Puławy28
marca
Puławy 28 marca I Otwarte Mistrzostwa Puław w Scrabble
Kraków 3
kwietnia
Kraków 3 kwietnia Przegląd Kabaretów "Paka"
Graboszyce 4
kwietnia
Graboszyce 4- 5 kwietnia IV Mistrzostwa Doliny Karpia w Scrabble
Scrabble na 25 Przeglądzie Kabaretów „PAKA” w Krakowie03 kwietnia 2009 — Przegląd Kabaretów "Paka"InformacjeRelacjaWynikiHHRundy
galeria

Przegląd Kabaretów "Paka"Kraków, 03 kwietnia 2009
turniej nierankingowy

Konkurs Relacja z turnieju


Scrabble na 25 Przeglądzie Kabaretów „PAKA” w KrakowieKtóż z nas nie zna przeglądu kabaretów PAKA, który od 25 lat kreuje to, co dzieje się na polskiej scenie kabaretowej? W tym roku, jak na jubileusz przystało, na PACE pojawiło się coś specjalnego, czyli... turniej w Scrabble!
W fantastyczniej atmosferze 15 bardziej i mniej znanych kabareciarzy stanęło do walki w naszą ulubioną grę, czemu mieliśmy przyjemność asystować. Wyglądało na to, że wielu z nich czuło się przy planszy jak ryba w wodzie, a poziom zawodów okazał się nadspodziewanie wysoki! Padały siódemki, gracze znali typowo scrabblowe słowa, kilka wyników przekroczyło 400 punktów, tak więc widzimy ogromny potencjał w polskiej kabaretowej scenie :-)).
Od początku faworytem był Szymon Jachimek, który brał udział w 6 turniejach PFS, a pięć lat temu w Juracie zajął 10 miejsce, pokonując między innymi obecnego prezesa Karola Wyrębkiewicza. Niestety, w przedostatniej rundzie, przez feralną literkę „ć” został pozbawiony szans na zwycięstwo nad kabareciarzami przegrywając z krakowskim konferansjerem-prawnikiem Maciejem Klisiem, który partię finałową rozegrał z czarnym koniem zawodów, przedstawicielem organizatorów, Michałem Wujasem. To właśnie Michał okazał się skuteczniejszy i tym samym wygrał cały turniej, gratulacje! Szymon Jachimek, pokonawszy w ostatniej grze swojego brata Tomka stanął na drugim miejscu podium, zaś medal brązowy przypadł Łukaszowi Pietschowi z kabaretu Hrabi.
Mamy nadzieję, że przynajmniej tę trójkę zobaczymy kiedyś na naszych turniejach rankingowych, zapraszamy serdecznie!

Oficjalna strona PAKI
relacja: Justyna Górka




paka25 - 3 kwietnia 2009 r. (4 rundy)

MIEJSCE                                              p-ty RAZEM
---------------------------------------------------------------
  1.Michał Wujas            100 Paka                1626  4.0
  2.Szymon Jachimek         100 Limo                1597  3.0
  3.Łukasz Pietsch          100 Hrabi               1314  3.0
  4.Maciej Kliś             100 Konferansjer        1277  3.0
  5.Tomasz Jachimek         100 Jachim_Presents     1329  2.0
  6.Wojciech Kamiński       100 Jurki               1258  2.0
  7.Tomasz Nowaczyk         100 Czesuaf             1228  2.0
  8.Mateusz Dębski          100 Macież               571  1.5
  9.Agnieszka Litwin-Sobańska 100 Jurki                431  1.5
 10.Katarzyna Piasecka      100 Słuchajcie          1217  1.0
 11.Maciej Morze            100 Czesuaf              869  1.0
 12.Maciek Szczęch          100 Łowcy.B              568  1.0
 13.Lech Zubilewicz         100 Grabiego_Marka       761  0.0
 14.Waldemar Wilkołek       100 Ani_Mru_Mru          547  0.0
 15.Mateusz Grydlik         100 Macież               141  0.0
paka25

  1  Szymon Jachimek         100 Limo              

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    1    7  Katarzyna Piasecka     100   +  447:292   150
   2    1    8  Łukasz Pietsch         100   +  462:258   150
   3    1    4  Maciej Kliś            100   -  289:312    50
   4    2    2  Tomasz Jachimek        100   +  399:313   150
                                                 --------------
                                                 RANKING: 125.00


  2  Tomasz Jachimek         100 Jachim_Presents   

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    2    8  Łukasz Pietsch         100   -  305:312    50
   2    4    5  Maciej Morze           100   +  347:219   150
   3    3    6  Tomasz Nowaczyk        100   +  364:326   150
   4    2    1  Szymon Jachimek        100   -  313:399    50
                                                 --------------
                                                 RANKING: 100.00


  3  Wojciech Kamiński       100 Jurki             

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    3    9  Maciek Szczęch         100   +  399:100   150
   2    3    4  Maciej Kliś            100   -  240:371    50
   3    4    5  Maciej Morze           100   +  319:232   150
   4    3    8  Łukasz Pietsch         100   -  300:347    50
                                                 --------------
                                                 RANKING: 100.00


  4  Maciej Kliś             100 Konferansjer      

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    4   10  Waldemar Wilkołek      100   +  301:235   150
   2    3    3  Wojciech Kamiński      100   +  371:240   150
   3    1    1  Szymon Jachimek        100   +  312:289   150
   4    1   11  Michał Wujas           100   -  293:391    50
                                                 --------------
                                                 RANKING: 125.00


  5  Maciej Morze            100 Czesuaf           

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    5   11  Michał Wujas           100   -  183:419    50
   2    4    2  Tomasz Jachimek        100   -  219:347    50
   3    4    3  Wojciech Kamiński      100   -  232:319    50
   4    6   12  Lech Zubilewicz        100   +  235:231   150
                                                 --------------
                                                 RANKING: 75.00


  6  Tomasz Nowaczyk         100 Czesuaf           

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    6   12  Lech Zubilewicz        100   +  311:155   150
   2    2   11  Michał Wujas           100   -  258:402    50
   3    3    2  Tomasz Jachimek        100   -  326:364    50
   4    4    7  Katarzyna Piasecka     100   +  333:256   150
                                                 --------------
                                                 RANKING: 100.00


  7  Katarzyna Piasecka      100 Słuchajcie        

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    1    1  Szymon Jachimek        100   -  292:447    50
   2    5   12  Lech Zubilewicz        100   +  414:170   150
   3    2   11  Michał Wujas           100   -  255:414    50
   4    4    6  Tomasz Nowaczyk        100   -  256:333    50
                                                 --------------
                                                 RANKING: 75.00


  8  Łukasz Pietsch          100 Hrabi             

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    2    2  Tomasz Jachimek        100   +  312:305   150
   2    1    1  Szymon Jachimek        100   -  258:462    50
   3    5    9  Maciek Szczęch         100   +  397:144   150
   4    3    3  Wojciech Kamiński      100   +  347:300   150
                                                 --------------
                                                 RANKING: 125.00


  9  Maciek Szczęch          100 Łowcy.B           

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    3    3  Wojciech Kamiński      100   -  100:399    50
   2    6   10  Waldemar Wilkołek      100   +  324:312   150
   3    5    8  Łukasz Pietsch         100   -  144:397    50
   4            PAUZA
                                                 --------------
                                                 RANKING: 83.33


 10  Waldemar Wilkołek       100 Ani_Mru_Mru       

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    4    4  Maciej Kliś            100   -  235:301    50
   2    6    9  Maciek Szczęch         100   -  312:324    50
   3            PAUZA
   4            PAUZA
                                                 --------------
                                                 RANKING: 50.00


 11  Michał Wujas            100 Paka              

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    5    5  Maciej Morze           100   +  419:183   150
   2    2    6  Tomasz Nowaczyk        100   +  402:258   150
   3    2    7  Katarzyna Piasecka     100   +  414:255   150
   4    1    4  Maciej Kliś            100   +  391:293   150
                                                 --------------
                                                 RANKING: 150.00


 12  Lech Zubilewicz         100 Grabiego_Marka    

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1    6    6  Tomasz Nowaczyk        100   -  155:311    50
   2    5    7  Katarzyna Piasecka     100   -  170:414    50
   3    6   14  Agnieszka Litwin-Sobańska 100   -  205:215    50
   4    6    5  Maciej Morze           100   -  231:235    50
                                                 --------------
                                                 RANKING: 50.00


 13  Mateusz Dębski          100 Macież            

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1            PAUZA
   2            PAUZA
   3    7   15  Mateusz Grydlik        100   +  355:141   150
   4    5   14  Agnieszka Litwin-Sobańska 100   =  216:216   100
                                                 --------------
                                                 RANKING: 125.00


 14  Agnieszka Litwin-Sobańska 100 Jurki             

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1            PAUZA
   2            PAUZA
   3    6   12  Lech Zubilewicz        100   +  215:205   150
   4    5   13  Mateusz Dębski         100   =  216:216   100
                                                 --------------
                                                 RANKING: 125.00


 15  Mateusz Grydlik         100 Macież            

RUNDA STÓŁ      PRZECIWNIK             RNK       WYNIK   SKALP
--------------------------------------------------------------
   1            PAUZA
   2            PAUZA
   3    7   13  Mateusz Dębski         100   -  141:355    50
   4            PAUZA
                                                 --------------
                                                 RANKING: 50.00


paka25 - Wyniki 1 rundy

1.       K.Piasecka - S.Jachimek       292 : 447
2.        Ł.Pietsch - T.Jachimek       312 : 305
3.       W.Kamiński - M.Szczęch        399 : 100
4.       W.Wilkołek - M.Kliś           235 : 301
5.          M.Wujas - M.Morze          419 : 183
6.     L.Zubilewicz - T.Nowaczyk       155 : 311


paka25 - Wyniki 2 rundy

1.       S.Jachimek - Ł.Pietsch        462 : 258
2.       T.Nowaczyk - M.Wujas          258 : 402
3.           M.Kliś - W.Kamiński       371 : 240
4.       T.Jachimek - M.Morze          347 : 219
5.     L.Zubilewicz - K.Piasecka       170 : 414
6.        M.Szczęch - W.Wilkołek       324 : 312


paka25 - Wyniki 3 rundy

1.       S.Jachimek - M.Kliś           289 : 312
2.       K.Piasecka - M.Wujas          255 : 414
3.       T.Nowaczyk - T.Jachimek       326 : 364
4.          M.Morze - W.Kamiński       232 : 319
5.        Ł.Pietsch - M.Szczęch        397 : 144
6. A.Litwin-Sobańska - L.Zubilewicz     215 : 205
7.         M.Dębski - M.Grydlik        355 : 141


paka25 - Wyniki 4 rundy

1.          M.Wujas - M.KliŚ           391 : 293
2.       T.Jachimek - S.Jachimek       313 : 399
3.       W.Kamiński - Ł.Pietsch        300 : 347
4.       T.Nowaczyk - K.Piasecka       333 : 256
5. A.Litwin-Sobańska - M.Dębski         216 : 216
6.          M.Morze - L.Zubilewicz     235 : 231
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie