Jaworzno28
listopada
Jaworzno 28-29 listopada IV Mistrzostwa Jaworzna
Warszawa 5
grudnia
Warszawa 5 grudnia II Turniej Mikołajkowy
Warszawa 5
grudnia
Warszawa 5- 6 grudnia XVII Mistrzostwa Polski (faza finałowa)
Poziom rośnie05 grudnia 2009 — II Turniej MikołajkowyInformacjeRelacjaWyniki
galeria

II Turniej MikołajkowyWarszawa, 05 grudnia 2009
turniej nierankingowy

Konkurs Relacja z turnieju


Poziom rośnieII Turniej Mikołajkowy z cyklu „Scrabble w Szkole” przeszedł do historii, ale nieprędko zostanie zapomniany. 81 osób, 12 szkolnych kółek i 6 graczy z kompletem wygranych, rekordowa średnia pierwszej dziesiątki (340 punktów) — to wszystko może sprawić, że niedługo świeżo upieczony MP Darek Kosz będzie miał nowych rywali.
Po raz pierwszy zagrały dwa warszawskie koła — Grajmy w ScrabbleRafaliści, Za gram! ze Zbuczyna, Scrabbliki z Dąbrowy Górniczej oraz dwie drużyny znane z Mistrzostw Polski Gimnazjów — UKS Anagram z Zabrza i Literka z Kutna. Ponadto rywalizowały kółka znane już z wcześniejszych zawodów programu "Scrabble w szkole" — IV LO, ScrabblołamaczeKiśle z Warszawy, Rekiny Rybno, Leśne Scrabble Ruciane Nida i Słowokleci Straszyn.
Wszystkie dzieci otrzymały upominki i słodycze od Mikołaja, ale o główne nagrody cały czas toczyła się zacięta walka. Przy tak dużej frekwencji czołowi zawodnicy próbowali "wycisnąć" z gry każdy mały (ale ważny) punkt, toteż w ostatniej rundzie pojedynki na pierwszych stołach skończyły się stosunkowo późno.
Zwyciężył Wojciech Urbański (IV LO) przed swoim szkolnym kolegą i ubiegłorocznym triumfatorem Krzysztofem HarbuzWojciechem Stawickim (Literka). Poza nimi komplet punktów zdobyli jeszcze Bartosz Tabara (Rekiny), Joanna Wolna (UKS Anagram)Aleksandra Brzeska (Grajmy w Scrabble). Nieoficjalna rywalizacja zespołów była dość wyrównana, bo w pierwszej dziesiątce znaleźli się przedstawiciele 6 kółek.
Oprócz zdobywców czołowych miejsc na wyróżnienie zasługują trzy jedenastoletnie reprezentantki ScrabblikówSylwia Bryzik (9 miejsce), Anna Więcławek (13) i Magdalena Włoszczyk (16) oraz dziesięcioletni Łukasz Pawlak z Rybna (15).
Atrakcję turnieju stanowił pokaz gry na egzotycznych instrumentach muzycznych i możliwość zagrania na djembe (nie ma w OSPS). Udany turniej zawdzięczamy Dyrekcji i Pracownikom Zespołu Szkół nr 5 im. Stefana Kisielewskiego, Sylwii Malarskiej (organizatorzy), Annie Aranie (koordynatorka programu), nauczycielom prowadzącym kółka, grającym oraz przede wszystkim licznym sponsorom.
Puchary zwycięzcom turnieju wręczył znany z zamiłowania do scrabbli poseł Marek Borowski, który nie po raz pierwszy (i mamy nadzieję, że nie ostatni) zaszczycił swoją obecnością imprezę scrabblową.
Zwycięzcom serdecznie gratuluję, a pokonanym życzę udanego rewanżu w następnym turnieju!
relacja: Mariusz Sylwestrzuk
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
I Turniej Mikołajkowy


Rodzaj turniejuzamknięty - tylko dla członków kół scrabblowych zarejestrowanych w programie „Scrabble w szkole”
Sposób rozgrywania4 rundy
Miejsce rozgrywekZS nr 5 Warszawa ul. Szczawnicka 1
UWAGA: obiekt dostępny dla osób niepełnosprawnych ruchowo.
Obrońca tytułuKrzysztof Harbuz
SędziaMariusz Sylwestrzuk
HarmonogramSobota, 5 grudnia (4 rundy)
11:00 — rozpoczęcie turnieju
13:30-14:30 — przerwa obiadowa
16:30 — uroczyste zakończenie turnieju
Wpisowebez wpisowego
Dojazdmapka
WyżywienieUczestnicy i opiekunowie mają zapewnione przekąski i napoje oraz ciepły posiłek obiadowy.
NoclegiHostel Krokodyl ul.Czapelska 24 (5 minut spaceru od miejsca rozgrywek)
NagrodyI, II, III miejsce — puchary i nagrody rzeczowe
pozostałe — nagrody rzeczowe
Dodatkowe atrakcjewizyta Św. Mikołaja
OrganizatorzyProgram „Scrabble w szkole” tel. 693-334-025
ZS nr 5 w Warszawie
SponsorzyJoiner Meble
DS Fokus
Skorpion Security
Fundacja "Pomoc Kobietom i Dzieciom"
Michał Skrzyniarz
Jerzy Krzyżewski
Wydawnictwo Akapit Press Łódź
A.Blikle Warszawa
Polska Federacja Scrabble
Sto-ispo Sp. z o.o
Mariusz Sylwestrzuk


20091205Mikołajki - 5 grudnia 2009 r. (4 rundy)

MIEJSCE                                              p-ty RAZEM
---------------------------------------------------------------
  1.Wojciech Urbański        WARSZAWA_LO4        1652  4.0
  2.Krzysztof Harbuz         WARSZAWA_LO4        1497  4.0
  3.Wojciech Stawicki        LITERKA             1421  4.0
  4.Bartosz Tabara           REKINY              1379  4.0
  5.Joanna Wolna             UKS_ANAGRAM         1343  4.0
  6.Aleksandra Brzeska       GRAJMY_W_SCRABBLE   1130  4.0
  7.Łukasz Żakowski          REKINY              1384  3.0
  8.Mariusz Rostkowski       REKINY              1372  3.0
  9.Sylwia Bryzik            SCRABBLIKI          1237  3.0
 10.Paweł Kubiak             REKINY              1217  3.0
 11.Piotr Gruchacz           WARSZAWA_LO4        1202  3.0
 12.Artur Dachowski          UKS_ANAGRAM         1199  3.0
 13.Anna Więcławek           SCRABBLIKI          1117  3.0
 14.Maciej Kuriata           LEŚNE_SCRABBLE      1112  3.0
 15.Łukasz Pawlak            REKINY              1104  3.0
 16.Magdalena Włoszczyk      SCRABBLIKI          1084  3.0
 17.Monika Sopala            UKS_ANAGRAM         1061  3.0
 18.Adam Pietraszewski       GRAJMY_W_SCRABBLE   1023  3.0
 19.Marta Buczek             ZA_GRAM!            1020  3.0
 20.Bartłomiej Szajewski     REKINY              1005  3.0
 21.Hubert Smoliński         LITERKA              936  3.0
 22.Klaudia Wloch            SŁOWOKLECI           924  3.0
 23.Aneta Ziętek             REKINY               904  3.0
 24.Kamil Kędziora           REKINY               899  3.0
 25.Łukasz Smolnicki         SŁOWOKLECI           835  3.0
 26.Igor Wasowicz            WARSZAWA_LO4         840  2.5
 27.Bartłomiej Pawlak        REKINY              1482  2.0
 28.Edyta Stachelek          LEŚNE_SCRABBLE      1185  2.0
 29.Bartłomiej Papiernik     REKINY              1184  2.0
 30.Dawid Adamczyk           REKINY              1104  2.0
 31.Karolina Kowalska        SCRABBLOŁAMACZE     1000  2.0
 32.Maria Wasińska           LITERKA              952  2.0
 33.Maria Czyżewska          SCRABBLOŁAMACZE      932  2.0
 34.Adrian Nowicki           REKINY               917  2.0
 35.Daniel Poszytek          WARSZAWA_LO4         874  2.0
 36.Krzysztof Marut          WARSZAWA_LO4         871  2.0
 37.Michał Januszewski       REKINY               858  2.0
 38.Mateusz Tomaszewski      REKINY               849  2.0
 39.Martyna Bloch            LITERKA              821  2.0
 40.Karolina Tadeusiak       REKINY               790  2.0
 41.Patryk Tyszkowski        KIŚLE                787  2.0
 42.Maria Gałęzowska         RAFALIŚCI            773  2.0
 43.Rafał Sulej              RAFALIŚCI            771  2.0
 44.Patrycja Szewczyk        REKINY               768  2.0
 45.Magdalena Jaworska       RAFALIŚCI            759  2.0
 46.Piotr Ozimek             REKINY               747  2.0
 47.Martyna Wilczek          REKINY               745  2.0
 48.Witold Orłowski          REKINY               744  2.0
 49.Emilia Dębicka           REKINY               743  2.0
 50.Cezary Świątkowski       REKINY               724  2.0
 51.Kinga Pierzynowska       SCRABBLOŁAMACZE      660  2.0
 52.Piotr Sieńko             WARSZAWA_LO4         599  2.0
 53.Przemysław Borowiecki    RAFALIŚCI            378  2.0
 54.Agnieszka Arana          WARSZAWA             522  1.5
 55.Hubert Głąbała           UKS_ANAGRAM          822  1.0
 56.Oskar Glegoła            SCRABBLOŁAMACZE      739  1.0
 57.Ewelina Pawelczyk        LEŚNE_SCRABBLE       700  1.0
 58.Radosław Jaworski        REKINY               699  1.0
 59.Adrianna Kęska           REKINY               665  1.0
 60.Bartłomiej Bajda         RAFALIŚCI            664  1.0
 61.Katarzyna Winiarska      KIŚLE                654  1.0
 62.Joanna Cabaj             RAFALIŚCI            642  1.0
 63.Bartosz Topór            LITERKA              606  1.0
 64.Mateusz Kowalski         SŁOWOKLECI           598  1.0
 65.Tomasz Kuciński          KIŚLE                572  1.0
 66.Katarzyna Olejniczak     REKINY               568  1.0
 67.Jakub Kuźmiński          RAFALIŚCI            567  1.0
 68.Paulina Kiełbasa         REKINY               566  1.0
 69.Hanna Szczypińska        REKINY               566  1.0
 70.Mateusz Bierkat          ZA_GRAM!             549  1.0
 71.Karol Šnapko             RAFALIŚCI            535  1.0
 72.Paweł Łada               KIŚLE                534  1.0
 73.Kamil Owczarek           REKINY               463  1.0
 74.Zuzanna Dąbek            SCRABBLOŁAMACZE      616  0.0
 75.Dominik Sędrowski        GRAJMY_W_SCRABBLE    521  0.0
 76.Filip Jurczyński         SŁOWOKLECI           436  0.0
 77.Łukasz Ofiarzewski       KIŚLE                425  0.0
 78.Artur Tilokani           SCRABBLOŁAMACZE      359  0.0
 79.Jakub Okrasa             RAFALIŚCI            329  0.0
 80.Michał Zabost            RAFALIŚCI            296  0.0
 81.Thank_Lan Ngueyn         KIŚLE                295  0.0
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie