Kutno30
maja
Kutno 30 maja XII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno '2014
Biała Podlaska31
maja
Biała Podlaska 31- 1 czerwca IV Otwarte Mistrzostwa Białej Podlaskiej
Lublin31
maja
Lublin 31 maja Festiwalu Gier Umysłowych (Turniej Scrabble)
Scrabble w grodzie Radziwiłłów31 - 01 czerwca 2014 — IV Otwarte Mistrzostwa Białej Podlaskiej InformacjeRelacjaWynikiHHRundyRankingPrzebieg
galeria

IV Otwarte Mistrzostwa Białej Podlaskiej Biała Podlaska, 31 - 01 czerwca 2014

Konkurs Relacja z turnieju


Scrabble w grodzie Radziwiłłów Po zeszłorocznej udanej reaktywacji turniejowych scrabbli w Białej Podlaskiej można byłoby się spodziewać tym razem tłumów. Wysokie standardy organizacyjne z poprzedniego turnieju zostały podniesione na jeszcze wyższy poziom. Zawodnicy mieli do dyspozycji wielką salę do gry, pyszne obiady i słodkości, a także wartościowe nagrody, jeszcze cenniejsze niż w roku ubiegłym. Turniej był wyjątkowy — gry przebiegały tak sprawnie i bezkonfiktowo, że (gdyby tylko regulamin na to pozwalał) można byłoby rozegrać w przewidzianym czasie całą dodatkową rundę. Niestety, frekwencja nie dopisała. Szkoda, bo ci, którzy przyjechali, byli pod wrażeniem gościnności i talentu organizacyjnego Gospodarzy. Nikt też nie mógł zrozumieć, dlaczego na tak znakomity turniej dotarło tak mało osób. Pomimo intensywnej pomocy sędziego, zawodnicy nie byli w stanie skonsumować wszystkich przysmaków — zarówno tych przeznaczonych do spożycia w trakcie turnieju, jak i podczas wieczornej imprezy plenerowej. Grill, ognisko, wspólne śpiewy i zabawa do późnej nocy przypominały zawodnikom, że atmosfera tworzona przez przyjaciół jest nie mniej ważna niż wyniki gier.

Pod względem sportowym turniej przebiegał pod dyktando jednego aktora — Kamila Górki. Przegrał on tylko dwie partie — w siódmej rundzie z Robertem Kuszpitem, a w jedenastej ze swoją mamą — Zofią Górką, która tym samym udowodniła, że we współzawodnictwie nie uznaje sentymentów. W decydującej partii Kamil pewnie pokonał zagrażającego mu Stanisława Rydzika, popisując się przy tym kunsztownym zagraniem na poczwórnej premii poprzez trzy leżące na planszy litery. Myliłby się jednak ten, kto by uznał turniej za zbyt jednostronny. Czołówka była tak szeroka, że niektórzy jeszcze na trzy rundy przed końcem mając szansę na podium nie mogli być pewni uniknięcia "baja". Stanisław Rydzik, pomimo porażki w ostatnie rundzie, utrzymał drugie miejsce, trzecie zaś przypadło Robertowi Kuszpitowi, który pokonał Artura Koszela. Świetnie spisały się panie — Justyna Górka, Irena Sołdan, Agnieszka Biegańska i Zofia Górka — zajmując kolejne cztery miejsca. Najwięcej bezblankowych siódemek (16) ułożył Stanisław Rydzik. Najlepszą debiutantką została Aleksandra Perzyna, należy też wyróżnić Małgorzatę Nowicką, która zagrała swój drugi turniej po 14 latach przerwy.

Czas na przedstawienie tych, którym zawdzięczamy tak udany turniej. Znani i przez nas lubiani PatrycjaRobert Kuszpitowie napracowali się z pewnością najbardziej. Dużo zawdzięczamy też dyrekcji i pracownikom Bialskiego Centrum Kultury, Prezydentowi Miasta Biała Podlaska — Panu Andrzejowi Czapskiemu i licznemu gronu sponsorów. A byli wśród nich: Centrum Handlowe SAS, Restauracja "Sielska", Cukiernia "Kryształka", Multi-Form, Happy Duty Agencja Celna, Open Press, Biapol, Lombard Bialski, Drogeria "Sekrety Urody", Gabinet Stomatologiczy — Jerzy Lewandowski, PH Jarex, Kręgielnia "Kometa", Wola Pasze, Inter-Oil, Halo Taxi Roberto, Car Technic Audio Serwis, Restauracja "Anna", Senator Meble ...nieźle, prawda? Jestem pewien, że gracze w wypełnionych przez siebie ankietach docenili turniej, zobaczycie to zresztą po rocznym podsumowaniu. Koniec i bomba, a kto nie był ...może i nie mógł.
relacja: Mariusz Sylwestrzuk
Zobacz, jak było na poprzednich turniejach:
III Otwarte Mistrzostwa Białej Podlaskiej o Puchar Prezydenta Miasta


Turniej o Puchar Prezydenta Miasta
Rodzaj turniejuOtwarty
Sposób rozgrywanialiczba rund: 12
system: połówkowy (rundy 1-11), duńczyk (runda 12)
Miejsce rozgrywekStarostwo Powiatowe, sala widowiskowa, ul. Brzeska 41
Obrońca tytułuGrzegorz Kurowski
SędziaMariusz Sylwestrzuk
HarmonogramSobota, 31 maja (7 rund)
11:00 — rozpoczęcie turnieju
14:00-14:00 — przerwa obiadowa
19:00 — zakończenie gier

Niedziela, 1 czerwca (5 rund)
10:00 — rozpoczęcie drugiego dnia rozgrywek
15:00 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju
Wpisowe20 zł (19 zł + 1 zł na cele statutowe PFS) za dzień
członkowie PFS z aktualnie opłaconymi składkami — 12,5 zł za dzień
młodzież szkolna — 7,5 zł za dzień (do liceum włącznie)
debiutanci — bez opłat
Dojazdspod dworca PKP autobus linii A, B, C, D, F, H, należy wysiąść na przystanku „Narutowicza 1" (ok. 3 min)
samochodem wjazd od ulicy Narutowicza, duży parking przed budynkiem
Wyżywieniesobota – możliwość wykupienia obiadu (cena — 15 zł):
zastaw 1: zupa pomidorowa, kotlet schabowy, ziemniaki, buraczki, kompot
zestaw 2: zupa pomidorowa, naleśniki z serem i śmietaną, pieczone jabłko, kompot

poza tym kawa, herbata, ciastka będą dostępne przez cały czas trwania turnieju w ramach poczęstunku
NoclegiBursa szkolna, ul. Podmiejska 36, tel‎. 83 341 64 71 — SUPER PROMOCJA — na hasło SCRABBLE nocleg ze śniadaniem 40 zł za osobę, dostępne jest 40 miejsc
Hotel Rota http://hotelrota.pl/ — SUPER PROMOCJA — na hasło SCRABBLE nocleg ze śniadaniem 70 zł za osobę w pokoju dwuosobowym, 55 zł w pokoju trzyosobowym; parking gratis przy hotelu — dostępne jest 45 miejsc.
Hotel Capitol (2 min. od miejsca gry) — http://www.hotelcapitol.com.pl
Hotel Skala http://skalabp.pl/
NagrodyI miejsce: 500 zł + puchar
II miejsce 400 zł + puchar
III miejsce 300 zł + puchar
Dla najlepszego bialszczanina – 200 zł
Dla najlepszego debiutanta — 100 zł + puchar
Dla najlepszej kobiety – nagroda rzeczowa
Bezblankowy Mistrz – 100 zł
Nagrody rzeczowe do 30 miejsca
Dodatkowe atrakcjeKONKURS: "BEZBLANKOWY MISTRZ"

Po zakończeniu każdej rundy turniejowej można będzie zgłaszać do sędziego liczbę położonych przez siebie w danej partii siódemek, utworzonych bez użycia blanków. Zwycięży osoba, która w ciągu dwóch dni turnieju ułoży najwięcej bezblankowych scrabbli.

W sobotę po zakończeniu rozgrywek planowane jest spotkanie przy ognisku i grillu, o ile tylko dopisze pogoda.
OrganizatorzyRobert Kuszpit, tel. 508 332 797, mail: robert.kuszpit@poczta.fm
Patrycja Kuszpit, tel. 503 115 616, mail: patrycja.kuszpit@poczta.fm
SponsorzyRestauracja Sielska
Open Press
Biapol
Hapy Duty Agencja Celna — Marta Myśliwiec
Lombard Bialski Krzysztof Kulisz
Drogeria Sekrety Urody — Stanisław Czeranowski
Gabinet Stomatologiczny — Jerzy Lewandowski
P.H. Jarex — Jarosław Kapszukiewicz Międzyrzec Podlaski ul. Warszawska 6, odzież męska specjalizacja garnitury
Cukiernia "Kryształka"
Multi-Form


Wyniki turnieju III Mistrzostwa Białej Podlaskiej

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Kamil           Górka                Kraków                 149.57     10.0     5018     1954      903
  2 Stanisław       Rydzik               Warszawa               140.67      8.0     4886     1762      598
  3 Robert          Kuszpit              Biała Podlaska         135.51      8.0     4837     1763      503
  4 Artur           Koszel               Warszawa               129.39      8.0     4650     1765      275
  5 Justyna         Górka                Kraków                 148.66      8.0     4631     1782      173
  6 Irena           Sołdan               Sopot                  138.31      7.0     4585     1667      -19
  7 Agnieszka       Biegańska            Białystok              115.35      7.0     4492     1577      157
  8 Zofia           Górka                Łęczna                 110.43      7.0     4349     1619       59
  9 Ryszard         Dębski               Biała Podlaska         127.42      6.5     4761     1423     1037
 10 Tomasz A.       Praga                Białystok              101.94      6.5     4344     1342      675
 11 Anna            Biegańska            Białystok              112.41      6.5     4334     1311      961
 12 Czesław         Grajewski            Białystok              122.21      6.0     4398     1489      109
 13 Grzegorz        Kurowski             Warszawa               139.64      5.5     4870     1355      785
 14 Patrycja        Kuszpit              Biała Podlaska         127.36      5.5     4539     1210      948
 15 Paweł           Maciejczuk           Białystok              114.54      5.5     4363     1215      658
 16 Marek           Charytoniuk          Biała Podlaska         121.37      5.5     4183     1288      466
 17 Edward          Stefaniak            Biała Podlaska         120.36      5.5     4095     1212      658
 18 Małgorzata      Nowicka              Biała Podlaska         100.00      3.5     3541     1016     -113
 19 Aleksandra      Perzyna              Biała Podlaska         100.00      3.5     3226      963     -784
 20 Jacek           Łukaszuk             Biała Podlaska         100.00      1.5     2597      774    -1976
 21 Tomasz          Łukaszuk             Biała Podlaska         100.00      1.5     2176      797    -2473
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju III Mistrzostwa Białej Podlaskiej



	Kamil Górka 149.57 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Marek          Charytoniuk           121.37 +  432: 313  171
    2     5 Małgorzata     Nowicka               100.00 +  558: 174  150
    3     1 Justyna        Górka                 148.66 +  584: 285  199
    4     1 Czesław        Grajewski             122.21 +  415: 332  172
    5     1 Stanisław      Rydzik                140.67 +  397: 359  191
    6     1 Artur          Koszel                129.39 +  424: 419  179
    7     1 Robert         Kuszpit               135.51 -  335: 439   86
    8     1 Grzegorz       Kurowski              139.64 +  343: 333  190
    9     1 Irena          Sołdan                138.31 +  390: 371  188
   10     1 Ryszard        Dębski                127.42 +  369: 364  177
   11     1 Zofia          Górka                 110.43 -  346: 425   60
   12     1 Stanisław      Rydzik                140.67 +  425: 301  191
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1954  / 12 162.83




	Justyna Górka 148.66 Kraków  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Edward         Stefaniak             120.36 +  409: 324  170
    2     1 Patrycja       Kuszpit               127.36 +  387: 331  177
    3     1 Kamil          Górka                 149.57 -  285: 584  100
    4     4 Ryszard        Dębski                127.42 +  425: 370  177
    5     3 Robert         Kuszpit               135.51 -  378: 387   86
    6     4 Agnieszka      Biegańska             115.35 +  444: 324  165
    7     2 Grzegorz       Kurowski              139.64 +  441: 403  190
    8     3 Irena          Sołdan                138.31 -  366: 374   88
    9     3 Stanisław      Rydzik                140.67 +  382: 310  191
   10     4 Artur          Koszel                129.39 -  314: 349   79
   11     5 Marek          Charytoniuk           121.37 +  364: 342  171
   12     3 Irena          Sołdan                138.31 +  436: 360  188
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1782  / 12 148.50




	Stanisław Rydzik 140.67 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Agnieszka      Biegańska             115.35 +  453: 308  165
    2     4 Irena          Sołdan                138.31 -  393: 440   88
    3     4 Tomasz A.      Praga                 101.94 +  383: 382  152
    4     5 Zofia          Górka                 110.43 +  406: 313  160
    5     1 Kamil          Górka                 149.57 -  359: 397  100
    6     3 Marek          Charytoniuk           121.37 +  446: 298  171
    7     3 Artur          Koszel                129.39 +  421: 287  179
    8     2 Robert         Kuszpit               135.51 +  459: 354  186
    9     3 Justyna        Górka                 148.66 -  310: 382   99
   10     3 Grzegorz       Kurowski              139.64 +  487: 355  190
   11     2 Czesław        Grajewski             122.21 +  468: 347  172
   12     1 Kamil          Górka                 149.57 -  301: 425  100
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1762  / 12 146.83




	Grzegorz Kurowski 139.64 Warszawa

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Paweł          Maciejczuk            114.54 -  340: 347   65
    2     7 Agnieszka      Biegańska             115.35 +  449: 403  165
    3     8 Tomasz         Łukaszuk              100.00 +  637: 103  150
    4     2 Artur          Koszel                129.39 +  460: 377  179
    5     2 Czesław        Grajewski             122.21 +  429: 321  172
    6     2 Robert         Kuszpit               135.51 -  365: 428   86
    7     2 Justyna        Górka                 148.66 -  403: 441   99
    8     1 Kamil          Górka                 149.57 -  333: 343  100
    9     4 Zofia          Górka                 110.43 +  475: 365  160
   10     3 Stanisław      Rydzik                140.67 -  355: 487   91
   11     6 Irena          Sołdan                138.31 -  324: 470   88
   12    11 PAUZA
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1355  / 11 123.18




	Irena Sołdan 138.31 Sopot                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Anna           Biegańska             112.41 +  331: 324  162
    2     4 Stanisław      Rydzik                140.67 +  440: 393  191
    3     2 Artur          Koszel                129.39 -  390: 449   79
    4     3 Robert         Kuszpit               135.51 -  250: 499   86
    5     5 Tomasz A.      Praga                 101.94 +  397: 272  152
    6     6 Ryszard        Dębski                127.42 +  410: 333  177
    7     4 Zofia          Górka                 110.43 +  463: 316  160
    8     3 Justyna        Górka                 148.66 +  374: 366  199
    9     1 Kamil          Górka                 149.57 -  371: 390  100
   10     5 Czesław        Grajewski             122.21 -  329: 502   72
   11     6 Grzegorz       Kurowski              139.64 +  470: 324  190
   12     3 Justyna        Górka                 148.66 -  360: 436   99
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1667  / 12 138.92




	Robert Kuszpit 135.51 Biała Podlaska           

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Zofia          Górka                 110.43 -  353: 377   60
    2     6 Ryszard        Dębski                127.42 +  470: 384  177
    3     5 Paweł          Maciejczuk            114.54 +  462: 272  165
    4     3 Irena          Sołdan                138.31 +  499: 250  188
    5     3 Justyna        Górka                 148.66 +  387: 378  199
    6     2 Grzegorz       Kurowski              139.64 +  428: 365  190
    7     1 Kamil          Górka                 149.57 +  439: 335  200
    8     2 Stanisław      Rydzik                140.67 -  354: 459   91
    9     2 Artur          Koszel                129.39 -  343: 371   79
   10     2 Agnieszka      Biegańska             115.35 -  330: 430   65
   11     4 Edward         Stefaniak             120.36 +  374: 370  170
   12     2 Artur          Koszel                129.39 +  398: 343  179
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1763  / 12 146.92




	Artur Koszel 129.39 Warszawa    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Tomasz A.      Praga                 101.94 +  496: 308  152
    2     2 Zofia          Górka                 110.43 +  424: 292  160
    3     2 Irena          Sołdan                138.31 +  449: 390  188
    4     2 Grzegorz       Kurowski              139.64 -  377: 460   90
    5     4 Ryszard        Dębski                127.42 +  400: 372  177
    6     1 Kamil          Górka                 149.57 -  419: 424  100
    7     3 Stanisław      Rydzik                140.67 -  287: 421   91
    8     4 Marek          Charytoniuk           121.37 +  357: 305  171
    9     2 Robert         Kuszpit               135.51 +  371: 343  186
   10     4 Justyna        Górka                 148.66 +  349: 314  199
   11     3 Agnieszka      Biegańska             115.35 +  378: 348  165
   12     2 Robert         Kuszpit               135.51 -  343: 398   86
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1765  / 12 147.08




	Ryszard Dębski 127.42 Biała Podlaska           

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Aleksandra     Perzyna               100.00 +  431: 271  150
    2     6 Robert         Kuszpit               135.51 -  384: 470   86
    3     7 Małgorzata     Nowicka               100.00 +  428: 227  150
    4     4 Justyna        Górka                 148.66 -  370: 425   99
    5     4 Artur          Koszel                129.39 -  372: 400   79
    6     6 Irena          Sołdan                138.31 -  333: 410   88
    7     8 Jacek          Łukaszuk              100.00 +  518: 206  150
    8     6 Czesław        Grajewski             122.21 +  419: 373  172
    9     5 Patrycja       Kuszpit               127.36 +  434: 278  177
   10     1 Kamil          Górka                 149.57 -  364: 369  100
   11    11 PAUZA
   12     5 Czesław        Grajewski             122.21 +  408: 295  172
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1423  / 11 129.36




	Patrycja Kuszpit 127.36 Biała Podlaska

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Jacek          Łukaszuk              100.00 +  544: 163  150
    2     1 Justyna        Górka                 148.66 -  331: 387   99
    3     3 Czesław        Grajewski             122.21 -  295: 326   72
    4     6 Anna           Biegańska             112.41 -  319: 424   62
    5     8 Agnieszka      Biegańska             115.35 -  334: 359   65
    6    11 PAUZA
    7     9 Małgorzata     Nowicka               100.00 +  365: 288  150
    8     9 Tomasz         Łukaszuk              100.00 +  570: 153  150
    9     5 Ryszard        Dębski                127.42 -  278: 434   77
   10     9 Paweł          Maciejczuk            114.54 -  307: 459   65
   11    10 Aleksandra     Perzyna               100.00 +  509: 293  150
   12     8 Edward         Stefaniak             120.36 +  387: 305  170
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1210  / 11 110.00




	Czesław Grajewski 122.21 Białystok

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Tomasz         Łukaszuk              100.00 +  466: 133  150
    2     3 Paweł          Maciejczuk            114.54 +  382: 312  165
    3     3 Patrycja       Kuszpit               127.36 +  326: 295  177
    4     1 Kamil          Górka                 149.57 -  332: 415  100
    5     2 Grzegorz       Kurowski              139.64 -  321: 429   90
    6     5 Zofia          Górka                 110.43 -  271: 472   60
    7     5 Tomasz A.      Praga                 101.94 +  415: 271  152
    8     6 Ryszard        Dębski                127.42 -  373: 419   77
    9     7 Anna           Biegańska             112.41 +  368: 338  162
   10     5 Irena          Sołdan                138.31 +  502: 329  188
   11     2 Stanisław      Rydzik                140.67 -  347: 468   91
   12     5 Ryszard        Dębski                127.42 -  295: 408   77
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1489  / 12 124.08




	Marek Charytoniuk 121.37 Biała Podlaska           

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Kamil          Górka                 149.57 -  313: 432  100
    2    10 Jacek          Łukaszuk              100.00 +  503: 219  150
    3     6 Zofia          Górka                 110.43 -  284: 377   60
    4     7 Paweł          Maciejczuk            114.54 +  399: 372  165
    5     6 Edward         Stefaniak             120.36 +  297: 283  170
    6     3 Stanisław      Rydzik                140.67 -  298: 446   91
    7     6 Anna           Biegańska             112.41 +  321: 288  162
    8     4 Artur          Koszel                129.39 -  305: 357   79
    9    11 PAUZA
   10     8 Tomasz         Łukaszuk              100.00 +  529: 137  150
   11     5 Justyna        Górka                 148.66 -  342: 364   99
   12     7 Anna           Biegańska             112.41 -  292: 442   62
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1288  / 11 117.09




	Edward Stefaniak 120.36 Biała Podlaska           

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Justyna        Górka                 148.66 -  324: 409   99
    2     9 Aleksandra     Perzyna               100.00 +  423: 237  150
    3     9 Agnieszka      Biegańska             115.35 -  299: 376   65
    4    10 Tomasz         Łukaszuk              100.00 +  363: 173  150
    5     6 Marek          Charytoniuk           121.37 -  283: 297   71
    6     8 Anna           Biegańska             112.41 -  352: 380   62
    7    11 PAUZA
    8    10 Jacek          Łukaszuk              100.00 +  406: 223  150
    9     8 Tomasz A.      Praga                 101.94 +  375: 321  152
   10     7 Małgorzata     Nowicka               100.00 +  295: 260  150
   11     4 Robert         Kuszpit               135.51 -  370: 374   86
   12     8 Patrycja       Kuszpit               127.36 -  305: 387   77
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1212  / 11 110.18




	Agnieszka Biegańska 115.35 Białystok                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Stanisław      Rydzik                140.67 -  308: 453   91
    2     7 Grzegorz       Kurowski              139.64 -  403: 449   90
    3     9 Edward         Stefaniak             120.36 +  376: 299  170
    4     8 Małgorzata     Nowicka               100.00 +  360: 273  150
    5     8 Patrycja       Kuszpit               127.36 +  359: 334  177
    6     4 Justyna        Górka                 148.66 -  324: 444   99
    7     7 Aleksandra     Perzyna               100.00 +  469: 276  150
    8     5 Zofia          Górka                 110.43 -  363: 399   60
    9     6 Paweł          Maciejczuk            114.54 +  380: 351  165
   10     2 Robert         Kuszpit               135.51 +  430: 330  186
   11     3 Artur          Koszel                129.39 -  348: 378   79
   12     4 Zofia          Górka                 110.43 +  372: 349  160
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1577  / 12 131.42




	Paweł Maciejczuk 114.54 Białystok

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Grzegorz       Kurowski              139.64 +  347: 340  190
    2     3 Czesław        Grajewski             122.21 -  312: 382   72
    3     5 Robert         Kuszpit               135.51 -  272: 462   86
    4     7 Marek          Charytoniuk           121.37 -  372: 399   71
    5    11 PAUZA
    6     7 Tomasz A.      Praga                 101.94 -  417: 434   52
    7    10 Tomasz         Łukaszuk              100.00 +  479: 105  150
    8     8 Małgorzata     Nowicka               100.00 +  334: 320  150
    9     6 Agnieszka      Biegańska             115.35 -  351: 380   65
   10     9 Patrycja       Kuszpit               127.36 +  459: 307  177
   11     7 Jacek          Łukaszuk              100.00 +  442: 194  150
   12     6 Tomasz A.      Praga                 101.94 -  278: 382   52
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1215  / 11 110.45




	Anna Biegańska 112.41 Białystok                

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Irena          Sołdan                138.31 -  324: 331   88
    2     8 Tomasz A.      Praga                 101.94 -  322: 372   52
    3    10 Aleksandra     Perzyna               100.00 +  395: 241  150
    4     6 Patrycja       Kuszpit               127.36 +  424: 319  177
    5     7 Zofia          Górka                 110.43 -  285: 327   60
    6     8 Edward         Stefaniak             120.36 +  380: 352  170
    7     6 Marek          Charytoniuk           121.37 -  288: 321   71
    8    11 PAUZA
    9     7 Czesław        Grajewski             122.21 -  338: 368   72
   10    10 Jacek          Łukaszuk              100.00 +  452: 176  150
   11     8 Małgorzata     Nowicka               100.00 +  384: 274  150
   12     7 Marek          Charytoniuk           121.37 +  442: 292  171
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1311  / 11 119.18




	Zofia Górka 110.43 Łęczna

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Robert         Kuszpit               135.51 +  377: 353  186
    2     2 Artur          Koszel                129.39 -  292: 424   79
    3     6 Marek          Charytoniuk           121.37 +  377: 284  171
    4     5 Stanisław      Rydzik                140.67 -  313: 406   91
    5     7 Anna           Biegańska             112.41 +  327: 285  162
    6     5 Czesław        Grajewski             122.21 +  472: 271  172
    7     4 Irena          Sołdan                138.31 -  316: 463   88
    8     5 Agnieszka      Biegańska             115.35 +  399: 363  165
    9     4 Grzegorz       Kurowski              139.64 -  365: 475   90
   10     6 Aleksandra     Perzyna               100.00 +  337: 248  150
   11     1 Kamil          Górka                 149.57 +  425: 346  200
   12     4 Agnieszka      Biegańska             115.35 -  349: 372   65
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1619  / 12 134.92




	Tomasz A. Praga 101.94 Białystok

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Artur          Koszel                129.39 -  308: 496   79
    2     8 Anna           Biegańska             112.41 +  372: 322  162
    3     4 Stanisław      Rydzik                140.67 -  382: 383   91
    4     9 Jacek          Łukaszuk              100.00 +  468: 180  150
    5     5 Irena          Sołdan                138.31 -  272: 397   88
    6     7 Paweł          Maciejczuk            114.54 +  434: 417  165
    7     5 Czesław        Grajewski             122.21 -  271: 415   72
    8     7 Aleksandra     Perzyna               100.00 +  360: 248  150
    9     8 Edward         Stefaniak             120.36 -  321: 375   70
   10    11 PAUZA
   11     9 Tomasz         Łukaszuk              100.00 +  474: 158  150
   12     6 Paweł          Maciejczuk            114.54 +  382: 278  165
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1342  / 11 122.00




	Małgorzata Nowicka 100.00 Biała Podlaska           

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 PAUZA
    2     5 Kamil          Górka                 149.57 -  174: 558  100
    3     7 Ryszard        Dębski                127.42 -  227: 428   77
    4     8 Agnieszka      Biegańska             115.35 -  273: 360   65
    5    10 Tomasz         Łukaszuk              100.00 +  380: 211  150
    6     9 Aleksandra     Perzyna               100.00 -  270: 279   50
    7     9 Patrycja       Kuszpit               127.36 -  288: 365   77
    8     8 Paweł          Maciejczuk            114.54 -  320: 334   65
    9    10 Jacek          Łukaszuk              100.00 +  440: 217  150
   10     7 Edward         Stefaniak             120.36 -  260: 295   70
   11     8 Anna           Biegańska             112.41 -  274: 384   62
   12     9 Aleksandra     Perzyna               100.00 +  335: 223  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1016  / 11  92.36




	Aleksandra Perzyna 100.00 Biała Podlaska

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Ryszard        Dębski                127.42 -  271: 431   77
    2     9 Edward         Stefaniak             120.36 -  237: 423   70
    3    10 Anna           Biegańska             112.41 -  241: 395   62
    4    11 PAUZA
    5     9 Jacek          Łukaszuk              100.00 +  320: 258  150
    6     9 Małgorzata     Nowicka               100.00 +  279: 270  150
    7     7 Agnieszka      Biegańska             115.35 -  276: 469   65
    8     7 Tomasz A.      Praga                 101.94 -  248: 360   52
    9     9 Tomasz         Łukaszuk              100.00 +  290: 223  150
   10     6 Zofia          Górka                 110.43 -  248: 337   60
   11    10 Patrycja       Kuszpit               127.36 -  293: 509   77
   12     9 Małgorzata     Nowicka               100.00 -  223: 335   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     963  / 11  87.55




	Jacek Łukaszuk 100.00 Biała Podlaska

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Patrycja       Kuszpit               127.36 -  163: 544   77
    2    10 Marek          Charytoniuk           121.37 -  219: 503   71
    3    11 PAUZA
    4     9 Tomasz A.      Praga                 101.94 -  180: 468   52
    5     9 Aleksandra     Perzyna               100.00 -  258: 320   50
    6    10 Tomasz         Łukaszuk              100.00 +  271: 207  150
    7     8 Ryszard        Dębski                127.42 -  206: 518   77
    8    10 Edward         Stefaniak             120.36 -  223: 406   70
    9    10 Małgorzata     Nowicka               100.00 -  217: 440   50
   10    10 Anna           Biegańska             112.41 -  176: 452   62
   11     7 Paweł          Maciejczuk            114.54 -  194: 442   65
   12    10 Tomasz         Łukaszuk              100.00 -  190: 273   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     774  / 11  70.36




	Tomasz Łukaszuk 100.00 Biała Podlaska

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Czesław        Grajewski             122.21 -  133: 466   72
    2    11 PAUZA
    3     8 Grzegorz       Kurowski              139.64 -  103: 637   90
    4    10 Edward         Stefaniak             120.36 -  173: 363   70
    5    10 Małgorzata     Nowicka               100.00 -  211: 380   50
    6    10 Jacek          Łukaszuk              100.00 -  207: 271   50
    7    10 Paweł          Maciejczuk            114.54 -  105: 479   65
    8     9 Patrycja       Kuszpit               127.36 -  153: 570   77
    9     9 Aleksandra     Perzyna               100.00 -  223: 290   50
   10     8 Marek          Charytoniuk           121.37 -  137: 529   71
   11     9 Tomasz A.      Praga                 101.94 -  158: 474   52
   12    10 Jacek          Łukaszuk              100.00 +  273: 190  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     797  / 11  72.45


Wyniki poszczególnych rund turnieju III Mistrzostwa Białej Podlaskiej



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kamil          Górka                - Marek          Charytoniuk           432: 313
   2 Edward         Stefaniak            - Justyna        Górka                 324: 409
   3 Stanisław      Rydzik               - Agnieszka      Biegańska             453: 308
   4 Paweł          Maciejczuk           - Grzegorz       Kurowski              347: 340
   5 Irena          Sołdan               - Anna           Biegańska             331: 324
   6 Zofia          Górka                - Robert         Kuszpit               377: 353
   7 Artur          Koszel               - Tomasz A.      Praga                 496: 308
   8 Aleksandra     Perzyna              - Ryszard        Dębski                271: 431
   9 Patrycja       Kuszpit              - Jacek          Łukaszuk              544: 163
  10 Tomasz         Łukaszuk             - Czesław        Grajewski             133: 466
  11 Małgorzata     Nowicka              - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Justyna        Górka                - Patrycja       Kuszpit               387: 331
   2 Zofia          Górka                - Artur          Koszel                292: 424
   3 Czesław        Grajewski            - Paweł          Maciejczuk            382: 312
   4 Stanisław      Rydzik               - Irena          Sołdan                393: 440
   5 Kamil          Górka                - Małgorzata     Nowicka               558: 174
   6 Ryszard        Dębski               - Robert         Kuszpit               384: 470
   7 Agnieszka      Biegańska            - Grzegorz       Kurowski              403: 449
   8 Tomasz A.      Praga                - Anna           Biegańska             372: 322
   9 Aleksandra     Perzyna              - Edward         Stefaniak             237: 423
  10 Marek          Charytoniuk          - Jacek          Łukaszuk              503: 219
  11 Tomasz         Łukaszuk             - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Justyna        Górka                - Kamil          Górka                 285: 584
   2 Artur          Koszel               - Irena          Sołdan                449: 390
   3 Patrycja       Kuszpit              - Czesław        Grajewski             295: 326
   4 Tomasz A.      Praga                - Stanisław      Rydzik                382: 383
   5 Robert         Kuszpit              - Paweł          Maciejczuk            462: 272
   6 Marek          Charytoniuk          - Zofia          Górka                 284: 377
   7 Małgorzata     Nowicka              - Ryszard        Dębski                227: 428
   8 Grzegorz       Kurowski             - Tomasz         Łukaszuk              637: 103
   9 Agnieszka      Biegańska            - Edward         Stefaniak             376: 299
  10 Anna           Biegańska            - Aleksandra     Perzyna               395: 241
  11 Jacek          Łukaszuk             - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Czesław        Grajewski            - Kamil          Górka                 332: 415
   2 Grzegorz       Kurowski             - Artur          Koszel                460: 377
   3 Robert         Kuszpit              - Irena          Sołdan                499: 250
   4 Ryszard        Dębski               - Justyna        Górka                 370: 425
   5 Zofia          Górka                - Stanisław      Rydzik                313: 406
   6 Anna           Biegańska            - Patrycja       Kuszpit               424: 319
   7 Paweł          Maciejczuk           - Marek          Charytoniuk           372: 399
   8 Małgorzata     Nowicka              - Agnieszka      Biegańska             273: 360
   9 Jacek          Łukaszuk             - Tomasz A.      Praga                 180: 468
  10 Edward         Stefaniak            - Tomasz         Łukaszuk              363: 173
  11 Aleksandra     Perzyna              - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Stanisław      Rydzik               - Kamil          Górka                 359: 397
   2 Grzegorz       Kurowski             - Czesław        Grajewski             429: 321
   3 Robert         Kuszpit              - Justyna        Górka                 387: 378
   4 Artur          Koszel               - Ryszard        Dębski                400: 372
   5 Irena          Sołdan               - Tomasz A.      Praga                 397: 272
   6 Marek          Charytoniuk          - Edward         Stefaniak             297: 283
   7 Anna           Biegańska            - Zofia          Górka                 285: 327
   8 Patrycja       Kuszpit              - Agnieszka      Biegańska             334: 359
   9 Jacek          Łukaszuk             - Aleksandra     Perzyna               258: 320
  10 Tomasz         Łukaszuk             - Małgorzata     Nowicka               211: 380
  11 Paweł          Maciejczuk           - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kamil          Górka                - Artur          Koszel                424: 419
   2 Grzegorz       Kurowski             - Robert         Kuszpit               365: 428
   3 Stanisław      Rydzik               - Marek          Charytoniuk           446: 298
   4 Justyna        Górka                - Agnieszka      Biegańska             444: 324
   5 Czesław        Grajewski            - Zofia          Górka                 271: 472
   6 Ryszard        Dębski               - Irena          Sołdan                333: 410
   7 Tomasz A.      Praga                - Paweł          Maciejczuk            434: 417
   8 Edward         Stefaniak            - Anna           Biegańska             352: 380
   9 Małgorzata     Nowicka              - Aleksandra     Perzyna               270: 279
  10 Jacek          Łukaszuk             - Tomasz         Łukaszuk              271: 207
  11 Patrycja       Kuszpit              - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Robert         Kuszpit              - Kamil          Górka                 439: 335
   2 Justyna        Górka                - Grzegorz       Kurowski              441: 403
   3 Artur          Koszel               - Stanisław      Rydzik                287: 421
   4 Irena          Sołdan               - Zofia          Górka                 463: 316
   5 Tomasz A.      Praga                - Czesław        Grajewski             271: 415
   6 Anna           Biegańska            - Marek          Charytoniuk           288: 321
   7 Agnieszka      Biegańska            - Aleksandra     Perzyna               469: 276
   8 Ryszard        Dębski               - Jacek          Łukaszuk              518: 206
   9 Patrycja       Kuszpit              - Małgorzata     Nowicka               365: 288
  10 Paweł          Maciejczuk           - Tomasz         Łukaszuk              479: 105
  11 Edward         Stefaniak            - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  8
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kamil          Górka                - Grzegorz       Kurowski              343: 333
   2 Stanisław      Rydzik               - Robert         Kuszpit               459: 354
   3 Irena          Sołdan               - Justyna        Górka                 374: 366
   4 Marek          Charytoniuk          - Artur          Koszel                305: 357
   5 Zofia          Górka                - Agnieszka      Biegańska             399: 363
   6 Czesław        Grajewski            - Ryszard        Dębski                373: 419
   7 Aleksandra     Perzyna              - Tomasz A.      Praga                 248: 360
   8 Małgorzata     Nowicka              - Paweł          Maciejczuk            320: 334
   9 Tomasz         Łukaszuk             - Patrycja       Kuszpit               153: 570
  10 Jacek          Łukaszuk             - Edward         Stefaniak             223: 406
  11 Anna           Biegańska            - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  9
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kamil          Górka                - Irena          Sołdan                390: 371
   2 Robert         Kuszpit              - Artur          Koszel                343: 371
   3 Justyna        Górka                - Stanisław      Rydzik                382: 310
   4 Grzegorz       Kurowski             - Zofia          Górka                 475: 365
   5 Ryszard        Dębski               - Patrycja       Kuszpit               434: 278
   6 Agnieszka      Biegańska            - Paweł          Maciejczuk            380: 351
   7 Czesław        Grajewski            - Anna           Biegańska             368: 338
   8 Edward         Stefaniak            - Tomasz A.      Praga                 375: 321
   9 Tomasz         Łukaszuk             - Aleksandra     Perzyna               223: 290
  10 Małgorzata     Nowicka              - Jacek          Łukaszuk              440: 217
  11 Marek          Charytoniuk          - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr 10
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Ryszard        Dębski               - Kamil          Górka                 364: 369
   2 Agnieszka      Biegańska            - Robert         Kuszpit               430: 330
   3 Stanisław      Rydzik               - Grzegorz       Kurowski              487: 355
   4 Artur          Koszel               - Justyna        Górka                 349: 314
   5 Irena          Sołdan               - Czesław        Grajewski             329: 502
   6 Aleksandra     Perzyna              - Zofia          Górka                 248: 337
   7 Edward         Stefaniak            - Małgorzata     Nowicka               295: 260
   8 Marek          Charytoniuk          - Tomasz         Łukaszuk              529: 137
   9 Paweł          Maciejczuk           - Patrycja       Kuszpit               459: 307
  10 Anna           Biegańska            - Jacek          Łukaszuk              452: 176
  11 Tomasz A.      Praga                - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr 11
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Zofia          Górka                - Kamil          Górka                 425: 346
   2 Czesław        Grajewski            - Stanisław      Rydzik                347: 468
   3 Artur          Koszel               - Agnieszka      Biegańska             378: 348
   4 Robert         Kuszpit              - Edward         Stefaniak             374: 370
   5 Justyna        Górka                - Marek          Charytoniuk           364: 342
   6 Grzegorz       Kurowski             - Irena          Sołdan                324: 470
   7 Jacek          Łukaszuk             - Paweł          Maciejczuk            194: 442
   8 Małgorzata     Nowicka              - Anna           Biegańska             274: 384
   9 Tomasz A.      Praga                - Tomasz         Łukaszuk              474: 158
  10 Patrycja       Kuszpit              - Aleksandra     Perzyna               509: 293
  11 Ryszard        Dębski               - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr 12
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Kamil          Górka                - Stanisław      Rydzik                425: 301
   2 Robert         Kuszpit              - Artur          Koszel                398: 343
   3 Irena          Sołdan               - Justyna        Górka                 360: 436
   4 Zofia          Górka                - Agnieszka      Biegańska             349: 372
   5 Czesław        Grajewski            - Ryszard        Dębski                295: 408
   6 Paweł          Maciejczuk           - Tomasz A.      Praga                 278: 382
   7 Anna           Biegańska            - Marek          Charytoniuk           442: 292
   8 Patrycja       Kuszpit              - Edward         Stefaniak             387: 305
   9 Aleksandra     Perzyna              - Małgorzata     Nowicka               223: 335
  10 Tomasz         Łukaszuk             - Jacek          Łukaszuk              273: 190
  11 Grzegorz       Kurowski             - BYE            BYE                   300:   0
Lista rankingowa na dzień 02-06-2014

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Bartosz Morawski               Gliwice              153.96  29869  194
   2 Mariusz Skrobosz               Warszawa             153.71  29359  191
   3 Kazimierz Merklejn             Szczecin             152.80  29490  193
   4 Dariusz Kosz                   Nysa                 152.41  29416  193
   5 Michał Alabrudziński           Włocławek            152.35  29709  195
   6 Kamil Górka                    Kraków               150.18  28834  192
   7 Przemysław Herdzina            Kraków               149.36   5377   36
   8 Krzysztof Mówka                Warszawa             149.35  21805  146
   9 Dominik Urbacki                Pruszków             149.12  29526  198
  10 Paweł Jackowski                Warszawa             149.08  29517  198
  11 Justyna Górka                  Kraków               148.65  29731  200
  12 Dawid Pikul                    Poznań               148.59  28233  190
  13 Rafał Lenartowski              Gdynia               147.31  27694  188
  14 Mirosław Uglik                 Warszawa             147.08  27799  189
  15 Marek Reda                     Dębówka              146.92  27914  190
  16 Paweł Zaręba                   Warszawa             146.78  18788  128
  17 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             146.03  29206  200
  18 Łukasz Bobowski                Suchedniów           145.75  26527  182
  19 Jakub Szymczak                 Łódź                 144.98  24791  171
  20 Tomasz Zwoliński               Skierdy              144.01  27794  193
  21 Jakub Zaryński                 Świnoujście          143.80  13086   91
  22 Dawid Adamczyk                 Wodzisław Śląski     143.38  18496  129
  23 Mariusz Wrześniewski           Kraków               143.34  28524  199
  24 Aleksander Puchalski           Włocławek            143.25   6876   48
  25 Jan Mrozowski                  Kraków               142.88  25432  178
  26 Krzysztof Obremski             Legnica              142.43  26207  184
  27 Miłosz Wrzałek                 Reda                 141.71  26784  189
  28 Stanisław Rydzik               Warszawa             141.66  28048  198
  29 Paweł Janaś                    Wałcz                141.65  11190   79
  30 Dariusz Puton                  Ruda Śląska          141.45  20369  144
  31 Maciej Czupryniak              Milanówek            140.73  26598  189
  32 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 140.67  14208  101
  33 Mateusz Borsuk                 Reda                 140.37  21055  150
  34 Kamil Kister                   Puławy               140.26  28053  200
  35 Piotr Pietuchowski             Białystok            140.08  25914  185
  36 Krzysztof Usakiewicz           Warszawa             139.95  10636   76
  37 Maciej Rzychoń                 Katowice             139.76   7128   51
  38 Robert Kamiński                Warszawa             139.75  26134  187
  39 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  139.06   4311   31
  40 Grzegorz Kurowski              Warszawa             138.49  27005  195
  41 Wojciech Zemło                 Łódź                 138.42  17856  129
  42 Grzegorz Łukasik               Konojady             138.28  27517  199
  43 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             137.86   4963   36
  44 Tomasz Ciejka                  Kraków               137.62  22020  160
  45 Irena Sołdan                   Sopot                137.54  26545  193
  46 Bogusław Szyszka               Oława                137.49  25710  187
  47 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             137.15  26332  192
  48 Kacper Zegadło                 Warszawa             136.92  26836  196
  49 Przemysław Rybicki             Otwock               136.85  17106  125
  50 Robert Kuszpit                 Biała Podlaska       136.75  15043  110
  51 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  136.13  12796   94
  52 Szymon Płachta                 Warszawa             135.98  26789  197
  53 Rafał Dąbrowski                Ostróda              135.73   8551   63
  54 Karol Waniek                   Wrocław              135.72  13436   99
  55 Andrzej Rakoczy                Kraków               135.59   4339   32
  56 Alicja Grąbczewska             Szczecin             135.51   9486   70
  57 Małgorzata Deszczyńska         Warszawa             135.24  22180  164
  58 Małgorzata Sulejewska          Kraków               134.93  26176  194
  59 Tomasz Suchanek                Wrocław              134.93  25231  187
  60 Piotr Domański                 Lublin               134.88   9172   68
  61 Daniel Mundyk                  Jelenia Góra         134.86   4855   36
  62 Weronika Rudnicka              Szczecin             134.86   9710   72
  63 Leszek Kacprzyk                Katowice             134.12  16765  125
  64 Marek Syczuk                   Warszawa             133.85  14724  110
  65 Maciej Kuczyński               Gdynia               133.82   8297   62
  66 Adam Klimont                   Wałcz                133.49   5740   43
  67 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            133.45   5071   38
  68 Paweł Mazurek                  Polanica-Zdrój       133.13  14911  112
  69 Artur Irzyk                    Kraków               133.04   6652   50
  70 Mateusz Królikowski            Wrocław              132.80   9163   69
  71 Krzysztof Jaworski             Warszawa             132.79  14740  111
  72 Grzegorz Święcki               Białystok            132.79   6905   52
  73 Marcin Mroziuk                 Warszawa             132.54  10868   82
  74 Dawid Buzowicz                 Rzeszów              132.52   8349   63
  75 Dominik Piasecki               Słupsk               132.30  10716   81
  76 Grzegorz Koczkodon             Wałcz                132.29  26326  199
  77 Adam Jurkowski                 Gliwice              132.03   8846   67
  78 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              131.80   7249   55
  79 Marek Dudkiewicz               Milanówek            131.48  24587  187
  80 Mikołaj Fidziński              Dębica               131.32   5384   41
  81 Dariusz Maciejuk               Warszawa             131.11   9440   72
  82 Michał, Piotr Waszkiewicz      Białystok            130.71  12548   96
  83 Andrzej Przybyłowicz           Warszawa             130.56   4700   36
  84 Artur Koszel                   Warszawa             130.54  24150  185
  85 Natalia Woźniak                Dziwnówek            130.52  24015  184
  86 Piotr Broda                    Sandomierz           130.31  25671  197
  87 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      130.26   4950   38
  88 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             130.24  17582  135
  89 Maciej Grąbczewski             Szczecin             130.23  11981   92
  90 Rafał Wesołowski               Warszawa             130.21  26042  200
  91 Jolanta Chłopińska             Wałcz                129.96  24693  190
  92 Janusz Krupiński               Bytom                129.96  20274  156
  93 Dariusz Kuć                    Stargard Szczecińsk  129.92  17669  136
  94 Dorota Maciejuk                Warszawa             129.57   7515   58
  95 Jacek Pietruszka               Kraków               129.47  11911   92
  96 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  129.42  25367  196
  97 Piotr Jakubiak                 Żyrardów             129.27   4266   33
  98 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             128.96  24632  191
  99 Natalia Ogierman               Katowice             128.88  20363  158
 100 Mariusz Sylwestrzuk            Warszawa             128.82  24605  191
 101 Sławomir Piotrowski            Deszczno             128.76   7983   62
 102 Agnieszka Krupka               Krosno               128.69  16344  127
 103 Radosław Jachna                Łódź                 128.68  13769  107
 104 Marek Salamon                  Bytom                128.43   6807   53
 105 Bronisław Parada               Polanica-Zdrój       128.37  17587  137
 106 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             128.02  12290   96
 107 Joanna Jewtuch                 Warszawa             127.84  25441  199
 108 Maciej Perzyński               Piła                 127.80  15719  123
 109 Ryszard Dębski                 Biała Podlaska       127.76   8049   63
 110 Tomasz Łapka                   Opole                127.27   6491   51
 111 Wojciech Chodakiewicz          Białystok            127.19   9285   73
 112 Rafał Matczak                  Milanówek            127.16  16912  133
 113 Łukasz Baranowski              Gdynia               126.93  25132  198
 114 Michał Makowski                Marki                126.59   4684   37
 115 Barbara Obremska               Wrocław              126.31  18694  148
 116 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             126.17  18421  146
 117 Grzegorz Kwiecień              Kraków               125.99   9323   74
 118 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  125.92  23799  189
 119 Patrycja Kuszpit               Biała Podlaska       125.59  13564  108
 120 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            125.56  25111  200
 121 Leszek Stecuła                 Bytom                125.34  10027   80
 122 Juliusz Czupryniak             Warszawa             125.20  24539  196
 123 Ireneusz Kurzok                Mikołów              125.00   6000   48
 124 Michał Rogalewicz              Poznań               124.97   7748   62
 125 Jakub Błażejewski              Poznań               124.96  12371   99
 126 Arkadiusz Biegun               Kraków               124.69   4489   36
 127 Patryk Wolniewicz              Szczecin             124.69   4489   36
 128 Jerzy Matyasik                 Kraków               124.60  24297  195
 129 Krzysztof Gibas                Kraków               124.58  23047  185
 130 Tomasz Lempart                 Kraków               124.27  16901  136
 131 Tomasz Górka                   Kraków               123.92   6568   53
 132 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            123.89  22672  183
 133 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            123.80  24018  194
 134 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  123.71  16577  134
 135 Marek Rogalski                 Warszawa             123.65  21886  177
 136 Andrzej Rechowicz              Katowice             123.62  24725  200
 137 Agnieszka Goniowska            Wrocław              123.54   8895   72
 138 Szymon Dąbrowski               Warszawa             123.54  24584  199
 139 Bogdan Kozłowski               Białystok            122.96  16722  136
 140 Michał Mikołajczyk             Gdańsk               122.95   7377   60
 141 Czesław Grajewski              Białystok            122.85  24201  197
 142 Paweł Zbrowski                 Gdynia               122.74   5646   46
 143 Grzegorz Pukniel               Łódź                 122.65  23303  190
 144 Jacek Gasik                    Warszawa             122.53   3676   30
 145 Michał Ozimiński               Łódź                 122.42   5264   43
 146 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             122.34  10644   87
 147 Bartłomiej Pawlak              Sochaczew            122.27   6358   52
 148 Krzysztof Bukowski             Milanówek            122.18   8064   66
 149 Marcin Ceglarek                Kraków               122.08  14894  122
 150 Dorota Stachowska              Wydartowo I          121.83  23148  190
 151 Magdalena Kublik               Warszawa             121.83  15594  128
 152 Ewa Szałas                     Katowice             121.64   6082   50
 153 Michał Puchowski               Strzelce Opolskie    121.62   6689   55
 154 Michał Szymkowski              Wrocław              121.25   6184   51
 155 Dorota Rudzińska               Warszawa             121.24  23399  193
 156 Anita Bruska                   Gdynia               121.07  17434  144
 157 Łukasz Sornek                  Mikołów              120.80  19328  160
 158 Michał Kolaj                   Ostróda              120.74   9297   77
 159 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       120.73   8813   73
 160 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             120.70   4466   37
 161 Zbigniew Rybak                 Warszawa             120.68  24135  200
 162 Marta Świątkowska              Wrocław              120.58  20017  166
 163 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             120.55  10367   86
 164 Radosław Więch                 Warszawa             120.45  15779  131
 165 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    120.35   5897   49
 166 Andrzej Słapiński              Warszawa             120.32   4091   34
 167 Krzysztof Bonda                Białystok            120.31  11550   96
 168 Dariusz Socha                  Warszawa             119.93   5517   46
 169 Łukasz Szałkiewicz             Wrocław              119.84   5153   43
 170 Jerzy Luter                    Bytom                119.79  14494  121
 171 Marta Ćwiek                    Radomsko             119.76  17126  143
 172 Agata Kuć                      Stargard Szczeciński 119.73  14487  121
 173 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               119.25   4293   36
 174 Andrzej Kroc                   Łódź                 119.19  23599  198
 175 Zdzisław Figurski              Gryfów Śląski        119.17   4290   36
 176 Marta Bajorek                  Warszawa             119.09  23461  197
 177 Stanisław Gasik                Warszawa             118.92  10346   87
 178 Mariusz Grodek                 Kraków               118.86   4279   36
 179 Bogusław Książek               Szczecin             118.86   5824   49
 180 Marta Sztajnert                Wisła                118.72   4274   36
 181 Teresa Zalewska                Racibórz             118.45  14214  120
 182 Adam Janicki                   Wrocław              118.21  18322  155
 183 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       118.12   5906   50
 184 Walenty Siemaszko              Lipiany              118.06   9209   78
 185 Dorota Zielińska               Piaseczno            118.00   6962   59
 186 Beata Piotrowska               Łódź                 117.66   5177   44
 187 Dorota Kuć                     Stargard Szczecińsk  117.61  17288  147
 188 Maurycy Machnio                Lipiany              117.41  15146  129
 189 Ryszard Żydaczewski            Lubin                117.38   7043   60
 190 Rafał Stachowski               Police               117.22  15121  129
 191 Agnieszka Biegańska            Białystok            117.15  12535  107
 192 Ewa Radzikowska                Gliwice              117.11  18035  154
 193 Grażyna Wesołowska             Łódź                 117.07  18263  156
 194 Renata Andracka                Zwola                116.81  22778  195
 195 Szymon Figurski                Gryfów Śląski        116.53   4195   36
 196 Jarosław Olek                  Warszawa             116.52   8273   71
 197 Katarzyna Ślusarska            Milanówek            116.45  20378  175
 198 Konrad Sowula                  Kraków               116.41   6286   54
 199 Maciej Bukowski                Szczecin             116.41   3725   32
 200 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            116.38   5586   48
 201 Ryszard Korpalski              Wójtowice            115.84  21083  182
 202 Dariusz Ulatowski              Tuchola              115.64   9829   85
 203 Joanna Ostrowska               Warszawa             115.61  21620  187
 204 Dawid Brandys                  Chrzanów             115.61   4162   36
 205 Paweł Morga                    Warszawa             115.43  13275  115
 206 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         115.35  13611  118
 207 Magdalena Kupczyńska           Szczecin             115.20   5760   50
 208 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             115.20  22348  194
 209 Zofia Górka                    Łęczna               114.95   7472   65
 210 Anna Krynicka                  Warszawa             114.82  14927  130
 211 Teresa Pawlik                  Lubin                114.53   3436   30
 212 Paweł Maciejczuk               Białystok            114.20  15189  133
 213 Dariusz Jarosławski            Ełk                  114.17  17582  154
 214 Bożena Guział                  Racibórz             113.72   8188   72
 215 Marianna Kozłowska             Białystok            113.69  16712  147
 216 Zdzisław Szota                 Warszawa             113.57   7382   65
 217 Alina Białobrzewska            Gdynia               113.50   4086   36
 218 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk               113.48  13731  121
 219 Przemysław Pawlic              Wrocław              113.45   6580   58
 220 Ziemowit Pazda                 Wrocław              113.43  15993  141
 221 Sławomir Wolski                Wrocław              113.42  22570  199
 222 Jacek Nowak                    Szczecin             113.35   6234   55
 223 Anna Biegańska                 Białystok            113.22  10529   93
 224 Agnieszka Matus                Milanówek            113.17  10751   95
 225 Lucyna Śniadach                Rumia                113.00  16498  146
 226 Maciej Śliwa                   Zabrze               112.62   8221   73
 227 Urszula Solarska               Łódź                 112.61  22409  199
 228 Anna Niedzielko                Szczecin             112.60   8445   75
 229 Katarzyna Kowalska             Katowice             112.23   4826   43
 230 Michał Jakubiec                Siemianowice Śląskie 111.94   5261   47
 231 Andrzej Bednaruk               Gdańsk               111.83  16104  144
 232 Joanna Suchanek                Wrocław              111.82   9505   85
 233 Jarosław Karp                  Jędrzejów            111.81   9392   84
 234 Artur Wawrzynowski             Żukowo               111.77   5365   48
 235 Dorota Ostrowska               Białystok            111.34  15921  143
 236 Jerzy Tatarczuk                Warszawa             111.28   5119   46
 237 Damian Łupiński                Konojady             111.25   4005   36
 238 Iza Kraj                       Warszawa             111.19   8006   72
 239 Dominika Worona                Police               110.97  13095  118
 240 Sylwia Łada                    Inowrocław           110.91  21516  194
 241 Jakub Onoszko                  Gdynia               110.86  14745  133
 242 Bartłomiej Dalecki             Rumia                110.31   3971   36
 243 Dariusz Sowula                 Kraków               110.28   7609   69
 244 Tomasz Lewiński                Wejherowo            109.94   5277   48
 245 Marcin Radwański               Nowa Wieś Wrocławska 109.89  21759  198
 246 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               109.74  20082  183
 247 Danuta Langiewicz              Ostróda              109.61   3946   36
 248 Monika Siemaszko               Lipiany              109.56  10737   98
 249 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            109.33   5248   48
 250 Sławomir Zabawa                Wałcz                108.94   8824   81
 251 Aleksandra Brzeska             Piastów              108.72  10981  101
 252 Mariusz Rostkowski             Sochaczew            108.55   4342   40
 253 Lidia Szpakowska               Jaworzno             108.12   4649   43
 254 Sławomir Długosz               Ostróda              108.02  17608  163
 255 Laura Pisula                   Wrocław              107.95  11443  106
 256 Paweł Wdziękoński              Świnoujście          107.95   8312   77
 257 Ewelina Gruda                  Białystok            107.92   4209   39
 258 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski  107.72  12927  120
 259 Joanna Nawrocka                Bydgoszcz            107.57   5056   47
 260 Marek Szczepanik               Reda                 107.30   5043   47
 261 Robert Wagner                  Wrocław              106.84   9081   85
 262 Józef Burzyński                Ełk                  106.66  13546  127
 263 Krzysztof Borodziuk            Kostrzyn             106.39   5213   49
 264 Leszek Kilian                  Jaworzno             106.14   3821   36
 265 Katarzyna Bogusławska          Piastów              105.86  16409  155
 266 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              105.86   4446   42
 267 Łukasz Przyszlak               Świnoujście          105.69   8772   83
 268 Łukasz Wojciechowski           Łomża                105.64   5810   55
 269 Katarzyna Dębska               Ostróda              105.07  16496  157
 270 Monika Krzysztofek             Wejherowo            104.87   4929   47
 271 Elżbieta Święcka               Białystok            104.78   3877   37
 272 Michał Garnowski               Pasłęk               104.78   3772   36
 273 Agnieszka Kozak                Gdynia               104.68  20518  196
 274 Tomasz A. Praga                Białystok            104.67   8478   81
 275 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś            104.62   4917   47
 276 Mariusz Michalski              Inowrocław           104.53   8049   77
 277 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           104.18  16357  157
 278 Krzysztof Zawadzki             Sampława             103.85  19836  191
 279 Julita Dygnas                  Jelenia Góra         103.71   6534   63
 280 Maciej Pietrasik               Nowogard             103.71  20223  195
 281 Maria Pokorska                 Warszawa             103.67  14410  139
 282 Natalia Połomska               Ostrów Wlkp          103.53   3727   36
 283 Maciej Dąbrowski               Warszawa             103.41  19854  192
 284 Jadwiga Jakubiec               Siemianowice Śląskie 103.36   3721   36
 285 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz            103.01  17923  174
 286 Anna Arana                     Warszawa             102.61   9953   97
 287 Halina Mrozek                  Warszawa             102.47   9017   88
 288 Marcin Stachowski              Wydartowo I          102.46  19878  194
 289 Agnieszka Antos                Racibórz             102.17   4189   41
 290 Paweł Brylski                  Kraków               102.08   4900   48
 291 Katarzyna  Szachowicz          Uniszewo             101.88   6113   60
 292 Maciej Sylwestrzuk             Ciechanowiec         101.79   4275   42
 293 Krystyna Drynkowska            Świnoujście          101.78   3664   36
 294 Danuta Połomska                Ostrów Wlkp.         101.68   4779   47
 295 Michał Landowski               Police               101.42  18560  183
 296 Lidia Żywna                    Gdynia               101.09   9604   95
 297 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno             100.14   7110   71
 298 Sylwia Kozłowska               Białystok             98.94  14049  142
 299 Grzegorz Kasprowicz            Grabowo               98.40   3444   35
 300 Anna Lenartowska               Gdynia                98.33   7768   79
 301 Joanna Wilk                    Racibórz              98.03   3921   40
 302 Piotr Kozak                    Racibórz              97.63   3417   35
 303 Sylwia Buks                    Warszawa              97.52  17261  177
 304 Kinga Stecuła                  Bytom                 96.14   4903   51
 305 Marek Horyń                    Ełk                   95.71   4020   42
 306 Dawid Rykaczewski              Jaworzno              94.54   4349   46
 307 Jan Pawłowski                  Warszawa              94.17   5650   60
 308 Monika Szczyrzyca              Jaworzno              92.59   5370   58
 309 Zygmunt Skwarek                Katowice              92.22   4519   49
 310 Michał Dąbrowski               Warszawa              91.98   5243   57
 311 Agnieszka Dawid                Kraków                91.93   6711   73
 312 Janina Grajewska               Choroszcz             91.83   4224   46
 313 Barbara Wiśniewska             Gdańsk                91.45  11523  126
 314 Bernadeta Kudlińska            Bydgoszcz             91.12  16311  179
 315 Paulina Naplocha               Racibórz              90.73   9527  105
 316 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   89.73   3679   41
 317 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   89.54   4119   46
 318 Liliana Dąbrowska              Warszawa              89.53   2686   30
 319 Andrzej Klich                  Jaworzno              89.02  10148  114
 320 Adam Kędzior                   Lublin                87.59   4292   49
 321 Beata Kiżewska                 Świnoujście           86.43   4062   47
 322 Agnieszka Wiśniewska           Inowrocław            85.39   3928   46
 323 Artur Kwiatkowski              Radomsko              84.56   7949   94
 324 Magdalena Pokorska             Warszawa              83.51   3591   43
 325 Paulina Ostrowska              Białystok             82.15   2793   34
 326 Albert Połomski                Ostrów Wielkopolski   82.00   4674   57
 327 Julia Solarska                 Łódź                  80.86   3396   42
 328 Radosław Słowicki              Warszawa              80.47   3943   49
 329 Alicja Puchowska               Strzelce Opolskie     76.63   4138   54
 330 Paweł Jankowski                Nowe Miasto Lubawsk   70.26   4005   57
 331 Piotr Ozimek                   Sochaczew             65.34   2483   38
 332 Mirosław Dejna                 Sampława              60.62  11821  195




Poczekalnia na dzień 02-06-2014

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Andrzej Kraska                 Wrocław              111.04   2998   27
   2 Justyna Czupryńska             Świnoujście           75.85   2048   27
   3 Marcin Kurowski                Racibórz              59.30   1601   27
   4 Łukasz Pawlak                  Sochaczew             71.04   1847   26
   5 Katarzyna Polak                Warszawa             112.88   2822   25
   6 Piotr Adamczyk                 Tarnów               112.40   2810   25
   7 Łukasz Sobierajski             Warszawa             106.96   2674   25
   8 Jarosław Paprocki              Bydgoszcz            105.84   2646   25
   9 Tomasz Sehnal                  Warszawa             105.60   2640   25
  10 Piotr Potoczek                 Nowy Sącz            100.96   2524   25
  11 Radosław Studniarski           Bydgoszcz             96.44   2411   25
  12 Marcin  Baniewski              Pełczyce             142.25   3414   24
  13 Andrzej Grabiński              Suchedniów           139.08   3338   24
  14 Michał Burak                   Wrocław              131.50   3156   24
  15 Adam Weremczuk                 Łódź/Londyn          129.88   3117   24
  16 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               129.75   3114   24
  17 Łucja  Kodzis                  Bydgoszcz            124.33   2984   24
  18 Leszek Dobrowolski             Wrocław              124.12   2979   24
  19 Wojciech Gonet                 Wrocław              119.46   2867   24
  20 Marcela Wołowiec               Gdynia               119.25   2862   24
  21 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             117.88   2829   24
  22 Lidia Nowak                    Sosnowiec            117.62   2823   24
  23 Piotr Mańkowski                Warszawa             117.17   2812   24
  24 Krystyna Augustyniak           Łódź                 116.25   2790   24
  25 Mariusz Makuch                 Zator                115.92   2782   24
  26 Dariusz Zębek                  Olsztyn              114.79   2755   24
  27 Krzysztof Kodzis               Bydgoszcz            114.62   2751   24
  28 Zbigniew Skrzypczyk            Jawor                111.62   2679   24
  29 Elżbieta Zębek                 Olsztyn              110.83   2660   24
  30 Wiesław Kożyczkowski           Miłobądz             109.04   2617   24
  31 Jan Lisiewski                  Piasutno             108.67   2608   24
  32 Mariusz Kubicki                Inowrocław           107.67   2584   24
  33 Jacek Barski                   Racibórz              93.38   2241   24
  34 Teresa Prystupa                Zajączkowo            89.71   2153   24
  35 Waldemar Dębski                Ostróda               87.62   2103   24
  36 Maksymilian Piątek             Warszawa              67.96   1631   24
  37 Bogusław Puchalski             Włocławek            114.87   2642   23
  38 Grażyna Smereka                Racibórz              92.70   2132   23
  39 Konrad Pajączek                Milanówek             91.61   2107   23
  40 Jadwiga Szczurowska            Świnoujście           91.52   2105   23
  41 Joanna Jędraszczyk-Kałwak      Racibórz              89.35   2055   23
  42 Jędrzej Zawojski               Modzurów              89.26   2053   23
  43 Michał Nowak                   Nakło nad Notecią     87.43   2011   23
  44 Hanna Siemionow                Białystok             82.43   1896   23
  45 Konrad Łukaszewicz             Wrocław               81.43   1873   23
  46 Kamila Zacharuk                Zabrze                80.04   1841   23
  47 Barbara Pęska                  Nowy Dwór Mazowiecki  73.65   1694   23
  48 Jadwiga Żelazny                Kraków                66.96   1540   23
  49 Monika Kowalik                 Kraków                66.91   1539   23
  50 Marek Sitkowski                Warszawa             110.68   2435   22
  51 Zdzisław Parnicki              Słupsk                98.68   2171   22
  52 Michał Lasecki                 Warszawa              83.59   1839   22
  53 Katarzyna Rachaus              Łódź                  82.23   1809   22
  54 Szymon Jankowski               Nowe Miasto Lubawsk   81.09   1784   22
  55 Maciej Rosiński                Ostrów Wielkopolski   80.77   1777   22
  56 Kamila Antosz-Lasecka          Warszawa              73.82   1624   22
  57 Agata Jagodzińska              Warszawa              72.05   1585   22
  58 Jarosław Michalak              Łódź                 125.29   2631   21
  59 Monika Sadurska                Warszawa             112.24   2357   21
  60 Adam Słapiński                 Warszawa             113.10   2262   20
  61 Sebastian Orzelski             Bielsk Podlaski      112.00   2240   20
  62 Kamil Nawrocki                 Bydgoszcz            136.42   2592   19
  63 Paulina Brzuchalska            Bydgoszcz            112.89   2145   19
  64 Jolanta Sylwestrzuk            Warszawa              88.68   1685   19
  65 Jarosław Wiśniewski            Gdańsk                83.26   1582   19
  66 Karol Lenartowski              Gdynia                92.83   1671   18
  67 Agnieszka Pachała              Poznań                95.82   1629   17
  68 Maciej Kuć                     Stargard Szczeciński  81.00   1377   17
  69 Dorota Buśko                   Naterki               80.65   1371   17
  70 Monika Czekała                 Racibórz              80.59   1370   17
  71 Joanna Szałkiewicz             Wrocław               62.88   1069   17
  72 Wiktoria Browarska             Wałcz                 57.71    981   17
  73 Marek Roszak                   Poznań               119.00   1785   15
  74 Ewa Kondracka                  Warszawa             106.33   1595   15
  75 Halina Roszak                  Poznań               105.20   1578   15
  76 Jerzy Ciesielski               Łódź                  99.27   1489   15
  77 Katarzyna Kasowska             Racibórz             101.93   1427   14
  78 Jarosław Józik                 Brzeszcze             92.50   1295   14
  79 Ryszard Pliszka                Szczecin              84.36   1181   14
  80 Rafał Polak                    Wałcz                134.46   1748   13
  81 Marcin Bertrand                Poznań               121.85   1584   13
  82 Jolanta Hoffmann-Derlacka      Warszawa             121.46   1579   13
  83 Jacek Gigoła                   Gorzów Wielkopolski  120.46   1566   13
  84 Maciej Kutera                  Warszawa             119.46   1553   13
  85 Witold Wojnowski               Warszawa             111.69   1452   13
  86 Marek Kocikowski               Ostróda              106.92   1390   13
  87 Kamil Jagliński                Ostrowiec Świętokrz  106.62   1386   13
  88 Dariusz Buławko                Warszawa             104.31   1356   13
  89 Michał Derlacki                Warszawa             101.08   1314   13
  90 Beata Błaszczyk                Łowicz                94.15   1224   13
  91 Michał Dreczka                 Poznań                93.46   1215   13
  92 Andrzej Oleksiak               Ostróda              170.67   2048   12
  93 Jędrzej Florek                 Bydgoszcz            160.92   1931   12
  94 Dariusz Dzierża                Kraków               151.08   1813   12
  95 Marzena Zawierska              Warszawa             148.25   1779   12
  96 Michał Szorc                   Białystok            144.58   1735   12
  97 Adam Szukalski                 Coventry             141.58   1699   12
  98 Krzysztof Pypno                Gliwice              137.17   1646   12
  99 Krystian Wandzlewicz           Nowe Miasto Lubawsk  136.67   1640   12
 100 Filip Warzecha                 Gdynia               133.83   1606   12
 101 Sławomir Nosek                 Mielec               132.83   1594   12
 102 Robert Głowacki                Łódź                 130.67   1568   12
 103 Tomasz Sienkiewicz             Białogard            129.58   1555   12
 104 Krzysztof Langiewicz           Ostróda              127.17   1526   12
 105 Szymon Jachimek                Gdynia               126.08   1513   12
 106 Jarosław Sobczak               Warszawa             124.58   1495   12
 107 Jarosław Żuliński              Szczecin             123.25   1479   12
 108 Grzegorz Kulgawczuk            Biała Podlaska       122.42   1469   12
 109 Michał  Borejko                Wrocław              121.92   1463   12
 110 Krzysztof Wysoczański          Kraków               121.17   1454   12
 111 Mikołaj Cieplik                Ostrzeszów           120.75   1449   12
 112 Beata Marynowicz               Racibórz             120.25   1443   12
 113 Beata Wiączkowska              Wrocław              120.00   1440   12
 114 Michał Musielak                Bydgoszcz            119.67   1436   12
 115 Wojciech Morawski              Gliwice              119.42   1433   12
 116 Zbigniew Lewandowski           Słupsk               118.08   1417   12
 117 Jacek Jerzyński                Toruń                117.42   1409   12
 118 Agnieszka Nowak-Baran          Kraków               117.33   1408   12
 119 Kamil Lesisz                   Warszawa             117.25   1407   12
 120 Izabela Wyłoga                 Elbląg               116.92   1403   12
 121 Sławomir Radzymiński           Kraków               114.92   1379   12
 122 Grzegorz Miecugow              Warszawa             114.75   1377   12
 123 Kamil Piecewicz                Nowe Miasto Lubawsk  114.75   1377   12
 124 Agnieszka Koralewska           Ostrów Wielkopolski  114.25   1371   12
 125 Elżbieta Szuba                 Bytom Odrzański      114.25   1371   12
 126 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     113.33   1360   12
 127 Dorota Patera                  Legnica              112.75   1353   12
 128 Jolanta Kosmowska              Warszawa             112.67   1352   12
 129 Mateusz Stańczyk               Tarnów               110.75   1329   12
 130 Waldemar Denarczyk             Kielce               110.67   1328   12
 131 Andrzej Stańczyk               Tarnów               108.92   1307   12
 132 Joanna Regdos                  Kraków               108.42   1301   12
 133 Aleksandra Łukaszewicz         Wrocław              108.42   1301   12
 134 Paulina Mech                   Kraków               108.00   1296   12
 135 Mateusz Machowski              Rzeszów              107.92   1295   12
 136 Jowita Janus                   Kraków               106.08   1273   12
 137 Andrzej Burczyk                Gdynia               105.75   1269   12
 138 Adrianna Marynowicz            Racibórz             105.67   1268   12
 139 Czesława Pawłowska             Wrocław              105.50   1266   12
 140 Mariola Andrusikiewicz         Zator                104.67   1256   12
 141 Dawid Mierzchała               Ostrów Wielkopolski  104.50   1254   12
 142 Jarosław Zieliński             Toruń                104.25   1251   12
 143 Tomasz  Niklewicz              Ełk                  103.58   1243   12
 144 Agata Pastusiak                Gorzów Wielkopolski  103.58   1243   12
 145 Bożena Mileńko                 Świnoujście          102.50   1230   12
 146 Jacek Nocoń                    Jaworzno             102.00   1224   12
 147 Rafał Świątek                  Wrocław              101.00   1212   12
 148 Alicja Bielecka                Poznań               100.58   1207   12
 149 Michał Garbowski               Kraków               100.00   1200   12
 150 Aleksandra, Róża Rycharska     Białystok            100.00   1200   12
 151 Alicja Cuellar-Tarczewska      Łomża                 99.50   1194   12
 152 Beata Kowaluk-Jagielska        Police                99.33   1192   12
 153 Bożena Lisiewska               Piasutno              99.17   1190   12
 154 Daria Pisula                   Wrocław               99.08   1189   12
 155 Daniel Brzozowski              Trzebiatów            99.00   1188   12
 156 Monika Dymek                   Ustka                 98.50   1182   12
 157 Joanna Pawlińska               Bielany Wrocławskie   97.67   1172   12
 158 Honorata Rutkowska             Świętajno             97.67   1172   12
 159 Stefan Kurszel                 Białystok             97.33   1168   12
 160 Tomasz Szczodry                Łomża                 97.25   1167   12
 161 Justyna  Molik                 Lublin                96.67   1160   12
 162 Zuzanna Kulesza                Ostrów Wielkopolski   96.17   1154   12
 163 Magda Sarad                    Świnoujście           95.58   1147   12
 164 Waldemar Stankiewicz           Łomża                 94.83   1138   12
 165 Henryk Piskorz                 Kraków                94.75   1137   12
 166 Maria Kożyczkowska             Miłobądz              93.67   1124   12
 167 Jolanta Raszewska-Marczak      Żagań                 93.25   1119   12
 168 Teresa Pietracha               Wejherowo             92.25   1107   12
 169 Kinga Bilska                   Ostrów Wielkopolski   91.92   1103   12
 170 Justyna Nieznalska             Jejkowice             91.50   1098   12
 171 Urszula Gutowska               Pszczyna              91.00   1092   12
 172 Joanna Brychcy                 Katowice              90.92   1091   12
 173 Joanna Kozłowska               Gdańsk                90.58   1087   12
 174 Michał Majszyk                 Warszawa              90.58   1087   12
 175 Radosław Pastusiak             Gorzów Wielkopolski   90.58   1087   12
 176 Przemysław Anielski            Świętajno             90.50   1086   12
 177 Katarzyna Matuszek             Bielsko-Biała         90.08   1081   12
 178 Tomasz Mandes                  Warszawa              89.83   1078   12
 179 Tomasz Banasiak                Ostrów Wielkopolski   89.75   1077   12
 180 Paula Szałata                  Ostrów Wielkopolski   89.50   1074   12
 181 Jerzy Augustyniak              Łódź                  89.17   1070   12
 182 Katarzyna Grabka               Mysłowice             88.75   1065   12
 183 Michał Toporek                 Jaworzno              88.50   1062   12
 184 Marcin Obuszyński              Warszawa              87.50   1050   12
 185 Tomasz Majewski                Ząbki                 87.33   1048   12
 186 Milena Stoch                   Kraków                86.92   1043   12
 187 Brygida Pindelska              Świnoujście           86.67   1040   12
 188 Magdalena Boguszewicz          Kraków                85.25   1023   12
 189 Adam Motyl                     Jaskółki              80.75    969   12
 190 Łukasz Rotowski                Szczęsne              79.58    955   12
 191 Hanna Dobrzycka                Wrocław               78.25    939   12
 192 Magdalena Mitrofaniuk          Warszawa              74.83    898   12
 193 Magdalena Sulejewska           Kraków                72.33    868   12
 194 Halina Kowalska                Kurzętnik             70.92    851   12
 195 Michał Dobrzycki               Wrocław               70.00    840   12
 196 Kamila Hoffmann-Derlacka       Warszawa              68.92    827   12
 197 Paweł Żak                      Polanica-Zdrój        60.83    730   12
 198 Jadwiga Kapłan-Majtka          Kłodzko               60.17    722   12
 199 Rafał Błaszkiewicz             Milanówek            113.64   1250   11
 200 Bartłomiej Sylwestrzuk         Warszawa             113.18   1245   11
 201 Lech Szymczak                  Mniszki              104.36   1148   11
 202 Zygmunt Sołtysiak              Piastów              103.27   1136   11
 203 Wojciech Kwaśniak              Częstochowa          102.82   1131   11
 204 Agata Stachowska               Wydartowo I           98.64   1085   11
 205 Adriana Gąbka                  Deszczno              97.27   1070   11
 206 Michał Śliwiński               Szczecin              95.18   1047   11
 207 Tomasz Dąbrowski               Ostróda               94.45   1039   11
 208 Marcin Grześkiewicz            Szczecin              94.45   1039   11
 209 Grażyna Błaut                  Białystok             94.27   1037   11
 210 Małgorzata Nowicka             Biała Podlaska        92.36   1016   11
 211 Małgorzata Lipiec              Świnoujście           91.36   1005   11
 212 Łukasz Łysko                   Miastko               91.00   1001   11
 213 Katarzyna Pawłowska            Płoty                 90.91   1000   11
 214 Joanna Zborowska               Wrocław               90.82    999   11
 215 Agnieszka Forysiak             Stargard Szczeciński  89.36    983   11
 216 Iwona Wieluńska                Kołobrzeg             88.27    971   11
 217 Aleksandra Perzyna             Biała Podlaska        87.55    963   11
 218 Leszek Katyński                Słupsk                87.09    958   11
 219 Hanna Góźdź                    Ostrów Wielkopolski   85.27    938   11
 220 Tadeusz Kondej                 Świnoujście           85.00    935   11
 221 Michał Dulat                   Kraków                82.91    912   11
 222 Karolina Kurkowska             Opole                 82.55    908   11
 223 Teresa Balewska                Reda                  81.45    896   11
 224 Zuzanna Dąbrowska              Świętajno             79.91    879   11
 225 Kinga Szydłowska               Świętajno             79.91    879   11
 226 Monika Rogowska                Oława                 79.18    871   11
 227 Rafał Stachura                 Zator                 78.09    859   11
 228 Agnieszka Stefańska            Koźmice Wielkie       78.09    859   11
 229 Zofia  Michałowska             Ełk                   77.27    850   11
 230 Marta Sicińska                 Wrocław               76.91    846   11
 231 Zuzanna Molak                  Warszawa              76.73    844   11
 232 Maurycy Grzech                 Stargard Szczeciński  76.45    841   11
 233 Jadwiga Dziurdzia              Kraków                74.27    817   11
 234 Paweł Dzierżyński              Milanówek             73.82    812   11
 235 Marcin Kołodziejski            Brodnica              73.82    812   11
 236 Krystyna Michałowska           Odolanów              73.55    809   11
 237 Tomasz Kniaziuk                Kraków                73.45    808   11
 238 Tomasz Łukaszuk                Biała Podlaska        72.45    797   11
 239 Justyna Drop                   Koszalin              72.18    794   11
 240 Kinga Buczkowska               Gdynia                71.27    784   11
 241 Dawid Gackowski                Rumia                 71.00    781   11
 242 Zuzanna Rokicka                Świętajno             70.36    774   11
 243 Jacek Łukaszuk                 Biała Podlaska        70.36    774   11
 244 Justyna Kurowska               Inowrocław            65.91    725   11
 245 Beata Kurowska                 Inowrocław            65.73    723   11
 246 Lech Lenckowski                Dębień                65.00    715   11
 247 Liliana Sicińska               Wrocław               64.91    714   11
 248 Iwona Mackiewicz               Kodeń                 64.45    709   11
 249 Witold Podwysocki              Zgierz                64.00    704   11
 250 Radosław Smolik                Jaworzno              63.18    695   11
 251 Miłosz Śliwiński               Szczecin              62.27    685   11
 252 Emilia Spanialska              Świętajno             61.36    675   11
 253 Michał Kosmecki                Legnica               60.82    669   11
 254 Marek Wilczek                  Świnoujście           60.64    667   11
 255 Izabela Lawrenz                Władysławowo          57.64    634   11
 256 Andrzej Choiński               Gródek                54.82    603   11
 257 Julia Kujawa                   Ostrów Wielkopolski   54.18    596   11
 258 Szymon Malec                   Stargard Szczeciński  53.45    588   11
 259 Jan Sawoniuk                   Wrocław               52.36    576   11
 260 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           139.90   1399   10
 261 Katarzyna Małek                Mielec               121.40   1214   10
 262 Dorota Modrzyńska              Gdańsk                90.80    908   10
 263 Krystyna Kurowska              Inowrocław            77.00    770   10
 264 Teresa Kulesza                 Ełk                   56.70    567   10
 265 Izabela Korzińska              Warszawa              98.89    890    9
 266 Maciej Michalak                Łódź                 127.62   1021    8
 267 Michał Wykrętowicz             Warszawa             114.12    913    8
 268 Tadeusz Wiśniewski             Piła                 104.62    837    8
 269 Piotr Kabot                    Katowice              98.62    789    8
 270 Łukasz Pudło                   Łuków                 87.00    696    8
 271 Marzena Psik                   Murowana Goślina      80.12    641    8
 272 Arkadiusz Florczak             Szczecin              79.50    636    8
 273 Artur Pydych                   Gdańsk                78.88    631    8
 274 Dariusz Niedzielski            Warszawa              66.12    529    8
 275 Kamil Świderski                Ełk                   57.12    457    8
 276 Anna Stefańska                 Łódź                 117.29    821    7
 277 Magdalena Podlaska             Warszawa             116.43    815    7
 278 Michał Trumpus                 Wrocław              115.43    808    7
 279 Adam Paszek                    Tarnowskie Góry      107.14    750    7
 280 Jan Kozłowski                  Kraków               104.29    730    7
 281 Grażyna Kula                   Gdańsk               103.71    726    7
 282 Maciej Mizgier                 Gdańsk               102.00    714    7
 283 Olga Posmyk                    Stargard Szczeciński  99.14    694    7
 284 Katarzyna Kowalczyk            Zielona Góra          98.29    688    7
 285 Małgorzata Baśko               Andrespol             96.43    675    7
 286 Paweł Brzeziński               Warszawa              93.71    656    7
 287 Piotr Kasprów                  Jelenia Góra          92.86    650    7
 288 Katarzyna Odrzywołek           Kraków                92.86    650    7
 289 Grażyna Kaczyńska              Łódź                  92.00    644    7
 290 Adam Obradović                 Czeladź               88.57    620    7
 291 Małgorzata Stefańczyk          Świnoujście           86.71    607    7
 292 Małgorzata Karpacz             Białystok             86.14    603    7
 293 Magdalena Karkoszka            Kraków                85.57    599    7
 294 Mateusz Zawada                 Kraków                83.86    587    7
 295 Jarosław Janczak               Zbiczno               83.71    586    7
 296 Danuta Jasiorkowska            Jasienna              78.00    546    7
 297 Paweł Jarosławski              Ełk                   75.43    528    7
 298 Kacper Szuba                   Duszniki Zdrój        74.00    518    7
 299 Anna Kiżewska                  Świnoujście           72.86    510    7
 300 Chrystian Janik                Wrocław               72.43    507    7
 301 Grzegorz Sylwestrzuk           Gródek                70.00    490    7
 302 Joanna Rutkowska               Kraków                69.71    488    7
 303 Zuzanna Wołowiec               Gdynia                66.00    462    7
 304 Izabela Zawada                 Kraków                63.71    446    7
 305 Dominika Stanek                Kraków                59.71    418    7
 306 Anna Dutka                     Kraków                56.29    394    7
 307 Marek Białasik                 Międzychód            50.00    350    7
 308 Grzegorz Sęk                   Wrocław               98.50    591    6
 309 Agnieszka Trumpus              Wrocław               75.67    454    6
 310 Stanisław Hajduk               Milanówek             69.67    418    6
 311 Agata Hozakowska               Warszawa              68.00    408    6
 312 Urszula Borowska               Kraków                66.83    401    6
 313 Wojciech Bartkowski            Łódź                  64.33    386    6
 314 Weronika Wasiak                Kraków                54.17    325    6
 315 Martyna Pawlak                 Ostrów Wielkopolski   53.67    322    6
 316 Przemysław Malinka             Ostrożnica           133.20    666    5
 317 Marek Antosik                  Nowy Dwór Mazowieck  120.80    604    5
 318 Bogna Berestecka               Szczecin              97.40    487    5
 319 Barbara Pawelczyk              Szczecin              73.20    366    5
 320 Magdalena Nocoń                Katowice              55.20    276    5
 321 Tomasz Kaczmarczyk             Warszawa             108.50    434    4
 322 Bogumiła Płocharska            Malbork               80.25    321    4
 323 Artur Dachowski                Zabrze                65.00    260    4
 324 Iwona Burzyńska                Warszawa              62.00    248    4
 325 Ewa Stypułkowska               Warszawa              60.00    240    4
 326 Adam Starachowski              Międzyzdroje          55.75    223    4
 327 Edyta Smolik                   Jaworzno              51.25    205    4
 328 Łukasz Majksner                Żyrardów              74.33    223    3
 329 Laura Rekowska                 Stargard Szczeciński  72.00    216    3
 330 Anna Fatyga                    Szepietowo-Wawrzyńce  62.67    188    3
 331 Łukasz Kowalczyk               Stargard Szczeciński  61.67    185    3
 332 Michał  Płocharski             Malbork               58.00    174    3
 333 Tomasz M. Lempart              Bytom                 53.33    160    3
 334 Ewa Dembek                     Nowe Miasto Lubawsk  124.00    248    2
 335 Piotr Rosół                    Warszawa             116.00    232    2
 336 Michał Smardz                  Wrocław               75.50    151    2
 337 Joanna Czarkowska              Szepietowo-Wawrzyńce  70.50    141    2
 338 Monika Hajduk                  Milanówek             66.50    133    2
 339 Mirosław Sójka                 Ełk                   64.00    128    2
 340 Łukasz Kowalski                Kraków                63.50    127    2
 341 Marek Kujawa                   Ostrów Wielkopolski   63.00    126    2
 342 Łukasz Pawlas                  Racibórz              61.50    123    2
 343 Ariel Kowalski                 Ostróda               76.00     76    1
 344 Kamila Ziemba                  Warszawa              72.00     72    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie