Turnieje Grand Prix 2017

Cykl Grand Prix 2017 obejmuje 6 turniejów:
1.XVI Mistrzostwa Szczecina „Zanim zakwitną magnolie”
2.XVII Mistrzostwa Warszawy
3.XVII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”
4.XXI Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble
5.VI Mistrzostwa Poznania
6.XII Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble


Klasyfikacje

Cykl Grand Prix 2017 prowadzony będzie w dwóch kategoriach:

  1. Klasyfikacja Złota - główna (dla wszystkich uczestników turniejów z cyklu GP)
  2. Klasyfikacja Srebrna (dla uczestników turniejów z cyklu GP posiadających ranking poniżej 140,00)

Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji głównej (Złotej) Grand Prix 2017 zdobywa tylu uczestników, ile wynosi część całkowita liczby obliczonej według wzoru: liczba uczestników, którzy uczestniczyli najmniej w 5 rundach turnieju, dzielona przez 3.
  2. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  3. Dodatkowo zdobywcy 3 czołowych miejsc otrzymują premię: 10 punktów za miejsce pierwsze, 6 punktów za drugie i 2 punkty za trzecie (przykład 1: przy 62 uczestnikach: 20 miejsce - 1 punkt, 19-2, 18-3, itd., a rosnąco: 4 miejsce -17, 3-18+2, 2-19+6, 1-20+10), (przykład 2: przy 85 uczestnikach: 28 miejsce-1 punkt, 27-2, 26-3, itd. a rosnąco 4-25, 3-26+2, 2-27+6, 1-28+10.).
  4. Minimalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Grand Prix wynosi 20 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło mniej niż 60 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 20 otrzymuje 1 punkt, za 19-2, itd., a za 4-17, za 3-18+2, za 2-19+6, za 1-20+10).
  5. Maksymalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Grand Prix wynosi 30 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło więcej niż 90 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 30 otrzymuje 1 punkt, za 29-2, itd., za 4-27, za 3-28+2, za 2-29+6 i za 1-30+10).
  6. Punkty do klasyfikacji „srebrnej” Grand Prix 2017 zdobywa pierwszych 15 uczestników, których ranking w danym turnieju był niższy niż 140,00. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  7. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Grand Prix 2017 do końcowej klasyfikacji zalicza się cztery najlepsze wyniki z sześciu turniejów.
  8. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Grand Prix 2017 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Grand Prix 2017 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu głównym Grand Prix (GP Złote): Nagrody w cyklu GP Srebrne:

Klasyfikacja Główna - Grand Prix Złote

Imię i nazwisko SUMASzczecinWarszawaOstródaKrakówPoznańJaworzno
1Łukasz Tuszyński6530530000
2Michał Alabrudziński5503025000
3Bartosz Morawski5135016000
4Kamil Górka4820217000
5Kazimierz Merklejn45102411000
6Tomasz Zwoliński4102615000
7Piotr Pietuchowski400400000
8Jakub Szymczak3816220000
9Kacper Zegadło3713168000
10Michał Waszkiewicz350350000
11Dominik Urbacki3101912000
12Grzegorz Łukasik302505000
13Dariusz Kosz270270000
14Mariusz Skrobosz250250000
15Paweł Mazurek230230000
16Patryk Wolniewicz222200000
17Dorota Stachowska212100000
18Krzysztof Obremski200200000
 Małgorzata Deszczyńska200020000
20Grzegorz Kurowski191900000
21Krzysztof Mówka180180000
 Miłosz Wrzałek181800000
23Robert Duczemiński171700000
 Michał Makowski170170000
 Irena Sołdan170017000
 Stanisław Rydzik174013000
27Rafał Wesołowski160106000
 Natalia Woźniak160142000
29Przemysław Rybicki150150000
 Maciej Grąbczewski151500000
31Zbigniew Wietecki141400000
 Szymon Płachta140014000
33Rafał Matczak130130000
34Jacek Mańko121200000
 Mariusz Wrześniewski120120000
36Marek Dudkiewicz110110000
 Małgorzata Szmuksta111100000
38Zbigniew Rybak100010000
39Aleksander Puchalski9090000
 Agata Kuć9900000
 Andrzej Oleksiak9009000
42Edward Stefaniak8080000
 Dariusz Kuć8800000
44Maciej Sancewicz7700000
 Paweł Jackowski7070000
46Alicja Grąbczewska6600000
 Marek Reda6060000
48Sławomir Piotrowski5500000
49Joanna Juszczak4004000
 Jolanta Chłopińska4040000
51Szymon Dąbrowski3003000
 Maciej Czupryniak3030000
 Michał Rogalewicz3300000
54Walenty Siemaszko2200000
 Mirosław Uglik2020000
56Andrzej Kwiatkowski1010000
 Krzysztof Sporczyk1100000
 Piotr Broda1001000

Klasyfikacja Grand Prix Srebrne

Imię i nazwisko SUMASzczecinWarszawaOstródaKrakówPoznańJaworzno
1Rafał Wesołowski2201111000
2Natalia Woźniak210138000
3Marek Dudkiewicz170125000
4Patryk Wolniewicz151500000
 Michał Waszkiewicz150150000
 Małgorzata Deszczyńska150015000
7Irena Sołdan140014000
 Paweł Mazurek140140000
 Dorota Stachowska141400000
 Jolanta Chłopińska14086000
11Robert Duczemiński131300000
 Szymon Płachta130013000
13Zbigniew Rybak120012000
 Zbigniew Wietecki121200000
15Piotr Broda11047000
 Jacek Mańko111100000
17Joanna Juszczak100010000
 Edward Stefaniak100100000
 Małgorzata Szmuksta101000000
20Marek Reda9090000
 Agata Kuć9900000
 Szymon Dąbrowski9009000
23Andrzej Kwiatkowski8071000
 Dariusz Kuć8800000
25Maciej Sancewicz7700000
26Alicja Grąbczewska6600000
 Maciej Kuczyński6060000
28Łukasz Baranowski5050000
 Michał Rogalewicz5500000
30Krzysztof Kodzis4013000
 Walenty Siemaszko4400000
 Maria Skutela4004000
33Agnieszka Matus3030000
 Krzysztof Sporczyk3300000
35Mieczysław Pastuszak2002000
 Bronisław Parada2020000
 Beata Kowaluk-Jagielska2200000
38Weronika Rudnicka1100000
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie