Milanówek24
maja
Milanówek 24-25 maja IX Mistrzostwa Milanówka — „Truskawki w Milanówku”Mistrzostwa Regionów 2014
Kutno30
maja
Kutno 30 maja XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno '2014
Biała Podlaska31
maja
Biała Podlaska 31- 1 czerwca IV Otwarte Mistrzostwa Białej Podlaskiej
W Kutnie triumfują rodzeństwa30 maja 2014 — XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno '2014 InformacjeRelacjaWynikiRundy
galeria

XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno '2014 Kutno, 30 maja 2014
turniej nierankingowy

Konkurs Relacja z turnieju


W Kutnie triumfują rodzeństwa94 uczące się osoby zgromadziły się 30 maja w sali gimnastycznej Gimnazjum nr 2 w Kutnie, by stoczyć scrabblowe pojedynki w ramach XII Ogólnopolskich Mistrzostw Szkół. Podzielone na 3 poziomy (szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne), rywalizowały ze sobą dwuosobowe zespoły, w większości złożone z graczek i graczy, którzy mieli już spore doświadczenia w układaniu słów na planszy.

Oprawa plastyczna turnieju, troska o podniebienie osób uczestniczących, scrabblowe upominki – to elementy powodujące, że często i chętnie przyjeżdżamy do Kutna.

Ale solą zawodów jest rywalizacja. Ta zakończyła się w kategorii szkół ponadgimnazjalnych najszczęśliwiej dla drużyny I Liceum Ogólnokształcącego z Warszawy, w składzie której wystąpili Michał i Szymon Dąbrowscy. Tuż za nimi (bezpośredni pojedynek wypadł na remis) uplasowało się I Liceum z Kutna, reprezentowane przez Wojciecha StawickiegoHuberta Smolińskiego, zaś przybywający z dalekiego Białegostoku zespół IV Liceum (Elżbieta Gęsiewska, Adrian Ziemniewicz) stanął na najniższym stopniu podium.

Najliczniej reprezentowane w Kutnie gimnazja (25 zespołów) miały z góry typowanego faworyta – parę ubiegłorocznych zwycięzców, znaną z licznych innych indywidualnych rozgrywek: Aleksandrę Brzeską oraz Juliusza CzupryniakaGimnazjum 112 w Warszawie. W pierwszej rundzie gimnazjalistów z Warszawy los zetknął z ich najpoważniejszym konkurentem, pierwszą drużyną z Gimnazjum nr 1w Milanówku, w składzie Konrad PajączekRafał Błaszkiewicz. Każda z drużyn zanotowała po zwycięstwie i porażce, były to zarazem jedyne porażki, jakie poniosły te szkoły w turnieju. Tym samym do końca mistrzostw toczyła się korespondencyjna walka o, gwarantującą końcowy triumf, jak największą ilość małych punktów, z której zwycięsko wyszli Aleksandra i Juliusz. Trzecie miejsce przypadło gospodarzom, 2 Gimnazjum z Kutna (Justyna Mikołajczyk, Julia Kowalska).

Najmniej liczna (ale nie odbiera to zaciętości rozgrywkom) była w Kutnie reprezentacja szkół podstawowych. Wśród 8 rywalizujących zespołów szkolnych zaistniała sytuacja analogiczna do gimnazjów – dwa najwyżej notowane zespoły oddały przez całe zawody tylko po 1 dużym punkcie, w bezpośrednim pojedynku. W małych punktach ostatecznie zwyciężyli Mateusz i Mikołaj Czajkowscy ze Szkoły Podstawowej w Mazowszanach, wyprzedzając Kamilę i Karolinę MajchrzakSP 28 w Radomiu. Na podium zagościła jeszcze, zamykając grono triumfatorów, Szkoła Podstawowa Sióstr Salezjanek z Ostrowa Wielkopolskiego, reprezentowana przez Małgorzatę PorczyńskąPaulinę Nowak-Maślińską. W imieniu uczniów i uczennic oraz osób opiekujących się nimi, chcę wyrazić jeszcze raz podziękowanie dla wszystkich organizatorek i organizatorów (specjalne uściski dla Renaty ChodorowskiejMałgorzaty Sieradzon) a także ukłony w stosunku do firm i osób sponsorujących mistrzostwa.
relacja: Maciej Śliwa
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
XI Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno ‘2013
X Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno 2012
IV Mistrzostwa Polski Szkół


Rodzaj turniejuzamknięty (młodzież ze szkół i placówek zarejestrowanych w Programie Scrabble w szkole)
Miejsce rozgrywekGimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie
Obrońca tytułuSzkoła Podstawowa nr 11 w Ostrowie Wielkopolskim; Gimnazjum nr 112 im. Króla Jana Sobieskiego w Warszawie; I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie
SędziaMaciej Śliwa
Strona www turniejuhttp://www.gim2kutno.szkolnastrona.pl/index.php?p=m&idg=zt,47,92; http://www.scrabblewszkole.pl/
Harmonogram9:30 – 17:00
Wpisowebrak wpisowego
Dojazdhttp://gim2kutno.szkoly.lodz.pl/scrabble/
Wyżywienieśniadanie, obiad, napoje, herbata, kawa, słodycze
Noclegihttp://gim2kutno.szkoly.lodz.pl/scrabble/
Nagrodystatuetki za I, II III miejsce, dyplomy, upominki dla wszystkich graczy i opiekunów
Dodatkowe atrakcjezajęcia integracyjne dla opiekunów
Organizatorzywww.scrabblewszkole.pl; Gimnazjum nr 2 im. Marsz. j. Piłsudskiego w Kutnie: literkagim2@interia.pl;
Renata Chodorowska: renchod@interia.pl; tel. 660 373 612
Małgorzata Sieradzon: malsier@interia.pl; tel. 501753 957


Wyniki końcowe turnieju MP Ponadgim 2014

MIEJSCE                                             DP    MP   
---------------------------------------------------------------
  1.I LO Warszawa                  Warszawa        9.0  3798
  2.(2) I LO Kutno                 Kutno           8.0  3621
  3.IV LO Białystok                Białystok       6.0  3246
  4.IV LO Zabrze                   Zabrze          5.0  3459
  5.(1) I LO Ostrów Wlkp.          Ostrów Wlkp.    5.0  3261
  6.(1) ZS 1 Rybnik                Rybnik          5.0  2713
  7.(1) I LO Kutno                 Kutno           5.0  2682
  8.1 LO Łódź                      Łódź            5.0  2669
  9.II LO Kutno                    Kutno           5.0  2530
 10.(2) I LO Ostrów Wlkp.          Ostrów Wlkp.    4.0  2581
 11.LO Rybno                       Rybno           3.0  2553
 12.LO Gostynin                    Gostynin        3.0  2553
 13.(2) ZS 1 Rybnik                Rybnik          2.0  2376

Wyniki końcowe turnieju MP Gimnazja 2014

MIEJSCE                                             DP    MP   
---------------------------------------------------------------
  1.Gim 112 Warszawa               Warszawa        9.0  4340
  2.(1) Gim 1 Milanówek            Milanówek       9.0  3832
  3.(2) Gim 2 Kutno                Kutno           7.0  3341
  4.(2) Gim 1 Milanówek            Milanówek       6.0  3136
  5.(1) Gim 12 Warszawa            Warszawa        6.0  2969
  6.Gim 82 Warszawa                Warszawa        6.0  2844
  7.Gim 15 Warszawa                Warszawa        6.0  2738
  8.(1) Gim 99 Warszawa            Warszawa        6.0  2473
  9.(2) Gim Byszew                 Byszew          6.0  2302
 10.(1) Gim 3 Kutno                Kutno           6.0  2058
 11.(1) Gim 2 Kutno                Kutno           5.0  2909
 12.(1) Gim Topola Król.           Topola Król.    5.0  2708
 13.(2) Gim 2 Gostynin             Gostynin        5.0  2613
 14.(2) Gim Smólnik                Smólnik         5.0  2440
 15.Gim 9 Warzawa                  Warszawa        5.0  2278
 16.(1) Gim Byszew                 Byszew          5.0  2105
 17.Gim 4 Ostrów Wlkp.             Ostrów Wlkp.    4.0  2503
 18.(2) Gim 3 Kutno                Kutno           4.0  2420
 19.(2) Gim Topola Król.           Topola Król.    4.0  2231
 20.(1) Gim 2 Gostynin             Gostynin        4.0  2179
 21.(2) Gim ZS 1 Krośniewice       Krośniewice     4.0  2034
 22.(1) Gim Smólnik                Smólnik         3.0  2427
 23.(2) Gim 99 Warszawa            Warszawa        3.0  2149
 24.(1) Gim ZS 1 Krośniewice       Krośniewice     2.0  2099
 25.Gim 5 SOSW Kutno               Kutno           1.0  1444
 
Wyniki końcowe turnieju MP Podstawowe 2014

MIEJSCE                                             DP    MP   
---------------------------------------------------------------
  1.SP Mazowszany                  Mazowszany      9.0  3054
  2.(1) SP 28 Radom                Radom           9.0  3024
  3.SP Ostrów Wlkp Siostry Salezja Ostrów Wlkp.    5.0  2519
  4.(2) SP 28 Radom                Radom           5.0  2332
  5.SP 6 Kutno                     Kutno           4.5  1957
  6.SP 9 Kutno                     Kutno           3.0  1759
  7.(1) ZSG 1 Milanówek            Milanówek       2.5  1138
  8.(2) ZSG 1 Milanówek            Milanówek       2.0  1659

Wyniki rundy 1 turnieju MP Ponadgim 2014

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Rybno: LO Rybno         - Ostrów Wlkp.: (1) I LO  0.0 2.0
 A.Hanna Szczypińska       - Kinga Bilska            209 429
 B.Natalia Malinowska      - Agnieszka Palczewska    242 378

 2.Łódź: 1 LO Łódź         - Ostrów Wlkp.: (2) I LO  1.0 1.0
 A.Szymon Stachlewski      - Olga Chachuła           175 326
 B.Hanna Dąbrowska         - Paulina Dera            372 210

 3.Zabrze: IV LO Zabrze    - Kutno: II LO Kutno      2.0 0.0
 A.Krzysztof Lelonek       - Krzysztof Rosiak        468 200
 B.Artur Dachowski         - Wojciech Stelmaszewski  499 119

 4.Rybnik: (1) ZS 1 Rybnik - Kutno: (1) I LO Kutno   0.0 2.0
 A.Patryk Mazur            - Szymon Cegiełko         160 249
 B.Damian Jarosławski      - Martyna Bloch           153 400

 5.Rybnik: (2) ZS 1 Rybnik - Kutno: (2) I LO Kutno   0.0 2.0
 A.Szymon Misiak           - Hubert Smoliński        102 407
 B.Mariusz Szweda          - Wojciech Stawicki       133 468

 6.Białystok: IV LO Białys - Warszawa: I LO Warszawa 0.0 2.0
 A.Adrian Ziemniewicz      - Szymon Dąbrowski        284 345
 B.Elżbieta Gęsiewska      - Michał Dąbrowski        281 317

 7.Gostynin: LO Gostynin   - PAUZA
 A.Andrzej Macek           - PAUZA
 B.Bartłomiej Stolarz      - PAUZA

Wyniki rundy 2 turnieju MP Ponadgim 2014

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Zabrze: IV LO Zabrze    - Kutno: (2) I LO Kutno   1.0 1.0
 A.Krzysztof Lelonek       - Hubert Smoliński        368 347
 B.Artur Dachowski         - Wojciech Stawicki       254 330

 2.Ostrów Wlkp.: (1) I LO  - Warszawa: I LO Warszawa 0.0 2.0
 A.Kinga Bilska            - Szymon Dąbrowski        278 368
 B.Agnieszka Palczewska    - Michał Dąbrowski        245 392

 3.Kutno: (1) I LO Kutno   - Gostynin: LO Gostynin   2.0 0.0
 A.Szymon Cegiełko         - Andrzej Macek           256 165
 B.Martyna Bloch           - Bartłomiej Stolarz      325 293

 4.Łódź: 1 LO Łódź         - Białystok: IV LO Białys 0.0 2.0
 A.Szymon Stachlewski      - Adrian Ziemniewicz      148 408
 B.Hanna Dąbrowska         - Elżbieta Gęsiewska      252 321

 5.Ostrów Wlkp.: (2) I LO  - Rybno: LO Rybno         1.0 1.0
 A.Olga Chachuła           - Hanna Szczypińska       322 195
 B.Paulina Dera            - Natalia Malinowska      230 337

 6.Kutno: II LO Kutno      - Rybnik: (1) ZS 1 Rybnik 1.0 1.0
 A.Krzysztof Rosiak        - Patryk Mazur            264 294
 B.Wojciech Stelmaszewski  - Damian Jarosławski      292 217

 7.Rybnik: (2) ZS 1 Rybnik - PAUZA
 A.Szymon Misiak           - PAUZA
 B.Mariusz Szweda          - PAUZA

Wyniki rundy 3 turnieju MP Ponadgim 2014

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Warszawa: I LO Warszawa - Kutno: (1) I LO Kutno   2.0 0.0
 A.Szymon Dąbrowski        - Szymon Cegiełko         513 201
 B.Michał Dąbrowski        - Martyna Bloch           383 261

 2.Zabrze: IV LO Zabrze    - Ostrów Wlkp.: (1) I LO  0.0 2.0
 A.Krzysztof Lelonek       - Kinga Bilska            274 401
 B.Artur Dachowski         - Agnieszka Palczewska    275 350

 3.Kutno: (2) I LO Kutno   - Białystok: IV LO Białys 2.0 0.0
 A.Hubert Smoliński        - Adrian Ziemniewicz      407 222
 B.Wojciech Stawicki       - Elżbieta Gęsiewska      322 289

 4.Ostrów Wlkp.: (2) I LO  - Gostynin: LO Gostynin   2.0 0.0
 A.Olga Chachuła           - Andrzej Macek           314 237
 B.Paulina Dera            - Bartłomiej Stolarz      280 267

 5.Rybno: LO Rybno         - Łódź: 1 LO Łódź         1.0 1.0
 A.Hanna Szczypińska       - Szymon Stachlewski      295 183
 B.Natalia Malinowska      - Hanna Dąbrowska         262 371

 6.Kutno: II LO Kutno      - Rybnik: (2) ZS 1 Rybnik 1.0 1.0
 A.Krzysztof Rosiak        - Szymon Misiak           288 139
 B.Wojciech Stelmaszewski  - Mariusz Szweda          216 251

 7.Rybnik: (1) ZS 1 Rybnik - PAUZA
 A.Patryk Mazur            - PAUZA
 B.Damian Jarosławski      - PAUZA

Wyniki rundy 4 turnieju MP Ponadgim 2014

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Warszawa: I LO Warszawa - Kutno: (2) I LO Kutno   1.0 1.0
 A.Szymon Dąbrowski        - Hubert Smoliński        379 396
 B.Michał Dąbrowski        - Wojciech Stawicki       315 302

 2.Ostrów Wlkp.: (1) I LO  - Kutno: (1) I LO Kutno   1.0 1.0
 A.Kinga Bilska            - Szymon Cegiełko         331 278
 B.Agnieszka Palczewska    - Martyna Bloch           275 290

 3.Ostrów Wlkp.: (2) I LO  - Zabrze: IV LO Zabrze    0.0 2.0
 A.Olga Chachuła           - Krzysztof Lelonek       222 349
 B.Paulina Dera            - Artur Dachowski         217 362

 4.Białystok: IV LO Białys - Rybno: LO Rybno         2.0 0.0
 A.Adrian Ziemniewicz      - Hanna Szczypińska       337 238
 B.Elżbieta Gęsiewska      - Natalia Malinowska      387 175

 5.Łódź: 1 LO Łódź         - Rybnik: (1) ZS 1 Rybnik 1.0 1.0
 A.Szymon Stachlewski      - Patryk Mazur            162 290
 B.Hanna Dąbrowska         - Damian Jarosławski      444 183

 6.Rybnik: (2) ZS 1 Rybnik - Gostynin: LO Gostynin   0.0 2.0
 A.Szymon Misiak           - Andrzej Macek           149 238
 B.Mariusz Szweda          - Bartłomiej Stolarz      207 309

 7.Kutno: II LO Kutno      - PAUZA
 A.Krzysztof Rosiak        - PAUZA
 B.Wojciech Stelmaszewski  - PAUZA




Wyniki rundy 5 turnieju MP Ponadgim 2014

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Warszawa: I LO Warszawa - Zabrze: IV LO Zabrze    2.0 0.0
 A.Szymon Dąbrowski        - Krzysztof Lelonek       369 319
 B.Michał Dąbrowski        - Artur Dachowski         417 291

 2.Kutno: (2) I LO Kutno   - Ostrów Wlkp.: (1) I LO  2.0 0.0
 A.Hubert Smoliński        - Kinga Bilska            290 285
 B.Wojciech Stawicki       - Agnieszka Palczewska    352 289

 3.Kutno: (1) I LO Kutno   - Białystok: IV LO Białys 0.0 2.0
 A.Szymon Cegiełko         - Adrian Ziemniewicz      207 334
 B.Martyna Bloch           - Elżbieta Gęsiewska      215 383

 4.Ostrów Wlkp.: (2) I LO  - Kutno: II LO Kutno      0.0 2.0
 A.Olga Chachuła           - Krzysztof Rosiak        298 337
 B.Paulina Dera            - Wojciech Stelmaszewski  162 214

 5.Gostynin: LO Gostynin   - Łódź: 1 LO Łódź         0.0 2.0
 A.Andrzej Macek           - Szymon Stachlewski      215 218
 B.Bartłomiej Stolarz      - Hanna Dąbrowska         229 344

 6.Rybnik: (1) ZS 1 Rybnik - Rybnik: (2) ZS 1 Rybnik 2.0 0.0
 A.Patryk Mazur            - Szymon Misiak           379 363
 B.Damian Jarosławski      - Mariusz Szweda          437 432

 7.Rybno: LO Rybno         - PAUZA
 A.Hanna Szczypińska       - PAUZA
 B.Natalia Malinowska      - PAUZA

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Wyniki rundy 1 turnieju MP Gimnazja 2014

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Krośniewice: (1) Gim ZS - Warszawa: Gim 15 Warsza 0.0 2.0
 A.Aneta Wacławska         - Jakub Polnik            153 318
 B.Jakub Paćkowski         - Piotr Patecki           184 345

 2.Krośniewice: (2) Gim ZS - Smólnik: (1) Gim Smólni 2.0 0.0
 A.Piotr Marciniak         - Patryk Wisiński         268 262
 B.Aleksander Kruszyński   - Adam Lewandowski        299 234

 3.Warszawa: Gim 9 Warzawa - Smólnik: (2) Gim Smólni 1.0 1.0
 A.Krzysztof Dośla         - Sebastian Falkowski     175 262
 B.Patryk Łachoda          - Bartłomiej Ruczewski    236 215

 4.Warszawa: (1) Gim 12 Wa - Łódź: Gim Katolickie Łó 2.0 0.0
 A.Mateusz Marciniewicz    - Antoni Wyka             300   1
 B.Bernard Linke           - Jan Urbanek             300   1

 5.Gostynin: (1) Gim 2 Gos - Kutno: Gim 5 SOSW Kutno 2.0 0.0
 A.Sebastian Węglewski     - Michał Puchała          183  49
 B.Joanna Matuszewska      - Jacek Marciniak         119 110

 6.Gostynin: (2) Gim 2 Gos - Warszawa: (1) Gim 99 Wa 1.0 1.0
 A.Jakub Klat              - Michał Borowski         233 330
 B.Paweł Dryńkowski        - Michał Zylm             338 251

 7.Warszawa: Gim 82 Warsza - Warszawa: (2) Gim 99 Wa 2.0 0.0
 A.Justyna Miłczak         - Patryk Kosieradzki      270 208
 B.Paulina Gerasik         - Jakub Filipkowski       386  94

 8.Warszawa: Gim 112 Warsz - Milanówek: (1) Gim 1 Mi 1.0 1.0
 A.Juliusz Czuprynika      - Konrad Pajączek         403 277
 B.Aleksandra Brzeska      - Rafał Błaszkiewicz      333 383

 9.Ostrów Wlkp.: Gim 4 Ost - Milanówek: (2) Gim 1 Mi 0.0 2.0
 A.Natalia Rybczyńska      - Paweł Dierżyński        142 381
 B.Hanna Góźdź             - Hubert Sikorski         261 298

10.Topola Król.: (1) Gim T - Byszewo: (1) Gim Byszew 2.0 0.0
 A.Dominika Marciniak      - Julia Jóźwiak           361 175
 B.Konrad Bratosiewicz     - Wioletta Orzeł          361 191

11.Topola Król.: (2) Gim T - Byszewo: (2) Gim Byszew 1.0 1.0
 A.Bartosz Paluszkiewicz   - Lidia Dyśko             240 164
 B.Dawid Olejniczak        - Bartosz Czerwiński      223 246

12.Kutno: (1) Gim 3 Kutno  - Kutno: (1) Gim 2 Kutno  0.0 2.0
 A.Mateusz Ryczkowski      - Błażej Wilanowski       168 334
 B.Filip Ogłoszka          - Kamil Olejniczak        178 305

13.Kutno: (2) Gim 3 Kutno  - Kutno: (2) Gim 2 Kutno  0.0 2.0
 A.Weronika Bronikowska    - Justyna Mikołajczyk     209 285
 B.Zuzanna Staniszewska    - Julia Kowalska          252 443




Wyniki rundy 2 turnieju MP Gimnazja 2014

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Kutno: (2) Gim 2 Kutno  - Topola Król.: (1) Gim T 2.0 0.0
 A.Justyna Mikołajczyk     - Dominika Marciniak      277 206
 B.Julia Kowalska          - Konrad Bratosiewicz     321 242

 2.Milanówek: (2) Gim 1 Mi - Warszawa: Gim 15 Warsza 0.0 2.0
 A.Paweł Dierżyński        - Jakub Polnik            323 332
 B.Hubert Sikorski         - Piotr Patecki           273 282

 3.Warszawa: Gim 82 Warsza - Kutno: (1) Gim 2 Kutno  1.0 1.0
 A.Justyna Miłczak         - Błażej Wilanowski       206 298
 B.Paulina Gerasik         - Kamil Olejniczak        343 231

 4.Warszawa: (1) Gim 12 Wa - Krośniewice: (2) Gim ZS 2.0 0.0
 A.Mateusz Marciniewicz    - Piotr Marciniak         336 140
 B.Bernard Linke           - Aleksander Kruszyński   391 163

 5.Gostynin: (1) Gim 2 Gos - Warszawa: Gim 112 Warsz 0.0 2.0
 A.Sebastian Węglewski     - Juliusz Czuprynika      223 522
 B.Joanna Matuszewska      - Aleksandra Brzeska      209 415

 6.Milanówek: (1) Gim 1 Mi - Warszawa: (1) Gim 99 Wa 2.0 0.0
 A.Konrad Pajączek         - Michał Borowski         315 151
 B.Rafał Błaszkiewicz      - Michał Zylm             596 135

 7.Gostynin: (2) Gim 2 Gos - Smólnik: (2) Gim Smólni 1.0 1.0
 A.Jakub Klat              - Sebastian Falkowski     193 263
 B.Paweł Dryńkowski        - Bartłomiej Ruczewski    363 237

 8.Topola Król.: (2) Gim T - Warszawa: Gim 9 Warzawa 0.0 2.0
 A.Bartosz Paluszkiewicz   - Krzysztof Dośla         213 286
 B.Dawid Olejniczak        - Patryk Łachoda          195 258

 9.Byszewo: (2) Gim Byszew - Smólnik: (1) Gim Smólni 2.0 0.0
 A.Lidia Dyśko             - Patryk Wisiński         218 204
 B.Bartosz Czerwiński      - Adam Lewandowski        262 183

10.Kutno: (2) Gim 3 Kutno  - Ostrów Wlkp.: Gim 4 Ost 2.0 0.0
 A.Weronika Bronikowska    - Natalia Rybczyńska      252 216
 B.Zuzanna Staniszewska    - Hanna Góźdź             293 274

11.Byszewo: (1) Gim Byszew - Kutno: (1) Gim 3 Kutno  1.0 1.0
 A.Julia Jóźwiak           - Mateusz Ryczkowski      175 251
 B.Wioletta Orzeł          - Filip Ogłoszka          226 217

12.Krośniewice: (1) Gim ZS - Warszawa: (2) Gim 99 Wa 1.0 1.0
 A.Aneta Wacławska         - Patryk Kosieradzki      197 271
 B.Jakub Paćkowski         - Jakub Filipkowski       202 150

13.Kutno: Gim 5 SOSW Kutno - PAUZA
 A.Michał Puchała          - PAUZA
 B.Jacek Marciniak         - PAUZA



Wyniki rundy 3 turnieju MP Gimnazja 2014

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Warszawa: (1) Gim 12 Wa - Kutno: (2) Gim 2 Kutno  1.0 1.0
 A.Mateusz Marciniewicz    - Justyna Mikołajczyk     329 325
 B.Bernard Linke           - Julia Kowalska          239 349

 2.Warszawa: Gim 15 Warsza - Warszawa: Gim 112 Warsz 0.0 2.0
 A.Jakub Polnik            - Juliusz Czuprynika      198 550
 B.Piotr Patecki           - Aleksandra Brzeska      259 327

 3.Milanówek: (1) Gim 1 Mi - Warszawa: Gim 82 Warsza 2.0 0.0
 A.Konrad Pajączek         - Justyna Miłczak         304 224
 B.Rafał Błaszkiewicz      - Paulina Gerasik         345 300

 4.Kutno: (1) Gim 2 Kutno  - Warszawa: Gim 9 Warzawa 2.0 0.0
 A.Błażej Wilanowski       - Krzysztof Dośla         335 173
 B.Kamil Olejniczak        - Patryk Łachoda          333 185

 5.Byszewo: (2) Gim Byszew - Milanówek: (2) Gim 1 Mi 0.0 2.0
 A.Lidia Dyśko             - Paweł Dierżyński        185 401
 B.Bartosz Czerwiński      - Hubert Sikorski         166 260

 6.Topola Król.: (1) Gim T - Gostynin: (2) Gim 2 Gos 1.0 1.0
 A.Dominika Marciniak      - Jakub Klat              226 257
 B.Konrad Bratosiewicz     - Paweł Dryńkowski        312 292

 7.Kutno: (2) Gim 3 Kutno  - Smólnik: (2) Gim Smólni 1.0 1.0
 A.Weronika Bronikowska    - Sebastian Falkowski     233 251
 B.Zuzanna Staniszewska    - Bartłomiej Ruczewski    309 228

 8.Krośniewice: (2) Gim ZS - Gostynin: (1) Gim 2 Gos 0.0 2.0
 A.Piotr Marciniak         - Sebastian Węglewski     174 263
 B.Aleksander Kruszyński   - Joanna Matuszewska      157 265

 9.Topola Król.: (2) Gim T - Warszawa: (1) Gim 99 Wa 0.0 2.0
 A.Bartosz Paluszkiewicz   - Michał Borowski         237 266
 B.Dawid Olejniczak        - Michał Zylm             204 312

10.Kutno: (1) Gim 3 Kutno  - Kutno: Gim 5 SOSW Kutno 2.0 0.0
 A.Mateusz Ryczkowski      - Michał Puchała          202 169
 B.Filip Ogłoszka          - Jacek Marciniak         122  55

11.Byszewo: (1) Gim Byszew - Krośniewice: (1) Gim ZS 2.0 0.0
 A.Julia Jóźwiak           - Aneta Wacławska         241 166
 B.Wioletta Orzeł          - Jakub Paćkowski         232 216

12.Warszawa: (2) Gim 99 Wa - Ostrów Wlkp.: Gim 4 Ost 1.0 1.0
 A.Patryk Kosieradzki      - Natalia Rybczyńska      260 224
 B.Jakub Filipkowski       - Hanna Góźdź             177 256

13.Smólnik: (1) Gim Smólni - PAUZA
 A.Patryk Wisiński         - PAUZA
 B.Adam Lewandowski        - PAUZA



Wyniki rundy 4 turnieju MP Gimnazja 2014

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Warszawa: Gim 112 Warsz - Kutno: (2) Gim 2 Kutno  2.0 0.0
 A.Juliusz Czupryniak      - Justyna Mikołajczyk     501 216
 B.Aleksandra Brzeska      - Julia Kowalska          432 290

 2.Milanówek: (1) Gim 1 Mi - Warszawa: (1) Gim 12 Wa 2.0 0.0
 A.Konrad Pajączek         - Mateusz Marciniewicz    298 297
 B.Rafał Błaszkiewicz      - Bernard Linke           436 201

 3.Kutno: (1) Gim 2 Kutno  - Milanówek: (2) Gim 1 Mi 0.0 2.0
 A.Błażej Wilanowski       - Paweł Dierżyński        237 348
 B.Kamil Olejniczak        - Hubert Sikorski         279 288

 4.Warszawa: Gim 15 Warsza - Gostynin: (1) Gim 2 Gos 2.0 0.0
 A.Jakub Polnik            - Sebastian Węglewski     241 219
 B.Piotr Patecki           - Joanna Matuszewska      309 227

 5.Warszawa: Gim 82 Warsza - Topola Król.: (1) Gim T 1.0 1.0
 A.Justyna Miłczak         - Dominika Marciniak      165 235
 B.Paulina Gerasik         - Konrad Bratosiewicz     301 280

 6.Gostynin: (2) Gim 2 Gos - Kutno: (2) Gim 3 Kutno  1.0 1.0
 A.Jakub Klat              - Weronika Bronikowska    141 263
 B.Paweł Dryńkowski        - Zuzanna Staniszewska    233 170

 7.Smólnik: (2) Gim Smólni - Warszawa: (1) Gim 99 Wa 0.0 2.0
 A.Sebastian Falkowski     - Michał Borowski         217 273
 B.Bartłomiej Ruczewski    - Michał Zylm             264 286

 8.Warszawa: Gim 9 Warzawa - Byszewo: (2) Gim Byszew 1.0 1.0
 A.Krzysztof Dośla         - Lidia Dyśko             236 269
 B.Patryk Łachoda          - Bartosz Czerwiński      303 242

 9.Byszewo: (1) Gim Byszew - Krośniewice: (2) Gim ZS 2.0 0.0
 A.Julia Jóźwiak           - Piotr Marciniak         228 211
 B.Wioletta Orzeł          - Aleksander Kruszyński   259 243

10.Kutno: (1) Gim 3 Kutno  - Warszawa: (2) Gim 99 Wa 2.0 0.0
 A.Mateusz Ryczkowski      - Patryk Kosieradzki      229 196
 B.Filip Ogłoszka          - Jakub Filipkowski       256 193

11.Smólnik: (1) Gim Smólni - Ostrów Wlkp.: Gim 4 Ost 1.0 1.0
 A.Patryk Wisiński         - Natalia Rybczyńska      257 218
 B.Adam Lewandowski        - Hanna Góźdź             201 306

12.Topola Król.: (2) Gim T - Kutno: Gim 5 SOSW Kutno 2.0 0.0
 A.Bartosz Paluszkiewicz   - Michał Puchała          237 137
 B.Dawid Olejniczak        - Jacek Marciniak         248  92

13.Krośniewice: (1) Gim ZS - PAUZA
 A.Aneta Wacławska         - PAUZA
 B.Jakub Paćkowski         - PAUZA



Wyniki rundy 5 turnieju MP Gimnazja 2014

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Warszawa: Gim 112 Warsz - Milanówek: (2) Gim 1 Mi 2.0 0.0
 A.Juliusz Czupryniak      - Paweł Dierżyński        491 292
 B.Aleksandra Brzeska      - Hubert Sikorski         366 272

 2.Milanówek: (1) Gim 1 Mi - Warszawa: Gim 15 Warsza 2.0 0.0
 A.Konrad Pajączek         - Jakub Polnik            430 204
 B.Rafał Błaszkiewicz      - Piotr Patecki           448 250

 3.Kutno: (2) Gim 2 Kutno  - Kutno: (1) Gim 2 Kutno  2.0 0.0
 A.Justyna Mikołajczyk     - Błażej Wilanowski       361 324
 B.Julia Kowalska          - Kamil Olejniczak        474 233

 4.Warszawa: (1) Gim 12 Wa - Warszawa: (1) Gim 99 Wa 1.0 1.0
 A.Mateusz Marciniewicz    - Michał Borowski         333 218
 B.Bernard Linke           - Michał Zylm             243 251

 5.Byszew: (1) Gim Byszew  - Warszawa: Gim 82 Warsza 0.0 2.0
 A.Julia Jóźwiak           - Justyna Miłczak         174 358
 B.Wioletta Orzeł          - Paulina Gerasik         204 291

 6.Kutno: (1) Gim 3 Kutno  - Topola Król.: (1) Gim T 1.0 1.0
 A.Mateusz Ryczkowski      - Dominika Marciniak      230 225
 B.Filip Ogłoszka          - Konrad Bratosiewicz     205 260

 7.Gostynin: (2) Gim 2 Gos - Warszawa: Gim 9 Warzawa 1.0 1.0
 A.Jakub Klat              - Krzysztof Dośla         234 296
 B.Paweł Dryńkowski        - Patryk Łachoda          329 130

 8.Kutno: (2) Gim 3 Kutno  - Byszew: (2) Gim Byszew  0.0 2.0
 A.Weronika Bronikowska    - Lidia Dyśko             223 244
 B.Zuzanna Staniszewska    - Bartosz Czerwiński      216 306

 9.Gostynin: (1) Gim 2 Gos - Smólnik: (2) Gim Smólni 0.0 2.0
 A.Sebastian Węglewski     - Sebastian Falkowski     241 247
 B.Joanna Matuszewska      - Bartłomiej Ruczewski    230 256

10.Topola Król.: (2) Gim T - Smólnik: (1) Gim Smólni 1.0 1.0
 A.Bartosz Paluszkiewicz   - Patryk Wisiński         257 249
 B.Dawid Olejniczak        - Adam Lewandowski        177 237

11.Ostrów Wlkp.: Gim 4 Ost - Krośniewice: (1) Gim ZS 2.0 0.0
 A.Natalia Rybczyńska      - Aneta Wacławska         239 198
 B.Hanna Góźdź             - Jakub Paćkowski         367 183

12.Krośniewice: (2) Gim ZS - Kutno: Gim 5 SOSW Kutno 2.0 0.0
 A.Piotr Marciniak         - Michał Puchała          184 143
 B.Aleksander Kruszyński   - Jacek Marciniak         195  89

13.Warszawa: (2) Gim 99 Wa - PAUZA
 A.Patryk Kosieradzki      - PAUZA
 B.Jakub Filipkowski       - PAUZA

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Wyniki rundy 1 turnieju MP Podstawowe 2014

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Ostrów Wlkp.: SP Ostrów - Radom: (2) SP 28 Radom  1.0 1.0
 A.Małgorzata Porczyńska   - Anna Jóźwiak            212 242
 B.Paulina Nowak-Maślińska - Tomasz Masiarz          233 224

 2.Milanówek: (1) ZSG 1 Mi - Kutno: SP 6 Kutno       0.5 1.5
 A.Jakub Pielak            - Zuzanna Kobus           144 144
 B.Franciszek Zawalski     - Kacper Stępień           89 125

 3.Milanówek: (2) ZSG 1 Mi - Mazowszany: SP Mazowsza 0.0 2.0
 A.Dymitr Wilk-Sokołowiski - Mikołaj Czajkowski      156 339
 B.Mateusz Król            - Mateusz Czajkowski      206 275

 4.Radom: (1) SP 28 Radom  - Kutno: SP 9 Kutno       2.0 0.0
 A.Karolina Majchrzak      - Mateusz Kowalski        355  81
 B.Kamila Majchrzak        - Kacper Litwiński        375  70

Wyniki rundy 2 turnieju MP Podstawowe 2014

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Radom: (1) SP 28 Radom  - Mazowszany: SP Mazowsza 1.0 1.0
 A.Karolina Majchrzak      - Mikołaj Czajkowski      223 280
 B.Kamila Majchrzak        - Mateusz Czajkowski      262 214

 2.Kutno: SP 6 Kutno       - Radom: (2) SP 28 Radom  0.0 2.0
 A.Zuzanna Kobus           - Anna Jóźwiak            157 223
 B.Kacper Stępień          - Tomasz Masiarz          184 278

 3.Ostrów Wlkp.: SP Ostrów - Milanówek: (1) ZSG 1 Mi 2.0 0.0
 A.Małgorzata Porczyńska   - Jakub Pielak            419  75
 B.Paulina Nowak-Maślińska - Franciszek Zawalski     291  79

 4.Milanówek: (2) ZSG 1 Mi - Kutno: SP 9 Kutno       1.0 1.0
 A.Dymitr Wilk-Sokołowiski - Mateusz Kowalski        221 138
 B.Mateusz Król            - Kacper Litwiński        233 305



Wyniki rundy 3 turnieju MP Podstawowe 2014

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Radom: (1) SP 28 Radom  - Ostrów Wlkp.: SP Ostrów 2.0 0.0
 A.Karolina Majchrzak      - Małgorzata Porczyńska   304 172
 B.Kamila Majchrzak        - Paulina Nowak-Maślińska 336 151

 2.Mazowszany: SP Mazowsza - Radom: (2) SP 28 Radom  2.0 0.0
 A.Mikołaj Czajkowski      - Anna Jóźwiak            397 126
 B.Mateusz Czajkowski      - Tomasz Masiarz          318 201

 3.Kutno: SP 6 Kutno       - Milanówek: (2) ZSG 1 Mi 2.0 0.0
 A.Zuzanna Kobus           - Dymitr Wilk-Sokołowiski 197 139
 B.Kacper Stępień          - Mateusz Król            300 184

 4.Kutno: SP 9 Kutno       - Milanówek: (1) ZSG 1 Mi 1.0 1.0
 A.Mateusz Kowalski        - Jakub Pielak            164 174
 B.Kacper Litwiński        - Franciszek Zawalski     367  66



Wyniki rundy 4 turnieju MP Podstawowe 2014

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Radom: (1) SP 28 Radom  - Kutno: SP 6 Kutno       2.0 0.0
 A.Karolina Majchrzak      - Zuzanna Kobus           321 127
 B.Kamila Majchrzak        - Kacper Stępień          306 219

 2.Mazowszany: SP Mazowsza - Ostrów Wlkp.: SP Ostrów 2.0 0.0
 A.Mikołaj Czajkowski      - Małgorzata Porczyńska   315 221
 B.Mateusz Czajkowski      - Paulina Nowak-Maślińska 252 219

 3.Radom: (2) SP 28 Radom  - Kutno: SP 9 Kutno       2.0 0.0
 A.Anna Jóźwiak            - Mateusz Kowalski        276 143
 B.Tomasz Masiarz          - Kacper Litwiński        332 134

 4.Milanówek: (1) ZSG 1 Mi - Milanówek: (2) ZSG 1 Mi 1.0 1.0
 A.Jakub Pielak            - Dymitr Wilk-Sokołowiski 144 124
 B.Franciszek Zawalski     - Mateusz Król            160 208



Wyniki rundy 5 turnieju MP Podstawowe 2014

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Radom: (1) SP 28 Radom  - Radom: (2) SP 28 Radom  2.0 0.0
 A.Karolina Majchrzak      - Anna Jóźwiak            257 197
 B.Kamila Majchrzak        - Tomasz Masiarz          285 233

 2.Mazowszany: SP Mazowsza - Milanówek: (1) ZSG 1 Mi 2.0 0.0
 A.Mikołaj Czajkowski      - Jakub Pielak            323 136
 B.Mateusz Czajkowski      - Franciszek Zawalski     341  71

 3.Kutno: SP 6 Kutno       - Kutno: SP 9 Kutno       1.0 1.0
 A.Zuzanna Kobus           - Mateusz Kowalski        220 221
 B.Kacper Stępień          - Kacper Litwiński        284 136

 4.Ostrów Wlkp.: SP Ostrów - Milanówek: (2) ZSG 1 Mi 2.0 0.0
 A.Małgorzata Porczyńska   - Dymitr Wilk-Sokołowiski 329  44
 B.Paulina Nowak-Maślińska - Mateusz Król            272 144

SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie