Warszawa17
maja
Warszawa 17 maja Turniej XX-lecia SLO nr 7 im. B. Geremka
Kutno22
maja
Kutno 22 maja VII Mistrzostwa Polski Gimnazjów w Scrabble Kutno 2009
Milanówek23
maja
Milanówek 23-24 maja IV Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
Puchar VII MP Szkół Gimnazjalnych wędruje (koleją) do Wrocławia!22 maja 2009 — VII Mistrzostwa Polski Gimnazjów w Scrabble Kutno 2009InformacjeRelacjaWynikiRundy
galeria

VII Mistrzostwa Polski Gimnazjów w Scrabble Kutno 2009Kutno, 22 maja 2009
turniej nierankingowy

Konkurs Relacja z turnieju


Puchar VII MP Szkół Gimnazjalnych wędruje (koleją) do Wrocławia!Trzeci raz gościnne Kutno podejmowało uczestniczki i uczestników Mistrzostw Polski Gimnazjów w Scrabble. 18 drużyn rywalizowało w sześciorundowym turnieju o zaszczytny mistrzowski tytuł, miejsce na podium i nagrody w wielu dodatkowych klasyfikacjach. Po niezwykle wyrównanym boju po najwyższe trofeum sięgnęła para z wrocławskiego Gimnazjum 49: Agnieszka GoniowskaArtemiusz Talar. W ostatniej rundzie, rzutem na taśmę, wyprzedzili oni graczy z Gimnazjum w Rybnie: Bartłomieja PawlakaBartosza Tabarę, którzy większość partii turnieju rozgrywali na pierwszym stole. Agnieszka jako jedyna nawiązała walkę o najlepszy indywidualny wynik z przedstawicielką warszawskiego Gimnazjum 112, Moniką Sadurską. Ta jednak nie pozwoliła się wyprzedzić i zakończyła rozgrywki z kompletem zwycięstw i średnią 448 małych punktów na partię. Razem z Patrycją Dyrdą mogły też świętować ostatecznie trzecie miejsce wywalczone dla swojej szkoły. Po znakomicie przygotowanych zawodach wszystkim osobom grającym nagrody wręczali przedstawiciele władz samorządowych, na czele z Prezydentem Miasta i Przewodniczącym Rady Miejskiej. Dziękujemy organizatorkom i organizatorom i cóż – prosimy o następne edycje...
Wyniki indywidualne
relacja: Maciej Śliwa
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
VI Mistrzostwa Polski Gimnazjów Kutno
V Mistrzostwa Polski Gimnazjów Kutno'2007


Rodzaj turniejuzamknięty (drużyny reprezentujące gimnazjum w składzie 2 uczniów)
Sposób rozgrywania- liczba rund: 6
- system: połówkowy (rundy 1-5), duńczyk (runda 6)
Miejsce rozgrywekGimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie
Obrońca tytułuSalezjańskie Gimnazjum im. św. Dominika Savio w Ostródzie
SędziaMaciej Śliwa
Strona www turniejuwww.gim2kutno.neostrada.pl
gim2kutno.szkoly.lodz.pl
HarmonogramPiątek, 22 maja (6 rund)
08:00-09:30 — rejestracja uczestników
9:30-10:00 — inauguracja turnieju
10:00 — rozpoczęcie rozgrywek
ok. 16:30-17:00 — zakończenie turnieju i wręczenie nagród
Wpisowe25 zł od drużyny
Dojazdmapka
Wyżywienienieodpłatnie: kawa, herbata, napoje, ciepły posiłek obiadowy
Noclegiinformacje na stronie internetowej turnieju
Nagrodyprzyznanie tytułu Mistrza Polski Gimnazjów w Scrabble
trofea sportowe dla zwycięskich drużyn
nagroda dla najlepszego zawodnika w klasyfikacji indywidualnej
dyplomy, drobne upominki
OrganizatorzyGimnazjum nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Kutnie
tel. 0 24 55 15 77, tel. fax 0 24 355 25 29
literkagim2@interia.pl

Małgorzata Sieradzon malsier@interia.pl,
Renata Chodorowska renchod@interia.pl
SponsorzyHonorowy Patronat Prezydenta Miasta Kutno


Wyniki turnieju mistrz2009 po rundzie 6

MIEJSCE                                             DP    MP   
---------------------------------------------------------------
  1.Gim 49 Wrocław                 Wrocław        10.0  4203
  2.(1)Gim Rybno                   Rybno           9.0  3574
  3.(1)Gim 112 Warszawa            Warszawa        8.0  4245
  4.(2)Gim 4 Zabrze                Zabrze          8.0  3261
  5.(2)Gim 112 Warszawa            Warszawa        7.0  3217
  6.(2) Gim 4 Ostrów Wielkopolski  Ostrów Wielkop  7.0  3039
  7.(1)Gim 4 Ostrów Wielkopolski   Ostrów Wielkop  6.0  3780
  8.(2)Gim Rybno                   Rybno           6.0  3220
  9.(2)Gim Krośniewice             Krośniewice     6.0  3183
 10.(1)Gim 2 Kutno                 Kutno           6.0  3147
 11.(1)Gim 4 Zabrze                Zabrze          6.0  2760
 12.(2)Gim 2 Kutno                 Kutno           5.5  2786
 13.(1)Gim Krośniewice             Krośniewice     5.0  3188
 14.(1)Gim 3 Kutno                 Kutno           4.5  2341
 15.(2)Gim 3 Kutno                 Kutno           4.0  2453
 16.Gim 1 Kutno                    Kutno           4.0  2286
 17.(1)Gim 38 Łódź                 Łódź            4.0  2224
 18.(2)Gim 38 Łódź                 Łódź            2.0  1663
Wyniki rundy 1 turnieju VII Mistrzostwa Polski Gimnazjów w Scrabble Kutno 2009

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Krośniewice: (1)Gim Kro - Kutno: (2)Gim 3 Kutno   2.0 0.0
 A.Dagmara Dykiert         - Katarzyna Lewandowska   246 232
 B.Izabela Klarzak         - Anna Wojciechowska      443  61

 2.Krośniewice: (2)Gim Kro - Rybno: (1)Gim Rybno     0.0 2.0
 A.Ilona Brudnicka         - Bartłomiej Pawlak       196 295
 B.Magdalena Stokfisz      - Bartosz Tabara          222 256

 3.Warszawa: (1)Gim 112 Wa - Rybno: (2)Gim Rybno     2.0 0.0
 A.Patrycja Dyrda          - Mariusz Rostkowski      292 291
 B.Monika Sadurska         - Stanisław Więckowski    512 214

 4.Warszawa: (2)Gim 112 Wa - Kutno: Gim 1 Kutno      2.0 0.0
 A.Maja Czub               - Piotr Bartczak          374 140
 B.Katarzyna Łękawska      - Konrad Kusiak           254 139

 5.Łódź: (1)Gim 38 Łódź    - Ostrów Wielkopolski: (1 0.0 2.0
 A.Konrad Solarski         - Natalia Połomska        226 362
 B.Tomasz Tokarczyk        - Paula Szałata           124 371

 6.Łódź: (2)Gim 38 Łódź    - Ostrów Wielkopolski: (2 0.0 2.0
 A.Bartłomiej Szulc        - Beata Kempińska          80 281
 B.Kamil Pfefer            - Wiktoria Kliber         131 214

 7.Zabrze: (1)Gim 4 Zabrze - Wrocław: Gim 49 Wrocław 0.0 2.0
 A.Jakub Dachowski         - Agnieszka Goniowska     161 451
 B.Monika Sopala           - Artemiusz Talar         205 297

 8.Zabrze: (2)Gim 4 Zabrze - Kutno: (1)Gim 2 Kutno   1.0 1.0
 A.Joanna Wolna            - Wojciech Stawicki       208 301
 B.Nikodem Zając           - Filip Szydłowski        337 215

 9.Kutno: (1)Gim 3 Kutno   - Kutno: (2)Gim 2 Kutno   0.5 1.5
 A.Damian Mroczkowski      - Michał Witkowski        202 202
 B.Anna Pigulska           - Dawid Stępczyński       159 236

Wyniki rundy 2 turnieju VII Mistrzostwa Polski Gimnazjów w Scrabble Kutno 2009

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Warszawa: (1)Gim 112 Wa - Wrocław: Gim 49 Wrocław 1.0 1.0
 A.Patrycja Dyrda          - Agnieszka Goniowska     235 479
 B.Monika Sadurska         - Artemiusz Talar         450 218

 2.Ostrów Wielkopolski: (1 - Krośniewice: (1)Gim Kro 1.0 1.0
 A.Natalia Połomska        - Dagmara Dykiert         377 200
 B.Paula Szałata           - Izabela Klarzak         203 288

 3.Warszawa: (2)Gim 112 Wa - Rybno: (1)Gim Rybno     0.0 2.0
 A.Maja Czub               - Bartłomiej Pawlak       209 329
 B.Katarzyna Łękawska      - Bartosz Tabara          223 237

 4.Ostrów Wielkopolski: (2 - Kutno: (2)Gim 2 Kutno   2.0 0.0
 A.Beata Kempińska         - Michał Witkowski        282 215
 B.Wiktoria Kliber         - Dawid Stępczyński       295 214

 5.Zabrze: (2)Gim 4 Zabrze - Kutno: (1)Gim 3 Kutno   2.0 0.0
 A.Joanna Wolna            - Damian Mroczkowski      262 179
 B.Nikodem Zając           - Anna Pigulska           349 152

 6.Kutno: (1)Gim 2 Kutno   - Rybno: (2)Gim Rybno     0.0 2.0
 A.Wojciech Stawicki       - Mariusz Rostkowski      309 317
 B.Filip Szydłowski        - Stanisław Więckowski    228 283

 7.Krośniewice: (2)Gim Kro - Zabrze: (1)Gim 4 Zabrze 1.0 1.0
 A.Ilona Brudnicka         - Jakub Dachowski         214 254
 B.Magdalena Stokfisz      - Monika Sopala           331 190

 8.Łódź: (1)Gim 38 Łódź    - Kutno: (2)Gim 3 Kutno   0.0 2.0
 A.Konrad Solarski         - Katarzyna Lewandowska   207 247
 B.Tomasz Tokarczyk        - Anna Wojciechowska      118 212

 9.Kutno: Gim 1 Kutno      - Łódź: (2)Gim 38 Łódź    1.0 1.0
 A.Piotr Bartczak          - Bartłomiej Szulc        191 202
 B.Konrad Kusiak           - Kamil Pfefer            213 158

Wyniki rundy 3 turnieju VII Mistrzostwa Polski Gimnazjów w Scrabble Kutno 2009

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Rybno: (1)Gim Rybno     - Ostrów Wielkopolski: (2 2.0 0.0
 A.Bartłomiej Pawlak       - Beata Kempińska         349 228
 B.Bartosz Tabara          - Wiktoria Kliber         274 244

 2.Warszawa: (1)Gim 112 Wa - Ostrów Wielkopolski: (1 1.0 1.0
 A.Patrycja Dyrda          - Natalia Połomska        228 409
 B.Monika Sadurska         - Paula Szałata           491 247

 3.Wrocław: Gim 49 Wrocław - Krośniewice: (1)Gim Kro 2.0 0.0
 A.Agnieszka Goniowska     - Dagmara Dykiert         456 137
 B.Artemiusz Talar         - Izabela Klarzak         322 249

 4.Zabrze: (2)Gim 4 Zabrze - Rybno: (2)Gim Rybno     2.0 0.0
 A.Joanna Wolna            - Mariusz Rostkowski      324 303
 B.Nikodem Zając           - Stanisław Więckowski    282 205

 5.Warszawa: (2)Gim 112 Wa - Kutno: (2)Gim 3 Kutno   2.0 0.0
 A.Maja Czub               - Katarzyna Lewandowska   336 180
 B.Katarzyna Łękawska      - Anna Wojciechowska      248 194

 6.Kutno: (2)Gim 2 Kutno   - Kutno: (1)Gim 2 Kutno   0.0 2.0
 A.Michał Witkowski        - Wojciech Stawicki       189 314
 B.Dawid Stępczyński       - Filip Szydłowski        225 240

 7.Krośniewice: (2)Gim Kro - Kutno: Gim 1 Kutno      2.0 0.0
 A.Ilona Brudnicka         - Piotr Bartczak          234 192
 B.Magdalena Stokfisz      - Konrad Kusiak           262 206

 8.Zabrze: (1)Gim 4 Zabrze - Łódź: (2)Gim 38 Łódź    2.0 0.0
 A.Jakub Dachowski         - Bartłomiej Szulc        311  75
 B.Monika Sopala           - Kamil Pfefer            232  92

 9.Kutno: (1)Gim 3 Kutno   - Łódź: (1)Gim 38 Łódź    1.0 1.0
 A.Damian Mroczkowski      - Konrad Solarski         215 290
 B.Anna Pigulska           - Tomasz Tokarczyk        232 133

Wyniki rundy 4 turnieju VII Mistrzostwa Polski Gimnazjów w Scrabble Kutno 2009

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Rybno: (1)Gim Rybno     - Wrocław: Gim 49 Wrocław 1.0 1.0
 A.Bartłomiej Pawlak       - Agnieszka Goniowska     342 385
 B.Bartosz Tabara          - Artemiusz Talar         342 214

 2.Zabrze: (2)Gim 4 Zabrze - Warszawa: (1)Gim 112 Wa 1.0 1.0
 A.Joanna Wolna            - Patrycja Dyrda          299 267
 B.Nikodem Zając           - Monika Sadurska         223 337

 3.Ostrów Wielkopolski: (1 - Warszawa: (2)Gim 112 Wa 1.0 1.0
 A.Natalia Połomska        - Maja Czub               275 330
 B.Paula Szałata           - Katarzyna Łękawska      310 221

 4.Ostrów Wielkopolski: (2 - Kutno: (1)Gim 2 Kutno   1.0 1.0
 A.Beata Kempińska         - Wojciech Stawicki       247 283
 B.Wiktoria Kliber         - Filip Szydłowski        257 247

 5.Krośniewice: (1)Gim Kro - Krośniewice: (2)Gim Kro 0.0 2.0
 A.Dagmara Dykiert         - Ilona Brudnicka         263 347
 B.Izabela Klarzak         - Magdalena Stokfisz      369 388

 6.Zabrze: (1)Gim 4 Zabrze - Rybno: (2)Gim Rybno     0.0 2.0
 A.Jakub Dachowski         - Mariusz Rostkowski      201 296
 B.Monika Sopala           - Stanisław Więckowski    183 273

 7.Kutno: (2)Gim 3 Kutno   - Kutno: (2)Gim 2 Kutno   1.0 1.0
 A.Katarzyna Lewandowska   - Michał Witkowski        240 215
 B.Anna Wojciechowska      - Dawid Stępczyński       172 286

 8.Kutno: (1)Gim 3 Kutno   - Kutno: Gim 1 Kutno      2.0 0.0
 A.Damian Mroczkowski      - Piotr Bartczak          222 208
 B.Anna Pigulska           - Konrad Kusiak           239 210

 9.Łódź: (1)Gim 38 Łódź    - Łódź: (2)Gim 38 Łódź    1.0 1.0
 A.Konrad Solarski         - Bartłomiej Szulc        264 136
 B.Tomasz Tokarczyk        - Kamil Pfefer            147 259

Wyniki rundy 5 turnieju VII Mistrzostwa Polski Gimnazjów w Scrabble Kutno 2009

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Rybno: (1)Gim Rybno     - Zabrze: (2)Gim 4 Zabrze 2.0 0.0
 A.Bartłomiej Pawlak       - Joanna Wolna            333 216
 B.Bartosz Tabara          - Nikodem Zając           260 237

 2.Wrocław: Gim 49 Wrocław - Ostrów Wielkopolski: (1 2.0 0.0
 A.Agnieszka Goniowska     - Natalia Połomska        420 361
 B.Artemiusz Talar         - Paula Szałata           291 241

 3.Warszawa: (1)Gim 112 Wa - Warszawa: (2)Gim 112 Wa 1.0 1.0
 A.Patrycja Dyrda          - Maja Czub               251 308
 B.Monika Sadurska         - Katarzyna Łękawska      482 179

 4.Krośniewice: (2)Gim Kro - Ostrów Wielkopolski: (2 1.0 1.0
 A.Ilona Brudnicka         - Beata Kempińska         239 270
 B.Magdalena Stokfisz      - Wiktoria Kliber         301 207

 5.Rybno: (2)Gim Rybno     - Kutno: (1)Gim 3 Kutno   2.0 0.0
 A.Mariusz Rostkowski      - Damian Mroczkowski      320 172
 B.Stanisław Więckowski    - Anna Pigulska           263 200

 6.Kutno: (1)Gim 2 Kutno   - Krośniewice: (1)Gim Kro 1.0 1.0
 A.Wojciech Stawicki       - Dagmara Dykiert         335 188
 B.Filip Szydłowski        - Izabela Klarzak         181 272

 7.Zabrze: (1)Gim 4 Zabrze - Kutno: (2)Gim 3 Kutno   2.0 0.0
 A.Jakub Dachowski         - Katarzyna Lewandowska   267 169
 B.Monika Sopala           - Anna Wojciechowska      268 222

 8.Kutno: (2)Gim 2 Kutno   - Łódź: (2)Gim 38 Łódź    2.0 0.0
 A.Michał Witkowski        - Bartłomiej Szulc        274 154
 B.Dawid Stępczyński       - Kamil Pfefer            250 199

 9.Łódź: (1)Gim 38 Łódź    - Kutno: Gim 1 Kutno      1.0 1.0
 A.Konrad Solarski         - Piotr Bartczak          216 206
 B.Tomasz Tokarczyk        - Konrad Kusiak           153 220

Wyniki rundy 6 turnieju VII Mistrzostwa Polski Gimnazjów w Scrabble Kutno 2009

STÓŁ                                                   WYNIK   
---------------------------------------------------------------
 1.Rybno: (1)Gim Rybno     - Wrocław: Gim 49 Wrocław 0.0 2.0
 A.Bartłomiej Pawlak       - Agnieszka Goniowska     296 378
 B.Bartosz Tabara          - Artemiusz Talar         261 292

 2.Warszawa: (1)Gim 112 Wa - Rybno: (2)Gim Rybno     2.0 0.0
 A.Patrycja Dyrda          - Mariusz Rostkowski      282 275
 B.Monika Sadurska         - Stanisław Więckowski    418 180

 3.Zabrze: (2)Gim 4 Zabrze - Krośniewice: (2)Gim Kro 2.0 0.0
 A.Joanna Wolna            - Ilona Brudnicka         288 235
 B.Nikodem Zając           - Magdalena Stokfisz      236 214

 4.Warszawa: (2)Gim 112 Wa - Ostrów Wielkopolski: (2 1.0 1.0
 A.Maja Czub               - Beata Kempińska         285 254
 B.Katarzyna Łękawska      - Wiktoria Kliber         250 260

 5.Ostrów Wielkopolski: (1 - Kutno: (1)Gim 2 Kutno   1.0 1.0
 A.Natalia Połomska        - Wojciech Stawicki       298 305
 B.Paula Szałata           - Filip Szydłowski        326 189

 6.Zabrze: (1)Gim 4 Zabrze - Kutno: (2)Gim 2 Kutno   1.0 1.0
 A.Jakub Dachowski         - Michał Witkowski        262 287
 B.Monika Sopala           - Dawid Stępczyński       226 193

 7.Krośniewice: (1)Gim Kro - Kutno: (1)Gim 3 Kutno   1.0 1.0
 A.Dagmara Dykiert         - Damian Mroczkowski      190 202
 B.Izabela Klarzak         - Anna Pigulska           343 167

 8.Kutno: (2)Gim 3 Kutno   - Łódź: (1)Gim 38 Łódź    1.0 1.0
 A.Katarzyna Lewandowska   - Konrad Solarski         211 228
 B.Anna Wojciechowska      - Tomasz Tokarczyk        313 118

 9.Kutno: Gim 1 Kutno      - Łódź: (2)Gim 38 Łódź    2.0 0.0
 A.Piotr Bartczak          - Bartłomiej Szulc        155 123
 B.Konrad Kusiak           - Kamil Pfefer            206  54


SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie