Mistrzostwa Regionów 2018

Cykl turniejów Mistrzostwa Regionów 2018 stanowi zawody towarzyszące cyklowi Grand Prix 2018

Klasyfikacje

W Mistrzostwach Regionów 2018 prowadzone będą trzy niezależne klasyfikacje – oddzielnie w każdym regionie. Cykl Mistrzostwa Regionów 2018 obejmuje:

  1. Region Północny Wschód
  2. Region Południe
  3. Region Północny Zachód

Turnieje

Cykl Mistrzostwa Regionów 2018 obejmuje 21 turniejów podzielonych na 3 regiony:
Region Północny Wschód
1.XVIII Otwarte Mistrzostwa Ziemi Ostródzkiej w Scrabble „Blanki w Szranki”
2.XVIII Mistrzostwa Warszawy
3. XIII Mistrzostwa Milanówka „Truskawki w Milanówku”
4.V Mistrzostwa Ciechanowca
5.VII Otwarte Mistrzostwa Konojad „Oby rżało”
6.XXI Mistrzostwa Warmii i Mazur
7.XXI Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Scrabble
Region Południe
1.I Mistrzostwa Kęt w Scrabble
2.XIII Mistrzostwa Doliny Karpia w Scrabble
3.II Mistrzostwa Sandomierza o Puchar Burmistrza
4.IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Raciborza w Scrabble
5.XXIII Mistrzostwa Górnego Śląska i Zagłębia, I Otwarte Mistrzostwa Gliwic w Scrabble
6.XXII Otwarte Mistrzostwa Krakowa w Scrabble
7.XIII Ogólnopolskie Mistrzostwa Jaworzna w Scrabble
Region Północny Zachód
1.IV Ogólnopolskie Mistrzostwa Stargardu w Scrabble – Gramy z Twoim Radiem 90,3 Fm
2.XXII Mistrzostwa Ziemi Kujawskiej w Scrabble
3.III Otwarte Mistrzostwa Gdańska
4.XVII Mistrzostwa Wybrzeża
5.VII Mistrzostwa Poznania
6.IV Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu
7.VI Otwarte Mistrzostwa Świnoujścia w Scrabble


Zasady punktacji

  1. Punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu zdobywa tylu uczestników, ile wynosi część całkowita liczby obliczonej według wzoru: liczba uczestników, którzy uczestniczyli co najmniej w 5 rundach turnieju, dzielona przez 3.
  2. Zawodnik, który zajmie ostatnie punktowane miejsce, otrzymuje 1 punkt, każdy kolejny o jeden punkt więcej.
  3. Minimalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 20 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło mniej niż 60 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 20 otrzymuje 1 punkt, za 19–2, itd., a za 4–17, za 3– 18, za 2–19, za 1–20).
  4. Maksymalna liczba uczestników zdobywających punkty do klasyfikacji Mistrzostw Regionu wynosi 30 (tzn. w przypadku turnieju, w którym uczestniczyło więcej niż 90 osób, minimum w pięciu rundach turnieju, zawodnik za miejsce 30 otrzymuje 1 punkt, za 29–2, itd., za 4–27, za 3–28, za 2–29 i za 1–30).
  5. Każdemu zawodnikowi biorącemu udział w cyklu rozgrywek Mistrzostwa Regionów 2018 do końcowej klasyfikacji zalicza się pięć najlepszych wyników z siedmiu turniejów w danym regionie.
  6. Przy równej liczbie punktów w klasyfikacji końcowej o kolejności decyduje kolejno:
    • wyższa suma punktów zdobytych we wszystkich turniejach cyklu Mistrzostwa Regionów 2018 (bez odpisywania),
    • wyższa zdobycz punktowa w najlepszym turnieju (w przypadku braku rozstrzygnięcia, w kolejnym najlepszym turnieju, itd.).
    • większa liczba turniejów wchodzących w skład cyklu Mistrzostwa Regionów 2018 w których zawodnik brał udział
    W przypadku braku rozstrzygnięcia zawodnicy zajmują miejsce ex aequo i otrzymują nagrodę przewidzianą za zajęcie wyższego miejsca.

Nagrody

Nagrody w cyklu Mistrzostwa Regionów 2018:

Region Północny Wschód


Region Południe


Region Północny Zachód

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Wschód

Imię i nazwisko SUMAOstródaWarszawaMilanówekCiechanowiecKonojadyNowe Miasto LubawskieNowy Dwór Mazowiecki
1Paweł Jackowski99029191501719
2Maciej Czupryniak93027171702012
3Kazimierz Merklejn8519301800018
4Mariusz Skrobosz75910110191916
5Małgorzata Deszczyńska6518220131200
6Stanisław Rydzik57611920891
7Michał Waszkiewicz570601917015
8Bartosz Morawski561125200000
9Michał Alabrudziński531523150000
10Paweł Pogorzelski500241201400
11Jakub Zaryński480001801614
12Joanna Juszczak471616001500
13Robert Kamiński46008110189
14Marek Reda45028000017
15Kacper Zegadło441215700100
16Dawid Pikul430131002000
17Krzysztof Obremski42026160000
18Miłosz Wrzałek3781940006
19Tomasz Zwoliński33000001320
20Grzegorz Kurowski32021000011
21Rafał Matczak31003301510
22Irena Sołdan29000161300
23Łukasz Tuszyński28012001600
24Natalia Woźniak2709001800
25Marta Bajorek25000011140
26Marek Dudkiewicz24100130010
27Dominik Urbacki2002000000
 Dariusz Kosz2020000000
29Szymon Dąbrowski190060058
 Marek Rogalski1900140005
31Mirosław Uglik1801800000
32Dariusz Ulatowski1717000000
 Kamil Kister1701700000
34Katarzyna Polak167500400
35Jerzy Luter1503000120
36Andrzej Oleksiak1414000000
 Monika Gawron-Cieślik1401400000
 Katarzyna Ślusarska1400014000
39Rafał Błaszkiewicz1300000013
 Kamil Górka1313000000
 Andrzej Kwiatkowski1300200110
42Mariola Osajda-Matczak1200012000
 Joanna Ostrowska120004080
44Krzysztof Sporczyk1110001000
 Marcin Rogala1100110000
46Radosław Jachna90000900
 Paweł Maciejczuk94005000
 Stanisław Gasik90009000
49Jolanta Chłopińska80400040
 Czesław Grajewski80008000
 Piotr Broda80107000
 Jacek Mańko80800000
53Piotr Domański70000007
 Tomasz Nasiłowski70700000
 Grzegorz Łukasik70000700
 Agnieszka Matus70000070
57Michał Rogalewicz60000600
 Tomasz Praga60006000
 Jacek Baltyn60000060
60Szymon Płachta50050000
 Marek Syczuk55000000
 Adrian Ziemniewicz50000032
 Mieczysław Pastuszak50000500
64Maciej Skrzypczak40000004
65Renata Andracka30000300
 Artur Wawrzynowski30000003
 Rafał Dąbrowski33000000
68Justyna Sławińska20000200
 Krzysztof Mówka20200000
 Sylwia Łada20000020
 Maciej Kuć22000000
 Krzysztof Zawadzki20002000
73Bartosz Aleksandrowicz10000100
 Agata Kopta10001000

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Południe

Imię i nazwisko SUMAKętyGraboszyceSandomierzRacibórzGliwiceKrakówJaworzno
1Mikołaj Cieplik97141800202322
2Kacper Zegadło920211118171620
3Bartosz Morawski8900022262021
4Mariusz Wrześniewski832016141211218
5Stanisław Rydzik6801721190011
6Łukasz Bobowski6817916110150
7Krzysztof Obremski620140230250
8Mariusz Skrobosz620020025170
9Paweł Mazurek581501902400
10Szymon Dąbrowski510000221118
11Artur Irzyk511110602130
12Dariusz Putoń511860012015
13Jakub Zaryński50000027023
14Michał Alabrudziński500017210120
15Małgorzata Deszczyńska50081860216
16Janusz Krupiński490120102340
17Kazimierz Merklejn46002217070
18Kamil Górka45007301817
19Piotr Broda440201000014
20Miłosz Wrzałek41009130190
21Grzegorz Kurowski38008200100
22Irena Sołdan29000160013
23Tomasz Górka2600200240
24Justyna Górka26131300000
25Krzysztof Kałuża2521004000
26Łukasz Sornek2516000900
27Krzysztof Sporczyk2330150005
28Małgorzata Szczygieł23011000012
29Łukasz Tuszyński2200000220
30Tomasz Lempart2201930000
31Marta Bajorek210048090
32Grzegorz Papciak2019100000
33Małgorzata Sulejewska200700850
34Konrad Sowula1900001900
35Grzegorz Łukasik1900000019
36Tomasz Sehnal1900015004
37Arkadiusz Łydka197005007
38Joanna Ostrowska1800001800
39Ireneusz Kurzok1702001302
40Natalia Ogierman1600001600
41Dariusz Sowula1600001510
42Marek Syczuk1501500000
43Joanna Brychcy1400001400
44Tomasz Suchanek1400014000
 Joanna Juszczak1400000140
46Andrzej Rakoczy149500000
47Krzysztof Gibas1300130000
 Andrzej Stańczyk1300000130
49Sławomir Wolski1212000000
50Kamil Kister1200120000
51Andrzej Rechowicz120002109
52Marcin Kurowski110007400
53Maciej Nawrocki1010000000
54Maciej Rzychoń1000000010
 Jakub Nalepa1000001000
56Ryszard Żydaczewski90009000
57Szymon Stępień96000300
58Jerzy Matyasik88000000
59Dariusz Ulatowski80000080
60Adam Grzelec70000700
61Maciej Skrzypczak60000600
62Arkadiusz Biegun60000060
 Ewa Radzikowska60000006
64Urszula Solarska55000000
65Ewa Madejczyk50000500
 Przemysław Rybicki50050000
67Jerzy Luter40400000
68Jacek Mańko44000000
69Marta Sztajnert30300000
70Robert Kamiński30000003
71Mariusz Makuch22000000
72Michał Puchowski20000200
73Teresa Zalewska11000000
 Renata Andracka10000001
75Michał Waszkiewicz10010000
 Juliusz Czupryniak10001000

Klasyfikacja Mistrzostw Regionu Północny Zachód

Imię i nazwisko SUMAStargardInowrocławGdańskRumiaPoznańKołobrzegŚwinoujście
1Dawid Pikul99020015252118
2Łukasz Tuszyński8630618232019
3Mariusz Skrobosz85181722014914
4Maciej Grąbczewski80013241191715
5Miłosz Wrzałek74141501901313
6Bartosz Morawski652202102200
7Natalia Woźniak61100131701011
8Kazimierz Merklejn521500162100
9Dariusz Ulatowski512012001900
10Małgorzata Deszczyńska510161701800
11Grzegorz Kurowski491602301000
12Jacek Mańko4891906068
13Stanisław Rydzik460111901600
14Krzysztof Obremski43190002400
15Radosław Jachna38001820180
16Michał Alabrudziński35171800000
17Ireneusz Moralewicz34130000165
18Krzysztof Mówka2800200800
19Michał Rogalewicz28000130150
20Andrzej Kowalski28001400140
21Grzegorz Koczkodon2861901200
22Michał Waszkiewicz26001501100
23Monika Siemaszko26121400000
24Alicja Grąbczewska2627200510
25Jakub Błażejewski2303002000
26Kamil Górka2121000000
27Bartosz Bartczak2100014007
28Katarzyna Polak2000020000
 Robert Duczemiński2000000020
30Dariusz Kuć2010000712
31Maciej Perzyński1900000190
32Kacper Zegadło1900012700
33Dariusz Białobrzewski1700000017
34Mikołaj Cieplik1700001700
35Irena Sołdan1600160000
 Paweł Pogorzelski1600000016
37Dariusz Kosz1500001500
38Grzegorz Łukasik158070000
39Szymon Płachta1300001300
40Rafał Wesołowski1300010120
41Małgorzata Szmuksta1300000112
42Wojciech Sołdan1200120000
43Andrzej Bednaruk120008040
44Dorota Kuć1111000000
45Michał Garnowski1100110000
46Ala Białobrzewska1000100000
47Anita Bruska1000010000
48Dawid Adamczyk1001000000
49Joanna Juszczak104600000
50Jerzy Luter90009000
51Sławomir Piotrowski90000009
52Juliusz Czupryniak90900000
53Jolanta Chłopińska80000080
 Janusz Krupiński80080000
55Mariusz Kubicki80800000
56Mieczysław Pastuszak70007000
57Marek Syczuk77000000
58Karolina Urbańska60000006
59Małgorzata Sulejewska60000600
60Zbigniew Wietecki65000100
61Renata Andracka50500000
62Marta Świątkowska50000500
 Paweł Maciejczuk50050000
64Jakub Nalepa50005000
65Sylwia Łada40004000
66Tomasz Sehnal40040000
67Dominika Worona40000004
68Ryszard Korpalski40000400
 Eugeniusz Wróblewski40400000
70Waldemar Kudliński30003000
71Józef Wietecki30000030
 Maciej Kuć30000003
73Michał Mikołajczyk30030000
 Paweł Jackowski30000300
75Artur Wawrzynowski20000020
76Jakub Hassa20000200
77Diana Pietrzykowska20200000
78Monika Gawron-Cieślik10000010
79Krzysztof Sporczyk10010000
80Jakub Zaryński10000001
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie