Będzin16
marca
Będzin 16 marca V Ogólnopolski Turniej Scrabble Nauczycieli i Pracowników Oświaty
Sosnowiec23
marca
Sosnowiec 23 marca II Turniej w Scrabble Belgijkę „16 bez premii”
Warszawa30
marca
Warszawa 30-31 marca II Mistrzostwa Ursynowa w Scrabble — Integracyjny Turniej Scrabble
Dominik Urbacki najlepszy w belgijkę23 marca 2019 — II Turniej w Scrabble Belgijkę „16 bez premii”InformacjeRelacjaWynikiRundyPrzebieg
galeria

II Turniej w Scrabble Belgijkę „16 bez premii”Sosnowiec, 23 marca 2019
turniej belgijki

Konkurs Relacja z turnieju


Dominik Urbacki najlepszy w belgijkęMiejski Klub „Maczki” w Sosnowcu stał się prawdziwą mekką dla amatorów belgijki . W miniony weekend zaprosił scrabblistów po raz czwarty. Tym razem rozgrywki nie miały rangi mistrzowskiej, ale były poligonem do planowanych w maju MP. Mieliśmy w planach rozegrać pięć rund po 18 ruchów, ale już po pierwszej partii, która trwała prawie 2h, stało się jasne, że nie damy rady. Program do prowadzenia belgijki mimo kilku usprawnieniom, ma jeszcze parę rzeczy do poprawienia. Ekipa organizatorsko-sędziowska (Sławek Wiśniowski, Iwona Skubis i niżej podpisany) robiła co mogła, ale kolejne dwie rundy udało się skończyć tylko o kilka minut wcześniej.

W sumie w 54 ruchach można było zdobyć 1867 pkt. i położyć 6 premii. Zwycięzca Dominik Urbacki zdobył ich aż 1799 co daje 96,36% możliwych do zdobycia punktów. Warto w tym miejscu przypomnieć, że Dominik jest aktualnym wicemistrzem Polski w belgijkę. Drugie miejsce zajął Mariusz Wrześniewski z 1766 pkt – 94,59%. Na trzecim stopniu podium stanął Mikołaj Cieplik z 1691 pkt. – 90,57%. Pierwsza trójka otrzymała nagrody pieniężne, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe kubeczki. Nagrodę specjalną spośród pań zdobyła Aneta Szczyrzyca.

Na koniec jak zwykle podziękowania dla sponsorów: W&A Palarnia Kawy, GURIN SUSHI i Klubu „Maczki”. Największe jednak podziękowania kieruję do Sławka Wiśniowskiego. To dzięki jego zaangażowaniu możliwe są rozgrywki w belgijkę. Jako osoba, która zorganizowała ich już kilka (dla innego co prawda środowiska) w pełni zdaję sobie sprawę, że jeszcze sporo trzeba poprawić, ale widzę ile już zostało zrobione. Miejmy nadzieję, że Sławkowi wystarczy chęci i sił, żebyśmy mogli dalej grać w „najbardziej sprawiedliwą” odmianę scrabble.

P.S. Dziękuję wszystkim uczestnikom za olbrzymią cierpliwość, szczególnie pomiędzy kolejnymi ruchami belgijek, brak komentarzy cisnących się na usta i pytań: a co to…?, a jak to się odmienia?, a ile punktów było za… ? itp. Do zobaczenia w maju na MP.

Pierwsza runda
Druga runda
Trzecia runda
relacja: Adam Janicki
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
16 bez premii


Rodzaj turniejuotwarty
Sposób rozgrywanialiczba rund: 5
pięć partii belgijki po 18 ruchów
zwycięski ruch na podstawie analizatora OSPS
Miejsce rozgrywekMiejski Klub „Maczki” w Sosnowcu
ul Krakowska 26
Obrońca tytułuJustyna Górka
SędziaMaciej Śliwa
HarmonogramSobota, 23 marca (5 rund)
10:00 — zapisy / potwierdzanie udziału
11:00 — rozpoczęcie turnieju
ok. 17:00 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju
Wpisowe15 zł
młodzież szkolna — 10 zł
DojazdDojazd PKP:
- do stacji Katowice, następnie z ulicy Skargi autobusem nr 835 do przystanku Maczki Kościuszki (przystanek końcowy)
- do stacji Jaworzno Szczakowa, następnie autobusem nr 220 do przystanku Maczki Kościuszki

Autobusy komunikacji miejskiej:
- z centrum Katowic z ulicy Skargi: dojazd autobusem 835 do przystanku Maczki Kościuszki (przystanek końcowy)
- z Będzina i Dąbrowy Górniczej: autobus nr 28 do przystanku Maczki Kościuszki (przystanek końcowy)
- z Jaworzna Szczakowej: autobus nr 220 do przystanku Maczki Kościuszki
- z Sosnowca: autobus nr 622 spod UM Sosnowiec do przystanku Maczki Kościuszki
WyżywienieBufet kanapkowy, ciastka, owoce i napoje
NagrodyPuchary dla zwycięzców oraz nagrody pieniężne:
I miejsce — 400 zł
II miejsce — 250 zł
III miejsce — 150 zł
Zgłoszenia uczestnikówpokaż listę uczestników
Lp.Imię i nazwiskoMiastoStatus uczestnikaData zgłoszenia
1 Arkadiusz Łydka Jaworzno Członek PFS2019-02-24 17:25:31
2 Andrzej Klich JAWORZNO Członek PFS2019-03-09 21:02:14
3 Mariusz Wrześniewski Kraków Członek PFS2019-03-10 16:22:57
4 Aneta Szczyrzyca Jaworzno Członek PFS2019-03-12 13:43:32
5 Krzysztof Kałuża Sosnowiec Zwykły uczestnik2019-03-13 17:43:04
6 Marta Świątkowska Wrocław Członek PFS2019-03-15 18:00:29
7 Szymon Stępień Bytom Młodzież2019-03-16 18:25:50
8 Mikołaj Cieplik Ostrzeszów Członek PFS2019-03-16 21:58:00
9 Dominik Urbacki Pruszków Zwykły uczestnik2019-03-17 16:58:45
10 Tomasz Duda Tychy Zwykły uczestnik2019-03-19 16:53:46
11 Piotr Duda Tychy Młodzież2019-03-19 16:54:00
12 Dominik Ulejczyk Będzin Młodzież2019-03-21 20:58:54
13 Marta Sztajnert Wisła Członek PFS2019-03-22 08:16:32
14 Michał Sztajnert Wisła Młodzież2019-03-22 08:17:00
15 Maciej Skrzypczak Kędzierzyn-Koźle Członek PFS2019-03-22 17:54:44
16 Marzena Skrzypczak Kędzierzyn-Koźle Zwykły uczestnik2019-03-22 17:58:23
OrganizatorzyMiejski Klub „Maczki” — Sławomir Wiśniowski — 600 239 460 — sw@klubmaczki.pl
Sponsorzy


1	Max			Sosnowiec	678	606	583	1867
2	Dominik Urbacki		Pruszków	668	550	581	1799
3	Mariusz Wrześniewski	Kraków		613	603	550	1766
4	Mikołaj Cieplik		Ostrzeszów	571	584	536	1691
5	Dominik Ulejczyk	Będzin		549	545	525	1619
6	Maciej Skrzypczak	Kędzierzyn-Koźle513	520	529	1562
7	Tomasz Duda		Tychy		522	566	468	1556
8	Arkadiusz Łydka		Jaworzno	522	541	482	1545
9	Krzysztof Kałuża	Sosnowiec	537	435	511	1483
10	Marta Świątkowska	Wrocław		484	436	497	1417
11	Aneta Szczyrzyca	Jaworzno	446	492	467	1405
12	Marta Sztajnert		Wisła		435	473	460	1368
13	Piotr Duda		Tychy		423	453	452	1328
14	Marzena Skrzypczak	Kędzierzyn-Koźle428	420	449	1297
15	Andrzej Klich		Jaworzno	403	386	415	1204
16	Michał Sztajnert	Wisła		371	258	299	928
I Runda

Lp Uczestnik                Miasto              R01 R02 R03 R04 R05 R06 R07 R08 R09 R10 R11 R12 R13 R14 R15 R16 R17 R18 Suma
-- ------------------------ ------------------- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ----- 
 1 Max                      Sosnowiec            30  26  24  25  32  36  41  28  28  33  34  28  22  74  45  65  67  40   678
 2 Dominik Urbacki          Pruszków             30  21  24  25  28  36  41  28  28  33  34  28  22  74  45  65  66  40   668
 3 Mariusz Wrześniewski     Kraków               30  24  24  25  32  36  41  28  28   0  32  22   0  74  45  65  67  40   613
 4 Mikołaj Cieplik          Ostrzeszów           30  24  24  25  28  35  41  28  22  27  30  20  22  74  45  22  34  40   571
 5 Dominik Ulejczyk         Będzin               24  23  24  25  28  36  41  21  16  26  30  28  22  74  32  26  33  40   549
 6 Krzysztof Kałuża         Sosnowiec            30  24  24  25  28  36  41  23  28  33  32  28  16  24  45  26  34  40   537
 7 Arkadiusz Łydka          Jaworzno             30  24  24  25  28  36  39  24  28  27  32  19  18  74  32  22   0  40   522
 8 Tomasz Duda              Tychy                30  19  23  20  32  36  27  28  22  26  32   0  20  74  45  26  34  28   522
 9 Maciej Skrzypczak        Kędzierzyn-Koźle     30  24  24  25  28  30  39  28  22  27  32  19  16  26  45  24  34  40   513
10 Marta Świątkowska        Wrocław              30  24  20  20  28  36  41  22  28  33  26  18  18  26  32  22  20  40   484
11 Aneta Szczyrzyca         Jaworzno             30  18  18  25  27  36  39  22  15  23   0  28  14  22  45  22  34  28   446
12 Marta Sztajnert          Wisła                30  23   0  25  28   0  39  22  17  27  25  19  16  24  45  22  33  40   435
13 Marzena Skrzypczak       Kędzierzyn-Koźle     30  23  16  25  28  25  39  19  22  14  17  28  14  24  45  14  24  21   428
14 Piotr Duda               Tychy                30  23  23  25   0  30  39  23  28  33  24  17  20   0  26  20  34  28   423
15 Andrzej Klich            Jaworzno             30   9  23  15  15  35  29  21  11  21  16  15  14  24  30  22  33  40   403
16 Michał Sztajnert         Wisła                18  18  24  20   0  22   0  20  18  23  20  12  16  74  32  10  24  20   371

II Runda

Lp Uczestnik                Miasto              R01 R02 R03 R04 R05 R06 R07 R08 R09 R10 R11 R12 R13 R14 R15 R16 R17 R18 Suma
-- ------------------------ ------------------- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ----- 
 1 Max                      Sosnowiec            14  18  28  30  63  36  24  20  44  33  28  71  54  30  30  30  29  24   606
 2 Mariusz Wrześniewski     Kraków               14  18  28  30  63  36  24  20  44  30  28  71  54  30  30  30  29  24   603
 3 Mikołaj Cieplik          Ostrzeszów           14  18  28  27  63  36  23  20  38  27  28  71  54  30  28  30  29  20   584
 4 Tomasz Duda              Tychy                14  18  28  27  63  32  24  20  22  30  28  71  54  28  30  30  27  20   566
 5 Dominik Urbacki          Pruszków             14  18  28  30  20  36  23  20  38  29  28  71  54  30  28  30  29  24   550
 6 Dominik Ulejczyk         Będzin               14  18  28  27  63  36  22  20  44  23  28  30  51  30  28  30  29  24   545
 7 Arkadiusz Łydka          Jaworzno             14  18  28  27  14  36  22  20  44  26  28  71  54  30  28  30  29  22   541
 8 Maciej Skrzypczak        Kędzierzyn-Koźle     14  18  16  27  15  26  24  20  44  27  28  71  54  30  28  30  29  19   520
 9 Aneta Szczyrzyca         Jaworzno             14  18  22  27  18  32  22  20  44  27  28  30  51  30  30  30  27  22   492
10 Marta Sztajnert          Wisła                14  18  22  27  16  30  23  20  28  30  27  30  51  30  28  30  27  22   473
11 Piotr Duda               Tychy                14  18  20  27   0  32  24  20  20  23  28  71  51  30  28  30  17   0   453
12 Marta Świątkowska        Wrocław              14  18  28  27  17  32  22  18  22  27  27   0  51  30  24  30  29  20   436
13 Krzysztof Kałuża         Sosnowiec            14  15  22  30  15  25   0  20  28  29  27  30  45  30  30  30  29  16   435
14 Marzena Skrzypczak       Kędzierzyn-Koźle     14  18  22  27   0  29   0  20  22  23  27  30  51  30  28  30  29  20   420
15 Andrzej Klich            Jaworzno             14  16  14  27  14  29  22  20  18   0  28  30  48  24  24  21  17  20   386
16 Michał Sztajnert         Wisła                14  16   0  24   9   0  23   8   0  23  24   0  51  14  22  11   0  19   258

III Runda

Lp Uczestnik                Miasto              R01 R02 R03 R04 R05 R06 R07 R08 R09 R10 R11 R12 R13 R14 R15 R16 R17 R18 Suma
-- ------------------------ ------------------- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- ----- 
 1 Max                      Sosnowiec            28  38  32  83  28  31  26  35  39  28  23  26  26  28  22  30  33  27   583
 2 Dominik Urbacki          Pruszków             28  38  32  83  28  31  26  33  39  28  23  26  26  28  22  30  33  27   581
 3 Mariusz Wrześniewski     Kraków               28  38  32  68  28  31  21  33  39  28  23  26  26  28  22  22  33  24   550
 4 Mikołaj Cieplik          Ostrzeszów           28  38  29  61  22  31  21  35  39  28  20  23  26  28  22  30  33  22   536
 5 Maciej Skrzypczak        Kędzierzyn-Koźle     28  38  29  61  21  31  21  35  39  28  21  26  26  28  22  21  33  21   529
 6 Dominik Ulejczyk         Będzin               28  30  32  61  21  31  21  35  39  28  23  26  26  28  22  22  33  19   525
 7 Krzysztof Kałuża         Sosnowiec            26  30  32  61  18  31  21  28  39  23  23  26  26  20  22  30  33  22   511
 8 Marta Świątkowska        Wrocław              28  30  29  61  21  31  21  35  23  28  20  26  26  28  20  21  27  22   497
 9 Arkadiusz Łydka          Jaworzno             26  27  29  61  28  31  21  33  39  22  20  23  26  22  22  19  33   0   482
10 Tomasz Duda              Tychy                28  30  26  61  21  31  21  33  39   0  18  25  26  20  20  18  33  18   468
11 Aneta Szczyrzyca         Jaworzno             26  30  29  61  21  31  17  35  39  28  20  23  26  20  22  18   0  21   467
12 Marta Sztajnert          Wisła                28  24  29  61  22  31  21  33  39  28  19  25  18  20  22  21   0  19   460
13 Piotr Duda               Tychy                28  21  29  61  21  26  20  22  39  22  20  16  16  20  22  21  27  21   452
14 Marzena Skrzypczak       Kędzierzyn-Koźle     20  20  29  61  21  31  21  27  39   0  21  22  26  28  16  21  27  19   449
15 Andrzej Klich            Jaworzno             18   0  20  61  18  26  21  22  39  18  18  16  26  16  20  16  33  27   415
16 Michał Sztajnert         Wisła                28  11  16  14  21  24  21  22  16  22  20   0  12  14  22  17  19   0   299
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie