Mistrzostwa Regionów 2018

Cykl turniejów Mistrzostwa Regionów 2018 stanowi zawody towarzyszące cyklowi Grand Prix 2018

Klasyfikacje

W Mistrzostwach Regionów 2018 prowadzone będą trzy niezależne klasyfikacje – oddzielnie w każdym regionie. Cykl Mistrzostwa Regionów 2018 obejmuje:

  1. Region Północny Wschód
  2. Region Południe
  3. Region Północny Zachód

Turnieje

Cykl Mistrzostwa Regionów 2018 obejmuje 21 turniejów podzielonych na 3 regiony:
Region Północny Wschód
1.XVIII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”
2.XVIII Mistrzostwa Warszawy
3. XIII Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
4.V Mistrzostwa Ciechanowca
5.VII Otwarte Mistrzostwa Konojad „Oby rżało”
6.XXI Mistrzostwa Warmii i Mazur
7.XXI Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Scrabble
Region Południe
1.I Mistrzostwa Kęt w Scrabble
2.XIII Mistrzostwa Doliny Karpia w Scrabble
3.II Mistrzostwa Sandomierza o Puchar Burmistrza
4.IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble
5.XXIII Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia, I Otwarte Mistrzostwa Gliwic w Scrabble
6.XXII Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble
7.XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble
Region Północny Zachód
1.IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Stargardu w Scrabble – Gramy z Twoim Radiem 90,3 Fm
2.XXII Mistrzostwa Ziemi Kujawskiej w Scrabble
3.III Otwarte Mistrzostwa Gdańska
4.XVII Mistrzostwa Wybrzeża
5.VII Mistrzostwa Poznania
6.IV Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu
7.VI Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble


Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu zdobywa tylu uczestników, ile wynosi część całkowita liczby obliczonej według wzoru: liczba uczestników, którzy uczestniczyli co najmniej w 5 rundach turnieju, dzielona przez 3.
  2. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  3. Minimalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 20 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło mniej niż 60 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 20 otrzymuje 1 punkt, za 19–2, itd., a za 4–17, za 3– 18, za 2–19, za 1–20).
  4. Maksymalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 30 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło więcej niż 90 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 30 otrzymuje 1 punkt, za 29–2, itd., za 4–27, za 3–28, za 2–29 i za 1–30).
  5. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Mistrzostwa Regionów 2018 do końcowej klasyfikacji zalicza się pięć najlepszych wyników z siedmiu turniejów w danym regionie.
  6. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Mistrzostwa Regionów 2018 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Mistrzostwa Regionów 2018 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu Mistrzostwa Regionów 2018:

Region Północny Wschód


Region Południe


Region Północny Zachód

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Wschód

Imię i nazwisko SUMAOstródaWarszawaMilanówekCiechanowiecKonojadyNowe Miasto LubawskieNowy Dwór Mazowiecki
1Kazimierz Merklejn671930180000
2Małgorzata Deszczyńska6518220131200
3Paweł Jackowski630291915000
4Maciej Czupryniak610271717000
5Bartosz Morawski561125200000
6Stanisław Rydzik54611920800
7Michał Alabrudziński531523150000
8Paweł Pogorzelski500241201400
9Mariusz Skrobosz499101101900
10Joanna Juszczak471616001500
11Dawid Pikul430131002000
12Michał Waszkiewicz42060191700
 Krzysztof Obremski42026160000
14Kacper Zegadło34121570000
15Miłosz Wrzałek3181940000
16Irena Sołdan29000161300
17Łukasz Tuszyński28012001600
 Marek Reda2802800000
19Natalia Woźniak2709001800
20Marek Dudkiewicz23100130000
21Grzegorz Kurowski2102100000
22Dariusz Kosz2020000000
 Dominik Urbacki2002000000
24Robert Kamiński1900811000
25Mirosław Uglik1801800000
 Jakub Zaryński1800018000
27Kamil Kister1701700000
 Dariusz Ulatowski1717000000
29Katarzyna Polak167500400
30Monika Gawron-Cieślik1401400000
 Katarzyna Ślusarska1400014000
 Marek Rogalski1400140000
 Andrzej Oleksiak1414000000
34Kamil Górka1313000000
35Mariola Osajda-Matczak1200012000
36Marcin Rogala1100110000
 Marta Bajorek1100001100
 Krzysztof Sporczyk1110001000
39Paweł Maciejczuk94005000
 Stanisław Gasik90009000
 Radosław Jachna90000900
42Czesław Grajewski80008000
 Piotr Broda80107000
 Jacek Mańko80800000
45Grzegorz Łukasik70000700
 Tomasz Nasiłowski70700000
47Rafał Matczak60033000
 Tomasz Praga60006000
 Michał Rogalewicz60000600
 Szymon Dąbrowski60060000
51Mieczysław Pastuszak50000500
 Marek Syczuk55000000
 Szymon Płachta50050000
54Joanna Ostrowska40004000
 Jolanta Chłopińska40400000
56Jerzy Luter30300000
 Renata Andracka30000300
 Rafał Dąbrowski33000000
59Maciej Kuć22000000
 Justyna Sławińska20000200
 Krzysztof Zawadzki20002000
 Andrzej Kwiatkowski20020000
 Krzysztof Mówka20200000
64Agata Kopta10001000
 Bartosz Aleksandrowicz10000100

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Południe

Imię i nazwisko SUMAKętyGraboszyceSandomierzRacibórzGliwiceKrakówJaworzno
1Mikołaj Cieplik97141800202322
2Kacper Zegadło920211118171620
3Bartosz Morawski8900022262021
4Mariusz Wrześniewski832016141211218
5Stanisław Rydzik6801721190011
6Łukasz Bobowski6817916110150
7Krzysztof Obremski620140230250
8Mariusz Skrobosz620020025170
9Paweł Mazurek581501902400
10Szymon Dąbrowski510000221118
11Artur Irzyk511110602130
12Dariusz Putoń511860012015
13Jakub Zaryński50000027023
14Michał Alabrudziński500017210120
15Małgorzata Deszczyńska50081860216
16Janusz Krupiński490120102340
17Kazimierz Merklejn46002217070
18Kamil Górka45007301817
19Piotr Broda440201000014
20Miłosz Wrzałek41009130190
21Grzegorz Kurowski38008200100
22Irena Sołdan29000160013
23Tomasz Górka2600200240
24Justyna Górka26131300000
25Krzysztof Kałuża2521004000
26Łukasz Sornek2516000900
27Krzysztof Sporczyk2330150005
28Małgorzata Szczygieł23011000012
29Łukasz Tuszyński2200000220
30Tomasz Lempart2201930000
31Marta Bajorek210048090
32Grzegorz Papciak2019100000
33Małgorzata Sulejewska200700850
34Konrad Sowula1900001900
35Grzegorz Łukasik1900000019
36Tomasz Sehnal1900015004
37Arkadiusz Łydka197005007
38Joanna Ostrowska1800001800
39Ireneusz Kurzok1702001302
40Natalia Ogierman1600001600
41Dariusz Sowula1600001510
42Marek Syczuk1501500000
43Joanna Brychcy1400001400
44Tomasz Suchanek1400014000
 Joanna Juszczak1400000140
46Andrzej Rakoczy149500000
47Krzysztof Gibas1300130000
 Andrzej Stańczyk1300000130
49Sławomir Wolski1212000000
50Kamil Kister1200120000
51Andrzej Rechowicz120002109
52Marcin Kurowski110007400
53Maciej Nawrocki1010000000
54Maciej Rzychoń1000000010
 Jakub Nalepa1000001000
56Ryszard Żydaczewski90009000
57Szymon Stępień96000300
58Jerzy Matyasik88000000
59Dariusz Ulatowski80000080
60Adam Grzelec70000700
61Maciej Skrzypczak60000600
62Arkadiusz Biegun60000060
 Ewa Radzikowska60000006
64Urszula Solarska55000000
65Ewa Madejczyk50000500
 Przemysław Rybicki50050000
67Jerzy Luter40400000
68Jacek Mańko44000000
69Marta Sztajnert30300000
70Robert Kamiński30000003
71Mariusz Makuch22000000
72Michał Puchowski20000200
73Teresa Zalewska11000000
 Renata Andracka10000001
75Michał Waszkiewicz10010000
 Juliusz Czupryniak10001000

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Zachód

Imię i nazwisko SUMAStargardInowrocławGdańskRumiaPoznańKołobrzegŚwinoujście
1Mariusz Skrobosz7118172201400
2Bartosz Morawski652202102200
3Dawid Pikul600200152500
4Maciej Grąbczewski570132411900
5Kazimierz Merklejn521500162100
6Dariusz Ulatowski512012001900
 Małgorzata Deszczyńska510161701800
8Łukasz Tuszyński50306182300
9Grzegorz Kurowski491602301000
10Miłosz Wrzałek481415019000
11Stanisław Rydzik460111901600
12Krzysztof Obremski43190002400
13Natalia Woźniak401001317000
14Michał Alabrudziński35171800000
15Jacek Mańko3491906000
16Krzysztof Mówka2800200800
 Grzegorz Koczkodon2861901200
18Monika Siemaszko26121400000
 Michał Waszkiewicz26001501100
20Jakub Błażejewski2303002000
21Kamil Górka2121000000
22Katarzyna Polak2000020000
 Radosław Jachna2000182000
24Kacper Zegadło1900012700
25Mikołaj Cieplik1700001700
26Irena Sołdan1600160000
27Dariusz Kosz1500001500
 Grzegorz Łukasik158070000
29Bartosz Bartczak1400014000
 Andrzej Kowalski1400140000
31Michał Rogalewicz1300013000
 Ireneusz Moralewicz1313000000
 Szymon Płachta1300001300
34Wojciech Sołdan1200120000
35Dorota Kuć1111000000
 Alicja Grąbczewska112720000
 Michał Garnowski1100110000
38ala Białobrzewska1000100000
 Anita Bruska1000010000
 Dawid Adamczyk1001000000
 Joanna Juszczak104600000
42Juliusz Czupryniak90900000
 Jerzy Luter90009000
44Janusz Krupiński80080000
 Andrzej Bednaruk80008000
 Mariusz Kubicki80800000
47Marek Syczuk77000000
 Mieczysław Pastuszak70007000
49Małgorzata Sulejewska60000600
 Zbigniew Wietecki65000100
51Paweł Maciejczuk50050000
 Jakub Nalepa50005000
 Marta Świątkowska50000500
 Renata Andracka50500000
55Ryszard Korpalski40000400
 Tomasz Sehnal40040000
 Sylwia Łada40004000
 Eugeniusz Wróblewski40400000
59Michał Mikołajczyk30030000
 Waldemar Kudliński30003000
 Paweł Jackowski30000300
62Jakub Hassa20000200
 Diana Pietrzykowska20200000
64Rafał Wesołowski10001000
 Krzysztof Sporczyk10010000
 Dariusz Kuć11000000
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie