Sosnowiec12
maja
Sosnowiec 12-13 maja II Mistrzostwa Polski w Scrabble Belgijkę pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego
Tychy19
maja
Tychy 19-20 maja III Otwarte Mistrzostwa Tychów w Scrabble w ramach IV Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FEST
Kutno25
maja
Kutno 25 maja XVI Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno 2018
Dariusz Putoń mistrzem Tychów19 - 20 maja 2018 — III Otwarte Mistrzostwa Tychów w Scrabble w ramach IV Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FESTInformacjeRelacjaWynikiHHRundyRankingPrzebieg
galeria

III Otwarte Mistrzostwa Tychów w Scrabble w ramach IV Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FESTTychy, 19 - 20 maja 2018

Konkurs Relacja z turnieju


Dariusz Putoń mistrzem TychówJeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy
Jeszcze się spełnią nasze piękne dni, marzenia plany …

Wojciech Młynarski

40 graczek i graczy pojawiło się w Miejskim Centrum Kultury aby wziąć udział w III Otwartych Mistrzostwach Tychów w Scrabble w ramach IV Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FEST. W tegorocznej edycji na warsztat wzięto twórczość Mistrza Słowa – Wojciecha Młynarskiego. Wszyscy jak w początkowym cytacie mieli w planach zajęcie jak najwyższego miejsca. Warunki były ku temu sprzyjające – dwie przestronne salki do gry znajdowały się na jednym piętrze, natomiast na parterze organizatorzy umieścili kącik z napojami i jedzeniem, oraz pufami do relaksu pomiędzy rundami. Podczas pierwszego dnia rozgrywek liderzy zmieniali się co rundę. Na koniec sobotnich rozgrywek na pierwszym miejscu znalazł się Dariusz Putoń. Gracze z czołówki tracili punkty w walkach pomiędzy sobą (padło też kilka remisów – w całym turnieju aż 5, w tym dwa razy po 333 pkt.) natomiast Darek konsekwentnie „robił swoje” i na rundę przed końcem uzyskał przewagę 1,5 pkt. co zapewniło mu zwycięstwo w całym turnieju. Na drugim miejscu utrzymał się mimo przegranej w ostatniej rundzie Artur Irzyk (zdobył w turnieju największa liczbę małych punktów – 5058). Na trzecim miejscu uplasował się Jan Mrozowski. Do laureatów dołączyli: najlepszy tyszanin — Tomasz DudaŁukasz Sornek – za ułożenie najdroższego słowa PANTERZE za 131 pkt. Cała piątka została zaproszona po odbiór nagród na galę finałową Festiwalu Słowa LOGOS FEST. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali obdarowani płytami z piosenkami zeszłorocznego Mistrza Słowa – Marka Grechuty.

Na koniec tradycyjne podziękowania dla pracowników MCK na czele z Piotrem Kumorem za zorganizowanie i techniczną obsługę turnieju (m.in. za śliczne i pyszne kanapki). Do zobaczenia za rok.
relacja: Adam Janicki
(zdjęcie ze strony www.dziennikzachodni.pl)
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
II Otwarte Mistrzostwa Tychów w Scrabble w ramach III Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FEST
II Tyski Festiwal Słowa LOGOS FEST
Turniej Otwarty „Na osłodę”


Rodzaj turniejuotwarty (liczba uczestników ograniczona do 60 osób)
Sposób rozgrywanialiczba rund: 12
system: połówkowy (rundy 1-11), duńczyk (runda 12)
20 minut dla gracza na partię
Miejsce rozgrywekMiejskie Centrum Kultury w Tychach,
43-100 Tychy,
ul. Bohaterów Warszawy 26
Obrońca tytułuBartosz Morawski
SędziaAdam Janicki
Strona www turniejuwww.kultura.tychy.pl
HarmonogramSobota, 19 maja (7 rund)
11:00-11:45 — zapisy do turnieju
12:00 — rozpoczęcie turnieju
15:00-16:00 — przerwa obiadowa
20:00 — zakończenie gier

Niedziela, 20 maja (5 rund)
11:00 — rozpoczęcie drugiego dnia rozgrywek
16:30 — zakończenie turnieju i rozdanie drobnych upominków za udział w turnieju
18:00 — rozdanie nagród w czasie gali finałowej IV Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FEST w Teatrze Małym w Tychach (dla nagrodzonych zaproszenie na galę i koncert)
Wpisowe25 zł za dzień
członkowie PFS z aktualnie opłaconymi składkami — 15 zł za dzień
młodzież szkolna — 10 zł za dzień (do szkoły średniej włącznie)
debiutanci — bez opłat
DojazdMiejskie Centrum Kultury w Tychach oddalone jest od Dworca PKP Tychy o 1,3 km.
Z Dworca do MCK można podjechać następującymi autobusami MZK Tychy: 21,33, 51, 75, 82, 137, 268, 273, 291, 696 oraz trolejbusami: A, B, C, D, E do przystanku Tychy Hotelowiec i stamtąd 0,4 km pieszo.
Z Katowic można dojechać autobusem MZK Tychy o numerze 1 odjeżdżający z przystanku Katowice Korfantego do przystanku Tychy Begonii i stamtąd 0,4 km pieszo.
WyżywienieOrganizator zapewnia bufet zaopatrzony w kawę, herbatę, soki, wodę mineralną oraz kanapki i coś słodkiego do kawy.
Wyżywienie we własnym zakresie.
Pobliskie lokale gastronomiczne:
Bar Mleczny Andromeda – plac Baczyńskiego 2,
La Fontana – ul. Batorego 23,
Telepizza – ul. Bocheńskiego 7,
Misz Masz – ul. Sienkiewicza 7,
Bar Orientalny Thanh Binh – ul. Budowlanych 96,
Wielokran — plac Baczyńskiego 2.
NoclegiWe własnym zakresie.
Polecane niedrogie miejsca noclegowe:
Jaśminowy Dom – ul. Jaśminów 33 tel. 606 495 549,
Gospoda Pod Kogutem – ul. Mikołowska 66 tel. 570 668 558,
Nad Jeziorem. Dom Przyjęć – ul. Nad Jeziorem 28 tel. 603 701 732,
Najbliższe miejsce noclegowe:
Hotel *** Stara Poczta — ul. Kościuszki 24 tel. 32 324 27 00
NagrodyI miejsce – 600 zł plus puchar i dyplom
II miejsce — 400 zł plus puchar i dyplom
III miejsce — 250 zł plus puchar i dyplom

nagroda dla najlepszego mieszkańca Miasta Tychy — 250 zł plus puchar, dyplom i nagrody rzeczowe

nagroda specjalna dla najwyżej punktowanego ruchu – nagroda rzeczowa i dyplom
Dodatkowe atrakcjeRozdanie nagród w czasie gali finałowej IV Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FEST w Teatrze Małym w Tychach w dniu 20 maja 2018r. (dla nagrodzonych zaproszenie na galę i koncert)
Zgłoszenia uczestnikówpokaż listę uczestników
Lp.Imię i nazwiskoMiastoUwagiInne
1 Joanna Brychcy Katowice PFS
2 Zofia Gajewska Jelenia Góra
3 Piotr Broda Sandomierz
4 Arkadiusz Łydka Jaworzno
5 Leszek Kilian Jaworzno
6 Ewa Madejczyk Katowice
7 Andrzej Rechowicz Katowice
8 Urszula Solarska Katowice
9 Sławek Wiśniowski Jaworzno
10 Karolina Szubska Jaworzno PFS
11 Aneta Szczyrzyca Jaworzno Tylko niedziela
12 Szymon Stępień Bytom
13 Łukasz Bobowski Suchedniów
14 Ireneusz Kurzok Mikołów
15 Agnieszka Dawid Kraków
16 Marta Świątkowska Wrocław
17 Teresa Zalewska Racibórz
18 Katarzyna Kowalska Katowice
19 Marcin Kurowski Racibórz
20 Bartosz Bartczak Poznań
21 Sławomir Kumor Tychy
22 Jerzy Luter Bytom PFS
23 Tomasz Duda Tychy
24 Piotr Duda Tychy
25 Krzysztof Kałuża Sosnowiec
26 Marek Popczyk Tychy
27 Renata Andracka Zwola
28 Anna Demczyszyn Bystra
29 Paweł Brylski Kraków
30 Dariusz Putoń RUDA ŚLĄSKA
31 Remigiusz Belesa Zabrze
32 Waldemar Wypchał Kraków PFS
33 Grażyna Chłopek Jaworzno
34 Piotr Kozak Racibórz
35 Jan Mrozowski Kraków
36 Grzegorz Papciak Jodłowa
37 Wanda Grabiec Tarnów
38 Marta Sztajnert Wisła
39 Michał Sztajnert Wisła
40 Dominik Ulejczyk Będzin Młodzież. Tylko sobota.
41 Artur Irzyk Strzyżów
42 Tomasz Sehnal Warszawa
OrganizatorzyMiejskie Centrum Kultury w Tychach, ul. Bohaterów Warszawy 26, 43-100 Tychy, telefon: (32) 327 02 90 wew. 24


Wyniki turnieju III Otwarte Mistrzostwa Tychów w Scrabble w ramach IV Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FEST

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Dariusz         Putoń                Ruda Śląska            141.81     11.0     4736     2053      836
  2 Artur           Irzyk                Strzyżów               144.96      8.5     5058     1814      741
  3 Jan             Mrozowski            Kraków                 151.49      8.5     4960     1829      533
  4 Piotr           Broda                Sandomierz             142.97      8.5     4644     1853      320
  5 Joanna          Brychcy              Katowice               109.44      8.0     4572     1625      458
  6 Grzegorz        Papciak              Jodłowa                126.44      8.0     4559     1637      206
  7 Łukasz          Bobowski             Suchedniów             151.81      7.5     4758     1706      478
  8 Szymon          Stępień              Bytom                  124.41      7.0     4668     1503      373
  9 Urszula         Solarska             Katowice               118.84      7.0     4542     1486       73
 10 Arkadiusz       Łydka                Jaworzno               131.15      7.0     4479     1551       80
 11 Andrzej         Rechowicz            Katowice               134.85      7.0     4471     1541      372
 12 Agnieszka       Dawid                Kraków                 118.30      7.0     4428     1637      108
 13 Tomasz          Sehnal               Warszawa               121.79      7.0     4385     1625      350
 14 Tomasz          Duda                 Tychy                  103.92      6.5     4346     1463      304
 15 Teresa          Zalewska             Racibórz               123.06      6.0     4576     1559      -22
 16 Jerzy           Luter                Bytom                  120.74      6.0     4494     1356      414
 17 Katarzyna       Kowalska             Katowice               119.94      6.0     4344     1487      235
 18 Ewa             Madejczyk            Katowice               123.48      6.0     4311     1439     -221
 19 Bartosz         Bartczak             Poznań                 103.60      6.0     4270     1408     -169
 20 Marcin          Kurowski             Racibórz               113.89      6.0     4182     1340      153
 21 Paweł           Brylski              Kraków                 113.14      6.0     4073     1435     -137
 22 Marta           Świątkowska          Wrocław                116.71      5.5     3984     1404     -397
 23 Grażyna         Chłopek              Jaworzno               106.53      5.5     3823     1235     -129
 24 Marta           Sztajnert            Wisła                  114.31      5.0     4414     1282     -131
 25 Ireneusz        Kurzok               Mikołów                120.13      5.0     4340     1230      126
 26 Wanda           Grabiec              Tarnów                 105.10      5.0     3997     1283     -555
 27 Leszek          Kilian               Jaworzno               106.10      5.0     3981     1267     -385
 28 Sławomir        Wiśniowski           Jaworzno               115.25      5.0     3890     1252     -377
 29 Piotr           Kozak                Racibórz               100.00      5.0     3853     1285     -344
 30 Łukasz          Sornek               Mikołów                135.63      5.0     2745     1013      231
 31 Renata          Andracka             Zwola                  118.92      4.5     4247     1168      211
 32 Karolina        Szubska              Jaworzno               100.00      4.5     3855     1212     -314
 33 Marek           Popczyk              Tychy                  100.00      4.5     3544     1058     -615
 34 Aneta           Szczyrzyca           Jaworzno               100.29      4.0     3926     1081     -194
 35 Remigiusz       Belesa               Zabrze                 100.00      4.0     3708     1177     -185
 36 Dominik         Ulejczyk             Będzin                 119.66      4.0     2594      875       31
 37 Piotr           Duda                 Tychy                  100.00      3.0     4200     1002      -52
 38 Krzysztof       Kałuża               Sosnowiec              140.10      3.0     2577      712      188
 39 Michał          Sztajnert            Wisła                  100.00      0.5     3223      653    -1030
 40 Sławomir        Kumor                Tychy                  100.00      0.0      810      233     -664
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju III Otwarte Mistrzostwa Tychów w Scrabble w ramach IV Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FEST



	Łukasz Bobowski 151.81 Suchedniów               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Agnieszka      Dawid                 118.30 -  368: 387   68
    2    13 Bartosz        Bartczak              103.60 +  430: 336  154
    3     6 Katarzyna      Kowalska              119.94 +  431: 305  170
    4     6 Teresa         Zalewska              123.06 +  383: 375  173
    5     3 Tomasz         Sehnal                121.79 +  390: 244  172
    6     4 Artur          Irzyk                 144.96 -  451: 480   95
    7     3 Andrzej        Rechowicz             134.85 +  387: 281  185
    8     3 Jan            Mrozowski             151.49 =  418: 418  151
    9     2 Piotr          Broda                 142.97 +  417: 360  193
   10     1 Dariusz        Putoń                 141.81 -  336: 352   92
   11     5 Arkadiusz      Łydka                 131.15 -  369: 382   81
   12     5 Tomasz         Sehnal                121.79 +  378: 360  172
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1706  / 12 142.17




	Jan Mrozowski 151.49 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Marta          Świątkowska           116.71 +  484: 240  167
    2     1 Dominik        Ulejczyk              119.66 -  313: 472   70
    3     7 Joanna         Brychcy               109.44 +  455: 361  159
    4     5 Łukasz         Sornek                135.63 +  510: 353  186
    5     2 Artur          Irzyk                 144.96 +  454: 427  195
    6     2 Arkadiusz      Łydka                 131.15 +  376: 367  181
    7     1 Piotr          Broda                 142.97 -  346: 388   93
    8     3 Łukasz         Bobowski              151.81 =  418: 418  152
    9     1 Dariusz        Putoń                 141.81 -  318: 424   92
   10     5 Agnieszka      Dawid                 118.30 +  465: 299  168
   11     4 Teresa         Zalewska              123.06 +  418: 409  173
   12     2 Piotr          Broda                 142.97 +  403: 269  193
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1829  / 12 152.42




	Artur Irzyk 144.96 Strzyżów         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Sławomir       Wiśniowski            115.25 +  433: 255  165
    2     5 Piotr          Broda                 142.97 =  410: 410  143
    3     4 Ewa            Madejczyk             123.48 +  484: 311  173
    4     3 Piotr          Kozak                 100.00 +  408: 278  150
    5     2 Jan            Mrozowski             151.49 -  427: 454  101
    6     4 Łukasz         Bobowski              151.81 +  480: 451  202
    7     2 Dariusz        Putoń                 141.81 -  330: 378   92
    8     5 Katarzyna      Kowalska              119.94 +  401: 337  170
    9     3 Agnieszka      Dawid                 118.30 +  405: 356  168
   10     2 Teresa         Zalewska              123.06 +  461: 366  173
   11     2 Andrzej        Rechowicz             134.85 +  456: 329  185
   12     1 Dariusz        Putoń                 141.81 -  363: 392   92
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1814  / 12 151.17




	Piotr Broda 142.97 Sandomierz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Marta          Sztajnert             114.31 +  380: 358  164
    2     5 Artur          Irzyk                 144.96 =  410: 410  145
    3     5 Agnieszka      Dawid                 118.30 +  420: 230  168
    4     2 Tomasz         Sehnal                121.79 +  406: 345  172
    5     1 Dariusz        Putoń                 141.81 +  411: 313  192
    6     1 Andrzej        Rechowicz             134.85 -  285: 399   85
    7     1 Jan            Mrozowski             151.49 +  388: 346  201
    8     2 Teresa         Zalewska              123.06 +  425: 393  173
    9     2 Łukasz         Bobowski              151.81 -  360: 417  102
   10     3 Grzegorz       Papciak               126.44 +  453: 364  176
   11     3 Szymon         Stępień               124.41 +  437: 346  174
   12     2 Jan            Mrozowski             151.49 -  269: 403  101
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1853  / 12 154.42




	Dariusz Putoń 141.81 Ruda Śląska            

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Marcin         Kurowski              113.89 +  333: 254  164
    2     8 Teresa         Zalewska              123.06 +  540: 234  173
    3     2 Paweł          Brylski               113.14 +  440: 288  163
    4     1 Tomasz         Duda                  103.92 +  413: 347  154
    5     1 Piotr          Broda                 142.97 -  313: 411   93
    6     3 Katarzyna      Kowalska              119.94 +  352: 315  170
    7     2 Artur          Irzyk                 144.96 +  378: 330  195
    8     1 Szymon         Stępień               124.41 +  393: 387  174
    9     1 Jan            Mrozowski             151.49 +  424: 318  201
   10     1 Łukasz         Bobowski              151.81 +  352: 336  202
   11     1 Urszula        Solarska              118.84 +  406: 317  169
   12     1 Artur          Irzyk                 144.96 +  392: 363  195
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2053  / 12 171.08




	Krzysztof Kałuża 140.10 Sosnowiec

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Paweł          Brylski               113.14 -  251: 277   63
    2    16 Marta          Sztajnert             114.31 +  455: 331  164
    3    13 Marta          Świątkowska           116.71 -  368: 375   67
    4    14 Karolina       Szubska               100.00 +  397: 348  150
    5    14 Wanda          Grabiec               105.10 -  336: 368   55
    6    14 Leszek         Kilian                106.10 -  340: 351   56
    7    17 Grażyna        Chłopek               106.53 +  430: 339  157
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     712  /  7 101.71




	Łukasz Sornek 135.63 Mikołów

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Joanna         Brychcy               109.44 +  382: 346  159
    2     4 Ewa            Madejczyk             123.48 -  299: 402   73
    3     9 Renata         Andracka              118.92 +  400: 370  169
    4     5 Jan            Mrozowski             151.49 -  353: 510  101
    5    10 Urszula        Solarska              118.84 +  457: 225  169
    6     7 Tomasz         Sehnal                121.79 +  369: 352  172
    7     6 Katarzyna      Kowalska              119.94 +  485: 309  170
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1013  /  7 144.71




	Andrzej Rechowicz 134.85 Katowice               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Grażyna        Chłopek               106.53 -  333: 335   57
    2    18 Michał         Sztajnert             100.00 +  382: 300  150
    3    12 Karolina       Szubska               100.00 +  436: 227  150
    4     4 Ireneusz       Kurzok                120.13 +  411: 336  170
    5     6 Tomasz         Duda                  103.92 +  410: 319  154
    6     1 Piotr          Broda                 142.97 +  399: 285  193
    7     3 Łukasz         Bobowski              151.81 -  281: 387  102
    8     4 Agnieszka      Dawid                 118.30 -  313: 417   68
    9     7 Jerzy          Luter                 120.74 +  513: 345  171
   10     4 Tomasz         Sehnal                121.79 +  342: 312  172
   11     2 Artur          Irzyk                 144.96 -  329: 456   95
   12     3 Joanna         Brychcy               109.44 -  322: 380   59
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1541  / 12 128.42




	Arkadiusz Łydka 131.15 Jaworzno                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Leszek         Kilian                106.10 +  393: 380  156
    2     2 Tomasz         Duda                  103.92 -  302: 430   54
    3    15 Grażyna        Chłopek               106.53 +  496: 282  157
    4     9 Marta          Świątkowska           116.71 +  374: 287  167
    5     5 Piotr          Kozak                 100.00 +  363: 291  150
    6     2 Jan            Mrozowski             151.49 -  367: 376  101
    7     4 Teresa         Zalewska              123.06 -  328: 352   73
    8     6 Ewa            Madejczyk             123.48 +  433: 332  173
    9     5 Tomasz         Sehnal                121.79 -  352: 569   72
   10     7 Katarzyna      Kowalska              119.94 +  335: 307  170
   11     5 Łukasz         Bobowski              151.81 +  382: 369  202
   12     4 Grzegorz       Papciak               126.44 -  354: 424   76
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1551  / 12 129.25




	Grzegorz Papciak 126.44 Jodłowa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Wanda          Grabiec               105.10 +  409: 364  155
    2     9 Tomasz         Sehnal                121.79 -  349: 367   72
    3    10 Jerzy          Luter                 120.74 +  451: 417  171
    4     7 Katarzyna      Kowalska              119.94 -  353: 390   70
    5     8 Joanna         Brychcy               109.44 +  370: 323  159
    6     6 Agnieszka      Dawid                 118.30 -  278: 424   68
    7    10 Sławomir       Wiśniowski            115.25 +  346: 287  165
    8     8 Leszek         Kilian                106.10 +  402: 296  156
    9     4 Szymon         Stępień               124.41 +  397: 331  174
   10     3 Piotr          Broda                 142.97 -  364: 453   93
   11     7 Ewa            Madejczyk             123.48 +  416: 347  173
   12     4 Arkadiusz      Łydka                 131.15 +  424: 354  181
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1637  / 12 136.42




	Szymon Stępień 124.41 Bytom

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Tomasz         Duda                  103.92 -  303: 457   54
    2    20 Remigiusz      Belesa                100.00 +  400: 319  150
    3    14 Marek          Popczyk               100.00 +  463: 241  150
    4    10 Paweł          Brylski               113.14 +  399: 343  163
    5     4 Katarzyna      Kowalska              119.94 -  316: 396   70
    6     8 Wanda          Grabiec               105.10 +  388: 254  155
    7     5 Ewa            Madejczyk             123.48 +  462: 313  173
    8     1 Dariusz        Putoń                 141.81 -  387: 393   92
    9     4 Grzegorz       Papciak               126.44 -  331: 397   76
   10     6 Bartosz        Bartczak              103.60 +  444: 339  154
   11     3 Piotr          Broda                 142.97 -  346: 437   93
   12     6 Teresa         Zalewska              123.06 +  429: 406  173
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1503  / 12 125.25




	Ewa Madejczyk 123.48 Katowice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Bartosz        Bartczak              103.60 +  443: 281  154
    2     4 Łukasz         Sornek                135.63 +  402: 299  186
    3     4 Artur          Irzyk                 144.96 -  311: 484   95
    4    11 Renata         Andracka              118.92 -  318: 406   69
    5    13 Marta          Świątkowska           116.71 +  364: 308  167
    6    10 Tomasz         Duda                  103.92 +  354: 327  154
    7     5 Szymon         Stępień               124.41 -  313: 462   74
    8     6 Arkadiusz      Łydka                 131.15 -  332: 433   81
    9     9 Remigiusz      Belesa                100.00 +  425: 290  150
   10    10 Marta          Sztajnert             114.31 +  390: 359  164
   11     7 Grzegorz       Papciak               126.44 -  347: 416   76
   12     7 Urszula        Solarska              118.84 -  312: 467   69
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1439  / 12 119.92




	Teresa Zalewska 123.06 Racibórz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Aneta          Szczyrzyca            100.29 +  412: 377  150
    2     8 Dariusz        Putoń                 141.81 -  234: 540   92
    3    11 Urszula        Solarska              118.84 +  422: 335  169
    4     6 Łukasz         Bobowski              151.81 -  375: 383  102
    5     9 Renata         Andracka              118.92 +  348: 291  169
    6     5 Ireneusz       Kurzok                120.13 +  433: 302  170
    7     4 Arkadiusz      Łydka                 131.15 +  352: 328  181
    8     2 Piotr          Broda                 142.97 -  393: 425   93
    9     6 Paweł          Brylski               113.14 +  426: 309  163
   10     2 Artur          Irzyk                 144.96 -  366: 461   95
   11     4 Jan            Mrozowski             151.49 -  409: 418  101
   12     6 Szymon         Stępień               124.41 -  406: 429   74
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1559  / 12 129.92




	Tomasz Sehnal 121.79 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Remigiusz      Belesa                100.00 +  320: 236  150
    2     9 Grzegorz       Papciak               126.44 +  367: 349  176
    3     3 Dominik        Ulejczyk              119.66 +  429: 332  170
    4     2 Piotr          Broda                 142.97 -  345: 406   93
    5     3 Łukasz         Bobowski              151.81 -  244: 390  102
    6     7 Łukasz         Sornek                135.63 -  352: 369   86
    7    14 Piotr          Kozak                 100.00 +  413: 294  150
    8     7 Joanna         Brychcy               109.44 +  332: 294  159
    9     5 Arkadiusz      Łydka                 131.15 +  569: 352  181
   10     4 Andrzej        Rechowicz             134.85 -  312: 342   85
   11     8 Jerzy          Luter                 120.74 +  342: 293  171
   12     5 Łukasz         Bobowski              151.81 -  360: 378  102
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1625  / 12 135.42




	Jerzy Luter 120.74 Bytom                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Piotr          Duda                  100.00 +  364: 309  150
    2     6 Piotr          Kozak                 100.00 -  304: 340   50
    3    10 Grzegorz       Papciak               126.44 -  417: 451   76
    4    12 Marcin         Kurowski              113.89 +  395: 336  164
    5    12 Paweł          Brylski               113.14 -  317: 338   63
    6    15 Marta          Świątkowska           116.71 -  309: 343   67
    7    18 Michał         Sztajnert             100.00 +  399: 226  150
    8    13 Sławomir       Wiśniowski            115.25 +  444: 320  165
    9     7 Andrzej        Rechowicz             134.85 -  345: 513   85
   10    11 Remigiusz      Belesa                100.00 +  415: 239  150
   11     8 Tomasz         Sehnal                121.79 -  293: 342   72
   12    10 Marta          Sztajnert             114.31 +  492: 323  164
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1356  / 12 113.00




	Ireneusz Kurzok 120.13 Mikołów                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Piotr          Kozak                 100.00 -  365: 423   50
    2    14 Sławomir       Wiśniowski            115.25 +  414: 275  165
    3     8 Wanda          Grabiec               105.10 +  487: 290  155
    4     4 Andrzej        Rechowicz             134.85 -  336: 411   85
    5     7 Agnieszka      Dawid                 118.30 +  356: 274  168
    6     5 Teresa         Zalewska              123.06 -  302: 433   73
    7     8 Leszek         Kilian                106.10 -  327: 418   56
    8    11 Remigiusz      Belesa                100.00 -  342: 346   50
    9    12 Bartosz        Bartczak              103.60 -  325: 459   54
   10    15 Marta          Świątkowska           116.71 +  333: 287  167
   11    13 Grażyna        Chłopek               106.53 -  280: 313   57
   12    15 Marek          Popczyk               100.00 +  473: 285  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1230  / 12 102.50




	Katarzyna Kowalska 119.94 Katowice                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Sławomir       Kumor                 100.00 +  421: 251  150
    2     7 Grażyna        Chłopek               106.53 +  350: 255  157
    3     6 Łukasz         Bobowski              151.81 -  305: 431  102
    4     7 Grzegorz       Papciak               126.44 +  390: 353  176
    5     4 Szymon         Stępień               124.41 +  396: 316  174
    6     3 Dariusz        Putoń                 141.81 -  315: 352   92
    7     6 Łukasz         Sornek                135.63 -  309: 485   86
    8     5 Artur          Irzyk                 144.96 -  337: 401   95
    9    11 Tomasz         Duda                  103.92 +  366: 271  154
   10     7 Arkadiusz      Łydka                 131.15 -  307: 335   81
   11    11 Marta          Sztajnert             114.31 -  358: 364   64
   12    11 Leszek         Kilian                106.10 +  490: 295  156
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1487  / 12 123.92




	Dominik Ulejczyk 119.66 Będzin

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Marek          Popczyk               100.00 +  394: 289  150
    2     1 Jan            Mrozowski             151.49 +  472: 313  201
    3     3 Tomasz         Sehnal                121.79 -  332: 429   72
    4     8 Agnieszka      Dawid                 118.30 -  287: 510   68
    5    11 Bartosz        Bartczak              103.60 +  372: 332  154
    6     9 Paweł          Brylski               113.14 -  303: 346   63
    7    11 Marta          Świątkowska           116.71 +  434: 344  167
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     875  /  7 125.00




	Renata Andracka 118.92 Zwola               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    19 Michał         Sztajnert             100.00 +  448: 245  150
    2     3 Agnieszka      Dawid                 118.30 -  328: 400   68
    3     9 Łukasz         Sornek                135.63 -  370: 400   86
    4    11 Ewa            Madejczyk             123.48 +  406: 318  173
    5     9 Teresa         Zalewska              123.06 -  291: 348   73
    6    13 Bartosz        Bartczak              103.60 -  331: 346   54
    7    16 Remigiusz      Belesa                100.00 -  325: 387   50
    8    16 Marek          Popczyk               100.00 -  304: 312   50
    9    15 Marcin         Kurowski              113.89 -  327: 399   64
   10    16 Karolina       Szubska               100.00 =  333: 333  100
   11    18 Piotr          Duda                  100.00 +  405: 311  150
   12    17 Remigiusz      Belesa                100.00 +  379: 237  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1168  / 12  97.33




	Urszula Solarska 118.84 Katowice               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    20 Karolina       Szubska               100.00 -  282: 400   50
    2    12 Aneta          Szczyrzyca            100.29 +  452: 365  150
    3    11 Teresa         Zalewska              123.06 -  335: 422   73
    4    15 Grażyna        Chłopek               106.53 +  419: 260  157
    5    10 Łukasz         Sornek                135.63 -  225: 457   86
    6    12 Marta          Sztajnert             114.31 +  414: 339  164
    7    12 Wanda          Grabiec               105.10 +  407: 383  155
    8     9 Paweł          Brylski               113.14 -  297: 435   63
    9    10 Marta          Świątkowska           116.71 +  481: 350  167
   10     9 Leszek         Kilian                106.10 +  446: 340  156
   11     1 Dariusz        Putoń                 141.81 -  317: 406   92
   12     7 Ewa            Madejczyk             123.48 +  467: 312  173
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1486  / 12 123.83




	Agnieszka Dawid 118.30 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Łukasz         Bobowski              151.81 +  387: 368  202
    2     3 Renata         Andracka              118.92 +  400: 328  169
    3     5 Piotr          Broda                 142.97 -  230: 420   93
    4     8 Dominik        Ulejczyk              119.66 +  510: 287  170
    5     7 Ireneusz       Kurzok                120.13 -  274: 356   70
    6     6 Grzegorz       Papciak               126.44 +  424: 278  176
    7     7 Paweł          Brylski               113.14 +  383: 323  163
    8     4 Andrzej        Rechowicz             134.85 +  417: 313  185
    9     3 Artur          Irzyk                 144.96 -  356: 405   95
   10     5 Jan            Mrozowski             151.49 -  299: 465  101
   11     6 Joanna         Brychcy               109.44 -  269: 456   59
   12     8 Bartosz        Bartczak              103.60 +  479: 321  154
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1637  / 12 136.42




	Marta Świątkowska 116.71 Wrocław                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Jan            Mrozowski             151.49 -  240: 484  101
    2    19 Piotr          Duda                  100.00 +  401: 243  150
    3    13 Krzysztof      Kałuża                140.10 +  375: 368  190
    4     9 Arkadiusz      Łydka                 131.15 -  287: 374   81
    5    13 Ewa            Madejczyk             123.48 -  308: 364   73
    6    15 Jerzy          Luter                 120.74 +  343: 309  171
    7    11 Dominik        Ulejczyk              119.66 -  344: 434   70
    8    14 Marcin         Kurowski              113.89 +  355: 332  164
    9    10 Urszula        Solarska              118.84 -  350: 481   69
   10    15 Ireneusz       Kurzok                120.13 -  287: 333   70
   11    15 Piotr          Kozak                 100.00 =  357: 357  100
   12    13 Sławomir       Wiśniowski            115.25 +  337: 302  165
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1404  / 12 117.00




	Sławomir Wiśniowski 115.25 Jaworzno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Artur          Irzyk                 144.96 -  255: 433   95
    2    14 Ireneusz       Kurzok                120.13 -  275: 414   70
    3    20 Remigiusz      Belesa                100.00 +  332: 324  150
    4    16 Joanna         Brychcy               109.44 -  371: 422   59
    5    17 Piotr          Duda                  100.00 +  326: 261  150
    6    17 Aneta          Szczyrzyca            100.29 +  409: 290  150
    7    10 Grzegorz       Papciak               126.44 -  287: 346   76
    8    13 Jerzy          Luter                 120.74 -  320: 444   71
    9    17 Karolina       Szubska               100.00 +  346: 313  150
   10    12 Marcin         Kurowski              113.89 -  322: 394   64
   11    16 Michał         Sztajnert             100.00 +  345: 289  150
   12    13 Marta          Świątkowska           116.71 -  302: 337   67
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1252  / 12 104.33




	Marta Sztajnert 114.31 Wisła                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Piotr          Broda                 142.97 -  358: 380   93
    2    16 Krzysztof      Kałuża                140.10 -  331: 455   90
    3    17 Piotr          Duda                  100.00 +  386: 331  150
    4    13 Bartosz        Bartczak              103.60 -  390: 408   54
    5    15 Remigiusz      Belesa                100.00 +  380: 313  150
    6    12 Urszula        Solarska              118.84 -  339: 414   69
    7    15 Karolina       Szubska               100.00 +  368: 294  150
    8    12 Wanda          Grabiec               105.10 -  360: 372   55
    9    14 Grażyna        Chłopek               106.53 +  456: 338  157
   10    10 Ewa            Madejczyk             123.48 -  359: 390   73
   11    11 Katarzyna      Kowalska              119.94 +  364: 358  170
   12    10 Jerzy          Luter                 120.74 -  323: 492   71
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1282  / 12 106.83




	Marcin Kurowski 113.89 Racibórz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Dariusz        Putoń                 141.81 -  254: 333   92
    2    15 Wanda          Grabiec               105.10 -  299: 318   55
    3    16 Aneta          Szczyrzyca            100.29 +  401: 313  150
    4    12 Jerzy          Luter                 120.74 -  336: 395   71
    5    19 Marek          Popczyk               100.00 +  430: 327  150
    6    11 Piotr          Kozak                 100.00 +  398: 279  150
    7    13 Tomasz         Duda                  103.92 -  289: 460   54
    8    14 Marta          Świątkowska           116.71 -  332: 355   67
    9    15 Renata         Andracka              118.92 +  399: 327  169
   10    12 Sławomir       Wiśniowski            115.25 +  394: 322  165
   11     9 Paweł          Brylski               113.14 +  356: 284  163
   12     9 Tomasz         Duda                  103.92 -  294: 316   54
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1340  / 12 111.67




	Paweł Brylski 113.14 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Krzysztof      Kałuża                140.10 +  277: 251  190
    2    10 Karolina       Szubska               100.00 +  427: 260  150
    3     2 Dariusz        Putoń                 141.81 -  288: 440   92
    4    10 Szymon         Stępień               124.41 -  343: 399   74
    5    12 Jerzy          Luter                 120.74 +  338: 317  171
    6     9 Dominik        Ulejczyk              119.66 +  346: 303  170
    7     7 Agnieszka      Dawid                 118.30 -  323: 383   68
    8     9 Urszula        Solarska              118.84 +  435: 297  169
    9     6 Teresa         Zalewska              123.06 -  309: 426   73
   10     8 Joanna         Brychcy               109.44 -  297: 422   59
   11     9 Marcin         Kurowski              113.89 -  284: 356   64
   12    12 Wanda          Grabiec               105.10 +  406: 356  155
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1435  / 12 119.58




	Joanna Brychcy 109.44 Katowice                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Łukasz         Sornek                135.63 -  346: 382   86
    2    17 Sławomir       Kumor                 100.00 +  341: 289  150
    3     7 Jan            Mrozowski             151.49 -  361: 455  101
    4    16 Sławomir       Wiśniowski            115.25 +  422: 371  165
    5     8 Grzegorz       Papciak               126.44 -  323: 370   76
    6    16 Piotr          Duda                  100.00 +  460: 375  150
    7     9 Bartosz        Bartczak              103.60 +  355: 309  154
    8     7 Tomasz         Sehnal                121.79 -  294: 332   72
    9     8 Wanda          Grabiec               105.10 +  412: 343  155
   10     8 Paweł          Brylski               113.14 +  422: 297  163
   11     6 Agnieszka      Dawid                 118.30 +  456: 269  168
   12     3 Andrzej        Rechowicz             134.85 +  380: 322  185
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1625  / 12 135.42




	Grażyna Chłopek 106.53 Jaworzno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Andrzej        Rechowicz             134.85 +  335: 333  185
    2     7 Katarzyna      Kowalska              119.94 -  255: 350   70
    3    15 Arkadiusz      Łydka                 131.15 -  282: 496   81
    4    15 Urszula        Solarska              118.84 -  260: 419   69
    5    18 Leszek         Kilian                106.10 -  319: 330   56
    6    20 PAUZA
    7    17 Krzysztof      Kałuża                140.10 -  339: 430   90
    8    18 Michał         Sztajnert             100.00 +  374: 274  150
    9    14 Marta          Sztajnert             114.31 -  338: 456   64
   10    17 Piotr          Duda                  100.00 +  385: 312  150
   11    13 Ireneusz       Kurzok                120.13 +  313: 280  170
   12    14 Karolina       Szubska               100.00 +  323: 272  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1235  / 11 112.27




	Leszek Kilian 106.10 Jaworzno                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Arkadiusz      Łydka                 131.15 -  380: 393   81
    2    11 Marek          Popczyk               100.00 -  304: 322   50
    3    18 Michał         Sztajnert             100.00 +  339: 275  150
    4    17 Aneta          Szczyrzyca            100.29 -  313: 344   50
    5    18 Grażyna        Chłopek               106.53 +  330: 319  157
    6    14 Krzysztof      Kałuża                140.10 +  351: 340  190
    7     8 Ireneusz       Kurzok                120.13 +  418: 327  170
    8     8 Grzegorz       Papciak               126.44 -  296: 402   76
    9    13 Piotr          Kozak                 100.00 +  320: 301  150
   10     9 Urszula        Solarska              118.84 -  340: 446   69
   11    12 Tomasz         Duda                  103.92 -  295: 407   54
   12    11 Katarzyna      Kowalska              119.94 -  295: 490   70
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1267  / 12 105.58




	Wanda Grabiec 105.10 Tarnów

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Grzegorz       Papciak               126.44 -  364: 409   76
    2    15 Marcin         Kurowski              113.89 +  318: 299  164
    3     8 Ireneusz       Kurzok                120.13 -  290: 487   70
    4    18 Marek          Popczyk               100.00 +  338: 312  150
    5    14 Krzysztof      Kałuża                140.10 +  368: 336  190
    6     8 Szymon         Stępień               124.41 -  254: 388   74
    7    12 Urszula        Solarska              118.84 -  383: 407   69
    8    12 Marta          Sztajnert             114.31 +  372: 360  164
    9     8 Joanna         Brychcy               109.44 -  343: 412   59
   10    14 Piotr          Kozak                 100.00 +  359: 319  150
   11    10 Bartosz        Bartczak              103.60 -  252: 417   54
   12    12 Paweł          Brylski               113.14 -  356: 406   63
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1283  / 12 106.92




	Tomasz Duda 103.92 Tychy

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Szymon         Stępień               124.41 +  457: 303  174
    2     2 Arkadiusz      Łydka                 131.15 +  430: 302  181
    3     1 Piotr          Kozak                 100.00 =  333: 333  100
    4     1 Dariusz        Putoń                 141.81 -  347: 413   92
    5     6 Andrzej        Rechowicz             134.85 -  319: 410   85
    6    10 Ewa            Madejczyk             123.48 -  327: 354   73
    7    13 Marcin         Kurowski              113.89 +  460: 289  164
    8    10 Bartosz        Bartczak              103.60 -  349: 410   54
    9    11 Katarzyna      Kowalska              119.94 -  271: 366   70
   10    13 Aneta          Szczyrzyca            100.29 +  330: 273  150
   11    12 Leszek         Kilian                106.10 +  407: 295  156
   12     9 Marcin         Kurowski              113.89 +  316: 294  164
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1463  / 12 121.92




	Bartosz Bartczak 103.60 Poznań

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Ewa            Madejczyk             123.48 -  281: 443   73
    2    13 Łukasz         Bobowski              151.81 -  336: 430  102
    3    19 Sławomir       Kumor                 100.00 +  312: 269  150
    4    13 Marta          Sztajnert             114.31 +  408: 390  164
    5    11 Dominik        Ulejczyk              119.66 -  332: 372   70
    6    13 Renata         Andracka              118.92 +  346: 331  169
    7     9 Joanna         Brychcy               109.44 -  309: 355   59
    8    10 Tomasz         Duda                  103.92 +  410: 349  154
    9    12 Ireneusz       Kurzok                120.13 +  459: 325  170
   10     6 Szymon         Stępień               124.41 -  339: 444   74
   11    10 Wanda          Grabiec               105.10 +  417: 252  155
   12     8 Agnieszka      Dawid                 118.30 -  321: 479   68
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1408  / 12 117.33




	Aneta Szczyrzyca 100.29 Jaworzno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Teresa         Zalewska              123.06 -  377: 412   73
    2    12 Urszula        Solarska              118.84 -  365: 452   69
    3    16 Marcin         Kurowski              113.89 -  313: 401   64
    4    17 Leszek         Kilian                106.10 +  344: 313  156
    5    16 Karolina       Szubska               100.00 +  324: 320  150
    6    17 Sławomir       Wiśniowski            115.25 -  290: 409   65
    7    19 Piotr          Duda                  100.00 +  354: 286  150
    8    15 Piotr          Kozak                 100.00 -  334: 337   50
    9    16 Michał         Sztajnert             100.00 +  402: 234  150
   10    13 Tomasz         Duda                  103.92 -  273: 330   54
   11    14 Marek          Popczyk               100.00 -  307: 325   50
   12    16 Piotr          Kozak                 100.00 -  243: 301   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1081  / 12  90.08




	Remigiusz Belesa 100.00 Zabrze

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Tomasz         Sehnal                121.79 -  236: 320   72
    2    20 Szymon         Stępień               124.41 -  319: 400   74
    3    20 Sławomir       Wiśniowski            115.25 -  324: 332   65
    4    20 Sławomir       Kumor                 100.00 +  400:   1  150
    5    15 Marta          Sztajnert             114.31 -  313: 380   64
    6    18 Marek          Popczyk               100.00 +  324: 250  150
    7    16 Renata         Andracka              118.92 +  387: 325  169
    8    11 Ireneusz       Kurzok                120.13 +  346: 342  170
    9     9 Ewa            Madejczyk             123.48 -  290: 425   73
   10    11 Jerzy          Luter                 120.74 -  239: 415   71
   11    17 Karolina       Szubska               100.00 -  293: 324   50
   12    17 Renata         Andracka              118.92 -  237: 379   69
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1177  / 12  98.08




	Piotr Duda 100.00 Tychy

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Jerzy          Luter                 120.74 -  309: 364   71
    2    19 Marta          Świątkowska           116.71 -  243: 401   67
    3    17 Marta          Sztajnert             114.31 -  331: 386   64
    4    19 Michał         Sztajnert             100.00 +  476: 284  150
    5    17 Sławomir       Wiśniowski            115.25 -  261: 326   65
    6    16 Joanna         Brychcy               109.44 -  375: 460   59
    7    19 Aneta          Szczyrzyca            100.29 -  286: 354   50
    8    17 Karolina       Szubska               100.00 -  372: 405   50
    9    18 Marek          Popczyk               100.00 +  525: 251  150
   10    17 Grażyna        Chłopek               106.53 -  312: 385   57
   11    18 Renata         Andracka              118.92 -  311: 405   69
   12    18 Michał         Sztajnert             100.00 +  399: 231  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1002  / 12  83.50




	Piotr Kozak 100.00 Racibórz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Ireneusz       Kurzok                120.13 +  423: 365  170
    2     6 Jerzy          Luter                 120.74 +  340: 304  171
    3     1 Tomasz         Duda                  103.92 =  333: 333  104
    4     3 Artur          Irzyk                 144.96 -  278: 408   95
    5     5 Arkadiusz      Łydka                 131.15 -  291: 363   81
    6    11 Marcin         Kurowski              113.89 -  279: 398   64
    7    14 Tomasz         Sehnal                121.79 -  294: 413   72
    8    15 Aneta          Szczyrzyca            100.29 +  337: 334  150
    9    13 Leszek         Kilian                106.10 -  301: 320   56
   10    14 Wanda          Grabiec               105.10 -  319: 359   55
   11    15 Marta          Świątkowska           116.71 =  357: 357  117
   12    16 Aneta          Szczyrzyca            100.29 +  301: 243  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1285  / 12 107.08




	Sławomir Kumor 100.00 Tychy                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    17 Katarzyna      Kowalska              119.94 -  251: 421   70
    2    17 Joanna         Brychcy               109.44 -  289: 341   59
    3    19 Bartosz        Bartczak              103.60 -  269: 312   54
    4    20 Remigiusz      Belesa                100.00 -    1: 400   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     233  /  4  58.25




	Marek Popczyk 100.00 Tychy

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    18 Dominik        Ulejczyk              119.66 -  289: 394   70
    2    11 Leszek         Kilian                106.10 +  322: 304  156
    3    14 Szymon         Stępień               124.41 -  241: 463   74
    4    18 Wanda          Grabiec               105.10 -  312: 338   55
    5    19 Marcin         Kurowski              113.89 -  327: 430   64
    6    18 Remigiusz      Belesa                100.00 -  250: 324   50
    7    20 PAUZA
    8    16 Renata         Andracka              118.92 +  312: 304  169
    9    18 Piotr          Duda                  100.00 -  251: 525   50
   10    18 Michał         Sztajnert             100.00 +  330: 297  150
   11    14 Aneta          Szczyrzyca            100.29 +  325: 307  150
   12    15 Ireneusz       Kurzok                120.13 -  285: 473   70
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1058  / 11  96.18




	Michał Sztajnert 100.00 Wisła

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    19 Renata         Andracka              118.92 -  245: 448   69
    2    18 Andrzej        Rechowicz             134.85 -  300: 382   85
    3    18 Leszek         Kilian                106.10 -  275: 339   56
    4    19 Piotr          Duda                  100.00 -  284: 476   50
    5    20 PAUZA
    6    19 Karolina       Szubska               100.00 -  268: 359   50
    7    18 Jerzy          Luter                 120.74 -  226: 399   71
    8    18 Grażyna        Chłopek               106.53 -  274: 374   57
    9    16 Aneta          Szczyrzyca            100.29 -  234: 402   50
   10    18 Marek          Popczyk               100.00 -  297: 330   50
   11    16 Sławomir       Wiśniowski            115.25 -  289: 345   65
   12    18 Piotr          Duda                  100.00 -  231: 399   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     653  / 11  59.36




	Karolina Szubska 100.00 Jaworzno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    20 Urszula        Solarska              118.84 +  400: 282  169
    2    10 Paweł          Brylski               113.14 -  260: 427   63
    3    12 Andrzej        Rechowicz             134.85 -  227: 436   85
    4    14 Krzysztof      Kałuża                140.10 -  348: 397   90
    5    16 Aneta          Szczyrzyca            100.29 -  320: 324   50
    6    19 Michał         Sztajnert             100.00 +  359: 268  150
    7    15 Marta          Sztajnert             114.31 -  294: 368   64
    8    17 Piotr          Duda                  100.00 +  405: 372  150
    9    17 Sławomir       Wiśniowski            115.25 -  313: 346   65
   10    16 Renata         Andracka              118.92 =  333: 333  119
   11    17 Remigiusz      Belesa                100.00 +  324: 293  150
   12    14 Grażyna        Chłopek               106.53 -  272: 323   57
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1212  / 12 101.00


Wyniki poszczególnych rund turnieju III Otwarte Mistrzostwa Tychów w Scrabble w ramach IV Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FEST



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Łukasz         Bobowski             - Agnieszka      Dawid                 368: 387
   2 Marta          Świątkowska          - Jan            Mrozowski             240: 484
   3 Artur          Irzyk                - Sławomir       Wiśniowski            433: 255
   4 Marta          Sztajnert            - Piotr          Broda                 358: 380
   5 Dariusz        Putoń                - Marcin         Kurowski              333: 254
   6 Paweł          Brylski              - Krzysztof      Kałuża                277: 251
   7 Łukasz         Sornek               - Joanna         Brychcy               382: 346
   8 Grażyna        Chłopek              - Andrzej        Rechowicz             335: 333
   9 Arkadiusz      Łydka                - Leszek         Kilian                393: 380
  10 Wanda          Grabiec              - Grzegorz       Papciak               364: 409
  11 Szymon         Stępień              - Tomasz         Duda                  303: 457
  12 Bartosz        Bartczak             - Ewa            Madejczyk             281: 443
  13 Teresa         Zalewska             - Aneta          Szczyrzyca            412: 377
  14 Remigiusz      Belesa               - Tomasz         Sehnal                236: 320
  15 Jerzy          Luter                - Piotr          Duda                  364: 309
  16 Piotr          Kozak                - Ireneusz       Kurzok                423: 365
  17 Katarzyna      Kowalska             - Sławomir       Kumor                 421: 251
  18 Marek          Popczyk              - Dominik        Ulejczyk              289: 394
  19 Renata         Andracka             - Michał         Sztajnert             448: 245
  20 Karolina       Szubska              - Urszula        Solarska              400: 282


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dominik        Ulejczyk             - Jan            Mrozowski             472: 313
   2 Tomasz         Duda                 - Arkadiusz      Łydka                 430: 302
   3 Agnieszka      Dawid                - Renata         Andracka              400: 328
   4 Ewa            Madejczyk            - Łukasz         Sornek                402: 299
   5 Piotr          Broda                - Artur          Irzyk                 410: 410
   6 Jerzy          Luter                - Piotr          Kozak                 304: 340
   7 Katarzyna      Kowalska             - Grażyna        Chłopek               350: 255
   8 Dariusz        Putoń                - Teresa         Zalewska              540: 234
   9 Tomasz         Sehnal               - Grzegorz       Papciak               367: 349
  10 Karolina       Szubska              - Paweł          Brylski               260: 427
  11 Leszek         Kilian               - Marek          Popczyk               304: 322
  12 Aneta          Szczyrzyca           - Urszula        Solarska              365: 452
  13 Bartosz        Bartczak             - Łukasz         Bobowski              336: 430
  14 Sławomir       Wiśniowski           - Ireneusz       Kurzok                275: 414
  15 Marcin         Kurowski             - Wanda          Grabiec               299: 318
  16 Krzysztof      Kałuża               - Marta          Sztajnert             455: 331
  17 Sławomir       Kumor                - Joanna         Brychcy               289: 341
  18 Andrzej        Rechowicz            - Michał         Sztajnert             382: 300
  19 Piotr          Duda                 - Marta          Świątkowska           243: 401
  20 Remigiusz      Belesa               - Szymon         Stępień               319: 400


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Piotr          Kozak                - Tomasz         Duda                  333: 333
   2 Paweł          Brylski              - Dariusz        Putoń                 288: 440
   3 Tomasz         Sehnal               - Dominik        Ulejczyk              429: 332
   4 Artur          Irzyk                - Ewa            Madejczyk             484: 311
   5 Piotr          Broda                - Agnieszka      Dawid                 420: 230
   6 Łukasz         Bobowski             - Katarzyna      Kowalska              431: 305
   7 Jan            Mrozowski            - Joanna         Brychcy               455: 361
   8 Ireneusz       Kurzok               - Wanda          Grabiec               487: 290
   9 Renata         Andracka             - Łukasz         Sornek                370: 400
  10 Grzegorz       Papciak              - Jerzy          Luter                 451: 417
  11 Urszula        Solarska             - Teresa         Zalewska              335: 422
  12 Andrzej        Rechowicz            - Karolina       Szubska               436: 227
  13 Marta          Świątkowska          - Krzysztof      Kałuża                375: 368
  14 Szymon         Stępień              - Marek          Popczyk               463: 241
  15 Grażyna        Chłopek              - Arkadiusz      Łydka                 282: 496
  16 Marcin         Kurowski             - Aneta          Szczyrzyca            401: 313
  17 Piotr          Duda                 - Marta          Sztajnert             331: 386
  18 Michał         Sztajnert            - Leszek         Kilian                275: 339
  19 Sławomir       Kumor                - Bartosz        Bartczak              269: 312
  20 Sławomir       Wiśniowski           - Remigiusz      Belesa                332: 324


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Tomasz         Duda                 - Dariusz        Putoń                 347: 413
   2 Piotr          Broda                - Tomasz         Sehnal                406: 345
   3 Artur          Irzyk                - Piotr          Kozak                 408: 278
   4 Ireneusz       Kurzok               - Andrzej        Rechowicz             336: 411
   5 Jan            Mrozowski            - Łukasz         Sornek                510: 353
   6 Teresa         Zalewska             - Łukasz         Bobowski              375: 383
   7 Grzegorz       Papciak              - Katarzyna      Kowalska              353: 390
   8 Dominik        Ulejczyk             - Agnieszka      Dawid                 287: 510
   9 Arkadiusz      Łydka                - Marta          Świątkowska           374: 287
  10 Szymon         Stępień              - Paweł          Brylski               399: 343
  11 Ewa            Madejczyk            - Renata         Andracka              318: 406
  12 Marcin         Kurowski             - Jerzy          Luter                 336: 395
  13 Marta          Sztajnert            - Bartosz        Bartczak              390: 408
  14 Krzysztof      Kałuża               - Karolina       Szubska               397: 348
  15 Urszula        Solarska             - Grażyna        Chłopek               419: 260
  16 Joanna         Brychcy              - Sławomir       Wiśniowski            422: 371
  17 Leszek         Kilian               - Aneta          Szczyrzyca            313: 344
  18 Wanda          Grabiec              - Marek          Popczyk               338: 312
  19 Michał         Sztajnert            - Piotr          Duda                  284: 476
  20 Remigiusz      Belesa               - Sławomir       Kumor                 400:   1


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Putoń                - Piotr          Broda                 313: 411
   2 Jan            Mrozowski            - Artur          Irzyk                 454: 427
   3 Tomasz         Sehnal               - Łukasz         Bobowski              244: 390
   4 Katarzyna      Kowalska             - Szymon         Stępień               396: 316
   5 Piotr          Kozak                - Arkadiusz      Łydka                 291: 363
   6 Andrzej        Rechowicz            - Tomasz         Duda                  410: 319
   7 Agnieszka      Dawid                - Ireneusz       Kurzok                274: 356
   8 Joanna         Brychcy              - Grzegorz       Papciak               323: 370
   9 Renata         Andracka             - Teresa         Zalewska              291: 348
  10 Łukasz         Sornek               - Urszula        Solarska              457: 225
  11 Dominik        Ulejczyk             - Bartosz        Bartczak              372: 332
  12 Paweł          Brylski              - Jerzy          Luter                 338: 317
  13 Marta          Świątkowska          - Ewa            Madejczyk             308: 364
  14 Wanda          Grabiec              - Krzysztof      Kałuża                368: 336
  15 Marta          Sztajnert            - Remigiusz      Belesa                380: 313
  16 Aneta          Szczyrzyca           - Karolina       Szubska               324: 320
  17 Piotr          Duda                 - Sławomir       Wiśniowski            261: 326
  18 Leszek         Kilian               - Grażyna        Chłopek               330: 319
  19 Marek          Popczyk              - Marcin         Kurowski              327: 430
  20 Michał         Sztajnert            - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Andrzej        Rechowicz            - Piotr          Broda                 399: 285
   2 Arkadiusz      Łydka                - Jan            Mrozowski             367: 376
   3 Katarzyna      Kowalska             - Dariusz        Putoń                 315: 352
   4 Łukasz         Bobowski             - Artur          Irzyk                 451: 480
   5 Teresa         Zalewska             - Ireneusz       Kurzok                433: 302
   6 Grzegorz       Papciak              - Agnieszka      Dawid                 278: 424
   7 Łukasz         Sornek               - Tomasz         Sehnal                369: 352
   8 Wanda          Grabiec              - Szymon         Stępień               254: 388
   9 Paweł          Brylski              - Dominik        Ulejczyk              346: 303
  10 Ewa            Madejczyk            - Tomasz         Duda                  354: 327
  11 Piotr          Kozak                - Marcin         Kurowski              279: 398
  12 Urszula        Solarska             - Marta          Sztajnert             414: 339
  13 Bartosz        Bartczak             - Renata         Andracka              346: 331
  14 Krzysztof      Kałuża               - Leszek         Kilian                340: 351
  15 Jerzy          Luter                - Marta          Świątkowska           309: 343
  16 Joanna         Brychcy              - Piotr          Duda                  460: 375
  17 Sławomir       Wiśniowski           - Aneta          Szczyrzyca            409: 290
  18 Marek          Popczyk              - Remigiusz      Belesa                250: 324
  19 Karolina       Szubska              - Michał         Sztajnert             359: 268
  20 Grażyna        Chłopek              - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Piotr          Broda                - Jan            Mrozowski             388: 346
   2 Artur          Irzyk                - Dariusz        Putoń                 330: 378
   3 Łukasz         Bobowski             - Andrzej        Rechowicz             387: 281
   4 Arkadiusz      Łydka                - Teresa         Zalewska              328: 352
   5 Szymon         Stępień              - Ewa            Madejczyk             462: 313
   6 Łukasz         Sornek               - Katarzyna      Kowalska              485: 309
   7 Agnieszka      Dawid                - Paweł          Brylski               383: 323
   8 Ireneusz       Kurzok               - Leszek         Kilian                327: 418
   9 Bartosz        Bartczak             - Joanna         Brychcy               309: 355
  10 Sławomir       Wiśniowski           - Grzegorz       Papciak               287: 346
  11 Dominik        Ulejczyk             - Marta          Świątkowska           434: 344
  12 Urszula        Solarska             - Wanda          Grabiec               407: 383
  13 Tomasz         Duda                 - Marcin         Kurowski              460: 289
  14 Tomasz         Sehnal               - Piotr          Kozak                 413: 294
  15 Marta          Sztajnert            - Karolina       Szubska               368: 294
  16 Remigiusz      Belesa               - Renata         Andracka              387: 325
  17 Grażyna        Chłopek              - Krzysztof      Kałuża                339: 430
  18 Michał         Sztajnert            - Jerzy          Luter                 226: 399
  19 Aneta          Szczyrzyca           - Piotr          Duda                  354: 286
  20 Marek          Popczyk              - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  8
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Putoń                - Szymon         Stępień               393: 387
   2 Teresa         Zalewska             - Piotr          Broda                 393: 425
   3 Jan            Mrozowski            - Łukasz         Bobowski              418: 418
   4 Agnieszka      Dawid                - Andrzej        Rechowicz             417: 313
   5 Katarzyna      Kowalska             - Artur          Irzyk                 337: 401
   6 Ewa            Madejczyk            - Arkadiusz      Łydka                 332: 433
   7 Joanna         Brychcy              - Tomasz         Sehnal                294: 332
   8 Leszek         Kilian               - Grzegorz       Papciak               296: 402
   9 Paweł          Brylski              - Urszula        Solarska              435: 297
  10 Tomasz         Duda                 - Bartosz        Bartczak              349: 410
  11 Ireneusz       Kurzok               - Remigiusz      Belesa                342: 346
  12 Wanda          Grabiec              - Marta          Sztajnert             372: 360
  13 Jerzy          Luter                - Sławomir       Wiśniowski            444: 320
  14 Marcin         Kurowski             - Marta          Świątkowska           332: 355
  15 Aneta          Szczyrzyca           - Piotr          Kozak                 334: 337
  16 Renata         Andracka             - Marek          Popczyk               304: 312
  17 Piotr          Duda                 - Karolina       Szubska               372: 405
  18 Grażyna        Chłopek              - Michał         Sztajnert             374: 274


Runda nr  9
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Putoń                - Jan            Mrozowski             424: 318
   2 Łukasz         Bobowski             - Piotr          Broda                 417: 360
   3 Artur          Irzyk                - Agnieszka      Dawid                 405: 356
   4 Grzegorz       Papciak              - Szymon         Stępień               397: 331
   5 Arkadiusz      Łydka                - Tomasz         Sehnal                352: 569
   6 Teresa         Zalewska             - Paweł          Brylski               426: 309
   7 Andrzej        Rechowicz            - Jerzy          Luter                 513: 345
   8 Joanna         Brychcy              - Wanda          Grabiec               412: 343
   9 Remigiusz      Belesa               - Ewa            Madejczyk             290: 425
  10 Marta          Świątkowska          - Urszula        Solarska              350: 481
  11 Tomasz         Duda                 - Katarzyna      Kowalska              271: 366
  12 Bartosz        Bartczak             - Ireneusz       Kurzok                459: 325
  13 Piotr          Kozak                - Leszek         Kilian                301: 320
  14 Marta          Sztajnert            - Grażyna        Chłopek               456: 338
  15 Renata         Andracka             - Marcin         Kurowski              327: 399
  16 Michał         Sztajnert            - Aneta          Szczyrzyca            234: 402
  17 Karolina       Szubska              - Sławomir       Wiśniowski            313: 346
  18 Marek          Popczyk              - Piotr          Duda                  251: 525


Runda nr 10
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Łukasz         Bobowski             - Dariusz        Putoń                 336: 352
   2 Artur          Irzyk                - Teresa         Zalewska              461: 366
   3 Piotr          Broda                - Grzegorz       Papciak               453: 364
   4 Tomasz         Sehnal               - Andrzej        Rechowicz             312: 342
   5 Agnieszka      Dawid                - Jan            Mrozowski             299: 465
   6 Szymon         Stępień              - Bartosz        Bartczak              444: 339
   7 Katarzyna      Kowalska             - Arkadiusz      Łydka                 307: 335
   8 Paweł          Brylski              - Joanna         Brychcy               297: 422
   9 Urszula        Solarska             - Leszek         Kilian                446: 340
  10 Ewa            Madejczyk            - Marta          Sztajnert             390: 359
  11 Jerzy          Luter                - Remigiusz      Belesa                415: 239
  12 Sławomir       Wiśniowski           - Marcin         Kurowski              322: 394
  13 Aneta          Szczyrzyca           - Tomasz         Duda                  273: 330
  14 Wanda          Grabiec              - Piotr          Kozak                 359: 319
  15 Ireneusz       Kurzok               - Marta          Świątkowska           333: 287
  16 Karolina       Szubska              - Renata         Andracka              333: 333
  17 Piotr          Duda                 - Grażyna        Chłopek               312: 385
  18 Michał         Sztajnert            - Marek          Popczyk               297: 330


Runda nr 11
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Putoń                - Urszula        Solarska              406: 317
   2 Andrzej        Rechowicz            - Artur          Irzyk                 329: 456
   3 Piotr          Broda                - Szymon         Stępień               437: 346
   4 Jan            Mrozowski            - Teresa         Zalewska              418: 409
   5 Arkadiusz      Łydka                - Łukasz         Bobowski              382: 369
   6 Joanna         Brychcy              - Agnieszka      Dawid                 456: 269
   7 Grzegorz       Papciak              - Ewa            Madejczyk             416: 347
   8 Jerzy          Luter                - Tomasz         Sehnal                293: 342
   9 Marcin         Kurowski             - Paweł          Brylski               356: 284
  10 Bartosz        Bartczak             - Wanda          Grabiec               417: 252
  11 Marta          Sztajnert            - Katarzyna      Kowalska              364: 358
  12 Leszek         Kilian               - Tomasz         Duda                  295: 407
  13 Grażyna        Chłopek              - Ireneusz       Kurzok                313: 280
  14 Marek          Popczyk              - Aneta          Szczyrzyca            325: 307
  15 Marta          Świątkowska          - Piotr          Kozak                 357: 357
  16 Sławomir       Wiśniowski           - Michał         Sztajnert             345: 289
  17 Remigiusz      Belesa               - Karolina       Szubska               293: 324
  18 Renata         Andracka             - Piotr          Duda                  405: 311


Runda nr 12
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Artur          Irzyk                - Dariusz        Putoń                 363: 392
   2 Jan            Mrozowski            - Piotr          Broda                 403: 269
   3 Joanna         Brychcy              - Andrzej        Rechowicz             380: 322
   4 Grzegorz       Papciak              - Arkadiusz      Łydka                 424: 354
   5 Tomasz         Sehnal               - Łukasz         Bobowski              360: 378
   6 Teresa         Zalewska             - Szymon         Stępień               406: 429
   7 Ewa            Madejczyk            - Urszula        Solarska              312: 467
   8 Agnieszka      Dawid                - Bartosz        Bartczak              479: 321
   9 Tomasz         Duda                 - Marcin         Kurowski              316: 294
  10 Jerzy          Luter                - Marta          Sztajnert             492: 323
  11 Leszek         Kilian               - Katarzyna      Kowalska              295: 490
  12 Paweł          Brylski              - Wanda          Grabiec               406: 356
  13 Marta          Świątkowska          - Sławomir       Wiśniowski            337: 302
  14 Karolina       Szubska              - Grażyna        Chłopek               272: 323
  15 Ireneusz       Kurzok               - Marek          Popczyk               473: 285
  16 Piotr          Kozak                - Aneta          Szczyrzyca            301: 243
  17 Renata         Andracka             - Remigiusz      Belesa                379: 237
  18 Piotr          Duda                 - Michał         Sztajnert             399: 231
Lista rankingowa na dzień 21-05-2018

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Bartosz Morawski               Wrocław              163.00  31296  192
   2 Michał Alabrudziński           Włocławek            159.60  30644  192
   3 Kazimierz Merklejn             Szczecin             156.35  30488  195
   4 Mariusz Skrobosz               Warszawa             155.82  29139  187
   5 Dariusz Kosz                   Nysa                 155.29  29815  192
   6 Dawid Pikul                    Poznań               155.09  30863  199
   7 Kacper Zegadło                 Warszawa             154.76  30179  195
   8 Krzysztof Obremski             Legnica              153.23  29726  194
   9 Paweł Jackowski                Warszawa             153.21  29722  194
  10 Rafał Lenartowski              Gdynia               153.05  11326   74
  11 Piotr Pietuchowski             Białystok            152.99  22948  150
  12 Michał Makowski                Warszawa             152.88  11007   72
  13 Kamil Górka                    Kraków               152.68  26261  172
  14 Dominik Urbacki                Pruszków             152.40  29566  194
  15 Krzysztof Mówka                Warszawa             151.83  22015  145
  16 Jan Mrozowski                  Kraków               151.54  30157  199
  17 Miłosz Wrzałek                 Warszawa             151.32  29204  193
  18 Mariusz Wrześniewski           Kraków               151.24  28886  191
  19 Łukasz Bobowski                Suchedniów           151.21  29335  194
  20 Dawid Adamczyk                 Inowrocław           150.18  18773  125
  21 Marek Reda                     Dębówka              149.75  14226   95
  22 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             149.29  26125  175
  23 Stanisław Rydzik               Warszawa             149.28  28960  194
  24 Dariusz Ulatowski              Tuchola              148.76  23355  157
  25 Justyna Górka                  Kraków               148.55  28522  192
  26 Grzegorz Kurowski              Warszawa             147.87  28687  194
  27 Tomasz Zwoliński               Skierdy              147.67  28352  192
  28 Kamil Kister                   Warszawa             147.51  29355  199
  29 Grzegorz Łukasik               Konojady             147.16  25165  171
  30 Mirosław Uglik                 Warszawa             146.36  27662  189
  31 Tomasz Ciejka                  Kraków               145.68   4953   34
  32 Andrzej Oleksiak               Ostróda              145.63  16748  115
  33 Artur Irzyk                    Strzyżów             145.40  28643  197
  34 Tomasz Suchanek                Wrocław              145.32   5522   38
  35 Maciej Rzychoń                 Katowice             145.27   9007   62
  36 Jakub Zaryński                 Świnoujście          144.46  27591  191
  37 Rafał Dąbrowski                Ostróda              144.42  17041  118
  38 Patryk Wolniewicz              Szczecin             144.28   5194   36
  39 Dariusz Putoń                  Ruda Śląska          144.26  28853  200
  40 Jakub Błażejewski              Poznań               144.25  16444  114
  41 Maciej Grąbczewski             Szczecin             144.12  17727  123
  42 Juliusz Czupryniak             Warszawa             144.11  28534  198
  43 Przemysław Rybicki             Otwock               144.10  12537   87
  44 Aleksander Puchalski           Włocławek            143.69  12070   84
  45 Małgorzata Deszczyńska         Warszawa             143.27  27221  190
  46 Szymon Płachta                 Warszawa             143.19  27922  195
  47 Maciej Czupryniak              Milanówek            143.10  16456  115
  48 Piotr Broda                    Sandomierz           142.83  27852  195
  49 Jakub Szymczak                 Łódź                 142.00  26412  186
  50 Joanna Juszczak                Warszawa             141.35  27421  194
  51 Tomasz Lempart                 Wadowice             141.22  22171  157
  52 Dariusz Kuć                    Stargard             140.98  17058  121
  53 Bogusław Szyszka               Oława                140.85  20001  142
  54 Radosław Jachna                Łódź                 140.70  26593  189
  55 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             140.61  22639  161
  56 Michał Waszkiewicz             Białystok            140.32  27924  199
  57 Marek Dudkiewicz               Milanówek            140.19  26917  192
  58 Wojciech Zemło                 Łódź                 140.10  15411  110
  59 Barbara Obremska               Wrocław              138.97   9172   66
  60 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            138.72  27190  196
  61 Natalia Woźniak                Dziwnówek            138.59  25778  186
  62 Paweł Mazurek                  Polanica-Zdrój       138.34  27668  200
  63 Marek Syczuk                   Warszawa             138.32  15492  112
  64 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  138.31  26279  190
  65 Małgorzata Sulejewska          Kraków               138.27  20879  151
  66 Rafał Matczak                  Milanówek            138.25  25023  181
  67 Michał Szymkowski              Wrocław              137.97   4691   34
  68 Leszek Kacprzyk                Katowice             137.74   9366   68
  69 Janusz Krupiński               Bytom                137.25  26764  195
  70 Wojciech Chodakiewicz          Białystok            137.08   5072   37
  71 Irena Sołdan                   Warszawa             136.79  23802  174
  72 Alicja Grąbczewska             Szczecin             136.57  18027  132
  73 Sławomir Piotrowski            Deszczno             136.40  16368  120
  74 Mikołaj Cieplik                Ostrzeszów           136.35  24271  178
  75 Katarzyna Polak                Warszawa             136.30  27124  199
  76 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             136.18  14980  110
  77 Michał Rogalewicz              Poznań               136.05  19999  147
  78 Łukasz Sornek                  Mikołów              135.95  27189  200
  79 Jacek Mańko                    Poznań               135.94  23245  171
  80 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  135.78  13035   96
  81 Bronisław Parada               Polanica-Zdrój       135.42  18146  134
  82 Piotr Domański                 Lublin               134.78  14691  109
  83 Konrad Sowula                  Kraków               134.57  15341  114
  84 Andrzej Rechowicz              Katowice             134.23  26310  196
  85 Michał Kolaj                   Ostróda              134.10   5364   40
  86 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            133.65  25661  192
  87 Rafał Błaszkiewicz             Milanówek            132.81  19258  145
  88 Maciej Kuczyński               Gdynia               132.68  11676   88
  89 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       132.49   4902   37
  90 Paweł Pogorzelski              Warszawa             132.24  13224  100
  91 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             132.23  24065  182
  92 Robert Kamiński                Warszawa             132.11  23383  177
  93 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  132.10  24306  184
  94 Jakub Hassa                    Lutol Suchy          131.90   6331   48
  95 Arkadiusz Biegun               Kraków               131.77   6325   48
  96 Rafał Wesołowski               Warszawa             131.75  24242  184
  97 Tomasz Górka                   Kraków               131.46   6310   48
  98 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               131.28   4726   36
  99 Szymon Dąbrowski               Warszawa             131.08  25299  193
 100 Andrzej Kroc                   Łódź                 131.07  25821  197
 101 Krzysztof Kodzis               Bydgoszcz            131.05  12712   97
 102 Agnieszka Walas                Kraków               131.01  18997  145
 103 Krzysztof Gibas                Kraków               130.65  18944  145
 104 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             130.58  22852  175
 105 Dominik Piasecki               Słupsk               130.57   5223   40
 106 Dorota Kuć                     Stargard             130.27  15763  121
 107 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            130.21  25001  192
 108 Marcin Rogala                  Warszawa             130.21  25000  192
 109 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  130.20  19269  148
 110 Ewa Radzikowska                Gliwice              129.46   9062   70
 111 Jolanta Chłopińska             Wałcz                128.92  24623  191
 112 Weronika Rudnicka              Szczecin             128.51   5783   45
 113 Jacek Baltyn                   Suchedniów           128.48   7195   56
 114 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             128.29  25401  198
 115 Dorota Rudzińska               Warszawa             128.22  16541  129
 116 Marek Rogalski                 Warszawa             128.10  21649  169
 117 Maciej Nawrocki                Babimost             127.95  12411   97
 118 Tomasz Nasiłowski              Siedlce              127.50  13388  105
 119 Andrzej Kraska                 Wrocław              127.32   9294   73
 120 Czesław Grajewski              Białystok            127.28  15401  121
 121 Ryszard Żydaczewski            Lubin                127.19   9539   75
 122 Adam Grzelec                   Poznań               127.13  24028  189
 123 Walenty Siemaszko              Lipiany              127.02  13718  108
 124 Adrian Ziemniewicz             Białystok            126.85   8626   68
 125 Adam Jurkowski                 Gliwice              126.76  13563  107
 126 Grzegorz Pukniel               Łódź                 126.67  18114  143
 127 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            126.66  14819  117
 128 Daniel Janus                   Wąchock              126.58   7595   60
 129 Grzegorz Papciak               Jodłowa              126.58  23923  189
 130 Monika Siemaszko               Lipiany              126.39  12007   95
 131 Andrzej Rakoczy                Kraków               125.87   5916   47
 132 Jerzy Matyasik                 Kraków               125.59  24867  198
 133 Łucja  Kodzis                  Bydgoszcz            125.47   8532   68
 134 Bartłomiej Pawlak              Stary Szwarocin      125.25  16408  131
 135 Jakub Onoszko                  Gdynia               125.15  16270  130
 136 Ewelina Kister                 Warszawa             125.01  18752  150
 137 Diana Pietrzykowska            Szczecin             124.90  18860  151
 138 Marcin Stachowski              Wydartowo I          124.60  22678  182
 139 Dawid Mierzchała               Ostrów Wielkopolski  124.55   5854   47
 140 Szymon Stępień                 Bytom                124.47  20662  166
 141 Ala Białobrzewska              Gdynia               124.28  14913  120
 142 Rafał Stachowski               Police               124.27  14291  115
 143 Marta Bajorek                  Warszawa             124.26  24479  197
 144 Marcin Ceglarek                Kraków               123.93  24042  194
 145 Zdzisław Szota                 Warszawa             123.84   6811   55
 146 Mariusz Makuch                 Zator                123.69   4453   36
 147 Łukasz Baranowski              Gdynia               123.62  24106  195
 148 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              123.51   6052   49
 149 Teresa Zalewska                Racibórz             123.48  23832  193
 150 Grażyna Wesołowska             Łódź                 123.27   8752   71
 151 Ewa Madejczyk                  Katowice             123.14  15516  126
 152 Tomasz Sehnal                  Warszawa             123.13  24011  195
 153 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              123.12  23147  188
 154 Agata Kuć                      Stargard             123.11  16989  138
 155 Natalia Ogierman               Katowice             122.89  17204  140
 156 Paweł Maciejczuk               Białystok            122.84  20760  169
 157 Katarzyna Ślusarska            Milanówek            122.79  22594  184
 158 Michał Mikołajczyk             Gdańsk               122.77   3683   30
 159 Dariusz Sowula                 Kraków               122.77  14732  120
 160 Maciej Kuć                     Stargard             122.68  15581  127
 161 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         122.61  22315  182
 162 Leszek Stecuła                 Bytom                121.61   6567   54
 163 Stanisław Gasik                Warszawa             121.61   7418   61
 164 Dorota Stachowska              Wydartowo I          121.54  21877  180
 165 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             121.54  16286  134
 166 Tomasz Siwiński                Zawiercie            121.40   4249   35
 167 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             121.28   4730   39
 168 Agnieszka Dawid                Kraków               121.27   8853   73
 169 Mariusz Kubicki                Inowrocław           121.00   4356   36
 170 Sławomir Wolski                Wrocław              120.75  23667  196
 171 Joanna Ostrowska               Warszawa             120.68  23654  196
 172 Maciej Śliwa                   Zabrze               120.58   4341   36
 173 Samir Chakrar                  Poznań               120.48   7952   66
 174 Łukasz Przyszlak               Świnoujście          120.46  12407  103
 175 Ziemowit Pazda                 Wrocław              120.36  10471   87
 176 Beata Piotrowska               Łódź                 120.28  12028  100
 177 Katarzyna Kowalska             Katowice             120.21  21397  178
 178 Dominik Ulejczyk               Będzin               120.11  23301  194
 179 Jerzy Luter                    Bytom                119.94  23389  195
 180 Agnieszka Matus                Milanówek            119.90  23140  193
 181 Bogdan Kozłowski               Białystok            119.75  12933  108
 182 Lucyna Śniadach                Rumia                119.70  22862  191
 183 Tomasz A. Praga                Białystok            119.57  11598   97
 184 Maria Skutela                  Warszawa             119.46  23534  197
 185 Paweł Wdziękoński              Świnoujście          119.44   8600   72
 186 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            119.14   5242   44
 187 Zbigniew Rybak                 Warszawa             119.09  22865  192
 188 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               118.94  23313  196
 189 Alicja Wałaszewska-Kempa       Gdynia               118.83   4278   36
 190 Adam Janicki                   Wrocław              118.67  17089  144
 191 Bożena Guział                  Racibórz             118.47  20851  176
 192 Jarosław Olek                  Warszawa             118.33  10058   85
 193 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             117.66   6942   59
 194 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         117.62  12821  109
 195 Renata Andracka                Zwola                117.62  23054  196
 196 Maciej Perzyński               Piła                 117.59   7173   61
 197 Ireneusz Kurzok                Mikołów              117.52   9519   81
 198 Urszula Solarska               Katowice             117.24  22862  195
 199 Artur Wawrzynowski             Żukowo               116.95  19063  163
 200 Marta Świątkowska              Wrocław              116.73  22295  191
 201 Anita Bruska                   Gdynia               116.67  11900  102
 202 Maria Magdalena Kupczyńska     Szczecin             116.26   4883   42
 203 Robert Wagner                  Wrocław              116.17   6738   58
 204 Małgorzata Jóźwiak             Iława                116.16   3601   31
 205 Karolina Urbańska              Poznań               116.12  19509  168
 206 Anna Demczyszyn                Bystra               115.90   7186   62
 207 Olga Swarcewicz                Warszawa             115.85   8341   72
 208 Marcin Radwański               Nowa Wieś Wrocławska 115.76  18406  159
 209 Beata Kiżewska                 Świnoujście          115.54   9590   83
 210 Waldemar Wypchał               Kraków               115.34  22260  193
 211 Ewa Dunikowska                 Kraków               115.24  13022  113
 212 Maciej Dąbrowski               Warszawa             115.09  22673  197
 213 Andrzej Bednaruk               Gdańsk               114.99  20123  175
 214 Ryszard Korpalski              Wójtowice            114.85  16079  140
 215 Anna Krynicka                  Warszawa             114.83   4019   35
 216 Dominika Worona                Police               114.64   4127   36
 217 Maciej Skrzypczak              Kędzierzyn-Koźle     114.52  22103  193
 218 Paweł Brylski                  Kraków               114.41   6979   61
 219 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     114.37   5261   46
 220 Adam Sternik                   Kętrzyn              114.21  11878  104
 221 Sławomir Wiśniowski            Jaworzno             114.16  13699  120
 222 Anna Arana                     Kołobrzeg            114.06  21558  189
 223 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś            113.99   7637   67
 224 Sylwia Łada                    Inowrocław           113.96  22222  195
 225 Iwona Wieluńska                Kołobrzeg            113.85  15256  134
 226 Marta Sztajnert                Wisła                113.76  18543  163
 227 Marcin Kurowski                Racibórz             113.74  20587  181
 228 Dariusz Jarosławski            Ełk                  113.69  15121  133
 229 Piotr Potoczek                 Nowy Sącz            113.38  17574  155
 230 Adam Skowroński                Jarocin              113.33   4080   36
 231 Józef Burzyński                Ełk                  113.32  14958  132
 232 Joanna Nawrocka                Bydgoszcz            113.12   5430   48
 233 Marianna Kozłowska             Białystok            112.64  12052  107
 234 Krzysztof Zawadzki             Sampława             112.60  21731  193
 235 Dorota Ostrowska               Białystok            112.50  16763  149
 236 Patrycja Skibska               Warszawa             112.41  10791   96
 237 Konrad Pajączek                Milanówek            111.98  14557  130
 238 Krystyna Augustyniak           Łódź                 111.97   4031   36
 239 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             111.87   8502   76
 240 Joanna Brychcy                 Katowice             111.48  22184  199
 241 Beata Jagielska                Police               110.93   9873   89
 242 Sławomir Zabawa                Wałcz                110.33   5296   48
 243 Maciej Labe                    Poznań               110.29   3860   35
 244 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              110.28   4742   43
 245 Sławomir Długosz               Ostróda              109.79  21409  195
 246 Agnieszka Kozak                Gdynia               109.43  10177   93
 247 Grzegorz Bajer                 Łódź                 109.00   5777   53
 248 Katarzyna Bogusławska          Piastów              108.95   6428   59
 249 Jacek Nowak                    Szczecin             108.92   6426   59
 250 Małgorzata Pochopień           Kraków               108.79   4134   38
 251 Maria Uryga                    Kraków               108.49   3797   35
 252 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            108.48   8136   75
 253 Tomasz Duda                    Tychy                108.42   5204   48
 254 Zofia Górka                    Łęczna               108.02   5185   48
 255 Grażyna Chłopek                Jaworzno             108.00   4644   43
 256 Tomasz Lewiński                Wejherowo            107.34   7621   71
 257 Zuzanna Cichoń                 Gdańsk               106.96   5134   48
 258 Agnieszka Antos                Racibórz             106.46   6707   63
 259 Jarosław Karp                  Jędrzejów            106.31   3827   36
 260 Wanda Grabiec                  Tarnów               106.11  21222  200
 261 Maciej Pietrasik               Nowogard             106.00   3710   35
 262 Leszek Kilian                  Jaworzno             105.66  20287  192
 263 Dariusz Socha                  Warszawa             104.97   3569   34
 264 Alicja Bielecka-Żabierek       Poznań               104.69   5130   49
 265 Bartosz Bartczak               Poznań               104.60  20815  199
 266 Katarzyna Okoniewska           Poznań               104.35   4800   46
 267 Jadwiga Szczurowska            Świnoujście          104.16   8645   83
 268 Klara Wigier                   Milanówek            103.67   3110   30
 269 Maciej Sylwestrzuk             Warszawa             103.55   6938   67
 270 Grażyna Smereka                Racibórz             103.45   3207   31
 271 Karolina Mak                   Wrocław              103.44  11275  109
 272 Marta Jamrozy                  Dąbrowa Górnicza     103.41   3309   32
 273 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           103.19  20534  199
 274 Katarzyna Dębska               Ostróda              102.47  20186  197
 275 Lidia Żywna                    Gdynia               102.16   8479   83
 276 Grzegorz Kasprowicz            Grabowo              100.88   5145   51
 277 Alicja Tuz                     Kielce               100.59   3420   34
 278 Marta Wawrzyn                  Pruszków             100.24   4611   46
 279 Piotr Kozak                    Racibórz             100.16   8914   89
 280 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski  100.06   7004   70
 281 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno              99.60  17629  177
 282 Marta Majewska                 Wadowice              99.08   9710   98
 283 Jan Pawłowski                  Warszawa              98.80  17388  176
 284 Zygmunt Skwarek                Katowice              98.16   8147   83
 285 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz             98.00   5096   52
 286 Barbara Wiśniewska             Gdańsk                97.38   8959   92
 287 Krystyna Czajkowska            Kołobrzeg             97.01  13970  144
 288 Agnieszka Wiśniewska           Inowrocław            96.53   9460   98
 289 Andrzej Burczyk                Gdynia                96.28   3466   36
 290 Karolina Szubska               Jaworzno              95.88   8821   92
 291 Sylwia Buks                    Warszawa              95.80   3928   41
 292 Teresa Balewska                Reda                  94.80  18866  199
 293 Michał Głąb                    Zabrze                94.67   6816   72
 294 Ryszard Pliszka                Szczecin              94.31   3301   35
 295 Jolanta Olczak                 Kołobrzeg             93.86   8917   95
 296 Kamil Olejniczak               Kutno                 93.49   4581   49
 297 Krzysztof Nasiłowski           Siedlce               92.70   2781   30
 298 Sylwia Bagińska-Worwa          Dąbrowa Górnicza      91.84   2847   31
 299 Bernadeta Kudlińska            Bydgoszcz             91.77   4864   53
 300 Katarzyna  Szachowicz          Unieszewo             91.58   4121   45
 301 Zbigniew Siwoń                 Elbląg                90.51   4254   47
 302 Maria Tomiczek                 Zabrze                89.73   4935   55
 303 Waldemar Dębski                Ostróda               89.58   4479   50
 304 Andrzej Klich                  Jaworzno              89.30  17057  191
 305 Stanisław Świgost              Gdańsk                88.13   4054   46
 306 Piotr Duda                     Tychy                 87.89   4131   47
 307 Tadeusz Kondej                 Świnoujście           87.59   8058   92
 308 Patrycja Matulewicz            Kołobrzeg             84.91   3991   47
 309 Ewa Tymińska                   Gdańsk                83.56   2841   34
 310 Dawid Węgrzyński               Zabrze                82.62   5701   69
 311 Wiktoria Koler                 Będzin                77.57   2715   35
 312 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   77.14   3394   44
 313 Michał Sztajnert               Wisła                 75.93   4328   57
 314 Marcel Smolarek                Nowa Wieś             75.74   2575   34
 315 Iwona Skubis                   Dąbrowa Górnicza      75.24   3837   51
 316 Wojciech Wojtysiak             Warszawa              74.56   3057   41
 317 Jacek Remizowicz               Gdańsk                74.50   3427   46
 318 Szymon Sztajnert               Wisła                 72.51   3408   47
 319 Jakub Dworczyk                 Będzin                71.23   2778   39
 320 Mirosław Dejna                 Sampława              70.55   2681   38
 321 Roman Chomicz                  Kołobrzeg             67.84   3053   45
 322 Piotr Ozimek                   Sochaczew             67.31   2827   42




Poczekalnia na dzień 21-05-2018

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Maria Kubacka-                 Warszawa              83.79   2430   29
   2 Paulina Ostrowska              Białystok             83.66   2426   29
   3 Anna Strugała                  Świnoujście           79.24   2298   29
   4 Krzysztof Tomczak              Kutno                 90.79   2542   28
   5 Monika Szczyrzyca              Jaworzno             107.73   2801   26
   6 Daniel Mundyk                  Jelenia Góra         149.76   3744   25
   7 Filip Klar                     Mielec               136.20   3405   25
   8 Artur Koszel                   Warszawa             130.76   3269   25
   9 Marek Salamon                  Bytom                130.40   3260   25
  10 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       124.40   3110   25
  11 Marzena Zawierska              Warszawa             112.84   2821   25
  12 Janina Dąbrowska               Rybnik               107.24   2681   25
  13 Michał Gawroński               Katowice             150.46   3611   24
  14 Mateusz Borsuk                 Reda                 150.25   3606   24
  15 Agnieszka Goniowska            Wrocław              147.46   3539   24
  16 Andrzej Kowalski               Gdańsk               139.21   3341   24
  17 Jakub Nalepa                   Gliwice              134.88   3237   24
  18 Mariusz Grodek                 Kraków               133.12   3195   24
  19 Marcin Bertrand                Poznań               129.67   3112   24
  20 Grzegorz Kulawiak              Warszawa             129.33   3104   24
  21 Krzysztof Jaworski             Warszawa             128.12   3075   24
  22 Jarosław Michalak              Łódź                 125.71   3017   24
  23 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               124.08   2978   24
  24 Agnieszka Krupka               Krosno               121.50   2916   24
  25 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             120.96   2903   24
  26 Lidia Szpakowska               Jaworzno             120.04   2881   24
  27 Wojciech Gonet                 Wrocław              118.42   2842   24
  28 Michał Burak                   Wrocław              118.33   2840   24
  29 Aleksandra Brzeska             Piastów              117.00   2808   24
  30 Adam Klimont                   Wałcz                116.21   2789   24
  31 Iwona Duźniak                  Dębica               113.17   2716   24
  32 Dariusz Zębek                  Olsztyn              112.75   2706   24
  33 Leszek Dobrowolski             Wrocław              110.04   2641   24
  34 Elżbieta Zębek                 Olsztyn              107.79   2587   24
  35 Dawid Podżerek                 Kraków               107.33   2576   24
  36 Justyna Sławińska              Gdańsk               105.58   2534   24
  37 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk               102.50   2460   24
  38 Kinga Bilska                   Ostrów Wielkopolski  101.62   2439   24
  39 Łukasz Pawlak                  Sochaczew            100.04   2401   24
  40 Michał Dreczka                 Poznań                98.04   2353   24
  41 Zofia Knapik                   Chrzanów              95.46   2291   24
  42 Marcin Gauer                   Kołobrzeg             89.75   2154   24
  43 Krystyna Drynkowska            Świnoujście          101.09   2325   23
  44 Grzegorz Piotrkiewicz          Warszawa              95.65   2200   23
  45 Anna Lenartowska               Gdynia                93.13   2142   23
  46 Beata Błaszczyk                Poznań                92.96   2138   23
  47 Liliana Dąbrowska              Warszawa              92.00   2116   23
  48 Krzysztof Murawski             Ciechanowiec          86.70   1994   23
  49 Magdalena Maternicka           Gdynia                78.74   1811   23
  50 Anna Stambulska                Kraków               123.27   2712   22
  51 Agnieszka Tepli-Skoczylas      Piaseczno            100.05   2201   22
  52 Jarosław Paprocki              Bydgoszcz             93.36   2054   22
  53 Przemysław Woiński             Łódź                  92.95   2045   22
  54 Grzegorz Włodarczyk            Pabianice             85.73   1886   22
  55 Adam Motyl                     Jaskółki              84.23   1853   22
  56 Bernadeta Zapała               Jaworzno              84.09   1850   22
  57 Adam Kaczyński                 Świnoujście           83.68   1841   22
  58 Agnieszka Palczewska           Ostrów Wielkopolski   83.32   1833   22
  59 Krystyna Perekitko             Ciechanowiec          80.09   1762   22
  60 Beata Pasternak                Kraków                70.00   1540   22
  61 Joanna Kulawiak                Warszawa              66.00   1452   22
  62 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 147.55   2951   20
  63 Tomasz Łapka                   Opole                126.65   2533   20
  64 Anna Kowalik                   Szczecin             114.30   2286   20
  65 Iza Kraj                       Warszawa             112.45   2249   20
  66 Dawid Rykaczewski              Jaworzno              98.30   1966   20
  67 Michał Dąbrowski               Warszawa              89.10   1782   20
  68 Andrzej Stańczyk               Tarnów               109.74   2085   19
  69 Szymon Ozimek                  Zabrze                73.00   1387   19
  70 Dorota Zielińska               Piaseczno            127.72   2299   18
  71 Laura Pisula                   Wrocław              112.00   2016   18
  72 Karol Puto                     Będzin                79.12   1345   17
  73 Adam Wencel                    Bydgoszcz             98.81   1581   16
  74 Patrycja Kuśnierczyk           Jaworzno              88.25   1412   16
  75 Sławomir Kumor                 Tychy                 78.07   1171   15
  76 Jolanta Bednarska              Łódź                  76.53   1148   15
  77 Agnieszka Stefańska            Koźmice Wielkie      100.00   1400   14
  78 Jacek Gasik                    Warszawa             124.08   1613   13
  79 Anna Chybowska                 Sochaczew            119.92   1559   13
  80 Wiesław Szczygielski           Racibórz             102.31   1330   13
  81 Danuta Wodecka                 Skrzyszów             89.46   1163   13
  82 Monika Blokesz                 Racibórz              76.54    995   13
  83 Adam Szukalski                 Leicester            153.42   1841   12
  84 Lech Boszko                    Gdańsk               142.42   1709   12
  85 Mariusz Sylwestrzuk            Warszawa             142.25   1707   12
  86 Piotr Rosół                    Warszawa             139.92   1679   12
  87 Wojciech Sołdan                Gdynia               135.17   1622   12
  88 Marta Ćwiek                    Radomsko             133.50   1602   12
  89 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       131.58   1579   12
  90 Bogusław Puchalski             Włocławek            129.33   1552   12
  91 Bogdan Pokojski                Brwinów              129.00   1548   12
  92 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           128.92   1547   12
  93 Andrzej Gostomski              Starowa Góra         128.83   1546   12
  94 Elżbieta Szuba                 Bytom Odrzański      128.58   1543   12
  95 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    128.42   1541   12
  96 Mateusz Królikowski            Wrocław              125.25   1503   12
  97 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             124.00   1488   12
  98 Paweł Kustroń                  Kraków               122.58   1471   12
  99 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  119.25   1431   12
 100 Andrzej Słapiński              Warszawa             116.92   1403   12
 101 Jacek Jerzyński                Toruń                116.42   1397   12
 102 Donata Stuczyńska              Bydgoszcz            116.25   1395   12
 103 Paweł Morga                    Warszawa             115.67   1388   12
 104 Michał Puchowski               Strzelce Opolskie    115.58   1387   12
 105 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk  115.33   1384   12
 106 Zbigniew Radziszewski          Ciechanowiec         114.17   1370   12
 107 Michał Landowski               Police               113.50   1362   12
 108 Michał Butkiewicz              Poznań               113.42   1361   12
 109 Kayetan Cygański- Bolski       Warszawa             113.33   1360   12
 110 Łukasz Tazbir                  Warszawa             113.00   1356   12
 111 Beata Marynowicz               Racibórz             112.25   1347   12
 112 Barbara Turbo                  Szczecin             109.92   1319   12
 113 Aleksandra Makowska            Warszawa             109.33   1312   12
 114 Michał Kulpiński               Grójec               109.17   1310   12
 115 Agnieszka Rachtan              Świnoujście          108.17   1298   12
 116 Karolina Bąkowska              Poznań               108.08   1297   12
 117 Wojciech Łysek                 Warszawa             107.00   1284   12
 118 Patryk Bezkosty                Tarnów               106.42   1277   12
 119 Bartosz Aleksandrowicz         Poznań               106.00   1272   12
 120 Grażyna Kula                   Gdańsk               104.92   1259   12
 121 Konrad Łukaszewicz             Wrocław              104.75   1257   12
 122 Dorota Patera                  Legnica              103.92   1247   12
 123 Jan Lisiewski                  Piasutno             102.92   1235   12
 124 Grzegorz Dudziński             Gdańsk               102.17   1226   12
 125 Paweł Zbrowski                 Gdynia               101.33   1216   12
 126 Justyna Mądrzak                Stargard             100.92   1211   12
 127 Wiesław Pastuła                Mielec                99.83   1198   12
 128 Katarzyna Zając                Legnica               99.58   1195   12
 129 Justyna Bryk-Duda              Tychy                 99.42   1193   12
 130 Remigiusz Belesa               Zabrze                98.08   1177   12
 131 Mariusz Michalski              Inowrocław            97.83   1174   12
 132 Tomasz Szymański               Gorzów Wielkopolski   97.83   1174   12
 133 Anna Niewiadomska              Kołobrzeg             97.58   1171   12
 134 Maria Kistowska                Poznań                97.50   1170   12
 135 Beata Jacyniuk                 Grodzisk Mazowiecki   96.67   1160   12
 136 Mariusz Michalski              Inowrocław            95.75   1149   12
 137 Małgorzata Wesołowska          Kołobrzeg             95.75   1149   12
 138 Amelia Makowska                Sandomierz            95.25   1143   12
 139 Kinga Stecuła                  Bytom                 93.50   1122   12
 140 Małgorzata Sameryt             Warszawa              92.83   1114   12
 141 Miłka Janaszewska              Kołobrzeg             89.08   1069   12
 142 Hanna Dąbrowska                Zgierz                88.42   1061   12
 143 Patrycja Kuszpit               Biała Podlaska        87.58   1051   12
 144 Milena Kuźniewicz              Kołobrzeg             86.50   1038   12
 145 Piotr Zwoliński                Skierdy               86.42   1037   12
 146 Michał Dulat                   Kraków                85.92   1031   12
 147 Maria Zmyj                     Sandomierz            85.58   1027   12
 148 Anna Przymęska                 Poznań                84.50   1014   12
 149 Anna Lisiewska                 Dublin                83.42   1001   12
 150 Joanna Śledź                   Świnoujście           81.08    973   12
 151 Jadwiga Marzec                 Nowy Dwór Mazowiecki  77.08    925   12
 152 Łukasz Przymęski               Poznań                74.50    894   12
 153 Teresa Jaśkiewicz              Kołobrzeg             73.75    885   12
 154 Tomasz Karol                   Gdynia                69.92    839   12
 155 Radosław Karol                 Gdynia                68.92    827   12
 156 Maciej Wala                    Racibórz              68.75    825   12
 157 Robert Siata                   Jaworzno              67.08    805   12
 158 Artur Żarnotal                 Łańcut                66.58    799   12
 159 Alina Kąpa                     Kołobrzeg             61.92    743   12
 160 Witold Wojnowski               Warszawa             124.64   1371   11
 161 Ewa Czerwoniec                 Warszawa             113.45   1248   11
 162 Łukasz Wojciechowski           Łomża                112.09   1233   11
 163 Wojciech Silnicki              Elbląg               110.45   1215   11
 164 Grażyna Kaczyńska              Łódź                 104.82   1153   11
 165 Franciszek Łysek               Warszawa             103.00   1133   11
 166 Bożena Mileńko                 Warszawa             102.82   1131   11
 167 Tomasz Szczodry                Łomża                102.36   1126   11
 168 Marek Popczyk                  Tychy                 96.18   1058   11
 169 Adam Kanciała                  Police                95.64   1052   11
 170 Jacek Sapała                   Kościan               93.64   1030   11
 171 Katarzyna Rachaus              Łódź                  92.36   1016   11
 172 Krzysztof Jurkowski            Gdynia                88.91    978   11
 173 Andrzej Kozikowski             Łódź                  88.91    978   11
 174 Jakub Czepulonis               Kołobrzeg             88.00    968   11
 175 Michał Dudko                   Tarnogród             85.91    945   11
 176 Marta Zwolińska                Grodzisk Mazowiecki   85.36    939   11
 177 Sławomir Stańczak              Łódź                  84.00    924   11
 178 Barbara Boszko                 Gdańsk                83.55    919   11
 179 Natalia Mówka                  Warszawa              82.27    905   11
 180 Agnieszka Roszczak             Kraków                81.09    892   11
 181 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   80.82    889   11
 182 Izabela Zubiel                 Łódź                  79.09    870   11
 183 Hanna Góźdź                    Ostrów Wielkopolski   78.91    868   11
 184 Joanna Korus                   Kraków                76.82    845   11
 185 Jakub Kalbarczyk               Police                76.09    837   11
 186 Alina Lewandowska              Gdańsk                75.64    832   11
 187 Bożena Chowaniak               Jaworzno              75.36    829   11
 188 Łukasz Żmijejko                Koszalin              75.00    825   11
 189 Adam Maciągowski               Police                73.00    803   11
 190 Angelika Sztajnke              Warszawa              72.91    802   11
 191 Robert Wojtysiak               Warszawa              72.73    800   11
 192 Michał Tarnogórski             Legnica               70.18    772   11
 193 Aleksandra Maliszewska         Będzin                67.27    740   11
 194 Zuzanna Rytel- Kuc             Grodzisk Mazowiecki   67.09    738   11
 195 Monika Kowalik                 Kraków                66.82    735   11
 196 Krystian Witański              Tychy                 66.18    728   11
 197 Sławomir Kamecki               Konstancin            63.64    700   11
 198 Włodzimierz Ferdek             Tychy                 59.73    657   11
 199 Bogdan Siwoń                   Elbląg                58.09    639   11
 200 Tomasz Wiśniewski              Inowrocław            56.73    624   11
 201 Krzysztof Michalski            Łódź                  56.45    621   11
 202 Jakub Dołęga                   Police                56.36    620   11
 203 Maciej Karol                   Gdynia                54.82    603   11
 204 Kevin Gorzelany                Wisła                 51.45    566   11
 205 Mateusz Stańczyk               Tarnów               110.00   1100   10
 206 Piotr Gajewski                 Warszawa              94.40    944   10
 207 Marcin Szczyrzyca              Jaworzno              86.20    862   10
 208 Bernard Swoczyna               Warszawa              80.30    803   10
 209 Adrianna Piskorska             Sandomierz            70.78    637    9
 210 Julia Szyszkowska              Sandomierz            65.44    589    9
 211 Mateusz Erfort                 Karpacz               61.33    552    9
 212 Maciej  Ciuba                  Warszawa              96.50    772    8
 213 Anna Seweryn                   Słupsk                91.88    735    8
 214 Paweł Miczko                   Sandomierz            89.00    712    8
 215 Magda Sarad Pedersen           Świnoujście           87.38    699    8
 216 Agnieszka Madej                Warszawa              84.50    676    8
 217 Aleksandra Ciżyńska            Sandomierz            72.12    577    8
 218 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      127.43    892    7
 219 Justyna Nieznalska             Jejkowice            116.71    817    7
 220 Hanna Siemionow                Białystok            116.29    814    7
 221 Weronika Szałas                Katowice             112.86    790    7
 222 Piotr Adamczyk                 Tarnów               110.14    771    7
 223 Tomasz M. Lempart              Bytom                109.57    767    7
 224 Grzegorz Sęk                   Wrocław              102.86    720    7
 225 Mateusz Gołębiewski            Łódź                 101.43    710    7
 226 Alina Borowska                 Ruda Śląska           98.29    688    7
 227 Maciej Grzywaczewski           Ustrzyki Dolne        97.29    681    7
 228 Arkadiusz Florczak             Szczecin              89.14    624    7
 229 Arkadiusz Kleniewski           Dzierżążnia           82.57    578    7
 230 Barbara  Sadurska              Warszawa              78.00    546    7
 231 Magdalena Zielińska            Bydgoszcz             77.43    542    7
 232 Wojciech Kuć                   Stargard              76.14    533    7
 233 Karolina Kocel                 Sosnowiec             70.57    494    7
 234 Małgorzata Wawro               Katowice              69.57    487    7
 235 Anna Mach                      Zabrze                67.29    471    7
 236 Ewelina Sołtysiak              Zabrze                66.43    465    7
 237 Janusz Szewerniak              Tarnobrzeg            64.86    454    7
 238 Mateusz Sztuba                 Zabrze                56.43    395    7
 239 Paulina Tomaszycka             Białystok            101.67    610    6
 240 Jerzy Ciesielski               Łódź                 101.00    606    6
 241 Andrzej Choiński               Gródek                84.67    508    6
 242 Magdalena Głowacka             Police                75.00    450    6
 243 Maria Para                     Elbląg                66.50    399    6
 244 Magdalena Możdżeń              Łódź                  64.67    388    6
 245 Mieczysława Głowacz            Jaworzno              63.00    378    6
 246 Jan Bielaszka                  Nowe Miasto Lubawsk   58.33    350    6
 247 Łukasz Łyskawy                 Ciechanowiec          58.33    350    6
 248 Ryszard Kosmaczewski           Szczecin             128.80    644    5
 249 Monika Krzyżewska              Piasutno              95.40    477    5
 250 Kamila Antosz-Lasecka          Warszawa              94.60    473    5
 251 Michał Lasecki                 Warszawa              78.40    392    5
 252 Natalia Lenartowicz            Otwock                69.40    347    5
 253 Piotr Skutela                  Warszawa              67.60    338    5
 254 Julia Sylwestrzuk              Gródek                62.20    311    5
 255 Grzegorz J. Sokołowski         Opole                 62.00    310    5
 256 Małgorzata Pikusa              Tarnów                55.40    277    5
 257 Jerzy Niewiadomski             Wrocław              100.75    403    4
 258 Mateusz Furman                 Racibórz              82.00    328    4
 259 Małgorzata Szczygielska        Racibórz              66.50    266    4
 260 Łukasz Pawlas                  Racibórz              54.50    218    4
 261 Marek Krzysztof Łatkowski      Sandomierz            76.00    228    3
 262 Piotr Smela                    Łódź                  74.00    222    3
 263 Danuta Olszewska               Poznań                68.33    205    3
 264 Agnieszka Jońca                Sandomierz            61.67    185    3
 265 Zuzanna Rutkowska              Choszczno             56.33    169    3
 266 Elżbieta Witkowska             Warszawa             119.00    238    2
 267 Bartosz Ozon                   Choszczno             80.50    161    2
 268 Teresa Swoczyna                Warszawa              78.50    157    2
 269 Wiesława Jasiak                Warszawa              76.50    153    2
 270 Joanna Kolska                  Pruszków              75.50    151    2
 271 Tomasz Chybowski               Kamień Pomorski       73.00    146    2
 272 Marek Cieślik                  Łódź                  71.50    143    2
 273 Anna Szymczyk                  Ząbki                 64.50    129    2
 274 Aleksandra Szałek              Łódź                  63.50    127    2
 275 Marek Zdaniukiewicz            Jaworzno              62.00    124    2
 276 Sylwia Dziewic                 Kraków                57.00    114    2
 277 Julia Chybowska                Kamień Pomorski       83.00     83    1
 278 Seweryn Kaczmarczyk            Świętajno             74.00     74    1
 279 Zbigniew Smereka               Racibórz              50.00     50    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie