Stargard10
marca
Stargard 10-11 marca IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Stargardu w Scrabble – Gramy z Twoim Radiem 90,3 FmGrand Prix 2018
Katowice10
marca
Katowice 10 marca II Babskie granie (turniej bez jaj)
Będzin17
marca
Będzin 17 marca IV Ogólnopolski Turniej Scrabble Nauczycieli i Pracowników Oświaty
Graczki, scrabblistki, zawodniczki – po prostu kobieco w Kostuchnie!10 marca 2018 — II Babskie granie (turniej bez jaj)InformacjeRelacjaWynikiHHRundyRankingPrzebieg
galeria

II Babskie granie (turniej bez jaj)Katowice, 10 marca 2018

Konkurs Relacja z turnieju


Graczki, scrabblistki, zawodniczki – po prostu kobieco w Kostuchnie!W intrygująco i mrocznie nazywającej się dzielnicy Katowic, Kostuchnie, spotkały się 32 zawodniczki, by spędzić w kobiecym gronie scrabblową sobotę. Skoro Kostuchna, to i kusi mnie napisać, że spotkały się scrabblowe wiedźmy – pamiętajmy jednakże, że mam na myśli pierwotne znaczenie tego słowa: wiedźma – kobieta wiedząca. Szacunek budzi liczba debiutantek, których pojawiło się aż 6! Mimo, że grano tylko jeden dzień, znalazły się śmiałkinie, które pół Polski przejechały dla przyjemności siedmiu wspólnych rund. Wszystko to dzięki niespożytej energii Joanny Brychcy, która – mam nadzieję – obok Jana Furtoka i Kamila Durczoka stanie się wkrótce najbardziej znaną mieszkanką Kostuchny.

Na szesnastu stołach Miejskiego Domu Kultury rywalizowano o podium turnieju, zdobycie miana najlepszej debiutantki oraz zwycięstwo w konkursie „najdroższe kobiece słowo”.

W tej kategorii zgłoszono, m.in., propozycje: becikowe, zalotne, poródźże, tuliłaś. Ale najdroższym okazało się „liczkach” Małgorzaty Sulejewskiej (95 punktów). Wśród debiutantek bardzo skutecznie zagrała Weronika, ale jeszcze lepiej poszło jej siostrze, Ewie Madejczyk z Katowic. Kim jest Ewa? To ona zajęła pierwsze miejsce ostatecznie? Czyżby pojawiła się superdebiutantka? Nie notowano takiej graczki w dotychczasowych annałach.

Wyjaśniam, że Ewę dobrze znacie, lecz do sobotniego turnieju grała pod innym nazwiskiem, zaś jej siostra, Weronika Szałas, została najlepszą debiutantką. Dorzucając do tego puchar dla najlepszej katowiczanki, opuszczały więc siostry nasze zawody z trzema statuetkami.

Droga Ewy do sukcesu wiodła przez rywalizację ze świetnie otwierającą zawody Zofią Gajewską z Jeleniej Góry. Od 3 rundy Ewa korespondencyjnie przeskoczyła ją małymi punktami i grała do końca zawodów jako liderka klasyfikacji. W  bezpośrednim pojedynku zmierzyły się ze sobą w 5 rundzie, po której podając protokół powiedziała mi Zosia – Skończyło się babci… Coś tam, coś tam, nie pamiętam dokładnie. W ostatniej rundzie zasiadła z Ewą do stołu Małgorzata Sulejewska z Krakowa. Wysokie zwycięstwo mogło jej dać najwyższe miejsce na podium. Zwyciężyła, jednakże końcowy wynik partii pozwolił jej zająć drugie miejsce. Zosia na miejscu trzecim i mamy komplet zwyciężczyń.

Martwiąca się jakiś czas temu o nagrody organizatorka mogła na koniec zaprosić wszystkie grające do częstowania się niezwykle bogatym ich wyborem, co umożliwiły liczne kobiety, które zaangażowały się w pomoc dla Asi. Ale najważniejszą z pomocy na turnieju była pomoc dla ośrodka, w którym z dziećmi z różnymi dysfunkcjami pracuje nasza koleżanka Iwona Skubis. Liczba przywiezionych darów świadczyła, że wiele graczek uznało to za rzecz obowiązkową. I za to Wam dziękuję w imieniu Iwony.

Pozostaje czekać ponownie dwanaście miesięcy i znowu spotkają się, w okolicach Dnia Kobiet, scrabblowe damy w Kostuchnie. Do zobaczenia za rok.
relacja: Maciej Śliwa
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
Babskie granie (turniej bez jaj)


Rodzaj turniejuzamknięty tylko dla kobiet, liczba miejsc ograniczona - 36 osób
Sposób rozgrywanialiczba rund: 7
system: połówkowy (rundy 1-6), duńczyk (runda 7)
20 minut dla gracza na partię
Miejsce rozgrywekMDK „Południe” Katowice Kostuchna , ul. Boy’a-Żeleńskiego 83
Obrońca tytułuJustyna Górka
SędziaMaciej Śliwa
HarmonogramSobota, 10 marca (7 rund)
11:30 — rozpoczęcie turnieju
14:30-15:30 — przerwa obiadowa
19:30 — zakończenie gier

Wpisowe25 zł
członkowie PFS z aktualnie opłaconymi składkami — 15 zł
młodzież szkolna — 10 zł (do szkoły średniej włącznie)
debiutanci — bez opłat
DojazdZ dworca w Katowicach autobusem 689 do przystanku Kostuchna osiedle
WyżywienieKawa, herbata, woda mineralna, ciasto, cukierki
Obiad catering na miejscu:
1. kotlet schabowy + ziemniaki + surówka z kapusty pekińskiej 15 zł
2. udko z kurczaka + kluski śląskie + surówka z czerwonej kapusty 15 zł
3. bakłażan nadziewany warzywami i serem + surówka z kapusty pekińskiej 10 zł
4. placki z cukinii z warzywami i serem wędzonym (oscypek) na ostro + surówka 12 zł
NagrodyPuchary dla najlepszych zawodniczek, za najdroższy ruch o tematyce kobiecej i dla najlepszej katowiczanki.
Nagrody pieniężne.
Nagrody rzeczowe: książki, plecaki, torby turystyczne i inne.
Dodatkowe atrakcjeUwaga! Akcja charytatywna dla niepełnosprawnych dzieci z ośrodka w którym uczy Iwona Skubis. Zbiórka rzeczy: puzzle (duże), układanki, bibuły, papier kolorowy, książeczki, kredki, farby, bloki rysunkowe i tym podobne. Nie zbieramy pieniędzy. Liczę na Was kobiety! Przybywajcie i pomagajcie!
Zgłoszenia uczestnikówpokaż listę uczestników
Lp.Imię i nazwiskoMiastoInne
1 Joanna Brychcy KatowicePFS,
udko
2 Teresa Zalewska RacibórzPFS,
placki
3 Ewa Madejczyk Katowicezwykły uczestnik,
placki
4 Małgorzata Wawro Katowicezwykły uczestnik,
placki
5 Małgorzata Sulejewska Krakówzwykły uczestnik,
bakłażan
6 Zofia Gajewska Jelenia GóraPFS,
bakłażan
7 Justyna Nieznalska Jejkowicezwykły uczestnik,
placki
8 Bożena Guział RacibórzPFS,
placki
9 Aneta Szczyrzyca JaworznoPFS,
bakłażan
10 Justyna Górka  KrakówPFS,
udko
11 Dorota Gwiazdoń Nowa Wieśzwykły uczestnik,
udko
12 Natalia Ogierman Katowicezwykły uczestnik,
bakłażan
13 Katarzyna Kowalska KatowicePFS,
bakłażan
14 Marysia Tomiczek Zabrzemłodzież,
placki
15 Marta Majewska Wadowicezwykły uczestnik,
bakłażan
16 Anna Mach Zabrzedebiut,
udko
17 Alina Borowska Ruda Śląskadebiut,
bakłażan
18 Laura Pisula Wrocławzwykły uczestnik,
udko
19 Marta Sztajnert Wisłazwykły uczestnik,
bakłażan
20 Ewelina Sołtysiak Zabrzemłodzież,
udko
21 Małgorzata Szczygieł RadwanicePFS,
udko
22 Alicja Tuz Kielcezwykły uczestnik,
placki
23 Sylwia Bagińska-Worwa Dąbrowa Górniczazwykły uczestnik,
bakłażan
24 Marta Jamrozy Dąbrowa Górniczazwykły uczestnik,
udko
25 Weronika Szałas Katowicedebiut,
placki
26 Agnieszka Madej Warszawadebiut,
udko
27 Leokadia Litwinowicz Gliwicezwykły uczestnik,
placki
28 Anna Demczyszyn Bystrazwykły uczestnik,
bakłażan
29 Patrycja Kuśnierczyk Jaworznozwykły uczestnik,
bakłażan
30 Ewa Dunikowska Krakówzwykły uczestnik,
schabowy
31 Agata Kopta Wodzisław Śląskizwykły uczestnik,
placki
32 Grażyna Chłopek Jaworznozwykły uczestnik,
udko
33 Grażyna Smereka Racibórzzwykły uczestnik,
bakłażan
OrganizatorzyJoanna Brychcy tel. 516-956-636, mail kiane3@wp.pl
SponsorzyMDK „Południe”, organizatorka, Firma Corundum, Avon Anna Demczyszyn, Joanna Skorek-Kopcik (kosmetyki), Edyta Walęciak-Skórka (książki)


Wyniki turnieju Babskie granie (Turniej bez jaj)

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Ewa             Madejczyk            Katowice               121.75      6.0     3018     1070      593
  2 Małgorzata      Sulejewska           Kraków                 135.99      6.0     2947     1050      533
  3 Zofia           Gajewska             Jelenia Góra           124.18      5.0     2848      974      237
  4 Teresa          Zalewska             Racibórz               121.66      5.0     2834      933      599
  5 Justyna         Górka                Kraków                 151.01      5.0     2806      933      374
  6 Małgorzata      Szczygieł            Radwanice              132.09      5.0     2684      956        3
  7 Marta           Sztajnert            Wisła                  111.03      5.0     2658     1009       -6
  8 Agata           Kopta                Wodzisław Śląski       114.73      5.0     2602      921      469
  9 Natalia         Ogierman             Katowice               125.32      4.0     2783      897      -11
 10 Bożena          Guział               Racibórz               118.34      4.0     2642      898      282
 11 Ewa             Dunikowska           Kraków                 115.13      4.0     2610      834       46
 12 Laura           Pisula               Wrocław                102.13      4.0     2597      857      431
 13 Dorota          Gwiazdoń             Nowa Wieś              113.02      4.0     2385      787      163
 14 Grażyna         Chłopek              Jaworzno               105.47      4.0     2359      848       83
 15 Justyna         Nieznalska           Jejkowice              105.60      4.0     2305      817       -9
 16 Aneta           Szczyrzyca           Jaworzno               100.00      4.0     2303      772       77
 17 Anna            Demczyszyn           Bystra                 118.50      3.0     2741      743      549
 18 Joanna          Brychcy              Katowice               110.44      3.0     2519      693       35
 19 Weronika        Szałas               Katowice               100.00      3.0     2473      790     -222
 20 Sylwia          Bagińska-Worwa       Dąbrowa Górnicza       100.00      3.0     2351      680      -93
 21 Grażyna         Smereka              Racibórz               100.90      3.0     2332      693     -222
 22 Alicja          Tuz                  Kielce                 103.66      3.0     2320      714      -35
 23 Marta           Jamrozy              Dąbrowa Górnicza       103.20      3.0     2308      709       -3
 24 Maria           Tomiczek             Zabrze                 100.00      3.0     1968      696      -91
 25 Alina           Borowska             Ruda Śląska            100.00      3.0     1826      688     -374
 26 Marta           Majewska             Wadowice               100.00      2.0     2291      620     -296
 27 Agnieszka       Madej                Warszawa               100.00      2.0     2282      591       16
 28 Patrycja        Kuśnierczyk          Jaworzno               100.00      2.0     2254      627      -25
 29 Katarzyna       Kowalska             Katowice               121.61      2.0     2186      669     -316
 30 Małgorzata      Wawro                Katowice               100.00      1.0     1439      487     -964
 31 Ewelina         Sołtysiak            Zabrze                 100.00      1.0     1429      465     -938
 32 Anna            Mach                 Zabrze                 100.00      1.0     1389      471     -885
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju Babskie granie (Turniej bez jaj)



	Justyna Górka 151.01 Kraków  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Grażyna        Chłopek               105.47 +  358: 310  155
    2     4 Katarzyna      Kowalska              121.61 +  438: 228  172
    3     4 Natalia        Ogierman              125.32 -  408: 536   75
    4     5 Marta          Sztajnert             111.03 -  360: 424   61
    5     7 Patrycja       Kuśnierczyk           100.00 +  430: 303  150
    6     5 Weronika       Szałas                100.00 +  374: 295  150
    7     4 Bożena         Guział                118.34 +  438: 336  168
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     931  /  7 133.00




	Małgorzata Sulejewska 135.99 Kraków                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Alicja         Tuz                   103.66 +  409: 276  154
    2     8 Bożena         Guział                118.34 -  369: 393   68
    3     7 Katarzyna      Kowalska              121.61 +  428: 300  172
    4     4 Weronika       Szałas                100.00 +  527: 317  150
    5     2 Laura          Pisula                102.13 +  381: 364  152
    6     2 Małgorzata     Szczygieł             132.09 +  423: 381  182
    7     1 Ewa            Madejczyk             121.75 +  410: 383  172
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1050  /  7 150.00




	Małgorzata Szczygieł 132.09 Radwanice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Marta          Jamrozy               103.20 +  385: 341  153
    2     2 Anna           Demczyszyn            118.50 +  396: 382  169
    3     1 Zofia          Gajewska              124.18 -  343: 477   74
    4     7 Marta          Majewska              100.00 +  372: 362  150
    5     3 Teresa         Zalewska              121.66 +  405: 344  172
    6     2 Małgorzata     Sulejewska            135.99 -  381: 423   86
    7     5 Laura          Pisula                102.13 +  402: 352  152
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     956  /  7 136.57




	Natalia Ogierman 125.32 Katowice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Laura          Pisula                102.13 +  359: 300  152
    2     3 Teresa         Zalewska              121.66 +  343: 331  172
    3     4 Justyna        Górka                 151.01 +  536: 408  201
    4     1 Ewa            Madejczyk             121.75 -  335: 493   72
    5     4 Marta          Sztajnert             111.03 -  408: 410   61
    6     6 Ewa            Dunikowska            115.13 +  412: 402  165
    7     3 Zofia          Gajewska              124.18 -  390: 450   74
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     897  /  7 128.14




	Zofia Gajewska 124.18 Jelenia Góra             

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Grażyna        Smereka               100.90 +  500: 321  151
    2     1 Ewa            Dunikowska            115.13 +  338: 310  165
    3     1 Małgorzata     Szczygieł             132.09 +  477: 343  182
    4     2 Bożena         Guział                118.34 +  414: 331  168
    5     1 Ewa            Madejczyk             121.75 -  368: 453   72
    6     3 Marta          Sztajnert             111.03 -  301: 463   61
    7     3 Natalia        Ogierman              125.32 +  450: 390  175
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     974  /  7 139.14




	Ewa Madejczyk 121.75 Katowice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 +  422: 326  150
    2     6 Justyna        Nieznalska            105.60 +  409: 324  156
    3     2 Marta          Sztajnert             111.03 +  504: 340  161
    4     1 Natalia        Ogierman              125.32 +  493: 335  175
    5     1 Zofia          Gajewska              124.18 +  453: 368  174
    6     1 Bożena         Guział                118.34 +  354: 322  168
    7     1 Małgorzata     Sulejewska            135.99 -  383: 410   86
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1070  /  7 152.86




	Teresa Zalewska 121.66 Racibórz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Alina          Borowska              100.00 +  462: 224  150
    2     3 Natalia        Ogierman              125.32 -  331: 343   75
    3     6 Agnieszka      Madej                 100.00 +  450: 329  150
    4     3 Joanna         Brychcy               110.44 +  382: 333  160
    5     3 Małgorzata     Szczygieł             132.09 -  344: 405   82
    6     7 Grażyna        Chłopek               105.47 +  441: 292  155
    7     2 Marta          Sztajnert             111.03 +  424: 309  161
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     933  /  7 133.29




	Katarzyna Kowalska 121.61 Katowice                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Patrycja       Kuśnierczyk           100.00 +  455: 214  150
    2     4 Justyna        Górka                 151.01 -  228: 438  101
    3     7 Małgorzata     Sulejewska            135.99 -  300: 428   86
    4     9 Anna           Demczyszyn            118.50 -  285: 464   69
    5    15 Małgorzata     Wawro                 100.00 +  366: 278  150
    6    11 Dorota         Gwiazdoń              113.02 -  303: 332   63
    7    14 Maria          Tomiczek              100.00 -  249: 348   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     669  /  7  95.57




	Anna Demczyszyn 118.50 Bystra

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Anna           Mach                  100.00 +  469: 126  150
    2     2 Małgorzata     Szczygieł             132.09 -  382: 396   82
    3     5 Grażyna        Chłopek               105.47 -  333: 343   55
    4     9 Katarzyna      Kowalska              121.61 +  464: 285  172
    5     6 Alicja         Tuz                   103.66 +  376: 280  154
    6     4 Agata          Kopta                 114.73 -  325: 365   65
    7     6 Agata          Kopta                 114.73 -  392: 397   65
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     743  /  7 106.14




	Bożena Guział 118.34 Racibórz                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Agnieszka      Madej                 100.00 +  311: 280  150
    2     8 Małgorzata     Sulejewska            135.99 +  393: 369  186
    3     3 Weronika       Szałas                100.00 +  417: 253  150
    4     2 Zofia          Gajewska              124.18 -  331: 414   74
    5     5 Ewa            Dunikowska            115.13 +  532: 252  165
    6     1 Ewa            Madejczyk             121.75 -  322: 354   72
    7     4 Justyna        Górka                 151.01 -  336: 438  101
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     898  /  7 128.29




	Ewa Dunikowska 115.13 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Marta          Majewska              100.00 +  392: 272  150
    2     1 Zofia          Gajewska              124.18 -  310: 338   74
    3    11 Grażyna        Smereka               100.90 +  420: 309  151
    4     8 Justyna        Nieznalska            105.60 +  416: 330  156
    5     5 Bożena         Guział                118.34 -  252: 532   68
    6     6 Natalia        Ogierman              125.32 -  402: 412   75
    7     7 Joanna         Brychcy               110.44 +  418: 371  160
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     834  /  7 119.14




	Agata Kopta 114.73 Wodzisław Śląski         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Ewelina        Sołtysiak             100.00 +  413: 126  150
    2     7 Marta          Sztajnert             111.03 -  343: 377   61
    3     8 Justyna        Nieznalska            105.60 -  280: 316   56
    4    10 Dorota         Gwiazdoń              113.02 +  411: 296  163
    5     8 Marta          Jamrozy               103.20 +  393: 301  153
    6     4 Anna           Demczyszyn            118.50 +  365: 325  169
    7     6 Anna           Demczyszyn            118.50 +  397: 392  169
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     921  /  7 131.57




	Dorota Gwiazdoń 113.02 Nowa Wieś                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Weronika       Szałas                100.00 -  312: 431   50
    2    13 Maria          Tomiczek              100.00 +  389: 193  150
    3    12 Marta          Majewska              100.00 -  279: 286   50
    4    10 Agata          Kopta                 114.73 -  296: 411   65
    5    14 Alina          Borowska              100.00 +  427: 260  150
    6    11 Katarzyna      Kowalska              121.61 +  332: 303  172
    7     8 Weronika       Szałas                100.00 +  350: 338  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     787  /  7 112.43




	Marta Sztajnert 111.03 Wisła                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Aneta          Szczyrzyca            100.00 +  335: 324  150
    2     7 Agata          Kopta                 114.73 +  377: 343  165
    3     2 Ewa            Madejczyk             121.75 -  340: 504   72
    4     5 Justyna        Górka                 151.01 +  424: 360  201
    5     4 Natalia        Ogierman              125.32 +  410: 408  175
    6     3 Zofia          Gajewska              124.18 +  463: 301  174
    7     2 Teresa         Zalewska              121.66 -  309: 424   72
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1009  /  7 144.14




	Joanna Brychcy 110.44 Katowice                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Maria          Tomiczek              100.00 +  356: 203  150
    2     5 Weronika       Szałas                100.00 -  350: 382   50
    3    10 Aneta          Szczyrzyca            100.00 +  403: 353  150
    4     3 Teresa         Zalewska              121.66 -  333: 382   72
    5     9 Justyna        Nieznalska            105.60 -  336: 379   56
    6     9 Marta          Majewska              100.00 +  370: 367  150
    7     7 Ewa            Dunikowska            115.13 -  371: 418   65
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     693  /  7  99.00




	Justyna Nieznalska 105.60 Jejkowice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Małgorzata     Wawro                 100.00 +  355: 153  150
    2     6 Ewa            Madejczyk             121.75 -  324: 409   72
    3     8 Agata          Kopta                 114.73 +  316: 280  165
    4     8 Ewa            Dunikowska            115.13 -  330: 416   65
    5     9 Joanna         Brychcy               110.44 +  379: 336  160
    6     8 Laura          Pisula                102.13 -  252: 382   52
    7    10 Marta          Jamrozy               103.20 +  349: 338  153
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     817  /  7 116.71




	Grażyna Chłopek 105.47 Jaworzno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Justyna        Górka                 151.01 -  310: 358  101
    2    14 Małgorzata     Wawro                 100.00 +  384: 154  150
    3     5 Anna           Demczyszyn            118.50 +  343: 333  169
    4     6 Laura          Pisula                102.13 -  275: 356   52
    5    10 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 +  422: 311  150
    6     7 Teresa         Zalewska              121.66 -  292: 441   72
    7     9 Alicja         Tuz                   103.66 +  333: 323  154
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     848  /  7 121.14




	Alicja Tuz 103.66 Kielce

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Małgorzata     Sulejewska            135.99 -  276: 409   86
    2     9 Marta          Jamrozy               103.20 -  321: 332   53
    3    14 Małgorzata     Wawro                 100.00 +  407: 237  150
    4    13 Grażyna        Smereka               100.90 +  375: 340  151
    5     6 Anna           Demczyszyn            118.50 -  280: 376   69
    6    12 Patrycja       Kuśnierczyk           100.00 +  338: 328  150
    7     9 Grażyna        Chłopek               105.47 -  323: 333   55
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     714  /  7 102.00




	Marta Jamrozy 103.20 Dąbrowa Górnicza         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Małgorzata     Szczygieł             132.09 -  341: 385   82
    2     9 Alicja         Tuz                   103.66 +  332: 321  154
    3     9 Laura          Pisula                102.13 -  326: 421   52
    4    14 Alina          Borowska              100.00 +  340: 191  150
    5     8 Agata          Kopta                 114.73 -  301: 393   65
    6    10 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 +  330: 251  150
    7    10 Justyna        Nieznalska            105.60 -  338: 349   56
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     709  /  7 101.29




	Laura Pisula 102.13 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Natalia        Ogierman              125.32 -  300: 359   75
    2    15 Anna           Mach                  100.00 +  422: 171  150
    3     9 Marta          Jamrozy               103.20 +  421: 326  153
    4     6 Grażyna        Chłopek               105.47 +  356: 275  155
    5     2 Małgorzata     Sulejewska            135.99 -  364: 381   86
    6     8 Justyna        Nieznalska            105.60 +  382: 252  156
    7     5 Małgorzata     Szczygieł             132.09 -  352: 402   82
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     857  /  7 122.43




	Grażyna Smereka 100.90 Racibórz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Zofia          Gajewska              124.18 -  321: 500   74
    2    12 Patrycja       Kuśnierczyk           100.00 +  307: 283  150
    3    11 Ewa            Dunikowska            115.13 -  309: 420   65
    4    13 Alicja         Tuz                   103.66 -  340: 375   54
    5    13 Maria          Tomiczek              100.00 +  340: 294  150
    6    13 Aneta          Szczyrzyca            100.00 -  334: 371   50
    7    13 Agnieszka      Madej                 100.00 +  381: 311  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     693  /  7  99.00




	Sylwia Bagińska-Worwa 100.00 Dąbrowa Górnicza         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Ewa            Madejczyk             121.75 -  326: 422   72
    2    10 Marta          Majewska              100.00 -  318: 360   50
    3    13 Maria          Tomiczek              100.00 +  333: 298  150
    4    11 Agnieszka      Madej                 100.00 +  454: 340  150
    5    10 Grażyna        Chłopek               105.47 -  311: 422   55
    6    10 Marta          Jamrozy               103.20 -  251: 330   53
    7    12 Patrycja       Kuśnierczyk           100.00 +  358: 272  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     680  /  7  97.14




	Alina Borowska 100.00 Ruda Śląska

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Teresa         Zalewska              121.66 -  224: 462   72
    2    11 Aneta          Szczyrzyca            100.00 -  224: 336   50
    3    16 Anna           Mach                  100.00 +  358: 164  150
    4    14 Marta          Jamrozy               103.20 -  191: 340   53
    5    14 Dorota         Gwiazdoń              113.02 -  260: 427   63
    6    16 Ewelina        Sołtysiak             100.00 +  259: 247  150
    7    15 Małgorzata     Wawro                 100.00 +  310: 224  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     688  /  7  98.29




	Patrycja Kuśnierczyk 100.00 Jaworzno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Katarzyna      Kowalska              121.61 -  214: 455   72
    2    12 Grażyna        Smereka               100.90 -  283: 307   51
    3    15 Ewelina        Sołtysiak             100.00 +  459: 213  150
    4    12 Aneta          Szczyrzyca            100.00 +  395: 178  150
    5     7 Justyna        Górka                 151.01 -  303: 430  101
    6    12 Alicja         Tuz                   103.66 -  328: 338   54
    7    12 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 -  272: 358   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     628  /  7  89.71




	Anna Mach 100.00 Zabrze

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Anna           Demczyszyn            118.50 -  126: 469   69
    2    15 Laura          Pisula                102.13 -  171: 422   52
    3    16 Alina          Borowska              100.00 -  164: 358   50
    4    16 Małgorzata     Wawro                 100.00 -  221: 240   50
    5    16 Ewelina        Sołtysiak             100.00 +  264: 193  150
    6    15 Maria          Tomiczek              100.00 -  214: 295   50
    7    16 Ewelina        Sołtysiak             100.00 -  229: 297   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     471  /  7  67.29




	Agnieszka Madej 100.00 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Bożena         Guział                118.34 -  280: 311   68
    2    16 Ewelina        Sołtysiak             100.00 +  406: 175  150
    3     6 Teresa         Zalewska              121.66 -  329: 450   72
    4    11 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 -  340: 454   50
    5    12 Aneta          Szczyrzyca            100.00 -  256: 342   50
    6    14 Małgorzata     Wawro                 100.00 +  360: 153  150
    7    13 Grażyna        Smereka               100.90 -  311: 381   51
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     591  /  7  84.43




	Marta Majewska 100.00 Wadowice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Ewa            Dunikowska            115.13 -  272: 392   65
    2    10 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 +  360: 318  150
    3    12 Dorota         Gwiazdoń              113.02 +  286: 279  163
    4     7 Małgorzata     Szczygieł             132.09 -  362: 372   82
    5    11 Weronika       Szałas                100.00 -  365: 457   50
    6     9 Joanna         Brychcy               110.44 -  367: 370   60
    7    11 Aneta          Szczyrzyca            100.00 -  279: 399   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     620  /  7  88.57




	Ewelina Sołtysiak 100.00 Zabrze

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 Agata          Kopta                 114.73 -  126: 413   65
    2    16 Agnieszka      Madej                 100.00 -  175: 406   50
    3    15 Patrycja       Kuśnierczyk           100.00 -  213: 459   50
    4    15 Maria          Tomiczek              100.00 -  178: 337   50
    5    16 Anna           Mach                  100.00 -  193: 264   50
    6    16 Alina          Borowska              100.00 -  247: 259   50
    7    16 Anna           Mach                  100.00 +  297: 229  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     465  /  7  66.43




	Weronika Szałas 100.00 Katowice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    13 Dorota         Gwiazdoń              113.02 +  431: 312  163
    2     5 Joanna         Brychcy               110.44 +  382: 350  160
    3     3 Bożena         Guział                118.34 -  253: 417   68
    4     4 Małgorzata     Sulejewska            135.99 -  317: 527   86
    5    11 Marta          Majewska              100.00 +  457: 365  150
    6     5 Justyna        Górka                 151.01 -  295: 374  101
    7     8 Dorota         Gwiazdoń              113.02 -  338: 350   63
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     791  /  7 113.00




	Aneta Szczyrzyca 100.00 Jaworzno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    14 Marta          Sztajnert             111.03 -  324: 335   61
    2    11 Alina          Borowska              100.00 +  336: 224  150
    3    10 Joanna         Brychcy               110.44 -  353: 403   60
    4    12 Patrycja       Kuśnierczyk           100.00 -  178: 395   50
    5    12 Agnieszka      Madej                 100.00 +  342: 256  150
    6    13 Grażyna        Smereka               100.90 +  371: 334  151
    7    11 Marta          Majewska              100.00 +  399: 279  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     772  /  7 110.29




	Maria Tomiczek 100.00 Zabrze

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    15 Joanna         Brychcy               110.44 -  203: 356   60
    2    13 Dorota         Gwiazdoń              113.02 -  193: 389   63
    3    13 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 -  298: 333   50
    4    15 Ewelina        Sołtysiak             100.00 +  337: 178  150
    5    13 Grażyna        Smereka               100.90 -  294: 340   51
    6    15 Anna           Mach                  100.00 +  295: 214  150
    7    14 Katarzyna      Kowalska              121.61 +  348: 249  172
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     696  /  7  99.43




	Małgorzata Wawro 100.00 Katowice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    16 Justyna        Nieznalska            105.60 -  153: 355   56
    2    14 Grażyna        Chłopek               105.47 -  154: 384   55
    3    14 Alicja         Tuz                   103.66 -  237: 407   54
    4    16 Anna           Mach                  100.00 +  240: 221  150
    5    15 Katarzyna      Kowalska              121.61 -  278: 366   72
    6    14 Agnieszka      Madej                 100.00 -  153: 360   50
    7    15 Alina          Borowska              100.00 -  224: 310   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     487  /  7  69.57


Wyniki poszczególnych rund turnieju Babskie granie (Turniej bez jaj)



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Justyna        Górka                - Grażyna        Chłopek               358: 310
   2 Alicja         Tuz                  - Małgorzata     Sulejewska            276: 409
   3 Małgorzata     Szczygieł            - Marta          Jamrozy               385: 341
   4 Laura          Pisula               - Natalia        Ogierman              300: 359
   5 Zofia          Gajewska             - Grażyna        Smereka               500: 321
   6 Sylwia         Bagińska-Worwa       - Ewa            Madejczyk             326: 422
   7 Teresa         Zalewska             - Alina          Borowska              462: 224
   8 Patrycja       Kuśnierczyk          - Katarzyna      Kowalska              214: 455
   9 Anna           Demczyszyn           - Anna           Mach                  469: 126
  10 Agnieszka      Madej                - Bożena         Guział                280: 311
  11 Ewa            Dunikowska           - Marta          Majewska              392: 272
  12 Ewelina        Sołtysiak            - Agata          Kopta                 126: 413
  13 Dorota         Gwiazdoń             - Weronika       Szałas                312: 431
  14 Aneta          Szczyrzyca           - Marta          Sztajnert             324: 335
  15 Joanna         Brychcy              - Maria          Tomiczek              356: 203
  16 Małgorzata     Wawro                - Justyna        Nieznalska            153: 355


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Ewa            Dunikowska           - Zofia          Gajewska              310: 338
   2 Anna           Demczyszyn           - Małgorzata     Szczygieł             382: 396
   3 Natalia        Ogierman             - Teresa         Zalewska              343: 331
   4 Katarzyna      Kowalska             - Justyna        Górka                 228: 438
   5 Weronika       Szałas               - Joanna         Brychcy               382: 350
   6 Ewa            Madejczyk            - Justyna        Nieznalska            409: 324
   7 Marta          Sztajnert            - Agata          Kopta                 377: 343
   8 Bożena         Guział               - Małgorzata     Sulejewska            393: 369
   9 Marta          Jamrozy              - Alicja         Tuz                   332: 321
  10 Marta          Majewska             - Sylwia         Bagińska-Worwa        360: 318
  11 Alina          Borowska             - Aneta          Szczyrzyca            224: 336
  12 Grażyna        Smereka              - Patrycja       Kuśnierczyk           307: 283
  13 Maria          Tomiczek             - Dorota         Gwiazdoń              193: 389
  14 Grażyna        Chłopek              - Małgorzata     Wawro                 384: 154
  15 Anna           Mach                 - Laura          Pisula                171: 422
  16 Ewelina        Sołtysiak            - Agnieszka      Madej                 175: 406


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Zofia          Gajewska             - Małgorzata     Szczygieł             477: 343
   2 Ewa            Madejczyk            - Marta          Sztajnert             504: 340
   3 Bożena         Guział               - Weronika       Szałas                417: 253
   4 Natalia        Ogierman             - Justyna        Górka                 536: 408
   5 Grażyna        Chłopek              - Anna           Demczyszyn            343: 333
   6 Agnieszka      Madej                - Teresa         Zalewska              329: 450
   7 Małgorzata     Sulejewska           - Katarzyna      Kowalska              428: 300
   8 Agata          Kopta                - Justyna        Nieznalska            280: 316
   9 Laura          Pisula               - Marta          Jamrozy               421: 326
  10 Aneta          Szczyrzyca           - Joanna         Brychcy               353: 403
  11 Grażyna        Smereka              - Ewa            Dunikowska            309: 420
  12 Marta          Majewska             - Dorota         Gwiazdoń              286: 279
  13 Maria          Tomiczek             - Sylwia         Bagińska-Worwa        298: 333
  14 Alicja         Tuz                  - Małgorzata     Wawro                 407: 237
  15 Patrycja       Kuśnierczyk          - Ewelina        Sołtysiak             459: 213
  16 Anna           Mach                 - Alina          Borowska              164: 358


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Natalia        Ogierman             - Ewa            Madejczyk             335: 493
   2 Zofia          Gajewska             - Bożena         Guział                414: 331
   3 Teresa         Zalewska             - Joanna         Brychcy               382: 333
   4 Weronika       Szałas               - Małgorzata     Sulejewska            317: 527
   5 Marta          Sztajnert            - Justyna        Górka                 424: 360
   6 Grażyna        Chłopek              - Laura          Pisula                275: 356
   7 Małgorzata     Szczygieł            - Marta          Majewska              372: 362
   8 Justyna        Nieznalska           - Ewa            Dunikowska            330: 416
   9 Katarzyna      Kowalska             - Anna           Demczyszyn            285: 464
  10 Agata          Kopta                - Dorota         Gwiazdoń              411: 296
  11 Sylwia         Bagińska-Worwa       - Agnieszka      Madej                 454: 340
  12 Patrycja       Kuśnierczyk          - Aneta          Szczyrzyca            395: 178
  13 Grażyna        Smereka              - Alicja         Tuz                   340: 375
  14 Alina          Borowska             - Marta          Jamrozy               191: 340
  15 Ewelina        Sołtysiak            - Maria          Tomiczek              178: 337
  16 Małgorzata     Wawro                - Anna           Mach                  240: 221


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Ewa            Madejczyk            - Zofia          Gajewska              453: 368
   2 Małgorzata     Sulejewska           - Laura          Pisula                381: 364
   3 Małgorzata     Szczygieł            - Teresa         Zalewska              405: 344
   4 Marta          Sztajnert            - Natalia        Ogierman              410: 408
   5 Ewa            Dunikowska           - Bożena         Guział                252: 532
   6 Anna           Demczyszyn           - Alicja         Tuz                   376: 280
   7 Justyna        Górka                - Patrycja       Kuśnierczyk           430: 303
   8 Marta          Jamrozy              - Agata          Kopta                 301: 393
   9 Justyna        Nieznalska           - Joanna         Brychcy               379: 336
  10 Sylwia         Bagińska-Worwa       - Grażyna        Chłopek               311: 422
  11 Weronika       Szałas               - Marta          Majewska              457: 365
  12 Aneta          Szczyrzyca           - Agnieszka      Madej                 342: 256
  13 Maria          Tomiczek             - Grażyna        Smereka               294: 340
  14 Dorota         Gwiazdoń             - Alina          Borowska              427: 260
  15 Małgorzata     Wawro                - Katarzyna      Kowalska              278: 366
  16 Anna           Mach                 - Ewelina        Sołtysiak             264: 193


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bożena         Guział               - Ewa            Madejczyk             322: 354
   2 Małgorzata     Sulejewska           - Małgorzata     Szczygieł             423: 381
   3 Marta          Sztajnert            - Zofia          Gajewska              463: 301
   4 Agata          Kopta                - Anna           Demczyszyn            365: 325
   5 Justyna        Górka                - Weronika       Szałas                374: 295
   6 Ewa            Dunikowska           - Natalia        Ogierman              402: 412
   7 Teresa         Zalewska             - Grażyna        Chłopek               441: 292
   8 Laura          Pisula               - Justyna        Nieznalska            382: 252
   9 Joanna         Brychcy              - Marta          Majewska              370: 367
  10 Marta          Jamrozy              - Sylwia         Bagińska-Worwa        330: 251
  11 Katarzyna      Kowalska             - Dorota         Gwiazdoń              303: 332
  12 Alicja         Tuz                  - Patrycja       Kuśnierczyk           338: 328
  13 Aneta          Szczyrzyca           - Grażyna        Smereka               371: 334
  14 Agnieszka      Madej                - Małgorzata     Wawro                 360: 153
  15 Anna           Mach                 - Maria          Tomiczek              214: 295
  16 Alina          Borowska             - Ewelina        Sołtysiak             259: 247


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Ewa            Madejczyk            - Małgorzata     Sulejewska            383: 410
   2 Teresa         Zalewska             - Marta          Sztajnert             424: 309
   3 Zofia          Gajewska             - Natalia        Ogierman              450: 390
   4 Justyna        Górka                - Bożena         Guział                438: 336
   5 Laura          Pisula               - Małgorzata     Szczygieł             352: 402
   6 Agata          Kopta                - Anna           Demczyszyn            397: 392
   7 Joanna         Brychcy              - Ewa            Dunikowska            371: 418
   8 Dorota         Gwiazdoń             - Weronika       Szałas                350: 338
   9 Grażyna        Chłopek              - Alicja         Tuz                   333: 323
  10 Justyna        Nieznalska           - Marta          Jamrozy               349: 338
  11 Marta          Majewska             - Aneta          Szczyrzyca            279: 399
  12 Patrycja       Kuśnierczyk          - Sylwia         Bagińska-Worwa        272: 358
  13 Grażyna        Smereka              - Agnieszka      Madej                 381: 311
  14 Katarzyna      Kowalska             - Maria          Tomiczek              249: 348
  15 Małgorzata     Wawro                - Alina          Borowska              224: 310
  16 Ewelina        Sołtysiak            - Anna           Mach                  297: 229
Lista rankingowa na dzień 12-03-2018

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Michał Alabrudziński           Włocławek            161.75  30894  191
   2 Bartosz Morawski               Wrocław              161.32  30813  191
   3 Kamil Górka                    Kraków               156.99  29672  189
   4 Mariusz Skrobosz               Warszawa             156.09  30125  193
   5 Dariusz Kosz                   Nysa                 155.29  29815  192
   6 Dawid Pikul                    Poznań               154.63  30771  199
   7 Kazimierz Merklejn             Szczecin             153.16  29714  194
   8 Daniel Mundyk                  Jelenia Góra         153.15   5207   34
   9 Piotr Pietuchowski             Białystok            152.59  24872  163
  10 Krzysztof Mówka                Warszawa             152.53  20897  137
  11 Dominik Urbacki                Pruszków             152.32  30160  198
  12 Rafał Lenartowski              Gdynia               152.27  17207  113
  13 Krzysztof Obremski             Legnica              151.93  29475  194
  14 Mariusz Wrześniewski           Kraków               151.85  29004  191
  15 Łukasz Bobowski                Suchedniów           151.79  29295  193
  16 Jan Mrozowski                  Kraków               151.49  28328  187
  17 Dawid Adamczyk                 Wodzisław Śląski     151.44  22262  147
  18 Tomasz Ciejka                  Kraków               150.91   8753   58
  19 Paweł Jackowski                Warszawa             150.85  29567  196
  20 Kacper Zegadło                 Warszawa             150.83  27451  182
  21 Justyna Górka                  Kraków               150.76  28945  192
  22 Miłosz Wrzałek                 Warszawa             150.05  28960  193
  23 Michał Makowski                Warszawa             150.04  12603   84
  24 Mateusz Borsuk                 Reda                 148.22   5336   36
  25 Grzegorz Kurowski              Warszawa             147.96  28704  194
  26 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             147.70  28506  193
  27 Kamil Kister                   Puławy               147.65  29383  199
  28 Tomasz Zwoliński               Skierdy              147.63  28345  192
  29 Jakub Zaryński                 Świnoujście          146.90  27764  189
  30 Dariusz Ulatowski              Tuchola              146.37  27663  189
  31 Stanisław Rydzik               Warszawa             146.15  29229  200
  32 Mirosław Uglik                 Warszawa             145.97  27588  189
  33 Grzegorz Łukasik               Konojady             145.94  28896  198
  34 Juliusz Czupryniak             Warszawa             145.90  27866  191
  35 Andrzej Kowalski               Gdańsk               145.87   5689   39
  36 Andrzej Oleksiak               Ostróda              145.63  16748  115
  37 Artur Irzyk                    Strzyżów             145.29  28623  197
  38 Maciej Rzychoń                 Katowice             145.27   9007   62
  39 Jakub Błażejewski              Poznań               145.04  19726  136
  40 Dariusz Putoń                  Ruda Śląska          144.42  28018  194
  41 Rafał Dąbrowski                Ostróda              144.40  21082  146
  42 Patryk Wolniewicz              Szczecin             144.28   5194   36
  43 Aleksander Puchalski           Włocławek            143.69  12070   84
  44 Bogusław Szyszka               Oława                143.68  27299  190
  45 Marek Reda                     Dębówka              143.39  13622   95
  46 Szymon Płachta                 Warszawa             142.62  27810  195
  47 Maciej Czupryniak              Milanówek            142.35  19502  137
  48 Przemysław Rybicki             Otwock               142.14  12366   87
  49 Wojciech Zemło                 Łódź                 142.13  20183  142
  50 Maciej Grąbczewski             Szczecin             142.12  22739  160
  51 Jakub Szymczak                 Łódź                 142.00  26412  186
  52 Marek Dudkiewicz               Milanówek            141.65  27196  192
  53 Michał Waszkiewicz             Białystok            141.11  28081  199
  54 Radosław Jachna                Łódź                 140.70  26593  189
  55 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            140.70  25466  181
  56 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             140.64  24331  173
  57 Małgorzata Deszczyńska         Warszawa             140.50  27959  199
  58 Piotr Broda                    Sandomierz           140.22  27343  195
  59 Rafał Matczak                  Milanówek            140.12  28025  200
  60 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  138.31  26279  190
  61 Natalia Woźniak                Dziwnówek            138.31  24066  174
  62 Joanna Juszczak                Warszawa             137.90  26753  194
  63 Leszek Kacprzyk                Katowice             137.74   9366   68
  64 Tomasz Lempart                 Wadowice             137.72  19970  145
  65 Marek Syczuk                   Warszawa             137.58  13758  100
  66 Bronisław Parada               Polanica-Zdrój       137.53  18292  133
  67 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  137.16  18516  135
  68 Wojciech Chodakiewicz          Białystok            137.08   5072   37
  69 Dariusz Kuć                    Stargard             136.86  24225  177
  70 Barbara Obremska               Wrocław              136.83  12315   90
  71 Łukasz Sornek                  Mikołów              136.51  25936  190
  72 Małgorzata Sulejewska          Kraków               136.49  26889  197
  73 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             136.41  16642  122
  74 Katarzyna Polak                Warszawa             136.14  26955  198
  75 Jacek Mańko                    Poznań               136.12  25726  189
  76 Paweł Mazurek                  Polanica-Zdrój       136.06  25444  187
  77 Mariusz Sylwestrzuk            Warszawa             136.03   5305   39
  78 Mikołaj Cieplik                Ostrzeszów           135.31  20703  153
  79 Konrad Sowula                  Kraków               135.29  17047  126
  80 Alicja Grąbczewska             Szczecin             135.17  22843  169
  81 Sławomir Piotrowski            Deszczno             135.12  18241  135
  82 Rafał Wesołowski               Warszawa             135.10  27020  200
  83 Michał Szymkowski              Wrocław              134.74   6198   46
  84 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             134.64  25851  192
  85 Irena Sołdan                   Sopot                134.53  25695  191
  86 Janusz Krupiński               Bytom                134.26  24436  182
  87 Szymon Dąbrowski               Warszawa             134.12  25886  193
  88 Michał Kolaj                   Ostróda              134.10   5364   40
  89 Piotr Domański                 Lublin               134.06  12602   94
  90 Michał Rogalewicz              Poznań               133.86  26103  195
  91 Andrzej Rechowicz              Katowice             133.57  26046  195
  92 Robert Kamiński                Warszawa             133.39  22543  169
  93 Arkadiusz Biegun               Kraków               133.25   4797   36
  94 Maciej Kuczyński               Gdynia               132.68  11676   88
  95 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            132.26  25393  192
  96 Jakub Hassa                    Lutol Suchy          131.90   6331   48
  97 Rafał Błaszkiewicz             Milanówek            131.55  22627  172
  98 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               131.28   4726   36
  99 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             131.26  25990  198
 100 Andrzej Kroc                   Łódź                 131.07  25821  197
 101 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  130.82  26033  199
 102 Krzysztof Gibas                Kraków               130.69  20518  157
 103 Agnieszka Walas                Kraków               130.67  18947  145
 104 Dominik Piasecki               Słupsk               130.57   5223   40
 105 Dorota Kuć                     Stargard             129.88  19871  153
 106 Maciej Nawrocki                Babimost             129.58   9330   72
 107 Grzegorz Pukniel               Łódź                 129.31  24568  190
 108 Tomasz Górka                   Kraków               129.25   4653   36
 109 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             129.22  23001  178
 110 Marcin Rogala                  Warszawa             129.17  25318  196
 111 Marek Rogalski                 Warszawa             129.08  24009  186
 112 Grzegorz Kulawiak              Warszawa             128.97   4643   36
 113 Krzysztof Kodzis               Bydgoszcz            128.96  14057  109
 114 Daniel Janus                   Wąchock              128.85   6185   48
 115 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            128.66  25603  199
 116 Jolanta Chłopińska             Wałcz                128.62  24695  192
 117 Weronika Rudnicka              Szczecin             128.51   5783   45
 118 Adrian Ziemniewicz             Białystok            128.19   6153   48
 119 Dorota Zielińska               Piaseczno            128.17   4486   35
 120 Dorota Rudzińska               Warszawa             127.88  19437  152
 121 Ewa Radzikowska                Gliwice              127.77  10477   82
 122 Grzegorz Święcki               Białystok            127.73   4215   33
 123 Łucja  Kodzis                  Bydgoszcz            127.34   9805   77
 124 Jacek Baltyn                   Suchedniów           127.32   8658   68
 125 Andrzej Kraska                 Wrocław              127.32   9294   73
 126 Walenty Siemaszko              Lipiany              127.27  15654  123
 127 Stanisław Gasik                Warszawa             127.16   4832   38
 128 Adam Grzelec                   Poznań               127.13  24028  189
 129 Paweł Maciejczuk               Białystok            126.97  22601  178
 130 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            126.90  18147  143
 131 Marta Bajorek                  Warszawa             126.29  24501  194
 132 Leszek Stecuła                 Bytom                126.21  10854   86
 133 Czesław Grajewski              Białystok            125.99  18016  143
 134 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  125.85  21268  169
 135 Jerzy Matyasik                 Kraków               125.82  24913  198
 136 Tomasz Nasiłowski              Siedlce              125.57  11678   93
 137 Natalia Ogierman               Katowice             125.48  15936  127
 138 Łukasz Baranowski              Gdynia               125.22  24418  195
 139 Bartłomiej Pawlak              Stary Szwarocin      124.96  20119  161
 140 Grzegorz Papciak               Jodłowa              124.79  22961  184
 141 Jakub Onoszko                  Gdynia               124.77  17718  142
 142 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         124.76  22581  181
 143 Adam Jurkowski                 Gliwice              124.71  13968  112
 144 Agata Kuć                      Stargard             124.65  23185  186
 145 Marcin Stachowski              Wydartowo I          124.60  22678  182
 146 Dawid Mierzchała               Ostrów Wielkopolski  124.55   5854   47
 147 Rafał Stachowski               Police               124.35  17658  142
 148 Ryszard Żydaczewski            Lubin                123.90   7682   62
 149 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              123.81   5943   48
 150 Ewelina Gruda                  Białystok            123.67  15583  126
 151 Ewa Madejczyk                  Katowice             123.48  15558  126
 152 Grażyna Wesołowska             Łódź                 123.27   8752   71
 153 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              123.14  24628  200
 154 Zdzisław Szota                 Warszawa             122.83   5773   47
 155 Michał Mikołajczyk             Gdańsk               122.77   3683   30
 156 Marcin Ceglarek                Kraków               122.76  22343  182
 157 Mariusz Makuch                 Zator                122.69   4417   36
 158 Maciej Kuć                     Stargard             122.68  15581  127
 159 Agnieszka Matus                Milanówek            122.66  23551  192
 160 Dariusz Sowula                 Kraków               122.66  14719  120
 161 Diana Pietrzykowska            Szczecin             122.61  24032  196
 162 Ala Białobrzewska              Gdynia               122.47  16166  132
 163 Teresa Zalewska                Racibórz             122.15  20521  168
 164 Szymon Stępień                 Bytom                122.07  16602  136
 165 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             121.83  19614  161
 166 Dorota Stachowska              Wydartowo I          121.54  21877  180
 167 Katarzyna Ślusarska            Milanówek            121.51  24303  200
 168 Tomasz Siwiński                Zawiercie            121.40   4249   35
 169 Tomasz Sehnal                  Warszawa             121.20  20725  171
 170 Andrzej Rakoczy                Kraków               120.66   5671   47
 171 Samir Chakrar                  Poznań               120.48   7952   66
 172 Katarzyna Kowalska             Katowice             120.42  18424  153
 173 Maria Skutela                  Warszawa             120.41  23720  197
 174 Zbigniew Rybak                 Warszawa             120.31  23821  198
 175 Maciej Perzyński               Piła                 120.30   8782   73
 176 Mariusz Kubicki                Inowrocław           120.11   4324   36
 177 Beata Piotrowska               Łódź                 120.08  12608  105
 178 Maria Magdalena Kupczyńska     Szczecin             120.06   8284   69
 179 Joanna Ostrowska               Warszawa             119.87  23974  200
 180 Urszula Solarska               Katowice             119.79  23360  195
 181 Lucyna Śniadach                Rumia                119.70  22862  191
 182 Paweł Wdziękoński              Świnoujście          119.66  11846   99
 183 Bogdan Kozłowski               Białystok            119.59  11481   96
 184 Sławomir Wolski                Wrocław              119.52  23187  194
 185 Paweł Pogorzelski              Warszawa             119.43  13376  112
 186 Łukasz Przyszlak               Świnoujście          119.23  14665  123
 187 Tomasz A. Praga                Białystok            119.04  10118   85
 188 Alicja Wałaszewska-Kempa       Gdynia               118.83   4278   36
 189 Ziemowit Pazda                 Wrocław              118.83  11645   98
 190 Bożena Guział                  Racibórz             118.76  19477  164
 191 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     118.76   3919   33
 192 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            118.48   5687   48
 193 Adam Janicki                   Wrocław              118.47  17889  151
 194 Anita Bruska                   Gdynia               118.29  14905  126
 195 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               118.28  23183  196
 196 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         118.11  16063  136
 197 Monika Siemaszko               Lipiany              117.80  16727  142
 198 Jerzy Luter                    Bytom                117.64  22823  194
 199 Anna Demczyszyn                Bystra               117.25   8090   69
 200 Artur Wawrzynowski             Żukowo               116.95  19063  163
 201 Dominik Ulejczyk               Będzin               116.78  23240  199
 202 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             116.70   8636   74
 203 Maciej Dąbrowski               Warszawa             116.41  23050  198
 204 Renata Andracka                Zwola                116.27  22789  196
 205 Małgorzata Jóźwiak             Iława                116.16   3601   31
 206 Iwona Wieluńska                Kołobrzeg            116.09  22405  193
 207 Sylwia Łada                    Inowrocław           116.08  22868  197
 208 Robert Wagner                  Wrocław              115.82   9497   82
 209 Ryszard Korpalski              Wójtowice            115.54  17562  152
 210 Jarosław Olek                  Warszawa             115.45  12238  106
 211 Ewa Dunikowska                 Kraków               115.44  10505   91
 212 Marcin Radwański               Nowa Wieś Wrocławska 115.42  21929  190
 213 Marta Świątkowska              Wrocław              115.15  21763  189
 214 Anna Krynicka                  Warszawa             114.83   4019   35
 215 Dominika Worona                Police               114.64   4127   36
 216 Anna Arana                     Kołobrzeg            114.61  22120  193
 217 Sławomir Wiśniowski            Jaworzno             114.52  10994   96
 218 Adam Sternik                   Kętrzyn              114.21  11878  104
 219 Andrzej Bednaruk               Gdańsk               113.96  21311  187
 220 Waldemar Wypchał               Kraków               113.95  21992  193
 221 Krzysztof Zawadzki             Sampława             113.80  21963  193
 222 Dariusz Jarosławski            Ełk                  113.79  16500  145
 223 Ireneusz Kurzok                Mikołów              113.66   5001   44
 224 Agnieszka Dawid                Kraków               113.65   6819   60
 225 Karolina Urbańska              Poznań               113.46  22693  200
 226 Piotr Potoczek                 Nowy Sącz            113.46  18948  167
 227 Adam Skowroński                Jarocin              113.33   4080   36
 228 Józef Burzyński                Ełk                  113.32  14958  132
 229 Beata Kiżewska                 Świnoujście          113.25  12457  110
 230 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś            112.95   6212   55
 231 Joanna Nawrocka                Bydgoszcz            112.93   4630   41
 232 Marta Sztajnert                Wisła                112.70  15665  139
 233 Patrycja Skibska               Warszawa             112.41  10791   96
 234 Marianna Kozłowska             Białystok            112.32  10670   95
 235 Konrad Pajączek                Milanówek            112.28  13249  118
 236 Krystyna Augustyniak           Łódź                 111.97   4031   36
 237 Maciej Skrzypczak              Kędzierzyn-Koźle     111.89  20252  181
 238 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             111.87   8502   76
 239 Marcin Kurowski                Racibórz             111.83  16104  144
 240 Dorota Ostrowska               Białystok            111.53  17956  161
 241 Marzena Zawierska              Warszawa             111.38   4121   37
 242 Agnieszka Kozak                Gdynia               110.73  10298   93
 243 Beata Jagielska                Police               110.66  12836  116
 244 Sławomir Długosz               Ostróda              110.62  21350  193
 245 Olga Swarcewicz                Warszawa             110.55   6633   60
 246 Jacek Nowak                    Szczecin             110.54   9396   85
 247 Maciej Labe                    Poznań               110.29   3860   35
 248 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              110.28   4742   43
 249 Joanna Brychcy                 Katowice             110.04  21897  199
 250 Katarzyna Bogusławska          Piastów              109.66   7786   71
 251 Sławomir Zabawa                Wałcz                109.57   9533   87
 252 Jarosław Karp                  Jędrzejów            109.31   5247   48
 253 Grzegorz Bajer                 Łódź                 109.00   5777   53
 254 Maria Uryga                    Kraków               108.49   3797   35
 255 Jadwiga Szczurowska            Świnoujście          107.84  11862  110
 256 Katarzyna Okoniewska           Poznań               107.83   3774   35
 257 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            107.38   9986   93
 258 Tomasz Lewiński                Wejherowo            107.34   7621   71
 259 Zuzanna Cichoń                 Gdańsk               106.96   5134   48
 260 Agnieszka Antos                Racibórz             106.80   5340   50
 261 Maciej Pietrasik               Nowogard             106.00   3710   35
 262 Zofia Górka                    Łęczna               105.94   3814   36
 263 Leszek Kilian                  Jaworzno             105.09  18811  179
 264 Dariusz Socha                  Warszawa             104.97   3569   34
 265 Alicja Bielecka-Żabierek       Poznań               104.69   5130   49
 266 Tomasz Duda                    Tychy                103.92   3741   36
 267 Wanda Grabiec                  Tarnów               102.83  17893  174
 268 Monika Szczyrzyca              Jaworzno             102.79   3906   38
 269 Katarzyna Dębska               Ostróda              102.79  19016  185
 270 Karolina Mak                   Wrocław              102.78   9970   97
 271 Piotr Kozak                    Racibórz             102.68   6674   65
 272 Maciej Sylwestrzuk             Warszawa             102.42   9320   91
 273 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk               102.00   3876   38
 274 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           101.96  20290  199
 275 Lidia Żywna                    Gdynia               100.81  10887  108
 276 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno             100.02  16604  166
 277 Agnieszka Wiśniewska           Inowrocław            99.92  11691  117
 278 Bartosz Bartczak               Poznań                99.69  19540  196
 279 Barbara Wiśniewska             Gdańsk                98.95   8015   81
 280 Marta Wawrzyn                  Pruszków              98.75   9480   96
 281 Agnieszka Tepli-Skoczylas      Piaseczno             98.55   3252   33
 282 Zygmunt Skwarek                Katowice              98.16   8147   83
 283 Jan Pawłowski                  Warszawa              97.88  16443  168
 284 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski   97.86   7927   81
 285 Krystyna Czajkowska            Kołobrzeg             97.29  19360  199
 286 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz             96.51   3957   41
 287 Andrzej Burczyk                Gdynia                96.28   3466   36
 288 Teresa Balewska                Reda                  96.04  19208  200
 289 Ryszard Pliszka                Szczecin              95.84   4792   50
 290 Sylwia Buks                    Warszawa              95.80   3928   41
 291 Marta Majewska                 Wadowice              94.78   8056   85
 292 Grzegorz Kasprowicz            Grabowo               94.55   7091   75
 293 Michał Głąb                    Zabrze                94.45   7367   78
 294 Jolanta Olczak                 Kołobrzeg             94.45  13128  139
 295 Karolina Szubska               Jaworzno              93.81   6285   67
 296 Kamil Olejniczak               Kutno                 93.49   4581   49
 297 Katarzyna  Szachowicz          Unieszewo             91.58   4121   45
 298 Zbigniew Siwoń                 Elbląg                90.51   4254   47
 299 Waldemar Dębski                Ostróda               90.05   5493   61
 300 Maria Tomiczek                 Zabrze                89.73   4935   55
 301 Andrzej Klich                  Jaworzno              89.59  17112  191
 302 Piotr Duda                     Tychy                 89.40   3129   35
 303 Tadeusz Kondej                 Świnoujście           88.56  10450  118
 304 Stanisław Świgost              Gdańsk                88.13   4054   46
 305 Patrycja Matulewicz            Kołobrzeg             87.86   5184   59
 306 Bernadeta Kudlińska            Bydgoszcz             87.73   3597   41
 307 Ewa Tymińska                   Gdańsk                83.56   2841   34
 308 Dawid Węgrzyński               Zabrze                80.79   6059   75
 309 Michał Sztajnert               Wisła                 79.89   3675   46
 310 Wiktoria Koler                 Będzin                77.57   2715   35
 311 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   77.14   3394   44
 312 Jacek Remizowicz               Gdańsk                74.50   3427   46
 313 Iwona Skubis                   Dąbrowa Górnicza      73.47   5584   76
 314 Szymon Sztajnert               Wisła                 72.51   3408   47
 315 Jakub Dworczyk                 Będzin                71.23   2778   39
 316 Mirosław Dejna                 Sampława              69.80   3420   49
 317 Roman Chomicz                  Kołobrzeg             67.84   3053   45
 318 Piotr Ozimek                   Sochaczew             67.31   2827   42
 319 Joanna Kulawiak                Warszawa              66.91   2208   33




Poczekalnia na dzień 12-03-2018

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Paweł Brylski                  Kraków               111.66   3238   29
   2 Grażyna Smereka                Racibórz             102.86   2983   29
   3 Jarosław Paprocki              Bydgoszcz             97.21   2819   29
   4 Maria Kubacka-                 Warszawa              83.79   2430   29
   5 Paulina Ostrowska              Białystok             83.66   2426   29
   6 Anna Strugała                  Świnoujście           79.24   2298   29
   7 Krzysztof Tomczak              Kutno                 90.79   2542   28
   8 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             125.92   3274   26
   9 Małgorzata Pochopień           Kraków               109.88   2857   26
  10 Tomasz Suchanek                Wrocław              143.04   3576   25
  11 Filip Klar                     Mielec               136.20   3405   25
  12 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       132.24   3306   25
  13 Artur Koszel                   Warszawa             130.76   3269   25
  14 Marek Salamon                  Bytom                130.40   3260   25
  15 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       124.40   3110   25
  16 Danuta Langiewicz              Ostróda              120.92   3023   25
  17 Janina Dąbrowska               Rybnik               107.24   2681   25
  18 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 167.67   4024   24
  19 Michał Gawroński               Katowice             150.46   3611   24
  20 Agnieszka Goniowska            Wrocław              147.46   3539   24
  21 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  139.83   3356   24
  22 Jakub Nalepa                   Gliwice              134.88   3237   24
  23 Mateusz Królikowski            Wrocław              133.17   3196   24
  24 Mariusz Grodek                 Kraków               133.12   3195   24
  25 Marcin Bertrand                Poznań               129.67   3112   24
  26 Krzysztof Jaworski             Warszawa             128.12   3075   24
  27 Marta Ćwiek                    Radomsko             126.17   3028   24
  28 Jarosław Michalak              Łódź                 125.71   3017   24
  29 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               124.08   2978   24
  30 Jacek Jerzyński                Toruń                123.62   2967   24
  31 Agnieszka Krupka               Krosno               121.50   2916   24
  32 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             120.96   2903   24
  33 Lidia Szpakowska               Jaworzno             120.04   2881   24
  34 Michał Puchowski               Strzelce Opolskie    118.96   2855   24
  35 Wojciech Gonet                 Wrocław              118.42   2842   24
  36 Michał Burak                   Wrocław              118.33   2840   24
  37 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    117.58   2822   24
  38 Maciej Śliwa                   Zabrze               116.79   2803   24
  39 Adam Klimont                   Wałcz                116.21   2789   24
  40 Donata Stuczyńska              Bydgoszcz            114.50   2748   24
  41 Iwona Duźniak                  Dębica               113.17   2716   24
  42 Dariusz Zębek                  Olsztyn              112.75   2706   24
  43 Leszek Dobrowolski             Wrocław              110.04   2641   24
  44 Elżbieta Zębek                 Olsztyn              107.79   2587   24
  45 Dawid Podżerek                 Kraków               107.33   2576   24
  46 Justyna Sławińska              Gdańsk               105.58   2534   24
  47 Mariusz Michalski              Inowrocław           104.50   2508   24
  48 Kinga Bilska                   Ostrów Wielkopolski  101.62   2439   24
  49 Łukasz Pawlak                  Sochaczew            100.04   2401   24
  50 Michał Dreczka                 Poznań                98.04   2353   24
  51 Zofia Knapik                   Chrzanów              95.46   2291   24
  52 Milena Kuźniewicz              Kołobrzeg             89.79   2155   24
  53 Marcin Gauer                   Kołobrzeg             89.75   2154   24
  54 Wojciech Wojtysiak             Warszawa              75.25   1806   24
  55 Klara Wigier                   Milanówek            105.61   2429   23
  56 Alicja Tuz                     Kielce               105.39   2424   23
  57 Krystyna Drynkowska            Świnoujście          101.09   2325   23
  58 Konrad Łukaszewicz             Wrocław               93.43   2149   23
  59 Anna Lenartowska               Gdynia                93.13   2142   23
  60 Beata Błaszczyk                Poznań                92.96   2138   23
  61 Liliana Dąbrowska              Warszawa              92.00   2116   23
  62 Jakub Czepulonis               Kołobrzeg             88.26   2030   23
  63 Krzysztof Murawski             Ciechanowiec          86.70   1994   23
  64 Magdalena Maternicka           Gdynia                78.74   1811   23
  65 Marcel Smolarek                Nowa Wieś             74.22   1707   23
  66 Anna Stambulska                Kraków               123.27   2712   22
  67 Przemysław Woiński             Łódź                  92.95   2045   22
  68 Grzegorz Włodarczyk            Pabianice             85.73   1886   22
  69 Adam Motyl                     Jaskółki              84.23   1853   22
  70 Adam Kaczyński                 Świnoujście           83.68   1841   22
  71 Agnieszka Palczewska           Ostrów Wielkopolski   83.32   1833   22
  72 Krystyna Perekitko             Ciechanowiec          80.09   1762   22
  73 Teresa Jaśkiewicz              Kołobrzeg             68.82   1514   22
  74 Agnieszka Stefańska            Koźmice Wielkie       92.38   1940   21
  75 Anna Kowalik                   Szczecin             114.30   2286   20
  76 Iza Kraj                       Warszawa             112.45   2249   20
  77 Dawid Rykaczewski              Jaworzno              98.30   1966   20
  78 Krzysztof Nasiłowski           Siedlce               90.80   1816   20
  79 Michał Dąbrowski               Warszawa              89.10   1782   20
  80 Dorota Patera                  Legnica               88.00   1760   20
  81 Magdalena Głowacka             Police                74.00   1480   20
  82 Mateusz Gołębiewski            Łódź                 124.74   2370   19
  83 Grażyna Chłopek                Jaworzno             116.42   2212   19
  84 Andrzej Stańczyk               Tarnów               109.74   2085   19
  85 Marta Jamrozy                  Dąbrowa Górnicza     105.53   2005   19
  86 Szymon Ozimek                  Zabrze                73.00   1387   19
  87 Laura Pisula                   Wrocław              112.00   2016   18
  88 Sylwia Bagińska-Worwa          Dąbrowa Górnicza      82.89   1492   18
  89 Anna Niewiadomska              Kołobrzeg            103.35   1757   17
  90 Karol Puto                     Będzin                79.12   1345   17
  91 Bernadeta Zapała               Jaworzno              91.19   1459   16
  92 Patrycja Kuśnierczyk           Jaworzno              88.25   1412   16
  93 Jolanta Bednarska              Łódź                  76.53   1148   15
  94 Anna Chybowska                 Sochaczew            119.92   1559   13
  95 Wiesław Szczygielski           Racibórz             102.31   1330   13
  96 Danuta Wodecka                 Skrzyszów             89.46   1163   13
  97 Monika Blokesz                 Racibórz              76.54    995   13
  98 Adam Szukalski                 Leicester            153.42   1841   12
  99 Maciej Bukowski                Szczecin             143.58   1723   12
 100 Lech Boszko                    Gdańsk               142.42   1709   12
 101 Piotr Rosół                    Warszawa             139.92   1679   12
 102 Michał Szorc                   Białystok            138.67   1664   12
 103 Wojciech Sołdan                Gdynia               135.17   1622   12
 104 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       131.58   1579   12
 105 Bogusław Puchalski             Włocławek            129.33   1552   12
 106 Bogdan Pokojski                Brwinów              129.00   1548   12
 107 Andrzej Gostomski              Starowa Góra         128.83   1546   12
 108 Elżbieta Szuba                 Bytom Odrzański      128.58   1543   12
 109 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           125.33   1504   12
 110 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             124.00   1488   12
 111 Zdzisław Figurski              Gryfów Śląski        123.42   1481   12
 112 Paweł Kustroń                  Kraków               122.58   1471   12
 113 Radosław Słowicki              Warszawa             118.08   1417   12
 114 Andrzej Słapiński              Warszawa             116.92   1403   12
 115 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk  115.33   1384   12
 116 Zbigniew Radziszewski          Ciechanowiec         114.17   1370   12
 117 Michał Landowski               Police               113.50   1362   12
 118 Michał Butkiewicz              Poznań               113.42   1361   12
 119 Łukasz Tazbir                  Warszawa             113.00   1356   12
 120 Beata Marynowicz               Racibórz             112.25   1347   12
 121 Aleksandra Łukaszewicz         Wrocław              112.00   1344   12
 122 Barbara Turbo                  Szczecin             109.92   1319   12
 123 Aleksandra Makowska            Warszawa             109.33   1312   12
 124 Agnieszka Rachtan              Świnoujście          108.17   1298   12
 125 Karolina Bąkowska              Poznań               108.08   1297   12
 126 Patryk Bezkosty                Tarnów               106.42   1277   12
 127 Aleksandra Brzeska             Piastów              106.42   1277   12
 128 Bartosz Aleksandrowicz         Poznań               106.00   1272   12
 129 Grażyna Kula                   Gdańsk               104.92   1259   12
 130 Jan Lisiewski                  Piasutno             102.92   1235   12
 131 Grzegorz Dudziński             Gdańsk               102.17   1226   12
 132 Paweł Zbrowski                 Gdynia               101.33   1216   12
 133 Justyna Mądrzak                Stargard             100.92   1211   12
 134 Wiesław Pastuła                Mielec                99.83   1198   12
 135 Katarzyna Zając                Legnica               99.58   1195   12
 136 Justyna Bryk-Duda              Tychy                 99.42   1193   12
 137 Grzegorz Piotrkiewicz          Warszawa              99.08   1189   12
 138 Tomasz Szymański               Gorzów Wielkopolski   97.83   1174   12
 139 Maria Kistowska                Poznań                97.50   1170   12
 140 Beata Jacyniuk                 Grodzisk Mazowiecki   96.67   1160   12
 141 Małgorzata Wesołowska          Kołobrzeg             95.75   1149   12
 142 Kinga Stecuła                  Bytom                 93.50   1122   12
 143 Małgorzata Sameryt             Warszawa              92.83   1114   12
 144 Miłka Janaszewska              Kołobrzeg             89.08   1069   12
 145 Hanna Dąbrowska                Zgierz                88.42   1061   12
 146 Patrycja Kuszpit               Biała Podlaska        87.58   1051   12
 147 Piotr Zwoliński                Skierdy               86.42   1037   12
 148 Michał Dulat                   Kraków                85.92   1031   12
 149 Maria Zmyj                     Sandomierz            85.58   1027   12
 150 Anna Przymęska                 Poznań                84.50   1014   12
 151 Anna Lisiewska                 Dublin                83.42   1001   12
 152 Joanna Śledź                   Świnoujście           81.08    973   12
 153 Aleksandra Kurcman             Kołobrzeg             80.75    969   12
 154 Jadwiga Marzec                 Nowy Dwór Mazowiecki  77.08    925   12
 155 Łukasz Przymęski               Poznań                74.50    894   12
 156 Tomasz Karol                   Gdynia                69.92    839   12
 157 Radosław Karol                 Gdynia                68.92    827   12
 158 Maciej Wala                    Racibórz              68.75    825   12
 159 Robert Siata                   Jaworzno              67.08    805   12
 160 Artur Żarnotal                 Łańcut                66.58    799   12
 161 Alina Kąpa                     Kołobrzeg             61.92    743   12
 162 Witold Wojnowski               Warszawa             124.64   1371   11
 163 Piotr Madej                    Wrocław              120.64   1327   11
 164 Ewa Czerwoniec                 Warszawa             113.45   1248   11
 165 Łukasz Wojciechowski           Łomża                112.09   1233   11
 166 Wojciech Silnicki              Elbląg               110.45   1215   11
 167 Grażyna Kaczyńska              Łódź                 104.82   1153   11
 168 Tomasz Szczodry                Łomża                102.36   1126   11
 169 Adam Kanciała                  Police                95.64   1052   11
 170 Jacek Sapała                   Kościan               93.64   1030   11
 171 Katarzyna Rachaus              Łódź                  92.36   1016   11
 172 Krzysztof Jurkowski            Gdynia                88.91    978   11
 173 Andrzej Kozikowski             Łódź                  88.91    978   11
 174 Michał Dudko                   Tarnogród             85.91    945   11
 175 Marta Zwolińska                Grodzisk Mazowiecki   85.36    939   11
 176 Sławomir Kumor                 Tychy                 85.27    938   11
 177 Sławomir Stańczak              Łódź                  84.00    924   11
 178 Adam Żychowski                 Warszawa              83.82    922   11
 179 Barbara Boszko                 Gdańsk                83.55    919   11
 180 Agnieszka Roszczak             Kraków                81.09    892   11
 181 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   80.82    889   11
 182 Beata Kurowska                 Inowrocław            80.64    887   11
 183 Izabela Zubiel                 Łódź                  79.09    870   11
 184 Hanna Góźdź                    Ostrów Wielkopolski   78.91    868   11
 185 Joanna Korus                   Kraków                76.82    845   11
 186 Jakub Kalbarczyk               Police                76.09    837   11
 187 Alina Lewandowska              Gdańsk                75.64    832   11
 188 Bożena Chowaniak               Jaworzno              75.36    829   11
 189 Kinga Bereta                   Nowa Wieś             74.73    822   11
 190 Adam Kędzior                   Lublin                73.73    811   11
 191 Adam Maciągowski               Police                73.00    803   11
 192 Robert Wojtysiak               Warszawa              72.73    800   11
 193 Beata Pasternak                Kraków                70.27    773   11
 194 Michał Tarnogórski             Legnica               70.18    772   11
 195 Aleksandra Maliszewska         Będzin                67.27    740   11
 196 Zuzanna Rytel- Kuc             Grodzisk Mazowiecki   67.09    738   11
 197 Monika Kowalik                 Kraków                66.82    735   11
 198 Krystian Witański              Tychy                 66.18    728   11
 199 Włodzimierz Ferdek             Tychy                 59.73    657   11
 200 Bogdan Siwoń                   Elbląg                58.09    639   11
 201 Krzysztof Michalski            Łódź                  56.45    621   11
 202 Jakub Dołęga                   Police                56.36    620   11
 203 Maciej Karol                   Gdynia                54.82    603   11
 204 Kevin Gorzelany                Wisła                 51.45    566   11
 205 Mateusz Stańczyk               Tarnów               110.00   1100   10
 206 Piotr Gajewski                 Warszawa              94.40    944   10
 207 Marcin Szczyrzyca              Jaworzno              86.20    862   10
 208 Bartłomiej Kowalczuk           Brwinów               62.90    629   10
 209 Mateusz Erfort                 Karpacz               61.33    552    9
 210 Anna Seweryn                   Słupsk                91.88    735    8
 211 Paweł Miczko                   Sandomierz            89.00    712    8
 212 Magda Sarad Pedersen           Świnoujście           87.38    699    8
 213 Agnieszka Madej                Warszawa              84.50    676    8
 214 Wojciech Czepulonis            Kołobrzeg             76.75    614    8
 215 Jacek Gasik                    Warszawa             134.00    938    7
 216 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      127.43    892    7
 217 Justyna Nieznalska             Jejkowice            116.71    817    7
 218 Hanna Siemionow                Białystok            116.29    814    7
 219 Weronika Szałas                Katowice             112.86    790    7
 220 Piotr Adamczyk                 Tarnów               110.14    771    7
 221 Tomasz M. Lempart              Bytom                109.57    767    7
 222 Grzegorz Sęk                   Wrocław              102.86    720    7
 223 Jan  Olek                      Warszawa             102.14    715    7
 224 Alina Borowska                 Ruda Śląska           98.29    688    7
 225 Maciej Grzywaczewski           Ustrzyki Dolne        97.29    681    7
 226 Arkadiusz Kleniewski           Dzierżążnia           82.57    578    7
 227 Magdalena Zielińska            Bydgoszcz             77.43    542    7
 228 Wojciech Kuć                   Stargard              76.14    533    7
 229 Karolina Kocel                 Sosnowiec             70.57    494    7
 230 Małgorzata Wawro               Katowice              69.57    487    7
 231 Anna Mach                      Zabrze                67.29    471    7
 232 Ewelina Sołtysiak              Zabrze                66.43    465    7
 233 Janusz Szewerniak              Tarnobrzeg            64.86    454    7
 234 Mateusz Sztuba                 Zabrze                56.43    395    7
 235 Elżbieta Fitał                 Kołobrzeg             53.14    372    7
 236 Paulina Tomaszycka             Białystok            101.67    610    6
 237 Jerzy Ciesielski               Łódź                 101.00    606    6
 238 Andrzej Choiński               Gródek                84.67    508    6
 239 Franciszek Augustyniak         Kołobrzeg             75.33    452    6
 240 Aleksandra Ciżyńska            Sandomierz            70.33    422    6
 241 Maria Para                     Elbląg                66.50    399    6
 242 Julia Szyszkowska              Sandomierz            65.33    392    6
 243 Magdalena Możdżeń              Łódź                  64.67    388    6
 244 Mieczysława Głowacz            Jaworzno              63.00    378    6
 245 Jan Bielaszka                  Nowe Miasto Lubawsk   58.33    350    6
 246 Łukasz Łyskawy                 Ciechanowiec          58.33    350    6
 247 Ryszard Kosmaczewski           Szczecin             128.80    644    5
 248 Monika Krzyżewska              Piasutno              95.40    477    5
 249 Kamila Antosz-Lasecka          Warszawa              94.60    473    5
 250 Adam Wencel                    Bydgoszcz             83.20    416    5
 251 Michał Lasecki                 Warszawa              78.40    392    5
 252 Piotr Skutela                  Warszawa              67.60    338    5
 253 Julia Sylwestrzuk              Gródek                62.20    311    5
 254 Grzegorz J. Sokołowski         Opole                 62.00    310    5
 255 Jerzy Niewiadomski             Wrocław              100.75    403    4
 256 Mateusz Furman                 Racibórz              82.00    328    4
 257 Justyna Kurowska               Inowrocław            78.25    313    4
 258 Małgorzata Szczygielska        Racibórz              66.50    266    4
 259 Łukasz Pawlas                  Racibórz              54.50    218    4
 260 Marek Krzysztof Łatkowski      Sandomierz            76.00    228    3
 261 Piotr Smela                    Łódź                  74.00    222    3
 262 Danuta Olszewska               Poznań                68.33    205    3
 263 Agnieszka Jońca                Sandomierz            61.67    185    3
 264 Zuzanna Rutkowska              Choszczno             56.33    169    3
 265 Elżbieta Witkowska             Warszawa             119.00    238    2
 266 Bartosz Ozon                   Choszczno             80.50    161    2
 267 Wiesława Jasiak                Warszawa              76.50    153    2
 268 Joanna Kolska                  Pruszków              75.50    151    2
 269 Tomasz Chybowski               Kamień Pomorski       73.00    146    2
 270 Marek Cieślik                  Łódź                  71.50    143    2
 271 Anna Szymczyk                  Ząbki                 64.50    129    2
 272 Aleksandra Szałek              Łódź                  63.50    127    2
 273 Marek Zdaniukiewicz            Jaworzno              62.00    124    2
 274 Sylwia Dziewic                 Kraków                57.00    114    2
 275 Julia Chybowska                Kamień Pomorski       83.00     83    1
 276 Seweryn Kaczmarczyk            Świętajno             74.00     74    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie