Turnieje Grand Prix 2019

Cykl Grand Prix 2019 obejmuje 9 turniejów:
1.Walentynki w Gorzowie
2.III Mistrzostwa Sandomierza o Puchar Burmistrza
3.XIV Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
4.XXIV Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia, II Otwarte Mistrzostwa Gliwic w Scrabble
5.XXIII Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble
6.VIII Mistrzostwa Poznania
7.IV Otwarte Mistrzostwa Gdańska
8.V Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu
9.VII Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble


Klasyfikacje

Cykl Grand Prix 2019 prowadzony będzie w dwóch kategoriach:

  1. Klasyfikacja Złota - główna (dla wszystkich uczestników turniejów z cyklu GP)
  2. Klasyfikacja Srebrna (dla uczestników turniejów z cyklu GP posiadających ranking poniżej 140,00)

Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji głównej (złotej) Grand Prix 2019 zdobywa 25 najlepszych zawodników turnieju.
  2. Zawodnik, który zajmie dwudzieste piąte miejsce w turnieju, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny wyżej sklasyfikowany o jeden punkt więcej od poprzedniego.
  3. Dodatkowo zdobywcy 3 czołowych miejsc otrzymują premię: 10 punktów za miejsce pierwsze, 6 punktów za drugie i 2 punkty za trzecie – sumarycznie więc za pierwsze miejsce zostanie przyznane 35 punktów, za drugie miejsce 30 punktów i za trzecie miejsce 25 punktów.
  4. Punkty do klasyfikacji „srebrnej” Grand Prix 2019 zdobywa pierwszych 15 uczestników, których ranking w danym turnieju był niższy niż 140,00. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  5. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Grand Prix 2019 do końcowej klasyfikacji zalicza się sześć najlepszych wyników z dziewięciu turniejów.
  6. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Grand Prix 2019 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Grand Prix 2019 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu głównym Grand Prix (GP Złote): Nagrody w cyklu GP Srebrne:

Klasyfikacja Główna - Grand Prix Złote

Imię i nazwisko SUMAGorzów WielkopolskiSandomierzMilanówekGliwiceKrakówPoznańGdańskKołobrzegŚwinoujście
1Bartosz Morawski9422302022
2Marek Dudkiewicz89357112115
3Kacper Zegadło8619352111
4Natalia Woźniak78202118136
5Mariusz Skrobosz77308309
6Łukasz Tuszyński74251435
7Paweł Pogorzelski601825134
8Michał Alabrudziński572235
9Kamil Górka481830
10Artur Irzyk47151913
11Miłosz Wrzałek4317125
12Kazimierz Merklejn42161610
13Krzysztof Mówka392217
14Jakub Zaryński371918
15Konrad Sowula352510
 Dariusz Putoń3535
17Grzegorz Kurowski342113
18Adrian Ziemniewicz30525
 Mariusz Wrześniewski3030
20Karol Wyrębkiewicz291019
21Małgorzata Deszczyńska2871011
22Katarzyna Polak261214
 Maciej Czupryniak261115
24Paweł Mazurek25205
25Maciej Skrzypczak23914
26Marek Salamon2222
27Maciej Nawrocki2121
28Marcin Rogala2020
 Andrzej Rakoczy2020
30Łukasz Bobowski19172
 Robert Kamiński1919
 Mikołaj Cieplik19118
33Marta Bajorek1717
 Agata Kuć1717
35Andrzej Kwiatkowski1616
 Dariusz Kosz1616
 Andrzej Rechowicz1616
38Robert Duczemiński1515
 Renata Andracka1515
40Przemysław Rybicki14113
 Franciszek Łysek1414
 Janusz Krupiński1414
43Bartłomiej Pawlak1313
44Jacek Mańko1212
 Rafał Błaszkiewicz1212
 Justyna Górka1212
 Piotr Broda1248
 Dariusz Kuć1212
49Krzysztof Sporczyk1147
50Patryk Gadus1010
51Rafał Matczak99
 Zbigniew Wietecki99
 Maciej Sancewicz99
54Michał Waszkiewicz88
 Jan Mrozowski88
 Katarzyna Ślusarska835
 Rafał Wesołowski88
58Dawid Pikul77
 Joanna Juszczak77
60Arkadiusz Kleniewski66
 Iwona Wieluńska66
 Irena Sołdan66
 Krzysztof Kodzis66
64Sławomir Piotrowski55
 Ireneusz Kurzok55
 Dominik Ulejczyk523
67Tomasz Siwiński44
 Konrad Mikusek44
69Dorota Kuć33
 Sławomir Kucia33
71Szymon Stępień22
 Jakub Hassa22
 Adam Grzelec22
74Tomasz Nasiłowski11
 Weronika Rudnicka11
 Agnieszka Walas11

Klasyfikacja Grand Prix Srebrne

Imię i nazwisko SUMAGorzów WielkopolskiSandomierzMilanówekGliwiceKrakówPoznańGdańskKołobrzegŚwinoujście
1Marek Dudkiewicz63151381314
2Natalia Woźniak44141299
3Katarzyna Polak281513
4Małgorzata Deszczyńska2726811
5Adrian Ziemniewicz261115
6Konrad Sowula251510
7Maciej Skrzypczak241410
8Rafał Wesołowski17755
9Piotr Broda16106
10Maciej Nawrocki1515
11Marcin Rogala1414
 Marek Salamon1414
13Franciszek Łysek13121
 Katarzyna Ślusarska1394
 Robert Kamiński1313
 Agata Kuć1313
17Irena Sołdan1212
 Andrzej Rechowicz1212
 Jacek Mańko1212
20Marta Bajorek1111
 Renata Andracka1111
 Bartłomiej Pawlak1111
23Andrzej Kwiatkowski1010
 Rafał Matczak1037
 Dariusz Kuć1010
26Maciej Śliwa963
 Patryk Gadus99
 Krzysztof Sporczyk945
 Rafał Błaszkiewicz99
 Dominik Ulejczyk981
31Maciej Sancewicz88
 Sławomir Kucia88
33Arkadiusz Łydka716
 Tomasz Nasiłowski77
 Zbigniew Wietecki77
 Agnieszka Walas77
37Iwona Wieluńska66
38Sławomir Piotrowski55
 Krzysztof Kodzis55
40Arkadiusz Kleniewski44
 Joanna Ostrowska44
 Szymon Stępień44
43Konrad Mikusek33
 Dorota Kuć33
 Ireneusz Kurzok33
46Maciej Dąbrowski22
 Tomasz Siwiński22
 Adam Grzelec22
 Jakub Hassa22
50Jarosław Puchalski11
 Weronika Rudnicka11
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie