Pszczyna 2
października
Pszczyna 2- 3 października I Turniej Scrabble o Puchar Burmistrza Pszczyny
Warszawa 2
października
Warszawa 2 października Festiwal Gier WOW!
Łódź 9
października
Łódź 9-10 października XVI Mistrzostwa Łodzi
Turniej HMMM... dla Mistrzyczka02 października 2010 — Festiwal Gier WOW!InformacjeRelacjaWynikiHHRundy
galeria

Festiwal Gier WOW!Warszawa, 02 października 2010
turniej nierankingowy

Konkurs Relacja z turnieju


Na początku czekały nas same niespodzianki. Po pierwsze – przyjemne – turniej nierankingowy przyciągnął w sumie ponad 20 uczestników :) Po drugie – zaskakujące – pojawiła się dwuosobowa ekipa z Łodzi :). Po trzecie – nieprzyjemne – wycofanie się sponsora spowodowało wyparowanie puli nagród i pucharów :(.

W gronie Macaków przywykliśmy do wszelkich niespodzianek, więc poradziliśmy sobie z tą sytuacją skutecznie i bez problemu. Dzięki temu do ostatniej rundy trwała zacięta rywalizacja o jak najwyższe miejsce w turnieju oraz w rankingu klubowym, do którego zaliczyliśmy turniej HMM... przepraszam WOW. O zwycięstwie zadecydował bezpośredni pojedynek Klubowego Mistrza Polski 2010, Mistrzyczka z debiutantem w macakowych rozgrywkach Mirasem (może przychodzenie do klubu wejdzie mu w nawyk – zapraszamy!). Mistrzyczek swoją wygraną przypieczętował wygraną w całym turnieju – "zapewniając" Mirasowi cenne trzecie miejsce. Po wygranej z Ponurym Mleczarzem na drugie miejsce wysunął się El Magico.

Wszystkim przemknęło przez głowy pytanie, które miejsce zajęłaby Kroteczka, gdyby mogła grać od początku turnieju, a nie tylko po przerwie obiadowej – cztery gry i cztery wygrane...

Warto wspomnieć jeszcze, że nagrodę dla najlepszej kobiety turnieju wymogła na mnie, jako prowadzącemu zawody – przyznam, nie opierałem się długo :) – powszechnie znana i lubiana Niczyj kotek. Skoro Wymagaj to mój nick, to sami powiedzcie... Ach, a nagrodą był rzecz jasna... całus!!!

Odnotujmy również trzy zwycięstwa czyniącego postępy Szymanka 95:), nadto nasi łódzcy goście tym razem potwierdzili słuszność idei olimpijskiej – najważniejszy jest nie wynik, a udział w zawodach:). Wyniki nie były może specjalnie zaskakujące, ale zapewne i Gościu, i Marek Przedporcie, nie mówiąc o Hopelessie czy Larrym, liczyli na lepsze lokaty. O sobie już nic nie powiem... Wszystkich zainteresowanych rozszyfrowaniem powyższej relacji i wynikami, odsyłam do stosownej zakładki.
relacja: wymagaj - Krzysztof Sporczyk
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
Warsaw Open 2008
Festiwal Gier Towarzyskich Warsaw Open 2007
Festiwal Gier Towarzyskich Monopoly Warsaw Open 2006


Rodzaj turniejuotwarty
Sposób rozgrywania- liczba rund: 7
- system: połówkowy (rundy 1-6), duńczyk (runda 7)
Miejsce rozgrywekWyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna
ul. Stokłosy 3, Warszawa
HarmonogramSobota, 2 października (7 rund)
10:00 — rozpoczęcie turnieju
ok. 14:00-15:00 — przerwa obiadowa
ok. 18:00 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju
WpisoweUdział w turnieju jest bezpłatny
Dojazdmetrem do stacji Stokłosy
Wyżywieniewe własnym zakresie
Nagrodypuchary
nagrody rzeczowe


20101002_Turniej_WOW - 2 października 2010 r. (7 rund)

MIEJSCE                                              p-ty RAZEM
---------------------------------------------------------------
  1.Miłosz Wrzałek          139 Reda                2986  6.0
  2.Marek Syczuk            100 Warszawa            2910  5.0
  3.Mirosław Uglik          100 Warszawa            2865  5.0
  4.Magdalena Kublik        118 Warszawa            2640  5.0
  5.Piotr Pietuchowski      132 Białystok           2846  4.0
  6.Marek Reda              129 Wołomin             2695  4.0
  7.Tomasz Łapka            119 Warszawa            2616  4.0
  8.Dorota Maciejuk         106 Warszawa            1624  4.0
  9.Grzegorz Kurowski       131 Warszawa            2919  3.0
 10.Andrzej Kroc            100 Łódź                2333  3.0
 11.Anna Arana              110 Warszawa            2315  3.0
 12.Szymon Dąbrowski        100 Warszawa            2250  3.0
 13.Anna Kuc                100 Warszawa            2104  3.0
 14.Radosław Więch          100 Warszawa            2277  2.5
 15.Krzysztof Sporczyk      122 Piaseczno           2376  2.0
 16.Stanisław Rydzik        139 Warszawa            1918  2.0
 17.Piotr Jakubiak          131 Warszawa            1153  2.0
 18.Adam Janicki            100 Łódź                2427  1.0
 19.Sylwia Buks             100 Warszawa            1732  1.0
 20.Jakub Mioduszewski      116 Żyrardów            1007  1.0
 21.Liliana Dąbrowska       100 Warszawa             643  0.0
20101002_Turniej_WOW

  1  Miłosz Wrzałek          139 Reda              

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    1   10  Jakub Mioduszewski     116   +  431:302   166
   2    4    7  Krzysztof Sporczyk     122   +  532:269   172
   3    1    4  Grzegorz Kurowski      131   +  458:434   181
   4    1   18  Mirosław Uglik         100   +  370:355   150
   5    1    3  Piotr Pietuchowski     132   +  433:338   182
   6    1    9  Magdalena Kublik       118   -  387:428    68
   7    9   18  Mirosław Uglik         100   +  375:371   150
                                                 --------------
                                                 RANKING: 152.71


  2  Stanisław Rydzik        139 Warszawa          

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    2   11  Anna Arana             110   +  434:305   160
   2    3    6  Marek Reda             129   +  447:365   179
   3    2   18  Mirosław Uglik         100   -  287:439    50
   4    4    3  Piotr Pietuchowski     132   -  397:498    82
   5    4    8  Tomasz Łapka           119   -  353:413    69
   6            PAUZA
   7            PAUZA
                                                 --------------
                                                 RANKING: 108.00


  3  Piotr Pietuchowski      132 Białystok         

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    3   12  Radosław Więch         100   +  443:257   150
   2    1    4  Grzegorz Kurowski      131   -  314:396    81
   3    5   19  Sylwia Buks            100   +  533:292   150
   4    4    2  Stanisław Rydzik       139   +  498:397   189
   5    1    1  Miłosz Wrzałek         139   -  338:433    89
   6    2   18  Mirosław Uglik         100   -  320:394    50
   7    3   17  Andrzej Kroc           100   +  400:336   150
                                                 --------------
                                                 RANKING: 122.71


  4  Grzegorz Kurowski       131 Warszawa          

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    4   13  Anna Kuc               100   +  477:285   150
   2    1    3  Piotr Pietuchowski     132   +  396:314   182
   3    1    1  Miłosz Wrzałek         139   -  434:458    89
   4    2    9  Magdalena Kublik       118   -  422:465    68
   5    2   18  Mirosław Uglik         100   -  300:378    50
   6    5   20  Dorota Maciejuk        106   -  399:460    56
   7    5    7  Krzysztof Sporczyk     122   +  491:439   172
                                                 --------------
                                                 RANKING: 109.57


  5  Piotr Jakubiak          131 Warszawa          

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    5   14  Szymon Dąbrowski       100   +  389:349   150
   2    5   15  Marek Syczuk           100   -  357:504    50
   3    4    6  Marek Reda             129   +  407:369   179
   4            PAUZA
   5            PAUZA
   6            PAUZA
   7            PAUZA
                                                 --------------
                                                 RANKING: 126.33


  6  Marek Reda              129 Wołomin           

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    6   15  Marek Syczuk           100   +  415:369   150
   2    3    2  Stanisław Rydzik       139   -  365:447    89
   3    4    5  Piotr Jakubiak         131   -  369:407    81
   4    5   17  Andrzej Kroc           100   +  410:270   150
   5    5   13  Anna Kuc               100   +  525:238   150
   6    3    8  Tomasz Łapka           119   -  307:366    69
   7    4   12  Radosław Więch         100   +  304:302   150
                                                 --------------
                                                 RANKING: 119.86


  7  Krzysztof Sporczyk      122 Piaseczno         

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    7   16  Adam Janicki           100   +  356:353   150
   2    4    1  Miłosz Wrzałek         139   -  269:532    89
   3    6   17  Andrzej Kroc           100   -  310:333    50
   4    7   20  Dorota Maciejuk        106   -  269:355    56
   5    9   19  Sylwia Buks            100   -  319:451    50
   6    9   21  Liliana Dąbrowska      100   +  414:298   150
   7    5    4  Grzegorz Kurowski      131   -  439:491    81
                                                 --------------
                                                 RANKING: 89.43


  8  Tomasz Łapka            119 Warszawa          

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    8   17  Andrzej Kroc           100   -  290:379    50
   2    8    9  Magdalena Kublik       118   -  312:322    68
   3    9   14  Szymon Dąbrowski       100   +  455:250   150
   4    6   11  Anna Arana             110   +  390:297   160
   5    4    2  Stanisław Rydzik       139   +  413:353   189
   6    3    6  Marek Reda             129   +  366:307   179
   7    2   15  Marek Syczuk           100   -  390:410    50
                                                 --------------
                                                 RANKING: 120.86


  9  Magdalena Kublik        118 Warszawa          

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    9   18  Mirosław Uglik         100   -  234:477    50
   2    8    8  Tomasz Łapka           119   +  322:312   169
   3    7   10  Jakub Mioduszewski     116   +  442:335   166
   4    2    4  Grzegorz Kurowski      131   +  465:422   181
   5    3   15  Marek Syczuk           100   +  413:341   150
   6    1    1  Miłosz Wrzałek         139   +  428:387   189
   7    1   20  Dorota Maciejuk        106   -  336:445    56
                                                 --------------
                                                 RANKING: 137.29


 10  Jakub Mioduszewski      116 Żyrardów          

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    1    1  Miłosz Wrzałek         139   -  302:431    89
   2    6   16  Adam Janicki           100   +  370:364   150
   3    7    9  Magdalena Kublik       118   -  335:442    68
   4            PAUZA
   5            PAUZA
   6            PAUZA
   7            PAUZA
                                                 --------------
                                                 RANKING: 102.33


 11  Anna Arana              110 Warszawa          

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    2    2  Stanisław Rydzik       139   -  305:434    89
   2    7   14  Szymon Dąbrowski       100   +  360:331   150
   3    8   13  Anna Kuc               100   -  290:304    50
   4    6    8  Tomasz Łapka           119   -  297:390    69
   5    8   16  Adam Janicki           100   +  385:346   150
   6    7   12  Radosław Więch         100   -  318:409    50
   7    7   21  Liliana Dąbrowska      100   +  360:345   150
                                                 --------------
                                                 RANKING: 101.14


 12  Radosław Więch          100 Warszawa          

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    3    3  Piotr Pietuchowski     132   -  257:443    82
   2    9   13  Anna Kuc               100   -  281:285    50
   3            PAUZA
   4    8   19  Sylwia Buks            100   +  426:280   150
   5    6   20  Dorota Maciejuk        106   -  302:364    56
   6    7   11  Anna Arana             110   +  409:318   160
   7    4    6  Marek Reda             129   -  302:304    79
                                                 --------------
                                                 RANKING: 96.17


 13  Anna Kuc                100 Warszawa          

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    4    4  Grzegorz Kurowski      131   -  285:477    81
   2    9   12  Radosław Więch         100   +  285:281   150
   3    8   11  Anna Arana             110   +  304:290   160
   4    3   15  Marek Syczuk           100   -  309:376    50
   5    5    6  Marek Reda             129   -  238:525    79
   6    8   14  Szymon Dąbrowski       100   -  302:309    50
   7    8   16  Adam Janicki           100   +  381:316   150
                                                 --------------
                                                 RANKING: 102.86


 14  Szymon Dąbrowski        100 Warszawa          

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    5    5  Piotr Jakubiak         131   -  349:389    81
   2    7   11  Anna Arana             110   -  331:360    60
   3    9    8  Tomasz Łapka           119   -  250:455    69
   4    9   16  Adam Janicki           100   +  331:294   150
   5    7   17  Andrzej Kroc           100   -  325:423    50
   6    8   13  Anna Kuc               100   +  309:302   150
   7    6   19  Sylwia Buks            100   +  355:334   150
                                                 --------------
                                                 RANKING: 101.43


 15  Marek Syczuk            100 Warszawa          

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    6    6  Marek Reda             129   -  369:415    79
   2    5    5  Piotr Jakubiak         131   +  504:357   181
   3    3   16  Adam Janicki           100   +  430:337   150
   4    3   13  Anna Kuc               100   +  376:309   150
   5    3    9  Magdalena Kublik       118   -  341:413    68
   6    4   17  Andrzej Kroc           100   +  480:255   150
   7    2    8  Tomasz Łapka           119   +  410:390   169
                                                 --------------
                                                 RANKING: 135.29


 16  Adam Janicki            100 Łódź              

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    7    7  Krzysztof Sporczyk     122   -  353:356    72
   2    6   10  Jakub Mioduszewski     116   -  364:370    66
   3    3   15  Marek Syczuk           100   -  337:430    50
   4    9   14  Szymon Dąbrowski       100   -  294:331    50
   5    8   11  Anna Arana             110   -  346:385    60
   6    6   19  Sylwia Buks            100   +  417:375   150
   7    8   13  Anna Kuc               100   -  316:381    50
                                                 --------------
                                                 RANKING: 71.14


 17  Andrzej Kroc            100 Łódź              

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    8    8  Tomasz Łapka           119   +  379:290   169
   2    2   18  Mirosław Uglik         100   -  337:451    50
   3    6    7  Krzysztof Sporczyk     122   +  333:310   172
   4    5    6  Marek Reda             129   -  270:410    79
   5    7   14  Szymon Dąbrowski       100   +  423:325   150
   6    4   15  Marek Syczuk           100   -  255:480    50
   7    3    3  Piotr Pietuchowski     132   -  336:400    82
                                                 --------------
                                                 RANKING: 107.43


 18  Mirosław Uglik          100 Warszawa          

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    9    9  Magdalena Kublik       118   +  477:234   168
   2    2   17  Andrzej Kroc           100   +  451:337   150
   3    2    2  Stanisław Rydzik       139   +  439:287   189
   4    1    1  Miłosz Wrzałek         139   -  355:370    89
   5    2    4  Grzegorz Kurowski      131   +  378:300   181
   6    2    3  Piotr Pietuchowski     132   +  394:320   182
   7    9    1  Miłosz Wrzałek         139   -  371:375    89
                                                 --------------
                                                 RANKING: 149.71


 19  Sylwia Buks             100 Warszawa          

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1            PAUZA
   2            PAUZA
   3    5    3  Piotr Pietuchowski     132   -  292:533    82
   4    8   12  Radosław Więch         100   -  280:426    50
   5    9    7  Krzysztof Sporczyk     122   +  451:319   172
   6    6   16  Adam Janicki           100   -  375:417    50
   7    6   14  Szymon Dąbrowski       100   -  334:355    50
                                                 --------------
                                                 RANKING: 80.80


 20  Dorota Maciejuk         106 Warszawa          

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1            PAUZA
   2            PAUZA
   3            PAUZA
   4    7    7  Krzysztof Sporczyk     122   +  355:269   172
   5    6   12  Radosław Więch         100   +  364:302   150
   6    5    4  Grzegorz Kurowski      131   +  460:399   181
   7    1    9  Magdalena Kublik       118   +  445:336   168
                                                 --------------
                                                 RANKING: 167.75


 21  Liliana Dąbrowska       100 Warszawa          

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1            PAUZA
   2            PAUZA
   3            PAUZA
   4            PAUZA
   5            PAUZA
   6    9    7  Krzysztof Sporczyk     122   -  298:414    72
   7    7   11  Anna Arana             110   -  345:360    60
                                                 --------------
                                                 RANKING: 66.00


Wyniki 1 rundy

1.        M.Wrzałek - J.Mioduszewski   431 : 302
2.         S.Rydzik - A.Arana          434 : 305
3.   P.Pietuchowski - R.Więch          443 : 257
4.            A.Kuc - G.Kurowski       285 : 477
5.      S.Dąbrowski - P.Jakubiak       349 : 389
6.           M.Reda - M.Syczuk         415 : 369
7.       K.Sporczyk - A.Janicki        356 : 353
8.           A.Kroc - T.Łapka          379 : 290
9.          M.Uglik - M.Kublik         477 : 234


Wyniki 2 rundy

1.       G.Kurowski - P.Pietuchowski   396 : 314
2.          M.Uglik - A.Kroc           451 : 337
3.         S.Rydzik - M.Reda           447 : 365
4.        M.Wrzałek - K.Sporczyk       532 : 269
5.         M.Syczuk - P.Jakubiak       504 : 357
6.   J.Mioduszewski - A.Janicki        370 : 364
7.          A.Arana - S.Dąbrowski      360 : 331
8.         M.Kublik - T.Łapka          322 : 312
9.          R.Więch - A.Kuc            281 : 285


Wyniki 3 rundy

1.       G.Kurowski - M.Wrzałek        434 : 458
2.         S.Rydzik - M.Uglik          287 : 439
3.        A.Janicki - M.Syczuk         337 : 430
4.       P.Jakubiak - M.Reda           407 : 369
5.   P.Pietuchowski - S.Buks           533 : 292
6.       K.Sporczyk - A.Kroc           310 : 333
7.         M.Kublik - J.Mioduszewski   442 : 335
8.            A.Kuc - A.Arana          304 : 290
9.          T.Łapka - S.Dąbrowski      455 : 250
10.          R.Więch - PAUZA


Wyniki 4 rundy

1.          M.Uglik - M.Wrzałek        355 : 370
2.         M.Kublik - G.Kurowski       465 : 422
3.         M.Syczuk - A.Kuc            376 : 309
4.   P.Pietuchowski - S.Rydzik         498 : 397
5.           A.Kroc - M.Reda           270 : 410
6.          A.Arana - T.Łapka          297 : 390
7.       D.Maciejuk - K.Sporczyk       355 : 269
8.           S.Buks - R.Więch          280 : 426
9.      S.Dąbrowski - A.Janicki        331 : 294


Wyniki 5 rundy

1.        M.Wrzałek - P.Pietuchowski   433 : 338
2.       G.Kurowski - M.Uglik          300 : 378
3.         M.Syczuk - M.Kublik         341 : 413
4.          T.Łapka - S.Rydzik         413 : 353
5.           M.Reda - A.Kuc            525 : 238
6.          R.Więch - D.Maciejuk       302 : 364
7.      S.Dąbrowski - A.Kroc           325 : 423
8.        A.Janicki - A.Arana          346 : 385
9.       K.Sporczyk - S.Buks           319 : 451


Wyniki 6 rundy

1.        M.Wrzałek - M.Kublik         387 : 428
2.          M.Uglik - P.Pietuchowski   394 : 320
3.           M.Reda - T.Łapka          307 : 366
4.           A.Kroc - M.Syczuk         255 : 480
5.       D.Maciejuk - G.Kurowski       460 : 399
6.        A.Janicki - S.Buks           417 : 375
7.          A.Arana - R.Więch          318 : 409
8.            A.Kuc - S.Dąbrowski      302 : 309
9.      L.Dąbrowska - K.Sporczyk       298 : 414


Wyniki 7 rundy

1.         M.Kublik - D.Maciejuk       336 : 445
2.          T.Łapka - M.Syczuk         390 : 410
3.           A.Kroc - P.Pietuchowski   336 : 400
4.          R.Więch - M.Reda           302 : 304
5.       K.Sporczyk - G.Kurowski       439 : 491
6.           S.Buks - S.Dąbrowski      334 : 355
7.          A.Arana - L.Dąbrowska      360 : 345
8.            A.Kuc - A.Janicki        381 : 316
9.          M.Uglik - M.Wrzałek        371 : 375
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie