Drugi turniej z cyklu „Scrabble w Szkole” upłynął pod znakiem rekordów. Padł rekord frekwencji – grało aż 46 osób z pięciu kółek z czterech województw. Aż dwie osoby zdobyły komplet punktów, były też 4 partie remisowe. Zwycięzca turnieju zdobył w 4 partiach aż 1709 punktów. Średnia punktowa pierwszej dziesiątki wzrosła z 273 do 294 w porównaniu z I Turniejem Mikołajkowym.
W gości do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej (koło scrabblowe Scherzo) przyjechali gracze z Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie (Leśne Scrabble), Gimnazjum w Straszynie (Słowokleci), Gimnazjum w Rybnie (Rekiny) oraz Zespołu Szkół nr 2 w Warszawie (Scrabblołamacze). Uczestnikom turnieju i ich opiekunom nie zabrakło atrakcji zapewnionych przez dyrekcję szkoły i prowadzącą koło scrabblowe Scherzo Alicję Bielecką. Wszyscy mogli podziwiać piękny poznański rynek, ratuszowe koziołki i przede wszystkim wspaniały występ taneczny starszych uczniów (głównie uczennic) Szkoły Baletowej.
Najważniejsza jednak była dla zawodników sama gra. Część graczy brała wcześniej udział w pierwszym turnieju programu, wkrótce więc atmosfera współzawodnictwa udzieliła się też pozostałym. Od samego początku rywalizacji ton nadawały Rekiny z Rybna, którym dzielnie stawiali czoła zawodnicy z pozostałych kółek. W ostatniej rundzie Bartek Pawlak nie dał szans Bartkowi Tabarze wygrywając turniej i pozbawiając zarazem swego kolegę szans na podium. Najbardziej emocjonująca partia turnieju rozegrała się na drugim stole. Joasia Warżajtis ze Scherza po zaciętej grze zremisowała ze Staszkiem Więckowskim, który w walce o trzecie miejsce wyprzedził ją ostatecznie małymi punktami. Na zwolnione drugie miejsce wskoczył Paweł Kubiak, po wygranej z reprezentantem Słowokletów Kubą Mackiewiczem. Tym samym trzej gimnazjaliści z Rybna zajęli całe podium i zdobyli przechodnie trofeum drużynowe – statuetkę poznańskich koziołków. Oprócz zdobywców czołowych miejsc na wyróżnienie zasługuje też czwartoklasistka ze Scherza Klaudia Hojka, która bez tremy grała z najlepszymi, przegrała tylko ze zwycięzcą turnieju i zajęła ostatecznie 10 miejsce.
Podobnie jak pół roku wcześniej wszyscy grali do końca, do czego zachęciła ich wspaniała atmosfera stworzona przez Gospodarzy turnieju, jak również atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.
relacja: Mariusz Sylwestrzuk
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie