Turnieje Grand Prix 2017

Cykl Grand Prix 2017 obejmuje 6 turniejów:
1.XVI Mistrzostwa Szczecina „Zanim zakwitną magnolie”
2.XVII Mistrzostwa Warszawy
3.XVII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”
4.XXI Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble
5.VI Mistrzostwa Poznania
6.XII Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble


Klasyfikacje

Cykl Grand Prix 2017 prowadzony będzie w dwóch kategoriach:

  1. Klasyfikacja Złota - główna (dla wszystkich uczestników turniejów z cyklu GP)
  2. Klasyfikacja Srebrna (dla uczestników turniejów z cyklu GP posiadających ranking poniżej 140,00)

Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji głównej (Złotej) Grand Prix 2017 zdobywa tylu uczestników, ile wynosi część całkowita liczby obliczonej według wzoru: liczba uczestników, którzy uczestniczyli najmniej w 5 rundach turnieju, dzielona przez 3.
  2. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  3. Dodatkowo zdobywcy 3 czołowych miejsc otrzymują premię: 10 punktów za miejsce pierwsze, 6 punktów za drugie i 2 punkty za trzecie (przykład 1: przy 62 uczestnikach: 20 miejsce - 1 punkt, 19-2, 18-3, itd., a rosnąco: 4 miejsce -17, 3-18+2, 2-19+6, 1-20+10), (przykład 2: przy 85 uczestnikach: 28 miejsce-1 punkt, 27-2, 26-3, itd. a rosnąco 4-25, 3-26+2, 2-27+6, 1-28+10.).
  4. Minimalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Grand Prix wynosi 20 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło mniej niż 60 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 20 otrzymuje 1 punkt, za 19-2, itd., a za 4-17, za 3-18+2, za 2-19+6, za 1-20+10).
  5. Maksymalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Grand Prix wynosi 30 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło więcej niż 90 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 30 otrzymuje 1 punkt, za 29-2, itd., za 4-27, za 3-28+2, za 2-29+6 i za 1-30+10).
  6. Punkty do klasyfikacji „srebrnej” Grand Prix 2017 zdobywa pierwszych 15 uczestników, których ranking w danym turnieju był niższy niż 140,00. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  7. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Grand Prix 2017 do końcowej klasyfikacji zalicza się cztery najlepsze wyniki z sześciu turniejów.
  8. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Grand Prix 2017 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Grand Prix 2017 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu głównym Grand Prix (GP Złote): Nagrody w cyklu GP Srebrne:

Klasyfikacja Główna - Grand Prix Złote

Imię i nazwisko SUMASzczecinWarszawaOstródaKrakówPoznańJaworzno
1Bartosz Morawski12635016194032
2Michał Alabrudziński1170302527350
3Dominik Urbacki10301912402717
4Krzysztof Obremski1030200352622
5Kamil Górka10120217233027
6Łukasz Tuszyński80305308120
7Kazimierz Merklejn661024113210
8Paweł Mazurek60023012196
9Grzegorz Kurowski59190030100
10Jakub Szymczak58162202000
11Kacper Zegadło51131680140
12Dariusz Kosz4902700220
13Paweł Jackowski4407026110
14Piotr Broda4200102516
15Tomasz Zwoliński4102615000
16Piotr Pietuchowski400400000
17Krzysztof Mówka3901802100
18Dariusz Putoń3700024013
19Artur Irzyk3700091315
20Justyna Górka3600017019
21Michał Waszkiewicz350350000
22Dawid Pikul3400011230
23Mariusz Wrześniewski34012010012
24Jakub Zaryński3200016160
25Jan Mrozowski3100013018
26Grzegorz Łukasik302505000
27Małgorzata Sulejewska300002505
28Alicja Grąbczewska306000240
29Stanisław Rydzik284013560
30Dariusz Kuć288000911
31Miłosz Wrzałek261800080
32Mariusz Skrobosz250250000
33Maciej Sancewicz257001800
34Janusz Krupiński250000178
35Bronisław Parada240004200
36Natalia Woźniak230142070
37Patryk Wolniewicz222200000
 Tomasz Ciejka220002200
39Dorota Stachowska212100000
40Małgorzata Deszczyńska200020000
41Jakub Błażejewski180000180
42Radosław Jachna180001440
43Irena Sołdan170017000
44Robert Duczemiński171700000
45Michał Makowski170170000
46Andrzej Rechowicz170000152
47Rafał Wesołowski160106000
48Wojciech Zemło150001500
 Maciej Grąbczewski151500000
50Przemysław Rybicki150150000
51Andrzej Kwiatkowski150100014
52Szymon Płachta140014000
53Zbigniew Wietecki141400000
54Agata Kuć14900050
55Rafał Matczak130130000
56Jacek Mańko121200000
57Marek Dudkiewicz110110000
58Małgorzata Szmuksta111100000
59Zbigniew Rybak100010000
60Szymon Stępień100000010
61Arkadiusz Łydka9000009
62Andrzej Oleksiak9009000
 Aleksander Puchalski9090000
64Edward Stefaniak8080000
65Bogusław Szyszka7000700
 Ewa Radzikowska7000007
67Tomasz Lempart6000600
68Marek Reda6060000
69Sławomir Piotrowski5500000
70Łukasz Sornek5000203
71Jolanta Chłopińska4040000
72Joanna Juszczak4004000
73Krzysztof Gibas4000004
74Michał Rogalewicz3300000
 Szymon Dąbrowski3003000
76Rafał Stachowski3000030
77Maciej Czupryniak3030000
78Katarzyna Polak2000020
79Walenty Siemaszko2200000
80Mirosław Uglik2020000
81Krzysztof Sporczyk1100000
82Maciej Kuć1000010
 Konrad Sowula1000100
84Bożena Guział1000001

Klasyfikacja Grand Prix Srebrne

Imię i nazwisko SUMASzczecinWarszawaOstródaKrakówPoznańJaworzno
1Paweł Mazurek46014012128
2Piotr Broda4104701515
3Dariusz Kuć3180001013
4Natalia Woźniak300138090
5Andrzej Kwiatkowski270715014
6Bronisław Parada2502010130
7Małgorzata Sulejewska220001507
8Rafał Wesołowski2201111000
9Maciej Sancewicz217001400
10Alicja Grąbczewska206000140
11Radosław Jachna200001370
12Marek Dudkiewicz190125200
13Agata Kuć17900080
14Szymon Płachta160013030
15Andrzej Rechowicz160001114
16Małgorzata Deszczyńska150015000
17Michał Waszkiewicz150150000
 Patryk Wolniewicz151500000
19Dorota Stachowska141400000
20Irena Sołdan140014000
21Łukasz Sornek14000905
22Jolanta Chłopińska14086000
23Robert Duczemiński131300000
24Zbigniew Rybak120012000
25Zbigniew Wietecki121200000
26Szymon Stępień120000012
27Tomasz Lempart120001101
28Katarzyna Polak12000750
29Arkadiusz Łydka110000011
 Jacek Mańko111100000
31Janusz Krupiński100000010
32Joanna Juszczak100010000
 Małgorzata Szmuksta101000000
34Edward Stefaniak100100000
35Szymon Dąbrowski9009000
36Ewa Radzikowska9000009
37Marek Reda9090000
38Konrad Sowula8000800
39Rafał Stachowski6000060
40Maciej Kuczyński6060000
 Krzysztof Gibas6000006
 Arkadiusz Biegun6000600
43Michał Rogalewicz5500000
44Łukasz Baranowski5050000
45Krzysztof Kodzis5013010
46Maria Skutela4004000
47Adam Janicki4000400
 Maciej Kuć4000040
 Walenty Siemaszko4400000
50Andrzej Kroc3000300
 Krzysztof Sporczyk3300000
52Agnieszka Matus3030000
53Bożena Guział3000003
54Marcin Stachowski2000020
55Beata Kowaluk-Jagielska2200000
 Mieczysław Pastuszak2002000
57Teresa Zalewska2000002
58Weronika Rudnicka1100000
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie