Mistrzostwa Regionów 2018

Cykl turniejów Mistrzostwa Regionów 2018 stanowi zawody towarzyszące cyklowi Grand Prix 2018

Klasyfikacje

W Mistrzostwach Regionów 2018 prowadzone będą trzy niezależne klasyfikacje – oddzielnie w każdym regionie. Cykl Mistrzostwa Regionów 2018 obejmuje:

  1. Region Północny Wschód
  2. Region Południe
  3. Region Północny Zachód

Turnieje

Cykl Mistrzostwa Regionów 2018 obejmuje 21 turniejów podzielonych na 3 regiony:
Region Północny Wschód
1.XVIII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”
2.XVIII Mistrzostwa Warszawy
3. XIII Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
4.V Mistrzostwa Ciechanowca
5.VII Otwarte Mistrzostwa Konojad „Oby rżało”
6.XXI Mistrzostwa Warmii i Mazur
7.XXI Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Scrabble
Region Południe
1.I Mistrzostwa Kęt w Scrabble
2.XIII Mistrzostwa Doliny Karpia w Scrabble
3.II Mistrzostwa Sandomierza o Puchar Burmistrza
4.IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble
5.XXIII Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia, I Otwarte Mistrzostwa Gliwic w Scrabble
6.XXII Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble
7.XIII Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble
Region Północny Zachód
1.IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Stargardu w Scrabble – Gramy z Twoim Radiem 90,3 Fm
2.XXII Mistrzostwa Ziemi Kujawskiej w Scrabble
3.III Otwarte Mistrzostwa Gdańska
4.XVII Mistrzostwa Wybrzeża
5.VII Mistrzostwa Poznania
6.IV Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu
7.VI Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble


Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu zdobywa tylu uczestników, ile wynosi część całkowita liczby obliczonej według wzoru: liczba uczestników, którzy uczestniczyli co najmniej w 5 rundach turnieju, dzielona przez 3.
  2. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  3. Minimalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 20 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło mniej niż 60 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 20 otrzymuje 1 punkt, za 19–2, itd., a za 4–17, za 3– 18, za 2–19, za 1–20).
  4. Maksymalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 30 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło więcej niż 90 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 30 otrzymuje 1 punkt, za 29–2, itd., za 4–27, za 3–28, za 2–29 i za 1–30).
  5. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Mistrzostwa Regionów 2018 do końcowej klasyfikacji zalicza się pięć najlepszych wyników z siedmiu turniejów w danym regionie.
  6. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Mistrzostwa Regionów 2018 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Mistrzostwa Regionów 2018 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu Mistrzostwa Regionów 2018:

Region Północny Wschód


Region Południe


Region Północny Zachód

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Wschód

Imię i nazwisko SUMAOstródaWarszawaMilanówekCiechanowiecKonojadyNowe Miasto LubawskieNowy Dwór Mazowiecki
1Kazimierz Merklejn671930180000
2Paweł Jackowski630291915000
3Maciej Czupryniak610271717000
4Bartosz Morawski561125200000
5Michał Alabrudziński531523150000
 Małgorzata Deszczyńska531822013000
7Stanisław Rydzik46611920000
8Krzysztof Obremski42026160000
9Paweł Pogorzelski36024120000
10Kacper Zegadło34121570000
11Joanna Juszczak32161600000
12Miłosz Wrzałek3181940000
13Mariusz Skrobosz30910110000
14Marek Reda2802800000
15Michał Waszkiewicz2506019000
16Dawid Pikul23013100000
 Marek Dudkiewicz23100130000
18Grzegorz Kurowski2102100000
19Dominik Urbacki2002000000
 Dariusz Kosz2020000000
21Robert Kamiński1900811000
22Mirosław Uglik1801800000
 Jakub Zaryński1800018000
24Dariusz Ulatowski1717000000
 Kamil Kister1701700000
26Irena Sołdan1600016000
27Marek Rogalski1400140000
 Katarzyna Ślusarska1400014000
 Andrzej Oleksiak1414000000
 Monika Gawron-Cieślik1401400000
31Kamil Górka1313000000
32Katarzyna Polak127500000
 Mariola Osajda-Matczak1200012000
 Łukasz Tuszyński1201200000
35Marcin Rogala1100110000
36Natalia Woźniak90900000
 Paweł Maciejczuk94005000
 Stanisław Gasik90009000
39Jacek Mańko80800000
 Piotr Broda80107000
 Czesław Grajewski80008000
42Tomasz Nasiłowski70700000
43Tomasz Praga60006000
 Szymon Dąbrowski60060000
 Rafał Matczak60033000
46Szymon Płachta50050000
 Marek Syczuk55000000
48Joanna Ostrowska40004000
 Jolanta Chłopińska40400000
50Jerzy Luter30300000
 Rafał Dąbrowski33000000
52Andrzej Kwiatkowski20020000
 Krzysztof Zawadzki20002000
 Krzysztof Mówka20200000
 Maciej Kuć22000000
56Agata Kopta10001000
 Krzysztof Sporczyk11000000

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Południe

Imię i nazwisko SUMAKętyGraboszyceSandomierzRacibórzGliwiceKrakówJaworzno
1Mariusz Wrześniewski73201614121100
2Kacper Zegadło6702111181700
3Paweł Mazurek581501902400
4Stanisław Rydzik570172119000
5Łukasz Bobowski531791611000
6Mikołaj Cieplik521418002000
7Bartosz Morawski48000222600
 Artur Irzyk481110602100
9Mariusz Skrobosz45002002500
 Janusz Krupiński450120102300
11Kazimierz Merklejn39002217000
12Michał Alabrudziński38001721000
13Krzysztof Obremski37014023000
14Dariusz Putoń36186001200
15Małgorzata Deszczyńska3208186000
16Piotr Broda30020100000
17Grzegorz Kurowski2800820000
18Jakub Zaryński2700002700
19Justyna Górka26131300000
20Łukasz Sornek2516000900
 Krzysztof Kałuża2521004000
22Szymon Dąbrowski2200002200
 Tomasz Lempart2201930000
 Miłosz Wrzałek2200913000
25Grzegorz Papciak2019100000
26Konrad Sowula1900001900
27Krzysztof Sporczyk1830150000
 Joanna Ostrowska1800001800
29Natalia Ogierman1600001600
 Irena Sołdan1600016000
31Marek Syczuk1501500000
 Ireneusz Kurzok1502001300
 Małgorzata Sulejewska150700800
 Dariusz Sowula1500001500
 Tomasz Sehnal1500015000
36Andrzej Rakoczy149500000
 Tomasz Suchanek1400014000
 Joanna Brychcy1400001400
39Krzysztof Gibas1300130000
40Kamil Kister1200120000
 Sławomir Wolski1212000000
 Marta Bajorek120048000
 Arkadiusz Łydka127005000
44Małgorzata Szczygieł1101100000
 Marcin Kurowski110007400
46Kamil Górka100073000
 Maciej Nawrocki1010000000
 Jakub Nalepa1000001000
49Szymon Stępień96000300
 Ryszard Żydaczewski90009000
51Jerzy Matyasik88000000
52Adam Grzelec70000700
53Maciej Skrzypczak60000600
54Przemysław Rybicki50050000
 Urszula Solarska55000000
 Ewa Madejczyk50000500
57Jerzy Luter40400000
 Jacek Mańko44000000
59Andrzej Rechowicz30002100
 Marta Sztajnert30300000
61Tomasz Górka20020000
 Mariusz Makuch22000000
 Michał Puchowski20000200
64Michał Waszkiewicz10010000
 Juliusz Czupryniak10001000
 Teresa Zalewska11000000

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Zachód

Imię i nazwisko SUMAStargardInowrocławGdańskRumiaPoznańKołobrzegŚwinoujście
1Mariusz Skrobosz571817220000
2Bartosz Morawski43220210000
3Grzegorz Kurowski39160230000
4Maciej Grąbczewski37013240000
5Michał Alabrudziński35171800000
6Małgorzata Deszczyńska33016170000
7Dariusz Ulatowski32201200000
8Stanisław Rydzik30011190000
9Miłosz Wrzałek29141500000
10Jacek Mańko2891900000
11Monika Siemaszko26121400000
12Natalia Woźniak23100130000
13Kamil Górka2121000000
14Krzysztof Mówka2000200000
 Dawid Pikul2002000000
16Krzysztof Obremski1919000000
17Radosław Jachna1800180000
18Grzegorz Koczkodon166190000
 Irena Sołdan1600160000
20Michał Waszkiewicz1500150000
 Kazimierz Merklejn1515000000
 Grzegorz Łukasik158070000
23Andrzej Kowalski1400140000
24Ireneusz Moralewicz1313000000
25Wojciech Sołdan1200120000
26Alicja Grąbczewska112720000
 Michał Garnowski1100110000
 Dorota Kuć1111000000
29ala Białobrzewska1000100000
 Joanna Juszczak104600000
 Dawid Adamczyk1001000000
32Juliusz Czupryniak90900000
 Łukasz Tuszyński93060000
34Janusz Krupiński80080000
 Mariusz Kubicki80800000
36Marek Syczuk77000000
37Paweł Maciejczuk50050000
 Renata Andracka50500000
 Zbigniew Wietecki55000000
40Eugeniusz Wróblewski40400000
 Tomasz Sehnal40040000
42Michał Mikołajczyk30030000
 Jakub Błażejewski30300000
44Diana Pietrzykowska20200000
45Dariusz Kuć11000000
 Krzysztof Sporczyk10010000
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie