Gościu, nie ma jak ... w Katowicach!
Blisko 90 uczestników wzięło udział w tegorocznych, III już Mistrzostwach Katowic. Cieszy zwłaszcza, po raz kolejny w tym roku, napływ świeżej krwi — debiutantów. Spośród ponad dziesiątki z nich, najlepszy — Grzegorz Grzeszczuk wygrał 6 partii. Miejmy nadzieję, że będzie to już tradycją na kolejnych turniejach. Wracając do meritum walki, czyli najwyższych laurów: Stanisław Rydzik nie miał sobie równych w ten weekend, wygrywając cały turniej z zaledwie jedną porażką na koncie (w ostatniej rundzie pokonał byłego Mistrza Polski Kamila Górkę, spychając go ostatecznie na trzecie miejsce). Dawno nie mieliśmy już na podium kobiety. Tym razem, Irena Sołdan pokazała, że wcale tak być nie musi, zajmując drugie miejsce (wygrała 9 partii i zdobyła najwięcej małych punktów wśród dziewiątek). Natomiast najwięcej małych punktów w całym turnieju i zarazem najwięcej w dotychczasowej historii turniejów 12-rundowych — 5434 (średnio 453 na partię!) uzyskał Stanisław Rydzik. Nic więc dziwnego, że wygrał też cały turniej. Pierwsza trójka otrzymała puchary i nagrody pieniężne, a nagród książkowych i upominków wystarczyło dla wszystkich uczestników, którzy dotrwali do końca turnieju. W przerwach uczestnicy gasili pragnienie przygotowanymi sokami i wodą mineralną lub pobudzali szare komórki kawą i herbatą. Podziękowania dla organizatorów, Joanny BrychcySylwestra Gryza za udaną imprezę. Zapraszamy za rok!
relacja: Karol Wyrębkiewicz
SCRABBLE® jest zastrzeżonym znakiem towarowym J.W. Spears & Sons    |     © Prawa autorskie