Mistrzostwa Regionów 2018

Cykl turniejów Mistrzostwa Regionów 2018 stanowi zawody towarzyszące cyklowi Grand Prix 2018

Klasyfikacje

W Mistrzostwach Regionów 2018 prowadzone będą trzy niezależne klasyfikacje – oddzielnie w każdym regionie. Cykl Mistrzostwa Regionów 2018 obejmuje:

  1. Region Północny Wschód
  2. Region Południe
  3. Region Północny Zachód

Turnieje

Cykl Mistrzostwa Regionów 2018 obejmuje 21 turniejów podzielonych na 3 regiony:
Region Północny Wschód
1.XVIII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”
2.XVIII Mistrzostwa Warszawy
3. XIII Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
4.V Mistrzostwa Ciechanowca
5.VII Otwarte Mistrzostwa Konojad „Oby rżało”
6.XXI Mistrzostwa Warmii i Mazur
7.XXI Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Scrabble
Region Południe
1.I Mistrzostwa Kęt w Scrabble
2.XIII Mistrzostwa Doliny Karpia w Scrabble
3.II Mistrzostwa Sandomierza o Puchar Burmistrza
4.IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble
5.XXIII Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia
6.XXII Otwarte Mistrzostwa Krakowa
7.XIII Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble
Region Północny Zachód
1.IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Stargardu w Scrabble – Gramy z Twoim Radiem 90,3 Fm
2.XXII Mistrzostwa Ziemi Kujawskiej w Scrabble
3.III Otwarte Mistrzostwa Gdańska
4.XVII Mistrzostwa Wybrzeża
5.VII Mistrzostwa Poznania
6.IV Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu
7.VI Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble


Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu zdobywa tylu uczestników, ile wynosi część całkowita liczby obliczonej według wzoru: liczba uczestników, którzy uczestniczyli co najmniej w 5 rundach turnieju, dzielona przez 3.
  2. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  3. Minimalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 20 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło mniej niż 60 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 20 otrzymuje 1 punkt, za 19–2, itd., a za 4–17, za 3– 18, za 2–19, za 1–20).
  4. Maksymalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 30 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło więcej niż 90 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 30 otrzymuje 1 punkt, za 29–2, itd., za 4–27, za 3–28, za 2–29 i za 1–30).
  5. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Mistrzostwa Regionów 2018 do końcowej klasyfikacji zalicza się pięć najlepszych wyników z siedmiu turniejów w danym regionie.
  6. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Mistrzostwa Regionów 2018 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Mistrzostwa Regionów 2018 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu Mistrzostwa Regionów 2018:

Region Północny Wschód


Region Południe


Region Północny Zachód

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Wschód

Imię i nazwisko SUMAOstródaWarszawaMilanówekCiechanowiecKonojadyNowe Miasto LubawskieNowy Dwór Mazowiecki
1Dariusz Kosz2020000000
2Kazimierz Merklejn1919000000
3Małgorzata Deszczyńska1818000000
4Dariusz Ulatowski1717000000
5Joanna Juszczak1616000000
6Michał Alabrudziński1515000000
7Andrzej Oleksiak1414000000
8Kamil Górka1313000000
9Kacper Zegadło1212000000
10Bartosz Morawski1111000000
11Marek Dudkiewicz1010000000
12Mariusz Skrobosz99000000
13Miłosz Wrzałek88000000
14Katarzyna Polak77000000
15Stanisław Rydzik66000000
16Marek Syczuk55000000
17Paweł Maciejczuk44000000
18Rafał Dąbrowski33000000
19Maciej Kuć22000000
20Krzysztof Sporczyk11000000

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Południe

Imię i nazwisko SUMAKętyGraboszyceSandomierzRacibórzZabrzeKrakówJaworzno

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Zachód

Imię i nazwisko SUMAStargardInowrocławGdańskRumiaPoznańKołobrzegŚwinoujście
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie