Katowice10
marca
Katowice 10 marca II Babskie granie (turniej bez jaj)
Będzin17
marca
Będzin 17 marca IV Ogólnopolski Turniej Scrabble Nauczycieli i Pracowników Oświaty
Graboszyce24
marca
Graboszyce 24-25 marca XIII Mistrzostwa Doliny Karpia w ScrabbleMistrzostwa Regionów 2018
Scrabblująca oświata17 marca 2018 — IV Ogólnopolski Turniej Scrabble Nauczycieli i Pracowników OświatyInformacjeRelacjaWynikiHHRundyPrzebieg
galeria

IV Ogólnopolski Turniej Scrabble Nauczycieli i Pracowników OświatyBędzin, 17 marca 2018
turniej nierankingowy

Konkurs Relacja z turnieju


Scrabblująca oświataW kameralnym gronie 16 osób (acz o dwie osoby liczniej, niż w ubiegłym roku) spotkały i spotkali się przy scrabblowych planszach nauczycielki i nauczyciele oraz pracownicy oświaty, by kolejny raz rywalizować w edukacyjnym gronie. Otwarcia turnieju dokonał prezydent miasta, pan Łukasz Komoniewski wraz z przedstawicielkami okręgowych i oddziałowych władz Związku Nauczycielstwa Polskiego. Główną organizatorką oraz sędzią zawodów była Iwona Skubis, która kolejny raz zapewniła nam możliwość rywalizowania w komfortowych warunkach, za co chcę jej serdecznie podziękować. Wśród grających pojawił się parytet płci, jeśli wziąć pod uwagę skład zawodniczek i zawodników. Równowagę złamały jednak ostateczne wyniki. W ostatniej partii dwie zawodniczki grały o najwyższe laury. Ale czy to kwestia pobudzającego rywalizację testosteronu, czy jakiś scrabblowy pech sprawił, że na podium zameldowali się sami panowie. Komplet zwycięstw przyniósł pierwsze miejsce Dariuszowi Putoniowi z Rudy Śląskiej, za nim usadowił się Maciek Śliwa z Zabrza, zaś z trzeciego pucharu cieszył się Sławomir Wiśniowski z Sosnowca. Koleżanek nie dopuścili także zaborczy gracze do kolejnych możliwych sukcesów – najdroższy ruch położył Wojciech Kwaśniak z Częstochowy, z tego samego miasta wywodzi się najlepszy debiutant, Remigiusz Kaflik. Drogie Panie – życzę dobrego rewanżu w przyszłym roku. Zaś wszystkie związane z oświatą osoby, które czytają tę relację, zapraszam do Będzina za rok – bo ten turniej naprawdę warto reklamować. Iwono – dziękujemy.
relacja: Maciej Śliwa
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
Ogólnopolski Turniej Scrabble Nauczycieli i Pracowników Oświaty


Rodzaj turniejuzamknięty
Sposób rozgrywanialiczba rund: 5
system: połówkowy / szwajcarski (rundy 1-5)
20 minut dla gracza na partię
Miejsce rozgrywekMiejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Będzinie
Plac Włodzimierza Wójcika (dawniej Piłsudskiego 39)
42-500 Będzin
Obrońca tytułuSławomir Wolski
SędziaIwona Skubis
HarmonogramSobota, 17 marca (5 rund)
8:45-9:00 — zgłoszenia uczestników / weryfikacja osób zapisanych przez internet
9:00 — rozpoczęcie turnieju
ok. 15:00 — wręczenie nagród i dyplomów
Wpisowe10 zł od uczestnika — płatne w dniu zawodów
WyżywienieKanapki, owoce, napoje
NagrodyPuchary, dyplomy i upominki
Zgłoszenia uczestnikówpokaż listę uczestników
Lp.Imię i nazwiskoMiastoInne
1 Maciek Śliwa Zabrze
2 Joanna Brychcy Katowice
3 Aneta Szczyrzyca Jaworzno
4 Maksymilian Grzegorzek Gliwice
5 Błażej Krysa Gliwice
6 Sylwia Bagińska-Worwa Dąbrowa Górnicza
7 Marta Jamrozy Dąbrowa Górnicza
8 Dariusz Putoń RUDA ŚLĄSKA
9 Wojciech Kwaśniak Kalej
10 Sławek Wiśniowski Jaworzno
11 Marta Majewska Wadowice
12 Remigiusz Kaflik Częstochowa
13 Bernadeta Zapała Jaworzno
OrganizatorzyIwona Skubis — 601 508 338 — iwonaskubisgalus@gmail.com
Zarząd Okręgu Śląskiego ZNP
Zarząd Oddziału ZNP w Będzinie
SponsorzyPatronat:
Prezes Okręgu Śląskiego ZNP – Jadwiga Aleksandra Rezler
Prezydent Miasta Będzina – Łukasz Komoniewski

Sponsorzy:
Zarząd Okręgu Śląskiego ZNP
Zarząd Oddziału ZNP w Będzinie
Urząd Miasta Będzina


Wyniki turnieju IV Ogólnopolski Turniej Scrabble Nauczycieli i Pracowników Oświaty 

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Dariusz         Putoń                Ruda Śląska            144.42      5.0     1923      775      468
  2 Maciej          Śliwa                Zabrze                 120.23      4.0     1987      678      352
  3 Sławomir        Wiśniowski           Jaworzno               114.52      3.5     1950      664      374
  4 Joanna          Brychcy              Katowice               110.04      3.0     1799      607      379
  5 Wojciech        Kwaśniak             Częstochowa            100.00      3.0     1772      563      175
  6 Remigiusz       Kaflik               Częstochowa            100.00      3.0     1765      594      148
  7 Dorota          Gwiazdoń             Nowa Wieś              112.95      3.0     1755      580      113
  8 Marta           Jamrozy              Dąbrowa Górnicza       100.00      3.0     1599      614     -101
  9 Maksymilian     Grzegorzek           Gliwice                100.00      2.5     1545      574     -103
 10 Aneta           Szczyrzyca           Jaworzno               100.02      2.0     1749      483      181
 11 Marta           Majewska             Wadowice               100.00      2.0     1665      480     -178
 12 Bernadeta       Zapała               Jaworzno               100.00      2.0     1403      450     -193
 13 Błażej          Krysa                Gliwice                100.00      1.5     1362      315     -168
 14 Sylwia          Bagińska-Worwa       Dąbrowa Górnicza       100.00      1.0     1456      373     -407
 15 Dawid           Ochman               Pszczyna               100.00      0.5     1287      210       -7
 16 Dorota          Kasznia              Będzin                 100.00      0.0      558      150     -433
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju IV Ogólnopolski Turniej Scrabble Nauczycieli i Pracowników Oświaty 



	Dariusz Putoń 144.42 Ruda Śląska            

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Remigiusz      Kaflik                100.00 +  360: 341  150
    2     4 Marta          Jamrozy               100.00 +  413: 259  150
    3     2 Maksymilian    Grzegorzek            100.00 +  392: 256  150
    4     1 Sławomir       Wiśniowski            114.52 +  408: 313  165
    5     1 Joanna         Brychcy               110.04 +  350: 286  160
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     775  /  5 155.00




	Maciej Śliwa 120.23 Zabrze                   

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Aneta          Szczyrzyca            100.02 +  381: 308  150
    2     2 Marta          Majewska              100.00 +  407: 261  150
    3     1 Sławomir       Wiśniowski            114.52 -  330: 370   65
    4     3 Marta          Jamrozy               100.00 +  376: 308  150
    5     2 Dorota         Gwiazdoń              112.95 +  493: 388  163
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     678  /  5 135.60




	Sławomir Wiśniowski 114.52 Jaworzno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Błażej         Krysa                 100.00 +  490: 249  150
    2     1 Maksymilian    Grzegorzek            100.00 =  329: 329  100
    3     1 Maciej         Śliwa                 120.23 +  370: 330  170
    4     1 Dariusz        Putoń                 144.42 -  313: 408   94
    5     3 Maksymilian    Grzegorzek            100.00 +  448: 260  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     664  /  5 132.80




	Dorota Gwiazdoń 112.95 Nowa Wieś                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Wojciech       Kwaśniak              100.00 +  380: 295  150
    2     3 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 +  330: 272  150
    3     3 Aneta          Szczyrzyca            100.02 +  370: 230  150
    4     2 Joanna         Brychcy               110.04 -  287: 352   60
    5     2 Maciej         Śliwa                 120.23 -  388: 493   70
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     580  /  5 116.00




	Joanna Brychcy 110.04 Katowice                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Marta          Majewska              100.00 -  322: 323   50
    2     6 Dawid          Ochman                100.00 +  400: 186  150
    3     4 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 +  439: 274  150
    4     2 Dorota         Gwiazdoń              112.95 +  352: 287  163
    5     1 Dariusz        Putoń                 144.42 -  286: 350   94
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     607  /  5 121.40




	Aneta Szczyrzyca 100.02 Jaworzno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Maciej         Śliwa                 120.23 -  308: 381   70
    2     7 Błażej         Krysa                 100.00 +  440: 228  150
    3     3 Dorota         Gwiazdoń              112.95 -  230: 370   63
    4     5 Bernadeta      Zapała                100.00 +  453: 222  150
    5     4 Remigiusz      Kaflik                100.00 -  318: 367   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     483  /  5  96.60




	Sylwia Bagińska-Worwa 100.00 Dąbrowa Górnicza         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Bernadeta      Zapała                100.00 +  309: 289  150
    2     3 Dorota         Gwiazdoń              112.95 -  272: 330   63
    3     4 Joanna         Brychcy               110.04 -  274: 439   60
    4     6 Remigiusz      Kaflik                100.00 -  277: 437   50
    5     6 Marta          Jamrozy               100.00 -  324: 368   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     373  /  5  74.60




	Maksymilian Grzegorzek 100.00 Gliwice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Dorota         Kasznia               100.00 +  343: 179  150
    2     1 Sławomir       Wiśniowski            114.52 =  329: 329  115
    3     2 Dariusz        Putoń                 144.42 -  256: 392   94
    4     4 Wojciech       Kwaśniak              100.00 +  357: 300  150
    5     3 Sławomir       Wiśniowski            114.52 -  260: 448   65
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     574  /  5 114.80




	Marta Jamrozy 100.00 Dąbrowa Górnicza         

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Dawid          Ochman                100.00 +  296: 278  150
    2     4 Dariusz        Putoń                 144.42 -  259: 413   94
    3     6 Remigiusz      Kaflik                100.00 +  368: 309  150
    4     3 Maciej         Śliwa                 120.23 -  308: 376   70
    5     6 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 +  368: 324  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     614  /  5 122.80




	Remigiusz Kaflik 100.00 Częstochowa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Dariusz        Putoń                 144.42 -  341: 360   94
    2     5 Bernadeta      Zapała                100.00 +  311: 294  150
    3     6 Marta          Jamrozy               100.00 -  309: 368   50
    4     6 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 +  437: 277  150
    5     4 Aneta          Szczyrzyca            100.02 +  367: 318  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     594  /  5 118.80




	Dorota Kasznia 100.00 Będzin

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Maksymilian    Grzegorzek            100.00 -  179: 343   50
    2     8 Wojciech       Kwaśniak              100.00 -  180: 369   50
    3     8 Błażej         Krysa                 100.00 -  199: 279   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     150  /  3  50.00




	Błażej Krysa 100.00 Gliwice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Sławomir       Wiśniowski            114.52 -  249: 490   65
    2     7 Aneta          Szczyrzyca            100.02 -  228: 440   50
    3     8 Dorota         Kasznia               100.00 +  279: 199  150
    4     7 Marta          Majewska              100.00 -  306: 401   50
    5     8 PAUZA
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     315  /  4  78.75




	Wojciech Kwaśniak 100.00 Częstochowa              

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Dorota         Gwiazdoń              112.95 -  295: 380   63
    2     8 Dorota         Kasznia               100.00 +  369: 180  150
    3     5 Marta          Majewska              100.00 +  354: 341  150
    4     4 Maksymilian    Grzegorzek            100.00 -  300: 357   50
    5     5 Marta          Majewska              100.00 +  454: 339  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     563  /  5 112.60




	Marta Majewska 100.00 Wadowice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Joanna         Brychcy               110.04 +  323: 322  160
    2     2 Maciej         Śliwa                 120.23 -  261: 407   70
    3     5 Wojciech       Kwaśniak              100.00 -  341: 354   50
    4     7 Błażej         Krysa                 100.00 +  401: 306  150
    5     5 Wojciech       Kwaśniak              100.00 -  339: 454   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     480  /  5  96.00




	Dawid Ochman 100.00 Pszczyna

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Marta          Jamrozy               100.00 -  278: 296   50
    2     6 Joanna         Brychcy               110.04 -  186: 400   60
    3     7 Bernadeta      Zapała                100.00 -  253: 287   50
    4     8 PAUZA
    5     7 Bernadeta      Zapała                100.00 -  270: 311   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     210  /  4  52.50




	Bernadeta Zapała 100.00 Jaworzno

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Sylwia         Bagińska-Worwa        100.00 -  289: 309   50
    2     5 Remigiusz      Kaflik                100.00 -  294: 311   50
    3     7 Dawid          Ochman                100.00 +  287: 253  150
    4     5 Aneta          Szczyrzyca            100.02 -  222: 453   50
    5     7 Dawid          Ochman                100.00 +  311: 270  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     450  /  5  90.00


Wyniki poszczególnych rund turnieju IV Ogólnopolski Turniej Scrabble Nauczycieli i Pracowników Oświaty 



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Remigiusz      Kaflik               - Dariusz        Putoń                 341: 360
   2 Sławomir       Wiśniowski           - Błażej         Krysa                 490: 249
   3 Wojciech       Kwaśniak             - Dorota         Gwiazdoń              295: 380
   4 Joanna         Brychcy              - Marta          Majewska              322: 323
   5 Aneta          Szczyrzyca           - Maciej         Śliwa                 308: 381
   6 Sylwia         Bagińska-Worwa       - Bernadeta      Zapała                309: 289
   7 Dorota         Kasznia              - Maksymilian    Grzegorzek            179: 343
   8 Marta          Jamrozy              - Dawid          Ochman                296: 278


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Maksymilian    Grzegorzek           - Sławomir       Wiśniowski            329: 329
   2 Maciej         Śliwa                - Marta          Majewska              407: 261
   3 Dorota         Gwiazdoń             - Sylwia         Bagińska-Worwa        330: 272
   4 Dariusz        Putoń                - Marta          Jamrozy               413: 259
   5 Bernadeta      Zapała               - Remigiusz      Kaflik                294: 311
   6 Dawid          Ochman               - Joanna         Brychcy               186: 400
   7 Błażej         Krysa                - Aneta          Szczyrzyca            228: 440
   8 Dorota         Kasznia              - Wojciech       Kwaśniak              180: 369


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Sławomir       Wiśniowski           - Maciej         Śliwa                 370: 330
   2 Maksymilian    Grzegorzek           - Dariusz        Putoń                 256: 392
   3 Aneta          Szczyrzyca           - Dorota         Gwiazdoń              230: 370
   4 Joanna         Brychcy              - Sylwia         Bagińska-Worwa        439: 274
   5 Marta          Majewska             - Wojciech       Kwaśniak              341: 354
   6 Marta          Jamrozy              - Remigiusz      Kaflik                368: 309
   7 Bernadeta      Zapała               - Dawid          Ochman                287: 253
   8 Błażej         Krysa                - Dorota         Kasznia               279: 199


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Putoń                - Sławomir       Wiśniowski            408: 313
   2 Dorota         Gwiazdoń             - Joanna         Brychcy               287: 352
   3 Maciej         Śliwa                - Marta          Jamrozy               376: 308
   4 Wojciech       Kwaśniak             - Maksymilian    Grzegorzek            300: 357
   5 Aneta          Szczyrzyca           - Bernadeta      Zapała                453: 222
   6 Remigiusz      Kaflik               - Sylwia         Bagińska-Worwa        437: 277
   7 Marta          Majewska             - Błażej         Krysa                 401: 306
   8 Dawid          Ochman               - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dariusz        Putoń                - Joanna         Brychcy               350: 286
   2 Maciej         Śliwa                - Dorota         Gwiazdoń              493: 388
   3 Maksymilian    Grzegorzek           - Sławomir       Wiśniowski            260: 448
   4 Remigiusz      Kaflik               - Aneta          Szczyrzyca            367: 318
   5 Wojciech       Kwaśniak             - Marta          Majewska              454: 339
   6 Sylwia         Bagińska-Worwa       - Marta          Jamrozy               324: 368
   7 Dawid          Ochman               - Bernadeta      Zapała                270: 311
   8 Błażej         Krysa                - BYE            BYE                   300:   0
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie