Tychy18
maja
Tychy 18-19 maja IV Otwarte Mistrzostwa Tychów w Scrabble w ramach V Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FEST
Szczyrk18
maja
Szczyrk 18-19 maja I Otwarte Mistrzostwa Scrabble na Gnomiconie
Kutno24
maja
Kutno 24 maja XVII Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Scrabble Kutno 2019
Szczyrk? Tychy? Szczyrk? Tychy? Szczyrk!18 - 19 maja 2019 — I Otwarte Mistrzostwa Scrabble na GnomiconieInformacjeRelacjaWynikiHHRundyRankingPrzebieg
galeria

I Otwarte Mistrzostwa Scrabble na GnomiconieSzczyrk, 18 - 19 maja 2019

Konkurs Relacja z turnieju


Szczyrk? Tychy? Szczyrk? Tychy? Szczyrk!W miniony weekend scrabbliści stanęli przed trudnym wyborem. Co wybrać: znane Tychy, czy całkiem nowe miejsce na scrabblowej mapie – Szczyrk? Wyboru nie ułatwiał fakt, że obie miejscowości dzieli zaledwie 60 km. Argumentem za była możliwość krótszego lub dłuższego spaceru po okolicznych górach. Niektórzy wahali się do ostatniej chwili.

Skąd w ogóle pomysł na scrabble w Szczyrku? Kilka tygodni wcześniej do PFS odezwali się organizatorzy Gnomiconu – festiwalu gier planszowych z propozycją, żeby pokazać scrabble miłośnikom innych gier. Mimo kolidowania z terminem Tyskiego Festiwalu Słowa LOGOS FEST pomysł zyskał akceptacje zarządu i dostali zielone światło. Gnomicon to bardzo duża impreza. W tym roku w ciągu czterech dni przewinęło się przez nią kilkaset, a niektórzy twierdzili, że ponad tysiąc osób. Aby ich wszystkich pomieścić wybrano całkiem fajne miejsce: Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku. Ośrodek posiada miejsca noclegowe o różnym standardzie i kilkanaście sal konferencyjnych, gdzie można było rozegrać wiele miniturniejów w przeróżne mniej lub bardziej skomplikowane gry. Dodatkowymi atutami są: bardzo dobra kuchnia i przepiękne widoki z okien hotelu.

W naszym turnieju wzięły udział 24 osoby, w tym 14 pań. Dało się to zauważyć bo przez cały turniej, któraś z nich zasiadała na fotelu lidera, a właściwie liderki. Po pierwszym dniu prowadziła Zofia Gajewska, ale drugiego nastąpiła prawdziwa „czarna niedziela” i ze stanu 6:0 skończyło się na 6:6. W całkiem odmiennym nastroju była Teresa Zalewska. Po remisie z najwyżej sklasyfikowanym Jakubem Zaryńskim wygrała kolejno cztery gry i już po 11 rundzie zapewniła sobie zwycięstwo w całym turnieju. Było to pierwsze podium i od razu najwyższy jego stopień w karierze Teresy. Na drugim miejscu znalazła się z dziewięcioma zwycięstwami Natalia Ogierman, dla której również był to najlepszy dotychczas wynik w scrabblowej karierze. Trzecie miejsce zajął Jakub Zaryński osiągając największą sumę i różnicę małych punktów. Cała trójka otrzymała pamiątkowe puchary. Spośród uczestników, którzy zostali do ogłoszenia wyników rozlosowano dwie gry planszowe. Szczęśliwcami zostali Bożena GuziałMarcin Kurowski. Wracając do pytania z początku relacji: co wybrać? Najlepiej by było i Tychy, i Szczyrk. Może za rok terminy się nie pokryją .

P.S. W naszej salce odbywały się też rozgrywki w Magic: The Gathering – z tego co mówił prowadzący to instrukcja do niej ma 800 stron. W porównaniu z tą grą nasze scrabble to jednak bardzo prosta gra.
relacja: Adam Janicki


Rodzaj turniejuotwarty
Sposób rozgrywanialiczba rund: 12
system: połówkowy (rundy 1-11), szwajcarski (runda 12)
20 minut dla gracza na partię
Miejsce rozgrywekCentrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo w Szczyrku
Wrzosowa 28A, Szczyrk
https://www.orle-gniazdo.pl/
SędziaAdam Janicki
Strona www turniejuhttp://gnomicon.eu/
HarmonogramSobota, 18 maja (7 rund)
11:45 — rozpoczęcie turnieju
12:00-14:45 — rundy I-III
14:45-15:45 — przerwa obiadowa
15:45-19:30 — rundy IV-VII
19:30-20:30 — kolacja
21:00-?? — players party

Niedziela, 19 maja (5 rund)
7:00-9:30 — śniadanie
9:30-14:00 — rundy VIII-XII
14:15 — rozdanie nagród i zakończenie turnieju
Wpisowe25 zł za dzień
członkowie PFS z aktualnie opłaconymi składkami — 15 zł za dzień
młodzież szkolna — 10 zł za dzień (do szkoły średniej włącznie)
debiutanci — bez opłat
WyżywienieNa miejscu — rezerwacja pakietów zawierających nocleg i wyżywienie na stronie organizatora — http://gnomicon.eu/lokalizacja/
NoclegiNa miejscu — rezerwacja pakietów zawierających nocleg i wyżywienie na stronie organizatora — http://gnomicon.eu/lokalizacja/
Nagrodypuchary
nagrody rzeczowe
Dodatkowe atrakcjeTurnieje innych gier planszowych
Games room
Players party
Zgłoszenia uczestnikówpokaż listę uczestników
Lp.Imię i nazwiskoMiastoStatus uczestnikaData zgłoszenia
1 Zbigniew Wietecki Gorzów Wielkopolski Członek PFS2019-02-26 11:34:27
2 Bartosz Bartczak Poznań Członek PFS2019-02-28 14:42:02
3 Marcin Kurowski Racibórz Zwykły uczestnik2019-04-14 19:18:16
4 Jacek Mańko Poznań Członek PFS2019-04-14 22:37:05
5 Marta Świątkowska Wrocław Członek PFS2019-04-17 10:35:26
6 Agnieszka Dawid Kraków Zwykły uczestnik2019-04-17 10:55:10
7 Rafał Wesołowski Warszawa Członek PFS2019-04-18 07:58:32
8 Natalia Ogierman Katowice Zwykły uczestnik2019-04-23 22:17:20
9 Agnieszka Dymkowska Bielsko-Biała Zwykły uczestnik2019-04-24 20:16:37
10 Jarosław Wypart Częstochowa Członek PFS2019-04-25 22:55:59
11 Dorota Stachowska Wydartowo I Członek PFS2019-04-29 11:12:25
12 Renata Andracka Zwola Członek PFS2019-04-29 11:13:12
13 Teresa Zalewska Racibórz Członek PFS2019-05-03 12:54:23
14 Zofia Gajewska Jelenia Góra Członek PFS2019-05-03 16:20:44
15 Joanna Brychcy Katowice Członek PFS2019-05-03 17:45:23
16 Bożena Guział Racibórz Członek PFS2019-05-07 15:29:27
17 Wiesław Pastuła Mielec Zwykły uczestnik2019-05-12 20:57:02
18 Jakub Zaryński Świnoujście Członek PFS2019-05-16 16:44:54
19 Marta Sztajnert Wisła Członek PFS2019-05-16 18:36:09
20 Michał Sztajnert Wisła Młodzież2019-05-16 18:36:32
21 Krzysztof Wójcik Żywiec Debiutant2019-05-17 10:09:07
22 Małgorzata Pochopień Kraków Zwykły uczestnik2019-05-17 13:49:46
OrganizatorzySklep hobbystyczny „GNOM” — gnomicon2019@gmail.com — 33 821 34 32 lub 660 527 787 (Pon – Czw: 10:00-19:00, Piątek: 10:00-21:00, Sobota: 10:00-16:00)


Wyniki turnieju I Otwarte Mistrzostwa Scrabble na Gnomiconie

Lp. Imię            Nazwisko             Miasto               Ranking  Duże pkt Małe pkt Skalpy   Różn. MP
--- --------------- -------------------- -------------------- -------- -------- -------- -------- --------
  1 Teresa          Zalewska             Racibórz               117.71      9.5     4437     1834      287
  2 Natalia         Ogierman             Katowice               120.99      9.0     4712     1748      474
  3 Jakub           Zaryński             Świnoujście            148.54      8.5     5423     1660     1692
  4 Rafał           Wesołowski           Warszawa               131.14      8.0     4728     1676      586
  5 Zbigniew        Wietecki             Gorzów Wielkopolski    127.55      7.0     4565     1577      212
  6 Bożena          Guział               Racibórz               117.07      7.0     4354     1534       71
  7 Agnieszka       Dawid                Kraków                 119.84      7.0     4294     1479      170
  8 Dorota          Stachowska           Wydartowo I            120.10      7.0     4265     1515       -3
  9 Marta           Świątkowska          Wrocław                117.23      7.0     4251     1490      118
 10 Marta           Sztajnert            Wisła                  118.85      6.0     4539     1431      199
 11 Renata          Andracka             Zwola                  123.05      6.0     4536     1468      149
 12 Zofia           Gajewska             Jelenia Góra           121.43      6.0     4512     1474      -29
 13 Joanna          Brychcy              Katowice               111.99      5.5     4359     1241      338
 14 Marcin          Kurowski             Racibórz               114.31      5.5     4353     1201      254
 15 Wiesław         Pastuła              Mielec                 100.00      5.5     4279     1167      248
 16 Jacek           Mańko                Poznań                 137.70      5.0     4382     1288      -34
 17 Agnieszka       Dymkowska            Bielsko-Biała          107.78      5.0     4287     1250       73
 18 Bartosz         Bartczak             Poznań                 115.62      4.5     4370     1060      558
 19 Małgorzata      Pochopień            Kraków                 106.13      4.5     4043     1152      -99
 20 Krzysztof       Zawadzki             Sampława               111.18      4.5     3965     1153     -188
 21 Jarosław        Wypart               Częstochowa            100.00      3.5     3900     1034     -254
 22 Marta           Majewska             Wadowice               103.29      3.0     1691      588     -173
 23 Michał          Sztajnert            Wisła                  100.00      1.5     3368      778     -847
 24 Anna            Ćwikła               Wrocław                100.00      0.5      703      226    -1102
Wyniki poszczególnych graczy w turnieju I Otwarte Mistrzostwa Scrabble na Gnomiconie



	Jakub Zaryński 148.54 Świnoujście              

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Marta          Świątkowska           117.23 +  412: 355  167
    2     4 Zbigniew       Wietecki              127.55 -  303: 393   78
    3     8 Joanna         Brychcy               111.99 -  333: 385   62
    4    10 Anna           Ćwikła                100.00 +  885:  38  150
    5     4 Natalia        Ogierman              120.99 +  461: 332  171
    6     3 Jarosław       Wypart                100.00 +  554: 262  150
    7     2 Teresa         Zalewska              117.71 =  357: 357  118
    8     3 Renata         Andracka              123.05 +  501: 258  173
    9     3 Zofia          Gajewska              121.43 +  401: 373  171
   10     3 Marta          Sztajnert             118.85 +  379: 375  169
   11     3 Rafał          Wesołowski            131.14 -  344: 345   81
   12     3 Dorota         Stachowska            120.10 +  493: 258  170
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1660  / 12 138.33




	Jacek Mańko 137.70 Poznań

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Bożena         Guział                117.07 -  359: 375   67
    2     8 Krzysztof      Zawadzki              111.18 +  483: 198  161
    3     4 Dorota         Stachowska            120.10 +  407: 384  170
    4     3 Rafał          Wesołowski            131.14 -  317: 476   81
    5     5 Jarosław       Wypart                100.00 -  305: 352   50
    6     7 Małgorzata     Pochopień             106.13 +  416: 289  156
    7     5 Joanna         Brychcy               111.99 +  391: 379  162
    8     5 Zbigniew       Wietecki              127.55 -  326: 429   78
    9     6 Agnieszka      Dymkowska             107.78 +  378: 342  158
   10     1 Teresa         Zalewska              117.71 -  359: 368   68
   11     6 Renata         Andracka              123.05 -  301: 433   73
   12     8 Marcin         Kurowski              114.31 -  340: 391   64
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1288  / 12 107.33




	Rafał Wesołowski 131.14 Warszawa                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Bartosz        Bartczak              115.62 +  382: 369  166
    2     1 Agnieszka      Dawid                 119.84 -  266: 373   70
    3     7 Małgorzata     Pochopień             106.13 +  471: 300  156
    4     3 Jacek          Mańko                 137.70 +  476: 317  188
    5     3 Zbigniew       Wietecki              127.55 -  383: 386   78
    6     4 Marta          Świątkowska           117.23 +  379: 312  167
    7     1 Zofia          Gajewska              121.43 +  399: 319  171
    8     2 Teresa         Zalewska              117.71 -  342: 391   68
    9     4 Renata         Andracka              123.05 +  400: 335  173
   10     2 Natalia        Ogierman              120.99 -  347: 412   71
   11     3 Jakub          Zaryński              148.54 +  345: 344  199
   12     5 Marta          Sztajnert             118.85 +  538: 284  169
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1676  / 12 139.67




	Zbigniew Wietecki 127.55 Gorzów Wielkopolski          

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Marcin         Kurowski              114.31 +  347: 337  164
    2     4 Jakub          Zaryński              148.54 +  393: 303  199
    3     3 Agnieszka      Dawid                 119.84 +  389: 296  170
    4     2 Teresa         Zalewska              117.71 -  313: 392   68
    5     3 Rafał          Wesołowski            131.14 +  386: 383  181
    6     1 Zofia          Gajewska              121.43 -  374: 416   71
    7     4 Natalia        Ogierman              120.99 -  358: 486   71
    8     5 Jacek          Mańko                 137.70 +  429: 326  188
    9     5 Małgorzata     Pochopień             106.13 +  538: 245  156
   10     5 Renata         Andracka              123.05 +  376: 365  173
   11     4 Marta          Sztajnert             118.85 -  308: 393   69
   12     4 Bożena         Guział                117.07 -  354: 411   67
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1577  / 12 131.42




	Renata Andracka 123.05 Zwola               

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Joanna         Brychcy               111.99 +  367: 271  162
    2     3 Małgorzata     Pochopień             106.13 +  390: 331  156
    3     2 Zofia          Gajewska              121.43 -  386: 396   71
    4     6 Agnieszka      Dymkowska             107.78 +  459: 336  158
    5     2 Marta          Świątkowska           117.23 +  427: 332  167
    6     2 Teresa         Zalewska              117.71 -  348: 391   68
    7     3 Marta          Sztajnert             118.85 +  425: 358  169
    8     3 Jakub          Zaryński              148.54 -  258: 501   99
    9     4 Rafał          Wesołowski            131.14 -  335: 400   81
   10     5 Zbigniew       Wietecki              127.55 -  365: 376   78
   11     6 Jacek          Mańko                 137.70 +  433: 301  188
   12     2 Natalia        Ogierman              120.99 -  343: 394   71
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1468  / 12 122.33




	Zofia Gajewska 121.43 Jelenia Góra             

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Krzysztof      Zawadzki              111.18 +  438: 305  161
    2     2 Bożena         Guział                117.07 +  415: 316  167
    3     2 Renata         Andracka              123.05 +  396: 386  173
    4     1 Marta          Sztajnert             118.85 +  448: 300  169
    5     1 Teresa         Zalewska              117.71 +  430: 348  168
    6     1 Zbigniew       Wietecki              127.55 +  416: 374  178
    7     1 Rafał          Wesołowski            131.14 -  319: 399   81
    8     1 Natalia        Ogierman              120.99 -  293: 500   71
    9     3 Jakub          Zaryński              148.54 -  373: 401   99
   10     4 Dorota         Stachowska            120.10 -  305: 373   70
   11     5 Marta          Świątkowska           117.23 -  360: 408   67
   12     6 Agnieszka      Dawid                 119.84 -  319: 431   70
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1474  / 12 122.83




	Natalia Ogierman 120.99 Katowice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Agnieszka      Dymkowska             107.78 +  403: 333  158
    2     5 Teresa         Zalewska              117.71 -  349: 427   68
    3     6 Wiesław        Pastuła               100.00 +  426: 396  150
    4     4 Agnieszka      Dawid                 119.84 +  378: 335  170
    5     4 Jakub          Zaryński              148.54 -  332: 461   99
    6     6 Krzysztof      Zawadzki              111.18 +  363: 334  161
    7     4 Zbigniew       Wietecki              127.55 +  486: 358  178
    8     1 Zofia          Gajewska              121.43 +  500: 293  171
    9     2 Marta          Sztajnert             118.85 +  404: 298  169
   10     2 Rafał          Wesołowski            131.14 +  412: 347  181
   11     2 Dorota         Stachowska            120.10 -  265: 313   70
   12     2 Renata         Andracka              123.05 +  394: 343  173
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1748  / 12 145.67




	Dorota Stachowska 120.10 Wydartowo I

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Małgorzata     Pochopień             106.13 -  286: 416   56
    2    10 Jarosław       Wypart                100.00 +  392: 359  150
    3     4 Jacek          Mańko                 137.70 -  384: 407   88
    4     9 Krzysztof      Zawadzki              111.18 -  341: 386   61
    5    11 Michał         Sztajnert             100.00 +  412: 275  150
    6     9 Marcin         Kurowski              114.31 +  437: 335  164
    7     6 Bożena         Guział                117.07 +  371: 345  167
    8     6 Agnieszka      Dawid                 119.84 +  402: 298  170
    9     1 Teresa         Zalewska              117.71 -  296: 384   68
   10     4 Zofia          Gajewska              121.43 +  373: 305  171
   11     2 Natalia        Ogierman              120.99 +  313: 265  171
   12     3 Jakub          Zaryński              148.54 -  258: 493   99
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1515  / 12 126.25




	Agnieszka Dawid 119.84 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Wiesław        Pastuła               100.00 +  443: 277  150
    2     1 Rafał          Wesołowski            131.14 +  373: 266  181
    3     3 Zbigniew       Wietecki              127.55 -  296: 389   78
    4     4 Natalia        Ogierman              120.99 -  335: 378   71
    5     8 Krzysztof      Zawadzki              111.18 -  313: 387   61
    6     8 Agnieszka      Dymkowska             107.78 +  385: 376  158
    7     9 Bartosz        Bartczak              115.62 +  389: 354  166
    8     6 Dorota         Stachowska            120.10 -  298: 402   70
    9     7 Bożena         Guział                117.07 -  252: 419   67
   10    10 Michał         Sztajnert             100.00 +  415: 283  150
   11     7 Małgorzata     Pochopień             106.13 +  364: 274  156
   12     6 Zofia          Gajewska              121.43 +  431: 319  171
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1479  / 12 123.25




	Marta Sztajnert 118.85 Wisła                    

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Michał         Sztajnert             100.00 +  388: 289  150
    2     6 Anna           Ćwikła                100.00 +  499: 175  150
    3     1 Teresa         Zalewska              117.71 -  367: 383   68
    4     1 Zofia          Gajewska              121.43 -  300: 448   71
    5     6 Bożena         Guział                117.07 +  393: 298  167
    6     5 Joanna         Brychcy               111.99 +  440: 396  162
    7     3 Renata         Andracka              123.05 -  358: 425   73
    8     4 Krzysztof      Zawadzki              111.18 +  444: 297  161
    9     2 Natalia        Ogierman              120.99 -  298: 404   71
   10     3 Jakub          Zaryński              148.54 -  375: 379   99
   11     4 Zbigniew       Wietecki              127.55 +  393: 308  178
   12     5 Rafał          Wesołowski            131.14 -  284: 538   81
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1431  / 12 119.25




	Teresa Zalewska 117.71 Racibórz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Jarosław       Wypart                100.00 +  346: 342  150
    2     5 Natalia        Ogierman              120.99 +  427: 349  171
    3     1 Marta          Sztajnert             118.85 +  383: 367  169
    4     2 Zbigniew       Wietecki              127.55 +  392: 313  178
    5     1 Zofia          Gajewska              121.43 -  348: 430   71
    6     2 Renata         Andracka              123.05 +  391: 348  173
    7     2 Jakub          Zaryński              148.54 =  357: 357  149
    8     2 Rafał          Wesołowski            131.14 +  391: 342  181
    9     1 Dorota         Stachowska            120.10 +  384: 296  170
   10     1 Jacek          Mańko                 137.70 +  368: 359  188
   11     1 Bożena         Guział                117.07 +  351: 304  167
   12     1 Marta          Świątkowska           117.23 -  299: 343   67
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1834  / 12 152.83




	Marta Świątkowska 117.23 Wrocław                  

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     1 Jakub          Zaryński              148.54 -  355: 412   99
    2     9 Michał         Sztajnert             100.00 +  406: 231  150
    3     5 Bożena         Guział                117.07 +  407: 307  167
    4     5 Joanna         Brychcy               111.99 +  338: 303  162
    5     2 Renata         Andracka              123.05 -  332: 427   73
    6     4 Rafał          Wesołowski            131.14 -  312: 379   81
    7     8 Krzysztof      Zawadzki              111.18 -  270: 372   61
    8     7 Agnieszka      Dymkowska             107.78 -  294: 379   58
    9    10 Wiesław        Pastuła               100.00 +  370: 360  150
   10     9 Jarosław       Wypart                100.00 +  416: 304  150
   11     5 Zofia          Gajewska              121.43 +  408: 360  171
   12     1 Teresa         Zalewska              117.71 +  343: 299  168
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1490  / 12 124.17




	Bożena Guział 117.07 Racibórz                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     2 Jacek          Mańko                 137.70 +  375: 359  188
    2     2 Zofia          Gajewska              121.43 -  316: 415   71
    3     5 Marta          Świątkowska           117.23 -  307: 407   67
    4     7 Marcin         Kurowski              114.31 +  378: 320  164
    5     6 Marta          Sztajnert             118.85 -  298: 393   69
    6    10 Bartosz        Bartczak              115.62 +  437: 347  166
    7     6 Dorota         Stachowska            120.10 -  345: 371   70
    8     9 Joanna         Brychcy               111.99 +  391: 358  162
    9     7 Agnieszka      Dawid                 119.84 +  419: 252  170
   10     6 Krzysztof      Zawadzki              111.18 +  373: 356  161
   11     1 Teresa         Zalewska              117.71 -  304: 351   68
   12     4 Zbigniew       Wietecki              127.55 +  411: 354  178
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1534  / 12 127.83




	Bartosz Bartczak 115.62 Poznań

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     3 Rafał          Wesołowski            131.14 -  369: 382   81
    2     7 Agnieszka      Dymkowska             107.78 -  355: 358   58
    3    10 Marcin         Kurowski              114.31 -  348: 422   64
    4    11 Małgorzata     Pochopień             106.13 +  346: 261  156
    5    10 Wiesław        Pastuła               100.00 +  378: 325  150
    6    10 Bożena         Guział                117.07 -  347: 437   67
    7     9 Agnieszka      Dawid                 119.84 -  354: 389   70
    8    10 Michał         Sztajnert             100.00 +  465: 231  150
    9     8 Krzysztof      Zawadzki              111.18 -  327: 330   61
   10    11 Marta          Majewska              103.29 -  328: 349   53
   11    12 PAUZA
   12    11 Jarosław       Wypart                100.00 +  453: 328  150
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1060  / 11  96.36




	Marcin Kurowski 114.31 Racibórz

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     4 Zbigniew       Wietecki              127.55 -  337: 347   78
    2    11 Wiesław        Pastuła               100.00 -  360: 398   50
    3    10 Bartosz        Bartczak              115.62 +  422: 348  166
    4     7 Bożena         Guział                117.07 -  320: 378   67
    5     9 Małgorzata     Pochopień             106.13 -  302: 469   56
    6     9 Dorota         Stachowska            120.10 -  335: 437   70
    7    11 Michał         Sztajnert             100.00 +  386: 282  150
    8    11 Marta          Majewska              103.29 +  435: 311  153
    9     9 Joanna         Brychcy               111.99 -  337: 421   62
   10    12 PAUZA
   11    10 Krzysztof      Zawadzki              111.18 +  428: 368  161
   12     8 Jacek          Mańko                 137.70 +  391: 340  188
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1201  / 11 109.18




	Joanna Brychcy 111.99 Katowice                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     5 Renata         Andracka              123.05 -  271: 367   73
    2    12 PAUZA
    3     8 Jakub          Zaryński              148.54 +  385: 333  199
    4     5 Marta          Świątkowska           117.23 -  303: 338   67
    5     7 Agnieszka      Dymkowska             107.78 +  433: 395  158
    6     5 Marta          Sztajnert             118.85 -  396: 440   69
    7     5 Jacek          Mańko                 137.70 -  379: 391   88
    8     9 Bożena         Guział                117.07 -  358: 391   67
    9     9 Marcin         Kurowski              114.31 +  421: 337  164
   10     8 Małgorzata     Pochopień             106.13 +  422: 325  156
   11     9 Jarosław       Wypart                100.00 +  345: 341  150
   12     7 Wiesław        Pastuła               100.00 -  346: 363   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1241  / 11 112.82




	Krzysztof Zawadzki 111.18 Sampława                 

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     6 Zofia          Gajewska              121.43 -  305: 438   71
    2     8 Jacek          Mańko                 137.70 -  198: 483   88
    3    12 PAUZA
    4     9 Dorota         Stachowska            120.10 +  386: 341  170
    5     8 Agnieszka      Dawid                 119.84 +  387: 313  170
    6     6 Natalia        Ogierman              120.99 -  334: 363   71
    7     8 Marta          Świątkowska           117.23 +  372: 270  167
    8     4 Marta          Sztajnert             118.85 -  297: 444   69
    9     8 Bartosz        Bartczak              115.62 +  330: 327  166
   10     6 Bożena         Guział                117.07 -  356: 373   67
   11    10 Marcin         Kurowski              114.31 -  368: 428   64
   12    10 Michał         Sztajnert             100.00 -  332: 373   50
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1153  / 11 104.82




	Agnieszka Dymkowska 107.78 Bielsko-Biała

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     7 Natalia        Ogierman              120.99 -  333: 403   71
    2     7 Bartosz        Bartczak              115.62 +  358: 355  166
    3     9 Anna           Ćwikła                100.00 +  421: 190  150
    4     6 Renata         Andracka              123.05 -  336: 459   73
    5     7 Joanna         Brychcy               111.99 -  395: 433   62
    6     8 Agnieszka      Dawid                 119.84 -  376: 385   70
    7     7 Jarosław       Wypart                100.00 +  343: 298  150
    8     7 Marta          Świątkowska           117.23 +  379: 294  167
    9     6 Jacek          Mańko                 137.70 -  342: 378   88
   10     7 Wiesław        Pastuła               100.00 -  350: 395   50
   11    11 Michał         Sztajnert             100.00 +  300: 267  150
   12     9 Marta          Majewska              103.29 -  354: 357   53
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1250  / 12 104.17




	Małgorzata Pochopień 106.13 Kraków

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     8 Dorota         Stachowska            120.10 +  416: 286  170
    2     3 Renata         Andracka              123.05 -  331: 390   73
    3     7 Rafał          Wesołowski            131.14 -  300: 471   81
    4    11 Bartosz        Bartczak              115.62 -  261: 346   66
    5     9 Marcin         Kurowski              114.31 +  469: 302  164
    6     7 Jacek          Mańko                 137.70 -  289: 416   88
    7    10 Wiesław        Pastuła               100.00 +  392: 293  150
    8     8 Jarosław       Wypart                100.00 +  441: 314  150
    9     5 Zbigniew       Wietecki              127.55 -  245: 538   78
   10     8 Joanna         Brychcy               111.99 -  325: 422   62
   11     7 Agnieszka      Dawid                 119.84 -  274: 364   70
   12    12 PAUZA
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1152  / 11 104.73




	Marta Majewska 103.29 Wadowice

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    8    11 Marcin         Kurowski              114.31 -  311: 435   64
    9    11 Michał         Sztajnert             100.00 +  421: 293  150
   10    11 Bartosz        Bartczak              115.62 +  349: 328  166
   11     8 Wiesław        Pastuła               100.00 -  253: 454   50
   12     9 Agnieszka      Dymkowska             107.78 +  357: 354  158
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     588  /  5 117.60




	Wiesław Pastuła 100.00 Mielec

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1     9 Agnieszka      Dawid                 119.84 -  277: 443   70
    2    11 Marcin         Kurowski              114.31 +  398: 360  164
    3     6 Natalia        Ogierman              120.99 -  396: 426   71
    4     8 Jarosław       Wypart                100.00 -  308: 420   50
    5    10 Bartosz        Bartczak              115.62 -  325: 378   66
    6    11 Michał         Sztajnert             100.00 +  410: 293  150
    7    10 Małgorzata     Pochopień             106.13 -  293: 392   56
    8    12 PAUZA
    9    10 Marta          Świątkowska           117.23 -  360: 370   67
   10     7 Agnieszka      Dymkowska             107.78 +  395: 350  158
   11     8 Marta          Majewska              103.29 +  454: 253  153
   12     7 Joanna         Brychcy               111.99 +  363: 346  162
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1167  / 11 106.09




	Michał Sztajnert 100.00 Wisła

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    10 Marta          Sztajnert             118.85 -  289: 388   69
    2     9 Marta          Świątkowska           117.23 -  231: 406   67
    3    11 Jarosław       Wypart                100.00 -  251: 280   50
    4    12 PAUZA
    5    11 Dorota         Stachowska            120.10 -  275: 412   70
    6    11 Wiesław        Pastuła               100.00 -  293: 410   50
    7    11 Marcin         Kurowski              114.31 -  282: 386   64
    8    10 Bartosz        Bartczak              115.62 -  231: 465   66
    9    11 Marta          Majewska              103.29 -  293: 421   53
   10    10 Agnieszka      Dawid                 119.84 -  283: 415   70
   11    11 Agnieszka      Dymkowska             107.78 -  267: 300   58
   12    10 Krzysztof      Zawadzki              111.18 +  373: 332  161
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     778  / 11  70.73




	Jarosław Wypart 100.00 Częstochowa              

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    11 Teresa         Zalewska              117.71 -  342: 346   68
    2    10 Dorota         Stachowska            120.10 -  359: 392   70
    3    11 Michał         Sztajnert             100.00 +  280: 251  150
    4     8 Wiesław        Pastuła               100.00 +  420: 308  150
    5     5 Jacek          Mańko                 137.70 +  352: 305  188
    6     3 Jakub          Zaryński              148.54 -  262: 554   99
    7     7 Agnieszka      Dymkowska             107.78 -  298: 343   58
    8     8 Małgorzata     Pochopień             106.13 -  314: 441   56
    9    12 PAUZA
   10     9 Marta          Świątkowska           117.23 -  304: 416   67
   11     9 Joanna         Brychcy               111.99 -  341: 345   62
   12    11 Bartosz        Bartczak              115.62 -  328: 453   66
                                                          --------------- ---- ------
                                                                    1034  / 11  94.00




	Anna Ćwikła 100.00 Wrocław

Runda Stół  Przeciwnik                          Ranking   Wynik     Skalp
----- ----- ----------------------------------- ------- - --------- -----
    1    12 PAUZA
    2     6 Marta          Sztajnert             118.85 -  175: 499   69
    3     9 Agnieszka      Dymkowska             107.78 -  190: 421   58
    4    10 Jakub          Zaryński              148.54 -   38: 885   99
                                                          --------------- ---- ------
                                                                     226  /  3  75.33


Wyniki poszczególnych rund turnieju I Otwarte Mistrzostwa Scrabble na Gnomiconie



Runda nr  1
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Jakub          Zaryński             - Marta          Świątkowska           412: 355
   2 Bożena         Guział               - Jacek          Mańko                 375: 359
   3 Rafał          Wesołowski           - Bartosz        Bartczak              382: 369
   4 Marcin         Kurowski             - Zbigniew       Wietecki              337: 347
   5 Renata         Andracka             - Joanna         Brychcy               367: 271
   6 Krzysztof      Zawadzki             - Zofia          Gajewska              305: 438
   7 Natalia        Ogierman             - Agnieszka      Dymkowska             403: 333
   8 Małgorzata     Pochopień            - Dorota         Stachowska            416: 286
   9 Agnieszka      Dawid                - Wiesław        Pastuła               443: 277
  10 Michał         Sztajnert            - Marta          Sztajnert             289: 388
  11 Teresa         Zalewska             - Jarosław       Wypart                346: 342
  12 Anna           Ćwikła               - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  2
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Agnieszka      Dawid                - Rafał          Wesołowski            373: 266
   2 Zofia          Gajewska             - Bożena         Guział                415: 316
   3 Małgorzata     Pochopień            - Renata         Andracka              331: 390
   4 Zbigniew       Wietecki             - Jakub          Zaryński              393: 303
   5 Natalia        Ogierman             - Teresa         Zalewska              349: 427
   6 Marta          Sztajnert            - Anna           Ćwikła                499: 175
   7 Agnieszka      Dymkowska            - Bartosz        Bartczak              358: 355
   8 Jacek          Mańko                - Krzysztof      Zawadzki              483: 198
   9 Marta          Świątkowska          - Michał         Sztajnert             406: 231
  10 Dorota         Stachowska           - Jarosław       Wypart                392: 359
  11 Wiesław        Pastuła              - Marcin         Kurowski              398: 360
  12 Joanna         Brychcy              - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  3
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Teresa         Zalewska             - Marta          Sztajnert             383: 367
   2 Zofia          Gajewska             - Renata         Andracka              396: 386
   3 Zbigniew       Wietecki             - Agnieszka      Dawid                 389: 296
   4 Jacek          Mańko                - Dorota         Stachowska            407: 384
   5 Bożena         Guział               - Marta          Świątkowska           307: 407
   6 Wiesław        Pastuła              - Natalia        Ogierman              396: 426
   7 Rafał          Wesołowski           - Małgorzata     Pochopień             471: 300
   8 Joanna         Brychcy              - Jakub          Zaryński              385: 333
   9 Anna           Ćwikła               - Agnieszka      Dymkowska             190: 421
  10 Bartosz        Bartczak             - Marcin         Kurowski              348: 422
  11 Jarosław       Wypart               - Michał         Sztajnert             280: 251
  12 Krzysztof      Zawadzki             - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  4
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Marta          Sztajnert            - Zofia          Gajewska              300: 448
   2 Teresa         Zalewska             - Zbigniew       Wietecki              392: 313
   3 Rafał          Wesołowski           - Jacek          Mańko                 476: 317
   4 Agnieszka      Dawid                - Natalia        Ogierman              335: 378
   5 Marta          Świątkowska          - Joanna         Brychcy               338: 303
   6 Renata         Andracka             - Agnieszka      Dymkowska             459: 336
   7 Marcin         Kurowski             - Bożena         Guział                320: 378
   8 Jarosław       Wypart               - Wiesław        Pastuła               420: 308
   9 Dorota         Stachowska           - Krzysztof      Zawadzki              341: 386
  10 Jakub          Zaryński             - Anna           Ćwikła                885:  38
  11 Bartosz        Bartczak             - Małgorzata     Pochopień             346: 261
  12 Michał         Sztajnert            - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  5
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Zofia          Gajewska             - Teresa         Zalewska              430: 348
   2 Renata         Andracka             - Marta          Świątkowska           427: 332
   3 Zbigniew       Wietecki             - Rafał          Wesołowski            386: 383
   4 Jakub          Zaryński             - Natalia        Ogierman              461: 332
   5 Jarosław       Wypart               - Jacek          Mańko                 352: 305
   6 Bożena         Guział               - Marta          Sztajnert             298: 393
   7 Agnieszka      Dymkowska            - Joanna         Brychcy               395: 433
   8 Krzysztof      Zawadzki             - Agnieszka      Dawid                 387: 313
   9 Marcin         Kurowski             - Małgorzata     Pochopień             302: 469
  10 Wiesław        Pastuła              - Bartosz        Bartczak              325: 378
  11 Michał         Sztajnert            - Dorota         Stachowska            275: 412


Runda nr  6
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Zbigniew       Wietecki             - Zofia          Gajewska              374: 416
   2 Teresa         Zalewska             - Renata         Andracka              391: 348
   3 Jarosław       Wypart               - Jakub          Zaryński              262: 554
   4 Marta          Świątkowska          - Rafał          Wesołowski            312: 379
   5 Marta          Sztajnert            - Joanna         Brychcy               440: 396
   6 Natalia        Ogierman             - Krzysztof      Zawadzki              363: 334
   7 Jacek          Mańko                - Małgorzata     Pochopień             416: 289
   8 Agnieszka      Dymkowska            - Agnieszka      Dawid                 376: 385
   9 Dorota         Stachowska           - Marcin         Kurowski              437: 335
  10 Bartosz        Bartczak             - Bożena         Guział                347: 437
  11 Michał         Sztajnert            - Wiesław        Pastuła               293: 410


Runda nr  7
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Rafał          Wesołowski           - Zofia          Gajewska              399: 319
   2 Jakub          Zaryński             - Teresa         Zalewska              357: 357
   3 Renata         Andracka             - Marta          Sztajnert             425: 358
   4 Natalia        Ogierman             - Zbigniew       Wietecki              486: 358
   5 Joanna         Brychcy              - Jacek          Mańko                 379: 391
   6 Bożena         Guział               - Dorota         Stachowska            345: 371
   7 Agnieszka      Dymkowska            - Jarosław       Wypart                343: 298
   8 Krzysztof      Zawadzki             - Marta          Świątkowska           372: 270
   9 Agnieszka      Dawid                - Bartosz        Bartczak              389: 354
  10 Małgorzata     Pochopień            - Wiesław        Pastuła               392: 293
  11 Marcin         Kurowski             - Michał         Sztajnert             386: 282


Runda nr  8
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Zofia          Gajewska             - Natalia        Ogierman              293: 500
   2 Teresa         Zalewska             - Rafał          Wesołowski            391: 342
   3 Renata         Andracka             - Jakub          Zaryński              258: 501
   4 Marta          Sztajnert            - Krzysztof      Zawadzki              444: 297
   5 Jacek          Mańko                - Zbigniew       Wietecki              326: 429
   6 Dorota         Stachowska           - Agnieszka      Dawid                 402: 298
   7 Marta          Świątkowska          - Agnieszka      Dymkowska             294: 379
   8 Małgorzata     Pochopień            - Jarosław       Wypart                441: 314
   9 Joanna         Brychcy              - Bożena         Guział                358: 391
  10 Bartosz        Bartczak             - Michał         Sztajnert             465: 231
  11 Marta          Majewska             - Marcin         Kurowski              311: 435
  12 Wiesław        Pastuła              - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr  9
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Dorota         Stachowska           - Teresa         Zalewska              296: 384
   2 Natalia        Ogierman             - Marta          Sztajnert             404: 298
   3 Jakub          Zaryński             - Zofia          Gajewska              401: 373
   4 Rafał          Wesołowski           - Renata         Andracka              400: 335
   5 Zbigniew       Wietecki             - Małgorzata     Pochopień             538: 245
   6 Agnieszka      Dymkowska            - Jacek          Mańko                 342: 378
   7 Bożena         Guział               - Agnieszka      Dawid                 419: 252
   8 Krzysztof      Zawadzki             - Bartosz        Bartczak              330: 327
   9 Joanna         Brychcy              - Marcin         Kurowski              421: 337
  10 Wiesław        Pastuła              - Marta          Świątkowska           360: 370
  11 Michał         Sztajnert            - Marta          Majewska              293: 421
  12 Jarosław       Wypart               - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr 10
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Jacek          Mańko                - Teresa         Zalewska              359: 368
   2 Natalia        Ogierman             - Rafał          Wesołowski            412: 347
   3 Marta          Sztajnert            - Jakub          Zaryński              375: 379
   4 Zofia          Gajewska             - Dorota         Stachowska            305: 373
   5 Renata         Andracka             - Zbigniew       Wietecki              365: 376
   6 Krzysztof      Zawadzki             - Bożena         Guział                356: 373
   7 Wiesław        Pastuła              - Agnieszka      Dymkowska             395: 350
   8 Małgorzata     Pochopień            - Joanna         Brychcy               325: 422
   9 Marta          Świątkowska          - Jarosław       Wypart                416: 304
  10 Agnieszka      Dawid                - Michał         Sztajnert             415: 283
  11 Bartosz        Bartczak             - Marta          Majewska              328: 349
  12 Marcin         Kurowski             - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr 11
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Teresa         Zalewska             - Bożena         Guział                351: 304
   2 Dorota         Stachowska           - Natalia        Ogierman              313: 265
   3 Jakub          Zaryński             - Rafał          Wesołowski            344: 345
   4 Zbigniew       Wietecki             - Marta          Sztajnert             308: 393
   5 Marta          Świątkowska          - Zofia          Gajewska              408: 360
   6 Jacek          Mańko                - Renata         Andracka              301: 433
   7 Agnieszka      Dawid                - Małgorzata     Pochopień             364: 274
   8 Marta          Majewska             - Wiesław        Pastuła               253: 454
   9 Jarosław       Wypart               - Joanna         Brychcy               341: 345
  10 Marcin         Kurowski             - Krzysztof      Zawadzki              428: 368
  11 Michał         Sztajnert            - Agnieszka      Dymkowska             267: 300
  12 Bartosz        Bartczak             - BYE            BYE                   300:   0


Runda nr 12
-----------
Stół Gospodarz                             Gość                                Wynik
---- ----------------------------------- - ----------------------------------- ---------
   1 Teresa         Zalewska             - Marta          Świątkowska           299: 343
   2 Natalia        Ogierman             - Renata         Andracka              394: 343
   3 Dorota         Stachowska           - Jakub          Zaryński              258: 493
   4 Bożena         Guział               - Zbigniew       Wietecki              411: 354
   5 Marta          Sztajnert            - Rafał          Wesołowski            284: 538
   6 Zofia          Gajewska             - Agnieszka      Dawid                 319: 431
   7 Joanna         Brychcy              - Wiesław        Pastuła               346: 363
   8 Marcin         Kurowski             - Jacek          Mańko                 391: 340
   9 Marta          Majewska             - Agnieszka      Dymkowska             357: 354
  10 Krzysztof      Zawadzki             - Michał         Sztajnert             332: 373
  11 Jarosław       Wypart               - Bartosz        Bartczak              328: 453
  12 Małgorzata     Pochopień            - BYE            BYE                   300:   0
Lista rankingowa na dzień 20-05-2019

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Marek Reda                     Dębówka              164.27   9856   60
   2 Bartosz Morawski               Wrocław              162.18  32437  200
   3 Michał Alabrudziński           Włocławek            159.18  31676  199
   4 Dominik Urbacki                Pruszków             157.42  27391  174
   5 Dawid Adamczyk                 Inowrocław           156.92  14594   93
   6 Dariusz Kosz                   Nysa                 156.31  31106  199
   7 Dawid Pikul                    Poznań               156.22  30150  193
   8 Kazimierz Merklejn             Warszawa             155.74  31149  200
   9 Krzysztof Obremski             Legnica              155.48  30630  197
  10 Piotr Pietuchowski             Białystok            154.27  20055  130
  11 Jan Mrozowski                  Kraków               154.21  21435  139
  12 Mariusz Skrobosz               Warszawa             153.06  30000  196
  13 Łukasz Tuszyński               Chłopowo             152.81  28881  189
  14 Dariusz Ulatowski              Tuchola              152.43  27589  181
  15 Grzegorz Kurowski              Warszawa             151.57  29101  192
  16 Paweł Jackowski                Warszawa             151.25  29343  194
  17 Kamil Górka                    Kraków               151.14  28868  191
  18 Bogusław Szyszka               Oława                150.78   7690   51
  19 Kacper Zegadło                 Warszawa             150.59  28461  189
  20 Andrzej Oleksiak               Ostróda              150.24  11719   78
  21 Patryk Wolniewicz              Szczecin             150.08   7204   48
  22 Maciej Czupryniak              Milanówek            149.72  29495  197
  23 Aleksander Puchalski           Włocławek            149.62   8977   60
  24 Krzysztof Mówka                Warszawa             149.60  27975  187
  25 Mirosław Uglik                 Warszawa             149.58  29916  200
  26 Rafał Dąbrowski                Ostróda              148.96  10278   69
  27 Tomasz Zwoliński               Skierdy              148.95  28300  190
  28 Jakub Zaryński                 Świnoujście          147.60  28634  194
  29 Justyna Górka                  Kraków               147.43  28307  192
  30 Karol Wyrębkiewicz             Łódź                 147.09   4854   33
  31 Stanisław Rydzik               Warszawa             147.04  29261  199
  32 Mariusz Wrześniewski           Kraków               146.73  29345  200
  33 Paweł Mazurek                  Polanica-Zdrój       146.72  22742  155
  34 Paweł Pogorzelski              Olsztyn              146.43  29285  200
  35 Kamil Kister                   Warszawa             146.11  24693  169
  36 Mikołaj Cieplik                Ostrzeszów           145.96  28608  196
  37 Dariusz Putoń                  Ruda Śląska          145.78  28718  197
  38 Łukasz Bobowski                Suchedniów           145.51  28229  194
  39 Maciej Rzychoń                 Katowice             145.34   9302   64
  40 Przemysław Rybicki             Otwock               145.31  10317   71
  41 Artur Irzyk                    Strzyżów             145.01  28421  196
  42 Maciej Grąbczewski             Szczecin             144.99  26968  186
  43 Miłosz Wrzałek                 Warszawa             144.54  28908  200
  44 Michał Waszkiewicz             Białystok            144.35  27426  190
  45 Karol Waniek                   Wrocław              144.13   4468   31
  46 Janusz Krupiński               Bytom                143.93  27634  192
  47 Wojciech Zemło                 Łódź                 143.66  24997  174
  48 Jakub Szymczak                 Łódź                 143.64  28441  198
  49 Michał Makowski                Warszawa             143.34   8027   56
  50 Robert Duczemiński             Gorzów Wielkopolski  142.68  17550  123
  51 Grzegorz Łukasik               Konojady             142.29  19636  138
  52 Joanna Juszczak                Warszawa             142.01  27549  194
  53 Szymon Płachta                 Warszawa             141.99  27830  196
  54 Andrzej Rakoczy                Kraków               141.25   8899   63
  55 Natalia Woźniak                Dziwnówek            140.99  27634  196
  56 Juliusz Czupryniak             Warszawa             140.91  19164  136
  57 Krzysztof Gibas                Kraków               140.31   8559   61
  58 Radosław Jachna                Łódź                 140.10  26479  189
  59 Tomasz Suchanek                Wrocław              140.02   7281   52
  60 Andrzej Kowalski               Gdańsk               140.01  10361   74
  61 Jakub Błażejewski              Poznań               139.80  27400  196
  62 Dariusz Kuć                    Stargard             139.77  24739  177
  63 Małgorzata Sulejewska          Kraków               139.72  26408  189
  64 Maciej Sancewicz               Gorzów Wielkopolski  139.10  18779  135
  65 Przemysław Herdzina            Kraków               138.75   4995   36
  66 Szymon Dąbrowski               Warszawa             138.65  27729  200
  67 Marek Dudkiewicz               Milanówek            138.45  26582  192
  68 Robert Kamiński                Warszawa             138.36  27257  197
  69 Krzysztof Kałuża               Sosnowiec            138.31  24204  175
  70 Marek Syczuk                   Warszawa             138.23  13823  100
  71 Marcin Rogala                  Warszawa             137.75  26999  196
  72 Małgorzata Deszczyńska         Warszawa             137.66  26018  189
  73 Tomasz Górka                   Kraków               137.59   7017   51
  74 Tomasz Nasiłowski              Siedlce              137.17  19067  139
  75 Marta Bajorek                  Warszawa             137.04  26448  193
  76 Rafał Matczak                  Milanówek            136.79  26675  195
  77 Tomasz Lempart                 Wadowice             136.62  20903  153
  78 Grzegorz Pukniel               Łódź                 136.57   9833   72
  79 Irena Sołdan                   Warszawa             136.40  26735  196
  80 Sławomir Piotrowski            Deszczno             135.97  17948  132
  81 Konrad Sowula                  Kraków               135.64  18040  133
  82 Bronisław Parada               Polanica-Zdrój       135.56  16538  122
  83 Michał Rogalewicz              Poznań               135.49  12736   94
  84 Ireneusz Moralewicz            Goleniów             135.32  23816  176
  85 Piotr Domański                 Lublin               135.22  17849  132
  86 Jacek Mańko                    Poznań               134.85  26431  196
  87 Andrzej Kroc                   Łódź                 134.09  25343  189
  88 Alicja Grąbczewska             Szczecin             134.06  26142  195
  89 Katarzyna Polak                Warszawa             133.88  25973  194
  90 Krzysztof Kodzis               Bydgoszcz            133.78   8027   60
  91 Arkadiusz Biegun               Kraków               133.58   4809   36
  92 Piotr Broda                    Sandomierz           133.52  26570  199
  93 Daniel Janus                   Wąchock              133.43   8940   67
  94 Wojciech Sołdan                Gdynia               132.91   5715   43
  95 Maciej Nawrocki                Babimost             132.79  24699  186
  96 Weronika Rudnicka              Szczecin             132.75   4779   36
  97 Jakub Hassa                    Lutol Suchy          132.60  20288  153
  98 Krzysztof Sporczyk             Piaseczno            132.56  25982  196
  99 Dariusz Białobrzewski          Gdynia               132.45   7947   60
 100 Mariusz Makuch                 Zator                132.37   5692   43
 101 Marek Charytoniuk              Biała Podlaska       131.62   4870   37
 102 Adrian Ziemniewicz             Białystok            131.57  25787  196
 103 Maciej Kuczyński               Gdynia               131.35   6699   51
 104 Bartłomiej Pawlak              Stary Szwarocin      131.29  16017  122
 105 Ewa Radzikowska                Gliwice              131.20   9053   69
 106 Marta Ćwiek                    Krzyków              130.98   5632   43
 107 Rafał Wesołowski               Warszawa             130.94  25926  198
 108 Marcin Stachowski              Wydartowo I          130.91  26052  199
 109 Andrzej Rechowicz              Katowice             130.81  25638  196
 110 Małgorzata Szczygieł           Radwanice            130.70  24310  186
 111 Leszek Stecuła                 Bytom                130.62   8621   66
 112 Dominik Piasecki               Słupsk               130.57   5223   40
 113 Maciej Perzyński               Piła                 130.22   6641   51
 114 Dariusz Sowula                 Kraków               130.19  17315  133
 115 Andrzej Grabiński              Suchedniów           130.03   4421   34
 116 Maciej Skrzypczak              Kędzierzyn-Koźle     129.94  24819  191
 117 Diana Pietrzykowska            Szczecin             129.89  17146  132
 118 Agnieszka Walas                Kraków               129.60  10368   80
 119 Andrzej Kwiatkowski            Warszawa             129.25  24816  192
 120 Maciej Kuć                     Stargard             129.15  21955  170
 121 Rafał Błaszkiewicz             Milanówek            128.94  24111  187
 122 Łukasz Sornek                  Mikołów              128.70  24710  192
 123 Dominika Worona                Police               128.65   9263   72
 124 Marek Rogalski                 Warszawa             128.54  25066  195
 125 Adam Grzelec                   Poznań               128.44  25560  199
 126 Jolanta Chłopińska             Wałcz                128.41  22985  179
 127 Michał Mikołajczyk             Gdańsk               128.39   4622   36
 128 Jacek Baltyn                   Suchedniów           128.29   9750   76
 129 Paweł Maciejczuk               Białystok            128.29  25401  198
 130 Katarzyna Ślusarska            Milanówek            128.02  24835  194
 131 Tomasz Łapka                   Opole                127.75   4088   32
 132 Szymon Stępień                 Bytom                127.67  25278  198
 133 Joanna Ostrowska               Warszawa             127.30  24314  191
 134 Mariola Osajda-Matczak         Milanówek            127.03  19817  156
 135 Jakub Nalepa                   Gliwice              127.00   3937   31
 136 Agata Kuć                      Stargard             126.97  24760  195
 137 Małgorzata Szmuksta            Szczecin             126.78  21172  167
 138 Walenty Siemaszko              Lipiany              126.63  14942  118
 139 Tomasz Sehnal                  Warszawa             126.41  24144  191
 140 Zbigniew Wietecki              Gorzów Wielkopolski  126.38  25024  198
 141 Mariusz Orzeł                  Nowe Miasto Lubawsk  126.38  17440  138
 142 Ewelina Kister                 Warszawa             126.10  17149  136
 143 Łukasz Baranowski              Gdynia               126.01  17138  136
 144 Arkadiusz Łydka                Jaworzno             125.99  24694  196
 145 Dorota Kuć                     Stargard             125.95  23931  190
 146 Ewa Madejczyk                  Katowice             125.81  10191   81
 147 Monika Siemaszko               Lipiany              125.75  15216  121
 148 Rafał Stachowski               Police               125.37  16800  134
 149 Dorota Rudzińska               Warszawa             125.33  10653   85
 150 Czesław Grajewski              Białystok            125.23  24921  199
 151 Jakub Onoszko                  Gdynia               125.17  18775  150
 152 Ala Białobrzewska              Gdynia               125.16  12391   99
 153 Jerzy Matyasik                 Kraków               124.70  23443  188
 154 Bartosz Aleksandrowicz         Poznań               124.52  11331   91
 155 Maciej Śliwa                   Zabrze               124.39   6966   56
 156 Zdzisław Szota                 Warszawa             124.25   6461   52
 157 Sławomir Rosochacz             Lublin               124.19   4595   37
 158 Jerzy Luter                    Bytom                124.14  24332  196
 159 Grzegorz Papciak               Jodłowa              124.09  16007  129
 160 Grzegorz Koczkodon             Ostróda              123.90  23418  189
 161 Natalia Ogierman               Katowice             123.72  16826  136
 162 Waldemar Czerwoniec            Warszawa             123.66  10758   87
 163 Monika Gawron-Cieślik          Szczecin             123.62  23117  187
 164 Ireneusz Kurzok                Mikołów              123.55  16309  132
 165 Sławomir Wolski                Wrocław              122.56  24021  196
 166 Stanisław Gasik                Warszawa             122.49  11637   95
 167 Ryszard Żydaczewski            Lubin                122.39   7466   61
 168 Renata Andracka                Zwola                122.36  23003  188
 169 Dominik Ulejczyk               Będzin               122.30  24093  197
 170 Adam Jurkowski                 Gliwice              122.15   5619   46
 171 Grażyna Wesołowska             Łódź                 121.77  11325   93
 172 Artur Wawrzynowski             Żukowo               121.72  19353  159
 173 Marcin Ceglarek                Kraków               121.61  18120  149
 174 Leokadia Litwinowicz           Gliwice              121.61   6810   56
 175 Ryszard Korpalski              Wójtowice            121.60  18605  153
 176 Ziemowit Pazda                 Wrocław              121.57  13373  110
 177 Paweł Wdziękoński              Świnoujście          121.51  10450   86
 178 Michał Puchowski               Strzelce Opolskie    121.36   4369   36
 179 Konrad Mikusek                 Milanówek            121.26  13581  112
 180 Agnieszka Matus                Milanówek            121.18  22298  184
 181 Alicja Wałaszewska-Kempa       Gdynia               121.14   4361   36
 182 Zofia Gajewska                 Jelenia Góra         121.04  20213  167
 183 Dorota Stachowska              Wydartowo I          120.84  23926  198
 184 Sylwia Łada                    Inowrocław           120.78  22344  185
 185 Tomasz A. Praga                Białystok            120.63  14717  122
 186 Łukasz Przyszlak               Świnoujście          120.52  15547  129
 187 Jarosław Michalak              Łódź                 120.48  10361   86
 188 Olga Swarcewicz                Warszawa             120.45  10359   86
 189 Agnieszka Dawid                Kraków               120.32  10227   85
 190 Adam Janicki                   Wrocław              120.30  14797  123
 191 Jarosław Olek                  Warszawa             120.17   9734   81
 192 Marcin Radwański               Nowa Wieś Wrocławska 119.97   8878   74
 193 Lucyna Śniadach                Rumia                119.82  23845  199
 194 Maria Skutela                  Warszawa             119.58  22960  192
 195 Mieczysław Pastuszak           Gdynia               119.41  23882  200
 196 Marta Sztajnert                Wisła                119.32  16944  142
 197 Anita Bruska                   Gdynia               119.07  16313  137
 198 Katarzyna Kowalska             Katowice             119.07  17622  148
 199 Teresa Zalewska                Racibórz             119.04  22856  192
 200 Bogdan Kozłowski               Białystok            118.62  14472  122
 201 Urszula Rechowicz              Katowice             118.57  22409  189
 202 Dorota Gwiazdoń                Nowa Wieś            118.51   8770   74
 203 Dawid Mierzchała               Ostrów Wielkopolski  118.46   6397   54
 204 Justyna Nieznalska             Jejkowice            118.41   4026   34
 205 Sławomir Wiśniowski            Jaworzno             118.18  18200  154
 206 Marta Świątkowska              Wrocław              117.91  22756  193
 207 Zbigniew Rybak                 Warszawa             117.90  23581  200
 208 Bożena Guział                  Racibórz             117.75  22255  189
 209 Andrzej Bednaruk               Gdańsk               117.42  20784  177
 210 Iwona Wieluńska                Kołobrzeg            117.40  21484  183
 211 Karolina Urbańska              Poznań               117.17  22262  190
 212 Robert Wagner                  Wrocław              117.17   4218   36
 213 Jerzy Krzyżewski               Piasutno             117.00   5499   47
 214 Stanisław Olsztyn              Olsztyn              116.91   5378   46
 215 Paweł Brylski                  Kraków               116.74   7121   61
 216 Waldemar Wypchał               Kraków               116.59  19937  171
 217 Tomasz Siwiński                Zawiercie            116.56   5595   48
 218 Maciej Dąbrowski               Warszawa             116.52  22837  196
 219 Maria Krzyżanowska             Władysławowo         116.43   8616   74
 220 Beata Piotrowska               Łódź                 116.31   7095   61
 221 Małgorzata Jóźwiak             Iława                116.26   5813   50
 222 Adam Sternik                   Kętrzyn              116.00   7308   63
 223 Bartosz Bartczak               Poznań               115.99  21923  189
 224 Ewa Dunikowska                 Kraków               115.84  21315  184
 225 Aleksandra Kaczanowska         Szczecin             115.40   4039   35
 226 Maciej Sylwestrzuk             Białystok            114.72  13537  118
 227 Mateusz Stańczyk               Tarnów               114.71   3556   31
 228 Anna Arana                     Kołobrzeg            114.68  22247  194
 229 Dariusz Nawrocki               Bydgoszcz            114.53   3665   32
 230 Jerzy Kędra                    Warszawa             114.37   3431   30
 231 Mateusz Gołębiewski            Łódź                 114.31   4115   36
 232 Agata Kopta                    Wodzisław Śląski     114.22   9480   83
 233 Marcin Kurowski                Racibórz             114.03  22691  199
 234 Dorota Ostrowska               Białystok            113.84  13888  122
 235 Samir Chakrar                  Poznań               113.74   4777   42
 236 Krystyna Augustyniak           Łódź                 113.42   4083   36
 237 Beata Kiżewska                 Świnoujście          113.29  16541  146
 238 Agnieszka Kozak                Gdynia               113.26   4304   38
 239 Marianna Kozłowska             Białystok            113.03  15146  134
 240 Joanna Nawrocka                Bydgoszcz            112.72   4058   36
 241 Joanna Brychcy                 Katowice             112.71  21641  192
 242 Józef Burzyński                Ełk                  112.24  12010  107
 243 Franciszek Łysek               Warszawa             111.60  17967  161
 244 Krzysztof Zawadzki             Sampława             111.51  22079  198
 245 Piotr Potoczek                 Nowy Sącz            111.19   8339   75
 246 Dariusz Jarosławski            Ełk                  111.15   8003   72
 247 Michał Dąbrowski               Warszawa             110.89   4214   38
 248 Łukasz Moskal                  Kurzętnik            110.87   6874   62
 249 Leszek Kilian                  Jaworzno             110.51  20997  190
 250 Patrycja Skibska               Warszawa             110.21  12894  117
 251 Halina Cecot                   Kołobrzeg            110.00   6820   62
 252 Sławomir Długosz               Ostróda              109.77  21185  193
 253 Zuzanna Cichoń                 Gdańsk               109.02  13300  122
 254 Beata Jagielska                Police               109.00   7630   70
 255 Wanda Grabiec                  Tarnów               108.86  13934  128
 256 Agnieszka Antos                Racibórz             108.70  10000   92
 257 Katarzyna Okoniewska           Poznań               108.56   6405   59
 258 Waldemar Kudliński             Bydgoszcz            108.42  15395  142
 259 Jacek Nowak                    Szczecin             108.13   6596   61
 260 Klara Wigier                   Milanówek            107.70   3985   37
 261 Tomasz Duda                    Tychy                107.55   4517   42
 262 Grażyna Smereka                Racibórz             107.32   3649   34
 263 Arkadiusz Kleniewski           Dzierzążnia          107.02   7063   66
 264 Katarzyna Bogusławska          Piastów              106.83   3846   36
 265 Tomasz Lewiński                Wejherowo            106.77   5018   47
 266 Anna Demczyszyn                Bystra               106.64   3519   33
 267 Justyna Sławińska              Gdańsk               106.51   7669   72
 268 Małgorzata Pochopień           Kraków               105.82   5185   49
 269 Mariusz Rostkowski             Sochaczew            105.60   4752   45
 270 Katarzyna  Szachowicz          Unieszewo            105.16   6415   61
 271 Marta Majewska                 Wadowice             104.97  13121  125
 272 Jadwiga Szczurowska            Świnoujście          104.92  14059  134
 273 Zofia Górka                    Łęczna               104.56   9097   87
 274 Lidia Żywna                    Gdynia               104.26  13762  132
 275 Katarzyna Dębska               Ostróda              103.76  19299  186
 276 Aneta Szczyrzyca               Jaworzno             103.36  18708  181
 277 Wojciech Gołęcki               Inowrocław           103.08  19998  194
 278 Józef Wietecki                 Gorzów Wielkopolski  102.92   8748   85
 279 Marta Jamrozy                  Dąbrowa Górnicza     102.70   4519   44
 280 Marcin Gauer                   Kołobrzeg            102.29  12479  122
 281 Piotr Kozak                    Racibórz             102.02   6733   66
 282 Grażyna Chłopek                Jaworzno             101.56  10969  108
 283 Sylwia Bagińska-Worwa          Dąbrowa Górnicza     101.49   4364   43
 284 Małgorzata Wesołowska          Kołobrzeg            101.43   3753   37
 285 Karolina Szubska               Jaworzno             100.57  13577  135
 286 Alicja Tuz                     Kielce                99.60   6474   65
 287 Bernadeta Kudlińska            Bydgoszcz             99.27  13997  141
 288 Maciej Pietrasik               Nowogard              99.21   3373   34
 289 Zygmunt Skwarek                Katowice              98.01   8037   82
 290 Natalia Mówka                  Warszawa              97.46   4873   50
 291 Jan Pawłowski                  Warszawa              97.10  18838  194
 292 Teresa Balewska                Reda                  97.03  18630  192
 293 Jolanta Olczak                 Kołobrzeg             96.78  11710  121
 294 Krystyna Czajkowska            Kołobrzeg             96.09  18449  192
 295 Barbara Wiśniewska             Gdańsk                95.64  15303  160
 296 Kamil Olejniczak               Kutno                 94.97   2944   31
 297 Jarosław Wypart                Częstochowa           93.93   4227   45
 298 Andrzej Klich                  Jaworzno              92.65  17975  194
 299 Maria Tomiczek                 Zabrze                92.63   2779   30
 300 Krzysztof Nasiłowski           Siedlce               92.61   6946   75
 301 Przemysław Woiński             Łódź                  92.33   7017   76
 302 Michał Głąb                    Zabrze                92.31   3323   36
 303 Wojciech Łysek                 Warszawa              91.83  12213  133
 304 Agnieszka Wiśniewska           Inowrocław            90.79   3541   39
 305 Piotr Duda                     Tychy                 90.73   3992   44
 306 Patrycja Kuśnierczyk           Jaworzno              89.69   3498   39
 307 Bernadeta Zapała               Jaworzno              88.94   7382   83
 308 Stanisław Świgost              Gdańsk                88.81   4174   47
 309 Ewa Tymińska                   Gdańsk                88.40   6011   68
 310 Adam Kaczyński                 Świnoujście           88.12   2996   34
 311 Ryszard Pliszka                Szczecin              87.61   4030   46
 312 Wojciech Wojtysiak             Warszawa              87.00  11049  127
 313 Adam Graczyk                   Nowe Miasto Lubawsk   86.62   2945   34
 314 Waldemar Dębski                Ostróda               85.16   4258   50
 315 Marcin Szczyrzyca              Jaworzno              84.35   2615   31
 316 Tadeusz Kondej                 Świnoujście           83.26  11657  140
 317 Roman Chomicz                  Kołobrzeg             81.89   3767   46
 318 Patrycja Matulewicz            Kołobrzeg             81.77   4661   57
 319 Maria Wieczorek                Kołobrzeg             78.48   3610   46
 320 Dawid Węgrzyński               Zabrze                77.46   4338   56
 321 Marcel Smolarek                Nowa Wieś             77.11   3470   45
 322 Eugeniusz Tuszyński            Nowe Miasto Lubawsk   76.80   3379   44
 323 Michał Sztajnert               Wisła                 74.80   3441   46
 324 Elżbieta Fitał                 Kołobrzeg             73.64   4271   58
 325 Szymon Sztajnert               Wisła                 73.23   2563   35
 326 Beata Pasternak                Kraków                66.03   2179   33




Poczekalnia na dzień 20-05-2019

Lp.  Imię i nazwisko                Miasto               Rank.  Skalpy Gry
---- ------------------------------ -------------------- ------ ------ ----
   1 Grzegorz Włodarczyk            Pabianice             84.75   2373   28
   2 Łucja  Kodzis                  Bydgoszcz            124.56   3363   27
   3 Jolanta Zięba                  Zabrze               110.30   2978   27
   4 Magdalena Maternicka           Gdynia                84.78   2289   27
   5 Jakub Dworczyk                 Będzin                67.07   1811   27
   6 Grzegorz Grzeszczuk            Racibórz             120.08   3122   26
   7 Filip Klar                     Mielec               136.20   3405   25
   8 Mikołaj Przybyłowicz           Warszawa             123.08   3077   25
   9 Marzena Zawierska              Warszawa             111.32   2783   25
  10 Sylwia Buks                    Warszawa             101.16   2529   25
  11 Michał Garnowski               Pasłęk               133.96   3215   24
  12 Krzysztof Jaworski             Warszawa             129.38   3105   24
  13 Lech Boszko                    Gdańsk               129.12   3099   24
  14 Marcin Bertrand                Poznań               126.71   3041   24
  15 Zdzisław Figurski              Gryfów Śląski        126.17   3028   24
  16 Wojciech Gonet                 Wrocław              120.46   2891   24
  17 Mariusz Kubicki                Inowrocław           118.92   2854   24
  18 Zbigniew Skrzypczyk            Kłonice              117.21   2813   24
  19 Aleksandra Brzeska             Piastów              117.00   2808   24
  20 Adam Skowroński                Jarocin              115.04   2761   24
  21 Jarosław Karp                  Jędrzejów            114.67   2752   24
  22 Leszek Dobrowolski             Wrocław              114.62   2751   24
  23 Iwona Duźniak                  Dębica               113.17   2716   24
  24 Agnieszka Kaczkowska           Gdańsk               112.79   2707   24
  25 Lidia Szpakowska               Jaworzno             107.83   2588   24
  26 Jacek Gasik                    Warszawa             106.96   2567   24
  27 Przemysław Pawlic              Wrocław              103.67   2488   24
  28 Beata Jacyniuk                 Grodzisk Mazowiecki  102.58   2462   24
  29 Agnieszka Piotrowicz           Gdańsk               102.50   2460   24
  30 Alicja Bielecka-Żabierek       Poznań               102.25   2454   24
  31 Kinga Bilska                   Ostrów Wielkopolski  101.92   2446   24
  32 Sławomir Zabawa                Wałcz                100.79   2419   24
  33 Krzysztof Murawski             Ciechanowiec          99.79   2395   24
  34 Grzegorz Bajer                 Łódź                  99.00   2376   24
  35 Remigiusz Belesa               Zabrze                97.29   2335   24
  36 Marta Popławska                Warszawa              93.92   2254   24
  37 Bartosz Knapik                 Szczecin              89.67   2152   24
  38 Alina Kąpa                     Kołobrzeg             72.04   1729   24
  39 Iwona Skubis                   Dąbrowa Górnicza      69.71   1673   24
  40 Bogdan Pokojski                Brwinów              112.61   2590   23
  41 Maciej Labe                    Poznań               110.26   2536   23
  42 Paweł Kustroń                  Kraków               109.78   2525   23
  43 Beata Błaszczyk                Poznań               104.65   2407   23
  44 Maria Uryga                    Kraków               102.52   2358   23
  45 Krystyna Drynkowska            Świnoujście           98.17   2258   23
  46 Marek Wodnicki                 Łódź                  97.04   2232   23
  47 Agnieszka Palczewska           Ostrów Wielkopolski   88.65   2039   23
  48 Barbara Boszko                 Gdańsk                87.91   2022   23
  49 Miłka Janaszewska              Kołobrzeg             86.17   1982   23
  50 Paulina Ostrowska              Białystok             83.74   1926   23
  51 Jacek Remizowicz               Gdańsk                69.22   1592   23
  52 Teresa Jaśkiewicz              Kołobrzeg             63.30   1456   23
  53 Marek Popczyk                  Tychy                 93.41   2055   22
  54 Krystyna Perekitko             Ciechanowiec          89.59   1971   22
  55 Anna Strugała                  Świnoujście           79.18   1742   22
  56 Michał Sak                     Lublin               119.38   2507   21
  57 Grzegorz Piotrkiewicz          Warszawa             102.19   2146   21
  58 Elżbieta Salamon               Wrocław               74.76   1570   21
  59 Andrzej Stańczyk               Tarnów               127.11   2415   19
  60 Marzena  Skrzypczak            Kędzierzyn-Koźle     101.53   1929   19
  61 Izabela Chmielewska            Zabrze                97.00   1843   19
  62 Laura Pisula                   Wrocław              112.00   2016   18
  63 Bożena Mileńko                 Warszawa              98.06   1765   18
  64 Jakub Kowalski                 Piaseczno             96.17   1731   18
  65 Wojciech Wąs                   Warszawa              81.06   1459   18
  66 Anna Prażuch                   Warszawa              72.39   1303   18
  67 Monika Szczyrzyca              Jaworzno             112.35   1910   17
  68 Grażyna Kaczyńska              Łódź                 101.76   1730   17
  69 Krzysztof Tomczak              Kutno                 86.94   1478   17
  70 Jędrzej Pogorzelski            Słupsk                76.06   1293   17
  71 Tomasz Pogorzelski             Słupsk                56.41    959   17
  72 Łukasz Łyskawy                 Ciechanowiec          71.50   1144   16
  73 Julia Sylwestrzuk              Gródek                60.94    975   16
  74 Karolina Mak                   Wrocław              108.53   1628   15
  75 Patryk Gadus                   Pszczew              136.43   1910   14
  76 Anna Kowalik                   Szczecin             116.43   1630   14
  77 Hanna Siemionow                Białystok            116.43   1630   14
  78 Maria Magdalena Kupczyńska     Szczecin             116.36   1629   14
  79 Piotr Majak                    Chynów               102.86   1440   14
  80 Radosław Pastusiak             Gorzów Wielkopolski   99.07   1387   14
  81 Barbara  Sadurska              Warszawa              89.71   1256   14
  82 Eliza Tyszka                   Warszawa              72.57   1016   14
  83 Adam Klimont                   Wałcz                132.46   1722   13
  84 Anna Chybowska                 Sochaczew            119.92   1559   13
  85 Celina Korniej                 Poznań               110.23   1433   13
  86 Edward Stefaniak               Biała Podlaska       106.62   1386   13
  87 Wiesław Szczygielski           Racibórz             102.31   1330   13
  88 Joanna Śledź                   Świnoujście           91.15   1185   13
  89 Magdalena Ziółko               Legionowo             80.23   1043   13
  90 Adam Szukalski                 Leicester            153.42   1841   12
  91 Tomasz Ciejka                  Kraków               148.25   1779   12
  92 Zdzisław Stańkowski            Rząska               140.25   1683   12
  93 Andrzej Kraska                 Wrocław              134.08   1609   12
  94 Eugeniusz Wróblewski           Inowrocław           128.92   1547   12
  95 Wojciech Usakiewicz            Warszawa             126.25   1515   12
  96 Agnieszka Krupka               Krosno               122.50   1470   12
  97 Jacek Wandzel                  Ząbkowice Śląskie    122.42   1469   12
  98 Marek Herzig                   Gorzów Wielkopolski  119.25   1431   12
  99 Paweł Morga                    Warszawa             115.67   1388   12
 100 Lidia Gałek                    Wałbrzych            115.50   1386   12
 101 Zbigniew Radziszewski          Ciechanowiec         114.17   1370   12
 102 Michał Burak                   Wrocław              113.67   1364   12
 103 Michał Butkiewicz              Poznań               113.42   1361   12
 104 Kayetan Cygański- Bolski       Warszawa             113.33   1360   12
 105 Piotr Jura                     Brzezinka            109.50   1314   12
 106 Michał Kulpiński               Grójec               109.17   1310   12
 107 Patryk Bezkosty                Tarnów               106.42   1277   12
 108 Agnieszka Dymkowska            Bielsko-Biała        104.17   1250   12
 109 Joanna Regdos                  Kraków               101.67   1220   12
 110 Paweł Zbrowski                 Gdynia               101.33   1216   12
 111 Justyna Mądrzak                Stargard             100.92   1211   12
 112 Artur Sikorski                 Gdańsk                98.33   1180   12
 113 Jan M. Kowalik                 Zabrze                98.08   1177   12
 114 Barbara Kurkowska              Gdańsk                97.58   1171   12
 115 Mariusz Michalski              Inowrocław            97.33   1168   12
 116 Marek Cecot                    Kołobrzeg             97.17   1166   12
 117 Błażej Ochocki                 Przeźmierowo          96.75   1161   12
 118 Zofia Knapik                   Chrzanów              95.75   1149   12
 119 Mariusz Michalski              Inowrocław            95.75   1149   12
 120 Amelia Makowska                Sandomierz            95.25   1143   12
 121 Kinga Stecuła                  Bytom                 93.50   1122   12
 122 Małgorzata Sameryt             Warszawa              92.83   1114   12
 123 Piotr Haraf                    Jaworzno              91.33   1096   12
 124 Michał Nowak                   Nakło nad Notecią     88.75   1065   12
 125 Kamil Kaczmarek                Zabrze                87.42   1049   12
 126 Milena Kuźniewicz              Kołobrzeg             86.50   1038   12
 127 Piotr Zwoliński                Skierdy               86.42   1037   12
 128 Dorota Citkowska               Józefów               84.25   1011   12
 129 Jolanta Bednarska              Łódź                  79.17    950   12
 130 Barbara Spodniewska            Tychy                 78.75    945   12
 131 Grażyna Wleklińska             Gdańsk                78.00    936   12
 132 Jadwiga Marzec                 Nowy Dwór Mazowiecki  77.08    925   12
 133 Robert Siata                   Jaworzno              67.08    805   12
 134 Artur Żarnotal                 Łańcut                66.58    799   12
 135 Zbigniew Wiśniewski            Sokołów Małopolski   121.73   1339   11
 136 Wojciech Silnicki              Elbląg               110.45   1215   11
 137 Wiesław Pastuła                Mielec               106.09   1167   11
 138 Adam Wencel                    Bydgoszcz            105.91   1165   11
 139 Tomasz Szczodry                Łomża                102.36   1126   11
 140 Anna Piasek                    Radom                 97.73   1075   11
 141 Anna Niewiadomska              Kołobrzeg             97.64   1074   11
 142 Jacek Sapała                   Kościan               93.64   1030   11
 143 Anna Seemann                   Świnna                90.82    999   11
 144 Hanna Góźdź                    Ostrów Wielkopolski   89.09    980   11
 145 Krzysztof Jurkowski            Gdynia                88.91    978   11
 146 Andrzej Kozikowski             Łódź                  88.91    978   11
 147 Maciej  Ciuba                  Warszawa              88.00    968   11
 148 Jakub Czepulonis               Kołobrzeg             88.00    968   11
 149 Marek Minor                    Wałbrzych             87.55    963   11
 150 Krystian Matykiewicz           Zabrze                87.27    960   11
 151 Liliana Dąbrowska              Warszawa              85.91    945   11
 152 Marta Zwolińska                Grodzisk Mazowiecki   85.36    939   11
 153 Jan Salamon                    Wrocław               84.18    926   11
 154 Aleksandra Zontek              Kęty                  82.82    911   11
 155 Adam Motyl                     Jaskółki              81.73    899   11
 156 Rafał Maciejewski              Łódź                  81.45    896   11
 157 Agnieszka Roszczak             Kraków                81.09    892   11
 158 Maria Kistowska                Poznań                79.64    876   11
 159 Adrianna Gałka                 Wrocław               79.09    870   11
 160 Izabela Zubiel                 Łódź                  79.09    870   11
 161 Monika Mocarska                Warszawa              78.91    868   11
 162 Alina Lewandowska              Gdańsk                75.64    832   11
 163 Łukasz Żmijejko                Koszalin              75.00    825   11
 164 Tomasz Rekus                   Gliwice               74.00    814   11
 165 Angelika Sztajnke              Warszawa              72.91    802   11
 166 Igor Kociełkiewicz             Łódź                  70.27    773   11
 167 Wiktoria Koler                 Będzin                68.18    750   11
 168 Kewin Szyller                  Ciechanowiec          67.91    747   11
 169 Zuzanna Rytel- Kuc             Grodzisk Mazowiecki   67.09    738   11
 170 Maciej Kurcewicz               Białystok             66.73    734   11
 171 Krystian Witański              Tychy                 66.18    728   11
 172 Adam Fałek                     Mikołów               64.64    711   11
 173 Konrad Sigda                   Grodzisko Nowe        64.27    707   11
 174 Stanisław  Bolewski            Warszawa              63.82    702   11
 175 Sławomir Kamecki               Konstancin            63.64    700   11
 176 Kamil Omidi                    Zbrosławice           63.64    700   11
 177 Eugeniusz Badowski             Kęty                  60.45    665   11
 178 Agnieszka Mocarska             Warszawa              59.36    653   11
 179 Helena Pyrcik                  Bieruń                57.27    630   11
 180 Tomasz Wiśniewski              Inowrocław            56.73    624   11
 181 Krzysztof Michalski            Łódź                  56.45    621   11
 182 Kacper Wieczorek               Wrocław               55.36    609   11
 183 Piotr Gajewski                 Warszawa              94.40    944   10
 184 Bernard Swoczyna               Warszawa              80.30    803   10
 185 Piotr Sławiński                Wrocław              109.89    989    9
 186 Rafał Świątek                  Wrocław               93.56    842    9
 187 Adrianna Piskorska             Sandomierz            70.78    637    9
 188 Mateusz Erfort                 Karpacz               61.33    552    9
 189 Iza Kraj                       Warszawa             128.75   1030    8
 190 Michał Kolaj                   Ostróda              113.38    907    8
 191 Marta Wawrzyn                  Pruszków              94.12    753    8
 192 Anna Seweryn                   Słupsk                91.88    735    8
 193 Magda Sarad Pedersen           Świnoujście           87.38    699    8
 194 Agnieszka Madej                Warszawa              84.50    676    8
 195 Marcin Mikołajczyk             Września              70.50    564    8
 196 Barbara Obremska               Wrocław              161.14   1128    7
 197 Dorota Zielińska               Piaseczno            140.57    984    7
 198 Leszek Kacprzyk                Katowice             140.00    980    7
 199 Marzena Mazur                  Warszawa             138.14    967    7
 200 Marcin Mroziuk                 Warszawa             134.43    941    7
 201 Jarosław Borowski              Bielsk Podlaski      127.43    892    7
 202 Mariusz Sylwestrzuk            Kobyłka              125.86    881    7
 203 Magdalena Podlaska             Warszawa             116.86    818    7
 204 Katarzyna Kruś-Kubaszewska     Piastów              115.86    811    7
 205 Weronika Szałas                Katowice             112.86    790    7
 206 Marian Wiatr                   Warszawa             112.29    786    7
 207 Michał  Kubaszewski            Piastów              111.14    778    7
 208 Andrzej Ciołek                 Bielsk Podlaski      110.43    773    7
 209 Jolanta Kosmowska              Warszawa             108.86    762    7
 210 Agnieszka Stefańska            Koźmice Wielkie      107.00    749    7
 211 Andrzej Słapiński              Warszawa             107.00    749    7
 212 Anna  Kwiatkowska              Warszawa             105.57    739    7
 213 Grzegorz Kasprowicz            Grabowo              103.14    722    7
 214 Grzegorz Sęk                   Wrocław              102.86    720    7
 215 Elżbieta Kołomyjska            Warszawa             102.29    716    7
 216 Magdalena Mazuchowska-Żak      Łask                 101.29    709    7
 217 Dawid Rykaczewski              Jaworzno             100.71    705    7
 218 Robert  Młynarski              Siedlce               99.57    697    7
 219 Michał Lasecki                 Warszawa              99.00    693    7
 220 Ewa  Walczak                   Płochocin             99.00    693    7
 221 Alina Borowska                 Ruda Śląska           98.29    688    7
 222 Arkadiusz Florczak             Szczecin              89.14    624    7
 223 Stanisław Uliński              Warszawa              87.29    611    7
 224 Paweł Golubiński               Gdynia                85.57    599    7
 225 Sławomir Nowak                 Jaworzno              85.14    596    7
 226 Dawid Adamczyk                 Warszawa              83.86    587    7
 227 Agnieszka Kłosowska            Warszawa              83.57    585    7
 228 Małgorzata Grąziewicz          Warszawa              82.86    580    7
 229 Bartosz Polańczyk              Łódź                  81.43    570    7
 230 Michał Tarnogórski             Legnica               80.00    560    7
 231 Jan Lisiewski                  Piasutno              75.43    528    7
 232 Joanna Haśnik                  Katowice              71.71    502    7
 233 Jan Jawornik                   Kielce                71.43    500    7
 234 Andrzej Czabański              Kołobrzeg             69.86    489    7
 235 Małgorzata Wawro               Katowice              69.57    487    7
 236 Piotr Ozimek                   Sochaczew             68.00    476    7
 237 Anna Mach                      Zabrze                67.29    471    7
 238 Ewelina Sołtysiak              Zabrze                66.43    465    7
 239 Michał Kosmecki                Legnica               62.14    435    7
 240 Wojciech Mijas                 Legnicka              61.86    433    7
 241 Maria Kubacka-                 Warszawa              61.57    431    7
 242 Stanisław Rosochacki           Warszawa              54.71    383    7
 243 Fabian Feldfeber               Poznań               108.00    648    6
 244 Radosław Dziurawiec            Grodzisk Mazowiecki  100.33    602    6
 245 Andrzej Choiński               Gródek                84.67    508    6
 246 Rozalia Chajutin               Wrocław               81.83    491    6
 247 Maria Para                     Elbląg                66.50    399    6
 248 Małgorzata Bogacz              Kęty                  65.67    394    6
 249 Katarzyna Buda                 Warszawa              64.50    387    6
 250 Jan Bielaszka                  Nowe Miasto Lubawsk   58.33    350    6
 251 Olga Jamrozik                  Jaworzno              53.33    320    6
 252 Ryszard Kosmaczewski           Szczecin             128.80    644    5
 253 Karol Puto                     Będzin                76.00    380    5
 254 Natalia Lenartowicz            Otwock                69.40    347    5
 255 Piotr Skutela                  Warszawa              67.60    338    5
 256 Julita Dawidczyk               Warszawa              66.80    334    5
 257 Grzegorz J. Sokołowski         Opole                 62.00    310    5
 258 Małgorzata Pikusa              Tarnów                55.40    277    5
 259 Mateusz Furman                 Racibórz              82.00    328    4
 260 Sebastian Richter              Zabrze                74.75    299    4
 261 Małgorzata Szczygielska        Racibórz              66.50    266    4
 262 Sławomir Kumor                 Tychy                 58.25    233    4
 263 Michał Dudko                   Tarnogród            104.67    314    3
 264 Jerzy Ciesielski               Łódź                  77.33    232    3
 265 Anna Ćwikła                    Wrocław               75.33    226    3
 266 Piotr Smela                    Łódź                  74.00    222    3
 267 Danuta Olszewska               Poznań                68.33    205    3
 268 Julia Szyszkowska              Sandomierz            65.67    197    3
 269 Zofia Komorowska               Warszawa              62.33    187    3
 270 Agnieszka Jońca                Sandomierz            61.67    185    3
 271 Elżbieta Witkowska             Warszawa             119.00    238    2
 272 Andrzej Burczyk                Gdynia               110.50    221    2
 273 Teresa Swoczyna                Warszawa              78.50    157    2
 274 Aleksandra Ciżyńska            Sandomierz            77.50    155    2
 275 Sebastian Orzelski             Bielsk Podlaski       77.50    155    2
 276 Tomasz Chybowski               Kamień Pomorski       73.00    146    2
 277 Elżbieta Jacheć                Wrocław               71.00    142    2
 278 Anna Szymczyk                  Ząbki                 64.50    129    2
 279 Monika Wrzałek                 Rumia                 64.50    129    2
 280 Julia Ławniczak                Warszawa              64.50    129    2
 281 Aleksandra Szałek              Łódź                  63.50    127    2
 282 Violeta Kurkowska              Gdańsk                61.50    123    2
 283 Sylwia Dziewic                 Kraków                57.00    114    2
 284 Zdzisław Czypionka             Wrocław               86.00     86    1
 285 Julia Chybowska                Kamień Pomorski       83.00     83    1
 286 Hanna Dąbrowska                Zgierz                82.00     82    1
 287 Seweryn Kaczmarczyk            Świętajno             74.00     74    1
 288 Marzena Rogowska               Gliwice               50.00     50    1
 289 Zbigniew Smereka               Racibórz              50.00     50    1
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie