Jaworzno18
listopada
Jaworzno 18 listopada II Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Nauczycieli i Instruktorów
Sochaczew18
listopada
Sochaczew 18-19 listopada XXV Mistrzostwa Polski (faza finałowa)
Sochaczew18
listopada
Sochaczew 18-19 listopada Turniej Towarzyszący MP 2017
"Genialny umysł" — Bartosz Morawski Mistrzem Polski18 - 19 listopada 2017 — XXV Mistrzostwa Polski (faza finałowa)InformacjeRelacjaWynikiHHRundyRankingPrzebieg
galeria

XXV Mistrzostwa Polski (faza finałowa)Sochaczew, 18 - 19 listopada 2017

Konkurs Relacja z turnieju


"Genialny umysł" — Bartosz Morawski Mistrzem PolskiW Sochaczewie rozegrano jubileuszowe, XXV Mistrzostwa Polski w Scrabble. Do grona pięciu uczestników, którzy uzyskali prawo gry dzięki osiągniętym wynikom w 2017 roku, dołączyła jedenastka z turnieju kwalifikacyjnego w Ostródzie. Towarzystwo zebrało się wyjątkowe bo aż siedmiu byłych mistrzów Polski. Walka od samego początku była zawzięta. W pierwszej rundzie padły dwa remisy, Justyna Górka — Kazimierz Merklejn 387:387 oraz Marek Dudkiewicz — Andrzej Oleksiak 335:335. W pierwszych dwóch rundach prym wiódł Bartosz Morawski, jednak mimo wygranej Bartka w trzeciej rundzie z Kamilem Kisterem 318:301, na fotelu lidera pojawił się Łukasz Tuszyński z Chłopowa. W tym momencie z rundy na rundę Łukasz powiększał przewagę nad pozostałymi zawodnikami. Gdy po 11 rundzie Łukasz miał przewagę dwóch dużych punktów nad czwórką pościgową, była szansa by do grona mistrzów dołączył nowy gracz. Po dwóch kolejnych porażkach lidera przyszła pora na pojedynki na szczycie, pomiędzy Łukaszem TuszyńskimBartoszem MorawskimDariuszem UlatowskimŁukaszem Bobowskim. Wszyscy wymienieni zawodnicy mieli po 9 dużych punktów. Mimo, że były to rozgrywki każdy z każdym zwycięzcy tych dwóch pojedynków trafili na siebie w ostatniej rundzie, która jednocześnie była pojedynkiem o tytuł Mistrza Polski A.D.2017. Początek rozgrywki należał do Łukasza Bobowskiego jednak po dwóch siódemkach w 4 i 5 ruchu Bartka przewaga tego drugiego rosła. Pojedynek zakończył się wynikiem 397 -503 dla uczestnika programu "Genialny Umysł" — Bartka Morawskiego z Wrocławia.

Gratulacje !!!
relacja: Andrzej Gostomski
A imię Jego Bartosz MorawskiKonkurs 'Relacja z turnieju'
Tydzień po święcie RP swoje święto mieli wreszcie skrabliści — jubileuszowe XXV mistrzostwa kraju. Od ćwierć wieku miłośnicy skrabla uczestniczą w wielkim narodowym grzechotaniu. I chociaż w eliminacjach ostródzkich próżno było szukać świątecznej atmosfery, to już w Sochaczewie (anagram z Sochaczew to soczewach) można było poczuć, że to nie jeden z wielu turniejów, ale ten najważniejszy, z oprawą może niepowalającą na kolana (zabrakło mediów i mikrofonu), ale godną finałowych zmagań. Gościliśmy tym razem w sali konferencyjno – bankietowej Hagor, właścicielom której należą się wielkie podziękowania za zapewnienie wysokich standardów i miłej, dyskretnej obsługi. Były syte i smaczne obiady, kolacja, śniadanie oraz stół z przekąskami i napojami. Imponująco wyglądał czy to wspólny obiad wielkiej skrablowej rodziny przy jednym stole pokrytym białymi, wykrochmalonymi obrusami, czy też śniadanie mistrzów. Finaliści rozgrywali swoje zawody w mniejszej sali, pozostali -obok, na wielkiej sali balowej. O tym kto i z kim tam tańczył, i w jakich rytmach, dowiecie się z relacji poniżej.

Ja zapraszam Was do pomieszczenia obok, gdzie w świetle jarzeniówek odbijającym się od nieprzyzwoicie czystych, bo nowych, plansz i płytek, szesnaścioro wspaniałych, crème de la crème rodzimej zabawy w krzyżowanie słów, rozpoczęło w sobotnie południe marsz po wieczną sławę i splendor. Piętnastu chłopa i jedna rodzynka. Siedmiu byłych mistrzów i dziewięcioro przyszłych. Wszyscy zdrowi, od tygodnia na rutinoscorbinie i czosnku, żeby tylko jakiś głupi wirus nie pokrzyżował planów. Nie daliśmy szans rezerwowym w tym roku.

Część z nas zaczęła mocno i zdecydowanie, inni ostrożnie, nieufni w swoje możliwości, za wszelką cenę unikając falstartu. To w pierwszej rundzie przy sąsiadujących stołach padły dwa, jedyne w całym turnieju, remisy. Później już byli tylko zwycięzcy i przegrani. A sytuacja, zwłaszcza w środku tabeli, zmieniała się jak w kalejdoskopie.

„Emocje jak na rybach” – skomentował w pewnym momencie półżartem finałowe potyczki jeden z prominentnych działaczy PFS. Zakładam, że zaglądając do głów wielu z graczy, walczących o jak najwyższą lokatę, widział tam zmagania starego Santiago z marlinem z noweli Hemingwaya. Zawodnicy zgodnym chórem podkreślali, że planem minimum jest uniknięcie ostatniego miejsca, no, może poza tymi, którzy nie kryli się ze swoim ambicjami i startowali w roli murowanych faworytów. Konia z rzędem temu, kto obstawiłby poprawnie pierwszą trójkę, a już całą stadninę dla tego, kto odgadłby ostatnią trójkę!:) To, że Dominik zgodził się zamknąć stawkę, nie przeczy temu, że jest wielkim graczem i za tydzień nasza rywalizacja mogłaby się skończyć diametralnie inaczej. Tu należą się brawa dla Uli Solarskiej vel Kasandry, która najtrafniej obstawiła ostateczną kolejność.

Trochę żal (trochę niesprawiedliwie?), że o wywalczeniu tak ważnego i nobilitującego tytułu decyduje praktycznie jeden turniej i dyspozycja lub niedyspozycja gracza w tym turnieju. Dla Marka, Darka czy dla mnie te mistrzostwa to była wielka, fajna przygoda i spory sukces. Szczęśliwie zdobyty tytuł byłby dla mnie i Marka zwieńczeniem dosyć długiej drogi, dla Darka (mimo że to jego czwarty sezon, ale bez miejsca na turniejowym podium) byłby to wymarzony początek. Chociaż to trochę tak, jakby zaczynać grę miłosną od orgazmu :)

Niosło się po pięknej sali i odbijało echem od kolumn głośne: „Dariusz Ulatowski nowym Miszczem Polski”, bo zarówno autor tego szlagwortu, jak i liczna grupa tych, którzy pragnęli sensacyjnego rozwiązania, szczerze życzyli sympatycznemu tucholaninowi sukcesu. Dariusz dopiął swego w XIII rundzie, obejmując taboret lidera, niestety już w następnej został z niego strącony, bez szans na ostateczny sukces, bo o tenże zagrali ze sobą koledzy wyprzedzający go jednym punktem. To podłamało chłopakowi nieco skrzydła i w ostatniej rundzie przegrał pojedynek o wicemistrzostwo z Łukaszem Tuszyńskim z Chłopowa.

Ten ostatni rozgrywał rewelacyjne zawody, wszedł w ostródzki trans i liderował od 3 do 12 rundy! W 11., kiedy miał 9 zwycięstw i wyprzedzał rywali o 2 punkty, niektórzy już zaczęli się godzić z myślą, że puchar pojedzie do Chłopowa. Łukasz wiedział, że teraz wystarczy tylko wygrać połowę z czterech gier. I kto wie, czy to nie świadomość oszałamiającego sukcesu, bliskość upragnionego tytułu sparaliżowała jego poczynania… no dobra – miał pecha, bo algorytmy Michała i Bartosza Morawskiego były korzystniejsze. Jego „niepowodzenie” wykorzystał ten ostatni. Wrocławianin zakończył swój występ efektownie, z przytupem, przerywając w ostatniej rundzie Łukaszowi Bobowskiemu z Suchedniowa sen o zwycięstwie. I tak jak Bartosz zaczął ten turniej, tak go skończył – na pozycji lidera. Żaden z przeciwników mistrza Polski nie zdołał ugrać z nim nawet 400 punktów; łączna suma punkcików, którymi przegrał Bartosz swoje partie, wyniosła raptem 36! Pojedynek z Michałem Alabrudzińskim, jego dramaturgia i końcowy układ na planszy, był dla mnie kwintesencją „profesjonalnego” skrabla, zaś siódemka (dziewiątka) ‘podszybiu’ do o i b na skrablownicy, to prawdziwy cymes. I tak jak jeszcze niedawno byłem za tym, aby wszyscy bez wyjątku uczestniczyli w eliminacjach, tak teraz uważam, że finały bez kilku graczy z czuba klasyfikacji dużo straciłby.

Chociaż Bartek zna już smak zwycięstwa, bo w 2010 okazał się najlepszym w kraju, a w innych turniejach wygrywa dość regularnie, to nie ukrywał, że z tego turnieju zapamięta… łzy. Tak się chłopak wzruszył i ucieszył. Na pytanie: kiedy poczuł, że mistrzostwo jest jego, odpowiedział, że w momencie kiedy przeciwnik w ostatnim starciu położył na planszy „jąć”. Czemu? Możecie zerknąć do zapisu tej partii, transmitowanej na cały świat. W nagrodę odjechał eleganckim audi, na siedzeniu którego spoczęła koperta z dwudziestoma wizerunkami Władysława II Jagiełło. CZEŚĆ I CHWAŁA NOWEMU MISTRZOWI!

Nie mniejsze gratulacje dla Łukasza Tuszyńskiego, który nie mógł odżałować straconej szansy, ale pocieszał się, że pewnie już jutro, kiedy emocje opadną, doceni wicemistrzostwo. Drugi z Łukaszów, Bobowski, zaczynał finały od dwóch porażek z rzędu i ostatniej pozycji, ale skończył rywalizację na najniższym stopniu podium. Brawo!

Oklaski dla całej szesnaski! ;) Podziękowania dla Irenki SołdanPatrycji Skibskiej za sprawną obsługę relacji z mistrzostw. Dzięki ich skupieniu i zręcznym palcom nasze zmagania na żywo obserwować mogło teoretycznie kilka miliardów ludzi. W tym miejscu muszę zaprzeczyć plotkom, jakobym w swoim pojedynku w trzeciej rundzie, transmitowanym do 111 krajów świata, przeoczył znacznie droższy ruch. Było to przemyślane działanie, mające na celu zablokowanie przeciwnikowi linii. I tej wersji będę się trzymał ;) Ukłony w stronę sędziego, Andrzeja Gostomskiego, którego autorytet i umiejętności zaowocowały bezkonfliktowym i bardzo sprawnym przebiegiem turnieju.

Eh, szkoda, że znów trzeba czekać cały rok.

I tylko jeszcze mały apel do wszystkich – poskromcie pośpiech i nerwowość po „ostatnim gwizdku” sędziego. Zostańcie przy stołach, nie zagłuszajcie mówców i nie szczędźcie nikomu braw. To nie było party u cioci, to były MISTRZOSTWA POLSKI, jesteście reprezentantami szlachetnej, emocjonującej, pięknej gry. Dajcie odczuć zwycięzcom, że uczestniczą w czymś wyjątkowym, jak i organizatorom, że stanęli na wysokości zadania. Stwórzcie atmosferę wielkiego małego święta, pocelebrujcie trochę ten moment. Jutro być może Wy staniecie na podium, czego życzę każdemu z Was, i na pewno będzie Wam przyjemniej widząc, że wszyscy zostali, by brawami okazać należny Wam szacunek i podziw. Wiem, że na niektórych turniejach to się udaje, dołóżmy starań, żeby taka forma pożegnań była standardem.
relacja: Z życzeniami darzwór Andrzej Oleksiak
XXV Mistrzostwa Polski - 1 runda - Bartosz Morawski : Mariusz Skrobosz
XXV Mistrzostwa Polski - 2 runda - Kacper Zegadło : Dominik Urbacki
XXV Mistrzostwa Polski - 3 runda - Szymon Płachta : Andrzej Oleksiak
XXV Mistrzostwa Polski - 4 runda - Kamil Kister : Michał Alabrudziński
XXV Mistrzostwa Polski - 5 runda - Marek Dudkiewicz : Dariusz Ulatowski
XXV Mistrzostwa Polski - 6 runda - Kamil Górka : Mariusz Wrześniewski
XXV Mistrzostwa Polski - 7 runda - Łukasz Tuszyński : Kazimierz Merklejn
XXV Mistrzostwa Polski - 8 runda - Łukasz Bobowski : Justyna Górka
XXV Mistrzostwa Polski - 9 runda - Mariusz Wrześniewski : Kacper Zegadło
XXV Mistrzostwa Polski - 10 runda - Kacper Zegadło : Łukasz Tuszyński
XXV Mistrzostwa Polski - 11 runda - Bartosz Morawski : Szymon Płachta
XXV Mistrzostwa Polski - 12 runda - Łukasz Tuszyński : Mariusz Wrześniewski
XXV Mistrzostwa Polski - 13 runda - Bartosz Morawski : Mariusz Wrześniewski
XXV Mistrzostwa Polski - 14 runda - Dariusz Ulatowski : Łukasz Bobowski
XXV Mistrzostwa Polski - 15 runda - Łukasz Bobowski : Bartosz Morawski
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
XXV Mistrzostwa Polski (faza eliminacyjna)
XXIV Mistrzostwa Polski w Scrabble
XXIII Mistrzostwa Polski (faza finałowa)


Rodzaj turniejuzamknięty (dla osób zakwalifikowanych z cyklu GP/MR oraz z eliminacji) - szczegóły w regulaminie
Sposób rozgrywanialiczba rund: 15
system: "każdy z każdym" (rundy 1-15)
20 minut dla gracza na partię
Plan gier
Miejsce rozgrywekSala konferencyjno – bankietowa Hagor w Sochaczewie
ul. Gwardyjska 12
Obrońca tytułuJakub Szymczak
SędziaAndrzej Gostomski
HarmonogramSobota, 18 listopada (9 rund)
11:30 — rozpoczęcie turnieju
11:30-15:00 — rundy 1-4
15:00-15:45 — przerwa obiadowa
15:45-19:00 — rundy 5-8
19:00-19:45 — kolacja
19:45-20:40 — runda 9
20:40 — zakończenie gier

Niedziela, 19 listopada (6 rund)
9:45-15:00 — rundy 10-15
15:00 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju
15:15 — obiad
Dojazdpociągiem do stacji Sochaczew i dalej ok. 1 km dojścia (ul. Sienkiewicza, Żyrardowska, Spartańska, Gwardyjska)
samochodem — mapa
WyżywienieW trakcie turnieju przekąski oraz ciepłe i zimne napoje

Obiad w sobotę — 20 zł:
- zupa jesienna z warzywami, chrupiący sznycel drobiowy, ziemniaki gotowane, surówka, kompot/woda
- krem z warzyw, panierowany filet z ryby, ziemniaki gotowane, surówka, kompot/woda

Kolacja w sobotę — 17 zł:
- penne z kurczakiem w sosie śmietanowo — serowym, kawa/herbata, woda
- penne ze szpinakiem i suszonymi pomidorami w sosie śmietanowo — serowym, kawa/herbata, woda
- półmisek wędlin, ser żółty, świeże warzywa, pieczywo, masło, kawa/herbata, woda

Obiad w niedzielę — 20 zł:
- zupa pomidorowa z ryżem, pieczona karkówka z aksamitnym sosem, kopytka, buraczki zasmażane, kompot/woda
- zupa pomidorowa z ryżem, cukinia faszerowana, kopytka, buraczki zasmażane, kompot/woda

Zapisy na posiłki do 15.11. (środa) do godziny 12:00

Zamawianie wyżywienia poprzez formularz zgłoszeniowy "Turnieju Towarzyszącego MP 2017" lub mailem na adres rwesolowski@gmail.com
NoclegiNa miejscu 7 pokoi dwuosobowych (w tym jeden z podwójnym łóżkiem) — cena 110 zł/pokój ze śniadaniem
Pokój dwuosobowy z dostawką — cena 150 zł/pokój ze śniadaniem
Kontakt w sprawie zamówienia noclegów — Rafał Wesołowski — rwesolowski@gmail.com

noclegi w Sochaczewie
noclegi w Warszawie
Nagrodymedale + nagrody finansowe
I miejsce — 2000 zł
II miejsce — 1200 zł
III miejsce — 800 zł
IV miejsce — 500 zł
V miejsce — 400 zł
VI-XVI miejsce — 100 zł
OrganizatorzyPolska Federacja Scrabble
kontakt: Rafał Wesołowski — 604 684 084 — r.wesolowski@pfs.org.pl


Wyniki turnieju XXV Mistrzostwa Polski w scrabble

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Bartosz         Morawski             Wrocław                160.31     11.0     6088     2609      769
  2 Łukasz          Tuszyński            Chłopowo               148.37     10.0     6091     2521      646
  3 Łukasz          Bobowski             Suchedniów             150.17     10.0     5741     2519      154
  4 Dariusz         Ulatowski            Tuchola                142.65      9.0     6181     2426      312
  5 Kacper          Zegadło              Warszawa               152.65      9.0     5927     2416      499
  6 Justyna         Górka                Kraków                 149.28      8.5     6060     2370      431
  7 Michał          Alabrudziński        Włocławek              164.89      8.0     6242     2304      497
  8 Andrzej         Oleksiak             Ostróda                144.97      7.5     5714     2274     -223
  9 Mariusz         Wrześniewski         Kraków                 152.68      7.0     5871     2216       20
 10 Szymon          Płachta              Warszawa               142.70      7.0     5617     2226     -238
 11 Kazimierz       Merklejn             Szczecin               149.85      6.5     5798     2169     -201
 12 Marek           Dudkiewicz           Milanówek              138.20      6.5     5377     2181     -528
 13 Kamil           Górka                Kraków                 156.20      6.0     5679     2113     -420
 14 Mariusz         Skrobosz             Warszawa               161.79      5.0     5971     2007     -167
 15 Kamil           Kister               Puławy                 149.07      5.0     5359     2020     -846
 16 Dominik         Urbacki              Pruszków               154.74      4.0     5616     1914     -705
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju XXV Mistrzostwa Polski w scrabble



	Michał Alabrudziński 164.89 Włocławek

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Dariusz        Ulatowski             142.65 -  401: 448   93
    2     2 Mariusz        Skrobosz              161.79 -  347: 529  112
    3     2 Kacper         Zegadło               152.65 -  328: 388  103
    4     2 Kamil          Kister                149.07 +  431: 372  199
    5     2 Andrzej        Oleksiak              144.97 +  519: 322  195
    6     2 Kazimierz      Merklejn              149.85 +  425: 404  200
    7     2 Dominik        Urbacki               154.74 +  457: 302  205
    8     2 Kamil          Górka                 156.20 -  362: 399  106
    9     2 Justyna        Górka                 149.28 +  520: 288  199
   10     2 Marek          Dudkiewicz            138.20 +  512: 317  188
   11     2 Łukasz         Bobowski              150.17 -  362: 423  100
   12     1 Bartosz        Morawski              160.31 -  390: 398  110
   13     2 Łukasz         Tuszyński             148.37 +  364: 308  198
   14     2 Mariusz        Wrześniewski          152.68 +  453: 430  203
   15     2 Szymon         Płachta               142.70 -  371: 417   93
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2304  / 15 153.60




	Mariusz Skrobosz 161.79 Warszawa               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Bartosz        Morawski              160.31 -  311: 471  110
    2     2 Michał         Alabrudziński         164.89 +  529: 347  215
    3     3 Dominik        Urbacki               154.74 -  370: 467  105
    4     4 Kamil          Górka                 156.20 +  483: 360  206
    5     5 Justyna        Górka                 149.28 -  312: 441   99
    6     6 Marek          Dudkiewicz            138.20 -  366: 389   88
    7     7 Kacper         Zegadło               152.65 -  295: 465  103
    8     8 Kamil          Kister                149.07 +  565: 343  199
    9     7 Andrzej        Oleksiak              144.97 -  355: 471   95
   10     8 Kazimierz      Merklejn              149.85 -  364: 365  100
   11     5 Łukasz         Tuszyński             148.37 -  401: 477   98
   12     8 Dariusz        Ulatowski             142.65 -  401: 464   93
   13     7 Łukasz         Bobowski              150.17 -  378: 380  100
   14     8 Szymon         Płachta               142.70 +  392: 329  193
   15     6 Mariusz        Wrześniewski          152.68 +  449: 369  203
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2007  / 15 133.80




	Bartosz Morawski 160.31 Wrocław                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Mariusz        Skrobosz              161.79 +  471: 311  212
    2     1 Dariusz        Ulatowski             142.65 +  447: 253  193
    3     1 Kamil          Kister                149.07 +  318: 301  199
    4     1 Kacper         Zegadło               152.65 -  376: 394  103
    5     1 Kazimierz      Merklejn              149.85 -  381: 383  100
    6     1 Andrzej        Oleksiak              144.97 +  446: 370  195
    7     1 Kamil          Górka                 156.20 +  446: 360  206
    8     1 Dominik        Urbacki               154.74 +  437: 341  205
    9     1 Marek          Dudkiewicz            138.20 -  340: 347   88
   10     1 Justyna        Górka                 149.28 -  349: 358   99
   11     1 Szymon         Płachta               142.70 +  395: 378  193
   12     1 Michał         Alabrudziński         164.89 +  398: 390  215
   13     1 Mariusz        Wrześniewski          152.68 +  360: 344  203
   14     1 Łukasz         Tuszyński             148.37 +  421: 392  198
   15     1 Łukasz         Bobowski              150.17 +  503: 397  200
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2609  / 15 173.93




	Kamil Górka 156.20 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Kacper         Zegadło               152.65 -  347: 371  103
    2     4 Kamil          Kister                149.07 +  414: 388  199
    3     4 Dariusz        Ulatowski             142.65 -  324: 505   93
    4     4 Mariusz        Skrobosz              161.79 -  360: 483  112
    5     4 Łukasz         Tuszyński             148.37 -  324: 510   98
    6     4 Mariusz        Wrześniewski          152.68 -  370: 414  103
    7     1 Bartosz        Morawski              160.31 -  360: 446  110
    8     2 Michał         Alabrudziński         164.89 +  399: 362  215
    9     4 Łukasz         Bobowski              150.17 +  387: 281  200
   10     4 Szymon         Płachta               142.70 -  385: 386   93
   11     4 Justyna        Górka                 149.28 +  372: 331  199
   12     2 Dominik        Urbacki               154.74 +  433: 317  205
   13     4 Andrzej        Oleksiak              144.97 +  508: 280  195
   14     4 Kazimierz      Merklejn              149.85 -  332: 512  100
   15     4 Marek          Dudkiewicz            138.20 -  364: 513   88
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2113  / 15 140.87




	Dominik Urbacki 154.74 Pruszków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Kamil          Kister                149.07 -  348: 445   99
    2     3 Kacper         Zegadło               152.65 -  325: 514  103
    3     3 Mariusz        Skrobosz              161.79 +  467: 370  212
    4     3 Dariusz        Ulatowski             142.65 -  393: 465   93
    5     3 Mariusz        Wrześniewski          152.68 -  404: 432  103
    6     3 Łukasz         Tuszyński             148.37 +  438: 360  198
    7     2 Michał         Alabrudziński         164.89 -  302: 457  115
    8     1 Bartosz        Morawski              160.31 -  341: 437  110
    9     3 Szymon         Płachta               142.70 -  346: 399   93
   10     3 Łukasz         Bobowski              150.17 -  352: 386  100
   11     3 Marek          Dudkiewicz            138.20 +  434: 326  188
   12     2 Kamil          Górka                 156.20 -  317: 433  106
   13     3 Kazimierz      Merklejn              149.85 +  403: 383  200
   14     3 Andrzej        Oleksiak              144.97 -  385: 427   95
   15     3 Justyna        Górka                 149.28 -  361: 487   99
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1914  / 15 127.60




	Mariusz Wrześniewski 152.68 Kraków   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Łukasz         Bobowski              150.17 +  385: 314  200
    2     8 Szymon         Płachta               142.70 +  412: 362  193
    3     5 Justyna        Górka                 149.28 +  431: 406  199
    4     6 Marek          Dudkiewicz            138.20 -  324: 407   88
    5     3 Dominik        Urbacki               154.74 +  432: 404  205
    6     4 Kamil          Górka                 156.20 +  414: 370  206
    7     6 Andrzej        Oleksiak              144.97 +  507: 356  195
    8     6 Kazimierz      Merklejn              149.85 -  388: 410  100
    9     6 Kacper         Zegadło               152.65 -  370: 390  103
   10     6 Kamil          Kister                149.07 -  374: 415   99
   11     6 Dariusz        Ulatowski             142.65 -  314: 423   93
   12     5 Łukasz         Tuszyński             148.37 +  377: 332  198
   13     1 Bartosz        Morawski              160.31 -  344: 360  110
   14     2 Michał         Alabrudziński         164.89 -  430: 453  115
   15     6 Mariusz        Skrobosz              161.79 -  369: 449  112
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2216  / 15 147.73




	Kacper Zegadło 152.65 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Kamil          Górka                 156.20 +  371: 347  206
    2     3 Dominik        Urbacki               154.74 +  514: 325  205
    3     2 Michał         Alabrudziński         164.89 +  388: 328  215
    4     1 Bartosz        Morawski              160.31 +  394: 376  210
    5     8 Szymon         Płachta               142.70 -  332: 412   93
    6     7 Łukasz         Bobowski              150.17 -  315: 419  100
    7     7 Mariusz        Skrobosz              161.79 +  465: 295  212
    8     7 Dariusz        Ulatowski             142.65 -  391: 490   93
    9     6 Mariusz        Wrześniewski          152.68 +  390: 370  203
   10     5 Łukasz         Tuszyński             148.37 +  427: 296  198
   11     8 Kazimierz      Merklejn              149.85 -  343: 362  100
   12     7 Kamil          Kister                149.07 +  465: 324  199
   13     6 Marek          Dudkiewicz            138.20 -  364: 414   88
   14     5 Justyna        Górka                 149.28 +  437: 318  199
   15     7 Andrzej        Oleksiak              144.97 -  331: 352   95
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2416  / 15 161.07




	Łukasz Bobowski 150.17 Suchedniów               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Mariusz        Wrześniewski          152.68 -  314: 385  103
    2     7 Łukasz         Tuszyński             148.37 -  303: 419   98
    3     7 Kazimierz      Merklejn              149.85 +  502: 321  200
    4     7 Andrzej        Oleksiak              144.97 +  385: 368  195
    5     7 Kamil          Kister                149.07 +  372: 304  199
    6     7 Kacper         Zegadło               152.65 +  419: 315  203
    7     4 Marek          Dudkiewicz            138.20 +  395: 367  188
    8     3 Justyna        Górka                 149.28 -  318: 425   99
    9     4 Kamil          Górka                 156.20 -  281: 387  106
   10     3 Dominik        Urbacki               154.74 +  386: 352  205
   11     2 Michał         Alabrudziński         164.89 +  423: 362  215
   12     4 Szymon         Płachta               142.70 +  443: 340  193
   13     7 Mariusz        Skrobosz              161.79 +  380: 378  212
   14     7 Dariusz        Ulatowski             142.65 +  423: 361  193
   15     1 Bartosz        Morawski              160.31 -  397: 503  110
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2519  / 15 167.93




	Kazimierz Merklejn 149.85 Szczecin

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Justyna        Górka                 149.28 =  387: 387  149
    2     6 Marek          Dudkiewicz            138.20 +  424: 360  188
    3     7 Łukasz         Bobowski              150.17 -  321: 502  100
    4     8 Szymon         Płachta               142.70 -  357: 408   93
    5     1 Bartosz        Morawski              160.31 +  383: 381  210
    6     2 Michał         Alabrudziński         164.89 -  404: 425  115
    7     5 Łukasz         Tuszyński             148.37 -  324: 335   98
    8     6 Mariusz        Wrześniewski          152.68 +  410: 388  203
    9     8 Dariusz        Ulatowski             142.65 -  406: 506   93
   10     8 Mariusz        Skrobosz              161.79 +  365: 364  212
   11     8 Kacper         Zegadło               152.65 +  362: 343  203
   12     6 Andrzej        Oleksiak              144.97 -  336: 413   95
   13     3 Dominik        Urbacki               154.74 -  383: 403  105
   14     4 Kamil          Górka                 156.20 +  512: 332  206
   15     8 Kamil          Kister                149.07 -  424: 452   99
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2169  / 15 144.60




	Justyna Górka 149.28 Kraków  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Kazimierz      Merklejn              149.85 =  387: 387  150
    2     5 Andrzej        Oleksiak              144.97 -  404: 423   95
    3     5 Mariusz        Wrześniewski          152.68 -  406: 431  103
    4     5 Łukasz         Tuszyński             148.37 -  392: 415   98
    5     5 Mariusz        Skrobosz              161.79 +  441: 312  212
    6     5 Dariusz        Ulatowski             142.65 +  472: 326  193
    7     3 Szymon         Płachta               142.70 +  526: 338  193
    8     3 Łukasz         Bobowski              150.17 +  425: 318  200
    9     2 Michał         Alabrudziński         164.89 -  288: 520  115
   10     1 Bartosz        Morawski              160.31 +  358: 349  210
   11     4 Kamil          Górka                 156.20 -  331: 372  106
   12     3 Marek          Dudkiewicz            138.20 +  394: 348  188
   13     5 Kamil          Kister                149.07 +  431: 292  199
   14     5 Kacper         Zegadło               152.65 -  318: 437  103
   15     3 Dominik        Urbacki               154.74 +  487: 361  205
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2370  / 15 158.00




	Kamil Kister 149.07 Puławy

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Dominik        Urbacki               154.74 +  445: 348  205
    2     4 Kamil          Górka                 156.20 -  388: 414  106
    3     1 Bartosz        Morawski              160.31 -  301: 318  110
    4     2 Michał         Alabrudziński         164.89 -  372: 431  115
    5     7 Łukasz         Bobowski              150.17 -  304: 372  100
    6     8 Szymon         Płachta               142.70 -  291: 387   93
    7     8 Dariusz        Ulatowski             142.65 -  314: 470   93
    8     8 Mariusz        Skrobosz              161.79 -  343: 565  112
    9     5 Łukasz         Tuszyński             148.37 -  332: 497   98
   10     6 Mariusz        Wrześniewski          152.68 +  415: 374  203
   11     7 Andrzej        Oleksiak              144.97 +  416: 341  195
   12     7 Kacper         Zegadło               152.65 -  324: 465  103
   13     5 Justyna        Górka                 149.28 -  292: 431   99
   14     6 Marek          Dudkiewicz            138.20 +  370: 368  188
   15     8 Kazimierz      Merklejn              149.85 +  452: 424  200
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2020  / 15 134.67




	Łukasz Tuszyński 148.37 Chłopowo                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Szymon         Płachta               142.70 +  451: 329  193
    2     7 Łukasz         Bobowski              150.17 +  419: 303  200
    3     6 Marek          Dudkiewicz            138.20 +  474: 268  188
    4     5 Justyna        Górka                 149.28 +  415: 392  199
    5     4 Kamil          Górka                 156.20 +  510: 324  206
    6     3 Dominik        Urbacki               154.74 -  360: 438  105
    7     5 Kazimierz      Merklejn              149.85 +  335: 324  200
    8     5 Andrzej        Oleksiak              144.97 +  408: 372  195
    9     5 Kamil          Kister                149.07 +  497: 332  199
   10     5 Kacper         Zegadło               152.65 -  296: 427  103
   11     5 Mariusz        Skrobosz              161.79 +  477: 401  212
   12     5 Mariusz        Wrześniewski          152.68 -  332: 377  103
   13     2 Michał         Alabrudziński         164.89 -  308: 364  115
   14     1 Bartosz        Morawski              160.31 -  392: 421  110
   15     5 Dariusz        Ulatowski             142.65 +  417: 373  193
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2521  / 15 168.07




	Andrzej Oleksiak 144.97 Ostróda

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Marek          Dudkiewicz            138.20 =  335: 335  138
    2     5 Justyna        Górka                 149.28 +  423: 404  199
    3     8 Szymon         Płachta               142.70 +  447: 283  193
    4     7 Łukasz         Bobowski              150.17 -  368: 385  100
    5     2 Michał         Alabrudziński         164.89 -  322: 519  115
    6     1 Bartosz        Morawski              160.31 -  370: 446  110
    7     6 Mariusz        Wrześniewski          152.68 -  356: 507  103
    8     5 Łukasz         Tuszyński             148.37 -  372: 408   98
    9     7 Mariusz        Skrobosz              161.79 +  471: 355  212
   10     7 Dariusz        Ulatowski             142.65 +  437: 319  193
   11     7 Kamil          Kister                149.07 -  341: 416   99
   12     6 Kazimierz      Merklejn              149.85 +  413: 336  200
   13     4 Kamil          Górka                 156.20 -  280: 508  106
   14     3 Dominik        Urbacki               154.74 +  427: 385  205
   15     7 Kacper         Zegadło               152.65 +  352: 331  203
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2274  / 15 151.60




	Szymon Płachta 142.70 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Łukasz         Tuszyński             148.37 -  329: 451   98
    2     8 Mariusz        Wrześniewski          152.68 -  362: 412  103
    3     8 Andrzej        Oleksiak              144.97 -  283: 447   95
    4     8 Kazimierz      Merklejn              149.85 +  408: 357  200
    5     8 Kacper         Zegadło               152.65 +  412: 332  203
    6     8 Kamil          Kister                149.07 +  387: 291  199
    7     3 Justyna        Górka                 149.28 -  338: 526   99
    8     4 Marek          Dudkiewicz            138.20 +  498: 240  188
    9     3 Dominik        Urbacki               154.74 +  399: 346  205
   10     4 Kamil          Górka                 156.20 +  386: 385  206
   11     1 Bartosz        Morawski              160.31 -  378: 395  110
   12     4 Łukasz         Bobowski              150.17 -  340: 443  100
   13     8 Dariusz        Ulatowski             142.65 -  351: 467   93
   14     8 Mariusz        Skrobosz              161.79 -  329: 392  112
   15     2 Michał         Alabrudziński         164.89 +  417: 371  215
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2226  / 15 148.40




	Dariusz Ulatowski 142.65 Tuchola

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Michał         Alabrudziński         164.89 +  448: 401  215
    2     1 Bartosz        Morawski              160.31 -  253: 447  110
    3     4 Kamil          Górka                 156.20 +  505: 324  206
    4     3 Dominik        Urbacki               154.74 +  465: 393  205
    5     6 Marek          Dudkiewicz            138.20 -  311: 378   88
    6     5 Justyna        Górka                 149.28 -  326: 472   99
    7     8 Kamil          Kister                149.07 +  470: 314  199
    8     7 Kacper         Zegadło               152.65 +  490: 391  203
    9     8 Kazimierz      Merklejn              149.85 +  506: 406  200
   10     7 Andrzej        Oleksiak              144.97 -  319: 437   95
   11     6 Mariusz        Wrześniewski          152.68 +  423: 314  203
   12     8 Mariusz        Skrobosz              161.79 +  464: 401  212
   13     8 Szymon         Płachta               142.70 +  467: 351  193
   14     7 Łukasz         Bobowski              150.17 -  361: 423  100
   15     5 Łukasz         Tuszyński             148.37 -  373: 417   98
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2426  / 15 161.73




	Marek Dudkiewicz 138.20 Milanówek               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Andrzej        Oleksiak              144.97 =  335: 335  145
    2     6 Kazimierz      Merklejn              149.85 -  360: 424  100
    3     6 Łukasz         Tuszyński             148.37 -  268: 474   98
    4     6 Mariusz        Wrześniewski          152.68 +  407: 324  203
    5     6 Dariusz        Ulatowski             142.65 +  378: 311  193
    6     6 Mariusz        Skrobosz              161.79 +  389: 366  212
    7     4 Łukasz         Bobowski              150.17 -  367: 395  100
    8     4 Szymon         Płachta               142.70 -  240: 498   93
    9     1 Bartosz        Morawski              160.31 +  347: 340  210
   10     2 Michał         Alabrudziński         164.89 -  317: 512  115
   11     3 Dominik        Urbacki               154.74 -  326: 434  105
   12     3 Justyna        Górka                 149.28 -  348: 394   99
   13     6 Kacper         Zegadło               152.65 +  414: 364  203
   14     6 Kamil          Kister                149.07 -  368: 370   99
   15     4 Kamil          Górka                 156.20 +  513: 364  206
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2181  / 15 145.40


Wyniki poszczególnych rund turnieju XXV Mistrzostwa Polski w scrabble



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bartosz        Morawski             - Mariusz        Skrobosz              471: 311
   2 Michał         Alabrudziński        - Dariusz        Ulatowski             401: 448
   3 Dominik        Urbacki              - Kamil          Kister                348: 445
   4 Kamil          Górka                - Kacper         Zegadło               347: 371
   5 Justyna        Górka                - Kazimierz      Merklejn              387: 387
   6 Marek          Dudkiewicz           - Andrzej        Oleksiak              335: 335
   7 Łukasz         Bobowski             - Mariusz        Wrześniewski          314: 385
   8 Szymon         Płachta              - Łukasz         Tuszyński             329: 451


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Ulatowski            - Bartosz        Morawski              253: 447
   2 Mariusz        Skrobosz             - Michał         Alabrudziński         529: 347
   3 Kacper         Zegadło              - Dominik        Urbacki               514: 325
   4 Kamil          Kister               - Kamil          Górka                 388: 414
   5 Andrzej        Oleksiak             - Justyna        Górka                 423: 404
   6 Kazimierz      Merklejn             - Marek          Dudkiewicz            424: 360
   7 Łukasz         Tuszyński            - Łukasz         Bobowski              419: 303
   8 Mariusz        Wrześniewski         - Szymon         Płachta               412: 362


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bartosz        Morawski             - Kamil          Kister                318: 301
   2 Michał         Alabrudziński        - Kacper         Zegadło               328: 388
   3 Dominik        Urbacki              - Mariusz        Skrobosz              467: 370
   4 Kamil          Górka                - Dariusz        Ulatowski             324: 505
   5 Justyna        Górka                - Mariusz        Wrześniewski          406: 431
   6 Marek          Dudkiewicz           - Łukasz         Tuszyński             268: 474
   7 Łukasz         Bobowski             - Kazimierz      Merklejn              502: 321
   8 Szymon         Płachta              - Andrzej        Oleksiak              283: 447


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kacper         Zegadło              - Bartosz        Morawski              394: 376
   2 Kamil          Kister               - Michał         Alabrudziński         372: 431
   3 Dariusz        Ulatowski            - Dominik        Urbacki               465: 393
   4 Mariusz        Skrobosz             - Kamil          Górka                 483: 360
   5 Łukasz         Tuszyński            - Justyna        Górka                 415: 392
   6 Mariusz        Wrześniewski         - Marek          Dudkiewicz            324: 407
   7 Andrzej        Oleksiak             - Łukasz         Bobowski              368: 385
   8 Kazimierz      Merklejn             - Szymon         Płachta               357: 408


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kazimierz      Merklejn             - Bartosz        Morawski              383: 381
   2 Michał         Alabrudziński        - Andrzej        Oleksiak              519: 322
   3 Mariusz        Wrześniewski         - Dominik        Urbacki               432: 404
   4 Kamil          Górka                - Łukasz         Tuszyński             324: 510
   5 Mariusz        Skrobosz             - Justyna        Górka                 312: 441
   6 Marek          Dudkiewicz           - Dariusz        Ulatowski             378: 311
   7 Kamil          Kister               - Łukasz         Bobowski              304: 372
   8 Szymon         Płachta              - Kacper         Zegadło               412: 332


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bartosz        Morawski             - Andrzej        Oleksiak              446: 370
   2 Michał         Alabrudziński        - Kazimierz      Merklejn              425: 404
   3 Dominik        Urbacki              - Łukasz         Tuszyński             438: 360
   4 Kamil          Górka                - Mariusz        Wrześniewski          370: 414
   5 Justyna        Górka                - Dariusz        Ulatowski             472: 326
   6 Marek          Dudkiewicz           - Mariusz        Skrobosz              389: 366
   7 Łukasz         Bobowski             - Kacper         Zegadło               419: 315
   8 Szymon         Płachta              - Kamil          Kister                387: 291


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bartosz        Morawski             - Kamil          Górka                 446: 360
   2 Michał         Alabrudziński        - Dominik        Urbacki               457: 302
   3 Justyna        Górka                - Szymon         Płachta               526: 338
   4 Marek          Dudkiewicz           - Łukasz         Bobowski              367: 395
   5 Łukasz         Tuszyński            - Kazimierz      Merklejn              335: 324
   6 Mariusz        Wrześniewski         - Andrzej        Oleksiak              507: 356
   7 Kacper         Zegadło              - Mariusz        Skrobosz              465: 295
   8 Kamil          Kister               - Dariusz        Ulatowski             314: 470


Runda nr  8
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dominik        Urbacki              - Bartosz        Morawski              341: 437
   2 Kamil          Górka                - Michał         Alabrudziński         399: 362
   3 Łukasz         Bobowski             - Justyna        Górka                 318: 425
   4 Szymon         Płachta              - Marek          Dudkiewicz            498: 240
   5 Andrzej        Oleksiak             - Łukasz         Tuszyński             372: 408
   6 Kazimierz      Merklejn             - Mariusz        Wrześniewski          410: 388
   7 Dariusz        Ulatowski            - Kacper         Zegadło               490: 391
   8 Mariusz        Skrobosz             - Kamil          Kister                565: 343


Runda nr  9
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bartosz        Morawski             - Marek          Dudkiewicz            340: 347
   2 Michał         Alabrudziński        - Justyna        Górka                 520: 288
   3 Dominik        Urbacki              - Szymon         Płachta               346: 399
   4 Kamil          Górka                - Łukasz         Bobowski              387: 281
   5 Łukasz         Tuszyński            - Kamil          Kister                497: 332
   6 Mariusz        Wrześniewski         - Kacper         Zegadło               370: 390
   7 Andrzej        Oleksiak             - Mariusz        Skrobosz              471: 355
   8 Kazimierz      Merklejn             - Dariusz        Ulatowski             406: 506


Runda nr 10
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Justyna        Górka                - Bartosz        Morawski              358: 349
   2 Marek          Dudkiewicz           - Michał         Alabrudziński         317: 512
   3 Łukasz         Bobowski             - Dominik        Urbacki               386: 352
   4 Szymon         Płachta              - Kamil          Górka                 386: 385
   5 Kacper         Zegadło              - Łukasz         Tuszyński             427: 296
   6 Kamil          Kister               - Mariusz        Wrześniewski          415: 374
   7 Dariusz        Ulatowski            - Andrzej        Oleksiak              319: 437
   8 Mariusz        Skrobosz             - Kazimierz      Merklejn              364: 365


Runda nr 11
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bartosz        Morawski             - Szymon         Płachta               395: 378
   2 Michał         Alabrudziński        - Łukasz         Bobowski              362: 423
   3 Dominik        Urbacki              - Marek          Dudkiewicz            434: 326
   4 Kamil          Górka                - Justyna        Górka                 372: 331
   5 Łukasz         Tuszyński            - Mariusz        Skrobosz              477: 401
   6 Mariusz        Wrześniewski         - Dariusz        Ulatowski             314: 423
   7 Andrzej        Oleksiak             - Kamil          Kister                341: 416
   8 Kazimierz      Merklejn             - Kacper         Zegadło               362: 343


Runda nr 12
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bartosz        Morawski             - Michał         Alabrudziński         398: 390
   2 Dominik        Urbacki              - Kamil          Górka                 317: 433
   3 Justyna        Górka                - Marek          Dudkiewicz            394: 348
   4 Łukasz         Bobowski             - Szymon         Płachta               443: 340
   5 Łukasz         Tuszyński            - Mariusz        Wrześniewski          332: 377
   6 Andrzej        Oleksiak             - Kazimierz      Merklejn              413: 336
   7 Kacper         Zegadło              - Kamil          Kister                465: 324
   8 Dariusz        Ulatowski            - Mariusz        Skrobosz              464: 401


Runda nr 13
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bartosz        Morawski             - Mariusz        Wrześniewski          360: 344
   2 Michał         Alabrudziński        - Łukasz         Tuszyński             364: 308
   3 Dominik        Urbacki              - Kazimierz      Merklejn              403: 383
   4 Kamil          Górka                - Andrzej        Oleksiak              508: 280
   5 Justyna        Górka                - Kamil          Kister                431: 292
   6 Marek          Dudkiewicz           - Kacper         Zegadło               414: 364
   7 Łukasz         Bobowski             - Mariusz        Skrobosz              380: 378
   8 Szymon         Płachta              - Dariusz        Ulatowski             351: 467


Runda nr 14
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Łukasz         Tuszyński            - Bartosz        Morawski              392: 421
   2 Mariusz        Wrześniewski         - Michał         Alabrudziński         430: 453
   3 Andrzej        Oleksiak             - Dominik        Urbacki               427: 385
   4 Kazimierz      Merklejn             - Kamil          Górka                 512: 332
   5 Kacper         Zegadło              - Justyna        Górka                 437: 318
   6 Kamil          Kister               - Marek          Dudkiewicz            370: 368
   7 Dariusz        Ulatowski            - Łukasz         Bobowski              361: 423
   8 Mariusz        Skrobosz             - Szymon         Płachta               392: 329


Runda nr 15
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Łukasz         Bobowski             - Bartosz        Morawski              397: 503
   2 Szymon         Płachta              - Michał         Alabrudziński         417: 371
   3 Justyna        Górka                - Dominik        Urbacki               487: 361
   4 Marek          Dudkiewicz           - Kamil          Górka                 513: 364
   5 Dariusz        Ulatowski            - Łukasz         Tuszyński             373: 417
   6 Mariusz        Skrobosz             - Mariusz        Wrześniewski          449: 369
   7 Kacper         Zegadło              - Andrzej        Oleksiak              331: 352
   8 Kamil          Kister               - Kazimierz      Merklejn              452: 424
Lista rankingowa na dzień 20.11.2017

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Michał Alabrudziński           Włocławek            163.95  31970  195
   2 Bartosz Morawski               Wrocław              161.89  31245  193
   3 Mariusz Skrobosz               Warszawa             158.90  30667  193
   4 Kamil Górka                    Kraków               156.36  29396  188
   5 Dawid Pikul                    Poznań               154.63  30771  199
   6 Dariusz Kosz                   Nysa                 153.84  27383  178
   7 Dawid Adamczyk                 Wodzisław Śląski     153.51  24408  159
   8 Daniel Mundyk                  Jelenia Góra         153.15   5207   34
   9 Kacper Zegadło                 Warszawa             152.61  30065  197
  10 Krzysztof Obremski             Legnica              152.32  29551  194
  11 Dominik Urbacki                Pruszków             152.32  30160  198
  12 Krzysztof Mówka                Warszawa             152.18  22218  146
  13 Łukasz Bobowski                Suchedniów           152.18  29370  193
  14 Mariusz Wrześniewski           Kraków               152.13  29209  192
  15 Piotr Pietuchowski             Białystok            151.65  27146  179
  16 Jan Mrozowski                  Kraków               151.49  28328  187
  17 Rafał Lenartowski              Gdynia               151.28  20272  134
  18 Miłosz Wrzałek                 Warszawa             150.63  29976  199
  19 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             150.46  28436  189
  20 Justyna Górka                  Kraków               150.44  29636  197
  21 Michał Makowski                Warszawa             149.71  14971  100
  22 Paweł Jackowski                Warszawa             149.20  27303  183
  23 Tomasz Ciejka                  Kraków               148.90  10423   70
  24 Kazimierz Merklejn             Szczecin             148.70  28550  192
  25 Grzegorz Kurowski              Warszawa             148.33  29370  198
  26 Mateusz Borsuk                 Reda                 148.22   5336   36
  27 Kamil Kister                   Puławy               147.65  29383  199
  28 Tomasz Zwoliński               Skierdy              147.63  28345  192
  29 Grzegorz Łukasik               Konojady             147.29  29163  198
  30 Stanisław Rydzik               Warszawa             146.21  28072  192
  31 Andrzej Oleksiak               Ostróda              145.93  15031  103
  32 Andrzej Kowalski               Gdańsk               145.87   5689   39
  33 Mirosław Uglik                 Warszawa             145.48  27495  189
  34 Artur Irzyk                    Strzyżów             145.42  26902  185
  35 Maciej Rzychoń                 Katowice             145.27   9007   62
  36 Rafał Dąbrowski                Ostróda              144.69  19388  134
  37 Marek Reda                     Dębówka              144.23  16009  111
  38 Dariusz Ulatowski              Tuchola              144.14  27675  192
  39 Juliusz Czupryniak             Warszawa             143.85  26181  182
  40 Jakub Błażejewski              Poznań               143.78  19554  136
  41 Przemysław Rybicki             Otwock               143.77  12939   90
  42 Bogusław Szyszka               Oława                143.68  27299  190
  43 Szymon Płachta                 Warszawa             143.32  28663  200
  44 Maciej Czupryniak              Milanówek            143.25  21917  153
  45 Maciej Grąbczewski             Szczecin             142.64  21110  148
  46 Jakub Zaryński                 Świnoujście          142.47  27640  194
  47 Dariusz Putoń                  Ruda Śląska          142.39  27623  194
  48 Michał Waszkiewicz             Białystok            142.33  24766  174
  49 Wojciech Zemło                 Łódź                 142.13  20183  142
  50 Jakub Szymczak                 Łódź                 142.00  26412  186
  51 Aleksander Puchalski           Włocławek            141.02  11846   84
  52 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             140.97  27912  198
  53 Radosław Jachna                Łódź                 140.94  26637  189
  54 Piotr Broda                    Sandomierz           140.62  27562  196
  55 Marek Dudkiewicz               Milanówek            140.34  26945  192
  56 Rafał Matczak                  Milanówek            139.32  27306  196
  57 Michał Kolaj                   Ostróda              139.28   4457   32
  58 Małgorzata Deszczyńska         Warszawa             139.14  26714  192
  59 Jakub Nalepa                   Gliwice              139.06   5006   36
  60 Tomasz Lempart                 Wadowice             138.76  23450  169
  61 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            138.59  23422  169
  62 Mariusz Sylwestrzuk            Warszawa             137.58   9218   67
  63 Bronisław Parada               Polanica-Zdrój       137.53  18292  133
  64 Dariusz Kuć                    Stargard             137.24  22645  165
  65 Wojciech Chodakiewicz          Białystok            137.08   5072   37
  66 Alicja Grąbczewska             Szczecin             136.94  18213  133
  67 Janusz Krupiński               Bytom                136.84  24904  182
  68 Barbara Obremska               Wrocław              136.75  15589  114
  69 Konrad Sowula                  Kraków               136.68  15581  114
  70 Jacek Mańko                    Poznań               136.59  17484  128
  71 Marek Syczuk                   Warszawa             136.59   6966   51
  72 Leszek Kacprzyk                Katowice             136.52  10922   80
  73 Joanna Juszczak                Warszawa             136.33  26585  195
  74 Mikołaj Cieplik                Ostrzeszów           136.26  15943  117
  75 Małgorzata Sulejewska          Kraków               135.99  25839  190
  76 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  135.83  25807  190
  77 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  135.81  15075  111
  78 Katarzyna Polak                Warszawa             135.68  21844  161
  79 Rafał Wesołowski               Warszawa             135.61  25902  191
  80 Paweł Mazurek                  Polanica-Zdrój       135.32  23681  175
  81 Sławomir Piotrowski            Deszczno             135.24  15012  111
  82 Natalia Woźniak                Dziwnówek            135.04  25927  192
  83 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             134.81  18065  134
  84 Irena Sołdan                   Sopot                134.80  25612  190
  85 Michał Szymkowski              Wrocław              134.74   6198   46
  86 Piotr Domański                 Lublin               134.43  13174   98
  87 Robert Kamiński                Warszawa             134.38  20023  149
  88 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             134.23  25907  193
  89 Łukasz Sornek                  Mikołów              133.94  26654  199
  90 Maciej Nawrocki                Babimost             133.89   4820   36
  91 Arkadiusz Biegun               Kraków               133.88   6426   48
  92 Michał Rogalewicz              Poznań               133.86  26103  195
  93 Andrzej Rechowicz              Katowice             133.24  26115  196
  94 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            132.86  22985  173
  95 Maciej Kuczyński               Gdynia               132.35  13235  100
  96 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             132.34  21042  159
  97 Szymon Dąbrowski               Warszawa             132.13  26162  198
  98 Krzysztof Gibas                Kraków               131.69  23835  181
  99 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             131.55  26046  198
 100 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            131.38  25224  192
 101 Andrzej Kroc                   Łódź                 131.07  25821  197
 102 Artur Koszel                   Warszawa             131.06   6422   49
 103 Dominik Piasecki               Słupsk               130.57   5223   40
 104 Jolanta Chłopińska             Wałcz                129.86  24933  192
 105 Marek Rogalski                 Warszawa             129.56  23191  179
 106 Agnieszka Walas                Kraków               129.50  21885  169
 107 Rafał Błaszkiewicz             Milanówek            129.48  21752  168
 108 Grzegorz Pukniel               Łódź                 129.31  24568  190
 109 Grzegorz Kulawiak              Warszawa             128.97   4643   36
 110 Krzysztof Kodzis               Bydgoszcz            128.96  14057  109
 111 Marcin Rogala                  Warszawa             128.91  24236  188
 112 Daniel Janus                   Wąchock              128.85   6185   48
 113 Weronika Rudnicka              Szczecin             128.51   5783   45
 114 Dorota Kuć                     Stargard             128.49  18117  141
 115 Adrian Ziemniewicz             Białystok            128.19   6153   48
 116 Dorota Rudzińska               Warszawa             128.16  19993  156
 117 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  128.03  23941  187
 118 Grzegorz Święcki               Białystok            127.73   4215   33
 119 Walenty Siemaszko              Lipiany              127.41  11085   87
 120 Łucja  Kodzis                  Bydgoszcz            127.34   9805   77
 121 Jacek Baltyn                   Suchedniów           127.32   8658   68
 122 Andrzej Kraska                 Wrocław              127.32   9294   73
 123 Stanisław Gasik                Warszawa             127.16   4832   38
 124 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  126.97  22982  181
 125 Ewa Radzikowska                Gliwice              126.93  13455  106
 126 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            126.72  20149  159
 127 Natalia Ogierman               Katowice             126.36  16679  132
 128 Marta Bajorek                  Warszawa             126.29  24501  194
 129 Paweł Maciejczuk               Białystok            125.84  19254  153
 130 Tomasz Górka                   Kraków               125.73   6035   48
 131 Jakub Onoszko                  Gdynia               125.67  16337  130
 132 Tomasz Nasiłowski              Siedlce              125.57  11678   93
 133 Czesław Grajewski              Białystok            125.38  16299  130
 134 Łukasz Baranowski              Gdynia               125.22  24418  195
 135 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              125.17   4506   36
 136 Adam Jurkowski                 Gliwice              125.16  15520  124
 137 Marcin Stachowski              Wydartowo I          125.09  24268  194
 138 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         125.09  23267  186
 139 Jerzy Matyasik                 Kraków               125.03  24756  198
 140 Bartłomiej Pawlak              Stary Szwarocin      124.96  20119  161
 141 Dawid Mierzchała               Ostrów Wielkopolski  124.55   5854   47
 142 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               124.21   9316   75
 143 Dorota Stachowska              Wydartowo I          124.11  23954  193
 144 Dariusz Sowula                 Kraków               123.95  14874  120
 145 Ryszard Żydaczewski            Lubin                123.90   7682   62
 146 Dorota Zielińska               Piaseczno            123.89   5451   44
 147 Leszek Stecuła                 Bytom                123.87  12139   98
 148 Ewelina Gruda                  Białystok            123.67  15583  126
 149 Agata Kuć                      Stargard             123.52  21492  174
 150 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              123.32  23185  188
 151 Grażyna Wesołowska             Łódź                 123.27   8752   71
 152 Adam Grzelec                   Poznań               122.89  23227  189
 153 Diana Pietrzykowska            Szczecin             122.87  22608  184
 154 Grzegorz Papciak               Jodłowa              122.84  21129  172
 155 Zdzisław Szota                 Warszawa             122.83   5773   47
 156 Marcin Ceglarek                Kraków               122.76  22343  182
 157 Joanna Ostrowska               Warszawa             122.53  19114  156
 158 Ewa Szałas                     Katowice             121.84  17423  143
 159 Anna Demczyszyn                Bystra               121.79   8282   68
 160 Katarzyna Kowalska             Katowice             121.67  19224  158
 161 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            121.50   4374   36
 162 Tomasz Siwiński                Zawiercie            121.40   4249   35
 163 Katarzyna Ślusarska            Milanówek            121.09  23733  196
 164 Agnieszka Matus                Milanówek            121.04  22998  190
 165 Rafał Stachowski               Police               120.95  12821  106
 166 Michał Mikołajczyk             Gdańsk               120.89   6407   53
 167 Teresa Zalewska                Racibórz             120.87  18009  149
 168 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             120.78  17996  149
 169 Anita Bruska                   Gdynia               120.53  16753  139
 170 Zbigniew Rybak                 Warszawa             120.52  23862  198
 171 Bogdan Kozłowski               Białystok            120.51  10123   84
 172 Samir Chakrar                  Poznań               120.48   7952   66
 173 Maria Skutela                  Warszawa             120.41  23720  197
 174 Ala Białobrzewska              Gdynia               120.16  20547  171
 175 Mariusz Kubicki                Inowrocław           120.11   4324   36
 176 Beata Piotrowska               Łódź                 120.08  12608  105
 177 Maria Magdalena Kupczyńska     Szczecin             120.06   8284   69
 178 Szymon Stępień                 Bytom                119.82  16295  136
 179 Ziemowit Pazda                 Wrocław              119.81   8986   75
 180 Lucyna Śniadach                Rumia                119.56  23434  196
 181 Ireneusz Kurzok                Mikołów              119.44   3822   32
 182 Bożena Guział                  Racibórz             119.40  17313  145
 183 Paweł Wdziękoński              Świnoujście          118.98  10351   87
 184 Maciej Kuć                     Stargard             118.96   9398   79
 185 Jerzy Luter                    Bytom                118.85  23057  194
 186 Alicja Wałaszewska-Kempa       Gdynia               118.83   4278   36
 187 Tomasz Sehnal                  Warszawa             118.59  15772  133
 188 Tomasz A. Praga                Białystok            118.42   8526   72
 189 Maciej Perzyński               Piła                 118.20   7210   61
 190 Sławomir Wolski                Wrocław              118.19  21510  182
 191 Robert Wagner                  Wrocław              117.95  11087   94
 192 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             117.87   4597   39
 193 Ryszard Korpalski              Wójtowice            117.82  17908  152
 194 Łukasz Przyszlak               Świnoujście          117.60  10231   87
 195 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               117.58  23045  196
 196 Adam Janicki                   Wrocław              117.56  17869  152
 197 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         117.54  18689  159
 198 Anna Krynicka                  Warszawa             117.53   5994   51
 199 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               117.19   5625   48
 200 Urszula Solarska               Katowice             116.68  22753  195
 201 Maciej Dąbrowski               Warszawa             116.26  22089  190
 202 Małgorzata Jóźwiak             Iława                116.16   3601   31
 203 Sylwia Łada                    Inowrocław           116.05  22746  196
 204 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             115.95   9392   81
 205 Artur Wawrzynowski             Żukowo               115.85  20621  178
 206 Renata Andracka                Zwola                115.83  22703  196
 207 Iwona Wieluńska                Kołobrzeg            115.71  20944  181
 208 Jarosław Olek                  Warszawa             115.45  12238  106
 209 Ewa Dunikowska                 Kraków               115.38   8307   72
 210 Paweł Pogorzelski              Warszawa             115.16  10595   92
 211 Monika Siemaszko               Lipiany              115.15  15085  131
 212 Karolina Urbańska              Poznań               114.93  21722  189
 213 Dominik Ulejczyk               Będzin               114.85  22625  197
 214 Waldemar Wypchał               Kraków               114.83  22162  193
 215 Marta Świątkowska              Wrocław              114.75  22605  197
 216 Adam Sternik                   Kętrzyn              114.55  11111   97
 217 Anna Arana                     Kołobrzeg            114.45  22089  193
 218 Marcin Radwański               Nowa Wieś Wrocławska 114.38  22304  195
 219 Krzysztof Zawadzki             Sampława             113.99  22001  193
 220 Andrzej Bednaruk               Gdańsk               113.89  21980  193
 221 Agnieszka Dawid                Kraków               113.65   6819   60
 222 Dariusz Jarosławski            Ełk                  113.61  14996  132
 223 Beata Jagielska                Police               113.48  10554   93
 224 Adam Skowroński                Jarocin              113.33   4080   36
 225 Józef Burzyński                Ełk                  113.15  15275  135
 226 Sławomir Wiśniowski            Jaworzno             112.86   9480   84
 227 Andrzej Rakoczy                Kraków               112.55   5290   47
 228 Marianna Kozłowska             Białystok            112.51   9226   82
 229 Marcin Kurowski                Racibórz             112.45  16080  143
 230 Patrycja Skibska               Warszawa             112.41  10791   96
 231 Krystyna Augustyniak           Łódź                 111.97   4031   36
 232 Maciej Skrzypczak              Kędzierzyn-Koźle     111.89  20252  181
 233 Tomasz Lewiński                Wejherowo            111.81  10622   95
 234 Jacek Nowak                    Szczecin             111.78   8160   73
 235 Piotr Potoczek                 Nowy Sącz            111.75  20004  179
 236 Marzena Zawierska              Warszawa             111.38   4121   37
 237 Konrad Pajączek                Milanówek            111.35  14809  133
 238 Dorota Ostrowska               Białystok            111.28  20586  185
 239 Beata Kiżewska                 Świnoujście          110.89   9647   87
 240 Marta Sztajnert                Wisła                110.85  14632  132
 241 Agnieszka Kozak                Gdynia               110.73  10298   93
 242 Sławomir Zabawa                Wałcz                110.64   8298   75
 243 Grzegorz Bajer                 Łódź                 110.57   4423   40
 244 Iza Kraj                       Warszawa             110.56   3980   36
 245 Sławomir Długosz               Ostróda              110.43  20098  182
 246 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              110.28   4742   43
 247 Joanna Brychcy                 Katowice             109.93  21657  197
 248 Katarzyna Bogusławska          Piastów              109.66   7786   71
 249 Jarosław Karp                  Jędrzejów            109.31   5247   48
 250 Jadwiga Szczurowska            Świnoujście          109.25   9505   87
 251 Maria Uryga                    Kraków               108.49   3797   35
 252 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś            107.58   4626   43
 253 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            107.43   8702   81
 254 Maciej Sylwestrzuk             Warszawa             106.97   8451   79
 255 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk               106.85   6518   61
 256 Agnieszka Antos                Racibórz             106.63   4052   38
 257 Olga Swarcewicz                Warszawa             106.28   4995   47
 258 Zofia Górka                    Łęczna               105.94   3814   36
 259 Janina Dąbrowska               Rybnik               105.89   3918   37
 260 Dawid Rykaczewski              Jaworzno             105.56   3378   32
 261 Leszek Kilian                  Jaworzno             105.02  19954  190
 262 Dariusz Socha                  Warszawa             104.97   3569   34
 263 Michał Dreczka                 Poznań               104.89   4930   47
 264 Zuzanna Cichoń                 Gdańsk               104.83   3774   36
 265 Alicja Bielecka-Żabierek       Poznań               104.69   5130   49
 266 Tomasz Duda                    Tychy                103.92   3741   36
 267 Katarzyna Dębska               Ostróda              103.03  17824  173
 268 Monika Szczyrzyca              Jaworzno             102.79   3906   38
 269 Wanda Grabiec                  Tarnów               102.57  16616  162
 270 Karolina Mak                   Wrocław              102.35  12282  120
 271 Piotr Kozak                    Racibórz             102.26   5420   53
 272 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           102.09  20418  200
 273 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno             100.92  17258  171
 274 Lidia Żywna                    Gdynia               100.81  10887  108
 275 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski  100.72   4633   46
 276 Barbara Wiśniewska             Gdańsk               100.37   9334   93
 277 Zygmunt Skwarek                Katowice             100.17   9516   95
 278 Agnieszka Wiśniewska           Inowrocław            99.39  12821  129
 279 Marta Wawrzyn                  Pruszków              99.05  11787  119
 280 Agnieszka Tepli-Skoczylas      Piaseczno             98.55   3252   33
 281 Bartosz Bartczak               Poznań                97.69  11723  120
 282 Krystyna Czajkowska            Kołobrzeg             96.61  19321  200
 283 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz             96.51   3957   41
 284 Andrzej Burczyk                Gdynia                96.28   3466   36
 285 Jan Pawłowski                  Warszawa              96.20  16546  172
 286 Ryszard Pliszka                Szczecin              95.84   4792   50
 287 Jolanta Olczak                 Kołobrzeg             95.18  12088  127
 288 Grzegorz Kasprowicz            Grabowo               94.55   7091   75
 289 Marta Majewska                 Wadowice              94.21   7254   77
 290 Karolina Szubska               Jaworzno              93.81   6285   67
 291 Tadeusz Kondej                 Świnoujście           93.74   7874   84
 292 Michał Głąb                    Zabrze                93.51   8322   89
 293 Kamil Olejniczak               Kutno                 93.49   4581   49
 294 Teresa Balewska                Reda                  93.43  18500  198
 295 Tomasz Szczodry                Łomża                 93.03   3163   34
 296 Katarzyna  Szachowicz          Unieszewo             92.24   4981   54
 297 Zbigniew Siwoń                 Elbląg                90.51   4254   47
 298 Waldemar Dębski                Ostróda               90.05   5493   61
 299 Piotr Duda                     Tychy                 89.40   3129   35
 300 Andrzej Klich                  Jaworzno              89.01  17001  191
 301 Patrycja Matulewicz            Kołobrzeg             88.96   4270   48
 302 Stanisław Świgost              Gdańsk                88.13   4054   46
 303 Bernadeta Kudlińska            Bydgoszcz             87.73   3597   41
 304 Maria Tomiczek                 Zabrze                86.98   5132   59
 305 Dawid Węgrzyński               Zabrze                81.01   6967   86
 306 Michał Sztajnert               Wisła                 79.89   3675   46
 307 Iwona Skubis                   Dąbrowa Górnicza      77.70   7692   99
 308 Wiktoria Koler                 Będzin                77.57   2715   35
 309 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   77.14   3394   44
 310 Jacek Remizowicz               Gdańsk                74.50   3427   46
 311 Szymon Sztajnert               Wisła                 73.89   2586   35
 312 Roman Chomicz                  Kołobrzeg             71.56   2433   34
 313 Jakub Dworczyk                 Będzin                71.23   2778   39
 314 Piotr Ozimek                   Sochaczew             67.31   2827   42
 315 Joanna Kulawiak                Warszawa              66.91   2208   33
 316 Mirosław Dejna                 Sampława              65.82   5463   83




Poczekalnia na dzień 20.11.2017

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Joanna Nawrocka                Bydgoszcz            112.86   3273   29
   2 Paweł Brylski                  Kraków               111.66   3238   29
   3 Jarosław Paprocki              Bydgoszcz             97.21   2819   29
   4 Sylwia Buks                    Warszawa              94.90   2752   29
   5 Maria Kubacka-                 Warszawa              83.79   2430   29
   6 Paulina Ostrowska              Białystok             83.66   2426   29
   7 Anna Strugała                  Świnoujście           79.24   2298   29
   8 Krzysztof Tomczak              Kutno                 90.79   2542   28
   9 Karol Puto                     Będzin                72.29   2024   28
  10 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       126.22   3408   27
  11 Patrycja Kuszpit               Biała Podlaska        97.63   2636   27
  12 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             125.92   3274   26
  13 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     115.31   2998   26
  14 Tomasz Suchanek                Wrocław              143.04   3576   25
  15 Filip Klar                     Mielec               136.20   3405   25
  16 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       132.24   3306   25
  17 Marek Salamon                  Bytom                130.40   3260   25
  18 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       124.40   3110   25
  19 Danuta Langiewicz              Ostróda              120.92   3023   25
  20 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 167.67   4024   24
  21 Michał Gawroński               Katowice             150.46   3611   24
  22 Przemysław Herdzina            Kraków               148.38   3561   24
  23 Agnieszka Goniowska            Wrocław              147.46   3539   24
  24 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  139.83   3356   24
  25 Mateusz Królikowski            Wrocław              133.17   3196   24
  26 Mariusz Grodek                 Kraków               133.12   3195   24
  27 Marcin Bertrand                Poznań               129.67   3112   24
  28 Krzysztof Jaworski             Warszawa             128.12   3075   24
  29 Marta Ćwiek                    Radomsko             126.17   3028   24
  30 Jarosław Michalak              Łódź                 125.71   3017   24
  31 Jacek Jerzyński                Toruń                123.62   2967   24
  32 Agnieszka Krupka               Krosno               121.50   2916   24
  33 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             120.96   2903   24
  34 Lidia Szpakowska               Jaworzno             120.04   2881   24
  35 Michał Puchowski               Strzelce Opolskie    118.96   2855   24
  36 Wojciech Gonet                 Wrocław              118.42   2842   24
  37 Michał Burak                   Wrocław              118.33   2840   24
  38 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    117.58   2822   24
  39 Maciej Śliwa                   Zabrze               116.79   2803   24
  40 Mariusz Makuch                 Zator                116.67   2800   24
  41 Adam Klimont                   Wałcz                116.21   2789   24
  42 Dominika Worona                Police               115.21   2765   24
  43 Donata Stuczyńska              Bydgoszcz            114.50   2748   24
  44 Jakub Hassa                    Lutol Suchy          114.12   2739   24
  45 Iwona Duźniak                  Dębica               113.17   2716   24
  46 Dariusz Zębek                  Olsztyn              112.75   2706   24
  47 Leszek Dobrowolski             Wrocław              110.04   2641   24
  48 Elżbieta Zębek                 Olsztyn              107.79   2587   24
  49 Dawid Podżerek                 Kraków               107.33   2576   24
  50 Mariusz Michalski              Inowrocław           104.50   2508   24
  51 Kinga Stecuła                  Bytom                103.79   2491   24
  52 Kinga Bilska                   Ostrów Wielkopolski  101.62   2439   24
  53 Łukasz Pawlak                  Sochaczew            100.04   2401   24
  54 Zofia Knapik                   Chrzanów              95.46   2291   24
  55 Milena Kuźniewicz              Kołobrzeg             89.79   2155   24
  56 Maciej Pietrasik               Nowogard             109.91   2528   23
  57 Bartłomiej Dalecki             Rumia                106.83   2457   23
  58 Klara Wigier                   Milanówek            105.61   2429   23
  59 Krystyna Drynkowska            Świnoujście          101.09   2325   23
  60 Konrad Łukaszewicz             Wrocław               93.43   2149   23
  61 Anna Lenartowska               Gdynia                93.13   2142   23
  62 Beata Błaszczyk                Poznań                92.96   2138   23
  63 Liliana Dąbrowska              Warszawa              92.00   2116   23
  64 Bernadeta Zapała               Jaworzno              90.96   2092   23
  65 Jakub Czepulonis               Kołobrzeg             88.26   2030   23
  66 Krzysztof Murawski             Ciechanowiec          86.70   1994   23
  67 Ewa Tymińska                   Gdańsk                86.70   1994   23
  68 Magdalena Maternicka           Gdynia                78.74   1811   23
  69 Anna Stambulska                Kraków               123.27   2712   22
  70 Grażyna Smereka                Racibórz             104.09   2290   22
  71 Przemysław Woiński             Łódź                  92.95   2045   22
  72 Grzegorz Włodarczyk            Pabianice             85.73   1886   22
  73 Adam Motyl                     Jaskółki              84.23   1853   22
  74 Agnieszka Palczewska           Ostrów Wielkopolski   83.32   1833   22
  75 Krystyna Perekitko             Ciechanowiec          80.09   1762   22
  76 Aleksandra Maliszewska         Będzin                69.77   1535   22
  77 Teresa Jaśkiewicz              Kołobrzeg             68.82   1514   22
  78 Agnieszka Stefańska            Koźmice Wielkie       92.38   1940   21
  79 Anna Kowalik                   Szczecin             114.30   2286   20
  80 Krzysztof Nasiłowski           Siedlce               90.80   1816   20
  81 Michał Dąbrowski               Warszawa              89.10   1782   20
  82 Dorota Patera                  Legnica               88.00   1760   20
  83 Magdalena Głowacka             Police                74.00   1480   20
  84 Mateusz Gołębiewski            Łódź                 124.74   2370   19
  85 Andrzej Stańczyk               Tarnów               109.74   2085   19
  86 Małgorzata Pochopień           Kraków                95.37   1812   19
  87 Szymon Ozimek                  Zabrze                73.00   1387   19
  88 Anna Niewiadomska              Kołobrzeg            103.35   1757   17
  89 Kuba Koisar                    Warszawa             131.19   2099   16
  90 Paweł Morga                    Warszawa             110.60   1659   15
  91 Jolanta Bednarska              Łódź                  76.53   1148   15
  92 Anna Chybowska                 Sochaczew            119.92   1559   13
  93 Wiesław Szczygielski           Racibórz             102.31   1330   13
  94 Danuta Wodecka                 Skrzyszów             89.46   1163   13
  95 Monika Blokesz                 Racibórz              76.54    995   13
  96 Patryk Wolniewicz              Szczecin             160.58   1927   12
  97 Adam Szukalski                 Leicester            153.42   1841   12
  98 Maciej Bukowski                Szczecin             143.58   1723   12
  99 Lech Boszko                    Gdańsk               142.42   1709   12
 100 Piotr Rosół                    Warszawa             139.92   1679   12
 101 Michał Szorc                   Białystok            138.67   1664   12
 102 Bogusław Puchalski             Włocławek            129.33   1552   12
 103 Bogdan Pokojski                Brwinów              129.00   1548   12
 104 Andrzej Gostomski              Starowa Góra         128.83   1546   12
 105 Elżbieta Szuba                 Bytom Odrzański      128.58   1543   12
 106 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           125.33   1504   12
 107 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             124.00   1488   12
 108 Zdzisław Figurski              Gryfów Śląski        123.42   1481   12
 109 Paweł Kustroń                  Kraków               122.58   1471   12
 110 Radosław Słowicki              Warszawa             118.08   1417   12
 111 Andrzej Słapiński              Warszawa             116.92   1403   12
 112 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk  115.33   1384   12
 113 Zbigniew Radziszewski          Ciechanowiec         114.17   1370   12
 114 Michał Landowski               Police               113.50   1362   12
 115 Michał Butkiewicz              Poznań               113.42   1361   12
 116 Łukasz Tazbir                  Warszawa             113.00   1356   12
 117 Beata Marynowicz               Racibórz             112.25   1347   12
 118 Aleksandra Łukaszewicz         Wrocław              112.00   1344   12
 119 Maciej Labe                    Poznań               110.33   1324   12
 120 Barbara Turbo                  Szczecin             109.92   1319   12
 121 Katarzyna Okoniewska           Poznań               109.75   1317   12
 122 Aleksandra Makowska            Warszawa             109.33   1312   12
 123 Agnieszka Rachtan              Świnoujście          108.17   1298   12
 124 Karolina Bąkowska              Poznań               108.08   1297   12
 125 Marta Jamrozy                  Dąbrowa Górnicza     108.00   1296   12
 126 Patryk Bezkosty                Tarnów               106.42   1277   12
 127 Aleksandra Brzeska             Piastów              106.42   1277   12
 128 Bartosz Aleksandrowicz         Poznań               106.00   1272   12
 129 Grażyna Kula                   Gdańsk               104.92   1259   12
 130 Jan Lisiewski                  Piasutno             102.92   1235   12
 131 Grzegorz Dudziński             Gdańsk               102.17   1226   12
 132 Paweł Zbrowski                 Gdynia               101.33   1216   12
 133 Wiesław Pastuła                Mielec                99.83   1198   12
 134 Katarzyna Zając                Legnica               99.58   1195   12
 135 Justyna Bryk-Duda              Tychy                 99.42   1193   12
 136 Grzegorz Piotrkiewicz          Warszawa              99.08   1189   12
 137 Tomasz Szymański               Gorzów Wielkopolski   97.83   1174   12
 138 Maria Kistowska                Poznań                97.50   1170   12
 139 Beata Jacyniuk                 Grodzisk Mazowiecki   96.67   1160   12
 140 Justyna Sławińska              Gdańsk                91.50   1098   12
 141 Miłka Janaszewska              Kołobrzeg             89.08   1069   12
 142 Hanna Dąbrowska                Zgierz                88.42   1061   12
 143 Piotr Zwoliński                Skierdy               86.42   1037   12
 144 Michał Dulat                   Kraków                85.92   1031   12
 145 Maria Zmyj                     Sandomierz            85.58   1027   12
 146 Anna Przymęska                 Poznań                84.50   1014   12
 147 Anna Lisiewska                 Dublin                83.42   1001   12
 148 Marcin Gauer                   Kołobrzeg             82.33    988   12
 149 Joanna Śledź                   Świnoujście           81.08    973   12
 150 Aleksandra Kurcman             Kołobrzeg             80.75    969   12
 151 Jadwiga Marzec                 Nowy Dwór Mazowiecki  77.08    925   12
 152 Łukasz Przymęski               Poznań                74.50    894   12
 153 Tomasz Karol                   Gdynia                69.92    839   12
 154 Radosław Karol                 Gdynia                68.92    827   12
 155 Maciej Wala                    Racibórz              68.75    825   12
 156 Robert Siata                   Jaworzno              67.08    805   12
 157 Alina Kąpa                     Kołobrzeg             61.92    743   12
 158 Witold Wojnowski               Warszawa             124.64   1371   11
 159 Piotr Madej                    Wrocław              120.64   1327   11
 160 Ewa Czerwoniec                 Warszawa             113.45   1248   11
 161 Łukasz Wojciechowski           Łomża                112.09   1233   11
 162 Wojciech Silnicki              Elbląg               110.45   1215   11
 163 Laura Pisula                   Wrocław              105.36   1159   11
 164 Grażyna Kaczyńska              Łódź                 104.82   1153   11
 165 Adam Kanciała                  Police                95.64   1052   11
 166 Jacek Sapała                   Kościan               93.64   1030   11
 167 Katarzyna Rachaus              Łódź                  92.36   1016   11
 168 Aleksandra Celuch              Będzin                90.91   1000   11
 169 Krzysztof Jurkowski            Gdynia                88.91    978   11
 170 Andrzej Kozikowski             Łódź                  88.91    978   11
 171 Michał Dudko                   Tarnogród             85.91    945   11
 172 Marta Zwolińska                Grodzisk Mazowiecki   85.36    939   11
 173 Sławomir Kumor                 Tychy                 85.27    938   11
 174 Sławomir Stańczak              Łódź                  84.00    924   11
 175 Adam Żychowski                 Warszawa              83.82    922   11
 176 Wojciech Wojtysiak             Warszawa              83.73    921   11
 177 Barbara Boszko                 Gdańsk                83.55    919   11
 178 Adam Kaczyński                 Świnoujście           81.55    897   11
 179 Agnieszka Roszczak             Kraków                81.09    892   11
 180 Kamil Nadolski                 Zabrze                81.00    891   11
 181 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   80.82    889   11
 182 Beata Kurowska                 Inowrocław            80.64    887   11
 183 Izabela Zubiel                 Łódź                  79.09    870   11
 184 Hanna Góźdź                    Ostrów Wielkopolski   78.91    868   11
 185 Joanna Korus                   Kraków                76.82    845   11
 186 Jakub Kalbarczyk               Police                76.09    837   11
 187 Aneta Młodzianowska            Warszawa              76.00    836   11
 188 Alina Lewandowska              Gdańsk                75.64    832   11
 189 Bożena Chowaniak               Jaworzno              75.36    829   11
 190 Kinga Bereta                   Nowa Wieś             74.73    822   11
 191 Sylwia Bagińska-Worwa          Dąbrowa Górnicza      73.82    812   11
 192 Adam Kędzior                   Lublin                73.73    811   11
 193 Marcel Smolarek                Nowa Wieś             73.45    808   11
 194 Adam Maciągowski               Police                73.00    803   11
 195 Robert Wojtysiak               Warszawa              72.73    800   11
 196 Julia Pustuł                   Zabrze                70.91    780   11
 197 Beata Pasternak                Kraków                70.27    773   11
 198 Michał Tarnogórski             Legnica               70.18    772   11
 199 Zuzanna Rytel- Kuc             Grodzisk Mazowiecki   67.09    738   11
 200 Monika Kowalik                 Kraków                66.82    735   11
 201 Krystian Witański              Tychy                 66.18    728   11
 202 Włodzimierz Ferdek             Tychy                 59.73    657   11
 203 Bogdan Siwoń                   Elbląg                58.09    639   11
 204 Krzysztof Michalski            Łódź                  56.45    621   11
 205 Jakub Dołęga                   Police                56.36    620   11
 206 Maciej Karol                   Gdynia                54.82    603   11
 207 Kevin Gorzelany                Wisła                 51.45    566   11
 208 Mateusz Stańczyk               Tarnów               110.00   1100   10
 209 Piotr Gajewski                 Warszawa              94.40    944   10
 210 Marcin Szczyrzyca              Jaworzno              86.20    862   10
 211 Martyna Śmiechura              Nowa Wieś             79.50    795   10
 212 Bartłomiej Kowalczuk           Brwinów               62.90    629   10
 213 Patrycja Kuśnierczyk           Jaworzno              87.22    785    9
 214 Mateusz Erfort                 Karpacz               61.33    552    9
 215 Paweł Miczko                   Sandomierz            89.00    712    8
 216 Magda Sarad Pedersen           Świnoujście           87.38    699    8
 217 Wojciech Czepulonis            Kołobrzeg             76.75    614    8
 218 Jacek Gasik                    Warszawa             134.00    938    7
 219 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      127.43    892    7
 220 Hanna Siemionow                Białystok            116.29    814    7
 221 Piotr Adamczyk                 Tarnów               110.14    771    7
 222 Tomasz M. Lempart              Bytom                109.57    767    7
 223 Grzegorz Sęk                   Wrocław              102.86    720    7
 224 Jan  Olek                      Warszawa             102.14    715    7
 225 Maciej Grzywaczewski           Ustrzyki Dolne        97.29    681    7
 226 Arkadiusz Kleniewski           Dzierżążnia           82.57    578    7
 227 Magdalena Zielińska            Bydgoszcz             77.43    542    7
 228 Wojciech Kuć                   Stargard              76.14    533    7
 229 Karolina Kocel                 Sosnowiec             70.57    494    7
 230 Łukasz Korycki                 Garwolin              69.00    483    7
 231 Janusz Szewerniak              Tarnobrzeg            64.86    454    7
 232 Mateusz Sztuba                 Zabrze                56.43    395    7
 233 Elżbieta Fitał                 Kołobrzeg             53.14    372    7
 234 Paulina Tomaszycka             Białystok            101.67    610    6
 235 Jerzy Ciesielski               Łódź                 101.00    606    6
 236 Andrzej Choiński               Gródek                84.67    508    6
 237 Franciszek Augustyniak         Kołobrzeg             75.33    452    6
 238 Aleksandra Ciżyńska            Sandomierz            70.33    422    6
 239 Julia Szyszkowska              Sandomierz            65.33    392    6
 240 Magdalena Możdżeń              Łódź                  64.67    388    6
 241 Mieczysława Głowacz            Jaworzno              63.00    378    6
 242 Jan Bielaszka                  Nowe Miasto Lubawsk   58.33    350    6
 243 Łukasz Łyskawy                 Ciechanowiec          58.33    350    6
 244 Monika Krzyżewska              Piasutno              95.40    477    5
 245 Kamila Antosz-Lasecka          Warszawa              94.60    473    5
 246 Adam Wencel                    Bydgoszcz             83.20    416    5
 247 Michał Lasecki                 Warszawa              78.40    392    5
 248 Piotr Skutela                  Warszawa              67.60    338    5
 249 Julia Sylwestrzuk              Gródek                62.20    311    5
 250 Grzegorz J. Sokołowski         Opole                 62.00    310    5
 251 Alicja Tuz                     Kielce               109.00    436    4
 252 Jerzy Niewiadomski             Wrocław              100.75    403    4
 253 Mateusz Furman                 Racibórz              82.00    328    4
 254 Justyna Kurowska               Inowrocław            78.25    313    4
 255 Małgorzata Szczygielska        Racibórz              66.50    266    4
 256 Łukasz Pawlas                  Racibórz              54.50    218    4
 257 Marek Krzysztof Łatkowski      Sandomierz            76.00    228    3
 258 Piotr Smela                    Łódź                  74.00    222    3
 259 Danuta Olszewska               Poznań                68.33    205    3
 260 Agnieszka Jońca                Sandomierz            61.67    185    3
 261 Zuzanna Rutkowska              Choszczno             56.33    169    3
 262 Elżbieta Witkowska             Warszawa             119.00    238    2
 263 Bartosz Ozon                   Choszczno             80.50    161    2
 264 Wiesława Jasiak                Warszawa              76.50    153    2
 265 Joanna Kolska                  Pruszków              75.50    151    2
 266 Tomasz Chybowski               Kamień Pomorski       73.00    146    2
 267 Marek Cieślik                  Łódź                  71.50    143    2
 268 Anna Szymczyk                  Ząbki                 64.50    129    2
 269 Aleksandra Szałek              Łódź                  63.50    127    2
 270 Marek Zdaniukiewicz            Jaworzno              62.00    124    2
 271 Sylwia Dziewic                 Kraków                57.00    114    2
 272 Agnieszka Madej                Warszawa              85.00     85    1
 273 Julia Chybowska                Kamień Pomorski       83.00     83    1
 274 Mateusz Klinowski              Wadowice              77.00     77    1
 275 Seweryn Kaczmarczyk            Świętajno             74.00     74    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie