Scrabble na 25 Przeglądzie Kabaretów „PAKA” w Krakowie
Któż z nas nie zna przeglądu kabaretów PAKA, który od 25 lat kreuje to, co dzieje się na polskiej scenie kabaretowej? W tym roku, jak na jubileusz przystało, na PACE pojawiło się coś specjalnego, czyli... turniej w Scrabble!
W fantastyczniej atmosferze 15 bardziej i mniej znanych kabareciarzy stanęło do walki w naszą ulubioną grę, czemu mieliśmy przyjemność asystować. Wyglądało na to, że wielu z nich czuło się przy planszy jak ryba w wodzie, a poziom zawodów okazał się nadspodziewanie wysoki! Padały siódemki, gracze znali typowo scrabblowe słowa, kilka wyników przekroczyło 400 punktów, tak więc widzimy ogromny potencjał w polskiej kabaretowej scenie :-)).
Od początku faworytem był Szymon Jachimek, który brał udział w 6 turniejach PFS, a pięć lat temu w Juracie zajął 10 miejsce, pokonując między innymi obecnego prezesa Karola Wyrębkiewicza. Niestety, w przedostatniej rundzie, przez feralną literkę „ć” został pozbawiony szans na zwycięstwo nad kabareciarzami przegrywając z krakowskim konferansjerem-prawnikiem Maciejem Klisiem, który partię finałową rozegrał z czarnym koniem zawodów, przedstawicielem organizatorów, Michałem Wujasem. To właśnie Michał okazał się skuteczniejszy i tym samym wygrał cały turniej, gratulacje! Szymon Jachimek, pokonawszy w ostatniej grze swojego brata Tomka stanął na drugim miejscu podium, zaś medal brązowy przypadł Łukaszowi Pietschowi z kabaretu Hrabi.
Mamy nadzieję, że przynajmniej tę trójkę zobaczymy kiedyś na naszych turniejach rankingowych, zapraszamy serdecznie!