Warszawa 4
sierpnia
Warszawa 4- 5 sierpnia I Plenerowy Turniej Scrabble o Puchar Dyrektora Parku Kultury w Powsinie
Rumia10
sierpnia
Rumia 10 sierpnia XIV Mistrzostwa Polski Nauczycieli
Rumia11
sierpnia
Rumia 11-12 sierpnia XVII Mistrzostwa WybrzeżaMistrzostwa Regionów 2018
Piotr Pietuchowski mistrzem Polski nauczycieli10 sierpnia 2018 — XIV Mistrzostwa Polski NauczycieliInformacjeRelacjaWynikiHHRundyRankingPrzebieg
galeria

XIV Mistrzostwa Polski NauczycieliRumia, 10 sierpnia 2018

Konkurs Relacja z turnieju


Piotr Pietuchowski mistrzem Polski nauczycieliMiejski Dom Kultury „Pod Lipami” w Rumi otworzył się dla graczy już w piątek 10 sierpnia. Zaczęliśmy od XIV Mistrzostw Polski Nauczycieli. Jednodniowy turniej ze względu na frekwencję był bardzo kameralny. O miano najlepszego „naukowca” walczyło 11 osób. 8 partii przemknęło jak z bicza trzasł, a przerwy między nimi umilały nam suto zastawione stoły i piękna wakacyjna pogoda.

Najlepszym z grona pedagogicznego okazał się Piotr Pietuchowski. Zaraz za nim na podium stanął Sławomir Wolski a trzecie miejsce przypadło w udziale Agnieszce Matus. Wymienieni otrzymali puchary i nagrody pieniężne. Wszyscy uczestnicy dostali gadżet z bursztynem — piękne bransoletki autorstwa Lucyny Śniadach.

W sobotę Piotrek postanowił nas opuścić a reszta nauczycieli rozgrzana pierwszym dniem stawiła się na XVII Mistrzostwach Wybrzeża. Tu frekwencja była nieco większa. Do turnieju zapisało się 48 graczy. Dzielny sztab ludzi pod dowództwem Lucyny Śniadach zapewnił wszystkim uczestnikom doskonałe warunki do gry i pełne brzuchy.

Od początku turnieju widać było, że w tym roku ostro do boju ruszyły Panie. Po zaciętej walce turniej wygrała Katarzyna Polak, drugi był Miłosz Wrzałek a na trzecim stopniu stanął Łukasz Tuszyński. Wygrani dostali nagrody pieniężne i puchary. Kasia rzecz jasna została również najlepszą kobietą i nagroda przewidziana w tej kategorii trafiła do niej. Brawurowy skok tygrysa wykonał Bartosz Bartczak, startował z 30 miejsca, by ostateczne skończyć turniej na 7. Miło nam było gościć nowego zawodnika. W Rumi zadebiutowała Maria Wieczorek.

Gorące podziękowania dla Dyrektora MDK i Urzędu Miasta — sponsorów turnieju.
relacja: Sylwia Buks
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
XIII Mistrzostwa Polski Nauczycieli
XII Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Scrabble
XI Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Scrabble


Rodzaj turniejuZamknięty. Uczestnikami mogą być nauczyciele czynni lub emerytowani wszystkich typów szkół i placówek oświatowych, nauczyciele delegowani do pracy w kuratoriach, OKE, CKE, MEN, wykładowcy wyższych uczelni, nauczyciele przeniesieni w stan nieczynności
Sposób rozgrywanialiczba rund: 8
system: połówkowy (rundy 1-7), duńczyk (runda 8)
20 minut dla gracza na partię
Miejsce rozgrywekMiejski Dom Kultury (Pod Lipami)
Rumia, ul. Mickiewicza 19
Obrońca tytułuMałgorzata Deszczyńska
SędziaSylwia Buks
HarmonogramPiątek, 10 sierpnia (8 rund)
12:00 — rozpoczęcie turnieju
15:00-15:30 — przerwa obiadowa
20:30 — zakończenie gier
Wpisowe20 zł od każdego nauczyciela
Wyżywieniepoczęstunek: kawa, herbata, kanapki, ciasta domowe, napoje, woda

obiad — catering do wyboru:
1. pizza wegetariańska – 13 zł
2. zestaw gyros (mięso drobiowe, ziemniaki opiekane, bukiet surówek) – 17 zł
3. wegański burger – 15 zł
NoclegiMOSiR w Rumi — rezerwacja na hasło scrabble
Dom Harcerza w Rumi https://www.zhprumia.org/kontakt/ (40 zł za osobę)
Pokoje gościnne http://www.pokojegoscinne-oliwialaura.pl/25-Cennik
Willa Virgo
Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Redzie — ul. Łąkowa 59, 84-240 Reda — tel. 58 678 58 02, fax 58 678 31 64- e-mail: moksir@moksir.reda.pl
Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Gdyni — 15 minut jazdy autobusem (linia R) od miejsca gry
Inne hotele
Nagrodynagrody pieniężne (300,200,100) i puchary dla pierwszych trzech zawodników
nagroda rzeczowa dla każdego grającego (gadżet z bursztynem)
Zgłoszenia uczestnikówpokaż listę uczestników
Lp.Imię i nazwiskoMiastoInne
1 Lucyna Śniadach Rumiapizza
2 Alicja Tuz Kielcepizza
3 Agnieszka Matus Milanówekpizza
4 Małgorzata Jóźwiak Iława
5 Michał Rogalewicz  Poznańgyros
6 Anna Arana Kołobrzeg burger
7 Rafał Stachowski Policeburger
8 Walenty Siemaszko Lipianygyros
9 Jakub Nalepa Gliwice
10 Sławomir Wolski Wrocławgyros
11 Piotr Pietuchowski Białystok
OrganizatorzyMiejski Dom Kultury w Rumi — tel. 58 67 10 737
Lucyna Śniadach — tel. 692 821 335 — calka44@wp.pl
SponsorzyDyrektor MDK
Urząd Miasta Rumia


Wyniki turnieju XIV Mistrzostwa Polski Nauczycieli

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Piotr           Pietuchowski         Białystok              154.77      7.0     3452     1268      641
  2 Sławomir        Wolski               Wrocław                120.72      6.0     2993     1245      112
  3 Agnieszka       Matus                Milanówek              121.26      5.0     2926     1095     -297
  4 Michał          Rogalewicz           Poznań                 134.63      4.5     3177      939      656
  5 Małgorzata      Jóźwiak              Iława                  110.90      4.5     2792      937      295
  6 Walenty         Siemaszko            Lipiany                127.02      4.5     2727      936      327
  7 Lucyna          Śniadach             Rumia                  117.82      3.5     2972      857      346
  8 Anna            Arana                Kołobrzeg              114.22      3.5     2828      820      311
  9 Rafał           Stachowski           Police                 125.29      2.5     2838      689      189
 10 Jakub           Nalepa               Gliwice                135.97      2.5     2709      684      -48
 11 Alicja          Tuz                  Kielce                 103.26      0.5     2619      489     -132
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju XIV Mistrzostwa Polski Nauczycieli



	Piotr Pietuchowski 154.77 Białystok           

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Agnieszka      Matus                 121.26 +  493: 337  171
    2     1 Sławomir       Wolski                120.72 +  474: 372  171
    3     1 Michał         Rogalewicz            134.63 -  381: 457   85
    4     2 Walenty        Siemaszko             127.02 +  388: 288  177
    5     1 Małgorzata     Jóźwiak               110.90 +  415: 341  161
    6     1 Anna           Arana                 114.22 +  407: 383  164
    7     1 Lucyna         Śniadach              117.82 +  387: 344  168
    8     1 Sławomir       Wolski                120.72 +  507: 289  171
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1268  /  8 158.50




	Jakub Nalepa 135.97 Gliwice                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Sławomir       Wolski                120.72 -  285: 390   71
    2     6 PAUZA
    3     5 Rafał          Stachowski            125.29 +  430: 391  175
    4     3 Michał         Rogalewicz            134.63 -  343: 404   85
    5     4 Anna           Arana                 114.22 -  329: 339   64
    6     5 Lucyna         Śniadach              117.82 -  342: 380   68
    7     5 Alicja         Tuz                   103.26 +  380: 341  153
    8     4 Lucyna         Śniadach              117.82 -  300: 512   68
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     684  /  7  97.71




	Michał Rogalewicz 134.63 Poznań

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Lucyna         Śniadach              117.82 +  467: 353  168
    2     2 Walenty        Siemaszko             127.02 -  357: 407   77
    3     1 Piotr          Pietuchowski          154.77 +  457: 381  205
    4     3 Jakub          Nalepa                135.97 +  404: 343  186
    5     2 Sławomir       Wolski                120.72 -  352: 362   71
    6     3 Małgorzata     Jóźwiak               110.90 -  343: 395   61
    7     6 PAUZA
    8     2 Agnieszka      Matus                 121.26 +  497: 280  171
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     939  /  7 134.14




	Walenty Siemaszko 127.02 Lipiany                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Anna           Arana                 114.22 +  363: 324  164
    2     2 Michał         Rogalewicz            134.63 +  407: 357  185
    3     2 Małgorzata     Jóźwiak               110.90 -  306: 330   61
    4     2 Piotr          Pietuchowski          154.77 -  288: 388  105
    5     3 Agnieszka      Matus                 121.26 -  327: 356   71
    6     6 PAUZA
    7     4 Rafał          Stachowski            125.29 +  367: 358  175
    8     3 Rafał          Stachowski            125.29 +  369: 287  175
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     936  /  7 133.71




	Rafał Stachowski 125.29 Police

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Małgorzata     Jóźwiak               110.90 -  350: 393   61
    2     5 Anna           Arana                 114.22 +  354: 321  164
    3     5 Jakub          Nalepa                135.97 -  391: 430   86
    4     4 Agnieszka      Matus                 121.26 -  375: 388   71
    5     6 PAUZA
    6     4 Alicja         Tuz                   103.26 +  423: 381  153
    7     4 Walenty        Siemaszko             127.02 -  358: 367   77
    8     3 Walenty        Siemaszko             127.02 -  287: 369   77
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     689  /  7  98.43




	Agnieszka Matus 121.26 Milanówek

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Piotr          Pietuchowski          154.77 -  337: 493  105
    2     4 Lucyna         Śniadach              117.82 +  429: 377  168
    3     3 Alicja         Tuz                   103.26 +  433: 332  153
    4     4 Rafał          Stachowski            125.29 +  388: 375  175
    5     3 Walenty        Siemaszko             127.02 +  356: 327  177
    6     2 Sławomir       Wolski                120.72 -  277: 423   71
    7     3 Małgorzata     Jóźwiak               110.90 +  426: 399  161
    8     2 Michał         Rogalewicz            134.63 -  280: 497   85
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1095  /  8 136.88




	Sławomir Wolski 120.72 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Jakub          Nalepa                135.97 +  390: 285  186
    2     1 Piotr          Pietuchowski          154.77 -  372: 474  105
    3     4 Lucyna         Śniadach              117.82 +  381: 349  168
    4     1 Małgorzata     Jóźwiak               110.90 +  360: 283  161
    5     2 Michał         Rogalewicz            134.63 +  362: 352  185
    6     2 Agnieszka      Matus                 121.26 +  423: 277  171
    7     2 Anna           Arana                 114.22 +  416: 354  164
    8     1 Piotr          Pietuchowski          154.77 -  289: 507  105
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1245  /  8 155.62




	Lucyna Śniadach 117.82 Rumia                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Michał         Rogalewicz            134.63 -  353: 467   85
    2     4 Agnieszka      Matus                 121.26 -  377: 429   71
    3     4 Sławomir       Wolski                120.72 -  349: 381   71
    4     6 PAUZA
    5     5 Alicja         Tuz                   103.26 +  357: 320  153
    6     5 Jakub          Nalepa                135.97 +  380: 342  186
    7     1 Piotr          Pietuchowski          154.77 -  344: 387  105
    8     4 Jakub          Nalepa                135.97 +  512: 300  186
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     857  /  7 122.43




	Anna Arana 114.22 Kołobrzeg

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Walenty        Siemaszko             127.02 -  324: 363   77
    2     5 Rafał          Stachowski            125.29 -  321: 354   75
    3     6 PAUZA
    4     5 Alicja         Tuz                   103.26 +  377: 363  153
    5     4 Jakub          Nalepa                135.97 +  339: 329  186
    6     1 Piotr          Pietuchowski          154.77 -  383: 407  105
    7     2 Sławomir       Wolski                120.72 -  354: 416   71
    8     5 Alicja         Tuz                   103.26 +  430: 285  153
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     820  /  7 117.14




	Małgorzata Jóźwiak 110.90 Iława                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Rafał          Stachowski            125.29 +  393: 350  175
    2     3 Alicja         Tuz                   103.26 +  351: 297  153
    3     2 Walenty        Siemaszko             127.02 +  330: 306  177
    4     1 Sławomir       Wolski                120.72 -  283: 360   71
    5     1 Piotr          Pietuchowski          154.77 -  341: 415  105
    6     3 Michał         Rogalewicz            134.63 +  395: 343  185
    7     3 Agnieszka      Matus                 121.26 -  399: 426   71
    8     6 PAUZA
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     937  /  7 133.86




	Alicja Tuz 103.26 Kielce

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 PAUZA
    2     3 Małgorzata     Jóźwiak               110.90 -  297: 351   61
    3     3 Agnieszka      Matus                 121.26 -  332: 433   71
    4     5 Anna           Arana                 114.22 -  363: 377   64
    5     5 Lucyna         Śniadach              117.82 -  320: 357   68
    6     4 Rafał          Stachowski            125.29 -  381: 423   75
    7     5 Jakub          Nalepa                135.97 -  341: 380   86
    8     5 Anna           Arana                 114.22 -  285: 430   64
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     489  /  7  69.86


Wyniki poszczególnych rund turnieju XIV Mistrzostwa Polski Nauczycieli



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Piotr          Pietuchowski         - Agnieszka      Matus                 493: 337
   2 Sławomir       Wolski               - Jakub          Nalepa                390: 285
   3 Michał         Rogalewicz           - Lucyna         Śniadach              467: 353
   4 Anna           Arana                - Walenty        Siemaszko             324: 363
   5 Rafał          Stachowski           - Małgorzata     Jóźwiak               350: 393
   6 Alicja         Tuz                  - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Sławomir       Wolski               - Piotr          Pietuchowski          372: 474
   2 Walenty        Siemaszko            - Michał         Rogalewicz            407: 357
   3 Małgorzata     Jóźwiak              - Alicja         Tuz                   351: 297
   4 Lucyna         Śniadach             - Agnieszka      Matus                 377: 429
   5 Rafał          Stachowski           - Anna           Arana                 354: 321
   6 Jakub          Nalepa               - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Piotr          Pietuchowski         - Michał         Rogalewicz            381: 457
   2 Małgorzata     Jóźwiak              - Walenty        Siemaszko             330: 306
   3 Agnieszka      Matus                - Alicja         Tuz                   433: 332
   4 Lucyna         Śniadach             - Sławomir       Wolski                349: 381
   5 Jakub          Nalepa               - Rafał          Stachowski            430: 391
   6 Anna           Arana                - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Sławomir       Wolski               - Małgorzata     Jóźwiak               360: 283
   2 Walenty        Siemaszko            - Piotr          Pietuchowski          288: 388
   3 Michał         Rogalewicz           - Jakub          Nalepa                404: 343
   4 Agnieszka      Matus                - Rafał          Stachowski            388: 375
   5 Alicja         Tuz                  - Anna           Arana                 363: 377
   6 Lucyna         Śniadach             - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Piotr          Pietuchowski         - Małgorzata     Jóźwiak               415: 341
   2 Michał         Rogalewicz           - Sławomir       Wolski                352: 362
   3 Agnieszka      Matus                - Walenty        Siemaszko             356: 327
   4 Jakub          Nalepa               - Anna           Arana                 329: 339
   5 Alicja         Tuz                  - Lucyna         Śniadach              320: 357
   6 Rafał          Stachowski           - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Anna           Arana                - Piotr          Pietuchowski          383: 407
   2 Sławomir       Wolski               - Agnieszka      Matus                 423: 277
   3 Małgorzata     Jóźwiak              - Michał         Rogalewicz            395: 343
   4 Rafał          Stachowski           - Alicja         Tuz                   423: 381
   5 Lucyna         Śniadach             - Jakub          Nalepa                380: 342
   6 Walenty        Siemaszko            - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Piotr          Pietuchowski         - Lucyna         Śniadach              387: 344
   2 Anna           Arana                - Sławomir       Wolski                354: 416
   3 Agnieszka      Matus                - Małgorzata     Jóźwiak               426: 399
   4 Walenty        Siemaszko            - Rafał          Stachowski            367: 358
   5 Jakub          Nalepa               - Alicja         Tuz                   380: 341
   6 Michał         Rogalewicz           - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  8
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Sławomir       Wolski               - Piotr          Pietuchowski          289: 507
   2 Agnieszka      Matus                - Michał         Rogalewicz            280: 497
   3 Walenty        Siemaszko            - Rafał          Stachowski            369: 287
   4 Lucyna         Śniadach             - Jakub          Nalepa                512: 300
   5 Alicja         Tuz                  - Anna           Arana                 285: 430
   6 Małgorzata     Jóźwiak              - BYE            BYE                   300:   0
Lista rankingowa na dzień 11-08-2018

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Bartosz Morawski               Wrocław              163.77  32427  198
   2 Michał Alabrudziński           Włocławek            160.35  31910  199
   3 Kazimierz Merklejn             Warszawa             159.25  30895  194
   4 Dominik Urbacki                Pruszków             155.62  30813  198
   5 Krzysztof Obremski             Legnica              155.51  30013  193
   6 Piotr Pietuchowski             Białystok            154.96  24329  157
   7 Dariusz Kosz                   Nysa                 154.72  29707  192
   8 Kamil Górka                    Kraków               154.12  29282  190
   9 Mariusz Skrobosz               Warszawa             153.85  29077  189
  10 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             153.21  29570  193
  11 Dawid Pikul                    Poznań               152.67  30228  198
  12 Jan Mrozowski                  Kraków               152.57  28530  187
  13 Paweł Jackowski                Warszawa             152.21  29377  193
  14 Kacper Zegadło                 Warszawa             151.87  28856  190
  15 Dawid Adamczyk                 Inowrocław           151.77  17150  113
  16 Krzysztof Mówka                Warszawa             151.35  21946  145
  17 Rafał Lenartowski              Gdynia               150.88   7544   50
  18 Marek Reda                     Dębówka              150.77  14474   96
  19 Miłosz Wrzałek                 Warszawa             150.18  28685  191
  20 Dariusz Ulatowski              Tuchola              150.16  29882  199
  21 Stanisław Rydzik               Warszawa             150.09  29117  194
  22 Łukasz Bobowski                Suchedniów           149.94  27289  182
  23 Mariusz Wrześniewski           Kraków               149.44  28992  194
  24 Tomasz Zwoliński               Skierdy              148.90  28439  191
  25 Grzegorz Kurowski              Warszawa             148.85  28430  191
  26 Maciej Czupryniak              Milanówek            148.84  23517  158
  27 Maciej Grąbczewski             Szczecin             147.82  18182  123
  28 Mirosław Uglik                 Warszawa             147.39  27857  189
  29 Aleksander Puchalski           Włocławek            146.64  10558   72
  30 Michał Makowski                Warszawa             146.37   7172   49
  31 Grzegorz Łukasik               Konojady             146.31  23263  159
  32 Andrzej Oleksiak               Ostróda              146.24  16818  115
  33 Artur Irzyk                    Strzyżów             145.53  26923  185
  34 Tomasz Suchanek                Wrocław              145.32   5522   38
  35 Kamil Kister                   Warszawa             145.14  28882  199
  36 Justyna Górka                  Kraków               145.07  27853  192
  37 Rafał Dąbrowski                Ostróda              144.42  17041  118
  38 Patryk Wolniewicz              Szczecin             144.28   5194   36
  39 Przemysław Rybicki             Otwock               144.10  12537   87
  40 Maciej Rzychoń                 Katowice             144.09  12680   88
  41 Jakub Zaryński                 Świnoujście          143.92  27489  191
  42 Jakub Błażejewski              Poznań               143.85  22441  156
  43 Małgorzata Deszczyńska         Warszawa             142.95  27161  190
  44 Jakub Szymczak                 Łódź                 142.66  27390  192
  45 Juliusz Czupryniak             Warszawa             142.33  27470  193
  46 Dariusz Putoń                  Ruda Śląska          142.32  27326  192
  47 Wojciech Zemło                 Łódź                 142.23  19912  140
  48 Paweł Mazurek                  Polanica-Zdrój       141.64  27904  197
  49 Szymon Płachta                 Warszawa             141.63  27618  195
  50 Tomasz Lempart                 Wadowice             140.47  24583  175
  51 Radosław Jachna                Łódź                 140.24  26506  189
  52 Bogusław Szyszka               Oława                140.17  16540  118
  53 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            140.07  25913  185
  54 Andrzej Kowalski               Gdańsk               140.03   5041   36
  55 Marek Dudkiewicz               Milanówek            139.96  26732  191
  56 Małgorzata Sulejewska          Kraków               139.87  26995  193
  57 Michał Waszkiewicz             Białystok            139.65  27651  198
  58 Leszek Kacprzyk                Katowice             139.38   7805   56
  59 Dariusz Kuć                    Stargard             139.25  21027  151
  60 Joanna Juszczak                Warszawa             139.24  26874  193
  61 Sławomir Piotrowski            Deszczno             138.60  17879  129
  62 Mikołaj Cieplik                Ostrzeszów           138.35  26287  190
  63 Marek Syczuk                   Warszawa             138.32  15492  112
  64 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  138.26  24611  178
  65 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             137.81  26322  191
  66 Barbara Obremska               Wrocław              137.46   7423   54
  67 Tomasz Górka                   Kraków               137.12   6582   48
  68 Wojciech Chodakiewicz          Białystok            137.08   5072   37
  69 Alicja Grąbczewska             Szczecin             136.92  19716  144
  70 Irena Sołdan                   Warszawa             136.58  27043  198
  71 Katarzyna Polak                Warszawa             136.54  27172  199
  72 Rafał Matczak                  Milanówek            136.49  26070  191
  73 Piotr Broda                    Sandomierz           136.22  26426  194
  74 Janusz Krupiński               Bytom                136.18  26419  194
  75 Jacek Mańko                    Poznań               135.94  23245  171
  76 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  135.78  13035   96
  77 Szymon Dąbrowski               Warszawa             135.34  26120  193
  78 Marcin Rogala                  Warszawa             135.17  26358  195
  79 Paweł Pogorzelski              Warszawa             135.17  18383  136
  80 Jakub Hassa                    Lutol Suchy          135.12  10539   78
  81 Natalia Woźniak                Dziwnówek            134.97  25915  192
  82 Piotr Domański                 Lublin               134.85  16991  126
  83 Michał Rogalewicz              Poznań               134.60  18306  136
  84 Bronisław Parada               Polanica-Zdrój       134.46  19765  147
  85 Krzysztof Gibas                Kraków               134.45  16268  121
  86 Konrad Sowula                  Kraków               133.38  18406  138
  87 Andrzej Kroc                   Łódź                 133.34  25467  191
  88 Krzysztof Kodzis               Bydgoszcz            133.13  11316   85
  89 Łukasz Sornek                  Mikołów              132.52  24913  188
  90 Arkadiusz Biegun               Kraków               132.45   7947   60
  91 Maciej Kuczyński               Gdynia               132.39  10062   76
  92 Andrzej Rechowicz              Katowice             132.06  25883  196
  93 Rafał Wesołowski               Warszawa             131.55  24206  184
  94 Robert Kamiński                Warszawa             131.25  25462  194
  95 Agnieszka Walas                Kraków               131.13  17440  133
  96 Marek Rogalski                 Warszawa             131.07  24904  190
  97 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             130.93  25270  193
  98 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  130.87  17798  136
  99 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       130.78   6408   49
 100 Daniel Janus                   Wąchock              130.68   7841   60
 101 Dominik Piasecki               Słupsk               130.57   5223   40
 102 Grzegorz Pukniel               Łódź                 130.53  17099  131
 103 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            130.28  24884  191
 104 Michał Mikołajczyk             Gdańsk               130.20   3906   30
 105 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  130.17  23951  184
 106 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             130.05  25750  198
 107 Ewa Radzikowska                Gliwice              130.04   7412   57
 108 Jakub Nalepa                   Gliwice              129.74   5579   43
 109 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            129.44  25630  198
 110 Czesław Grajewski              Białystok            129.36  14100  109
 111 Maciej Nawrocki                Babimost             129.29  18747  145
 112 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               129.06   6195   48
 113 Andrzej Rakoczy                Kraków               129.06   6195   48
 114 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             128.98  24893  193
 115 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             128.95  12250   95
 116 Jolanta Chłopińska             Wałcz                128.92  24623  191
 117 Rafał Błaszkiewicz             Milanówek            128.73  22270  173
 118 Tomasz Nasiłowski              Siedlce              128.70  18146  141
 119 Weronika Rudnicka              Szczecin             128.51   5783   45
 120 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            128.34  16556  129
 121 Adrian Ziemniewicz             Białystok            128.18  11793   92
 122 Diana Pietrzykowska            Szczecin             128.03  24710  193
 123 Jacek Baltyn                   Suchedniów           127.91   9977   78
 124 Tomasz Łapka                   Opole                127.75   4088   32
 125 Bartłomiej Pawlak              Stary Szwarocin      127.74  15712  123
 126 Adam Grzelec                   Poznań               127.71  25414  199
 127 Walenty Siemaszko              Lipiany              127.43  14654  115
 128 Marta Bajorek                  Warszawa             127.42  22680  178
 129 Andrzej Kraska                 Wrocław              127.32   9294   73
 130 Dorota Kuć                     Stargard             126.77  19143  151
 131 Paweł Maciejczuk               Białystok            126.44  24656  195
 132 Dorota Rudzińska               Warszawa             126.24  12245   97
 133 Adam Jurkowski                 Gliwice              126.20  13503  107
 134 Grzegorz Papciak               Jodłowa              126.19  24734  196
 135 Agata Kuć                      Stargard             126.09  21183  168
 136 Jerzy Matyasik                 Kraków               125.88  24798  197
 137 Ala Białobrzewska              Gdynia               125.83  15100  120
 138 Leszek Stecuła                 Bytom                125.82   9940   79
 139 Szymon Stępień                 Bytom                125.80  23902  190
 140 Ryszard Żydaczewski            Lubin                125.43  10787   86
 141 Monika Siemaszko               Lipiany              125.27  13404  107
 142 Dariusz Sowula                 Kraków               125.12  18018  144
 143 Ewa Madejczyk                  Katowice             125.07  15759  126
 144 Marcin Stachowski              Wydartowo I          125.07  24263  194
 145 Ewelina Kister                 Warszawa             125.01  18752  150
 146 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              124.76  24952  200
 147 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             124.70  20450  164
 148 Dawid Mierzchała               Ostrów Wielkopolski  124.55   5854   47
 149 Grażyna Wesołowska             Łódź                 124.50   9711   78
 150 Tomasz Sehnal                  Warszawa             124.27  24233  195
 151 Jakub Onoszko                  Gdynia               123.76  21287  172
 152 Rafał Stachowski               Police               123.74  14972  121
 153 Agnieszka Dawid                Kraków               123.73   9032   73
 154 Mariusz Makuch                 Zator                123.69   4453   36
 155 Łukasz Baranowski              Gdynia               123.62  24106  195
 156 Jarosław Michalak              Łódź                 123.48   8150   66
 157 Ziemowit Pazda                 Wrocław              123.44  12221   99
 158 Zdzisław Szota                 Warszawa             123.34   5427   44
 159 Natalia Ogierman               Katowice             123.32  18745  152
 160 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         123.30  23920  194
 161 Maciej Kuć                     Stargard             123.21  19344  157
 162 Joanna Ostrowska               Warszawa             123.07  21907  178
 163 Łucja  Kodzis                  Bydgoszcz            123.04   6890   56
 164 Beata Piotrowska               Łódź                 123.02  11933   97
 165 Sławomir Wolski                Wrocław              122.23  22613  185
 166 Tomasz Siwiński                Zawiercie            122.17   5742   47
 167 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              121.93   7438   61
 168 Marcin Ceglarek                Kraków               121.90  22185  182
 169 Agnieszka Matus                Milanówek            121.89  24135  198
 170 Bartosz Aleksandrowicz         Poznań               121.67   5110   42
 171 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               121.65  22992  189
 172 Stanisław Gasik                Warszawa             121.56   8023   66
 173 Maciej Perzyński               Piła                 121.47   5952   49
 174 Tomasz A. Praga                Białystok            121.44  13237  109
 175 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             121.28   4730   39
 176 Katarzyna Ślusarska            Milanówek            121.24  24126  199
 177 Jerzy Luter                    Bytom                121.14  23744  196
 178 Alicja Wałaszewska-Kempa       Gdynia               121.14   4361   36
 179 Mariusz Kubicki                Inowrocław           121.00   4356   36
 180 Renata Andracka                Zwola                120.89  23937  198
 181 Katarzyna Kowalska             Katowice             120.85  21511  178
 182 Ireneusz Kurzok                Mikołów              120.84  11238   93
 183 Paweł Wdziękoński              Świnoujście          120.73  10141   84
 184 Samir Chakrar                  Poznań               120.48   7952   66
 185 Dominik Ulejczyk               Będzin               120.48  23976  199
 186 Łukasz Przyszlak               Świnoujście          120.46  12407  103
 187 Dorota Stachowska              Wydartowo I          119.81  23003  192
 188 Zbigniew Rybak                 Warszawa             119.79  22999  192
 189 Ryszard Korpalski              Wójtowice            119.44  19350  162
 190 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            119.14   5242   44
 191 Artur Wawrzynowski             Żukowo               118.81  17941  151
 192 Jarosław Olek                  Warszawa             118.78  11047   93
 193 Bogdan Kozłowski               Białystok            118.59  12808  108
 194 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         118.28  11473   97
 195 Maria Skutela                  Warszawa             118.19  23639  200
 196 Lucyna Śniadach                Rumia                117.98  23361  198
 197 Anita Bruska                   Gdynia               117.88  14735  125
 198 Adam Janicki                   Wrocław              117.69  18359  156
 199 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             117.66   6942   59
 200 Bożena Guział                  Racibórz             117.50  22678  193
 201 Urszula Solarska               Katowice             117.28  22518  192
 202 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś            117.07   6439   55
 203 Marta Świątkowska              Wrocław              116.93  22334  191
 204 Maciej Śliwa                   Zabrze               116.81   4205   36
 205 Teresa Zalewska                Racibórz             116.80  23127  198
 206 Paweł Brylski                  Kraków               116.74   7121   61
 207 Karolina Urbańska              Poznań               116.44  20960  180
 208 Ewa Dunikowska                 Kraków               116.31  14539  125
 209 Anna Demczyszyn                Bystra               115.90   7186   62
 210 Marcin Radwański               Nowa Wieś Wrocławska 115.87  17033  147
 211 Olga Swarcewicz                Warszawa             115.85   8341   72
 212 Maciej Skrzypczak              Kędzierzyn-Koźle     115.80  22349  193
 213 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     115.59   9478   82
 214 Małgorzata Jóźwiak             Iława                115.13   4375   38
 215 Iwona Wieluńska                Kołobrzeg            115.04  15415  134
 216 Maciej Dąbrowski               Warszawa             114.92  21834  190
 217 Waldemar Wypchał               Kraków               114.83  22162  193
 218 Józef Burzyński                Ełk                  114.74  13769  120
 219 Dominika Worona                Police               114.64   4127   36
 220 Konrad Mikusek                 Milanówek            114.57  14207  124
 221 Marianna Kozłowska             Białystok            114.44  13733  120
 222 Robert Wagner                  Wrocław              114.36   6633   58
 223 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             114.29   6629   58
 224 Sławomir Wiśniowski            Jaworzno             114.26  15082  132
 225 Sylwia Łada                    Inowrocław           114.24  22276  195
 226 Beata Kiżewska                 Świnoujście          114.12  10841   95
 227 Dorota Ostrowska               Białystok            113.78  13654  120
 228 Marta Sztajnert                Wisła                113.76  18543  163
 229 Anna Arana                     Kołobrzeg            113.59  22150  195
 230 Marcin Kurowski                Racibórz             113.59  22490  198
 231 Adam Skowroński                Jarocin              113.33   4080   36
 232 Adam Sternik                   Kętrzyn              113.20   9056   80
 233 Joanna Nawrocka                Bydgoszcz            113.12   5430   48
 234 Piotr Potoczek                 Nowy Sącz            113.10  14816  131
 235 Andrzej Bednaruk               Gdańsk               112.71  21754  193
 236 Joanna Brychcy                 Katowice             112.40  22367  199
 237 Dariusz Jarosławski            Ełk                  112.38  12249  109
 238 Beata Jagielska                Police               110.93   9873   89
 239 Patrycja Skibska               Warszawa             110.53  14148  128
 240 Krystyna Augustyniak           Łódź                 110.47   3977   36
 241 Agnieszka Kozak                Gdynia               110.42   8944   81
 242 Sławomir Zabawa                Wałcz                110.33   5296   48
 243 Krzysztof Zawadzki             Sampława             110.33  21845  198
 244 Maciej Labe                    Poznań               110.29   3860   35
 245 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              110.28   4742   43
 246 Sławomir Długosz               Ostróda              109.23  21191  194
 247 Jacek Nowak                    Szczecin             108.92   6426   59
 248 Bartosz Bartczak               Poznań               108.80  20781  191
 249 Małgorzata Pochopień           Kraków               108.79   4134   38
 250 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            108.48   8136   75
 251 Tomasz Duda                    Tychy                108.42   5204   48
 252 Agnieszka Antos                Racibórz             108.40  11382  105
 253 Klara Wigier                   Milanówek            107.70   3985   37
 254 Grażyna Chłopek                Jaworzno             106.91   7163   67
 255 Katarzyna Bogusławska          Piastów              106.83   3846   36
 256 Wanda Grabiec                  Tarnów               106.48  20658  194
 257 Tomasz Lewiński                Wejherowo            106.48   7560   71
 258 Franciszek Łysek               Warszawa             106.30   4890   46
 259 Marta Jamrozy                  Dąbrowa Górnicza     106.30   4677   44
 260 Maciej Pietrasik               Nowogard             106.00   3710   35
 261 Grażyna Smereka                Racibórz             105.92   3813   36
 262 Zofia Górka                    Łęczna               105.60   5069   48
 263 Zuzanna Cichoń                 Gdańsk               105.53   6332   60
 264 Leszek Kilian                  Jaworzno             105.33  20012  190
 265 Grzegorz Bajer                 Łódź                 105.23   5472   52
 266 Dariusz Socha                  Warszawa             104.97   3569   34
 267 Grzegorz Kasprowicz            Grabowo              104.85   4194   40
 268 Alicja Bielecka-Żabierek       Poznań               104.69   5130   49
 269 Katarzyna Okoniewska           Poznań               104.35   4800   46
 270 Jadwiga Szczurowska            Świnoujście          104.16   8645   83
 271 Maciej Sylwestrzuk             Ząbki                103.72   7053   68
 272 Lidia Żywna                    Gdynia               103.31   7335   71
 273 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz            102.97   7826   76
 274 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           102.93  20483  199
 275 Justyna Sławińska              Gdańsk               102.75   3699   36
 276 Katarzyna Dębska               Ostróda              102.32  20260  198
 277 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno             100.31  19059  190
 278 Piotr Kozak                    Racibórz             100.19   7715   77
 279 Marta Majewska                 Wadowice             100.17  11019  110
 280 Maria Uryga                    Kraków               100.14   3505   35
 281 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski   99.09   5747   58
 282 Alicja Tuz                     Kielce                98.85   5239   53
 283 Karolina Mak                   Wrocław               98.80   8497   86
 284 Wojciech Łysek                 Warszawa              98.27   4422   45
 285 Zygmunt Skwarek                Katowice              98.12   9420   96
 286 Jan Pawłowski                  Warszawa              98.03  18430  188
 287 Krystyna Czajkowska            Kołobrzeg             97.24  14003  144
 288 Karolina Szubska               Jaworzno              96.92  11146  115
 289 Bernadeta Kudlińska            Bydgoszcz             95.92   7386   77
 290 Sylwia Buks                    Warszawa              95.80   3928   41
 291 Marta Wawrzyn                  Pruszków              95.38   3243   34
 292 Katarzyna  Szachowicz          Unieszewo             95.24   4762   50
 293 Michał Głąb                    Zabrze                95.00   5700   60
 294 Kamil Olejniczak               Kutno                 94.97   2944   31
 295 Teresa Balewska                Reda                  94.59  18729  198
 296 Sylwia Bagińska-Worwa          Dąbrowa Górnicza      94.48   3968   42
 297 Ryszard Pliszka                Szczecin              94.31   3301   35
 298 Jolanta Olczak                 Kołobrzeg             93.86   8917   95
 299 Krzysztof Nasiłowski           Siedlce               93.76   3844   41
 300 Agnieszka Wiśniewska           Inowrocław            93.56   7017   75
 301 Marcin Gauer                   Kołobrzeg             92.83   3342   36
 302 Barbara Wiśniewska             Gdańsk                92.66   7320   79
 303 Andrzej Klich                  Jaworzno              91.72  17518  191
 304 Maria Tomiczek                 Zabrze                89.23   5889   66
 305 Stanisław Świgost              Gdańsk                88.53   5135   58
 306 Piotr Duda                     Tychy                 87.89   4131   47
 307 Ewa Tymińska                   Gdańsk                87.89   4043   46
 308 Tadeusz Kondej                 Świnoujście           87.59   8058   92
 309 Przemysław Woiński             Łódź                  87.41   5594   64
 310 Waldemar Dębski                Ostróda               86.12   4306   50
 311 Wojciech Wojtysiak             Warszawa              83.03   5314   64
 312 Dawid Węgrzyński               Zabrze                80.99   5507   68
 313 Patrycja Matulewicz            Kołobrzeg             80.13   3766   47
 314 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   77.14   3394   44
 315 Iwona Skubis                   Dąbrowa Górnicza      76.80   2688   35
 316 Michał Sztajnert               Wisła                 75.93   4328   57
 317 Marcel Smolarek                Nowa Wieś             75.74   2575   34
 318 Jacek Remizowicz               Gdańsk                74.50   3427   46
 319 Szymon Sztajnert               Wisła                 72.51   3408   47
 320 Roman Chomicz                  Kołobrzeg             72.35   4124   57
 321 Jakub Dworczyk                 Będzin                71.23   2778   39
 322 Piotr Ozimek                   Sochaczew             68.82   2340   34
 323 Beata Pasternak                Kraków                66.03   2179   33




Poczekalnia na dzień 11-08-2018

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Andrzej Burczyk                Gdynia                94.72   2747   29
   2 Anna Strugała                  Świnoujście           79.24   2298   29
   3 Michał Kolaj                   Ostróda              124.25   3479   28
   4 Daniel Mundyk                  Jelenia Góra         149.76   3744   25
   5 Filip Klar                     Mielec               136.20   3405   25
   6 Artur Koszel                   Warszawa             130.76   3269   25
   7 Marek Salamon                  Bytom                130.40   3260   25
   8 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       124.40   3110   25
   9 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             123.08   3077   25
  10 Marzena Zawierska              Warszawa             111.32   2783   25
  11 Janina Dąbrowska               Rybnik               107.24   2681   25
  12 Tomasz Ciejka                  Kraków               152.12   3651   24
  13 Michał Gawroński               Katowice             150.46   3611   24
  14 Agnieszka Goniowska            Wrocław              147.46   3539   24
  15 Wojciech Sołdan                Gdynia               135.12   3243   24
  16 Michał Garnowski               Pasłęk               133.96   3215   24
  17 Mariusz Grodek                 Kraków               133.12   3195   24
  18 Marcin Bertrand                Poznań               129.67   3112   24
  19 Krzysztof Jaworski             Warszawa             129.38   3105   24
  20 Lech Boszko                    Gdańsk               129.12   3099   24
  21 Maria Magdalena Kupczyńska     Szczecin             126.71   3041   24
  22 Michał Puchowski               Strzelce Opolskie    123.83   2972   24
  23 Lidia Szpakowska               Jaworzno             120.04   2881   24
  24 Wojciech Gonet                 Wrocław              118.42   2842   24
  25 Michał Burak                   Wrocław              118.33   2840   24
  26 Aleksandra Brzeska             Piastów              117.00   2808   24
  27 Iwona Duźniak                  Dębica               113.17   2716   24
  28 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               112.79   2707   24
  29 Leszek Dobrowolski             Wrocław              110.04   2641   24
  30 Beata Jacyniuk                 Grodzisk Mazowiecki  102.58   2462   24
  31 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk               102.50   2460   24
  32 Kinga Bilska                   Ostrów Wielkopolski  101.62   2439   24
  33 Jarosław Karp                  Jędrzejów            100.54   2413   24
  34 Łukasz Pawlak                  Sochaczew            100.04   2401   24
  35 Krzysztof Murawski             Ciechanowiec          99.79   2395   24
  36 Michał Dreczka                 Poznań                98.04   2353   24
  37 Remigiusz Belesa               Zabrze                97.29   2335   24
  38 Marcin Szczyrzyca              Jaworzno              87.04   2089   24
  39 Anna Krynicka                  Warszawa             115.17   2649   23
  40 Bogdan Pokojski                Brwinów              112.61   2590   23
  41 Paweł Kustroń                  Kraków               109.78   2525   23
  42 Krystyna Drynkowska            Świnoujście          101.09   2325   23
  43 Grzegorz Piotrkiewicz          Warszawa              95.65   2200   23
  44 Beata Błaszczyk                Poznań                92.96   2138   23
  45 Zbigniew Siwoń                 Elbląg                90.04   2071   23
  46 Maria Kistowska                Poznań                88.96   2046   23
  47 Magdalena Maternicka           Gdynia                88.83   2043   23
  48 Barbara Boszko                 Gdańsk                87.91   2022   23
  49 Paulina Ostrowska              Białystok             83.74   1926   23
  50 Wiktoria Koler                 Będzin                70.96   1632   23
  51 Jarosław Paprocki              Bydgoszcz             93.36   2054   22
  52 Krystyna Perekitko             Ciechanowiec          89.59   1971   22
  53 Grzegorz Włodarczyk            Pabianice             85.73   1886   22
  54 Adam Motyl                     Jaskółki              84.23   1853   22
  55 Bernadeta Zapała               Jaworzno              84.09   1850   22
  56 Adam Kaczyński                 Świnoujście           83.68   1841   22
  57 Agnieszka Palczewska           Ostrów Wielkopolski   83.32   1833   22
  58 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 147.55   2951   20
  59 Anna Kowalik                   Szczecin             114.30   2286   20
  60 Iza Kraj                       Warszawa             112.45   2249   20
  61 Dawid Rykaczewski              Jaworzno              98.30   1966   20
  62 Andrzej Stańczyk               Tarnów               127.11   2415   19
  63 Justyna Nieznalska             Jejkowice            116.95   2222   19
  64 Mateusz Stańczyk               Tarnów               113.58   2158   19
  65 Monika Szczyrzyca              Jaworzno             110.00   2090   19
  66 Laura Pisula                   Wrocław              112.00   2016   18
  67 Maria Kubacka-                 Warszawa              79.78   1436   18
  68 Michał Tarnogórski             Legnica               74.00   1332   18
  69 Krzysztof Tomczak              Kutno                 86.94   1478   17
  70 Karol Puto                     Będzin                79.12   1345   17
  71 Adam Wencel                    Bydgoszcz             98.81   1581   16
  72 Patrycja Kuśnierczyk           Jaworzno              88.25   1412   16
  73 Łukasz Łyskawy                 Ciechanowiec          71.50   1144   16
  74 Julia Sylwestrzuk              Gródek                60.94    975   16
  75 Sławomir Kumor                 Tychy                 78.07   1171   15
  76 Jolanta Bednarska              Łódź                  76.53   1148   15
  77 Hanna Siemionow                Białystok            116.43   1630   14
  78 Agnieszka Stefańska            Koźmice Wielkie      100.00   1400   14
  79 Jacek Gasik                    Warszawa             124.08   1613   13
  80 Anna Chybowska                 Sochaczew            119.92   1559   13
  81 Wiesław Szczygielski           Racibórz             102.31   1330   13
  82 Danuta Wodecka                 Skrzyszów             89.46   1163   13
  83 Monika Blokesz                 Racibórz              76.54    995   13
  84 Adam Szukalski                 Leicester            153.42   1841   12
  85 Mateusz Borsuk                 Reda                 151.75   1821   12
  86 Michał Szymkowski              Wrocław              147.25   1767   12
  87 Mariusz Sylwestrzuk            Warszawa             142.25   1707   12
  88 Karol Waniek                   Wrocław              140.92   1691   12
  89 Piotr Rosół                    Warszawa             139.92   1679   12
  90 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       131.58   1579   12
  91 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           128.92   1547   12
  92 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             126.25   1515   12
  93 Mateusz Królikowski            Wrocław              125.25   1503   12
  94 Agnieszka Krupka               Krosno               122.50   1470   12
  95 Zdzisław Figurski              Gryfów Śląski        122.25   1467   12
  96 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  119.25   1431   12
  97 Grzegorz Kulawiak              Warszawa             119.17   1430   12
  98 Zbigniew Skrzypczyk            Kłonice              119.00   1428   12
  99 Jolanta Zięba                  Zabrze               119.00   1428   12
 100 Adam Klimont                   Wałcz                117.83   1414   12
 101 Andrzej Słapiński              Warszawa             116.92   1403   12
 102 Jacek Jerzyński                Toruń                116.42   1397   12
 103 Donata Stuczyńska              Bydgoszcz            116.25   1395   12
 104 Agnieszka Tepli-Skoczylas      Piaseczno            115.75   1389   12
 105 Paweł Morga                    Warszawa             115.67   1388   12
 106 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk  115.33   1384   12
 107 Zbigniew Radziszewski          Ciechanowiec         114.17   1370   12
 108 Dawid Podżerek                 Kraków               114.08   1369   12
 109 Michał Landowski               Police               113.50   1362   12
 110 Michał Butkiewicz              Poznań               113.42   1361   12
 111 Kayetan Cygański- Bolski       Warszawa             113.33   1360   12
 112 Łukasz Tazbir                  Warszawa             113.00   1356   12
 113 Barbara Turbo                  Szczecin             109.92   1319   12
 114 Aleksandra Makowska            Warszawa             109.33   1312   12
 115 Michał Kulpiński               Grójec               109.17   1310   12
 116 Agnieszka Rachtan              Świnoujście          108.17   1298   12
 117 Karolina Bąkowska              Poznań               108.08   1297   12
 118 Patryk Bezkosty                Tarnów               106.42   1277   12
 119 Konrad Łukaszewicz             Wrocław              104.75   1257   12
 120 Dorota Patera                  Legnica              103.92   1247   12
 121 Joanna Regdos                  Kraków               101.67   1220   12
 122 Paweł Zbrowski                 Gdynia               101.33   1216   12
 123 Justyna Mądrzak                Stargard             100.92   1211   12
 124 Wiesław Pastuła                Mielec                99.83   1198   12
 125 Katarzyna Zając                Legnica               99.58   1195   12
 126 Justyna Bryk-Duda              Tychy                 99.42   1193   12
 127 Marek Wodnicki                 Łódź                  98.75   1185   12
 128 Artur Sikorski                 Gdańsk                98.33   1180   12
 129 Jan M. Kowalik                 Zabrze                98.08   1177   12
 130 Mariusz Michalski              Inowrocław            97.83   1174   12
 131 Tomasz Szymański               Gorzów Wielkopolski   97.83   1174   12
 132 Barbara Kurkowska              Gdańsk                97.58   1171   12
 133 Zofia Knapik                   Chrzanów              95.75   1149   12
 134 Mariusz Michalski              Inowrocław            95.75   1149   12
 135 Małgorzata Wesołowska          Kołobrzeg             95.75   1149   12
 136 Amelia Makowska                Sandomierz            95.25   1143   12
 137 Kinga Stecuła                  Bytom                 93.50   1122   12
 138 Małgorzata Sameryt             Warszawa              92.83   1114   12
 139 Miłka Janaszewska              Kołobrzeg             89.08   1069   12
 140 Patrycja Kuszpit               Biała Podlaska        87.58   1051   12
 141 Kamil Kaczmarek                Zabrze                87.42   1049   12
 142 Milena Kuźniewicz              Kołobrzeg             86.50   1038   12
 143 Piotr Zwoliński                Skierdy               86.42   1037   12
 144 Maria Zmyj                     Sandomierz            85.58   1027   12
 145 Anna Przymęska                 Poznań                84.50   1014   12
 146 Joanna Śledź                   Świnoujście           81.08    973   12
 147 Grażyna Wleklińska             Gdańsk                78.00    936   12
 148 Jadwiga Marzec                 Nowy Dwór Mazowiecki  77.08    925   12
 149 Elżbieta Fitał                 Kołobrzeg             74.50    894   12
 150 Łukasz Przymęski               Poznań                74.50    894   12
 151 Teresa Jaśkiewicz              Kołobrzeg             73.75    885   12
 152 Maciej Wala                    Racibórz              68.75    825   12
 153 Robert Siata                   Jaworzno              67.08    805   12
 154 Artur Żarnotal                 Łańcut                66.58    799   12
 155 Alina Kąpa                     Kołobrzeg             61.92    743   12
 156 Wojciech Silnicki              Elbląg               110.45   1215   11
 157 Grażyna Kaczyńska              Łódź                 104.82   1153   11
 158 Bożena Mileńko                 Warszawa             102.82   1131   11
 159 Tomasz Szczodry                Łomża                102.36   1126   11
 160 Marek Popczyk                  Tychy                 96.18   1058   11
 161 Adam Kanciała                  Police                95.64   1052   11
 162 Jacek Sapała                   Kościan               93.64   1030   11
 163 Krzysztof Jurkowski            Gdynia                88.91    978   11
 164 Andrzej Kozikowski             Łódź                  88.91    978   11
 165 Jakub Czepulonis               Kołobrzeg             88.00    968   11
 166 Krystian Matykiewicz           Zabrze                87.27    960   11
 167 Michał Dudko                   Tarnogród             85.91    945   11
 168 Liliana Dąbrowska              Warszawa              85.91    945   11
 169 Marta Zwolińska                Grodzisk Mazowiecki   85.36    939   11
 170 Natalia Mówka                  Warszawa              82.27    905   11
 171 Agnieszka Roszczak             Kraków                81.09    892   11
 172 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   80.82    889   11
 173 Izabela Zubiel                 Łódź                  79.09    870   11
 174 Hanna Góźdź                    Ostrów Wielkopolski   78.91    868   11
 175 Monika Mocarska                Warszawa              78.91    868   11
 176 Elżbieta Salamon               Wrocław               77.91    857   11
 177 Jakub Kalbarczyk               Police                76.09    837   11
 178 Alina Lewandowska              Gdańsk                75.64    832   11
 179 Bożena Chowaniak               Jaworzno              75.36    829   11
 180 Łukasz Żmijejko                Koszalin              75.00    825   11
 181 Jędrzej Pogorzelski            Słupsk                74.45    819   11
 182 Tomasz Rekus                   Gliwice               74.00    814   11
 183 Adam Maciągowski               Police                73.00    803   11
 184 Angelika Sztajnke              Warszawa              72.91    802   11
 185 Robert Wojtysiak               Warszawa              72.73    800   11
 186 Igor Kociełkiewicz             Łódź                  70.27    773   11
 187 Kewin Szyller                  Ciechanowiec          67.91    747   11
 188 Zuzanna Rytel- Kuc             Grodzisk Mazowiecki   67.09    738   11
 189 Maciej Kurcewicz               Białystok             66.73    734   11
 190 Mirosław Dejna                 Sampława              66.27    729   11
 191 Krystian Witański              Tychy                 66.18    728   11
 192 Adam Fałek                     Mikołów               64.64    711   11
 193 Sławomir Kamecki               Konstancin            63.64    700   11
 194 Kamil Omidi                    Zbrosławice           63.64    700   11
 195 Joanna Kulawiak                Warszawa              62.73    690   11
 196 Włodzimierz Ferdek             Tychy                 59.73    657   11
 197 Agnieszka Mocarska             Warszawa              59.36    653   11
 198 Bogdan Siwoń                   Elbląg                58.09    639   11
 199 Tomasz Wiśniewski              Inowrocław            56.73    624   11
 200 Krzysztof Michalski            Łódź                  56.45    621   11
 201 Jakub Dołęga                   Police                56.36    620   11
 202 Tomasz Pogorzelski             Słupsk                55.55    611   11
 203 Kevin Gorzelany                Wisła                 51.45    566   11
 204 Piotr Gajewski                 Warszawa              94.40    944   10
 205 Bernard Swoczyna               Warszawa              80.30    803   10
 206 Adrianna Piskorska             Sandomierz            70.78    637    9
 207 Julia Szyszkowska              Sandomierz            65.44    589    9
 208 Mateusz Erfort                 Karpacz               61.33    552    9
 209 Maciej  Ciuba                  Warszawa              96.50    772    8
 210 Anna Seweryn                   Słupsk                91.88    735    8
 211 Paweł Miczko                   Sandomierz            89.00    712    8
 212 Magda Sarad Pedersen           Świnoujście           87.38    699    8
 213 Agnieszka Madej                Warszawa              84.50    676    8
 214 Aleksandra Ciżyńska            Sandomierz            72.12    577    8
 215 Dorota Zielińska               Piaseczno            140.57    984    7
 216 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      127.43    892    7
 217 Weronika Szałas                Katowice             112.86    790    7
 218 Andrzej Ciołek                 Bielsk Podlaski      110.43    773    7
 219 Tomasz M. Lempart              Bytom                109.57    767    7
 220 Grzegorz Sęk                   Wrocław              102.86    720    7
 221 Alina Borowska                 Ruda Śląska           98.29    688    7
 222 Maciej Grzywaczewski           Ustrzyki Dolne        97.29    681    7
 223 Arkadiusz Florczak             Szczecin              89.14    624    7
 224 Arkadiusz Kleniewski           Dzierżążnia           82.57    578    7
 225 Barbara  Sadurska              Warszawa              78.00    546    7
 226 Magdalena Zielińska            Bydgoszcz             77.43    542    7
 227 Wojciech Kuć                   Stargard              76.14    533    7
 228 Jan Lisiewski                  Piasutno              75.43    528    7
 229 Karolina Kocel                 Sosnowiec             70.57    494    7
 230 Małgorzata Wawro               Katowice              69.57    487    7
 231 Anna Mach                      Zabrze                67.29    471    7
 232 Ewelina Sołtysiak              Zabrze                66.43    465    7
 233 Janusz Szewerniak              Tarnobrzeg            64.86    454    7
 234 Wojciech Mijas                 Legnicka              61.86    433    7
 235 Szymon Ozimek                  Zabrze                59.14    414    7
 236 Jerzy Ciesielski               Łódź                 101.00    606    6
 237 Radosław Dziurawiec            Grodzisk Mazowiecki  100.33    602    6
 238 Andrzej Choiński               Gródek                84.67    508    6
 239 Magdalena Głowacka             Police                75.00    450    6
 240 Maria Para                     Elbląg                66.50    399    6
 241 Mieczysława Głowacz            Jaworzno              63.00    378    6
 242 Jan Bielaszka                  Nowe Miasto Lubawsk   58.33    350    6
 243 Ryszard Kosmaczewski           Szczecin             128.80    644    5
 244 Natalia Lenartowicz            Otwock                69.40    347    5
 245 Piotr Skutela                  Warszawa              67.60    338    5
 246 Grzegorz J. Sokołowski         Opole                 62.00    310    5
 247 Małgorzata Pikusa              Tarnów                55.40    277    5
 248 Jerzy Niewiadomski             Wrocław              100.75    403    4
 249 Mateusz Furman                 Racibórz              82.00    328    4
 250 Sebastian Richter              Zabrze                74.75    299    4
 251 Małgorzata Szczygielska        Racibórz              66.50    266    4
 252 Łukasz Pawlas                  Racibórz              54.50    218    4
 253 Marek Krzysztof Łatkowski      Sandomierz            76.00    228    3
 254 Piotr Smela                    Łódź                  74.00    222    3
 255 Danuta Olszewska               Poznań                68.33    205    3
 256 Agnieszka Jońca                Sandomierz            61.67    185    3
 257 Zuzanna Rutkowska              Choszczno             56.33    169    3
 258 Elżbieta Witkowska             Warszawa             119.00    238    2
 259 Bartosz Ozon                   Choszczno             80.50    161    2
 260 Teresa Swoczyna                Warszawa              78.50    157    2
 261 Sebastian Orzelski             Bielsk Podlaski       77.50    155    2
 262 Wiesława Jasiak                Warszawa              76.50    153    2
 263 Joanna Kolska                  Pruszków              75.50    151    2
 264 Tomasz Chybowski               Kamień Pomorski       73.00    146    2
 265 Anna Szymczyk                  Ząbki                 64.50    129    2
 266 Aleksandra Szałek              Łódź                  63.50    127    2
 267 Marek Zdaniukiewicz            Jaworzno              62.00    124    2
 268 Violeta Kurkowska              Gdańsk                61.50    123    2
 269 Sylwia Dziewic                 Kraków                57.00    114    2
 270 Julia Chybowska                Kamień Pomorski       83.00     83    1
 271 Hanna Dąbrowska                Zgierz                82.00     82    1
 272 Seweryn Kaczmarczyk            Świętajno             74.00     74    1
 273 Marzena Rogowska               Gliwice               50.00     50    1
 274 Zbigniew Smereka               Racibórz              50.00     50    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie