Piastów 1
maja
Piastów 1 maja XIV Mistrzostwa Piastowa
Kutno14
maja
Kutno 14 maja VIII Mistrzostwa Polski Gimnazjów
Rumia15
maja
Rumia 15-16 maja IX Mistrzostwa Wybrzeża
A w OSPS dalej nie ma słowa graczka...14 maja 2010 — VIII Mistrzostwa Polski GimnazjówInformacjeRelacjaWynikiRundy
galeria

VIII Mistrzostwa Polski GimnazjówKutno, 14 maja 2010
turniej nierankingowy

Konkurs Relacja z turnieju


A w OSPS dalej nie ma słowa graczka...W piątek 14 maja osiemnaście zespołów rywalizowało w Gimnazjum nr 2 w Kutnie o tytuł Mistrza Polski Gimnazjów. Zawody te, jak co roku, polegały na rywalizacji dwuosobowych drużyn, w których gracze i graczki toczą niezależne od siebie partie w sześciorundowym turnieju. Tegoroczne zawody przebiegały w sposób wyjątkowo zacięty – pragnące drukować dyplomy organizatorki Renata Chodorowska i Małgorzata Sieradzon do ostatnich ruchów na czterech pierwszych stołach musiały wstrzymywać się z umieszczaniem imion i nazwisk przy zdobytym tytule.
Ostatecznie zwycięstwo Natalii Połomskiej i Pauli Szałaty z Gimnazjum nr 4 z Ostrowa Wielkopolskiego nad Mają Czub i Patrycją Dyrdą z Gimnazjum 112 w Warszawie dało tej pierwszej parze upragniony tytuł. Pokonane warszawianki musiały się zadowolić trzecim miejscem. W nieoficjalnej klasyfikacji indywidualnej z kompletem wygranych zakończyła zawody zawodniczka z Kutna Justyna Milka.
Wyraźnie wzrosła średnia zdobywanych punktów, zdarzały się partie z wynikami godnymi turniejów seniorskich (rekordzistka Iza Klarzak rozbiła koleżankę z Krośniewic stosunkiem 521 do 387 pkt.).
Nie wiem, czy czujni czytelnicy i czytelniczki zauważyli i zauważyły, że jak do tej pory można by po lekturze sprawozdania zaryzykować twierdzenie, że brały w turnieju udział (czy też organizowały go) same dziewczęta. Ale to nieprawda – wszystkie te sukcesy odniosły uczennice stanowiąc 1/3 spośród grających osób. Natomiast najwyżej sklasyfikowani chłopcy, Krzysztof Lelonek i Arkadiusz Janota z Gimnazjum nr 4 z Zabrza, rozdzielili triumfujące koleżanki, zostając wicemistrzami kraju.
Po raz pierwszy na szkolnych zawodach pojawili się uczniowie i uczennice ze szkoły dla słabo słyszących – Gimnazjum nr 5 w Kutnie – ciężko było im stawiać pierwsze scrabblowe kroki, ale obiecali, że za rok co najmniej podwoją uzyskane wyniki.
Po występach artystycznych i przemowach licznie zgromadzonych i bardzo przychylnych grze w scrabble przedstawicieli władz samorządowych nastąpiło oczekiwane rozdanie wielu fajnych nagród. Potem jeszcze zdjęcia i rozjechaliśmy się do domów.
relacja: Maciej Śliwa
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
VII Mistrzostwa Polski Gimnazjów w Scrabble Kutno 2009
VI Mistrzostwa Polski Gimnazjów Kutno
V Mistrzostwa Polski Gimnazjów Kutno'2007


Rodzaj turniejuzamknięty (drużyny reprezentujące gimnazjum w składzie 2 uczniów)
Sposób rozgrywania- liczba rund: 6
- system: połówkowy (rundy 1-5), duńczyk (runda 6)
Miejsce rozgrywekGimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie
Obrońca tytułuGimnazjum nr 49 we Wrocławiu
SędziaMaciej Śliwa
Strona www turniejuwww.gim2kutno.neostrada.pl
HarmonogramPiątek, 14 maja (6 rund)
8:00-9:00 — rejestracja uczestników
9:00-9:30 — inauguracja turnieju
16:00-17:00 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju
Wpisowe25 zł od szkoły

Wpłaty prosimy dokonywać na nr konta: 88 1020 3440 0000 7602 0013 6184
Rada Rodziców przy Gimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie ul. Staszica 6 z dopiskiem: Scrabble 2010
Dojazdmapka na stronie
Wyżywienienieodpłatnie: kawa, herbata, napoje, ciepły posiłek obiadowy
Noclegiinformacja na stronie internetowej turnieju
Nagrodytytułu Mistrza Polski Gimnazjów w Scrabble
trofea sportowe dla zwycięskich drużyn
nagroda dla najlepszego zawodnika w klasyfikacji indywidualnej
dyplomy, drobne upominki
OrganizatorzyMałgorzata Sieradzon malsier@interia.pl
Renata Chodorowska renchod@interia.pl
SponsorzyHonorowy Patronat Prezydenta Miasta Kutno


Wyniki końcowe turnieju VIIIMPG

MIEJSCE                                             DP    MP   
---------------------------------------------------------------
  1.Gim 4 Ostrów Wielkopolski      Ostrów Wielkop 10.0  4174
  2.(A) Gim 4 Zabrze               Zabrze          8.0  4098
  3.Gim 112 W-wa                   Warszawa        8.0  3918
  4.(A) Gim 2 Kutno                Kutno           8.0  3582
  5.(A) Gim Rybno                  Rybno           7.0  3820
  6.(B) Gim 2 Kutno                Kutno           7.0  3018
  7.(B) Zesp Szk Alt Kłodzko       Kłodzko         6.0  3926
  8.(B) Gim Rybno                  Rybno           6.0  3675
  9.(B) Gim Krośniewice            Krośniewice     6.0  3379
 10.(B) Gim 3 Kutno                Kutno           6.0  3323
 11.(B) Gim 4 Zabrze               Zabrze          6.0  3026
 12.(A) Gim 3 Kutno                Kutno           6.0  2779
 13.Gim 1 Kutno                    Kutno           6.0  2426
 14.(B) Gim 38 Łódź                Łódź            6.0  2260
 15.(A) Gim Krośniewice            Krośniewice     4.0  2828
 16.(A) Gim 38 Łódź                Łódź            4.0  2648
 17.(A) Gim 5 Kutno                Kutno           2.0  1404
 18.(B) Gim 5 Kutno                Kutno           2.0  1272
Wyniki rundy 1 turnieju VIIIMPG

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Krośniewice: (A) Gim Kr - Rybno: (A) Gim Rybno    0.0 2.0
 A.Joanna Stokfisz         - Bartłomiej Pawlak       192 403
 B.Artur Rytczak           - Bartosz Tabara          150 319

 2.Krośniewice: (B) Gim Kr - Rybno: (B) Gim Rybno    1.0 1.0
 A.Izabela Klarzak         - Paweł Kubiak            336 273
 B.Agnieszka Klarzak       - Łukasz Żakowski         202 403

 3.Warszawa: Gim 112 W-wa  - Kutno: Gim 1 Kutno      2.0 0.0
 A.Maja Czub               - Piotr Barczak           326 148
 B.Patrycja Dyrda          - Adam Gałązkiewicz       370 101

 4.Łódź: (A) Gim 38 Łódź   - Ostrów Wielkopolski: Gi 0.0 2.0
 A.Konrad Solarski         - Natalia Połomska        145 459
 B.Kamil Pfeffer           - Paula Szałata           160 327

 5.Łódź: (B) Gim 38 Łódź   - Kutno: (A) Gim 5 Kutno  2.0 0.0
 A.Aleksandra Filipiak     - Mateusz Jabłoński       227 106
 B.Bartłomiej Szulc        - Justyna Węgorzewska     109  76

 6.Zabrze: (A) Gim 4 Zabrz - Kutno: (B) Gim 5 Kutno  2.0 0.0
 A.Krzysztof Lelonek       - Adrian Mroziewicz       345 104
 B.Arkadiusz Janota        - Wioletta Marczak        502  43

 7.Zabrze: (B) Gim 4 Zabrz - Kłodzko: (B) Zesp Szk A 0.0 2.0
 A.Artur Dachowski         - Paweł Mazurek           211 437
 B.Krzysztof Pęcak         - Jakub Idzik             188 318

 8.Kutno: (A) Gim 3 Kutno  - Kutno: (A) Gim 2 Kutno  1.0 1.0
 A.Paula Twardowska        - Wojciech Stawicki       173 324
 B.Michał Kawiński         - Hubert Smoliński        284 259

 9.Kutno: (B) Gim 3 Kutno  - Kutno: (B) Gim 2 Kutno  1.0 1.0
 A.Katarzyna Lewandowska   - Martyna Bloch           246 249
 B.Justyna Milka           - Marcin Pawlak           320 207



Wyniki rundy 2 turnieju VIIIMPG

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Zabrze: (A) Gim 4 Zabrz - Ostrów Wielkopolski: Gi 0.0 2.0
 A.Krzysztof Lelonek       - Natalia Połomska        300 324
 B.Arkadiusz Janota        - Paula Szałata           271 305

 2.Kłodzko: (B) Zesp Szk A - Rybno: (A) Gim Rybno    0.0 2.0
 A.Paweł Mazurek           - Bartłomiej Pawlak       293 409
 B.Jakub Idzik             - Bartosz Tabara          219 270

 3.Warszawa: Gim 112 W-wa  - Łódź: (B) Gim 38 Łódź   2.0 0.0
 A.Maja Czub               - Aleksandra Filipiak     461 203
 B.Patrycja Dyrda          - Bartłomiej Szulc        350 111

 4.Rybno: (B) Gim Rybno    - Kutno: (A) Gim 2 Kutno  0.0 2.0
 A.Paweł Kubiak            - Wojciech Stawicki       275 340
 B.Łukasz Żakowski         - Hubert Smoliński        280 283

 5.Kutno: (B) Gim 3 Kutno  - Krośniewice: (B) Gim Kr 1.0 1.0
 A.Katarzyna Lewandowska   - Izabela Klarzak         201 366
 B.Justyna Milka           - Agnieszka Klarzak       383 192

 6.Kutno: (A) Gim 3 Kutno  - Kutno: (B) Gim 2 Kutno  0.0 2.0
 A.Paula Twardowska        - Martyna Bloch           241 279
 B.Michał Kawiński         - Marcin Pawlak           272 292

 7.Zabrze: (B) Gim 4 Zabrz - Krośniewice: (A) Gim Kr 2.0 0.0
 A.Artur Dachowski         - Joanna Stokfisz         398 187
 B.Krzysztof Pęcak         - Artur Rytczak           262 176

 8.Łódź: (A) Gim 38 Łódź   - Kutno: Gim 1 Kutno      0.0 2.0
 A.Konrad Solarski         - Piotr Barczak           197 207
 B.Kamil Pfeffer           - Adam Gałązkiewicz       175 221

 9.Kutno: (A) Gim 5 Kutno  - Kutno: (B) Gim 5 Kutno  1.0 1.0
 A.Mateusz Jabłoński       - Adrian Mroziewicz        43 104
 B.Justyna Węgorzewska     - Wioletta Marczak        151  76



Wyniki rundy 3 turnieju VIIIMPG

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Warszawa: Gim 112 W-wa  - Ostrów Wielkopolski: Gi 2.0 0.0
 A.Maja Czub               - Natalia Połomska        376 350
 B.Patrycja Dyrda          - Paula Szałata           314 290

 2.Rybno: (A) Gim Rybno    - Kutno: (A) Gim 2 Kutno  0.0 2.0
 A.Bartłomiej Pawlak       - Wojciech Stawicki       318 322
 B.Bartosz Tabara          - Hubert Smoliński        232 267

 3.Kutno: (B) Gim 2 Kutno  - Zabrze: (A) Gim 4 Zabrz 0.0 2.0
 A.Martyna Bloch           - Krzysztof Lelonek       225 358
 B.Marcin Pawlak           - Arkadiusz Janota        220 331

 4.Kłodzko: (B) Zesp Szk A - Kutno: (B) Gim 3 Kutno  1.0 1.0
 A.Paweł Mazurek           - Katarzyna Lewandowska   444 224
 B.Jakub Idzik             - Justyna Milka           191 326

 5.Krośniewice: (B) Gim Kr - Zabrze: (B) Gim 4 Zabrz 2.0 0.0
 A.Izabela Klarzak         - Artur Dachowski         322 232
 B.Agnieszka Klarzak       - Krzysztof Pęcak         258 196

 6.Kutno: Gim 1 Kutno      - Łódź: (B) Gim 38 Łódź   1.0 1.0
 A.Piotr Barczak           - Aleksandra Filipiak     203 224
 B.Adam Gałązkiewicz       - Bartłomiej Szulc        236 193

 7.Rybno: (B) Gim Rybno    - Kutno: (A) Gim 3 Kutno  2.0 0.0
 A.Paweł Kubiak            - Paula Twardowska        288 196
 B.Łukasz Żakowski         - Michał Kawiński         335 190

 8.Kutno: (A) Gim 5 Kutno  - Krośniewice: (A) Gim Kr 0.0 2.0
 A.Mateusz Jabłoński       - Joanna Stokfisz         109 469
 B.Justyna Węgorzewska     - Artur Rytczak           105 178

 9.Kutno: (B) Gim 5 Kutno  - Łódź: (A) Gim 38 Łódź   0.0 2.0
 A.Adrian Mroziewicz       - Konrad Solarski         134 375
 B.Wioletta Marczak        - Kamil Pfeffer            73 321



Wyniki rundy 4 turnieju VIIIMPG

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Warszawa: Gim 112 W-wa  - Kutno: (A) Gim 2 Kutno  1.0 1.0
 A.Maja Czub               - Wojciech Stawicki       256 324
 B.Patrycja Dyrda          - Hubert Smoliński        321 269

 2.Zabrze: (A) Gim 4 Zabrz - Rybno: (A) Gim Rybno    0.0 2.0
 A.Krzysztof Lelonek       - Bartłomiej Pawlak       284 317
 B.Arkadiusz Janota        - Bartosz Tabara          308 315

 3.Ostrów Wielkopolski: Gi - Krośniewice: (B) Gim Kr 2.0 0.0
 A.Natalia Połomska        - Izabela Klarzak         354 236
 B.Paula Szałata           - Agnieszka Klarzak       368 178

 4.Kłodzko: (B) Zesp Szk A - Rybno: (B) Gim Rybno    1.0 1.0
 A.Paweł Mazurek           - Paweł Kubiak            318 341
 B.Jakub Idzik             - Łukasz Żakowski         279 235

 5.Kutno: (B) Gim 3 Kutno  - Kutno: Gim 1 Kutno      1.0 1.0
 A.Katarzyna Lewandowska   - Piotr Barczak           184 206
 B.Justyna Milka           - Adam Gałązkiewicz       331 200

 6.Kutno: (B) Gim 2 Kutno  - Łódź: (B) Gim 38 Łódź   2.0 0.0
 A.Martyna Bloch           - Aleksandra Filipiak     276 194
 B.Marcin Pawlak           - Bartłomiej Szulc        319 144

 7.Zabrze: (B) Gim 4 Zabrz - Łódź: (A) Gim 38 Łódź   2.0 0.0
 A.Artur Dachowski         - Konrad Solarski         283 279
 B.Krzysztof Pęcak         - Kamil Pfeffer           259 178

 8.Krośniewice: (A) Gim Kr - Kutno: (B) Gim 5 Kutno  2.0 0.0
 A.Joanna Stokfisz         - Adrian Mroziewicz       328 106
 B.Artur Rytczak           - Wioletta Marczak        251  53

 9.Kutno: (A) Gim 3 Kutno  - Kutno: (A) Gim 5 Kutno  2.0 0.0
 A.Paula Twardowska        - Mateusz Jabłoński       226 197
 B.Michał Kawiński         - Justyna Węgorzewska     272 153



Wyniki rundy 5 turnieju VIIIMPG

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Rybno: (A) Gim Rybno    - Warszawa: Gim 112 W-wa  1.0 1.0
 A.Bartłomiej Pawlak       - Maja Czub               339 273
 B.Bartosz Tabara          - Patrycja Dyrda          248 335

 2.Kutno: (A) Gim 2 Kutno  - Ostrów Wielkopolski: Gi 0.0 2.0
 A.Wojciech Stawicki       - Natalia Połomska        246 348
 B.Hubert Smoliński        - Paula Szałata           245 329

 3.Kłodzko: (B) Zesp Szk A - Kutno: (B) Gim 2 Kutno  1.0 1.0
 A.Paweł Mazurek           - Martyna Bloch           486 191
 B.Jakub Idzik             - Marcin Pawlak           267 276

 4.Rybno: (B) Gim Rybno    - Zabrze: (A) Gim 4 Zabrz 0.0 2.0
 A.Paweł Kubiak            - Krzysztof Lelonek       286 331
 B.Łukasz Żakowski         - Arkadiusz Janota        219 379

 5.Zabrze: (B) Gim 4 Zabrz - Kutno: (B) Gim 3 Kutno  1.0 1.0
 A.Artur Dachowski         - Katarzyna Lewandowska   384 204
 B.Krzysztof Pęcak         - Justyna Milka           145 342

 6.Krośniewice: (A) Gim Kr - Krośniewice: (B) Gim Kr 0.0 2.0
 A.Joanna Stokfisz         - Izabela Klarzak         387 521
 B.Artur Rytczak           - Agnieszka Klarzak       150 333

 7.Kutno: (A) Gim 3 Kutno  - Kutno: Gim 1 Kutno      1.0 1.0
 A.Paula Twardowska        - Piotr Barczak           203 268
 B.Michał Kawiński         - Adam Gałązkiewicz       241 229

 8.Kutno: (B) Gim 5 Kutno  - Łódź: (B) Gim 38 Łódź   0.0 2.0
 A.Adrian Mroziewicz       - Aleksandra Filipiak     170 281
 B.Wioletta Marczak        - Bartłomiej Szulc        103 190

 9.Kutno: (A) Gim 5 Kutno  - Łódź: (A) Gim 38 Łódź   0.0 2.0
 A.Mateusz Jabłoński       - Konrad Solarski          86 246
 B.Justyna Węgorzewska     - Kamil Pfeffer           108 178




Wyniki rundy 6 turnieju VIIIMPG

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Ostrów Wielkopolski: Gi - Warszawa: Gim 112 W-wa  2.0 0.0
 A.Natalia Połomska        - Maja Czub               426 285
 B.Paula Szałata           - Patrycja Dyrda          294 251

 2.Rybno: (A) Gim Rybno    - Zabrze: (A) Gim 4 Zabrz 0.0 2.0
 A.Bartłomiej Pawlak       - Krzysztof Lelonek       301 327
 B.Bartosz Tabara          - Arkadiusz Janota        349 362

 3.Krośniewice: (B) Gim Kr - Kutno: (A) Gim 2 Kutno  0.0 2.0
 A.Izabela Klarzak         - Wojciech Stawicki       271 323
 B.Agnieszka Klarzak       - Hubert Smoliński        164 380

 4.Kutno: (B) Gim 2 Kutno  - Kłodzko: (B) Zesp Szk A 1.0 1.0
 A.Martyna Bloch           - Paweł Mazurek           201 506
 B.Marcin Pawlak           - Jakub Idzik             283 168

 5.Kutno: (B) Gim 3 Kutno  - Zabrze: (B) Gim 4 Zabrz 1.0 1.0
 A.Katarzyna Lewandowska   - Artur Dachowski         209 296
 B.Justyna Milka           - Krzysztof Pęcak         353 172

 6.Kutno: Gim 1 Kutno      - Łódź: (B) Gim 38 Łódź   1.0 1.0
 A.Piotr Barczak           - Aleksandra Filipiak     243 180
 B.Adam Gałązkiewicz       - Bartłomiej Szulc        164 204

 7.Rybno: (B) Gim Rybno    - Krośniewice: (A) Gim Kr 2.0 0.0
 A.Paweł Kubiak            - Joanna Stokfisz         312 210
 B.Łukasz Żakowski         - Artur Rytczak           428 150

 8.Kutno: (A) Gim 3 Kutno  - Łódź: (A) Gim 38 Łódź   2.0 0.0
 A.Paula Twardowska        - Konrad Solarski         250 222
 B.Michał Kawiński         - Kamil Pfeffer           231 172

 9.Kutno: (A) Gim 5 Kutno  - Kutno: (B) Gim 5 Kutno  1.0 1.0
 A.Mateusz Jabłoński       - Adrian Mroziewicz       111 205
 B.Justyna Węgorzewska     - Wioletta Marczak        159 101

SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie