Katowice 4
listopada
Katowice 4- 5 listopada IV Turniej Tysiąclecia
Wrocław 5
listopada
Wrocław 5 listopada Gumowiec. Turniej Scrabble pamięci Grzegorza Miecugowa.
Ostróda11
listopada
Ostróda 11-12 listopada XXV Mistrzostwa Polski (faza eliminacyjna)
Gumowiec. Turniej Scrabble pamięci Grzegorza Miecugowa.05 listopada 2017 — Gumowiec. Turniej Scrabble pamięci Grzegorza Miecugowa.InformacjeRelacjaWynikiHHRundy
galeria

Gumowiec. Turniej Scrabble pamięci Grzegorza Miecugowa.Wrocław, 05 listopada 2017
turniej nierankingowy

Konkurs Relacja z turnieju


Gumowiec. Turniej Scrabble pamięci Grzegorza Miecugowa.W niedzielę, 5 listopada we Wrocławiu odbył się «Gumowiec. Turniej scrabble pamięci Grzegorza Miecugowa», zorganizowany przez grupę nieformalną «Scrabbliści». Turniejowi towarzyszyła wystawa fotografii Roberta Wagnera, przedstawiająca Grzegorza Miecugowa – scrabblistę podczas historycznych rozgrywek w 2009 r. we Wrocławiu.

Memoriał miał charakter towarzyski, zaplanowano 5 rund, w których uczestniczyło łącznie 13 osób z Wrocławia, Babimostu i Poznania. Oprócz graczy startujących w turnieju kilkanaście osób odwiedziło miejsce rozgrywek — zabytkową willę w centrum Karłowic, by przyjrzeć się konkurencji tęgich głów, zagrać niekoniecznie w klasyfikacji punktowej, zapoznać się z wystawą czy uczestniczyć w dodatkowych atrakcjach. Leszek Dobrowolski, który dotarł na turniej w ostatniej chwili, nie pozwolił ogarnąć się emocjom i wygrał turniej z wynikiem 4 i przewagą ponad 200 małych punktów nad Maciejem Nawrockim z Babimostu. Trzecie miejsce zajął Ziemowit Pazda — wrocławianin i współorganizator turnieju. Wielkie brawa należą się turniejowym debiutantom: Urszuli Hamkało, Mariannie Sobczak, Marcinowi Suchożebrskiemu, Pawłowi Susiowi, Krzysztofie Kazanowskiej, Zenonowi Gutowskiemu i Ewie Suchożebrskiej. Gratulacje.

relacja TVN24
relacja Radia Wrocław

urywek wideo z rozgrywek:
relacja: Rafał Świątek


Miejsce rozgrywekPolana Karłowicka, Kasprowicza 45, Wrocław
HarmonogramNiedziela, 5 listopada (5 rund)
od 9:00 — zgłoszenia uczestników / potwierdzanie obecności
9:40 — uroczyste rozpoczęcie turnieju
10:00-13:00 — rundy 1-3
13:00-15:00 — przerwa
15:00-17:00 — rundy 4-5
ok. 17:00 — zakończenie turnieju
OrganizatorzyRafał Świątek / Fundacja Nasze Karłowice


Wyniki turnieju Gumowiec. Turniej scrabble pamięci Grzegorza Miecugowa

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Leszek          Dobrowolski          Wrocław                100.00      4.0     2183      650      632
  2 Maciej          Nawrocki             Babimost               100.00      4.0     1961      650      206
  3 Ziemowit        Pazda                Wrocław                100.00      3.0     1952      550      244
  4 Robert          Wagner               Wrocław                100.00      3.0     1661      550       -3
  5 Bartosz         Bartczak             Poznań                 100.00      2.0     1712      450      126
  6 Urszula         Hamkało              Wrocław                100.00      2.0     1380      450     -220
  7 Rafał           Świątek              Wrocław                100.00      2.0     1098      350      283
  8 Marianna        Sobczak              Wrocław                100.00      1.0      974      350     -773
  9 Marcin          Suchożebrski         Wrocław                100.00      1.0      302      150       36
 10 Paweł           Suś                  Wrocław                100.00      0.0      441      100     -120
 11 Krzysztofa      Kazanowska           Wrocław                100.00      0.0      340       50      -72
 12 Zenon           Gutowski             Wrocław                100.00      0.0      196       50     -176
 13 Ewa             Suchożebrska         Wrocław                100.00      0.0      168       50     -163
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju Gumowiec. Turniej scrabble pamięci Grzegorza Miecugowa



	Bartosz Bartczak 100.00 Poznań

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Ziemowit       Pazda                 100.00 -  288: 400   50
    2     4 Marianna       Sobczak               100.00 +  451: 142  150
    3     3 Robert         Wagner                100.00 -  329: 381   50
    4     4 Urszula        Hamkało               100.00 +  380: 286  150
    5     2 Ziemowit       Pazda                 100.00 -  264: 377   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     450  /  5  90.00




	Leszek Dobrowolski 100.00 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Marianna       Sobczak               100.00 +  548:  81  150
    2     1 Maciej         Nawrocki              100.00 -  370: 413   50
    3     2 Krzysztofa     Kazanowska            100.00 +  412: 340  150
    4     2 Ziemowit       Pazda                 100.00 +  450: 360  150
    5     1 Maciej         Nawrocki              100.00 +  403: 357  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     650  /  5 130.00




	Zenon Gutowski 100.00 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    5     6 Rafał          Świątek               100.00 -  196: 372   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                      50  /  1  50.00




	Urszula Hamkało 100.00 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Robert         Wagner                100.00 -  285: 345   50
    2     3 Rafał          Świątek               100.00 -  236: 383   50
    3     4 Marianna       Sobczak               100.00 +  302: 254  150
    4     4 Bartosz        Bartczak              100.00 -  286: 380   50
    5     5 Marianna       Sobczak               100.00 +  271: 238  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     450  /  5  90.00




	Krzysztofa Kazanowska 100.00 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    3     2 Leszek         Dobrowolski           100.00 -  340: 412   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                      50  /  1  50.00




	Maciej Nawrocki 100.00 Babimost

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Rafał          Świątek               100.00 +  383: 343  150
    2     1 Leszek         Dobrowolski           100.00 +  413: 370  150
    3     1 Ziemowit       Pazda                 100.00 +  417: 324  150
    4     1 Robert         Wagner                100.00 +  391: 315  150
    5     1 Leszek         Dobrowolski           100.00 -  357: 403   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     650  /  5 130.00




	Ziemowit Pazda 100.00 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Bartosz        Bartczak              100.00 +  400: 288  150
    2     2 Robert         Wagner                100.00 +  491: 289  150
    3     1 Maciej         Nawrocki              100.00 -  324: 417   50
    4     2 Leszek         Dobrowolski           100.00 -  360: 450   50
    5     2 Bartosz        Bartczak              100.00 +  377: 264  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     550  /  5 110.00




	Marianna Sobczak 100.00 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Leszek         Dobrowolski           100.00 -   81: 548   50
    2     4 Bartosz        Bartczak              100.00 -  142: 451   50
    3     4 Urszula        Hamkało               100.00 -  254: 302   50
    4     3 Paweł          Suś                   100.00 +  259: 175  150
    5     5 Urszula        Hamkało               100.00 -  238: 271   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     350  /  5  70.00




	Ewa Suchożebrska 100.00 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    5     3 Robert         Wagner                100.00 -  168: 331   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                      50  /  1  50.00




	Marcin Suchożebrski 100.00 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    5     4 Paweł          Suś                   100.00 +  302: 266  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     150  /  1 150.00




	Paweł Suś 100.00 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    4     3 Marianna       Sobczak               100.00 -  175: 259   50
    5     4 Marcin         Suchożebrski          100.00 -  266: 302   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     100  /  2  50.00




	Robert Wagner 100.00 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Urszula        Hamkało               100.00 +  345: 285  150
    2     2 Ziemowit       Pazda                 100.00 -  289: 491   50
    3     3 Bartosz        Bartczak              100.00 +  381: 329  150
    4     1 Maciej         Nawrocki              100.00 -  315: 391   50
    5     3 Ewa            Suchożebrska          100.00 +  331: 168  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     550  /  5 110.00




	Rafał Świątek 100.00 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Maciej         Nawrocki              100.00 -  343: 383   50
    2     3 Urszula        Hamkało               100.00 +  383: 236  150
    5     6 Zenon          Gutowski              100.00 +  372: 196  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     350  /  3 116.67


Wyniki poszczególnych rund turnieju Gumowiec. Turniej scrabble pamięci Grzegorza Miecugowa



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Bartosz        Bartczak             - Ziemowit       Pazda                 288: 400
   2 Marianna       Sobczak              - Leszek         Dobrowolski            81: 548
   3 Urszula        Hamkało              - Robert         Wagner                285: 345
   4 Rafał          Świątek              - Maciej         Nawrocki              343: 383


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Leszek         Dobrowolski          - Maciej         Nawrocki              370: 413
   2 Robert         Wagner               - Ziemowit       Pazda                 289: 491
   3 Rafał          Świątek              - Urszula        Hamkało               383: 236
   4 Bartosz        Bartczak             - Marianna       Sobczak               451: 142


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Ziemowit       Pazda                - Maciej         Nawrocki              324: 417
   2 Krzysztofa     Kazanowska           - Leszek         Dobrowolski           340: 412
   3 Robert         Wagner               - Bartosz        Bartczak              381: 329
   4 Marianna       Sobczak              - Urszula        Hamkało               254: 302


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Maciej         Nawrocki             - Robert         Wagner                391: 315
   2 Leszek         Dobrowolski          - Ziemowit       Pazda                 450: 360
   3 Paweł          Suś                  - Marianna       Sobczak               175: 259
   4 Urszula        Hamkało              - Bartosz        Bartczak              286: 380


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Maciej         Nawrocki             - Leszek         Dobrowolski           357: 403
   2 Ziemowit       Pazda                - Bartosz        Bartczak              377: 264
   3 Ewa            Suchożebrska         - Robert         Wagner                168: 331
   4 Marcin         Suchożebrski         - Paweł          Suś                   302: 266
   5 Marianna       Sobczak              - Urszula        Hamkało               238: 271
   6 Zenon          Gutowski             - Rafał          Świątek               196: 372
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie