Poznań18
maja
Poznań 18 maja I Otwarte Mistrzostwa Poznania
Opole24
maja
Opole 24 maja I Otwarte Mistrzostwa Opola
Kościerzyna 8
czerwca
Kościerzyna 8 czerwca I Otwarte Mistrzostwa Kaszub
I Otwarte Mistrzostwa Opola24 maja 1997 — I Otwarte Mistrzostwa OpolaInformacjeRelacjaWynikiHH
galeria

I Otwarte Mistrzostwa OpolaOpole, 24 maja 1997

Konkurs Relacja z turnieju


 1. Paweł Dawidson (Częstochowa)
 2. Paweł Stanosz (Warszawa)
 3. Dariusz Puton (Ruda Śląska)
 4. Stefan Dawidson (Częstochowa)
 5. Maciek Czupryniak (Milanówek)
 6. Michał Derlacki (Warszawa)
 7. Andrzej Rechowicz (Katowice)
 8. Bogusław Koszarski (Lądek Zdrój)
 9. Ryszard Żydaczewski (Lubin)
 10. Małgorzata Kania (Milanówek) 

29 uczestników, 5 rund 




Wyniki turnieju I Otwarte Mistrzostwa Opola

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Paweł           Dawidson             Częstochowa            138.00      5.0     2079      854      578
  2 Paweł           Stanosz              Warszawa               138.00      4.0     2170      717      626
  3 Dariusz         Puton                Ruda Śląska            134.00      4.0     1929      689      443
  4 Stefan          Dawidson             Częstochowa            112.00      4.0     1774      699      259
  5 Maciej          Czupryniak           Milanówek              114.00      4.0     1717      689      235
  6 Michał          Derlacki             Warszawa               135.00      3.0     2048      570      593
  7 Andrzej         Rechowicz            Katowice                96.00      3.0     1775      618      288
  8 Bogusław        Koszarski            Lądek Zdrój            100.00      3.0     1704      614       42
  9 Ryszard         Żydaczewski          Lubin                  117.00      3.0     1692      593      231
 10 Małgorzata      Kania                Milanówek              109.00      3.0     1675      617      -61
 11 Jolanta         Hoffmann             Kraków                 119.00      3.0     1591      618       34
 12 Ireneusz        Kurzok               Mikołów                105.00      3.0     1583      564       72
 13 Tomasz          Drąszkowski          Katowice               100.00      3.0     1463      595     -232
 14 Maurycy         Piasecki             Tychy                  106.00      3.0     1400      590     -148
 15 Leszek          Stecuła              Bytom                  114.00      3.0     1287      582     -205
 16 Piotr           Grondziowski         Chorzów                100.00      2.5     1568      591     -116
 17 Stenia          Zwolińska            Warszawa                98.00      2.5     1419      508     -239
 18 Tomasz          Zwoliński            Skierdy                135.00      2.0     1681      486        5
 19 Zbigniew        Wietecki             Gorzów Wielkopolski     99.00      2.0     1657      555       48
 20 Paweł           Pilawski             Kraków                 116.00      2.0     1584      482      -79
 21 Renata          Kowalska             Bielsko Biała           86.00      2.0     1339      471     -187
 22 Stanisław       Stanek               Olkusz                  98.00      1.0     1509      407     -191
 23 Marcin          Mroziuk              Warszawa               101.00      1.0     1446      355     -263
 24 Krzysztof       Radzik               Opole                  100.00      1.0     1415      367     -243
 25 Andrzej         Lożyński             Piastów                108.00      1.0     1193      363     -223
 26 Jerzy           Luter                Bytom                   88.00      1.0     1045      288     -261
 27 Krzysztof       Warchoł              Zdzieszowice           100.00      1.0      907      331     -279
 28 Anna            Kowalska-Demczyszyn  Bielsko Biała           92.00      0.0     1144      270     -336
 29 Zygmunt         Skwarek              Katowice               100.00      0.0      736      219     -391
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju I Otwarte Mistrzostwa Opola



	Paweł Dawidson 138.00 Częstochowa              

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Krzysztof      Radzik                100.00 +  373: 234  150
    2     3 Tomasz         Zwoliński             135.00 +  368: 362  185
    3     2 Jolanta        Hoffmann              119.00 +  520: 208  169
    4     1 Paweł          Stanosz               138.00 +  443: 379  188
    5     1 Stefan         Dawidson              112.00 +  375: 318  162
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     854  /  5 170.80




	Paweł Stanosz 138.00 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Tomasz         Drąszkowski           100.00 +  567: 231  150
    2     1 Zbigniew       Wietecki               99.00 +  416: 302  149
    3     1 Dariusz        Puton                 134.00 +  361: 302  184
    4     1 Paweł          Dawidson              138.00 -  379: 443   88
    5     2 Andrzej        Rechowicz              96.00 +  447: 266  146
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     717  /  5 143.40




	Michał Derlacki 135.00 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Piotr          Grondziowski          100.00 -  349: 380   50
    2     8 Andrzej        Lożyński              108.00 -  353: 395   58
    3    12 Anna           Kowalska-Demczyszyn    92.00 +  452: 251  142
    4     8 Leszek         Stecuła               114.00 +  540: 227  164
    5     5 Maurycy        Piasecki              106.00 +  354: 202  156
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     570  /  5 114.00




	Tomasz Zwoliński 135.00 Skierdy         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Renata         Kowalska               86.00 +  372: 238  136
    2     3 Paweł          Dawidson              138.00 -  362: 368   88
    3     5 Zbigniew       Wietecki               99.00 +  333: 318  149
    4     3 Andrzej        Rechowicz              96.00 -  295: 398   46
    5     6 Ryszard        Żydaczewski           117.00 -  319: 354   67
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     486  /  5  97.20




	Dariusz Puton 134.00 Ruda Śląska            

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Anna           Kowalska-Demczyszyn    92.00 +  379: 342  142
    2     2 Piotr          Grondziowski          100.00 +  376: 212  150
    3     1 Paweł          Stanosz               138.00 -  302: 361   88
    4     4 Bogusław       Koszarski             100.00 +  424: 292  150
    5     3 Małgorzata     Kania                 109.00 +  448: 279  159
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     689  /  5 137.80




	Jolanta Hoffmann 119.00 Kraków                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Zygmunt        Skwarek               100.00 +  344: 147  150
    2     4 Paweł          Pilawski              116.00 +  400: 244  166
    3     2 Paweł          Dawidson              138.00 -  208: 520   88
    4     6 Piotr          Grondziowski          100.00 +  328: 310  150
    5     4 Maciej         Czupryniak            114.00 -  311: 336   64
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     618  /  5 123.60




	Ryszard Żydaczewski 117.00 Lubin                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Krzysztof      Warchoł               100.00 +  328: 191  150
    2     6 Małgorzata     Kania                 109.00 -  362: 367   59
    3     6 Bogusław       Koszarski             100.00 -  277: 331   50
    4     9 Zbigniew       Wietecki               99.00 +  371: 253  149
    5     6 Tomasz         Zwoliński             135.00 +  354: 319  185
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     593  /  5 118.60




	Paweł Pilawski 116.00 Kraków                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Marcin         Mroziuk               101.00 +  354: 221  151
    2     4 Jolanta        Hoffmann              119.00 -  244: 400   69
    3     8 Maciej         Czupryniak            114.00 -  327: 330   64
    4    10 Stanisław      Stanek                 98.00 +  356: 315  148
    5     7 Bogusław       Koszarski             100.00 -  303: 397   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     482  /  5  96.40




	Maciej Czupryniak 114.00 Milanówek                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Stenia         Zwolińska              98.00 -  318: 327   48
    2    10 Stanisław      Stanek                 98.00 +  329: 267  148
    3     8 Paweł          Pilawski              116.00 +  330: 327  166
    4     5 Andrzej        Lożyński              108.00 +  404: 250  158
    5     4 Jolanta        Hoffmann              119.00 +  336: 311  169
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     689  /  5 137.80




	Leszek Stecuła 114.00 Bytom                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Zbigniew       Wietecki               99.00 -  218: 390   49
    2    14 Krzysztof      Warchoł               100.00 +  281: 237  150
    3    11 Zygmunt        Skwarek               100.00 +  189:  77  150
    4     8 Michał         Derlacki              135.00 -  227: 540   85
    5    11 Stanisław      Stanek                 98.00 +  372: 248  148
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     582  /  5 116.40




	Stefan Dawidson 112.00 Częstochowa            

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Stanisław      Stanek                 98.00 +  316: 296  148
    2     7 Stenia         Zwolińska              98.00 +  335: 259  148
    3     4 Maurycy        Piasecki              106.00 +  450: 249  156
    4     2 Małgorzata     Kania                 109.00 +  355: 336  159
    5     1 Paweł          Dawidson              138.00 -  318: 375   88
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     699  /  5 139.80




	Małgorzata Kania 109.00 Milanówek                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Andrzej        Rechowicz              96.00 +  339: 279  146
    2     6 Ryszard        Żydaczewski           117.00 +  367: 362  167
    3     3 Andrzej        Lożyński              108.00 +  354: 292  158
    4     2 Stefan         Dawidson              112.00 -  336: 355   62
    5     3 Dariusz        Puton                 134.00 -  279: 448   84
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     617  /  5 123.40




	Andrzej Lożyński 108.00 Piastów                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    2     8 Michał         Derlacki              135.00 +  395: 353  185
    3     3 Małgorzata     Kania                 109.00 -  292: 354   59
    4     5 Maciej         Czupryniak            114.00 -  250: 404   64
    5     8 Ireneusz       Kurzok                105.00 -  256: 305   55
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     363  /  4  90.75




	Maurycy Piasecki 106.00 Tychy                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Jerzy          Luter                  88.00 +  340: 256  138
    2     5 Ireneusz       Kurzok                105.00 +  323: 250  155
    3     4 Stefan         Dawidson              112.00 -  249: 450   62
    4     7 Tomasz         Drąszkowski           100.00 +  286: 238  150
    5     5 Michał         Derlacki              135.00 -  202: 354   85
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     590  /  5 118.00




	Ireneusz Kurzok 105.00 Mikołów                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Bogusław       Koszarski             100.00 +  344: 336  150
    2     5 Maurycy        Piasecki              106.00 -  250: 323   56
    3     9 Piotr          Grondziowski          100.00 -  312: 347   50
    4    11 Krzysztof      Radzik                100.00 +  372: 249  150
    5     8 Andrzej        Lożyński              108.00 +  305: 256  158
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     564  /  5 112.80




	Marcin Mroziuk 101.00 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Paweł          Pilawski              116.00 -  221: 354   66
    2    13 Tomasz         Drąszkowski           100.00 -  326: 341   50
    3    13 Stanisław      Stanek                 98.00 -  327: 383   48
    4    14 Anna           Kowalska-Demczyszyn    92.00 +  301: 237  142
    5    12 Zbigniew       Wietecki               99.00 -  271: 394   49
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     355  /  5  71.00




	Tomasz Drąszkowski 100.00 Katowice                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Paweł          Stanosz               138.00 -  231: 567   88
    2    13 Marcin         Mroziuk               101.00 +  341: 326  151
    3    10 Krzysztof      Radzik                100.00 +  331: 304  150
    4     7 Maurycy        Piasecki              106.00 -  238: 286   56
    5    10 Krzysztof      Warchoł               100.00 +  322: 212  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     595  /  5 119.00




	Piotr Grondziowski 100.00 Chorzów                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Michał         Derlacki              135.00 +  380: 349  185
    2     2 Dariusz        Puton                 134.00 -  212: 376   84
    3     9 Ireneusz       Kurzok                105.00 +  347: 312  155
    4     6 Jolanta        Hoffmann              119.00 -  310: 328   69
    5     9 Stenia         Zwolińska              98.00 =  319: 319   98
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     591  /  5 118.20




	Bogusław Koszarski 100.00 Lądek Zdrój              

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Ireneusz       Kurzok                105.00 -  336: 344   55
    2     9 Anna           Kowalska-Demczyszyn    92.00 +  348: 314  142
    3     6 Ryszard        Żydaczewski           117.00 +  331: 277  167
    4     4 Dariusz        Puton                 134.00 -  292: 424   84
    5     7 Paweł          Pilawski              116.00 +  397: 303  166
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     614  /  5 122.80




	Krzysztof Radzik 100.00 Opole                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Paweł          Dawidson              138.00 -  234: 373   88
    2    12 Renata         Kowalska               86.00 +  322: 260  136
    3    10 Tomasz         Drąszkowski           100.00 -  304: 331   50
    4    11 Ireneusz       Kurzok                105.00 -  249: 372   55
    5    13 Jerzy          Luter                  88.00 -  306: 322   38
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     367  /  5  73.40




	Zygmunt Skwarek 100.00 Katowice                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Jolanta        Hoffmann              119.00 -  147: 344   69
    3    11 Leszek         Stecuła               114.00 -   77: 189   64
    4    13 Krzysztof      Warchoł               100.00 -  255: 267   50
    5    14 Renata         Kowalska               86.00 -  257: 327   36
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     219  /  4  54.75




	Krzysztof Warchoł 100.00 Zdzieszowice             

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Ryszard        Żydaczewski           117.00 -  191: 328   67
    2    14 Leszek         Stecuła               114.00 -  237: 281   64
    4    13 Zygmunt        Skwarek               100.00 +  267: 255  150
    5    10 Tomasz         Drąszkowski           100.00 -  212: 322   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     331  /  4  82.75




	Zbigniew Wietecki  99.00 Gorzów Wielkopolski          

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Leszek         Stecuła               114.00 +  390: 218  164
    2     1 Paweł          Stanosz               138.00 -  302: 416   88
    3     5 Tomasz         Zwoliński             135.00 -  318: 333   85
    4     9 Ryszard        Żydaczewski           117.00 -  253: 371   67
    5    12 Marcin         Mroziuk               101.00 +  394: 271  151
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     555  /  5 111.00




	Stanisław Stanek  98.00 Olkusz                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Stefan         Dawidson              112.00 -  296: 316   62
    2    10 Maciej         Czupryniak            114.00 -  267: 329   64
    3    13 Marcin         Mroziuk               101.00 +  383: 327  151
    4    10 Paweł          Pilawski              116.00 -  315: 356   66
    5    11 Leszek         Stecuła               114.00 -  248: 372   64
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     407  /  5  81.40




	Stenia Zwolińska  98.00 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Maciej         Czupryniak            114.00 +  327: 318  164
    2     7 Stefan         Dawidson              112.00 -  259: 335   62
    3     7 Andrzej        Rechowicz              96.00 -  192: 448   46
    4    12 Renata         Kowalska               86.00 +  322: 238  136
    5     9 Piotr          Grondziowski          100.00 =  319: 319  100
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     508  /  5 101.60




	Andrzej Rechowicz  96.00 Katowice               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Małgorzata     Kania                 109.00 -  279: 339   59
    2    11 Jerzy          Luter                  88.00 +  384: 214  138
    3     7 Stenia         Zwolińska              98.00 +  448: 192  148
    4     3 Tomasz         Zwoliński             135.00 +  398: 295  185
    5     2 Paweł          Stanosz               138.00 -  266: 447   88
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     618  /  5 123.60




	Anna Kowalska-Demczyszyn  92.00 Bielsko Biała            

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Dariusz        Puton                 134.00 -  342: 379   84
    2     9 Bogusław       Koszarski             100.00 -  314: 348   50
    3    12 Michał         Derlacki              135.00 -  251: 452   85
    4    14 Marcin         Mroziuk               101.00 -  237: 301   51
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     270  /  4  67.50




	Jerzy Luter  88.00 Bytom                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Maurycy        Piasecki              106.00 -  256: 340   56
    2    11 Andrzej        Rechowicz              96.00 -  214: 384   46
    3    14 Renata         Kowalska               86.00 -  253: 276   36
    5    13 Krzysztof      Radzik                100.00 +  322: 306  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     288  /  4  72.00




	Renata Kowalska  86.00 Bielsko Biała          

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Tomasz         Zwoliński             135.00 -  238: 372   85
    2    12 Krzysztof      Radzik                100.00 -  260: 322   50
    3    14 Jerzy          Luter                  88.00 +  276: 253  138
    4    12 Stenia         Zwolińska              98.00 -  238: 322   48
    5    14 Zygmunt        Skwarek               100.00 +  327: 257  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     471  /  5  94.20


SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie