Mistrzostwa Regionów 2018

Cykl turniejów Mistrzostwa Regionów 2018 stanowi zawody towarzyszące cyklowi Grand Prix 2018

Klasyfikacje

W Mistrzostwach Regionów 2018 prowadzone będą trzy niezależne klasyfikacje – oddzielnie w każdym regionie. Cykl Mistrzostwa Regionów 2018 obejmuje:

  1. Region Północny Wschód
  2. Region Południe
  3. Region Północny Zachód

Turnieje

Cykl Mistrzostwa Regionów 2018 obejmuje 21 turniejów podzielonych na 3 regiony:
Region Północny Wschód
1.XVIII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”
2.XVIII Mistrzostwa Warszawy
3. XIII Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
4.V Mistrzostwa Ciechanowca
5.VII Otwarte Mistrzostwa Konojad „Oby rżało”
6.XXI Mistrzostwa Warmii i Mazur
7.XXI Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Scrabble
Region Południe
1.I Mistrzostwa Kęt w Scrabble
2.XIII Mistrzostwa Doliny Karpia w Scrabble
3.II Mistrzostwa Sandomierza o Puchar Burmistrza
4.IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble
5.XXIII Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia
6.XXII Otwarte Mistrzostwa Krakowa
7.XIII Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble
Region Północny Zachód
1.IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Stargardu w Scrabble – Gramy z Twoim Radiem 90,3 Fm
2.XXII Mistrzostwa Ziemi Kujawskiej w Scrabble
3.III Otwarte Mistrzostwa Gdańska
4.XVII Mistrzostwa Wybrzeża
5.VII Mistrzostwa Poznania
6.IV Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu
7.VI Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble


Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu zdobywa tylu uczestników, ile wynosi część całkowita liczby obliczonej według wzoru: liczba uczestników, którzy uczestniczyli co najmniej w 5 rundach turnieju, dzielona przez 3.
  2. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  3. Minimalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 20 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło mniej niż 60 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 20 otrzymuje 1 punkt, za 19–2, itd., a za 4–17, za 3– 18, za 2–19, za 1–20).
  4. Maksymalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 30 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło więcej niż 90 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 30 otrzymuje 1 punkt, za 29–2, itd., za 4–27, za 3–28, za 2–29 i za 1–30).
  5. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Mistrzostwa Regionów 2018 do końcowej klasyfikacji zalicza się pięć najlepszych wyników z siedmiu turniejów w danym regionie.
  6. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Mistrzostwa Regionów 2018 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Mistrzostwa Regionów 2018 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu Mistrzostwa Regionów 2018:

Region Północny Wschód


Region Południe


Region Północny Zachód

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Wschód

Imię i nazwisko SUMAOstródaWarszawaMilanówekCiechanowiecKonojadyNowe Miasto LubawskieNowy Dwór Mazowiecki
1Dariusz Kosz2020000000
2Kazimierz Merklejn1919000000
3Małgorzata Deszczyńska1818000000
4Dariusz Ulatowski1717000000
5Joanna Juszczak1616000000
6Michał Alabrudziński1515000000
7Andrzej Oleksiak1414000000
8Kamil Górka1313000000
9Kacper Zegadło1212000000
10Bartosz Morawski1111000000
11Marek Dudkiewicz1010000000
12Mariusz Skrobosz99000000
13Miłosz Wrzałek88000000
14Katarzyna Polak77000000
15Stanisław Rydzik66000000
16Marek Syczuk55000000
17Paweł Maciejczuk44000000
18Rafał Dąbrowski33000000
19Maciej Kuć22000000
20Krzysztof Sporczyk11000000

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Południe

Imię i nazwisko SUMAKętyGraboszyceSandomierzRacibórzGliwiceKrakówJaworzno
1Mariusz Wrześniewski622016141200
2Stanisław Rydzik57017211900
3Łukasz Bobowski53179161100
4Kacper Zegadło50021111800
5Kazimierz Merklejn3900221700
6Michał Alabrudziński3800172100
7Krzysztof Obremski3701402300
8Paweł Mazurek3415019000
9Mikołaj Cieplik3214180000
 Małgorzata Deszczyńska320818600
11Piotr Broda3002010000
12Grzegorz Kurowski280082000
13Artur Irzyk2711106000
14Justyna Górka2613130000
15Krzysztof Kałuża252100400
16Dariusz Putoń241860000
17Janusz Krupiński2201201000
 Miłosz Wrzałek220091300
 Tomasz Lempart220193000
 Bartosz Morawski220002200
21Mariusz Skrobosz200020000
 Grzegorz Papciak201910000
23Krzysztof Sporczyk183015000
24Irena Sołdan160001600
 Łukasz Sornek161600000
26Marek Syczuk150150000
 Tomasz Sehnal150001500
28Andrzej Rakoczy14950000
 Tomasz Suchanek140001400
30Krzysztof Gibas130013000
31Marta Bajorek12004800
 Arkadiusz Łydka12700500
 Kamil Kister120012000
 Sławomir Wolski121200000
35Małgorzata Szczygieł110110000
36Kamil Górka10007300
 Maciej Nawrocki101000000
38Ryszard Żydaczewski9000900
39Jerzy Matyasik8800000
40Małgorzata Sulejewska7070000
 Marcin Kurowski7000700
42Szymon Stępień6600000
43Przemysław Rybicki5005000
 Urszula Solarska5500000
45Jerzy Luter4040000
 Jacek Mańko4400000
47Marta Sztajnert3030000
48Tomasz Górka2002000
 Andrzej Rechowicz2000200
 Ireneusz Kurzok2020000
 Mariusz Makuch2200000
52Michał Waszkiewicz1001000
 Teresa Zalewska1100000
 Juliusz Czupryniak1000100

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Zachód

Imię i nazwisko SUMAStargardInowrocławGdańskRumiaPoznańKołobrzegŚwinoujście
1Mariusz Skrobosz35181700000
 Michał Alabrudziński35171800000
3Dariusz Ulatowski32201200000
4Miłosz Wrzałek29141500000
5Jacek Mańko2891900000
6Monika Siemaszko26121400000
7Bartosz Morawski2222000000
8Kamil Górka2121000000
9Dawid Pikul2002000000
10Krzysztof Obremski1919000000
11Małgorzata Deszczyńska1601600000
 Grzegorz Kurowski1616000000
13Kazimierz Merklejn1515000000
14Ireneusz Moralewicz1313000000
 Maciej Grąbczewski1301300000
16Dorota Kuć1111000000
 Stanisław Rydzik1101100000
18Natalia Woźniak1010000000
 Joanna Juszczak104600000
 Dawid Adamczyk1001000000
21Alicja Grąbczewska92700000
 Juliusz Czupryniak90900000
23Grzegorz Łukasik88000000
 Mariusz Kubicki80800000
25Grzegorz Koczkodon76100000
 Marek Syczuk77000000
27Renata Andracka50500000
 Zbigniew Wietecki55000000
29Eugeniusz Wróblewski40400000
30Jakub Błażejewski30300000
 Łukasz Tuszyński33000000
32Diana Pietrzykowska20200000
33Dariusz Kuć11000000
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie