Katowice25
stycznia
Katowice 25 stycznia I Otwarte Mistrzostwa Katowic
Bielsko-Biała26
stycznia
Bielsko-Biała 26 stycznia I Otwarte Mistrzostwa Podbeskidzia
Włocławek 2
lutego
Włocławek 2 lutego I Otwarte Mistrzostwa Kujaw
I Otwarte Mistrzostwa Podbeskidzia26 stycznia 1997 — I Otwarte Mistrzostwa PodbeskidziaInformacjeRelacjaWynikiHH
galeria

I Otwarte Mistrzostwa PodbeskidziaBielsko-Biała, 26 stycznia 1997

Konkurs Relacja z turnieju


 1. Tomasz Zwoliński (Warszawa)
 2. Dariusz Banaszek (Sokołów Podlaski)
 3. Robert Duczemiński (Gorzów Wielkopolski)
 4. Paweł Dawidson (Częstochowa)
 5. Roman Dzierża (Kraków)
 6. Grzegorz Wiączkowski (Kielce)
 7. Jolanta Hoffmann (Kraków)
 8. Waldemar Czerwoniec (Warszawa)
 9. Robert Kaciński (Kazimierza Wielka)
 10. Dariusz Puton (Ruda Śląska) 

30 uczestników, 5 rund 




Wyniki turnieju I Otwarte Mistrzostwa Podbeskidzia

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Tomasz          Zwoliński            Skierdy                128.00      5.0     2031      842      510
  2 Dariusz         Banaszek             Warszawa               132.00      4.0     2112      704      419
  3 Robert          Duczemiński          Gorzów Wielkopolski    125.00      4.0     1895      709      236
  4 Paweł           Dawidson             Częstochowa            128.10      4.0     1732      723      201
  5 Roman           Dzierża              Kraków                 113.00      4.0     1727      686      129
  6 Grzegorz        Wiączkowski          Wrocław                108.90      3.0     1977      638      210
  7 Jolanta         Hoffmann             Kraków                 100.00      3.0     1890      646      343
  8 Waldemar        Czerwoniec           Warszawa               119.00      3.0     1872      620      315
  9 Robert          Kaciński             Kazimierza Wielka      114.00      3.0     1736      632        5
 10 Dariusz         Puton                Ruda Śląska            133.00      3.0     1735      608      181
 11 Sławomir        Nosek                Mielec                 119.10      3.0     1557      590      -40
 12 Wojciech        Usakiewicz           Warszawa               108.00      3.0     1551      623     -120
 13 Mariusz         Makuch               Zator                  100.00      3.0     1517      559      -86
 14 Leszek          Stecuła              Bytom                  111.68      3.0     1451      594      -33
 15 Ireneusz        Kurzok               Mikołów                100.00      3.0     1437      582      -38
 16 Maurycy         Piasecki             Tychy                  100.00      3.0     1401      594      -22
 17 Stefan          Dawidson             Częstochowa            112.00      2.0     1742      525      -72
 18 Tomasz          Szymański            Gorzów Wielkopolski    121.00      2.0     1681      511      -72
 19 Stanisław       Harat                Kęty                   100.00      2.0     1515      496       55
 20 Andrzej         Rechowicz            Katowice               100.00      2.0     1480      464      -97
 21 Jerzy           Luter                Bytom                  100.00      2.0     1479      500     -244
 22 Ewa             Czerwoniec           Warszawa               118.60      2.0     1438      490      -96
 23 Adam            Czerwoniec           Warszawa                93.00      2.0     1409      478     -128
 24 Bogdan          Karaim               Kęty                   100.00      2.0     1233      463     -207
 25 Mariusz         Kubicki              Inowrocław             117.00      1.0     1568      434      -77
 26 Wiesław         Chilicki             Katowice                96.00      1.0     1504      411     -195
 27 Stanisław       Stanek               Olkusz                 100.00      1.0     1379      362     -137
 28 Witold          Jasiczak             Katowice               100.00      1.0     1354      356      -43
 29 Elżbieta        Kowalska             Ruda Śląska            100.00      1.0     1272      381     -228
 30 Zygmunt         Skwarek              Katowice               100.00      0.0      959      269     -669
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju I Otwarte Mistrzostwa Podbeskidzia



	Dariusz Puton 133.00 Ruda Śląska            

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Wojciech       Usakiewicz            108.00 -  312: 337   58
    2     9 Jerzy          Luter                 100.00 +  456: 206  150
    3     5 Stefan         Dawidson              112.00 -  308: 412   62
    4     9 Mariusz        Kubicki               117.00 +  315: 269  167
    5     7 Tomasz         Szymański             121.00 +  344: 330  171
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     608  /  5 121.60




	Dariusz Banaszek 132.00 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Wiesław        Chilicki               96.00 +  403: 256  146
    2     2 Tomasz         Szymański             121.00 +  460: 311  171
    3     1 Grzegorz       Wiączkowski           108.90 +  445: 342  159
    4     1 Tomasz         Zwoliński             128.00 -  386: 401   78
    5     2 Jolanta        Hoffmann              100.00 +  418: 383  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     704  /  5 140.80




	Paweł Dawidson 128.10 Częstochowa              

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Adam           Czerwoniec             93.00 +  347: 272  143
    2     4 Robert         Kaciński              114.00 +  349: 297  164
    3     3 Sławomir       Nosek                 119.10 +  330: 280  169
    4     2 Waldemar       Czerwoniec            119.00 +  378: 301  169
    5     1 Tomasz         Zwoliński             128.00 -  328: 381   78
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     723  /  5 144.60




	Tomasz Zwoliński 128.00 Skierdy         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Jerzy          Luter                 100.00 +  328: 327  150
    2     6 Ewa            Czerwoniec            118.60 +  466: 250  169
    3     2 Roman          Dzierża               113.00 +  455: 230  163
    4     1 Dariusz        Banaszek              132.00 +  401: 386  182
    5     1 Paweł          Dawidson              128.10 +  381: 328  178
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     842  /  5 168.40




	Robert Duczemiński 125.00 Gorzów Wielkopolski          

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Maurycy        Piasecki              100.00 +  274: 210  150
    2     7 Mariusz        Kubicki               117.00 +  415: 356  167
    3     4 Waldemar       Czerwoniec            119.00 -  333: 394   69
    4     5 Robert         Kaciński              114.00 +  415: 371  164
    5     3 Grzegorz       Wiączkowski           108.90 +  458: 328  159
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     709  /  5 141.80




	Tomasz Szymański 121.00 Gorzów Wielkopolski      

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Andrzej        Rechowicz             100.00 +  428: 258  150
    2     2 Dariusz        Banaszek              132.00 -  311: 460   82
    3     6 Jolanta        Hoffmann              100.00 -  255: 383   50
    4    10 Wiesław        Chilicki               96.00 +  357: 308  146
    5     7 Dariusz        Puton                 133.00 -  330: 344   83
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     511  /  5 102.20




	Sławomir Nosek 119.10 Mielec                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Stanisław      Stanek                100.00 +  384: 223  150
    2     3 Stefan         Dawidson              112.00 +  374: 366  162
    3     3 Paweł          Dawidson              128.10 -  280: 330   78
    4     4 Jolanta        Hoffmann              100.00 -  230: 414   50
    5     8 Stanisław      Harat                 100.00 +  289: 264  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     590  /  5 118.00




	Waldemar Czerwoniec 119.00 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Zygmunt        Skwarek               100.00 +  493: 186  150
    2     1 Grzegorz       Wiączkowski           108.90 -  352: 367   59
    3     4 Robert         Duczemiński           125.00 +  394: 333  175
    4     2 Paweł          Dawidson              128.10 -  301: 378   78
    5     5 Wojciech       Usakiewicz            108.00 +  332: 293  158
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     620  /  5 124.00




	Ewa Czerwoniec 118.60 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Ireneusz       Kurzok                100.00 +  296: 210  150
    2     6 Tomasz         Zwoliński             128.00 -  250: 466   78
    3    10 Leszek         Stecuła               111.68 -  269: 308   62
    4    13 Elżbieta       Kowalska              100.00 +  348: 269  150
    5    10 Maurycy        Piasecki              100.00 -  275: 281   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     490  /  5  98.00




	Mariusz Kubicki 117.00 Inowrocław               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Witold         Jasiczak              100.00 +  292: 248  150
    2     7 Robert         Duczemiński           125.00 -  356: 415   75
    3     7 Robert         Kaciński              114.00 -  352: 360   64
    4     9 Dariusz        Puton                 133.00 -  269: 315   83
    5    11 Leszek         Stecuła               111.68 -  299: 307   62
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     434  /  5  86.80




	Robert Kaciński 114.00 Kazimierza Wielka        

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Stanisław      Harat                 100.00 +  350: 294  150
    2     4 Paweł          Dawidson              128.10 -  297: 349   78
    3     7 Mariusz        Kubicki               117.00 +  360: 352  167
    4     5 Robert         Duczemiński           125.00 -  371: 415   75
    5     6 Stefan         Dawidson              112.00 +  358: 321  162
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     632  /  5 126.40




	Roman Dzierża 113.00 Kraków                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Bogdan         Karaim                100.00 +  333: 286  150
    2     5 Wojciech       Usakiewicz            108.00 +  433: 265  158
    3     2 Tomasz         Zwoliński             128.00 -  230: 455   78
    4     6 Stanisław      Harat                 100.00 +  367: 310  150
    5     4 Ireneusz       Kurzok                100.00 +  364: 282  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     686  /  5 137.20




	Stefan Dawidson 112.00 Częstochowa            

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Jolanta        Hoffmann              100.00 +  359: 356  150
    2     3 Sławomir       Nosek                 119.10 -  366: 374   69
    3     5 Dariusz        Puton                 133.00 +  412: 308  183
    4     3 Grzegorz       Wiączkowski           108.90 -  284: 418   59
    5     6 Robert         Kaciński              114.00 -  321: 358   64
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     525  /  5 105.00




	Leszek Stecuła 111.68 Bytom                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Elżbieta       Kowalska              100.00 +  264: 227  150
    2     8 Jolanta        Hoffmann              100.00 -  285: 354   50
    3    10 Ewa            Czerwoniec            118.60 +  308: 269  169
    4     7 Wojciech       Usakiewicz            108.00 -  287: 335   58
    5    11 Mariusz        Kubicki               117.00 +  307: 299  167
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     594  /  5 118.80




	Grzegorz Wiączkowski 108.90 Wrocław               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Mariusz        Makuch                100.00 +  522: 228  150
    2     1 Waldemar       Czerwoniec            119.00 +  367: 352  169
    3     1 Dariusz        Banaszek              132.00 -  342: 445   82
    4     3 Stefan         Dawidson              112.00 +  418: 284  162
    5     3 Robert         Duczemiński           125.00 -  328: 458   75
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     638  /  5 127.60




	Wojciech Usakiewicz 108.00 Warszawa               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Dariusz        Puton                 133.00 +  337: 312  183
    2     5 Roman          Dzierża               113.00 -  265: 433   63
    3     9 Wiesław        Chilicki               96.00 +  321: 307  146
    4     7 Leszek         Stecuła               111.68 +  335: 287  162
    5     5 Waldemar       Czerwoniec            119.00 -  293: 332   69
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     623  /  5 124.60




	Stanisław Harat 100.00 Kęty                     

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Robert         Kaciński              114.00 -  294: 350   64
    2    10 Bogdan         Karaim                100.00 +  341: 219  150
    3     8 Andrzej        Rechowicz             100.00 +  306: 235  150
    4     6 Roman          Dzierża               113.00 -  310: 367   63
    5     8 Sławomir       Nosek                 119.10 -  264: 289   69
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     496  /  5  99.20




	Jolanta Hoffmann 100.00 Kraków                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Stefan         Dawidson              112.00 -  356: 359   62
    2     8 Leszek         Stecuła               111.68 +  354: 285  162
    3     6 Tomasz         Szymański             121.00 +  383: 255  171
    4     4 Sławomir       Nosek                 119.10 +  414: 230  169
    5     2 Dariusz        Banaszek              132.00 -  383: 418   82
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     646  /  5 129.20




	Witold Jasiczak 100.00 Katowice                      

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Mariusz        Kubicki               117.00 -  248: 292   67
    2    12 Wiesław        Chilicki               96.00 -  301: 341   46
    3    12 Ireneusz       Kurzok                100.00 -  282: 299   50
    4    14 Adam           Czerwoniec             93.00 -  239: 287   43
    5    15 Zygmunt        Skwarek               100.00 +  284: 178  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     356  /  5  71.20




	Bogdan Karaim 100.00 Kęty                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Roman          Dzierża               113.00 -  286: 333   63
    2    10 Stanisław      Harat                 100.00 -  219: 341   50
    3    14 Mariusz        Makuch                100.00 -  218: 339   50
    4    15 Zygmunt        Skwarek               100.00 +  219: 190  150
    5    14 Elżbieta       Kowalska              100.00 +  291: 237  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     463  /  5  92.60




	Elżbieta Kowalska 100.00 Ruda Śląska              

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Leszek         Stecuła               111.68 -  227: 264   62
    2    13 Mariusz        Makuch                100.00 +  305: 287  150
    3    11 Maurycy        Piasecki              100.00 -  234: 310   50
    4    13 Ewa            Czerwoniec            118.60 -  269: 348   69
    5    14 Bogdan         Karaim                100.00 -  237: 291   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     381  /  5  76.20




	Ireneusz Kurzok 100.00 Mikołów                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Ewa            Czerwoniec            118.60 -  210: 296   69
    2    15 Zygmunt        Skwarek               100.00 +  287: 230  150
    3    12 Witold         Jasiczak              100.00 +  299: 282  150
    4     8 Maurycy        Piasecki              100.00 +  359: 303  150
    5     4 Roman          Dzierża               113.00 -  282: 364   63
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     582  /  5 116.40




	Jerzy Luter 100.00 Bytom                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Tomasz         Zwoliński             128.00 -  327: 328   78
    2     9 Dariusz        Puton                 133.00 -  206: 456   83
    3    13 Adam           Czerwoniec             93.00 +  348: 302  143
    4    11 Mariusz        Makuch                100.00 -  281: 345   50
    5    12 Wiesław        Chilicki               96.00 +  317: 292  146
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     500  /  5 100.00




	Mariusz Makuch 100.00 Zator                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Grzegorz       Wiączkowski           108.90 -  228: 522   59
    2    13 Elżbieta       Kowalska              100.00 -  287: 305   50
    3    14 Bogdan         Karaim                100.00 +  339: 218  150
    4    11 Jerzy          Luter                 100.00 +  345: 281  150
    5     9 Andrzej        Rechowicz             100.00 +  318: 277  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     559  /  5 111.80




	Maurycy Piasecki 100.00 Tychy                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Robert         Duczemiński           125.00 -  210: 274   75
    2    14 Stanisław      Stanek                100.00 +  297: 281  150
    3    11 Elżbieta       Kowalska              100.00 +  310: 234  150
    4     8 Ireneusz       Kurzok                100.00 -  303: 359   50
    5    10 Ewa            Czerwoniec            118.60 +  281: 275  169
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     594  /  5 118.80




	Andrzej Rechowicz 100.00 Katowice               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Tomasz         Szymański             121.00 -  258: 428   71
    2    11 Adam           Czerwoniec             93.00 +  347: 251  143
    3     8 Stanisław      Harat                 100.00 -  235: 306   50
    4    12 Stanisław      Stanek                100.00 +  363: 274  150
    5     9 Mariusz        Makuch                100.00 -  277: 318   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     464  /  5  92.80




	Zygmunt Skwarek 100.00 Katowice                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Waldemar       Czerwoniec            119.00 -  186: 493   69
    2    15 Ireneusz       Kurzok                100.00 -  230: 287   50
    3    15 Stanisław      Stanek                100.00 -  175: 345   50
    4    15 Bogdan         Karaim                100.00 -  190: 219   50
    5    15 Witold         Jasiczak              100.00 -  178: 284   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     269  /  5  53.80




	Stanisław Stanek 100.00 Olkusz                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Sławomir       Nosek                 119.10 -  223: 384   69
    2    14 Maurycy        Piasecki              100.00 -  281: 297   50
    3    15 Zygmunt        Skwarek               100.00 +  345: 175  150
    4    12 Andrzej        Rechowicz             100.00 -  274: 363   50
    5    13 Adam           Czerwoniec             93.00 -  256: 297   43
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     362  /  5  72.40




	Wiesław Chilicki  96.00 Katowice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Dariusz        Banaszek              132.00 -  256: 403   82
    2    12 Witold         Jasiczak              100.00 +  341: 301  150
    3     9 Wojciech       Usakiewicz            108.00 -  307: 321   58
    4    10 Tomasz         Szymański             121.00 -  308: 357   71
    5    12 Jerzy          Luter                 100.00 -  292: 317   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     411  /  5  82.20




	Adam Czerwoniec  93.00 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Paweł          Dawidson              128.10 -  272: 347   78
    2    11 Andrzej        Rechowicz             100.00 -  251: 347   50
    3    13 Jerzy          Luter                 100.00 -  302: 348   50
    4    14 Witold         Jasiczak              100.00 +  287: 239  150
    5    13 Stanisław      Stanek                100.00 +  297: 256  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     478  /  5  95.60


SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie