.28 -  327: 356   89
    6    30 Ewa            Tymińska              100.00 +  493: 237  150
    7    23 Grzegorz       Koczkodon             123.32 +  398: 339  173
    8    23 Teresa         Balewska              100.00 -  313: 349   50
    9    25 Bartosz        Bartczak              100.00 +  440: 274  150
   10    16 Grzegorz       Kurowski              149.13 +  385: 322  199
   11    13 Mariusz        Orzeł                 125.87 +  407: 397  176
   12    15 Tomasz         Sehnal                119.72 +  450: 408  170
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1558  / 12 129.83




	Radosław Jachna 140.58 Łódź                     

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Sylwia         Łada                  116.05 +  354: 337  166
    2    11 Dariusz        Ulatowski             144.14 +  402: 400  194
    3     5 Miłosz         Wrzałek               149.57 -  422: 433  100
    4     5 Marek          Dudkiewicz            140.34 -  339: 354   90
    5    18 Kacper         Zegadło               148.63 -  355: 441   99
    6    23 Lucyna         Śniadach              119.08 -  322: 330   69
    7    25 Justyna        Sławińska             100.00 -  366: 378   50
    8    26 Anita          Bruska                119.64 +  418: 384  170
    9    24 Maciej         Dąbrowski             116.36 +  408: 319  166
   10    22 Józef          Burzyński             113.15 +  438: 379  163
   11    16 Agnieszka      Matus                 122.23 +  376: 345  172
   12    14 Marcin         Rogala                128.46 +  396: 365  178
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1617  / 12 134.75




	Marek Dudkiewicz 140.34 Milanówek               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Jerzy          Krzyżewski            115.95 +  486: 261  166
    2     5 Małgorzata     Deszczyńska           137.42 -  391: 424   87
    3     9 Kacper         Zegadło               148.63 +  442: 272  199
    4     5 Radosław       Jachna                140.58 +  354: 339  191
    5     9 Marek          Syczuk                137.39 =  362: 362  137
    6     6 Rafał          Dąbrowski             144.69 +  425: 333  195
    7     2 Michał         Alabrudziński         161.69 -  350: 507  112
    8     8 Mariusz        Skrobosz              157.11 +  451: 374  207
    9     5 Stanisław      Rydzik                146.60 -  411: 464   97
   10     8 Marcin         Rogala                128.46 +  430: 406  178
   11     6 Łukasz         Tuszyński             152.23 +  412: 337  202
   12     3 Dariusz        Ulatowski             144.14 -  308: 419   94
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1865  / 12 155.42




	Michał Kolaj 139.28 Ostróda                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    19 Krzysztof      Zawadzki              114.55 +  511: 274  165
    2     1 Józef          Burzyński             113.15 -  275: 387   63
    3    17 Kazimierz      Merklejn              152.24 -  428: 464  102
    4    16 Grzegorz       Łukasik               146.49 -  322: 517   96
    5    23 Michał         Waszkiewicz           141.83 +  356: 327  192
    6    20 Grzegorz       Koczkodon             123.32 +  432: 354  173
    7    17 Sylwia         Łada                  116.05 -  307: 387   66
    8    22 Justyna        Sławińska             100.00 -    1: 400   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     907  /  8 113.38




	Małgorzata Deszczyńska 137.42 Warszawa          

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    20 Anna           Arana                 114.45 +  384: 326  164
    2     5 Marek          Dudkiewicz            140.34 +  424: 391  190
    3     2 Dariusz        Kosz                  154.67 -  361: 524  105
    4     6 Dariusz        Ulatowski             144.14 +  554: 318  194
    5     4 Joanna         Juszczak              136.33 -  349: 377   86
    6     9 Szymon         Dąbrowski             134.41 +  511: 253  184
    7     5 Bartosz        Morawski              161.89 +  370: 319  212
    8     7 Jakub          Onoszko               125.67 +  428: 384  176
    9     3 Michał         Alabrudziński         161.69 +  413: 326  212
   10     3 Łukasz         Tuszyński             152.23 +  425: 407  202
   11     3 Kacper         Zegadło               148.63 +  429: 346  199
   12     1 Dariusz        Kosz                  154.67 -  314: 348  105
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2029  / 12 169.08




	Marek Syczuk 137.39 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    21 Andrzej        Bednaruk              113.89 =  379: 379  114
    2    14 Stanisław      Rydzik                146.60 +  416: 318  197
    3     8 Rafał          Dąbrowski             144.69 +  476: 340  195
    4     4 Miłosz         Wrzałek               149.57 -  371: 383  100
    5     9 Marek          Dudkiewicz            140.34 =  362: 362  140
    6    15 Maciej         Dąbrowski             116.36 +  508: 232  166
    7     9 Kacper         Zegadło               148.63 -  304: 476   99
    8    10 Andrzej        Kwiatkowski           132.19 -  307: 472   82
    9    13 Paweł          Maciejczuk            125.77 +  416: 360  176
   10    13 Tomasz         Sehnal                119.72 -  370: 385   70
   11    14 Maciej         Kuczyński             135.05 +  426: 401  185
   12    11 Natalia        Woźniak               134.62 +  437: 290  185
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1709  / 12 142.42




	Waldemar Czerwoniec 136.68 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    22 Józef          Burzyński             113.15 -  387: 404   63
    2    16 Katarzyna      Polak                 135.52 -  329: 434   86
    3    24 Dorota         Rudzińska             127.98 -  257: 422   78
    4    30 Jerzy          Krzyżewski            115.95 +  478: 295  166
    5    28 Ewa            Tymińska              100.00 +  424: 255  150
    6    22 Sylwia         Łada                  116.05 -  308: 361   66
    7    26 Joanna         Nawrocka              110.07 +  505: 363  160
    8    18 Krzysztof      Zawadzki              114.55 +  368: 341  165
    9    19 Grzegorz       Kurowski              149.13 -  368: 401   99
   10    20 Sławomir       Długosz               110.43 +  398: 282  160
   11    17 Justyna        Sławińska             100.00 +  392: 351  150
   12    13 Wojciech       Sołdan                135.64 -  314: 452   86
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1429  / 12 119.08




	Joanna Juszczak 136.33 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    23 Joanna         Nawrocka              110.07 +  490: 315  160
    2     3 Kacper         Zegadło               148.63 +  402: 367  199
    3     4 Józef          Burzyński             113.15 +  431: 425  163
    4     3 Kamil          Górka                 155.97 -  317: 367  106
    5     4 Małgorzata     Deszczyńska           137.42 +  377: 349  187
    6     3 Grzegorz       Łukasik               146.49 +  417: 382  196
    7     1 Dariusz        Kosz                  154.67 +  384: 347  205
    8     2 Michał         Alabrudziński         161.69 +  440: 362  212
    9     2 Łukasz         Tuszyński             152.23 +  396: 393  202
   10     2 Stanisław      Rydzik                146.60 +  339: 298  197
   11     1 Dariusz        Ulatowski             144.14 -  359: 389   94
   12     2 Kazimierz      Merklejn              152.24 -  365: 385  102
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2023  / 12 168.58




	Wojciech Sołdan 135.64 Gdynia

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    24 Katarzyna      Dębska                103.03 +  469: 363  153
    2    10 Bartosz        Bartczak              100.00 -  330: 423   50
    3    15 Szymon         Dąbrowski             134.41 +  426: 350  184
    4    10 Joanna         Ostrowska             120.09 +  432: 361  170
    5     3 Grzegorz       Kurowski              149.13 +  447: 433  199
    6     5 Kamil          Górka                 155.97 -  310: 441  106
    7     7 Mariusz        Skrobosz              157.11 -  411: 413  107
    8     9 Rafał          Dąbrowski             144.69 -  236: 544   95
    9    17 Justyna        Sławińska             100.00 -  305: 405   50
   10    23 Teresa         Balewska              100.00 +  413: 287  150
   11    18 Zbigniew       Rybak                 120.52 +  458: 362  171
   12    13 Waldemar       Czerwoniec            136.68 +  452: 314  187
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1622  / 12 135.17




	Katarzyna Polak 135.52 Warszawa          

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    25 Wojciech       Gołęcki               102.72 +  407: 254  153
    2    16 Waldemar       Czerwoniec            136.68 +  434: 329  187
    3     1 Andrzej        Oleksiak              145.93 +  436: 345  196
    4     1 Dariusz        Kosz                  154.67 -  420: 513  105
    5     5 Mariusz        Skrobosz              157.11 +  467: 415  207
    6     2 Stanisław      Rydzik                146.60 -  374: 467   97
    7     6 Rafał          Dąbrowski             144.69 +  401: 285  195
    8     3 Łukasz         Tuszyński             152.23 -  396: 414  102
    9     6 Kamil          Górka                 155.97 -  356: 466  106
   10     9 Maciej         Kuczyński             135.05 +  382: 332  185
   11     8 Krzysztof      Sporczyk              131.01 -  347: 449   81
   12     9 Łukasz         Tuszyński             152.23 +  480: 340  202
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1816  / 12 151.33




	Maciej Kuczyński 135.05 Gdynia                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    26 Agnieszka      Wiśniewska            101.25 -  324: 393   51
    2    18 Zbigniew       Rybak                 120.52 -  278: 414   71
    3    27 Katarzyna      Dębska                103.03 -  370: 410   53
    4    29 Justyna        Sławińska             100.00 +  496: 259  150
    5    26 Anita          Bruska                119.64 +  364: 252  170
    6    16 Mariusz        Orzeł                 125.87 -  369: 377   76
    7    24 Bartosz        Bartczak              100.00 +  433: 326  150
    8    21 Lucyna         Śniadach              119.08 +  360: 293  169
    9    12 Jakub          Onoszko               125.67 +  422: 374  176
   10     9 Katarzyna      Polak                 135.52 -  332: 382   86
   11    14 Marek          Syczuk                137.39 -  401: 426   87
   12    18 Grzegorz       Koczkodon             123.32 +  390: 297  173
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1412  / 12 117.67




	Natalia Woźniak 134.62 Dziwnówek

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    27 Ewa            Tymińska              100.00 +  353: 311  150
    2    12 Kamil          Górka                 155.97 -  347: 453  106
    3    16 Marcin         Rogala                128.46 +  482: 365  178
    4    15 Teresa         Balewska              100.00 +  499: 327  150
    5     7 Bartosz        Morawski              161.89 -  340: 475  112
    6    12 Kacper         Zegadło               148.63 -  354: 470   99
    7    15 Szymon         Dąbrowski             134.41 -  393: 417   84
    8    17 Paweł          Maciejczuk            125.77 -  279: 467   76
    9    21 Grzegorz       Koczkodon             123.32 +  471: 323  173
   10    18 Joanna         Ostrowska             120.09 +  418: 289  170
   11    12 Tomasz         Sehnal                119.72 +  387: 326  170
   12    11 Marek          Syczuk                137.39 -  290: 437   87
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1555  / 12 129.58




	Szymon Dąbrowski 134.41 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    28 Justyna        Sławińska             100.00 +  340: 334  150
    2    13 Dariusz        Kosz                  154.67 -  374: 522  105
    3    15 Wojciech       Sołdan                135.64 -  350: 426   86
    4    27 Wojciech       Gołęcki               102.72 +  350: 314  153
    5    17 Zbigniew       Rybak                 120.52 +  492: 389  171
    6     9 Małgorzata     Deszczyńska           137.42 -  253: 511   87
    7    15 Natalia        Woźniak               134.62 +  417: 393  185
    8    11 Bartosz        Morawski              161.89 -  289: 330  112
    9    15 Joanna         Ostrowska             120.09 +  372: 222  170
   10    10 Mariusz        Skrobosz              157.11 -  311: 474  107
   11    15 Paweł          Maciejczuk            125.77 -  407: 413   76
   12    19 Joanna         Ostrowska             120.09 -  340: 493   70
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1472  / 12 122.67




	Andrzej Kwiatkowski 132.19 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    29 Teresa         Balewska              100.00 +  410: 254  150
    2    15 Andrzej        Bednaruk              113.89 -  421: 479   64
    3    12 Paweł          Maciejczuk            125.77 -  333: 360   76
    4    18 Kacper         Zegadło               148.63 -  278: 392   99
    5    29 Wojciech       Gołęcki               102.72 +  444: 283  153
    6    21 Joanna         Nawrocka              110.07 +  416: 291  160
    7    18 Lucyna         Śniadach              119.08 +  384: 352  169
    8    10 Marek          Syczuk                137.39 +  472: 307  187
    9    10 Sylwia         Łada                  116.05 +  436: 325  166
   10     4 Michał         Alabrudziński         161.69 -  366: 450  112
   11     7 Miłosz         Wrzałek               149.57 -  346: 536  100
   12    12 Paweł          Maciejczuk            125.77 -  422: 443   76
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1512  / 12 126.00




	Krzysztof Sporczyk 131.01 Piaseczno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    30 Bartosz        Bartczak              100.00 -  335: 370   50
    2    27 Krzysztof      Zawadzki              114.55 +  434: 305  165
    3    21 Grzegorz       Koczkodon             123.32 +  330: 322  173
    4    11 Józef          Burzyński             113.15 +  453: 262  163
    5     6 Grzegorz       Łukasik               146.49 -  366: 434   96
    6     8 Łukasz         Tuszyński             152.23 -  270: 516  102
    7    12 Jakub          Onoszko               125.67 -  355: 421   76
    8    16 Grzegorz       Kurowski              149.13 +  462: 376  199
    9    20 Teresa         Balewska              100.00 +  487: 282  150
   10    15 Andrzej        Bednaruk              113.89 +  443: 280  164
   11     8 Katarzyna      Polak                 135.52 +  449: 347  186
   12     8 Bartosz        Morawski              161.89 -  317: 461  112
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1636  / 12 136.33




	Marcin Rogala 128.46 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Bartosz        Morawski              161.89 -  328: 501  112
    2    30 Wojciech       Gołęcki               102.72 +  460: 286  153
    3    16 Natalia        Woźniak               134.62 -  365: 482   85
    4    20 Agnieszka      Wiśniewska            101.25 +  501: 247  151
    5    13 Tomasz         Sehnal                119.72 +  359: 282  170
    6    14 Andrzej        Bednaruk              113.89 -  374: 409   64
    7    14 Dariusz        Nawrocki              121.50 +  345: 253  172
    8    14 Agnieszka      Matus                 122.23 +  347: 340  172
    9     8 Miłosz         Wrzałek               149.57 +  398: 384  200
   10     8 Marek          Dudkiewicz            140.34 -  406: 430   90
   11    10 Andrzej        Oleksiak              145.93 -  326: 496   96
   12    14 Radosław       Jachna                140.58 -  365: 396   91
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1556  / 12 129.67




	Dorota Rudzińska 127.98 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Michał         Alabrudziński         161.69 -  311: 479  112
    2    23 Mariusz        Orzeł                 125.87 -  327: 431   76
    3    24 Waldemar       Czerwoniec            136.68 +  422: 257  187
    4    28 Maciej         Kuć                   122.68 -  359: 388   73
    5    22 Mieczysław     Pastuszak             117.12 +  450: 390  167
    6    24 Agnieszka      Matus                 122.23 -  358: 424   72
    7    22 Anna           Arana                 114.45 +  361: 321  164
    8    24 Maciej         Dąbrowski             116.36 +  343: 335  166
    9    14 Andrzej        Oleksiak              145.93 -  328: 457   96
   10    21 Zbigniew       Rybak                 120.52 -  364: 379   71
   11    22 Jerzy          Krzyżewski            115.95 -  248: 362   66
   12    24 Mieczysław     Pastuszak             117.12 -  381: 384   67
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1317  / 12 109.75




	Mariusz Orzeł 125.87 Nowe Miasto Lubawskie       

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Mariusz        Skrobosz              157.11 -  344: 380  107
    2    23 Dorota         Rudzińska             127.98 +  431: 327  178
    3    19 Joanna         Ostrowska             120.09 -  379: 439   70
    4    19 Krzysztof      Zawadzki              114.55 -  379: 418   65
    5    24 Sylwia         Łada                  116.05 +  490: 263  166
    6    16 Maciej         Kuczyński             135.05 +  377: 369  185
    7    13 Józef          Burzyński             113.15 +  347: 312  163
    8    13 Tomasz         Sehnal                119.72 -  310: 354   70
    9    18 Agnieszka      Matus                 122.23 -  388: 447   72
   10    19 Mieczysław     Pastuszak             117.12 +  473: 290  167
   11    13 Michał         Waszkiewicz           141.83 -  397: 407   92
   12    17 Zbigniew       Rybak                 120.52 +  374: 329  171
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1506  / 12 125.50




	Paweł Maciejczuk 125.77 Białystok

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Kamil          Górka                 155.97 -  341: 431  106
    2    24 Sławomir       Długosz               110.43 +  396: 389  160
    3    12 Andrzej        Kwiatkowski           132.19 +  360: 333  182
    4    12 Rafał          Dąbrowski             144.69 -  399: 459   95
    5    19 Lucyna         Śniadach              119.08 +  394: 296  169
    6    10 Kazimierz      Merklejn              152.24 -  306: 400  102
    7    21 Andrzej        Oleksiak              145.93 -  327: 405   96
    8    17 Natalia        Woźniak               134.62 +  467: 279  185
    9    13 Marek          Syczuk                137.39 -  360: 416   87
   10    17 Jakub          Onoszko               125.67 +  557: 270  176
   11    15 Szymon         Dąbrowski             134.41 +  413: 407  184
   12    12 Andrzej        Kwiatkowski           132.19 +  443: 422  182
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1724  / 12 143.67




	Jakub Onoszko 125.67 Gdynia                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Dariusz        Kosz                  154.67 -  362: 428  105
    2    21 Ewa            Tymińska              100.00 +  400: 301  150
    3    10 Grzegorz       Kurowski              149.13 -  382: 411   99
    4    23 Sylwia         Łada                  116.05 -  383: 442   66
    5    16 Joanna         Nawrocka              110.07 +  411: 253  160
    6    18 Bartosz        Bartczak              100.00 +  473: 256  150
    7    12 Krzysztof      Sporczyk              131.01 +  421: 355  181
    8     7 Małgorzata     Deszczyńska           137.42 -  384: 428   87
    9    12 Maciej         Kuczyński             135.05 -  374: 422   85
   10    17 Paweł          Maciejczuk            125.77 -  270: 557   76
   11    21 Lucyna         Śniadach              119.08 -  308: 384   69
   12    23 Katarzyna      Dębska                103.03 +  424: 396  153
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1381  / 12 115.08




	Grzegorz Koczkodon 123.32 Ostróda

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Kazimierz      Merklejn              152.24 -  330: 403  102
    2    29 Jerzy          Krzyżewski            115.95 +  329: 310  166
    3    21 Krzysztof      Sporczyk              131.01 -  322: 330   81
    4    22 Mieczysław     Pastuszak             117.12 +  488: 391  167
    5    12 Łukasz         Tuszyński             152.23 -  246: 458  102
    6    20 Michał         Kolaj                 139.28 -  354: 432   89
    7    23 Michał         Waszkiewicz           141.83 -  339: 398   92
    8    29 Wojciech       Gołęcki               102.72 +  451: 300  153
    9    21 Natalia        Woźniak               134.62 -  323: 471   85
   10    25 Dariusz        Nawrocki              121.50 +  440: 333  172
   11    23 Maciej         Dąbrowski             116.36 +  521: 361  166
   12    18 Maciej         Kuczyński             135.05 -  297: 390   85
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1460  / 12 121.67




	Maciej Kuć 122.68 Stargard

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Łukasz         Tuszyński             152.23 -  311: 469  102
    2    22 Tomasz         Sehnal                119.72 -  351: 413   70
    3    29 Krzysztof      Zawadzki              114.55 -  413: 455   65
    4    28 Dorota         Rudzińska             127.98 +  388: 359  178
    5    27 Agnieszka      Wiśniewska            101.25 +  399: 288  151
    6    25 Teresa         Balewska              100.00 +  417: 324  150
    7    19 Maciej         Dąbrowski             116.36 +  471: 313  166
    8    12 Sylwia         Łada                  116.05 -  328: 435   66
    9    16 Józef          Burzyński             113.15 +  449: 313  163
   10    14 Agnieszka      Matus                 122.23 +  498: 326  172
   11     9 Bartosz        Morawski              161.89 -  315: 450  112
   12    10 Grzegorz       Łukasik               146.49 +  374: 368  196
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1591  / 12 132.58




	Agnieszka Matus 122.23 Milanówek

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Miłosz         Wrzałek               149.57 -  301: 479  100
    2    25 Michał         Waszkiewicz           141.83 -  405: 411   92
    3    25 Anita          Bruska                119.64 =  347: 347  120
    4    25 Katarzyna      Dębska                103.03 +  366: 348  153
    5    20 Dariusz        Nawrocki              121.50 -  324: 383   72
    6    24 Dorota         Rudzińska             127.98 +  424: 358  178
    7    20 Krzysztof      Zawadzki              114.55 +  538: 249  165
    8    14 Marcin         Rogala                128.46 -  340: 347   78
    9    18 Mariusz        Orzeł                 125.87 +  447: 388  176
   10    14 Maciej         Kuć                   122.68 -  326: 498   73
   11    16 Radosław       Jachna                140.58 -  345: 376   91
   12    21 Andrzej        Bednaruk              113.89 +  449: 234  164
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1462  / 12 121.83




	Dariusz Nawrocki 121.50 Bydgoszcz                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Grzegorz       Kurowski              149.13 +  379: 364  199
    2     8 Rafał          Dąbrowski             144.69 -  384: 389   95
    3    23 Teresa         Balewska              100.00 -  303: 359   50
    4    26 Anita          Bruska                119.64 +  428: 375  170
    5    20 Agnieszka      Matus                 122.23 +  383: 324  172
    6    11 Dariusz        Ulatowski             144.14 -  293: 478   94
    7    14 Marcin         Rogala                128.46 -  253: 345   78
    8    20 Andrzej        Oleksiak              145.93 -  224: 437   96
    9    22 Mieczysław     Pastuszak             117.12 -  305: 315   67
   10    25 Grzegorz       Koczkodon             123.32 -  333: 440   73
   11    29 Wojciech       Gołęcki               102.72 +  345: 251  153
   12    27 Maciej         Dąbrowski             116.36 -  335: 369   66
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1313  / 12 109.42




	Zbigniew Rybak 120.52 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Kacper         Zegadło               148.63 -  370: 396   99
    2    18 Maciej         Kuczyński             135.05 +  414: 278  185
    3    18 Sylwia         Łada                  116.05 +  400: 289  166
    4    14 Andrzej        Bednaruk              113.89 -  359: 423   64
    5    17 Szymon         Dąbrowski             134.41 -  389: 492   84
    6    19 Anna           Arana                 114.45 +  431: 345  164
    7    16 Tomasz         Sehnal                119.72 -  318: 371   70
    8    19 Józef          Burzyński             113.15 -  303: 338   63
    9    23 Krzysztof      Zawadzki              114.55 +  436: 337  165
   10    21 Dorota         Rudzińska             127.98 +  379: 364  178
   11    18 Wojciech       Sołdan                135.64 -  362: 458   86
   12    17 Mariusz        Orzeł                 125.87 -  329: 374   76
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1400  / 12 116.67




	Joanna Ostrowska 120.09 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Stanisław      Rydzik                146.60 -  272: 415   97
    2    28 Justyna        Sławińska             100.00 +  415: 328  150
    3    19 Mariusz        Orzeł                 125.87 +  439: 379  176
    4    10 Wojciech       Sołdan                135.64 -  361: 432   86
    5    21 Teresa         Balewska              100.00 +  491: 320  150
    6     7 Grzegorz       Kurowski              149.13 +  421: 393  199
    7     8 Dariusz        Ulatowski             144.14 -  324: 451   94
    8    15 Andrzej        Bednaruk              113.89 -  363: 396   64
    9    15 Szymon         Dąbrowski             134.41 -  222: 372   84
   10    18 Natalia        Woźniak               134.62 -  289: 418   85
   11    24 Bartosz        Bartczak              100.00 +  409: 307  150
   12    19 Szymon         Dąbrowski             134.41 +  493: 340  184
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1519  / 12 126.58




	Tomasz Sehnal 119.72 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Grzegorz       Łukasik               146.49 -  356: 379   96
    2    22 Maciej         Kuć                   122.68 +  413: 351  173
    3    22 Agnieszka      Wiśniewska            101.25 +  367: 347  151
    4     9 Stanisław      Rydzik                146.60 -  331: 438   97
    5    13 Marcin         Rogala                128.46 -  282: 359   78
    6    17 Andrzej        Oleksiak              145.93 +  407: 305  196
    7    16 Zbigniew       Rybak                 120.52 +  371: 318  171
    8    13 Mariusz        Orzeł                 125.87 +  354: 310  176
    9     9 Rafał          Dąbrowski             144.69 -  302: 342   95
   10    13 Marek          Syczuk                137.39 +  385: 370  187
   11    12 Natalia        Woźniak               134.62 -  326: 387   85
   12    15 Michał         Waszkiewicz           141.83 -  408: 450   92
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1597  / 12 133.08




	Anita Bruska 119.64 Gdynia                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Andrzej        Oleksiak              145.93 -  321: 490   96
    2    19 Grzegorz       Kurowski              149.13 -  312: 483   99
    3    25 Agnieszka      Matus                 122.23 =  347: 347  122
    4    26 Dariusz        Nawrocki              121.50 -  375: 428   72
    5    26 Maciej         Kuczyński             135.05 -  252: 364   85
    6    31 PAUZA
    7    29 Wojciech       Gołęcki               102.72 +  378: 275  153
    8    26 Radosław       Jachna                140.58 -  384: 418   91
    9    28 Jerzy          Krzyżewski            115.95 -  318: 353   66
   10    29 Agnieszka      Wiśniewska            101.25 +  470: 337  151
   11    28 Joanna         Nawrocka              110.07 -  354: 410   60
   12    29 Agnieszka      Wiśniewska            101.25 +  402: 303  151
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1146  / 11 104.18




	Lucyna Śniadach 119.08 Rumia                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Rafał          Dąbrowski             144.69 -  290: 478   95
    2    26 Sylwia         Łada                  116.05 -  303: 355   66
    3    28 Justyna        Sławińska             100.00 +  361: 356  150
    4    24 Michał         Waszkiewicz           141.83 +  413: 290  192
    5    19 Paweł          Maciejczuk            125.77 -  296: 394   76
    6    23 Radosław       Jachna                140.58 +  330: 322  191
    7    18 Andrzej        Kwiatkowski           132.19 -  352: 384   82
    8    21 Maciej         Kuczyński             135.05 -  293: 360   85
    9    27 Sławomir       Długosz               110.43 -  326: 361   60
   10    24 Katarzyna      Dębska                103.03 +  408: 312  153
   11    21 Jakub          Onoszko               125.67 +  384: 308  176
   12    20 Justyna        Sławińska             100.00 +  373: 363  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1476  / 12 123.00




	Mieczysław Pastuszak 117.12 Gdynia                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Dariusz        Ulatowski             144.14 -  384: 436   94
    2    17 Anna           Arana                 114.45 +  422: 313  164
    3    14 Mariusz        Skrobosz              157.11 -  342: 443  107
    4    22 Grzegorz       Koczkodon             123.32 -  391: 488   73
    5    22 Dorota         Rudzińska             127.98 -  390: 450   78
    6    26 Krzysztof      Zawadzki              114.55 -  323: 390   65
    7    28 Sławomir       Długosz               110.43 +  389: 336  160
    8    25 Joanna         Nawrocka              110.07 +  351: 316  160
    9    22 Dariusz        Nawrocki              121.50 +  315: 305  172
   10    19 Mariusz        Orzeł                 125.87 -  290: 473   76
   11    25 Teresa         Balewska              100.00 -  239: 366   50
   12    24 Dorota         Rudzińska             127.98 +  384: 381  178
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1377  / 12 114.75




	Maciej Dąbrowski 116.36 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Michał         Waszkiewicz           141.83 +  377: 340  192
    2     9 Łukasz         Tuszyński             152.23 +  370: 358  202
    3     6 Kamil          Górka                 155.97 -  306: 365  106
    4    13 Bartosz        Bartczak              100.00 +  301: 256  150
    5     8 Stanisław      Rydzik                146.60 -  337: 390   97
    6    15 Marek          Syczuk                137.39 -  232: 508   87
    7    19 Maciej         Kuć                   122.68 -  313: 471   73
    8    24 Dorota         Rudzińska             127.98 -  335: 343   78
    9    24 Radosław       Jachna                140.58 -  319: 408   91
   10    26 Krzysztof      Zawadzki              114.55 +  365: 325  165
   11    23 Grzegorz       Koczkodon             123.32 -  361: 521   73
   12    27 Dariusz        Nawrocki              121.50 +  369: 335  172
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1486  / 12 123.83




	Sylwia Łada 116.05 Inowrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Radosław       Jachna                140.58 -  337: 354   91
    2    26 Lucyna         Śniadach              119.08 +  355: 303  169
    3    18 Zbigniew       Rybak                 120.52 -  289: 400   71
    4    23 Jakub          Onoszko               125.67 +  442: 383  176
    5    24 Mariusz        Orzeł                 125.87 -  263: 490   76
    6    22 Waldemar       Czerwoniec            136.68 +  361: 308  187
    7    17 Michał         Kolaj                 139.28 +  387: 307  189
    8    12 Maciej         Kuć                   122.68 +  435: 328  173
    9    10 Andrzej        Kwiatkowski           132.19 -  325: 436   82
   10    12 Andrzej        Oleksiak              145.93 -  291: 451   96
   11    19 Andrzej        Bednaruk              113.89 +  372: 312  164
   12    16 Grzegorz       Kurowski              149.13 -  319: 356   99
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1573  / 12 131.08




	Jerzy Krzyżewski 115.95 Piasutno      

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Marek          Dudkiewicz            140.34 -  261: 486   90
    2    29 Grzegorz       Koczkodon             123.32 -  310: 329   73
    3    30 Anna           Arana                 114.45 -  292: 416   64
    4    30 Waldemar       Czerwoniec            136.68 -  295: 478   87
    5    31 PAUZA
    6    28 Katarzyna      Dębska                103.03 -  357: 421   53
    7    30 Ewa            Tymińska              100.00 +  398: 351  150
    8    28 Sławomir       Długosz               110.43 -  301: 379   60
    9    28 Anita          Bruska                119.64 +  353: 318  170
   10    28 Joanna         Nawrocka              110.07 +  366: 329  160
   11    22 Dorota         Rudzińska             127.98 +  362: 248  178
   12    22 Teresa         Balewska              100.00 +  362: 343  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1235  / 11 112.27




	Krzysztof Zawadzki 114.55 Sampława                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    19 Michał         Kolaj                 139.28 -  274: 511   89
    2    27 Krzysztof      Sporczyk              131.01 -  305: 434   81
    3    29 Maciej         Kuć                   122.68 +  455: 413  173
    4    19 Mariusz        Orzeł                 125.87 +  418: 379  176
    5    15 Kazimierz      Merklejn              152.24 -  410: 432  102
    6    26 Mieczysław     Pastuszak             117.12 +  390: 323  167
    7    20 Agnieszka      Matus                 122.23 -  249: 538   72
    8    18 Waldemar       Czerwoniec            136.68 -  341: 368   87
    9    23 Zbigniew       Rybak                 120.52 -  337: 436   71
   10    26 Maciej         Dąbrowski             116.36 -  325: 365   66
   11    27 Anna           Arana                 114.45 -  377: 398   64
   12    28 Bartosz        Bartczak              100.00 -  265: 408   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1198  / 12  99.83




	Anna Arana 114.45 Kołobrzeg

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    20 Małgorzata     Deszczyńska           137.42 -  326: 384   87
    2    17 Mieczysław     Pastuszak             117.12 -  313: 422   67
    3    30 Jerzy          Krzyżewski            115.95 +  416: 292  166
    4    17 Łukasz         Tuszyński             152.23 -  292: 477  102
    5    25 Sławomir       Długosz               110.43 +  383: 294  160
    6    19 Zbigniew       Rybak                 120.52 -  345: 431   71
    7    22 Dorota         Rudzińska             127.98 -  321: 361   78
    8    30 Ewa            Tymińska              100.00 -  295: 361   50
    9    26 Katarzyna      Dębska                103.03 +  339: 320  153
   10    27 Bartosz        Bartczak              100.00 -  287: 329   50
   11    27 Krzysztof      Zawadzki              114.55 +  398: 377  165
   12    26 Joanna         Nawrocka              110.07 -  280: 346   60
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1209  / 12 100.75




	Andrzej Bednaruk 113.89 Gdańsk

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    21 Marek          Syczuk                137.39 =  379: 379  137
    2    15 Andrzej        Kwiatkowski           132.19 +  479: 421  182
    3     7 Bartosz        Morawski              161.89 -  364: 382  112
    4    14 Zbigniew       Rybak                 120.52 +  423: 359  171
    5    10 Rafał          Dąbrowski             144.69 -  305: 427   95
    6    14 Marcin         Rogala                128.46 +  409: 374  178
    7    11 Kazimierz      Merklejn              152.24 -  330: 400  102
    8    15 Joanna         Ostrowska             120.09 +  396: 363  170
    9    11 Kacper         Zegadło               148.63 -  315: 468   99
   10    15 Krzysztof      Sporczyk              131.01 -  280: 443   81
   11    19 Sylwia         Łada                  116.05 -  312: 372   66
   12    21 Agnieszka      Matus                 122.23 -  234: 449   72
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1465  / 12 122.08




	Józef Burzyński 113.15 Ełk                      

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    22 Waldemar       Czerwoniec            136.68 +  404: 387  187
    2     1 Michał         Kolaj                 139.28 +  387: 275  189
    3     4 Joanna         Juszczak              136.33 -  425: 431   86
    4    11 Krzysztof      Sporczyk              131.01 -  262: 453   81
    5    11 Andrzej        Oleksiak              145.93 +  334: 297  196
    6    13 Mariusz        Skrobosz              157.11 -  359: 518  107
    7    13 Mariusz        Orzeł                 125.87 -  312: 347   76
    8    19 Zbigniew       Rybak                 120.52 +  338: 303  171
    9    16 Maciej         Kuć                   122.68 -  313: 449   73
   10    22 Radosław       Jachna                140.58 -  379: 438   91
   11    26 Katarzyna      Dębska                103.03 -  298: 439   53
   12    25 Sławomir       Długosz               110.43 -  251: 441   60
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1370  / 12 114.17




	Sławomir Długosz 110.43 Ostróda

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    2    24 Paweł          Maciejczuk            125.77 -  389: 396   76
    3    26 Ewa            Tymińska              100.00 +  459: 247  150
    4    21 Joanna         Nawrocka              110.07 -  345: 441   60
    5    25 Anna           Arana                 114.45 -  294: 383   64
    6    27 Agnieszka      Wiśniewska            101.25 +  364: 355  151
    7    28 Mieczysław     Pastuszak             117.12 -  336: 389   67
    8    28 Jerzy          Krzyżewski            115.95 +  379: 301  166
    9    27 Lucyna         Śniadach              119.08 +  361: 326  169
   10    20 Waldemar       Czerwoniec            136.68 -  282: 398   87
   11    20 Grzegorz       Kurowski              149.13 -  300: 332   99
   12    25 Józef          Burzyński             113.15 +  441: 251  163
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1252  / 11 113.82




	Joanna Nawrocka 110.07 Bydgoszcz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    23 Joanna         Juszczak              136.33 -  315: 490   86
    2    20 Katarzyna      Dębska                103.03 +  349: 319  153
    3    20 Grzegorz       Łukasik               146.49 -  339: 408   96
    4    21 Sławomir       Długosz               110.43 +  441: 345  160
    5    16 Jakub          Onoszko               125.67 -  253: 411   76
    6    21 Andrzej        Kwiatkowski           132.19 -  291: 416   82
    7    26 Waldemar       Czerwoniec            136.68 -  363: 505   87
    8    25 Mieczysław     Pastuszak             117.12 -  316: 351   67
    9    29 Ewa            Tymińska              100.00 +  361: 339  150
   10    28 Jerzy          Krzyżewski            115.95 -  329: 366   66
   11    28 Anita          Bruska                119.64 +  410: 354  170
   12    26 Anna           Arana                 114.45 +  346: 280  164
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1357  / 12 113.08




	Katarzyna Dębska 103.03 Ostróda                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    24 Wojciech       Sołdan                135.64 -  363: 469   86
    2    20 Joanna         Nawrocka              110.07 -  319: 349   60
    3    27 Maciej         Kuczyński             135.05 +  410: 370  185
    4    25 Agnieszka      Matus                 122.23 -  348: 366   72
    5    30 Justyna        Sławińska             100.00 -  306: 448   50
    6    28 Jerzy          Krzyżewski            115.95 +  421: 357  166
    7    27 Teresa         Balewska              100.00 -  335: 365   50
    8    27 Agnieszka      Wiśniewska            101.25 +  408: 352  151
    9    26 Anna           Arana                 114.45 -  320: 339   64
   10    24 Lucyna         Śniadach              119.08 -  312: 408   69
   11    26 Józef          Burzyński             113.15 +  439: 298  163
   12    23 Jakub          Onoszko               125.67 -  396: 424   76
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1192  / 12  99.33




	Wojciech Gołęcki 102.72 Inowrocław               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    25 Katarzyna      Polak                 135.52 -  254: 407   86
    2    30 Marcin         Rogala                128.46 -  286: 460   78
    3    31 PAUZA
    4    27 Szymon         Dąbrowski             134.41 -  314: 350   84
    5    29 Andrzej        Kwiatkowski           132.19 -  283: 444   82
    6    29 Justyna        Sławińska             100.00 -  312: 314   50
    7    29 Anita          Bruska                119.64 -  275: 378   70
    8    29 Grzegorz       Koczkodon             123.32 -  300: 451   73
    9    30 Agnieszka      Wiśniewska            101.25 +  419: 287  151
   10    30 Ewa            Tymińska              100.00 +  310: 300  150
   11    29 Dariusz        Nawrocki              121.50 -  251: 345   72
   12    30 Ewa            Tymińska              100.00 +  371: 269  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1046  / 11  95.09




	Agnieszka Wiśniewska 101.25 Inowrocław               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    26 Maciej         Kuczyński             135.05 +  393: 324  185
    2     4 Andrzej        Oleksiak              145.93 -  264: 463   96
    3    22 Tomasz         Sehnal                119.72 -  347: 367   70
    4    20 Marcin         Rogala                128.46 -  247: 501   78
    5    27 Maciej         Kuć                   122.68 -  288: 399   73
    6    27 Sławomir       Długosz               110.43 -  355: 364   60
    7    31 PAUZA
    8    27 Katarzyna      Dębska                103.03 -  352: 408   53
    9    30 Wojciech       Gołęcki               102.72 -  287: 419   53
   10    29 Anita          Bruska                119.64 -  337: 470   70
   11    30 Ewa            Tymińska              100.00 +  492: 237  150
   12    29 Anita          Bruska                119.64 -  303: 402   70
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     958  / 11  87.09




	Teresa Balewska 100.00 Reda

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    29 Andrzej        Kwiatkowski           132.19 -  254: 410   82
    2    31 PAUZA
    3    23 Dariusz        Nawrocki              121.50 +  359: 303  172
    4    15 Natalia        Woźniak               134.62 -  327: 499   85
    5    21 Joanna         Ostrowska             120.09 -  320: 491   70
    6    25 Maciej         Kuć                   122.68 -  324: 417   73
    7    27 Katarzyna      Dębska                103.03 +  365: 335  153
    8    23 Michał         Waszkiewicz           141.83 +  349: 313  192
    9    20 Krzysztof      Sporczyk              131.01 -  282: 487   81
   10    23 Wojciech       Sołdan                135.64 -  287: 413   86
   11    25 Mieczysław     Pastuszak             117.12 +  366: 239  167
   12    22 Jerzy          Krzyżewski            115.95 -  343: 362   66
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1227  / 11 111.55




	Bartosz Bartczak 100.00 Poznań

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    30 Krzysztof      Sporczyk              131.01 +  370: 335  181
    2    10 Wojciech       Sołdan                135.64 +  423: 330  186
    3     3 Michał         Alabrudziński         161.69 -  405: 464  112
    4    13 Maciej         Dąbrowski             116.36 -  256: 301   66
    5    14 Dariusz        Ulatowski             144.14 -  289: 419   94
    6    18 Jakub          Onoszko               125.67 -  256: 473   76
    7    24 Maciej         Kuczyński             135.05 -  326: 433   85
    8    31 PAUZA
    9    25 Michał         Waszkiewicz           141.83 -  274: 440   92
   10    27 Anna           Arana                 114.45 +  329: 287  164
   11    24 Joanna         Ostrowska             120.09 -  307: 409   70
   12    28 Krzysztof      Zawadzki              114.55 +  408: 265  165
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1291  / 11 117.36




	Justyna Sławińska 100.00 Gdańsk

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    28 Szymon         Dąbrowski             134.41 -  334: 340   84
    2    28 Joanna         Ostrowska             120.09 -  328: 415   70
    3    28 Lucyna         Śniadach              119.08 -  356: 361   69
    4    29 Maciej         Kuczyński             135.05 -  259: 496   85
    5    30 Katarzyna      Dębska                103.03 +  448: 306  153
    6    29 Wojciech       Gołęcki               102.72 +  314: 312  153
    7    25 Radosław       Jachna                140.58 +  378: 366  191
    8    22 Michał         Kolaj                 139.28 +  400:   1  189
    9    17 Wojciech       Sołdan                135.64 +  405: 305  186
   10    11 Miłosz         Wrzałek               149.57 -  300: 411  100
   11    17 Waldemar       Czerwoniec            136.68 -  351: 392   87
   12    20 Lucyna         Śniadach              119.08 -  363: 373   69
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1436  / 12 119.67




	Ewa Tymińska 100.00 Gdańsk

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    27 Natalia        Woźniak               134.62 -  311: 353   85
    2    21 Jakub          Onoszko               125.67 -  301: 400   76
    3    26 Sławomir       Długosz               110.43 -  247: 459   60
    4    31 PAUZA
    5    28 Waldemar       Czerwoniec            136.68 -  255: 424   87
    6    30 Michał         Waszkiewicz           141.83 -  237: 493   92
    7    30 Jerzy          Krzyżewski            115.95 -  351: 398   66
    8    30 Anna           Arana                 114.45 +  361: 295  164
    9    29 Joanna         Nawrocka              110.07 -  339: 361   60
   10    30 Wojciech       Gołęcki               102.72 -  300: 310   53
   11    30 Agnieszka      Wiśniewska            101.25 -  237: 492   51
   12    30 Wojciech       Gołęcki               102.72 -  269: 371   53
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     847  / 11  77.00


Wyniki poszczególnych rund turnieju XVIII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bartosz        Morawski             - Marcin         Rogala                501: 328
   2 Dorota         Rudzińska            - Michał         Alabrudziński         311: 479
   3 Mariusz        Skrobosz             - Mariusz        Orzeł                 380: 344
   4 Paweł          Maciejczuk           - Kamil          Górka                 341: 431
   5 Dariusz        Kosz                 - Jakub          Onoszko               428: 362
   6 Grzegorz       Koczkodon            - Kazimierz      Merklejn              330: 403
   7 Łukasz         Tuszyński            - Maciej         Kuć                   469: 311
   8 Agnieszka      Matus                - Miłosz         Wrzałek               301: 479
   9 Grzegorz       Kurowski             - Dariusz        Nawrocki              364: 379
  10 Zbigniew       Rybak                - Kacper         Zegadło               370: 396
  11 Stanisław      Rydzik               - Joanna         Ostrowska             415: 272
  12 Tomasz         Sehnal               - Grzegorz       Łukasik               356: 379
  13 Andrzej        Oleksiak             - Anita          Bruska                490: 321
  14 Lucyna         Śniadach             - Rafał          Dąbrowski             290: 478
  15 Dariusz        Ulatowski            - Mieczysław     Pastuszak             436: 384
  16 Maciej         Dąbrowski            - Michał         Waszkiewicz           377: 340
  17 Radosław       Jachna               - Sylwia         Łada                  354: 337
  18 Jerzy          Krzyżewski           - Marek          Dudkiewicz            261: 486
  19 Michał         Kolaj                - Krzysztof      Zawadzki              511: 274
  20 Anna           Arana                - Małgorzata     Deszczyńska           326: 384
  21 Marek          Syczuk               - Andrzej        Bednaruk              379: 379
  22 Józef          Burzyński            - Waldemar       Czerwoniec            404: 387
  23 Joanna         Juszczak             - Joanna         Nawrocka              490: 315
  24 Katarzyna      Dębska               - Wojciech       Sołdan                363: 469
  25 Katarzyna      Polak                - Wojciech       Gołęcki               407: 254
  26 Agnieszka      Wiśniewska           - Maciej         Kuczyński             393: 324
  27 Natalia        Woźniak              - Ewa            Tymińska              353: 311
  28 Justyna        Sławińska            - Szymon         Dąbrowski             334: 340
  29 Andrzej        Kwiatkowski          - Teresa         Balewska              410: 254
  30 Bartosz        Bartczak             - Krzysztof      Sporczyk              370: 335


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Michał         Kolaj                - Józef          Burzyński             275: 387
   2 Kazimierz      Merklejn             - Bartosz        Morawski              296: 366
   3 Kacper         Zegadło              - Joanna         Juszczak              367: 402
   4 Agnieszka      Wiśniewska           - Andrzej        Oleksiak              264: 463
   5 Małgorzata     Deszczyńska          - Marek          Dudkiewicz            424: 391
   6 Miłosz         Wrzałek              - Mariusz        Skrobosz              409: 341
   7 Grzegorz       Łukasik              - Michał         Alabrudziński         391: 416
   8 Dariusz        Nawrocki             - Rafał          Dąbrowski             384: 389
   9 Maciej         Dąbrowski            - Łukasz         Tuszyński             370: 358
  10 Wojciech       Sołdan               - Bartosz        Bartczak              330: 423
  11 Dariusz        Ulatowski            - Radosław       Jachna                400: 402
  12 Kamil          Górka                - Natalia        Woźniak               453: 347
  13 Szymon         Dąbrowski            - Dariusz        Kosz                  374: 522
  14 Stanisław      Rydzik               - Marek          Syczuk                318: 416
  15 Andrzej        Bednaruk             - Andrzej        Kwiatkowski           479: 421
  16 Waldemar       Czerwoniec           - Katarzyna      Polak                 329: 434
  17 Mieczysław     Pastuszak            - Anna           Arana                 422: 313
  18 Maciej         Kuczyński            - Zbigniew       Rybak                 278: 414
  19 Anita          Bruska               - Grzegorz       Kurowski              312: 483
  20 Joanna         Nawrocka             - Katarzyna      Dębska                349: 319
  21 Ewa            Tymińska             - Jakub          Onoszko               301: 400
  22 Maciej         Kuć                  - Tomasz         Sehnal                351: 413
  23 Mariusz        Orzeł                - Dorota         Rudzińska             431: 327
  24 Sławomir       Długosz              - Paweł          Maciejczuk            389: 396
  25 Michał         Waszkiewicz          - Agnieszka      Matus                 411: 405
  26 Sylwia         Łada                 - Lucyna         Śniadach              355: 303
  27 Krzysztof      Sporczyk             - Krzysztof      Zawadzki              434: 305
  28 Joanna         Ostrowska            - Justyna        Sławińska             415: 328
  29 Jerzy          Krzyżewski           - Grzegorz       Koczkodon             310: 329
  30 Wojciech       Gołęcki              - Marcin         Rogala                286: 460
  31 Teresa         Balewska             - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Katarzyna      Polak                - Andrzej        Oleksiak              436: 345
   2 Małgorzata     Deszczyńska          - Dariusz        Kosz                  361: 524
   3 Michał         Alabrudziński        - Bartosz        Bartczak              464: 405
   4 Joanna         Juszczak             - Józef          Burzyński             431: 425
   5 Radosław       Jachna               - Miłosz         Wrzałek               422: 433
   6 Kamil          Górka                - Maciej         Dąbrowski             365: 306
   7 Andrzej        Bednaruk             - Bartosz        Morawski              364: 382
   8 Rafał          Dąbrowski            - Marek          Syczuk                340: 476
   9 Marek          Dudkiewicz           - Kacper         Zegadło               442: 272
  10 Jakub          Onoszko              - Grzegorz       Kurowski              382: 411
  11 Michał         Waszkiewicz          - Dariusz        Ulatowski             352: 467
  12 Paweł          Maciejczuk           - Andrzej        Kwiatkowski           360: 333
  13 Łukasz         Tuszyński            - Stanisław      Rydzik                357: 506
  14 Mieczysław     Pastuszak            - Mariusz        Skrobosz              342: 443
  15 Wojciech       Sołdan               - Szymon         Dąbrowski             426: 350
  16 Marcin         Rogala               - Natalia        Woźniak               365: 482
  17 Kazimierz      Merklejn             - Michał         Kolaj                 464: 428
  18 Zbigniew       Rybak                - Sylwia         Łada                  400: 289
  19 Joanna         Ostrowska            - Mariusz        Orzeł                 439: 379
  20 Grzegorz       Łukasik              - Joanna         Nawrocka              408: 339
  21 Krzysztof      Sporczyk             - Grzegorz       Koczkodon             330: 322
  22 Tomasz         Sehnal               - Agnieszka      Wiśniewska            367: 347
  23 Teresa         Balewska             - Dariusz        Nawrocki              359: 303
  24 Dorota         Rudzińska            - Waldemar       Czerwoniec            422: 257
  25 Agnieszka      Matus                - Anita          Bruska                347: 347
  26 Ewa            Tymińska             - Sławomir       Długosz               247: 459
  27 Katarzyna      Dębska               - Maciej         Kuczyński             410: 370
  28 Justyna        Sławińska            - Lucyna         Śniadach              356: 361
  29 Krzysztof      Zawadzki             - Maciej         Kuć                   455: 413
  30 Anna           Arana                - Jerzy          Krzyżewski            416: 292
  31 Wojciech       Gołęcki              - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Kosz                 - Katarzyna      Polak                 513: 420
   2 Bartosz        Morawski             - Michał         Alabrudziński         281: 455
   3 Kamil          Górka                - Joanna         Juszczak              367: 317
   4 Marek          Syczuk               - Miłosz         Wrzałek               371: 383
   5 Marek          Dudkiewicz           - Radosław       Jachna                354: 339
   6 Małgorzata     Deszczyńska          - Dariusz        Ulatowski             554: 318
   7 Andrzej        Oleksiak             - Mariusz        Skrobosz              371: 435
   8 Grzegorz       Kurowski             - Kazimierz      Merklejn              504: 457
   9 Stanisław      Rydzik               - Tomasz         Sehnal                438: 331
  10 Wojciech       Sołdan               - Joanna         Ostrowska             432: 361
  11 Józef          Burzyński            - Krzysztof      Sporczyk              262: 453
  12 Rafał          Dąbrowski            - Paweł          Maciejczuk            459: 399
  13 Bartosz        Bartczak             - Maciej         Dąbrowski             256: 301
  14 Zbigniew       Rybak                - Andrzej        Bednaruk              359: 423
  15 Natalia        Woźniak              - Teresa         Balewska              499: 327
  16 Michał         Kolaj                - Grzegorz       Łukasik               322: 517
  17 Anna           Arana                - Łukasz         Tuszyński             292: 477
  18 Andrzej        Kwiatkowski          - Kacper         Zegadło               278: 392
  19 Krzysztof      Zawadzki             - Mariusz        Orzeł                 418: 379
  20 Marcin         Rogala               - Agnieszka      Wiśniewska            501: 247
  21 Sławomir       Długosz              - Joanna         Nawrocka              345: 441
  22 Grzegorz       Koczkodon            - Mieczysław     Pastuszak             488: 391
  23 Jakub          Onoszko              - Sylwia         Łada                  383: 442
  24 Lucyna         Śniadach             - Michał         Waszkiewicz           413: 290
  25 Katarzyna      Dębska               - Agnieszka      Matus                 348: 366
  26 Dariusz        Nawrocki             - Anita          Bruska                428: 375
  27 Szymon         Dąbrowski            - Wojciech       Gołęcki               350: 314
  28 Maciej         Kuć                  - Dorota         Rudzińska             388: 359
  29 Maciej         Kuczyński            - Justyna        Sławińska             496: 259
  30 Waldemar       Czerwoniec           - Jerzy          Krzyżewski            478: 295
  31 Ewa            Tymińska             - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Miłosz         Wrzałek              - Dariusz        Kosz                  415: 449
   2 Michał         Alabrudziński        - Kamil          Górka                 523: 326
   3 Grzegorz       Kurowski             - Wojciech       Sołdan                433: 447
   4 Joanna         Juszczak             - Małgorzata     Deszczyńska           377: 349
   5 Mariusz        Skrobosz             - Katarzyna      Polak                 415: 467
   6 Grzegorz       Łukasik              - Krzysztof      Sporczyk              434: 366
   7 Natalia        Woźniak              - Bartosz        Morawski              340: 475
   8 Maciej         Dąbrowski            - Stanisław      Rydzik                337: 390
   9 Marek          Dudkiewicz           - Marek          Syczuk                362: 362
  10 Rafał          Dąbrowski            - Andrzej        Bednaruk              427: 305
  11 Józef          Burzyński            - Andrzej        Oleksiak              334: 297
  12 Łukasz         Tuszyński            - Grzegorz       Koczkodon             458: 246
  13 Marcin         Rogala               - Tomasz         Sehnal                359: 282
  14 Bartosz        Bartczak             - Dariusz        Ulatowski             289: 419
  15 Kazimierz      Merklejn             - Krzysztof      Zawadzki              432: 410
  16 Joanna         Nawrocka             - Jakub          Onoszko               253: 411
  17 Szymon         Dąbrowski            - Zbigniew       Rybak                 492: 389
  18 Kacper         Zegadło              - Radosław       Jachna                441: 355
  19 Lucyna         Śniadach             - Paweł          Maciejczuk            296: 394
  20 Dariusz        Nawrocki             - Agnieszka      Matus                 383: 324
  21 Joanna         Ostrowska            - Teresa         Balewska              491: 320
  22 Mieczysław     Pastuszak            - Dorota         Rudzińska             390: 450
  23 Michał         Waszkiewicz          - Michał         Kolaj                 327: 356
  24 Sylwia         Łada                 - Mariusz        Orzeł                 263: 490
  25 Sławomir       Długosz              - Anna           Arana                 294: 383
  26 Anita          Bruska               - Maciej         Kuczyński             252: 364
  27 Maciej         Kuć                  - Agnieszka      Wiśniewska            399: 288
  28 Waldemar       Czerwoniec           - Ewa            Tymińska              424: 255
  29 Wojciech       Gołęcki              - Andrzej        Kwiatkowski           283: 444
  30 Justyna        Sławińska            - Katarzyna      Dębska                448: 306
  31 Jerzy          Krzyżewski           - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Michał         Alabrudziński        - Dariusz        Kosz                  327: 407
   2 Katarzyna      Polak                - Stanisław      Rydzik                374: 467
   3 Joanna         Juszczak             - Grzegorz       Łukasik               417: 382
   4 Bartosz        Morawski             - Miłosz         Wrzałek               440: 455
   5 Wojciech       Sołdan               - Kamil          Górka                 310: 441
   6 Marek          Dudkiewicz           - Rafał          Dąbrowski             425: 333
   7 Joanna         Ostrowska            - Grzegorz       Kurowski              421: 393
   8 Krzysztof      Sporczyk             - Łukasz         Tuszyński             270: 516
   9 Małgorzata     Deszczyńska          - Szymon         Dąbrowski             511: 253
  10 Paweł          Maciejczuk           - Kazimierz      Merklejn              306: 400
  11 Dariusz        Ulatowski            - Dariusz        Nawrocki              478: 293
  12 Kacper         Zegadło              - Natalia        Woźniak               470: 354
  13 Mariusz        Skrobosz             - Józef          Burzyński             518: 359
  14 Andrzej        Bednaruk             - Marcin         Rogala                409: 374
  15 Marek          Syczuk               - Maciej         Dąbrowski             508: 232
  16 Mariusz        Orzeł                - Maciej         Kuczyński             377: 369
  17 Andrzej        Oleksiak             - Tomasz         Sehnal                305: 407
  18 Jakub          Onoszko              - Bartosz        Bartczak              473: 256
  19 Anna           Arana                - Zbigniew       Rybak                 345: 431
  20 Grzegorz       Koczkodon            - Michał         Kolaj                 354: 432
  21 Andrzej        Kwiatkowski          - Joanna         Nawrocka              416: 291
  22 Sylwia         Łada                 - Waldemar       Czerwoniec            361: 308
  23 Radosław       Jachna               - Lucyna         Śniadach              322: 330
  24 Agnieszka      Matus                - Dorota         Rudzińska             424: 358
  25 Teresa         Balewska             - Maciej         Kuć                   324: 417
  26 Krzysztof      Zawadzki             - Mieczysław     Pastuszak             390: 323
  27 Agnieszka      Wiśniewska           - Sławomir       Długosz               355: 364
  28 Jerzy          Krzyżewski           - Katarzyna      Dębska                357: 421
  29 Justyna        Sławińska            - Wojciech       Gołęcki               314: 312
  30 Michał         Waszkiewicz          - Ewa            Tymińska              493: 237
  31 Anita          Bruska               - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Kosz                 - Joanna         Juszczak              347: 384
   2 Michał         Alabrudziński        - Marek          Dudkiewicz            507: 350
   3 Miłosz         Wrzałek              - Łukasz         Tuszyński             412: 459
   4 Stanisław      Rydzik               - Kamil          Górka                 439: 386
   5 Bartosz        Morawski             - Małgorzata     Deszczyńska           319: 370
   6 Katarzyna      Polak                - Rafał          Dąbrowski             401: 285
   7 Mariusz        Skrobosz             - Wojciech       Sołdan                413: 411
   8 Dariusz        Ulatowski            - Joanna         Ostrowska             451: 324
   9 Kacper         Zegadło              - Marek          Syczuk                476: 304
  10 Grzegorz       Kurowski             - Grzegorz       Łukasik               440: 464
  11 Andrzej        Bednaruk             - Kazimierz      Merklejn              330: 400
  12 Krzysztof      Sporczyk             - Jakub          Onoszko               355: 421
  13 Mariusz        Orzeł                - Józef          Burzyński             347: 312
  14 Dariusz        Nawrocki             - Marcin         Rogala                253: 345
  15 Szymon         Dąbrowski            - Natalia        Woźniak               417: 393
  16 Tomasz         Sehnal               - Zbigniew       Rybak                 371: 318
  17 Sylwia         Łada                 - Michał         Kolaj                 387: 307
  18 Andrzej        Kwiatkowski          - Lucyna         Śniadach              384: 352
  19 Maciej         Kuć                  - Maciej         Dąbrowski             471: 313
  20 Krzysztof      Zawadzki             - Agnieszka      Matus                 249: 538
  21 Andrzej        Oleksiak             - Paweł          Maciejczuk            405: 327
  22 Dorota         Rudzińska            - Anna           Arana                 361: 321
  23 Grzegorz       Koczkodon            - Michał         Waszkiewicz           339: 398
  24 Maciej         Kuczyński            - Bartosz        Bartczak              433: 326
  25 Radosław       Jachna               - Justyna        Sławińska             366: 378
  26 Joanna         Nawrocka             - Waldemar       Czerwoniec            363: 505
  27 Katarzyna      Dębska               - Teresa         Balewska              335: 365
  28 Mieczysław     Pastuszak            - Sławomir       Długosz               389: 336
  29 Wojciech       Gołęcki              - Anita          Bruska                275: 378
  30 Ewa            Tymińska             - Jerzy          Krzyżewski            351: 398
  31 Agnieszka      Wiśniewska           - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  8
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Kosz                 - Stanisław      Rydzik                359: 354
   2 Joanna         Juszczak             - Michał         Alabrudziński         440: 362
   3 Łukasz         Tuszyński            - Katarzyna      Polak                 414: 396
   4 Miłosz         Wrzałek              - Kazimierz      Merklejn              295: 409
   5 Grzegorz       Łukasik              - Kacper         Zegadło               410: 341
   6 Kamil          Górka                - Dariusz        Ulatowski             353: 367
   7 Jakub          Onoszko              - Małgorzata     Deszczyńska           384: 428
   8 Mariusz        Skrobosz             - Marek          Dudkiewicz            374: 451
   9 Rafał          Dąbrowski            - Wojciech       Sołdan                544: 236
  10 Marek          Syczuk               - Andrzej        Kwiatkowski           307: 472
  11 Bartosz        Morawski             - Szymon         Dąbrowski             330: 289
  12 Maciej         Kuć                  - Sylwia         Łada                  328: 435
  13 Tomasz         Sehnal               - Mariusz        Orzeł                 354: 310
  14 Marcin         Rogala               - Agnieszka      Matus                 347: 340
  15 Joanna         Ostrowska            - Andrzej        Bednaruk              363: 396
  16 Grzegorz       Kurowski             - Krzysztof      Sporczyk              376: 462
  17 Paweł          Maciejczuk           - Natalia        Woźniak               467: 279
  18 Waldemar       Czerwoniec           - Krzysztof      Zawadzki              368: 341
  19 Józef          Burzyński            - Zbigniew       Rybak                 338: 303
  20 Andrzej        Oleksiak             - Dariusz        Nawrocki              437: 224
  21 Maciej         Kuczyński            - Lucyna         Śniadach              360: 293
  22 Michał         Kolaj                - Justyna        Sławińska               1: 400
  23 Teresa         Balewska             - Michał         Waszkiewicz           349: 313
  24 Dorota         Rudzińska            - Maciej         Dąbrowski             343: 335
  25 Joanna         Nawrocka             - Mieczysław     Pastuszak             316: 351
  26 Anita          Bruska               - Radosław       Jachna                384: 418
  27 Agnieszka      Wiśniewska           - Katarzyna      Dębska                352: 408
  28 Sławomir       Długosz              - Jerzy          Krzyżewski            379: 301
  29 Wojciech       Gołęcki              - Grzegorz       Koczkodon             300: 451
  30 Ewa            Tymińska             - Anna           Arana                 361: 295
  31 Bartosz        Bartczak             - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  9
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Grzegorz       Łukasik              - Dariusz        Kosz                  324: 494
   2 Łukasz         Tuszyński            - Joanna         Juszczak              393: 396
   3 Małgorzata     Deszczyńska          - Michał         Alabrudziński         413: 326
   4 Kazimierz      Merklejn             - Dariusz        Ulatowski             369: 363
   5 Marek          Dudkiewicz           - Stanisław      Rydzik                411: 464
   6 Katarzyna      Polak                - Kamil          Górka                 356: 466
   7 Bartosz        Morawski             - Mariusz        Skrobosz              403: 369
   8 Marcin         Rogala               - Miłosz         Wrzałek               398: 384
   9 Rafał          Dąbrowski            - Tomasz         Sehnal                342: 302
  10 Andrzej        Kwiatkowski          - Sylwia         Łada                  436: 325
  11 Andrzej        Bednaruk             - Kacper         Zegadło               315: 468
  12 Jakub          Onoszko              - Maciej         Kuczyński             374: 422
  13 Marek          Syczuk               - Paweł          Maciejczuk            416: 360
  14 Dorota         Rudzińska            - Andrzej        Oleksiak              328: 457
  15 Szymon         Dąbrowski            - Joanna         Ostrowska             372: 222
  16 Józef          Burzyński            - Maciej         Kuć                   313: 449
  17 Justyna        Sławińska            - Wojciech       Sołdan                405: 305
  18 Agnieszka      Matus                - Mariusz        Orzeł                 447: 388
  19 Waldemar       Czerwoniec           - Grzegorz       Kurowski              368: 401
  20 Teresa         Balewska             - Krzysztof      Sporczyk              282: 487
  21 Natalia        Woźniak              - Grzegorz       Koczkodon             471: 323
  22 Mieczysław     Pastuszak            - Dariusz        Nawrocki              315: 305
  23 Zbigniew       Rybak                - Krzysztof      Zawadzki              436: 337
  24 Maciej         Dąbrowski            - Radosław       Jachna                319: 408
  25 Bartosz        Bartczak             - Michał         Waszkiewicz           274: 440
  26 Anna           Arana                - Katarzyna      Dębska                339: 320
  27 Lucyna         Śniadach             - Sławomir       Długosz               326: 361
  28 Jerzy          Krzyżewski           - Anita          Bruska                353: 318
  29 Joanna         Nawrocka             - Ewa            Tymińska              361: 339
  30 Wojciech       Gołęcki              - Agnieszka      Wiśniewska            419: 287


Runda nr 10
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Kosz                 - Kazimierz      Merklejn              353: 409
   2 Stanisław      Rydzik               - Joanna         Juszczak              298: 339
   3 Małgorzata     Deszczyńska          - Łukasz         Tuszyński             425: 407
   4 Michał         Alabrudziński        - Andrzej        Kwiatkowski           450: 366
   5 Kamil          Górka                - Grzegorz       Łukasik               564: 256
   6 Dariusz        Ulatowski            - Bartosz        Morawski              414: 399
   7 Kacper         Zegadło              - Rafał          Dąbrowski             475: 397
   8 Marek          Dudkiewicz           - Marcin         Rogala                430: 406
   9 Maciej         Kuczyński            - Katarzyna      Polak                 332: 382
  10 Mariusz        Skrobosz             - Szymon         Dąbrowski             474: 311
  11 Miłosz         Wrzałek              - Justyna        Sławińska             411: 300
  12 Sylwia         Łada                 - Andrzej        Oleksiak              291: 451
  13 Tomasz         Sehnal               - Marek          Syczuk                385: 370
  14 Agnieszka      Matus                - Maciej         Kuć                   326: 498
  15 Krzysztof      Sporczyk             - Andrzej        Bednaruk              443: 280
  16 Michał         Waszkiewicz          - Grzegorz       Kurowski              385: 322
  17 Paweł          Maciejczuk           - Jakub          Onoszko               557: 270
  18 Natalia        Woźniak              - Joanna         Ostrowska             418: 289
  19 Mariusz        Orzeł                - Mieczysław     Pastuszak             473: 290
  20 Sławomir       Długosz              - Waldemar       Czerwoniec            282: 398
  21 Zbigniew       Rybak                - Dorota         Rudzińska             379: 364
  22 Radosław       Jachna               - Józef          Burzyński             438: 379
  23 Wojciech       Sołdan               - Teresa         Balewska              413: 287
  24 Katarzyna      Dębska               - Lucyna         Śniadach              312: 408
  25 Grzegorz       Koczkodon            - Dariusz        Nawrocki              440: 333
  26 Krzysztof      Zawadzki             - Maciej         Dąbrowski             325: 365
  27 Bartosz        Bartczak             - Anna           Arana                 329: 287
  28 Jerzy          Krzyżewski           - Joanna         Nawrocka              366: 329
  29 Anita          Bruska               - Agnieszka      Wiśniewska            470: 337
  30 Ewa            Tymińska             - Wojciech       Gołęcki               300: 310


Runda nr 11
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Joanna         Juszczak             - Dariusz        Ulatowski             359: 389
   2 Dariusz        Kosz                 - Kamil          Górka                 508: 348
   3 Kacper         Zegadło              - Małgorzata     Deszczyńska           346: 429
   4 Kazimierz      Merklejn             - Michał         Alabrudziński         515: 382
   5 Stanisław      Rydzik               - Mariusz        Skrobosz              420: 497
   6 Łukasz         Tuszyński            - Marek          Dudkiewicz            337: 412
   7 Andrzej        Kwiatkowski          - Miłosz         Wrzałek               346: 536
   8 Katarzyna      Polak                - Krzysztof      Sporczyk              347: 449
   9 Maciej         Kuć                  - Bartosz        Morawski              315: 450
  10 Andrzej        Oleksiak             - Marcin         Rogala                496: 326
  11 Grzegorz       Łukasik              - Rafał          Dąbrowski             421: 432
  12 Tomasz         Sehnal               - Natalia        Woźniak               326: 387
  13 Mariusz        Orzeł                - Michał         Waszkiewicz           397: 407
  14 Marek          Syczuk               - Maciej         Kuczyński             426: 401
  15 Szymon         Dąbrowski            - Paweł          Maciejczuk            407: 413
  16 Radosław       Jachna               - Agnieszka      Matus                 376: 345
  17 Waldemar       Czerwoniec           - Justyna        Sławińska             392: 351
  18 Wojciech       Sołdan               - Zbigniew       Rybak                 458: 362
  19 Andrzej        Bednaruk             - Sylwia         Łada                  312: 372
  20 Grzegorz       Kurowski             - Sławomir       Długosz               332: 300
  21 Lucyna         Śniadach             - Jakub          Onoszko               384: 308
  22 Dorota         Rudzińska            - Jerzy          Krzyżewski            248: 362
  23 Maciej         Dąbrowski            - Grzegorz       Koczkodon             361: 521
  24 Joanna         Ostrowska            - Bartosz        Bartczak              409: 307
  25 Teresa         Balewska             - Mieczysław     Pastuszak             366: 239
  26 Józef          Burzyński            - Katarzyna      Dębska                298: 439
  27 Anna           Arana                - Krzysztof      Zawadzki              398: 377
  28 Anita          Bruska               - Joanna         Nawrocka              354: 410
  29 Dariusz        Nawrocki             - Wojciech       Gołęcki               345: 251
  30 Agnieszka      Wiśniewska           - Ewa            Tymińska              492: 237


Runda nr 12
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Małgorzata     Deszczyńska          - Dariusz        Kosz                  314: 348
   2 Kazimierz      Merklejn             - Joanna         Juszczak              385: 365
   3 Dariusz        Ulatowski            - Marek          Dudkiewicz            419: 308
   4 Michał         Alabrudziński        - Mariusz        Skrobosz              420: 383
   5 Miłosz         Wrzałek              - Andrzej        Oleksiak              357: 457
   6 Kamil          Górka                - Stanisław      Rydzik                384: 317
   7 Rafał          Dąbrowski            - Kacper         Zegadło               312: 365
   8 Krzysztof      Sporczyk             - Bartosz        Morawski              317: 461
   9 Łukasz         Tuszyński            - Katarzyna      Polak                 340: 480
  10 Grzegorz       Łukasik              - Maciej         Kuć                   368: 374
  11 Natalia        Woźniak              - Marek          Syczuk                290: 437
  12 Paweł          Maciejczuk           - Andrzej        Kwiatkowski           443: 422
  13 Wojciech       Sołdan               - Waldemar       Czerwoniec            452: 314
  14 Marcin         Rogala               - Radosław       Jachna                365: 396
  15 Michał         Waszkiewicz          - Tomasz         Sehnal                450: 408
  16 Sylwia         Łada                 - Grzegorz       Kurowski              319: 356
  17 Mariusz        Orzeł                - Zbigniew       Rybak                 374: 329
  18 Grzegorz       Koczkodon            - Maciej         Kuczyński             297: 390
  19 Joanna         Ostrowska            - Szymon         Dąbrowski             493: 340
  20 Justyna        Sławińska            - Lucyna         Śniadach              363: 373
  21 Agnieszka      Matus                - Andrzej        Bednaruk              449: 234
  22 Jerzy          Krzyżewski           - Teresa         Balewska              362: 343
  23 Katarzyna      Dębska               - Jakub          Onoszko               396: 424
  24 Mieczysław     Pastuszak            - Dorota         Rudzińska             384: 381
  25 Sławomir       Długosz              - Józef          Burzyński             441: 251
  26 Joanna         Nawrocka             - Anna           Arana                 346: 280
  27 Maciej         Dąbrowski            - Dariusz        Nawrocki              369: 335
  28 Krzysztof      Zawadzki             - Bartosz        Bartczak              265: 408
  29 Anita          Bruska               - Agnieszka      Wiśniewska            402: 303
  30 Wojciech       Gołęcki              - Ewa            Tymińska              371: 269
Lista rankingowa na dzień 19-02-2018

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Michał Alabrudziński           Włocławek            162.51  29090  179
   2 Bartosz Morawski               Wrocław              160.60  30836  192
   3 Mariusz Skrobosz               Warszawa             156.05  30117  193
   4 Kamil Górka                    Kraków               156.04  29492  189
   5 Dariusz Kosz                   Nysa                 155.29  29815  192
   6 Dawid Pikul                    Poznań               154.63  30771  199
   7 Daniel Mundyk                  Jelenia Góra         153.15   5207   34
   8 Kazimierz Merklejn             Szczecin             152.98  27842  182
   9 Piotr Pietuchowski             Białystok            152.59  24872  163
  10 Krzysztof Mówka                Warszawa             152.53  20897  137
  11 Krzysztof Obremski             Legnica              152.44  29574  194
  12 Dominik Urbacki                Pruszków             152.32  30160  198
  13 Rafał Lenartowski              Gdynia               152.27  17207  113
  14 Łukasz Bobowski                Suchedniów           152.18  29370  193
  15 Mariusz Wrześniewski           Kraków               152.13  29209  192
  16 Jan Mrozowski                  Kraków               151.49  28328  187
  17 Dawid Adamczyk                 Wodzisław Śląski     151.44  22262  147
  18 Tomasz Ciejka                  Kraków               150.91   8753   58
  19 Paweł Jackowski                Warszawa             150.85  29567  196
  20 Kacper Zegadło                 Warszawa             150.83  27451  182
  21 Justyna Górka                  Kraków               150.44  29636  197
  22 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             150.22  28993  193
  23 Michał Makowski                Warszawa             150.04  12603   84
  24 Miłosz Wrzałek                 Warszawa             148.93  28892  194
  25 Mateusz Borsuk                 Reda                 148.22   5336   36
  26 Grzegorz Kurowski              Warszawa             148.10  28732  194
  27 Kamil Kister                   Puławy               147.65  29383  199
  28 Tomasz Zwoliński               Skierdy              147.63  28345  192
  29 Jakub Zaryński                 Świnoujście          146.90  27764  189
  30 Stanisław Rydzik               Warszawa             146.15  29229  200
  31 Grzegorz Łukasik               Konojady             146.04  27164  186
  32 Mirosław Uglik                 Warszawa             145.97  27588  189
  33 Juliusz Czupryniak             Warszawa             145.90  27866  191
  34 Andrzej Kowalski               Gdańsk               145.87   5689   39
  35 Andrzej Oleksiak               Ostróda              145.63  16748  115
  36 Artur Irzyk                    Strzyżów             145.42  26902  185
  37 Maciej Rzychoń                 Katowice             145.27   9007   62
  38 Dariusz Ulatowski              Tuchola              145.20  27443  189
  39 Jakub Błażejewski              Poznań               145.04  19726  136
  40 Rafał Dąbrowski                Ostróda              144.40  21082  146
  41 Patryk Wolniewicz              Szczecin             144.28   5194   36
  42 Aleksander Puchalski           Włocławek            143.69  12070   84
  43 Bogusław Szyszka               Oława                143.68  27299  190
  44 Marek Reda                     Dębówka              143.39  13622   95
  45 Maciej Grąbczewski             Szczecin             142.64  21110  148
  46 Szymon Płachta                 Warszawa             142.62  27810  195
  47 Dariusz Putoń                  Ruda Śląska          142.39  27623  194
  48 Maciej Czupryniak              Milanówek            142.35  19502  137
  49 Przemysław Rybicki             Otwock               142.14  12366   87
  50 Wojciech Zemło                 Łódź                 142.13  20183  142
  51 Jakub Szymczak                 Łódź                 142.00  26412  186
  52 Marek Dudkiewicz               Milanówek            141.65  27196  192
  53 Michał Waszkiewicz             Białystok            141.11  28081  199
  54 Radosław Jachna                Łódź                 140.70  26593  189
  55 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             140.62  27421  195
  56 Małgorzata Deszczyńska         Warszawa             140.50  27959  199
  57 Rafał Matczak                  Milanówek            140.12  28025  200
  58 Piotr Broda                    Sandomierz           140.08  27316  195
  59 Joanna Juszczak                Warszawa             138.65  27036  195
  60 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            138.59  23422  169
  61 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  138.31  26279  190
  62 Marek Syczuk                   Warszawa             138.18  10502   76
  63 Leszek Kacprzyk                Katowice             137.74   9366   68
  64 Tomasz Lempart                 Wadowice             137.72  19970  145
  65 Bronisław Parada               Polanica-Zdrój       137.53  18292  133
  66 Dariusz Kuć                    Stargard             137.24  22645  165
  67 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  137.16  18516  135
  68 Wojciech Chodakiewicz          Białystok            137.08   5072   37
  69 Barbara Obremska               Wrocław              136.83  12315   90
  70 Konrad Sowula                  Kraków               136.68  15581  114
  71 Katarzyna Polak                Warszawa             136.54  25397  186
  72 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             136.41  16642  122
  73 Mariusz Sylwestrzuk            Warszawa             136.03   5305   39
  74 Małgorzata Sulejewska          Kraków               135.99  25839  190
  75 Natalia Woźniak                Dziwnówek            135.58  26031  192
  76 Janusz Krupiński               Bytom                135.40  23018  170
  77 Paweł Mazurek                  Polanica-Zdrój       135.32  23681  175
  78 Jacek Mańko                    Poznań               135.28  22321  165
  79 Sławomir Piotrowski            Deszczno             135.12  18241  135
  80 Rafał Wesołowski               Warszawa             135.10  27020  200
  81 Alicja Grąbczewska             Szczecin             135.09  21209  157
  82 Michał Szymkowski              Wrocław              134.74   6198   46
  83 Irena Sołdan                   Sopot                134.53  25695  191
  84 Mikołaj Cieplik                Ostrzeszów           134.40  18951  141
  85 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             134.23  25907  193
  86 Szymon Dąbrowski               Warszawa             134.12  25886  193
  87 Michał Kolaj                   Ostróda              134.10   5364   40
  88 Piotr Domański                 Lublin               134.06  12602   94
  89 Łukasz Sornek                  Mikołów              133.94  26654  199
  90 Michał Rogalewicz              Poznań               133.86  26103  195
  91 Robert Kamiński                Warszawa             133.39  22543  169
  92 Arkadiusz Biegun               Kraków               133.25   4797   36
  93 Andrzej Rechowicz              Katowice             133.24  26115  196
  94 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            132.86  22985  173
  95 Maciej Kuczyński               Gdynia               132.68  11676   88
  96 Jakub Hassa                    Lutol Suchy          131.90   6331   48
  97 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             131.70  26076  198
  98 Rafał Błaszkiewicz             Milanówek            131.55  22627  172
  99 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               131.28   4726   36
 100 Andrzej Kroc                   Łódź                 131.07  25821  197
 101 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  130.70  24441  187
 102 Krzysztof Gibas                Kraków               130.69  20518  157
 103 Agnieszka Walas                Kraków               130.67  18947  145
 104 Dominik Piasecki               Słupsk               130.57   5223   40
 105 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            130.24  25917  199
 106 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             129.60  21514  166
 107 Jolanta Chłopińska             Wałcz                129.35  24836  192
 108 Grzegorz Pukniel               Łódź                 129.31  24568  190
 109 Tomasz Górka                   Kraków               129.25   4653   36
 110 Marcin Rogala                  Warszawa             129.17  25318  196
 111 Maciej Nawrocki                Babimost             129.15   7749   60
 112 Marek Rogalski                 Warszawa             129.08  24009  186
 113 Grzegorz Kulawiak              Warszawa             128.97   4643   36
 114 Krzysztof Kodzis               Bydgoszcz            128.96  14057  109
 115 Daniel Janus                   Wąchock              128.85   6185   48
 116 Weronika Rudnicka              Szczecin             128.51   5783   45
 117 Dorota Kuć                     Stargard             128.49  18117  141
 118 Adrian Ziemniewicz             Białystok            128.19   6153   48
 119 Dorota Zielińska               Piaseczno            128.17   4486   35
 120 Dorota Rudzińska               Warszawa             127.88  19437  152
 121 Walenty Siemaszko              Lipiany              127.84  14190  111
 122 Ewa Radzikowska                Gliwice              127.77  10477   82
 123 Grzegorz Święcki               Białystok            127.73   4215   33
 124 Natalia Ogierman               Katowice             127.35  13754  108
 125 Łucja  Kodzis                  Bydgoszcz            127.34   9805   77
 126 Jacek Baltyn                   Suchedniów           127.32   8658   68
 127 Andrzej Kraska                 Wrocław              127.32   9294   73
 128 Stanisław Gasik                Warszawa             127.16   4832   38
 129 Paweł Maciejczuk               Białystok            126.97  22601  178
 130 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            126.90  18147  143
 131 Marta Bajorek                  Warszawa             126.29  24501  194
 132 Leszek Stecuła                 Bytom                126.21  10854   86
 133 Czesław Grajewski              Białystok            125.99  18016  143
 134 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  125.85  21268  169
 135 Tomasz Nasiłowski              Siedlce              125.57  11678   93
 136 Adam Grzelec                   Poznań               125.47  23714  189
 137 Rafał Stachowski               Police               125.32  16292  130
 138 Łukasz Baranowski              Gdynia               125.22  24418  195
 139 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              125.17   4506   36
 140 Jerzy Matyasik                 Kraków               125.03  24756  198
 141 Bartłomiej Pawlak              Stary Szwarocin      124.96  20119  161
 142 Jakub Onoszko                  Gdynia               124.77  17718  142
 143 Adam Jurkowski                 Gliwice              124.71  13968  112
 144 Agata Kuć                      Stargard             124.64  21688  174
 145 Marcin Stachowski              Wydartowo I          124.60  22678  182
 146 Dawid Mierzchała               Ostrów Wielkopolski  124.55   5854   47
 147 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         124.18  21607  174
 148 Ryszard Żydaczewski            Lubin                123.90   7682   62
 149 Maciej Kuć                     Stargard             123.71  14227  115
 150 Ewelina Gruda                  Białystok            123.67  15583  126
 151 Diana Pietrzykowska            Szczecin             123.38  22702  184
 152 Grażyna Wesołowska             Łódź                 123.27   8752   71
 153 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              123.22  24645  200
 154 Grzegorz Papciak               Jodłowa              122.84  21129  172
 155 Zdzisław Szota                 Warszawa             122.83   5773   47
 156 Michał Mikołajczyk             Gdańsk               122.77   3683   30
 157 Marcin Ceglarek                Kraków               122.76  22343  182
 158 Agnieszka Matus                Milanówek            122.66  23551  192
 159 Ala Białobrzewska              Gdynia               122.47  16166  132
 160 Katarzyna Kowalska             Katowice             122.36  16396  134
 161 Ewa Szałas                     Katowice             121.75  14488  119
 162 Dorota Stachowska              Wydartowo I          121.54  21877  180
 163 Katarzyna Ślusarska            Milanówek            121.51  24303  200
 164 Dariusz Sowula                 Kraków               121.47  13119  108
 165 Szymon Stępień                 Bytom                121.45  15060  124
 166 Tomasz Siwiński                Zawiercie            121.40   4249   35
 167 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             121.08  18041  149
 168 Teresa Zalewska                Racibórz             120.87  18009  149
 169 Tomasz Sehnal                  Warszawa             120.73  19196  159
 170 Samir Chakrar                  Poznań               120.48   7952   66
 171 Maria Skutela                  Warszawa             120.41  23720  197
 172 Zbigniew Rybak                 Warszawa             120.31  23821  198
 173 Joanna Ostrowska               Warszawa             120.29  24059  200
 174 Mariusz Kubicki                Inowrocław           120.11   4324   36
 175 Beata Piotrowska               Łódź                 120.08  12608  105
 176 Maria Magdalena Kupczyńska     Szczecin             120.06   8284   69
 177 Lucyna Śniadach                Rumia                119.70  22862  191
 178 Bogdan Kozłowski               Białystok            119.59  11481   96
 179 Jerzy Luter                    Bytom                119.52  21752  182
 180 Ireneusz Kurzok                Mikołów              119.44   3822   32
 181 Paweł Pogorzelski              Warszawa             119.43  13376  112
 182 Bożena Guział                  Racibórz             119.40  17313  145
 183 Łukasz Przyszlak               Świnoujście          119.25  13237  111
 184 Anna Demczyszyn                Bystra               119.19   6794   57
 185 Tomasz A. Praga                Białystok            119.04  10118   85
 186 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             118.98   7377   62
 187 Paweł Wdziękoński              Świnoujście          118.98  10351   87
 188 Alicja Wałaszewska-Kempa       Gdynia               118.83   4278   36
 189 Ziemowit Pazda                 Wrocław              118.83  11645   98
 190 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            118.48   5687   48
 191 Anita Bruska                   Gdynia               118.29  14905  126
 192 Maciej Perzyński               Piła                 118.20   7210   61
 193 Sławomir Wolski                Wrocław              118.19  21510  182
 194 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         118.11  16063  136
 195 Adam Janicki                   Wrocław              117.84  16380  139
 196 Ryszard Korpalski              Wójtowice            117.81  16494  140
 197 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               117.15  22962  196
 198 Artur Wawrzynowski             Żukowo               116.95  19063  163
 199 Dominik Ulejczyk               Będzin               116.94  23271  199
 200 Urszula Solarska               Katowice             116.68  22753  195
 201 Maciej Dąbrowski               Warszawa             116.41  23050  198
 202 Małgorzata Jóźwiak             Iława                116.16   3601   31
 203 Sylwia Łada                    Inowrocław           116.08  22868  197
 204 Marcin Radwański               Nowa Wieś Wrocławska 115.97  22266  192
 205 Iwona Wieluńska                Kołobrzeg            115.91  20980  181
 206 Robert Wagner                  Wrocław              115.82   9497   82
 207 Jarosław Olek                  Warszawa             115.45  12238  106
 208 Ewa Dunikowska                 Kraków               115.38   8307   72
 209 Renata Andracka                Zwola                115.18  22576  196
 210 Waldemar Wypchał               Kraków               114.83  22162  193
 211 Anna Krynicka                  Warszawa             114.83   4019   35
 212 Anna Arana                     Kołobrzeg            114.61  22120  193
 213 Monika Siemaszko               Lipiany              114.44  14877  130
 214 Marta Świątkowska              Wrocław              114.28  21598  189
 215 Andrzej Bednaruk               Gdańsk               114.22  21701  190
 216 Adam Sternik                   Kętrzyn              114.21  11878  104
 217 Krzysztof Zawadzki             Sampława             113.80  21963  193
 218 Dariusz Jarosławski            Ełk                  113.79  16500  145
 219 Agnieszka Dawid                Kraków               113.65   6819   60
 220 Andrzej Rakoczy                Kraków               113.63   3977   35
 221 Adam Skowroński                Jarocin              113.33   4080   36
 222 Józef Burzyński                Ełk                  113.32  14958  132
 223 Piotr Potoczek                 Nowy Sącz            113.28  17558  155
 224 Beata Kiżewska                 Świnoujście          113.25  12457  110
 225 Joanna Nawrocka                Bydgoszcz            112.93   4630   41
 226 Sławomir Wiśniowski            Jaworzno             112.86   9480   84
 227 Marcin Kurowski                Racibórz             112.86  14897  132
 228 Patrycja Skibska               Warszawa             112.41  10791   96
 229 Marianna Kozłowska             Białystok            112.32  10670   95
 230 Konrad Pajączek                Milanówek            112.28  13249  118
 231 Karolina Urbańska              Poznań               112.12  21078  188
 232 Krystyna Augustyniak           Łódź                 111.97   4031   36
 233 Maciej Skrzypczak              Kędzierzyn-Koźle     111.89  20252  181
 234 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             111.87   8502   76
 235 Jacek Nowak                    Szczecin             111.78   8160   73
 236 Dorota Ostrowska               Białystok            111.53  17956  161
 237 Marzena Zawierska              Warszawa             111.38   4121   37
 238 Marta Sztajnert                Wisła                110.91  13309  120
 239 Agnieszka Kozak                Gdynia               110.73  10298   93
 240 Beata Jagielska                Police               110.66  12836  116
 241 Sławomir Zabawa                Wałcz                110.64   8298   75
 242 Sławomir Długosz               Ostróda              110.62  21350  193
 243 Olga Swarcewicz                Warszawa             110.55   6633   60
 244 Maciej Labe                    Poznań               110.29   3860   35
 245 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              110.28   4742   43
 246 Joanna Brychcy                 Katowice             109.93  21657  197
 247 Katarzyna Bogusławska          Piastów              109.66   7786   71
 248 Jarosław Karp                  Jędrzejów            109.31   5247   48
 249 Grzegorz Bajer                 Łódź                 109.00   5777   53
 250 Maria Uryga                    Kraków               108.49   3797   35
 251 Jadwiga Szczurowska            Świnoujście          107.84  11862  110
 252 Katarzyna Okoniewska           Poznań               107.83   3774   35
 253 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            107.43   8702   81
 254 Tomasz Lewiński                Wejherowo            107.34   7621   71
 255 Agnieszka Antos                Racibórz             106.63   4052   38
 256 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś            106.47   3833   36
 257 Zofia Górka                    Łęczna               105.94   3814   36
 258 Leszek Kilian                  Jaworzno             105.09  18811  179
 259 Dariusz Socha                  Warszawa             104.97   3569   34
 260 Zuzanna Cichoń                 Gdańsk               104.83   3774   36
 261 Alicja Bielecka-Żabierek       Poznań               104.69   5130   49
 262 Tomasz Duda                    Tychy                103.92   3741   36
 263 Monika Szczyrzyca              Jaworzno             102.79   3906   38
 264 Katarzyna Dębska               Ostróda              102.79  19016  185
 265 Karolina Mak                   Wrocław              102.78   9970   97
 266 Wanda Grabiec                  Tarnów               102.57  16616  162
 267 Maciej Sylwestrzuk             Warszawa             102.42   9320   91
 268 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           102.38  20272  198
 269 Piotr Kozak                    Racibórz             102.26   5420   53
 270 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk               102.00   3876   38
 271 Lidia Żywna                    Gdynia               100.81  10887  108
 272 Agnieszka Wiśniewska           Inowrocław            99.92  11691  117
 273 Barbara Wiśniewska             Gdańsk                99.53   6967   70
 274 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno              99.15  14575  147
 275 Marta Wawrzyn                  Pruszków              98.75   9480   96
 276 Bartosz Bartczak               Poznań                98.67  16972  172
 277 Agnieszka Tepli-Skoczylas      Piaseczno             98.55   3252   33
 278 Zygmunt Skwarek                Katowice              98.16   8147   83
 279 Jan Pawłowski                  Warszawa              97.88  16443  168
 280 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski   97.84   6751   69
 281 Teresa Balewska                Reda                  97.00  19303  199
 282 Krystyna Czajkowska            Kołobrzeg             96.65  18073  187
 283 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz             96.51   3957   41
 284 Andrzej Burczyk                Gdynia                96.28   3466   36
 285 Ryszard Pliszka                Szczecin              95.84   4792   50
 286 Sylwia Buks                    Warszawa              95.80   3928   41
 287 Jolanta Olczak                 Kołobrzeg             95.18  12088  127
 288 Marta Majewska                 Wadowice              94.77   6255   66
 289 Grzegorz Kasprowicz            Grabowo               94.55   7091   75
 290 Michał Głąb                    Zabrze                94.45   7367   78
 291 Karolina Szubska               Jaworzno              93.81   6285   67
 292 Kamil Olejniczak               Kutno                 93.49   4581   49
 293 Katarzyna  Szachowicz          Unieszewo             91.58   4121   45
 294 Zbigniew Siwoń                 Elbląg                90.51   4254   47
 295 Waldemar Dębski                Ostróda               90.05   5493   61
 296 Piotr Duda                     Tychy                 89.40   3129   35
 297 Andrzej Klich                  Jaworzno              89.01  17001  191
 298 Patrycja Matulewicz            Kołobrzeg             88.96   4270   48
 299 Tadeusz Kondej                 Świnoujście           88.83   9505  107
 300 Maria Tomiczek                 Zabrze                88.31   4239   48
 301 Stanisław Świgost              Gdańsk                88.13   4054   46
 302 Bernadeta Kudlińska            Bydgoszcz             87.73   3597   41
 303 Ewa Tymińska                   Gdańsk                83.56   2841   34
 304 Dawid Węgrzyński               Zabrze                80.79   6059   75
 305 Michał Sztajnert               Wisła                 79.89   3675   46
 306 Wiktoria Koler                 Będzin                77.57   2715   35
 307 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   77.14   3394   44
 308 Jacek Remizowicz               Gdańsk                74.50   3427   46
 309 Szymon Sztajnert               Wisła                 73.89   2586   35
 310 Iwona Skubis                   Dąbrowa Górnicza      73.47   5584   76
 311 Roman Chomicz                  Kołobrzeg             71.56   2433   34
 312 Jakub Dworczyk                 Będzin                71.23   2778   39
 313 Mirosław Dejna                 Sampława              69.80   3420   49
 314 Piotr Ozimek                   Sochaczew             67.31   2827   42
 315 Joanna Kulawiak                Warszawa              66.91   2208   33




Poczekalnia na dzień 19-02-2018

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Paweł Brylski                  Kraków               111.66   3238   29
   2 Jarosław Paprocki              Bydgoszcz             97.21   2819   29
   3 Maria Kubacka-                 Warszawa              83.79   2430   29
   4 Paulina Ostrowska              Białystok             83.66   2426   29
   5 Anna Strugała                  Świnoujście           79.24   2298   29
   6 Krzysztof Tomczak              Kutno                 90.79   2542   28
   7 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             125.92   3274   26
   8 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     115.31   2998   26
   9 Tomasz Suchanek                Wrocław              143.04   3576   25
  10 Filip Klar                     Mielec               136.20   3405   25
  11 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       132.24   3306   25
  12 Artur Koszel                   Warszawa             130.76   3269   25
  13 Marek Salamon                  Bytom                130.40   3260   25
  14 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       124.40   3110   25
  15 Danuta Langiewicz              Ostróda              120.92   3023   25
  16 Janina Dąbrowska               Rybnik               107.24   2681   25
  17 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 167.67   4024   24
  18 Michał Gawroński               Katowice             150.46   3611   24
  19 Agnieszka Goniowska            Wrocław              147.46   3539   24
  20 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  139.83   3356   24
  21 Jakub Nalepa                   Gliwice              134.88   3237   24
  22 Mateusz Królikowski            Wrocław              133.17   3196   24
  23 Mariusz Grodek                 Kraków               133.12   3195   24
  24 Marcin Bertrand                Poznań               129.67   3112   24
  25 Krzysztof Jaworski             Warszawa             128.12   3075   24
  26 Marta Ćwiek                    Radomsko             126.17   3028   24
  27 Jarosław Michalak              Łódź                 125.71   3017   24
  28 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               124.08   2978   24
  29 Jacek Jerzyński                Toruń                123.62   2967   24
  30 Agnieszka Krupka               Krosno               121.50   2916   24
  31 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             120.96   2903   24
  32 Lidia Szpakowska               Jaworzno             120.04   2881   24
  33 Michał Puchowski               Strzelce Opolskie    118.96   2855   24
  34 Wojciech Gonet                 Wrocław              118.42   2842   24
  35 Michał Burak                   Wrocław              118.33   2840   24
  36 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    117.58   2822   24
  37 Maciej Śliwa                   Zabrze               116.79   2803   24
  38 Mariusz Makuch                 Zator                116.67   2800   24
  39 Adam Klimont                   Wałcz                116.21   2789   24
  40 Dominika Worona                Police               115.21   2765   24
  41 Donata Stuczyńska              Bydgoszcz            114.50   2748   24
  42 Iwona Duźniak                  Dębica               113.17   2716   24
  43 Dariusz Zębek                  Olsztyn              112.75   2706   24
  44 Leszek Dobrowolski             Wrocław              110.04   2641   24
  45 Elżbieta Zębek                 Olsztyn              107.79   2587   24
  46 Dawid Podżerek                 Kraków               107.33   2576   24
  47 Justyna Sławińska              Gdańsk               105.58   2534   24
  48 Mariusz Michalski              Inowrocław           104.50   2508   24
  49 Kinga Bilska                   Ostrów Wielkopolski  101.62   2439   24
  50 Łukasz Pawlak                  Sochaczew            100.04   2401   24
  51 Michał Dreczka                 Poznań                98.04   2353   24
  52 Zofia Knapik                   Chrzanów              95.46   2291   24
  53 Milena Kuźniewicz              Kołobrzeg             89.79   2155   24
  54 Wojciech Wojtysiak             Warszawa              75.25   1806   24
  55 Maciej Pietrasik               Nowogard             109.91   2528   23
  56 Klara Wigier                   Milanówek            105.61   2429   23
  57 Krystyna Drynkowska            Świnoujście          101.09   2325   23
  58 Konrad Łukaszewicz             Wrocław               93.43   2149   23
  59 Anna Lenartowska               Gdynia                93.13   2142   23
  60 Beata Błaszczyk                Poznań                92.96   2138   23
  61 Liliana Dąbrowska              Warszawa              92.00   2116   23
  62 Jakub Czepulonis               Kołobrzeg             88.26   2030   23
  63 Krzysztof Murawski             Ciechanowiec          86.70   1994   23
  64 Magdalena Maternicka           Gdynia                78.74   1811   23
  65 Anna Stambulska                Kraków               123.27   2712   22
  66 Grażyna Smereka                Racibórz             104.09   2290   22
  67 Przemysław Woiński             Łódź                  92.95   2045   22
  68 Grzegorz Włodarczyk            Pabianice             85.73   1886   22
  69 Adam Motyl                     Jaskółki              84.23   1853   22
  70 Agnieszka Palczewska           Ostrów Wielkopolski   83.32   1833   22
  71 Krystyna Perekitko             Ciechanowiec          80.09   1762   22
  72 Teresa Jaśkiewicz              Kołobrzeg             68.82   1514   22
  73 Agnieszka Stefańska            Koźmice Wielkie       92.38   1940   21
  74 Anna Kowalik                   Szczecin             114.30   2286   20
  75 Iza Kraj                       Warszawa             112.45   2249   20
  76 Dawid Rykaczewski              Jaworzno              98.30   1966   20
  77 Krzysztof Nasiłowski           Siedlce               90.80   1816   20
  78 Michał Dąbrowski               Warszawa              89.10   1782   20
  79 Dorota Patera                  Legnica               88.00   1760   20
  80 Magdalena Głowacka             Police                74.00   1480   20
  81 Mateusz Gołębiewski            Łódź                 124.74   2370   19
  82 Andrzej Stańczyk               Tarnów               109.74   2085   19
  83 Małgorzata Pochopień           Kraków                95.37   1812   19
  84 Szymon Ozimek                  Zabrze                73.00   1387   19
  85 Anna Niewiadomska              Kołobrzeg            103.35   1757   17
  86 Karol Puto                     Będzin                79.12   1345   17
  87 Alicja Tuz                     Kielce               106.88   1710   16
  88 Bernadeta Zapała               Jaworzno              91.19   1459   16
  89 Jolanta Bednarska              Łódź                  76.53   1148   15
  90 Anna Chybowska                 Sochaczew            119.92   1559   13
  91 Wiesław Szczygielski           Racibórz             102.31   1330   13
  92 Danuta Wodecka                 Skrzyszów             89.46   1163   13
  93 Monika Blokesz                 Racibórz              76.54    995   13
  94 Adam Szukalski                 Leicester            153.42   1841   12
  95 Maciej Bukowski                Szczecin             143.58   1723   12
  96 Lech Boszko                    Gdańsk               142.42   1709   12
  97 Piotr Rosół                    Warszawa             139.92   1679   12
  98 Michał Szorc                   Białystok            138.67   1664   12
  99 Wojciech Sołdan                Gdynia               135.17   1622   12
 100 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       131.58   1579   12
 101 Bogusław Puchalski             Włocławek            129.33   1552   12
 102 Bogdan Pokojski                Brwinów              129.00   1548   12
 103 Andrzej Gostomski              Starowa Góra         128.83   1546   12
 104 Elżbieta Szuba                 Bytom Odrzański      128.58   1543   12
 105 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           125.33   1504   12
 106 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             124.00   1488   12
 107 Zdzisław Figurski              Gryfów Śląski        123.42   1481   12
 108 Paweł Kustroń                  Kraków               122.58   1471   12
 109 Radosław Słowicki              Warszawa             118.08   1417   12
 110 Andrzej Słapiński              Warszawa             116.92   1403   12
 111 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk  115.33   1384   12
 112 Zbigniew Radziszewski          Ciechanowiec         114.17   1370   12
 113 Michał Landowski               Police               113.50   1362   12
 114 Michał Butkiewicz              Poznań               113.42   1361   12
 115 Łukasz Tazbir                  Warszawa             113.00   1356   12
 116 Beata Marynowicz               Racibórz             112.25   1347   12
 117 Aleksandra Łukaszewicz         Wrocław              112.00   1344   12
 118 Barbara Turbo                  Szczecin             109.92   1319   12
 119 Aleksandra Makowska            Warszawa             109.33   1312   12
 120 Agnieszka Rachtan              Świnoujście          108.17   1298   12
 121 Karolina Bąkowska              Poznań               108.08   1297   12
 122 Marta Jamrozy                  Dąbrowa Górnicza     108.00   1296   12
 123 Patryk Bezkosty                Tarnów               106.42   1277   12
 124 Aleksandra Brzeska             Piastów              106.42   1277   12
 125 Bartosz Aleksandrowicz         Poznań               106.00   1272   12
 126 Grażyna Kula                   Gdańsk               104.92   1259   12
 127 Jan Lisiewski                  Piasutno             102.92   1235   12
 128 Grzegorz Dudziński             Gdańsk               102.17   1226   12
 129 Paweł Zbrowski                 Gdynia               101.33   1216   12
 130 Wiesław Pastuła                Mielec                99.83   1198   12
 131 Katarzyna Zając                Legnica               99.58   1195   12
 132 Justyna Bryk-Duda              Tychy                 99.42   1193   12
 133 Grzegorz Piotrkiewicz          Warszawa              99.08   1189   12
 134 Tomasz Szymański               Gorzów Wielkopolski   97.83   1174   12
 135 Maria Kistowska                Poznań                97.50   1170   12
 136 Beata Jacyniuk                 Grodzisk Mazowiecki   96.67   1160   12
 137 Kinga Stecuła                  Bytom                 93.50   1122   12
 138 Małgorzata Sameryt             Warszawa              92.83   1114   12
 139 Miłka Janaszewska              Kołobrzeg             89.08   1069   12
 140 Hanna Dąbrowska                Zgierz                88.42   1061   12
 141 Patrycja Kuszpit               Biała Podlaska        87.58   1051   12
 142 Piotr Zwoliński                Skierdy               86.42   1037   12
 143 Michał Dulat                   Kraków                85.92   1031   12
 144 Maria Zmyj                     Sandomierz            85.58   1027   12
 145 Anna Przymęska                 Poznań                84.50   1014   12
 146 Anna Lisiewska                 Dublin                83.42   1001   12
 147 Marcin Gauer                   Kołobrzeg             82.33    988   12
 148 Joanna Śledź                   Świnoujście           81.08    973   12
 149 Aleksandra Kurcman             Kołobrzeg             80.75    969   12
 150 Jadwiga Marzec                 Nowy Dwór Mazowiecki  77.08    925   12
 151 Łukasz Przymęski               Poznań                74.50    894   12
 152 Tomasz Karol                   Gdynia                69.92    839   12
 153 Radosław Karol                 Gdynia                68.92    827   12
 154 Maciej Wala                    Racibórz              68.75    825   12
 155 Robert Siata                   Jaworzno              67.08    805   12
 156 Alina Kąpa                     Kołobrzeg             61.92    743   12
 157 Witold Wojnowski               Warszawa             124.64   1371   11
 158 Piotr Madej                    Wrocław              120.64   1327   11
 159 Ewa Czerwoniec                 Warszawa             113.45   1248   11
 160 Łukasz Wojciechowski           Łomża                112.09   1233   11
 161 Wojciech Silnicki              Elbląg               110.45   1215   11
 162 Laura Pisula                   Wrocław              105.36   1159   11
 163 Grażyna Kaczyńska              Łódź                 104.82   1153   11
 164 Tomasz Szczodry                Łomża                102.36   1126   11
 165 Adam Kanciała                  Police                95.64   1052   11
 166 Jacek Sapała                   Kościan               93.64   1030   11
 167 Katarzyna Rachaus              Łódź                  92.36   1016   11
 168 Krzysztof Jurkowski            Gdynia                88.91    978   11
 169 Andrzej Kozikowski             Łódź                  88.91    978   11
 170 Michał Dudko                   Tarnogród             85.91    945   11
 171 Marta Zwolińska                Grodzisk Mazowiecki   85.36    939   11
 172 Sławomir Kumor                 Tychy                 85.27    938   11
 173 Sławomir Stańczak              Łódź                  84.00    924   11
 174 Adam Żychowski                 Warszawa              83.82    922   11
 175 Barbara Boszko                 Gdańsk                83.55    919   11
 176 Adam Kaczyński                 Świnoujście           81.55    897   11
 177 Agnieszka Roszczak             Kraków                81.09    892   11
 178 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   80.82    889   11
 179 Beata Kurowska                 Inowrocław            80.64    887   11
 180 Izabela Zubiel                 Łódź                  79.09    870   11
 181 Hanna Góźdź                    Ostrów Wielkopolski   78.91    868   11
 182 Joanna Korus                   Kraków                76.82    845   11
 183 Jakub Kalbarczyk               Police                76.09    837   11
 184 Alina Lewandowska              Gdańsk                75.64    832   11
 185 Bożena Chowaniak               Jaworzno              75.36    829   11
 186 Kinga Bereta                   Nowa Wieś             74.73    822   11
 187 Sylwia Bagińska-Worwa          Dąbrowa Górnicza      73.82    812   11
 188 Adam Kędzior                   Lublin                73.73    811   11
 189 Marcel Smolarek                Nowa Wieś             73.45    808   11
 190 Adam Maciągowski               Police                73.00    803   11
 191 Robert Wojtysiak               Warszawa              72.73    800   11
 192 Beata Pasternak                Kraków                70.27    773   11
 193 Michał Tarnogórski             Legnica               70.18    772   11
 194 Aleksandra Maliszewska         Będzin                67.27    740   11
 195 Zuzanna Rytel- Kuc             Grodzisk Mazowiecki   67.09    738   11
 196 Monika Kowalik                 Kraków                66.82    735   11
 197 Krystian Witański              Tychy                 66.18    728   11
 198 Włodzimierz Ferdek             Tychy                 59.73    657   11
 199 Bogdan Siwoń                   Elbląg                58.09    639   11
 200 Krzysztof Michalski            Łódź                  56.45    621   11
 201 Jakub Dołęga                   Police                56.36    620   11
 202 Maciej Karol                   Gdynia                54.82    603   11
 203 Kevin Gorzelany                Wisła                 51.45    566   11
 204 Mateusz Stańczyk               Tarnów               110.00   1100   10
 205 Piotr Gajewski                 Warszawa              94.40    944   10
 206 Marcin Szczyrzyca              Jaworzno              86.20    862   10
 207 Bartłomiej Kowalczuk           Brwinów               62.90    629   10
 208 Patrycja Kuśnierczyk           Jaworzno              87.22    785    9
 209 Mateusz Erfort                 Karpacz               61.33    552    9
 210 Anna Seweryn                   Słupsk                91.88    735    8
 211 Paweł Miczko                   Sandomierz            89.00    712    8
 212 Magda Sarad Pedersen           Świnoujście           87.38    699    8
 213 Wojciech Czepulonis            Kołobrzeg             76.75    614    8
 214 Jacek Gasik                    Warszawa             134.00    938    7
 215 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      127.43    892    7
 216 Hanna Siemionow                Białystok            116.29    814    7
 217 Piotr Adamczyk                 Tarnów               110.14    771    7
 218 Tomasz M. Lempart              Bytom                109.57    767    7
 219 Grzegorz Sęk                   Wrocław              102.86    720    7
 220 Jan  Olek                      Warszawa             102.14    715    7
 221 Maciej Grzywaczewski           Ustrzyki Dolne        97.29    681    7
 222 Arkadiusz Kleniewski           Dzierżążnia           82.57    578    7
 223 Magdalena Zielińska            Bydgoszcz             77.43    542    7
 224 Wojciech Kuć                   Stargard              76.14    533    7
 225 Karolina Kocel                 Sosnowiec             70.57    494    7
 226 Janusz Szewerniak              Tarnobrzeg            64.86    454    7
 227 Mateusz Sztuba                 Zabrze                56.43    395    7
 228 Elżbieta Fitał                 Kołobrzeg             53.14    372    7
 229 Paulina Tomaszycka             Białystok            101.67    610    6
 230 Jerzy Ciesielski               Łódź                 101.00    606    6
 231 Andrzej Choiński               Gródek                84.67    508    6
 232 Franciszek Augustyniak         Kołobrzeg             75.33    452    6
 233 Aleksandra Ciżyńska            Sandomierz            70.33    422    6
 234 Maria Para                     Elbląg                66.50    399    6
 235 Julia Szyszkowska              Sandomierz            65.33    392    6
 236 Magdalena Możdżeń              Łódź                  64.67    388    6
 237 Mieczysława Głowacz            Jaworzno              63.00    378    6
 238 Jan Bielaszka                  Nowe Miasto Lubawsk   58.33    350    6
 239 Łukasz Łyskawy                 Ciechanowiec          58.33    350    6
 240 Monika Krzyżewska              Piasutno              95.40    477    5
 241 Kamila Antosz-Lasecka          Warszawa              94.60    473    5
 242 Adam Wencel                    Bydgoszcz             83.20    416    5
 243 Michał Lasecki                 Warszawa              78.40    392    5
 244 Piotr Skutela                  Warszawa              67.60    338    5
 245 Julia Sylwestrzuk              Gródek                62.20    311    5
 246 Grzegorz J. Sokołowski         Opole                 62.00    310    5
 247 Jerzy Niewiadomski             Wrocław              100.75    403    4
 248 Mateusz Furman                 Racibórz              82.00    328    4
 249 Justyna Kurowska               Inowrocław            78.25    313    4
 250 Małgorzata Szczygielska        Racibórz              66.50    266    4
 251 Łukasz Pawlas                  Racibórz              54.50    218    4
 252 Marek Krzysztof Łatkowski      Sandomierz            76.00    228    3
 253 Piotr Smela                    Łódź                  74.00    222    3
 254 Danuta Olszewska               Poznań                68.33    205    3
 255 Agnieszka Jońca                Sandomierz            61.67    185    3
 256 Zuzanna Rutkowska              Choszczno             56.33    169    3
 257 Elżbieta Witkowska             Warszawa             119.00    238    2
 258 Bartosz Ozon                   Choszczno             80.50    161    2
 259 Wiesława Jasiak                Warszawa              76.50    153    2
 260 Joanna Kolska                  Pruszków              75.50    151    2
 261 Tomasz Chybowski               Kamień Pomorski       73.00    146    2
 262 Marek Cieślik                  Łódź                  71.50    143    2
 263 Anna Szymczyk                  Ząbki                 64.50    129    2
 264 Aleksandra Szałek              Łódź                  63.50    127    2
 265 Marek Zdaniukiewicz            Jaworzno              62.00    124    2
 266 Sylwia Dziewic                 Kraków                57.00    114    2
 267 Agnieszka Madej                Warszawa              85.00     85    1
 268 Julia Chybowska                Kamień Pomorski       83.00     83    1
 269 Seweryn Kaczmarczyk            Świętajno             74.00     74    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie