Warszawa 17
listopada
Warszawa 17-18 listopada XXVI Mistrzostwa Polski — faza finałowa
Jaworzno17
listopada
Jaworzno 17 listopada III Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble Nauczycieli i Instruktorów
Warszawa 17
listopada
Warszawa 17-18 listopada Turniej towarzyszący XXVI Mistrzostw Polski
Dariusz Putoń najlepszy wśród nauczycieli w Jaworznie17 listopada 2018 — III Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble Nauczycieli i InstruktorówInformacjeRelacjaWynikiHHRundyRankingPrzebieg
galeria

III Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble Nauczycieli i InstruktorówJaworzno, 17 listopada 2018

Konkurs Relacja z turnieju


Dariusz Putoń najlepszy wśród nauczycieli w JaworzniePo raz czwarty w tym roku gościnne Jaworzno zaprosiło do siebie miłośników gry w scrabble. Dzień wcześniej w piątek grali uczniowie, a w sobotę mogli wykazać się nauczyciele i instruktorzy. Zawody miały trzecią już odsłonę, ale po raz pierwszy rangę ogólnopolską i zaliczaną do rankingu Polskiej Federacji Scrabble. Organizatorem turnieju było Miejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie — Klub „Podłęże”, a nad całością pieczę sprawowała jego instruktorka, a nasza scrabblowa koleżanka Aneta Szczyrzyca przy wsparciu Gabrieli Bochenek-Gałeckiej. W szranki stanęło 8 zawodniczek i tylko 4 zawodników w tym dwoje debiutantów. Turniej wygrał Dariusz Putoń zdobywając komplet siedmiu zwycięstw. Na drugim miejscu uplasowała się Marta Sztajnert, a na trzecim Maciej Śliwa. Cała trójka otrzymała puchary, nagrody rzeczowe i pieniężne. Nagrodę za najdroższy ruch – 107 pkt. zdobył również Darek. Pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki ufundowane przez sponsorów: firmę Grafin, Mirelka.pl i Dawida Niemca. Pełna Micha dostarczyła nam w przerwie obiad.

Podczas całego turnieju były zapewnione zimne i ciepłe napoje oraz przeróżne przekąski. Gracze dostosowali tempo gry do poziomu organizacji i zakończyli rozgrywki prawie godzinę wcześniej, dzięki czemu zdążyli wrócić do domów na skoki narciarskie, a niektórzy na ostatnie pociągi. Do zobaczenia w przyszłym roku.
relacja: Adam Janicki
zdjęcie: Dawid Litka - "Puls Jaworzna"
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
II Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla Nauczycieli i Instruktorów
I Regionalne Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble dla nauczycieli i instruktorów


Rodzaj turniejuZamknięty turniej rankingowy dla nauczycieli i instruktorów
Sposób rozgrywanialiczba rund: 7
system: połówkowy (rundy 1-6), duńczyk (runda 7)
20 minut dla gracza na partię
Miejsce rozgrywekHala Sportowa Miejskiego Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie - Os. Stałe
Sala lustrzana nr 36 / I piętro;
43-600 Jaworzno, ul. Inwalidów Wojennych 18, tel. (032) 615-50-55
Obrońca tytułuDariusz Putoń
SędziaAdam Janicki
HarmonogramSobota, 17 listopada (7 rund)
9:30-10:00 — rejestracja uczestników
10:00 — rozpoczęcie turnieju
10.00-12.30 – rozgrywki (3 rundy)
ok. 12.30-13.00 — przerwa obiadowa
13.00–17.00 rozgrywki (4 rundy)
ok. 17.30 — zakończenie turnieju i rozdanie nagród
Wpisowe20 zł
członkowie PFS z aktualnie opłaconymi składkami — 15 zł
debiutanci — bez opłat
DojazdJaworzno w województwie śląskim:
55 km z Krakowa (dojazd minibusami lub pociągiem z dworca, samochodem: autostradą A4 w kierunku Katowice/Wrocław, zjazd na Jaworzno).
100 km z Raciborza ( dojazd samochodem: trasa 919/ A4 na Kraków, pierwszy zjazd na Łódź/Warszawa/E75, drugi zjazd na Jaworzno/79; przy Fashion na rondzie w prawo).
200 km z Wrocławia, 20 km z Katowic (dojazd samochodem: autostradą A4 na Kraków, pierwszy zjazd na Łódź/Warszawa/E75, drugi zjazd na Jaworzno/79; przy Fashion House na rondzie w prawo). 300 km z Warszawy (trasa E67/E75/S1/zjazd na Sosnowiec/Jaworzno/79 w lewo przy stacji paliw pod most, prosto przez rondo obok Fashion House)
400 km z Poznania przez Łódź-Częstochowę (trasa 433/A2/E30/E75/S1/zjazd Sosnowiec/ Jaworzno/79 w lewo przy stacji paliw pod most, prosto przez rondo obok Fashion House).

DOJAZD środkami komunikacji miejskiej:
z Krakowa minibusem (np. INTER)/ 1 godzina
z Chrzanowa autobusem A,319 (PKM Jaworzno)/ 40 minut
z Sosnowca przystanek autobusowy: dworzec PKP- autobusem "S" (PKM Jaworzno)/ 30 minut
z Katowic z Al. Korfantego autobusem J,A,E (PKM Jaworzno) lub minibusem/ 40 minut

Podróż pociągiem:
I. do dworca PKP w Katowicach, później z Al. Korfantego autobusem J,A lub E do Jaworzna,
II. Ewentualnie: 1) do dworca Jaworzno Szczakowa,
2) później autobusem 304 do Centrum Jaworzna przystanek: Urząd Miejski lub 307 na przystanek Leopold,
3) a kolejno drugim autobusem do dzielnicy Os. Stałe.

Hala znajduje się w dzielnicy Osiedle Stałe w Jaworznie, przy głównej trasie nr 79, na przeciwko Restauracji Mc Donald (po drugiej stronie ulicy / trasy 79), za AUTO-SALONEM.
WyżywienieObiad można zamówić w dniu turnieju — będzie dowieziony na miejsce. Herbata, kawa, ciastka — gratis.
NoclegiGreyhouse — Pokoje Gościnne i Pracownicze – http://www.greyhouse-jaworzno.noclegiw.pl / ul. Energetyków 12, tel. 792-644-227; (1 km od miejsca rozgrywek / dzielnica: Osiedle Awaryjne)
Hostel pracowniczy DomEl3http://www.domel3.pl/hostel-pracowniczy / ul. Energetyków 9A, tel. 32 / 745 11 79; (1 km od miejsca rozgrywek / dzielnica: Osiedle Awaryjne)
Hotel Brojanhttp://www.brojan.pl / ul. Ignacego Paderewskiego 43, tel. 32/752-11-11; +48 501 087 122; (4 km od miejsca rozgrywek / dzielnica Pechnik)
Hotel Daliahttp://www.noclegi-dalia.com / ul. Grunwaldzka 285, tel. (32) 752-57-57, tel. / fax (32) 752-56-76; (450 metrów od miejsca rozgrywek / dzielnica: Osiedle Stałe)
Hotel Pańska Górahttp://www.panskagora.pl/id/1/hotel / ul. Krakowska 1, tel./fax +48 32/6-150-150; tel. +48 660 677 677; (6 km od miejsca rozgrywek / Centrum /Rogatka)
Hotel Aquahttp://www.aqua-hotel.pl/hotel / ul. Kapitana Karola Pniaka 2, tel. (+48 32) 623-62-522; (7 km od miejsca rozgrywek / dzielnica: Pieczyska)
Hotele A4 Kępnica i Zastawie przy Autostradzie A4 (362 km) — http://hotel-a4.pl / 43-607 Jaworzno, Kępnica: tel. 32/ 782-02-23; Zastawie: tel. 32/ 782-02-20; (20 km od miejsca rozgrywek / dzielnica: Jeleń/Byczyna)
Gościniec Wodnik nad Zalewem Sosina — http://www.gosciniec.jaworzno.pl / OWR „Sosina”, ul. Bukowska 10, Tel: 32/4420888, (12 km od miejsca rozgrywek / Zalew Sosina, dzielnica: Pieczyska/Szczakowa)
Domki nad Zalewem Sosina- http://www.owrsosina.pl/domki / OWR „Sosina", ul. Bukowska. Tel. kont. do zarządcy: 608-406-092; (12 km od miejsca rozgrywek /Zalew Sosina, dzielnica: Pieczyska/Szczakowa)
NagrodyI-III miejsce: Puchary, nagrody rzeczowe i nagrody pieniężne.
Nagrody rzeczowe i dyplomy za udział dla pozostałych graczy.
Dodatkowe atrakcjeNagroda specjalna i statuetka za najdroższy ruch.
OrganizatorzyMiejskie Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie — Klub „Podłęże” (w ZSO), ul. Towarowa 61;
adres e-mail: swietlica.podleze@mckis.jaw.pl; numer tel.: 883-327-143
Kontakt: Instruktor kultury — Aneta Szczyrzyca; adres e-mail: aneta.szczyrzyca@mckis.jaw.pl
SponsorzyMiejskie Centrum Kultury i Sportu „Podłęże” w Jaworznie
Restauracja „Pełna Micha” z Jaworzna


Wyniki turnieju III Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble Nauczycieli i Instruktorów

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Dariusz         Putoń                Ruda Śląska            143.20      7.0     2953     1167      756
  2 Marta           Sztajnert            Wisła                  114.14      5.0     2717      964      282
  3 Maciej          Śliwa                Zabrze                 116.81      5.0     2555      992      192
  4 Joanna          Brychcy              Katowice               112.12      4.0     2480      864       74
  5 Zofia           Gajewska             Jelenia Góra           122.19      3.0     2563      737       74
  6 Marta           Świątkowska          Wrocław                118.92      3.0     2512      752       47
  7 Sławomir        Wiśniowski           Jaworzno               115.67      3.0     2490      725       48
  8 Marta           Majewska             Wadowice               100.61      3.0     2253      719     -216
  9 Bernadeta       Zapała               Jaworzno               100.00      3.0     2021      703     -453
 10 Aneta           Szczyrzyca           Jaworzno               100.00      3.0     1943      669      -82
 11 Sławomir        Nowak                Jaworzno               100.00      2.0     2049      596     -217
 12 Olga            Jamrozik             Jaworzno               100.00      0.5     1711      320     -205
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju III Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble Nauczycieli i Instruktorów



	Dariusz Putoń 143.20 Ruda Śląska            

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Joanna         Brychcy               112.12 +  371: 262  162
    2     2 Marta          Sztajnert             114.14 +  423: 364  164
    3     1 Marta          Świątkowska           118.92 +  455: 334  169
    4     1 Maciej         Śliwa                 116.81 +  404: 346  167
    5     1 Zofia          Gajewska              122.19 +  490: 260  172
    6     1 Sławomir       Wiśniowski            115.67 +  406: 315  166
    7     1 Maciej         Śliwa                 116.81 +  404: 316  167
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1167  /  7 166.71




	Zofia Gajewska 122.19 Jelenia Góra             

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Marta          Majewska              100.61 -  377: 394   51
    2     4 Bernadeta      Zapała                100.00 +  469: 249  150
    3     2 Maciej         Śliwa                 116.81 -  315: 355   67
    4     3 Joanna         Brychcy               112.12 +  348: 341  162
    5     1 Dariusz        Putoń                 143.20 -  260: 490   93
    6     4 Aneta          Szczyrzyca            100.00 +  453: 294  150
    7     2 Marta          Sztajnert             114.14 -  341: 366   64
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     737  /  7 105.29




	Marta Świątkowska 118.92 Wrocław                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Olga           Jamrozik              100.00 +  365: 222  150
    2     3 Aneta          Szczyrzyca            100.00 +  341: 302  150
    3     1 Dariusz        Putoń                 143.20 -  334: 455   93
    4     2 Marta          Sztajnert             114.14 -  324: 376   64
    5     3 Sławomir       Wiśniowski            115.67 +  422: 341  166
    6     2 Maciej         Śliwa                 116.81 -  364: 405   67
    7     3 Joanna         Brychcy               112.12 -  362: 364   62
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     752  /  7 107.43




	Maciej Śliwa 116.81 Zabrze                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Sławomir       Nowak                 100.00 +  377: 317  150
    2     1 Marta          Majewska              100.61 +  371: 251  151
    3     2 Zofia          Gajewska              122.19 +  355: 315  172
    4     1 Dariusz        Putoń                 143.20 -  346: 404   93
    5     2 Marta          Sztajnert             114.14 +  385: 308  164
    6     2 Marta          Świątkowska           118.92 +  405: 364  169
    7     1 Dariusz        Putoń                 143.20 -  316: 404   93
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     992  /  7 141.71




	Sławomir Wiśniowski 115.67 Jaworzno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Aneta          Szczyrzyca            100.00 -  319: 382   50
    2     5 Joanna         Brychcy               112.12 -  274: 414   62
    3     5 Sławomir       Nowak                 100.00 +  366: 245  150
    4     4 Bernadeta      Zapała                100.00 +  475: 267  150
    5     3 Marta          Świątkowska           118.92 -  341: 422   69
    6     1 Dariusz        Putoń                 143.20 -  315: 406   93
    7     4 Marta          Majewska              100.61 +  400: 306  151
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     725  /  7 103.57




	Marta Sztajnert 114.14 Wisła                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Bernadeta      Zapała                100.00 +  382: 307  150
    2     2 Dariusz        Putoń                 143.20 -  364: 423   93
    3     3 Marta          Majewska              100.61 +  457: 311  151
    4     2 Marta          Świątkowska           118.92 +  376: 324  169
    5     2 Maciej         Śliwa                 116.81 -  308: 385   67
    6     3 Joanna         Brychcy               112.12 +  464: 344  162
    7     2 Zofia          Gajewska              122.19 +  366: 341  172
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     964  /  7 137.71




	Joanna Brychcy 112.12 Katowice                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Dariusz        Putoń                 143.20 -  262: 371   93
    2     5 Sławomir       Wiśniowski            115.67 +  414: 274  166
    3     4 Aneta          Szczyrzyca            100.00 +  398: 261  150
    4     3 Zofia          Gajewska              122.19 -  341: 348   72
    5     4 Sławomir       Nowak                 100.00 +  357: 326  150
    6     3 Marta          Sztajnert             114.14 -  344: 464   64
    7     3 Marta          Świątkowska           118.92 +  364: 362  169
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     864  /  7 123.43




	Marta Majewska 100.61 Wadowice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Zofia          Gajewska              122.19 +  394: 377  172
    2     1 Maciej         Śliwa                 116.81 -  251: 371   67
    3     3 Marta          Sztajnert             114.14 -  311: 457   64
    4     5 Sławomir       Nowak                 100.00 -  275: 313   50
    5     5 Bernadeta      Zapała                100.00 +  421: 259  150
    6     5 Olga           Jamrozik              100.00 +  295: 292  150
    7     4 Sławomir       Wiśniowski            115.67 -  306: 400   66
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     719  /  7 102.71




	Olga Jamrozik 100.00 Jaworzno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Marta          Świątkowska           118.92 -  222: 365   69
    2     6 Sławomir       Nowak                 100.00 -  223: 281   50
    3     6 Bernadeta      Zapała                100.00 -  218: 267   50
    4     6 PAUZA
    5     6 Aneta          Szczyrzyca            100.00 -  216: 367   50
    6     5 Marta          Majewska              100.61 -  292: 295   51
    7     6 Bernadeta      Zapała                100.00 -  240: 341   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     320  /  6  53.33




	Sławomir Nowak 100.00 Jaworzno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Maciej         Śliwa                 116.81 -  317: 377   67
    2     6 Olga           Jamrozik              100.00 +  281: 223  150
    3     5 Sławomir       Wiśniowski            115.67 -  245: 366   66
    4     5 Marta          Majewska              100.61 +  313: 275  151
    5     4 Joanna         Brychcy               112.12 -  326: 357   62
    6     6 Bernadeta      Zapała                100.00 -  269: 331   50
    7     5 Aneta          Szczyrzyca            100.00 -  298: 337   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     596  /  7  85.14




	Aneta Szczyrzyca 100.00 Jaworzno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Sławomir       Wiśniowski            115.67 +  382: 319  166
    2     3 Marta          Świątkowska           118.92 -  302: 341   69
    3     4 Joanna         Brychcy               112.12 -  261: 398   62
    5     6 Olga           Jamrozik              100.00 +  367: 216  150
    6     4 Zofia          Gajewska              122.19 -  294: 453   72
    7     5 Sławomir       Nowak                 100.00 +  337: 298  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     669  /  6 111.50




	Bernadeta Zapała 100.00 Jaworzno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Marta          Sztajnert             114.14 -  307: 382   64
    2     4 Zofia          Gajewska              122.19 -  249: 469   72
    3     6 Olga           Jamrozik              100.00 +  267: 218  150
    4     4 Sławomir       Wiśniowski            115.67 -  267: 475   66
    5     5 Marta          Majewska              100.61 -  259: 421   51
    6     6 Sławomir       Nowak                 100.00 +  331: 269  150
    7     6 Olga           Jamrozik              100.00 +  341: 240  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     703  /  7 100.43


Wyniki poszczególnych rund turnieju III Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble Nauczycieli i Instruktorów



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Putoń                - Joanna         Brychcy               371: 262
   2 Marta          Majewska             - Zofia          Gajewska              394: 377
   3 Marta          Świątkowska          - Olga           Jamrozik              365: 222
   4 Sławomir       Nowak                - Maciej         Śliwa                 317: 377
   5 Sławomir       Wiśniowski           - Aneta          Szczyrzyca            319: 382
   6 Bernadeta      Zapała               - Marta          Sztajnert             307: 382


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Maciej         Śliwa                - Marta          Majewska              371: 251
   2 Marta          Sztajnert            - Dariusz        Putoń                 364: 423
   3 Aneta          Szczyrzyca           - Marta          Świątkowska           302: 341
   4 Zofia          Gajewska             - Bernadeta      Zapała                469: 249
   5 Joanna         Brychcy              - Sławomir       Wiśniowski            414: 274
   6 Olga           Jamrozik             - Sławomir       Nowak                 223: 281


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Putoń                - Marta          Świątkowska           455: 334
   2 Maciej         Śliwa                - Zofia          Gajewska              355: 315
   3 Marta          Sztajnert            - Marta          Majewska              457: 311
   4 Joanna         Brychcy              - Aneta          Szczyrzyca            398: 261
   5 Sławomir       Wiśniowski           - Sławomir       Nowak                 366: 245
   6 Bernadeta      Zapała               - Olga           Jamrozik              267: 218


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Putoń                - Maciej         Śliwa                 404: 346
   2 Marta          Świątkowska          - Marta          Sztajnert             324: 376
   3 Zofia          Gajewska             - Joanna         Brychcy               348: 341
   4 Sławomir       Wiśniowski           - Bernadeta      Zapała                475: 267
   5 Sławomir       Nowak                - Marta          Majewska              313: 275
   6 Olga           Jamrozik             - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Zofia          Gajewska             - Dariusz        Putoń                 260: 490
   2 Maciej         Śliwa                - Marta          Sztajnert             385: 308
   3 Marta          Świątkowska          - Sławomir       Wiśniowski            422: 341
   4 Sławomir       Nowak                - Joanna         Brychcy               326: 357
   5 Marta          Majewska             - Bernadeta      Zapała                421: 259
   6 Aneta          Szczyrzyca           - Olga           Jamrozik              367: 216


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Putoń                - Sławomir       Wiśniowski            406: 315
   2 Maciej         Śliwa                - Marta          Świątkowska           405: 364
   3 Joanna         Brychcy              - Marta          Sztajnert             344: 464
   4 Aneta          Szczyrzyca           - Zofia          Gajewska              294: 453
   5 Olga           Jamrozik             - Marta          Majewska              292: 295
   6 Bernadeta      Zapała               - Sławomir       Nowak                 331: 269


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Maciej         Śliwa                - Dariusz        Putoń                 316: 404
   2 Marta          Sztajnert            - Zofia          Gajewska              366: 341
   3 Marta          Świątkowska          - Joanna         Brychcy               362: 364
   4 Marta          Majewska             - Sławomir       Wiśniowski            306: 400
   5 Sławomir       Nowak                - Aneta          Szczyrzyca            298: 337
   6 Olga           Jamrozik             - Bernadeta      Zapała                240: 341
Lista rankingowa na dzień 19-11-2018

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Bartosz Morawski               Wrocław              163.54  31073  190
   2 Kazimierz Merklejn             Warszawa             160.50  31940  199
   3 Marek Reda                     Dębówka              157.57  13236   84
   4 Michał Alabrudziński           Włocławek            157.53  31190  198
   5 Dariusz Kosz                   Nysa                 156.59  30848  197
   6 Dominik Urbacki                Pruszków             155.62  30813  198
   7 Piotr Pietuchowski             Białystok            155.20  23901  154
   8 Krzysztof Obremski             Legnica              155.12  30714  198
   9 Dawid Pikul                    Poznań               155.02  29918  193
  10 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             154.63  29843  193
  11 Dawid Adamczyk                 Inowrocław           154.06  14328   93
  12 Jan Mrozowski                  Kraków               152.57  28530  187
  13 Mariusz Skrobosz               Warszawa             152.33  29400  193
  14 Miłosz Wrzałek                 Warszawa             152.14  30276  199
  15 Kacper Zegadło                 Warszawa             152.08  30111  198
  16 Paweł Jackowski                Warszawa             151.61  29867  197
  17 Kamil Górka                    Kraków               151.40  29221  193
  18 Dariusz Ulatowski              Tuchola              150.84  30017  199
  19 Łukasz Bobowski                Suchedniów           150.44  29937  199
  20 Andrzej Oleksiak               Ostróda              150.24  11719   78
  21 Maciej Czupryniak              Milanówek            149.85  28621  191
  22 Tomasz Zwoliński               Skierdy              148.90  29781  200
  23 Grzegorz Kurowski              Warszawa             148.59  29718  200
  24 Jakub Zaryński                 Świnoujście          148.25  28316  191
  25 Bogusław Szyszka               Oława                147.98   9323   63
  26 Krzysztof Mówka                Warszawa             147.79  22020  149
  27 Mirosław Uglik                 Warszawa             147.51  29502  200
  28 Mariusz Wrześniewski           Kraków               147.33  28434  193
  29 Justyna Górka                  Kraków               147.29  29017  197
  30 Stanisław Rydzik               Warszawa             147.04  29261  199
  31 Aleksander Puchalski           Włocławek            146.64  10558   72
  32 Grzegorz Łukasik               Konojady             146.29  25454  174
  33 Maciej Grąbczewski             Szczecin             146.25  21645  148
  34 Michał Makowski                Warszawa             145.84   5396   37
  35 Kamil Kister                   Warszawa             145.72  26084  179
  36 Rafał Dąbrowski                Ostróda              144.98  13483   93
  37 Paweł Pogorzelski              Warszawa             144.84  23899  165
  38 Mikołaj Cieplik                Ostrzeszów           144.84  28533  197
  39 Przemysław Rybicki             Otwock               144.81  10861   75
  40 Patryk Wolniewicz              Szczecin             144.28   5194   36
  41 Karol Waniek                   Wrocław              144.13   4468   31
  42 Tomasz Suchanek                Wrocław              143.95   5758   40
  43 Dariusz Putoń                  Ruda Śląska          143.74  28030  195
  44 Jakub Błażejewski              Poznań               143.67  24712  172
  45 Szymon Płachta                 Warszawa             143.66  28733  200
  46 Jakub Szymczak                 Łódź                 143.65  28730  200
  47 Artur Irzyk                    Strzyżów             143.56  28137  196
  48 Wojciech Zemło                 Łódź                 143.53  23252  162
  49 Michał Waszkiewicz             Białystok            142.51  27077  190
  50 Paweł Mazurek                  Polanica-Zdrój       142.36  26337  185
  51 Maciej Rzychoń                 Katowice             141.92  10786   76
  52 Małgorzata Sulejewska          Kraków               141.63  26768  189
  53 Juliusz Czupryniak             Warszawa             141.42  22627  160
  54 Andrzej Kowalski               Gdańsk               141.04   6770   48
  55 Tomasz Lempart                 Wadowice             140.95  24949  177
  56 Leszek Kacprzyk                Katowice             140.87   4367   31
  57 Irena Sołdan                   Warszawa             140.51  26556  189
  58 Joanna Juszczak                Warszawa             140.49  26975  192
  59 Janusz Krupiński               Bytom                140.36  27932  199
  60 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  140.23  13602   97
  61 Rafał Matczak                  Milanówek            139.95  26451  189
  62 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             139.63  26669  191
  63 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  139.54  21907  157
  64 Dariusz Kuć                    Stargard             139.50  21065  151
  65 Robert Kamiński                Warszawa             139.36  27733  199
  66 Natalia Woźniak                Dziwnówek            138.95  24177  174
  67 Piotr Broda                    Sandomierz           138.84  25825  186
  68 Radosław Jachna                Łódź                 138.72  26219  189
  69 Andrzej Rakoczy                Kraków               138.37   8717   63
  70 Marek Syczuk                   Warszawa             138.23  13823  100
  71 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            137.79  24113  175
  72 Małgorzata Deszczyńska         Warszawa             137.77  27140  197
  73 Marek Dudkiewicz               Milanówek            137.14  25646  187
  74 Bronisław Parada               Polanica-Zdrój       136.90  19987  146
  75 Michał Rogalewicz              Poznań               136.83  16146  118
  76 Szymon Dąbrowski               Warszawa             136.57  27040  198
  77 Tomasz Górka                   Kraków               135.86   8559   63
  78 Krzysztof Gibas                Kraków               135.40   9884   73
  79 Piotr Domański                 Lublin               135.04  18635  138
  80 Katarzyna Polak                Warszawa             135.02  25923  192
  81 Marta Bajorek                  Warszawa             134.77  26146  194
  82 Wojciech Sołdan                Gdynia               134.74   4177   31
  83 Andrzej Kroc                   Łódź                 134.58  26109  194
  84 Jacek Mańko                    Poznań               134.54  26504  197
  85 Alicja Grąbczewska             Szczecin             134.04  22653  169
  86 Marcin Rogala                  Warszawa             134.02  26268  196
  87 Konrad Sowula                  Kraków               133.63  19377  145
  88 Sławomir Piotrowski            Deszczno             133.54  17360  130
  89 Weronika Rudnicka              Szczecin             132.46   6093   46
  90 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               132.45   7947   60
  91 Arkadiusz Biegun               Kraków               132.45   7947   60
  92 Andrzej Rechowicz              Katowice             132.34  26204  198
  93 Maciej Kuczyński               Gdynia               132.32   8336   63
  94 Marta Ćwiek                    Krzyków              132.19   4759   36
  95 Jakub Hassa                    Lutol Suchy          131.70  15145  115
  96 Krzysztof Kodzis               Bydgoszcz            131.26   9451   72
  97 Ewa Radzikowska                Gliwice              131.20   9053   69
  98 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       130.78   6408   49
  99 Daniel Janus                   Wąchock              130.68   7841   60
 100 Dominik Piasecki               Słupsk               130.57   5223   40
 101 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             130.57  25591  196
 102 Tomasz Nasiłowski              Siedlce              130.49  13832  106
 103 Jolanta Chłopińska             Wałcz                130.49  24923  191
 104 Grzegorz Pukniel               Łódź                 130.08  15480  119
 105 Jacek Baltyn                   Suchedniów           130.06  12226   94
 106 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            129.91  24812  191
 107 Rafał Błaszkiewicz             Milanówek            129.87  24675  190
 108 Leszek Stecuła                 Bytom                129.73   9470   73
 109 Rafał Wesołowski               Warszawa             129.71  24645  190
 110 Maciej Nawrocki                Babimost             129.65  24114  186
 111 Diana Pietrzykowska            Szczecin             129.56  18656  144
 112 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  129.42  25754  199
 113 Adam Grzelec                   Poznań               129.40  25751  199
 114 Marek Rogalski                 Warszawa             128.95  25017  194
 115 Łukasz Sornek                  Mikołów              128.70  24710  192
 116 Szymon Stępień                 Bytom                128.60  24819  193
 117 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            128.50  17476  136
 118 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             128.42  24529  191
 119 Michał Mikołajczyk             Gdańsk               128.39   4622   36
 120 Bartłomiej Pawlak              Stary Szwarocin      128.30  16038  125
 121 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            128.28  23861  186
 122 Jakub Nalepa                   Gliwice              127.91   5500   43
 123 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             127.79  24919  195
 124 Marcin Stachowski              Wydartowo I          127.78  25172  197
 125 Tomasz Łapka                   Opole                127.75   4088   32
 126 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             127.70  22603  177
 127 Joanna Ostrowska               Warszawa             127.61  22077  173
 128 Walenty Siemaszko              Lipiany              127.55  16326  128
 129 Zdzisław Szota                 Warszawa             127.33   5857   46
 130 Paweł Maciejczuk               Białystok            127.31  25208  198
 131 Adrian Ziemniewicz             Białystok            127.19  18443  145
 132 Agnieszka Walas                Kraków               127.04  10798   85
 133 Dorota Kuć                     Stargard             126.82  20798  164
 134 Ewa Madejczyk                  Katowice             126.74  14829  117
 135 Dariusz Sowula                 Kraków               126.30  18187  144
 136 Maciej Perzyński               Piła                 126.24   7953   63
 137 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             126.18  12366   98
 138 Jerzy Matyasik                 Kraków               126.12  24088  191
 139 Ewelina Kister                 Warszawa             125.89  17751  141
 140 Grzegorz Papciak               Jodłowa              125.52  21589  172
 141 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  125.52  15815  126
 142 Dorota Rudzińska               Warszawa             125.33  10653   85
 143 Agata Kuć                      Stargard             125.27  22673  181
 144 Ala Białobrzewska              Gdynia               125.16  12391   99
 145 Łukasz Baranowski              Gdynia               125.07  20012  160
 146 Adam Jurkowski                 Gliwice              124.84   8739   70
 147 Maciej Kuć                     Stargard             124.78  20215  162
 148 Rafał Stachowski               Police               124.39  15176  122
 149 Ryszard Żydaczewski            Lubin                124.36   9078   73
 150 Czesław Grajewski              Białystok            124.22  20124  162
 151 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              123.90  23418  189
 152 Tomasz Sehnal                  Warszawa             123.77  24507  198
 153 Agnieszka Dawid                Kraków               123.73   9032   73
 154 Mariusz Makuch                 Zator                123.69   4453   36
 155 Ireneusz Kurzok                Mikołów              123.64  14837  120
 156 Paweł Wdziękoński              Świnoujście          123.51  10375   84
 157 Jerzy Luter                    Bytom                123.51  24208  196
 158 Jakub Onoszko                  Gdynia               123.37  18505  150
 159 Ryszard Korpalski              Wójtowice            123.34  18871  153
 160 Renata Andracka                Zwola                123.34  24544  199
 161 Natalia Ogierman               Katowice             123.19  15768  128
 162 Katarzyna Ślusarska            Milanówek            123.12  23763  193
 163 Bartosz Aleksandrowicz         Poznań               123.12   8249   67
 164 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               123.02  23620  192
 165 Tomasz A. Praga                Białystok            122.98  15127  123
 166 Maciej Skrzypczak              Kędzierzyn-Koźle     122.94  23359  190
 167 Agnieszka Matus                Milanówek            122.86  23590  192
 168 Monika Siemaszko               Lipiany              122.45  13102  107
 169 Tomasz Siwiński                Zawiercie            122.17   5742   47
 170 Ziemowit Pazda                 Wrocław              122.07  10498   86
 171 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              121.93   7438   61
 172 Grażyna Wesołowska             Łódź                 121.77  11325   93
 173 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         121.53  21754  179
 174 Stanisław Gasik                Warszawa             121.53   9479   78
 175 Michał Puchowski               Strzelce Opolskie    121.36   4369   36
 176 Sylwia Łada                    Inowrocław           121.24  23885  197
 177 Marcin Ceglarek                Kraków               121.16  20961  173
 178 Alicja Wałaszewska-Kempa       Gdynia               121.14   4361   36
 179 Maciej Śliwa                   Zabrze               120.86   5197   43
 180 Beata Piotrowska               Łódź                 120.66  10256   85
 181 Jarosław Olek                  Warszawa             120.49   9760   81
 182 Samir Chakrar                  Poznań               120.48   7952   66
 183 Jarosław Michalak              Łódź                 120.48  10361   86
 184 Sławomir Wolski                Wrocław              120.35  22144  184
 185 Artur Wawrzynowski             Żukowo               120.29  19727  164
 186 Dorota Stachowska              Wydartowo I          120.10  23420  195
 187 Adam Janicki                   Wrocław              119.99  17279  144
 188 Maria Skutela                  Warszawa             119.95  23870  199
 189 Katarzyna Kowalska             Katowice             119.70  18314  153
 190 Marta Świątkowska              Wrocław              119.65  22853  191
 191 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         119.48  10275   86
 192 Łukasz Przyszlak               Świnoujście          119.25  10852   91
 193 Olga Swarcewicz                Warszawa             119.20  11682   98
 194 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            119.14   5242   44
 195 Lucyna Śniadach                Rumia                119.02  23565  198
 196 Anita Bruska                   Gdynia               118.90  14862  125
 197 Bogdan Kozłowski               Białystok            118.68  14479  122
 198 Zbigniew Rybak                 Warszawa             118.59  22769  192
 199 Urszula Rechowicz              Katowice             118.48  23103  195
 200 Dawid Mierzchała               Ostrów Wielkopolski  118.46   6397   54
 201 Dominika Worona                Police               118.46   5686   48
 202 Justyna Nieznalska             Jejkowice            118.41   4026   34
 203 Dominik Ulejczyk               Będzin               118.31  23307  197
 204 Karolina Urbańska              Poznań               118.06  22785  193
 205 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             117.43   5519   47
 206 Łucja  Kodzis                  Bydgoszcz            117.30   5044   43
 207 Konrad Mikusek                 Milanówek            117.19  15000  128
 208 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś            117.07   6439   55
 209 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             117.00   5499   47
 210 Teresa Zalewska                Racibórz             116.97  23160  198
 211 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              116.91   5378   46
 212 Bożena Guział                  Racibórz             116.90  22562  193
 213 Paweł Brylski                  Kraków               116.74   7121   61
 214 Waldemar Wypchał               Kraków               116.48  21200  182
 215 Małgorzata Jóźwiak             Iława                116.26   5813   50
 216 Ewa Dunikowska                 Kraków               116.24  16273  140
 217 Andrzej Bednaruk               Gdańsk               116.02  22623  195
 218 Dorota Ostrowska               Białystok            115.32  14069  122
 219 Marta Sztajnert                Wisła                115.27  16830  146
 220 Marcin Radwański               Nowa Wieś Wrocławska 115.23  12675  110
 221 Anna Arana                     Kołobrzeg            115.22  21546  187
 222 Sławomir Wiśniowski            Jaworzno             115.08  16341  142
 223 Iwona Wieluńska                Kołobrzeg            115.04  19671  171
 224 Marcin Kurowski                Racibórz             114.75  21687  189
 225 Mateusz Stańczyk               Tarnów               114.71   3556   31
 226 Marianna Kozłowska             Białystok            114.61  15358  134
 227 Beata Kiżewska                 Świnoujście          113.88  13665  120
 228 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     113.53   8628   76
 229 Bartosz Bartczak               Poznań               113.50  22586  199
 230 Krystyna Augustyniak           Łódź                 113.42   4083   36
 231 Maciej Dąbrowski               Warszawa             113.35  21649  191
 232 Joanna Nawrocka                Bydgoszcz            113.12   5430   48
 233 Anna Demczyszyn                Bystra               112.60   6418   57
 234 Joanna Brychcy                 Katowice             112.52  22279  198
 235 Sławomir Zabawa                Wałcz                112.31   4043   36
 236 Agnieszka Kozak                Gdynia               111.97   6942   62
 237 Dariusz Jarosławski            Ełk                  111.82   9393   84
 238 Adam Sternik                   Kętrzyn              111.79   6260   56
 239 Piotr Potoczek                 Nowy Sącz            111.51  13604  122
 240 Józef Burzyński                Ełk                  111.47  11816  106
 241 Beata Jagielska                Police               111.33   9129   82
 242 Patrycja Skibska               Warszawa             111.03  16877  152
 243 Krzysztof Zawadzki             Sampława             110.73  21149  191
 244 Tomasz Lewiński                Wejherowo            110.71   6532   59
 245 Maciej Sylwestrzuk             Białystok            110.70  11513  104
 246 Tomasz Duda                    Tychy                110.64   4868   44
 247 Robert Wagner                  Wrocław              110.37   3863   35
 248 Maciej Labe                    Poznań               110.29   3860   35
 249 Małgorzata Pochopień           Kraków               110.10   3413   31
 250 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            109.44   5472   50
 251 Grzegorz Bajer                 Łódź                 108.71   4457   41
 252 Agnieszka Antos                Racibórz             108.70  10000   92
 253 Katarzyna Okoniewska           Poznań               108.56   6405   59
 254 Sławomir Długosz               Ostróda              108.46  20932  193
 255 Justyna Sławińska              Gdańsk               108.33   6500   60
 256 Wanda Grabiec                  Tarnów               107.98  18356  170
 257 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz            107.96  14791  137
 258 Klara Wigier                   Milanówek            107.70   3985   37
 259 Jacek Nowak                    Szczecin             107.63   6350   59
 260 Katarzyna Bogusławska          Piastów              106.83   3846   36
 261 Jadwiga Szczurowska            Świnoujście          106.81  11536  108
 262 Zuzanna Cichoń                 Gdańsk               106.15  11676  110
 263 Leszek Kilian                  Jaworzno             106.02  20567  194
 264 Grażyna Chłopek                Jaworzno             105.28   8317   79
 265 Maciej Pietrasik               Nowogard             105.00   4830   46
 266 Lidia Żywna                    Gdynia               104.62  12554  120
 267 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski  104.61   8683   83
 268 Franciszek Łysek               Warszawa             104.34  10017   96
 269 Marta Jamrozy                  Dąbrowa Górnicza     103.84   5815   56
 270 Katarzyna  Szachowicz          Unieszewo            103.57   7043   68
 271 Katarzyna Dębska               Ostróda              103.45  18000  174
 272 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           103.07  20099  195
 273 Piotr Kozak                    Racibórz             102.02   6733   66
 274 Zofia Górka                    Łęczna               101.57   7516   74
 275 Marcin Gauer                   Kołobrzeg            100.80   8467   84
 276 Marta Majewska                 Wadowice             100.74  11283  112
 277 Karolina Szubska               Jaworzno              99.90  10390  104
 278 Alicja Tuz                     Kielce                99.60   6474   65
 279 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno              99.55  17322  174
 280 Karolina Mak                   Wrocław               98.55   3745   38
 281 Bernadeta Kudlińska            Bydgoszcz             98.01  13428  137
 282 Zygmunt Skwarek                Katowice              97.41   5747   59
 283 Krystyna Czajkowska            Kołobrzeg             97.25  16338  168
 284 Teresa Balewska                Reda                  97.14  18457  190
 285 Krzysztof Nasiłowski           Siedlce               96.89   4554   47
 286 Jan Pawłowski                  Warszawa              96.59  18739  194
 287 Sylwia Bagińska-Worwa          Dąbrowa Górnicza      95.85   5176   54
 288 Jolanta Olczak                 Kołobrzeg             95.36  10108  106
 289 Marta Wawrzyn                  Pruszków              95.14   3996   42
 290 Kamil Olejniczak               Kutno                 94.97   2944   31
 291 Barbara Wiśniewska             Gdańsk                94.12  11765  125
 292 Ryszard Pliszka                Szczecin              93.49   4207   45
 293 Maria Tomiczek                 Zabrze                92.63   2779   30
 294 Przemysław Woiński             Łódź                  92.33   7017   76
 295 Michał Głąb                    Zabrze                92.31   3323   36
 296 Andrzej Klich                  Jaworzno              91.57  17857  195
 297 Agnieszka Wiśniewska           Inowrocław            90.79   3541   39
 298 Stanisław Świgost              Gdańsk                88.81   4174   47
 299 Piotr Duda                     Tychy                 88.58   3809   43
 300 Ewa Tymińska                   Gdańsk                88.40   6011   68
 301 Adam Kaczyński                 Świnoujście           88.12   2996   34
 302 Tadeusz Kondej                 Świnoujście           86.77   9979  115
 303 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   86.62   2945   34
 304 Wojciech Łysek                 Warszawa              85.96   6791   79
 305 Waldemar Dębski                Ostróda               85.16   4258   50
 306 Wojciech Wojtysiak             Warszawa              85.07   8677  102
 307 Bernadeta Zapała               Jaworzno              84.71   4320   51
 308 Marcin Szczyrzyca              Jaworzno              84.35   2615   31
 309 Patrycja Matulewicz            Kołobrzeg             81.77   4661   57
 310 Roman Chomicz                  Kołobrzeg             81.23   4630   57
 311 Anna Strugała                  Świnoujście           80.55   2658   33
 312 Maria Wieczorek                Kołobrzeg             79.70   2630   33
 313 Dawid Węgrzyński               Zabrze                77.46   4338   56
 314 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   76.80   3379   44
 315 Szymon Sztajnert               Wisła                 76.24   3507   46
 316 Michał Sztajnert               Wisła                 76.09   2663   35
 317 Marcel Smolarek                Nowa Wieś             75.74   2575   34
 318 Elżbieta Fitał                 Kołobrzeg             75.69   3406   45
 319 Beata Pasternak                Kraków                66.03   2179   33




Poczekalnia na dzień 19-11-2018

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Grzegorz Piotrkiewicz          Warszawa              98.28   2850   29
   2 Patrycja Kuśnierczyk           Jaworzno              88.50   2478   28
   3 Grzegorz Włodarczyk            Pabianice             84.75   2373   28
   4 Jolanta Zięba                  Zabrze               110.30   2978   27
   5 Grażyna Smereka                Racibórz             107.48   2902   27
   6 Magdalena Maternicka           Gdynia                84.78   2289   27
   7 Jakub Dworczyk                 Będzin                67.07   1811   27
   8 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             120.08   3122   26
   9 Filip Klar                     Mielec               136.20   3405   25
  10 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       124.40   3110   25
  11 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             123.08   3077   25
  12 Marzena Zawierska              Warszawa             111.32   2783   25
  13 Sylwia Buks                    Warszawa             101.16   2529   25
  14 Iwona Skubis                   Dąbrowa Górnicza      73.48   1837   25
  15 Michał Gawroński               Katowice             150.46   3611   24
  16 Michał Garnowski               Pasłęk               133.96   3215   24
  17 Mariusz Grodek                 Kraków               133.12   3195   24
  18 Krzysztof Jaworski             Warszawa             129.38   3105   24
  19 Lech Boszko                    Gdańsk               129.12   3099   24
  20 Zdzisław Figurski              Gryfów Śląski        126.17   3028   24
  21 Mariusz Kubicki                Inowrocław           120.58   2894   24
  22 Wojciech Gonet                 Wrocław              120.46   2891   24
  23 Zbigniew Skrzypczyk            Kłonice              117.21   2813   24
  24 Aleksandra Brzeska             Piastów              117.00   2808   24
  25 Adam Skowroński                Jarocin              115.04   2761   24
  26 Leszek Dobrowolski             Wrocław              114.62   2751   24
  27 Iwona Duźniak                  Dębica               113.17   2716   24
  28 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               112.79   2707   24
  29 Monika Szczyrzyca              Jaworzno             111.04   2665   24
  30 Lidia Szpakowska               Jaworzno             107.83   2588   24
  31 Przemysław Pawlic              Wrocław              103.67   2488   24
  32 Beata Jacyniuk                 Grodzisk Mazowiecki  102.58   2462   24
  33 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk               102.50   2460   24
  34 Alicja Bielecka-Żabierek       Poznań               102.25   2454   24
  35 Kinga Bilska                   Ostrów Wielkopolski  101.92   2446   24
  36 Jarosław Karp                  Jędrzejów            100.54   2413   24
  37 Krzysztof Murawski             Ciechanowiec          99.79   2395   24
  38 Remigiusz Belesa               Zabrze                97.29   2335   24
  39 Natalia Mówka                  Warszawa              91.62   2199   24
  40 Alina Kąpa                     Kołobrzeg             72.04   1729   24
  41 Bogdan Pokojski                Brwinów              112.61   2590   23
  42 Paweł Kustroń                  Kraków               109.78   2525   23
  43 Maria Uryga                    Kraków               102.52   2358   23
  44 Krystyna Drynkowska            Świnoujście           98.17   2258   23
  45 Marek Wodnicki                 Łódź                  97.04   2232   23
  46 Małgorzata Wesołowska          Kołobrzeg             96.52   2220   23
  47 Agnieszka Palczewska           Ostrów Wielkopolski   88.65   2039   23
  48 Barbara Boszko                 Gdańsk                87.91   2022   23
  49 Miłka Janaszewska              Kołobrzeg             86.17   1982   23
  50 Paulina Ostrowska              Białystok             83.74   1926   23
  51 Jacek Remizowicz               Gdańsk                69.22   1592   23
  52 Teresa Jaśkiewicz              Kołobrzeg             63.30   1456   23
  53 Krystyna Perekitko             Ciechanowiec          89.59   1971   22
  54 Elżbieta Salamon               Wrocław               74.76   1570   21
  55 Iza Kraj                       Warszawa             112.45   2249   20
  56 Andrzej Stańczyk               Tarnów               127.11   2415   19
  57 Laura Pisula                   Wrocław              112.00   2016   18
  58 Michał Tarnogórski             Legnica               74.00   1332   18
  59 Barbara Obremska               Wrocław              127.24   2163   17
  60 Grażyna Kaczyńska              Łódź                 101.76   1730   17
  61 Krzysztof Tomczak              Kutno                 86.94   1478   17
  62 Jędrzej Pogorzelski            Słupsk                76.06   1293   17
  63 Tomasz Pogorzelski             Słupsk                56.41    959   17
  64 Adam Wencel                    Bydgoszcz             98.81   1581   16
  65 Łukasz Łyskawy                 Ciechanowiec          71.50   1144   16
  66 Julia Sylwestrzuk              Gródek                60.94    975   16
  67 Andrzej Grabiński              Suchedniów           129.93   1949   15
  68 Sławomir Kumor                 Tychy                 78.07   1171   15
  69 Hanna Siemionow                Białystok            116.43   1630   14
  70 Michał Sak                     Lublin               110.57   1548   14
  71 Mariusz Rostkowski             Sochaczew            105.43   1476   14
  72 Agnieszka Stefańska            Koźmice Wielkie      100.00   1400   14
  73 Eliza Tyszka                   Warszawa              72.57   1016   14
  74 Adam Klimont                   Wałcz                132.46   1722   13
  75 Jacek Gasik                    Warszawa             124.08   1613   13
  76 Anna Chybowska                 Sochaczew            119.92   1559   13
  77 Celina Korniej                 Poznań               110.23   1433   13
  78 Wiesław Szczygielski           Racibórz             102.31   1330   13
  79 Joanna Śledź                   Świnoujście           91.15   1185   13
  80 Magdalena Ziółko               Legionowo             80.23   1043   13
  81 Adam Szukalski                 Leicester            153.42   1841   12
  82 Tomasz Ciejka                  Kraków               148.25   1779   12
  83 Piotr Rosół                    Warszawa             139.92   1679   12
  84 Andrzej Kraska                 Wrocław              134.08   1609   12
  85 Marcin Bertrand                Poznań               131.83   1582   12
  86 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       131.58   1579   12
  87 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           128.92   1547   12
  88 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             126.25   1515   12
  89 Maria Magdalena Kupczyńska     Szczecin             125.92   1511   12
  90 Anna Krynicka                  Warszawa             122.58   1471   12
  91 Agnieszka Krupka               Krosno               122.50   1470   12
  92 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    122.42   1469   12
  93 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  119.25   1431   12
  94 Anna Kowalik                   Szczecin             117.92   1415   12
  95 Donata Stuczyńska              Bydgoszcz            116.25   1395   12
  96 Agnieszka Tepli-Skoczylas      Piaseczno            115.75   1389   12
  97 Paweł Morga                    Warszawa             115.67   1388   12
  98 Lidia Gałek                    Wałbrzych            115.50   1386   12
  99 Zbigniew Radziszewski          Ciechanowiec         114.17   1370   12
 100 Michał Burak                   Wrocław              113.67   1364   12
 101 Michał Butkiewicz              Poznań               113.42   1361   12
 102 Kayetan Cygański- Bolski       Warszawa             113.33   1360   12
 103 Łukasz Tazbir                  Warszawa             113.00   1356   12
 104 Barbara Turbo                  Szczecin             109.92   1319   12
 105 Michał Kulpiński               Grójec               109.17   1310   12
 106 Patryk Bezkosty                Tarnów               106.42   1277   12
 107 Janina Dąbrowska               Rybnik               105.42   1265   12
 108 Dorota Patera                  Legnica              103.92   1247   12
 109 Joanna Regdos                  Kraków               101.67   1220   12
 110 Paweł Zbrowski                 Gdynia               101.33   1216   12
 111 Justyna Mądrzak                Stargard             100.92   1211   12
 112 Halina Cecot                   Kołobrzeg            100.75   1209   12
 113 Wiesław Pastuła                Mielec                99.83   1198   12
 114 Katarzyna Zając                Legnica               99.58   1195   12
 115 Artur Sikorski                 Gdańsk                98.33   1180   12
 116 Jan M. Kowalik                 Zabrze                98.08   1177   12
 117 Mariusz Michalski              Inowrocław            97.83   1174   12
 118 Tomasz Szymański               Gorzów Wielkopolski   97.83   1174   12
 119 Barbara Kurkowska              Gdańsk                97.58   1171   12
 120 Marek Cecot                    Kołobrzeg             97.17   1166   12
 121 Zofia Knapik                   Chrzanów              95.75   1149   12
 122 Mariusz Michalski              Inowrocław            95.75   1149   12
 123 Amelia Makowska                Sandomierz            95.25   1143   12
 124 Kinga Stecuła                  Bytom                 93.50   1122   12
 125 Małgorzata Sameryt             Warszawa              92.83   1114   12
 126 Piotr Haraf                    Jaworzno              91.33   1096   12
 127 Michał Nowak                   Nakło nad Notecią     88.75   1065   12
 128 Patrycja Kuszpit               Biała Podlaska        87.58   1051   12
 129 Kamil Kaczmarek                Zabrze                87.42   1049   12
 130 Milena Kuźniewicz              Kołobrzeg             86.50   1038   12
 131 Piotr Zwoliński                Skierdy               86.42   1037   12
 132 Maria Zmyj                     Sandomierz            85.58   1027   12
 133 Jolanta Bednarska              Łódź                  79.17    950   12
 134 Grażyna Wleklińska             Gdańsk                78.00    936   12
 135 Jadwiga Marzec                 Nowy Dwór Mazowiecki  77.08    925   12
 136 Robert Siata                   Jaworzno              67.08    805   12
 137 Artur Żarnotal                 Łańcut                66.58    799   12
 138 Wojciech Silnicki              Elbląg               110.45   1215   11
 139 Bożena Mileńko                 Warszawa             102.82   1131   11
 140 Tomasz Szczodry                Łomża                102.36   1126   11
 141 Anna Piasek                    Radom                 97.73   1075   11
 142 Anna Niewiadomska              Kołobrzeg             97.64   1074   11
 143 Marek Popczyk                  Tychy                 96.18   1058   11
 144 Adam Kanciała                  Police                95.64   1052   11
 145 Jacek Sapała                   Kościan               93.64   1030   11
 146 Beata Błaszczyk                Poznań                91.27   1004   11
 147 Hanna Góźdź                    Ostrów Wielkopolski   89.09    980   11
 148 Krzysztof Jurkowski            Gdynia                88.91    978   11
 149 Andrzej Kozikowski             Łódź                  88.91    978   11
 150 Jakub Czepulonis               Kołobrzeg             88.00    968   11
 151 Marek Minor                    Wałbrzych             87.55    963   11
 152 Krystian Matykiewicz           Zabrze                87.27    960   11
 153 Liliana Dąbrowska              Warszawa              85.91    945   11
 154 Marta Zwolińska                Grodzisk Mazowiecki   85.36    939   11
 155 Jan Salamon                    Wrocław               84.18    926   11
 156 Jarosław Paprocki              Bydgoszcz             82.55    908   11
 157 Adam Motyl                     Jaskółki              81.73    899   11
 158 Rafał Maciejewski              Łódź                  81.45    896   11
 159 Agnieszka Roszczak             Kraków                81.09    892   11
 160 Maria Kistowska                Poznań                79.64    876   11
 161 Adrianna Gałka                 Wrocław               79.09    870   11
 162 Izabela Zubiel                 Łódź                  79.09    870   11
 163 Monika Mocarska                Warszawa              78.91    868   11
 164 Jakub Kalbarczyk               Police                76.09    837   11
 165 Alina Lewandowska              Gdańsk                75.64    832   11
 166 Bożena Chowaniak               Jaworzno              75.36    829   11
 167 Łukasz Żmijejko                Koszalin              75.00    825   11
 168 Tomasz Rekus                   Gliwice               74.00    814   11
 169 Adam Maciągowski               Police                73.00    803   11
 170 Angelika Sztajnke              Warszawa              72.91    802   11
 171 Robert Wojtysiak               Warszawa              72.73    800   11
 172 Igor Kociełkiewicz             Łódź                  70.27    773   11
 173 Wiktoria Koler                 Będzin                68.18    750   11
 174 Kewin Szyller                  Ciechanowiec          67.91    747   11
 175 Zuzanna Rytel- Kuc             Grodzisk Mazowiecki   67.09    738   11
 176 Maciej Kurcewicz               Białystok             66.73    734   11
 177 Krystian Witański              Tychy                 66.18    728   11
 178 Piotr Ozimek                   Sochaczew             64.73    712   11
 179 Adam Fałek                     Mikołów               64.64    711   11
 180 Sławomir Kamecki               Konstancin            63.64    700   11
 181 Kamil Omidi                    Zbrosławice           63.64    700   11
 182 Włodzimierz Ferdek             Tychy                 59.73    657   11
 183 Agnieszka Mocarska             Warszawa              59.36    653   11
 184 Tomasz Wiśniewski              Inowrocław            56.73    624   11
 185 Krzysztof Michalski            Łódź                  56.45    621   11
 186 Jakub Dołęga                   Police                56.36    620   11
 187 Kacper Wieczorek               Wrocław               55.36    609   11
 188 Piotr Gajewski                 Warszawa              94.40    944   10
 189 Bernard Swoczyna               Warszawa              80.30    803   10
 190 Piotr Sławiński                Wrocław              109.89    989    9
 191 Rafał Świątek                  Wrocław               93.56    842    9
 192 Adrianna Piskorska             Sandomierz            70.78    637    9
 193 Julia Szyszkowska              Sandomierz            65.44    589    9
 194 Mateusz Erfort                 Karpacz               61.33    552    9
 195 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 121.50    972    8
 196 Michał Kolaj                   Ostróda              113.38    907    8
 197 Maciej  Ciuba                  Warszawa              96.50    772    8
 198 Anna Seweryn                   Słupsk                91.88    735    8
 199 Paweł Miczko                   Sandomierz            89.00    712    8
 200 Magda Sarad Pedersen           Świnoujście           87.38    699    8
 201 Marta Popławska                Warszawa              87.12    697    8
 202 Agnieszka Madej                Warszawa              84.50    676    8
 203 Aleksandra Ciżyńska            Sandomierz            72.12    577    8
 204 Marcin Mikołajczyk             Września              70.50    564    8
 205 Dorota Zielińska               Piaseczno            140.57    984    7
 206 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      127.43    892    7
 207 Weronika Szałas                Katowice             112.86    790    7
 208 Andrzej Ciołek                 Bielsk Podlaski      110.43    773    7
 209 Andrzej Burczyk                Gdynia               110.14    771    7
 210 Tomasz M. Lempart              Bytom                109.57    767    7
 211 Andrzej Słapiński              Warszawa             107.00    749    7
 212 Grzegorz Kasprowicz            Grabowo              103.14    722    7
 213 Grzegorz Sęk                   Wrocław              102.86    720    7
 214 Dawid Rykaczewski              Jaworzno             100.71    705    7
 215 Alina Borowska                 Ruda Śląska           98.29    688    7
 216 Arkadiusz Florczak             Szczecin              89.14    624    7
 217 Sławomir Nowak                 Jaworzno              85.14    596    7
 218 Arkadiusz Kleniewski           Dzierżążnia           82.57    578    7
 219 Barbara  Sadurska              Warszawa              78.00    546    7
 220 Jan Lisiewski                  Piasutno              75.43    528    7
 221 Andrzej Czabański              Kołobrzeg             69.86    489    7
 222 Małgorzata Wawro               Katowice              69.57    487    7
 223 Anna Mach                      Zabrze                67.29    471    7
 224 Ewelina Sołtysiak              Zabrze                66.43    465    7
 225 Janusz Szewerniak              Tarnobrzeg            64.86    454    7
 226 Michał Kosmecki                Legnica               62.14    435    7
 227 Wojciech Mijas                 Legnicka              61.86    433    7
 228 Maria Kubacka-                 Warszawa              61.57    431    7
 229 Fabian Feldfeber               Poznań               108.00    648    6
 230 Radosław Dziurawiec            Grodzisk Mazowiecki  100.33    602    6
 231 Andrzej Choiński               Gródek                84.67    508    6
 232 Magdalena Głowacka             Police                75.00    450    6
 233 Maria Para                     Elbląg                66.50    399    6
 234 Mieczysława Głowacz            Jaworzno              63.00    378    6
 235 Jan Bielaszka                  Nowe Miasto Lubawsk   58.33    350    6
 236 Olga Jamrozik                  Jaworzno              53.33    320    6
 237 Ryszard Kosmaczewski           Szczecin             128.80    644    5
 238 Karol Puto                     Będzin                76.00    380    5
 239 Natalia Lenartowicz            Otwock                69.40    347    5
 240 Piotr Skutela                  Warszawa              67.60    338    5
 241 Julita Dawidczyk               Warszawa              66.80    334    5
 242 Grzegorz J. Sokołowski         Opole                 62.00    310    5
 243 Małgorzata Pikusa              Tarnów                55.40    277    5
 244 Mateusz Furman                 Racibórz              82.00    328    4
 245 Sebastian Richter              Zabrze                74.75    299    4
 246 Małgorzata Szczygielska        Racibórz              66.50    266    4
 247 Jerzy Ciesielski               Łódź                  77.33    232    3
 248 Marek Krzysztof Łatkowski      Sandomierz            76.00    228    3
 249 Piotr Smela                    Łódź                  74.00    222    3
 250 Danuta Olszewska               Poznań                68.33    205    3
 251 Agnieszka Jońca                Sandomierz            61.67    185    3
 252 Zuzanna Rutkowska              Choszczno             56.33    169    3
 253 Elżbieta Witkowska             Warszawa             119.00    238    2
 254 Bartosz Ozon                   Choszczno             80.50    161    2
 255 Teresa Swoczyna                Warszawa              78.50    157    2
 256 Sebastian Orzelski             Bielsk Podlaski       77.50    155    2
 257 Wiesława Jasiak                Warszawa              76.50    153    2
 258 Joanna Kolska                  Pruszków              75.50    151    2
 259 Tomasz Chybowski               Kamień Pomorski       73.00    146    2
 260 Elżbieta Jacheć                Wrocław               71.00    142    2
 261 Anna Szymczyk                  Ząbki                 64.50    129    2
 262 Aleksandra Szałek              Łódź                  63.50    127    2
 263 Violeta Kurkowska              Gdańsk                61.50    123    2
 264 Sylwia Dziewic                 Kraków                57.00    114    2
 265 Zdzisław Czypionka             Wrocław               86.00     86    1
 266 Julia Chybowska                Kamień Pomorski       83.00     83    1
 267 Hanna Dąbrowska                Zgierz                82.00     82    1
 268 Seweryn Kaczmarczyk            Świętajno             74.00     74    1
 269 Marzena Rogowska               Gliwice               50.00     50    1
 270 Zbigniew Smereka               Racibórz              50.00     50    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie