Rumia 7
grudnia
Rumia 7- 8 grudnia XIV Turniej o Puchar Dyrektora MDK
Praga (Czechy) 7
grudnia
Praga (Czechy) 7- 8 grudnia Turniej Towarzyszący Mistrzostwom Świata w Scrabble
Warszawa15
grudnia
Warszawa 15 grudnia VI Turniej Mikołajkowy
Prażsky zavod07 - 08 grudnia 2013 — Turniej Towarzyszący Mistrzostwom Świata w ScrabbleInformacjeRelacjaWynikiHHRundyRankingPrzebieg
galeria

Turniej Towarzyszący Mistrzostwom Świata w ScrabblePraga (Czechy), 07 - 08 grudnia 2013

Konkurs Relacja z turnieju


Prażsky zavodPraha je velmy krasna! — to wie prawie każdy. W dodatku latoś w tem pięknym słowiańskim grodzie rozegran został światowy czempionat w Scrabble wraz z turniejami towarzyszącymi. To połączenie mogło wydać się kuszące (choć może nie tak bardzo, gdyby w zaproszeniu stało, że to tylko "mistrostvi sveta"). Ostatecznie skusiło niewielką grupkę maniaków, jednak — co osobliwe, choć to pierwsza dopiero osobliwość tego weekendu — turniej można by uznać za jeden z lepiej obsadzonych, bowiem ponad połowa uczestników mogła być spokojnie uznana za faworytów do końcowego zwycięstwa. A tylko ono osobliwie, jak się już na miejscu okazało, było nagradzane. Ach — drugiego dnia pojawiły się jeszcze 2, słownie: dwa :) medale, acz — przyznać trzeba — już na końcową ceremonię znalazł się nawet trzeci! Pozostali, jeśli nie nocowali u organizatora i nie byli przezeń zwolnieni z wpisowego, w ramach tegoż wpisowego — 2,5 raza większego niż u nas — mieli zapewnione miejsce do gry (pierwszego dnia graliśmy w dogrzanym naturalnie i przestronnym korytarzu, drugiego — przenieśliśmy się na salę). Trunki i przekąski — ex-clusive. Wynikałby z tego dla polskiej braci scrabblowej generalny, a budujący wniosek: nasze turnieje przerastają standardy światowe! O czym zresztą ci, którzy wybrali na ten weekend kobietę, tfu — Rumię! — osobliwie jakby wiedzieli :)

Z kronikarskiego obowiązku jeszcze wyciąg z ceremonii końcowej, która — ostatnia to już osobliwość — poprowadzona została po angielsku by Polish referee Gregor von Tschkovsky, gerade aus Deutschland ;), któremu należą się specjalne podziękowania. A tak to na ten to zavod skus'il Casimir McClain jr, choć za pisownie nie ręczę ;). Wtóra byla Justine "little mountain" (but best woman) Gourke, zaś trz'ti — David "Pea" Cool, tutaj z kolei chyba bezbłędnie odsłuchałem :). Na świecie bez zaskoczeń: wygrał gracz z najwyższym "żebrziczkiem" — to po czesku ranking :) — Nigel Richards. Z naszych w finałowej stawce zagrał Rafał Dominiczak (95 miejsce). I jeszcze tylko specjalne podziękowania dla naszego czeskiego "surfującego po kanapach" cicerone Tomasa. I pozdro dla kumatych ;)
relacja: Bruno Paradise ;)


Rodzaj turniejuRankingowy, otwarty (ograniczenie do 20 osób)
Sposób rozgrywanialiczba rund: 14

System:
mniej niż 7 osób - 2x każdy z każdym + połówkowy + duńczyk w 14
7-8 osób - 2x każdy z każdym
9 i więcej osób - 1x każdy z każdym + połówkowy + duńczyk w 14

Ostateczna decyzja będzie należeć do sędziego.
Miejsce rozgrywekHotel Andels
Stroupeznickeho 21
15000 Praga 5
Czechy
SędziaGrzegorz Wiączkowski
HarmonogramSobota, 7 grudnia (8 rund)
12:00 — rozpoczęcie turnieju
15:00-16:00 — przerwa obiadowa
21:00 — zakończenie gier

Niedziela, 8 grudnia (6 rund)
9:00 — rozpoczęcie drugiego dnia rozgrywek
15:00 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju
WpisoweOsoby, które wykupią nocleg w Hotelu Andels — wpisowe za darmo; pozostali — opłata 25 EUR
WyżywienieNa miejscu
NoclegiNoclegi należy rezerwować przez stronę: http://www.praguemindsportsfestival.com/#tab-Hotel

Pokój 1-osobowy: 95 EUR
Pokój 2-osobowy: 99 EUR
Dostawka do pokoju 2-osobowego: 30 EUR
NagrodyNagrody rzeczowe
Dodatkowe atrakcjeMożliwość obserwacji Mistrzostw Świata w Scrabble po angielsku, które będą rozgrywane równolegle w Hotelu Andels
OrganizatorzyPrague Mind Sports Festival


Wyniki turnieju Turniej Towarzyszący Mistrzostwom Świata w Scrabble 

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Kazimierz       Merklejn             Szczecin               150.44     10.0     5951     2196      999
  2 Justyna         Górka                Kraków                 143.17     10.0     5422     2210      364
  3 Dawid           Pikul                Poznań                 150.89      9.0     5764     2094      483
  4 Kamil           Górka                Kraków                 152.66      8.0     5553     1990      195
  5 Krzysztof       Obremski             Legnica                141.73      6.0     5392     1812     -107
  6 Bronisław       Parada               Polanica Zdrój         124.65      6.0     5379     1846     -151
  7 Barbara         Obremska             Wrocław                126.36      5.0     5231     1744     -334
  8 Marcin          Radwański            Nowa Wieś Wrocławska   108.08      2.0     4522     1480    -1449
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju Turniej Towarzyszący Mistrzostwom Świata w Scrabble 



	Kamil Górka 152.66 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Marcin         Radwański             108.08 +  419: 304  158
    2     1 Bronisław      Parada                124.65 +  372: 293  175
    3     1 Barbara        Obremska              126.36 -  377: 499   76
    4     1 Krzysztof      Obremski              141.73 +  422: 337  192
    5     1 Justyna        Górka                 143.17 +  354: 322  193
    6     1 Kazimierz      Merklejn              150.44 -  328: 459  100
    7     1 Dawid          Pikul                 150.89 -  412: 552  101
    8     1 Marcin         Radwański             108.08 +  509: 254  158
    9     1 Bronisław      Parada                124.65 +  491: 306  175
   10     1 Barbara        Obremska              126.36 +  419: 340  176
   11     1 Krzysztof      Obremski              141.73 -  298: 539   92
   12     1 Justyna        Górka                 143.17 +  392: 355  193
   13     1 Kazimierz      Merklejn              150.44 -  357: 375  100
   14     1 Dawid          Pikul                 150.89 -  403: 423  101
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1990  / 14 142.14




	Dawid Pikul 150.89 Poznań                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Bronisław      Parada                124.65 +  460: 351  175
    2     2 Marcin         Radwański             108.08 +  359: 334  158
    3     2 Krzysztof      Obremski              141.73 -  299: 419   92
    4     2 Barbara        Obremska              126.36 +  446: 314  176
    5     2 Kazimierz      Merklejn              150.44 +  395: 363  200
    6     2 Justyna        Górka                 143.17 -  267: 360   93
    7     1 Kamil          Górka                 152.66 +  552: 412  203
    8     2 Bronisław      Parada                124.65 -  402: 407   75
    9     2 Marcin         Radwański             108.08 +  567: 308  158
   10     2 Krzysztof      Obremski              141.73 +  498: 336  192
   11     2 Barbara        Obremska              126.36 +  398: 374  176
   12     2 Kazimierz      Merklejn              150.44 -  297: 444  100
   13     2 Justyna        Górka                 143.17 -  401: 456   93
   14     1 Kamil          Górka                 152.66 +  423: 403  203
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2094  / 14 149.57




	Kazimierz Merklejn 150.44 Szczecin

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Barbara        Obremska              126.36 +  444: 335  176
    2     3 Krzysztof      Obremski              141.73 +  427: 338  192
    3     3 Marcin         Radwański             108.08 +  516: 297  158
    4     3 Bronisław      Parada                124.65 +  501: 291  175
    5     2 Dawid          Pikul                 150.89 -  363: 395  101
    6     1 Kamil          Górka                 152.66 +  459: 328  203
    7     2 Justyna        Górka                 143.17 -  364: 415   93
    8     3 Barbara        Obremska              126.36 +  432: 410  176
    9     3 Krzysztof      Obremski              141.73 +  502: 322  192
   10     3 Marcin         Radwański             108.08 +  488: 302  158
   11     3 Bronisław      Parada                124.65 -  339: 452   75
   12     2 Dawid          Pikul                 150.89 +  444: 297  201
   13     1 Kamil          Górka                 152.66 +  375: 357  203
   14     2 Justyna        Górka                 143.17 -  297: 413   93
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2196  / 14 156.86




	Justyna Górka 143.17 Kraków  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Krzysztof      Obremski              141.73 +  422: 325  192
    2     4 Barbara        Obremska              126.36 +  416: 379  176
    3     4 Bronisław      Parada                124.65 -  315: 506   75
    4     4 Marcin         Radwański             108.08 +  383: 303  158
    5     1 Kamil          Górka                 152.66 -  322: 354  103
    6     2 Dawid          Pikul                 150.89 +  360: 267  201
    7     2 Kazimierz      Merklejn              150.44 +  415: 364  200
    8     4 Krzysztof      Obremski              141.73 +  381: 378  192
    9     4 Barbara        Obremska              126.36 +  382: 341  176
   10     4 Bronisław      Parada                124.65 -  412: 434   75
   11     4 Marcin         Radwański             108.08 +  390: 317  158
   12     1 Kamil          Górka                 152.66 -  355: 392  103
   13     2 Dawid          Pikul                 150.89 +  456: 401  201
   14     2 Kazimierz      Merklejn              150.44 +  413: 297  200
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    2210  / 14 157.86




	Krzysztof Obremski 141.73 Legnica                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Justyna        Górka                 143.17 -  325: 422   93
    2     3 Kazimierz      Merklejn              150.44 -  338: 427  100
    3     2 Dawid          Pikul                 150.89 +  419: 299  201
    4     1 Kamil          Górka                 152.66 -  337: 422  103
    5     3 Marcin         Radwański             108.08 +  428: 338  158
    6     3 Bronisław      Parada                124.65 -  291: 447   75
    7     3 Barbara        Obremska              126.36 -  343: 379   76
    8     4 Justyna        Górka                 143.17 -  378: 381   93
    9     3 Kazimierz      Merklejn              150.44 -  322: 502  100
   10     2 Dawid          Pikul                 150.89 -  336: 498  101
   11     1 Kamil          Górka                 152.66 +  539: 298  203
   12     3 Marcin         Radwański             108.08 +  390: 381  158
   13     3 Bronisław      Parada                124.65 +  518: 364  175
   14     3 Barbara        Obremska              126.36 +  428: 341  176
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1812  / 14 129.43




	Barbara Obremska 126.36 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Kazimierz      Merklejn              150.44 -  335: 444  100
    2     4 Justyna        Górka                 143.17 -  379: 416   93
    3     1 Kamil          Górka                 152.66 +  499: 377  203
    4     2 Dawid          Pikul                 150.89 -  314: 446  101
    5     4 Bronisław      Parada                124.65 -  259: 474   75
    6     4 Marcin         Radwański             108.08 +  362: 332  158
    7     3 Krzysztof      Obremski              141.73 +  379: 343  192
    8     3 Kazimierz      Merklejn              150.44 -  410: 432  100
    9     4 Justyna        Górka                 143.17 -  341: 382   93
   10     1 Kamil          Górka                 152.66 -  340: 419  103
   11     2 Dawid          Pikul                 150.89 -  374: 398  101
   12     4 Bronisław      Parada                124.65 +  430: 362  175
   13     4 Marcin         Radwański             108.08 +  468: 312  158
   14     3 Krzysztof      Obremski              141.73 -  341: 428   92
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1744  / 14 124.57




	Bronisław Parada 124.65 Polanica Zdrój

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Dawid          Pikul                 150.89 -  351: 460  101
    2     1 Kamil          Górka                 152.66 -  293: 372  103
    3     4 Justyna        Górka                 143.17 +  506: 315  193
    4     3 Kazimierz      Merklejn              150.44 -  291: 501  100
    5     4 Barbara        Obremska              126.36 +  474: 259  176
    6     3 Krzysztof      Obremski              141.73 +  447: 291  192
    7     4 Marcin         Radwański             108.08 -  365: 372   58
    8     2 Dawid          Pikul                 150.89 +  407: 402  201
    9     1 Kamil          Górka                 152.66 -  306: 491  103
   10     4 Justyna        Górka                 143.17 +  434: 412  193
   11     3 Kazimierz      Merklejn              150.44 +  452: 339  200
   12     4 Barbara        Obremska              126.36 -  362: 430   76
   13     3 Krzysztof      Obremski              141.73 -  364: 518   92
   14     4 Marcin         Radwański             108.08 -  327: 368   58
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1846  / 14 131.86




	Marcin Radwański 108.08 Nowa Wieś Wrocławska

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Kamil          Górka                 152.66 -  304: 419  103
    2     2 Dawid          Pikul                 150.89 -  334: 359  101
    3     3 Kazimierz      Merklejn              150.44 -  297: 516  100
    4     4 Justyna        Górka                 143.17 -  303: 383   93
    5     3 Krzysztof      Obremski              141.73 -  338: 428   92
    6     4 Barbara        Obremska              126.36 -  332: 362   76
    7     4 Bronisław      Parada                124.65 +  372: 365  175
    8     1 Kamil          Górka                 152.66 -  254: 509  103
    9     2 Dawid          Pikul                 150.89 -  308: 567  101
   10     3 Kazimierz      Merklejn              150.44 -  302: 488  100
   11     4 Justyna        Górka                 143.17 -  317: 390   93
   12     3 Krzysztof      Obremski              141.73 -  381: 390   92
   13     4 Barbara        Obremska              126.36 -  312: 468   76
   14     4 Bronisław      Parada                124.65 +  368: 327  175
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1480  / 14 105.71


Wyniki poszczególnych rund turnieju Turniej Towarzyszący Mistrzostwom Świata w Scrabble 



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Marcin         Radwański            - Kamil          Górka                 304: 419
   2 Bronisław      Parada               - Dawid          Pikul                 351: 460
   3 Barbara        Obremska             - Kazimierz      Merklejn              335: 444
   4 Krzysztof      Obremski             - Justyna        Górka                 325: 422


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kamil          Górka                - Bronisław      Parada                372: 293
   2 Dawid          Pikul                - Marcin         Radwański             359: 334
   3 Kazimierz      Merklejn             - Krzysztof      Obremski              427: 338
   4 Justyna        Górka                - Barbara        Obremska              416: 379


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Barbara        Obremska             - Kamil          Górka                 499: 377
   2 Krzysztof      Obremski             - Dawid          Pikul                 419: 299
   3 Marcin         Radwański            - Kazimierz      Merklejn              297: 516
   4 Bronisław      Parada               - Justyna        Górka                 506: 315


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kamil          Górka                - Krzysztof      Obremski              422: 337
   2 Dawid          Pikul                - Barbara        Obremska              446: 314
   3 Kazimierz      Merklejn             - Bronisław      Parada                501: 291
   4 Justyna        Górka                - Marcin         Radwański             383: 303


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Justyna        Górka                - Kamil          Górka                 322: 354
   2 Kazimierz      Merklejn             - Dawid          Pikul                 363: 395
   3 Marcin         Radwański            - Krzysztof      Obremski              338: 428
   4 Bronisław      Parada               - Barbara        Obremska              474: 259


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kamil          Górka                - Kazimierz      Merklejn              328: 459
   2 Dawid          Pikul                - Justyna        Górka                 267: 360
   3 Krzysztof      Obremski             - Bronisław      Parada                291: 447
   4 Barbara        Obremska             - Marcin         Radwański             362: 332


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dawid          Pikul                - Kamil          Górka                 552: 412
   2 Justyna        Górka                - Kazimierz      Merklejn              415: 364
   3 Barbara        Obremska             - Krzysztof      Obremski              379: 343
   4 Marcin         Radwański            - Bronisław      Parada                372: 365


Runda nr  8
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kamil          Górka                - Marcin         Radwański             509: 254
   2 Dawid          Pikul                - Bronisław      Parada                402: 407
   3 Kazimierz      Merklejn             - Barbara        Obremska              432: 410
   4 Justyna        Górka                - Krzysztof      Obremski              381: 378


Runda nr  9
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bronisław      Parada               - Kamil          Górka                 306: 491
   2 Marcin         Radwański            - Dawid          Pikul                 308: 567
   3 Krzysztof      Obremski             - Kazimierz      Merklejn              322: 502
   4 Barbara        Obremska             - Justyna        Górka                 341: 382


Runda nr 10
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kamil          Górka                - Barbara        Obremska              419: 340
   2 Dawid          Pikul                - Krzysztof      Obremski              498: 336
   3 Kazimierz      Merklejn             - Marcin         Radwański             488: 302
   4 Justyna        Górka                - Bronisław      Parada                412: 434


Runda nr 11
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Krzysztof      Obremski             - Kamil          Górka                 539: 298
   2 Barbara        Obremska             - Dawid          Pikul                 374: 398
   3 Bronisław      Parada               - Kazimierz      Merklejn              452: 339
   4 Marcin         Radwański            - Justyna        Górka                 317: 390


Runda nr 12
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kamil          Górka                - Justyna        Górka                 392: 355
   2 Dawid          Pikul                - Kazimierz      Merklejn              297: 444
   3 Krzysztof      Obremski             - Marcin         Radwański             390: 381
   4 Barbara        Obremska             - Bronisław      Parada                430: 362


Runda nr 13
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kazimierz      Merklejn             - Kamil          Górka                 375: 357
   2 Justyna        Górka                - Dawid          Pikul                 456: 401
   3 Bronisław      Parada               - Krzysztof      Obremski              364: 518
   4 Marcin         Radwański            - Barbara        Obremska              312: 468


Runda nr 14
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kamil          Górka                - Dawid          Pikul                 403: 423
   2 Kazimierz      Merklejn             - Justyna        Górka                 297: 413
   3 Krzysztof      Obremski             - Barbara        Obremska              428: 341
   4 Bronisław      Parada               - Marcin         Radwański             327: 368
Lista rankingowa na dzień 2013-12-09

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Michał Alabrudziński           Włocławek            153.30  28973  189
   2 Bartosz Morawski               Gliwice              153.20  29262  191
   3 Krzysztof Mówka                Warszawa             152.05  20375  134
   4 Dariusz Kosz                   Nysa                 151.87  29159  192
   5 Mariusz Skrobosz               Warszawa             151.44  28774  190
   6 Kamil Górka                    Kraków               151.02  27032  179
   7 Kazimierz Merklejn             Szczecin             150.88  30177  200
   8 Dawid Pikul                    Poznań               150.79  29254  194
   9 Paweł Jackowski                Warszawa             149.84  27870  186
  10 Dominik Urbacki                Pruszków             149.37  29425  197
  11 Tomasz Zwoliński               Skierdy              149.22  28650  192
  12 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             147.92  28105  190
  13 Krzysztof Usakiewicz           Warszawa             147.51   5753   39
  14 Paweł Zaręba                   Warszawa             147.43  13416   91
  15 Przemysław Herdzina            Kraków               146.39   4538   31
  16 Łukasz Bobowski                Suchedniów           145.36  21804  150
  17 Mirosław Uglik                 Warszawa             145.26  27019  186
  18 Rafał Lenartowski              Gdynia               145.20  28749  198
  19 Mariusz Wrześniewski           Kraków               144.83  22304  154
  20 Jakub Szymczak                 Łódź                 144.61  18510  128
  21 Miłosz Wrzałek                 Reda                 144.55  28621  198
  22 Justyna Górka                  Kraków               144.49  28032  194
  23 Aleksander Puchalski           Włocławek            143.25   6876   48
  24 Marek Reda                     Piaseczno            142.97  27021  189
  25 Jan Mrozowski                  Kraków               142.76  20985  147
  26 Kamil Kister                   Puławy               142.57  27373  192
  27 Dawid Adamczyk                 Wodzisław Śląski     142.32  20921  147
  28 Grzegorz Łukasik               Konojady             141.77  28071  198
  29 Grzegorz Kurowski              Warszawa             141.04  26656  189
  30 Jakub Zaryński                 Świnoujście          141.00  18894  134
  31 Krzysztof Obremski             Legnica              140.82  27460  195
  32 Piotr Pietuchowski             Białystok            140.44  27667  197
  33 Maciej Czupryniak              Milanówek            140.23  16968  121
  34 Przemysław Rybicki             Otwock               139.39  13939  100
  35 Weronika Rudnicka              Szczecin             139.22  11834   85
  36 Andrzej Rakoczy                Kraków               139.16   6123   44
  37 Mateusz Borsuk                 Reda                 139.01  27802  200
  38 Maciej Rzychoń                 Katowice             139.00   5421   39
  39 Wojciech Zemło                 Łódź                 138.97  17510  126
  40 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 138.45   8861   64
  41 Paweł Janaś                    Głogów               138.19  12575   91
  42 Tomasz Ciejka                  Kraków               138.10  24719  179
  43 Stanisław Rydzik               Warszawa             137.68  27122  197
  44 Artur Irzyk                    Kraków               137.42   6871   50
  45 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       137.06  13432   98
  46 Marek Syczuk                   Warszawa             136.97  26847  196
  47 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  136.92  17936  131
  48 Irena Sołdan                   Sopot                136.47  25930  190
  49 Dariusz Puton                  Ruda Śląska          136.43  17872  131
  50 Maciej Kuczyński               Gdynia               136.09  11159   82
  51 Karol Waniek                   Wrocław              135.93  14001  103
  52 Grzegorz Święcki               Białystok            135.71   6921   51
  53 Grzegorz Koczkodon             Wałcz                135.46  26143  193
  54 Robert Kamiński                Warszawa             135.19  23658  175
  55 Tomasz Suchanek                Wrocław              134.93  25231  187
  56 Małgorzata Deszczyńska         Warszawa             134.86  14565  108
  57 Daniel Mundyk                  Jelenia Góra         134.86   4855   36
  58 Szymon Płachta                 Warszawa             134.69  26130  194
  59 Dawid Buzowicz                 Rzeszów              134.41   8602   64
  60 Bogusław Szyszka               Oława                134.16  24685  184
  61 Leszek Kacprzyk                Katowice             134.12  16765  125
  62 Maciej Grąbczewski             Szczecin             133.76  16185  121
  63 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             133.75  14178  106
  64 Marcin Mroziuk                 Warszawa             133.72   9227   69
  65 Alicja Grąbczewska             Szczecin             133.69  10829   81
  66 Marek Salamon                  Bytom                133.54  10550   79
  67 Adam Klimont                   Wałcz                133.49   5740   43
  68 Piotr Domański                 Lublin               133.45   7340   55
  69 Rafał Wesołowski               Warszawa             133.45  25356  190
  70 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            133.45   5071   38
  71 Natalia Woźniak                Dziwnówek            133.40  13473  101
  72 Kacper Zegadło                 Warszawa             133.32  25465  191
  73 Radosław Jachna                Łódź                 133.28  22524  169
  74 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             133.10  25289  190
  75 Piotr Broda                    Sandomierz           133.10  26353  198
  76 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  133.09   9849   74
  77 Mateusz Królikowski            Wrocław              132.80   9163   69
  78 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  132.75  25090  189
  79 Sławomir Piotrowski            Deszczno             132.62  12334   93
  80 Małgorzata Sulejewska          Kraków               132.26  26451  200
  81 Dariusz Kuć                    Stargard Szczecińsk  131.57  18025  137
  82 Mikołaj Fidziński              Dębica               131.32   5384   41
  83 Dariusz Maciejuk               Warszawa             131.11   9440   72
  84 Grzegorz Kwiecień              Kraków               131.07   9699   74
  85 Paweł Mazurek                  Polanica Zdrój       130.95  18595  142
  86 Ryszard Dębski                 Biała Podlaska       130.89   8377   64
  87 Adam Jurkowski                 Gliwice              130.76   8761   67
  88 Krzysztof Jaworski             Warszawa             130.67  12806   98
  89 Andrzej Przybyłowicz           Warszawa             130.56   4700   36
  90 Michał, Piotr Waszkiewicz      Białystok            130.46   9263   71
  91 Dominik Piasecki               Słupsk               130.43   5739   44
  92 Agnieszka Krupka               Krosno               130.37  18903  145
  93 Joanna Jewtuch                 Warszawa             130.31  16940  130
  94 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      130.26   4950   38
  95 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              129.72   8691   67
  96 Marek Dudkiewicz               Milanówek            129.60  25919  200
  97 Dorota Maciejuk                Warszawa             129.57   7515   58
  98 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             129.42  25625  198
  99 Piotr Jakubiak                 Żyrardów             129.27   4266   33
 100 Janusz Krupiński               Bytom                129.19  20153  156
 101 Rafał Dąbrowski                Ostróda              128.86  11984   93
 102 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             128.72  18793  146
 103 Mariusz Sylwestrzuk            Warszawa             128.57  18900  147
 104 Arkadiusz Biegun               Kraków               128.40   3852   30
 105 Michał Rogalewicz              Poznań               127.87   3836   30
 106 Krzysztof Gibas                Kraków               127.78  22617  177
 107 Patrycja Kuszpit               Biała Podlaska       127.44  12362   97
 108 Tomasz Łapka                   Opole                127.27   6491   51
 109 Wojciech Chodakiewicz          Białystok            127.19   9285   73
 110 Beata Wiączkowska              Wrocław              127.13   7882   62
 111 Natalia Ogierman               Katowice             126.43  18332  145
 112 Jolanta Chłopińska             Wałcz                126.17  21827  173
 113 Krzysztof Langiewicz           Ostróda              126.17   5299   42
 114 Barbara Obremska               Wrocław              126.16  16149  128
 115 Artur Koszel                   Warszawa             126.04  18654  148
 116 Jacek Pietruszka               Kraków               125.96  12344   98
 117 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       125.81   7800   62
 118 Rafał Matczak                  Milanówek            125.67  18851  150
 119 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             125.63   4774   38
 120 Bronisław Parada               Polanica Zdrój       125.39  17053  136
 121 Patryk Wolniewicz              Szczecin             125.27   4635   37
 122 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            124.97  23619  189
 123 Andrzej Rechowicz              Katowice             124.82  24840  199
 124 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             124.70  11971   96
 125 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  124.41  23886  192
 126 Łukasz Baranowski              Gdynia               124.31  23991  193
 127 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            123.96   5950   48
 128 Tomasz Górka                   Kraków               123.92   6568   53
 129 Marek Rogalski                 Warszawa             123.81  14238  115
 130 Agnieszka Goniowska            Wrocław              123.54   8895   72
 131 Bogdan Kozłowski               Białystok            123.33  15169  123
 132 Leszek Stecuła                 Bytom                122.79  11297   92
 133 Jerzy Matyasik                 Kraków               122.77  23817  194
 134 Jakub Błażejewski              Poznań               122.71   6749   55
 135 Maciej Perzyński               Piła                 122.61  13487  110
 136 Paweł Zbrowski                 Gdynia               122.59   4168   34
 137 Jacek Gasik                    Warszawa             122.53   3676   30
 138 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  122.48  14820  121
 139 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            122.45  23756  194
 140 Grzegorz Pukniel               Łódź                 122.24  23471  192
 141 Magdalena Kublik               Warszawa             122.20  21385  175
 142 Ireneusz Kurzok                Mikołów              122.19  13319  109
 143 Robert Głowacki                Łódź                 122.09   4029   33
 144 Tomasz Lempart                 Kraków               121.96  13538  111
 145 Michał Ozimiński               Łódź                 121.90   3779   31
 146 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            121.84  22174  182
 147 Dorota Stachowska              Wydartowo I          121.35  22936  189
 148 Michał Szymkowski              Wrocław              121.25   6184   51
 149 Andrzej Kroc                   Łódź                 121.09  22643  187
 150 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       121.02   6172   51
 151 Krzysztof Bonda                Białystok            120.95  10160   84
 152 Czesław Grajewski              Białystok            120.81  24042  199
 153 Juliusz Czupryniak             Warszawa             120.78  19928  165
 154 Marta Ćwiek                    Radomsko             120.55  16515  137
 155 Anita Bruska                   Gdynia               120.53  18802  156
 156 Ewa Szałas                     Katowice             120.45   8070   67
 157 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    120.35   5897   49
 158 Dorota Rudzińska               Warszawa             120.28  23696  197
 159 Agata Kuć                      Stargard Szczeciński 120.27   8058   67
 160 Alina Białobrzewska            Gdynia               120.05  10084   84
 161 Marta Bajorek                  Warszawa             119.86  23613  197
 162 Beata Piotrowska               Łódź                 119.85   3955   33
 163 Łukasz Szałkiewicz             Wrocław              119.84   5153   43
 164 Łukasz Sornek                  Mikołów              119.83  22768  190
 165 Michał Mikołajczyk             Gdańsk               119.82   8627   72
 166 Marta Sztajnert                Wisła                119.44   4300   36
 167 Szymon Dąbrowski               Warszawa             119.43  21976  184
 168 Konrad Sowula                  Kraków               119.38   5014   42
 169 Stanisław Gasik                Warszawa             119.37  10385   87
 170 Dariusz Socha                  Warszawa             119.33   6921   58
 171 Katarzyna Kowalska             Katowice             119.33   6563   55
 172 Krzysztof Bukowski             Milanówek            119.24   5366   45
 173 Zdzisław Figurski              Gryfów Śląski        119.17   4290   36
 174 Maurycy Machnio                Lipiany              119.15  14060  118
 175 Grażyna Wesołowska             Łódź                 119.03  15712  132
 176 Michał Kolaj                   Ostróda              118.93  15580  131
 177 Mariusz Grodek                 Kraków               118.86   4279   36
 178 Bogusław Książek               Szczecin             118.86   5824   49
 179 Jarosław Olek                  Warszawa             118.57   6047   51
 180 Marcin Ceglarek                Kraków               118.53   9364   79
 181 Rafał Stachowski               Police               118.19  13710  116
 182 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             118.17   8863   75
 183 Marta Świątkowska              Wrocław              118.17  22807  193
 184 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               118.08   5668   48
 185 Tomasz Sienkiewicz             Białogard            118.07   3542   30
 186 Teresa Zalewska                Racibórz             117.78  14133  120
 187 Jerzy Luter                    Bytom                117.71  17774  151
 188 Michał Garnowski               Pasłęk               117.70   7062   60
 189 Katarzyna Ślusarska            Milanówek            117.69  12475  106
 190 Dorota Kuć                     Stargard Szczecińsk  117.52  15278  130
 191 Radosław Więch                 Warszawa             117.40  13971  119
 192 Ryszard Żydaczewski            Lubin                117.38   7043   60
 193 Michał Puchowski               Strzelce Opolskie    117.35   4342   37
 194 Adam Janicki                   Łódź                 116.67  22984  197
 195 Szymon Figurski                Gryfów Śląski        116.53   4195   36
 196 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               116.42   6869   59
 197 Ewa Radzikowska                Gliwice              116.36  20596  177
 198 Zbigniew Rybak                 Warszawa             116.21  21847  188
 199 Paweł Morga                    Warszawa             116.09  13931  120
 200 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         116.07  16482  142
 201 Dawid Brandys                  Chrzanów             115.61   4162   36
 202 Jacek Nowak                    Szczecin             115.36   7037   61
 203 Sławomir Wolski                Wrocław              115.34  22375  194
 204 Dariusz Ulatowski              Tuchola              115.22   4148   36
 205 Bartłomiej Dalecki             Rumia                114.86   4020   35
 206 Teresa Pawlik                  Lubin                114.53   3436   30
 207 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             114.50  22213  194
 208 Tomasz Lewiński                Wejherowo            114.44   8240   72
 209 Lucyna Śniadach                Rumia                114.44  14763  129
 210 Renata Andracka                Zwola                114.43  22658  198
 211 Bożena Guział                  Racibórz             114.33   6860   60
 212 Walenty Siemaszko              Lipiany              114.21   8908   78
 213 Joanna Ostrowska               Warszawa             114.15  17123  150
 214 Dariusz Jarosławski            Ełk                  114.07  20305  178
 215 Ziemowit Pazda                 Wrocław              113.92  16063  141
 216 Bartłomiej Pawlak              Sochaczew            113.87   4441   39
 217 Magdalena Kupczyńska           Szczecin             113.49   5788   51
 218 Przemysław Pawlic              Wrocław              113.45   6580   58
 219 Anna Biegańska                 Białystok            113.40   9299   82
 220 Maciej Bukowski                Szczecin             113.40   5103   45
 221 Agnieszka Biegańska            Białystok            113.20  10754   95
 222 Anna Krynicka                  Warszawa             113.01   9154   81
 223 Ryszard Korpalski              Wójtowice            112.89  21110  187
 224 Maciej Śliwa                   Zabrze               112.62   8221   73
 225 Marianna Kozłowska             Białystok            112.46  13720  122
 226 Paweł Maciejczuk               Białystok            112.35  12358  110
 227 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk               112.02  19715  176
 228 Urszula Solarska               Łódź                 111.94  22164  198
 229 Michał Jakubiec                Siemianowice Śląskie 111.94   5261   47
 230 Joanna Suchanek                Wrocław              111.82   9505   85
 231 Monika Siemaszko               Lipiany              111.72   4804   43
 232 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             111.41   6016   54
 233 Jerzy Tatarczuk                Warszawa             111.28   5119   46
 234 Elżbieta Święcka               Białystok            111.03   3997   36
 235 Jarosław Karp                  Jędrzejów            111.01   9325   84
 236 Danuta Langiewicz              Ostróda              110.61   7300   66
 237 Anna Niedzielko                Szczecin             110.57   8956   81
 238 Iza Kraj                       Warszawa             110.54   6522   59
 239 Zofia Górka                    Łęczna               110.43   5853   53
 240 Dorota Ostrowska               Białystok            110.20  13114  119
 241 Andrzej Bednaruk               Gdańsk               110.10  18497  168
 242 Zdzisław Szota                 Warszawa             109.96   5718   52
 243 Monika Krzysztofek             Wejherowo            109.80   7796   71
 244 Dariusz Sowula                 Kraków               109.76   6366   58
 245 Agnieszka Matus                Milanówek            109.74   6365   58
 246 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            109.33   5248   48
 247 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               109.33  21429  196
 248 Damian Łupiński                Konojady             109.27   5245   48
 249 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś            109.25   5244   48
 250 Jakub Onoszko                  Gdynia               108.93  13181  121
 251 Sylwia Łada                    Inowrocław           108.67  21300  196
 252 Artur Wawrzynowski             Żukowo               108.53   3907   36
 253 Sławomir Zabawa                Wałcz                108.23  12013  111
 254 Lidia Szpakowska               Jaworzno             108.12   4649   43
 255 Marcin Radwański               Nowa Wieś Wrocławska 107.89  18773  174
 256 Wiesław Kożyczkowski           Miłobądz             107.58   3873   36
 257 Sławomir Długosz               Ostróda              107.58  20762  193
 258 Robert Wagner                  Wrocław              106.84   9081   85
 259 Krzysztof Borodziuk            Kostrzyn             106.39   5213   49
 260 Maciej Sylwestrzuk             Ciechanowiec         106.12   4457   42
 261 Aleksandra Brzeska             Piastów              106.02  11768  111
 262 Dominika Worona                Police               105.93   9322   88
 263 Krzysztof Zawadzki             Sampława             105.82  20847  197
 264 Józef Burzyński                Ełk                  105.79  13435  127
 265 Maria Pokorska                 Warszawa             105.76   7932   75
 266 Paweł Wdziękoński              Świnoujście          105.60   8237   78
 267 Katarzyna Bogusławska          Piastów              105.58  17527  166
 268 Katarzyna Dębska               Ostróda              105.45  18454  175
 269 Mariusz Michalski              Inowrocław           105.38   8114   77
 270 Agnieszka Kozak                Gdynia               105.32  19905  189
 271 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              105.19   3261   31
 272 Łukasz Przyszlak               Świnoujście          105.12   8725   83
 273 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski  104.86  12059  115
 274 Katarzyna  Szachowicz          Uniszewo             104.79   5030   48
 275 Marek Szczepanik               Reda                 104.34   6052   58
 276 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           104.33  14711  141
 277 Laura Pisula                   Wrocław              104.22   7712   74
 278 Maciej Dąbrowski               Warszawa             104.07  20397  196
 279 Łukasz Wojciechowski           Łomża                104.04   5722   55
 280 Natalia Połomska               Ostrów Wlkp          103.53   3727   36
 281 Jadwiga Jakubiec               Siemianowice Śląskie 103.36   3721   36
 282 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno             102.72   6163   60
 283 Julita Dygnas                  Jelenia Góra         102.70   7805   76
 284 Agnieszka Antos                Racibórz             102.17   4189   41
 285 Paweł Brylski                  Kraków               102.08   4900   48
 286 Anna Arana                     Warszawa             101.71   8137   80
 287 Danuta Połomska                Ostrów Wlkp.         101.68   4779   47
 288 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz            101.51  17053  168
 289 Maciej Pietrasik               Nowogard             101.02  14042  139
 290 Lidia Żywna                    Gdynia               100.69  11882  118
 291 Leszek Kilian                  Jaworzno             100.46   3516   35
 292 Marcin Stachowski              Wydartowo I          100.30  15847  158
 293 Tomasz A. Praga                Białystok            100.17   5810   58
 294 Halina Mrozek                  Warszawa             100.04  11805  118
 295 Grzegorz Kasprowicz            Grabowo               98.40   3444   35
 296 Joanna Wilk                    Racibórz              98.03   3921   40
 297 Piotr Kozak                    Racibórz              97.63   3417   35
 298 Sylwia Kozłowska               Białystok             97.60  12591  129
 299 Krystyna Drynkowska            Świnoujście           97.02   4657   48
 300 Michał Landowski               Police                96.87  11140  115
 301 Kinga Stecuła                  Bytom                 96.14   4903   51
 302 Marek Horyń                    Ełk                   95.71   4020   42
 303 Sylwia Buks                    Warszawa              95.64  15494  162
 304 Michał Dąbrowski               Warszawa              95.28   7813   82
 305 Tomasz Szczodry                Łomża                 94.88   4554   48
 306 Teresa Prystupa                Zajączkowo            94.11   3388   36
 307 Anna Lenartowska               Gdynia                94.06   7807   83
 308 Dawid Rykaczewski              Jaworzno              93.23   3263   35
 309 Monika Szczyrzyca              Jaworzno              92.59   5370   58
 310 Zygmunt Skwarek                Katowice              92.22   4519   49
 311 Janina Grajewska               Choroszcz             91.46   3201   35
 312 Agnieszka Dawid                Kraków                91.39   4935   54
 313 Barbara Wiśniewska             Gdańsk                90.24  11460  127
 314 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   89.73   3679   41
 315 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   89.54   4119   46
 316 Liliana Dąbrowska              Warszawa              89.53   2686   30
 317 Paulina Naplocha               Racibórz              89.45  11897  133
 318 Bernadeta Kudlińska            Bydgoszcz             89.28  14909  167
 319 Andrzej Klich                  Jaworzno              89.10  10157  114
 320 Karol Lenartowski              Gdynia                88.83   2665   30
 321 Joanna Kozłowska               Gdańsk                87.64   3155   36
 322 Adam Kędzior                   Lublin                82.32   3046   37
 323 Artur Kwiatkowski              Radomsko              82.20   8631  105
 324 Paulina Ostrowska              Białystok             82.15   2793   34
 325 Albert Połomski                Ostrów Wielkopolski   82.00   4674   57
 326 Beata Kiżewska                 Świnoujście           81.38   3825   47
 327 Julia Solarska                 Łódź                  80.86   3396   42
 328 Agnieszka Wiśniewska           Inowrocław            80.62   3628   45
 329 Radosław Słowicki              Warszawa              78.95   2921   37
 330 Alicja Puchowska               Strzelce Opolskie     77.92   2805   36
 331 Kamila Zacharuk                Zabrze                76.21   2591   34
 332 Paweł Jankowski                Nowe Miasto Lubawsk   70.26   4005   57
 333 Mirosław Dejna                 Sampława              58.80  11407  194




Poczekalnia na dzień 2013-12-09

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Dorota Zielińska               Piaseczno            125.72   3646   29
   2 Andrzej Kraska                 Wrocław              111.04   2998   27
   3 Mariusz Rostkowski             Sochaczew            110.85   2993   27
   4 Ewelina Gruda                  Białystok            108.26   2923   27
   5 Justyna Czupryńska             Świnoujście           75.85   2048   27
   6 Marcin Kurowski                Racibórz              59.30   1601   27
   7 Kamil Nawrocki                 Bydgoszcz            133.12   3461   26
   8 Rafał Polak                    Wałcz                123.96   3223   26
   9 Łukasz Pawlak                  Sochaczew             71.04   1847   26
  10 Piotr Ozimek                   Sochaczew             61.58   1601   26
  11 Marcin  Baniewski              Pełczyce             130.48   3262   25
  12 Jarosław Żuliński              Szczecin             126.00   3150   25
  13 Grzegorz Wiączkowski           Wrocław              122.36   3059   25
  14 Jarosław Paprocki              Bydgoszcz            105.84   2646   25
  15 Radosław Studniarski           Bydgoszcz             96.44   2411   25
  16 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             131.83   3164   24
  17 Michał Burak                   Wrocław              131.50   3156   24
  18 Filip Warzecha                 Gdynia               128.00   3072   24
  19 Szymon Jachimek                Gdynia               127.38   3057   24
  20 Michał Makowski                Warszawa             127.25   3054   24
  21 Leszek Dobrowolski             Wrocław              124.12   2979   24
  22 Wojciech Gonet                 Wrocław              119.46   2867   24
  23 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             117.88   2829   24
  24 Lidia Nowak                    Sosnowiec            117.62   2823   24
  25 Marcela Wołowiec               Gdynia               117.25   2814   24
  26 Piotr Mańkowski                Warszawa             117.17   2812   24
  27 Krystyna Augustyniak           Łódź                 116.25   2790   24
  28 Dariusz Zębek                  Olsztyn              114.79   2755   24
  29 Grzegorz Krzyżowski            Sopot                112.83   2708   24
  30 Mariusz Makuch                 Zator                112.21   2693   24
  31 Mariusz Kubicki                Inowrocław           112.12   2691   24
  32 Zbigniew Skrzypczyk            Jawor                111.62   2679   24
  33 Lech Boszko                    Gdańsk               111.17   2668   24
  34 Elżbieta Zębek                 Olsztyn              110.83   2660   24
  35 Jan Lisiewski                  Piasutno             108.67   2608   24
  36 Zuzanna Cichoń                 Korsze               106.33   2552   24
  37 Alicja Tarczewska              Łomża                103.42   2482   24
  38 Marcin Grześkiewicz            Szczecin             102.79   2467   24
  39 Jan Pawłowski                  Warszawa              99.00   2376   24
  40 Bożena Mileńko                 Świnoujście           97.88   2349   24
  41 Maria Kożyczkowska             Miłobądz              94.62   2271   24
  42 Jacek Barski                   Racibórz              93.38   2241   24
  43 Beata Kowaluk-Jagielska        Police                92.46   2219   24
  44 Waldemar Dębski                Ostróda               87.62   2103   24
  45 Jarosław Wiśniewski            Gdańsk                86.12   2067   24
  46 Bogusław Puchalski             Włocławek            114.87   2642   23
  47 Paulina Mech                   Kraków               110.96   2552   23
  48 Joanna Zacharewicz             Bydgoszcz            103.78   2387   23
  49 Barbara Boszko                 Gdańsk                97.61   2245   23
  50 Łukasz Łysko                   Miastko               95.04   2186   23
  51 Grażyna Smereka                Racibórz              92.70   2132   23
  52 Jadwiga Szczurowska            Świnoujście           91.52   2105   23
  53 Joanna Jędraszczyk-Kałwak      Racibórz              89.35   2055   23
  54 Jędrzej Zawojski               Modzurów              89.26   2053   23
  55 Michał Nowak                   Nakło nad Notecią     87.43   2011   23
  56 Hanna Siemionow                Białystok             82.43   1896   23
  57 Konrad Łukaszewicz             Wrocław               81.43   1873   23
  58 Teresa Gruszczyńska            Gdańsk                78.04   1795   23
  59 Michał Śliwiński               Szczecin              74.61   1716   23
  60 Barbara Pęska                  Nowy Dwór Mazowiecki  73.65   1694   23
  61 Jadwiga Żelazny                Kraków                66.96   1540   23
  62 Monika Kowalik                 Kraków                66.91   1539   23
  63 Katarzyna Małek                Mielec               129.00   2838   22
  64 Marek Sitkowski                Warszawa             110.68   2435   22
  65 Dorota Modrzyńska              Gdańsk                98.73   2172   22
  66 Zdzisław Parnicki              Słupsk                98.68   2171   22
  67 Michał Lasecki                 Warszawa              83.59   1839   22
  68 Szymon Jankowski               Nowe Miasto Lubawsk   81.09   1784   22
  69 Maciej Rosiński                Ostrów Wielkopolski   80.77   1777   22
  70 Kamila Antosz-Lasecka          Warszawa              73.82   1624   22
  71 Agata Jagodzińska              Warszawa              72.05   1585   22
  72 Wojciech Sołdan                Gdynia               141.57   2973   21
  73 Jarosław Michalak              Łódź                 125.29   2631   21
  74 Monika Sadurska                Warszawa             112.24   2357   21
  75 Mirosława Rochowicz            Gdańsk                89.75   1795   20
  76 Paulina Brzuchalska            Bydgoszcz            112.89   2145   19
  77 Grażyna Kula                   Gdańsk               111.68   2122   19
  78 Maciej Mizgier                 Gdańsk               107.63   2045   19
  79 Grażyna Kaczyńska              Łódź                  90.79   1725   19
  80 Jolanta Sylwestrzuk            Warszawa              88.68   1685   19
  81 Agnieszka Pachała              Poznań                95.82   1629   17
  82 Maciej Kuć                     Stargard Szczeciński  81.00   1377   17
  83 Dorota Buśko                   Naterki               80.65   1371   17
  84 Monika Czekała                 Racibórz              80.59   1370   17
  85 Joanna Szałkiewicz             Wrocław               62.88   1069   17
  86 Wiktoria Browarska             Wałcz                 57.71    981   17
  87 Sebastian Orzelski             Bielsk Podlaski      118.06   1889   16
  88 Marek Roszak                   Poznań               119.00   1785   15
  89 Ewa Kondracka                  Warszawa             106.33   1595   15
  90 Halina Roszak                  Poznań               105.20   1578   15
  91 Jerzy Ciesielski               Łódź                  99.27   1489   15
  92 Andrzej Słapiński              Warszawa             105.50   1477   14
  93 Katarzyna Kasowska             Racibórz             101.93   1427   14
  94 Jarosław Józik                 Brzeszcze             92.50   1295   14
  95 Ryszard Pliszka                Szczecin              84.36   1181   14
  96 Ewa Stypułkowska               Warszawa              73.50   1029   14
  97 Marcin Bertrand                Poznań               121.85   1584   13
  98 Jacek Gigoła                   Gorzów Wielkopolski  120.46   1566   13
  99 Maciej Kutera                  Warszawa             119.46   1553   13
 100 Marek Kocikowski               Ostróda              106.92   1390   13
 101 Piotr Adamczyk                 Tarnów               104.08   1353   13
 102 Beata Błaszczyk                Łowicz                94.15   1224   13
 103 Dariusz Dzierża                Kraków               151.08   1813   12
 104 Marzena Zawierska              Warszawa             148.25   1779   12
 105 Adam Szukalski                 Coventry             141.58   1699   12
 106 Krzysztof Pypno                Gliwice              137.17   1646   12
 107 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk  136.67   1640   12
 108 Piotr Szulc                    Bydgoszcz            135.42   1625   12
 109 Sławomir Nosek                 Mielec               132.83   1594   12
 110 Jędrzej Florek                 Bydgoszcz            131.67   1580   12
 111 Łucja  Kodzis                  Bydgoszcz            130.67   1568   12
 112 Tomasz Siwiński                Zawiercie            128.33   1540   12
 113 Jarosław Sobczak               Warszawa             124.58   1495   12
 114 Grzegorz Kulgawczuk            Biała Podlaska       122.42   1469   12
 115 Michał  Borejko                Wrocław              121.92   1463   12
 116 Krzysztof Wysoczański          Kraków               121.17   1454   12
 117 Ewelina Sadłowska              Bydgoszcz            120.92   1451   12
 118 Mikołaj Cieplik                Ostrzeszów           120.75   1449   12
 119 Beata Marynowicz               Racibórz             120.25   1443   12
 120 Michał Musielak                Bydgoszcz            119.67   1436   12
 121 Wojciech Morawski              Gliwice              119.42   1433   12
 122 Zbigniew Lewandowski           Słupsk               118.08   1417   12
 123 Jacek Jerzyński                Toruń                117.42   1409   12
 124 Agnieszka Nowak-Baran          Kraków               117.33   1408   12
 125 Kamil Lesisz                   Warszawa             117.25   1407   12
 126 Adam Weremczuk                 Łódź/Londyn          117.00   1404   12
 127 Sławomir Radzymiński           Kraków               114.92   1379   12
 128 Grzegorz Miecugow              Warszawa             114.75   1377   12
 129 Kamil Piecewicz                Nowe Miasto Lubawsk  114.75   1377   12
 130 Agnieszka Koralewska           Ostrów Wielkopolski  114.25   1371   12
 131 Elżbieta Szuba                 Bytom Odrzański      114.25   1371   12
 132 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     113.33   1360   12
 133 Dorota Patera                  Legnica              112.75   1353   12
 134 Jolanta Kosmowska              Warszawa             112.67   1352   12
 135 Andrzej Burczyk                Gdynia               111.75   1341   12
 136 Małgorzata Jóźwiak             Iława                111.75   1341   12
 137 Tomasz Kłosiński               Bydgoszcz            111.25   1335   12
 138 Mateusz Stańczyk               Tarnów               110.75   1329   12
 139 Łukasz Ciunel                  Gdynia               109.92   1319   12
 140 Andrzej Stańczyk               Tarnów               108.92   1307   12
 141 Krzysztof Kodzis               Bydgoszcz            108.42   1301   12
 142 Joanna Regdos                  Kraków               108.42   1301   12
 143 Aleksandra Łukaszewicz         Wrocław              108.42   1301   12
 144 Mateusz Machowski              Rzeszów              107.92   1295   12
 145 Wojciech Silnicki              Elbląg               107.67   1292   12
 146 Katarzyna Polak                Warszawa             107.58   1291   12
 147 Jowita Janus                   Kraków               106.08   1273   12
 148 Adrianna Marynowicz            Racibórz             105.67   1268   12
 149 Czesława Pawłowska             Wrocław              105.50   1266   12
 150 Mariola Andrusikiewicz         Zator                104.67   1256   12
 151 Dawid Mierzchała               Ostrów Wielkopolski  104.50   1254   12
 152 Jarosław Zieliński             Toruń                104.25   1251   12
 153 Tomasz  Niklewicz              Ełk                  103.58   1243   12
 154 Jacek Nocoń                    Jaworzno             102.00   1224   12
 155 Agata Nawrocka                 Bydgoszcz            101.92   1223   12
 156 Rafał Świątek                  Wrocław              101.00   1212   12
 157 Sławomir Matczak               Łomianki             100.58   1207   12
 158 Michał Garbowski               Kraków               100.00   1200   12
 159 Aleksandra, Róża Rycharska     Białystok            100.00   1200   12
 160 Bożena Lisiewska               Piasutno              99.17   1190   12
 161 Daria Pisula                   Wrocław               99.08   1189   12
 162 Monika Dymek                   Ustka                 98.50   1182   12
 163 Joanna Pawlińska               Bielany Wrocławskie   97.67   1172   12
 164 Honorata Rutkowska             Świętajno             97.67   1172   12
 165 Stefan Kurszel                 Białystok             97.33   1168   12
 166 Justyna  Molik                 Lublin                96.67   1160   12
 167 Zuzanna Kulesza                Ostrów Wielkopolski   96.17   1154   12
 168 Tomasz Klunder                 Chojnice              95.50   1146   12
 169 Henryk Piskorz                 Kraków                94.75   1137   12
 170 Stefan Koczarski               Szczecin              94.08   1129   12
 171 Agata Bojarska                 Gdańsk                93.33   1120   12
 172 Jolanta Raszewska-Marczak      Żagań                 93.25   1119   12
 173 Kinga Bilska                   Ostrów Wielkopolski   91.92   1103   12
 174 Anna Gliniecka                 Grabiny - Zameczek    91.67   1100   12
 175 Urszula Gutowska               Pszczyna              91.00   1092   12
 176 Joanna Brychcy                 Katowice              90.92   1091   12
 177 Beata Zalewska                 Gdańsk                90.67   1088   12
 178 Michał Majszyk                 Warszawa              90.58   1087   12
 179 Przemysław Anielski            Świętajno             90.50   1086   12
 180 Katarzyna Matuszek             Bielsko-Biała         90.08   1081   12
 181 Tomasz Mandes                  Warszawa              89.83   1078   12
 182 Tomasz Banasiak                Ostrów Wielkopolski   89.75   1077   12
 183 Paula Szałata                  Ostrów Wielkopolski   89.50   1074   12
 184 Jerzy Augustyniak              Łódź                  89.17   1070   12
 185 Katarzyna Grabka               Mysłowice             88.75   1065   12
 186 Michał Toporek                 Jaworzno              88.50   1062   12
 187 Tomasz Majewski                Ząbki                 87.33   1048   12
 188 Michał Wawryn                  Gdańsk                87.08   1045   12
 189 Milena Stoch                   Kraków                86.92   1043   12
 190 Brygida Pindelska              Świnoujście           86.67   1040   12
 191 Magdalena Boguszewicz          Kraków                85.25   1023   12
 192 Adam Motyl                     Jaskółki              80.75    969   12
 193 Emilia Wylandowska             Gdańsk                80.33    964   12
 194 Łukasz Rotowski                Szczęsne              79.58    955   12
 195 Hanna Dobrzycka                Wrocław               78.25    939   12
 196 Wojciech Dębski                Gdańsk                77.58    931   12
 197 Magdalena Mitrofaniuk          Warszawa              74.83    898   12
 198 Magdalena Sulejewska           Kraków                72.33    868   12
 199 Ewa Bryś                       Szczecin              71.75    861   12
 200 Halina Kowalska                Kurzętnik             70.92    851   12
 201 Maksymilian Piątek             Warszawa              70.42    845   12
 202 Michał Dobrzycki               Wrocław               70.00    840   12
 203 Magdalena Pokorska             Warszawa              64.50    774   12
 204 Jadwiga Kapłan-Majtka          Kłodzko               60.17    722   12
 205 Agata Stachowska               Wydartowo I           98.64   1085   11
 206 Adriana Gąbka                  Deszczno              97.27   1070   11
 207 Tomasz Dąbrowski               Ostróda               94.45   1039   11
 208 Grażyna Błaut                  Białystok             94.27   1037   11
 209 Małgorzata Lipiec              Świnoujście           91.36   1005   11
 210 Katarzyna Pawłowska            Płoty                 90.91   1000   11
 211 Joanna Zborowska               Wrocław               90.82    999   11
 212 Leszek Katyński                Słupsk                87.09    958   11
 213 Katarzyna Rachaus              Łódź                  86.91    956   11
 214 Hanna Góźdź                    Ostrów Wielkopolski   85.27    938   11
 215 Tadeusz Kondej                 Świnoujście           85.00    935   11
 216 Konrad Pajączek                Milanówek             83.91    923   11
 217 Michał Dulat                   Kraków                82.91    912   11
 218 Karolina Kurkowska             Opole                 82.55    908   11
 219 Zuzanna Dąbrowska              Świętajno             79.91    879   11
 220 Kinga Szydłowska               Świętajno             79.91    879   11
 221 Ewa Skwarek                    Wydminy               79.45    874   11
 222 Monika Rogowska                Oława                 79.18    871   11
 223 Rafał Stachura                 Zator                 78.09    859   11
 224 Zofia  Michałowska             Ełk                   77.27    850   11
 225 Marta Sicińska                 Wrocław               76.91    846   11
 226 Zuzanna Molak                  Warszawa              76.73    844   11
 227 Jadwiga Dziurdzia              Kraków                74.27    817   11
 228 Urszula Supłatowicz            Gdynia                74.18    816   11
 229 Marcin Kołodziejski            Brodnica              73.82    812   11
 230 Krystyna Michałowska           Odolanów              73.55    809   11
 231 Tomasz Kniaziuk                Kraków                73.45    808   11
 232 August Mrozowicz               Łomża                 73.45    808   11
 233 Andrzej Serafinowicz           Bydgoszcz             72.91    802   11
 234 Justyna Drop                   Koszalin              72.18    794   11
 235 Zuzanna Rokicka                Świętajno             70.36    774   11
 236 Wioletta Kamińska              Gdańsk                70.27    773   11
 237 Zbigniew Kolka                 Rumia                 69.00    759   11
 238 Lech Lenckowski                Dębień                65.00    715   11
 239 Liliana Sicińska               Wrocław               64.91    714   11
 240 Iwona Mackiewicz               Kodeń                 64.45    709   11
 241 Witold Podwysocki              Zgierz                64.00    704   11
 242 Radosław Smolik                Jaworzno              63.18    695   11
 243 Miłosz Śliwiński               Szczecin              62.27    685   11
 244 Emilia Spanialska              Świętajno             61.36    675   11
 245 Kasper Kamiński                Gdańsk                61.18    673   11
 246 Michał Kosmecki                Legnica               60.82    669   11
 247 Marek Wilczek                  Świnoujście           60.64    667   11
 248 Izabela Lawrenz                Władysławowo          57.64    634   11
 249 Julia Kujawa                   Ostrów Wielkopolski   54.18    596   11
 250 Piotr Pawłowski                Łomża                 53.00    583   11
 251 Jan Sawoniuk                   Wrocław               52.36    576   11
 252 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           139.90   1399   10
 253 Teresa Kulesza                 Ełk                   56.70    567   10
 254 Izabela Korzińska              Warszawa              98.89    890    9
 255 Maciej Michalak                Łódź                 127.62   1021    8
 256 Michał Wykrętowicz             Warszawa             114.12    913    8
 257 Tadeusz Wiśniewski             Piła                 104.62    837    8
 258 Paweł Szulc                    Szczecin             100.75    806    8
 259 Piotr Kabot                    Katowice              98.62    789    8
 260 Barbara Turbo                  Szczecin              94.75    758    8
 261 Aleksandra Zedlewska           Gdańsk                91.75    734    8
 262 Mariusz Bogdański              Łomża                 83.00    664    8
 263 Marzena Psik                   Murowana Goślina      80.12    641    8
 264 Arkadiusz Florczak             Szczecin              79.50    636    8
 265 Emilia Zamelska                Gdynia                79.12    633    8
 266 Kinga Grabarczyk               Gdańsk                78.62    629    8
 267 Dagmara Orłowska               Toruń                 69.88    559    8
 268 Paweł Zadlewski                Malbork               68.38    547    8
 269 Dariusz Niedzielski            Warszawa              66.12    529    8
 270 Kamil Świderski                Ełk                   57.12    457    8
 271 Anna Stefańska                 Łódź                 117.29    821    7
 272 Magdalena Podlaska             Warszawa             116.43    815    7
 273 Michał Trumpus                 Wrocław              115.43    808    7
 274 Adam Paszek                    Tarnowskie Góry      107.14    750    7
 275 Jan Kozłowski                  Kraków               104.29    730    7
 276 Kamil Jagliński                Ostrowiec Świętokrz  100.43    703    7
 277 Adam Słapiński                 Warszawa              98.71    691    7
 278 Katarzyna Kowalczyk            Zielona Góra          98.29    688    7
 279 Małgorzata Baśko               Andrespol             96.43    675    7
 280 Katarzyna Poziomka             Inowrocław            93.86    657    7
 281 Paweł Brzeziński               Warszawa              93.71    656    7
 282 Piotr Kasprów                  Jelenia Góra          92.86    650    7
 283 Katarzyna Odrzywołek           Kraków                92.86    650    7
 284 Adam Obradović                 Czeladź               88.57    620    7
 285 Małgorzata Stefańczyk          Świnoujście           86.71    607    7
 286 Małgorzata Karpacz             Białystok             86.14    603    7
 287 Magdalena Karkoszka            Kraków                85.57    599    7
 288 Mateusz Zawada                 Kraków                83.86    587    7
 289 Jarosław Janczak               Zbiczno               83.71    586    7
 290 Danuta Jasiorkowska            Jasienna              78.00    546    7
 291 Paweł Jarosławski              Ełk                   75.43    528    7
 292 Kacper Szuba                   Duszniki Zdrój        74.00    518    7
 293 Anna Kiżewska                  Świnoujście           72.86    510    7
 294 Chrystian Janik                Wrocław               72.43    507    7
 295 Hanna Mazowiecka               Świnoujście           71.43    500    7
 296 Wojciech Kuć                   Stargard Szczecińsk   70.86    496    7
 297 Joanna Rutkowska               Kraków                69.71    488    7
 298 Izabela Zawada                 Kraków                63.71    446    7
 299 Dominika Stanek                Kraków                59.71    418    7
 300 Anna Dutka                     Kraków                56.29    394    7
 301 Marek Białasik                 Międzychód            50.00    350    7
 302 Grzegorz Sęk                   Wrocław               98.50    591    6
 303 Agnieszka Trumpus              Wrocław               75.67    454    6
 304 Stanisław Hajduk               Milanówek             69.67    418    6
 305 Wojciech Bartkowski            Łódź                  64.33    386    6
 306 Weronika Wasiak                Kraków                54.17    325    6
 307 Martyna Pawlak                 Ostrów Wielkopolski   53.67    322    6
 308 Przemysław Malinka             Ostrożnica           133.20    666    5
 309 Marek Antosik                  Nowy Dwór Mazowieck  120.80    604    5
 310 Bartłomiej Sylwestrzuk         Warszawa             113.00    565    5
 311 Bogna Berestecka               Szczecin              97.40    487    5
 312 Barbara Pawelczyk              Szczecin              73.20    366    5
 313 Magdalena Nocoń                Katowice              55.20    276    5
 314 Bogumiła Płocharska            Malbork               80.25    321    4
 315 Artur Dachowski                Zabrze                65.00    260    4
 316 Iwona Burzyńska                Warszawa              62.00    248    4
 317 Adam Starachowski              Międzyzdroje          55.75    223    4
 318 Edyta Smolik                   Jaworzno              51.25    205    4
 319 Łukasz Majksner                Żyrardów              74.33    223    3
 320 Michał  Płocharski             Malbork               58.00    174    3
 321 Ewa Dembek                     Nowe Miasto Lubawsk  124.00    248    2
 322 Michał Smardz                  Wrocław               75.50    151    2
 323 Monika Hajduk                  Milanówek             66.50    133    2
 324 Mirosław Sójka                 Ełk                   64.00    128    2
 325 Łukasz Kowalski                Kraków                63.50    127    2
 326 Marek Kujawa                   Ostrów Wielkopolski   63.00    126    2
 327 Łukasz Pawlas                  Racibórz              61.50    123    2
 328 Iwona Rafałowska               Łomża                 52.50    105    2
 329 Ariel Kowalski                 Ostróda               76.00     76    1
 330 Karol Zieliński                Świnoujście           75.00     75    1
 331 Kamila Ziemba                  Warszawa              72.00     72    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie