Wałcz13
listopada
Wałcz 13-14 listopada Towarzysze 2010 (turniej towarzyszący XVIII MP)
Warszawa11
grudnia
Warszawa 11 grudnia III Turniej Mikołajkowy
Wójtowice22
stycznia
Wójtowice 22-23 stycznia IX Urodziny Siódemki
To się dopiero zaczyna!11 grudnia 2010 — III Turniej MikołajkowyInformacjeRelacjaWynikiRanking
galeria

III Turniej MikołajkowyWarszawa, 11 grudnia 2010
turniej nierankingowy

Konkurs Relacja z turnieju


To się dopiero zaczyna!Literka Kutno, ZSA Kłodzko, Inteligo Poznań, Scrabble FreaksŁomża, MKS Error, Rafaliści, Scrabblołamacze, Scrabblaki, Skrabliki, Klub Gier Logicznych, Grajmy w Scrabble, Kiśle, TPD Wawer z Warszawy — raz, dwa...pięć...dziesięć... trzynaście kółek, w tym siedem po raz pierwszy, najdalsze aż z Kłodzka!

W tym roku w programie Scrabble w Szkole dadzą się zaobserwować trzy ciekawe zjawiska. Po pierwsze — coraz częściej uczestnicy programu startują w turniejach PFS. Po wtóre — młodzież, która już grała w turniejach PFS zapisuje się do szkolnych kółek lub nawet zachęca nauczycieli do ich tworzenia. Po trzecie wreszcie — poziom gry wśród młodzieży szkolnej bardzo wzrósł. Po wynikach widać, że już żaden scrabblista nie może być pewien wygranej ze zwycięzcami turniejów SWS.

Od początku III Turnieju Mikołajkowego było wiadomo, że w walce o zwycięstwo będą liczyć się głównie doświadczeni gracze z poprzednich turniejów — Wojciech Urbański (MKS Error), Wojciech Stawicki (Literka)Aleksandra Brzeska (Grajmy w Scrabble) oraz uczestnicy turniejów rankingowych PFS — Szymon Dąbrowski (Klub Gier Logicznych)Paweł Mazurek (ZSA Kłodzko). Mało kto jednak przewidywał, że w ciągu turnieju padną trzy "pięćsetki", a wyniki powyżej 450 punktów wystąpią w każdej rundzie.

Przed ostatnią rundą na zwycięstwo miało szanse czterech zawodników — Paweł Mazurek, Szymek Dąbrowski i dwóch wyżej wymienionych Wojtków. Pozostali gracze z kompletem punktów mogli liczyć co najwyżej na brąz, w dodatku przy wysokich własnych wygranych i pomyślnych układach w innych partiach. Wysokie zwycięstwa Pawła Mazurka i Wojciecha Stawickiego dały tym zawodnikom odpowiednio pierwsze i drugie miejsce w turnieju. Średnia punktów Pawła (466) zasługuje na najwyższe uznanie!

Trzecią lokatę, po zwycięstwie na mocno zablokowanej planszy, wywalczył Wojciech Urbański. Jego przeciwnik — Szymon Dąbrowski - musiał się zadowolić nagrodą specjalną, przyznawaną za najwyższą sumę punktów zawodnikowi spoza podium. Nagrodę na najsilniejszy ruch — WIEDŹMY za 95 punktów — otrzymała Magdalena Jaworska (Rafaliści). Ponadto indywidualnie wyróżnili się: Hubert Smoliński (Literka) - czwarty zawodnik z kompletem punktów oraz dziesięcioletni Oskar Glegoła (Scrabblołamacze), który wygrał trzy partie i zajął 10 miejsce. W nieoficjalnej klasyfikacji drużynowej bezkonkurencyjne było kółko Literka z Kutna, którego gracze zajęli pięć miejsc w pierwszej dziesiątce.

Dużym powodzeniem cieszyły się atrakcje dodatkowe — wiązanie baloników, pokaz iluzjonistyczny oraz malowanie twarzy w ciekawe wzory. Jak co roku, pojawił się święty Mikołaj, który wręczył wszystkim uczestnikom torby pełne prezentów. W tym roku dzieci na własne oczy mogły się przekonać, że Mikołaj również lubi grać w scrabble.

Turniej udał się dzięki uprzejmości Dyrekcji Centrum Promocji Kultury, wielkiemu zaangażowaniu Koordynatorki Progamu Scrabble w Szkole Anny Arany, nauczycielom, opiekunom i rodzicom, wolontariuszom, a przede wszystkim dzięki samym dzieciom i licznemu gronu sponsorów.

Serdeczne gratulacje i do zobaczenia za rok!
relacja: Mariusz Sylwestrzuk
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
II Turniej Mikołajkowy
I Turniej Mikołajkowy


Rodzaj turniejuzamknięty - tylko dla członków kół scrabblowych zarejestrowanych w programie „Scrabble w szkole”
Miejsce rozgrywekCentrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy
ul. Podskarbińska 2
03-833 Warszawa
www.cpk.art.pl
mapa
Obrońca tytułuWojciech Urbański
SędziaMariusz Sylwestrzuk


2010Mikołajki - 11 grudnia 2010 r. (4 rundy)

MIEJSCE                                              p-ty RAZEM
---------------------------------------------------------------
  1.Paweł Mazurek           100 ZSA_KŁODZKO         1867  4.0
  2.Wojciech Stawicki       155 LITERKA             1759  4.0
  3.Wojciech Urbański       144 MKS_ERROR           1717  4.0
  4.Hubert Smoliński        125 LITERKA             1487  4.0
  5.Szymon Dąbrowski        100 KLUB_GIER_LOGICZNYCH  1648  3.0
  6.Aleksandra Brzeska      150 GRAJMY_W_SCRABBLE   1410  3.0
  7.Maria Wasińska          102 LITERKA             1280  3.0
  8.Marcin Pawlak           100 LITERKA             1271  3.0
  9.Olga Jóźwiak            100 LITERKA             1227  3.0
 10.Oskar Glegoła           100 SCRABBLOŁAMACZE     1216  3.0
 11.Martyna Bloch           110 LITERKA             1207  3.0
 12.Daniel Poszytek         100 MKS_ERROR           1066  3.0
 13.Michał Pieńkosz         100 RAFALIŚCI            887  3.0
 14.Magdalena Jaworska      100 RAFALIŚCI            858  3.0
 15.Arkadiusz Polak         100 MKS_ERROR            827  3.0
 16.Aleksandra Ferens       100 SKRABLIKI_W          736  3.0
 17.Oskar Zborowski         100 INTELIGO             673  3.0
 18.Piotr Świderski         100 SCRABBLAKI_W         663  3.0
 19.Jagoda Kociołek         100 SKRABLIKI_W          560  3.0
 20.Michał Dąbrowski        100 KLUB_GIER_LOGICZNYCH  1266  2.0
 21.Maria Czyżewska         112 SCRABBLOŁAMACZE     1095  2.0
 22.Tomasz Zagórski         100 ZSA_KŁODZKO         1004  2.0
 23.Jakub Kuźmiński         100 RAFALIŚCI            896  2.0
 24.Blanka Dzierżawska      100 LITERKA              868  2.0
 25.Paulina Markowska       100 RAFALIŚCI            849  2.0
 26.Rafał Sulej             100 RAFALIŚCI            799  2.0
 27.Julia Drażba            100 RAFALIŚCI            761  2.0
 28.Jan Dzięgiel            100 SCRABBLAKI_W         737  2.0
 29.Martyna Barcik          100 INTELIGO             714  2.0
 30.Tomasz Kuciński         100 KIŚLE                709  2.0
 31.Kamil Kołodziejski      100 SCRABBLE_FREAKS      678  2.0
 32.Katarzyna Winiarska     100 KIŚLE                669  2.0
 33.Damian Drenkowski       100 SCRABBLAKI_W         640  2.0
 34.Artur Tilokani          100 SCRABBLOŁAMACZE      636  2.0
 35.Milena Bachmat          100 TPD-WAWER            633  2.0
 36.Sara Ben_Nasr           100 SCRABBLAKI_W         617  2.0
 37.Kamil Nietupski         100 SCRABBLE_FREAKS      603  2.0
 38.Mateusz Komiakiewicz    100 SCRABBLE_FREAKS      600  2.0
 39.Rafał Hądzelek          100 INTELIGO             552  2.0
 40.Stefania Puglisi        100 INTELIGO             540  2.0
 41.Szymon Jasiński         100 INTELIGO             510  2.0
 42.Agata Lisiak            100 SCRABBLAKI_W         505  2.0
 43.Patryk Skarżyński       100 W                    455  2.0
 44.Antoni Rybałtowski      100 SCRABBLOŁAMACZE      453  2.0
 45.Nicolas Markuć          100 INTELIGO             286  2.0
 46.Natalia Wojciechowska   100 INTELIGO             441  1.5
 47.Anna Perdek             100 INTELIGO             426  1.5
 48.Zuzanna Dąbek           100 SCRABBLOŁAMACZE      851  1.0
 49.Izabela Zawiślak        100 GRAJMY_W_SCRABBLE    769  1.0
 50.Anna Poniatowska        100 TPD-WAWER            601  1.0
 51.Dominika Kopik          100 SCRABBLAKI_W         597  1.0
 52.Damian Drożdż           100 TPD-WAWER            582  1.0
 53.Monika Turek            100 SKRABLIKI_W          543  1.0
 54.Oskar Formalczyk        100 INTELIGO             528  1.0
 55.Aleksandra Rutkowska    100 TPD-WAWER            521  1.0
 56.Antonina Bachmat        100 TPD-WAWER            497  1.0
 57.Filip Korczak           100 SCRABBLOŁAMACZE      487  1.0
 58.Adrian Hile             100 INTELIGO             449  1.0
 59.Katarzyna Dratwa        100 INTELIGO             441  1.0
 60.Paweł Łada              100 KIŚLE                435  1.0
 61.Krzysztof Romanowicz    100 SCRABBLAKI_W         388  1.0
 62.Alicja Sędrowska        100 GRAJMY_W_SCRABBLE    338  1.0
 63.Dagmara Nowicka         100 TPD-WAWER            338  1.0
 64.Katarzyna Pniewska      100 SCRABBLAKI_W         329  1.0
 65.Wiktoria Walędzik       100 SKRABLIKI            304  1.0
 66.Jan Nawrocki            100 RAFALIŚCI            654  0.0
 67.Katarzyna Boruc         100 SKRABLIKI_W          457  0.0
 68.Jakub Zaleśny           100 INTELIGO             396  0.0
 69.Weronika Sawicka        100 SCRABBLAKI_W         386  0.0
 70.Lan_Thank Nguyen        100 KIŚLE                345  0.0
RANKING (z dnia 11 grudnia 2010 r.)

MIEJSCE                                           RANKING     SKALPY / GRY
--------------------------------------------------------------------------
  1  Krzysztof Harbuz         MKS_ERROR          158 (158.25)   1266 / 8  
  2  Wojciech Stawicki        LITERKA            154 (153.62)   1229 / 8  
  3  Paweł Mazurek            ZSA_KŁODZKO        151 (150.50)    602 / 4  
  4  Joanna Wolna             UKS_ANAGRAM        150 (150.00)    600 / 4  
  5  Wojciech Urbański        MKS_ERROR          146 (146.17)   1754 / 12 
  6  Hubert Smoliński         LITERKA            144 (143.75)   1150 / 8  
  7  Aleksandra Brzeska       GRAJMY_W_SCRABBLE  141 (140.62)   1125 / 8  
  8  Szymon Dąbrowski         KLUB_GIER_LOGICZNYCH 139 (139.00)    556 / 4  
  9  Aleksandra Ferens        SKRABLIKI_W        139 (138.75)    555 / 4  
 10  Marcin Pawlak            LITERKA            139 (138.75)    555 / 4  
 11  Anna Więcławek           SCRABBLIKI_DG      138 (137.50)    550 / 4  
 12  Marta Buczek             ZAGRAM!            136 (136.00)    544 / 4  
 13  Olga Jóźwiak             LITERKA            136 (136.00)    544 / 4  
 14  Bartosz Tabara           REKINY             135 (135.42)   1625 / 12 
 15  Bartłomiej Pawlak        REKINY             134 (134.42)   1613 / 12 
 16  Monika Sopala            UKS_ANAGRAM        133 (133.00)    532 / 4  
 17  Artur Dachowski          UKS_ANAGRAM        132 (132.00)    528 / 4  
 18  Adam Pietraszewski       GRAJMY_W_SCRABBLE  132 (132.00)    528 / 4  
 19  Klaudia Hojka            SCHERZO            131 (131.25)    525 / 4  
 20  Daniel Kowalewski        LEŚNE_SCRABBLE     131 (131.25)    525 / 4  
 21  Arkadiusz Polak          MKS_ERROR          131 (131.25)    525 / 4  
 22  Selina Tarnowska         SŁOWOKLECI         131 (131.25)    525 / 4  
 23  Paweł Kubiak             REKINY             130 (130.25)   1563 / 12 
 24  Maciej Kuriata           LEŚNE_SCRABBLE     130 (129.75)    519 / 4  
 25  Łukasz Smolnicki         SŁOWOKLECI         128 (128.25)    513 / 4  
 26  Agnieszka Arana          WARSZAWA           125 (125.00)    750 / 6  
 27  Sylwia Bryzik            SCRABBLIKI_DG      125 (125.00)    500 / 4  
 28  Michał Jabłoński         MKS_ERROR          125 (125.00)    500 / 4  
 29  Jagoda Kociołek          SKRABLIKI_W        125 (125.00)    500 / 4  
 30  Jakub Mackiewicz         SŁOWOKLECI         125 (125.00)    500 / 4  
 31  Michał Pieńkosz          RAFALIŚCI          125 (125.00)    500 / 4  
 32  Piotr Świderski          SCRABBLAKI_W       125 (125.00)    500 / 4  
 33  Klaudia Wloch            SŁOWOKLECI         125 (125.00)    500 / 4  
 34  Magdalena Włoszczyk      SCRABBLIKI_DG      125 (125.00)    500 / 4  
 35  Aneta Ziętek             REKINY             125 (125.00)    500 / 4  
 36  Martyna Bloch            LITERKA            124 (124.12)    993 / 8  
 37  Bartłomiej Papiernik     REKINY             124 (123.50)    988 / 8  
 38  Łukasz Żakowski          REKINY             120 (119.88)    959 / 8  
 39  Joanna Warżajtis         SCHERZO            119 (118.75)    950 / 8  
 40  Igor Wasowicz            MKS_ERROR          119 (118.75)    475 / 4  
 41  Kamil Kędziora           REKINY             116 (116.38)    931 / 8  
 42  Piotr Gruchacz           MKS_ERROR          116 (115.62)    925 / 8  
 43  Łukasz Pawlak            REKINY             116 (115.62)    925 / 8  
 44  Edyta Stachelek          LEŚNE_SCRABBLE     116 (115.62)    925 / 8  
 45  Dawid Adamczyk           REKINY             115 (115.42)   1385 / 12 
 46  Daniel Poszytek          MKS_ERROR          114 (114.00)    912 / 8  
 47  Jan Dzięgiel             SCRABBLAKI_W       114 (113.75)    455 / 4  
 48  Patrycja Szewczyk        REKINY             113 (113.25)    453 / 4  
 49  Maria Wasińska           LITERKA            113 (113.25)    906 / 8  
 50  Daria Budzyńska          SCHERZO            113 (112.50)    900 / 8  
 51  Magdalena Jaworska       RAFALIŚCI          113 (112.50)    900 / 8  
 52  Bartłomiej Szajewski     REKINY             113 (112.50)    900 / 8  
 53  Mateusz Tomaszewski      REKINY             113 (112.50)    450 / 4  
 54  Tomasz Zagórski          ZSA_KŁODZKO        113 (112.50)    450 / 4  
 55  Milena Bachmat           TPD-WAWER          111 (111.00)    444 / 4  
 56  Karolina Kowalska        SCRABBLOŁAMACZE    110 (110.42)   1325 / 12 
 57  Maria Czyżewska          SCRABBLOŁAMACZE    109 (109.00)   1744 / 16 
 58  Witold Orłowski          REKINY             108 (107.75)    431 / 4  
 59  Karolina Kmieciak        SCRABBLOŁAMACZE    106 (106.25)    425 / 4  
 60  Patryk Tyszkowski        KIŚLE              106 (106.25)    425 / 4  
 61  Adrian Nowicki           REKINY             104 (103.88)    831 / 8  
 62  Oskar Glegoła            SCRABBLOŁAMACZE    103 (103.12)    825 / 8  
 63  Katarzyna Mazur          SCHERZO            103 (103.12)    825 / 8  
 64  Michał Dąbrowski         KLUB_GIER_LOGICZNYCH 103 (102.50)    410 / 4  
 65  Mateusz Komiakiewicz     SCRABBLE_FREAKS    103 (102.50)    410 / 4  
 66  Karolina Tadeusiak       REKINY             102 (102.38)    819 / 8  
 67  Paulina Markowska        RAFALIŚCI          101 (100.50)    402 / 4  
 68  Sara Ben_Nasr            SCRABBLAKI_W       100 (100.00)    400 / 4  
 69  Emilia Dębicka           REKINY             100 (100.00)    400 / 4  
 70  Julia Drażba             RAFALIŚCI          100 (100.00)    400 / 4  
 71  Damian Drenkowski        SCRABBLAKI_W       100 (100.00)    400 / 4  
 72  Blanka Dzierżawska       LITERKA            100 (100.00)    400 / 4  
 73  Maria Gałęzowska         RAFALIŚCI          100 (100.00)    400 / 4  
 74  Michał Januszewski       REKINY             100 (100.00)    400 / 4  
 75  Kamil Kołodziejski       SCRABBLE_FREAKS    100 (100.00)    400 / 4  
 76  Agata Lisiak             SCRABBLAKI_W       100 (100.00)    400 / 4  
 77  Krzysztof Liwski         SŁOWOKLECI         100 (100.00)    400 / 4  
 78  Krzysztof Marut          MKS_ERROR          100 (100.00)    400 / 4  
 79  Kamil Nietupski          SCRABBLE_FREAKS    100 (100.00)    400 / 4  
 80  Kinga Pierzynowska       SCRABBLOŁAMACZE    100 (100.00)    400 / 4  
 81  Antoni Rybałtowski       SCRABBLOŁAMACZE    100 (100.00)    400 / 4  
 82  Piotr Sieńko             MKS_ERROR          100 (100.00)    400 / 4  
 83  Patryk Skarżyński        W                  100 (100.00)    400 / 4  
 84  Rafał Sulej              RAFALIŚCI          100 (100.00)    800 / 8  
 85  Cezary Świątkowski       REKINY             100 (100.00)    400 / 4  
 86  Maciej Ulicki            REKINY             100 (100.00)    800 / 8  
 87  Martyna Wilczek          REKINY             100 (100.00)    400 / 4  
 88  Julia Fiedorowicz        SCRABBLOŁAMACZE     94 ( 93.75)    750 / 8  
 89  Tomasz Kuciński          KIŚLE               94 ( 93.75)    750 / 8  
 90  Piotr Ozimek             REKINY              94 ( 93.75)   1125 / 12 
 91  Antonina Bachmat         TPD-WAWER           88 ( 87.50)    350 / 4  
 92  Filip Korczak            SCRABBLOŁAMACZE     88 ( 87.50)    350 / 4  
 93  Jakub Kuźmiński          RAFALIŚCI           88 ( 87.50)    700 / 8  
 94  Izabela Zawiślak         GRAJMY_W_SCRABBLE   86 ( 86.00)    344 / 4  
 95  Karol Šnapko             RAFALIŚCI           86 ( 86.00)    344 / 4  
 96  Radosław Jaworski        REKINY              85 ( 85.25)    341 / 4  
 97  Katarzyna Winiarska      KIŚLE               83 ( 83.33)   1000 / 12 
 98  Adrianna Kęska           REKINY              83 ( 82.75)    331 / 4  
 99  Emilia Kotowicz          SCRABBLOŁAMACZE     81 ( 81.25)    325 / 4  
100  Aleksandra Rutkowska     TPD-WAWER           81 ( 81.25)    325 / 4  
101  Bartłomiej Bajda         RAFALIŚCI           78 ( 78.25)    313 / 4  
102  Hanna Szczypińska        REKINY              78 ( 78.25)    313 / 4  
103  Bartosz Topór            LITERKA             78 ( 78.25)    313 / 4  
104  Anna Poniatowska         TPD-WAWER           78 ( 78.00)    312 / 4  
105  Dagmara Nowicka          TPD-WAWER           78 ( 77.50)    310 / 4  
106  Paweł Łada               KIŚLE               77 ( 76.50)    612 / 8  
107  Damian Drożdż            TPD-WAWER           76 ( 75.50)    302 / 4  
108  Alicja Sędrowska         GRAJMY_W_SCRABBLE   76 ( 75.50)    302 / 4  
109  Mateusz Bierkat          ZAGRAM!             75 ( 75.00)    300 / 4  
110  Joanna Cabaj             RAFALIŚCI           75 ( 75.00)    300 / 4  
111  Hubert Głąbała           UKS_ANAGRAM         75 ( 75.00)    300 / 4  
112  Bartłomiej Gołębiowski   REKINY              75 ( 75.00)    300 / 4  
113  Julia Gudel              SCRABBLOŁAMACZE     75 ( 75.00)    300 / 4  
114  Paulina Kiełbasa         REKINY              75 ( 75.00)    300 / 4  
115  Dominika Kopik           SCRABBLAKI_W        75 ( 75.00)    300 / 4  
116  Mateusz Kowalski         SŁOWOKLECI          75 ( 75.00)    300 / 4  
117  Krystian Olbrychowski    REKINY              75 ( 75.00)    300 / 4  
118  Katarzyna Olejniczak     REKINY              75 ( 75.00)    300 / 4  
119  Kamil Owczarek           REKINY              75 ( 75.00)    300 / 4  
120  Ewelina Pawelczyk        LEŚNE_SCRABBLE      75 ( 75.00)    300 / 4  
121  Katarzyna Pniewska       SCRABBLAKI_W        75 ( 75.00)    300 / 4  
122  Krzysztof Romanowicz     SCRABBLAKI_W        75 ( 75.00)    300 / 4  
123  Artur Tilokani           SCRABBLOŁAMACZE     75 ( 75.00)    600 / 8  
124  Monika Turek             SKRABLIKI_W         75 ( 75.00)    300 / 4  
125  Wiktoria Walędzik        SKRABLIKI           75 ( 75.00)    300 / 4  
126  Zuzanna Dąbek            SCRABBLOŁAMACZE     63 ( 62.50)    500 / 8  
127  Lan_Thank Nguyen         KIŚLE               58 ( 58.33)    700 / 12 
128  Katarzyna Boruc          SKRABLIKI_W         50 ( 50.00)    200 / 4  
129  Jan Nawrocki             RAFALIŚCI           50 ( 50.00)    200 / 4  
130  Weronika Sawicka         SCRABBLAKI_W        50 ( 50.00)    200 / 4  
131  Dominik Sędrowski        GRAJMY_W_SCRABBLE   50 ( 50.00)    200 / 4  

POCZEKALNIA

MIEJSCE                                           RANKING     SKALPY / GRY
--------------------------------------------------------------------------
132  Oskar Zborowski          INTELIGO           150 (150.00)    450 / 3  
133  Martyna Barcik           INTELIGO           117 (116.67)    350 / 3  
134  Rafał Hądzelek           INTELIGO           117 (116.67)    350 / 3  
135  Szymon Jasiński          INTELIGO           117 (116.67)    350 / 3  
136  Nicolas Markuć           INTELIGO           117 (116.67)    350 / 3  
137  Stefania Puglisi         INTELIGO           117 (116.67)    350 / 3  
138  Anna Perdek              INTELIGO           100 (100.00)    300 / 3  
139  Natalia Wojciechowska    INTELIGO           100 (100.00)    300 / 3  
140  Katarzyna Dratwa         INTELIGO            83 ( 83.33)    250 / 3  
141  Oskar Formalczyk         INTELIGO            83 ( 83.33)    250 / 3  
142  Adrian Hile              INTELIGO            83 ( 83.33)    250 / 3  
143  Jakub Zaleśny            INTELIGO            50 ( 50.00)    150 / 3  
144  Przemysław Borowiecki    RAFALIŚCI          150 (150.00)    300 / 2  
145  Jakub Okrasa             RAFALIŚCI           50 ( 50.00)    100 / 2  
146  Michał Zabost            RAFALIŚCI           50 ( 50.00)    100 / 2  

WYPADLI Z RANKINGU

                                                                       GRY
--------------------------------------------------------------------------
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie