PIERWSZY RAZ OD 75 LAT SCRABBLE PRZEDSTAWIA NOWY SPOSÓB ROZGRYWKI

SCRABBLE™ DRUŻYNOWESposób, w jaki używamy słów, zmienia się, podobnie jak Scrabble, które odsłoniły właśnie drugą stronę klasycznej planszy z nowym trybem Scrabble Drużynowe. To zespołowa, szybsza i bardziej swobodna odmiana kultowej gry słownej, w sam raz na Światowy Dzień Scrabble obchodzony 13 kwietnia. Po raz pierwszy w 75-letniej historii Scrabble, marka dokonała tak istotnej zmiany w swojej klasycznej grze.

Od teraz nowy sposób rozgrywki dostępny jest w każdym egzemplarzu, dzięki czemu fani mogą liczyć na podwójną zabawę. Wystarczy odwrócić planszę i rozłożyć talię kart celów, aby rozpocząć rozgrywkę w trybie Scrabble Drużynowe.
Scrabble Drużynowe zostały zaprojektowane z myślą o współpracy i inkluzywności – gracze zespołowo realizują cele z kart na różnych poziomach trudności oraz korzystają z kart pomocniczych. W nowym trybie rozgrywka jest szybsza, a cel prostszy. Dzięki podwójnej planszy gracze mogą wybierać, czy wolą dynamiczną, drużynową rozgrywkę, gdzie wygrywają/przegrywają razem, czy chcieliby spróbować swoich sił w klasycznej rywalizacji na słowa i punkty.

Tryb Scrabble Drużynowe to doskonała propozycja dla rodzin i przyjaciół, zarówno dla fanów klasycznej wersji Scrabble, którzy mogą spróbować swoich sił w nowej odmianie swojej ulubionej gry, jak i dla osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z grami słownymi. Nowy tryb to nie tylko nowe emocje, ale także możliwość wzmocnienia pewności siebie i treningu przed wyzwaniem w klasycznej wersji.
„Scrabble przetrwały próbę czasu jako jedna z najpopularniejszych gier planszowych w historii i chcemy mieć pewność, że nadal będzie atrakcyjna dla wszystkich graczy. Dla każdego, kto kiedykolwiek pomyślał, że "gry słowne nie są dla mnie" lub czuł się trochę onieśmielony klasyczną grą, tryb Scrabble Drużynowe jest idealną opcją. Nowy tryb inspiruje do zabawy słowem tak jak klasyczna wersja, lecz dzięki ekscytującej, nowej formie i dynamicznej, zespołowej rozgrywce, jest bardziej przystępny i łączy ludzi. Gracze preferujący klasyczną wersję nadal mogą w nią zagrać, odwracając planszę na drugą stronę” – powiedział Ray Adler, Wiceprezes oraz Globalny Dyrektor Działu Gier w firmie Mattel.

Nowy tryb Scrabble Drużynowe to uzupełnienie klasycznej gry - od teraz Scrabble dostępne są z dwustronną planszą.
O firmie Mattel
Mattel jest wiodącym producentem zabawek na całym świecie i właścicielem najbardziej popularnych marek rozrywkowych dla dzieci i rodzin, takich jak: Barbie®, Hot Wheels®, Fisher-Price®, American Girl®, Thomas & FriendsTM, UNO®, Masters of the Universe®, Monster High® i MEGA®. Tworząc innowacyjne produkty, Mattel dostarcza dzieciom niezapomnianych wrażeń, które inspirują, bawią i wspomagają ich rozwój poprzez zabawę. Firma działa w 35 krajach, a jej produkty są dostępne w ponad 150 państwach na świecie. Od momentu założenia w 1945 roku, Mattel z pasją wspiera dzieci w odkrywaniu uroków dzieciństwa i rozwijaniu ich pełnego potencjału.


SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie