Legnica11
sierpnia
Legnica 11-12 sierpnia XVIII Puchar Polski
Wałcz17
sierpnia
Wałcz 17 sierpnia VIII Mistrzostwa Polski Nauczycieli
Wałcz18
sierpnia
Wałcz 18-19 sierpnia VIII Mistrzostwa Ziemi Wałeckiej "Wałeckie scrabblobranie"
Magdalena Kupczyńska Mistrzem Polski Nauczycieli w Scrabble17 sierpnia 2012 — VIII Mistrzostwa Polski NauczycieliInformacjeRelacjaWynikiHHRundyPrzebieg
galeria

VIII Mistrzostwa Polski NauczycieliWałcz, 17 sierpnia 2012
turniej nierankingowy

Konkurs Relacja z turnieju


Magdalena Kupczyńska Mistrzem Polski Nauczycieli w ScrabbleW Wałczu po raz ósmy gościliśmy najlepszych nauczycieli grających w Scrabble z całej Polski. Jak co roku gospodarzem Mistrzostw Polski Nauczycieli było Gimnazjum Nr 2 na czele z pomysłodawczynią mistrzostw, Jolantą Chłopińską.

Siedem rund, siedem szans na wygraną każdego z zawodników. Jednak już w połowie turnieju zauważyć można było doskonałą formę Magdaleny Kupczyńskiej, która to od trzeciej rundy nie opuściła już najwyższej pozycji w tabeli turniejowej. W zdobyciu tytułu Mistrza Polski wśród nauczycieli nie przeszkodziła jej nawet przegrana w 7 rundzie z Marcinem Białkowskim. Marcin zakończył turniej na drugim miejscu. Trzeci na podium stanął Walenty Siemaszko. Mistrzowie otrzymali pamiątkowe medale i nagrody, które wręczone zostały podczas zakończenia trzydniowych zmagań scrabblowych w Wałczu.

Pod względem sportowym mistrzostwa przebiegły na bardzo wysokim poziomie. Pokaźna średnia punktów na partię (414) nowej mistrzyni to wyznacznik pułapu na jakim wypada grać, aby rywalizować o tytuł mistrzowski.

Zachęcamy również do uczestnictwa w przyszłorocznym turnieju innych nauczycieli grających w Scrabble. Wałcz zawsze gościnnie, z otwartymi ramionami, przyjmie każdego nowego pretendenta do tytułu mistrza. Do zobaczenia w 2013 roku na IX Mistrzostwach Polski Nauczycieli w Scrabble.
relacja: Sławomir Zabawa
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
VII Mistrzostwa Polski Nauczycieli w Scrabble
VI Mistrzostwa Polski Nauczycieli
V Mistrzostwa Polski Nauczycieli


Rodzaj turniejunierankingowy, zamknięty dla czynnych i emerytowanych nauczycieli (wg obowiązujących przepisów KN i Ustawy o systemie oświaty)
Sposób rozgrywaniasystem: połówkowy (rundy 1-6), duńczyk (runda 7)
Miejsce rozgrywekHala widowiskowo-sportowa Gimnazjum nr 2 w Wałczu, ul. M. Konopnickiej 2
Obrońca tytułuPiotr Broda
SędziaSławomir Zabawa
HarmonogramPiątek, 17 sierpnia
10:30 – początek zapisów
11:00-19:00 – rozgrywki
15:00-16:00 – przerwa obiadowa
ok. 19:00 – zakończenie turnieju i kolacja

Impreza integracyjna dla uczestników turnieju

Wręczenie nagród przy okazji zakończenia VIII Turnieju Wałeckie Scrabblobranie
Wpisowe20 zł (19 zł + 1 zł na cele statutowe PFS) za dzień
członkowie PFS z aktualnie opłaconymi składkami — 12,5 zł za dzień
debiutanci — bez opłat
DojazdHala widowiskowo-sportowa Gimnazjum nr 2 w Wałczu, ul. M.Konopnickiej 2 znajduje się blisko centrum Wałcza.
Dla zainteresowanych pomoc z dojazdem uzyskać można pod nr telefonu 502563852.
Wyżywieniena miejscu – śniadanie, obiad i kolacja (całość za około 30 zł)
napoje i przekąski non stop podczas turnieju gratis!
Noclegihttp://www.urokipojezierza.pl/cit_baza/
Dla nauczycieli możliwość noclegów w szkole od czwartku 16.08 do poniedziałku 20.08.2012 r.
NagrodyNagrody pieniężne i puchary za I, II i III miejsce
Nagrody niespodzianki dla uczestników
Organizatorzy- Gimnazjum nr 2 w Wałczu
- ZNP Oddział Wałcz


Wyniki turnieju VIII Mistrzostwa Polski Nauczycieli

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Magdalena       Kupczyńska           Szczecin               121.71      6.0     2898     1040      576
  2 Marcin          Białkowski           Piła                   100.00      6.0     2693     1083      313
  3 Walenty         Siemaszko            Lipiany                116.73      5.0     2608     1018       92
  4 Mariusz         Orzeł                Nowe Miasto Lubawskie  122.80      4.0     2765      893       82
  5 Jolanta         Chłopińska           Wałcz                  127.33      4.0     2698      846      160
  6 Małgorzata      Deszczyńska          Warszawa               121.40      4.0     2607      844      179
  7 Agnieszka       Kozak                Gdynia                 106.76      4.0     2438      947     -179
  8 Piotr           Broda                Sandomierz             129.15      3.0     2693      753       73
  9 Maciej          Śliwa                Zabrze                 115.22      3.0     2623      750      349
 10 Anna            Niedzielko           Szczecin               109.06      3.0     2497      745      199
 11 Sławomir        Wolski               Wrocław                110.21      3.0     2472      796     -309
 12 Piotr           Pietuchowski         Białystok              143.88      2.0     2761      621      256
 13 Marcin          Resler               Września               118.35      2.0     2418      663     -104
 14 Marcin          Kołodziejski         Brodnica               100.00      0.0     1454      495    -1687
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju VIII Mistrzostwa Polski Nauczycieli



	Piotr Pietuchowski 143.88 Białystok                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Walenty        Siemaszko             116.73 -  365: 427   67
    2     5 Małgorzata     Deszczyńska           121.40 -  414: 429   71
    3     6 Agnieszka      Kozak                 106.76 -  399: 411   57
    4     7 Marcin         Kołodziejski          100.00 +  522: 155  150
    5     5 Sławomir       Wolski                110.21 +  384: 321  160
    6     4 Anna           Niedzielko            109.06 -  323: 403   59
    7     5 Agnieszka      Kozak                 106.76 -  354: 359   57
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     621  /  7  88.71




	Piotr Broda 129.15 Sandomierz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Maciej         Śliwa                 115.22 +  393: 326  165
    2     3 Walenty        Siemaszko             116.73 -  365: 406   67
    3     4 Marcin         Resler                118.35 +  397: 369  168
    4     2 Mariusz        Orzeł                 122.80 -  324: 431   73
    5     4 Agnieszka      Kozak                 106.76 -  351: 369   57
    6     6 Marcin         Kołodziejski          100.00 +  491: 254  150
    7     3 Mariusz        Orzeł                 122.80 -  372: 465   73
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     753  /  7 107.57




	Jolanta Chłopińska 127.33 Wałcz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Sławomir       Wolski                110.21 +  403: 338  160
    2     2 Mariusz        Orzeł                 122.80 +  404: 349  173
    3     1 Walenty        Siemaszko             116.73 +  397: 353  167
    4     1 Magdalena      Kupczyńska            121.71 -  342: 421   72
    5     3 Marcin         Białkowski            100.00 -  402: 413   50
    6     3 Agnieszka      Kozak                 106.76 +  398: 308  157
    7     2 Walenty        Siemaszko             116.73 -  352: 356   67
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     846  /  7 120.86




	Mariusz Orzeł 122.80 Nowe Miasto Lubawskie       

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Anna           Niedzielko            109.06 +  431: 374  159
    2     2 Jolanta        Chłopińska            127.33 -  349: 404   77
    3     5 Sławomir       Wolski                110.21 +  451: 324  160
    4     2 Piotr          Broda                 129.15 +  431: 324  179
    5     2 Walenty        Siemaszko             116.73 -  321: 350   67
    6     1 Magdalena      Kupczyńska            121.71 -  317: 535   72
    7     3 Piotr          Broda                 129.15 +  465: 372  179
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     893  /  7 127.57




	Magdalena Kupczyńska 121.71 Szczecin               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Agnieszka      Kozak                 106.76 +  407: 270  157
    2     1 Marcin         Resler                118.35 +  411: 303  168
    3     2 Marcin         Białkowski            100.00 +  439: 309  150
    4     1 Jolanta        Chłopińska            127.33 +  421: 342  177
    5     1 Maciej         Śliwa                 115.22 +  366: 312  165
    6     1 Mariusz        Orzeł                 122.80 +  535: 317  173
    7     1 Marcin         Białkowski            100.00 -  319: 469   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1040  /  7 148.57




	Małgorzata Deszczyńska 121.40 Warszawa          

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Marcin         Białkowski            100.00 -  305: 414   50
    2     5 Piotr          Pietuchowski          143.88 +  429: 414  194
    3     3 Maciej         Śliwa                 115.22 -  341: 380   65
    4     6 Agnieszka      Kozak                 106.76 -  323: 363   57
    5     7 Marcin         Kołodziejski          100.00 +  379: 205  150
    6     5 Marcin         Resler                118.35 +  368: 297  168
    7     4 Sławomir       Wolski                110.21 +  462: 355  160
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     844  /  7 120.57




	Marcin Resler 118.35 Września                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Marcin         Kołodziejski          100.00 +  480: 212  150
    2     1 Magdalena      Kupczyńska            121.71 -  303: 411   72
    3     4 Piotr          Broda                 129.15 -  369: 397   79
    4     4 Walenty        Siemaszko             116.73 -  325: 419   67
    5     6 Anna           Niedzielko            109.06 +  365: 294  159
    6     5 Małgorzata     Deszczyńska           121.40 -  297: 368   71
    7     6 Maciej         Śliwa                 115.22 -  279: 421   65
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     663  /  7  94.71




	Walenty Siemaszko 116.73 Lipiany                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Piotr          Pietuchowski          143.88 +  427: 365  194
    2     3 Piotr          Broda                 129.15 +  406: 365  179
    3     1 Jolanta        Chłopińska            127.33 -  353: 397   77
    4     4 Marcin         Resler                118.35 +  419: 325  168
    5     2 Mariusz        Orzeł                 122.80 +  350: 321  173
    6     2 Marcin         Białkowski            100.00 -  297: 391   50
    7     2 Jolanta        Chłopińska            127.33 +  356: 352  177
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1018  /  7 145.43




	Maciej Śliwa 115.22 Zabrze                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Piotr          Broda                 129.15 -  326: 393   79
    2     7 Marcin         Kołodziejski          100.00 +  507: 160  150
    3     3 Małgorzata     Deszczyńska           121.40 +  380: 341  171
    4     3 Marcin         Białkowski            100.00 -  299: 345   50
    5     1 Magdalena      Kupczyńska            121.71 -  312: 366   72
    6     7 Sławomir       Wolski                110.21 -  378: 390   60
    7     6 Marcin         Resler                118.35 +  421: 279  168
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     750  /  7 107.14




	Sławomir Wolski 110.21 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Jolanta        Chłopińska            127.33 -  338: 403   77
    2     6 Agnieszka      Kozak                 106.76 +  385: 358  157
    3     5 Mariusz        Orzeł                 122.80 -  324: 451   73
    4     5 Anna           Niedzielko            109.06 +  359: 345  159
    5     5 Piotr          Pietuchowski          143.88 -  321: 384   94
    6     7 Maciej         Śliwa                 115.22 +  390: 378  165
    7     4 Małgorzata     Deszczyńska           121.40 -  355: 462   71
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     796  /  7 113.71




	Anna Niedzielko 109.06 Szczecin

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Mariusz        Orzeł                 122.80 -  374: 431   73
    2     4 Marcin         Białkowski            100.00 -  319: 352   50
    3     7 Marcin         Kołodziejski          100.00 +  402: 226  150
    4     5 Sławomir       Wolski                110.21 -  345: 359   60
    5     6 Marcin         Resler                118.35 -  294: 365   68
    6     4 Piotr          Pietuchowski          143.88 +  403: 323  194
    7     7 Marcin         Kołodziejski          100.00 +  360: 242  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     745  /  7 106.43




	Agnieszka Kozak 106.76 Gdynia                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Magdalena      Kupczyńska            121.71 -  270: 407   72
    2     6 Sławomir       Wolski                110.21 -  358: 385   60
    3     6 Piotr          Pietuchowski          143.88 +  411: 399  194
    4     6 Małgorzata     Deszczyńska           121.40 +  363: 323  171
    5     4 Piotr          Broda                 129.15 +  369: 351  179
    6     3 Jolanta        Chłopińska            127.33 -  308: 398   77
    7     5 Piotr          Pietuchowski          143.88 +  359: 354  194
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     947  /  7 135.29




	Marcin Białkowski 100.00 Piła                     

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Małgorzata     Deszczyńska           121.40 +  414: 305  171
    2     4 Anna           Niedzielko            109.06 +  352: 319  159
    3     2 Magdalena      Kupczyńska            121.71 -  309: 439   72
    4     3 Maciej         Śliwa                 115.22 +  345: 299  165
    5     3 Jolanta        Chłopińska            127.33 +  413: 402  177
    6     2 Walenty        Siemaszko             116.73 +  391: 297  167
    7     1 Magdalena      Kupczyńska            121.71 +  469: 319  172
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1083  /  7 154.71




	Marcin Kołodziejski 100.00 Brodnica

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Marcin         Resler                118.35 -  212: 480   68
    2     7 Maciej         Śliwa                 115.22 -  160: 507   65
    3     7 Anna           Niedzielko            109.06 -  226: 402   59
    4     7 Piotr          Pietuchowski          143.88 -  155: 522   94
    5     7 Małgorzata     Deszczyńska           121.40 -  205: 379   71
    6     6 Piotr          Broda                 129.15 -  254: 491   79
    7     7 Anna           Niedzielko            109.06 -  242: 360   59
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     495  /  7  70.71


Wyniki poszczególnych rund turnieju VIII Mistrzostwa Polski Nauczycieli



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Piotr          Pietuchowski         - Walenty        Siemaszko             365: 427
   2 Maciej         Śliwa                - Piotr          Broda                 326: 393
   3 Jolanta        Chłopińska           - Sławomir       Wolski                403: 338
   4 Anna           Niedzielko           - Mariusz        Orzeł                 374: 431
   5 Magdalena      Kupczyńska           - Agnieszka      Kozak                 407: 270
   6 Marcin         Białkowski           - Małgorzata     Deszczyńska           414: 305
   7 Marcin         Resler               - Marcin         Kołodziejski          480: 212


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Magdalena      Kupczyńska           - Marcin         Resler                411: 303
   2 Mariusz        Orzeł                - Jolanta        Chłopińska            349: 404
   3 Walenty        Siemaszko            - Piotr          Broda                 406: 365
   4 Marcin         Białkowski           - Anna           Niedzielko            352: 319
   5 Małgorzata     Deszczyńska          - Piotr          Pietuchowski          429: 414
   6 Sławomir       Wolski               - Agnieszka      Kozak                 385: 358
   7 Marcin         Kołodziejski         - Maciej         Śliwa                 160: 507


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Jolanta        Chłopińska           - Walenty        Siemaszko             397: 353
   2 Magdalena      Kupczyńska           - Marcin         Białkowski            439: 309
   3 Maciej         Śliwa                - Małgorzata     Deszczyńska           380: 341
   4 Piotr          Broda                - Marcin         Resler                397: 369
   5 Mariusz        Orzeł                - Sławomir       Wolski                451: 324
   6 Agnieszka      Kozak                - Piotr          Pietuchowski          411: 399
   7 Anna           Niedzielko           - Marcin         Kołodziejski          402: 226


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Jolanta        Chłopińska           - Magdalena      Kupczyńska            342: 421
   2 Piotr          Broda                - Mariusz        Orzeł                 324: 431
   3 Marcin         Białkowski           - Maciej         Śliwa                 345: 299
   4 Walenty        Siemaszko            - Marcin         Resler                419: 325
   5 Sławomir       Wolski               - Anna           Niedzielko            359: 345
   6 Małgorzata     Deszczyńska          - Agnieszka      Kozak                 323: 363
   7 Piotr          Pietuchowski         - Marcin         Kołodziejski          522: 155


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Maciej         Śliwa                - Magdalena      Kupczyńska            312: 366
   2 Walenty        Siemaszko            - Mariusz        Orzeł                 350: 321
   3 Marcin         Białkowski           - Jolanta        Chłopińska            413: 402
   4 Agnieszka      Kozak                - Piotr          Broda                 369: 351
   5 Sławomir       Wolski               - Piotr          Pietuchowski          321: 384
   6 Marcin         Resler               - Anna           Niedzielko            365: 294
   7 Marcin         Kołodziejski         - Małgorzata     Deszczyńska           205: 379


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Mariusz        Orzeł                - Magdalena      Kupczyńska            317: 535
   2 Walenty        Siemaszko            - Marcin         Białkowski            297: 391
   3 Agnieszka      Kozak                - Jolanta        Chłopińska            308: 398
   4 Anna           Niedzielko           - Piotr          Pietuchowski          403: 323
   5 Małgorzata     Deszczyńska          - Marcin         Resler                368: 297
   6 Piotr          Broda                - Marcin         Kołodziejski          491: 254
   7 Maciej         Śliwa                - Sławomir       Wolski                378: 390


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Magdalena      Kupczyńska           - Marcin         Białkowski            319: 469
   2 Jolanta        Chłopińska           - Walenty        Siemaszko             352: 356
   3 Mariusz        Orzeł                - Piotr          Broda                 465: 372
   4 Sławomir       Wolski               - Małgorzata     Deszczyńska           355: 462
   5 Piotr          Pietuchowski         - Agnieszka      Kozak                 354: 359
   6 Marcin         Resler               - Maciej         Śliwa                 279: 421
   7 Marcin         Kołodziejski         - Anna           Niedzielko            242: 360
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie