Turnieje Grand Prix 2019

Cykl Grand Prix 2019 obejmuje 9 turniejów:
1.Walentynki w Gorzowie
2.III Mistrzostwa Sandomierza o Puchar Burmistrza
3.XIV Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
4.XXIV Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia, II Otwarte Mistrzostwa Gliwic w Scrabble
5.XXIII Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble
6.VIII Mistrzostwa Poznania
7.IV Otwarte Mistrzostwa Gdańska
8.V Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu
9.VII Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble


Klasyfikacje

Cykl Grand Prix 2019 prowadzony będzie w dwóch kategoriach:

  1. Klasyfikacja Złota - główna (dla wszystkich uczestników turniejów z cyklu GP)
  2. Klasyfikacja Srebrna (dla uczestników turniejów z cyklu GP posiadających ranking poniżej 140,00)

Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji głównej (złotej) Grand Prix 2019 zdobywa 25 najlepszych zawodników turnieju.
  2. Zawodnik, który zajmie dwudzieste piąte miejsce w turnieju, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny wyżej sklasyfikowany o jeden punkt więcej od poprzedniego.
  3. Dodatkowo zdobywcy 3 czołowych miejsc otrzymują premię: 10 punktów za miejsce pierwsze, 6 punktów za drugie i 2 punkty za trzecie – sumarycznie więc za pierwsze miejsce zostanie przyznane 35 punktów, za drugie miejsce 30 punktów i za trzecie miejsce 25 punktów.
  4. Punkty do klasyfikacji „srebrnej” Grand Prix 2019 zdobywa pierwszych 15 uczestników, których ranking w danym turnieju był niższy niż 140,00. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  5. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Grand Prix 2019 do końcowej klasyfikacji zalicza się sześć najlepszych wyników z dziewięciu turniejów.
  6. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Grand Prix 2019 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Grand Prix 2019 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu głównym Grand Prix (GP Złote): Nagrody w cyklu GP Srebrne:

Klasyfikacja Główna - Grand Prix Złote

Imię i nazwisko SUMAGorzów WielkopolskiSandomierzMilanówekGliwiceKrakówPoznańGdańskKołobrzegŚwinoujście
1Kacper Zegadło75193521
2Mariusz Skrobosz6830830
3Natalia Woźniak59202118
4Michał Alabrudziński572235
5Paweł Pogorzelski56182513
6Marek Dudkiewicz5335711
7Bartosz Morawski522230
8Kazimierz Merklejn42161610
9Łukasz Tuszyński392514
10Grzegorz Kurowski342113
11Adrian Ziemniewicz30525
12Maciej Czupryniak261115
13Krzysztof Mówka2222
14Marcin Rogala2020
 Paweł Mazurek2020
16Robert Kamiński1919
 Jakub Zaryński1919
18Miłosz Wrzałek18171
 Kamil Górka1818
20Agata Kuć1717
 Marta Bajorek1717
22Andrzej Kwiatkowski1616
23Robert Duczemiński1515
 Artur Irzyk1515
25Franciszek Łysek1414
 Przemysław Rybicki14113
 Janusz Krupiński1414
28Bartłomiej Pawlak1313
29Dariusz Kuć1212
 Rafał Błaszkiewicz1212
 Katarzyna Polak1212
32Patryk Gadus1010
 Karol Wyrębkiewicz1010
34Maciej Sancewicz99
 Rafał Matczak99
 Maciej Skrzypczak99
37Rafał Wesołowski88
 Michał Waszkiewicz88
 Katarzyna Ślusarska835
40Małgorzata Deszczyńska77
 Joanna Juszczak77
42Krzysztof Kodzis66
 Iwona Wieluńska66
 Irena Sołdan66
45Sławomir Piotrowski55
46Piotr Broda44
 Krzysztof Sporczyk44
 Konrad Mikusek44
49Dorota Kuć33
50Dominik Ulejczyk22
 Jakub Hassa22
 Adam Grzelec22
53Tomasz Nasiłowski11
 Weronika Rudnicka11

Klasyfikacja Grand Prix Srebrne

Imię i nazwisko SUMAGorzów WielkopolskiSandomierzMilanówekGliwiceKrakówPoznańGdańskKołobrzegŚwinoujście
1Marek Dudkiewicz3615138
2Natalia Woźniak261412
 Adrian Ziemniewicz261115
4Katarzyna Polak1515
5Marcin Rogala1414
 Maciej Skrzypczak1414
7Robert Kamiński1313
 Katarzyna Ślusarska1394
 Agata Kuć1313
10Franciszek Łysek1212
 Irena Sołdan1212
 Rafał Wesołowski1275
13Bartłomiej Pawlak1111
 Marta Bajorek1111
15Andrzej Kwiatkowski1010
 Piotr Broda1010
 Rafał Matczak1037
 Dariusz Kuć1010
19Rafał Błaszkiewicz99
 Patryk Gadus99
21Dominik Ulejczyk88
 Małgorzata Deszczyńska826
 Maciej Sancewicz88
24Tomasz Nasiłowski77
25Iwona Wieluńska66
 Maciej Śliwa66
27Krzysztof Kodzis55
 Sławomir Piotrowski55
29Joanna Ostrowska44
 Krzysztof Sporczyk44
31Konrad Mikusek33
 Dorota Kuć33
33Jakub Hassa22
 Adam Grzelec22
35Arkadiusz Łydka11
 Weronika Rudnicka11
 Jarosław Puchalski11
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie