Morze Bałtyckie26
marca
Morze Bałtyckie 26-27 marca I Turniej Via Baltica
Warszawa 2
kwietnia
Warszawa 2 kwietnia Turniej Scrabble o Puchar Gimnazjum Niepublicznego nr 12 im. Lotników Amerykańskich
Graboszyce 9
kwietnia
Graboszyce 9-10 kwietnia VI Mistrzostwa Doliny Karpia
Piąty turniej — piąty mistrz02 kwietnia 2011 — Turniej Scrabble o Puchar Gimnazjum Niepublicznego nr 12 im. Lotników AmerykańskichInformacjeRelacjaWynikiRanking
galeria

Turniej Scrabble o Puchar Gimnazjum Niepublicznego nr 12 im. Lotników AmerykańskichWarszawa, 02 kwietnia 2011
turniej nierankingowy

Konkurs Relacja z turnieju


Nie dali rady...a kto? Faworyci. Na szczęście scrabblowe zawody dla młodzieży nie mają nic wspólnego z bookmacherami, hazardem i typowaniem wyników, są za to pokazem sportowej walki do końca, w której zwycięzcą zawsze może zostać ktoś nowy. Każdy turniej dla młodzieży jest czymś cennym. Ten jest tym cenniejszy, że został zorganizowany całkowicie z inicjatywy Gospodarzy — Gimnazjum Niepublicznego nr 12 im. Lotników Amerykańskich w Warszawie. Brawa za inicjatywę i organizację należą się władzom szkoły i opiekunowi miejscowego kółka scrabblowego. Oni na pewno dali radę i zorganizowali turniej celująco. Dał radę też zwycięzca — Dominik UrbackiXIV LO w Warszawie, który wygrał wszystkie 7 partii, pokonując najgroźniejszych rywali w bezpośrednich pojedynkach. Drugie miejsce zajął "etatowy" zdobywca pucharów cyklu "Scrabble w Szkole", reprezentant IV LO w WarszawieWojciech Urbański. Trzeci był Bartłomiej PawlakLO w Sochaczewie, któremu turniejowe sukcesy również nie są obce. Po raz pierwszy zagrali w turnieju zawodnicy z kilku szkół warszawskich — Gimnazjum Niepublicznego nr 12, Gimnazjum nr 76XIV LO oraz z Publicznego Gimnazjum w Klukowie z województwa podlaskiego. Można mieć nadzieję, że w zbliżających się Mistrzostwach Polski Gimnazjów w Kutnie padnie rekord frekwencji!
relacja: Mariusz Sylwestrzuk


Rodzaj turniejuzamknięty
(dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych)
Sposób rozgrywanialiczba rund: 7
system: połówkowy (rundy 1-6), duńczyk (runda 7)
Miejsce rozgrywekSpołeczna Szkoła Podstawowa nr 13 im. Lotników Amerykańskich
ul. Wóycickiego 1/3 bud. 13 (teren UKSW)
mapa
SędziaMariusz Sylwestrzuk
Strona www turniejuhttp://www.pspo.edu.pl/2011-02-19-szkolny-turniej-scrabble/
HarmonogramSobota, 2 kwietnia (7 rund)
10:00 — rozpoczęcie turnieju
14:00 — przerwa obiadowa
18:00 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju
Wpisowebez wpisowego
Dojazdautobusy linii 181 i 114; przystanek Żubrowa-UKSW lub Młociny-UKSW
Wyżywieniezapewnione na miejscu dla osób, które zapiszą się poprzez formularz na stronie turnieju do 28 marca
w odległości ok. 5-10 minut pieszo McDonalds
możliwość zamówienia pizzy
Nagrodypuchary za miejsca I-III plus nagrody rzeczowe
wiele innych nagród niespodzianek
OrganizatorzyGimnazjum Niepubliczne nr 12 im. Lotników Amerykańskich
tel. 22 835 43-30
fax. 22 834 9 -88
e-mail: gn12@pspo.edu.pl


                                                                     
                                                                     
                                                                     
                                             
2011-04-02Lotnicy - 2 kwietnia 2011 r. (7 rund)

MIEJSCE                                              p-ty RAZEM
---------------------------------------------------------------
  1.Dominik Urbacki         100 XIV_LO_WARSZAWA     	2995  7.0
  2.Wojciech Urbański       146 MKS_ERROR           	3131  6.0
  3.Bartłomiej Pawlak       134 REKINY              	2727  5.0
  4.Szymon Dąbrowski        139 KLUB_GIER_LOGICZNYCH  	2649  5.0
  5.Maciej Sylwestrzuk      100 PUBL_GIM_KLUKOWO    	2327  5.0
  6.Paweł Mazurek           151 ZSA_KŁODZKO         	2744  4.0
  7.Wojciech Stawicki       154 LITERKA             	2638  4.0
  8.Hubert Smoliński        144 LITERKA             	2397  4.0
  9.Olga Jóźwiak            136 LITERKA             	1863  4.0
 10.Oskar Glegoła           103 SCRABBLOŁAMACZE     	1759  4.0
 11.Bartłomiej Papiernik    124 REKINY              	1731  4.0
 12.Marcin Pawlak           139 LITERKA             	2059  3.0
 13.Martyna Bloch           124 LITERKA             	1937  3.0
 14.Stanisław Więckowski    122 REKINY              	1869  3.0
 15.Łukasz Pawlak           116 REKINY              	1797  3.0
 16.Julia Kałębasiak        100 LITERKA             	1506  3.0
 17.Maciej Skotniczny       100 ZSA_KŁODZKO         	1454  3.0
 18.Piotr Ozimek            100 REKINY              	1372  3.0
 19.Katarzyna Winiarska     100 KIŚLE               	1258  3.0
 20.Piotr Kardaszewski      100 GIM_NIEPUBL_12_WARSZAWA 1386  2.0
 21.Bartosz Art             100 GIM_NIEPUBL_12_WARSZAWA 1095  2.0
 22.Mikołaj Wus             100 GIM_76_WARSZAWA      	 626  1.0
 23.Igor Sumka              100 GIM_NIEPUBL_12_WARSZAWA  742  0.0
 24.Piotr Hołowiak          100 GIM_NIEPUBL_12_WARSZAWA  572  0.0
                                                                     
                                                                     
                                                                     
                                             
RANKING (z dnia 2 kwietnia 2011 r.)

MIEJSCE                                           RANKING     SKALPY / GRY
--------------------------------------------------------------------------
  1  Dominik Urbacki          XIV_LO_WARSZAWA    191 (191.00)   1337 / 7  
  2  Krzysztof Harbuz         MKS_ERROR          158 (158.25)   1266 / 8  
  3  Wojciech Urbański        MKS_ERROR          152 (152.42)   2896 / 19 
  4  Joanna Wolna             UKS_ANAGRAM        150 (150.00)    600 / 4  
  5  Maciej Sylwestrzuk       PUBL_GIM_KLUKOWO   146 (145.57)   1019 / 7  
  6  Wojciech Stawicki        LITERKA            143 (143.07)   2146 / 15 
  7  Bartłomiej Pawlak        REKINY             141 (141.16)   2682 / 19 
  8  Paweł Mazurek            ZSA_KŁODZKO        141 (141.09)   1552 / 11 
  9  Szymon Dąbrowski         KLUB_GIER_LOGICZNYCH 141 (141.00)   1551 / 11 
 10  Aleksandra Brzeska       GRAJMY_W_SCRABBLE  141 (140.62)   1125 / 8  
 11  Aleksandra Ferens        SKRABLIKI_W        139 (138.75)    555 / 4  
 12  Hubert Smoliński         LITERKA            138 (138.20)   2073 / 15 
 13  Anna Więcławek           SCRABBLIKI_DG      138 (137.50)    550 / 4  
 14  Marta Buczek             ZAGRAM!            136 (136.00)    544 / 4  
 15  Bartosz Tabara           REKINY             135 (135.42)   1625 / 12 
 16  Monika Sopala            UKS_ANAGRAM        133 (133.00)    532 / 4  
 17  Artur Dachowski          UKS_ANAGRAM        132 (132.00)    528 / 4  
 18  Adam Pietraszewski       GRAJMY_W_SCRABBLE  132 (132.00)    528 / 4  
 19  Klaudia Hojka            SCHERZO            131 (131.25)    525 / 4  
 20  Daniel Kowalewski        LEŚNE_SCRABBLE     131 (131.25)    525 / 4  
 21  Arkadiusz Polak          MKS_ERROR          131 (131.25)    525 / 4  
 22  Selina Tarnowska         SŁOWOKLECI         131 (131.25)    525 / 4  
 23  Łukasz Zielkowski        REKINY             131 (131.25)    525 / 4  
 24  Paweł Kubiak             REKINY             130 (130.25)   1563 / 12 
 25  Maciej Kuriata           LEŚNE_SCRABBLE     130 (129.75)    519 / 4  
 26  Olga Jóźwiak             LITERKA            129 (128.91)   1418 / 11 
 27  Łukasz Smolnicki         SŁOWOKLECI         128 (128.25)    513 / 4  
 28  Marcin Pawlak            LITERKA            125 (125.27)   1378 / 11 
 29  Agnieszka Arana          WARSZAWA           125 (125.00)    750 / 6  
 30  Sylwia Bryzik            SCRABBLIKI_DG      125 (125.00)    500 / 4  
 31  Michał Jabłoński         MKS_ERROR          125 (125.00)    500 / 4  
 32  Jagoda Kociołek          SKRABLIKI_W        125 (125.00)    500 / 4  
 33  Jakub Mackiewicz         SŁOWOKLECI         125 (125.00)    500 / 4  
 34  Paweł Minoga             REKINY             125 (125.00)    500 / 4  
 35  Michał Pieńkosz          RAFALIŚCI          125 (125.00)    500 / 4  
 36  Piotr Świderski          SCRABBLAKI_W       125 (125.00)    500 / 4  
 37  Klaudia Wloch            SŁOWOKLECI         125 (125.00)    500 / 4  
 38  Magdalena Włoszczyk      SCRABBLIKI_DG      125 (125.00)    500 / 4  
 39  Aneta Ziętek             REKINY             125 (125.00)    500 / 4  
 40  Bartłomiej Papiernik     REKINY             122 (122.27)   1834 / 15 
 41  Mariusz Rostkowski       REKINY             122 (121.92)   1463 / 12 
 42  Łukasz Żakowski          REKINY             120 (119.88)    959 / 8  
 43  Martyna Bloch            LITERKA            120 (119.80)   1797 / 15 
 44  Joanna Warżajtis         SCHERZO            119 (118.75)    950 / 8  
 45  Igor Wasowicz            MKS_ERROR          119 (118.75)    475 / 4  
 46  Kamil Kędziora           REKINY             116 (116.38)    931 / 8  
 47  Stanisław Więckowski     REKINY             116 (115.73)   1736 / 15 
 48  Piotr Gruchacz           MKS_ERROR          116 (115.62)    925 / 8  
 49  Edyta Stachelek          LEŚNE_SCRABBLE     116 (115.62)    925 / 8  
 50  Dawid Adamczyk           REKINY             115 (115.42)   1385 / 12 
 51  Oskar Glegoła            SCRABBLOŁAMACZE    114 (114.20)   1713 / 15 
 52  Daniel Poszytek          MKS_ERROR          114 (114.00)    912 / 8  
 53  Jan Dzięgiel             SCRABBLAKI_W       114 (113.75)    455 / 4  
 54  Patrycja Szewczyk        REKINY             113 (113.25)    453 / 4  
 55  Maria Wasińska           LITERKA            113 (113.25)    906 / 8  
 56  Daria Budzyńska          SCHERZO            113 (112.50)    900 / 8  
 57  Magdalena Jaworska       RAFALIŚCI          113 (112.50)    900 / 8  
 58  Bartłomiej Szajewski     REKINY             113 (112.50)    900 / 8  
 59  Mateusz Tomaszewski      REKINY             113 (112.50)    450 / 4  
 60  Tomasz Zagórski          ZSA_KŁODZKO        113 (112.50)    450 / 4  
 61  Milena Bachmat           TPD-WAWER          111 (111.00)    444 / 4  
 62  Karolina Kowalska        SCRABBLOŁAMACZE    110 (110.42)   1325 / 12 
 63  Łukasz Pawlak            REKINY             110 (110.40)   1656 / 15 
 64  Maria Czyżewska          SCRABBLOŁAMACZE    109 (109.00)   1744 / 16 
 65  Witold Orłowski          REKINY             108 (107.75)    431 / 4  
 66  Karolina Kmieciak        SCRABBLOŁAMACZE    106 (106.25)    425 / 4  
 67  Patryk Tyszkowski        KIŚLE              106 (106.25)    425 / 4  
 68  Adrian Nowicki           REKINY             104 (103.88)    831 / 8  
 69  Maciej Skotniczny        ZSA_KŁODZKO        104 (103.86)    727 / 7  
 70  Katarzyna Mazur          SCHERZO            103 (103.12)    825 / 8  
 71  Michał Dąbrowski         KLUB_GIER_LOGICZNYCH 103 (102.50)    410 / 4  
 72  Mateusz Komiakiewicz     SCRABBLE_FREAKS    103 (102.50)    410 / 4  
 73  Karolina Tadeusiak       REKINY             102 (102.38)    819 / 8  
 74  Piotr Ozimek             REKINY             102 (101.58)   1930 / 19 
 75  Julia Kałębasiak         LITERKA            102 (101.57)    711 / 7  
 76  Paulina Markowska        RAFALIŚCI          101 (100.50)    402 / 4  
 77  Sara Ben_Nasr            SCRABBLAKI_W       100 (100.00)    400 / 4  
 78  Emilia Dębicka           REKINY             100 (100.00)    400 / 4  
 79  Julia Drażba             RAFALIŚCI          100 (100.00)    400 / 4  
 80  Damian Drenkowski        SCRABBLAKI_W       100 (100.00)    400 / 4  
 81  Blanka Dzierżawska       LITERKA            100 (100.00)    400 / 4  
 82  Maria Gałęzowska         RAFALIŚCI          100 (100.00)    400 / 4  
 83  Andrzej Grzybowski       REKINY             100 (100.00)    800 / 8  
 84  Michał Januszewski       REKINY             100 (100.00)    400 / 4  
 85  Kamil Kołodziejski       SCRABBLE_FREAKS    100 (100.00)    400 / 4  
 86  Agata Kupczyk            SCHERZO            100 (100.00)    400 / 4  
 87  Agata Lisiak             SCRABBLAKI_W       100 (100.00)    400 / 4  
 88  Krzysztof Liwski         SŁOWOKLECI         100 (100.00)    400 / 4  
 89  Krzysztof Marut          MKS_ERROR          100 (100.00)    400 / 4  
 90  Kamil Nietupski          SCRABBLE_FREAKS    100 (100.00)    400 / 4  
 91  Kinga Pierzynowska       SCRABBLOŁAMACZE    100 (100.00)    400 / 4  
 92  Antoni Rybałtowski       SCRABBLOŁAMACZE    100 (100.00)    400 / 4  
 93  Piotr Sieńko             MKS_ERROR          100 (100.00)    400 / 4  
 94  Patryk Skarżyński        WARSZAWA           100 (100.00)    400 / 4  
 95  Rafał Sulej              RAFALIŚCI          100 (100.00)    800 / 8  
 96  Cezary Świątkowski       REKINY             100 (100.00)    400 / 4  
 97  Maciej Ulicki            REKINY             100 (100.00)    800 / 8  
 98  Martyna Wilczek          REKINY             100 (100.00)    400 / 4  
 99  Julia Fiedorowicz        SCRABBLOŁAMACZE     94 ( 93.75)    750 / 8  
100  Tomasz Kuciński          KIŚLE               94 ( 93.75)    750 / 8  
101  Anna Michaelis           SCHERZO             94 ( 93.75)    375 / 4  
102  Adrian Modzelewski       REKINY              91 ( 90.62)    725 / 8  
103  Katarzyna Winiarska      KIŚLE               91 ( 90.58)   1721 / 19 
104  Piotr Adamczyk           REKINY              88 ( 87.50)    700 / 8  
105  Antonina Bachmat         TPD-WAWER           88 ( 87.50)    350 / 4  
106  Filip Korczak            SCRABBLOŁAMACZE     88 ( 87.50)    350 / 4  
107  Klaudia Kukieła          REKINY              88 ( 87.50)    700 / 8  
108  Jakub Kuźmiński          RAFALIŚCI           88 ( 87.50)    700 / 8  
109  Maria Lonc               SCHERZO             88 ( 87.50)    350 / 4  
110  Ewa Turczyn              SCHERZO             88 ( 87.50)    350 / 4  
111  Bartosz Art              GIM_NIEPUBL_12_WARSZAWA  87 ( 87.29)    611 / 7  
112  Piotr Kardaszewski       GIM_NIEPUBL_12_WARSZAWA  87 ( 87.14)    610 / 7  
113  Izabela Zawiślak         GRAJMY_W_SCRABBLE   86 ( 86.00)    344 / 4  
114  Karol Šnapko             RAFALIŚCI           86 ( 86.00)    344 / 4  
115  Radosław Jaworski        REKINY              85 ( 85.25)    341 / 4  
116  Mikołaj Wus              GIM_76_WARSZAWA     84 ( 84.00)    336 / 4  
117  Adrianna Kęska           REKINY              83 ( 82.75)    331 / 4  
118  Marcelina Czarna         SCHERZO             81 ( 81.25)    325 / 4  
119  Kinga Dąbrowska          SCHERZO             81 ( 81.25)    325 / 4  
120  Emilia Kotowicz          SCRABBLOŁAMACZE     81 ( 81.25)    325 / 4  
121  Aleksandra Rutkowska     TPD-WAWER           81 ( 81.25)    325 / 4  
122  Bartłomiej Bajda         RAFALIŚCI           78 ( 78.25)    313 / 4  
123  Hanna Szczypińska        REKINY              78 ( 78.25)    313 / 4  
124  Bartosz Topór            LITERKA             78 ( 78.25)    313 / 4  
125  Anna Poniatowska         TPD-WAWER           78 ( 78.00)    312 / 4  
126  Dagmara Nowicka          TPD-WAWER           78 ( 77.50)    310 / 4  
127  Paweł Łada               KIŚLE               77 ( 76.50)    612 / 8  
128  Damian Drożdż            TPD-WAWER           76 ( 75.50)    302 / 4  
129  Alicja Sędrowska         GRAJMY_W_SCRABBLE   76 ( 75.50)    302 / 4  
130  Mateusz Bierkat          ZAGRAM!             75 ( 75.00)    300 / 4  
131  Joanna Cabaj             RAFALIŚCI           75 ( 75.00)    300 / 4  
132  Natalia Cichos           SCHERZO             75 ( 75.00)    300 / 4  
133  Hubert Głąbała           UKS_ANAGRAM         75 ( 75.00)    300 / 4  
134  Bartłomiej Gołębiowski   REKINY              75 ( 75.00)    300 / 4  
135  Julia Gudel              SCRABBLOŁAMACZE     75 ( 75.00)    300 / 4  
136  Paulina Kiełbasa         REKINY              75 ( 75.00)    300 / 4  
137  Dominika Kopik           SCRABBLAKI_W        75 ( 75.00)    300 / 4  
138  Mateusz Kowalski         SŁOWOKLECI          75 ( 75.00)    300 / 4  
139  Amanda Kucak             SCHERZO             75 ( 75.00)    300 / 4  
140  Marta Lewandowska        SCHERZO             75 ( 75.00)    300 / 4  
141  Krystian Olbrychowski    REKINY              75 ( 75.00)    300 / 4  
142  Katarzyna Olejniczak     REKINY              75 ( 75.00)    300 / 4  
143  Kamil Owczarek           REKINY              75 ( 75.00)    300 / 4  
144  Ewelina Pawelczyk        LEŚNE_SCRABBLE      75 ( 75.00)    300 / 4  
145  Katarzyna Pniewska       SCRABBLAKI_W        75 ( 75.00)    300 / 4  
146  Krzysztof Romanowicz     SCRABBLAKI_W        75 ( 75.00)    300 / 4  
147  Artur Tilokani           SCRABBLOŁAMACZE     75 ( 75.00)    600 / 8  
148  Monika Turek             SKRABLIKI_W         75 ( 75.00)    300 / 4  
149  Wiktoria Walędzik        SKRABLIKI           75 ( 75.00)    300 / 4  
150  Agnieszka Topolska       SCHERZO             69 ( 68.75)    275 / 4  
151  Piotr Hołowiak           GIM_NIEPUBL_12_WARSZAWA  64 ( 63.75)    255 / 4  
152  Zuzanna Dąbek            SCRABBLOŁAMACZE     63 ( 62.50)    500 / 8  
153  Agata Szafrańska         SCHERZO             63 ( 62.50)    250 / 4  
154  Lan_Thank Nguyen         KIŚLE               58 ( 58.33)    700 / 12 
155  Natalia Splisgart        SCHERZO             56 ( 56.25)    225 / 4  
156  Igor Sumka               GIM_NIEPUBL_12_WARSZAWA  53 ( 52.71)    369 / 7  
157  Ewelina Adamczyk         SCHERZO             50 ( 50.00)    200 / 4  
158  Katarzyna Boruc          SKRABLIKI_W         50 ( 50.00)    200 / 4  
159  Maciej Jabłoński         KIŚLE               50 ( 50.00)    200 / 4  
160  Filip Jurczyński         SŁOWOKLECI          50 ( 50.00)    200 / 4  
161  Jan Nawrocki             RAFALIŚCI           50 ( 50.00)    200 / 4  
162  Łukasz Ofiarzewski       KIŚLE               50 ( 50.00)    400 / 8  
163  Weronika Sawicka         SCRABBLAKI_W        50 ( 50.00)    200 / 4  
164  Dominik Sędrowski        GRAJMY_W_SCRABBLE   50 ( 50.00)    200 / 4  

POCZEKALNIA

MIEJSCE                                           RANKING     SKALPY / GRY
--------------------------------------------------------------------------
165  Oskar Zborowski          INTELIGO           150 (150.00)    450 / 3  
166  Martyna Barcik           INTELIGO           117 (116.67)    350 / 3  
167  Rafał Hądzelek           INTELIGO           117 (116.67)    350 / 3  
168  Szymon Jasiński          INTELIGO           117 (116.67)    350 / 3  
169  Nicolas Markuć           INTELIGO           117 (116.67)    350 / 3  
170  Stefania Puglisi         INTELIGO           117 (116.67)    350 / 3  
171  Anna Perdek              INTELIGO           100 (100.00)    300 / 3  
172  Natalia Wojciechowska    INTELIGO           100 (100.00)    300 / 3  
173  Katarzyna Dratwa         INTELIGO            83 ( 83.33)    250 / 3  
174  Oskar Formalczyk         INTELIGO            83 ( 83.33)    250 / 3  
175  Adrian Hile              INTELIGO            83 ( 83.33)    250 / 3  
176  Jakub Zaleśny            INTELIGO            50 ( 50.00)    150 / 3  
177  Przemysław Borowiecki    RAFALIŚCI          150 (150.00)    300 / 2  
178  Jakub Okrasa             RAFALIŚCI           50 ( 50.00)    100 / 2  
179  Michał Zabost            RAFALIŚCI           50 ( 50.00)    100 / 2  

WYPADLI Z RANKINGU

                                                                       GRY
--------------------------------------------------------------------------
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie