Do trzech razy sztuka...
Po raz pierwszy scrabbliści z całej Polski zebrali się w Puławach by wziąć udział w I Otwartych Mistrzostwach Puław w Scrabble. Turniej rozgrywany był w "Galerii Zielona" gdzie wzbudził spore zainteresowanie klientów tego kompleksu handlowego. Do Puław przyjechało 47 zawodników w tym aż 6 debiutantów. W czwartej rundzie Kamil Górka z Krakowa w partii z Robertem Kuszpitem z Białej Podlaskiej położył najdroższy ruch w turnieju. Słowo SZCZYPAŃ na ORGANIZMY za 122 pkt oraz pozostałe 5 scrabbli zakończyły rozgrywkę wynikiem 676:327 dla Kamila.
Bohaterem turnieju został Piotr Broda z Sandomierza, który jako jedyny nie doznał porażki. Był to dopiero trzeci turniej w karierze Piotra i pierwszy, który wyniósł go na najwyższy stopień podium. Gdy w pierwszej partii zremisował z Marcinem Figlem nic nie zapowiadało takiego finału. Następne 6 partii Piotr wygrał i osiągnął wielki sukces. Drugie miejsce zajął Paweł Jackowski z Warszawy, a trzecie Tomasz Zwoliński ze Skierd. Najlepszym debiutantem została Izabela Wyłoga z Lublina. Organizatorzy Kamil Kister i Paweł Nocek ufundowali dodatkowe nagrody dla najlepszego debiutanta, za najdroższy ruch i dla osoby, która zajęła 12 miejsce (suma wartości punktowej słowa PUŁAWY — Kamil Górka).
Organizatorzy zapraszają na II mistrzostwa Puław za rok.
relacja: Andrzej Gostomski
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie